provinti^?»® Publicaties In de straat van Jantje jLj De Nationale herdenking v Vlissingse loodsboot naar IJmuiden. Zaterdagmiddag is de loods boot „Regulus", die tot nu toe in Vlissingen gestationneerd was, ai IJmuiden in dienst genomen. De oude toestand van' vóór Mei 1945 is hiermede hersteld. Er zijn nu twee loodsboten, waar van 1 buitengaats en 1 aan de wal ligt. Sinds de bevrijding had de loodsboot „Garotus" met veel moeite de dienst voor IJmuiden onderhouden en meermalen heeft in de wintermaanden de reddingboot „Neeltje Jacoba moeten bijspringen, terwijl soms ook van sleepboten gebruik werd gemaakt. Versnelde doorvoering van de Kunstmatige Inseminatie op Walcheren De verontrustende toename van de besmettelijke onvrucht baarheden onder het rundvee op Walcheren, schrijven drin gend voor, de kunstmatige inse minatie in Versneld tempo door te voeren. Onder leiding van dr Wage- naar en de heer Zwagerman, zén de mogelijkheden hiervan in een Vrijdag te Middelburg gehouden vergadering, v/aar de voormannen van Walcheren aanwezig waren, besproken. Daar is besloten, niet zoals oorspronkelijk in de bedoeling lag, eerst tegen het einde van het jaar, maar zo mogelijk in Mei nog te starten. Het Nederlandse Rundvee stamboek heeft zich bereid ver klaard deze onderneming krach tig te steunen, door een tweetal zeer jonge goede stieren van goede productie-afstamming on der zeer schappelijke voorwaar den aan de organisatie te ver huren. Deze stieren zullen in de nabijheid van Goes worden ge stald. De Gezondheidsdienst zorgt voor zaadwinning, behan deling en distributie. Een Inseminator zal óf tijde lijk van elders worden geleend óf op een spoedcursus worden opgeleid. Van de deelnemers wordt ge vraagd zich voor 2 jaar met een bepaald aantal koeien te bin een voor deelname. Ze moeten zich verbinden voor elke koe eenmaal f 2 inleggeld te betalen, terwijl voor een onbeperkt aan tal inseminaties per deelnemen de koe f 10 per jaar verschul digd zal zijn. Zodra het aantal koeien groot genoeg is, kan dit bedrag waarschijnlijk worden verlaagd. Algemeen heerste op de ver gadering de overtuiging, dat dit de enige practisch mogelijke weg was, om de schadelijke ge volgen der besmettelijke on vruchtbaarheden, nog zoveel mogelijk te beperken. De zeer gewaardeerde steun Van het Ned. Rundveestamboek heeft veel moeilijkheden weg genomen en geeft de zekerheid, dat met goede stieren kan wor den begonnen. Plannen tot stichting van compostbediijf. Naar wij vernemen, is de Zeeuwse Landbouw-Mij in on derhandeling getreden niet het gemeenteb stuur van Middel burg over het dienstbaar maken van stads- en huisvuil -aan de landbouw. Het is n.l. zo, dat met het-vuil een belangrijke hoeveelheid meststof weggeworpen wordt, waaraan de landbouw dringend behoefte heeft. Momenteel gebruikt Middel burg het vuil voor het ophogen van lage gronden, doch de Z.L.M. Is van mening, dat het vuil gescheiden moet worden. De in hot vuil zittende mest stof kan dan bonut worden om er compost (gemengde mest) van te maken. De bedoeling is, dat over deze kwestie ook met de gemeente Vlissingen. gesproken zal wor den. Leveren de besprekingen een gunstig resultaat op en zijn de gelden er voor beschikbaar, dan wil men trachten te komen tot het stichten van een z.g. compostbedi iif en wel tussen de gemeenten Middelburg en Vlis singen in. Op Walcheren zijn reeds vier pre valden. een op kornklei, een op een afg --lipt perceel, een op een weiland en een op stuifzand achter de duinen, waar deze j meststof beproefd wordt. De uitvoering van een en an der is ter hand genomen door de Rijkshindbouwvoorlichtings- di-nst. Bouw complex kantoor- gaf Vrijdagavond in de zaal „Wilhelmina" een uilvoering ten bate van de Stichting 1940— 1945. Bjj de opening verwelkom de de voorz. der afdeling, ds G. H. van Willenswaard, de zeer talrijke aanwezigen, onder wie de erevoorz. burg. Boogaert en het Bestuur van de Visserij op zjjn echtgenote; de heer F. Hu- An Vaa....,!,» J»_ mil-- J de Zeeuwse Stromen, de Rijks verkeersinspectie en de Belas tingdienst. Omtrent het tijdstip van ge reedkomen is thans nog niets te zeggen. Door het tot standkomen van dit complex zullen andere ge houwen in Middelburg vrijkomen, noch het is nog niet uitgemaakt welke dit zullen zijn. MIDDELBURG. Wielrijders en voetgangers attentie! Het is vanwege* de vele ver keersovertredingen, die de laat ste tijd door wielrijders zowel als voetgangers worden begaan noodzakelijk geworden een scherpe controle te gaan uit oefenen Het schijnt velen nog niet dui delijk te zijn, dat men door te vergeten richting aan te geven, het lopen midden op de rijweg e.d. het verkeer en daarmee ook zichzelf in-gevaar brengt. De police zal daarom vanaf heden zeer streng op dergelijke overtredingen toezien en wil men geen proces-verbaal, dan zal men zich stipt aan de ver keersregels moeten houden. De verkeerslichten. Van de zijde der gemeente politie wordt ons medegedeeld, dat de beide verkeerslichten op de Loskade zijn gelijk gescha keld zodat het verkeer, dat de Stationsbrug niet moet passeren sneller kan plaats vinden. Dit is bij wijze van proef geschiedt en het zal van de weggebruikers afhangen of dit zal worden ge handhaafd. Het Molenwater. Sedert enige tijd is men be zig met het ophogen van het Molenwaterterrein door middel van puin. Hierdoor zal van de modderpoel weer een behoorlijk verhard terrein worden ge maakt. Een wals is thans druk bezig met het gelijk maken. Bovendien heeft men langs de straatzijde bij de muziektent een troittoirband aangebracht, zodat ook hier een goede ver betering wordt verkregen. Fropaganda-avond. Vrijdagavond hield de afd. Middelburg van de Chr. Fa- brieks- en Transportarbeiders een propagandabijeenkomst in de zaal Mercurius. Nadat de voorzitter, de heer W. Willeboordse, de avond had geopend werden enige schetsen opgevoerd w.o. „Het valse eti ket" De districtssecretaris voor Zeeland en Brabant, de heer Braspenning, sprak een kort propaganda woord. Verder werd medewerking verleend door een 3-tal leden van de Chr. Muziek- ver. O.N.D.A. De heer Braspenning sloot de goed geslaagde avond met dank gebed. KAPELLE. Handhaving Rykseenheid. Vrijdagavond werd in het ge bouw Obadja een propaganda- avond gehouden door het comité Handhaving Rijkseenheid. Spre ker was de heer A. T. H. Win ter, kolonel K.N.I.L. b. d. De heer A. J. van Liere open de deze avond. Kol. Winter gaf een uiteenzetting van de toe stand welke thans in Indië heerst en welke niet voort kan blijven duren. Hij verduide lijkte een en ander met film plaatjes. Daarna volgde bespre- kin8- Het plaatselijk comité besloot een telegram van instemming te zenden aan de Raad van State in verband met zijn in grijpen om een juiste voorlich ting aan H. M. de Koningin te geven over de Indische kwestie. WOLI'" AARTSDIJK. Kunst- en Filmavond. Vrijdag j.l. werd in de Kleu terschool een kunst- en film avond gegeven door een 3-tal blinden. Gusta van der Heijden speelde viool, Joop Slegten horst speelde piano, terwijl de heer v. d. Berg declameerde. Burgemeester Van Oeveren cpende en sloot de vergadering, welke wat het gebodene betreft, op een hoog peil stond. BORSSELE. Oranjevereniging vergaderde. Zaterdagavond vergaderde de Oranjevereniging ter vaststelling van het feestprogramma voor de nationale feestdag. Besloten werd dat de buurtverenigingen des avonds van 