Grote nationale Pijpersdag Dr M. Scbrenler gebrs BLANKER P. Pieterse Dinsdagavond 4 Mei 5 en 6 Mei geen spreekuur FAHJOQS. Maastricht en Valkenburg Brussel Den Haag-Scheveningen Dit lijkt goedkoop van J. F. HOPMANS ir. op HEMELVAARTSDAG Groot Défilé en Taptoe beroemde Tamboers- en Pyperscorps „Jubai" uit Dordrecht MAISON VAN WESTEN Lange Vórststraat 76-78 - GOES Koopt bij VAN WESTEN, (Vervolg van pag. 2.) tnag gekoesterd worden, dat bij ten eventuele volgende opvoe ring zij wat losser voor het voet licht zullen treden. Aan het einde van de avond, die afgewisseld werd met sa menzang, overhandigde ds Stam de regiseurs ds Flinterman en de heer D. Rouw een bou quet bloemen en de heer Mein- aersma, een der oprichters van het Jeugdverband, enkele boek werken. KRUIN INGEN. 50-jarige echtvereniging. Nadat Woensdag het echtpaar W. de Back hun 50-jartge echt vereniging hadden herdacht, waarbij de belangstelling zeer groot en de geschenken vele wa ren (natuurlijk bracht E.M.M. een serenade), had Donderdag de hul diging plaats t.g.v. het 50-jarig leiderschap van de heer de Back van de Zondagsschool. In aanwezigheid van alle leer lingen, bestuur en collega's, bracht in het Zondagsschoolge bouw de heer H. Kroon de jubi laris dgnk voor al zijn werk ge durende een halve eeuw. Hij bood een bloemenmand aan. De heer de Back dankte voor de blijken van waardering voor zijn werk. Des avonds was het gebouw ge vuld met afgevaardigden, oud- leerlingen, ouders en belangstel lenden, hier bood de heer H. Kroon het echtpaar de Back een Philips Radio-toestel aan van het onderwijzend personeel. De hoogste klasse zong het ge legenheidslied, waarna burge meester Vogelaar namens het Gem. best., de heer Duvekot uit Goes, namens de Zondagsschool ver., Ds de Boer van Waarde, D. Nouwt namens de kerkeraad en nog vele anderen .op de verdien sten van de heer de Back wezen. SOUBURG. ergadering Oranjevereniging. Donderdagavond vergaderde in de zaal van de heer B. Ver- beem de Souburgse Oranjever eniging met de buurtverenigin gen ter bespreking van het pro gramma voor de nat. feestdag. De vergadering stond onder lei ding van de heer L. M. Naakt geboren, die tijdelijk als voor zitter zal fungeren, nu de heer Cornelis deze functie waarin hij gekozen werd niet aannam. In verband met de festivitei ten welke in Vlissingen en Mid delburg worden gehouden werd besloten hier de feesten te hou den op drie Zaterdagen en wel al volgt: 21 Aug. met medewer king van de Zwem- en Turn vereniging als zij hierin toe stemt. 28 Aug. reveille met turn vereniging, daarna vlaggeqp- tocht met muziek, zang van schoolkinderen voor hetge meentebestuur. 's Middags op tocht. 's avonds 7 uur zang van verschillende koren uit de ge meente, 8.30 muziekuitvoering op de tent. Zaterdagmiddag 4 Sept. aanbieden van een rijtoer aan alle Souburgse ouden van dagen en kinderspelen. De winkeliersvereniging „Ne- rnidso" zal gevraagd worden op deze dagen een etalagewedstrijd to organiseren. Na het verslag van de pen ningmeester en de rondvraag werd de vergadering gesloten. ST. LAURENS. Woninbouwver. „Iluis en Hof". Donderdagavond vergaderde de wonlngbouwver. „Huis en Hof" onder voorzitterschap van de heer S. Simonse. De secr.