Wovinti§jS|7/«f "ïfORT Publicaties Lezers grijpen naar de pen. lerh^ zending -i straat van J antje GEMEENTERADEN Brandweerwedstrijden. Zaterdagmiddag werden in het Bouwplan (Berghoekstraat) de regionale brandweerwedstrijden gehouden waarvan de organisa- t e bij de plaatselijke brandweer berustte. Er was veel belang stelling hiervoor. De uitslag was: Kats 1; Hansweert 2; Kloetinge 3; Yerseke 4; Kruiningen 5 en Wissenkerke 6. Jammer dat één der opdrach ten: scheprad met gewichthef fing door waterdruk niet goed werkte, waardoor de waardering niet tot zijn recht kwam. Benoemingen bij polders. Benoemd tot: leden van de Dijkraad voor de waterkering van de calamiteuze Borsselepolder, als vertegenwoor dig ere van die polder, M. de Regt en J. C. Vermue, beiden te Bors- sele: dijkgraaf van de calamiteuze Borsselepolder, P. J. van Liere te Borssele; lid van de Dijkraad voor de waterkering van de calamiteuze Leendert Abrahampoider als ver tegenwoordiger van die polder, I. L. J. van der Maas te Kats (Kort gene). Waddenzee gesloten voor mosselzaadvisserij Naar wij vernemen is men voornemens de genele Wadden zee na 18 Juni voor de mossel zaadvisserij te sluiten Wel is er nog eer. verzoek aan hangig om nog een gedeelte van het Friese en Groninger Wad open te laten gedurende pl.m. 14 dagen, omdat er op de eigen lijke Waddenzee deze keer zo weinig zaad aanwezig was. Of inderdaad nog enige weken lan gt; openstelling van dit gedeelte zaï worden gegeven is nog niet bekend. Ook bleek men niet be reid de Waddenzee open te stel len voor het vissen van con sumptiemosselen. Dit laatste is een zeer verstandig besluit. In dividueel mogen misschien en kele grote kwekers niet ruim zitten in direct leverbare con- sumptiemosselen, over de gehele lijn zijn er in Zeeland zelf voor lopig zeker consumptiemosselen genoeg, die direct aan de markt kunnen worden gebracht. Vele kwekers te Bruinisse beschikken althans over goede kwaliteit consumptiemosselen, die direct nadat de mos- -aadvisserij is ge ëindigd geleverd kunnen wor den. MIDDELBURG. Vergadering „Het Platteland". In de vergadering van de Be drijfsvereniging „Het Platte land", die stond onder leiding van de voorzitter, de heer H. M. -v. d. Putte, werd na het huis houdelijke deel een overzicht ge geven van de in 1947 uitbetaalde lonen. Aan dorsloon is uitgegeven in totaal voor land- en tuinbouw een bedrag van f 306.476, voor ziekte een bedrag van f 329.875. De vastgestelde omslag over 1947 is voor de ziekte f 25, voor óc landbouw f 11, voor de tuin bouw f 7.50 en voor dorsloon f 22 per f 1000 loon. Vervolgens werd besproken de fusie tussen de verschillende be drijfsverenigingen in de Land bouw. De afgevaardigden naar de al gemene vergadering te Utrecht werd blanco mandaat verleend. De aftredende bestuursleden, de heren H. M. v. d. Putte, J. Bosselaar, P. Melis en P. Ge- schiere werden ailen herkozen, terwijl voor de heer M. Houter-, man werd gekozen de heer P. Verhage van Biggekerke. In de rondvraag sprak de voor zitter hartelijke woorden van dank voor hetgeen de heer Houterman sinds de oprichtingr van de bedrijfsvereniging als be stuurslid heeft gepresteerd. VLISSINGEN. Ver. tot Bevordering v. Chr. Onderwijs. Maandagavond werd in ge bouw, „Concordia" een leden vergadering gehouden van de Vereniging tot bevordering van het Chr. Onderwijs. Na opening deelde de voorzitter Ds J. S. Hartjes mede, dat het is gelukt' de herbouw der Oranjeschool op het urgentieplan voor 1948 te brengen, waardoor men in staat zal zijn nog dit jaar te bouwen. De Prins Willemschool gaat goed vooruit, aldus deejde de voor zitter verder mede, doch de bouw vordert niet zo snel als men wensen zou. Eén en ander wordt veroorzaakt door