rovinti fgiiem pr00ENTmamu .WKfflSSS? Publicaties In de straat van Jantje Voorstellen Polder Walcheren. Op Zaterdag I Mei a.s. zal te Middelburg een algemene ver gadering van het Polderbestuur van Walcheren worden gehou- aen. Voorgesteld wordt de noorde lijke zijkant van het z.g.n. Lange- weegje te Koudekerke aan de ge meente te verkopen. De kantonniers in vaste dienst aan de Noordwatering hebben verzocht verbetering in hun salarispositie te bren gen, aangezien een onbillijke verhouding is ontstaan tussen hun bezoldiging en de lonen van de arbeiders, op wier werk zij hebben toe te zien. Voorgesteld wordt dit verzoek in te willi gen. Tenslotte wordt voorgesteld de wnd. griffier, de heer H. I.uijk, die tot 1 Mei a.s., de da tum, waarop jhr mr Rutgers van Rozenburg in dienst zal tre den, de functie van griffier be kleedt, daarvoor ec-n gratificatie te verlenen. Het gebruik van schuimaarde. Naar wjj vernemen ligt het in het voornemen van het be stuur der Zeeuwse Landbouw- riij., de suikerrafinaderijen te Sas van Gent, Dinteloprd, Roo sendaal en Bergen op Zoom te verzoeken hun schuimaarde niet meer weg te spoelen maar te drogen en te bewaren in opslag plaatsen, vanwaar het naar de landbouwbedrijven vervoerd kan worden. De schuimaarde is volgens deskundigen, een uitstekende meststof, niet alleen voor de kalkbehoeftige klei en zavelgron den, maar ook voor de geïnun deerde gronden. De vraag of door gebruik van schuimaarde bietenaaldjes wor den verspreid, moet ontkennend beantwoord worden, daar in de eerste plaats zich weinig aaldjes in de schuimaarde bevinden en ten tweede de aaldjes die er in zitten door de hoge temperatuur (80°) bij de verwerking op de fa brieken, dood gaan. De zomervergadering der Z.L.M. Zooals wij reeds meldden zal de zomervergadering van de Z.L.M. op Woensdag 30 Juni ge houden worden te Kortgene. Aan deze vergadering is een rijtoer verbonden die bij het bos van Wissekerke waarschijnlijk onderbroken zal worden om daar een openluchtspel bij te wonen. De kring Noord-Beve land is n.l. voornemens in het bos op die dag een spel op te voeren. Zeeuwen aan boord van de Zuiderkruis. Met de Zuiderkruis, het troe pentransportschip, dat 3 April uit Tandjong Priok vertrok en 2-"i April a.s. te Amsterdam wordt verwacht, keren de vol gende Zeeuwse militairen naar Nederland terug: E. de Bel, Rrabbendijke; A. Boonman, Ove- zande; J. v. Boven, Krabben- dijke;. G. Dockheer, Middel burg; H. Filius, Yerseke; L. Goedegebuure, Thulen; H. Griep Yerseke; J. de Haze, Wisse kerke; Izeboud, Koudekerke; J. Kasse, Souburg; D. Kooien, Souburg; J. Korstanje, Kloetin- ge; A. Koster, Middelburg; J. Kramer, Kortgene; E. Lansu, Clinge; J. Lous, Vlissingen; H. Meulmeester, Vlissingen; A. Nieuwenhuize, Yerseke; J Phi- lipse, Rilland; J. Pik, Goes; I. Provoost, Colijnsplaat; A. Roose, Middelburg; J. Stroo, Vlissin gen; A. Sturm, Veere; A. Vleu gel, Goes; L. de Wit, Colijns plaat; J. Corstanje Goes; P. v. Waterschoot, Tei-neuzen; F. Taalman, Hulst; W. Keur, Vlis- sirgen; A. Kamerraans. Vlissin gen; J. v. Hengst, Middelburg; M. Hogerheide Tholen; J. de Pagter, Domburg; P. de Vries, Middelburg. Eerste „gesproken brieven" uit Zeeland naar Indië. Het was een hele drukte Za terdagmiddag in het Prot. Chr. Militair Tehuis in de Nicuwstraat te Middelburg. Velen hadden aan de oproep van het Prot. Inter kerkelijk Thuisfront gehoor ge geven en kwamen nu voor het doen opnemen van een „gespro ken brief". De benedenzaal was als wacht kamer ingericht en hier ontving de secretaris van het P.I.T., de heer L. M. Naaktgeboren, de op- geroepenen. Hij overhandigde hun een plaat, waarna in