79 uur een pro gramma zullen verzorgen, waar na aan de leden der Oranje vereniging 'een film zal worden vertoond. Op de vergadering werd in beginsel besloten stap son en de heren Maljers en de Valk met hun dames, die het verzet van zeer nabij gekend hebben. Spreker dankte de zangvereniging voor haar be langeloze hulp en langdurige voorbereiding. Nadat het koor onder leiding van H. J. Adriaansen het Wil helmus en nog enkele liederen had gezongen, waarmede het een sfeer schiep, waarin de ernst van de avond werd uitge drukt, trad de heer Huson als spreker op. Aan de hand van het ontroerende gedicht van Jan Campert „De achttien doden" vroeg hij eerbied voor de geval lenen en bereidheid om hun achtergebleven vrouwen en kin deren materieel en moreel te steunen. Hierna betuigde de erevoorz. Jhr H. L. Boogaert zijn vreugde over de talrijke opkomst en over de bereidwilligheid der zangers-toneelspelers. De hoofdschotel van de avond was het daarna vertoonde to neelstuk „De stormbal hangt uit", waarin een aantal da mes en heren de ellende uit de bezettingstijd wisten uit te beel den. Met onverdeelde aandacht werd hun spel gevolgd. BRUIN ISSE. Aanbesteding. Vrijdag vond de aanbesteding plaats van het herstel, de ver nieuwing en het onderhoud van de aarde-, kram-, rijs-, beton en steenglooiingswerken van het ca'lamiteuzè waterschap Bruinisse van 1 Mei 1948 tot 30 April 1949. Laagste inschrijver was het Aannemersbedrijf M. van der Velde, Bruinisse, voor de som van f 59.850. Overige inschrijvers: G. en G. M. Verheijke, Ellewoutsdijk, f 67.500; J. H. Dekker, Brou wershaven, f 67.200; S. en J. van V ossen, St. Annaland, f 65:000 M. P. Verjaal, Puttershoek, f 64.500; W. van den Berg, Brui nisse, f 63.330; L. van Popering, Bruinisse, f 61.990. Volksherstel schenkt gebouw „Johanna". Door het voormalige Be stuur van Volksherstel alhier is an het Bestuur der Kleuter school overgedragen het beken de gebouw „Johanna", waarin de school gehouden wordt. Ten tinde deze schenking te kunnen aanvaarden heeft het Bestuur der school rechtspersoonlijkheid aangevraagd. Het Bestuur van Volksherstel dat het gebouw gedurende meer dan .een jaar zonder winstbejag exploiteerde en het thans ca deau geeft aan de Kleuterschool heeft hiermede een voorbeeld gegeven dat zeker de dank van alien die het Kleuteronderwijs een goed hart toedragen ver dient Ter gelegenheid van de natio nale herdenking op 4 Mei zal te 's-Gravenhage weer een „stille tocht" over de Waalsdorper- vlakte worden gehouden. Op 2 Mei zal in alle kerken van ons land een bidstond voor het vaderland gehouden worden. 3 Mei brengt het Zuid-Neder lands toneel in de Koninklijke Schouwburg een repuise van Vetermans „Oranje-Hotel", ter wijl na 15 Mei een Frans gezel schap een stuk komt spelen, dat eveneens op het verzet betrek king heeft. De opbrengst van de' avond van 3 Mei is voor de na bestaanden der gefusilleerden bestemd. Voor de nationale herdenking heeft W. Gerard Teunissen een affiche ontworpen, waarbij de gevallenen van leger en vloot en illegale strijdkrachten zijn voorgesteld door een figuur met helm. Deze figuur mist de ogen, om dat het leven haar gewelddadig werd ontnomen. Anderzijds drukt zij uit, geen stoffelijke ogen nodig te hebben om het nieuwe licht te zien, waarin zy zich nu beweegt,, vandaar het opwaarts geheven hoofd. De nabestaanden zijn voor gesteld door een jonge vrouw, die deze feiten overdenkt (de eigenlijke herdenking). Een gebroken zuil, als sym bool van het ontijdig afgebroken leven, staat als een scheiding tussen hen. De kleuren rood, wit en blauw spreken in de eerste plaats als nationale kleuren. Door de plaatsing van de mannenkop in het rood