Publicaties Boerenleenbank Tholen spaarbank tot een bedrag van Vierde 40-jarig beslaan taalbcdrag aan uitbetalingen van IpetWtndmg Nederland-België 2-2. van 1 antje n /o%5r flmvfmienwuf, (Vervolg van pag. 2.) KAPELLE. Brand in werkplaat» Vrijdagavond brak er brand uit in de werkplaats van bet Installa tiebureau van de heer Slabbe- koorn. Door het aansteken van een benzinelamp, vatte een bus gasolle, die ln de buurt stond, vlam. De heer Slabbekoorn, die ver schillende materialen wilde ver wijderen liep daarbij verscheidene brandwonden op. De Kapelse brandweer was spoedig ter plaat se en had de brand vlug ln be dwang. Met enige materiële schade liep het af. KAPELLE-BIEZELINGE. Gemeenteraad. Donderdagavond om 7 uur zal de gemeenteraad van Kapelle-Ble- zellnge bijeenkomen. O.m. komt in behandeling: Voorstel tot aan koop van een strookje grond te Schore voor straatverbreding; een verzoek van de Nederlandse Spoorwegen te Utrecht om ver gunning tot aanleg van een spoor wegverbinding voor goederenver voer voor de Fa. F. J. van der Have: een verzoek om een bijdra ge per leerling voor het Chr. Ly ceum te Goes; goedkeuring be stratingsplan voor het bouwplan te Blezelinge; een voorstel tot onderhandse aanbesteding van het bestratingsplan te Blezelinge en een toelichting door Prof. Ir. J. F. Berghoef op het door hem op gemaakt definitief plan tot her bouw van het raadhuis. YERSEKE. De meerpalen gearriveerd. In de haven van Yerseke zijn eindelijk de meer dan twee jaren geleden bestelde meerpalen gear riveerd. De bok „Bob" van de fa. Verstrate.te Haamstede is ook te Yerseke aangekomen voor het in heien van de palen. 8000 ton zaad aangevoerd. Met een 20-tal schepen van Yerseke en Wleringen ls verleden week ongeveer 8000 ton zaad en halfwas mosselen binnengebracht. De vraag wordt echter minder, het aanbod groter. WOLPH AARTSDIJK. Brand. Zaterdagmorgen ontstond er brand bij de heer J. Mrjaard Jz. in de Dorpsstraat. Dank zij het feit. dat de brandweer vrijwel on middellijk ter plaatse was en het vuur bestreed met brandblusappa- raten eu een straal op de water leiding, minderde het vuur spoe dig. Niettemin brandde de gehele keüken uit en is de financiële schade tamelijk groot. De brand werd veroorzaakt door een vergasser, waarop een pan met vet stond. YVEMELDIN'GE. Ned. Hervormd Jeugdgebouw in gebruik genomen. Zaterdagavond had de inwij ding plaats van het Ned. Herv. Jeugdgebouw, het vroegere „Ho tel Korstanje", onder leiding van de heer Jac. Wabeke Az., presi dent kerkvoogd, die velen. w.o. de burgemeester, kon verwelko men. Hij schetste daarna in grote trekken de onderhandelingen en tenslotte de aankoop van ge noemd pand voor een te stichten jeugdgebouw. Voorheen waren genoemde ver enigingen in diverse gebouwen onder gebracht, doch nu er een geschikte gelegenheid zich voor deed, waren Kerkvoogden met de andere colleges bereid gevonden om tot verwerkelijking van het meente Soest een bezoek te bren gen aan deze gemeente. Soest hesf Oostkapelle geadop teerd en liet speciaal bij de bo- menactie-van haar belangstelling blijken. De officiële ontvangst zal des morgens plaats vinden om half elf. Des middags ls er een muzl kale rondwandeling en des avonds na de gemeenschappelijke koffie maaltijd een concert, zowel door het muziekcorps van Soest als van Oostkapelle. De bevolking wordt verzocht deze dag de vlag uit te steken. DOMBURG. A Trielier won de wisselbeker. Voor het eerst sedert de bezet ting heeft op Hemelvaartsdag de schietver. „Domburg" ter plaatse een huishoudelijke wedstrijd- ge houden. De wisselbeker, in 1940 gewonnen door de heer A. Trleller werd wederom door deze schutter bemachtigd, thans met 96 punten ln io schoten. Verdere prijzen; Groep I A. Trleller 96 punten; P. de Pagter Jr, 90 ;J. v. d. Hage 