c]rovinti»$M!f "%OKJ GEMEENTERADEN straat van J antje 33 officieren moesten naar Normandië 175.000 ton rijst voor Indonesië. ,,Groote Beer" met 1100 ge- demobiliseerden gedebarkeerd. West-JD-ia^ants-Zeeuwse Strcekbeurs erkend. Gedurende de bezettingstijd heeft zich ln ons land een streek- beursstelsel ontwikkeld, dat voor al in de randprovincles ingang vond. Na de bevrijding waren ver schillende streekbeursbesturen van oordeel, dat er in ons land een aantal streekbeurzen zouden moe ten blijven bestaan, omdat deze ln een behoefte zouden voorzien. Deze opvatting werd niet onder schreven door het bestuur van de Nederlandse Jaarbeurs, dat van oordeel was, dat de streekbeurzen moesten verdwijnen. Van de zijde der streekbeurzen werd tegen de ze opvatting aangevoerd, dat een beperkt aantal streekbeurzen voor ons land als een noodzake lijkheid moest worden aanvaard. Men wees er in dit verband op, dat de Jaarbeurs niet ln staat is, ln alle behoeften, met name ln die van de randprovincles, te voorzien en gaf daarvoor tal van klinkende argumenten. Intussen werd door het Ministerie van Economische Zaken een commissie ingesteld, die deze materie moest onderzoe ken. Terwijl men aanvankelijk voornemens was, een vergunning stelsel met betrekking tot het houden van streekbeurzen in het leven te roepen, is men thans van oordeel, dat kan worden volstaan met een van overheidswege te verstrekken erkenning. Het Is duidelijk, dat de betekenis van deze koerswijziging, die het parti culier initiatief meer tot zijn recht wil doen komen, ln sterke mate zal afhangen van de wijze, waarop zij zal worden opgevat. Inmiddels kan reeds worden medegedeeld, dat de West-Bra bant r,e-Zeeuwse Streekbeurs, die een grote populariteit in het Wes ten en Zuiden des lands geniet, door het departement is erkend. MIDDELBURG. Bezoek bij hot „Leger des Heils. A.s. Zondag hoopt het Leger des Heils bezoek te krijgen van de Engelse commandant Ch. Dur- man met zijn staf, waaronder een oud-Middelburger, majoor P. Deurlo. Alle samenkomsten zullen deze Zondag door de gasten worden geleld. „Music for Millions". De C.F.A. heeft eer ingelegd met de vertoning van de film „Muziek voor Millioenen". Zowel de liefhebbers van goede muziek in de film, die met het „Halleluja"koor uit de Messias van Handel aan het slot haar hoogtepunt bereikt, als zij die een meer geestige film prefereren, worden hierin tevreden gesteld. Deze rolprent is opgenomen tijdens de laatste wereldoorlog, doch niet te bestempelen als oor logsfilm. Het is, zoals de voorzitter der C.F.A. bij de aanvang van de voorstelling opwerkte: „Deze film kan ons leren, dat wij het geloof kinderlijk moeten aanvaarden". Overigens, zo zeide de heer De Bruyn verder, moest tegen heel wat zakelijkheid gestreden wor den en vele moeilijkheden worden overwonnen. Niettemin kan ge zegd worden, dat de C.F.A. er in ges'aagd is, voor het grootste deel werkelijk goede films te la ten draaien. Sprekers ideaal is een ledental van 1000 te bereiken en hij deed daarom een beroep op de 400 le den van thans. Door vergroting van het ledental zal het mogelijk zijn een weerstandskas te vormen zodat overgegaan kan worden tot het vertonen van duurdere films. VLISSINGEN. Bestrjjdt de coloradokever, In een publicatie in dit num mer wijst de burgemeester op het bespuiten van aardappelvel den ter bestrijding van de Co loradokever, die een groot gevaar oplevert en reeds weer op vele plaatsen gevonden wordt. SOUBURG. 55-jarige echtvereniging. Dinsdag herdacht het echtpaar CornelisseHak de dag waarop zij voor 55 jaar ln het huwelijks bootje stapten. Het ontbrak de oudjes die dag niet aan belang stelling en medeleven van de bu ren, die de woning van het jubile rende echtpaar in de Vlissingse- straat aardig versierd hadden. ABNEMUIDEN. A.R.