pmm&jgïi'mm ^Ofltctek .Publicaties mmm straat van J antje 's~H. Arendskerke, een welvarende gemeente. Tuinbouw breidt zich meer uit. n$erk^ zending Koninklijke muziek vereniging „V eronica". De muziekvereniging „Veronica" te Zuldzande heeft het praedicaat „Koninklijke" ontvangen. Het muziekkorps was het eerste, dat na de bevrijding bij een Koninklijk bezoek het Volkslied speelde. Dat geschiedde op 13 Maart 1945 in Oosthurg. toen H. M. de Konin gin na afwezigheid van 5 jaar de Nederlandse bodem weer betrad. West-Zeeuwsch- Vlaanderen dankt Belgische Rode Kruis. V. - terdagavond werd te Sluis het comité van het Belgische Rode Kruis' uit de provincie West- Vlaanderen officieel ontvangen, waarbij o.m. de gouverneur van West-Vlaanderen aanwezig was, teneinde dank te betuigen voor al hetgeen dit comité na de bevrij ding voor West-Zeeuwsch-Vlaan- deren in verschillende vormen heeft gedaan. Dit geschiedde in een hartelijke toespraak van de Commissaris der Koningin in Zee land. Jhr Mr A. F. C. de Casem- broot, bij wiens woorden de heer Mijs en de voorzitter van de Ver eniging van burgemeesters in dat district, de heer van Rosevelt aan sloten. Namens het Belgische co mité dankte de voorzitter, de heer Libregts, adjunct-directeur van de Gist- en Spiritusfabrieken te Brugge voor de hartelijke ont vangst. Ook vele burgemeesters uitten hun waardering voor hetgeen het comité voor de onderscheidene ge nieenten heeft gedaan. Daarna verenigde men zich aan een diner. MIDDELBURG". De jubileumfeesten. De voorbereidingen voor de feeslelijkheden, die door „Uit het Volk v'oor het Volk" worden georganiseerd t.g.v. het regerings jubileum van H. M. de Koningin, hebben goede voortgang. Uitvoerig meldden wij reeds bijzonderheden van de grote his torische optocht, die op Zater dagmiddag 24 Juli a.s. door de stad zal trekken en die ongetwij feld duizenden toeschouwers van heinde en ver naar Middelburg zal brengen. Op de avonden van 23 en 24 Juli zal bovendien op de Markt voor het stadhuis een openlucht spel worden opgevoerd, geschre ven door de heer en mevrouw AbelevenLabberton en getiteld „Mijn Schilt ende Betrouwen". Het spreekt vanzelf, dat hier voor een groot aantal medewer kenden nodig is. Daarom doet het bestuur een beroep op de Middel burgers voor deelname. De leden van de plaatselijke toneelverenigingen zullen hieraan zeker gevolg geven. Maar ook yoor hen, die nog nimmer op de planken hebben gestaan, bestaat ruimschoots gelegenheid aan dit historisch spel, dat buitengewoon fraai belooft te worden, deel te nemen. Volksconcerten Molenwater 1948. In de komende maanden zullen op het Molenwater des Vrijdags avonds weer concerten worden gegeven door de plaatselijke mu ziekcorpsen. Het programma ziet er als volgt uit: 28 Mei Middelburgs Muziek korps: 4 Juni Middelburgs Mu ziekkorps; 9 Juni Crescendo; 18 Juni Excelsior; 25 Juni Middel burgs Muziekkorps; 29 Juni O-N. D.A.; 9 Juli Middelburgs Muziek korps; 14 Juli Crescendo; 28 Juli O.N.D.A.; 13 Augustus Middel burgs Muziekkorps; 18 Augustus Excelsior; 27 Augustus Middel burgs Muziekkorps; 31 Augustus Middelburgs Muziekkorps; 10 September Middelburgs Muziek korps; 17 September Middelburgs Muziekkorps. De concerten worden gegeven van 810 uur. Indien een con cert niet doorgaat wegens slecht weer zullen de vlaggetjes op de Lange Jan worden geplaatst. Dit riienl door het uitvoerende korps vóór 5 uur te worden opgegeven aan de dienst van gemeentewer ken. Stadsschuur (Tel. 2251). De programma's van de concer ten moeten minstens 3 dagen van tevoren worden ingediend bij B. en W. van Middelburg. Bazar „Leger des Hells". Het pand naast het gebouw van het Leger des Heils aan de Hoog straat is indertijd door het Leger des Hells aangekocht, met 't doel, dit om te bouwen tot een jeugd- gebouw. Om dit doel te bereiken, is ech ter veel geld