88; W. Brand 86; G: Wisse 85; D. Trleller 83; L. Schoe 80, C. Provoost 80. Groep H: P. de Pagter Az. 81; S. .Coomans 79 ;A. Provoost 77; J. Roetse 74; H. v. d. Welle 74; J. Coomans 70; P. J. Elout 63; J. Vreeke 60. Rozenprijs: A. Trleller na kam pen met W. Brand. Ouderavond. Vrijdag, was er een drukbezoch te ouderavond ln de openbare school. Nadat de kinderen uit de middelste klassen enkele liedjes hadden gezongen o.l.v. de heer A. A. Janse, sprak de heer J. op den Akker, beroepskeuze-adviseur bij het Gewestelijk Arbeidsbureau te Middelburg uitvoerig over be roepskeuzevoorlichting. Hij stelde de ouders na afloop ln de gele genheid zich met hem nader te onderhouden en nam zich voor binnenkort de kinderen van de hoogste- klassen desgewenst te testen. Vol belangstelling bezich tigden de ouders het werk van hun kinderen, waarna het h.d.s., de heer A. Goedhals filmstroken van ,Het wondere land van de Nijl" (Cairo, pyramiden, woestijn) vertoonde en toelichtte. THOLEN. In verschillende percelen aard appelen in het eiland doet zich het verschijnsel voor, dat een deel der gepote zetters niet voldoende tot ontwikkeling komt. Men noemt dit z.g.n. „onderzeeërs". De oor zaak wordt gezocht ln geen vol doende. ontwikkeling en kracht der kiemen, die lnplaats van op schieten, zich plat op de grond ontwikkelen en slechts zeer dunne uitlopers vormen. Merriekeuringen. Te Gobs, Middelburg en 's-Heerenhoek zijn merriekeu- ringen gehouden voor opname in het keurstamboek. Voor de keuring te Goes wa ren 35 merries opgegeven, waar van 8 afwezig waren en 13 wer den afgekeurd. Voor Middelburg waren 30 opgegeven, waarvan 4 afwezig waren en 26 werden afgekeurd. In 's-Heerenhoek waren van de 16 opgegeven merries 5 af wezig, terwijl 11 afgekeurd wer den. j nwL In de gemeente Tholen kreeg een vijftal melkslrjters een proces verbaal wegens het verkopen van melk zonder bon. Gewestelijk Arbeidsbureau Middelburg. Op 1 Mei 1948 stonden Inge schreven 1683 (46) personen, waarvan er 1012 ln de D.U.W. waren tewerkgesteld. Over de week eindigend 1 Mei 1948 wer den 340 (12) personen geplaatst. Het aantal overgebleven aanvra gen bedroeg 750 (111). De tussen haakjes geplaatste cijfers hebben betrekking op vrouwen. Gevraagd worden ó.a.: Walcheren: bouwvakarbeiders, metaalbewerkers, bankwerkers, loodgieters, smeden, zandvormers, kok. loopjongen, bewakers, onge schoolde arbeiders, 'naaisters, aan komend kantoorpersoneel, winkel personeel, huishoudelijk personeel. Zuid-Beveland: bouwvakarbei ders, schoenmaker, monteurs, electriclens, machinebankwerker, smid, loodgieters, magazijnbedien de, etaleur-verkoper, naaister, kantoorbediende, huishoudelijk personeel. Tholen: bouwvakarbeiders, elec- trische grasdrogerij. Schouwen- en Duiveland: bouw vakarbeiders, stoffeerder, meubel makers, smid, lijnwerkers, paar denknechts, kantoorbediende, jongste bediende, huishoudelijk personeel. Zeeuwsch-Vlaanderen: 1.1. druk kers, bouwvakarbeiders, meubel makers, stoffeerders, automon teurs, smeden, buizenleggers, schoenmaker, bankwerker, kleer maker, kok, 1.1. machinist, ma troos, loopjongens, kantoorperso neel, vlasbewerkers, textielarbei ders, loodgieter; leidster voor bontfabrlek, strijksters, naaisters, U. tandtechniker, telefoniste, ho telpersoneel, kantoorpersoneel, huishoudelijk personeel. Aanbiedingen by het Geweste lijk Arbeidsbureau te Middelburg of haar Bijkantoren te Vlissingen, Goes, Kruinlngen, Tholen, Zierlk- zee, Terneuzcn, Hulst, Oostburg en Sas van Gent. -De opbrengst van de te Tholen reeds lang begeerde doel over te gehouA£D colfecte voor het Leger gaan. 2. des Heils bracht f56 op. Daarna ieliciteeerde de burge-1 meester van Sas kerkvoogdij en Als onderdeei van opleiding korkeraad met dit jeugdgebouw. Er zijn volgens spr. nog meerdere verenigingen die een gelegenheid als deze wensen en het gem. be stuur had het oog ook hierop la ten vallen, maar dat heeft niet mogen zijn. Vervolgens werden door de voor telegrafist aan de „De Ruy- terschool te Vlissingen slaagde de heer J. Zachariasse Cz. te Tholen voor het examen „Seinen en op nemen". De gemeenteraad van O.