jOrovina^/w ^ïfORT mm In de straat van Jantje Tweede uitkering van „Nederlands Volksherstel" voor Zeeland. etlu'tzsïidiïïf* „Nederlands Volksherstel" gaat thans over tot de tweede uitke ring uit het Fonds Noodgebieden, waarvan het totaalbedrag nog wordt vermeerderd met een 6e- irag uit het zgn. „dgaretten- Jonds", zodat in het geheel ruim 1215.000 ter beschikking komt, waardoor wederom op medisch- hygienlsch, sociaal- en cultureel gebied in de getroffen delen van •ure gehele provincie de nodige hulp en steun kan worden gege ven. Om enkele cijfers te r.oetnen dienc, dat o.a. aan de Stichting Zeeland voor Maatschappelijk en Cultureel Werk f 10.000 ter be schikking is gesteld, aan de Ver eniging „Kinderzorg" f 9000, aan de Commissie Hygiëne voor het Kind f5000, aan de Stichting Te huis voor Ouden van Dagen in Tholen f 13.650; Gezinszorg Schouwen en Duiveland f 15.000; aan de Tehuizen voor Ouden van Dagen .JRozenoord" en „St. An- thonius" in Zeeuwsch-Vlaanderen ieder f 13.500; voor het stichten van jeugdcentra, tevens jeugdher berg op Walcheren f 13.500 en nog een groot aantal kleinere be dragen voor plaatselijke en regio nale doeleinden. Ongetwijfeld zullen deze bedra gen mede werken om de achter stand, die nog steeds in zo grote mate aanwezig is, wat te helpen in! .den. Lijk geïdentificeerd. Uit het ingestelde onderzoek naar de identiteit van het lijk, dat Zondagmiddag te Vrouwepol der is aangespoeld, is komen vast te staan dat het hier betreft S. v. d. P., een inwoner van Colijns- plaat. Zomerdagen Hervormde jeugdverenigingen. Zowel de ringen als de provin ciale commissie van het Chr. Jongemannen Verbond hebben hun plannen klaar voor de Zo- mecdragen. In provinciaal verband komen de jongelingen op Zaterdag 10 Juli te Cadzand bijeen. De ring Walcheren organiseert zijn zomerdag opnieuw met de ring der Chr. Jonge Vrouwen Fe deratie en wel op Zaterdag 19 Juni le Domburg. Ook de ring Walcheren voor het jongenswerk -heeft reeds de datum voor zijn buitenjongensdag' vastgesteld. Deze zal worden ge houden op Zaterdag 17 Juli op een terrein in de gemeente Oost- kapelle. Vereniging tot Bevor dering der Bijenteelt. Gistermorgen hield de vereni ging tot Bevordering der Bijen teelt in Nederland, afdeling Zuid en Noord-Beveland ln de Prins van Oranje te Goes een druk be zochte jaarvergadering, die geleld werd door de voorzitter de heer A. Provoost. In zijn financieel verslag over 1947 deelde de pen ningmeester de heer S. Dekker mede, dat er een batig saldo van plm. f 700.ln kas is. Tot leden van de flnaa - ijle commissie werden benoemd de he ren M. Jansen en R. Oele. Bij de bestuursverkiezing werden de af tredende bestuursleden de heren J. van Leeuwen te Kattendijke en L Ph. F. van de Plassche te Goes herkozen. Na enige bespreking werd be sloten ln de eerste helft van Juli een excursie te organiseren naar België. Vervolgens hield de heer Th. G. van. Teeffelen uit Mierlo, ln plaats van Pater L. Peeters, die door ziekte verhinderd was, eaw lezing over de zwermverhlmlerlng bij bijen. Spr. behandelde verschil lende wijzen van zwermverhlnde- rlng, die alle hun voor- en nadelen hebben. Bij de methode Snelgrove ves tigde hij er de aandacht op. dat deze alleen succes heeft wanneer hij wordt toegepast bij sterke bij envolken; de Hollandse bijen zijn biervoor te zwak. Verder wees spr. op het belang van inzicht tn het leven der bijen, wanneer meh het zwermen met succes wil tegen gaan. Tenslotte vond een verloting plaats van enkele-prijzen, imkers artikelen, die het bestuur ter be schikking had gesteld. MIDDELBURG. Prof. Tamnaes over Internationale Politiek. De Lector van de Economische Hogeschool te Rotterdam, Prof. Mr A. J. P. Tammes heeft Maan dagavond in de Schouwburg een wetenschappelijk befttog gehou den over de internationale