D roviniiMfflm» Voorstellen voor de Prcv. Staten. Nationale Trekpaardententoonstelling. Lezers grijpen naar de pen. In de straat van Jantje zending Politierechter Middelburg. De oesterhandel in Zeeland. DIT SEIZOEN' BIJNA 14 MIL- LIOEN OESTERS. De oesterafzet bedroeg in de maand Mei in totaal 121.994 stuks. Hiervan werden 11.224 stuks in Nederland afgezet, 81.220 in België en 29.550 in En geland. Werden in het seizoen 1946'47 door de Zeeuwse han delaren in totaal 13.607.386 oes ters op de markt gebracht, voor het seizoen 1947'48 bedroeg dit 13.867.524. Brandweerwedstrijden te Souburg. Zaterdagmiddag a.s. om half twee zullen te Souburg op het ter rein Middenhof, grote brandweer wedstrijden worden gehouden, waaraan door 13 ploegen zal wor den deelgenomen en wel door de Kring Walcheren van de klasse C en door de Provinciale afdeling van klasse B. Herstel van panden op Schouwen-Duiveland vertraagd. Het herstel van de door oorlogs geweld getroffen panden op Schouwen en Duiveland wordt momenteel ernstig vertraagd, doordat aan de timmerlieden de houttoewijzingen voor herstel worden ingehouden. De oorzaak hiervan ls, dat vorig jaar teveel hout voor dtt werk is gebruikt. De nieuwbouw gaat gewoon door en toewijzingen voor nieuwbouw worden wel gehonoreerd. Het werk van de E.H.B.O. De Ned. Ver. voor E.H.B.O. organiseert ook deze zomer een landelijke E.H.B.O.-week. Zo ook in Zeeland en in de eerstkomen de dagen en maanden speciaal in Oostkapelle, Middelburg en Krabbendijke, welke afdelingen een programma hebben samen gesteld, met o.m. straatdemon straties. In deze tijd van snelverkeer is het dringend noodzakelijk dat het aantal goede E.H.B.O.-ers wordt uitgebreid; ook op de dorpen en dat is de bedoeling van de actieweek. Benoeming x. Benoemd tot: afgevaardigde van het water schap Oud VVolpliaartsdijk voor de algemene vergadering van het waterschap voor de uitwatering door de Sluis aan de Oosterland- polder, M. L. Smallegange te Wolphaartsdijk; afgevaardigde van de Schenge- polder naar de algemene vergade ring van het waterschap voor de uitwatering door de Sluis in de Biet. als vertegenwoordiger van de Schengepolder, J. Q. C. Lens hoek te Kloettnge en J. L. de Ja ger Jr te Kapelle. VLISSINGEN. Concert Harmonie St. Ceacilia. Van 8 tot 10 uur zal in het Bel- lamypak. onder leiding van de heer Jac. Hollaers, hedenavond „St. Ceacilia" concerteren. Uitgevoerd worden werken van E. Pontet, Nelger Eternellese, Carmen Sijlva Walner van Ivano- vice. fantasie Opera Maritana, de beroemde Mars IJzer en Staal, D. Muller. WAARDE. De Wilhelminastraat bewoond. De zestien woningen, waarvan de bouw voor rekening van de ge meente komt, zijn vrijwel klaar. Wegens een constructiefout zitten Je meeste woningen echter nog zonder water. De aanleg van gas- en lichtlei- ding stagneert door gebrek aan meters. Waarschijnlijk zullen volgende weck alle woningen betrokken zijn. KRUININGEN. Wandelsport. Op 8 Mei heeft de wandelafde- iing van de plaatselijke sportver eniging deelgenomen aan de 35 km.-wandeling door Walcheren. Hoewel de tocht langer bleek te zijn dan de aangegeven afstand, mochten elf leden het genoegen smaken om het gehele parcours tot een goed einde te brengen. Op 5 Juni hebben 7 Kruiningse wandelaars mee getippeld in de tocht rondom Roosendaal. On danks de stromende regen gedu-j rende het grootste gedeelte van de wandeling lieten de tippelaars j zich hun enthousiasme niet ontne- j men, hoewel de Zundertse hei meer op een troosteloze steppe, j dan op een Itgezocht stukje B-a- bants natuurschoon geleek. In opgewekte stemming en zonder enig teken van vermoeidheid, ver schenen 7 Krulningers binnen de vastgestelde tijd aan de fin!