Publicaties In de straat van Jantje j^etTwondin#] CORSETIÈRE EN NA 7 WEKEN fBON" roar gratis 1 proefles en ModeboekJ* t PERSONENAUTO opbrengst komt ten goede aan het fonds en geen cent daarvan zal voor het organiseren van feeste lijkheden etc. worden gebruikt. Na een Inleidend woord van de burgemeester verklaarden alle aanwezigen zich bereid zitting te nemen in het comité van aanbe veling voor deze Inzameling. - Het ligt in. de bedoeling de week van 2126 Juni a.3. te be stemmen als actieweek". Dan wordt de Tweede Ze to gehouden en is het winkelweek, zodat zeer veel bezoek te verwachten ls. Er zal die week een huis-aan-huis- verkoop der speldjes worden ge houden en tevens een grote straatcollecte. Eén of meer stands op centrale punten zullen ook voor de verkoop woaclen opge richt. Er werd een werkcomité gefor meerd dat bestaat uit de burge meester, jhr. mr W. C. Sandberg tot Kssenburg, die voorzitter ls, de heer J. C. F. van Kamer, secr.. de heer D. F. P. Hoegen, voorl. penn. mevr. A. BattenPaarlberg en de heer E. Vlsscher, leden. Voor deze week zullen ln totaal ruim 100 personen nodig zijn, die zich met de verkoop der speldjes zullen belasten. Daartoe zal een beroep op allerlei organisaties en verenigingen worden gedaan en reeds nu kan iedere Middelburger boven de 16 jaar zich opgeven ter gemeente-secretarie, Bodenkamer. Aan deze actie zullen waar schijnlijk ook politiemannen en militairen medewerken. KAPELLE-B1EZELINGE. 25-jarig jubileum A. C. de Klerk. Vrijdag herdacht de heer A. C. de Klerk, chef de bureau bij de Veilingsvertniging te Ka- pelle-Biezelinge de dag, dat hij voor 25 jaar in dienst trad. De heer de Klerk is tevens bestuurslid van de bond van Veilmgpersoneel, afd. Zeeland. Deze dag is voor de jubilaris niet ongemerkt voorbijgegaan. Voor de aanvang van de vei ling werd deze allereerst toe gesproken door d_ directeur de heer A. Snoep. In het kort me moreerde hij "het ambtstijdperk van de heer de Klerk. Deze heeft ook de groei der veiling meegemaakt. Door de grote neularesse en ijver, het steeds klaar staan voor kweker en ko per, ziet hij thans een kroon op het werk. Namens de kooplieden sprak ie heer Slabbeltoorn de jubila ris met enkele hartelijke woor den toe. Ais erkentelijkheid werd hem een bloemenmand aangeboden. Hierna werd de heer en me vrouw de Klerk te midden van het veilingbestuur en personeel ten kantore gehuldigd. De voorzitter der Veiling, de heer P. J. J. Dekker, sprak na mens het bestuur allereerst de jubilaris toe. Hij noemde hem ten plichtsgetrouw en arbeid zaam ambtenaar in het belang der veiling en telers. Als blijk van waardering bood hij een ge makkelijke stoel aan. Hierna feliciteerde de heer Bnoep hem namens het perso neel en bood hem een staande ieeslamp aan. De heer de Klerk bracht dank voor de wijze van medeleven, towel van het bestuur als per soneel. Hierna werd een heildronk op de jubilaris uitgebracht, waarna men nog geruime tijd gezellig bijeen bleef. OVEZANDE. Huldiging Secretaris-Ontvanger. Vrijdagavond vond in café Verbeek het afscheid plaats van c'e scheidende secretaris-ontvan ger der gemeente Ovezande, de heer L. N. de Jonge. Allereerst werd het woord gevoerd door de burgemeester Mr A. J. M. Eik huizen, die de scheidende func tionaris dank bracht voor de plichtgetrouwe vervulling van zijn taak en voor de prettige wijze waarop hij steeds met hem had samengewerkt. Hierna voer den nog het woord de secretaris van Borssele, Pastoor van der Ven uit Ovezande en wethouder Oostdijk, die hem alle lof toe zwaaiden voor de uitstekende wijze waarop hij steeds zijn taak als ambtenaar heeft uitgevoerd. Namens de gemeente werd de heer de Jonge, die