-lijst uitgeput. Wegens vetrek van de heer Joh. Krijger (A.R.) naar Driewegen ontstond er een vacature ln de ge meenteraad. Deze vacature werd niet meer aangevuld door een A.R.-lid daar de heren A. Klaasse, M. de Ridder, M. Theune, C. Me- su en F. M. Baaijens voor deze be noeming bedankten. Hiermede was de candidatenlijst van de A.R. uitgeput. Het grootste stemmen- overschot had de C.H.U. Van deze party werd de heer A. Kodde be noemd, die Inmiddels deze benoe ming heeft aangenomen. Alle A.R.-candidaten bedankten zonder overleg met het bestuur der A.R.-Klesvereniglng te plegen. HEINKENSZAND. Ver. voor Prot. C^r. Kleuter onderwijs. Dinsdagavond heeft de Vereni ging voor Prot. Chr, Kleuteron derwijs een vergadering gehou den, welke door dokter P. Staver- man werd geleid. Volgens het voorgelezen verslag over de werkzaamheden verricht door het voorlopig bestuur kan een deel van het gebouw „Mara- natha" gehuurd worden voor f 400 per jaar. Een hoofd voor de ze school is inmiddels gevonden. Door 14 timmerlieden zal in him vrije tijd gratis het meubilair worden gemaakt. De statuten en het hulshoudeiyk reglement wer den vastgesteld, waarna de pen ningmeester een begroting voor las. Het tekort op deze begroting was f 1000.groot en dit kan al leen weggewerkt worden als velen tegen een contributie van f 5. 's jaars lid worden. Het aantal kinderen, dat het kleuteronderwijs, dat 1 October aanvangt, zal volgen, bedraagt nu al 40. KAPELLE. Vergadering „Vrederust". Dinsdagavond vergaderde de Stichting „Vrederust" afdeling Kapelle, o.l.v. Ds v. d. Leek. Van de heer P. M. Keim was bericht gekomen, dat hij wilde be danken als penningmeester-cor respondent. Ds v. d. Leek bracht dank voor het vele werk, dat hij in het belang der Stichting heeft gedaan. Hierna volgde bestuursverkie zing. Aftredend waren de heren M. de Jager en D. Sandee. De heer de Jager, die 30 jaar secretaris Is geweest, wenste niet meer in aan merking te komen voor een be stuursfunctie wegens zijn hoge leeftyd. Ds v. d. Leek feliciteerde de heer de Jager met zijn jubi leum en dankte hem voor de vele arbeid voor de Christelijke barm hartigheid. De heer D. Sandee werd op nieuw benoemd en in de plaats van de heer M. de Jager werd Ds Jebbink gekozen. In de vacatures van Ds Drost, Jac. Burger en P. M. Keim werden benoemd, de he ren J. C. Keim, N. Eversdijk Mzn en B. de Jager. Het dag. bestuur bestaat nu uit Ds van der Leek, voorz.; de heer J. C. Keim, secr. en de heer D. Sandee, penn.-cor respondent. Besloten werd ln de a.s. winter een spreker te laten komen. Geldsmijterij en deviezenverkwisting op grote schaal. 00 MAN PERSONEEL GING MEE VOOR DE VERZORGING. Tien leraren en drie en twintig leerlingen van de Hogere Krijgs school te Wassenaar vinden het blijkbaar nuttig eens een excursie te maken naar het invasiegebied in Normandië, waar ze in de om geving van Bayeux studie willen maken van do invasie, die daar heeft plaats gevonden. Wij willen niet ontkennen, dat een dergelijke excursie zijn nut niet zou hebben, maar betwijfelen toch ten sterkste of het nut op weegt tegen de kosten. De rege ring zag dit blijkbaar ook zo, want ze maakte bezwaar tegen deze deviezen-uitgave. Toch moest de tocht doorgaan en de legerlei ding besloot dan ook te gaan be zuinigen op de tocht. De deelne mers zouden niet, zoals eerst in de bedoeling lag, in een hotel overnachten, maar er zou gezorgd worden voor eigen logies en wat daarbij behoort. De excursie zou dus uitgevoerd worden „in eigen beheer", opdat ze minder deviezen zou kosten. SAUSKOMMEN UIT BREDA, SAUSLEPELS UIT WIJHE. V anzelfsprekend moeten voor een dergelijke tocht de nodige voorbereidingen getroffen worden. En die waren niet min. Met zware vrachtauto's werden uit alle hoeken en gaten kampeeruit rustingen