poli tiek, zulks op uitnodiging van de Nederlandse Maatschappij voor Nijverheid en Handel. Na een his- torisch-politiek overzicht over de tijd rondom de laatste eeuwwis seling, toen de internationale or ganisatie op politiek terrein een aanvang nam, behandelde spr. aan de hand van drie punten de huidige internationale situatie. Achtereenvolgens werden bespro ken de fundamentele ongelijkheid tussen Rusland en Amerika. De polarisatie van de macht, waar- v >or het staatkundig evenwicht, dat veelzijdig stabiel hoort te zijn. «kitbreekt en als laatste punt de militaire instabiliteit. In enkele slotbeschouwingen •ferd door Prof. Tammes aan- fc besteed aan een mogelijke Bfttwqg uit de huidige impasse. "VLISSINGEN. Raadsvoora teilen. B. en W. stellen de Raad voor te besjuiten tot onderhandse aanbesteding voor f 18.750 aan de C. V. Mabuwat te Dordrecht het slopen van de betonnen versper ringsmuren in de Wilheimina- straat en op de Zeilmarkt. de twee schuilkelders achter het Burger Weeshuis, de twee schuil- telders op het Ravenstejnplein en het betonnen waterreservoir in de Paul Krugerstraat. Kasgeldleningen. Voorgesteld wordt het bedrag van f3.000.000 aan kasgeldlenin- gen, waarvoor toestemming werd verleend, te brengen op f 6.000.000 omdat reeds f 2.772.000 is opgeno men en het Rijk vooralsnog niet meer bereid is tot het verstrek ken van voorschotten voor de financiering van de woningbouw. Credieten. Een crediet van f2800 wordt gevraagd voor het aanschaffen van 14 vaste wastafels in de ge meentewoningen aan de P. Kru- >n Verk. Quakkelaarstraat on één van f 4500 voor aankoop van leermiddelen voor de open bare scholen voor gJ.o. Portretten in bruikleen, B. en W. delen mede, dal Jhr. J. K. Lampsins van den Velden te Doorn het verzoek tot het door de gemeente in bruikleen ontvan gen van 15 geschilderde portret ten der familie lampsins heeft ingewilligd. Het Museum bezit op het gebied van portretten zeer weinig en de bedoelde verzame ling kan zeker als een belangrijke aanwinst worden beschouwd. GOES. Raadsvoorstellen. B. en W. stellen voor aan de heer M. Vlaander op diens ver- zoek te verkopen een van de 9 kleine middenstandswoningen aan de Leliestraat met inbegrip van grond voor ongeveer f 19.000. De juiste koopprijs zal worden vast gesteld na voltooiing van het complex. De rechten welke door de ge meente zullen worden ontleend aan de Financieringsregeling 1947 zullen op de koper overgaan. Verordening hotels enz. Het komt nog al eens voor, dat in z.g. volkslogementen alhier pa ren in vele gevallen niet met elkaar gehuwden hun intrek nemen en aldaar gedurende ge ruime tijd verblijven. Dikwerf hebben deze personen, of heeft een van beiden, het eigen gezin in de steek gelaten. De gevolgen blijven natuurlijk hiet uit en in geval van geboorte van een kind of van ziekte van een van par tijen kanjiet B. A. de kosten van verloskundige of medische hulp betalen. Ook komt het wel voor, dat personen als hier bedoeld, aan spraak menen te kunnen maken op woonruimte, indien hun ver blijf in deze gemeente reeds enige tijd heeft geduurd. Om hieraan een einde te maken stellen B. en W. voor in de Ver ordening op de hotels enz. enkele wijzigingen aan te brengen. Opening Chr. Kleuterschool Op Vrijdag 4 Juni zal in een zaal van de heer J. C. Krijger, de heropening plaats vinden van de herbouwde Goese Kleuterschool aan de Bleekerstraat. Na afloop van deze bijeenkomst zal het schoolgebouw bezichtigd worden. BRUINISSE. Postduiven brengen boodschappen over. Nu de postduivensport op Brui- ;isse hoogtij viert weten sommi gen hun duiven ook in de praktijk te gebruiken. Het is bij vele mos selzaadvissers op de Waddenzee de gewoonte telegrafisch naar huis bericht te zenden, wanneer een vracht zaad gevangen is en men de terugreis heeft