-' van het 25 km. lange parcours. Voor beginners of jongelui, die Iets voor wandelen gevoelen doet zich nu een unieke geleg ïheld i voor om met weinig inspanning een onderscheiding te verwerven. Op 16, 17, 18 en 19 Juni wordt vanuit Goes de Avondvierdaagse- j wandeltocht georganiseerd. Deze gaat over 3 maal 15 en één maal 20 km. De start is 's avonds om half zeven te Goes. Het ls ook mo- gelijk om één of twee avonden te1 lopen. WEMELDINGK. Handhaving RQkseenheid. Dinsdagavond vergaderde 't Comité Handhaving Rijkseen heid in de Chr. School onder voorzitterschap van de heer J. J'oogerheide. De secretaris, de heer J. Veerhoek bracht ver slag uit van de laatst gehou den vergadering, terwijl de penningm. de heer J. Bentschap Knook verantwoording deed van zijn geldelijk beheer. Naar aanleiding van een schrijven van het Hoofdbestuur van Rijkseenheid betreffende het steunen van een politieke actie, werd het besluit genomen hierop niet in te gaan. Het plaatselijk comité stelt zich op het standpunt zich van élke politiek te onthouden. Verder werd besloten een af wachtende houding aan te ne men tot na de verkiezing. ZOETE LAN'DE. Reeds meer dan f 5000 voor de Ned. Herv. Kerk. Zondag was het voor de Ned. Herv. Gemeente van Zoutelande een gewichtige dag. Ds Lefeber uit Alphen a. d. Pijn heeft met enkele kerkeraadsleden een be zoek gebracht en is in beide diensten voorgegaan. Dit in ver band met het feit, dat Zoutelan de door Alphen a. d. Rijn is ge adopteerd. Elke eerste Zondag van de maand wordt er in Al phen voor de getroffen kerk van Zoutelande gecollecteerd. De op brengst bedraagt gemiddeld on geveer f 400. In totaal is de f 5000 reeds overschreden. DOMBURG. Gemeentehuis weer in gebruik. Maandag is het herstelde en verfraaide gemeentehuis, dat met de bevrijding onbruikbaar geworden was, weer in gebruik genomen. Bezoek uit Nleuw-Zeeland. Te Domburg logeert een paar weken bij de familie Rosendaal Miss M. Black, onderwijzeres nabij Auckland, Nieuw-Zeeland. Dertien jaar geleden ontstond oen briefwisseling tussen M. Black en Ida Rosendaal. Toen nu onlangs miss Black haar fa milie in Schotland bezocht, wenste zij ook haar vriendin in Holland, in „Oud'-Zeeland te zien en vond in Domburg een {ezellig onderdak Zij bezocht er de gemeenteschool en nam ook een kijkje in enkele scholen te Middelburg. SOUBURG. Voorhuis afgebroken. Enige dagen geleden ls een be gin gemaakt met de afbraak van de resten van het bekende veer huis aan de Abeele. Het zal van de verbreding der Nieuwe Vlissingseweg en even tuele demping van de zgn. leiding afhangen, wat hier verder gaat gebeuren. Dit zelfde ls het geval met de nabijgelegen -oodbrug. VROUWENPOLDER. Rmulveekeuring. Vrijdag 4 Juni j.l. werd op een weiland van de fam. Maas voor de eerste maal in Vrouwenpolder een rundveekeuring gehouden. De deelname en de belangstel ling was zeer goed. De uitslagen welke wij wegens plaatsgebrek slechts gedeeltelijk op kunnen ne men luiden als volgt: Stieren; Frits eig. A. Maas 773/in Pt.. Ie prijs. Ie Kalfskoeien: 1P. Boone Cz.. 80 pt.2K. Besuyen; 3. Dora, A. Mesu Gz.; 4. Anke. A. Maljaars; 5. Bent je, N. Mesu. 2e Kalfskoeien: 1. Trui, P. Polderman Cz., 80 pt.; 2 K. Besuijen; 3K Besuij- en; 4. Geerta, M. J. de Vlieger; 5. Janna, Gebr. Francois. 3e Kalfskoeien: 1. Starre, P. Bolderman Cz., 80 pt.; 2 A. C. Goedbloed: 3. Flora, K. Ganze. 