bij elkaar gesleept. Eén vrachtauto werd naar Breda ge stuurd om sauskommen te halen. Een andere wagen moest sausle pels halenuit Wijhe! Toen dit alles voor elkaar was werden proefritten gemaakt met de ge hele colonne. Eindeiyk was het dan zover en op een goede dag vertrok het gezelschap uit Wassenaar naar Bayeux. De colonne bestond uit (schrikt u niet): 16 drietons legermateriaal, 4 benzine-tankwagens, geladen met 15.600 liter benzine in totaal, 2 watertankwagens, 1 keukenwa gen, 4 Chevrolet-vrachtauto's voor vervoer van personeel, 1 autobus en 1 takelwagen en ter verzorging van de drie en dertig officieren van de Hogere Krijgs school: 90 (negentig) man perso neel. Het geheel onder leiding van kolonel Carp. Vanaf 10 Mei is dit wagenpark in gereedheid gehouden voor de tocht. Het bedienend personeel, niet meer dan 90 man reed in één etappe naar Bayeux, maar de i 33 officieren overnachtten in Amieris. REKENSOMMETJE. Men zou er om kunnen lachen als de zaak niet zo ernstig was. En dat de zaak ernstig is, moge blijken uit het kleine rekensom metje dat „Het Parool" maakte. De tocht kost 25.000 liter ben zine. De tankwagens bevatten 15.600 liter, in 150 jerrycans voerde men mee 3000 liter, in de gevulde autotanks ongeveer 3000 liter, in totaal 21.600 liter. Deze hoeveelheid benzine kost ons land ongeveer 650 dollar aan deviezen. Voorts moeten in Frankrijk wor den bijgekocht 3400 1.. in dollars omgerekend 102 dollar, waarbij nog komen de (in Franse devie zen te betalen) Franse invoer rechten en winst. Aan zakgeld heeft het gezelschap meegekregen 200 francs per persoon per dag; voor 9 dagen is dat 131.400 fr. Wij rekenen de kosten van 't proefrijden hier te lande en het logies in Amiens niet eens mee. Wanneer wij verder slijtage materieel en afschrijving buiten beschouwing laten en maar niet spreken van, bijvoorbeeld, motor olie, dan wil het ons voorkomen, dat deze drie en dertig officieren ons land minder deviezen zouden hebben gekost, wanneer zij in Ne derlands geld retourbiijetten per spoor naar Bayeux zouden heb ben genomen en daar in een hotel zouden hebben gegeten en ge dronken en geslapen zonder negentig man personeel, zonder drie en dertig op drie na enorme automobielen (één per officier!). ln Middelburg zijn de militairen aangekomen, die de volgende cur sus van de C.O.A.K. zullen volgen. Morgenavond zal het Middel burgs muziekcorps op het Molen water concerteren. Het program ma vermeldt o.m. de Lotusbloe men, een potpourri van walsen van Straus en een viertal num mers, die voor het eerst worden uitgevoerd. De gemeenteraad van Vrouwen polder hoopt morgen ln openbare vergadering om 7 uur te Gapinge bijeen te komen. De Kerkvoogdq van de Ned. Hervormde Kerk te Oostknpelle heeft benoemd tot klokkenist de heer J. de Voogd Lz. Vanwege hun 55-jarig huwelijk moest het echtpaar A. Hoefkens- J, Janse te Oostkapelle Maandag avond een serenade in ontvangst nemen van de muziekvereniging „Cresendo". Het Goese muziekcorps „Eu- phonla" zal Vrijdagavond ln de tuin van het Schuttersof een con cert geven onder leiding van de heer P. de Rooy. 0,m. zullen uitgevoerd worden „De barbier van Sevilla", en wer ken van Schubert en Verdl. Deze week is de oudste in woonster van St. Maartensdijk de wed. E. O. Scherpenlssev. d. Zande ln de ouderdom van ruim 96 jaar overleden. De internationale noodvoedsel- commïssie wan de F.A.O. heeft aan de leden-regeringen aanbe volen de voor export beschik bare wereld-voorraad aan rijst gedurende 1948 te verdelen on der de aanvragende landen. Deze aanbeveling heeft betrekking op 3.180.900 metrieke ton met in begrip van de eerder gedane aanbevelingen voor de eerste helft van 1948, op grond waar van reeds verschepingen plaats vonden. I O.m. werd als importerend land, dat voor toewijzing