- en W.-Souburg zal Vrijdagmiddag a.s. bijeenkomen. voorzitters(sters) van verschil-Eén der voormalige inwoners lende jeugdverenigingen woorden van Arnemuiden de heer Boone, van dank gebracht aan heren i gepenslonneerd hallechef der N.S. kerkvoogden en kerkeraad voor 1 aldaar, is op ruim 74-jarlge leef- het in gfhr geven van dit ge- tijd te St. Laurens overleden. De Emmabloemcollecte heeft Na de pauze had een samen- te Nissc f3789 opgebracht> spraak plaats van de Grote Meis- jesver. getiteld „Mina-Lina". Ds Oost sprak een kort dank en wijdingswoord. OOSTKAPELLE. Bezoek uit Soest. Op tweede Pinksterdag hoopt De collecte gehouden ten bate van het Hoogelandstichting heeft te Borssele f 31.41 opgebracht. De heer M. Kodde, burgemees ter van Zoutelande, heeft Vrij dagavond voor de leden der Staatkundig Geref. Partij het muziekgezelschap uit de ge- Borssele een rede uitgesproken. ruim f 274.000.De totale om- In een algemene vergadering zet bedroeg f5.259.547,72, terwijl van de Boerenleenbank, welke de balans een bedrag van Zaterdag is gehouden w het veer-1 f 3.746.841,32 "hangeeft. De winst tig jarig bestaan herdacht van bedraagt f 1838.12. deze instelling. Van de oprichters 1» alleen nog in leven de huidige directeur, de heer D. H. v. <L Velde, die dus dezer .dagen zijn veertig jarig ambtsjubileum heeft gevierd. Na de opening door de heer D. H. v. d. Velde van de feeste lijke algemene vergadering in de zaal van hotel Hoek, verwelkom de hij de vele aanwezigen. In een uitvoerige speech werd door de directeur het ontstaan de groei en het nut van de ju bilerende instelling uiteengezet. In het jaar 1908, Waarin de Boerenleenbank als eerste op het eiland Tholen, werd opgericht bedroeg de omzet f 100.000.Dit bedrag was in 1946 opgelopen tot de kapitale som van f 8.500.000. Ook het ledental is flink toe genomen, dit heeft zich namelijk van' 40 tot 205 uitgebreid. Het grote belang van de Boerenleen bank, aldus de heer v. d. Velden bi zijn speech, ligt in het feit dat niet winstbejag het doel is, ■naar het dienen van de platte landsbevolking. Uit het financi eel verslag over 1947 bleek o.m., dat begonnen werd met een kas saldo van ruim f 65.000,— Tegen- Namens de financiële commis sie, welke alles accoord had be vonden, feliciteerde de heer B. J. van V esten het bestuur en in lichten, welk e.v. toelichting het Ned. Herv. Kerk. Beroepen te Benthuizen, J. J. de lieer te Opheusden: te Slie- drecht, D. J. de Reus te Lage Zwaluwe. Bedankt voor Koudekerke, J. H. Renting te Heinkenszand; voor Oldebroek, J. v. d. Heuvel te Schoonhoven; voor Meerkerk, C. A. Korevaar te Gouda; voor Maarn-Maarsbergen, J. J. van Zorge te Hattem. Geref. Kerken. Beroepen te Mechelen, G. D. L. Brederveld te V.agtwedde; te Den Helder (3e pred.pl.), R. Bakker, miss.-pred. te Rotter dam; te Oudega (Wym), A. Kwast, cand. te Den Haag. Aangenomen naai Bedpm, K. Reenders te Naarden; naar Nij megen, G. van Doornik te Min- nertsga. Bedankt voor Doornspijk, O. Bouwman te Nijverdal; voor Tiel, H. Torenbeek te Bunscho ten-Spakenburg; voor Wolvega, G. van Doornik te Minnertsga; voor Bellingwolde, G. E. Arnold te Paterswolde. Geref. Kerken (Art. 31 K.O.) Bedankt voor Bunschoten-Spa kenburg (3e pred.pl.), H. Velt- man te Den Bosch; voor Gro ningen (6e pred.pl.), E. T. v. d. Born te Amersfoort. Chr. Geref. Kerken. Tweetal te Maassluis, P. Dijk stra te Broek onder Akkerwou- de en C. Smits te Driebergen. Beroepen te Mussel, J. H. Ve- lema