wordt aangegeven, dat hij zijn leven in de oorlog liet. De vrouwenkop in het blauw duidt op berusting. **..11 1 pen te doen om te komen tot gebouwen te Middeburg een verenigingsgebouw. zal dit jaar beginnen. westkapelle. Naar wij van de zijde van de Rijksgebouwendienst vernemen, ligt het in de bedoeling nog in do loop van dit jaar te beginnen met do bouw van een door ge noemde Dienst ontworpen com plex kantoorgebouwen te Middel burg In de plaats van het vroe gere z.g. Oost-Indiscji Huis aan de Rotterdamse Kade. liet complex zal bestaan uit een voorgebouw en een hoofdge bouw, waarvan de afmetingen respectievelijk zullen bedragen: Breedte 10 en 22 m.; lengte 37 en 44 m.; hoogte 15 en 21 m. Het voorgebouw zal omvatten -gang met vestibule alsmede grote zalen; het hoofdge- een centrale hal met trap pen, waaromheen de kleinere ka mers worden gegroepeerd. liet gehele complex, dat twee verdiepingen telt, zal worden op getrokken in baksteen met hou ten kozijnen en worden afgedekt met een pannendak. Vloeren en trappen worden geconstrueerd in gewapend beton. In het complex zullen worden Ondergebracht het Gewestelijk Aanbesteding Zuiveringsinstallatie. Gisteren is te Westkapelle aanbesteed de bouw van een zui veringsinstallatie voor de rio lering. Inschrijvers waren M. v. d. Klippe voor f 151.000 en D. Mons- houwer te Zwijndrecht voor 1 153.000.—. SOUBURG. A.R.-Kiesvereniging. Vrijdagavond heeft de A.-R. Kiesvereniging „Luctor et Emergo" een goed bezochte ver gadering gehouden onder lei ding van haar voorzitter de heer M. A. v. d. Putte. In deze ver gadering werden de 16 namen vastgesteld voor de Kamerver kiezing. Als afgevaardigden naar het Provinciaal Comité werden benoemd de heren M. A. v. d. Putte en B. Koole. Het program van actie was een belangrijk punt van bespreking. DOMBURG. Stichting 19401945. De Domburgse gem. zangver. oi den en 221 aan gewonden ver- Arbeidsbureau, het IJkkantoor, „Volharding leidt tot het Doel" loren. Ned. Herv. Kerk. Beroepen te Rotterdam-Vrees- wijk A. A. Coolhaas te Amersfoort. Bedankt voor Nieuw Loos- drecht, Joh. Godthelp te Zwijn drecht; voor Heino J. G. F. An kersmit te NijkerR. Gerf. Kerken. Beroepen te Barendrecht (vac. J. Oosterveen), J. A. Schep te Assen; te Zoetermeer, J. P. Hörchner te Voorthuizen. Aangenomen naar Hilversum (vac. H. v. d. Elskamp), H. J. Pilon te Haren (Gron.). Chr. Geref. Kerken. Tweetal te Oud-Beijerland, H. W. Eerland te Dokkum en J. M. Visser te Hoogeveen. Aangenomen naar Franeker, M. Meynhout te Wildervank- Veendam. Geref. Gemeenten. Beroepen te Moercapelle, dr C. Steenblok te Gouda; te Rijs- sen, D. L. Aangeenbrug te Dordrecht. Vrije Evang. Gemeenten. Beroepen te Apeldoorn en te Oldebroek, J.' S. van Wijck te Gouda. Bevestiging en intrede. Zondagmorgen werd in de Ned. Herv. Kerk te Vrouwen polder cand. de Boer bevestigd door ds Fritzsche van Edam. Z.Eerw. had tot tekst gekozen Joh. 21 16—17: „Wijd Mijne lammeren, hoed Mijne scha pen". Aan de handoplegging nameh deel behalve de bevesti ger Ds v. d. Wind, Ds Otte, Ds Spaak. Aan het einde dezer plechtigheid werd de nieuwe leraar Ps. 1343 toegezongen. Des middags deed Ds de Boer intrede, zijn intreetekst was Cor. 12: 9a: „Mijne genade is U ge noeg". Consulent Ds v. d. Wind sprak, namens de gemeenten en kerkeraden en de ring Veere een persoonlijk woord. Op verzoek van Ds v. d. Wind zong men de nieuwe leraar Gez. 94 toe. Herv. Geref. Jeugdbonden. De bonden van Ned. Herv. J.V. en M.V. op Geref. grond slag zullen op Hemelvaartsdag hun gemeenschappelijke bonds dag houden in de Beatrixhal van het Utrechtse Jaarbeursge bouw o.l.v. ds Jac. Vermaas van Amersfoort. Sprekers zijn ds B. Eysinga van Noordeloos. ds