vanaf 1918 ontvanger en vanaf 1920 secreta ris der gemeente Ovezande is geweest, een fraaie bloemen mand aangeboden. BORSSELE. Geitenkeuring. De Vrijdag gehouden geitenkeu ring heeft de volgende uitslag: le prijs lammeren C. Bruln- ooge; le prijs éénjarige geiten A. de Koeler; 2e prijs F. Paauwe; le, 2e, 3e prijs drie-jarige geiten J. Corstanje. Een drie-jarige gelt van J. Cor stanje werd ln het provinciaal stamboek opgenomen. NW. EN ST. JOOSLAND. Poldervergaderingen. Te Nieuw- en St. Joosland. ver gaderden de stembevoegde inge landen van diverse polders. De Middelburgse Polder verga derde onder voorzitterschap van de dijkgraaf de heer E. Verlare. De rekening 1947-*48 sloot met een goed slot van f 69.03. De be groting voor 1948-'49 werd vast gesteld op f 3105.01 in ontvangst en uitgaaf. Het dijkgeschot werd onveranderd vastgesteld op f6 per h.a. De Suzanna Polder vergaderde onder voorzitterschap van de heer C. A. Polderdijk. De rekening 1947-48 sloot met een goed slot van f 440.84. De begroting voor 1948-49 werd vastgesteld op f 2992.68 in ontvangst en uitgaaf. Het dijkgeschot werd verhoogd met f7 per h.a. en gebracht op f25 per h.a. Tot ontvanger-grif fier in vaste dienst voor beide polders werd benoemd met alge mene stemmen M. I. de Vos te Nieuw- en St. Joosland. SOUBURG. Blikseminslag. Woensdagavond sloeg de blik sem in een woning in aan de Spoorstraat. Enkele ruiten werden vernield en een jongen werd door de bliksem aan de hand geraakt. Op het Marnixplein sloeg de bliksem op een bovengrondse llchtleldlng waardoor enkele be woners zonder ticht kwamen te zitten. ZO 1: TEL AN I)E. Tentoonstelling Stichting Huis houdelijke Voorlichting. Gedurende 24 weken zijn door de Stichting voor Hulsh. Voorlich ting ten Plattelande naaicursus sen gegeven. Donderdagavond werd er ln het gebouw „De Rode Leeuw" een tentoonstelling gehouden van de vervaardigde kledingstukken. Er was veel belangstelling. Namens het gemeentebestuur sprak bur gemeester Kodde. Hij noemde het resultaat van de cursus zeer be vredigend en vond dat het geld. dat de gemeente aan deze cursus ten koste had gelegd, zeer goed besteed was. Hij wenste de lerares, mej. M. Koppejan. geluk met de behaalde resultaten. Nadat al de bezoeksters ver trokken waren, werd de avond verder in gezellig samenzijn door gebracht. Mevr. Jobse dankte de lerares voor de gegeven lessen en over handigde haar, namens al de cur sisten een cadeau. AXEL. Muzikale soirée. Onder auspiciën van de plaatse lijke groep musici, had dezer da gen een soirée plaats in het ge bouw van de Chr. Bewaarschool in de Jan Scharpstraat. Op deze bijzonder geslaagde avond waren gasten het artistieke echtpaar Eilegiers uit St. Nicolaas. Het volkomen op elkaar inge stelde duo deed de aanwezigen ge nieten van de Duo's no. 1 en 2 van L. v. Beethoven. Hierbij speelde de heer Eilegiers cello en zjjn vrouw viool. Verder noemen wfj de Sonate no. 2 van Vivaldi en de „Rondome pour une infomate défunte" van Ravel, „Concerto opus 3 no. 4" van Vivaldi uit het Concerto no. 1 van Boecherini. In de „suite op. 7 no. 8" van de Fesch en vooral in het zeer omvangrijke slotnummer van Haydn kon het vijftal Axelse strij kers en strijksters mede hun kunnen tonen. Een paar debutan ten traden in dit klein-ensemble verdienstelijk op. Jaarvergadering Harmonie „Concordia". Dezer dagen heeft de jaarlijkse algemene vergadering plaats ge had van de muziekvereniging „Concordia". De voorzitter, de heer Buma, gaf in zijn openings woord een korte samenvatting van het wel en wee der vereni ging in 1947, waarbij hij voor namelijk stilstond bij de deelna me aan de solisten- en korpscon coursen. In het