nodig en om dit te verkrijgen zal op 2 Juni a.s. in het gebouw aan de Hoogstraat een bazar gehouden worden. Verwacht mag worden, dat veT len deze bazar zullen bezoeken en zodoende hun steentje zullen bij dragen tot het nuttige werk van het „Leger des Hells". St raatverbeterbigen. Nadat eerst de Segeerstaat geheel opnieuw bestraat Is, is thans de Herenstraat aan de beurt. Ook hier zal de vrij onge lukkige bestrating worden ver legd en verbeterd. Herdenkingsdienst CJ.M.V. Zondagavond werd ln de avond dienst in de Oostkerk het 75-jarig bestaan der Middelburgse C.J.M. V. Rom. 1 16a kerkelijk gevierd. Het liturgisch gedeelte stond on der leiding van Ds A .de Vries, Herv. predikant te Middelburg! De predicatte werd gehouden door Ds H. J. v. Heerden, Ned, Herv. .predikant te Rotterdam en lid van het Bondsbestuur van het CJ.M.V.' Als tekst was gekozen het de vies der vereniging n.l. Romeinen 1 vers 16a „Want ik schaam mij het Evangelie van ristus niet". Spr. bracht hierbij naar voren Hat hiervoor nodig zijn: een kinderlijk geloof; het vuur van een. jonge ling en de trouw van een man. Evenals Vrijdagavond vond ook 's Zaterdags de herdenking plaats ir. een feestavond ln hét Schut- t na het succes van de vorige avond nog belangrijk groter en de zaal was dan ook geheel gevuld. De Bondssecretaris voor Zee land de heer J. C. Gordeau sprak een slotwoord. VLISSINGEN. Vergadering „Goed Wonen". Vrijdagavond hield de Woning bouwvereniging „Goed Wonen" haar jaarvergadering in het con certgebouw. De voorzitter, dó staan door overlijden van de voorzitter werd gekozen. De administrateur zal de alge mene vergadering te Utrecht be zoeken. De te betalen premie zal niet hoger zijn dan het vorig jaar. BBUINISSE. Nieuw kerkgebouw der Geref. Gemeente. Door de Kerkeraad van de Ge reformeerde Gemeente alhier is bericht ontvangen, dat hij mag overgaan tot aanbesteding van het nieuwe kerkgebouw. Dit is ontworpen door het architecten bureau De Wilde te Breda en be vat ruim 500 zitplaatsen. Een moeilijkheid is nog de heer A. C. v. d. Velde, schetsteP.laats waar het gebouw zal ver- de grote moeilijkheden, waarmedej rUzen' want de plaats die daar- de Vereniging te kampen'heeft bij voor in "et Wederopbouwplan is het bouwen en verdelen van wo ningen. Naar aanleiding van de jaarverslagen werden besproken de salariëring en de sociale voor zieningen van het personeel. Tot bestuurslid werden herko zen de heren A. C. v. d. Velde, L. J. Pieterse en A. Daane. In de plaats van de heer C. Koster werd gekozen de heer J. J. Kem- pe Jr. GOES. Aanrijding. Zaterdagmiddag omstreeks één uur vond op de hoek Leliestraat- Vogelzangsweg een aanrijding plaats tussen twee personenauto's bestuurd door de heer P. de Jongh uit Goes en de heer Nieu- wenhuize te Kloetinge. Vooral de auto van laatst genoemde liep nogal wat schade op. Persoon lijke ongevallen deden zich ge lukkig niet voor. Leger des Heils. Zaterdag en Zondag heeft het bekende muziekkorps van Rotter dam I een bezoek gebracht aan het Goese korps. Behalve bij de Zondagse samen komsten is het korps ook opge treden in het gebouw van de Ge ref. Kerk, waarin het Zaterdag avond onder grote belangstelling een muziekuitvoering heeft gege ven onder leiding van kapelmees ter M. Knippenberg. Het batig saldo was bestemd voor de we deropbouw van de Rotterdamse Legerzalen. SEROOSKERKE (W.). Voetbalvereniging opgericht. Te Serooskerke is een voetbal vereniging opgericht met 38 le den. De vereniging draagt de naam „Ontspanning door Inspan ning". Het bestuur bestaat uit de heren: M. J. W. Brasser, voor zitter, C. Willeboordse, secretaris, F. Willeboordse, penningm., J. de Keizer en P. Boone, leden comm. van toezicht. aangewezen, wordt thans nog be zet door het Noodgebouw der O. L. school. Zelfregistrerend Instrument voor opname van waterstanden. Het opnemen van de