één der bovenvertrekken de opnamen gemaakt werden. Het was voor velen een vreemde gewaarwor ding om vijf minuten lang alleen of samen met enkele familiele den voor de microfoon te spre ken en even later de plaat reeds te zien draaien en 't eigen stem geluid te beluisteren. Meerderen draaiden zenuwachtig en onwen nig met hun papiertje in de hand, anderen spraken voor de vuist weg. Niet alleen persoonlijke groeten werden overgebracht, doch ook namens verenigingen e.d. De „Jonge Kerk" zond een groet naar Ds W. B. A. Smits in Medan. Hetzelfde deed Ds F. Don namens de Kerkeraad der Ned. Herv. Gemeente. Ook het bestuur der Middelburgse C. J. M. V. zond een groet aan haar leden in de Tropen. De vorige dag waren in Arne- tnuiden reeds 22 platen opgeno men en te Westkapelle een zes tiental. Ook Kerkdiensten zijn opgeno men, teneinde het werk van de feestelijke verzorging te kunnen verlichten. Zo werd opgenomen een preek van Ds F. Don op Zondagmorgen in de Concertzaal, ivaarbij medewerking werd ver leend van het Herv. Kerkkoor. Des avonds werd de dienst in de Hofpleinkerk opgenomen, waar Ds van Til voorging. De predikatie van Ds H. Veldkamp was reeds te voren op de plaat vastgelegd. I De actie van het P.I.T. in de zen is zeer geslaagd. Het is niet uitgesloten dat op een later tijd stip nogmaals gesproken brieven zullen worden opgenomen. Het totale aantal dat in Middelburg werd opgenomen was 75 platen. W aarschuwing. Een ieder wordt in overweging gegeven, alvorens in relatie te treden met „Het Internationaal Vacantiehuis" (in oprichting), Molenweg 27 te Voorthuizen (Gem. Barneveld), inlichtingen in te winnen bjj de Commissaris van Politie te Amersfoort. Buitenlandse Journalisten bezochten Zeeland. Een gezelschap buitenlandse journalisten, die met andere col lega's de Jaarbeurs te Utrecht hebben bezocht, brachten Zater dag een bezoek aan Zeeland. Te Goes werden de gasten, die in gezelschap waren van de heer Goedbloed van de Alg. Ned. Ver eniging voor Vreemdelingenver keer, ontvangen door de heer E. Smit, directeur van de Prov. V.V.V. in Zeeland. Na de lunch te hebben ge bruikt in hotel „De Korenbeurs' werd een rit door Walcheren en Zuid-Beveland gemaakt, welke eindigde met een bezoek aan Yerseke. In de raadszaal van het ge meentehuis ontving burgemees ter Willemsen de gasten, die hij mede aan de hand van een vi trine met fraaie schaal en schelp dieren op de hoogte bracht van alles wat op de oestercultuur be trekking heeft. Vervolgens wer den de oesterputten en loodsen alsmede de haven bezichtigd, waarna een oestersouper aange boden werd. De journalisten brachten de nacht door in Goes. Vertraagd vertrek. De passagiersschepen van de Koninklijke Rotterdamsche Lloyd „Sibajak" en „Indra Poera", die beide begin Mei in het kader der versnelde gezinshereniging met vrouwen en kinderen naar Indo nesië zullen gaan, vertrekken niet, zoals aanvankelijk werd be richt, resp. op 4 en 12 Mei, maar op 8 en 13 Mei. Ten aanzien van beide schepen blijven de uren van inscheping onveranderd. MIDDELBURG. Streekvergadering L.J.G. Zaterdagmiddag hield de streek Walcheren v. d. Laudbouw-Jonge- ren-Gemeenschap een ontwikke lingssamenkomst ln de Bogardzaal te Middelburg. Na het zingen van het Zeeuwse volkslied, gaf het L.J.G.-orkest van Z.