jaarverslag van de secretaris werd o.m. herinnerd aan het eerste Zeeuwsch-Vlaamse corps-concours na. de oorlog en aan het muzikale peil, dat sinds dien werd bereikt. Verder werden de verschillende muzikale uitstap jes gememoreerd. Uit het jaarverslag van de pen ningmeester bleek dat het jaar afgesloten was met saldi van de gewone middelen en het instru mentenfonds. De kascommissie adviseerde tot goedkeuring van de rekening en de verantwoording, waarna een financiële commissie voor 1948 werd benoemd. De aftredende bestuursleden, de heren A. Th. 't Gilde en A. C. Audenaerd werden herkozen. In de plaats van de voorzitter de heer Buma, die zich niet her kiesbaar stelde, werd tot voorzit ter gekozen de heer J. Blok. De scheidende voorzitter werd onder dankzegging voor het vele werk door hem verricht, het ere lidmaatschap aangeboden. Ned. Herv. Kerk. Beroepen te Mijdrecht, G. van Zeben te Huissen; te Hoogeveen (2e pr.pl.), H. Harkema te Wijk bij Heusden; te Hoogeveen (3e pr.pl.), G. C. Seveiijn te Langer en Korter Aar; te Hendrik Ido Ambacht, H. A. Labrie te Er- melo; te Hillegersberg, W. Schouten te Vlaardingen; te Me teren en Est (toez.), J. G. Ab- bringh te Benschop. Bedankt voor Neede, W. Chr. Smits te Schagen; voor Linscho- ten, G. Alers te Dordrecht; voor Apeldoorn, mr G. A. Alma te Lisse; voor Puttershoek (toez.), Ivan de Peut te Besoyen; voor Poortugaal, L. J. v. d. Kam te Grave. Geref. Kerken. Bedankt voor Duurswold- Wiinjeterp, G. D. L. Brederveld te Vlagtwedde. Geref. Kerken (Art. 31 K.O.) Beroepen te Rotterdam vZuid), K. Drost te Loppersum; te Tiel- Zaltbommel, D. Los, cand. te Voorburg; te De Lier, M. Ros te Sleeuwijk. Chr. Geref. Kerken. Beroepen te Grand Rapids, G. A. Zijderveld te Zwijndrecht. Bedankt voor Rotterdam-Char- lois, A. Hilbers te Assen. Geref. Gemeenten. Tweetal te Alblasserdam, T. Dorresteip te Opheusden en D. L. Aangeenbrug te Dordrecht. Beroepen te Alblasserdam, D L. Aangeenbrug te Dordrecht. Vrljgem. ï.uth. Kerk, Door het comité van actie, dat zich kort geleden gevormd heeft om de uit zijn ambt bij de Her steld Ev. Lutherse gemeente te Amsterdam ontzette ds B. E. J. Bik in het ambt te herstellen, is gesticht; de „Vrijgemaakt Her steld Evangelische Lutherse Kerk". CONFERENTIE CONFES SIONELE VERENINGING. De Ontwerp-Kerkorde behandeld. De Confessionele Vereniging heeft Dinsdag en Woensdag een tweedaagse conferentie gehou den op de Ernst Sillemhoeve te Den Dolder, onder voorzitter schap van ds G. M. Luteyn, van Groningen. Verschillende aspec ten van het ontwerp-kerkorde der Ned. Herv. Kerk zjjn hier bezien. Het door de heer C. W. Bella, van Zwolle, uitgebrachte jaar verslag werd in de huishoude lijke vergadering, die Woensdag morgen begon, goedgekeurd. Als bestuurslede» werden herkozen de heren C. W. Bel'o van Zwolle, dr J. C. Krorasigt, van Zeist, en dr J. Gomperts, van Utrecht. In de vacature-ds J. Douwes werd gekozen ds F. W. de Vries, van Hengelo. 's Middags heeft ds A. J. Bronk- horst, van Den Haag, gesproken over het onderweip „Presbyte- riaal-episcopaal". Er zijn volgens ds Bronkhorst m de nieuwe kerkorde verschillende leemten, aie een bedreiging voor een presbyteriaanse kerkinrichting vormen. Tegen de figuur van de secretaris-generaal b.v. meende spr. te moeten opponeren we gens het gevaar van episcopale tieidingen, dat hieruit kan voort- v loeien. Verder waarschuwde ds Bronknorst tegen een uiteenval len der kerk in plaatselijke auto nome kerken, zoals dit bij de doleantie sterk naar voren kwam en nu weer door de Geref. Kerken (art. 31) met kracht wordt ontwikkeld. In het ontwerp-kerkorde is een middenweg gevonden in de ambtelijke vergaderingen van