"tfCRT Publicaties Het Marshall-plan: goed voor 3 flessen jenever. BRINKMAN'S Premiekeuring merries te St. Philipsiand. Ver lich tings magazijn uit Breda. was het een Interessante en ge varieerde excursie. V LISSINGEN. Nachtelijk avontuur. Zaterdagnacht, na de sluiting van de café's, ging een Finse zee man, die wat te diep in het glaas je gekeken had, op z'n eentje een wandeling maken, In de richting van de Buitenhaven. Bij de Keer sluis aangekomen, voelde hij zich blijkbaar enigszins onfris door de verre wandeling en zijn overmatig gebruik van alcoholica. Hij be sloot dan ook, een bad te gaan nemen en sprong pardoes ln het Kanaal, om daar enige tijd ln rond te zwemmen. Toen het zwemmen hem begon te vervelen en hij weer op het droge wilde stappen kon hij door de duisternis de richting niet bepalen en begon om hulp te roepen. Hierdoor opmerkzaam gemaakt, gaven een nachtwaker van de Vlismar en enige agenten van Po litie met hun lantaarns hem de richting aan. De zwemmer zwom in de aangeduide richting, doch op ongeveer 5 meter afstand van de oever raakte de man uit geput en verdween ln de diepte. De brigadier J. Mlnderhoud be gaf zich daarop gekleed te water en wist de drenkeling op het dro ge te brengen. De man is naar het ziekenhuis Bethesda overgebracht, waar hij de volgende dag, geheel ontnuch terd en genezen, werd ontslagen. N.I.WXN. Ons wordt plaatsruimte ge vraagd voor het volgende: .Jubileum pakket (en. Zoals U wel door de radio zult hebben vernomen wil de Nlwin ter gelegenheid van het Regeringsju bileum 200.000 pakketten verzen den naar overzee. Twee honderd duizend militai ren en burgerpioniers, die onder dezelfde omstandigheden leven, zullen worden verrast met een pakket, waarvan de Inhoud een waarde heeft van circa vier gul den. Dank zq de grote en spontane medewerking van het gehele Ne derlandse bedrijfsleven, dat de In houd tegen kostprijs of zelfs ge heel gratis ter beschikking stel de, zijn de kosten zeer laag. Juist gedurende deze herden kingsfeesten voelen onze mannen overzee zo sterk hoe groot de af stand is tussen hen en thuis. Daarom is het juist dan van het grootste belang, dat bewezen wordt, dat wij hen in het vader land niet vergeten. Onze jongens rekenen op U en wij weten dat U hen die zoveel ontberen, niet zult teleurstellen, hen, die te allen tyde bereid zijn tot de grootste offers voor het vaderland. De Inhoud bestaat uit sigaret ten versnaperingen, toiletartike len benevens een nimmer gepu bliceerde foto van H. M. de Ko ningin. Voor elk bedrag van f 1.50 wordt een etiket bij het pakket gedaan, waarop naam en adres van de gever zyn vermeld. Wy doen een dringend beroep op alle Vlisslngse ingezetenen. Vergeet, nooit, dat ginds op een eenzame buitenpost, ver van huls, een Nederlands militair op U re kent voor zijn jubileumpakket. Hy mag niet worden teleurgesteld. Stort Uw f 1.50 bij onze pen ningmeester de heer R. Sorgedra- ger p.a. Ned. Handel Mij., Coosje Buskenstraat 59 en hij zorgt, dat alles geregeld wordt. GOES. Woningbouw. B en W hebben de raadsleden uitgenodigd tot een bijeenkomst op Donderdag 10 Juni a.s. des nam. 2 uur ten stadhuize, waarin door het Architectenbureau Rot huizen en 't Hooft enige mede delingen zullen worden gedaan aangaande de tegenwoordige wo ningbouw en de verkoopmogelijk heden der in aanbouw zijnde wo ningen. Na afloop zullen de in aanbouw zijnde woningcomplexen worden bezocht. KLOETINGE. U.N.A.C. De Zaterdag gehouden U.N.A.C. collecte heeft f 152.58 opgebracht. Alleen de kom van de gemeente is afgewerkt; de buitenwijken krijgen nog een beurt. OUDELANDE. Electrificatie Magere Hoek. Naar wy vernemen zal de elec trificatie van de zgn. Magere Hoek zeer waarschynHjk geen doorgang vinden, aangezien de gemeenteraad van Ovezande heeft besloten