-Beveland enkele stukjes ten beste, waarna door de leden van de Z.P.M. afd. Middelburg een schets werd opgevoerd, getiteld: .De reciteerclub van Kleidurp". Vervolgens sprak de heer W. Dingemanse over: „Wij jongeren ln de Branding". Na de pauze droeg o.m. een lid van de afdeling Zoutelande een gedicht voor. Tenslotte werd opgevoerd het boerenstuk: „Uw wil geschiedt". Vereniging voor Dieren bescherming bestaat 50 jaar. Morgen zal het 50 jaar geleden zijn, dat de Vereniging voor Die renbescherming werd opgericht. Als afdeling Zeeland-Noord is zij aangesloten bij de Nederlandse Vereniging tot Bescherming van Dieren te 's-Gravenhage. Gedurende alle jaren heeft de Vereniging krachtig ertoe bijge dragen, dat bij de mensen meer begrip is ontstaan voor de dieren wereld, en zij heeft vooral ook bij de jeugd de liefde voor het dier aangekweekt. Een zeer belangrijk aandeel in de arbeid heeft de Inspecteur, de heer C. J. Jongepler. Naast de officiële politie waakt deze als on bezoldigd rijksveldwachter over het dier, vooral het trekdier en het dier. dat op transport wordt ge steld. Een belangrijk terrein vor men ook de boerderijen, waar het zo gehate begrip „kettinghond" langzamerhand is verdwenen. Een eresaluut aan allen, die door hun belangeloze arbeid aan de dieren wereld een gelukkiger bestaan hebben gegeven, ls zeker op zijn plaats. Omstandigheden maken, dat thans niet tot een viering van het jubileum wordt overgegaan, met name onvoltalligheid van het be stuur en de ongesteldheid van de Inspecteur, die sedert enige maan den zijn arbeid niet heeft kunnen verrichten. Ook de hulp-Inspecteur de heer G. D. Remijn, ls tengevol ge van een ongeval niet ln staat zijn controlerende taak volledig te vervullen. Het bestuur hoopt echter op Dierendag, 4 October 1948, het ju bileum op enigszins bijzondere wij ze te kunnen herdenken Een grote en zeer dringende wens van de Vereniging is het stichten van asyl. Er bestaat reeds een fonds voor dit doei, dat thans een flink bedrag aanwijst, doch dat nog zeer belangrijk moet worden uitgebreid om de hoge kosten van oprichting en Inrich ting van een asyl te kunnen dek ken. Het zou het bestuur in hoge mate verheugen wanneer de vele dierenvrienden, die Middelburg en naaste omgeving telt, als ge schenk voor de 50ste verjaardag een gift zouden willen geven voor het fonds voor een asyl. De pen ningmeester, de heer J. van Graaf - eiland, Turfkaal 11 te Middelburg (Glrono. 89889) zal eventuele gel delijke bijdragen ln hartelijke dank aanvaarden. Stadhuisklok gearriveerd. De restauratie van het Stad huis gaat hard vooruit. Einde vorige week zijn de leidekkers hun werk op het dak van de Vleeshal begonnen. Maandag morgen is de geheel opgeknapte klok gearriveerd. Deze zal, zodra het herstel van de toren is vol tooid, kunnen worden opgehan gen. Aanrijding. Zondagavond omstreeks 12 uur werd op de Pottenmarkt een militair door een taxi aangere den. Het slachtoffer werd zoda nig gewond, dat opname in het ziekenhuis noodzakelijk bleek. GOES. De Tiimi opengesteld. Zaterdagmiddag vond de ope ning plaats van de „Tisna" de In dische tentoonstelling die van 17 tot 24 April ln het Schuttershof gehouden wordt. Nadat de heer Jllderda, hoofd van het Cultureel contact van het Ministerie van Overzeese Gebieds delen, het plaatselijk comité, de burgemeesters van Z.-Bevelandse gemeenten en verschillende onder wijzers verwelkomd had dankte de burgemeester van Goes mr W. C. ten Kate voor het goede idee ook in Goes de Tlsna open te stellen. Hierna werd de film „Indonesië werkt weer" vertoond, terwijl in de grote zaal een Indië-kenner een toelichting gaf op de expositie. Over de tentoonstelling zelf schreven wij reeds uitvoerig. Jetigduitvoering O.K.K. Een flink aantal ouders woon den Zaterdagavond de jeugduit voering van de Chr. Sportvereni ging Oefening Kweekt Kunst bij, die onder leiding van de directeu ren K. Kooy en J. Goedee in de Prins van Oranje gehouden werd. Afwisselend kwamen jongens en