in aan merking zou komen, Indonesië genoemd met 175.000 ton. De totale hoeveelheid rijst, welke in 1948 voor uitvoer be- schikbaar zal zijn, bedraagt slechts ongeveer 40 pet. van de i hoeveelheid rijst, die voor de I oorlog op de wereldmarkten verhandeld werd. Rechtszaken. Bijzondere Politierechter. Zitting te Middelburg op 25 Mei. De handelaar in bouwmateria len Ph. H. te Axel, zond in Ja nuari 1948 aan circa 200 in Zeeuws ch Vlaanderen wonende aannemers en timmerlieden per post een circulaire, welke o.m. in hield, de voor Ph. J. L. van den Berg, beherend vennoot van de Comm. Vennootschap Th. J. L. v. d. Berg te Schiedam, beledigende zinsnede: „Het zal onze cliënten nu wel duidelijk zijn, dat deze doortrapte immorele firma van den Berg de goede Sint speelde onder onze afnemers met het ons toekomende Hardboard". De Off. van Justitie eiste wegens beledi ging f 40 of 20 d. Uitspraak f 20 of 10 d. h. De loodgieter G. M. te Breskens had aan verschillende van zijn ar beiders te hoge lonen uitbetaald. f50 of 20 d. J. J. B., smid te Arnemuiden be taalde eveneens een te hoog loon uit. f40 of 20 d. Wegens het frauduleus slachten van een varken werden veroor- J. V. ambt. P.T.T.;J. B., mole naarsknecht; M. T„ landarbeider; P. J. v. H., landarbeider; P. de M. landarbeider en J. S., kl. landbou wer, allen te Oostburg, tot f 100 of 30 d. P. F. V., houthandelaar te Zaamslag kocht 8 essenbomen zonder vergunning, f 100 of 30 d. i 1100 gedemobiliseerden, afge- keurden en verlofgangers van I de Kon. Landmacht, Kon. Ma- I line en het K.N.I.L. hebben gis- termorgen weer voet gezet op I vaderlandse bodem, toen het 1 troepenschip de „Groote Beer' dat gisternacht in Amsterdam is aangekomen, aan, de kade was i gemeerd. I Onder de opvarenden bevond zich het 1ste bataljon van het regiment jagers, dat na een af wezigheid van ruim 214 jaar uit Indonesië in ons land is terug gekeerd. Er waren voorts 60 pa tiënten aan boord, gewonden en zieken, onder wie 25, die in een ziekenhuis moesten worden op genomen. De troepen werden namens de I Prinses-Regentes verwelkomd I door lt. ter zee 1ste klasse C. W. T. Baron van Boetzelaer en na mens de regering door de mi nister van oorlog, lt.-kol. A. H. J. L. Fievez. De gemeentewerkman J. de R. te Middelburg hield zonder ver gunning een varken van 95 kg. f 40 of 20 d. met verb, verkl. De koopman J. L. te Middel burg kreeg voor dit zelfde feit een boete van f 60 of 20 d. met verb, verkl. De vlasser J. J. te Koewacht werd wegens poging tot fraudu leuze uitvoer van 560 kg. lijnzaad veroordeeld tot f 200 of 2 m. met verbeurdverkl. van het zaad. De vlasser A. J. te Koewacht werd wegens het ln strijd met de voorschriften afleveren van die 560 kg. lijnzaad veroordeeld tot f 300 of 2 m. SLUIS. In de gehouden raadsvergade ring werd n.a.v. een ingekomen stuk medegedeeld, dat weth. Smoorenbrug ontslag neemt als raadslid. Een verzoek van W. Carels te Breskens en C. de Pooter te Terneuzen om schadevergoeding voor het perceel St. Annastraat 39 werd afgewezen n.a.v. een rapport van de Centrale Dienst. Uit een nadere begroting van kosten voor het herstel van de vestingwallen bleek, dat indien ingégaan wordt op het verzoek om 10 pet. voor rekening van Sluis te nemen, de gemeente f2755 moeten betalen. Daartoe werd besloten. De opdracht aan de Ned. Hei- demij. om de wallen te beplanten werd ingetrokken. Aan de heer A. J. Bevelan der werd een perceel grond in de Dinsdagstraat toegewezen voor herbouw van zijn pér- ceel. Aan het Bisschoppelijk col lege te Weert en het Christelijk Lyceum te Goes werd voor 1948 een subsidie toegekend. Het muziekgezelschap „Apol lo" werd een subsidie van f 600 toegekend. De heer C. Bukkens nam de plaats in van de heer Blondeel, die op verzoek ontslag werd verleend als lid der commissie tot wering van schoolverzuim. Vastgesteld werden een regie ment op de rechtstoestand van de secretaris, de ontvanger en ae ambtenaar van de Burg. Stand, een nieuwe jaarwedde- regeling voor secretarieperso- neel, een regeling voor tege moetkoming in studiekosten van ambtenaren en een aanvullende regeling op de oude salarisver- ordening van het gemeenteper- soneel. Op een verzoek van de ge meenteraad van Beerta, inzake arbeidsvoorwaarden van D.U.W.