ütsumm rovinug» ublicaties Millioenen gloeilampenhulzen geëxporteerd. Herdenking gevallen spoor wegmannen te Goes. erk^zonding^ I laarverqaderinq Chr. |door dokter Staverman te Hein- D i jkenszand; te Middelburg door de BaKkerspatrOOns in j arts Pel, Rouaanse Kade 11, tel. Zeeland. |2585; te Veere, Serooskerke en I Oostkapelle door dokter Reyn- Donderdagmiddag vond ln het j ders Schüt te Serooskerke tel. Schuttershof te Middelburg de!2i2; te Tholen, Oud-Vossemeer jaarvergadering plaats van deist. Philipsland door de dokters Bond van Chr. Bakkerspatroons Looysen te Tholen en v. Haga te van "het Gewest Zeeland. Oud-Vossemeer. In zijn openingswoord deelde de voorzitter, de heer C. Douw, mede, dat hij zeer dankbaar, maar nog niet geheel voldaan was MIDDELBURG. Gemeenteraad. Maandagmiddag 31 Mei a.s. over de groei der organisatie in zai de gemeenteraad in open liet afgelopen jaar. bare zitting bijeenkomen. Vooral op Tholen Is er een op- j merkelijke stijging van het leden- j VLISSINGEN. tal en pogingen worden in hetU.N.A.G.-comité. werk gesteld om daar een afde-Op initiatief van de Minister ling op te richten. Ook het zo van Sociale Zaken is opgericht langzamerhand berucht geworden een Nederlands Comité van Pinksterkrentenbrood werd nog „United Nations Appeal for door de heer Douw gememoreerd, children" (Veren. Naties helpen Zowel secretaris als penningmees-det kind) ter brachten hun jaarverslagen! De u.N.A.C. heeft ten doel uit. waarbij dat van de secretaristp trachten, de grote nood waar een bijzonder tintje droeg, daar sn ongeveer 90 millioen kinde de gewestelijke organisatie thans Ien ovel. de gehele wereld ver_ 10 jaar bestaat. Als afgevaardlg- keren te ]enigen zij tracht dit de naar de volgende week te hou- te bereiken door het verzame- den jaarvergadering van de Bond len van ]den en het doen uit. in Rotterdam werd benoemd de zenden van noodlijdende kinde_ secretaris de heer F. Ovaa. De ren heer Zuidhof. adj. sec. van de In Nederland is thans samen- Bond deelde een en ander mede gesteld een ere_comité onder over de voorgestelde statutenwrj- voorzitterschap van H.K.H. 'iT' u Spr" Prints Juliana, waarin zitting betreft het feit dat vakafdellngen hebben diyerse Asters en all| kunnen worden opgericht en de Commissarissen van de Konin- nwPnrdlnn ee^MretPte' Zl ea verscheidene andere S autoriteiten. Er is een comité Op v"k deed de heer Zuid- avarvant.Prof- Mr R' hof tijdens de rondvraag nog en- 0p aandringen^van deze co- kele mededelingen over de kinder- - u-n j i .a, mites is in verschillende plaat- bijslag voor het kleinbedrijf, i f ^n^ieTam^gö gadering besloot. Autobusdienst van Oeveren jubileert. Maandag a.s. is het 25 jaar ge leden, dat de Autobusdienst Burg-Haamstede-Renesse-Zierlk- zee v.v. werd geopend. De eerste ondernemer was de en door Vlissingen's burgemees ter is Donderdag een vergade ring bijeengeroepen van verte genwoordigers van verschillende verenigingen en organisaties, om te komen tot opricnting van een plaatselijk U.N.A.C.-comité. In deze vergadering zette de burgemeester de noodzakelijk' heer L. M. Blom van Haamstede,heid van de U.N.A.C.-actie uit- die met Fordbusjes begon te rij-een en wees er op, dat alléén den. Aanva'nkelijk werden slechts met volle medewerking van de twee ritten gemaakt maar gelij-1 bevolking deze actie slagen kan delijk nam het verkeer toe en Vervolgens werden besprekin- kwam het bedrijf tot bloei. Na gen gevoerd over de samenstel 1940 kwam de exploitatie in han den van de heer C. H. van Oeve ren, die tot heden de diensten uit voert en gestaag aanpaste aan de behoefte voor het verkeer, dat in de laatste tijd aanzienlijk toenam. Hij beschikt nu over 6 autobussen ling van een comité van actie (waarvan de heer L. P. van Oorschot als voorzitter zal fun geren), terwijl ook het belang naar voren werd gebracht van een commissie van aanbeveling. Tenslotte sprak de