aanvaard. De P.T.T. wordt nu door som mige duivenbezitters uitgescha keld en mén gebruikt postduiven voor bovengenoemde heugelijke tijding. Machineschade. Het motormosselvaartuig Bru 30 kreeg op de terugreis van de Waddenzee machineschade. Door de Bru 38 en B#u 67 moest assis tentie worden verleend. Gesleept door deze vaartuigen kwam men te Bruinisse aan, waar het schip aan de machinefabriek Maaskant werd gerepareerd. Onder leiding van adjudant Hoevers, bevelvoerend officier van Dordrecht, gaf het Dordtse muziekcorps van het Leger des Heils te Bruinisse Zaterdagmid dag een uitvoering. Zaterdagmiddag gaf het mu ziekgezelschap „Apollo" te Wis- sekerke een concert op de mu ziektent i.v.m. het behalen van een le prijs op het muziekcon cours te Colijnsplaat. Burgemees ter v. d. Maas wenste de vereni ging geluk met het behaalde suc ces. Benoemd tot hulp-commies ter standplaats Yerseke de heer L. W. Verkerk, oud serg. majoor O. V. W. te Tholen. De heer L. Evertse te Renesse slaagde te Amsterdam voor het diploma hulpkeurmeester voor vee en vlees. Opnieuw zijn te Renesse op het strand vele coloradokevers aange troffen. Op de gemeentesecretarie te Renesse ligt een register ter in zage, waarin gevonden en verlo ren voorwerpen genoteerd wor den. De te Renesse gehouden col lecte voor de tentoonstelling „De Nederlandse Vrouw 1898—1948" bracht ruim f 248 op. Donderdagmiddag a.s. zal de gemeenteraad van Waarde in openbare vergadering bijeenko men. De gemeenteraad van Wissen- kerke is in openbare vergadering bijeengeroepen tegen Vrijdagmid dag a.s. Geslaagd voor landbouwhuis- houdlerares mej. J. J, Mol te Wolphaartsdijk, leerlinge van de Rollêcate te Deventer. Gemeenteraad. BAARLAND. Er zal een sportveld komen. Maandag vergaderde de ge meenteraad onder voorzitterschap van burgemeester J. C. Vogelaar. Op een verzoek om de helft van studiekosten voor secretarieperso- neel voor gemeerterekenlng te nemen werd lng-gaan. Meege werkt zal worden aan een verzoek voor woningsplitsing en verbete ring, waarhij de bewoner 40 der onkosten zal moeten betalen en het Rijk 60, waarvan de ge meente een vierde deel. Het gemeentepersoncel zal voor 1947 een toeslag van 2% krij gen. Voor 1948 wordt aan de Ver. 't Groene Kruis f 200.subsidie toegestaan en aan 't Wit Gele Kruis te Kwadendamme f 50. Aan het Chr. Lyceum te Goes zal een subsidie worden gegeven voor elke leerling uit de gemeente, die de school bezoekt. Een begin zal gemaakt worden met de afhelnlng van de West straat en verharding van de zij kant wat beraamd ls op f 1000. Het z.gm. Groentje pp 't dorps plein zal eveneens afgetuind wor den. De kosten hiervan worden geraamd op f 160. Daar de toren steeds meer ln ver val raakt, werden B. en W. gemach tigd de nodige stappen te doen voor restauratie. Aan de Noord- weg zal een electr. straatlantaarn geplaatst worden. Van de Erven Overbeeke wordt zijkant weg over genomen voor 50 cent per M-. De voorz. bracht vervolgens ter spra ke het aanleggen van een sport veld. Na gen vrij brede discussie hierover werden B. en W. ge machtigd om naar een geschikt terrein uit te zien en de kosten te beramen. De aannemer G. A. t. W. te Serooskerke, die met een auto personen liet vervoeren en niet had zorg gedragen, dat voor deze wagen ln de auto een gel dig keuringsbewjjs aanwezig was, werd een geldboete opge legd van f20. Wegens overtreding van Vei ligheids- en Arbeidsbesluit werd B. v. d. L., bedrijfsleider in een wasserij te Middelburg ve:| or- deeld tot f60 b. s. 30 d. h. W. P. G. H. v. H. en Th. M. S., timmerlieden, tijdelijk wo nende te Vlissingen, werden we gens dronkenschap veroordeeld tot een geldboete van f 30 subs 15 d. h. Voorts werd nog een groot aantal verkeersovertreders be boet. Tuchtrechter voor de Prijzen. Zitting te Middelburg op 14 Mei. Tegen