materiaal- schaarste. Zo lang de school niet is vol- anden. Tengevolge v. de omstan digheid, dat het ondanks vele aan gewende pogingen nog niet was mogen gelukken, een directrice te vinden, kon het noodzakelijke ca talogiseren, ondanks de welwillen de hulp, verleend door de direc trice der leeszaal te Middelburg, niet met die snelheid geschieden die nodig was de inrichting spoe dig te kunnen openen. Het bestuur is er echter thans in geslaagd om een bevoegde di rectrice aan te stellen. De ver wachting is, dat nu ongeveer half September a.s. de Inrichting zal kunnen worden geopend. WEMELDINGF.. Geitenkeuring. Maandag had op het terrein van Mevr. de Wed. L. Dominicus te V, emeldinge de geitenkeuring plaats. Uitslag van de keuring was als volgt Voorgebracht werden 5 lamme ren waaronder 2 volbloeden. Ie pr. (volbloed) J. Hamelink; 2e pr. (volbloed) C. Heijstek. Niet volbloeden. Ie pr. J. Geel hoed, Kapelle; 2e pr. J. M. Veer- hoek, Kapelle; 3e pr. J. Ridder hof, Kapelle. Melkgeiten aangevoerd 7 stuks. Éénjarige Melkgeiten: le pr. D. i Luteijn. Tweejarige Melkgeiten: le pr. C. Heijstek; 2e pr. W. Gijssel; 3e pr. W. Gijssel. Driejarige Melkgeiten: le pr. J. M. Veerhoek, Kapelle; 2e pr. J. Hamelink; 3e pr. D. Luteijn. Aanbevolen werden 6 stuks voor de fokkerij. Een geit van de fokker J. M. Veerhoek werd in het stamboek ingeschreven, ter wijl 2 volbloed lammeren werden gemerkt. Kersenverkoping. Maandagavond werden in he' Jeugdgebouw ten overstaan van Notaris J. C. Kram te Kapelle, de kersen wassende in diverse boomgaarden, publiek verkocht. Perc. 1. de boomgaard „Huis- dijk" voor Mevr. de Wed. L. Do minicus. Koper Jac. van Stel Hz. voor f 2700. Perc. 2 de boomgaard aan de Grintweg voor Mevr. de Wed. A. Lindenbergh. Koper W. van Ste! Hz. voor f520.—, Perc. 3 de boomgaard aan de Grintweg voor C. A. de Zeeuw- Ie Hersveld. Koper de heer E. J de Jonge te Hansweert voor f 4220.—. Perc. 4 de boomgaard „Bos man" voor Mevr. de Wed. L. Dominicus. Koper C. Veerhoek voor f2120. Perc. 5 de boomgaard achter de kerk voor de heer M. C. Lin den Bergh. Koper voor f 1096 le Kapelle De prijzen variëren van 35 tot 50 ct. per kg. aan het hout. KATTENDIJKE. Geitenkeuring. Maandagavond vond de jaar lijkse geitenkeuring plaats, waarvoor een goede collectie dieren was aangevoerd. In de rubriek stamboeklam- meren kreeg het lam van Joh. Ruissen de eerste prijs, dat te vens in het jongvee register werd opgenomen. Lammeren: F. Minnaar le pr.; A. J. Smits 2e; G- Meulenberg 3e; G. de Jonge 4e. 1-jarige geiten: C. Heijboer le. Stamboekgeiten; Joh. Ruissen le en 2e. Twee geiten van M. Westdorp werden opgenomen in het stam- hoek. Niet stamboekgeiten: D. v. Kleunen le; G. de Jonge 2e; G. - Aan mej. J. M. Blaas ls m.i.v. een damclub opgericht met aan vankelijk 16 leden. Deze club zal de naam dragen van „De Arne schijf". De heer Goedbloed uit Vlissingen hield op de oprich tingsvergadering een breedvoe rige toelichting over het doel van een damclub en wat er zo al aan verbonden is. Tot voorzitter werd gekozen de heer A. Poortvliet, tot secre taris P. v. d. Graaf, tot penning meester L. de Nooijer, algemeen adj. C. Versluijs en tot lid van het bestuur L. van Belzen. Dezer dagen hield de naai cursus onder leiding van mej. Koppejan uit Goes, een af scheidsavond, in verband met het beëindigen van de lessen. Mej. Koppejan dankte allen voor de goede samenwerking en de vriendschap die zij heeft onder vonden van de cursisten. Mej. van Belzen bood namens alle cursisten een cadeautje aan en dankte mej. Koppejan voor de lessen en goede leiding. VEERE. Jubileumfeesten. De Oranjevereniging hoopt op 30 en 31 Augustus het regerings jubileum te vieren. Op 30 Augustus zullen kinder spelen worden georganiseerd en op 31 Augustus ligt het in de be doeling 's morgens een herden kingsdienst te houden, waarin de plaatselijke predikantèn verzocht zullen worden voor te gaan. Het Hervormde Zangkoor zal, liefst aangevuld met vele andere zan gers zijn medewerking verlenen. 