hoogste en laagste waterstanden geschied de na de evacuatie op de ouder wetse manier. Van een in het wa ter geplaatste peilschaal moest het door iemand die daarmee be last was worden afgelezen. De zelfregistrerende peilschaal was door beschieting vanaf Anna Ja- cobapolder in het najaar van 1944 vernield. In 1947 kwam het nieuwe peil schaalhuisje gereed, doch het schoonmaken van de put en de toevoerbuis kostte veel moeite. De daarvoor gebruikte doorhaal- ketting was gebroken en ver zand. Thans is men er echter in ge slaagd het geheel te herstellen, vorige week arriveerde een nieuw zelfregistrerend instrument, zodat alles weer als voorheen werkt. Veel mosselzaad. Het mosselzaad dat van de Waddenzee wordt aangevoerd blijkt van goede kwaliteit te zijn. Ook schijnen de berichten, die eerst de ronde deden, dat er wei nig mosselzaad aanwezig was te worden gelogenstraft. De meeste vaartuigen deden dan ook twee reizen, zodat in totaal ongeveer 18000 tonnen mosselzaad werden aangevoerd. In het diepere water schijnen in derdaad niet veel banken voor te komen, thans wordt echter ge-r vist op hoger gelegen gronden. Vermoedelijk zullen nog wel nieu we banken worden gevonden. De jaarlijkse rondgang voor de RITTHEM. 'stichting 1940—1945 bracht te Dank aan Hilversum. Sint Laurens op f 344.75, waarbij De muziekvereniging hoopt met Inbegrepen zeer veel toezeggingen afgevaardigden van andere ver- j van v e bijdragen, enigingen een bezoek te brengen Geslaagd voor tweede stuur- aan. de gemeente Hilversum, als man de heer J. H. Grauenkamp uiting van dank voor de genoten en voor derde stuurman de heer steun uit die gemeente. Woens- A. G. Vette, beiden leerlingen dagavond zal men een muziek- en van de „De Ruyterschool" te toneelavond aldaar geven. ZIERIKZEE. „Het Platteland". Donderdag vergaderde de afd. Schouwen en Duiveland van de Bedrijfsvereniging „Het Platte land" in „Huis van Nassau" te Zierikzee. De waarnemend voorzitter, de heer Krabbe, herdacht de overle den voorzitter, de heer Padmos van Duivendijke. Uit het verslag van de admini strateur bleek, dat in het afge lopen boekjaar 153 ziektegevallen en 44 ongevallen door de afdeling zijn behandeld. De aftredende bestuursleden, de heren Van Strien en Padmos werden herkozen, terwijl de heer Viissingen. De collecte te 's-Gravenpolder gehouden voor de Heldringge stichten heeft f 61.26% opge bracht. De collecte ten bate van de Stichting „De Ned, Vrouw 1898 1948" heeft te Driewegen opge bracht f 109.30 en te Zonnemalre f 190.65. Het bestuur der Visserijen op de Zeeuwse Stromen heeft toe stemming gegeven, dat ook dit jaar op beperkte schaal mossel schelpen en schelpen van gekook te kokhanen mogen worden ge zaaid. De heer M. te Borssele had het ongeluk In een slpot te rijden en hierbij een beenfractuur op te lo- C. v. d. Bijl in de vacature ont- pen. In gezelschap van burgemeester dorp. Ook zullen sportvelden moe- Gemeenteraad. SINT LAURENS. Geen toestemming voor woningwetwoningen. Vrijdagmiddag vergaderde de gemeenteraad. Van Ged. Staten was bericht Ingekomen dat voor de bereke ning der wethouders-salarissen de gemeente wordt gerangschikt on der die boven de 1500 inwoners. Naar aanleiding van de vestiging van een Chr. Huishoudschool uit gaande van de C.B.T.B. deelde de voorzitter mede, dat de hier be schikbare gebouwen werden afge keurd. Op voorstel van B. en W. besloot de Raad te berichten geen bezwaar te maken dat deze school wordt gevestigd ln Middelburg. Besloten werd accoord te gaan met de gemeenschappelijke rege ling inzake het slachthuis te Mid delburg. Elke aanvraag voor verbetering en of splitsing van woningen zal afzonderlijk worden beoordeeld. De voorzitter deelde mede, dat voor Sint Laurens geen toestem ming werd verleend voor de bouw van woningwetwoningen ln 1948. Aan de gemeente-opzichter E. W. Neugebauer werd