de N.V. Zeeuwse Voe der- en KunstmoSthandel was proces-verbaal opgemaakt, om dat geperst graanstro verkocht was zonder dat op de betref fende facturen alle benodigde gegevens waren ingevuld. Te vens had zij kosten voor laden en lossen ten onrechte in reke ning gebracht. De verd. K. te Middelburg zeide, dat alleen kwaliteitsaanduiding en vracht prijzen ontbraken; hierop is vroeger nooit gelet en men is dus op de oude voet doorge gaan. Ten aanzien van dit feit werd bescli. gestiaft'met f 15 boete. Ten aanzien van het tweede punt werd na een plei dooi van de verdediger de zaak aangehouden voor nader onder zoek. J. v. O. te Midde.'ourg had een gebruikte autobus zonder waar- debewijs verkocht. Boete f25. Dhr D. trad op voor de N.V. Stoomtram W., welke gedag- vaad was om dezelfde reden. Haar werd geen straf opgelegd, omdat de bus als sloopwagen was verkocht. L. M. te Veere, die te hoge uurprijzen in rekening had ge bracht voor een jonge knecht, werd met f20 beboet. F. F. de S. te Goes had pas foto's tegen te hoge prijs ver kocht. De tuchtrechter veroor deelde hem tot een boete van f 25.—. J. v. B., J. M., C. de R..CL. M., I. K. en A. P. P., allen te Ar- nemuiden, waren er van be- Aan J. v. d. IJ., autospuiter te schuldigd als grossiers een te Middelburg, die met zijn perso- grote winstmarges genomen te nenauto te Middelburg over de hebben bij het level en van verse Kantongerecht te Middelburg. Strafzitting. De schipper A. A. H. en zijn zoon A. H., beiden uit Baarland, werden in een roeiboot op de Wester-Schelde aangetroffen waar ze met een sleepnet op bot visten. Ze konden aan de Rijks politie te water geen consent to nen afgegeven door het bestuur per visserijen op de Zeeuwse stromen. Aan beiden werd een geldboete opgelegd van f 12,50 subs. 6 d. h., met bevel terug gave van het inbeslaggenomen visnet met vislijnen. had hieraan te twijfelen kon de boete gering zijn, n.l. f 15 voor ieder. I. A. L., Goes, had banket bakkerswaren te c lur verkocht. Besch. schetste zijn moeilijke omstandigheden, waarin hij toen verkeerde. De boete was f 25. A. W. de K„ N - en St. Joos- land, had klompen verkocht zender deze te merken met de gebruikersprijs. Boete f 20. I. A L., Goes, ontving nog maals een boete van f 25, om dat hij liraonettesiroop verkocht h.id tegen te hoge prijs. Rouaanse- en Bierkaai op de linkerzijde van de rijbaan had gereden en daar de wielrijder F. J. V. te Middelburg aanreed werd een geldboete opgelegd van f 100 subs. 30 a. h., alsmede het vergoeden van de schade tot een bedrag van f 45,50. haring. Besch. verklaarden, bij monde van J. v. Bdat een wij ziging in een verordening hun niet bekend was. Toen zij op hun fout werden gewezen is het teveel in rekening gebrachte on middellijk terugbetaald. Daar de tuchtrechter geen_ enkele reden iSK- Ned. Herv. Kerk. Beroepen te Utrecht, dr H. v. d. Loos te Schoten; te Oldebroek, J. Cuperus te Doornspijk; te Lei den (vac. D. Kuilman), K. E. H. Oppenheimer te Hallum (Fr.); te Leldschendam, J. van Leusden te Burgwerd. Aangenomen naar Maartens dijk, W. L. Mulder te Rijssen; naar Waal en Koog (Texel), C. J. J. Janse, cand. te M'burg; naar Driel, J. Grolle, cand. en hulppred. aldaar. Bedankt voor Woudrichem, J. H. J. Marsman te Bruinisse; voor Mijnsheerenland, C. J. J. Janse, cand. te Middelburg; voor Game ren, G. Boer te Putten; voor Oostwold (Old.), O. Ewoldt te Rijswijk; voor Colijnsplaat, H. Postma te Angerloo; voor Voort- huizen, J. J. Timmer te Harder wijk; voor Yerseke, K. C. van Gorcom te 's-Gravenzande. Geref. Kerken. Beroepen te Zoetermeer, W. E. .Gerritsma te Aalten; te Hoofddorp, M. Ros te Sleeuwijk; te Lippenhuizen-Hemrik, A. J. Koffeman, cand. te Amsterdam. Bedankt voor Den Helder, R. Bakker, miss. pred. te Rotter dam; voor Almelo, J. F. Colen brander te