-penning- meester de heer F. Wisse bracht verslag uit over de financiën. De w'nst- en verliesrekening sloot met een bedrag van f 1687.55 met een exploitatie-saldo van f 183.10. Als bestuurslid werd herkozen S. Willeboordse en als commissaris P. Boon. Voor onderhoud der wo ningen te Brigdamme werd aan gewezen J. Adriaanse en voor die aan de begraafplaats J. Walra ven. Indien, enigszins mogelijk zal deze zomer worden overgegaan tot electrtflcatle der woningen en verbetering der erfscheldlngen. Ouderavond Chr. Schoolvereniging Donderdag hield de Christelijke Schoolver. een ouderavond o.l.v. de heer K. Otte. Het hoofd der School, de heer G. F. Weeda droeg 'n tweetal op voedkundige schetsen voor. Het werk der leerlingen werd bezich tigd. Na de pauze hield de heer A. Scheltens, onderwijzer, een inlei ding over: „Wat kan de Chr. School het kind meegeven voor het leven?" Hierop volgde bespre king. Deze leerzame en gezellige samenkomst werd beëindigd met een slotwoord door Ds H. J. J. Keijzer. THOLEN. Boerenleenbank jubileert. Zaterdag 8 Mei zullen de leden van de Boerenleenbank in hotel Hoek, in algemene- en feestver- gaderlng bjjeen komen, ter her denking van het 40-jarig bestaan van deze instelling. Onder de krachtige leiding van de heren C. Stoutjcsdijk, W. L. Klompe en niet in het minst van de v.m. kas sier, nu voorz. de heer D. H. v. d. Velde, Is de Bank gegroeid tot een Instelling, waarbij jaarlijks mil- iloenen worden omgezet. „Helpt Elkander". In de deze week gehouden ver gadering van de vissersvereniging „Helpt Elkander", is besloten tot wijziging der statuten. Tot bode werd aangesteld de heer P. Bo- gert. De controbutie werd vastge steld op f 2.50 per lid. In verband met het as. 50-jarig bestaan der vereniging, werd besloten een reisje te maken. ZIERIKZE?. Uitbreiding veilingsgebouwen. Door het bestuur der Coöperatie ve Veilingsvereniging is besloten het gebouwencomplex te Ver groten door de aanbouw van een kistenloods. Hierdoor wordt door de steeds uitbreidende omzet in een grote behoefte voorzien. BRUINISSE. Cal. Waterschap Bruinisse. In de gisteren gehouden ver gadering van ingelanden van bet calamiteuze waterschap 1 Bruinisse werd de" begroting 1948/49 goedgekeurd. Zij gaf in ontvangst en uitgaaf een bedrag aan van f 85124,09. De voorzitter deelde mede, 1 dat alle grote werken, die e - gevolg waren van de inundatie thans zijn beëindigd. Alleen schade aan duikers en de ver nieuwing van de brug over de heul in de Zijpse weg moeten nog worden hersteld. Kleuterschool organiseert bazar. De financiële toestand van de Kleuterschool is niet rooskleu rig. Omdat Bruinisse geen kas- teelheren kent of andere ade- 'ijke_ beschermers, die door gif- I ten èen zo nuttige instelling als i de peuterschool steunen moet i naar andere bronnen worden gezocht. De oplossing is gevon den in de organisatie van een bazar, uit wlks opbrengst een suppletiefonds gevormd zal worden. Laten allen beseffen, dat de grootte van het resultaat in evenredigheid is met de grootte van de medewerking, welke ontvangen wordt. Onderwijs. Te Amersfoort slaagden voor het politiediploma de wachtmees ters der Rijkspolitie A. Houmes en L. de Nooijer, beiden te Dom burg. Demonstratie aanvankelijk rekenonderwijs. Woensdagmiddag vond ln de Chr. school te Biggekerke de de