's Middags zal een optocht wor den georganiseerd, zo mogelijk uitbeeldende de bestaansmiddelen de industrie en de cultuur uit de gemeente. Er is ook een wieler wedstrijd. Verder wordt een roei boot- en (of) kanorace in de bin nenhaven gehouden. Ook zal een wedstrijd worden gehouden in etalage- en gevelversiering. Het stadhuis zal worden verlicht met schijnwerpers. Verder staat op het programma: Kinderzanghulde, lampionsoptocht, muziekconcerl e.d. KATS. Het vrijwillige brandweercorps alhier heeft Zaterdag, bij de te Kruiningen gehouden wedstrijd voor brandweercorpsen, de gouden medaille ais eerste prijs behaald. BRUINISSE. Ouden van dagen willen op stap. Dit jaar willen de ouden van dagen een tocht maken naar de Heilige Landstichting te Nijme gen en daarvoor kwam het Be stuur van de afdeling Bruinisse van de Bond voor Staatspensio- nering Zaterdag bijeen. De tocht gaat door wanneer ook de bur gerij haar medewerking geeft Zij zal dezer dagen verzocht worden om financiële steun. THOLEN. De heer W. L. Klompe overleden. In de nacht van Zondag op Maandag j.l. overleed alhier vrij onverwacht de lieer W. L. Klompe in de leeftijd van ruim 2 jaar. De overledene was een bekende en geziene figuur in landbouwkringen. Vele jaren vervulde hij de functie van seer. v. d. Kring Tholen Z.L.M. en had zitting voor Gemeentebelang als raadslid. Voorts was hij oud voorzitter en kassier der Boe renleenbank enz. Naar aanleiding van het bericht omtrent de berechting van de Duitse overste Fullriede, di© ver oordeeld werd tot t V2 jaar, met a/trek, schrijft ons de heer B. J. van Belzen te Arnemuiden als lid van de R.V.V. (Raad van Verzet) uit Doetinchem: Is het niet ten hemel schreiend, dat zulk een schelm, die zulke da den pleegt er met zulk een straf af komt? Waar blijven de heren, die vanuit Engeland ons als jon geren op de mouw spelden, dat dezulken, die zo iets deden, loon naar werken zouden ontvangen? Het is een grote schande voor ge heel het Nederlandse volk ons aangedaan door sommige ge rechtshoven. Kan men er nu groot op gaan dat men Nederlander is? Ik zeg duizend maal neen; het is eerder een schande. Laten wij beginnen om opbou wend te werken, van hoog tot laag, dan kan Nederland, dat tot in het slijk gezonken ls, weder, zij het met het kleed der schande, tot opbouw geraken. VeJe leden der R.V.V., K.P. zeggen: wij bemoeien ons niet meer met die politiek, waar wij ons leven voor In de waagschaal stelden. En door wiens toedoen? Door de schuld van de Nederland se Regering, die zo laks optreedt tegen zulke schavuiten. Marechaussee Wouterse te Tholen, is met Ingang van 1 Juli a.s. overgeplaatst naar Hoeven. Meulenberg. ARNEMUIDEN. Damclub opgericht. Zaterdag werd te Arnemuiden 1 Juli a.s. eervol ontslag verleend als ambt. bij de distributiedienst Tholen. Met haar verdwijnt de laatste vrouwelijke ambtenaar op dit kantoor. der presidium van Burgemeester Dregmans. Een aantal voorstellen van B. en W. passeerden de hamer. In de begroting voor 1948 is een bedrag van f 350 voor de illuminatie van het dorp bij de a.s. volksfeesten opgenomen. Bij het verzoek om zich uit te spreken over een regeling inzake gemeenschappelijke exploitatie van het abbattoir te Middelburg, wezen de heren de Kroo en Flipse er op, dat de plattelandsgemeen ten niets te zeggen zullen hebben en Middelburgs invloed overheer send zal zf~ Deze regeling zal wellicht te- tooid zal de mogelijkheid be- wees brenSen verlaging der