Ommen. Chr. Geref. Kerken. Beroepen te Barendrecht, W. F. Laman «te Rotterdam-West. Bedankt voor Urk, P. Zwier te Zwaagwesteinde. Afscheid. Zondag j.l. nam ds J. van Vliet afscheid van de Ned. xHerv. Ge meente te Breskens met een pre dicate over 2 Tim. 2 96: „Maar het Woord Gods is niet gebon den". Spr. legde er de nadruk op, dat hij nooit in raadsels heejt ge sproken, dat hij geen windwijzer, maar wegwijzer is geweest. De vertrekkende leraar werd toegesproken door burgemeester Eekhout namens de burgerlijke ge meente, die dank bracht voor de hartelijke samenwerking; door ouderling Roest namens kerke- raad en kerkvoogdij, die ook mevr. van Vliet dank bracht voor haar arbeid in de gemeente; door ds Talma namens het classicaal bestuur en door ds v. IJperen, mede namens ds Schopenhauer, die door ziekte verhinderd was voor de Ring en als consulent. Ds van Vliet dankte de sprekers en richtte zich verder nog tot de jeugdleidsters- en leiders en tot d» v. d. Ende. geestelijk verzorger in de opbouwkampen. Toegezon gen werd Ps. 121 4. De Nood kerk was overvol. Ds K. Hielkema. f In de ouderdom van 73 jaar is te Kampen overleden, Ds K. Hielkema. em.-pred. van de Ned. Herv. Kerk aldaar. Ds M. J. Mooy f. Op 65-jarige leeftijd is over leden Ds M. J. Mooij, docent aan de opleidingsschool van de Vrije Evang. Gemeenten. De overledene werd op 19 Augustus 1910 te Oude Leye in het ambt bevestigd. Daarna diende hjj' de gemeenten te Winschoten en van 1937 tot 1945 te Yerseke. PROF. GREIJDANUS BEGRAVEN. Stijlvolle plechtigheid. (Van onze correspondent). Er zullen maar weinig^ kerk hoven in Nederland zijn, waar zo veel theologen begraven liggen als op de dodenakker te IJssel- muiden, die de 'gestorven Kampe naren een „laatste rustplaats" biedt. Wie daar langs de graven wandelt, doorleeft een stukje Ge reformeerde kerkgeschiedenis. Namen als Lindeboom, Bouw man, Hoekstra en Honig komt hij er tegen. Deze namen horen on afscheidelijk bij het theologisch onderricht, dat al zoveel jaren in de IJsselstad wordt gegeven. Maar ook andere namen, zoals Westerbeek van Eerten, Schoen makers, Kok en Dam staan in nauw verband met die theologi sche opleiding. Maandagmiddag was opnieuw een theologengraf gedolven te XJsselmuiden. Nu voor wijlen prof. dr S. Greijdanus, in leven hoogleraar te Kampen. De begrafenis van deze ver maarde nieuwtestamenticus was de eenvoudigst denkbare plechtig heid. Er had aan dit graf heel wat gezegd kunen worden over de per soon van de ontslapene. Maar hij zelf zorgde vóór zijn dood, dat dit niet geschiedde. Prof. Greijdanus had precies aangegeven hoe men bij zijn begrafenis handelen zou. En dienovereenkomstig gebeurde het dan ook. Nadat er ten huize van de over leden hoogleraar een rouwdienst was gehouden, werd de stoet op gesteld voor de theologische hoge school Broederweg. Naast en ach ter de lijkwagen liepen studenten, leden van het corps F.QJ. Het omfloerste vaandel van hun ver eniging voerden zij mede. Daarop volgden, dertien rijtuigen met fa milieleden, hoogleraren en cura toren. Een reeks van enige hon- derde mensen vormde het slot van de stoet. Tal van predikanten, afgevaardigden uit gemeenten en van organisaties en vele gemeen teleden liepen mee. Op het kerkhof schaarden de professoren dr K. Schilder, P. Deddens, C. Veenhof en B. Hol- werda allen hoogleraar aan de theologische hogeschool der Gere formeerde Kerken onderhoudende artikel 31 K.O. zich met hunne echtgenoten om het graf. Daar omheen stelden de overige aan wezigen zich op. Vervolgens las de Kamper predikant ds C. H. Lindeboom Jesaja 53 en Zondag 23 uit de Heidelbergse Catechis mus. Hij bad daarna het gebed des Heren. Voor men uiteenging werden de verzen 1 en 6 van Psalm 32 gezongen; „Welzalig hij wiens zonden zijn vergeven" en „Rechtvaardig volk, verhef uw blijde klanken". De wind, die de berkeboompjes bij het graf diep deed buigen, voerde het gezang mee over de vlakke velden achter IJsselmui- den. Daarmede was deze echt Chris telijke begrafenis ten einde. Kanselboodschap. Ook van de kansels van de Evangelisch Lutherse Kerken is Zondag een boodschap voorgele zen, van nagenoeg dezelfde in houd als die in de Nederlands Hervormde Kerk. Korfbalnieuws. UITSLAGEN VAN 22 MEI. 1 kl. B.K.C.