als zodanig eer vol ontslag verleend wegens'diens benoeming tot districts-opzichter. Tot lid van het Burgerlijk Armbe stuur werd benoemd de heer A. Francke Jzn. De rekening van het Burgerlijk Armbestuur over 1947 werd goedgekeurd. Het be drag per leerling van de Chr. School werd volgens art. 101 L.O. wét vastgesteld op f 21.25. Vast gesteld werden de gewijzigde le gesverordening en die op de be grafenisrechten. De wijzigingen der gemeente begrotingen over 1947 en 1948 werden z.h.st. goedgekeurd. Bij de rondvraag vestigde de heer J. Koole Dzn. de aandacht van B. en W. op de nog altijd on voldoende straatverlichting en gaf de raad zonodig op de gevaarlijke plaatsen noodverlichting aan te brengen. Voorts verzocht hij om ln de van Citterstraat, wanneer de algehele herbestrating nog niet uitgevoerd mag worden, de be staande putten te vullen omdat in een regenperiode deze vol wa ter staan. De heer J. Koole Mzn. wees eveneens op de onvoldoende straatverlichting en vroeg naar de egalisatie en beplanting van de z.g. ruïne. Omtrent het laatste deelde de voorzitter mede, dat de plannen ter goedkeuring zijn ge zonden .naar het Streekbureau. Omtrent de andere opmerkingen zullen maatregelen worden over wogen. A. A. Elenbaas en de gemeente secretaris de heer Burger, hebben wfj een rondrit door de gemeente s-Heer Arendskerke gemaakt. En mochten wij er nog aan twijfelen, dat het de grootste gemeente in Zuid-Beveland is, dan werd hier mede het bewijs geleverd. Wij reden door de vier dorpen in de gemeente, 's-Heer Arends-1 Arendskerke ten nauwste be- kerke, Nieuwdorp, Lewedorp en trokken bij de inpoldering van 's-Heer Hendrikskinderen, waar- j het sloe ten Zuiden van de van Nieuwdorp met zijn plm. 1700 gloedam. In het bijzonder door inwoners de grootste is. j de haven van Nieuwdorp welke Dat 's-Heer Arendskerke in de =fu komen te vervallen. Zowel eerste plaats aangewezen ls op ile door de gemeente als door ver- u onhQiriQno nrnnriionrioo te hier. ten worden aangelegd, maar de moeilijkheid is, dat dan eigenlijk iedere dorpskom een veld moet hebben en dit een kostbare ge schiedenis zou worden". DE INPOLDERING VAN IIET SLOE. Zoals men weet is 's-H,eer Tribunaal te Goes heeft haar werkzaamheden beëindigd. Met een viertal uitspraken van zaken door de Middelburgse Ka mer van het Tribunaal behandeld, heeft de Goese Kamer gisteren haar werkzaamheden beëindigd. Met de Middelburgse en Terneu- zense Kamers was dit reeds eer der het geval. De Zierikzeese Ka mer zal deze week voor het laatst zitting houden, waarin eind Mei vonnis gewezen wordt. De enkele lopende zaken, waarin het fiat geweigerd is door de Hoge auto riteit of waarin de betrokkene in verzet is gekomen tegen de opge legde maatregelen, zullen door de kantongerechten in behandeling worden genomen, die ook nog enige zaken te behandelen krijgt van nog voortvluchtige delinquen ten. De uitspraken luiden: C. J. L. M. S i e m o n s, ex- burgemeester van 's-Heerenhoek, 5 jaar internering vanaf 8 Mei 1945 tot 8 Mei. 1950 en ontz. rech ten. Wijlen T. J. vanDoorn, aan nemer, gewoond hebbende te Krabbendijke, verbeurd verkla ring van de nalatenschap tot f 1000. G. P. G ij z e 1, chauffeur te Ka- pelle-Biezelinge, 1 maand voorw. internering met een proeftijd van 6 maanden en ondertoezichtstel ling van de S.T.P.D. C. Vermaire, landarbeider te Kapelle-Biezelinge, zelfde uit spraak als Gijzel. Gesneuvelde Franse militairen naar begraaf plaats te Kapelle. Er bestaan thans plannen om alle Franse gesneuvelde militai ren, die in 1940 in Nederland ge vallen zijn, voor zoverre hun lichamen niet door de families zijn opgevraagd, over te brengen naar het kerkhof te Kapelle, waar nu reeds plusminus 70 ge vallen Fransen liggen begraven. landbouw behoeven wij niet te me moreren, wel verdient het de op- scheidene organisaties is hier tegen