Publicaties In de straat van Jantje Magazijn „JOCfl" Leerling-Verpleegsters Een ladder in üw kous? Stofknopen en stofgespen TELERS Leer een goed vak Leerling-Drukker D 3 toren van 's-H. Hendrikskinderen wordt hersteld. Bewaker liet gedetineerde ontsnappen. Onverantwoordelijk gebruik van plombes. jawss-fs^es Telefonisch aangesloten M. A. DE DREÜ, Driewegen (Z.B.) onder No. 227 J. A. DE DREÜ, Driewegen (Z.B.) onder No. 228 M. Zandee OP DE STICHTING „VELDWIJK" TE ERMELO J. F. HOPMANS Jr. Flink Meisje HUWELIJK. VAN BERKEL flink Meisje Koopt M de adver teerders in ons blad A. R. Gemeente bestuurders. De Zeeuwse Vereniging van A.-R. Gemeentebestuurders zal üp Donderdag 27 Mei a.s. te Middelburg haar voorjaarsver gadering houden. Eet ligt in de Bedoeling 's middags een geza menlijke rondrit over Walche-] •en te maken. Vijftien jaren Keurings dienst Zeeland N.A.K. De Stichting „Keuringsdienst Zeeland van de Nederlandse: Algemene Keuringsdienst van landbouwzaden en aardappel- pootgoed" zal op Woensdag 2 Juni a.s. te Goes haar 15-jang bestaan herdenken in ,,'t Schut tershof'. Op die dag zal ook het nieuwe laboratorium officieel worden geopenti. GOES. Lliidtijd gedachtenisklok. B en W hebben bepaald, dat de onlangs in gebruik genomen gedenkklok voortaan ter ere van de nagedachtenis der Goesenaars die gedurende de oorlog hun le ven voor het vaderland hebben moeten laten, voortaan geluid zal worden. Jaarlijks op 4 Mei tijdens de stille tocht naar de begraafplaats en elke Zaterdagavond te zeven uur. Handelsavondschol. Vrijdagavond vond in bijzijn van bestuur en leraren de uitreiking plaats van de rapporten en di ploma's aan de leerlingen van de Handelsavondschool (te Goes,). De voorzitter van de „Vere niging Handelsavondschool" de heer R. Rothuizen, sprak iedere klas afzonderlijk toe en de heer W. de Glas overhandigde met een persoonlijk woord de rap porten aan de leerlingen. Bij de uitreiking aan de leerlingen, die voor eindexamen geslaagd zijn, wezen de heer Rothuizen en de heer De Glas er op, dat de vier leerlingen de enig over geblevenen waren van de hoogste klas, waarvan de ove rige leerlingen het examen niet konden doen, omdat ze in mi litaire dienst werden geroepen. De vier geslaagden zijn we liswaar niet volleerd, maar be zitten toch een goede kennis, waarmede zij in de maatschap pij hun nut kunnen doen. Een der geslaagde leerlingen dankte voor het genoten on derwijs en bood de directeur een aardig geschenk en de le raren een rokertje aan. KRUININGEN. Vergadering buurtvereniging. Donderdagavond vergaderde de Buurtvereniging „Het Bouwplan" ln hotel „De Uitkijk" onder voor zitterschap van de heer J. Slnke. Het ledental ls thans 66. De penningmeester deelde ln zijn ver slag mede, dat over 1947 een sal do van f 87.75 in kas ls. De aftre dende bestuursleden Jac. v. Nieu- wenihuize en H. Suij werden her kozen. Het doen van een verzoek aan de P. T. T. om een brievenbus te plaatsen ln het centrum der buurt vond aller instemming. Het a.s. 50-jarig jubileum van H. M. de Koningin zal ln een al gemene vergadering uitvoeriger worden besproken. Door het bestuur zal een excur sie van de leden worden georga niseerd. ST. PHILIPSLAND. Merriekeuringen voor keur- stamboek. Uitslag van de Keuring van Merrieën die opgenomen