—Volharding 2—8; 2 kl. A; Swift IIV.K.V. I uit gesteld. 2 kl. B: UnitasEendracht 01; ScampoloTogo II 52. 3 kl. A: V.K.V. II—V.Z.O.D. 1«K2' 3 kl. B: Dos—Tjoba n 2—1; Dios II—Vopo 4—2. 3 kl. C: De Poel—Elto II 16—1; Vios II—Elto I 3—4. 3 kl. D: A.K.C.Zuidzande 110; Madjoe nGroede 71. FortunaSwift HI 10. WEDSTRIJD-PROGRAMMA VOOR ZATERDAG 29 MEL 1 kl. SeoltoTogo I; Madjoe I —Vios I; Swift I—Volharding I. De wedstrijd SeoltoTogo is een treffen tussen gelijkwaardige tegenstanders, van de uitslag is dan ook weinig te voorspellen. Madjoe gaat van Vios winnen, terwijl het nog de vraag is of Swift revance kan nemen voor de onverwachte nederlaag van vorig jaar, daar Volharding het dit jaar goed doet. Toch kunnen de Mid delburgers winnen, als er aange pakt wordt. 2 kl. A: Tjoba I—S.I.W.; S.S.S. V.K.V. I. 2 kl. B: UnitasScampolo. 3 kl. A: Vitesse—V.K.V. II. 3 kl. B; SinotoDios I; Vopo Dos. 3 kl. C: W.H.S.—Elto I; Ivo— Elto II. 3 kl. D; GroedeFortuna; Swift IH—K.W.B. P. V. „De Reisduif" Noordgouwe en omstreken. Uitslag wedvlucht Ottignies op 22 Mei 1948. In concours 110 dui ven. 1 en 3 T. M. Dalebout, Nieu- werkerk; 2 en 12 A. Overweel, Dreischor; 4 'en 10 A. C. Priem, Zonnemaire; 5, 7, 8 en 11 L. v. d. Werf, Dreischor; 6 M. H. C. Ak kerdaas, Noordgouwe; 9 Gebr. Slager, Brouwershaven; 13 C. C. van Putten, Noordgouwe; 14 CV Bal, Sirjansland; 15, 19 en 19 M. J. Kloet, Zierikzee; 16, 17, 20 en 22 Almenkerk-Stoel, Noordgouwe; 21 J. Verwijs, Zierikzee. Snelheid eerste duif 1112 m. per minuut. Snelheid laatste prijs winnende duif 1001 m. p. minuut. Wedv' „De Trouwe Duif" Tholen. Zaterdag 22 Mei j.l. hield de Postduivenhoudersver. De Trouwe Duif te Tholen een wedvlucht van Ottignies. De uitslagen luiden; A. Wageniaker 1, 2, 5, 21 en 23; G. Soomers 3; J. Vermeij 4, 20 en 22; D. Jansen 6, 11, 25 en 27; C. Soomers 7 en 17; L. La- ban 8 en 12; W. Videier 9 en 10; L. Soomers 13;* J. Bogert 14; I. Hage 15, 28 en 34; J. Schot 16; M. Tazelaar 18, 19, 29 en 33; F. Nijs 24; H. Verkerke 26; J. Deur- loo 30; Boot 31 en 32. De eerste duif kwam binnen om 1.20.12 uur en de laatste prijs winnende duif om 1.32.48 uur. P.V. Goes. Wedvlucht vanaf Ottignies op 22 Mei j.l. Afstand 104 km. le duif 13.29.36 uur; laatste duif 13.41.36 uur. 1, 2, 5, 15, 16, 18 J. Bakker; 3 J. Capello; 4 P. Schrijver; 6 C. v. Oosten; 7, 21 D. Kloosterman; 8, 9, 14 Th. den Boer; 10, -19 W. Louisse; 11. M. B. de Munek; 12, 13 S. Vreeke; 17, 20, 23 H. J. v. d. Broek; 22 Mieras; 24 J. Paauwe. De P.V. „De Scheldevliegers" te Borssele hield een wedvlucht vanuit Ottignies, afstand 120 km. P. Deurloo 1, 3, 7, 8, 11; Gebr. Nleuwenhuize 2, 4, 9;J. Walhout 5; J. de Smldt 6, 10; Iz. Ver- herjke 12. Korfbal. Strandvogels IZwaluwen I 3—1. Deze wedstrijd, die door de heer Bolier Zaterdagmiddag goed geleid werd stond op een hoog peil, en was buitengewoon snel en spannend. Door een doelpunt van Vasseur leidde Renesse bij de rust met 10. 15 minuten na de hervatting was het reeds 30 door mej. Verboom en Jac. Ver boom. Mej. Dalebout redde de eer voor de gasten 31. De over winning was verdiend; vooral de jeugdige Strandvogel-dames wa ren veel beter dan hun tegen standsters. 