4e Kalfskoeien: 1. Sneeuwklok je II, Gebr. Francois, 81 pt., prijs Coöp. Zuivelfabriek: 2. Bontje. P. Duvekot-Jobse; 3P. Boone Cz.; 4. Nellie II, M. G. de Vlieger; Betsie, M. G. de Vlie ger. 5e Kalfskoeien: 1. Bles, S. de Bruyn, 83 pt., prijs Coöp. Land- bouwvereniging; 2. Lea, A. Mal jaars; 3. Emma, J. Moens; 4. Bonkje 16, A. Maljaars; 5 A, C. Goedbloed. Oudere koeien: 1. Pietje, Gebr. Francois, 81 pt.; 2. Willie, P. Matthiissen; 3. Aafje, P. Polder man Cz.; 4. Emma, M. G. de Vlieger; 5. Moore, J. Moens. Kalf vaarzen: 1. A. Mesu Cz.; 2. M. G. de Vlieger. Drachtige vaarzen: 1. M. G. de Vlieger: 2. S. de Bruyn; 3. A. C. Goedbloed; 4. C. Polder man; 5. Wed. G. Bliek. Jong vee: 1. P. Boone; 2. K. Janse; 3. en 4. A. Maas. Naar het oordeel van de jury was een goede collectie vee bij eengebracht. BRESKF^S. C.H.-Kiesvereniging opgericht. Maandagavond werd door de Statenkrlng Sluis der C.H.U. een openbare vergadering belegd. Nadat Ds Wiebosch van Bier vliet de spreker, de heer C. Phl- lipse. lid van Ged. Staten, had in geleid, nam deze het woord voor zijn causerie ..De aanstaande ver kiezingen en wij". De heer Philipse besprak ln het licht van de a.s. verkiezingen het beginselprogram der C.H.U., het urgentieplan en de huidige ge voerde politiek. Hij vond het jam mer. dat de vertegenwoordigers der C.H.U. in de Kamer niet per soonlijk bekend konden zijn bij al le kiezers en drong er op aan om ook ln Breskens te komen tot de oprichting van een Kiesvereni ging, opdat op echt democratische wijze, de leden met vragen en moeilijkheden via de Kiesvereni ging tot de Kamerkring zouden komen, die ze dan, zo nodig, door kan geven aan de vertegenwoor digers in de Tweede Kamer. Met de wens, dat God allen de kracht mag geven, om straks de juiste vertegenwoordiger te kiezen, ein digde spr. zijn, met aandacht ge volgde, rede. De gelegenheid om vragen te stellen werd door enkele personen benut. Zo kwamen er vragen los op landbouwgebied en werd er ge sproken over de zeeweringen, die in slechte staat verkeerden en over de Bijbel op de O.L.S. Nadat Ds Wiebosch de heer Philipse dank had gezegd voor zijn betoog, ging men over tot de be stuursverkiezing van de staande de vergadering opgerichte kies vereniging Breskens der C.H.U. Daar niemand der aanwezigen zich geroepen voelde 'n bestuurs functie te bekleden, werd een cor respondent benoemd en besloten, dit punt tot een volgende verga dering uit te stellen. HAAMSTEDE. „Rijkseenheid". Voor het plaatselijk comité Rijkseenheid sprak dr Feuilleteau de Bruin over de komende grond wetsherziening. Spreker betoogde, dat deze wijziging er toe leiden zal. dat het Koninkrijk uiteen zal vallen ln twee afhankelijke delen, waarover de Kroon wordt gesteld, maar zonder enig gezag over In- dië. Dit moet leiden tot een over wicht van Djocja. Noodwendig moet dit uitkomen op binnenlandse strijd in Inaië en op het ontstaan van de Sowjet- staat Indonesia. Tijdens het praten van de P. v. d. Arbeid zijn op Java tussen 2 en 3 millioen mensen van honger gestorven. Voor Nederl. zal het betekenen 'n verlies van 700 millioen gulden aan volksinkomen en grote werk loosheid. Dit alles had voorkomen kunnen worden. Een aantal platen tootide over duidelijk de Sowjetinvloed en de grote ellende op Java. BRUINISSE. Contact met Amerika. De goede gedachte van de heer van Weele, hoofd der O.L.-school om na de oorlog contact te zoe ken met Amerika, is wel zeer vruchtdragend geweest. Het con tact wordt nog steeds onderhou den en wederom stuurde de be trokken school, de Rumson Coun try Day school, een aantal kisten met kleding. De gemeenteraad te Bruinisse zal bijeenkomen op Vrijdag a.s. om 7.30 uur n.m. Maandagavond gaf onder grote belangstelling het muziekkorps Apollo" te Domburg zijn eerste zomerconcert. Dë aanvoer van mosselzaad en halfwas mosselen door de ver schillende "mosselcentra in Zee land bedroeg in totaal 65000 ton, Momenteel worden kokhanen gezeefd en consumptieklaar ge