zijn in het Keurs tamboek, gehouden op Dinsdag. Cora, eig. Jac. van Gaastel, St. Philipsland; Margriet, eig. A. Voltooiing nog deze zomer. De toren van 's-lleer Hendriks- kinderen staat in de steigers. Het was hard nodig, dat deze toren, gebouwd in de 15e eeuw en eigen dom van do gemeente, werd her steld, want voor dat in April 1947 de werkzaamheden aanvingen, kenden de kerkgangers 's Zon dags ai geen gebruik meer maken van de hoofdingang, omdat ze groot gevaar liepen stukken steen op het hoofd te krijgen. Het ls met de toren van 's Heer Hendrikskinderen al net gegaan als met verschillende andere to rens in onze provincie: ze konden niet afgebouwd worden. Want het lag ln de bedoeling de toren ho ger te doen zrjn dan ze thans is. Op een gegeven tijdstip moest de bouw echter gestaakt worden en er zat niet anders op, dan de zaak dicht te maken. Waarschijnlijk heeft de toren een houten bekroning met houten balustrade gehad. Bij de herstellingen uitgevoerd in 1882 is deze bekroning afge broken en vervangen door de achtkantige stenen koepel. Dateert de toren uit de 15de eeuw, de kerk ls niet zo oud. De ze werd n.l, gebouwd ln 1805. Het is buitengewoon jammer, dat de herstellingen in de loop der eeuwen niet met voldoende overlog zijn aangehracht. Wan neer men toren en kerk werkelijk wilde restaureren, zou er heel wat anders moeten gebeuren dan thans, nu er alleen herstelwerk zaamheden verricht worden. Im mers op vele plaatsen zijn veran deringen aangebracht, die geheel niet aanpassen bij de bouw; we denken hier bijv. aan de venster banken van het kerkgebouw. Mag de toren van dit stille dorpje, dat zo prachtig versoholen ttgt tussen de bomen, als bouw werk wellicht niet belangrijk zijn, door het bijzonder silhouette mar keert hij de lage woninkjes, die als kiekens onder moeders vleu gels zijn gekropen. Een grote hoogte heeft de toren niet, maar niettemin kan men hem overal zien, en het zou een smartelijk idee zijn deze toren te moeten missen ln het prachtige Bevelandse landschap. Daarom kan men ook dankbaar zijn, dat de Vereniging Monumentenzorg de toren op de voorlopige lijst van Nederlandse monumenten die ge restaureerd dienen te worden, ge zet heeft. En de eerste stap voor die restauratie wordt gedaan door' de herstellingen die thans aange bracht worden. Het lag reeds veel eerder in de bedoeling met de her stelwerkzaamheden aan te van gen, doch de oorlog verhinderde dit. Pas in April 1947 kon er een aanvang worden gemaakt en men hoopt de toren nog deze zomer klaar te krijgen. De bedoeling van de restauratie is, de toren zoveel mogelijk in zijn oorspronkelijke toestand te rug te brengen. De lelijke cement- laag is verwijderd. Aan de voorzijde boven de in gang zal een glas in lood raam worden aangebracht, terwijl de wijzerplaten worden verplaatst. (De wijzerplaten staan thans ln de „koepel" en worden gebracht ln de toren zelf.) Aanvankelijk waren de kosten van herstel geraamd op f 47.000, waarin het Rijk 70 pet. zou bij dragen, doch thans zullen volgens een gewijzigde begroting de kos ten f 73.115 bedragen. In de gemeenteraadsvergadering van vandaag vormt dit een punt van behandeling. B. en W. stellen n.l. voor, dat de gemeente een hoger bedrag be schikbaar stelt en willen tevens trachten de Rijks- en