't Derde twaalftal van Strand vogels won te Ellemeet met 2 0 door doelpunten van Wandel Jr. en Stoutjesdijk van Storm vogels H. Voetbal. Zaterdagavond 22 Mei j.l. werd V eflingsberfchten. MIDDELBURG. Velling van 24 Mei 1948. Groenten: -Dubbele Princessen 221237; Postelein 26—36; Sjalotten 27—40; Rabar ber 16—27; Spinazie 11—38. alles per 100 kg. Bloemkool I A 40—53, idem I 2315; Idem II 13—28; idem ra 517; Kaskomkommers I 2038; idem II 2931 idem IH te Tholen voor de Nederlas —ie 2229; Glassla I 49; Idem n door Tholense Boy's I een wed strijd gespeeld tegen „Val Aan" uit De Heen. Tholen won deze match met 53. Ronde van Kruiningen. De traditionele ronde van Krui ningen voor amateurs zal dit jaar verreden worden op 3 Juli. Koleuproductie weer gestegen. In de week van 10 tot en met 15 Mei werden in totaal 213.953 ton kolen geproduceerd tegen 173.568 ton ln de voorafgaande week van 3 tot en met 8 Met Dit wil zeggen; 35.659 ton per dag, vorige week 35.404 ton. Bourgondische dodenstad blootgelegd. Een Bourgondische dodenstad bevattende 50 sarcofagen uit de zesde en zevende eeuw, is dezer dagen aan de voet van de Four- viere een heuvel te Lyon bloctgelegd. De op deze sarcofa gen voorkomende opschriften en de bestudering der geraamten hebben het mogelijk gemaakt vast te stellen dat de stad Lyon in het genoemde tijdperk een kolonie van Germaanse oorsprong had opgenomen. Men meent, dat deze opgravingen het mogelijk zullen maken sommige punten uit de ge schiedenis van Lugdunun, met name uit het tijdperk van Clovis n op te helderen. Veranderde codes. Het Amerikaanse ministerie van Buitenlandse Zaken heeft la ten doorschemeren, dat de codes voor de verbinding met de Ame rikaanse ambassade te Moskou veranderd zijn met het oog op het ontslag van een Amerikaans sergeant, die daar als telextypist werkzaam was en weigerde naai de V. S. terug te keren. Waterstanden. Keulen 159 (+0.01), Ruhrort -0.51 (+0.03), Lobith 9.39 0.01), Nijmegen 7.10 (+0.05), Arnhem 7.27 (+0.04), Eefde (IJs- sel) 2.44 (+0.04), Deventer 1.59 (+0.04), Borgharen 40.35 (+0.10) Belteld 11.02 (+0.09), Grave (beneden) 4.52 0.10), Vrees wijk 35 (+0.05), Lith 3 (—0.20). Scheepvaarfberichten. 24 Mei; Gepass. van Antwer pen; Lingestroom naar A'dam; Wicltenburg naar Bordeaux. 25 Mei: Gepass. naar Antwer pen: Violetta Erica van R'dam; Batavier van Golsuester; Streipe van Amsterdam. Gepass. van Antwerpen: Gruno naar Bre men; Escoot naar Parijs; Eben Haëzer naar Oslo; Mulo naar Noorwegen. 36, alles per 100 stuks. Radijs 2—8; Kroten 27—32; Peen 53—58 Prei 1820; Rammenas 25 alles per 100 bos. Peultjes 150 per 100 kg. Fruit; Aardbeien I 5—7, Idem H 3, belden per 100 stuks. Aard appelen: Grote 5773; Drieling 56—59; Kriel 3445. alles per 100 kg. KAPELLE. Veiling van 24 Mei 1948. Grote veiling; Kruisbessen 0 941.31 per kg. Kleine veiling; Aardbeien 1.80—2.32 per kg.; Sja lotten 0.15 per bos; Rabarber 0.06 —0.14 per kg; Kropsla 4.5—5.5 per stuk. ZIERIKZEE. Veiling van 24 Mei. Aardbeien 3—3.24 per kg.; Rabarber 6—9; Postelein 1826; Spinazie 1517; Asperges 70 134; Eerstelingen (grote) 62; id. (poters) 27, alles per 100 kg.; Komkommers 3040; Kropsla 3.404.50; Bloemkool 1151; Bospeen 48, alles per 100 stuks of bos. Wat brengt de radio? PROGRAMMA VOOR HEDENAVOND. HILVERSUM I, (301,5 M.)s V.A.R.A. 6.00 Nieuws. 6.30 Ned. Strijdkrachten. 7.00 Reportage Nederland-Noonvegen. 8.30 Opera progr. 9.30 „Uit Neerlands verle den". 10.10 Viool en Pianospel. 10.45 A. Roland Holst 60 jaar. 11.00 Nieuws. HILVERSUM II, (415 M.): N.C.R.V. 6.00 Ned. koren en korp sen. 6.30 Radio Volksuniversiteit. 7.00 Nieuws en weeroverzicht. 7.3# Het actueel geluid. 8.00 Nieuws. 8.15 Een kwartier... dubbel vier. 8.30 Hoorspel: „Stanley" (V). 9.15 Radio Pliilh. orkest. 10.15 Holan- da Sextet 10.45 Avondoverden king. 11.00 Nieuws. Donderdag 27 Mei 1948. HILVERSUM I, (301,5 M.): A.V.R.O. 8.00 Nieuws. 8.45 Han- del-Bach concert. 9.15 Morgenwij- ding. 9.45 „Arbeidsvitaminen". 10.50 Kleuterprogr. 