voor de in Overzande liggende percelen geen financi ële medewerking te verlenen (de ze bestond uit een jaariyks ga- rantiebedrag van f50.71 geduren de 15 jaar). Het valt te betreuren dat door deze afwijzende houding van het gemeentebestuur van Ovezande een 33-tal percelen van electriciteit verstoken zal blijven, temeer daar de gemeentebesturen van Driewegen en Oudelande reeds geruime tqd medewerking hadden toegezegd, hoewel de door hen te stellen garantiebedragen belangrijk hoger zijn dan die van I de gemeente Ovezande. Hopelijk zal het gemeentebestuur van Ovezande zyn houding alsnog her zien. OOSTKAPELLE. E.H.B.O. De Ned. Ver. E.H.B.O. afd. Oostkapelle organiseert in het kader van de grote propaganda- actie een E.H.B.O. week van 7 12 Juni. Deze nog jonge vereniging ver- leende reeds meerdere malen hulp. Er is echter materiaal nodig, waarom het bestuur een beroep i doet op de dorpsgenoten zich op te geven als lid of donateur. I Zaterdag 12 Juni om 7.30 n.m. is er op het terrein van de Open bare school (bij slecht weer in het verenigingsgebouw) een dc- monstratie. Er wordt een collec te gehouden en in de etalage van de heer P. de Visser zijn E.H.B.O. artikelen te bezichtigen. ZOUTELAXDE. Geitenkeuring. De uitslag van de te Boude- wijnskerke en Zoutelande ge houden geitenkeuring luidt als volgt Boudewijnskerke. Aangevoerd 28 stuks, lamme ren 7 stuks. Ie pr. A. Kleine- pier Jac.zn; 2e pr. A. Janse Czn; 3e pr. K. Kleinepier; 4e pr. jac. Dommissie; 5e pr. Jac. Dommissie. Volbloed lamme ren:! stuks. Ie pr. C. van Sluijs Kzn; 2e .pr. L. Krijger; 3e pr. L. de Buck. 1-jarige geiten: 7 stuks. Ie pr. L. Krijger; 2e pr. A. Boogaard; 3e pr. K. Kleine- pier; 4e pr. J. Sturm; 5e pr. A. Boogaard. 2-jarige geiten: 4 stuks. Ie pr. J. Maljaars; 2e pr. Js v. Sluijs; 3e pr. A. Janse Cz. Oudere geiten: 2 st. Ie pr. K. Kleinepier; 2e pr. A. Kleinepier Jac.zn. Stamboekgeeiten: 3 stuks. Ie pr. K. de Witte; 2e pr. A. Boogaard; 3e pr. C. van Sluijs Kzn. 8 geiten aanbevolen voor de fokkerij. Zoutelande. Aange voerd 8 stuks; lammeren 2 st. Ie pr. P. v. Siujjs Wzn; 2e pr. Fl. de Wolf. 1-jarige geiten: 3 stuks. Ie pr. I. Nieuwenhuize; 2e pr. P. Stroo3e pr. P. Stroo. 2-jarige geiten: 2 stuks. Ie pr. I. Nieuwenhuize; 2e pr. A. Koppejan; 3e pr. A. Koppejan. Twee geiten werden opgeno men in het stamboek. Eén geit aanbevolen voor de fokkerij. Keurmeesters waren de he ren W. Sietema en den Engel sen. ZIERIKZEE. Ongeluk. Vrijdagmiddag sloeg in de Min nebroerstraat een paard gespan nen voor een met klavers geladen wagen van ae veehandelaar Meerdink op hol. De 15-jarige A. D. werd van de wagen geslagen en bloedend in de schuur gedragen van dhr. Verkaart. Na aankomst van Dr Oei die de eerste hulp verleende werd de jongen naar de ouderiyke wo ning vervoerd. Tweede perron R.T.M. Bij het station der R.T.M. is men bezig met de aanleg van een tweede perron. Hoewel men nog niet tot overdekking kan komen, zal men evenwel toch zorg dragen voor één of meer overdekte zit banken. RENESSE. Bloemperkjes in dorpskom. Aan het verzoek in de dorps kom voor ieder huis een bloem perkje aan te leggen, gaven reeds enkelen gevolg. Hopeiyk vinden deze enkele goede voorbeelden navolging! BRUINISSE. Aanvoer mosselzaad. Ondanks het zeer ongunstige weer was de aanvoer van mos selzaad toch nog tamelijk bevre digend. Zij beliep ongeveer 15000 tonnen. Algemeen wordt echter geklaagd over de zeer kleine ban ken mosselzaad, die in het thans opengestelde deel van de Wadden zee, de voormalige Zuiderzee, worden gevonden. Het wordt iede re week moeilijker een goede vracht mosselzaad by elkaar te vissen. Toch liep de prijs voor het ten verkoop aangeboden mosselzaad snel achteruit. Zij daalde tot plm. fl.25 per ton. Dat. er bij de 4-weekse cam pagne, Waarin de