A. den Hartogh van Harderwijk, ds W. de Bruyn varr Lexmrond en ds H. A. v. Slooten van Haarlem. De Belgische mijnruimdienst heeft tot nu toe bijna 600.000 mijnen en een millioen vliegtuig bommen geruimd. Alleen bij par ticulieren zijn meer dan 18.000 kg. aan ontplofbare stoffen inge zameld. Het corps heeft bij zijn werkzaamheden 94 nian aan do- Ontwikkeling vakbeweging. Blijkens de cijfers betreffende de vakbeweging in Nederland, verstrekt door het Centraal Bu reau voor de Statistiek bedroeg op 1 Januari 1947 het aantal ge- organiseerden 960.9000. Het hoogste aantal georgani- seerden werd voor de oorlog be reikt in 1933 toen het ledental 828.900 bedroeg. Gedurende 1946 was er een stijging met 155.600 leden, aldus verdeeld: N.V.V. winst van 57.700 leden of 24 pet.; C.N.V. 25.100 leden of 27 pet.; K.A.B. 42.100 leden of 23 pet. Tegenover deze drie centralen slaat de E.V.C. met een ver meerdering van 7.100 leden of 4 pet. een pover figuur. Het overzicht geeft nog aan, dat in de loop van 1947 zich dit ontwikkelingsproces heeft voort gezet. Op 1 Juli 1947 telde het N.V.V. 317.800 leden, bij het C.N.V. was dit 123.900 en bij de K.A.B. 230.100. Het Chr. Nat. Vakverbond mag gezien de groei die uit boven staande cijfers spreekt niet onte vreden zijn. Toch ls er geen re den om te juichen. Daarvoor is een percentage van 14 nog veel te laag. o Waarschuwing voor automobilisten die naar België gaan. In verband met het regelma tig toenemende verkeer naar België waarschuwt de K.N.A.C. automobilisten in genoemd land geen grote lichten te gebruiken binnen bebouwde kommen, wel ke zijn voorzien van een opeis bare verlichting. /olgens voor schrift moeten dan de gedimde lichten worden gebruikt. Voorts zijn stadslichten voorgeschre ven indien de openbare ver lichting zodanig is, dat bij niet mistig weer een voertuig op 100 meter afstand gemakkelijk kan worden onderscheiden. Door deze voorschriften niet in acht te nemen heeft een aantal auto mobilisten reeds moeilijkheden ondervonden. De sportvereniging Unitas te Kloetinge houdt op Zaterdag 17 April a.s. een bazar in het ver enigingsgebouw ten bate van de kas. Aanvragen van werk kleding. Het C.D.K. deelt mede, dat zij die werkzaam zijn in een zelfstandig beroep of in een be drijf met minder dan 5 werk kleding dragende arbeiders op een formulier MD 33306 eeis| aanvraag om werkkleding bij de distributiedienst kunnen indie nen, indien zij dit in Februari van dit jaar hebben verzuimd. Alleen zij komen in aanmerking, die na 30 September 1947 geen bonnen voor werkkleding heb ben ontvangen. De distributie- dienst zullen plaatselijk nader bekend maken wanneer hiertoe tussen 16 en 30 April a.s. ge legenheid zal bestaan. Zij die in aanmerking komen voor werkkleding, zullen onmiddellijk een bon ontvangen, welke bon voorzien is van een der num mers 1 t/m 6. De nummers 1 en 2 van deze bonnen zijn reeds geldig verklaard, zodat hierop onmiddellijk kan worden ge kocht. Omtrent de geldigverkla ring van de overige nummers zal telkenmale een afzonderlijke publicatie verschijnen. Voorts kunnen in genoemd tijdvak ook bedrijven met 5 of meer werkkleding' dragende ar beiders ten behoeve van htm ar beiders bonnen voor werkkle ding aanvragen, vóór zover zij dit in Januari j.l. niet hebben gedaan. Aan deze bedrijven zul len bonnen genummerd 1 t/m 12 onmiddellijk worden uit gereikt, waarvan derhalve op de bonnen 1 en 2 reeds terstond kan worden gekocht Distributiedienst Middelburg. Aanvragen voor werkkleding. De Directeur van de Distri butiekring Middelburg maakt bekend, dat in het tijdvak van 16 t.m. 24 April a.s. nogmaals de gelegenheid gegeven zal wonlen voor het indienen van collec