burgemees- waarvan 4 nieuwe sinds 1945 zijn Ier de wens uit, dat de gemeente aangekocht. Vlissingen een niet onbelangrijk Momenteel wordt de dienst 8 aandeel zal hebben in het wel- maal per dag uitgeoefend. Een groot gerief voor het reizend pu bliek is, dat de bussen aansluiting geven aan de' Provinciale boot niet alleen, maar dat zij vertrek ken vanaf de Haven en ook al daar de reizigers afzetten. Ereschuld en Dankbaar heid. Wij vestigen de aandacht van belanghebbenden op een in dit nummer voorkomende adverten tie van de Vereniging „Ereschuld en Dankbaarheid". Militaire oor logsslachtoffers, niet Aangesloten bij de Bond Militaire Oorlogs slachtoffers, worden in de gele genheid gesteld textiel en of huis raad te bekomen. Men lette er op, dat aangifte moet plaats heb ben voor 25 Mei a.s. Apotheken. In de week van 22 t.m. 29 Mei zijn de volgende apotheken voor avond- en nachtrecepten geopend: Goes: La Porte. Middelburg: Nonhebel. Vlissingen: v. Ockenburg, Bad huisstraat. Artsendienst. De Zondagsdienst te Goes wordt a.s. Zondag waargenomen door dokter Bruynzeel; te Drie wegen, 's-Herenhoek en Nleuw- dorp door dokter Folmer te Drie wegen; te 's-Heer Arendskerke, slagen van deze actie. Bezoek van matroosjes. Donderdag onderging Vlissin gen een invasie van merendeels zêer jeugdige matroosjes. .Het waren 72 leerlingen van het Ibis-instituut te Ostende voor wezen van omgekomen zeelie den. De bezoekers maakten in hun keurige uniformen een fris se indruk. Het reisje was hun aangeboden door het bestuurslid van het instituut, de heer P. van Maldeghem, oud-Vlissinger, ter wijl namens het gemeentebe stuur wethouder L. P. van Oor schot de jeugdige gasten in het militair tehuis ontving en een lunch aanbood. De heer Louwerse van het V.V.V. leidde hen daarna door de stad. GOES. Handelsavondschool. Het diploma der 4-jarige Mid delbare Handelsavondschool werd uitgereikt aan: H. de Coninck, J. Hoek van Dijke, J. Leendertse en J. v. d. Peyl. Van de 1ste naar de 2de klasse konden niet worden bevorderd 5 leerlingen; van de 2de naar de 3de klas konden alle leerlingen worden bevorderd; van de 3de naar de 4de klas konden 2 leer lingen niet worden bevorderd. Het einddiploma der Handels avondschool geeft vanaf 1948 Helnkensgand en Wolphaartsdjjk vrijstelling voor het examen Al Oe Vitrite-fabriek in 1947. In het jaar 1947 heerste een I beterde in belangrijke mate en grote bedrijvigheid en er werd ook het aanbod voor arbeids- een omzet bereikt, die met uit- krachten werd in 1947 gunstiger; zondering van 1929 de grootste is geweest, die tot heden werd behaald. De conjunctuur is uiter mate gunstig daar er door het tijdelijk wegvallen van de Duitse concurrentie een vrijwel onverza digbare vraag naar gloeilampen- hulzen in de wereld bestaat. Aan liet eind van het jaar werd een productiecijfer van rond 3.5 mil lioen stuks per week bereikt te gen 1.7 millioen in 1939. Deze stij ging met 100 pet. Is des te be vredigender, omdat het bedrijf vooral in Mei 1940 een grote oor- -."«schade opliep, waardoor on- iks nieuwbouw de beschikbare faiirieksrnimte aanzienlijk kleiner is dan in 1939. De hoge productie werd niet al leen bereikt door betere fabrica- ge-methode maar ook door zeer goede prestaties van het perso neel'. Dit waardeert de directie des te meer, omdat nooit uit het oog mag worden verloren, dat te eniger tijd de Duitse concurrentie zich op de wereldmarkt weer voelbaar zal maken en zij be schouwt het als de voornaamste taak de fabricage zodanig te per fectioneren, dat aan elke concur rentie met succes het hoofd zal kunnen worden geboden. In 1947 werden vele maatrege len genomen om tot modernise ring van de productie te geraken. Doordat machines moesten wor den verbeterd en gereviseerd, was men gedwongen met een gedeelte van het machinepark in 2 ploe gen te gaan werken. Vooral op technisch gebied werd grote steun ondervonden van de