Waddenzee voor het vissen van mosselzaad door Zeeuwse vissers wordt opengesteld, heel wat van beman ning en schip wordt gevergd, blijkt het beste aan de ieder jaar onafscheidelijk daaraan verbon den gevallen van machineschade. De ai-jarige C. R., stuurman ter koopvaardij, logeert op het ogenblik opnieuto in een klein kamertje met getraliede vensters. In de afgelopen weken belde hij verscheidene jenever stokerijen in Amsterdam op, sprak Engels en noemde zich John Redmond. Volgens zijn verhaal was hij „functionaris van het Marshall-plan", die „de betrokken firma een prach tig voordeeltje kon bezorgen". John Redmond n.l. was „be last met de voorbereidingen tot de oprichting pan een recreatie-oord voor Marshall-functionarissen te Amster dam". Van de burgemeester van Amsterdam zou hij een gebouw op het Leidseplein toegewezen gekregen hebben en nu wilde hij de betreffende firma de levering van ge distilleerd gunnen. Hij zou wel even langs komen om het kostbare vocht te keuren en dan te bestellen. Vijf firma's traden in contact met John Redmond; zij gaven hem ieder drie liter jenever mee. Een van de firma's begon na zijn vertrek echter argwaan te koesteren en informeerde eens bij de secretaris van de burgemeester of daar John Red mond bekend was. Het antwoord was negatief. Redmond, intussen opgevrolijkt door de, spiritualiën, voelde iets voor een vertrouwelijk gesprek met een der „directeuren van een jeneverstok-rij" en maakte een af spraak. De politie kwam de afspraak keurig na en na 6 weken geleden uit het huis van bewaring te Rotterdam ontslagen te zijn, loopt de stoere zeeman nu weer zijn dagelijks vier kante metertje. Deze week waren het weer de van de afgevaardigden van de Op de premiekeuring voor mer ries te St. Philipsiand, uitgaande van de vereniging „Het Neder landse Trekpaard", werden ln de rubriek tweejarige merries grote maat goedgekeurd: Alle van 't Sas, elg. S. Wisse Jzn. A.-Jacobapolder; Alma van de Herenpolder, elg. idem; Meta, Jac. van Gastel, St. Philipsiand; kleine maat: Juliana van Henrlët- tehoeve, J. A. Stols te St. Phi lipsiand. Rubriek driejarige merries, gro te maat: Irene van Zwarte Schouw, elg. H. J. Rystenbil, St. Philipsiand; Margriet, A. Hanse, A.-Jacoba- polder; Cora, Jac. van Gastel, St. Philipsiand. Rubriek vierjarige merries gro te maat: Olga van Vredenburg, C. H, A. Stols, St. Philipsiand; Anna P. Boudeling, A.-Jacoba polder; Herza v. d. Henriëttehoe- ve. J. A. Stols, St, Philipsiand. Kleine maat: Margriet van „La Solitude", W. C. v. Nleuwenhuy- zen. A.-Jacobapolder. Rubriek 5C .ge merries, grote maat: I',e van Henriët- tehoeve, J. A. stois, St. Philips- land; Marianne van Vredenburg, C. H. A. Stols, St. Philipsiand; Nellie, C. Noordhoek, St. Philips- land; Edith, P. J. C. Vogelaar, A.- Jacobapolder; Kawi, P. Boudeling, A.-Jacobapolder; Kyra v. Vreden burg, C. H. A. Stols, St. Philips- land; Flora, S. Wisse Jzn, A.-J.- Polder; Elite, elg. Idem; Cerise, J. van Hoeve, A.-J.-Polder. 5 tot 10 jarige merries kleine maat: Kwiria van Vredenburg, C. H. A. Stols, St. Philipsiand; Ada v. d. Frederikspolder, G. J. de Ja ger, A.-Jacobapolder; Glorie van Henriëttehoeve, J. A. Stols, St. Philipsiand; Mirza, P. Boudeling. A.-Jacobapolder; Margriet van Stenenpoort, H. Tlmmers, St. Phi lipsiand; Cubus van Henriëttehoe ve, J. A. Stols, St. Philipsiand; Genoveva, P. J. c. Vogelaar, A.- J.-Polder; Ida van Zwarte Schouw, H. J. Rystenbil, St. Phi lipsiand; Nelly v. Stenenpoort, H. Timmers, St. Philipsiand; Ronna v. Reepshoeve, H. v. Iwaarden, St. Philipsiand; Irma, Jac. v. Gastel, St. Philipsiand; Ida, P. Boudeling, A.-J.-Polder; Frieda v. Henriëttehoeve, J. H. Stols, St. Philipsiand; Mlrza. Jac. v. Gastel, St. Philipsiand en Ella elg. S. Wisse Jzn., A.