j3rovinci§S?//s@ In de straat van Jantje 15 jaar Yoor daders van roof moord op „moeke" Marsman. De Tuchtrechter hield zitting te Tholen. ieclutzendin Teruggang in het Middelburgse zakenleven. Jaarvergadering van „Handelsbelangen". MIDDELBURG. Bonte avond. Onder zeer goede belangstelling werd door de 3 meisjesverenigin- gen van Koudekerke Maandag avond een bonte avond gegeven voor de bewoners van 't Zand in de Bogardzaal. Nadat Ds van Dijl, Ned. Herv. predikant te Koudekerke, had ge opend werd het programma op vlotte wijze afgewerkt. Vooral het toneelstuk ..Waldemar Daa" oogstte veel bijval. Aan het slat van de avond bracht mevr. Key- zer namens de Chr. Vrouwen bond van 't Zand, dank aan allen die medewerking hadden ver leend. De opbrengst dezer avond komt zowel als die te Koudeker ke ten goede aan de restauratie van de Herv. Kerken op Koude kerke en 't Zand. VLISSINGEN. Het Gereformeerd Jeugdgebouw. Voor de inrichting van het Jeugdgebouw der Geref. Jeugd verenigingen is door het houden van een bazar en het instellen van een „centenfonds" thans een bedrag van f 6400 beschikbaar. Reeds zijn 300 stoelen be steld waarvan over enkele we ken de eerste zullen worden af geleverd. Van het overblijvende geld zal een aardig toneel in het ge bouw aangebracht worden, ter wijl getracht zal werden nog een aardige wandversiering aan te brengen. Het gebouw zal niet eerder in gt bruik gegeven worden voor liet door de Geref. Jeugdcentrale officieel is opengesteld. Zitdag Wethouder Volkshuis vesting. De Wethouder van Volkshuis vesting zal in plaats van Don derdag 29 April spreekuur hou den op Vrijdag 3b April van 10 11.30 uur. GOES. Het heldenkerkhof. Gedurende de bezettingstijd begroeven de Duitsers hun do den op een z.g. heldenkerkhof, dat langs de havenarm werd aangelegd. Ongeveer 200 Duit sers werden hier hegraven Evenals in andere plaatsen waar Duitsers begraven zijn, zullen de lijken worden opgegraven door een speciale opgravings- ploeg, die inmiddels is gearri Gemeenteraad. HAAMSTEDE. Meer ruiterpaden. Zaterdagmorgen kwam de raad bijeen. Burgem. Roëll deelde me de, dat de bestrating van de Scheepstimmerwerfstraat is ge gund aan de firma W. v. d. Berg te Bruinisse voor f3993. Het werk kan echter niet uitgevoerd worden, omdat de voorgeschreven klinkers niet verkrijgbaar zijn." Zonder hoofdelijke stemming werd besloten het loon van de grafdelver te verbogen. B. en W. gaven daarna advies op een voor ste1 van de heer J. C. de Bruine inzake het omzetten van Burg. Armbestuur in een dienst voor sociale zaken. Zij meenden dat hierdoor in de praktijk niets verandert. Wel zou desnoods de naam omgezet kun nen worden in bijv. Maatschap pelijk Hulptjptoon. De heer J. C. dc Bruine lichtte zijn voorstel nader toe. Ook de heren M. den Boer, J. Goudzwaard en J. C. den Boer brengen hun inzichten naar voren. Het voorstel de Brui ne werd verworpen met 52 st. Mej. Cath. Saman werd tot hoofd der kleuterschool gekozen. Het voorstel tot herziening sa laris hoofd en helpster aan de kleuterschool lokte heel wat be spreking uit. B. en W. stelden voor de salarissen vast te stellen op resp. f1300 en f800. De heer J. C. de Bruine acht het verschil te groot en stelde voor het sa laris der helpster op f900 te be palen. Dit voorste] werd met 3 tegen 4 stemmen verworpen. Het voorstel van B. en W. werd aan genomen. Na toelichting van de voorzit ter werd de kampeerverordening aangenomen. In principe besloot de raad zich uit te spreken voor de bouw van een nieuw ziekenhuis te Zïerik- zee. Daar deze plaats het cen trum van het eiland is en veel gunstiger mogelijkheden biedt dan Noordgouwe. Medegedeeld werd dat het koetshuis staande achter de O. L.-sphool zal ingericht worden voor rijwielstalling voor leerlin gen O.L.