N.V. Philips' Gloeilampen fabrieken. De grondstoffenvoorziening ver alleen aan geschoolde vaklieden bestaat nog een tekort. Verder trof men een regeling met het Arbeidsbureau, waardoor een ge deelte van de controle-werkzaam heden van het fabrikaat in han den werd gelegd van de z.g. on volwaardigen, waarmede goede resultaten zijn bereikt. De perso- neelsterkte steeg van 395 perso nen op 1 Jan. tot 511 personen op 31 Dec. De productie werd voor het be langrijkste gedeelte, in Nederland geplaatst, doch daarnaast vond export plaats naar de navolgende landen in volgorde van belang rijkheid: Zweden, Zwitserland, België, Argentinië, Griekenland, Finland, Australië, Ierland en Denemar ken. In de balans per 31 Dec. 1947 zijn belangrijke reserves gemaakt ter dekking van mogelijke risi co's voor eventuele prijsdaling der grondstoffen, terwijl ook verder in ruime mate werd afgeschreven. De winst bedroeg f136.699. Een bedrag van f 32.259 werd bestemd voor tantièmes, belangen perso neel en reservefonds. Voor preferente aandeelhouders werd het dividend op 6 pet. en voor gewone aandeelhouders op 7 pet. vastgesteld. De afdeling Pletterij kwam in 1947 geleidelijk op vooroorlogse productie en de dochterfabriek in Frankrijk had ondanks de econo mische onzekerheden in dit land door de gunstige verkoopsprijzen een redelijk resultaat. Daar de vennootschap nog steeds profiteert van een „Sellers- Market" zijn de verwachtingen voor 1948 gunstig. gemene Handelskennis v. d. Mid denstand en is aangewezen als diploma, waarvan het bezit vol doet aan de minimüm-eisen voor handelskennis, bedoeld in arti kel 3 van de Vestigingswet- Kleinbedrijf 1937. Dank aan de bevolking. De burgemeester heeft van de heer Bernard Robineau te Parijs een schrijven ontvangen, waarin deze de burgerij van Goes dank zegt voor alles wat ze heeft ge daan voor de Franse oud-strij ders om de dagen, in Goes door gebracht, onvergetelijk te ma ken. YERSEKE. Flinke aanvoer mosselzaad. De aanvoer van mosselzaad in de afgelopen week beliep onge veer 40 a 45.000 ton. Reeds vele schippers hebben hun eerste reis volbracht en sommigen zijn al voor de twee de maal terug. De „Vebo" vergaderde. Woensdagavond vergaderde de vereniging tot bevordering van het oester-bedrijf „Vebo", onder voorzitterschap van mr M. Vla ming. Na enige huishoudelijke za ken afgehandeld te hebben werd overgegaan tot verkiezing van bestuursleden. Het verkiezen van een voorzitter leverde zoveel moeilijkheden op, dat men na en kele stemmingen te hebben ge houden en langdurig te hebben gediscusieerd, besloot (31 voor 27 tegen) om in een volgen de vergadering ln de vacature van voorzitter te voorzien. In de vacatures bestuursleden C. Llndenberg en wijlen B. V. Pols werden gekozen de heren Jan Llndenberg te Yerseke en J. van Dordt te Bergen op Zoom. Ook punt 5 van de agenda het schoonmaken van bovenpercelen Yersekse Bank werd aangehou den tot de volgende vergadering. Er waren 60 leden aanwezig. OVEZANDE. Publieke verkoping. Ten overstaan van notaris Ha melink te Goes werd verkocht de woning in eigendom aan de erf genamen van wijlen de heer C. Raas, ln het cafc Verbeek alhier. Koper werd de heer A. Verbeem te Ovezande. KRUININGEN. De inzameling van levensmid delen enz. voor hongerende landgenoten in Wenen te Kruiz ningen en te Hansweert is een overweldigend succes geworden. Enige grote vrachten, (naar schatting plm. 3000 kg.) konden door het Roode Kruis worden verzonden. Transportcolonisten en leden van de padvinderij hebben het vele werk van de inzameling verzorgd. NW- EN ST. JOOSLAND. Uitslag Ringrijderij. De op 3de Pinksterdag gehou den ringrijderij had het volgen de resultaat. Er werden 28 beur ten gemaakt. Het hoogste aantal ringen werd behaald door Jac. de Klerk, n.l. 20. Dit is dezelfde rijder, die de vorige dig te Mid delburg beslag wist te-leggen op de grote Pinksterprijs van Wal cheren en ook daar als 1ste