meisjes op het toneel om te tonen wat zij sinds de laatste uit voering geleerd hadden. Van het twaalftal oefeningen, dat uitgevoerd werd behoorden Meidans, de parade der tinnen soldaatjes en een sprlngrlet-oefe- ning wel tot de beste. Afgezien van een kleine hapering kan O.K.K. terugzien op een geslaag de uitvoering. De voorzitter de heer C. F. Slmonse sprak een openings- en een slotwoord. Voorlopig feestprogramma voor 5 Mei. Het voorlopig programma van de Oranjevereniging en de Bond van Buurtverenigingen voor de Nationale Feestdag 5 Mei luidt naar wij,vernemen als volgt: Voor jongens en meisjes van 6 tot 10 jaar zal van 3 tot 4.30 uur een autopedwedstrijd plaats vin den. Om 4.30 u. zullen postduiven worden opgelaten, Eveneens om 4.30 u. begint de gymnastiekver eniging Volharding tot 6 u. met een demonstratie. Van 6.307.30 u. zal op de muziektent geconcer teerd worden, terwijl van 8 tot 10 uur het Tambours en Pijpers- corps zich zal laten horen. Tenslotte wordt van 1012 een programma verzorgd door de Bond van Buurtverenigingen. Vanavond om half acht dus naar de belangrijke samènkomst in de zaal Krijger te Goes, waar oud-Minister WELTER zul spreken (Ingez. Med.) BORSSELE. Stoelen-actie'. Daar bij vergaderingen en be paalde gelegenheden het publiek liever op stoelen dan op banken zit, hebben enige plaatselijke ver enigingen Zaterdagmiddag een stoelen-actie op touw gezet. De rondgang door gemeente en pol der leverde een goed resultaat: niet minder dan 143 stoelen wer den ontvangen. SOUBURG. Verfraaiing der gemeente. Onder het motto „Souburg moet nog schoner zijn", heeft het gemeentebestuur alle inwoners een circulaire doen toekomen, waarin speciaal op de jeugd een beroep wordt gedaan de nodige voorzichtigheid te betrachten met de nieuwe aanplant en in 't al gemeen de verfraaiing van de ge meente niet te remmen. Verder wordt er op gewezen, dat iedere bezitter van een voortuintje van het bestuur der buurtverenigin gen gratis bomen of heesters kan ontvangen. Er wordt dan ook verzocht hiervan gebruik te ma- kert om „het nieuwe Souburg schoner te doen zijn dan het oude". VROUWENPOLDER. Rode Kruisavond. Alhier werd een Rode Kruis- film „Op de Bres" vertoond. De heer Pilaar, voorzitter van de afdeling Walcheren van het Rode Kruis opende deze bijeen komst. Vervolgens kreeg de heer Wolders het woord als vertegenwoordiger van het Hoofdbestuur. Na de film en een uiteenzetting over het werk en doel van het Rode Kruis ga ven zich 21 personen als lid op. 'De burgemeester sprak een slotwoord. Begin van duinbrand. Vrijdagmiddag werd de brand weer gealarmeerd voor een iuinbrand bij de Eendenkooi. In samenwerking met de brand weer van Oostkapelle wist men ondanks de krachtige wind de brand spoedig te blussen. Vereniging voor Kunstmatige Inseminatie. Vrijdagavond Was alhier een bespreking om te komen tot op richting van een vereniging voor kunstmatige Inseminatie bij rundvee op Walcheren. Als sprekers traden op C. Zwager man, Dr Wagenaar gn de Bruin. De heer Zwagerman zette het doel uiteen, benevens de kosten die er aan verbonden zijn voor de leden, aankoop en stalling der stieren. Dr Wagenaar hield een lezing omtrent de handel wijze der Inseminatie en de kansen der bevruchting bij ge zonde dieren, verder voor hoe lang men zich verbindt om hieraan deel te nemen. Na af loop was er gelegenheid tot het stellen van vragen. ZIERIKZEE. Ouderavond Chr. UX.O.-school In het Herv. Verenigingsge bouw werd onder leiding van het hoofd der scnool, de heer J. C. Spaans, van de Chr. I U.L.O.