maakt voor uitvoer naar Enge land. De jachtopziener M. Harthoorn te Oudelande heeft kans gezien de hond dood te schieten, die drie schapen van de heer A. Steketee te Kloetinge heeft doodgebeten. De te Waarde gehouden collec te ten bate van de reclassering heeft f 32 opgebracht. Aan de Zeevaartschool te Vlis- singen ls geslaagd voor het exa men 3e stuurman A. Josiasse te Vlissingen. Te Wemeldinge heeft de reclas- seringseollecte f 106,30 opge bracht. Subsidies kinder herstellingsoorden. De aanvragen aan de Provin cie om subsidie voor 1947 voor de verschillende kinderherstel lingsoorden en vacantiekoloniën belopen een bedrag van f7350. Daar een maximum van f 3500 voor deze subsidies door de Prov. Staten werd vastgesteld, zal, wil aan deze hoge aanvra gen enigszins worden tegemoet gekomen, dit maximum moeten worden verhoogd. Voorgesteld wordt de subsidies te verhogen van f 3500.tot f 5000.echter alleen voor 1947. SUBSIDIE VLISSINGEN M.T.S. Bij besluit van de Minister van O.K.W. is destijds vast gesteld, dat de M.T.S. te Vlissin gen voor 1948 moest worden ge opend. De opening geschiedde zoals bekend op 1 Sept. 1947 in de Zeevaartschool. Gebleken is echter, dat het Rijk, dat 75 pCt der netto-kosten voor haar reke ning neemt, deze subsidie deed ingaan op 1 Januari 1948. De Gemeente Vlissingen zal als zodanig de totale kosten hebben te dragen. Voorgesteld wordt, dat de Provincie 2/5 deel van het ten laste van de gemeente Vlissingen komende bedrag voor haar reke ning neemt. WILHELMINAPOLDER CALAMITEUS. Door de ingelanden van de Wilhelminapolder (Z.B.) is een verzoek ingediend de polder ca- lamiteus te verklaren. Na het ingesteld onderzoek wordt aan de Prov. Staten voor gesteld het verzoek in le willigen. STATUTEN P.Z.E.M. Aan de Provinciale Staten zijn toegezonden de gewijzigde sta tuten van de N.V. P.Z.E.M., wel ke op de eerstvolgende verga dering der Staten zullen moeten worden goedgekeurd. Tevens is toegezonden het ant woord van het P.Z.E.M.-bestuur op de in de laatste Statenverga dering aangenomen motie van 't Westende betreffende de ver koop van electrische apparaten door de P.Z.E.M. Het bestuur is van mening, dat, daar handelaars en installa teurs niet geheel bij machte zijn om in de behoefte te voorzien, de P.Z.E.M. de verkoop van toe stellen zelf ter hand moet nemen. B.L.O.-SCHOOL TE HULST. Aan de Provinciale Staten wordt voorgesteld, niet tot ver hoging van subsidiëring voor de B.L.O.-school te Hulst over te gaan. Men is van mening, dat ook in O.-Zeeuwsch-Vlaanderen getracht zal moeten worden door een regeling van de gemeenten onderling de kosten te bestrij den. Als voorbeeld wordt ge noemd de B.L.O.-school te Mid delburg en de te stichten school te Goes. Op 15 en 16 Juni a.s. fe 's-Hertogenbosch. De Koninklijke Vereniging „Het gen, ten gevolge waarvan het Ne- Nederlandse Trekpaard", houdt j derlandse trekpaard door veel bui op Dinsdag 15 en Woensdag 16 Juni te 's-Hertogenbosoh haar jaarlijkse Nationale Tentoonstel ling, waar ongeveer 450 van Neer- lands beste trekpaarden aanwezig zullen zijn. De betekenis van deze tentoon stelling gaat ver uit boven het na tionale belang. Immers in 1947 werden niet minder dan 10.000 paarden voor ongeveer vijftien millioen gulden naar andere lan den verkocht, en deze deviezen- bron dankt zijn ontstaan voorna melijk aan de jaarlijkse trekpaar- dententoonstelligen, welke er niet tenlandse vraagd. afnemers wordt ge- Op de eerste dag zullen de in gezonden paarden ln 25 verschil lende rubrieken worden voorge bracht en op exterieur, afstam ming en fokprestaties worden ge keurd. En op de tweede dag wor den 's morgens de fokgroepen, lo ten van merriën, hengsten met af stammelingen gekeurd en vindt het uitroepen der kampioenen van hengsten en merriën plaats, ter wijl in de namiddag de bekende demonstratie van alle bekroonde paarden plaats heeft met tot slot in de laatste plaats toe hebben i het machtige schouwspel van de bijgedragen de trekpaardenfokke-vier-, acht-, zestien- en twee en rij op een zeer hoog plan te bren- I dertig tallen. voor de Middelburgers zou kun nen opleveren. Togo gaat van Vios winnen. 