- arbeiders werd afwijzend be schikt. Besloten werd de gebouwde woningwetwoningen op beurspo- lis te verzekeren tegen brand. Na enkele besluiten genomen te hebben inzake te verpachten percelen werd in principe beslo ten financieel mede te werken aan de herbouw van een land bouw w i n I e rs c h o o I te Schoon- dijkei Uit het adoptiefonds zal f 175 worden uitgetrokken voor de biljartclub. Uit dit fonds zal worden aangeschaft een smal film-apparaat ten behoeve van het onderwijs op de scholen. Na langdurige discussie werd besloten n.a.v. een verzoek van de tennisclub om aanleg van een tennisbaan, voor te stellen een betontegelbaan aan te leggen, waarvoor een jaarlijkse huur van f320 gegarandeerd moet worden. Nadat enkele minder belang rijke punten aan de orde waren geweest werd besloten over te gaan tot gedeeltelijke uitvoering van het plan tot aanleg van een zwembasin. ARNEMUIDEN. B. en W. willen mede zeggenschap in abattoir. Maandagavond vergaderde de gemeenteraad van Arnemuiden. Nadat de geloofsbrieven van de nieuw benoemde raadsleden 1 de heren J. L. Joosse, J. J. C. v. d. Graaff en A. Kodde, wa- ren onderzocht, werden deze nieuwe leden in de vergadering toegelaten. Voor het onderwijs op Geref, grondslag werd op verzoek be- 1 sloten gelden beschikbaar te stellen voor aankoop van een nieuwe kast en de vernieuwing van de waterleiding en hiervoor een lening te sluiten op korte termijn. De verordening op de heffing van vermakelijkheidsbelasting werd gewijzigd. Vervolgens werd besloten om deel te nemen aan de gemeen- schappelyke regeling voor ex ploitatie van het abattoir te Mid delburg, doch B. en W. zouden graag zien, dat ook de platte landsgemeenten mede-zeggen- schap kregen in de vaststelling van keurlonen en eventuele slachthuiskosten. Aan de heer E. W. Neuge- bauer werd eervol ontslag ver leend, in verband met de tot standkoming van 'ëen gemeen schappelijke regeling voor bouw en woningtoezicht. Dit houdt in dat de heer E. W. Neugebauer gem.-opziehter over zes gemeen ten wordt. Besloten werd accoord te gaan met de nieuwe salarisregeling voor de ambtenaren van de Bur- geriyke stand. De begrotingen voor 1947 en 1948 werden gewijzigd. Op voorstel van B. en W. wer den de leges ter secretarie en de begrafenisrechten definitief vastgesteld. Op een verzoek van de Sin gelbewoners, deelde de voorzit ter mede, dat B. en W. inlich tingen hadden ingewonnen voor de aanleg van waterleiding, doch dat het gebrek aan mate riaal nog te groot is en de wens vooreerst niet in vervulling zou gaan, dit geldt ook ten opzichte van Kleverskerke. Daar in de prijzencommissie een vacature is ontstaan door het overlijden van C. de Nooijer, werd als zodanig benoemd de heer A. Kodde. Hierna werden de leden van de stembureau I en II benoemd. Dhr Joz. Siereveld vroeg bij de rondvraag of de Roomsestr. niet in orde gebracht kan wor den. De voorz. deelde mede, te zullen trachten de Roomses'tr. opnieuw te laten bestraten. Dhr Scheele vroeg, wat er met de pui van het gemeentehuis gaat gebeuren, welke nog steeds kapot is. De voorz. zegt, dat deze ook opgeknapt zal worden. In besloten zitting werd de vergadering voortgezet, ter be handeling van de vraag hoe de gelden van de actie „Knokke helpt Sluis" besteed moeten worden. Zomeravondvoetbal. K.NÏV.B. Afdeling Zeeland. In de