provinciale subsidie verhoogd te krijgen. Nederland ls arm, maar we ge loven toch, dat er nog wel geld zal kunnen gevonden worden om de „dominerende figuur" aan de rand van de Poel volledig te her stellen. Hanse, Anna Jaeobapolder; Juli ana van „La Solitude", eig. W. C. van Nieuwenhuijzen, St. Phi lipsland; Irene van de Zwarte Schouw, eig. H. J. Rijstenbil, St. Philisland; Prinsesse van de Zwarte Schouw, eig. H. J. Rijs tenbil, St. Philipsland; Polka van Vredenburg, eig. C. H. A. Stols, St. Philipsland; Paula van Vre denburg, eig. C. H. A. Stols, St. Philipsland; Irene van Henriëtte Hoeve, eig. J. A. Stols, St.. Phi lipsland; Mirza, eig. A. (i van Strien, Anna Jaeobapolder; Cor- rie van Triangel, eig. Wed. J. C. Vogelaar, Anna Jaeobapolder; Flora, eig. A. C. Wisse, Anna Jaeobapolder; Caliste van Cora, eig. A. C. Wisse, Anna Jaeoba polder. THOLEN. Aanbesteding. Op 11 dezer werd aanbesteed het onderhoud van de Waterke ring van het Cal. Waterschap Scheipen isse. Inschrijvers waren: W. v. d. Linde, Scharendijke f 33.200; j. M. Dekker, Brouwershaven f31200; W. v. d. Berg, Bruinlsse f 30100 ;L. v. Boven, Ellewoutsdijk f30060: S. en J. v. Vossen, St. Annaland 30020; A. Warrens, Os- senisse f 29790; P. en F, de Klerk Werkendam f29630; A. v. d. Werf, St. Maartensdijk en D. v. d. Werf, Scherpenisse f28930; Gegund behoudens goedkeuring Ged. Staten aan laagste inschrij vers. Arrondissementsrechtbank. Ned. Herv. Kerk. Beroepen te Mijnheerenland, C. J. J. Janse, hulppr. te Mid delburg; te Zwolle, H. Krebte te Culemborg; te Nieuwkoop, 'N. Kooreman te Scherpenisse; te Puttershoek (toez.), L. van de Peut te Besoyen; te Sellingen, P. Allard te Roderwolde; te Apeldoorn, mr G. A. Alma te Lisse en J. P. Steenbergen te Waubach (L.); te Maartensdijk, W. L. Mulder te Rijssen. Aangenomen naar Utrecht (buitengew. pred.pl.), H. van der Linde te Beek-Ubbergen; naar Nijmegen, F. H. Janssen te St. Oedenrode. Bedankt voor Dussen, W. L. Tukker te Bleskensgraaf; voor Ouderkerk a. d. IJssel, C. A. Korevaar te Gouda. Beroepbaar. De classis Alkmaar der Geref. Kerken, heeft ds H. J. Olde- mans, voorheen Herst. Evang. Luth. predikant te Den Helder, na gehouden coll. doctum, be roepbaar verklaard in de Geref. Kerken. Ds Oldemans zal gaarne een e.v. beroep terstond in over weging nemen. Zijn adres is Weezenstraat 70 te Den Helder. Prof. dr A. M. Brouwer f In de ouderdom van 72 jaar is te Zeist overleden, prof. dr A. M. Brouwer, oud-hoogleraar aan de R.U. te Utrecht. De overle dene was van 1902 tot 1906 pred. bij de Ned. Herv. Gemeente te Haamstede en daarna te Meppel. In 1910 werd hij rector van de Zendingsschool te Rotter dam, in 1917 Zendingsdirector te Oegstgeest. In 1921 werd hij hoogleraar vanwege de Nea. Herv. Kerk aa'n de Utrechtse universiteit. In 1935 werd hij aan dezelfde universiteit benoemd tot gewoon hoogleraar in de Exegese van het N. Testament en de Oud- Christelijke letterkunde. De heer A. J. Rottier Jz. te Borssele slaagde (cum claude) te Breda voor het administratief diploma Land- en Tuinbouw. De heer N. de Groot te Halste ren is benoemd tot tijdelijk sto ker aan de Gasfabriek, te Tholen. De inzameling voor de Ten toonstelling „De Nederlandse Vrouw" heeft te Tholen ƒ217.80 opgebracht. Zoals de lezers wel begrepen zullen