keu- TOOIO, zaï ae mogeu)Kneiu ue r, rrM„ de voor staan in de oude Kazerne school te houden. Daar het financieringsplan nog niet geheel was klaar geko men, was het de penningmees ter nog niet mogelijk een finan cieel overzicht te geven over 1947, De secretaris de heer v. Dijk las hierna het jaarverslag voor. Een tweetal aftredende be stuursleden, nJ. de heren v. Dijk en Slager werd hei kozen. Daar de Koninklijke goedkeu ring der Statuten op 31 Dec. a.s. afloopt, zal opnieuw goedkeuring moeten worden gevraagd. De secretaris las hierbij een aantal aanvullingen der Statuten voor, waaraan de vergadering haar goedkeuring hechtte. Ds Hartjes sloot met dankge bed. GOES. Dr J. H. A. ,J. S. Bruin» Slot. Blijkens een advertentie in dit nummer hoopt dr Bruins Slot, lid van de Tweede Kamer op Vrijdag 25 Juni voor de A.R. Kiesvereniging alhier in een open bare vergadering op te treden. Openbare leeszaal en bibliotheek half September open. De openbare leeszaal en blblio- IfOT TTAF K'Ti'DK'P I De heer de Kroo had voorts be- NUUDDMtKND. zwaren tegen de grote kosten en Bezwaren teqen reqelinq was van mening, dat er in de wo- j nlngen te weinig verscheidenheid slachthuis Middelburg. ts. De gemeenteraad van Koude- J Ue voorzitter lichtte het plan kerke vergaderde dezer dagen on- toe en zetde, dat getoond moet worden dat Koudekerke mogelijk heden in de duinen kan uitbuiten. Op een verzoek van het bestuur der Geref. Schooi om beschikbaar stelling van gymnastiekmateriaal werd door de raad gunstig be schikt. NISSE. De begroting sluit. De gemeenteraad van Nisse kwam Maandag bijeen onder voorzitterschap van burgemeester J. D. Jansen. Een voorstel tot vaststelling van een verordening op. de hef fing van legesgelden en de jaar wedden van de ambtenaren der burgerlijke stand werd aangeno men. Een voorstel tot vaststelling van een verordening opheffing van reinigingsrechten werd aan genomen met 4 stemmen voor, en 3 tegen, zodat in het vervolg hebben echter bezwaren tegen de j voor het laten ophalen van huis bepaling dat de tekorten over de vuil f 3. per jaar betaald moet jaren vanaf 1942 van het abbat-worden, terwijl het vuil gestort toir eerst gedekt zullen moeten moet worden in door B en W door de winst, die eventueel ge-goedgekeurde bakken of emmers, maakt zal worden. j De wijziging in de begroting Het voorstel de oude openbare;van het burgerlijk armbestuur school tot brandweerkazerne, voor 1947- 1948 werd goedge- gymnastieklokaal en vergader- J keurd. Besloten werd om aan het zaal te verbouwen, waarvan degemeentepersoneel een deel van kosten f 30.000 bedragen, werd het pensioenverhaal over het jaar met de stem van de heer de Kroo 1947 terug te betalen. De ge- tegen, aangenomen. meentebegroting welke werd Vervolgens kwam aan de orde aangeboden sluit zonder tekort, het voorstel tot nadere vormge- j dit gaat echter gepaard met een ving aan het zomerwontngenplan groot offer, n.l. het onderhoud ln de omgeving van Westduin, van de wegen. Hoewel het nog geen definitief De heer van Wel vroeg bij de plan is, zullen B. en W. gaarne rondvraag naar de woningbouw, vernemen hoe in principe het ge- waarover de voorzitter echter nog rlngslonen, antwoordde de voor zitter. Wat het gevaar voor te grote zeggenschap der gemeente Middelburg betreft, gezien de ver tegenwoordiging ln de commissie van advies, van het platteland be staat hiervoor weinig gevaar. Burgemeester en Wethouders Tot hoofd van de Kleuterschool te St. Maartensdijk is benoemd mej. J. M. Droogers te Tholen. Bij graafwerkzaamheden te Zierikzee ls men op beenderen en een schedel gestoten. De moge lijkheid bestaat, dat men met een zeer oude schedel heeft te doen De vondst wordt ln handen ge steld van dr Westendorp