ürovinde^/M "kORT Hervormd sanatorium voor lijders aan T.B. C. ^eek^zending Extra-bouwvolume herbouwgevallen. Aan de Minister van Weder-' opbouw en Openbare Werken is het volgende telegram ver- zonden: Vereniging van burgemeesters en secretarissen op Walcheren in vergadering bijeen te Mid delburg, dringen ten sterkste aan op extra bouwvolume voor herbouwgevallen, welke voor 1948 realiseerbaar zijn. Door ge ringe toewijzing komt herbouw evenals volkshuisvesting ernstig in grote moeilijkheden. Basis volkstelling voor Wal cheren onaanvaardbaar, zoals reeds tot uiting kwam in confe- i rentie met XJwe Excellentie te Middelburg gehouden. J. L. DREGMANS, Voorzitter. J. W. SCHUURMAN, Secretaris. Het Concours-Hippique te Middelburg. %Vedstryd tussen Jeep en renpaard. Het programma van het op 2e Pinksterdag op het Industrieter rein te Middelburg te houden Con cours Hlppique begint vaster vor men aan te nemen. Voorlopig is vastgesteld, dat men des morgens om 10 uur zal beginnen met de dressuurproeven voor 8- en 4-tallen. Deze duren de gehele morgen. De officiële opening en parade zullen om half twee plaats vinden. Uit de num mers die daarna zullen worden af gewerkt willen we noemen de springers, die in drie groepen zijn verdeeld, het patrouillespringen, een le head over 1200* meter en een tweede over 1800 meter. Het slot van het programma wordt gevormd door een wedstryd tussen een jeep en een renpaard over 600 m. Er zal gereden worden om de gTote prijs van Walcheren, terwijl ook nog een nummer Landbouw- tulgpaarden ls ingelast, indien mogelijk te splitsen in Gronings «n Gelders type. Ook zullen een 8-tal suky's aan de dravergen meedoen. Het comité heeft het gebruik van zweep en karwats verboden. Wat betreft de deelnemers, de ze zullen zowel uit Zetfhwsch Vlaanderen als uit Zuid-Beveland komen. Ook Middelburgers 'ben ch aangemeld terwijl e»^~ens .iog inschrijvers uit Brabant zijn bin nengekomen. Het is gebleken, dat de V.V.V. ook dit jaar nog niet bij machte zal zijn om een kampioenswed strijd voor Zeeland te organiseren voor ringrijders. Daarom heeft het comité gemeend als buitengewone attractie van dit concours een ringrijderij te houden, waarbij, van de 20 dorpen van Walcheren een deelnemer wordt verwacht. Er zal worden gereden om een wissel beker, die als clubprijs beschik- baar is gesteld. Ook de propaganda is goed ter hand genomen in samenwerking met het bureau voor Vreemdelin genverkeer. Bovendien streeft het Comité er naar, de toegangsprijs zo laag mo gelijk te houden. Het industrieter rein zal voor deze gelegenheid nog worden gelijk gemaakt, terwijl men bovendien een groot aantal stoelen hoopt te kunnen plaatsen, waardoor het euvel van het ont breken van een tribune enigszins wordt opgeheven. Apotheken. 1 Lie volgende apotheken zijn in de week van 10 tot 17 April geopend voor avond- en nacht- reccpten: Goes: La Porte. Middelburg: Nonhebel. Vlissingen: Engering. Artsendienst. De artsendienst wordt Zon dag te Goes waargenomen door dokter Snoek, te Driewegen, 's-Heerenhoek en Nieuwdorp door dokter Folmer, te 's-H. Arendskerke, Heinkenszand en Wolphaartsdijk door dokter Sta- verman; te Tholen. Oud-Vosse- meer, Nieuw-Vossemeer en St.- Philipsland door de dokters Looijsen en Vermet. MIDDELBURG. 