-school. B. en W. hebben besloten de gehele O.L.-school een flinke beurt te geven. Gewacht wordt op een gunstige beschikking van Ged. Staten. Het tegelpiateau O. L.-school zal vergroot met. zeer voordelig aangekochte tegels. De voorzitter kon meedelen dat de proef het vorig jaar met het gedeeltelijk openstelien der domi nate duinen is geslaagd en dat dit jaar de oppervlakte duinter rein dat opengesteld zal worden belangrijk wordt uitgebreid. Ook zullen meer ruiterpaden worden aangelegd. Een en ander zal de aantrek- kelijkheid van onze omgeving niet weinig verhogen. De burgem! deed nu reeds een beroep op al len om mee te werken dat ook deze proef slagen zou. In de rondvraag werd gevraagd naar de aanleg van waterleiding in J. J. Boeisweg, Vertonsweg en Breedseweg en naar de stand van zaken in zake verbetering Noordstraat. De heer van Nieuwenhuize vroeg naar de gang van zaken bij de toewijzing van de vila „Bergeend". De burgemeester zei. dat de raad inzake toewijzing niet interpelleren kan, doch gaf- inlichtingen. In dit verband werd tevens meegedeeld dat aan de leden der woningcommissie een presentie geld zal toegekend worden. veerd en haar werk heeft aan gevangen. De lijken worden naar het massagraf in de Peel ver voerd. Plaatselijk drankweercomlté. Maandagavond kwamen en kele leden van de vier drankbe- strijdingsverenigingen hier ter plaatse en twee afgevaardigden van het Leger des Heils bijeen, cm het werk te bespreken, dat c-en plaatselijk drankweerco- mité zou kunnen doen. Na een uitvoerige gedachten- wisseling werd een tijdelijk be stuur samengesteld en werden de werkzaamheden voor een op 15 Mei a.s. in de „Blauwe week" te houden bloempjesdag verdeeld. Op een nader te bepalen da tum zal een definitief bestuur van het plaatselijk comité wor den samengesteld. BOKSSELE. Coop. Weegbruggen. De leden der Coöp. Ver. Mon- sterweg en Witte Paauw ver gaderden Zaterdagavond. De neer J. Nieuwenhuijsse werd als bestuurslid herkozen. In de plaats van C. v. Liere werd ge- lozen de heer J. Bruinooge. Op de weegbrug* Monsterweg wer den gewogen 4.313.985 kg. bie ten; diverse artikelen 1.276.568 kg. Op de weegbrug Witte Pauw 1.991.997 kg. bieten; diverse ar tikelen 76.157 kg. Het weegloon werd vastge steld op f 0,20 per 1000 kg. voor leden en f 0,30 per 1000 kg. voor niet-leden. De wegers werden wederom benoemd. KRUININ GEN. 50 jaar getrouwd. Woensdag 28 April hoopt het echtpaar W. de Back en C. van Sparrentak de dag te herden ken, dat ze vóór 50 jaar in het huwelijk traden. Tevens is het cok 50 jaar geleden, dat de heer de Back begon met het leider schap der Zondagsschool, waar aan hij tot heden zijn beste krachten belangeloos heeft ge wijd. Woensdag wordt dit eerste jubileum in de huiselijke kring gevierd. Donderdagmiddag zul len de kinderen der Zondags school en des avonds om 8 uur de ouders der kinderen, oud leerlingen en belangstellenden in het Zondagsschoolgebouw de heer de Back huldigen. Ongetwijfeld zal het niet bij deze beide jubileums aan be langstelling ontbreken. SOUBURG. C-H—Kiesvereniging. Onder leiding van de heer Deij zijn Zaterdagavond de leden van de Christelijk Historische kies vereniging bijeen geweest; De avond, die een propagan distisch karakter droeg, werd grotendeels gevuld met zang, toneel en muziek. In een korte maar krachtige toespraak wees de heer Dronkers uit Vlissingen er op, dat het lid zijn van de C.H. voortvloeit uit Gods eis naar Zijn geboden te leven, ook, oc politiek terrein. Hij wekte op de beginselen trouw te blijven. Souburgse ringryders bijeen. Zaterdag waren de Souburgse Ringlijders in de zaal van de heer Verbeem bijeengekomen onder leiding, van de heer J Cevaal. Besloten werd om op 3e Pinksterdag weer te ringrij- den en wel op het bouwterrein achter de Julianaschool. 