monstratie met de methode voor het aanvankelijk rekenonderwijs I door de heer C. Stuy plaats. Ruim I twintig collega's toonden daar- I voor hun belanstelling. Nadat het hoofd der school de belangstellenden had verwelkomd werkte de heer Stuy allereerst het practische gedeelte van zijn methode af met een groepje leer lingen. Hij toonde aan, dat zijn methode berust op de rangorde der getallen en liet zien hoe de kinderen bij zijn onderwijs worden geaj» veerd, terwijl hij enkele zeer goede resultaten van leerlin gen, die een jaar lang met deze methode werken kon laten zien. Het moeilijke aftrekken en optel len met getallen boven de tien wordt door zijn methode op origi nele wijze opgelost. Van de gelegenheid om met de heer Stuy van gedachten te wis selen werd een druk gebruik ge maakt. Bij de bespreking bleek, dat vele collega's grote waarde ring hadden voor de eenvoudige! wijze, waarop deze methode de meest voorkomende moeilijkheden oplost. De voorzitter der Afd. Walche ren van de Vereniging van Chris- telijke onderwijzers, de heer D. W. Wijsman, sloot de leerzame sa menkomst met woorden van har telijke dank aan de heer Stuy en wekte de collega's op het gehoor de en geziene op eigen wijze ln practijk te brengen en de moed te hebben om de eigen methode, indien deze de moeilijkheden veel minder juist oplost, op zij te zet ten. Afscheid J. W. Schuurman als gemeente secretaris van Domburg en Aagtekerke. Vorige week hebben de ge meenten Domburg en Aagtekerke afscheid genomen van hun ge meentesecretaris, de heer J. VV. Schuurman. Ook buiten de ge meente heeft de beëindiging van de veelomvattende taak van de heer Schuurman de aandacht ge trokken. De heer Schuurman is 21 April 1883 te Vlissingen geboren. Van 1900 tot 19Ó4 was hij volontair ter gem.-secr. van Souburg, van 1904 tot 1914 was klerk Ille klasse afd. bevolking en Com mies v. d. Bupg. Stand te Mid delburg. Van 18 Dec. 191431 Jan. 1915 werd hij tijdelijk secre taris van Domburg. Van 1 Febr. 1915 tot 30 April 1948 gem.-secr. van Domburg en Aagtekerke. Van 18 Dec. 1914—31 Maart 1915 tijd. ontvanger van Domburg. Van 1 April 1915—15 Sept. 1941 gem.-ontvahger van Domburg. Van 10 Febr. 1915—30 April 1948 ambt. v. d. Burg. Stand. Van 29 Jan. 191515 Sèpt. 1941 secr.- penn. van het Burg. Armbestuur! Met betrekking tot de gemeen te-administratie heeft de heer Schuurman zijn sporen dus wel verdiend. Ook op maatschappelijk gebied heeft hij van zich laten horen. Sedert 1918 is hij secretaris van de afd. van „Het Groene Kruis" en sinds 1917 secretaris van do commissie van toezicht op de Lantsheerbewaarschool. Om streeks 1920 werd hij secretaris van de afdeling Domburg van de Volksbond tegen drankmisbruik. Voorts is hij een der oprichters van de in 1916 gevestigde coöp. Boerenleenbank en nog altijd se; cretaris van het bestuur. Van 1918 af secr.