prijs winnaar uit de strijd was geko men, en dus met recht de beste rijder van Walcheren genoemd mag worden. De volledige uitslag is: J. de Klerk 20 r.; P. Pleijte 14 r.; L. Polderdijk 12 r.; C. A. Polder dijk 10 r.; P. Meijer 9 r.; P. Jeras r.; P. Baas Izn. 8 r.; P. de Vis ser 7 r.; C. Baas 7 r.; G. Janse Jr.; P. Hoebeke 6 r. J. van Waarde 6 r.; A, Reijnhoudt 5 r.; J. Knuijt 5 r. L. de Voogd 5 r.; P. Baas Jzn. 4 r.; J. de Visser 4 r.; A. Jeras 4 r. P. de Klerk 3 r.; P. Adriaanse 3 'r.; J. de Jonge 3 r.; F. Ringel- berg 2 r. en G. Reijnhout 0 r. De pollepel werd gewonnen door P. Jeras. De jaarlijkse wisselbe ker, beschikbaar gesteld door enkele ingezetenen, werd gewon nen door P. Hoebeke en de nieuwe beker, die beschikbaar was gesteld door de Ambachts heer, wist L. de Voogd te win nen. De lauwerkrans, geschon ken door N.V. Wed. de Jong, Zaandhandel te Goes was voor Jac. de Klerk. SEROOSKERKE (W.). Rlngrjjderij. Op derde Pinksterdag vond op de dreef van de heer W. C. Allaart de ringrijderij plaats, waaraan 20 ringrijders deelna men .Na 26 keer gebeden te hebben werden de prijzen als volgt verdeeld: le pr. Jan Melse 13 r.; 2. Corn. Huijssoon 12 r.; 3. S. v. d. Broeke 30 r.; 4. W. C. Allaart 10 r.; 5. Jo Barentse 10 r.; 6. Js. Francke 9 r.; 7. W. Pop- pe 8 r.; 8. Ks. Kluijfhout 8 r.; 9. Chr. Steenblok 7 r.; 10. P. Coppoolse 7 r.; 11. Jac. Vermeu len 6 r.; 12. Kr. Coppoolse 6 r.; 13. P. Willeboordse 5 r.; 14. S. Kodde 5 r.; 15. Cor. Coppoolse 4 r.; 16. Jac. de Visser 4 r.; 17. W. de Visser 4 r.; 18. Jan Al laart 4 r.; 19. M. Francke 3 r.; 20. L. Francke 1 r. De zilveren wisselbeker be schikbaar gesteld door de zaad- handel de fa. wed. P. de Jongh te Goes werd gewonnen door de heer Corn. Huijssoon. De verguld zilveren medaille werd gewonnen door de heer J. Melse. Tenslotte werd nog gekampt om de pollepel met een fles ad vocaat welke gewonnen werd door Corn. HuijssCcn. Nadat de prijzen door de jury waren uitgereikt sprak de heer Huijssoon nog .woorden van dank. ARNEMUIDEN. Gouden Huwelijksfeest. Het echtpaar C. v. Waarde Hovein vierde in tegenwoordig heid van kinderen en kleinkin deren haar 50-jarige echtverbin tenis. BRUINISSE. Eerste mosselzaad. Woensdagmorgen werd het eer ste mosselzaad uit de Waddenzee aangevoerd. Het blijkt tamelijk groot te zijn. Of er uitgestrekte banken gevonden zijn en of er zaad van verschillende kwaliteit is, is nog niet bekend. Gistermiddag vond in de wachtkamer van het Goese sta tion, in tegenwoordigheid van de nabestaanden en het spoor wegpersoneel, de onthulling plaats van een gedenl plaat, ter herinnering aan de in de oorlog omgekomen spoorwegmanner de machinist H. Kanning, de ran geerder S. Buijs en de wagen- oestuurder G. van Noord, die allen in Juli 1942 het leven ver loren. Na een inleidend woord van de ingem-ur van Tractie Ir Ho ving, die zeide, dat naast de plaquette's in de stations een centraal monument in het Utrechtse station zal worden aangebracht, sprak de heer Jan sen in de Wal, namens de per- soneelsraad. Hij wees er op, dat de omgekomen vrienden hun le ven hadden gegeven voor de vrijheid die zij echter niet mede mochten maken. „Niet alleen op dit monument moeten wij hen herdenken, maar wij moeten dat blijven doen". Tenslotte richtte de heer Jansen in de Wal zich tot de nabestaanden en sprak de hoop uit, dat het offer van de gevallenen niet te vergeefs zal zijn geweest. Vervolgens sprak namens het personeel de heer A. Vreeke, die sprak van een droeve her innering, en zeide, dat de over levenden dankbaar mogen zijn dat zij de bevrijding mee moch ten maken. De burgemeester van Goes, mr W. C. ten Kate, achtte het van groot belang, dat er op deze wijze herinnerd wordt aan hen die vielen en hoopte, ctat ze in dankbare herinnering zullen blij ven en een helder, lichtend voorbeeld zullen zijn. In de hal onthulde Ir Hoving de eenvoudige bronzen gedenk plaat, waarna namens de direc tie der N.S., het gemeentebe stuur van Goes, de familie en het personeel kransen werden gelegd. Tenslotte spraken de familie leden van de overledenen woor den van dank voor deze her- nenking. ZIERIKZEE. De K. V. op stap. De Geref. K.V. „Benjamin" maakte Dinsdag j.l. met de lei der, de heer J. P. Brouwer, een geslaagde trip naar het vlieg veld Schiphol en naar de N.C.R.V.