hebben, zijn aan de zwem vereniging „Luctor et Emergo" te Souburg niet 10 personeelsle den verbonden. Dit moet zijn 4. De 39-jarige J. P. B., wonen de te Rotterdam had als bewaker in het interneringskamp te Sluis opzetteüjk de politieke gedeti neerde delinquent D. E. Lancee laten ontsnappen. Hij had zich n.l. opzettelijk op-de wachttoren waar hjj toen dienst verrichtte, omgedraaid, daarmede aan ge noemde L. gelegenheid gevende het gebouw en het kamp te ver laten. Een medegedetineerde ver klaarde er bij tegenwoordig te zijn geweest toen L. op 6 Janu ari tot verdachte, die toen op wacht stond, zei: „ik zou er wel een paar uur uit willen" en dat verdachte daarop zei: „dat kan, ik zie niets, dan draai ik mij wel om". Verd. ontkende dit laatste ge- Een Belgische landbouwer te Arrondissementsrechtbank te Burgerlijke Stand. zegd te hebben. Niemand heeft GOES. Geboren: Maria L., d.v. volgens verd. gezien, dat Lancee i\ f*uise_en M. L. de Block; is gevlucht terwijl hij dienst had Christiaan J., z. v. C. Nijssen en op de toren. Hij gaf toe, dat hij "y va" Marjanne zijn plicht grof verzuimd" heeft, i Tv' ïllems en M. E. Lancee had vergunning om zich v' overal in het kamp vrij te be wegen. Bij ziekte van een be waker werd deze verpleegd door n.b. de gedetineerde Lancee! TIT De Officier achtte het bewijs "airave, 23 j. 1 - 1 IIT/SV* I A/4 /.m geleverd en merkte op dat er vreemde toestanden in het kamp te Sluis heersten. Hij achtte dit ambtsmisdrijf zeer ernstig en eis te 5 maanden gevangenisstraf. De Rechtbank gelastte een na der onderzoek en verwees de zaak naar de Rechter-Commis- saris. stofzuiger zwijgt. 11.30 Pop. non stop-progr. 12.00 „Vincentino". 12.30 Weerpraatje. 12.33 Voor "t platteland. 12.38 The Killma Ha- waitans. 1.00 Nieuws. 1.20 Orkest. 2.00 Gesproken portretten. 3.00 Jeugd-Hoorspel. 3.30 De Regen boog. 5.30 Wekelijks praatje over maatschappelijk werk. 5.35 De Ondertrouwd: B. J. HoUestelle, J ••Troubadours"- 40 j. en M. C. Staal, 33 j. HILVERSUM II, (415 m.): N. Gehuwd: F. Schrier, 25 j. te C. R. V. 8.00 Nieuws. 8.15 Geiwij- Koosendaal en Nispen en P. M.1 de muziek. 9.00 Ochtendbezoek bij jonge zieken. 10.20 Werken Overleden: R. M. Schenkel, i van Camllle Saint Saëns. 10.45 89 j., wed. van A. Meerman. i Reportage Bond van Melsjesver- K-TfwrnerTr n/r„;„ I enl®:ln=en °P Geref. Grondslag. M a t1 w f M Jaarlijkse Bondsdag ln Rotter- M., d. v. J. H. van As en E. danl 12,30 Weeroverzieht. 12.33 Janse. Gehuwd: M. P. de Graaf, 24 j 1M de Stolpe^351j°°'n'w? kbdde^30 Cyclus "Van Rameau tot j.; J. de Rooy, 22 j. en P. C. Sin- ke, 20 j.; A. Harinck, 45 j. en N. G. Dekker, 38 j. Petegem kocht in het najaar 1947 van de aardappelimporteur A. P. Cantens te St. Gillis (B.) 100 baaltjes van 50 kg. pootaard- appelen. Cantens gaf bij de koop de verzekering dat die aardappe len uit Nederland afkomstig, en in Nederland als pootgoed goed gekeurd waren. Alle baaltjes waren dan ook voorzien van merken en labels, volgens opdruk afkomstig van de Keuringsdienst Zeeland, terwijl in elk baaltje een certificaat van de Keuringsdienst zat. Bij oontrolering bleken de certificaten vals te zijn. De aan gebrachte keuringsmérken (plom bes) bleken niet vervalst te zijn, zodat werd vermoed, dat deze op onbevoegde wijze van uit Ne derland