classes en provinciale kerkver gaderingen, die enkele jaren permanent bestaan. Hierbij komt echter ook weer de epis copale dreiging naar voren in de figuur- van de pvaeses-kerkvisi- tator, die acht jaar achtereen zitting heeft. Dr G. J. Streerier, van Den Haag, heeft gesproken over „apostolisch-confessioneel". Apostolisch en confessioneel hangen geheel aan elkaar en zijn niet van elkaar te scheiden. Het apostolaat vloeit voort uit de be lijdenis. In het ontwerp-kerkorde aldus ds Streeder is het belijden veel te stiefmoederlijk bedeeld. Wel wordt in de nieuwe kerkorde duidelijk op de zen dingsroeping der kerk gewezen. De kerk is gedwongen te spre ken, welke Christus zij belijdt in Schriftgehoorzaamheid. Spr. wekt zijn hoorders op mee te strijden om de Hervorm de Kerk tot een belijdende kerk tc maken, zonder dat het om een machtspositie te doen is. Het kerkorde-ontwerp zo besloot *dr Streeder is een stap op de weg naar de Christus-belijdende kerk. Dr G. P. van Itterzon refe reerde over het onderwerp „Op zicht en tucht". Ook hij noem de het onwerp een stap in de richting van het ideaal, dat wel nooit verwezenlijkt zal worden op aarde. Het is spr. een raad sel, dat er geen ordonnantie over het belijden in dit ontwerp is opgesteld. In paragraaf 19 mist liij de leertlifcht. Er is wel sprake van opzicht over de leden, maar riet over de leer. De wazigheid van uitdrukking t.a.v. leer en tucht heeft spr. ge troffen. Hij weet niet wat be doeld wordt met „belijden van de waarheid Gods" en dezelfde moeilijkheid is er ook t.a.v. de uitarukking „fundamenten dec kerk". Er moest natuurlijk vooi- zichtigheid in de uitdruklfing zijn, opdat niet reeds bij voor baat het merendeel der leden onmiddellijk onder de tucht zou moeten worden geplaatst. Naar Hervormde smaak bedoelt op zicht en tucht het behoud van de zondaar. Maar de uitdrukking „aantasten van de fundamenten der kerk" komt dicht in de buurt van het „in geest en hoofd zaak" der reglementen. Sprekend over de procedure bij leer en tucht, maakte dr Van Itterzon ernstig bezwaar tegen het feit, dat de classis ten enen male onttrokken is aan het mee spreken in de tucht. Een be zwaar tegen een dienaar des Woords komt in dertien stadia ten slotte terecht bij het brede moderamen der provinciale kerkvergadering. Spr. stelde hierbij verschillende vragen, b.v. wie het brede moderamen kan dwingen de tuchtmolen op gang te brengen en hij oelende critiek op de bepaling, dat een als ver derven beschouwde predikant nog zes maanden na de uitspraak van het brede moderamen mag doorgaan zijn verderfelijke leer te verkondigen. Het is de vraag, of we met een bepaalde voorzichtigheid niet al te voorzichtig worden. Als het te geleidelijk gaat, kan de kerk het odium krijgen slap te zijn. Ten slotte wekte spr. op met grote hartstocht samen te zoe ken naar een zodanige oplossing, dat het na korten tijd mogelijk is te komen tot prediking, die naar Schrift en Belijdenis ver antwoord is. Leestafel. Willem van Oranje, door John Lothrop Motley. Ver taald en bewerkt door dr W. B. Dekker. Uitgave T. Wever, Franeker. Dit boek van de Amerikaan se schrijver en historiekenner, zal misschien bij ouderen niet geheel onbekend zijn. Voorzover zij het kennen, zal de vernieuw de kennismaking voor hen een aangename verrassing wezen. En door de jongeren, die be langstellen in de historie van ons land en de voorname rol, die Oranje daarin gespeeld heeft, zal deze levensbeschijving van de Vader des Vaderlands met blijdschap worden ontvan gen. Dit temeer, nu Konin gin Wilhelmiua, niet ten on rechte genoemd een Moeder voor haar volk, die in meerdere opzichten gelijkenis vertoont met haar