-Jacobapolder, Bru 40 en 45, die met een gebro ken krukas in reparajie moesten. M.O.D. op bezoek. Vorige week heeft de Mijnop- ruimingsdienst, in een sloot in de Stoofpolder, waarvan algemeen werd verteld dat hy vol grana ten zat, één granaat ontdekt. Ver der werd uit een paal van de lichtleiding en uit de koelcel van de slager Stoel nog een klein kaliber granaatje verwijderd. Men wil deze week terugkomen en dan met de detector nog eens ernstig zoeken. Ongeval. Het fietsen op het trottoir is een gevaarlijke bezigheid, speci aal in de Nieuwstraat, met zijn vele sloppen. Dit ondervond Mej. W. van Zuidland-Uil, die komende uit het slop waar zij woonde, (Oli ver werd gereden. Zij moest zich onder geneeskundige behandeling stellen. KORTGENE Vergadering „Helpt Elkander", Vrijdag hield de Coöperatieve Kolenvereniging „Helpt Elkan der W.A." haar algemene jaarver gadering in hotel „Korenbeurs", onder voorzitterschap van de heer G. Heijboer. Van de 330 leden was slechts een dertigtal aanwezig. Uit het verslag van de penning meester bleek, dat er een kassal do was van f 4627.89. Er waren in het afgelopen jaar 3184 hl. eier kolen, 1577 'hl. anthraciet en 131.320 kg. bruinkool omgezet. De heren M. H. Noordhoek en J. de Looff werden als bestuurslid herkozen. In de plaats van de heer A. A. Schuit, die wegens drukke werkzaamheden als commissaris moest bedanken, werd gekozen de heer J. Post. De salarissen werden onveranderd vastgesteld. De kolen zullen gelost worden door de Co- operatieve Vereniging „Noord- Beveland C.A." te Kortgene. Te Deventer slaagde voor het examen ter verkrijging van de aantekening voor Wijkverpleging, afgenomen door de Alg. Ned. Ver. „Het Groene Kruis" zr. H. P. Byi te Vlissingen. De opbrengst van de op 4 Juni gehouden collecte voor de Re classering bedroeg in Oudelande f 50.—. De op 5 Juni te Goes gehouden collecte voor de Reclassering bracht op f 550.05K Donderdagavond a.s. om 7 uur zal de gemeenteraad van Oost kapelle in openbare zitting bijeen komen. De collecte ten bate van de Na tionale Reclassering heeft te 's-Heer Hendrikskinderen opge bracht het bedrag van f 41.43. H Met ingang van 10 Juni a.s. Is de hulpbesteller by de P.T.T. de heer A. C. W. Lagendyk te Krab- bendyke overgeplaatst naar Roo sendaal. Te Amersfoort slaagde voor het politledlploma de heer J. P. Lo- kerse Gz. te 's-Gravenpolder. part. synode onderzocht en stuk voor stuk juist bevonden. Ds Kok heeft daarop verklaard, dat hij zich aan de belijdenisschrif ten onderwerpen zou en niets le ien wat met het ondertekenings formulier in strijd is, waarmede deze zaak als afgedaan werd be schouwd. Onderwijs. Gemeentelyke Middelbare H.A.S. Vlissingen. Geslaagd voor het eindexamen A. Clarisse; C. Gunter; P. M. Jo ziasse; P. v. d. Pijl; M. Schout; D. Stroo; H. Weterings en A. de Wolf. 1 afgewezen. Geslaagd voor het examen ma- chineschrijven 75 lgrp. per min. Mej. M. Lefèvre; voor kantoor stenograaf Ned. Taal 130 lgrp. Mej. P. de Vries en voor het exa men machineschrijven 50 lgrp. per min.: de dames J. de Nooijer, J. H. Pierens, C. M. Rubé, W. C. Liebers, M. Schout en de heren C. Gunter en W. O. de Munck. Bevorderd van 1 naar 2: M. Bosschaart (voorw.), A. Bouche- rie, W. L. Crucq, M. v. Driel, R. Geljon, A. Kwist, A. M. M. v. d, Lee (voorw.), L. Prince, G. S. Roelse, A. J. Schout, A. J. Smeer- dijk, J. J. Tax, P. J. C. Tax, Th. Theune, F. Wartenberg, W. J. v. d. Zwaan, M. Huiszoon en Ling- uier. 3 leerlingen niet bevorderd. Van 2 naar 3: A. Boelhouwer, W. A. Bruijnoge (voorw.), C. de Buck, I. N. J. v. d. Hoeven, A P. v. Hoorn, C. Izeboud, F. L. Ja cobs, W. Janssen, I. L. A. de Jon ge, M. A. Kloeg, K. Koppejan, (voorw.), E. Kortevveg, P. G. Koster (voorw.), H. de Pagter, M. A. v. Peenen (voorw.), C. J. G. Roovers, J. W. Scheers, J. A. de Smit (voorw.), L. Verhage en M. P. de Waal en 2 leerlingen niet bevorderd. Van 3 naar 4: M. de Baar, M. Hansen, J. S. F. Hogendam, L. J. Jagt, L. J. Kroon, W. Luwema, W. O. de Munck, J. H. v. Nek, M. de Nooyer (voorw.), A. C. M. Theune, P. de Vries, C. Verheul, J. M. v. Weele (voorw.), A. C. v. Zweeden, J. F. Ie Clerq en M. Steketee. 