-penn. van de Ver. van burgemeesters en secretaris sen op Walcheren en een reeks van jaren bestuurslid van V.V.V. Vermelden wij ten slotte nog het lidmaatschap van het aig. be stuur v. d. A.N.W.B., waarvan de genoemde tevens consul voor Zee land is. AFSCHEID VAN AAGTEKERKE. i In een voltallige gemeente raadsvergadering heeft de raad op hartelijke wijze afscheid ge nomen vam zijn gemeentesecre- taris. Volgens burgemeester Bos- selaar was niet één van de raads leden, die aan zijn benoeming hadden meegewerkt, nu 34 jaar geleden, meer in leven. Na enkele grepen uit zijn lange loopbaan gedaan te hebben wenste hij de scheidende functio naris een gezegende levensavond toe en bood hem namens de bur gerij een stoel met rooktafel een bloemenmand en een album met de namen van de gevers er in aan. Wethouder de Visser sprak een afscheidswoord na mens het college van B. en W. en de raad. De heer Schuurman gaf een korte uiteenzetting over de groei van de gemeente-administratie, hij prees de vlotte samenwerking tussen hem en de ambtenaren, Verder bracht hij dank aan de heer Boogaard, gemeente-ontvan ger, wachtmeester Verhage van de Rijkspolitie en de heer Broe- kert, die als tijdelijk secretaris was opgetreden, hem tevens ge luk wensend met zijn benoeming tot gemeente-secretaris. Tenslot te bracht hij dank aan de Bur gemeester, de Wethouders, raads leden en ambtenaren, oud-ambte naren, oud-raadsleden en de bei de schoolhoofden. Vervolgens bleef men nog enige tijd gezellig bijeen. Het afscheid van Domburg I plaatsten wij reeds Zaterdag. Leestafel. Overwinning van Wagtmans. In afwachting van de aan komst der renners van de 8e etappe van de ronde van Neder land werd in Hulst een criterium voor amateurs gereden, dat zich vooral kenmerkte door de ware stortregen die deze middag over de renners neerdaalde. Spanning was er echter in deze course weinig. Het peleton met alle favorieten bleef lange tijd gesloten bijeen en had Geerts reeds in de eerste ronden door pech verloren. Alblas uit Overschie was de eerste die wat leven in de brou werij bracht. Hij ging aan de haal met van Est die gedubbeld was en behield lange tijd een voorsprong. Ook hij werd ech ter terug gewezen, zelfs hele maal naar de achterste gelede ren. Wagtmans uit Breda liep weg op het goede moment en toen de Belgen het gevaar inzagen was het reeds te laat. Zij kon den zich nog wel losmaken uit het peleton, maar de kleine man uit Breda inlopen was ér niet bij. De uitslag was: 1. Wagtmans, Breda, 108 km. in 2 u. 44 min. 56 sec.; 2. de Preijckre in. 2 min.; 3 Lerno; 4. van Grieken; allen België; 5. Neeft. Emigreren Waarheen? door drs J. Diederiek. UitgaveNederlandsche Keurboekerij, Amsterdam. Om zeer uiteenlopende redenen is bij vele Nederlanders de drang aanwezig om het vaderland te verlaten en zich voorgoed elders te vestigen. Emigreren is echter een be langrijke zaak. Daarom is het no dig, dat men, voor men in die richting plannen gaat maken, j zich terdege op de hoogte stelt van het land waar men zich i I wenst te vestigen, van de eisen I waaraan men moet voldoen,, van de mogelijkheden en ook van de moeilijkheden, want die zijn er ook. Voor dezulken is dit boekje een uitkomst. Het bevat uitge- j i breide bijzonderheden omtrent emigratiegebieden inEuropa, Amerika, Afrika en Australië. Bovendien bevat het een lijst van Nederlandse verbindingen met landen waarheen emigratie moge lijk is. Een prettige en betrouw bare gids. Door velen zal echter als een gemis worden gevoeld dat aan de godsdienstige zijde van dit vraagstuk zo weinig aandacht is geschonken Bijbel-Kiosk-Vereniging. Van de Bijbel-Kiosk-Vereni ging te Amsterdam ontvingen we een serie