-studio te Hilversum. Terug ging de tocht over Utrecht en Rotterdam. Rundvee keuring. Voor de keuring uitgaande van de Provinciale vereniging tot Ver betering van het rundvee ln Zee land, werden 3 stieren, 18 koeien en 5 stuks jongvee aangevoerd, waarvan de kwaliteit goed was. Stieren: George, eig. J. van der Wekke, 1ste prijs 79.5 p.; Her man, eig. St. verg. Zierikzee, 1ste prijs 78.1 p.; Prins IV, eig. St. verg. Zierikzee, 1ste prijsklasse. lste Kalfskoeien: Dara, eig. K. Fonde 78; Janna, eig. L. J. H, Koopman "77; Marie van Dezelfde 77; Roos, eig. C. Hanse 76. 2e Kalfskoeien: Mina, eig. S. v, der Wekken 79; Pietje, eig. L. J, H. Koopman 77. 3e Kalfskoeien: Bontje, eig. C, Hanse 80; Witte, eig. C. van den Hoek 76. 4e Kalfskoeien: Emma, eig. C, van den Hoek 78; Nora van De zelfde 78. Oudere Koelen: Sietske, eig. L. J. H. Koopman 82; Nelly M Neeroudt 81; Bontje 70, eig. L. J. H. Koopman 80; Mina, eig. C. van den Hoek 78; Bontje, eig. L, J. H. Koopman 77; Kitty, eig. C, Hanse 77Geertje, eig. C. van den Hoek 77; NIeke, eig. J. van den Burg 77. Kalf vaarzen: 3 Kalfvaarzen van J. Koopman; 2 Kalveren No. 1 J. van der Wekken, 2e M, Neeroudt. Vrij Evang. Gemeenten. Beroepen te Zaandam, H. F. Huson, evangelist te Oostzaan, die tevens een benoeming ont ving tot hulpprediker te Dor drecht. Ds 3. Brouwer f In de ouderdom van ruim 84 jaar ls te Alphen a. d. Rijn over leden. Ds J. Brouwer em. pred. van de Geref. Kerk te O. en N. Wetering. Predikbeurten. ZONDAG 23 MEI. Ned. Herv. Kerk. Goes: 10 ds Metselaar, 5 ds Odé. Wilhelminadorp: 10 ds Nut- bey, 6 geen dienst. Wolphaarts- dijk: 10 ds Odé, 2.30 ds Metse laar. 's-H. Arendskerke: 10 en 2.30 ds v. d. Waa. 's-Heer Abts- kerke: 9.30 en 2 ds St rating. 's-H. Hendrikskinderen: 10 en 2 ds de Roos. Kattendijke: 9.30 en 2 ds Breek. Middelburg: (Oostkerk) 10 ds Geelkerken te A'dam, 7 ds de Vries en ds v. Heerden te Rot terdam, (Concertzaal) 10 ds Jan- se (Eng. Kerk), 9.45 ds de Vries (Bogardzaal), 10 dhr de Jongh, (C.J.V.-geb.) 10.30 kinderkerk. Bruinisse: 1.30 en 6.30 ds Mars man. Ovezande; 2 ds Maekaay. Driewegen: 9.30 ds Das. Nw. en St. Joosland: 10 dhr v. Sabben, 2.30 ds Don. Zoutelahde: 9.30 ds Oosthoek. Koudekerke ('t Zand) 10 dhr Barnard. Geref. Kerken. Bruinisse: 9.30 en 3.30 ds Brem- mer. Heinkenszand5.30 ds v. d. Leek. Geref. Gemeenten. Goes: 9.30, 2 en 6 leesd. Brui nisse: 11 en 5 leesd. Oud Geref. Gem. Bruinisse: 1.30 en 6 leesd. Tribunaal Middelburg heeft haar taak beëindigd. De uitspraken van de zitting van het Tribunaal te Middelburg van 14 Mei j.l. zullen a.s. Maan dag te Goes worden gedaan. De Middelburgse kamer van het Tribunaal heeft daarmee zijn werkzaamheden beëindigd en zal deze overdragen aan de Kan tonrechter. De heer H. Duine Cz. te Tholen slaagde te Breda voor het door de vakgroep personenvervoer afge nomen examen als Instructeur. Te Wageningen slaagde de heer G. Westerweel te St. Maartens dijk voor het examen leraar brood- fen banketbakker^. A.s. Zondag wordt door de m'ujjekver. „Vlijt en Volharding" een uitvoering van gewijde mu ziek gegeven op het Oranjeplein te Souburg. De inzameling voor de tentoon stelling „De Nederlandse Vrouw 18981948" heeft te Zaamslag f 474.55 opgebracht. Het aantal verzamelde handtekeningen be droeg 715. Doordat het dochtertje van de fam. B. te Arnemuiden onver wacht de straat overstak, werd zij door een wielrijder aangere den en bekwam ze een beenfrac tuur. Geslaagd voor het diploma Bevolkingsboekhouding mej. C. Naeye, klerk ter gemeente-secre