doorluchte voorvader, op het punt staat afstand te doen van de troon. De lezing van boeken als dit kan niet genoeg worden aanbe volen. Het versterkt het histo risch besef. Het doet ons zien de onwaardeerbare betekenis van Oranje voor Nederland. Het wekt de overtuiging, dat er hogere en grotere dingen zijn dan eer en roem en aardse rijk dommen: de dienst van God en de vrijheid om Hem te dienen. Het leven van Willem van Oranje wordt hier getekend vanaf 't moment van de troons afstand van Karei V, tot het pistool van Balthazar Gerards aan het leven van de Prins een einde maakte. Wij zien hem als een veldheer van de eerste rang, als een politiek genie. Een volksleider in de verheven zin des woords, geen volksmenner. Een ridder zonder vrees, maar ook zonder enige blaam. Hoog begaafd, ruim van hart, een toegewijd leidsman van 't volk, dat hij liefhad en voor welks vrijheid hij alles opofferde. Groot in alles, maar klein voor God, op Wien hij ook in de don kerste uren van zijn leven, zjjn vertrouwen bleef stellen. Zoals de uitgever een woord van lof verdient voor de uitgave van dit boek, komt aan dr Dek ker een woord van lof toe voor de bewerking en vertaling. Eén opmerking moet ons hier bij van 't hart. Dr Dekker ver klaart in een noot, dat hij in dit boek duitsland met een kleine ietter schrijft, omdat de duit- sers in de tijd dat deze verta ling op schrift werd gesteld zich de hoofdletter van de andere naties onwaardig hebben ge toond. Maar dan is het niet dui delijk, waarom hij meer dan eens woorden gebruikt als „so- fort", „erledigen", „siegen" en „ueberlegenkeit". Hinderwet. B. en W. der gemeente Vlis- singen Gelet op het verzoek, onder dagtekening van 31 Maart 1948 ingediend door de N.V. Brons- werk te Vlissingen, waarbij vergunning wordt gevraagd tot het uitbreiden van de werkplaats voor het ver vaardigen van centrale verwar- mings- en sanitaire installaties door het bijplaatsen van een electromotor van 2 P.K. voor het drijven van een zaagmachi ne, een electromotor van 1 PK voor het drijven van een kolom- boormachine, een electromotor van 2 PK voor het drijven van een draadsnifbank, een electro motor van 15 PK voor het drij- van van een buigmachine, een electromotor van 2 PK voor 't drijven van een slijpmachine, een electromotor van 7 PK voor 't drijven van een draaibank en een electrisch lasapparaat K. V. A. 22,5 in het perceel, ka dastraal bekend gemeente Vlis singen, sectie E no. 2115, plaat selijk gemerkt Lange Zelke No. 41.' Overwegende, dat de beslis sing op dit verzoek niet kan worden genomen, binnen de ter mijn, bepaald in art. 8, eerste lid, der Hinderwet, op grond dat het technisch onderzoek nog niet is beëindigd; Gelet op art. 8, tweede lid, der Hinderwet besluiten de be slissing op voormeld verzoek te verdagen. Hinderwet. B. en W. der gemeente Vlis singen Gelet op het verzoek, onder dagtekening van 13 April, in gediend door W. F. Christiaan- sen, alhier, waarbij vergunning wordt gevraagd tot het oprichten van een inrichting voor machinale houtbewerking, waarin zullen worden geplaatst: twee electro- motoren van 1 PK voor het drij ven van een slijp- en boorma chine; een electromotor van 3.5 PK voor. het drijven van een fraismachineeen electromotor van 4 PK voor het drijven van een lintzaagmaehine, een elec tromotor van 5 PK voor het drijven van een cirkelzaagma chine en een electromotor van 6 PK voor het drijven van een zaagmachine in het perceel ka dastraal bekend gemeente Vlis singen, sectie B no. 1727, plaat selijk gemerkt Paul Krugerstr. No! 211; Overwegende, dat de beslis sing op dit verzoek niet kan worden genomen, binnen de ter mijn, bepaald in art. 8, eerste lid, der Hinderwet, op grond dat het technisch onderzoek nog niet is beëindigd; Gelet op art. 8, tweede lid, der Hinderwet, besluiten de be slissing op voormeld verzoek te verdagen. Oost en West-Souburg. Degenen, die voor het jaar 1948 in aanmerking wensen te komen voor het gras, groeiende langs de verschillende wegen in de ge meente t).