waren verkregen. Bij een daarop ingesteld onderzoek ble ken deze plombes op verzoek van genoemde Cantens te zijn aan gebracht door de controleur van de Keuringsdienst Zeeland A. van E., te St. Jansteen. Van E. gaf op de zitting van de Middelburg toe, 100 baaltjes aardappelen te hebben geplom*- beerd met plombes-keuringsmer- ken voor pootaardappelen van de Keuringsdienst Zeeeland, die hij ST. PHILIPSLAND. Geboren: Pieter, z. v. P. J. C. Vogelaar en E. F. Francoijs; Augustina H. M., d. v. J. M. Matthijssen en Z. B. Opdorp; Gillis M., z. v. Chr. Wisse en L. K. van der Bijl; Cornelia N., d. v. A. Vaders en krachtens zijn functie in zijn be- Mo1' Jacoba J-. d. v. J. Moer- zit had. Verdachte had zich thans te verantwoorden wegens verduiste ring van die plombes. Hij had er geen geld voor gevraagd noch Vpor gekregen. De Belgische landbouwers kregen door de frau duleuze plombering minderwaar dige poters. De naam van het Nederlandse pootgoed wordt hierdoor in ern stige mate in discrediet gebracht merkte de Officier van Justitie op. Hij eiste 10 maanden gev. straf met aftrek. Mr P. C. Adriaanse, raadsman, vroeg te willen volstaan met ge deeltelijke voorwaardelijke en ge deeltelijke onvoorwaardelijke straf. Uitspraak Vrijdag 28 Mei. In hoger beroep werden de volgende zaken behandeld: I. de R„ timmerman te Sluis, was in hoger beroep gekomen tegen een vonnis van de Kanton rechter te Oostburg, waarbij hij wegens overtreding van het Ves tigingsverbod was veroordeeld tot f 20.of 10 dagen. Eisbeves-* tiging vonnis kantongerecht. N. W„ strijkster, te Sluis, was in hoger beroep gekomen tegen land en J. J. Wesdorp Gehuwd: J. C. Reijngoudt, 26 j. en H. C. M. de Kok, 29 j.; W. Reijngoudt, 24 j. en M. A. Mol, 17 j.; P. J. v. d. Welle, 28 j. en D. Vermeij, 24 j.; L. den Engels man, 23 j. en J. Verwijs, 21 j.; A. C. Roozemond, 24 j. en E. Kunst, 19 j.; W. M. J. Vermeu len, 30 j. en P. Verwijs, 27 j. NW.- EN ST.-JOOSLAND. Overleden; J. Polderdijk, wed. v. G, Crucq, 81 j. Wat brengt de radio? 2.00 Ged. uitzending van de bonds vergadering van de bond van Ge ref, Meisjesverenigingen. 3.15 Werken van Claude Debussy. 4.15 Voor onze jongens en meisjes. 4.30 Accordeonver. 5.00 Jeugd- hoorspel. Nagek. Advertenties. te Oostburg, waarbij zij wegens overtreding van het Vestigings- besluit was veroordeeld tot Jubilerende vakorganisatie. Prot. Chr. Bond Spoor-, Tram- en ander Vervoerpersoneel. Wij ontvingen het lustrum nummer van „Het Seinlicht", or gaan van de Prot. Chr. Bond van Spoor-, Tram- en ander Vervoer- van deze bond. In 1943 was het niet mogelijk het 40-jarig bestaan te herden ken, van daar dat thans aanyde 45-jarige leeftijd bijzondere aan dacht wordt geschonken. Dit feestnummer spreekt van strijd en zegen. Groot waren aanvankelijk de moeilijkheden. Onder de indruk van de staking in 1903 wilden velen van het personeel van or ganisatie niets meer horen; de bedrijfsleiding nam een vijande lijke houding aan; er waren aller lei tegenstrijdige belangen enz. Dat is in de loop der jaren alles anders geworden. De jubileren de band is onder de zegen des Heren uitgegroeid tot een der krachtigste Christelijke vakorga nisaties en niets wijst erop, dat het hoogtepunt reeds zou zijn bereikt. Er zo is er waarlijk reden om dit lustrum met