-school een ouder-avond belegd. In zijn openingswoord releveerde de heer Spaans de bloei der school die in 1933 is opgericht en nu 334 leerlingen telt, na een recordcijfer van 142. Vijf leerkrachten zijn thans aan de school verbonden. De ouders werd op het hart gebonden, indien enigszins mo gelijk, de kinderen de volledige cursus te "laten volgen. Verder schetste spr. het ka rakter van het Chr. onderwijs ten opzichte van het Koninkrijk Gods, dat eerst dient te wor den gezocht en verder van het maatschappelijk leven waarin wij allen een roeping Gods heb ben te vervullen. Verder werd de avond ge vuld met zang en voordrach ten van de leerlingen. De gymnastiekuitvoeringen zowel van de jongens als meis jes waren een bewijs van goede training. - De opvoering van „Jingle Bells" en „Kampvuur" w zeer geslaagd. In een ernstig en waardig slotwoord n.a.v. Cats' „Bergaf waarts" bond de heer C. Ko- lijn zowel de ouders als de jeugd op het hart de ernst van het le ven tot doorgave en aanvaar' ding van de roeping Gods, waarna hij met dankzegging deze zeer geslaagde en prettige avond sloot. THOLEN. OPPERWACHTMEESTER J. v. d. VELDE TER AARDE BESTELD. Zaterdag n.m. had onder grote belangstelling met korpseer, de ter aarde bestelling plaats van de opperwachtmeester der Rijkspoli tie, de heer J. v. d. Velde. Een 30-tal collega's waaron der de districts-commandant majoor van der Velden, kapitein Deurloo, adj. Haverhoek, een lid van het hoofdbestuur van de Politiebond de heer Borry en de burgemeesters uit het eiland, be nevens familie en honderden be langstellenden vólgden de door ae "collega's opperwachtmeesters gedragen baat naar het graf. Nadat de kist in de groeve was gedaald sprak ds v. d. Wiel woorden van troost, er op wij zende, dat de overledene op het laatst van zijn leven mocht ge tuigen, alleen het oog te mogen slaan omhoog tot de Here. Ver der voerden nog het woord de distr.-commandant adjHaver hoek en mr. van der Hoeve te Tholen namens de burgemees ters van het Eiland. Alle spre kers gewaagden van de grote plichtsbetrachting- en getrouw heid van de overledene, zijn lief de voor zijn werk en zijn gezin en de eerbied en gezag welke hij wist af te dwingen bij het publiek. Namens het hoofdbe stuur van de Politiebond sprak de heer Borry, er op wijzende, dat opper van de Velde een stu wende kracht was als bondslid en als voorz. van de afd. hier, HAAMSTEDE. De plannen van de Oranje vereniging. Vrijdagavond vergaderde de Oranjevereniging Haamstede. Na een kort openingswoord van de voorz. dhr M. C. Hanse en het lezen der notulen werd bestuursverkiezing gehouden waarbij herkozen werden de he ren W. v. d. Maas en C. Dijk man. Verder werden nog ge kozen de heren J. D. v. Nieu wenhuize en Kupery. Besloten werd op 4 Mei een rouwdienst te houten waaraan het Ned. Herv. Kerkkoor mede werking zal verlenen. Op 5 Mei zal er 's avonds een ringrijderij te paard gehouden worden, welke is georganiseerd door de ruitervereniging. Ver reden zal worden de wisselbc ker, terwijl de kampioen zal deelnemen aan een tournooi on het Zeeuwse kampioenschap te Middelburg. 6 Sept. zal in de voormiddag een kinderfeest plaats vinden, terwijl 's middags in samenwer king met Burgh een optocht zal gehouden worden. 