te Bunschoten. Bedankt voor Luiten a. d. De- demsvaart, J. Overduin te Mep- pel. Geref. Gemeenten. Beroepen te Nunspeet, A. v. Sluijvenberg te Yerseke; te.Ter- neuzen, D. L. Aangèenbrug te Dordrecht. Bedankt voor Moercapelle, dr C. Steenblok te Gouda. Het kerkelijk gesprek. Deputaten van de generale synode der Geref. Kerken (Art. 31 K.O.) hebben aan die van de generale synode der Geref. Ker ken een schrijven gezonden waarin zij mededelen tegen een mondelinge samenspreliing als door die van de Geref. Kerken verlangd, onoverkomelijke be zwaren hebben. Om echter zo veel mogelijk-hen tegemoet te komen steilen deputaten voor, dat zij en de Geief. deputaten in dezelfde week op dezelfde plaats bijeenkomen, waarbij zij de voorkeur geven aan Kampen. Beide partijen vergaderen af zonderlijk, waarbij deputaten voorstellen, dat zij desverlangd dagelijks maximaal vijf vragen stellen waarop zij binnen .24 uur als antwoord begeren „ja" of „neen", terwijl zij zich bereid verklaren in dat geval een zelf de antwoord te geven op door de Geref. deputaten aan hen tot gelijk maximum te stellen vra gen binnen dezelfde termijn. Piet zal. beide partijen vrij staan dt te geven antwoorden toe te Ronde van Axel. Op 18 Mei a.s. (3e Pinksterdag) wordt in Axel een wegwedstrijd voor amateurs gereden over een afstand van 100 km. Wedvlucht. De postduivenvereniging „De Zaterdag wordt voor de vierde Voorwaarts". te Arnemuiden, Ronde van Kloetinge wordt een succes. maal te Kloetinge een wegwed strijd voor amateurs en nieuwe lingen gereden over 100 km. waaraan alle favorieten deelne men. We noemen o.a.: Wagtmans, Peters, Voorting, Alblas, Btndels e.a. Reeds 135 renners schreven ln. Het parcours loopt thans door de kom van het dorp, Koordeinde en Tervatenseweg. Zaterdagmiddagvoetbal. hield Zaterdag een wedvlucht vanuit St. K. Wavre (België). De snelste duif vloog 1020 m. per minuut. De voornaamste prijzen gingen naar de heren J. Sturm (le en 3e) Jac. de Ridder (2e); A. W. r. d. Graaff (3e en 6e); A. de Ridder (4e); J. Sierveld (5e); K. v. Bel- sen (9e)ea A. v. Daien (10e pr.). WEMELDINGE. Ondertrouwd: ZIERIKZEE. Geboren: Neeltje J. J. Verraes, 25 j. en C. J. Oude- J. H. d. v. J. Luijendijk en W. L. man, 18 j. BORSSELE. Geboren: Kitty A., d. v. J. J. Schikker en N. v. Zwee- Kloet; Evert KL, z. v. E. Over- bosch en J. M. van Nes; Comma- rijntje, d. v. J. J. van Dienst en den; Dlna, d. v. J. v. Sabben enJ- Muste. K. Walhout; Lourus z. v. W.j Gehuwd: J. W. Westhoff, 31 j. en Het Nederlandse Zaterdagmid dagelftal heeft te Deurne een 22 geluk spel uit het vuur ge sleept tegen het Belgisch Zater dagmiddagelftal, dat qua tecli- niet op. Vanaf de aftrap verhuis de de bal naar de linkervleugel, kwam voor de voelen van M. Verdoes (Quick Boys) terecht, die prompt de bal over de doel- nieli qua ploegverband op eeirjhjn werkte (21). De resterende hoger plan stond dan het onze. minuten kropen tergend lang- Nog kortgeleden behaalden de Belgen een verdiende 21 zege op het sterke Franse Zaterdag middagelf tal. Dat het een gelijk spel is ge worden, is te danken aan het uit stekend verdedigen van de Hol landse achterhoede, waarih Jaap de Best (Quick Boys), Marken- steyn (Oranje Wit) en Van Maanen (Excelsior P.) de uit blinkers waren. In de tweede helft, toen een stortvloed van Belgische aanval len op het Nederlandse doel aanrolde, hielden zij lange tijd staand, totdat de Belgen 10 min. voor het einde er in slaag den de stand op 21 te brengen. Maar nog gaf onze ploeg de moed zaam om voor de Hollandse sup- portersschare. Nog kwamen er enkele kansen voor beide par tijen, maar gescoord werd er niet meer. In de eerste helft waren de Belgische aanvallen talrijker dan die der Hollanders doch minder gevaarlijk. De Hollanders speel den aanvallend