geprotesteerd, waarbij de merkzaam-heid, dat de tuinbouw nadruk werd gelegd op t belang T/cn riovn rinrrtM rir» en speciaal de fruitteelt zich meer van deze haven voor de streek en meer uitbreidt en een steeds Ged. Staten hebben zich hier over beraden en zijn van me ning, dat de belanghebbenden belangrijker wordende plaats gaal Innemen. Zo zal straks in de Schengepolder een boomgaard van waarschijnlijk 20 ha. worden inge stoken. Verder worden ook nog al wat kasproducten verbouwd. „Cultureel zijn wij, zoals bijna ten minste schadeloos dienen te worden gesteld, daar zij door 't vervallen van de haven gedu peerd worden. Het is echter goed verantwoord een nieuwe haven of een los- en laadplaats, die on alle plattelandsgemeenten, ten pveer f i30,00 zou moeten kos- achter", vertelde burgemeester j *en aar\ tegge*1, ongeveer op Elenbaas ons, „en daarin dient de plaats, waar de nieuwe zee verandering te komen". aan zeedijk van de „Wij hebben met het vaststellen Zuid-Kraayertpolder zal aan- van de vermakelijkheidsbelasting sluiten, zo menen Ged. Staten, er zorg voor gedragen, dat inWanneer echter wordt over- geen geval de plaatselijke vereni- j gegaan tot de aanleg van een gingen te zwaar beiast worden, los- en laadplaats dient er re- Dat is niet gebeurd, omdat wij1 kening mee te worden gehou- flnancieel ruim zitten. Integen-den, dat deze op zijn minst deel. Vroeger is de gemeente nooit I „omarmd" moet worden door noodlijdend geweest, maar thans oen strekdam, daar anders staan wij voor het feit, dat we opde schepen geen veilige ligplaats de begroting 1948 een tekort van I-hebben. f35.000 hebben. Weliswaar ont- Vanzelfsprekend is de streek vangen wij f 13.500 als bijzondere hest gediend met een ha- uitkering van 't Rijk, doch hier i ventje en mogelijk, dat hiervoor wordt de straatbelasting, ten be- geld beschikbaar kan worden drage van plm. f 11.000 afgetrok- gesteld, al is deze kans gering, ken. Er wordt echter nog geen I De hoofdverbinding van Zuid- straatbelastlng geheven, daar het1 Beveland met Walcheren, zal gemeentebestuur de lasten der dwars door de nieuw in te dij- tnwoners reeds zwaar genoegken polder komen te lopen en vindt. Hiemee derft de gemeente J aoorgetrokken worden tot de dus een flink bedrag, dat ze best hoofdweg naar Middelburg. In kon gebruiken, want er staan nog I verband hiermee is de weg in verschillende werken op het pro- Nieuwdorp reeds verbreed door gramma. Ned. Herv. Kerk. Beroepen te Meerkerk, A. den Hartogh te Harderwijk; te Delft, W. L. Tukker te Bleskensgraaf. Aangenomen naar Pesse, H. G. van Beusekom te Cuyk; naar Geldrop, J. H. Wijntje, cand. te Aalst. Bedankt voor Wolfaartsdijk, Ph. M. Becht te Elim; voor Schoonrewoerd, P. J. Dorsman te Schelluiden. Geref. Kerken Beroepen te Vreeswijk D. J. Velsink te Musselkanaal; te Dinxperlo, M. Norg te Suameer; te Rotterdam (Z.), J. H. Mulder te Vlaardingen; te Schagen, H. J. Oldemans, v.h. Hersteld Evang. Luth. predikant te Den Kelder. Bedankt voor Varsseveld, W. H. J. de Boer te Midwolda. Evang. Luth. Kerk. Beroepen te Breda-Den Bosch- Heusden, P. C. Roodenburg te Alkmaar. Brandstichter Vloeiweide drama houdt 17 jaar. De bijzondere raad van Cassa tie te 's-Gravenhage verwierp gistermorgen het cassatieberoep van C. M. van der Jagt tegen het vonnis van- het Bijzonder Ge rechtshof te Den Bosch, dat hem veroordeelde tot 17 jaar gevange nisstraf. Van der J. was een der zes hoofddaders van het bekende dra ma aan de vloeiweide bij Breda, waarbjj een groep landwachters een boerenwoning In brand sta ken, waarin zich 6 illegale strij ders en een moeder met twee kin deren bevonden, die alien zijn om gekomen. Hjj was de man, van j het dichten van de sloten aan Dat is ln de eerste plaats deweerszijden en het leggen van woningbouw en de aanleg van een een trottoir, terwijl straks de I wie tenslotte