's Avonds zullen er volksspe len vertoond worden. Besloten werd te trachten de buurtverenigingen te activeren, zodat deze de versiering dep ge meente ter hand nemen. Met de plaatselijke predikan ten zal men overleggen op welk tijdstip men het beste een dankdienst houden kan. Het bestuur zal een en an der nader uitwerken. Na de rondvraag sloot de voorzitter de matig bezochte vergadering. ST. PHILIPSLAND. Ned. Chr. Landarbeidersbond. Onder voorzitterschap van de heer P. Mol vergaderde de af deling St. Philipsland van de Ned. Chr. Landarbeidersbond. Na enkele huishoudelijke zaken werd het nieuwe contract be sproken, waarover verschillen den hun ontstemming uitten. De heer Vingerling gaf een nadere toelichting. zeer grete tube 45 ct. (Ingez. med.) Ned. Herv. Kerk. Beroepen te Koudekerke (2de pr.plaats), J. H. Renting te Heinkenszand; te 'Wilnis, J. W. v. d. Linden te Kootwijk; te Breukelen (2e pr.plaats), M. C. Groenewoud te Heemse; te Maartensdijk, W. L. Mulder te Rijssen; te Oldebroek, J. v. d Heuvel te Schoonhoven; te Kamperveen, P. J. Dorsman te Schelluinen. Aangenomen naar Almen- Harfsen, W. J. H. Baart, cand. te Bussum; naar Utrecht (vac. J F. Beerens), A. F. N. Lekker- kerker te Loosduinen. Bedankt voor Altforst en Ap- Deltern en voor 's-Heerenhoek- Nieuwdorp, W. J. H. Baart, cand. te Bussum; voor Amersfoort, A. F. N. Lekkerkerker te Loosdui nen. Geref. Kerken. Beroepen te Huizen, W. E. Gerritsma te Aalten. Aangenomen naar Eist, J. Vef- hage te Ameide; naar Pingjum- Zurich, J. v. d. Zande, cand. te Sneek, die voor acht andere be roepen bedankte Chr. Geref. Kerken. Beroepen te Huizen (N.-H.), N. de Jong te Middelharnis. Geref. Gemeenten. Tweetal te Aagtekerke, J. B. Bel te Dirksland en T. Dorre- steijn te Opheusden. Beroepen te Aagtekerke, J. B. Bel te Dirksland; te Enkhui zen, A. v. Stuyvenberg te Yer seke; te Oud-Beyerland, D. L. Aangeenbrug te Dordrecht; te Trieht, C. v. d. Woesteijne te Ridderkerk. Oud-Geref. Gemeenten Beroepen te Ederveen, J. v. d. Poel te Giessendam. Evang. Luth. Kerk. Drietal te 's-Gravenhage, J. G. Bahnmüller te Hilversum, J. P. van Heest te Amsterdam en C. Pel te Amsterdam. Afscheid. Zondagmiddag nam na een 2-jarige ambtsbediening Ds B. Baks afscheid van de Ned. Herv. Gemeente te Yerseke, waar bij als tekst was gekozen 1 Cor. 15 la. Na afloop van de predi katie spraken respect, de heer van Kleunen, ouderling, na mens de kerkeraad, de heer M. C. Eckhardt voor kerkvoogden en notabelen, Ds Boer namens de ring, Ds Booy namens de Geref. perk en Ds Timmerman namens de Evangelische Ge meente, burgemeester A. C. Willemsen namens het Gemeen tebestuur en Ds Overgauw van Schore als consulent. Afscheid Ds Luuring. In een overvolle kerk nam Zondag ds W. C. Luuring af scheid van de Ned. Herv. Ge meente te Nieuwdorp. Hij bepaalde zijn gehoor bij Ruth I vers 16b. Na de predi katie richtte hij het woord tot de kerkeraad, de kerkvoogdij, de organist, de jeugdleiders, de Geref. predikant ds E. Beukema en de burgemeesters van 's-Heer Arendskerke en 's-Heerenhoek. Ouderling M. de Boot sprak de scheidende leraar toe na mens de gemeente, waarop hem toegezongen werd Gezang 98 1. Jubileum. Zaterdag a.s. viert ds Voors, geestelijk verzorger van het Dia- conessenhuis te Haarlem, zijn zilveren ambtsjubileum. Ds Voors werd op 22 April 1923 bij de Ned. Herv. Kerk te Opper does bevesti'gd. Daarna diende hij de gemeenten te Z ie - r i k z e e (1928—1932) en En schedé. Sinds October 1947 is hij aan het Diaconessenhuis te Haarlem verbonden. en een opwekkend woord van de heer Goedbloed begon de wed strijd. De heer Sinke speelde te gen 43 tegenstanders. De uitslag v/as als volgt: Na 3% uur spe len 27 gewonnen door Sinke, 11 remise en 5 verloren. De win naars waren de heren A. La- bruyère, C. J. de Korte, M. Korsman, allen uit Tholen, J. Westdorp, Stavenisse en J. Kor- revaer, Vrederust. Het was een geanimeerde wedstrijd. Uit alle plaatsen uit het eiland waren deelnemers aanwezig. Scheepvaartberichten. 