Boerma. Burgh, dat geadopteerd is door het Amerikaanse dorp Oaksdale (Washington), heeft vorige week een goede Vrijdag gehad. Er vond n.l. verloting plaats van de kleren, die te Oaksdale zijn Ingezameld. Ook ontving elk gezin 1 kg. erw ten. •m De collecte voor de Stichting 1940—1945 te Nw- en St. Joos land gehouden, heeft opgebracht f 510.en de collecte voor de Stichting Kinderbescherming f50.08. Mej. J. Drost, onderwijzeres aan de Chr. School Doelweg te Tholen, heeft een benoeming ontvangen voor Opheusden en te Glessendam De collecte voor de Stichting 1940'45 heeft te Borssele opge bracht f269.—. De collecte voor de Reclasse ring bracht te Bruinisse f 5Ö!09 op. Geslaagd voor derde stuurman de heer M. C. G. Bouwmeester, Leerling aan de „De Ruyter- school" te Vlissingen. De collecte ten bate vhn de Bond van Evangelisatieverenigin gen heeft opgebracht te Driewe gen f 30.40 en te Overzande 139.50. Onderwijs. Geslaagd. Voor het onderwijzersexamen slaagden aan de Rijkskweekschool te Middelburg de heren M. Ver heul te Vlissingen en H. J. W. Wessellnk te Middelburg. Verpleegstersexamen. Te Goes slaagden voor het di ploma ziekenverpleging A, waarvoor het examen afgenomen werd in het Gasthuis, de zusters J. P. de Bart, M. Boogaard, L. K. de Groot, F. J. Nagelkerke, A. Post, D. Roose, F. Roose, J. E. Straub. Voor de aantekening kraamver- pleging slaagden de zusters S. C. Riemens en A. W. van Wely. Gisterochtend is in de Chinese woonwijk van Pontianak brand uitgebroken, waardoor zes huizen geheel zijn afgebrand. Politie en padvinders hebben een groot deel van het huisraad gered. r- t-n-J voelen van de raad is. De heer Flipse en de Kroo ver klaarden tegen Invoering van het tonnenstelsel te zjjn. Sep-tick- tanks zullen de bouw niet zoveel duurder maken. De heer Jasperse merkte op, dat riolering met een zulverings- theek bevat reeds meer dan 3000 Installatie veel te duur komt. weinig kon zeggen. Naar aanleiding van een vraag van de heer van Wel diende de heer J. Bos een voorstel in om het water halen uit de put op het dorp met vaten te verbieden. Dit voorstel werd verworpen met 5 tegen en 2 voor. Ned. Herv. Kerk. Beroepen te Colijnsplaat, D. Ewoldt te Rijswijk (G.); te Femnes Buiten en te Kamerik, J, Zwijnenburg te Huizen (N.H.) te Noordbroek, W, P. Stratingh te Beerta. Aangenomen naar Ens (N.O.P.) J. van Dok te Gieterveen; naar Wierden (nadere beslissing), H. A. van Slooten te Haaften; naar Leidschendam, J. van Leusden te Burgwerd; naar Jaarsveld, J. Enkelaar te Leerdam; naar In- gen, P. de Vries, cand. te Deil en Enspijk. Bedankt voor Dreischor, P. de Vries, cand. te Deil en Enspijk; voor Nieuwkoop, N. Kooreman te Scherpenisse. Geref. Kerken. Beroepen te Minnertsga, A. I. Koffeman, cand. te Amsterdam; te Wilnis, H. J. Oldemans, 1.1. Hersteld Evang. Luth. pred. te Den' Helder; te Rotterdam (Kra lingen), A. G. Luiks, em.- en oud-legerpred. te Leeuwarden; te Voorburg, J. H. Mulder te Vlaardingen. Bedankt voor Groningen, A. v. d. Weg te Bussum; voor Nieu- wendijk, G. Brouwer te Harlin- gen; voor Oegstgeest-Morsch- Kijndijk, G. Visser te Haastrecht. Chr. Geref. Kerken. Tweetal te Ouderkerk a. d. Amstel, D. Driessen te Vlaardin gen en J. C. van Ravenswaay te Zaamslag; te Rotterdam (C.), D. K. Biesma te Drogeham en J. p. Geels te Den Haag (O.). Geref. Gemeenten. Tweetal te Hilversum, G. H. Kersten te Rotterdam en H. Lig- tenberg te Rotterdam. Evang. Luth. Kerk. Aangenomen naar Den Boseh- Breda-Heusden, P. C. Rooden- burg te Alkmaar. Bedankt voor 's-Gravenhage, J. G. Bahnmüller te Hilversum. Beroepbaar. Door de classis Zeeland van de Geref. Kerken (Art. 31 K.O.) is beroepbaar gesteld de heer B. van Riet, theol. candidaat te Goes. Zending onder