tarie te 's-Heer Arendskerke. - Ned. Herv. Kerk. Beroepen te IJsselmuiden, J. de Lange te Nunspeet; te Sche- veningen (vac. F. Offeringa), A. A. Koolhaas te Amersfoort. Aangenomen naar Kampen, M. Hanemaaijer te Marrum. "Bedankt voor Oud-Alblas, A. Klein Kranenburg te Bruchem; voor Bleiswijk, L. Brasser te Rijssen. Geref. Kerken. Beroepen te Haren, W. Die- persloot te FraneKer. Bedankt voor Willemstad, G. Visser te Haastrecht. Oud Geref. Gemeenten. Bedankt voor Ederveen en voor Rouveen, J. v. d. Poel te Giessendam. Bijzondere Politierechter te Middelburg. Zitting van 20 Mei. De volgende personen werden veroordeeld: De landbouwer J. M. te Elle- woutsdijk had in 1947 en 1948 wol in ontvangst genomen van een Belg, die deze goederen met zijn jacht frauduleus over de Schelde invoerde, f 250 of mnd. met verb, verkl. wol. J. B., bakker te Kwadendam me, keerde een leerling bakker een te hoog loon uit. f 50 of 20 d. Wegens het doen vervoeren van 200 kg. bruine bonen zonder vervoerbewijs .werd de grond werker J. B. te Nieuwdorp ver oordeeld tot f 25 of 10 d. M. G. Z., marktkoopman te Goes, had zonder afgifte van punten of vergunningen een aantal textielartikelen ontvan gen. f 75 of 25 d. en 1 mnd. gev. straf voorw. proeftijd 3 j. met verb, verkl. goederen. Op 14 April 1948 vonden amb tenaren der Inv. en Ace. te Hansweert in de machinekamer van het uit België komende Ned. stoomschip „Telegraaf VI'" 51 meter costuumstof, 90 meter katoen, 96 meter vitrage, 33 badhanddoeken, 80 dozen kauw- gummi en circa 15000 boekjes sigarettenpapier. W. van St. A. stuurman, D. v. M., machinist en I. J. Bogert, stoker, gaven toe de goederen aan boord ver borgen te hebben. Het bleek niet de eerste maal te zijn. Zij deden het op verzoek van 2 Bel gen die de goederen in Antwer pen aan boord brachten en te Rotterdam weer afhaalden. Zij werden veroordeeld ieder tot 1 mnd. gev.straf, met aftrek voor arrest en met verb, verkl. der goederen. Op 24 Febr. 1948 ontdekten ambtenaren der Inv. en Acc. te Goes in een auto van markt kooplieden 169 knotten wol, 32 •handdoeken, 12% meter flanel en 8 meter vitrage, toebehorende aan A. P. S„ echtg. van P. y. H. wonende te Breda. Zij was niet in het bezit van een textielver gunning en werd veroordeeld tot f 100 of 20 d. en 3 weken gev. voorw. proeftijd 2 j., met verb, verkl. goederen. Op 26 Februari 1948 jiad de marktkoopman J. K. te Breda, op de Markt te Middelburg tex tielartikelen verkocht zonder in het bezit te zijn van de daar toe vereiste vergunning. Alles werd in beslag genomen en verd. thans veroordeeld tot f 50 of 20 d. D. C. D., stuurman te Ter neuzen, voerde op 26 Febr. 1948 te Hansweert in strijd met het Deviezenbesluit in f 155. Dit kostte hem f 10 of 5 d. met verb, verkl. van het geld. Tuchtrechter voor de Prijzen te Terneuzen. C. K. te Terneuzen verscheen voor de tweede maal. Zij had hogere prijzen berekend opdat in haar zaak „beter publiek" zou ko men. Boete van f 15.—, f 75.— en f 150.—. L. N. en J. F. O. te Hulst had den jenever, eogna» en advocaat te duur verkocht, terwijl de prijs aanduiding ontbrak. Boete f 100 en f 15. A. v. d. B. en A. B. te Sluis hadden jenever te duur verkocht. Zij achtten hun prijsklasse-Inde ling onjuist. Boete f 100. J. de V. te Breskens had te du re ontbijtkoek verkocht. Volgens besoh. was de kwaliteit heel wat beter dan die van Verkade e.a. Boete f 35.—. S. H. G. te Hulst had een woon huis verhuurd boven de werkelij ke huurwaarde. Boete f75. P. L. de B. te Sluis had een tractor verkocht zonder acht te slaan op het Prijsvoorschrlft Ge bruikte Goederen. Verd. Mr P. C. Adriaanse wees erop, dat de repa ratiekosten hoog waren en dat besch. er zelfs op verloren had. Boete f 200. Bij verstek werden veroordeeld: P. H. W. te Axel, die bolussen te duur verkocht. Boete f 25. A. H. te Terneuzen, die elastiek te duur afleverde en zijn goederen niet van een prijsaanduiding had voorzien. Boete f 20.