dankbaarheid te vieren. Bekendmaking. De Burgemeester van Goes brengt ter openbare kennis, dat vanaf 19 Mei 1948 gedurende een en twintig dagen ter secretarie der gemeente ter inzage is neer gelegd een afschrift van het Ko ninklijk Besluit van 4 Maart '48, no. 7, bekend gemaakt in de Ne derlandse Staatscourant van 18 Maart 1948, no. 55, tot aanwijzing van het perceel, kadastraal be kend: gemeente Goes, sectie D., no. 3253 als kunnende krachtens de wet van 22 November 1947 (Staatsblad no. E 370) worden onteigend ten behoeve van de uit breiding van het gemeentehuls van Goes. PROGRAMMA VOOR HEDENAVOND: Hilversum I (301.5 m.): A. V. R. O.. 6.00 Nieuws. 6.15 Piano spel: „Oud en nieuw, van.alles wat". 6.30 Ned. Strijdkrachten.' 7.05 „De E.H.B.O.-week 1948".' 7.15 Beroemde Llederenreeksen. 18e Concert. 7.45 Niwln-klanken. 7.50 Wederopbouwrubriek. 8.00 Nieuws. 8.15 Bonte trein. 9.30 Contact. 10.15 Buitenlands over zicht. 10.30 Louis Zimmerman, vi ool, Pierre Palia, piano. 11.00 Nienws. Hilversum H, (415 m.): K.R.O. 6.30 Philadelphia symphonie-or- kest. 7.00 Nienws. 7.15 Werken van Rodgers. 8.00 Nieuws. 8.05 Do gewone man. 8.12 Omroepor kest. 9.45 Sonate voor fluit en pi- Heden overleed, tot onze diepe droefheid, na een smartelijk, doch gedul dig gedragen lijden, ln de hope des eeuwigen levens, onze geliefde Zoon, Broeder, Zwager en Oom, de heer MARINUS VAN DE PUTTE, in de ouderdom van 42 jaar, in het Gasthuis te Middelburg. Uit aller naam: Wed. A. v. d. PUTTE OORNELISSE. Middelburg, 16 Mei '48. Nadorstweg 44. f20.— of 10 dagen, met bevel de ano. 10.15 Praagse onderwijzers- gemeente Sluis binnen 14 dagen zangver. 10.25 Cyclus orgelmu- te verlaten. Eis-bevestiging von- nis kantongerecht. C. Ph. V., bakker te Zierikzee. was door de kantonrechter te Zierikzee wegens overtreding der Motor- en Rijwielwet veroordeeld tot f 15.of 10 dagen. De Amb tenaar van het O.M. was tegen dit vonnis in appel gekomen. Eis in hoger ber. f50.of 20 d. h. ziek van de 15e tot en met de 20e eeuw. Woensdag 19 Mei. HILVERSUM I, (301.5 m.)V. A. R. A. 8.00 Nieuws. 8.18 Lichte morgenklanken. 9.00 Tsjaikowsky 9.30 Mozart-Schubert. V.P.R.O. 10.00 Morgenwijding. V. A. R. A.: 10.20 Kookpraatje. 10.30 Ais de Heden overleed tot onze diepe droefheid, onze innig geliefde Vader, Behuwd- en Grootvader, de heer JOHANNES MARINUS JACOBUS SCHRIJVER, in de ouderdom van ruim 87 jaren. G. STEUTEL SCHRIJVER. J. STEUTEL. M. SCHRIJVER. P. A. E. SCHRIJVER. A. J. SCHRIJVER— BARENDS. Wed. F. C. WORTMAN- SCHRIJVER. En Kleinkinderen. Goes, 16 Mel 1948. Wilhelminastraat 20. De teraardebestelling zal plaats hebben Woensdag a.s., te 2 uur, op de Al gemene Begraafplaats te Goes. 73. Zo'n mooi scheepje als nu, had Jantje nog nooit eerder ge had Ze hadden 't samen afge- i maakt, Kees en hij: Mooie zeiltjes er op en 'r. stuk ijzer er onder aan, anders sloeg 't zo gauw om. Je zou es zien, hoe mooi 't zeilde! „Als je de zeiltjes maar goed maakt", pochte Jantje. „De meeste jon gens hebben geen verstand van zeiltjes maken". Kees vond 'took. Natuurlijk, zij hadden er wèl verstand van! Er was een plekje aan de vaart, daar lieten allé jongens altijd hun scheepjes zeilen. De walkant was daar laag; dat was gemak kelijk. Eerst probeerden Jantje en Kees het met een lang dun touw er aan. Je kon nooit weten, als 't es niet goed ging! Dan kon je 't altijd nog terughalen. 