4 leerlingen niet bevor derd. Van 4 naar 5: G. H. Bal jeu, G, v. Belzen, M. de Buck, J. A. Cor- veleün, I. Dik, I. J. v. Dis, P. Goedbloed, H. Groesser, T. Groot- jans,C. F. Harting, M. de Jonge, G. Koetje, K. v. d. Meer, C. Nieu- weland, M. Rubé en J. Swart. 1 leerling niet bevorderd. at zending^ Ned. Herv. Kerk. Beroepen te Spannum, J. G. F. Ankersmit te Oosternijkerk; te Gaastmeer, T. D. Boelens, cand. te Leeuwarden. Aangenomen naar Steggerda, M. T. Germs te Metslawier. Bedankt voor Oude Tonge, J. Slok te Dordrecht; voor Katwijk a. d. Rijn, H. A. Labrie te Er- melo; voor Druten en Leeuwen, J. H. Renting te Heinkenszand; voor Zonnemaire, Th. C. E. da Costa te Oudenbosch. Geref. Kerken. Tweetal te Voorburg (vac.-C. B. Bavinck), K. M. R. v. d. Beek te Zuidhorn en J. H. Mulder te worden. Vlaardingen. i De stromingen aldaar zijn Bedankt voor Drogeham, J. S. reeds zeerdicht bij de Jong te Den Andel; voor Am- 'het strand zo sterk, dat sterdam (vac. J. Overduin)J. F. 'zelfsgoede zwem- Colenbrander te Ommen; voor m e r s ter dege op hun hoede moeten zyn. Over dagjesmen sen spreken we nu maar niet. Ik zelf heb er indertyd een proef genomen en kan u ver zekeren, dat een ERNSTIGE WAARSCHUWING hier niet achterwege mag blijven. T T Ten slotte, bij hoog water Beroepen te Veendam, J. I. v. staan ,je schorren, waarover de Ingezonden Stukken. EEN BADSTRAND OP DE KALOOT? In uw blad van 25 Mei wordt gesproken over de plannen van 's Heer Arendskerke o.a. ten aanzien van een eventueel af te palen badstrand op het na tuurreservaat „De Kaloot". Het vermoeden wordt daar bij uitgesproken, dat er wel op positie zal komen met betrek king tot het verstoren van de ldaar aanwezige broedplaat sen. Als remedie wordt aange geven: het aanbrengen van een heining (ter verhoging van het natuurschoon?) en een „even tueel" daarbij te plaatsen wach ter (sic!). Ieder natuurliefhebber weet, dat dergelijke maatregelen niets, maar dan ook niets betekenen. Het essentiële van zulk een reservaat is de vol strekte rust, die er heerst. De aanwezigheid van vele mensen in de nabijheid van vogelbroed plaatsen is op zichzelf de aller grootste factor in de rustver storing. Overigens mag de gemeente 's-Heer Arendïkerke wel eens informeren bij ter zake kunai- gen of de Kaloot wel een g e schikt badstrand kan Schiedam, G. van Andel te Die ren. Geref. Kerken (Art. 31 K.O.) Bedankt voor Daarlerveen, J. v. d. Zwaag te Buitenpost. Vrije Evang. Gemeenten. Wijck te Gouda Benoemd tot leraar-gods- dienstonderwys aan de Chr. H.B.S. te Den Haag Ds A. B. C. Hofland, vroeger predikant bij de Geref. Kerk te Oostkapelle. Moeilijkheden met ds R. Kok. Naar wij vernemen waren er reeds geruime tijd moeilijkheden met ds R. Kok, predikant bij de Geref. Gemeente te Veenendaal. Deze zaak kwam ook door inge komen klachten op de part. sy node van het Oosten, die haar naar de classis Barneveld, w.o. eenendaal ressorteert, verwees. De classis Barneveld heeft zich nit met deze zaak bezig gehou den en niet minder dan elf inge komen klachten met bijstand toegangswegen lopen soms ge heel onder en een plotseling op komende mist kan daar in ver band met de achterom lopende diepe geulen tot onaangename verrassingen leiden. Een prachtig natuurreser vaat, één der weinige in Zee land, op te offeren aan een strandplan, dat op fictieve gronden wordt aangeprezen, lijkt mij onaannemelijk. In elk geval hopen wij, dat de Prov. Staten een stokje zullen