2e kl. a: S.I.W.—S.S.S. 3e kl. a: V.Z.O.D.—V.K.V. H. 3e kl. b: SinotoDos; Vopo Tjoba II. 3e kl. c: De Peel— W.H.S.; Vlos II—I.V.O. 3e kl. d: Fortuna-Zuidzande; A.K.C. Groede; K.W.B.Swift III. Vrijdag 11 Juni: 3e kL b: Dios I—Dios II. Een onzer lezers te Dom burg schrijft ons: Onlangs kon men lezen, dat op grenswijziging niet veel kans is. De „Groten" stellen zich een sterk West-Duitsland voor ogen als bufferstaat tussen de demo cratische en de communistische landen. Tot mijn spijt kan ik mij niet losmaken van de vrees, dat een sterk Duitsland weer de oorlogskolder in de kop zal slaan en dat het weer een aanslag zal plegen op vrijheid, leven en goed van zijn buren. Zou men niet Dubbele woning afgebrand. Een dubbele woning aan de Kromstraat te Tilburg, bewoond door 5 gezinnen, ls Dinsdagmid dag geheel uitgebrand. Slechts en kele stukken meubilair konden worden gered. Persoonlijke onge lukken deden zich niet voor. Twee geiten kwamen ln de vlammen om. De Tsjechoslowaakse regering heeft Dr Jaromir Machula, verte genwoordiger van de Tsjechoslo waakse legatie bij het Vaticaan, terug geroepen. Volgens Vaticaan se kringen "zou een moeilijke pe riode ln de betrekkingen met Tsjecho-Slowakije te voorzien zijn tengevolge van het aftreden van Dr Benes, welke Indruk bevestigd zou zijn door de terugroeping van Machula. ii-,.. r~*h --xassf Ned. Herv. Kerk. Beroepen te Wieringermeer (vac. J Germans), S. G. J. Go- verts te Oud-Vossemeer; te Nieuwdorp, C. L. v. d. Broeck te Oosterland. Geref. Kerken. Beroepen te Emmen en te Ze venhuizen, A. G. Luiks te Leeu warden; te Andijk, H. R. Groe- r.evelt te Onderdendam; te Wol- vega, S. E. Wesbonk te IJmui- den; te Anium, G. K. Geerds te Drijber; te 's-Gravendeel, G. Visser te Haastrecht; te Willem stad, A. A. Oostenbrink te Oost- burg; te Den Bommel, H. J. Oldemans te Den Helder. Geref. Kerken (Art. 31 K.O.) Beroepen te Rozenburg, D. Los, cand. te Kampen. Chr. Geref. Kerken. Bedankt voor Veenendaal, J. H. Velema te Bunschoten. Evang. Luth. Kerk. Drietal te Bodegraven, J. J. F. Hermann, cand. te Den Haag, P. Kastelijn te Zeist en T. Scharten te Rotterdam. Bevestiging en Intrede. Zondagmorgen had in de Geref. Kerk te Anna Jacoba Polder, de bevestiging plaats van ds A. J. Arntzen. De bevestiger ds v. d. Stoel van Bergen op Zoom had tot tekst Joh. 14 1—14. Des middags deed ds Arntzen zijn intrede, waarbij als tekst was gekozen Col. 3 16a. Na de prediking richtte ds Arntzen zich met een persoonlijk woord tot de gemeente, de kerkeraad, de consulent ds Bremmer, de be vestiger en de afgevaardigden van de Ned. Herv. Gemeente en het gemeentebestuur. De nieuwe leraar werd toegesproken na mens kerkeraad en gemeente door ouderling ,T. van Strien, voor de classis door ds v. d. Stoel, voor de Ned. Herv. Kerk door de heer v. d. Meer en na mens het gem.bestuur door bur gemeester L. J. de Jonge. Godsdienstonderwijzer. Op Zondag 13 Juni a.s. zal D.V. de heer H. Barnard, die zijn be roeming tot godsdienstonderwij zer bij de Ned. Herv. Gemeente te Me liskerke heeft aan genomen in de avonddienst tot zijn werk worden ingeleid. Onderwijs. M. J. O., transportarbeider te Kapelle-Biezelinge, had op een inleveringsbewijs voor ledige