24 deel nemers hebben zich hiervoor opgegeven. Er zal worden deel genomen aan het ringrijders- concours dat 2e Pinksterdag ge houden wordt te Middelburg, waar het kampioenschap voor Walcheren verreden wordt. Uit elke gemeente op Walcheren kan één ringrijder hieraan deelne men. Bij de stemming werd ge kozen de heer P. de Visser. DOMBURG. Afscheid de heer Schuurman. Vrijdagavond zal op het ge meentehuis een buitengewone ge meenteraadsvergadering gehou den worden voor genodigden. Dit in verband met het afscheid van de gemeentesecretaris, de heer Schuurman, ZAAMSLAG. Goederenwagon ontspoord. Maandagmiddag ontspoorde, v. aarschijnlijk door een te zware belasting, een met eternitbuizen geladen wagon van de goederen tram der Z.V.T.M. op het West plein te Zaamslaj;. De machinist kon de trein eerst tot stilstand brengen, nadat de wagon en kele bomen had geramd. Per soonlijke ongevallen deden zich niet voor. BRUINISSE. „Voorkomen beter dan genezen". Jaren geleden werd door de afdeling Bruinisse van het Groe- ,ne Kruis een bazar georganiseerd, waar een hoek gereson eerd was voor de t.b.c.-bestrijding. Her innert gij U nog die ene slagzin? Tering kan genezen worden. Het is gelukkig ook in onze eigen om geving bewezen, dat het waar is. Mar r daarvoor is nodig toewij ding en geduld. Daarvoor is no dig een enorme hoeveelheid werk, omdat ook hier geldt „Voorko men is beter dan genezen". Werkt gij mede, door U deze week te laten doorlichten in het Jeugdgebouw. BRU 16 weer thuis. Het voor de kustvisserij uitge- rustte motorvissersvaartuig Bru 16, van de heer D. de Koning, is na een afwezigheid van ongeveer 5 maanden weer in zijn thuisha ven teruggekeerd. De Bru, 16 die begin December was uitgevaren om de haring vangst uit te oefenen werd toen door een Belgisch marinevaartuig geramd en met grote schade te Ostende binnen gesleept. Het mosselseizoen loopt ten einde. Hoewel het Aan- en Verkoop kan loor nog steeds niet aan de handelaren bericht heeft dat het mosselseizoen gesloten is, nemen de handelaren toch geen mosselen meer af. De openstelling van het Frie se- en Groninger Wad, benoorden de Zwarte Haan, is weer ver lengd tot 29 Mei. Steeds meer vissers gaan nu het verzaaïen bij de meesten is afgelopen, een of meer vrachten' mosselzaad vissen en de aanvoer was deze week ruim 2700 tonnen. Het meeste zaad is voor eigen bedrijf bestemd. Gistermorgen veroordeelde de Arrondissementsrechtbank te Amsterdam, gepresideerd door Mr M. D. K. van r, l. en C. Hoogenboom en L. H. van der Helm eik tot 15 jaar gevangenis straf met aftrek van de tijd door gebracht in preventieve hechtenis. De drie veroordeelden hadden zoals men weet, in de naeut- van 1 op 2 November 1946 de 61-ja- rige pensionhoudster „Moeke Marsman", Warmoesstraat 99 te Amsterdam vermoord, teneinde zich meester te maken van f4500 en de sieraden, die de pension houdster in haar huls had. Op 13 April had de officier van Justitie Mr L. H. Feltsma tegen elk der verdachten 20 jaar ge elst. Het getuigenverhoor was toen enigszins afgestuit op het ontbre ken van één belangrijke getuige" de assistente van „Moeke" Mars- men, Tonny van der Kraan. Zij zou gegevens kunnen verstrekken over de Inschrijving in het pen sion der verdachten. Zij was ech ter niet ais getuige verschenen, haar adres "ls onbekend. Toen het vonnis was voorgele zen, vroeg C. "logenboom of het niet mogelijk wgx alsnog meerdere getuigen te dagvaarden, die naar zijn mening meer licht op de zaak kunnen werpen. De president deelde hem mede, dat het rechterlijk onderzoek ge sloten was en dat aan zijn ver zoek niet kon worden voldaan, tenzij hij in hoger beroep ging. Hiervoor hebben de veroordeelden 14 dagen tijd. komst le duif 1.29 4 uur. Laatste 1.36.17. Voetbal. De