verrassender. Na de hervatting kwamen de Belgen overweldigend opzetten en tot 10 min. voor het einde ontketenden zij een offensief, dat echter de Hollandse verdediging, niet op de knieën bracht. Waren de Belgen echter wat mëer sehot- vaardlg geweest, dan hadden zij deze wedstrijd met enkele doel punten verschil kunnen--winnen. Bijz. Gerechtshof. Voor het Bijz. Gerechtshof zul len morgen o.m. terecht staan Charles J. Bruinooge uit Goes en Abr. J. Verllnde uit Terneuzen. Eerstgenoemde heeft als opper- schaarlelder afdelingscommandant der Landwacht verschillende huis zoekingen laten uitvoeren of zelf uitgevoerd, waarbij een tweetal onderduikers werden gearres teerd. Ook heeft hij er bq Jan Dekker op aan gedrongen dat P. C. Quant zou worden vervolgd wegens ondergrondse activiteit. De tweede had het bij zijn huis zoekingen vooral op radiotoestel len gemunt, doch ook onderdui kers waren voor hem niet veilig. O.a. werd dokter Griep uit Goes door deze verdachte gearresteerd. Tenslotte komt ook Gerrit Post mus voor, die zich wegens huls- zoekingen ln Zeeuwsch Vlaande ren beiucht heeft gemaakt. Tuchtrechter voor de Prqzen. „We maakten de boel juist schoon". M. M. te Axel was nalatig ge weest met het prijzen van zijn artikelen. Natuurlijk kwam ook deze verdachte met „we maak ten de boel juist schoon". Boete f 15. A. A. de K. te Breskens werd hetzelfde feit tenlastegelegd. Hij werd bij verstek veroordeeld tot f25 boete evenals K. A. S. te Groede die jenever te duur had verkocht. Boete resp. f20 en f50. A. v. H. te Terneuzen had bo men op stam te duur verkocht. Verd. gaf het feit volkomen toe, maar beriep zich op onwetend heid, een punt waar de verde diger Mr Wabeke te Terneuzen eveneens op wees. Boete f25. Gemeente Biggekerke. Afhalen zand. B. en W. van Biggekerke ma ken bekend, dat de zandput bij Kleln-Valkenisse voor de ingeze tenen van Koudekerke, Biggeker ke, Zoutelande, Meliskerke en Grijpskerke zal worden openge- gesteld op Vrijdag van 9-12 u. Het afhalen van zand mag niet plaats hebben dan op vertoon van een vergunning, voor de ingezetenen van Biggekerke, Meliskerke en Grijpskerke af te geven op het gemeentehuis te Biggekerke. Voor de inwoners van Koude kerke en Zoutelande op de ge meentesecretarie hunner respec tievelijke gemeente. Scheepvaartberichten. het b'zonder de directeur, met het veertig jarig jubileum. De heer v. d. Velde werd als bestuurslid herkozen. Tot lid en tot plaatsvervangende leden van de Raad van Toezicht werden de heer Th. Dijkslag en de heren B. J. v. Westen en B. G. Friderichs gekozen. - De directeur en de kassier wer den afgevaardigd naar de alge mene vergadering te Utrecht. Verschillende sprekers voerden het woord, w.o. de burgemeester mr A. J. v. d. Hoeven. De vele goede wensen en har telijke woorden, niet in het minst geuit aan het adres van de direc te geven antwoord dient te ver gezellen. Beiderzijds worden vragen en antwoorden met e.v. toelichting volledig gepubliceerd. Deputaten blijven de voorwaar de stellen, dat de vragen zich beperken „tot het geheel der uit de officiële stukken recon strueerbare. eigenlijke oorzaken der geslagen breuk". Onderwijs. Geslaagd. Geslaagd voor het schippers- examen A IV voor geheel Neder- eur, gingen wat de laatste be- ]antl de heren H. Vermeulen te treft vergezeld van een mooi bloemstuk, aangeboden namens het bestuur door de heer Stou- tjesdijk. In zijn dankwoord aan het einde van de vergadering, richtte de heer v. d. Velden zich in het bizonder tot de kassier, in ver band met het vele werk, dat door deze is verricht. Vlissingen, A. van Lammeren te Vlissingen en P. J. Moens te Mid delburg, leerlingen der binnen- vaartschool te Vlissingen. Aan de rijksuniversiteit te Groningen slaagde voor het doc toraal examen wis- en natuurkun de (natuurk.): J. van den Berg, Haamstede (Zl.), Cum Laude. Door de Officier-Fiscaal bij het Bijzonder Gerechtshof te 's-Hertogenbosch voor de pro vincie Zeeland zyn de volgen de personen voorwaardelijk bui ten vervolging gesteld: G. A. Franck te Middelburg. Voorwaarden: verplichting tot het betalen van f 125 en ontz. rechten. L. v. d. Nood te Renesse. Voorwaarden: onder toezicht- stelling van de S.T.P.D. en de verplichting tot het betalen van f 750. J. J. Lambregts te Oostburg. oerwaarde: de verplichting tót het betalen van f 2500. 