steken voor deze aanval op een natuur reservaat, dat bij de plannen tot inpoldering van het Sloe zo piëteitvol is ontzien. B. J. J. R. WALRECHT. Biezelinge. DUIVENSPORT. Wedvlucht „De Luchtbode". De Souburgse P.V. „De Lucht bode" heeft ter gelegenheid van haar 25-jarig bestaan dat onlangs' Is gevierd een jublleumvlucht ge organiseerd. Aan dit concours werd deelge nomen door de duivenllefhebbers uit Vlissingen en Middelburg. Er werd gevolgen vanuit Cor- bell, afstand 330 km. 266 duiven waren in concours. De eerste tien prijswinnaars waren: le en 5e prijs J. Frangois, Sou burg; 2e L. J.Izeboud, Vlissingen; 3e C. Mommaas, Vlissingen; 4e W. Minneboo, Souburg; 6e J. Flo- risse, Souburg; 7e A. de Wart, Souburg; 8e J. J. Snoep, Middel burg; 9e P. Babijn, Souburg; 10e W. Wouters, Souburg. De beker, geschonken door de heer L. Korff, werd gewonnen door de heer L. J. Izeboud te Vlis singen. DAMMEN. Om het clubkampioensehap van Nederland. De Goese damclub G.D.C. heeft in Den Bosch op fraaie wyze haar eerste wedstrijd om het clubkampioenschap van Neder land tegen Excelsior gewonnen. De uitslagen luidden: J. van LiemptL. Anderson 11; W. Maas—J. Sinke 1—1; M. Koch— C. van Biemen 11; J. van Ga- lanF. P. den Hertog 11; M. MaasM. J. Jeremiasse 02; G. De RenC. de Klerk 02; A. van de DungenJ. Crucq 11; G. GlaudemansE. Ekkelene- kamp 2—0; W. van Esch—L. Dekker 20; H. van Griensven J. Behage 02. Totaal 9—11. Burgerlijke Stand. HOEDEKENSKERKE. Ge boren: Jacoba J. M„ d. v. M. G. Verbeek en M. Rentmeester; Jacob J. P., z. v. J. P. Raas en A. M. Franse. Overleden: M. de Hamer, 93 j., wed. van C. Verschuure. HEINKENSZAND. Geboren: Antouia C., d. v. P. Priem en J. de Jonge; Maria C., d. v. A. C. Geus en J. E. Rijk. Overleden: C. Smits, echtg. van A. Simonse, 52 j. Ondertrouwd: J. Hoogstrate, 34 j. en A. A. Karelse, 25 j.; C. van de Guchte, 29 j. en H. M. Meulblok, 29 j.; J. Vermare 32 j. en G. van der Does, 27 j. Gehuwd: J. Hoogstrate, 34 j. en A. A. Karelse, 25 j.; J. Ver- mare, 32 j. en G. van der Does, 27 j. WISSENKEPKE. Geboren: Dingenis P., z. v. A. D. Fortuin en J. K. Boone; Jacomina P., d. v. S. J. de Regt en L. J. van Maldegem; Aart A., z. v. M. v. d. Maas en T. den Boer; Leun tje E., d. v. C. E. de Regt en M. C. Huiszoon; Lijntje M., d. v. S. J. van Langeraad en M. Remijnse; Adriana K., d. v. A. Korshuize en A. K. Zweedijk; Jan D., z. v. H. Scholing en L, Bos; Wilhelmina E., d. v. M. A. Barentsen en J. J. Bosselaar Ondertrouwd: J. de Fouw, 25 j„ te Wolfaartsdijk en A. C. Leendertse, 25 j. Overleden: A. Versluis, 79 j. echtg. van J. de Looff. THOLEN. Gehuwd: T. L. v. Pelt, 26 j„ te Tiel en T. H. Ver mazen, 24 j.; J. M. M. van Vos sen, 24 j. en A. M. Pollie, 20 j. J. B. Dooms, 65 j. en J. C. Ge luk, 72 j. GeborenCornelia A., d. v. J. Geuze en G. K. Aalbrechtse; Simon, z. v. J. M. Berrevoets en A. H. op den Brouw; Pieter J., z. v. J. Riedijk en N. Geluk; Jacobus A. P. M., z. v. P. J. Deurloo en J. M. van Broekho ven; Hendrina. d. v. J. C. Ba zen en J. van der Rhee; Huber- dina, d. v. L. M. Moerland en H. J, Verkammen; Paulus J., z. v. P. M. Kleppe en J. Quist; Poulina, d. v. H. Cornelisse en B. Goedegebuure. Overleden: W. A. Bierens, 92 j., wedr v. G. Elenbaas; J. K. Schot, 83 j., wed. v. L. M. Schot drikstraat 18; Woningdienst, Walstraat; G. H. ter Meulen, Walstraat 34; Vismijn, Nieuwen- dijk; J. Wegeling, Noordstraat 44; Fa. v. Verre, Coosje Busken straat 70; P. Roth, Aagje Deken straat 27; Ch. J. Feij, Badhuis straat 69; M. Tielrooij, Koude kerkse weg 16; Minkiewitz, Von dellaan hoek C. Huijgenslaan; Broederband, Schuitvaartgracht Badinrichting „Goed Wonen", Bonedijkestraat; Broederband, Anjelierenlaan hoek Bloemen- laan; Coöp. „Ons Voordeel", An jelierenlaan; J. A. Geldof, Verl P. Krugerstraat 