voetbalvereniging Iholense Boys speelde Zaterdagavond 24 dezer op eigen terrein een wedstrijd tegen Dosko II uit Bergen op Zoom. De einduitslag Was 22. Waterstanden. Keulen 162 (+0.02), Lobith (Rijn) 954 onveranderd, Nijmegen (Waal) 726 (+0.01), Arnhem (Nederrijn en Lek) 740 (+0.02), Deventer (IJssel) 177 (—0.02), Borgharen 4121 (+0.01), Belfeld (Benedenmaas) 1120 (+0.Q8), Grave (beneden de sluis) 477 (o), Lith (laag water Maas) 31 0.40), "Vreeswjjk (laag water Nederrijn en Lek) 022 (—0.10). Leestafel. Gedeputeerde Staten van Zee land hebben met Ingang van 1 April 1948 benoemd tot vaste ar beider by de Provinciale wegen J. Folkersma. De eerste woningwetwoningen te Ovezande zijn thans gereed, zodat ze met ingang van Mei zullen kunnen worden betrokken. Door de fanfarevereniging te Ovezande zijn een twintigtal in strumenten ontvangen, zodat na de theoretische oefeningen, thans de practische oefeningen kunnen worden begonnen. De heer Jac. v. Overbeeke heeft wegens vertrek uit Bors- sele ontslag gevraagd als dijk graaf van de Calamiteuze Polder Borssele. De collecte voor de Simavi te Heinkenszand heeft opgebracht f 200.25. Ned. Herv. Kerk. Beroepen te Wons (toez.), A. Mol, candldaat te Schoort; te Giessen en Rijswijk (N.-Br.), A. Breure te Giessen-Nieuwkerk; te Saaksum, T. A. Vonk Noorde- graaf te Eemnes-Binnen. Aangenomen naar Oosterzee, J. M. S. Baljon, pred. in alg. dienst te Utrecht. Bedankt voor Hollandscheveld, L. M. Brouwer te Spijk; voor Jaarsveld, J. Boezer te Eethen en Drongelen; voor Sellingen, H. J. Bouwers te Hoogersmilde; voor Hendrik Ido,Ambacht (2e pred.pl.), K. Luyendijk te Neer bosch-Hees. Geref. Kerken. Beroepen te Anjum, A. Brink te Blij ate Stadskanaal-Pekel- derweg, D. de Vries te Schoon- dijke; te Wolvega, G. v. Door nik te Minnertsga. Open dat luik! door Ds J. H. Sillevis Smitt. Uit gave J. N. Voorhoeve, Den Haag. De hoofdvlootpredlkant, Ds J. H. Sillevis Smitt, zag in 'n klei ne kajuit een bloeiende plant. Deze plant bleef gezond, doordat het bovenlulk zo nu en dan open stond. Dat is het motief van dit boek. Het luik open! Opdat de zon van Gods liefde ons hart kan verkwikken. Dit boekje bevat een aantal ar tikelen van verhalende en be schouwende aard. Het ls bestemd voor wie ontspanning zoekt en niet tevreden ls, met wat door gaans als ontspanningslectuur wordt aanbevolen. Wij kunnen de lezing van harte aanbevelen. Het leent zich uitstekend als geschenk voor onze jongens in Indië en ook voor zovelen, die over hen vaak In zorg verkeren. In geen ding bezorgd. Kamptoespraken van Dr H. A. van Andel. Uitgave J. N. Voorhoeve, Den Haag. Dr H. A. van Andel te Solo, die jn het zendingswerk zulk een vooraanstaande plaats innam, be hoorde tot de velen, die door de Japanners in een concentratie kamp werden opgesloten en die daar zijn gestorven. Onder de weinige door hem na gelaten papleren bevonden zich ook een aantal overdenkingen, gedachten voor toespraken in het interneringskamp te Solo. Deze toespraken zijn thans ln druk ver schenen. Zij spreken,, van e vaste hoop en vurige liefde, van een kinderlijk vertrouwen, waar mede God hem ook in zijn laatste levensdagen wilde begenadigen. Een bijgevoegd portret, een ver groting van de pasfoto voor de Japanse registratie gemaakt, ver hoogt de waarde van dit, door de uitgever keurig verzorgde boekje. In de Maandag gehouden jaar vergadering van de Vereniging Handelsbelang", zeide de voor zitter de heer H. Weyburg, in zijn openingswoord, dat enige terug gang te bespeuren valt in het za kenleven, wellicht met uitzonde ring van het kruideniers bedrijf. Het jaar 1947 is over het alge- worden meen niet tegengevallen, doch voor de toekomst kon de heer Weyburg niet optimistisch zjjn, vooral daar de lasten, door de Overheid