afgelopen week konden J VuvsL^^cand* te maar drie wedstrilden doorgang J. Vuyst, cand. te ,^den De uUs]agen zjjn; Groep A. Veere—V.S.V. I 10—3; Middel burg I—-Nieuwland 101. Groep B. KERK EN ZENDING. Ned. Herv. Kerk. Beroepen te Lopik, K. v. d. Pol te Ede; te Dordrecht, B. van Ginkel te Amsterdam; te Har derwijk (3e pr.pl.), W. de Bruijn te Lexmond; te Hoog Blokland, J. Wieman, cand. te Bussum; te Oosterhout, Driebergen. Bedankt voor Scherpenzeel, M. Ottevanger te Leiden. Geref. Kerken. Beroepen te Hoger Smilde, E. Arnold te Haren (Gron.). Waalse Kerken. Beroepen te Rotterdam, Blommaert te Leiden. Ds O. Smits. Ds C. Smits, pred. der Chr. Geref. Kerk te Driebergen deel de Zondagmorgen mede, dat hy voornemens was zijn ambt neer te leggen en zich aan de ge meenschap der Chr. Geref. Ker ken te onttrekken. In de avond dienst zou hij afscheid nemen. Naar aanleiding van een samen- spreking met de consulent ds P. de Smit te Zeist, deelde hij 's avonds mede, dat hij op zijn besluit was teruggekomen. G. R. Officiële Publicaties. Bespuiting aardappelvelden ter bestrjjdlng van de Coloradokerver. De Burgemeester van Vllssln- gen; Gelet op artikel 7 des Colorado- keverwet 1947; brengt ter openbare kennis, dat het gewas op alle met aardappe len beteelde percelen, welke bin nen deze gemeente gelegen zjjn, ln de perolode van 27 Mei t.m. 5 Juni tenminste éénmaal op één der navolgende wijze behandeld moet worden: a. bespoten met water, waaraan ls toegevoegd 500 gr. Calclumar- senaat per 100 liter water. b. bespoten met water, waaraan ls toegevoegd een D.D.T.-bevat- tend product op een wyze, dat 0.1 procent D.D.T. in de vloeistof aanwezig is, (dus bijv. op 100 liter water 1 kg. van een 10 D.D.T.- product of 0.5 kg. van een 20 D.D.T.-product, enz.); c. bestoven met een D.D.T.-be- vattend stuifmlddel, dat tenmin ste 5 D.D.T. bevat. De bespuiting onder a en b moet zodanig worden uitgevoerd, dat: le. Een hoeveelheid, overeenko- Wat brengt de radio? PROGRAMMA VOOR HEDENAVOND. HILVERSUM I, (301,5 M.): A.V.R.O. 6.00 Nieuws. 6.30 Ned. Strijdkrachten. 7.10 „1-dag salaris actie" ten bate van „U.N.A.C.". 8.00 Nieuws. 8.15 Aansluiting met Kurhaus te Scheveningen. 10.15 The Romancers. 10.45 OnderWijs- praatje onder vier ogen. 11.00 Nieuws. HILVERSUM U, (415 M.): N.C.R.V. 6.00 „De 5 Zapakara's". 6.15 Land- en Tuinbouw. 6.30 Zang- en Pianorecital. Nieuws en weeroverzicht. V.S.V. IIZeelandla 06. V.S.V. I heeft ondervonden dat men in Veere weet wat voetballen Zang- en Pianorecital. 7.00 is. Niet minder dan 10 maal heeft Nieuws en weeroverzicht. 7.15 de V.S.V. doelman de bal uit de1 Leger des Heils kwartier. 7.45 touwen moeten halen. Ook Nieuw-Jonge mensen bekwamen zich land heeft in Middelburg I niet het genoegen van een overwin ning mogen smaken. Nadat de rust met een 40 voorsprong voor Middelburg was ingegaan, voerde Middelburg de stand nog tot 101 op. Voor V.S.V-, ls het een onge- luksweek geworden, want ook het tweede elftal heeft met gevoelige cijfers (06) de eer aan Zeelan dla moeten laten. De ranglysten zijn nu als volgt: Groep A. Veere 2 2 0 0 4 Middelburg" I 1 1 0 0 2 P. G. Z. 0 0 0 0 0 P. Z. E. M. 0 0 0 0 0 V. S. V. I 1 0 0 1 0 Nieuwland 2 0 0 2 0 Groep B. Zeelandia 2 2 0 0 4 Alberts 1 1 0 0 2 Broederband 1 0 0 1 0 Middelburg II 1 0 0 1 0 V. S. V. n 1 0 0 1 0 Het programma voor de komen de week is: Groep A. Middelburg IVeere; Nieuw land—P.G.Z.; V.S.V. I—P.Z.E.M.; Groep B. BroederbandAlberts; V.S.V. IIMiddelburg II. Middelburg IVeere belooft een spannende strijd te worden: wie overwinnaar zal worden, dur ven wij niet van te voren te zeg gen. Nieuwland zal ook in de wed strijd tegen P.G.Z. wel geen winst hoeken. V.S.V. I—P.Z.E.M. zal misschien een overwinning voor de P.Z.E.M. kunnen worden. Broe derbandAlberts zal een gelijk opgaande strijd zijn. Een puntver- deling achten wij de juiste verhou ding. Ook bij V.S.V. II-Middelburg mend met tenminste 800 liter per II kan een verdeling der punten hectare gelijkmatig over het ge- misschien het beste de verhouding was wordt verdeeld. 