bewezen kon wor- nieuwe algemene begraafplaats lichtleidingen ondergronds aan- den, dat hij de brand had gesticht. na n rif» RranvortonHHlr T 1i 1 i iof. De belangstelling bleek aan de Kraayertsedijk te Lewe- gelegd worden. Gemeente Middelburg. B. en W. van Middelburg ma ken bekend, dat de wijziging van de „verordening tot heffing en in vordering ener plaatselijke belas ting op toneelvertoningen, enz." vastgesteld bij Raadsbesluit van 23 Februari 1948 is goedgekeurd bij Koninklijk Besluit van 11 Mei 1948 No. 44, waardoor de nieuwe tarieven sedert 14 Mei 1948 zijn ingegaan. - B. en W. van Middelburg, gezien het verzoek van N. Th. van Doorn om vergunning tot het op richten en exploiteren van een houtzaaginrichting ln perceel Noordweg 131, kadastraal bekend- In de gemeente Middelburg sectie E, no. 2252; overwegende, dat blijkens schrij ven van de Hoofdinspecteur van de Arbeid, Hoofd van het 2e district der Arbeidsinspectie, d.'d. 11 Mei 1948, no. 37 Z/4887 deze inrichting niet zal voldoen aan de eisen krachtens artikel 6 der Vei ligheidswet 1934 gesteld; gelet op artikel 11 bis der Hin derwet (Stbl. 1875, no. 95); besluiten: de gevraagde vergun ning te weigeren. Drankwet. B. en W. van Middelburg bren gen ter openbare kennis, dat bij hen is ingekomen een verzoek van J. A. Montaan, wonende Lange Giststraat 13 te Middelburg, om een verlof B ingevolge de drank wet voor het perceel Lange Gist straat 13. Binnen twee weken na heden kan ieder tegen het verlenen van het verlof schriftelijk bezwaren bij hen indienen. Gemeente Viissingen. De Wethouder van Sociale Za ken zal lnplaats .van Woensdag 26 Mei, Donderdag 27 Mei spreek uur houden van 2.304 uur des n.m. Bestrijding van de coloradokever. De burgemeester van Goes, ge zien de mededeling van het hoofd van de plantenziektenkunüige dienst, volgens art. 6 van de co- loradokeverwet 1947, staatsblad no. H 220, dat naar zijn oordeel gevaar bestaat' voor vestiging o£ verspreiding van de coloradokever in de gemeente Goes, beveelt: aan alle gebruikers van met aardappelen beteelde percelen ge legen in de gemeente Goes, dit gewas ten minste eenmaal te be spuiten of te doen bespuiten met water, waaraan op 100 liter 500 gram calciumarsenaat is toege voegd. Deze bespuiting moet zodanig worden uitgevoerd, dat: le. een hoeveelheid, overeenko mend met ongeveer 800 liter per hectare gelijkmatig over het ge was wordt verdeeld; 2e. alle bladeren van de aard appelplanten met de vloeistof wordt bevochtigd; 3e. op zodanig uur en bij- zo danige weersgesteldheid gespoten wordt, dat het gewas nog de zelfde dag kan opdrogen. Verder moet er voor worden zorg gedragen, dat de giftige vloeistof uitsluitend op het aard appelloof en niet op andere, tus sen of naast de aardappels groei ende gewassen, weiden of sloot kanten terecht komt. Met de wind moet dus bij de bespuiting ter dege rekening worden gehou den. De bespuiting moet worden uit gevoerd in de periode van 26 Mei t.m. 5 Juni 1948. Indien de gebruiker van een perceel naiatig blijft de voorge schreven maatregelen ten uitvoer te leggen, worden deze op kosten van de gebruiker van het perceel uitgevoerd. De kosten hiervan worden ingevorderd op de wijze, bij artikel 155 der gemeentewet voorgeschreven. A. IJzelenberg; 4 en 8 A. de Ko ning; 5 A. Jumelet, 7 D. yan Duivendijk; 9 Jac. de Jonge, 10, 11, 12 en 14 W. A. Jumelet, Brui- nisse. Ronde van Oostburg. 