evangelisatieboekjes ge schreven door Prof. Dr Th. L. Haitjema en de predikanten F. E. Huizinga, A. v. d. Most, Dr P. Prins, Chr. W. J. Teeuwen, A. C. van Uchelen, B. Wëntzel en W. Wiersma. Frisse vlugschriften ge schreven in de taal van deze tijd. Verder een korte zeer eenvoudi ge toelichting op de Brief aan de Hebreen, door Ds J. Overduin. Ook aan de .kinderen is gedacht door de toevoeging van een 8- tal knip- en tekenplaten over de geschiedenis van Jozef. Uitne mend evangelisatie-materiaal. Tuchtrechter voor de Prijzen. Zitting van de Tuchtrechter voor de Prijzen, Arronissement Middelburg, te Middelburg in het kantongerecht. J. R. te Wemeldinge was ten laste gelegd, dat hij op zijn ver koopfacturen betreffende de le veringen van stroo.niet de be nodigde gegevens had vermeid, terwijl hij voorts over een tus senschakel partijen geperst graanstro verkocht had tegen een te hoge prijs, f 15 boete. De kwestie van de te dure verkoop van het graanstro werd aange houden. G. M. te Middelburg was be keurd wegens niet-aanduiding ;n zijn winkel en wegens het te duur verkopen van appelmoes en blikken doperwten. De prijs aanduiding kostte M. een waar schuwing, de appelmoes een boete van f 10. D. F. uit Goes hac^ zijn fruit en groente, waarmee hij aan het venten was, niet van een prijs aanduiding voorzien. De boete was f 10. C. de N. te Vlissingen had rij wielonderdelen tegen te hoge prijzen te koop aangeboden. Boete f 15. Tenslotte nog een paar ver- stekvonnissen: J. R. te Goes, welke eveneens geen prijsaan duiding had aangebracht bij zijn te koop aanbieding van allerlei rijwielartikelën. Boete f 25. L. M .B. te Kruiningen had lange pakken beschuit tegen te hoge prijs verkocht, althans te koop aangeboden. Boete f 25. o Uitspraken Bijzonder Gerechtshof. Bij beschikking van de Raads heer belast met de vereenvou digde gerechtelijke afdoening van strafzaken bij het Bijzonder Gerechtshof te 's-GravenhagHe, Kamer voor Zeeland te Middel burg, zijn op 30 April 1948 ver oordeeld: L. v. Maanen, chauffeur te 's-Gravenhage, hulp verlening aan de vijand: 4 jaar gev.straf met aftrek sedert 27 Oct. 1944, met ontzetting kiesrechten voor de duur van 20 jaar. L. Scheijbeler, groentenhande- laar te Middelburg, wegens hulpverlening aan de vijand: 3 jaar en 8 maanden gev.straf met aftrek voorarrest sedert 15 April 1945, met ontzetting kiesrechten voor het leven. A. N. Krabbe, landarbeider te Nieuwerkerk wegens hulpverle ning aan de vijand: 4 jaar en 6 maanden - gev.straf met aftrek voorarrest sedert 6 Mei 1945, met ontzetting kiesrechten voor het leven. J. Verstelle, kantoorbediende te Middelburg wegens vrijwillig in dienst treden bij het Duitse leger: 4 jaar gev.straf met af trek voorarrest sedert 4 Juni 1945. A. de Kok, monteur te Mid delburg wegens hulpverlening aan de vijand: 3 jaar en 6 mnd. gev.straf met aftrek voorarrest sedert 8 Mei 1945, met ontzet ting kiesrechten voor het leven. Officiële Publicaties. Gemeentelijke Badinrichting Goes. In verband met de Hemel vaartsdag zal de Badinrichting in plaats van op Donderdag op Woensdag daaraan voorafgaande geopend zijn des middags van half twee tot vijf uur en des avonds van 6 tot 9 uur. Distributiedienst Krabbendjjke. Regeling i.v.m. Hemelvaartsdag. Donderdag 6 Mei is het