- en W.-Souburg kun nen zich daartoe dagelijks tussen 9 en 12.30 uur (behoudens des Zaterdags van 9 tot 12 uur) ter gemeente-secretarie aanmelden tot en met Zaterdag 19 Juni 1948. Bekendmaking. B. en W. van O.- en W.-Sou burg maken bekend, dat op to neelvertoningen en andere ver makelijkheden een vermakelijk- hedenbelasting wordt geheven. Onder deze vermakelijkheden worden o.m. verstaan: concer ten, zang- en muziekuitvoerin gen, tondel-, cabaret-, variété- en circusvoorstellingen, ballet ten, lezingen, voordrachten, ten toonstellingen, kermisinrichtin- gen, café-chantants, voetbal-, korfbal- en atletiekwedstrijden, bioscoopvoorstellingen, bals en danspartijen. Ook voor het heb ben in café's van een automa tisch of mechanisch muziekin strument, daaronder begrepen ten radio, is belasting verschul digd. Ieder die voornemens is een toneelvertoning of andere vermakelijkheid, aan de belas ting onderhevig, te geven of daartoe zijn huis of gebouw of erf af te staan, ls verplicht van dit voornemen aangifte te doen ter gemeente-secretarie, tenmin ste 3 x 24 uur vóór de aanvang van de vermakelijkheid. Als toe gangsbewijzen megen alleen worden afgegeven die bewijzen, welke vanwege de gemeente zijn afgegeven. V eilingsberichten. GOES. Velling van 4 Juni. Aardbeien 96204, Kersen: Early Rivers 238 per 100 kg. Groenten: Bloemkool IA 34 47, idem I 28—34, idem H 14— 25, idem III 8.5015, Komkom mers IA 2731, idem I 2225, iciem II 18—23, idem Hl 15—20, Kropsla 35.50, alles p. 100 stuks; Nieuwe Aardappels 27 31, id. drielingen 1825, id. kriel 1015, Dope.wten 5258, Peulen 96—130, Kassnij bonen 201, Postelein 1823, Sjalotten 3, Rabarber 1820, Andijvie 8, alles per 100 kg.; Wortelen 25 47, Kroten 49, Radijs 14, Selderij 20, alles per 100 bos. KRABBENDIJKE. Veiling van 4 Juni. Aardbeien: Deutsch Evern 1.872.25, Madame Mou- tot 1.571.83, Madame Lefeber 1.89, Deutsch Evem 1 afw. 1.20, idem stek 3761, Madame Mou- tot. 1 afw. 1.10, idem stek 40, Madame Lefeber 1 afw. 1.00, al len per kg.; Bospeen 34 per bos; Kropsla 3.50 per 100 krop. Wat brengt de radio? PROGRAMMA VOOR HEDENAVOND. HILVERSUM I (301,5 M.j: A.V.R.O.: 6.00 Nieuws. 6.15 Olym pische overpeinzingen. 6.30 Ned. S tri j tl krachten. 7.00 „The Sky- masters". 7.45 „De Ned. Trek- paardenfokkery". 8.00 Nieuws. 8.05 Laatste Radioscoopvoorstel ling. 10.30 London Radio Orches tra. 11.00 Nieuws. HILVERSUM II (415 M.) N.CJLV.: 6.15 Sportrrsbriek. 6.30 Met band en plaat. 7.15 Boekbe spreking. 7.30 Actueel geluid. 8.00 Nieuws. 8.15 Zomeravond-Kerk- concert. 8.45 Ds Biesma, Chr. Ge ref. Pred. te A'dam. 9.05 Johann Strausz. 9.30 Ensemble „Bagatel- li". 10.00 Hollands strijkorkest. 10.45 Avondoverdenking. Dinsdag 8 Juni. HILVERSUM I (301,5 M.): A.V.R.O.: 8.00 Nieuws. 8.15 „Au bade". 9.15 Morgenwijding. 9.45 „Arbeidsvitaminen". 10.35 Gr. pl. 10.50 Klèuterprogr. 11.00 Gr. pl. 12.00 Lyra Trio. 12.30 Weer- praatje. 12.33 Platteland. 12.43 Planoduo. 1.00 Nieuws. 1.45 Vau deville Orkest. 2.00 Met naald en schaar. 2.30 Radio Matinee. 4.10 Deens Blaaskwintet. 4.40 De Schoolbel. 5.00 Ensemblemuziek voor de jeugd. HILVERSUM H (415 M.): K.R.O.8.15 „Pluk de dag". 9.00 Lichtbaken. 9.35 Promenade con- cert.10.30 Schoolradio. 11.00 „Mu ziek houdt fit". 12.03 Zang en pia nospel. 12.30 Weeroverzicht. 12.33 Lunchconcert. 1.00 Nieuws. 