tieve zowel als individuele aan vragen voor werkkleding ten behoeve van hen, die hiervoor in Jan./Febr. 1948 in de gele genheid zijn geweest doch hier van geen gebruik hebben ge maakt. Collectief moet worden aan gevraagd indien in het bedrijf 5 of meer werkkleding dragen de arbeiders werkzaam zijn. Werknemers die individueel aanvragen mogen na 30 Sep tember 1947, werknemers waar voor collectief wordt aange vraagd na Januari 1948 geen bon voor werkkleding hebben ontvangeh. Riolering. B. en W. van Middelburg brengen ter openbare kennis, dat door hen op grond van de bouwverordening een nieuw mo del controleputje riolering is vastgesteld zoals dat bij aanslui ting op de riolering moet wor den gebruikt. Gegevens zijn verkrijgbaar bij de Dienst van Gemeentewerken. VLISSINGEN. De burgemeester van Vlissin gen houdt Woensdag spreekuur van 9—10 uur, in plaats van 10.3011.30 uur. Distributiedienst Vlissingen. Uitreiking schoenenbonnen. De Distributiedienst Kring Vlissingen maakt bekend, dat in aansluiting op de reeds gepu bliceerde mededeling van Dins dag 6 April, eveneens kinderen geboren in de maanden April en Mei van een der jaren 1932 tot er. met 1946, alsmede kinderen, geboren in Juni 1947, en welke in het bezit zijn van een inleg vel GC, GD en GE, waaraan zich de bon 606 bevindt, in- aanmer king kunnen komen voor een schoenenbon. De uitreiking geschiedt op: Woensdag 14 April 1948 te Vlissingen, loket 13. Donderdag 15 April 1948 te Zoutelande van 9—12 uur. Voor de overige agentschap- peil verwijzen wij U naar de reeds eerder geplaatste publica tie voor uitreiking. Distributiedienst 's-Heer Arendskerke. Aanvragen om werkkleding. Schoenenbonnen voor kinderen. In'het tijdvak van 16 t.m. 30 April 1948 is er nogmaals gele genheid tot het indienen van collectieve of individuele aan vragen om werkkleding voor ben, die de laatste keer een aan vraag konden indienen, doch dit r.iet gedaan hebben. Arbeiders, die na 30 Septem ber 1947 reeds werkkleding ont vingen en werkzaam zijn in een zelfstandig beroep of in een be drijf met minder dan 5 arbei ders, kunnen nog geen aanvraag indienen. Op de uitreiking van bon kaarten, die reeds enige tijd aan de gang is, zullen ook schoenen bonnen worden uitgereikt voor kinderen, die geboren zijn in een der maanden April en Mei van de jaren 1932 t.m. 1946 en in Juni 1947. Betrokkenen dienen hun inlegvel, waaraan bon 606, over te leggen. Middelburgse Bolwerkloop een succes. Zaterdagmiddag werd, begun stigd door prachtig weer, de Middelburgse Bolwerkloop ge houden. Deze kwam, wegens de slechte toestand der Singels, in plaats van de traditionele Singel loop. De afstanden bedroegen 1350 M. voor junioren en 2300 M. voor senioren. Het startschot voor de wedstrijden werd gelost door de Wethouder, de" heer L. J. van 't Westende. De juniores, die het het eerst startten, zetten er al direct een flink tempo in, waarbij vooral het lopen van de favoriet, de heer Rootsaert, van „Gazelle" uit Aardenburg, zeer opviel. Deze werd dan ook winnaar in de goede tijd van 4 min. 9.3 see. Door het hoge tempo viel het veld bij de senioren spoedig uit een. Hier was het de Vlissinger Hans Harting, die bij het keer punt op het Seisbolwerk, de lei ding nam, om die niet weer af te staan. Deze loper dwong ieders bewondering af door zijn prach tige stijl. Hij won in de tijd van 7 min. 1.4 sec. De prijsuitreiking geschiedde In de fietsenberg plaats van de P.Z.E.M., waar de heer Van 't Westende de win naars feliciteerde. De einduitslag luidde: Junioren: 1. W. Rootsaert (Ga zelle) 4 min. 9.3 sec.; 2. J. de Waart (Marathon) 4 m. 12,4 sec.; 3. L. Mlllenaar (De Zeeuwen) 4 m. 13,8 sec.; 4. I. Berting (Ma rathon) 