17 April: Te Vlissingen aan gekomen: Gloria van Antwer pen; Koningshaven van Antwer pen. Gepass. naar Antwerpen: Rabenhaupt naar Fennemouth; Maas van Rotterdam; Mariekerk van Rotterdam; Jola van Pas voor Caen; Rupart van Amster dam. Gepass. van Antwerpen: Zaan naar Stettin; Meteor naar Engeland; Leerdam naar New- York; Hilversum naar Bor deaux. 18 April: Te Vlissingen aan gekomen: kXisa van Gent; Zwa luw van Antwerpen. Van Vlis singen vertrokken: Koningsha ven naar Kopenhagen. Gepass. naar Antwerpen: Lissekerk van Amsterdam; Klipfontein van Amsterdam; Prinsengracht van Londen; Aardijk van New-York; Aalstdijk van New Orleans; Zee hond van Caen. Gepass. van Antwerpen: Streipe naar Ge nua; Oleum naar Southampton; Albaki naar Rotterdam. 19 April: Van Vlissingen ver trokken: Glorie naar Streur. V eilingsbcrichten. ZIERIKZEE. Veiling van 19 April. Spinazie 1733; Prei 49; Witlof 46; Rabarber 1922; An dijvie 4150; Stoofsla 2526, alles per 100 kg. Kropsla 912; Bloemkool 1079; Sjalotten 3; Bosradijs 1012, alles per 100 stuks en bos. Kosteloze inenting en herinenting tegen pokken. B. en W. van Middelburg brengen ter openbare kennis dat op Dinsdag 27 April 1948, des voormiddags van 910 uur, ge legenheid bestaat tot kosteloze inenting en herinenting tegen pokken in het consultatiebureau, Noordbolwerk 37. Er wordt in het bijzonder de aandacht op gevestigd, dat de leeftijd benéden 2 jaar als de meest geschikte voor inenting moet worden beschouwd. Voor een juiste vermelding in de vaceinebewijzen van de na men en geboortedata der kinde ren is het gewenst, dat bij de aanmelding worden medegebracht de trouwboekjes der ouders. Simultaan-seance dammen te Tholen. Dezer dagen had in de zaal van hofel Hoek te Tholen de si- multaanwedstrijd plaats tegen de heer J. Sinke, Zeeuwse dam- kampioen. Na een inleiding van de voor zitter de heer M. C. Meerman W aterstanden. Keulen 1.79 0.04), Ruhrort 0.18 (—0.12), Lobith (Rijn) 10.00 0.10), Nijmegen (Waal) 7.74 0.11), Arnhem (Nederrijn en Lek) 7.79 0.08), Deventer (IJssel) 2.20 0.07), Borgharen 41.29 0.13), Belfeld (Beneden- Maas) 11.23 0.14), Grave (be neden de sluis) 4.75 0.13), Vreeswijk (laag water) 0.42 0.02), Lith (laag water Maas) 0.59 (—0.03). De luchtaanvallen op Berlijn kostte in de afgelopen oorlog aan 35.000 mensen het leven, terwijl 70000 personen zwaar werden ge wond. Wat brengt de radio? PROGRAMMA VOOR HEDENAVOND. HILVERSUM I (SOI,5 M.): A.V.R.O.: 6.00 Nieuws. 6.15 Pia nospel „Oud en nieuw, van alles wat". 6.30 Ned. Strydkraobten. 7.05 A. Viruly: „De opleiding van de piloot ln Nederland". 7.45 Nl- wln-klanken. 7.50 Wederopbouw- rubriek. 8.00 Nieuws. 8.15 Bonte trein. 9.30 Contact, de gram. plaat van de luisteraar. 10.15 Buiten lands overzicht. 10.30 Beroemde llederenreeksen, 16e Concert. 11.00 Nieuws. HILVERSUM II (415 M.)s K.R.O.: 6.30 Gezondheid en arbeid. 7.00 Nieuws. 7.15 Cyclus: De pia noconcerten van Mozart. 7.45 „Al le hens aan dek". 8.05 De gewone man. 8.12 Radio Philharmonlsch orkest. 10.10 Cyclus: Orgelmuziek van de 15e t.m. 20 eeuw. 10.20 Zang en pianospel. 11.00 Nieuws. Woensdag 21 April. HILVERSUM I (301,5 M.): V.A.R.A.: 8.00 Nieuws. 8.18 Ope rette-programma. 9.00 Symphonie- programma. 9.30 Viool- en piano spel. V.P.R.O.: 10.00 Morgenwij ding. V.A.R.A.: 10.20_Kookpraatje. 10.30 Als de stofzuiger zwijgt, 11.00 Pop. non-stop progr. 12.00 Carcassola en z'n orkest. 12.30 Weerpraatje. 12.33 Voor het plat teland. 12.38 „The Klllma Hawaiï- ans. 1.00 Nieuws. 1.20 The Ram blers. 2.00 Gesproken portretten: „Ghandl". 2.15 Jeugdconcert. 3.00 De scheepsjongens van, Bontekoe. 3.20 Vrolijke plaatjes. 3.30 De Roodborstjes. 3.45 De Regenboog. 4.15 Vragen staat vrij. 4.45 Het stond ln de krant. 5.35 Orgelspel. HILVERSUM H (415 M.) N.C.R.V.: 8.00 Nieuws. 