74. 't Scheepje zeilde best! „Zie je wel", blufte Jantje eigen wijs, „dat wist ik wel! We kun nen 't touw er wél af doen." De wind was zo, dat je mooi heen en terug kon zeilen, dwars over de vaart. Kees holde dus de brug over naar de andere kant. Dan kon hij 't scheepje weer terug sturen naar Jantje. 't Ging zó mooi. „Ik zal er es een steentje opleggen", riep Kees, toen 't scheepje weer bij hem was, „dat is 'n telegram!" Maar toen 't telegram midden op 't water was, kwam er een ruk- windje 't bootje schommel de even en.ploemp1 't Steentje viel in 't water! „Man over boord'" schreeuwde Kees. Maarwat erger wasdoor die rukwind zeil de 't sehéepje in 'n heel andere richtingprecies naar 'n plek waterplanten, niet zo ver van de kant't Raakte er in enbleef vast zitten....! <Aw> <Aav Op 20 Mei a.s. hopen (Sj a onze geliefde Ouders, g) w Behuwd- en Groot- X ouders jj) S C. VAN WAARDE (2) en ff J. M. VAN WAARDE— X HOVEIJN, ff hun 50-jarige Echtver- a eniging te vieren. a SDat zij nog lang ge- spaard mogen blijven ff Sis de wens van hun dankbare Kinderen, ff f Behuwd- en Klein- kinderen. tVlissingen: I. VAN WAARDE. M. C. VAN WAARDE- ff KATS. X X Driewegen: a ff J. P. ISRAË1. X E. ISRAËLVAN ff S WAARDE en Kleinkinderen, ff SArnemuiden, Mei 1948. Grintweg. J. A. TIELKEMEIJER en C. M. TIELKEMEIJER— VISSCHER, zeggen hiermede, namens wederzijdse familie, hartelijk dank voor de vele blijken van belangstelling voor en tijdens hun huwelijk onder vonden. Goes, 14 Mei 1948. 's-H. H. kinderendijk 10 c. Voor de vele bewijzen van belangstelling, bij onze 45- jarige Echtvereniging on dervonden, betuigen wij, mede namens onze Kinde ren, onze hartelijke dank. D. TOORENAAR. M. TOORENA." R—GRIEF. Kloetinge, 18 Mei 1948. Lewestraat 44. Voor de vele blijken van belangstelling ondervonden na de geboorte van ons zoontje, betuigen wij onze hartelijke dank. J. DE SMIT. E. C. DE SMIT—KEIM. Souburg, Mei 1948. Kanaalstraat 47. Voor de vele blijken van belangstelling bij onze 40- jarige Echtvereniging on dervonden betuigen wij me de namens onze Kinderen, Behuwd- en Kleinkinderen onze hartelijke dank. B. DE SMIT. J. DE SMIT—NOELS. 's-Heer Arendskerke, F 176 a. Voor de vele blijken van belangstelling ons betoond tijdens de herdenking van onze 45-jarige Echtvereni ging, zeggen wij, ook na mens onze Kinderen, rllen hartelijk dank. J. GESCHIERE. M. GESCHIERE—KODDE. Biggekerke, 13 Mei 1948. Voor Uw gewaardeerde blijk van deelneming, ont vangen na het overlijden onzer geliefde Moeder, Be huwd- en Grootmoeder, Me vrouw MARIA TRAMPER, (Wed. van de heer W. Schipper), betuigen wij U onze oprech te dank. Familie SCHIPPER. Familie DE SCHRIJVER. Goes, Mei 1948, Nieuwstraat 45. [Middelburg, Seisstr. 