8 Mei: Te Vlissingen aange komen: Hagt 4 van Rouen; Ko ningshaven van Antwerpen. Van Vlissingen vertrokken: Hagt 4 naar Kopenhagen Gepass. naar Antwerpen: Nieuwwaal van Londen; Matoebara van Rotter dam; Molenkerk van Rotterdam, Prins Johan Willem Friso van Rotterdam. Gepass. van Antwer pen: Amstelkerk naar Dover; Cornells naar Rotterdam; Adijk naar New-York; Gruno naar Londen. 9 Mei: Te Vlissingen aange komen; Alle van Antwerpen; de Ruijter van Londen. Van Vlis singen vertrokken; Koningsha ven naar Odensee; Alie naar Os lo;' de Ruijter naar Sas van Gent; Margrieta naar Antwer pen. Gepass. naar Antwerpen: Oranje van Christiaansand; Neda van Zweden naar Gent; Ri- tura van Huil. Gepass. van Ant werpen: Amstelveen naar Am sterdam; Angina naar Malmö; Kamerling Onnes naar Batavia. Burgerlijke Stand. OVEZANDE. Geboren: Francis L., z. y. J. F. Sinac en J. Raas; Wilhelmus L„ z. v. M. Ars en A. Knopjes. Gehuwd: A. Rijk, 30 j. en J. M. Rijk, 27 j.; J. Priem, 27 j. en J. A. Schuerman, 27 j.; J. A. v. d. Leeuw, 25 j. en C. J. Paree, 25 j.; J. de Winter, 28 j. en M. Stokx, 26 j. J. C. Hercules te Vlissingen. Overleden: J. Rijk, 79 j„ wed. v j Goense. c Westdorp, 70 jr. wed. v. K. Slaakweg; C. Raas, 63 j.: J. Daaleman, 73 j„ echtg. v. M. Moison; H. Rottier, 7 w. Voorwaarde: ontz. rechten. Overwegende, dat betrokkene tijdens de bezetting op onoirbare wijze vermogensaanwas heeft verkregen, doch dat hij hierin door fiscale maatregelen in ern stige mate zal worden getrof fen. J. M. Dekker te Zierikzee. Voorwaarde: verplichting tot het betalen van f 9000 en ontz. rech- :en. H. J. Roelofsen, Zonnemaire. Voorwaarden: onder toezichtstel- ling van de S.T.P.D., verplich ting tot het betalen van f 150 en ontz. rechten. Voorts zijn de navolgende per sonen onvoorwaardelijk huiten vervolging gesteld: O. Nieuwenhuyze te Brou wershaven; J. Janse te Ritthein; G. de Masier te Brouwershaven; J. J. Vlieger en P. J. Vlieger te Middelburg. Veilingsberichten. ZIERIKZEE. Veiling van 10 Mei 1948. Spinazie 925; Asperges 85— 166; Stoofsla 5-7-14; Rabarber 13—15; Snijsla 5, alles per 100 kg. Bossjalotten 57; bos Radijs 56; bos Peterselie 2; bos Peen 49; Kropsla 613; Bloemkool 14—76, alles per 100 bos en stuks. Waterstanden. Keulen 1.63 0.17), Ruhrort 0.35 0.09), Lobith (Rijn! 9.72 (+0.09), Nijmegen (Waal) 7.42 (+0.10), Arnhem (Nederrijn en Lek) 7.53 (+0.09), Deventer (IJssel) 1.79 (+0.07), Borgharen 40.53 0.62), Belfeld (beneden- maas) 11.20 0.22), Grave (be neden de sluis) 4.60 0.25), Lith (laag water Maas) 0.06 (—0.31). m DRIEWEGEN: Geboren: Geer- truida M., d. v. A. Nijsse en J. Krijger. Ondertrouwd: C. v. Gessele, 30 j. en M. J. Leenman, 25 j.; C. v. Oosten, 35 j. en J. J. Nieu- wenhuize, 26 j.; A. Schotting, 30 j. en J. E. Vermare, 23 j. Gehuwd: P. J. de Kok, 32 j. en A. Krijger, 24 j. F. Dominlcus. en C. P. Joossen; Jacob D„ z. v. M. Boonman en A. de Baar; Cornells, z. v. M. v. Sluys en W. Stroo. OndertrouwdJ. v. Overbeeke, 35 j. en H. Qulst, 36 j. Gehuwd: J. Fraanje, 22 j. en J. Walhout, 20 j. Overleden: Jacob D„ 8 d., z. v. M. Boonman en A. de Baar. OUDELANDE. Geboren: Pau- velina M., d. v. M. de Booij en J. Joziasse; Adrianus P., z. v. C. Vroonland en-J. var, Gessel; Pie- ter M. J., z. v. A. W. Nieuwen- huize en L. G. van Iwaarden; Martina J„ d. v. D Hoffius en M. Meeuwse. Gehuwd.