opgelegd, zeer hoog zjjn. De heer Weyburg noemde de wederopbouw nog steeds een bron van zorgen voor de vereniging. Spr. deed een dringend beroep, op de aanwezigen, om indien het enigszins mogelijk ls tot spoedige herbouw over te gaan. Voor de a.s. grote winkelweek riep hij de hulp in van alle zaken mensen. Ten slotte bracht spr. dank aan diverse Instanties, waarmee be sprekingen werden gevoerd, voor de steeds ontvangen medewer king. Uit het jaarverslag van de secretaris de heer C. W. D'huy bleek, dat er 1947 veel werk werd verzet. Het hoogtepunt van dat jaar was zonder twijfel het 50- jarig bestaan. Nadat de penningmeester ver antwoording van het door hem gevoerde beheer had afgelegd, werden bij acclamatie de aftre dende bestuursleden "de heren J. Dronkers, S. J, Kleinepler en g! van Nederveen ':erkozen. De WBikeiweek. De heer P. J. Doets bracht na mens de commissie tot het orga niseren van de winkelweek, ver slag uit van de werkzaamheden. Het gaat er om, dat men tijdens het bezoek aan de 2e Z.E.T.O. de Middelburgse winkels niet ver geet. Een prijsvraag zal worden u;tgeschreven tijdens de winkel week, terwijl een speciale krant huls aan huis in Zeeland zal wor den verspreid. Na een warm plei dooi tot deelneming besloot spr. met het beeld, dat Middelburg wel geknakt ls door de oorlog, maar niet gebroken, en ook nooit zal breken zolang de Middenstand op de brfes zal 'aan. Lezing Drs Verburg. Na het officiële gedeelte der vergadering hield Drs M. C. Ver burg een causerie over Taak en toekomst van de Middenstand in Middelburg. Na de geschiedenis en taak van de middenstand te heb ben uiteengezet, schetste spr. de plaatselijke toestand. Middelburg is door zijn ligging op Walcheren een centrum en koopstad. Met en kele cijfers toonde spr. aan, welk een invloed deze ligging heeft ge had op de ontwikkeling van de Middenstand. De heer Verburg meende, dat de bevolking niet veel zal toene men en de trek naar elders zal blijven bestaan, vooral met de doorgevoerde mechanisatie in de landbouw. Hopelijk zal men er in slagen om enkele industrieën hier te vestigen, zodat deze mensen kan aantrekken. Voor de toekomst liet spr. een matig optimistisch geluid horen. Bedankt voor Rotterdam-Kra lingen, G. van Andel te Dieren; voor Rotterdam-Zuid, J. F. Co lenbrander te Ommen; voor Mechelen (België), J. v. d. Meije te Loenen a. d. Vecht. Geref. Kerken (Art. 31 K.O.) Beroepen te Groningen, E. T. v. d. Bom te Amersfoort. Chr. Geref. Kerk. Beroepen te Wormerveer, H. Biesma te Drogeham. Vrije Evang. Gemeenten. Aangenomen naar Heerde (2e maal), P. B. Mülier te Nijver dal. De Tuchtrechter voor de prijzen. Zitting te Terneuzen op 22 April. J. A. de V. te Breskens had zijn banketbakkersartikelen niet van een prijsaanduldtng voorzien waarvoor de Tuchtrechter hem een boete oplegde van f 15. J. W. te Temeuzen had zijn re- ceptenregister niet bijgehouden, wat hem f20 kostte. B. v. K. te Temeuzen, die frites verkocht had tegen te hoge prijs kreeg een boete van f 25. G. I.'te IJzendijke had iets ex tra's op de prijs van zijn klompen gelegd en was dientengevolge ln aanraking gekomen met de op sporingsambtenaren. De Tucht rechter veroordeelde I. tot het be talen van f 30 boete. M. W. te Sas van Gent had stro boven de toelaatbare prijs verkocht. W. bracht naar voren, dat aan dit stro extra zorg be steed was en zodoende de door hem gevraagde prijs gemotiveerd was. De Tuchtrechter was het hier mede niet eens en legde hem een boete van, f 200 op. P. M. te Terneuzen, opkoper van dit en ander stro had deze prijzen moeten betalen naar hij zeide, omdat hij een boot vol moest laden en niet tegen de vast gestelde prijs kon kopen. De Tuchtrechter legde hem 3 x f 30 boete op, omdat het hier 3 feiten betrof. R. V. te Sas van Gent had even eens stro aan M. verkocht. Boete f50. Ook J. A. M. te Terneuzen had patates-frites verkocht boven de toelaatbare prijs. De Tuchtrechter legde hem een boete van f 30 op, waarbij hij M. mededeelde, dat de politie toezicht op de te leveren hoeveelheden zou houden. F. M. te Terneuzen had zich eveneens op het stro-pad begeven. M. werd bij verstek veroordeeld tot f 25 boete.