veilingskisten het cijfer 1 achter de door hem ingeleverde kisten veranderd in 81. Hierdoor werd hem ln plaats van f3, f243 uit betaald; 1 maand gev.straf voorw. proeftijd 3 j. G. de L., chauffeur te Mid delburg, werd wegens mishan deling van C. Huiszoon veroor deeld tot f25 of 10 d. Op 16 April 1943 werd de be tonwerker W. de W. te Goes te Kloetinge aangehouden door controleurs der C.C.D. Bij visi tatie bleek hij in bezit te zijn van 3 lappen gordijnstof, 1 on derjurk, 3 hemden, 2 onderbroe ken, een aantal suiker- en boter bonnen. Straf f30 of 10 d. en 2 mnd. voorw. proeftijd 2 jaar, met verbeurd verklaring. C. K., winkelbediende te Vlis singen, had zich in Januari 1948 20 consumenten-credietbonnen van de Coöp. Verbruiksvereni ging „Ons Voordeel" toege- eigend. Straf f 150 of 75 d. en 1 mnd. gev.straf voorw. proeftijd 2 jaar. ZOMERAVONDVOETBAL. K.N.V.B. - Afdeling Zeeland. Uitslagen. Groep A: Middel burg IVeere 12; Nieuw- land—P.G.Z. 3—3; V.S.V. I— 1' Z.E.M. 1—0. Groep B: BroederbandAl berts 2—8; V.S.V. II—Middel burg II 60. Middelbui-g heeft met het. kleinst mogelijke verschil de eer aan Veere moeten laten. Na spannende strijd kwam het einde met 21 voor Veere. P.G.Z heeft het ook nu niet tot een overwinning kunnen brengen. Nieuwland heeft na een slechte start zich goed hersteld. De strijd eindigde in een 33 gelijk spel. V.S.V. heeft aan de P. Z. E. M. zijn handen vol gehad. Technisch was V.S.V. sterker, doch het enthosiaste spel van de P.Z.E.M. bracht de achterhoede van V.S.V. soms in hachelijke si tuaties. Het einde kwam met 10 voor V.S.V. De Broeder band heeft tegen Alberts tot de lust goed stand gehouden, doch na de rust zakte het elftal als een kaartenhuis ineen. De eind stand was 82 voor Alberts. V.S.V. II heeft zich ook goed hersteld en met niet minder dan 60 van Middelburg II gewon nen. De stand is nu als volgt: Groep A. Veere 4 4 23—5 8 M'burg I 3 2—1 18—7 4 V.S.V. I 3 2-1 12—10 4 PG.Z. 2 1 -1 7—10 1 Nieuwland 4—13 4—28 1 P.Z.E.M. 22 1—5 0 G roep B. Alberts 3 3 14—5 6 Zeelandia 3 2—1 10—7 4 M'burg II 3 1—2 8—10 2 V.S.V. II 3 1—2 7—9 2 Broederband 22 3—11 0 V eilingsberichten. MIDDELBURG, veiling van 7 Juni 1948. Groenten: Andij vie 7-22; Doperwten (stam) 70 -77; Peulen 146-160; Waspeen 36-44; Postelein 38; Uien 6-9; Spinazie 15-23; Snijbonen 117- 154; Dubbele princessen 173- verstandiger doen met de kleine, 188, alles per kg. Bloemkool zwakke democraten wat weer- 1A 34-62; Idem I 19-42; Idem baarder te maken tegen die ma li 8-23; Idem III 5-9; Platglas j gelijkheid? In enige provincies komk. LA 30-31; Idem I 25-30; van ons land leeft gelukkig nog Idem H 25-26; Idem III 20-24; de begeerte naar enige gebieds- Natuursla I 2.5-5; Idem II 2.5 uitbreiding; ze moest eens wat -3; Boskroten 20-38; Bospeen levendiger en algemener wor- 23-41, alles per stuk. den! Die 17-eeuwse onverschil- Fruit: Aardbeien 150-198; ligheid ook! Tomaten kas 175; Peren Sint Remey 80. alles per kg. Aardappelen; Grote 22-30; Drielingen 12-24; Kriel 11-22, alles per kg. KAPELLE, Kleine veiling van 8 Juni 1948. Mad. Lefebre f 0.60—1.33; Mad. Moutot 0.53 1.23; Early Rivers 0.491.59 Vroege Aardappelen 0.07-0.24, alles per kg. Burgerlijke Stand. VLISSINGEN. Bevallen: C. P. Ossel-Geleijn, d.J. Bos-U- neken, z.J. C. R. Bels-Wanst, z.C. M. Smits-Rosmolen, z. J. G. Sonke-Huson, z.N. M. van Eenennaam-'t Gilde. z.C. van Sluijs-Walhout, d. Ondertrouwd: K. Huijsman, 24 j. en L. Louws, 25 j.; A. Polderman, 25 j. en M. C. Ver- Wat brengt de radio? PROGRAMMA VAN HEDENAVOND. HILVERSUM I (301.5 M.l: A.V.R.O. 6.00 Nieuws. 6.30 Strijdkrachtenprogr. 7.00 Gr.pl. 7.15 Radio Volksmuziekschool. 8.00 Nieuws. 