4 m. 15 sec.; 5. B. Bos (E.M.M.) 4 m. 19, 8 sec.: 6. J. Westdorp (Hellas) 4 m. 12 sec. Seniorèn B-klasse: 1. H. Har ting (De Zeeuwen) 7 m. 1.4 sec.; 2. J. Fliers (Marathon) 7 m. 7 sec.: 3. M. Vreken (E.M.M.) 7 m. 17,6 seQ. C-klasse: 1. A. Houtekamer (E.M.M.) 7 m. 20 sec.; 2. M. v. d. Parel (Marathon); 3. H. Witte (idem) D klasse: 1. P. v. Leeuwen (Marathon) 7 m. 6 sec.; 2. H. F. Becks (E.M.M.); 3. Balliger (Ga zelle). J. Verlinde, 22 j. en C. M. Maartense, 19 j.; Gehuwd: F. W. Teurllngs, 29 j. en M. A. Bouwens, 45 j.; C. M. Brasser, 24 j. en J. M. Poort vliet, 21 j.; C. J. J. Vermeule, 26 j. en M. A. L. van Hauwe, 32 j.; A. A. Th. Mol, 23 j. en C. Sonius, 23 j.; D. Faasse, 23 j. en A. S. Landman 22 j. Overleden: E. Hanse, 72 j„ vrouw van A, D. Littooij; P. de Kam, 79 j., man van M. W. Kerkhoven; M. E. Keersema- ker, 79 j., wed. van L. J. Vreke. A. M. Freeman, 78 j. SCHEEPVAARTBERICHTEN. 10 April: Te Vlissingen aan gekomen: Sleepboot Jacobus met bak van Zeebrugge; Rolf van Rouaan. Gepass. naar Ant werpen: Gezina van Londen; Borelli van Huil. Gepass. van Antwerpen: Arkeldijk naar Ve- rakus; Hoendiep naar Londen. Ned. Strijdkrachten. 7.00 Prof, de Vries over de voorstellen tot Grondwetsherziening. 7.15 Een muzikale tocht door 2 eeuwen en 5 landen. 7.45 Niwin-klanken. 7.50 Wederopbouwrubriek. 8.00 Nieuws 8.15 Bonte trein. 9.30 Contact, de gramofoonplaat n *e luisteraar. 10.15 Buitenlands overzicht. 10.30 Marguérite Couperus zingt. 11.00 Nieuws. HILVERSUM II, (415 M.): K.R.O. (v30 Radio Volksuniversi teit. 7.00 Nieuws. 7.15 Sylvester Trio. 7.45 Jonge mensen vragen. 8.05 De gewone man. 8.12 Luister spel: „Paulus onder do Joden", 10.37 Actualiteiten. 11.00 Nieuws. Woensdag 14 April 1948. HILVERSUM I, (301,5 M) V.A.R.A. 8.00 Nieuws. 8.18 Film- selecaiés. 9.00 Edward Elgar. V. P.R.O. 10.00 Morgenwijding. A.V. R.O. 10.20 Kookpraatje. 10.30 Als de stofzuiger zwijgt. 11.00 Pop. non-stopprogr. 12.00 Carlo Carcas- Alkaip naar Buenos Aires; Brit-]sola en zijn orkest. 12.30 Weer- Southampton; Jo V eilingsberichten. ■kOES. Veiling van 12 April 1948. Groenten: Spinazie 6176, Witlof 30—58, Rabarber 22—33, alles per 100 kg. Kropsla 1112, Selderij 5.50, Peterselie 3.50, al les per 100 stuks en bos. ZIERIKZEE. Veiling van 12 April 1948. Witlof 5561, Sjalot ten 6, Stoofsla 34—36, Spinazie 4266, Andijvie 6567, alles per 100 k.g. Kropsla 917, Bloem kool 2963, Radijs 8, alles per 100 bos en stuks. Burgerlijke Stand. MIDDELBURG. Geboren: Ro- ueri J., z. v. J. v. d. IJssel en W. R. Henderikse; Karei, z. v. K. Brandes en N. M. Ruck; Pe ter H., z. v. M C irneiissen en J. A. Best; Mattheus, z. v. H. Verbeek en P. de Kramer; Mar- garetha, d. v. J. Caljé en P. Vos; Dirk W., z. v. M. Zandbergen en M. Jobse; Johanna M. P., d. v. P. Kortekaas en J. P. Louws; Marianne D. S., d. v. A. Geen- sen en M. A. Steendam Ondertrouwd: J. Joziasse, 36 j. en L. A. M. de Pagter, 31 j.; ture naar aar Malmö. 11 April: Te Vlissingen aange komen: Jacob Oorburg van Ant werpen; Vida van Boston; E,m- hoorn van Antwerpen. Van Vlis singen vertrokken: Rolf naar Kopenhage; Sleepboot Jaeobus met sleep naar Antwerpen; Ja cob Oerburg naar Oslo; Eem- hoorn naar Oslo; Vida naar Antwerpen. Gepass. naar Ant werpen: Paraat van Boulogne; Hydra van. Amsterdam; Pro gress van Huil; Boschfontein van Amsterdam; Capella uit zee voor Gent; Moenkerk van Port Swettenham; Quo Vadis van Southampton. Gepass. van Ant werpen: Lievevrouwenkerk naar Bremen. Wat brengt de radio? PROGRAMMA VOOR HEDENAVOND. HILVERSUM I, (301,5 M.) A.V.R.O. 6.00 Nieuws. 6.15 „Oud Voor jeugdige postzegelverzame- en nieuw, van alles wat". 6.30 laars. 5.30 De vijf Zapakara's. praatje. 