1.20 Lunchmuziek. 1.45 Pianokwartet. 3.00 Schoolradio. 3.30 Klanken brj de arbeid. 4.00 „De Zonnebloem". 5.00 Na schooltijd. 5.15 Kinder koren. Burgerlijke Stand. VLISSINGEN. Bevallen: J. Pattenier-Poel. z.C. Gillissen- Nleuwenhuijze, d.M. J. de Bree -Luwema, z.J. Sohier-Mom- maas, z.M. van Poelje-Goed- "iloed, z.; M. Louwerens-van Seizen, z.; A. E. Dooms-Stroo, zoon. Ondertrouwd: P. J. Corthals, 44 j. en M. Rijnders, 39 j.; A. J. Prinse, 24 'j. en J. Theunev 20 j.; L. Huibregtse, 50 j. en P. Kleinjan, 35 j. Gehuwd: W. A. Dembienski, 22 j. en J. M. Kolijn, 17 j.; M- Kiesling, 27 j. en M. M. de Vis ser, 30 j.; P: de Nooijer, 42 j. en C. S. Lensen, 41 j.W. Sla- winski, 36 j. en M. Nieuwen- huijze, 40 j.; J. Siebols, 27 j. en J. W. Stroo, 21 j.; J. K. Bur- gerhoff, 33 j. en T. W. Koster, 35 j.L. H. N. Boudeling, 26 j. en M. V. Schot, 29 j. Overleden :E. C. de Kan, 75 j., echtg. van P. J. Berting. AAGTEKERKE. Ondertr. A. van de Wcestijne, 23 j., te Domburg en C. Wouters, 24 j. Overleden: G. Buijs, 87 j., wed. van Th. M. B. van Marie. OOSTKAPELLE. Geboren Willem, z. v. J. Flipse en M. Willeboordse. Ondertrouwd: H. Visser, 32 j. en J. Walraven, 20 j. Gehuwd: P. Heijt, 24 j. en C. Spruijt, 23 j.; A. Koertse, 36 j. en L. de Kam, 36 j.; P. de Kam, 27 j. en E. dg. Visser, 23 jaar. Overleden: A. de Buck, 69 j. DRIEWEGEN. Gehuwd: C. van Gessele, 30 j., te Reusel en M. J. Leenman. 25 j.A. Schot - ting, 30 j„ te Delft en J. E. Vermare, 23 j. OverledenN. Slaakweg, 68 j., geh. m. C. Bliek, eerder wed. van A. Korstanje. OVEZANDE. GeborenJo hannes B., z. v. H. v. d. Dorpel en M. Zuidhof; Jacoba C. G., d. v. M. d. Toonder en J. M. Verbeem; Cornelia W., d. v. C. J. van 't Leven en E. C. G. Noom; Cornelia P., d. v. C. Rijk en J. Rijk. WOLF AARTSDIJK. Geboren Drans D„ z. v. A. van Damme en J. Boon; Antonius C., z. v. D. C. Hannewijk en M. Hoebeke Gehuwd: M. Bliek, 28 j. en A. M. van de Guchte, 25 j.M. Kloet, 27 j. en C. van de Guch te, 23 j.; J. C. de Nooijer, 24 j. en M. de Visser, 24 j.J. C. v. Maldegem, 32 j. en J. J. A. Smallegange, 32 j. HAAMSTEDE. Geboren: A- driaantje J., d. v. D. Jonker en L. J. den BleijkerJohan. z. v. W. C. Jonker en J. Slpager. Gehuwd: A. de Bruine, 39 j. en E. J. Jonker, 35 j. Overleden: (te Nijmegen), J. S. L. Korteweg, 74 j., echtg. G. J. Avenarius; W. van den Berge, 83 j., wedn. v. N. Thijs- se. Nagek. Advertenties. Zaterdagavond 5 Juni Anno Domini 1948 nam God" tot Zich in Zgn heerlijkheid onze gelief de Vrouw, Moeder, Be huwd- en Grootmoeder JOZINA DE SMIT, geboren De Bree, in de ouderdom van bijna 76 jaar. Goes: H. DE SMIT. Amsterdam: D. DE SMIT. A. DE SMIT— coRcmus. Goes: H. DE SMIT. J. DE SMIT—HOOFT en Kind. Batavia (N.O.I.): J. DE SMIT. O.- en W.-Souburg: J. DE SMIT— LANGBEIN en Kinderen. 's-H. Hendrikskinderen: J. L. KLOOSTERMAN- DE SMIT. C. KLOOSTERMAN. Goes: JACQ. DE SMIT. J. H. DE SMIT- AREN DSE en Kinderen. Goes, Vosmaerstraat 8. De begrafenis zal plaats hebben a.s. Dinsdag 8 Juni des namiddags te 2 uur te Goes. Heden nam de Heere tot onze diepe droef heid, na een geduldig gedragen lijden van ons, onze geliefde Man, Va der, Behuwd- en Groot vader, de heer WILLEM VROEGOP, in de ouderdom van 85 jaar. De bedroefde familie, M. VROEGOP— DAGEVOS. G. E. v. ZWEEDEN- VROEGOP. E. G. v. ZWEIEDEN VROEGOP. JAC. v. ZWEIEDEN. KEES. RIE. KOOS. WIM. Goes, 4 Juni 1948. Schengestraat 57. De begrafenis zal plaats hebben op Dinsdag 8 Juni a.s. des namiddags half twee. Vertrek van het sterfhuis om 1.15 u. 103. De twee straatjongens stonden voor de etalage van een winkel, waar sportartikelen verkocht werden. Ze wezen el kaar allerlei moois aan. „Kijk daar es een mooie bal, joh!" „En daar 'n kano, in de win kel! Mooi ding hé?" Ze had den helemaal geen erg in Jantje en MlentjeDie wisten nog steeds niet wat ze doen moes ten. Naar huis lopen en vader ophalenMaar als de jon gens dan es weg gingen Maar onverwachts daagde er hulp! Want wie kwam daar op de fiets om de hoek van de straatNiemand minder j dan.de schilder van de stop- verf! Jantje kende hem dadelijk 1 en nu wist ie meteen, wat ie aoen moest! 