- 42. L. te Hulst had blinde vin ken en een mergpijp te duur ver kocht. Mr van Son, die voor ver dachte optrad, bracht naar voren, dat deze blinde vinken extra „ge soigneerd" waren vandaar die ho ge prijs, de mergpijp was extra zwaar geweest. Boete f 50. A. C. D. en C. M. te Sas van Gent hadden schoenen zonder bon en tegen te hoge prijs verkocht. Mr Tichelman te Terneuzen, de raadsman, bracht naar voren, dat deze zaak zeer opgeblazen was door de pers, terwijl de factor concurrentie-nijd niet te onder schatten was. De Tuchtrechter legde een boe- té op van f 100 met teruggave dgr inbeslaggenomen schoenen en ver klaarde verder, dat de gepubli ceerde kranten-artikelen betref fende deze zaak zijn Instemming' niet hadden. Ook Maandag maakten weer verscheidene personen hun op wachting bjj de Tuchtrechter voor de Prijzen die zitting hield te Tholen. A. D.. winkelier te Oud-Vosse- meer, die geen prüsaanduiding voor bonbons, text® en andere artikelen in zijn etalage had aangebracht, kreeg f 20 boete. Mej. E. J. L. te Stavenisse kreeg voor dezelfde overtreding boeten van f5, f10 en f10. A. J. Sn., marktkoopman te Bergen op Zoom, had zeemleren- lappen te duur verkocht, f 50 boete met het vermaan dat bij een volgende keer hem verboden zal worden in Zeeland te mark ten. M. A. A., bakker te Scherpe- nisse, die amandelbroodjes 4 ct. te duur verkocht, kreeg een boe te van f 50. J. C. S. te Scherpenisse had appelmoes te duur verkocht: boete f10. C. P. te St. Anndland had een woning aan de Hoenderweg al daar inplaats van voor f 3 voor f 4 per week verhuurd. Verd. voerde aan, dat hij vogr die f 1 meer de huurder een uitrit en een huurcontract moet opmaken, waarbij bepaald moet zijn, dat die f 1 meer voor de tuingrond is be rekend. Mej. W. J. v. A. te Stavenisse had tomatenpuree te hoog ge prijsd, boete f 10. P. J. v. G., marktkoopman te Bergen op Zoom, had zemen ver kocht voor f7.75 per stuk. De Tuchtrechter raadde verdachte aan ruiterlijk te bekennen, want als getuigen moeten worden op geroepen, zou hem dit duur te staan komen. G. ontkende toch en de zaak werd aangehouden. P. A. Sch., viskoopman te Tho len, had stokvis inplaats van voor f 2.30 de kg. voor f 2.69 verkocht, boete f 15. H. R., groentenhandelaar te Tholen, had geen prijsaanduiding op zijn in de etalage uitgestalde groenten en fruit, boete f15. Een zelfde boete kreeg Jac. de Gr., vrachtrijder te Poortvliet, wegens het niet aanwezig hebben van een tarieflijst in zijn vrachtwagen. Bij verstek werden veroordeeld: Wegens geen prijsaanduiding van textiel; Mej. A. B. te St. Maartensdijk f 20 boete. P. C. V. te Oud-Vosserpeer we- 10 roeden tuin had gegeven. Boe-1 gens te duur verkopen vhn witte te f30 met het vermaan dat hij bonen, boete f25. Wat brengt de radio? PROGRAMMA VOOR HEDENAVOND. HILVERSUM I, (301,5 M.): V.A.R.A. 6.00 Nieuws. 6.30 Ned. Strijdkrachten. 7.15 Duo de Raaff piano Schutte, orgel. V.P.R.O. 7.S0 Voor de jeugd. 