8.15 Residentie-or kest. 9.45 Hoorspel „De tunnel onder het kanaal". 10.20 Orgel- 1 spel en zang. 10.45 Onderwijs- praatje. 11.00 Nieuws. HILVERSUM II (415 M.): N.C.R.V. 6.00 Pop. pianospel. 6.15 „C.N.V. op mars". 6.30 Or kestmuziek. 7.00 Nieuws en Weeroverzicht. 7.15 Leger des Ileils. 7.45 Jonge mensen bekwa men zich voor een beroep. 8.15 „Plaatvaria". 9.00 Klankbeeld Hollandse molens. 9.30 Omroep orkest. 10.15 „De vaart der vol- heij, 20 j.A. J. Schop, 28 j. en E. P. Joziasse, 26 j.M. van ken". 10.45 Avondoverdenking. Leeuwaarden 26 j en J. Meer-, Vrjja u Juni ]948. man, 26 j.; A. P. Jacobs, 24 j. J JL en A. de Feijrer, 28 j.; P. LemsHILVERSUM I (301.5 M.). 61 j. en S. M. Boon, 34 j. V.A.R.A. 8.00 Nieuws. 8.18 Ope- Gehuwd: J. P. Jonkman. 22 rette-progL 8 50 „Waarheen in j. en L. Dingemanse, 19 j.; W. de vacantie. 9.00 Gr.pl. V.P.R.O. van Splunder, 19 j. en D. F. P. Jacobs, 21 j. Overleden: M. Nieuwenhuize 61 j., echtg. van A. Vinke; A. 10.00 Morgenwijding. V.A.R.A. 10.45 Pianospel. 11.15 Voordracht. 11.30 Orgelspel. A.V.R.O. 12.00 Concert. 12.30 Weerpraatje. 12.38 A. Blanken," 53 j.,'echtg. 'van Pianospel. 1.00 Nieuws. 1.15 The TjrtO AA T^r-nblriinet C. A. Everaers. W aterstanden. Keulen 1.79 (onveranderd); Ruhrort —0.27 (+0.06), Lobith 968 (+0.08), Nijmegen 738 (+0.04), Arnhem 748 (+0.03), Eefde-IJssel 266 (+0.02), Deven- ter 178 (onveranderd), Borgha-1 radio. 10.25 „Muziek houdt fit", ren 4047 0.27), Belfeld 1100 11.00 Radioziekenbezoek. 11.45 (+0.10), Grave (ben.) 462 Koor Gurilia Kapel. 12.03 Piano seven Wings. 2.00 Kookkunst. 2.20 Gr.pl. 3.00 Ons volk in zijn dichters. 3.20 Gr.pl. V.A.R.A. 4.00 Kamerorkest. 4.30 Tussen 12 en 16. 5.00 Duo de RaaffSchutte. 5.20 Wij en de muziek. HILVERSUM II (415 M.): KR.O. 8.00 Nieuws. 8.15 „Pluk de dag". 9.00 Gr.pl. 9.35 School- 0.06), Vreeswijk 0.34 (- Lith 0.12 (—0.19). -0.03), Scheepvaartberichten. 8 Juni: Te Vlissingen aange komen; Hast IV van Ahur; Frins Bernhard van Antwerpen. Van Vlissingen vertrokken: Agi- na naar Kopenhagen; Maria recital. 12.30 Weeroverzicht. 12.33 Lunchconcert (1.00 Nieuws). 2.00 Symphonisch middagconcert. 3.15 Gr.pl. 4.00 Studentenkoor en or kest. 5.00 Na schooltijd. 5.15 Or kest zonder naam. pen: Renovati naar Rotterdam; Alk naar Rotterdam. T__ 9 Juni: Gepass. naar Antwer- naar Londen; Hast IV naar Pa- pen: Algenib van Rotterdam; rijs; Prins Bernhard naar Bei- Brem van Oporto; Aktjo van gen. Gepass. naar Antwerpen: Golshester. Gepass. van Antwer- Minerva van Hull; Aardijk vant pen: Quo Vadis naar Londen; Rotterdam. Gepass. van Antwer-' Streipe naar zee. Amsterdamsche Effectenbeurs. Slotkoersen op 9 Juni 1948 medegedeeld door: Incasso-Bank N.V, Goes. Examens Kon. Onderwijsfonds voor de Scheepvaart. Te Rotterdam slaagde voor het diploma schipper voor de binnenvaart (geheel Neder land); L. Theunisse te St. An- naland. Te Vlissingen slaagden voor het diploma machinist voor de oen d einde b binnenvaart, A. W. Voshol te Vlissingen (leerling A motor klein vermogen)D. Kodde te Serooskerke; machinist B (mo tor groot vermogen), L. F. Kayser te Vlissingen (praktijk motoren). Op de zitting van de Politie rechter te Middelburg werd de zaak tegen C. C. Mpensionhou der te Goes, in hoger beroep be handeld. M. was door de Tucht rechter voor de Prijzen te Mid delburg wegens het in rekening brengen van te hoge pension- prijzen veroordeeld tot geldboe- ter van resp. f100, f30 en f 15. Hiertegen was verdachte in ho ger beroep gekomen. Dit vonnis werd in hoger beroep bevestigd. Tevens was hij in hoger beroep j gekomen tegen veroordelingen j van de Tuchtrechter tot boeten van f 200, f 85, f 50 en f 50, we- KORFBAL-UITSLAGEN VAN ZATERDAG 5 JUNI. le kl.: Luctor—Volharding (Volharding niet opgekomen) Madjoe XSeolto 13; Vios I fÜtt V.K.V. I-S«, II 30. 