14 Juni zal ln Oostburg een wielerwegwedstrijd voor amateurs en nieuwelingen gereden worden over een afstand van 100 km. Ronde van St. Jansteen. Op 30 Juni zal in St. Jansteen weer een wielercourse voor ama teurs en nieuwelingen verreden worden, waaraan de beste renners deelnemen. KORTGENE. Zaterdag is er een wedvlucht vanuit Ottignies (B.afstand 112 km., gehouden, waarin 59 duiven Burgerlijke Stand. MIDDELBURG. Geboren: Jeri- na, d. v. J. C. Wijkhuis en J. v. d. Broek; Abraham, z. v. C. A. Pee- ne en J. M. Buijs; Johanna, d. v. S. Cornelisse en A. Louwerse; Maria S., d. v. P. C. Jeursen en G. M. Duin; Gillis M„ z. V. B. Meerman en T. Kole; ^Pieternella J., d. v. L. Willeboordse en W. L. de Wolf; Leendert, z. v. C. den Breejen en J. Lambregtse; An- thonia A. F., d. v. K. H. Heys en A. P. F. Talen; Jacobus A., z. v. M. Haarsma en G. A. Hesse. Ondertrouwd; W. H. Vermaas, 34 j. en E. v. Konijnenburg, 32 j.; J. Vermeule, 38 j. te Goes en C. Hibels, 28 j.; R. H. Bos, 35 j. en G. A. Bakker, 28 j. Gehuwd: J. Wassink, 35 j. en hebben meegevlogen. Er is gelost j p. M. A'driaanse, 32 j. om 12 uur en de eerste duif Overleden: J. Sanders, 72 j.; kwam aan om 13.38#7 uur, de i M. v. d. Putte, 42 j.; J. Huibregt- laatste prijswinnende duif was se, 50 j., man van J. M. Paarde- 13.58.08 uur binnen. koper. De uitslag luidt: P. Verburg, ZIERIKZEE. Geboren: Johanna kortgene 1 en 4; Clement, d. v. M. Hillebrand en Awit; To- Kortgene 2, 3 en 5; H. Scherp, Ï1US jM z. v. J. C. den Boer en M. Kortgene 6, -10, 15, 18 en 19; A. j Legemaate; Anthonie A., z. v. T. Bouterse, Colijnsplaat 7; S. Saa- man, Kortgene, 8 en 12; Z. v. Damme, Kortgene 9 en 17; J. Sturm, Colijnsplaat 11 en 14; P. de Waal, Colijnsplaat 13; P. de Regt, Kortgene 16; P. A. Plat- schorre, Kafs, 20. A. Dalebout en M. van Ballegooij- en te Nleuwerkerk; Christiaan, z. v. A. de Later en A, H. Lukus te Ouwerkerk. Overleden: A. P. van der Stel, 72 j. V eilingsberichten. Wat brengt de radio? PROGRAMMA VOOR HEDENAVOND. HILVERSUM I, (301,5 M.) A.V.R.O. 6.00 Nieuws. 6.15 Piano aardappelen 85; Rabarber 1520; Sjalotten 1627, alles per 100 kg. Selderij 8 per 100 bos. GOES. Veiling van Maandag 24 Mei 1948. Aardbeien 230 per 100 kg.; Groenten: Bloemkool I 25—, - 10; idem Hen XIX 8—12; Kropsla sPel »°ud en meuw. van aUe» 6-9, alles per 100,stuks; Nieuwe ®'3,°1 N,ed' Sti^dkrachten. 7.45 Niwmklanken. 7.50 Wederop- bouvvrubriek. 8.00 Nieuws. 8.18 Bonte trein. 9.30 Contact. 10.15 Buitenlands overzicht. 10.30 Be roemde liederenreeksen. 11.00 Nieuws. HILVERSUM II, (415 M.): Keulen 158 onveranderd, Ruti- k.R.O. 6.30 Een wandeling door wS +0-06Lobith 9.38 (-f- parijs. 7.00 Nieuws. 7.15 Sylves- 0.08), Nijmegen 7.05 (-f-0.02), ter-trio. 8.00 Nieuws. 8.05 De ge- 7-23 (-f-0.03), Eefde (Us- wone man. 8.12 Spel: „Pater Ma- S, 2^ (—0.02), Deventer 1.55 lachius' mirakel". In de pauze: Bolharen 40.25 j Omroeporkest. 11.00 Nieuws. 0.17), Belfeld 10.93 (—0.05), Gra W aterstanden. ve (beneden) 4.62 (+0.08)," Litn 0.23 (+0.19). Vreeswijk 0.30 0.05). Scheepvaartberichten. Omroeporkest. Woensdag 26 Mei 1948. HILVERSUM I, (301,5 M.): V.A.R.A. 8.00 Nieuws. 8.18 Ope rette-selecties. 8.50 „Groenten naar de mestvaalt". 9.00 Lichte morgenklanken. V.P.R.O. 10.00 M m Tn. Morgenwijding. V.A.R.A. 10.20 23 Mei; Jfe Vhssmgen aange- Koo| t-e. B10 30 AIs de stof_ komen: Rolf van Rouaan; Mudo zwijgt. n.oo Pop. Non- van Amtwerpen. Van Vhssmgen gto® JS 12 00 The R^mblers. vertrokken: Nxeuwaal naar Lon- 12 jV w°eerpraatje. 12.33 'Onvat- den; Olwe naar Londen; Gepass. baar „,3^ tegei aiphterie. 12.38 naar Antwerpen: Hazewind van The Kllima 5 Pag; Kanbia uit zee voor Gent; NieuwSi 120 Hawaiians. 1.00 Vaudeville orkest. Vikingburg van Londen; Libra j 2 0o Gesproken portretten. 2.15 van Tenemouth; Komo van Rot- Kamermuziekwerken Brahms. terdam; Garoet van Rotterdam Lingestroom van Rotterdam; Eskout van Rotterdam; Gruno van Rotterdam; Rijnkerk van Daka; Veendam van Rotterdam. Gepass. van Antwerpen: Kota Gede naar Portugal; Aludra naar Rotterdam; I'riso naar Ko penhagen; In Orde naar Rotter dam; Merel naar Calais; Brem naar Lissabon. 23 Mei: Van Viissingen ver trokken: Rolf naar Malmö. Ge pass. van Antwerpen: Hondsrug naar Oslo; Algerib naar Rotter dam;'Hedel naar Montreal; Aal- sem naar Kaapstad. 