— en f 15. Donderdag 21 Mei a.s. inkorven voor Ottlgnies. P.V. „De Seheldevliegers". De postduivenver. „De Schelde* vliegers" te Borssele, hield een wedvlucht van Vilvoorde. Afstand 74 K.M. Uitslag: P. Deurloo, 1, c- 6, 7, 9, 10; J. Walhout 3; Gebr. Nieuwenhuize 4, 11; C. de Krij ger 5, 13; N. Meulenberg 8; J, Duynkerke 12. Burgerlijke Stand. WEMELDINGE. Geboren: Wil lem, z. v. I. J. Daane en W. M. Vleugel. Ondertrouwd: J. W. Dagevos, 25 j. en G. M. Lindenbergh, 22 j.; J. Kloosterman, 26 j. te Kapelle en A. Wabeke, 25 j.; J. de Schipper, 26 j. en J. P. van der Endt, 18 j. te Yerseke. St. LAURENS. Geboren: Jan na M., d. v. W. Besuijen en J. Mesu. Gehuwd: T. M. de Dreu, 22 j. te N.- en St. Joosland en L. Rooze, 22 j. Waterstanden. Keulen 148 (0), Ruhrort —0.61 (—1), Lobith 935 1), Niimegen 706 3), Arnhem 721 (—2), Eefde (IJssel) 246 1), Deventer 159 2), Borgharen 4057 (—10), Belfeld (ben.) 1098 (+22), Grave (beneden! 467 (-712). Drankwet. B. en W. van Middelburg brengen ter openbare kennis, dat bij hen is ingekomen een verzoek van J. J. Bostelaar te Middelburg om een verlof A in gevolge de Drankwet voor de cantine op het gemeentelijk sportterrein aan de Nadorstweg te Middelburg. Binnen twee weken na heden kan ieder tegen het verlenen van het verlof schriftelijk be zwaren bij hen indienen. Politierechter te Middelburg. Zitting van 20 Met J. J. K., slager te Kortgene, werkte met geweld een wacht meester der Rijkspolitie uit een slagerswinkel, f 50 of 20 d. J. C. L., echtg. van D. v. d. W. te Colijnsplaat gooide op 15 Dec. 1947, toen ambtenaren der Keuringsdienst van Waren mon sters wilden nemen uit 2 em mers melk, deze emmers om. f200 of 50 d. Wegens diefstal van een vuil nisemmer werd W. P., echtg. van H. L. v. S. te Kortgene veroor deeld tot f 20 of 10 d. De landbouwer C. K. te Co lijnsplaat werd wegens beledi ging van M. Tazelaar veroor deeld tot f 25 of 10 d. De werkman J. R. te St. Phi lipsland, verdacht van poging tot diefstal van erwge dode ha zen, werd vrijgesproken. Scheepvaartberichten. 20 Mei: Te Vlissingen aange komen: Minerva uit zee. Van Vlissingen vertrokken: Ba- rendsz. naar zee; Marva naar Hamburg; Aktjo naar Oslo. Ge- paseerd naar Antwerpen: Veen- dam van Rotterdam; Prins Bern-hard van Londen; Nieuw- aal van Londen; Brem van Oporto; Resnovati van Goole; Danae uit de Middell. Zee; Brandaris van Rotterdam; Friso van Pool. Gepass. van Antwer pen: Muiderkerk naar Rotter dam; Thriantha naar zee; Alde- ramin naar Rotterdam. 21 Mei: Gepass. naar Antwer pen: Hondsrug van Rotterdam; In Orde van Hull; Elisabeth van Zaandam; Hedel van Rotter dam; Amigo uit zee naar Gent. Donderdag arriveerde het Franse Tankschip Minerva met 15.000 ton stookolie, welke wordt opgeslagen ln de tanks van de Vlismar, aan de buitenhaven te Vlissingen. VOETBAL. Woensdag j.l. speelde Tholense Boys op eigen terrein een matoh tegen M.O.C. van Bergen op Zoom en won deze met 20. P.V. „De Reisduif". Noordgouwe en Omstreken. Uitslag wedvlucht Vilvoorde op 15 Mei 1948. In concours 117 duiven. 1 C. P. Stoel, Brouwershaven; 2 P. v. d. Welle, Zierikzee; 3, 10, 14, 18 en 22 A. C. Priem, Zonne malre; 4 W. J. Radewalt, Nleu- werkerk, 5 en 12 Gebr. Slager, Brouwershaven; 6, 9, 13, 15 en 23 v.-Almenkerk-Stoel, Noordgouwe; 7 J. M. Kloet, Brouwershaven; 8 A. Overweel, Dreisehor; 11 M. H. C. Akkerdaas, Noordgouwe; 16 en 20 C. J. Overweel, Zonnemalre; 17 en 19 C. Bal, Sirjansland; 21 M. J. Kloet, Zierikzee. Snelheid le duif 1022 m. p. m. Laatste prijswinnende duif 916 m. p. m. Wat brengt de radio? PROGRAMMA VOOR HEDENAVOND. HILVERSUM I, (301.5 M)V. A.R.A.: 6.00 Nieuws. 6.30 Ned. Strijdkrachten. 7.00 Artistieke staalkaart. V.P.R.O. 7.30 Cursus: „De Kerk nu". V.A.R.A. 8.00 Nieuws. 9.30 Weekend-orkest. 10.00 Hoorspel: „Een dooie boel tegenwoordig." 10.30 The Ram blers. 11.00 Nieuws. HILVERSUM II (415 M.)K. R.O. 6.00 Pianospel. Muzikale melange. 