- J. Korstanje, 38 j. te Ovezande en M. de Jonge, 32 j. Overleden: C. Mol, 70 j., echtg van A. Goud. HOEDEKENSKERKE. Gebo ren; Johanna Md. v. C. van Dalen en M. Dronkers; Eeendert P., z. v. C. M. de Putter en A. Braam; Suzanna S. J., d. v. M. C. Govers en J. van 't Westende. Overleden: M. E. van Stap pen, 21 j. VEERE. Geboren: Stoffelina P., d. v. L. v. d. Hiele en E. v. d. Kreeke. Overleden: J. Louwerse, echtg. v. C. de Buck, 71 j. ZOUTELANDE. Geboren: Rinske, d. v. T. Stikvoort en J. Zuiderduin. Gehuwd: P. de Visser, 24 j. en V. Wisse, 26 j.; A. Eggebeen, 30 j. en K. Verhage, 25 j. Ondertrouwd: J. Verhage, 26 j. en E. Francke, 21 j.; M. Ver hage, 33 j. en A. Dommisse, 24 j.; A. Koets, 25 j. en M. J. Nieu- v enhuize, 24 j. GRIJPSKERKE. Geboren: Geurdina Ch„ d. v. H A. van Loon en P. van der Kooij. Ondertrouwd: H. U Bouw man, 46 j„ wed. van R. Kolijn en A. Bokma, 49 j. Gehuwd: S. A. Wondergem, 25 j en S. D. Boogaard, 25 j. HAAMSTEDE. Geboren: Hen drik M., z. v. P. M. Kramer en A. N. Hendrikse; Marionet', r P., d. v. W. J. Bom en J. v. d. )Veel. E. H. C. Ribbeus, 22 j. P. Steutel, 33 j. en E. Ca-boek, 31 j, J. ten Haaf, 29 j. en J. Cashoek 26 j. Overleden: J. van Oeveren. 81 j. wedn. van J. Kort; C. A. Dek ker, 76 j. echtge. van M. Wesdorp. WISSEN KERKE. Geboren: Marina J., d. v. P. J. Verllnde en L. Post: Marinus P., z. v. A. P. Verburg en C. H. Priester; Janne tje N„ d. v. J. Mol en J. P. de Regt; Jan C., z. v. A. J. Luijk en J. Louisse; Adrie K„ z. v. L. C. v. d. Hoven en B. A. Meulenberg; Nicolaas J., z. v. B. Karstanje en A. S. Dekker. Gehuwd: J. W. Wisse, 25 j. en J. M. Hanson, 21 j. te Kortgene; W. J. Wisse. 23 j. en J. M. Geluk, 22 j.: D. A. Dane, 23 j. te St. Maartensdijk en M. Leendertse, 19 j.; S. Koets, 27 j. te Kortgene en J. G. Versluis, 24 j.; A. C. Ca- pelle, 25 j. te Blokzyi en C. M. Marcusse, 27 j. Overleden: J. Filius, 82 j„ weduwn. van J. Lous; L. P. de Vos, 64 j., vrouw van A. A. Leen- houts. Wat brengt de radio? PROGBAMMA VOOR HEDENAVOND. HILVERSUM t, (301,5 M.): A.V.R.O. 6.00 Nieuws. 6.15 Piano spel „Oud en nieuw, van alles wat". 6.30 Ned. Strijdkrachten. 7.45 Niwinklanken. 7.50 Weder- opbouwrubriek, 8.00 Nieuws. 8.15 Bonte trein. 9.30 Contact, de gram. plaat van de luisteraar. 10.10 Buitenlands overzicht. 11.00 Nieuws. HILVERSUM II. (415 M.)ï K.R.O. 6.30 Radiovolksuniversiteit Grote gebeurtenissen in de Ned. binnenwateren. 7.15 Weense spe cialiteiten. "8.00 Nieuws. 8.05 De gewone man. 8.12 Radio Philhar- monisch orkest. 10.10 Voordracht uit: „Leven aan de baai". 11.00 Nieuws. Woensdag 12 Mei 1948. HILVERSUM I, (301,5 M.): V.A.R.A. 8.00 Nieuws. 8.18 Lichte morgenklanken. 9.00 Symphonle- muziek. V.P.R.O. 10.00 Morgen- wijding. V.A.R.A. 10.20 Onze keu- Gehuwd: j" F. J. v. d7 BergeJken- 10-30 .Als de stofzuiger 25 j. en M. Verboom, 27 j.; A. P. zwijgt. 11.00 Pop. Non stop-progr. Boogerd, 23 j. en J. v. Dijke, !12-00 Orgelspel. 12.30 Weerpraat- 17 1 O r Heiihner 47 i ori C je, 12.33 Voor het platteland. 12.38 T. Ftouten.' J Her^,£ Kwartet. 1.00 Nieuws. 1.20 The se 30 j en A. C. Bom, 30 j. Ramblers.-2.00 Gesproken portret- Overleden: P. C. Kramer. 84 ten (C. Chaplin). 2.15 Davldde wednr. van A. Filius; J. van Schaik, 68 j.; G. v. Strien, 50 j„ echtg. van C. v. Nieuwenhuize. BRUINISSE. Geboren: Gerrit, z. v. J. W. Hanzen en C. Bouw man; Johannes,, z. v. L. S. Abra- hamse en J. M. Heuseveldt; Tan netje, d. v. J. de Ronde en J. C. de Koning; Pietemella H., d. v. A. v. Gilsl en A. v. d. Berge; Gerard, z. v. M. C. Bolier en A. W. Noordhoek. Gehuwd: J. P. W. Bossers, 25 j. en W. E. H. Roukema, 24 j.; Sj. Schaafsma, 20 j. en J. Hoek. 19 j.; J. Mieras, 29 j. en C. M. Bal, 21 j. Overleden: L. J. v. Veen, 74 j., ongeh.; J. Ch. A. W. Hoek, P,7 j., echtgen. v. P. v. Gilst; N. de Krom, 66 j., wed. v. Chr. v. d. Bos (overl. te Noord- gouwe). Penltente", Mozart. 