de Joden. De Geref. Kerken in Neder land gaan voor de arbeid van de zending onder de Joden een vierde miss- predikant beroe pen. Deputaten hebben aan de kerkeraad van de Geref. Kerk van Amsterdam-Zuid verzocht te willen optreden als beroepen de kerk, waarin de kerkeraad gaarne heeft toegestemd. Theologische studenten. Het aantal Theol. studenten ingeschreven in het album der kerkelijke hoogleraren vanwege de Ned. Herv. Kerk bedraagt momenteel 587, waarvan 55 vrouwelijke studenten. Hiervan studeren in Leiden 155, Utrecht 251, Groningen 86 en Amsterdam 83. Korfbal. Zaterdagmiddag speelde Een dracht te Tholen op eigen terrein een korfbalwedstrijd tegen Scam- polo. De uitslag was 11. VoetbaL De V.V. Tholense Boy's speelde Zaterdagavond voor de Neder laagserie een match tegen Dosko H uit Bergen op Zoom en verloor met 70. Tholense Boy's speelt Zaterdag a s. tegen Smerdlek uit St. Maar tensdijk. P.V. „De Scheldevliegers". De P.V. „De Scheldevliegers te Borssele hield een wedvlucht van uit St. Quentin 180 km. De uitslag luidt: J. Duynkerke 1; P. Deurloo 2, 4;Gebr. Qufst 3, 9; Gebr. Nieuwenhuize 5, 8; J. Walhout 6, 10; S. Vooy 7; A. L. Baayens 11. Noord-Bev. Ver. v. Postduiven- houders te Kortgene. Uitslag van de wedvlucht op 5 Juni vanuit St. Quentin (Pr.) plm. 200 km. Gelost 10.30 uur. In con cours 32 duiven. Aankomst le duif 12.42.28 uur. Laatste prijs winnende duif 13.48.42 uur. De uitslag luidt als volgt; J. Sturm Colijnsplaat 1, 4; A. Bou- terse, Colijnsplaat 2; M. Clement, Kortgene 3, 6; H. C. Noordhoek, Kats 5; M. Scherp, Kortgene 7, 8; P. Verburg, Kortgene 9, 10, 11. De Trouwe Duif. Door de Postduivenhoudersver- eniglng ,,De Trouwe Duif" te Tholen, werd Zaterdagmiddag een wedvlucht georganiseerd vanuit St. Quentin, een afstand van 200 km. In concours waren 68 duiven, welke om 10.30 waren gelost. De uitslagen lulden: B. W. Schot 1, 22; A. Wagemaker 2, 5. 10, 20; L. Laban 3, 11; J. Deurloo 4, 9, 15; J. Vermeij 6, 17; G. Soo- mers 7; F. Koppenhol 8; I. Hage 12, 18, 21; L. Soomers 13, J. Schot 14; M. Tazelaar 16; L. M. de Heer 19; F. Nijs 23. De le duif kwam binnen om 12.29.40 uur en de laatste prijs winnende duif om 13.11.24 uur. P.V. „De Reisduif" Noordgouwe en Omstreken. Uitslag wedvlucht St. Quentin op 5 Juni 1948; 1, 10, 15 v. Al- menkerkStoel, Noordgouwe; 2, 16, IS A. C. Priem, Zonnemalre; 3, 12 J. M. Kloet, Brouwershaven; 14 T. M. Dalebout, Nieuwer- kerk; 5 J. Verwijs, Zierikzee; 6, 17 W. J. Radewalt, Nieuwerkerk; 7, 8, 9 C. Bal, Slrjansland; 11 C. C. v. Putten, Noordgouwe; 13 M. H. C, Akkerdaas, Noordgouwe. Wedvlucht duiven. Zaterdag hield de postduiven vereniging de Voorwaarts te Ar nemuiden een wedvlucht van St. Quintin 187 km. De eerste duif had een snelheid van 1667 meter per minuut, de laatste 1406 M. per minuut. De eerste 15 prijs winnaars waren: 1. B. de Ridder; 2. H. de Meul- meester; 3 en 6 B. van Belzen Wzn,; 4 P. Meertse; 5 en 7 J. Sturm te Veere; 8 C. de Nooijer; 9 D. v. d. Ketterij; 10 A. de Rid der; 11 Gebr. Schroevers; 12 M. de Meulmeester; 13 C. van Bel zen; 14 Gebr. van Belzen; 15 B. van Belzen Azn. Zwart; Pieter en Gilles M., zoons Poppe en C. Poppe. cilinnsïirrii-lilvn Ondertrouwd: H. IJssel, 30 jmgSDericnten. te Zierikzee en E J. Boon, 23 GOES. Veiling van 7 Juni. J., W. J. de Kok, 39 j. te Vlis- Aardbeien 30153, Kersen- Ear- ïinï?n™ A' W,„V' f P,ank' 39 '.V Rivers 55-200, alfes pMOO kg. j' R Adi^r%n - 1- Breda en Groenten: Bloemkool IA 39— J. B. Adam, 20 j. 53, id. I 2639, id. II 17—27 id Getrouwd: C. de Kuijper en H. Ill li, Kropsla 2.50—4 50 alles Geensen; I. Bosselaar en C. Jan- per 100 stuks; Nieuwe Lrdant se; H. R. Stegenga en Chr. P I pelen 30—32, id. drielingen 19— AraMos-°np f M ue!'bUrg 28' id' krle' 