6.15 Weekoverzicht. 6.40 „Spineuza". 7.00 Nieuws. 7.4S „Kampvuren langs de evenaar". 8.00 Nieuws. 8.05 De gewone man. 8.20 Lichtbaken. 8.50 Pro menadeconcert. 9.25 Radio-feuil leton. 10.00 Weekend-serenade. 11.00 Nieuws. Zondag 23 Mei. HILVERSUM I (301,5 M.)ï V.A.R.A. 8.00 Nieuws; 8.30 Voor het platteland; 9.15 Gevraagde muziek. V.P.R.O. 50.00 Zondags halfuur; 11.00 Kerkd. Holl. Gem. in Londen; A V.R.O. 12.00 Queen's Holl Light orchestra. 12.30 De Zondagclub. 12.40 Mannenkoor; 1.00 Nieuws; 1.50 De Spoorwegen spreken; 2.05 Boekenhalfuur; 2.30 Concerten met'toelichting; 4.00 Harmonie corps .Uitspanning na Arbeid"; V.P.R.O. 5.00 Het Engels Vrijzin- rlig Protestantisme; V.A.R.A. 6.00 Nieuws; 6.30 Ned. Strijd krachten; 7.00 Radiolympus; A.V.R.O. 8.00 Nieuws; 8.15 Om roeporkest; 9.15 Hoorspel: „Villa Rose"; 9.50 De Speeldoos; 11.00 Nieuws. HILVERSUM II (415 M,). I.K.O.R. 8.30 Kerkd. Begijnhof kapel, Haarlem; K.R.O. 9.30 Nieuws; 9.45 Drie werkjes van, Mendelssohn; 11.30 K.R.O.-trio; 12.15 Beantwoording vragen van luisteraars; 12.35 Lunchconcert; (1.00 Nieuws); 1.40 Utrechts Vrouwenkoor; 2.00 „Gooise Kring"; 3.50 Muz. Tombola; N.C.R.V. 5.00 Radiodienst Geref. Kerk M'burg. Voorgaflger ds Veldkamp; 6.30 Geestel. liede ren; 6.45 „Kerkelijke Canta tes"; 7.15 „Kent gij uw Bijbel"; 7.30 Nieuws; K.R.O.: 8.05 De gewone man; 8.40 Vrolijk ver- volgspel: „Het standbeeld van de generaal". 9.15 Concert; 11.00 Nieuws. Maandag 24 Mei. HILVERSUM I 301,5 M.) A.V.R.O. 8.00 Nieuws; 8.45 Licht concert; 9.15 Morgenwijding; 9.45 „Arbeidsvitaminen"; 10.35 Zang en pianospel; 11.15 Voor dracht; 12.00 Bejaard maar be mind; 12.30 Weerpraatje; 1.00 Nieuws; 1.15 Virtuoso Sextet. 2.15 Orkestmuziek, 3.00 Bon- bonnière4.40 Musicalender. HILVERSUM II (415 M.) N.C.R.V. 8.00 Nieuws; 8.15 Te Deum Laudamus; 9.15 Ochtend bezoek bij jonge zieken; 9.35 Vragen aan voorbijgangers (her haling) 10.30 Morgendienst; II.00 B.B.C. Symphonie Orkest; 11.15 Van oude en nieuwe schrijvers; 11.35 Amati Trio; 12.00 Viool- en pianospel; 12.30 Weeroverzicht; 1.00 Nieuws; 1.15 Sans Soucl; 2.00 Radiouit- zending voor de scholen: „EEN BOEIENKONING UIT DE ZEEUWSE STROMEN", DOOR J. WALRECHT, BIEZELINGE; 2.35 Zangrecital; 3.15 Kameror kest; 4.00 Bijbe'lezing; 5.00 Kleulerprogr. 5.15 Pop. Orgelbe speling. Aimsterdamsche Effectenbeurs. Slotkoersen op 21 Mei medegedeeld door: Incasso-Bank N.V. - Goes. J. C. Jap. lijn K. N. Stoomboot Kon. Paket Scheepv. Unie Rott.. Lloyd Stv. Nederland H.V.A. Java Cult. N.I.S.U. Vorstenl. Dell Bat. Mij Dell Mij Senembah Muller I A'dam Bank Holl. B. Unie Rott. Bank Twentsche Bk. Anaconda Beth Steel Chrysler Gen. Motors Intern. Nick. Kennecott Rep. Steel U. S. Steel Clt. Service N. American Cont. Olie Midcont. Oil Philips Oil Shell Union Tidewater Baltimore Miss. K. Texas Pennsylvania Nederl. 1962/4 Dito 1947 99 98"/u Dito 1937 98% OS*3/,, Dollarlening. 102 102'/1C Invest, cert. 99% 99% Nederl. N.W.S. 81% 81u/ifl Spaarcert. 100% 100% Indlë 1937 95% 95> Grootboek '46 99% 997» Kol. Bank 102% 98 Ned. Ind. pand. Ned. Hand. Mij 116% 118 153 151 A.K.U. 168% 169% Bergh Jurg. 300 305 Berkel Pat. 129 127 Calvé Delft 182 183 Centr. Suiker Fokker 177 177 Gelder Zonen 158 161 Hoogovens 206 208 Lev. Br. Unil. 285% 238% Nederl. Ford - Nederl. Kabel 290% 294 Philips Gloell. 253% 264% Idem nieuwe 241 249% Wilton F. 205% 207 BilUton I 555 Idem II 482 476 Dordt Olie 307 314% Kon. Olie 330% 338% Dito nieuwe 320% 326% A'dam Rubber 177% Bandar Rubb. 146 Del. Bat. Rubb. 116 118 O. Java Rubb. 81 81% Serbadjadi 83 H. Am. ljjn 208 213 160 164% 179 178% 172 170% 183% 184 172 173 195 195 225% 229 95 98% 103 106 50% 51% 145 113% 148% 152 146% 145% 151 152 155 155% 234% 234 153% 153% 162 164 40% 40% 110% 123 124% 60 31% 59% 60 29 29% 81% 58% 59% 15% 63% 64% 66% 67% 71% 44% 44% 29% 30% 15 15% 20% 20% 16%

Zeeuwsch Dagblad | 1948 | | pagina 2