kantoor gesloten. De zitting van de rei zend ambt. te Rilland is verzet van Donderdag 6 op Vrijdag 7 Mei. Detaillisten te Yerseke en Hansweert die gewoonlijk op Don derdag inleveren, moeten thans inleveren op Vrijdag 7 Mei. De taillisten van Rilland moeten in- plaats van Vrijdag 7 Mei inleve ren op Maandag 3 Mei van 2 tot 4 uur. Burgerlijke Stand. TERNEUZEN. Geboren: Carlo L. H. M.f z. v. J. M. J. Frusch en M. Li. Colpaert, te Sas van Gent; Jacob A., z. v. M. C. Leunis en F. M. v. d. Zaegher, Terneuzen; Ma ria S., d. v. W. G. Simons en J. Verhelst, Terneuzen; Sjannie F., d. v. J. van Hulle en F. M. Ha melink, te Sas van Gent; Sonja, d. v. J. R. Bos en M. Osada, te Terneuzen; Alfred R. A. M., z. v. G. A. Rotthler en M. V. Lammens, te Sas van Gent; Cornelis J., z. v. K. C. Donze en J. van Tatenhoven, te Hoek; Adriana J„ d. v. P. M. Meeuwse en J. de Zwart, te West- dorpe; Pieter C., z. v. R. Scheels en S. de Feijter, te Axel; Geertrui, d. v. P. Jansen en P. Overdulve, te Axel; Pieter J., z. v. L. A. v\~il- lemsen en R. G. Harms, te Ter neuzen. Getrouwd: M. Jonkman, 25 j., te Terneuzen en C. Versluis, 28 j., fe Werkendam; M. Corbijn, 24» j. te St. Laurens en M. de Kraker, 20 j. te Terneuzen; W. J. Diele- man, 24 j. te Axel en D. den Ex- ter, 22 j. te Terneuzen. Overleden: A. J. A. Schuerman, 3 dagen, te Hulst, z. v. A. Schuer man en E. C. M. van Kemseke; J. Hofman, 38 j., te Terneuzen, echtg. van C. L. Scheele; L. A. Smits, 45 j., te Terneuzen, echtg. van C. S. Hage (overleden te Goes); G. van der Bent, 77 j., te Terneuzen, echtg. van A. J. van Meurs (overleden te Bergen op' Zoom). Strijd krach te*. 7.00 Klankbeeld „Wat moet er van die kinderen terecht komen 7.25 Dobnssv. 7.45 Dr van Hoot: „Inventarisatie van land- en tuinbouw". 8.00 Nieuws. 8.45 Radio-debat: „Ver dient evenredige vertegenwoordi ging de voorkeur?" 9.05 Metro- pole orkest. 9.45 „De West-Euro- pese Unie". 10.00 Amerika zingt. 10.30 Viool- en pianospel. 11.00 Nieuws. HILVERSUM II, (415 M.): N.C.R.V. 6.30 Sportrubr. 6.30 Met band en plaat voor U paraat. 7.00 Nieuws en weeroverzicht. 7.15 Onder de N.C.R.V.-leeslamp. 7.30 Hoorspel: „De vonk slaat over". 8.00 Nieuws. 8.05 Progr. proloog. 8.15 Concert door Omroeporkest. 9.40 „Rekening en verantwoor ding na 8 jaar bevrijding". 10.05 Requiem. 10.45 Avondoverdenking 11.00 Nieuws. Dinsdag 4 Mei 1948' HILVERSUM I, (301,5 M.): A.V.R.O. 8.00 Nieuws. 8.15 „Au bade". 9.15 Morgenwijding. 9.30 De Moldau uit „Mijn Vaderland". 9.45 „Arbeidsvitaminen". 10.35 Brahms-progr. 10.50 Kleuterprogr. 11.00 Nieuws. 11.45 Voordracht. 12.00 Rumba-tango-zamba. 12.30 Weerpraatje. 12.33 Ons platte land. 1.00 Nieuws. 1.15 JThe Avro- leans. 2.00 Met naald en schaar. 3.00 „La Gioconda", opera ln 4 acten. 4.25 Beschouwing over de uitspraak van het proces Rauter. 4.40 De schoolbel. 5.00 Ensemble muziek voor de jeugd. 5.30 Piano spel „Oud en Nieuw, van alles wat". HILVERSUM II, (415 M.): K.R.O. 8.00 Nieuws. 8.15 „Pluk de dag". 9.00 Lichtbaken (herha ling). 9.35 Ochtendconcert. 10.00 Kleuterprogr. 10.30 Schoolradio Cursus A 1. 11.00 Werken van Beethoven. 11.40 Duetten van Mendelssohn. 12.03 Pianorecital. 12.30 Weeroverzicht. 12.33 Vaude ville orkest. 1.00 Nieuws. 1.20 Vaudeville orkest, vervolg. 2.00 Kamermuziek. 