7.45 „Lezen Benoeming bij C.V.G.D.? Naar de „Standaard" bericht, zou de heer Bikin, directeur van het bureau voor de nationale vei ligheid worden benoemd tqt juri disch adviseur in de Commissie van Goede Diensten ter oplossing van het conflict in Indonesië. Burgerlijke Stand. ZIERIKZEE. Geboren; Willem T., z. v. L. Mallander en E. v. d. Berge; Elizabeth M., d. v. A. J. Verschlere en M. M. van den Ber ge; Benjamin W., z. v. W. K. Schot en M. van BoVen; Jakomi- na, d. v. W. P. van Dienst en M. Muller; Johanna M., d. v. M. A. Berrevoets en G. W. Fokkelman; Willem J., z. v. G. Joppe en M. C. Muste; Jan J., z. v. A. Versteeg en M. Kouwenberg; Johannes, z. v, L. Berrevoets en P. H. Siesse; Frans J., z. v. J. van Herwijnen en E. den Boer. Overleden: J. D. Berrevoets, 62 j., echtg. van A. van Donge; J. den Boer, 76 j. Gehuwd: J. Zilverberg, 32 j. en C. S. Labzowski, 24 j. Handboogschutter^ van Spes Nostra. Aan dit concours werd deel genomen noor 28 schutters van 9 sociëteiten. De prijzen werden als volgt behaald: hoofdvogel: C. Bek, Soranus; zijvogels. C. Bek, Soranus; hooidkal: J. Ver- meule, St. Sebastiaan; 2e kal: H. Koens, Spes Nostra; 3e kal: A. v .Zunderen, Spes Nostra; 4e kal: C. Koens, Zeelandia; le klep: Sorber, Batavieren; 2e klep: A. de Jonge, Willem Teil; 3e klep: P. Schreurs, Zeelandia. „De Scheldevliegers". De Postduivenvereniging „De Scheldevliegers" hield Zaterdag een wedvlucht vanuit St. Kath. Wavre, Afstand 66 K.M. De uit slag luidde: Gebr. Nieuwenhuize I. 3, 8; J. Walhout 2, 7; C. de Krijger 4, 6; P. Deurloo 5, 9, 12; J. Duijnkerke 10, 13; N. Meu- lenberg 11. Wedvlucht „De Trouwe Duif" Tholen. De Postduivenhoudersëereni- ging „De Trouwe Duif" te Tho len hield Zaterdag j.l. haar eerste wedvlucht van dit seizoen en wel vanuit St. Kath. Wavre, een afstand van 54 K.M., waar de duiven gelost werden om 12,35 uur. De uitslagen zijn- als volgt; D. Jansen 1, 2, 5, 11; J. Vermey 3, 6, 13, 14, 27; P. Nys 4; M. Boot 7, 8, 18; L. M. de Heer 9, 16, 33; L. Soomers 10; A. Wagemaker 12, 23, 26; M. Tazelaar 15, 21, 22, 28, 30; C. Soomers 17, 2, 4, 31; R Hage 19; L. Laban 20; J. Quist 25; G. Soo mers 29, 32; J. Deurloo 34, 37; J. Boogerd 35; B. Schot 36. Aan- Scheepvaartberichten. 26 April: Van Vlissingen ver trokken: Jantje Eppina naar Zee- brugge; Tasjal naar Oslo; Zeeij land naar Delfahrt; Hast IV naar Parijs. Gepass. naar Antwerpen Lena uit zee voor Gent; Roze- marie van Cadis; Brem van Oporto; Angia van New fort- land. Gepass. van Antwerpen: Heerengracht van Sas van Gent naar R'dam; Meteor naar zee; Nieuwaal naar Amsterdam; Stika naar Oslo; Hazewind naar Bristol; Delfzijl naar Southamp ton; Mudo van Malmö; Viking naar Hamburg. 27 April; Te Vlissingen aange komen: van Gelder van Ant werpen. Van Vlissingen ver trokken: Albatros naar Oslo. Ge pass. naar Antweipen: Noord kaap van Goishesler. Beurs op 5 Mei gesloten Op verzoek van het bestuur van de vereniging voor de e'ffec- tenhandel hëeft de Minister van Financien bepaald, dat de beur zen voor de geld- en fondsen handel op bevrijdingsdag 5 Mei zullen zijn gesloten, alsmede dat die dag voor de geldleningen, als bedoeld in afdeling V der beurs- voorschriften 1914 niet als werk dag zal worden beschouwd. in de Bgbel". VA.R.A. 8.00 Nieuws. 8.05 Dingen van de dag. 8.15 Edelstenen uit de Discotheek. 8.50 Uit Neerlands verleden. 9.50 Tango-rumba orkest. 10.25 Kwar tet Jan Corduwener. 10.45 Uitz. ter gelegenheid van het Israëli tisch Paasfeest. 11.00 Nieuws. HILVERSUM II. (415 M.): N.C.R.V. 6.00 Ned. koren en korpsen. 6.30 Hubert Barwahser, fluit en Phia Berghout, harp. 7.00 Nieuws. 7.30 Het actueel geluid. 7.45 Engelse les voor gevorder den. 8.00 Nieuws. 8.05 Prog. pro loog. 8.15 Leger des Heils, Ver- lossingssamenkomst. 0 Om roeporkest. 10.30' N.C.R.V.-kwar- tet. 10.45 Avondoverdenking. 11.00 Nieuws. Donderdag 29 April 1948. HILVERSUM I, (301,5 M.): V.P.R.O. 8.00 Nieuws. A.V.R.O. 8.45 Werken van Sibelius en Sme- tana. 9.15 Morgenwijding. 9.45 „Arbeidsvitaminen". 10.50 Kleu- terprogr. 11.00 Operette concert. 12.00 H. Wiggelaar, viool, P. Pal- la, orgel. 12.30 Weerpraatje. 12.33 in 't spionnetje. 12.38 Orgelspel en zang. 1.00 Nieuws. 1.15 Vau deville Strijkorkest. 