8.15 Ge wijde muziek. 8.30 Vrolijk mor genprogramma. 9.00 Ochtendbe zoek bij jonge zieken. 9.35 Werken van Beethoven. 10.30 Morgen dienst. 11.00 Werken voor strijk orkest. 11.30 Amati trio. 12.00 Mu- sette-orkest. 12.30 Weeroverzlcht. 12.33 Orgelspel. 12.55 „P.I.T." spreekt tot U. 1.00 Nieuws. 1.15 Cyclus. „Van Rameau tot Ravel". 1.55 Mandollnata. 2.30 „De Aarons- kelk". 3.00 Rotterdams strijk kwartet. 3.30 „De Varianten". 4.15 Voor onze jongens en meisjes. 5.30 Orkest. Nagek. Advertenties. Met dank aan God en grote blijdschap geven wij kennis van de geboorte van ons dochtertje JANNETJE MAGDALENA. J. G. MAAT. E. W. MAAT—DEKKER. Het zusje van: JAN. SJAAK. WIMPIE. Nieuwdorp, 17 April 1948. H 25. Amsterdamsche Effectenbeurs. Slotkoersen op 19 April medegedeeld door: Incasso-Bank N.V. - Goes. Nederl. 1938 100 99%. Scheepv. Unie 191% 190% Dito 1947 98"/« 881 Rott. Lloyd 179 178 Dito. 1937 99 99 Stv. Nederland 194 193 Doliarlening 101*4 101% H.V.A. 258% 255*4 Ned. N.W.S. 81»/.. 81*4 Java Cultuur 108*4 109*4 Spaarcert. 100"/,„ 04% 100% N.I.S.U. 112*4 113 Indië 1937 947.. Vorstenland 56% 54*4 Kol. Bank 112*4 111 D. Bat. Mij 175*4 177*4. N. Ind. Hand. Bk. 124% 123 Dell Mij 220*4 219% N. Hand. Mij 161*4 161% Senembah 178 A.K.U. 179*4 Muller I 164*4 164*4 Bergh Jurgens 310 308 Dito H Berkel Patent 131*4 130 A'dam Bank 164% 165 Calvé Delft 199 196 Holl. Bk. Unie 242*4 243*4 Centr. Suiker 215 Rott. Bank 162 162% Fokker 184 184 Twentsehe Bk. 175 v. Gelder Zn. 166*4 165 Anaconda Copp. 37% 37% Hoogovens 222 217 Beth. Steel 109% 109*4 Unilever 308 ?i 304 Chrysler 122 121% Ned. Ford Gen. Motors Ned. Kabel 308*4 312 Intern. Nickel 29% Philips Gl. 285% 285 Kennecott 58 57% Wilton F. 222 223*4 Rep. Steel 27% 27% Billlton I 604 604 U. S. Steel 79 79% Dito II 516 Clt. Service 49 47% Dordt. Olie 322*4 323 N. American 15 15 Kon. Olie 345% 345*4 Cont. OU 60*4 60 A'dam Rubb. 196*4 193 Midd. Cont. OU 49% Band. Rubb. 160 157*4 Philips Oil 66% Del. Bat. Rubb. 123*4 Shell Union 38% 39% O. Java Rubb. 88 86 Tidewater 24% 24% Serbadjadi 92*4 90% Baltimore Ohio 11% H. Am. Lijn 220 218 Miss. Kans. Tex. 4% J. C. Japanlijn 159*4 161*4 Penssylv. Rr. 18% 19 K. N. Stoomboot 191 189 N. Y. Central 14% Kon. Paketv. 174 173 35. „O ja", zei juffrouw Lint mans nog, da's waar ook. Kunt u meteen die bank niet een beetje verven? Die is wat ha veloos, ziet u wel? Dat komt de kinderen uit de buurt spelen er nogal eens op, en ik laat ze maar, want ze moeten toch er gens spelen, de schapen". „Ze ker juffrouw, zeker, dat komt in orde! Ik moet toch nog even naar huis om de ruit te halen, want ik wou eerst de maat ne men, begrijpt u wel?" Ja, dat begreep juffrouw Lintmans. De schilder nam de maat en ging toen weer weg. Even later was hij al terug met 'n ruit, 'n groot stuk stopverf en 'n pot met groene verf. Hij zette alles zo lang bij elkaar op de bank en begon de' oude ruit uit te hak ken. 36. Hy was goed en wel aan de gang.... daar kwam Jantje naar buitenHa, dacht hij, even kijken bij die schilder! HQ kwam dichterbijTjonge- tjonge, wat een geweldig stuk stopverf lag daar. Had hij er maar 'n stukje van! Je kon er mooie poppetjes van maken! En 'n scheepje van 'n oude klomp dicht stoppen, dat er geen water in kwam! Hè hij had juist zo'n zin om 'n scheepje te makenZou hij wat vra genJaDe schilder zei niets, werkte rustig door, alsof hij de hele Jantje niet ge zien had. Als ie nou maar es keek, dacht Jantje, dan zou ik wel durven vraIneens keerde de schilder zich met een ruk om!Jantje deed van schrik een stap achteruit! Wat wou die man....?

Zeeuwsch Dagblad | 1948 | | pagina 3