2e,kl. b: EendrachtScam- pele 11. 3e kl. a: V.Z.O.D.—Top 1—2; V.K.V. II—Olympia 0—2. 3e kl. b; DosDios 40; Tjoba IISi noto 13. 3e kl. c: Vios II Elto II 8—0. 3e kl. d: Zuidzande —Groede A.K.G.—K.W.B. 00; FortunaMadjoe II 02. Programma voor Zaterdag 12 Juni. le kl.: SeoltoVolharding; LuctorSwift I; Togo IVios I. Seolto kan deze wedstrijd tot terwijl de wedstrijd tegen Luctor wel eens een onaangename verrassing Nederl. 1962/4 99'/,, "99% J. C. Japanlijn 151% 153 dito 1947 99 99'/,. K. N. Stoomboot 175% 175 dito 1937 98% 98"/,, Kon. Paket 168% 169 Dollarlening 102% 102% Scheepv. Unie 185% 186% Invest, cert. 99% 99% Rott. LLyd 178 177 Nederl. N.W.S. 81"'/,, 100% 81% Stv. Nederland 187% 187% Spaarcert. 100% H.V.A 218 223% Indië 1937 95 95"/,. 99% Java Cult. 95% 96 Grootboek '46 99'/,. N.I.S.U. 104 103% Kol. Bank 99 Vorstenl. 49 50 Ned. Ind. Hand. 120% 121% Deli Bat. Mij. 141 141 Ned. Hand. Mij. 153 153 Dell Mij. 159% 161% A.K.U. 166% 167% Senembah 145% 146 Bergh Jurg. 301 303 Muller I 157 159 Berkel Pat. 126 127 A'dam Bank 157 157 Calvé Delft 199% 197 Holl. B. Unie 228 228 Centr. Suiker 200 194% Rott. Bank 156% 156% Fokker 179 Twentsche Bank 169% Gelder Zonen 158% 160 Anaconda 40 41 Hoogovens 206 205% Beth. Steel 109% 115 Lev. Br. Unil. 295% 293% Chrysler - Ned. Ford 350 Gen. Motors 65% Nederl. Kabel 290 288 Intern. Nick. 30% 31 Philips Gloeil. 262 262 Kennecott 58% 60 idem nieuwe 254% 253% Rep. Steel 29% 30% Wilton F. 207% 208 U. S. Steel 81 84 Billiton I 560 Clt. Service 58% 60% Idem II 488 N. American 14% 15% Dordt. Olie 321 317% Cont. Olie 64% 66 Kon. Olie 346% 342% Midcont Oil 63 65% dito nieuwe 337% 335% Philips OU 74% 76 A'dam. Rubber 165% 170% Shell Union 45% 46% Bandar Rubber 145 147 Tidewater 28% 30% Del. Bat. Rubb. 112 Baltimore 13% 14% O. Java Rubb. 76 Miss. K. Texas 5% Serbadjadi Pennsylvania 20 20% H. Am. Lijn 213 214 N. Y. Central 1 16 gens het bedingen en in ont- iemaal verlamd van schrik. Ze vangst nemen van le hoge huur- kon niet eens opstaan om open 109. Juffrouw Linlmans zat he- brak., en als ze haar dan eens vonden.... En toen dacht ze: Och, laat ik alles maar eerlijk prijzen voor kamers. In hoger le doen.... Hoor! daar belde beroep werd hij veroordeeld tot hij al weer. O, wat moest ze geldboeten van f 100, f 75, f 50 toch beginnen. En ze moest toch e;. f5o 'open doen! Voorzichtig stond ze De timmermansknecht L. de cp. Hoor, nou al weer die bel N. te Arnemuiden werd wegens Maar ze deed het met! Ze deed vernieling van een ruit veroor- niet open. Ze had niets gedaan, deeld tot f 30 of 10 d. I Ze was onschuldig! Ze kroop W. van A., chauifeur te Vlis- weg! Wat dacht die Pot wel! singen, kreeg wegens diefstal Ze kroop in de kast! Of nee.... van lood van de P.Z.E.M. f50 of in de kelder.... Maar als de po- 20 j. lit ie dan eens de deur open vertellen. Met knikkende knieën slofte ze de gang door en deed de deur open. 110. De agent tikte beleefd aan z'n pet. „Goeden avond, juf frouw! Bent u juffrouw Lint mans?" „Ach ja, agent", ant woordde ze, „komt u d'r maar even in; voor de buren ziet u. Want dat ik nu als oud mens nog met de politie te maken krijg, dat is de grootste schande in mijn leven. En ik kon d'r toch heus niets aan doen. Ja, zegt u nou zelf, ik had de deur goed aicht gedaan en hoe of ie d'r uit gekomen is, ik weet 't niet eerlijk niet agent. Ik ben d'r on schuldig aanIk„Hè Watde agent zette grote ogen opWat zou hij nu bele ven..? „Ik begrijp u niet, juf- fiouw. Ik kom hier voor 'n ruit, die ze bij u ingegooid hebben. Wat bedoeld u....?"

Zeeuwsch Dagblad | 1948 | | pagina 3