2e. Alle bladeren van de aard appelplanten met de vloeistof worden bevochtigd. 3e. Op zodanig uur en by zoda nige weersgesteldheid wordt ge spoten, dat het gewas nog dezelf de dag kan opdrogen. De bestuiving onder c dient zo danig te geschieden, dat: le. tenminste 25 kg. per ha. wordt verstoven. 2e. alle bladeren van de aard appelplant met het stuifmlddel goed worden geraakt. weer geven. Door de Postduivenvereni ging „Voorwaarts" te Arne muiden werd een wed vlucht gehouden vanuit Vilvoor de. De voornaamste uitslagen zijn: B. de Ridder le, 5e, 10e pr. en hoofdprijs; B. v. d. Ketterij 2e en 3e pr.; J. Theune 4e pr.; J. de Nooijer 6e pr.; A. v Dalen 7e en 9e pr. en J. Dingemanse 8e pr. Selectie-wedstryd te Goes. In verband met een samen te Dat het benodigde calcium-!stellen Zuld-Bevelands elfta}. voor arsenaat bij handelaren in be-1 spelen van een wedstrijd te- strijdingsmiddelen verkrijgbaar is. i &en een e^tal van Schouwen en Duiveland, wordt Zaterdag a.s. op het Gem. Sportterrein te Goes een V eilingsberichten. Selectie-wedstrijd gespeeld. Hier- .voor zyn spelers uitgenodigd van GOES. Veiling van Dinsdag 25 de diverse Zuid-Bevelandse ver- Mei 1948. Kruisbessen voor ex- I enigingen. port 105149 per 100 kg.. Aard- beien 130—310 per 100 kg. Groen ten: Bloemkool I 2240; idem II 920; idem III 3.508.50; Kom kommers I 3033; idem II 26 30; idem III 15—23; Kropsla 5.50 8, alles per 100 stuks. Peultjes kg. Wortelen 4552; Selderij 8, beide per 100 bos. Ganzeneieren 55 per 100 stuks. KAPELLE-BIEZELINGE. Vei ling van 25 Mei. Grote veiling: Kruisbessen 1.10—1.42. ZIERIKZEE. Veiling van 26 Mei. Aardbeien 284290; Asper ges 76144; Rabarber 6—7; Peu len 100; Postelein 3134; Eerste lingen (grote) 5862; Drielingen 32; Spinazie 15, alles per 100 kg. Sla 34.40; Bloemkool 2266; Bossjalotten 2.503.70; Bospeen 3753, alles per 100 stuks of bos. voor een beroep. 8.00 Nieuws. 8.15 4e uitvoering in de serie jubileum concerten (In de pauze: „De vaart der volken). 10.45 Avondover denking. Vrijdag 28 Mei 1948. HILVERSUM I, (301,5 M.): V.A.R.A. 8.00 Nieuws. 8.18 Orgel spel Johan Jong, 9.00 Missa So- lemnis", Liszt. V.P.R.O. 10.00 Morgenwijding. V.A.R.A. 10.30 „Rattenbestrijding". 11.15 Voor dracht uit „Bakboordsvuur". A.V. R.O. 12.00 P. Palla, orgel en Chr. Bévort, alt. 12.30 Weerpraatje. 12.38 Bekende melodieën. 1.00 Nieuws. 1.15 Vaudeville orkest. 1.45 Uit het wonderryk der teken film. 2.00 Kookkunst. 3.00 On3 volk ln z'n dichters. V.A.R.A. 4.00 Omroepkamerorkest. 4.30 Tussen 12 en 16. 5.00 Orgelspel Potpourri, oude -melodieën. HILVERSUM II, (415 M.) K.R.O. 8.00 Nieuws. 8.15 „Pluk de dag". 9.00 Quintet in Es gr. Schu mann. 9.35 Schoolradio Sursus B 2; 10.35 Grote meesters amuseren U. 11.00 Radioziekenbezoek. 11.45 Zang met orkest- en orgelbegel. 12.03 Pianorecital. 12.30 Weer- overzicht. 12.33 Lunchconcert. 1.00 Nieuws. 1.20 Lunchconcert. 2.00 Omroeporkest. 3.00 Het Stichts pianokwartet. 3.50 Harp spel. 4.00 Zang en pianospel. 5.00 Na schooltijd. 5.15 „Elek wat wils". Onderwijs. Voor het doctoraal-examen rechten te Utrecht slaagde de heer J. P. van Alten te Vlissin- gen. Scheepvaartberichten. 25 Mei: Van Vlissingen ver trokken: Mudo a naar Aalborg. Gepass. naar Antwerpen: Jtoda van Kopenhagen; Koningshaffen van Shoreham; Algena van Rotterdam; Glashaven van Gö- thenborg. Gepass. van Antwer pen: Noordwijk naar Madeira. 