16-20. Kassnijbonen n t R' J' Mollet en M. .50, Rabarber 12—13, Doperw- bMs Chr Le^r m i",V ten 65' S'aU>tt™ 13, alles per 100 DaIS» J« Lnr. Lefcber en M. Lou-irer Wortel ai ro^ém Vlaanderen P' M' Rhdij^ 14 alles pë^ lOO^bos Overleden: I. Muller, 61 j., KAPELLE. Kleine veiling van vrouw van J. Hirdes; P. M. H. Juni- Mad- Lefebre 60—1.85. Reinte, 77 j., wed. van J. Speijer; Mad. Moutot 391.75, Vr. Ker- Chr. W. Lebbe, 80 j. wed v L sen 501-29, Early Rivers 40 een Hollander; H. Koster,' 57 j„" 110- Vr- aardappelen 7—27. Sja- man van L. Ludikhuize; J. P. j '°tten 8, alles per kg.; Kropsla Luteijn, 40 j., vrouw van'W. de 4'5'^ Per st"k. Wijze. ZIERIKZEE. Veiling van 7 Juni. Eerstelingen, Drielingen j en Poters 16—18, Aardbeien 80 i64. Rabarber 5,706, Kroten ;611, Tuinbonen 1516, Dop erwten 6061, Postelein 30, Princessebonen 25, Asperges 81 -153, Peulen 93, Sjalotten 11 li'. Andijvie 27, alles per 100 kg.; Bloemkool 755, Komkommers 2134, Sla 2.50-3,20, Bospeen 1'27, alles per 100 stuks of bos. Wat brengt de radio? Ter-inzage-legging lijsten van randidaten. De voorzitter van het hoofd stembureau in de kieskring XII Middelburg maakt bekend, dat de bij hem ingeleverde lijsten der candidaten, gesteld voor de op 7 Juli a.s. te houden stemming ter verkiezing van de leden van de Tweede Kamer der Staten- Generaal, ter gemeentesecretarie voor een ieder ter inzage zijn nedergelegd. Gemeente Goes. Wegens bijzondere omstandig heden zal het kantoor van de ge- meete-ontvanger voor het publiek Donderdag 10 Juni gesloten zijn.1 HILVERSUM II (415 M.): I N.C.R.V.: 6.00 S.If.E.L.L. Man- Na-uitreik.ng Vteeskaarten. Ilenkoor. 6.30 Radio Volksuniver- B en W van Vlissingen maken siteit. 7.00 Nieuws en Weerover- bekend, dat op Donderdag 10 Ju- zieht. 7.80 Actueel geluid. 7.45 ni a.s. van 911 en van 1416 Kamerkoor. 8.00 Nieuws. 8.15 uur alsnog een na-uitreiking zal Residentie-orkest. 9.10 „Gods weg plaats hebben van vleeskaarten. De 2e distributiestamkaarten van alle tot het gezin behorende personen moeten worden over gelegd. Kostgangers worden ge rekend tot het gezin te behoren. Voor de vleeskaart is 10 cent ver schuldigd. PROGRAMMA VOOR HEDENAVOND. HILVERSUM I (301,5 M.): V.A.R.A.: 6.00 Nieuws. 6.20 Zang met orkestbegeleiding. 6.30 Strijd- kraehtenprogr. 7.00 Reportage Interland, voetbalwedstrijd Ne derland-Zweden, 9.00 Operacon- eert. 10.00 Hoorspel: „Het ver lor. 10.25 The Ramblers. 11.00 Nieuws. met Israël". 9.25 Orgel- en piano spel. 9.35 „Vrij en Blij". 10.05 Svveelinek kwartet. 10.45 Avond- overdenking. Donderdag 10 Juni. HILVERSUM I (301.5 M.): A.V.R.O.: 8.00 Nieuws. 8.15 Gr. pl. 9.15 Morgenwijding. 9.30 Suite voor strijkorkest. 9.34 „Arbeids vitaminen". 10.35 The Inkspots en The Andrew Sisters. 10.50 7 Juni; Te Vlissingen aange- Kieuterprogr. 11.00 Gr. pl. 11.45 komen; Agina van Antwerpen;Praatje over Palestina. 12.00 The Deni van Antwerpen. Van Vlis- Avroleans. 12.30 Weerpraatje. singen vertrokken Boreili naar 12.38 Orkest. 1.00 Nieuws. 1.15 Scheepvaartberichten. Rotterdam. Gepass. naar Ant werpen: Streipe van Rotterdam. Gepass. van Antwerpen: Algerab naar Rotterdam. 8 Juni: Van Vlissingen ver trokken: Deni naai Corsor. Ge pass. van Antwerpen: Sanden- berg naar New Portland. Waterstanden. Keulen 179 (+0.06), Ruhrort —33 (—0.01), Lobith 9.60 0.02), Nijmegen 7.34 (+0.02), Arnhem 7.45 (+0.01), Eefde (IJssel) 2.64 (+0.02), Deventer 178 <+0.04), Borgharen 4074 (—0.01), Belfeld 1090 (—0.18), Grave (beneden) 468 (+0.08), Lith 31 (0.12). Virtuoso Sextet. 1.45 Gr. pl. 2 20 Solistenconcert. 3.00 Voor zieken en gezonden. 4.00 Tussen 4 en 5. 5.00 Kaieidoscoop. 5.20 Welk dier? 5.30 Strijkorkest. HILVERSUM n (415 M.) K.R.O.: 8.15 „Pluk de dag". 9.05 Kwintet. 