12.33 Voor het platteland. 12.38 Silvestri-kwartet. 1.00 Nieuws. 1,20 Vaudeville-orkest. 2.00 Gesproken portretten: Me vrouw Roosevelt. 2.15 Jeugdcon- cert. 3.00 Hoorspel: „De scheeps jongens van Bontekoe. 3.50 De Roodborstjes. 3.45 De Regenboog. 4.15 Vragen staat vrij. 4.45 Het stond ln de krant. 5.15 Musette- klanken. 5.35 Orgelspel van Johan Jong. HILVERSUM II, (415 M): N.C.R.V. 8.00 Nieuws. 8.15 Gewij de muziek. 8.30 Werken van Tschaikowsky. 9.00 Ochtendbe zoek bij jonge zieken. 10.00 Piano recital. 10:30 Morgendienst. 11.00 Werken van Handel. 11.15 Voor dracht uit „Harten van goud" (herhaling). 12.00 Orgelsoli. 12.15 Kamerorkest. 12.30 Weerover- zicht. 12.55 „P.I.T. spreekt tot U". 1.00 Nieuws. 1.15 Cyclus „van Ra- meau tot Ravel". 1.55 Metropole orkest. 2.30 Elisabeth Schumann, sopraan en Heinrich Schlusnus, bariton. 3.00 Jeugdconcert. 4.00 Aimsterdamsche Effectenbeurs. Slotkoersen op 12 April 1948. medegedeeld door: Incasso-Bank N.V* Goes. Nederi. 1938 99"/,. 99% Scheepv. Unie 190(4 188(4 dito 1947 98"/,, 98'/,. Rott. Lloyd 179(4 175(4 dito 1937 99'/,.' 99'/,, Stv. Nederland 195 192 Dollarlening 101»/,, 101% H.V.A. 261(4 255(4 Ned. N.W.S. 8II/1 81(4 Java Cultuur 111 110 Spaarcert. 100"/,. 100% N.I.S.U. 116 115 Indië 1937 94(4 94% Vorstenlanden 55% 55(4 Kol. Bank 110 108 D. Bat. Mij. 181 178 N. Ind. Hand. Bk. 126 125 Dell Mij. 222 216% N. Hand. Mij. 163 161(4 Senembah 176 A.K.U. 173(4 174 Muller I 185(4 185 Bergh Jrgens 313 311 dito II 168% 165 Berkel Patent 129 129% A'dam Bank 162 162 Calvé Delft 193 190 Holl. Bk. Unie 242% 241(4 Centr. Suiker Rott. Bank 160 160 Fokker 188 187 Twentsche Bk. 179 179(4 v. Gelder Zn 163 164 Anaconda Copp. 36% 36% Hoogovens 223 (4 219% Beth. Steel 106(4 108(4 Unilever 31114 307(4 Chrysler 123(4 Ned. Ford 363(4 362 Gen. Motors 57% 57% Ned. Kabel 313 309(4 Intern. Nickel 29% 29% Philips Gl. 277(4 274(4 Kennecott 56% 56 Wilton F. 225(4 221(4 Rep .Steel 26% 26% Billlton I 605 605 U. S. Steel 77% 77% dito n 527 520 Clt. Service 45% 45% Dordt Olie 320(4 315 N. American 15% 15 Kon. Olie 349 339% Cont. Oil 60% 59(4 A'dam Rubb. 195 189 Midd. Cont. Oil. 48(4 49(4 Band. Rubb. 154(4 Philips Oil 67 66(4 Del. Bat. Rubb. 122 122(4 Shel Union 39% 38% O. Java Rubb. 88 Tidewater 24% 24 Serbadjadl 92 91 Baltimore Ohio 11(4 11% H. Am. Lijn 223 219 Miss. Kans. Tex. 4% J. C. Japanl. 162 Penssylv. Rr. 18% K. N. Stoomboot 193 188(4 N. Y. Central 13% Kon. Paketv. 172(4 170 23. Het duurde niet zo heel lang, of Mientje was aj weer te rug. Er was niets te zien ge weest in de straat, en eigenlijk verveelde ze zich, zo alleen. ,Moe", vroeg ze, „wat moet ik nou es doen?„Kind", antwoordde moeder, „nou moet je die ene morgen dat je vrij hebt niet aan m'n hoofd gaan zeuren! Ga dan es wat met je ballen spelen!" Ja, daar had Mientje nog niet aan gedacht! Ze had twee ballen; een oude en 'n mooie nieuwe, helemaal vuurrood. In de straat was een deur van 'n garage, daar kon je zo mooi tegenaan ballen. Met één bal, dat was geen kunst, maar met twéé. Gisteren was ze tot vijftien gekomen, es kijken hoe vaak ze het nu kon. 24. „Eén-twee-drietelde ze. Het ging praentig! Ze kreeg een kleur van inspanning. „Veertienvijftienzes tien....!" toe maar, nu had ze al meer dan gisteren! „Zeven. v/ou ze net zeggenMaar o weeze had te hard ge gooid, daar stuitte de mooie nieuwe bal over haar heen en kwam op straat terechtnet voor de voeten vaneen paar straatjongens, die van verveling niet wisten, wat ze voor katte- kwaad zouden jritkuren „Hééééi, Janus!" riep de een, „een bal Jóh!" Pang....! daar kreeg de bal een schop, dat hij schuin de straat over ging! Ja nus er natuurlijk achteraan!

Zeeuwsch Dagblad | 1948 | | pagina 3