3.10 Twee sprookjes. 3.30 De Roodborstjes. 3.45 Platenprogr. 4.15 Vragen staat vry. 4.45 Het stond in de krant. 5.15 Tino Rossi zingt. 5.35 „Vincentino". HILVERSUM H, (415 M.) N.C.R.V. 8.00 Nieuws. 8.15 Basi lica koor. 8.30 Vrolijke morgen klanken. 9.00 Ochtendbezoek bij jonge zieken. 9.35 Symphonisch morgenconcert. 10.30 Morgen dienst. 11.15 Luisterspel „Stan ley" (I), herhaling. 12.15 Staf muziekcorps A'damse Politie. (12.33 Weeroverzlcht)12.55 „F. I.T." spreekt tot U. 1.00 Nieuws. 1.15 Cyclus „Van Rameau tot Ra- vel". 1.50 Gezamenl. jaarverg. C.J.B.T.O. en C.B.P.B. ln Leeu warden. 3.15 Jeugdconcert. 4.15 Voor onze jongens en meisjes. 5.30 De vijf Zapakara's. Aimsterdamsche Effectenbeurs. Slotkoersen op 10 Mei medegedeeld door: Nederl. 1962/4 Dito 1947 Dito 1937 Dollarlening Invest, cert. Nederl. N.W.S. Spaarcert. Indië 1937 Grootboek '46 Kol. Bank Ned. Ind. Hand. Ned. Hand. Mij A.K.U. Bergh Jurg. Berkel Pat. Calvê Delft Centr. Suiker Fokker Gelder Zonen Hoogovens Lev. Br. Unil. Nederl. Ford Nederl. Kabel Philips Gloeil. Idem. nieuwe Wilton F. Billiton I Idem II Dordt Olie Kon. Olie Dito nieuwe A'dam Rubber Bandar Rubb. Del. Bat. Rubb. O. Java Rubb. Serbadjadi H. Am. lijn Incasso-Bank N.V. - Goes. J. C. Japanlijn 152 154 99 99' K. N. Stoomboot 181% 181% 98"/,, 102'/.. 98% Kon. Paket 168% 171 102 Scheepv. Unie 181% 177% 99% 99% Rott. Lloyd 171 168 81% 81% Stv. Nederland 192 190 100% 100% H.V.A. 237 227 95% 95% Java Cult. 102 .99 99% 99% N.I.S.U. 105% 104% 103 100 Vorstenl. 53% 52% 118 113 Deli Bat. Mij 158 146 153 150% Deli Mij 158 169% 168 Senembah 159 146 300 300 Muller I 150 126% 126 A'dam Bank 159% 158% 185 180% Holl. B.'Unie 239 237 206 Rott. Bank 157 156% 180 173 Twentse Bk. 161 162 156 155 Anaconda 37% 37% 200% 198 Bcth. Steel 105% 105% 278% 276% Chrysler 18% Gen. Motors 57 58% 290 275 Intern. Nick. 29% 29 258 242 Kennecott 56% 56% 244% 230% Rep. Steel 27% 26% 206% 203 U. S. Steel 77% 77% Cit. Service 51 52% 474 N. American 14% 15 300 294 Cont. Olie 62% 62% 323% 311% Ï.Iidcont. Oil 66 69 314 302 Philips Oil 71% 175 166% Shell Union 41% 41% 150 142 Tidewater 28 ex. 112 107 Baltimore 13% 13% 84 82 Miss. K. Texas 5% 84 81 Pennsylvania 19 206 201% N. Y. Central 15% 9 0 u 66 ,,'t Kostte maar. een dub- „Ja," antwoordde moeder, „toe wel naar beneden. Samen met 65. beitje, moe", zei Mientje, toen ze terug kwam. Ze had de hele fles vol benzine. Onmiddellijk nam moeder een doek en ging met Jantjes broek en de benzine naar de tuin. In huis was 't natuurlijk te gevaariyk! Je kon wel brand krijgen! Ze maakte een punt van de doek goed nat, wreef er mee over het goed, enja hoor, de verf ging er afMoeder zucht te van verlichting. Gelukkig! „Zal ik 't gauw aan Jantje ver tellen, moe'/" vroeg Mientje. maar. li ij is boven." Mientje holde de trap op. Jantje treuzelde boven nog wat rond p z'n K* mertje. Hij durfde nog nlef goed naar beneden, nu moeder zo boos op hem was. 66. ,,'t Gaat er af Jantje!" riep Mientje al halverwege de trap. ,,'t gaat er af met benzine!" Hè Jantje voelde zich wel tien pond lichter! Gelukkig! Nu hoefde hij niet met een groene vlak in z'n broek te lopen! Hy durfde nu ook Mientje ging hy de trap af. Bijna waren ze beneden, toendaar ging de voordeur open en rader kwam binnenHij zette grote ogen op, toen hij Jantje ln zijn pyama zag. „Wat moet jij?" vroeg hy. Mientje ratelde met haar vlugge tongetje bet hele ver haal voor vader ut. Die liep dade- ïyk (joor, naar de tuin. Moeder was daar nog ijverig bezig met de broek. Maar de vlek was al veel en veel kleiner geworden, zag Jantje.

Zeeuwsch Dagblad | 1948 | | pagina 3