9.35 Marsmuziek. 9.45 Schoolradio. N.C.R.V.: 10.00 Gr. pl. 10.15 Morgendienst. 10.45 Or gelspel. K.R.O.: 11.00 Radiozie kenbezoek. 11.45 Gr. pl. 12.03 Ir.tern. volksliedjes. 12.30 Weer- overzicht. 12.33 Melropole Orkest (1.00 Nieuws). 1.45 Hors d'oevre. N.C.R.V.: 2.00 Na de koffie. 2.40 Voor de vrouw. 3.00 Zangrecital. 3.30 Werken van Couperin. 4.00 Bijbellezing. 5.00 Radio Jeugd journaal. 5.30 Sidney Torch. Amstcrdamsche Effectenbeurs. Siotkoersen op 8 Juni 3948 medegedeeld door: Incasso-Bank N.V. Goes. Burgerlijke Stand. MIDDELBURG. Geboren: Dirk z. v. J. D. Waage en L. Ba- rentsen; Charles R.. z. v. G. B. Tordoff en S. P. v. d. Brink; Jo hanna, d. v. J. Buis en M. Jo- ziasse; Klazina H., d. v. J. M. W. v. Belzen en S. C. v. Oorschot; Jaeoba C., d. v. W. Besuijen en G. Kluijfhout; Helena J. M., d.v. H. Franken en H. J. M. de Nederl. 1962/4 99% 99'/,. J. C. Japanlijn 157 151% dito 1947 99*/,. 99'/» K. N. Stoomboot 176 175% dito 1937 99 98% Kon. Paket 170 168% Dollarlenlng 102 102% Scheepv. Unie 186'/. 185% Invest, cert. 99% 99% Rott. Lloyd 175% 178 Nederl. N.W.S. 82 81'% Stv. Nederland 189 187% Spaarcert. 100% 100% H.V.A. 222% 218 Indië 1937 95 95 Java Cult. 98 95% Grootboek '46 99 99'/» N.I.S.U. 104% 104 Kol. Bank 100 Vorstenl. 49 49 Ned. Ind. Hand. 120% 120% Deh Bat. Mij. 141 Ned. Hand M'j. 153 153 Delt Mij. 161% 159% A.K.U. 168 166% Senembah 145% Bergh Jurg. 303% 301 Muller I 160 157 Berkel Pat. 126 126 A'dam Bank 157 157 Calvé Delft 198 199% Holt. B. Unie 229 228 Centr. Suiker 201 200 Rott. Bank 156% 156% Fokker 179 Twentsche Bank 170 Gelder Zonen 158 15S% Anaconda 40% 40 Hoogovens 206 206 Beth. Steel 108% 109% Lev. Br. Unil. 297% 295% Chrysler Nederl. Ford 354 350 Gen. Motors 64% Nederl. Kabel 291 290 Intern. Nick. 31% 30% Philips Gloeil. 267 262 Kennecott 59% 58% Idem nieuwe 257% 254% Rep. Steel 29% 29%, Wilton F. 207% 207% U. S. Steel 81% 81 Bllllton I Cit. Service 58% 58% idem n 485 488 N. American 15 14% Dordt Olie 325 321 Cont. Olie 65 64% Kon. Olie 352% 346% Midcont. Oil 63% 63 dito nieuwe 341% 337% Philips Oil 74% 74% A'dam Rubber 166% 165% Shell Union 45% 45% Bandar Rubb. 146 145 Tidewater 28% 28% Del. Bat. Rubb. 113 112 Baltimore 13% 13% O. Java Rubb. 78 Miss. K. Texas 5% Se-'">djadi Pennsylvania 19 20 H. lijn 216 213 N. Y. Central 107. Er zat voor de kwajon- ..Je bent een flink meisje hoor. i hijeen revolver wou die ko- gens niet veel anders op, dan te Nu kunnen jullie wel gaan. pen! En naar de politie gaan! bekennen. j „Jantje en Mientje maakten Och, dat deed ie toch niet! Had „Mooi zo", zei de agent, „zeg dat ze weg kwamen! Wie weet ie al zo vaak mee gedreigd.... maar es hoe jullie heten". Alles hoe laat het al was! En vader Maar vervelend was het! Als werd precies opgeschreven en had nog wel gezegd dat ze vlugburen zijndeKijk...... wat toen mochten ze gaan. „Je zult moesten voortmaken!j was dat daar op straat er wel meer van horen. We zul- I Daar liep een agent. Wat zou die len jullie die streken wel afle-108. Juffrouw Lintmans zat moeten? Hij keek zo naar de ren". Toen de jongens weg wa- voor 't raam. 'tWas toch verve- huisnummers... Ln kijk nou., ren moesten Jantje en Mientje lend, wanneer je als buren niet hij kwam bij haar de stoep op vertellen, waar ze woonden, en goed was, samen! vond ze. Zou die Pot dan toch.schoot ook waar juffrouw Lintmans Waarom moest je elkaar nu het door haar hoofd. O..... de woonde. Ook dat schreef de,'t leven zuur maken? En die schrik sioeg^haar in de benen agent op.... „Nu weet ik ge- man....! Och, zo'n vrouw, daar Een oud mens aan te klagen bij noeg", zei hij. Ën tegen Mientje. wou ze niks van zeggen, maar oe politie.... Wa. gemeen....!

Zeeuwsch Dagblad | 1948 | | pagina 3