3.00 Schoolradio Cursus C 1. 3.30 Gram. 4.00 Radio ziekenbezoek. 5.00 Na schooltijd. 5.30 De Wigwam feliciteert. 5.45 Nieuws. Nagekomen Advertentie. In verband met mijn over haast vertrek naar Canada zal ik vrienden en beken den gaarne gelegenheid geven afscheid te nemen op Dinsdag 4 Mei, van 4.30 tot 5.30 uur, in Hotel „De Korenbeurs" te Goes. Ir P. C. D. TOXOPEUS. VOOR DE JEUGD. Jullie verhaal „Uit de straat yan Jantje" moest vandaag een keertje overgeslagen worden. Morgen gaan we echter weer verder. (Red.) Wat brengt de radio? PROGRAMMA VOOR HEDENAVOND. HILVERSUM I, (301,5 M.) V.A.R.A. 6.00 Nieuws. 6.30 Ned. Heden overleed onver wachts onze beste Man, Vader, Behuwd- en Grootvader de heer KATHARINUS DE BUCK, in de ouderdom van 77 jaar. P. L. DE BUCK— RIJKSE. W. H. J. GUNST— DE BUCK. IZ. GUNST. SUUS. H. J. VAN DE WEERT- DE BUCK. J. C. VAN DE WEERT. CATHRIEN. A. J. GUNST— DE BUCK. J. GUNST. HANS. J. DE BUCK. P. L. K. MIJNSBER- GEN—DE BUCK. A. J. MIJNSBERGEN. Goes, Oostsingel 124. De begrafenis zal plaats vinden op Woens dag 5 Mei a.s, des na middags half twee op de Algemene Begraafplaats <&?s> <a#e> as=5> SOLI DEO GLORIA. v> Onze geliefde Ouders, Schoon- en Grootouders B. DE SMIT I X en S J. DE SMIT—NOELS, v hopen D.V. 7 Mei a.s. 5 u? hun 40-jarige Echtver- X cniging te herdenken, (r Eindhoven: X A. DE SMIT. fH. M. DE SMIT— KOOLWIJK. (3 A Bob, Ina, Cobie. d) Lewedorp: A K. DE SMIT. J. DE SMIT— X DE HAMER. Koos, Gerard, Bob, Wim. a 's-H. Arendskerke: 4) M. DE SMIT. a f's-H. Arendskerke, F 176a, Mei 1948. (b <4^r-> <^v> A ®5?e> <as^> <a#5> «?=s> In dankbaarheid hopen (3 Swij op 7 Mei a.s. met onze Ouders (3 A D. TOORENAAR M. TOORËNAAR— (3 GRIEP, vj\ de dag te herdenken, (S X waarop zij vóór 45 jaar JK in het huwelijk traden, a Dat God hen nog vele vj (3 jaren voor elkander X spare is de wens van (x fhun Kinderen en Klem- kinderen(3 SF. DE DREU— TOORENAAR. (3 SK. B. DE DREU. Joop, Riet, Piet en Dick, fö C. TOORENAAR. X A. TOORENAAR— a WALRAVE. S f Marie. X H. GOEDEGEBURE— A TOORENAAR. A. GOEDEGEBURE. a Bep tn Marie. Kloetinge, Lewestr. 44. (3 Langs deze weg zeggen wij hartelijk dank voor de vele blijken van belangstel ling bij onze 35-jarige Echt vereniging ondervonden. M. HEIJBOER. J. HEIJBOER—LEIJNSE. St.-Annaland, Mei 1948. <S^6> Os=E> <2^S> Vrijdag 7 Mei a.s. w S hopen, zo de Heere wil, onze geliefde Ouders, f Behuwd- en Groot- 4) ouders, A S. JOBSE en A L. JOBSE—WOUTERS, de dag te herdenken, A - dat zij vóór 35 jaar in de echt zijn verbonden. V F. JOBSE. (3 M. M. JOBSE— S LORIER. (3 A C. HOOGERHEIDE. L. S. HOOGERHEIDE- A X JOBSE. C. DE WIJZE. A ©,S. L. DE WIJZE— S JOBSE. X A. JOBSE. SL. JOBSE—VALKIER. En Kleinkinderen. (3 SGrijpskerke, B 71, Hogelande, 3 Mei 1948. (3 <9s^e> B. VAN DE VRIE en A. VAN DE VRIE— KLOOSTERMAN danken hartelijk voor de vele blijken van belangstel ling, zowel vóór als bij hun huwelijk ontvangen. Biezelinge, 29 April 1948. Abdijstraat D 61. Voor de grote belangstel ling bij de geboorte van onze dochter en bij de thuis komst van onze zoon uit Indië, van hier en elders ontvangen, zeggen wij U langs deze weg onze bijzon dere dank. Fam. J. LABRUIJÈRE— CORBIJN. Middelburg, Mei 1948. Koudekerkseweg 75. Voor de vele bewijzen van medeleven tijdens haar ziek te en na het overlijden ons betoond van onze onvergete lijke lieve Moeder, Dochter en Zuster WILHELMINA ADRIANA WOUTERSEN, betuigen .wij U onze harte lijke dank. GERDA DORST. L. W. WOUTERSEN. J. J. WOUTERSEN. 