2.00 De vrouw binnen en bulten haar huis 2.20 Brahms-progr. 3.00 Voor zie ken en gezonden. 4.00 „Van 4 tot 5". 5.00 A.V.R.O.-kaleidoscoop. 5.20 Welk dier deze week? 5.30 „The Skymasters". HILVERSUM II, (415 M.): K.R.O. 8.00 Nieuws. 8.15 „Pluk de dag". 9.05 Concert ln d. kl. t. 9.35 Jussi Björiing zingt Zweedse lie deren. 9.45 Schoolradio cursus C 1. N.C.R.V. 10.00 Strijkkwartet. 10.15 Morgendienst. 10.45 Geeste lijke liederen. K.R.O. 11.00 Radio ziekenbezoek. 12.03 Metropole Or kest. (12.3012.33 Weerover- zicht). 1.00 Nieuws. 1.20 Zang en pianospel. 1.45 Hors d'Oevre. N.C.R.V. 2.00 Musette orkest. 2.40 Causerie voor de vrouw. 3.00 Buseh strijkorkest. 3.30 Radio Cembalo gezelschap. 4,00 Bijbel lezing. 5.00 Radio Jeugdjournaal. 5.30 Gemengd omroep a capella- koor. Amsterdamsche Effectenbeurs. Slotkoer&en op 27 April 1948 medegedeeld door: Incasso-Bank N.V. Goes. V eilingsberichten. KAPELLE. Veiling van 26 April. Appels: Zoete Ermgaard 57; Peren: St. Remy 63; Groente. Kropsla 4-8, 50; Stoofsla 18; Bloemkool 53-80; Spinazie 17-18, alles per 100 kg; Diversen: Ra dijs 4-8, 50; Tulpen 24-31, beide per 100 bos. Nederland 1938 100'/,. 100 Rott. Lloyd 178 178 dito 1947 99% 99% Stv. Nederland 194 193% dito 1937 99 H.V.A. 254% 249% Dollarlenlng 102 102% Java Cultuur 108% 108 Ned. N.W.S. 81% 81% N.I.S.U. 112% Indië 1937 94% 94% Vorstenlanden 56% 57% Kol. Bank 106 105% D. Bat. M ij. 166 167 N. Ind. Hand. Bk 119% 118 Deli My. 220% 218% N. Hand. Mij. 156 157% Senembah 169 A.K.U. 169% 168% Muller I 166 153 Bergh Jurgens 306 304 dito n Berkel Patent 129 127 A'dam Bank 162% 161% Calvé Delft 192 191 Holl. Bk. Unie 239% 237 Centr. Suiker 212 Rott. Bank 158% 162 Fokker Twentsche Bk. 162 162 v. Gelder Zn 164% 162% Anaconda Copp. 40 Hoogovens 210% 206% Beth. Steel 109% 106% Unilever 297% 293 Chrysler 125 Ned. Ford 340ex 345, Gen. Motor» 60 mmm Ned. Kabel 309 309 Intern. Nickel 29% mm Philips Gl. 265% 265 Kennecott 58% Wilton F. 214 Rep. Steel 28% 24% Billiton X U. S. Steel 79% 78% dito II 486 485 Clt. Service 49% 48% Dordt. Olie 312 305 N. American 15% mm Kon. Olie 337% 332% Cont. OU 60% mm A'dam. 'Rubb. 185% 182 Mldd. Cont. Oil mm Band. Rubb. 159 158 Philips OU 67 66 Del. Bat. Rubb. 122 121 Shell Union 43% 42% O. Java Rubb. Tidewater 27% J»H Serbadjadl 90 88 Baltimore Ohio mm H. Am. Lijn 221% 221 Miss. Kans. Tex. 5% mm J. C. Japanlijn 161 158 Pennsylv. Rr. 20 1»% K. N. Stoomboot 190% 190% N. Y. Central mm Kon. Paketv. 172 172 Scheepv. Unie 190% 188% Heb jij nog meer van dat goedje?" vroeg de meester, toen 't weer stil was.,Jantje haal de zwijgend de rest van de stop verf uit z'n kastje. De meester nam het mee naar voren. „Kijk", zei hij, „dat zullen we hier op de rand van de lessenaar zetten". Wat hadden de kinde ren een plezier! Het was ook geen gezicht: het mannetje met z'n stakerige beentjes boven op d" overgebleven kluit stop verf..! „En jij, Jantje", ging de meester verder, „jij moet na schooltijd maar es blijven zit ten, want poppetjes maken en de les niet wetendat gaat r.iet 48. Jantje kon zichzelf wpl om tie oren slaan1 Zó dom als hij toch gedaan had! Daar had ie 'n mooi stuk stopverf voor een scheepje.en nu. wég stopverf en dus.... wég scheepje....! En nog uitge lachen op de koop toe..! Echt dom van 'm ook....! Hij deed den opeens de kant van Jantje geweldig z'n best op 't schrij-1 uit. ven, 't laatste halfuur. Misschien, als de meester dat zag je kon nooit weten! Anders ging hpt natuurlijk de prullemand in: 'tzou toch jammer zijn....! Hij schreef' schrééf.Het puntje van zijn tong kwam tus sen z'n lippen uitkijken, zo deed 'ie z'n best.Maaroch armeeen nieuwe schrik daar werd getikt.... De jon gen bij de deur deed open, en. o-o-oAlle hoofden draai-

Zeeuwsch Dagblad | 1948 | | pagina 3