26 Mei: Gepass. naar Antwer pen: Hilda van Rotterdam; Loe- r-erkerk van Genua. Gepass. van Antwerpen: Libra naar Ham burg; Streipe naar Rotterdam. Waterstanden. Keulen 1.58 (—0.01); Ruhrort —0.51 (0); Loblth 9.44 (—0.05); Nijmegen 7.12 0.02)Arnhem 7.29 (—0.02); Eefde 2.47 (+0.03); Deventer 1.61 (+0.02); Borgha ren 40.30 (—0.05); Belfeld 11.02 (0)Grave (beneden) 4.62 (+0.10); Vreeswijk 0.25 (—0.10); Lith 0.09 (+0.06). Burgerlijke Stand. O.- EN W.-SOUBURG. Gebo ren: Johanna E„ d. v. L. Lou- werse en E. Logeman; Maria, d. v. M. Nieuwenhuize en S. van Keulen; Wilma H„ d. v. W. Jong man en E. de Boo van Uijen; Adri M. M. R., z. v. J. Fruijtier en R. F,reijzer. Ondertrouwd: C. Overweel, 30 j. en M. den Engelsman, 27 j. Gehuwd: H. P. Francooij, 25 j. en P. Harthoorn, 23 j. Overleden: C. J. Smidt, 17 j. z. v. J. W. Smidt en C. de Rijcke; D. van der Veen, 37 j„ echtg. van T. Jongman. Aansterdamsche Effectenbeurs» Slotkoersen op 26 Mei 1948 medegedeeld door: Incasso-Bank N.V. Goes. Nederi. 1962/4 99*4 J. C. Japanlijn 162 dito 1947 dito 1937 98*/w 99 K. N. Stoomboot 180 179 98% 9813/m Kon. Paket 168(4 Dollarlening 101*4 101% Scheepv. Unie 186 185(4 Invest, cert. 99*4 99*4 Rott. Lloyd 170 171 Nederi. N.W.S. 81% 81% Stv. Nederland 182 185 Spaarcert. 100% 100*4 H.V.A. 225% 222 Indië 1937 95*4 95*/2 Java Cult. 98% 97 Grootboek '46 99*/8 99*4 N.I.S.U. 105% 102% Kol. Bank 100% 100*4 Vorstenl. 50% 50 Ned. Ind. Hand. 118 118 Deli Bat. Mij. 140% Ned. Hand. M 154 152*4 Deli Mij. 151% 151 A.K.U. 168% 168% Senembah 146 Bergh Jurg. 300 298 Muller I 151 49% Berkel Pat. 126 126 A'dam Bank 155% 155 Calvé Delft 187 188 Holl. Bank Unie 234(4 234% Centr. Suiker 190 Rott. Bank 152 151% Fokker Twentsche Bank 166% 165 Gelder Zonen 164 162*4 Anaconda 41% 41 Hoogovens 201 202*4 Beth. Steel 112% 111 Lev. Br. Unil. 287% 288 Chrysler 126% Nederi. Ford 350 345 Gen. Motors Nederi. Kabel 287 290 Intern. Nick. 31(4 30% Philips Gloeil. 259% 262 Kennecott 60% 60% idem nieuwe 246*4 247*4 Rep. Steel 29% 28% Wilton F. 204 206 U. S. Steel 81% 81% Billiton I 551 553 Cit. Service 57% 56% idem II 475 478 N. American 15% 15% +>ordt. Olie 313 313 Cont. Olie 64% 64% Kon. Oiie 338% 337% Midcont Oil 65 64% dito nieuwe 326 325% Philips Oil 73 72% A'dam Rubber 172% 173% Shell Union 44% 43% Bandar Rubber Tidewater 30% 30% Del. Bat. Rubb. Baltimore 14% 14% O. Java Rubb. Miss. K. Texas 5%' Serbadjadi Pennsylvania 21(4 21 H. Am. Lijn 210 210 N. Y. Central 16(4 16 87. Meneer Pot zat in z'n hemdsmouwen, met z'n pantof fels aan, in een gemakkelijke stoel de krant te lezen. Polletje lag op de grond, vlak naast z'n voeten Hè! daar kwam een fijne geur van gebakken vis de kamer in! Meneer Pot snoof eens diep, Nou, nou, dat rook goed! Wacht, hy zou es in de keuken gaan kijken. Ja hoor, daar lagen de dikke baarzen in de koekepen heerlijk te kniste- ren en te sizzen„Och, Marinus", vroeg juffrouw Pot, „wil je even de aeur naar de tuin wat open zetten? Anders krijg ik zo'n baklucht door 't hele huis". Meneer Pot zette de deur op een kier. „Ik heb zt", ging z'n vrouw door, „maar in boter gebakken. Dat is dub bel lekker". „Hm", bromde haar man tevreden. Hè, 't water liep hem om z'n tanden, zo'n trek had ie! £8. Miauw. mi-aaauw. had Minet al 'n paaj- keer ge roepen, die middag. Was die keukendeur dicht? Waarom? Ze wou naar buitenMiaaauw V/aar ben je nu vrouw....? „Nee, Minet", zei de vrouw, „je komt er niet uit! Geen sprake van! Je bezorgt me al last ge noeg!" Minet begreep d'r niet veel van. Wilde de vrouw de deur niet opendoen? Nou goed.ze was een lepe poes. ze zou zichzelf we! redden Ze ging de trap opnaar de zolder....! Zie je wel I 't dakraam stond open Wip.was ze er door.ze liep door de dakgoten ■sprong op 'tschuurtje van me meer Pot.... in z'n tuin.... de schutting overen ging in de i tuin van de vrouw in 't zonnetje liggen....! Mi-aaauw? Wat zeg je nu wel vrouw....?

Zeeuwsch Dagblad | 1948 | | pagina 3