's-Gravenpolder, I Mei 1948 Voor de vele blijken van belangstelling, mij betoond op mijn 80ste Jaardag, be tuig ik, ook namens mijn Echtgenote^, mijn hartelijke dank. JAC. GOUD. Nieuwdorp, Mei 1948. Oogarts, Vlissingen en verder Ondergetekende deelt zijn geachte clientèle mede, dat hij zijn Zaak in het verhuren van lokaliteiten voor vergade ringen en feestpartijen, aan de Lange Giststraat 13, Middelburg, per 1 Mei heeft overgedaan aan de heer J. A. MONTAAN, hierbij dank zeggende voor de vele jaren zo ruimschoots genoten vertrouwen en be veel mijn opvolger ten zeer ste in Uw gunst aan. A. J. F. DEN BOER Sr Verwijzende naar boven staande, hoop ik door een nette bediening het vertrou wen, dat mijn voorganger zo vele jaren heeft genoten, b(j U waardig te mogen maken. Beleefd aanbevelend, J. A. MONTAAN. IANGE VOOSTSTRMT 5155 - TREF. 2«X Uw jongen kan de hele zomer ravotten in een sterk JONGENS- OPKNOOPPAKJE, juist in de goede blauwe kleur. In maat 45 ƒ7.16 en 8 pnt. In maat 50 ƒ7.43 en 8 pnt. Ook schriftelijke bestellin gen worden correst uitge voerd. Aut&tehzm Pinksteren 2 dagen naar Logies inbegrepen 2e Pinksteren dagtocht naar 2e Pinksteren naar met rondrit Kaarten bij A. STROO, Slijterij Scheldestraat VLISSINGEN Pottenmarkt MIDDELBURG Telefoon 2865 Het aanschaffen van stoffer en blik is goed koper dan van een stofzuiger. Maar telt U bij het eerste de ongemakken, ongezonde gevolgen en het meerdere werk, dan komt het op den duur nog duurder dan zo n ideale stofzuiger. Wij kunnen U de nieuwste modellen tonen. LANGE V0RSTSTRAAT 41 TEL. 2467-GOES VOOR REPARATIE VERBOUW NIEUWBOUW Westsingel 69 r Goes. Werkplaats: 's-Heer Hen- drikskinderenstraat 1012 Telefoon 2209. Uw fiëts is Uw trouwe vriend! En een „vriend" moet U „vriendelijk" behandelen. Verg dus niet het uiterste van haar en gun haar een welverdiende rust in onze werkplaats, waar wij haat- van tijd tot tijd aan een nauwkeurig onderzoek on derwerpen. H(pt is haar behoud! Keizerstraat 7 GOES, i Telefoon K 1100 2669. DE GROOT'S Hoenderpark levert alle soorten Hennen en Kippen, uitsluitend van eerste kwaliteit, hoge leg- stam en pracht ontwikkelde dieren. Neem proef en kom zien en overtuig U. W. Legh., R. Island, Barn., Patrijs Legh., Excheq. Legh. en gekruist ras, 6 weken ƒ4.50, 10 weken ƒ5.14 weken 6.p. st. Bij elke 12 stuks 1 onverwante haan gratis. Tevens volop leggen de Hennen br. '47 W. Legh. ƒ7.andere soorten ƒ8.50 p. st. Khaki Campb. Eenden br. '47 5.50 p. st. Vanaf 12 st. franco. Aanbevelend, DE GROOT'S Pluimveebedrijf, Austerlilz, Gem. Zeist. TE GOES door de veie honderden deelnemers Opening op de vooravond 5 Mai om 8 uur door het O Voorziet U tijdig van het uitgebreide programma a £0.35 verkrijgbaar bij A. NONNEKÈS: Beestenmarkt 20 Goes Boekhandel W. VAN KLAVEREN; Lange Kerkstraat 39 Goes Vishandel VAN WITZENBURG; Ganzepoortstraat 19 Goes f3wCiRfl?> •- fCTg'y Ontvangen Nieuwe zendingen prima overhemden Hoeden, Petten, Zelfbinders Heren-ondergoederen, Dameskousen (Links) dan heeft U van het beste!

Zeeuwsch Dagblad | 1948 | | pagina 3