104. „Baas baas! hei baas!" riep Jantje geheimzinnig, toen de schilder vlakbij was. De ,baas" kende Jantje nog. Dade lijk stapte hij van z'n fiets af. „Nou, wat wou je? Ik zeg, wou je soms weer 'n stuk stop verf....?? „Nee, baas", hak kelde Jantje haastig, „die jon gens, daar bij die winkel, die hebben de ruit van juffrouw Lintmans gebroken". „Wat zeg je me nou?" vroeg de schil der verbaasd. „Hoe weet je dat?" „M'n zusje, baas", zei Jantje, „die kende ze terug!" „Wel, wel, wel, bromde de schilder, „dat ik hier nou net langs kom! Wacht, we zullen 'tze inpepe ren! Houdt ze even in de gaten hoor! In die andere straat stond 'n agent. Ik zeg, die zal ik d'r effies bij halen!" Politierechter. Zitting van 4 Juni 1948. I. B. te Groningen vertoefde op 6 Mei 1948 in een cafetaria te Terneuzen, waar hij zonder enige aanleiding de cafetariahouder C. Hamelink een klaD gaf waarop deze hem buiten de deur zette. Even later kwam besch. terug en heeft Hamelink met een mes aan zijn arm verwond. Hij bleek onder drankinvloed te verkeren. Een maand gev.straf. T. L. v. d. V., echtg. van J. J. H te Terneuzen, werd wegens mishandeling van C. Eekman veroordeeld tot f 25 of 10 d. A. C. K., dienstbode te Ter neuzen, nam op 18 April 1948 te Sas van Gent uit het magazijn van de grossier G. de Mul, waar zij als dienstbode inwoonde, tal rijke artikelen weg. 6 weken gev.straf voorw. proeftijd 2 jaar, met onder toez.st. fieclasserings- ver. W. A. N., metselaar te Terneu zen, stal een blok tin van 25 kg., dat hij verkocht voor f 0.70 per kg. f 100 of 40 d. C. P. R. en M. M., heiden te Terneuzen, kochten deze tin. Wegens heling werden zij ver oordeeld tot f 50 of 20 d. L. D„ A. C. G. en W. A. v. D„ allen te Terneuzen, namen 439 hg. steenkolen weg ten nadele van E. Verstraeten. 2 weken gev.straf, proeftijd 2 jaar; 2 we ken gev.straf en 6 weken gev. straf. J. de R„ veedrijver te Axel, werd wegens dierenmishande ling veroordeeld tot f 50 of 20 d. Advertentiën. GEREFORM. GEMEENTE, MELISKERKE. Woensdag 9 Juni, av. 7 uur: Ds A. VERHAGEN, van Kampen. FAH.J lange vopót.straaj 51-55 - Te, 2486 Ook nu kunt U ze niet mis sen de waterdichte Kinder- regencapes voor 4 t/m 9 jaar. Zowel met als zonder punten. Laat onze U adviseren, zij is vakkundig opgeleid. MAATCORSETTEN en BUSTEHOUDERS Corsetière Msvrouw J. Klam er. Koning Willem - II - straat 3t, Bergen op Zoom, ls iedere Dins dag ran 9-4 uur in Hotel TER MINUS te GOES. Uw japonnen! U hoeft niet van huis om knippen en naaien te leren. Miep Olff-van Boven leert "t U per brief. Zo (eerden al duizenden hun eigen kleding maken. Elke les brief kost maar 50 cent. Lezeressen van dit blad ontvangen een GRATIS modeboekje. Vul de bon in. V 36 I I Vul deze bon in, zend hem in open couvert, waarop I 2 ct. postzegel, aanImova - Postbus 50-Hilversum IIMOVAB Naam. Adres - f*H.JOQ-S5E6iN. i lANGE VOOSTSTE3AA7 5V55 Tel 2486 Een grote sortering Piissé- rokken, in vele maten en kleuren, voor 19.58. Rand- rokfeen, in vele maten en kleuren, voor 21.39, De al lernieuwste. Ruitrokken, vele kleuren en maten. Zeer apart, ƒ28.28. Allen 10 punten. TE KOOP: goede 8 cylinder Studebaker met nieuwe linnen kap. TH. DE LOOFF, Markt A 12, St.-Maartensdijk.

Zeeuwsch Dagblad | 1948 | | pagina 3