418; K. Minder- houd, P. Krugerstraat 31; Kan toor Distributie, Brouwenaar- straat; W. Poppe, Schelde- straat 70. Havendorp: J. Krijkamp, Ka- venplein 391; A. C. Kesteloo 412—413; C. L. Heijdens, Roer straat 596; P. Hoogstrate, Praam- straat 745; Politiepost. Sluiting distributiekantoor. In verband met de reorganisa tie van de Distributiedienst kring Vlissingen is het kantoor Brou- wenaarstraat 4, lissingen, op Zaterdag 12 Juni 1948 voor het publiek gesloten. Distributiekring Zierikzee. Zittingsdag te Bruinisse. Met ingang van 7 Juni 1948 zal door de Centrale Kas zitting worden gehouden te Bruinisse; Op Maandag van 911.30 uur. Scheepvaartberichten. 5 Juni: Te Vlissingen aange komen; Badzo van Antwerpen; Arak van Antwerpen; Wolf van Rouaan; Hondsrug van Golshes- ter. Van Vlissingen vertrokken: Badzo naar Oslo. Gepass. naar Antwerpen: Redo Vatie van Cal- mar; Abbedijk van Havanna; Zwijndrech van Le Havre. Ge- pass. van Antwerpen: Albatros naar zee; Muiderkerk naar Bor deaux; Évertsen naar Zweden; Beto naar zee; Delfszijl naar Hamburg. 6 Juni: Te Vlissingen aange komen; Coradi van Londen. Van Vlissingen vertrokken: Arak naar Bilbao; Hondsrug naar Antwerpen; Wolf naar Kopen hagen; sleepboot Borneo naar Duinkerken. Gepass. naar Ant werpen: Alk van Huil; Mar- griette van Hull; Leny van Lon den; Quo Vadis van Strood; Agina van Londen; Sandenberg van Rotterdam. Gepass. van Antwerpen: Rio naar Amster dam; Zwijndrecht naar Amster dam. 7 Juni: Gepass. naar Antwer pen: Oretus van Gibraltar. W aterstanden. Vlissingen. B. en W. van Vlissingen ma ken bekend, dat bij mogelijke vleesverkoop van noodslachtin- gen, de kennisgevingen daarvan op onderstaande adressen zullen worden aangebracht; Bakkerij A. D. de Wolf, Gravenstraat 14; Gem. Bur. Soe. Zaken, Hendrik straat 12; Fa. v. d. Vrede, Hen- Keulen 173 (—0.01), Ruhrort 32 (+0.07), Lobith 962 (+0.04), Nijmegen 732 (+0.01), Arnhem ",44 (+0.02), Eefde (IJssel) 262 onveranderd, Deventer 174 O.Oi), Borgharen 4075 -0.12), Belfeld 1108 (—0.01), Grave (be neden) onveranderd, Lith 43 (+0.13). krachtcn-progr. 7.00 Orgelconcert Nieuwe Kerk A'dam. 7.45 Niwin- klanken. 7.50 Wederopbouwru- briek. 8.00 Nieuws. 8.50 Hersen gymnastiek. 9.00 Kinderkoor „In- ter Nos". 9.20 Kamerorkest. 10.13 Buitenl. overzicht. 10.30 „The Skyinasters". HILVERSUM II (415 M.)s K.R.O.6.30 Viool- en orgelspel. 7.00 Nieuws. 7.15 Kareol Septet. 8.00 Nieuws. 8.05 De gewone man. 8.12 Kamermuziekconcert. 10.05 Sympho^rih Concert. 11.00 Nieuws. Woensdag 9 a HILVERSUM I (301,5 M.): V.A.R.A.8.00 Nieuws. 8.18 Lichte morgenklanken. 9.00 Film-selec ties. 9.30 Smetana Strijkkwartet. V.P.R.O. 10.00 Morgenw. 10.20 Kookpraatje. 10.30 Als de stofzui ger zwijgt. 11.00 Radiovolksuni versiteit. V.A.R.A.: 11.30 „Vin- centino 12.30 Weerpraatje. 12.33 Het platteland. 12.38 Licht Or kestconcert. 1.00 Nieuws. 1.20 Tango-rumba orkest. 2.00 Gespro ken portretten. 2.15 Franse Ka mermuziek. 3.00 Jeugdhoorspel. 3.30 De Regenboog. 4.00 De Rood borstjes. 4.15 Het stond in de krant. 4.45 Vragen staat vrij. 5.30 Maatsch HILVEhocu» u 1415 M.I N.C.R.V.: 8.00 Nieuws. 8.30 Op gewekt begin. 9.00 Ziekenbezoek. 9.35 Beethoven. 10.30 Morgen dienst. 11.15 Hoorspel „Stanley". 11.45 Pianospel. 12.00 Metropole Orkest. 12.30 Weeroverzicht. 12.33 Cello- en orgelspel. 1.00 Nieuws. 1.15 Cyclus „Van Rameau tot Ravel". 1.15 Middagklanken. 2.05 Gr. pl. Haensel und Gretel. 3.05 Kamerorkest. 4.00 Voor jeugdige postzegelverzamelaars. 4.15 Voor onze jongens en meisjes. 