1719. Allen die iets te vorderen hebben van verschuldigd zijn aan of zaken of waarden onder zich hebben behorende tot de nalaten schap van Mejuffrouw JO HANNA CORNELIA MAL- JAARS, weduwe van de lieer Abraham de Nood, ge woond hebbende te SINT LAURENS en overleden te Oostkapelle (Huize Irma) op 1 April 1948, wordt ver zocht hiervan opgave, beta ling of afgifte te doen ten kantore van de notaris J. L. VAN DER HARST te Mid delburg vóór of 'op 1 Juni 1948. LEDENVERGADERING van het Suppletiefonds „Draagt Elkanders Lasten", tot ondersteuning van krank zinnigen uit de middenstand in Zeeland, te houden op Donderdag 20 Mei a.s., des nam. 2% uur, in de Bo- gardzaal te Middelburg. Namens het Bestuur, K. J. DOMINICUS, Voorz., Wemeldinge. P. KESTELOO, Secr., Serooskerke (W.) MODERN TAXIBEDRIJF U DRAAIT EVEN TELEFOON 2 56 5 en wij staan te Uwen dienste Middelburgsestr. I, GOES TE KOOP BIJ INSCHRIJVING: HET WOONHUIS met erf te Goes, aan de Violenstr. No. 32, groot 1 A. 97 c.A., in huur bij C. de Kunder, voor 28.per maand. Inschrijvingen in te leveren ten kantore van Notaris H. JONKERS te Goes, vóór of op 25 Mei 1948. Bezichtiging te bevragen bij de huurder op Dinsdagen en Donderdagen van 13 uur n.m. RIJKDIENST VOOR LANDBOUWHERSTEL District Walcheren Loskade 27 Middelburg Ondergetekende deelt mede, dat er voor inzaai voorjaar 1948 geen bonnen voor aan koop van gras- en klaver zaad meer worden verstrekt. Rekeningen van reeds ge kocht en afgenomen gras- en klaverzaad moeten voor 29 Mei a.s. aan bovenge noemd adres ingeleverd zijn. A. D. GANZEMAN, Districtshoofd. HENNEN ZONDER BON. Prima Dieren. W. Legh. Barn., Ex. Legh., R. Isl., Reds en Patrijs Legh. 8 weken 4.50; 10 weken 5.14 weken 6.p. st. Kippen br. '47, volle leg, W. Legh. ƒ7.Barn., Patr. en Reds 8.50 p. stHennen •vanaf 12 st. onverwante haan gratis. Absoluut kwali teit en kerngezond. Aanbev. De Groot's Pluimveebedrijf, Austerlitz. (Inrichting tot Christelijke verpleging van Geestes- en Zenuwzieken, aan het Station gelegen), kunnen meerdere van positief Chr. beginselen worden geplaatst. M.U.L.O. diploma thans niet vereist. Volledige kosteloze opleiding tot Rijksdiploma Zieken verpleging B. Nieuwe zeer gunstige salarisregeling. Drie weken vacantic per jaar. Voor eerste aanschaf dienstkleding zorgt de^ Stichting. Sollicitaties aan de Geneesheer-Directeur. VOOR REPARATIE VERBOUW NIEUWBOUW Westsingel 69 Goes. Werkplaats: 's-Heer Hen- drikskinderenstraat 1012 Telefoon 2209. IANGE KEBKJM 30 OOE5 TEUUS TE KOOP: RODE-, SAVOYE-, WITTE EN BLOEMKOOLPLANTEN P. WISSE, Tuinbouwlust, Aagtekerke. v.d.e.n. gevraagd. Goed sa laris. Mevr. de Prez, v. Eedenstr. 18, Haarlem. Weduwnaar 58 jaar met klein kapitaal zoekt langs deze weg kennismaking met nette Weduwe. Leeftijd 45 tot 55 jaar. Br. no. A 1279, Bur. Zeeuwsch Dagblad Goes. Dames I Wij halen ze voor U op (Ook Nylon) Tevens alle soorten Kanaalstraat - Souburg gevraagd voor nog enkele percelen Bonen Inlichtingen bij Koning Vlieger, GOES Telef. 2579, 's avonds 2259 Voor: LICHTDRUK-, COPIËER- en TYPEWERK TECHNISCH-BUREAU Nieuwendijk 45, Vlissingen, Telefoon 675. Snelle aflevering en ver zending door geheel Zeeland HENNEN! HENNEN! zonder bon verkrijgbaar, prima kwaliteit gegar. W. Legh., Barn., Acona's, R. Isl. en Patrijs 9 weken 4.50, 12 weken 5.14 weken 6.p. st. Kippen laatste br. '47, volle leg, W. L. 7.andere soorten 8.50 p. st. Vanaf 12 st. fran co. Aanbev. Amerikaans Hoenderbcdr. „Jong Leven", Bremstraat 29, Utrecht. Gevraagd een boven 22 jr. in doktersgezin bij Scheveningen. Frankenstr. 66, Den Haag. Word drukker, een prachtig vak, vol afwisseling. Wij kunnen plaatsen een of aankomend ZETTER-DRUKKER. Meldt U aan bij Drukkerij C. VAN VELZEN, Krabben- dijke.

Zeeuwsch Dagblad | 1948 | | pagina 3