24 Mei: Te Viissingen aange komen: Sleepb. Maas m. bagger molen uit zee. Van Viissingen vertrokken: Orion naar Londen. 3.00 Jeugdhoorspel (II). 3.30 De Roodborstjes. 3.45 De Regenboog. 4.15 Vragen staat vrij. 4.45 Het stond in de krant. 5.30 Maatsch. werk. HILVERSUM II, (415 M.): N.C.R.V. 8.00 Nieuws. 8.15 Gewij de muziek. 8.30 Opgewekte mor genklanken. 9.00 Ochtendbezoek bij jonge zieken. 9.35 Werken van Elgar en Walton. 10.30 Morgen dienst. 11.00 Kwartet. 11.30 Hoor spel; „Stanley" (III, herhaling). 12.00 Metropole orkest. 12.30 Weeroverzicht. 12.33 Gem. omroep a Capellakoor. 1.00 Nieuws. 1.15 „Van Rameau tot Ravel". 2.00 Bondsdag Geref. Vrouwen. 3.30 Toonkunst kamerkoor. 4.15 Voor onze jongens en meisjes. 5.30 Middagklanken. Aimsterdamsche Effectenbeurs. Slotkoersen op 24 Mei 1948 medegedeeld door: Incasso-Bank N.V. Goes. P. V. „De Bruse Trekker". De uitslag van de wedvlucht uit Vilvoorde (België) van de P. V. „De Bruse Trekker" was: 1 en 6 Du Cloo Wisse; 2, 3 en 13 Nederl. 1962/4 K. N. Stoomboot 178% 179% dito 1947 98 98% Kon. Paket 170% 169% dito 1937 98"/u 1027,. 98 Va Scheepv. Unie 184 186 Dollarlening 101% Rott. Lloyd 173 171% Invest, cert. 99% 99% Stv. Nederland 195 182ex Nederl. N.W.S. 81 81% H.V.A. 229 226 Spaarcert. 100% 100 Java Cult. 98% 98% Indië 1937 95'/,, 95% N.I.S.U. 106 Grootboek '46 99'/» 99 Vorstenl. 51% 50 Kol. Bank 98 101% Deli Bat. Mij. 143% Ned. Ind. Hand. 118 116 Deli Mij. 152 150% Ned. Hand. Mij. 151 152% Senembah 145% A.K.U. 169% 169% Muller I 152 150. Bergh Jurg. 305 301 A'dam Bank 155% 156% Berkel Pat. 127 127 Holl. B. Unie 234 234% Calvé Delft 183 185 Rott. Bank 153% 152% Centr. Suiker i Twentsche Bk. 164 168 Fokker 177 166 Anaconda 40% 41% Gelder Zonen 161 164 Beth. Steel 112% Hoogovens 208 206 Chrysler 124% Lev. Br. Unil. 288% 287% Gen. Motors Nederl. Ford Intern. Nickel 31% Nederl. Kabel 294 288 Kennecott 60 60 Philips riloell. 264% 258 Rep. Steel 29% 29% idem nieuwe 249% 246 U. S. Steel 81% Wilton F. 207 207% Cit. Service 59% 58% Billiton I 555 555 N. American 15% idem II 476 479% Cont. Olie 64% 64% Dordt Olie 314% 307% Midcont Oil. 67% 67% Kon. Olie 338% 336% Philips Oil 73% dito nieuwe 326% 325% Shell Union 44% 44% A'dam Rubber 177% 175 Tidewater 30% 31% Bandar Rubb. 149 Baltimore 15% 15 Del. Bat. Rubb. 188 114% Miss. K. T exaj 5% O. Java Rubb. 81% Pennsylvania 20% 21% Serbadjadi 85 I N. Y. Central 16% H. Am. Lijn 213 212 1 J. C. Japaniijn 164% 163 83. „Och heden', dacht juf- dat ie d'r uit moest gaan, maar. dat moeder 'tgezegd heeft!" frouw Lintmans, toen meneer! „meneer" was doof aan dat oor! Mientje weg! „En ik dank u Pot naar moeder en haar toe1 En toen ik een eindje weg was,,-wel, meneer", ging moeder ver- kwam, „wat mag-ie nu weer j moest ie m'n hondje nog pla-1 eer, ik verzeker u, dat ik 'm soms I gen. Dat was de dank, die ik hebben? Zou Minet, weer..? Maar ik heb de keu-1 kreeg. Meneer Pot was erg keudeur goed dicht gedaan, ik I boos leek het. weet 'tzeker!" .Juffrouw Del Bree", begon meneer Pot, „ik 84. Moeder schaamde zich moet u even waarschuwen voor werkelijk voor Jantje, die zó uw zoontje! Die stond me daar - ondeugend was gevleest. straks met z'n blote benen in I, Mientje" de vaart, dicht bij de brug!" .Maar meneer", schrok moeder, ,wat zegt u?" Ja juffrouw, ik heb 'm nog gewaarschuwd, een flink standje zal geven voor z'n brutaliteitOch, juffrouw dat is de bedoeling niet", ant woordde meneer Pot. „Ik wou u maar even waarschuwen. Goede4 middag!" Meneer Pot ging naar huis. „Die jongen", zei ze, „jij kunt nog zuchtte moeder, „ze zouden 'm verdronken„O", kermde juffrouw Lintmans, „zegt u 'ttoch niet. Je moet er niet aan denken! Foei!" harder lopen dan ik; ga jij es vlug naar de vaart, en zeg te gen Jantje, dat ie dadelijk thuis komt! Dadelijk hoor! Zeg maar

Zeeuwsch Dagblad | 1948 | | pagina 3