5.30 Rep. Hilversumse nat. mil. zwerakam- pioenschappen. Radionieuws. Radio-uitzending Herdenkings dienst Vrede van Munster. Door een schikking tussen de omroepverenigingen A.V.R.O. en N.C.R.V. zal de officiële herden kingsdienst van de vrede van Munster in de Nieuwe Kerk te Amsterdam op Donderdag 10 Juni s avonds om half acht via de zenders dezer verenigingen Wor den uitgezonden. Zoals bekend spreken in deze diensten Prof. Dr J. Lindeboom en Dr K. H. E. Gravemeyer. In het verslag over de rechts zitting tegen de Goesenaar Ko Dekker meldden wij, dat deze f 424.000.by elkaar gecollabo reerd zou hebben. Dit moet zijn f 124.000.—. Wat brengt de radio? PROGRAMMA VOOR HEDENAVOND. HILVERSUM I (301,5 M.): A.V.R.O.: 6.00 Nieuws. 6.15 Pia nospel, Tom Erich. 6.30 Strijd- Nagekomen Advertentie» Na ons enorm succes in Koudekerke staan wij vanaf heden in BIGGEKERKE, recht tegenover het Post kantoor. Onze sortering en prijzen zijn enorm laag. Zie adv. J.I. Zaterdag. BRINKMAN'S LICHTPALEIS verwacht ook U, Aansterdamsche Effectenbeurs. Slotkoersen op 7 Juni 1948. medegedeeld door: Incasso-Bank N".V. Goes. Nederland 1962/4 99% 99% J. C. Japanlijn 160 157 dito 1947 99 '/M 99'/, 1 K. N. Stoomboot 175% 176 dito 1937 98,c/ia 99 Kon. Paket. 169 170 Dollarlerring 101% 102 Scheepv. Unie 186% 186'/. Invest, cert. 99% 99% Rott. Lloyd 175 175% Nederl. N.W.S. 81"/, 82 Stv. Nederland 188 189 Spaarcert. 100% 100% H.V.A. 226 222% Indië 1937 951/,8 95 Java Cult. 98% 98 Grootboek '46 99% 99 N.I.S.U. 104% 104% Kol, Bank 101 100 Vorstenl. 50% 49 Ned. Ind. Hand. 118% 120(4 Deli Bat. Mij. 143 143 Ned. Hand. Mij. 153% 153% Dell Mq. 159% 161% A.K.U. 168 168 Senembah 145% Bergh Jurgens 304 303% Muller I 158 160 Berkel Pat. 127 126 A'dam Bank 157 157 Calvé Delft 200 198 Holl. B. Unie 230 229 Centr. Suiker 203 201 Rott. Bank 154 156% Fokker 180 Twentse Bk. 170 170 Gelder Zonnen 160 158 Anaconda 41ex 40% Hoogovens 204 206 Beth. Steel 111% 108% Lev. Br. Unil. 296 297% Chrysler 130 Nederl. Ford 354 354 Gen. Motors 65(4 64% Nederl. Kabel 293 291 Intern. Nickel 31% 31% Philips Gloeil. 265 267 Kennecott 61% 59% idem nieuwe 256 257% Rep. Steel 27% 29% Wilton F. 206 207% U. S. Steel 82% 81% Billiton I 566 Cit. Service 59% 58% Idem II 486 485 N. American 15 15 Dordt. Olie 320 325 Cont. Olie 65 65 Kon. Olie 349% 352% Midcont Oil 64% 63% dito nieuwe 339% 342 Philips Oil 75% 74% A'dam Rubber 166 166% Shell Union 46% 45% Bandar Rubb. 143% 146 Tidewater 29% 28% Del. Bat. Rubb. 111 113 Baltimore 14 13% O. Java Rubb. 78 78 Miss. K. Texas 5% Serbadjadi 82 Pennsylvania 19% 19 H. Am. Lijn 217 216 N. Y. Central 15% straat van J antje i ii ii- 105. Het duurde niet lang, of lijkt het 'tme 'tbester dat je kraag! O, wat schrokken die Jantje en Mientje zage de schil-maar es even meegaat dan zul- twee! Ze wilden allebei op 'n der samen met een agent de hoek len we 't die jongens ook eens riopen zetten. Maar ja! de agent omkomen! Hij praatte druk en! vragen", vervolgde de agent! hield hen goed vast. Die was wees eerst naar Jantje en„Dan ga ik maar", zei de'sterk! „Dat meisje", zei hij, Mientje en toen naar de twee j schilder, „u bent mans genoeg j „vertelt me, dat jullie gisteren jongens. Die hadden nog om dat zaakje alleen op te knap- een ruit ingeschont hebben bij steeds nergens erg in. Ze za-jpen, hé?" „Komt in orde'een juffrouw in haar straat! Is gen ook zo veel moois in die hoor!" lachte de agent, winkel! Bedaard stapte de agent naar Jantje en Mlente toe. ,Zeg es kleine meid, weet jij zeker, dat 'tdie jongens waren?" „Ja mijnheer", zei Mientje bang. Hu! 't was toch griezelig zo'a agent....! „Zo! Nou dan dat waar?" „Ja.... nee... ehhakkelden de twee kwa- 106. Janus en z'n kameraad jongens. „Ja, nou geen smoes- waren juist uitgekeken. j jes!" kwam de agent bars, „heb- „Kom joh, we gaan", zei hij. j ben jullie dat gedaan, ja of nee! „Wacht nog es even op mij!" zei En de waarheid hoor, anders ga cit agent met een barse stem. Hij je maar es even mee naar pakte ze allebei stevig in de |'i bureau J"....

Zeeuwsch Dagblad | 1948 | | pagina 3