11.00 „Chan sons Bretotmes". 11.20 Kleine me lodieën door grote orkesten. 12.00 Orgelconcert P. Palla. 12.30 Weer- "pr^atje. 12.38 „The Skymasters". 1.00 Nieuws. L15 Musette orkest. 2.20 Kamerorkest. 3.00 Voor zie ken en gezonden. 4.00 Van 4 tot 5. 5.00 Kaleidosooop. 5.20 Welk dier deze week 7 5.30 Metropole or kest HILVERSUM H, (415 M.) K.R.O. 8.00 Nieuws. 8.15 Arabes- ke no. 1 en 2 CL Debussy. 9.45 Schoolradio Cursus C 2. N.C.R.V. 10.15 Morgendienst. 10.45 Orgel concert Jorlskerk, Amersfoort. K.R.O. 11.00 Radioziekenbezoek. 12.03 C. Panzéra, bariton, met pl- anobegel. 12.30 Weeroverzicht. 12.33 Kareol Septet. 1.00 Nieuws. 1.20 Kareol Septet. 1.45 Hors d'Oevre. N.C.R.V. 2.00 Musette- orkest. 2.40 Causerie voor de vrouwen. 3.00 Omroeporkest. 4.00 Bijbellezing. 4.45 Delen uit de Holie Messe". 5.00 „Radio Jeugd journaal". 5.30 Duo de Raaff, pianoSchutts, orgel. Aansterdamsche Effectenbeurs. Slotkoersen op 25 Mei 1948 medegedeeld door: Incasso-Bank N.V. Goes. Nederl. 1962/4 J. C. Japanlijn 163 162 dito 1947 9S% 98»/„ K. N, Stoomboot 179% 180 dito 1937 98'8 98% Kon. Paket 169% 168% Dollarlening 101% 101% Seheepv. Unie 186 186 Invest, cert. 99% 99% Rott. Lloyd 171% 170 Nederl. N.W.S. 81% 81% Stv. Nederland 182ex 182 Spaarcert. 100°/„ 100% H.V.A. 226 225% Indië 1937 95% 95% Java Cult. 98% 98% Grootboek '46 99l/„ 99 Vs N.I.S.U. 150% Kol. Bank 101% 100% Vorstenl. 50 50% Ned. Ind. Hand. 116 118 Deli Bat. Mij. 140% Ned. Hand. Mij. 152% 154 Deli Mij. 150% 151% A.K.U. 169% 168% Senembah 146 Bergh Jurg. 301 300 Muller I 150 151 Berkel Pat. 127 126 A'dam. Bank 156% 155% Calvé Delft 185 187 HolL B. Unie 234% 234% Centr. Suiker Rott. Bank 152% 152 Fokker 166 Twentsche Bank 168 166% Gelder Zonen 164 164 Anaconda 41% 41% Hoogovens 206 201 Beth. Steel 112% 112% Lev. Br. Unll. 287% 287% Chrysler Nederl. Ford 350 Gen. Motors Nederl. Kabel 289% 287 Intern. Nickel 31% 31% Philips Gloell. 258 259% Kennecott 60 60% Idem nieuwe 246 246% Rep. Steel 29% 29% Wilton F. 207% 204 U. S. Steel 81% 81% Billlton 1 555 551 Clt. Service 58% 57% Idem II 479% 475 N. American 15% 15% Dordt Olie 307% 313 Cont. Olie 64% 64% Kon. Olie 336% 338% Midcont Oil 67% 65 dito nieuwe 325% 326 Philips Oil 73% 73 A'dam Rubber 175 172% Shell Union 44% 44% Bandar Rubber 149 Tidewater 31% 30% Del. Bat. Rubb. 114% Baltimore 15 14% O. Java Rubb. Miss. K. Texas 5% 5% Serbadjadi 85 - Pennsylvania 21% 21% H. Am. Lijn 212 210 N. Y. Central 16% 16% 85. „Kom ik ga maar naarje waarschuwt, en z'n hondje binnen, 't is zo weer etenstijd", had moeder tegen juffrouw Lint mans gezegd. Ze wilde brood gaan snijden, maar ze had geen rust. Waar bleef die jongen nu toch! Hij had er nu toch al lang kunnen zijn. O, als 'm es wat overkomen wasAng stig liep ze naar de deur. Hè, gelukkig, daar kwamen ze juist aan! „Zo", begon moeder, zo dra Jantje in de gang was, „weet jij niet, dat je niet in de vaart mag komen?.En moet je nog brutaal zijn. als zo'n man plagen?.... Pats!daar had Jantje voor hij 't wist, al een draai om z'n oren te pak ken. Jantje. huilen geen gebrek natuurlijkMaar nu was 't te laat. 86. „Ikik heb alleen maar aan de kant gestaan om m'n scheepje...." ,Ja", zei moeder boos, „je hoeft me niets te vertellen, ik weet er alles van. Je bent een brutale onge hoorzame jongen!" Daar zag moeder z'n broek1 „En kijk nu toch es aan, je hele broek van onderen nat! Is 'tnog niet erg genoeg, dat ik je gisteren helemaal heb moeten verscho nen? Breng je scheepje maar naar de zolder! Dat komt daar vooreerst niet vandaan! En blijf jij maar op je kamertje, van daag!" Daar ging onze Jantje, die nog wel zoveel praats ge maakt had tegen Polletje. Wat een droevig einde van de vrije middagEn als vader straks tnuis kwam, wie weet wat je dan nog beleefde

Zeeuwsch Dagblad | 1948 | | pagina 3