'ULDEBLIjk H. M. DE KONINGIN. Ter c.e van het 50-jarig rege ringsjubileum .an H. M. de Ko ningin zal in de Houtrusthallen te 's-Gravenhage een tentoonstel ling worden georganiseerd. Deze tentoonstelling heeft ten doel alles te tonen wat er gedu rende de regering van de Konin gin werd gepresteerd. Het batig saldo van deze tentoonstelling, zal aan H. M. de Koningin worden aangeboden opdat een blijvend ge denkteken zal worden opgericht. Alle vrouwen kunnen hieraan meewerken. In de week van 10-17 April zal hiertoe de gelegenheid worden geboden. Nadere bijzon derheden geeft een adv. In dit nummer, die wij In de bijzondere belangstelling van onze lezeressen aanbevelen. De gesproken brief. Het Prot. Interk. Thuisfront heeft succes gehad met de~ op roep voor de gesproken brief. Thans is daarom besloten om de platen op te nemen Zaterdag 17 April a.s. 's middags zowel als 's avonds in het Chr. Militair Tehuis in de Nieuwstraat. Er kunnen zich nog een beperkt aantal mensen opgeven bij de secr. van het P.I.T. op het Ab dijplein. Reclasseringsraad. Bij K. B. is met ingang van 1 April 1948 benoemd tot voor zitter der Reclasseringsraad Mr J. A. E. Rink,- tevens voorzitter der Voogdijraad te Middelburg. Als leden werden benoemd de substituut-officier bij de Arron dissementsrechtbank Mr J. L. Andrea, M. D. Baas, secr. Ned. Genootschap v. Reclassering, J. Vroom namens de R.K.- en J Lorier namens de Prot. Chr. Reclasseringsvereniging. Examens van de C.O.A.K. naderen. Het einde van de opleiding voor de thans bij de C.O.A.K. studerende miltairen is reeds in zicht. De examens, waarbij de geslaagden tot sergeant zullen worden bevorderd, vinden plaats tussen Hemelvaartsdag en Pinksteren. De mogelijkheid bestaat, dat de jongens reeds voor Pinksteren zullen vertrek ken, zodat na deze feestdagen een volgende cursus zal kunnen beginnen. Er worden reeds voorbereidingen getroffen voor een afscheidsavond, die waar schijnlijk op 13 Mei zal worden gehouden. Ongeluk. Bij het opruimen van de markt kramen, kreeg Donderdagavond ten gevolge van de felle wind de fruithandelaar W. K. een aantal latten op het hoofd. De slag kwam dermate aan, dat de man bewusteloos werd. Dr Fru- mau verleende de eerste hulp. Afloop verkoping. Notaris J. L. Hertogs heeft Donderdagavond in het Notaris huis te Middelburg publiek ver kocht het huis te Middelburg, Veerseweg 16, met schuur, tuin en bouwland, groot 31 a. 20 c.a. aan P. Boogaard, aldaar q.q. voor f 6.500.—. VMSSINGEN. De Chr. Hist. Kiesver. hield Dinsdagavond een ledenvergade ring in het Concertgebouw. De voorzitter, de heer H. van Roey en, wees in zijn openingswoord op de belangrijke en moeilijke tijden die we beleven, zowel na tionaal als internationaal, ook met het oog op de komende ver kiezingen. De Chr. Hist. Unie ontwikkelt meer activiteit dan voor de oorlog, ondanks haar „doodverklaring". De groslijst van candldaten voor de a.s. Kamerverkiezingen werd opgemaakt. De heer Dron- kers bracht.verslag uit over de jaarvergadering in Amsterdam. Ook de a.s. Toogdagen te Goes en te Middelburg werden bespro ken. Tenslotte kwamen bij de rond vraag verscheidene Vlissingse problemen op het tapijt, die de vergadering lange tijd bezig hielden. Jubileum-Bazar. Donderdagavond werd de Ju- fcileum-bazar uitgaande van de Bond van Buurtverenigingen „Oranje' en Vlissingen" officieel geopend. De heer G. Lammers heette de aanwezigen namens het ba- zarcomité welkom en stelde het op hoge prijs dat de burge meester als ere-voorzitter van de bond, de bazar wilde ope nen. Hierna werden aan Mevr. Kolff bloemen aangeboden. In het kort zette spr. nog eens de betekenis van deze bazar uiteen. Drie grote herdenkingen vallen in 1948 waarvan het 50-jarige regeringsjubileum de grootste is. „Oranje en Vlissingen" heeft het plan een historische optocht te houden. De bazar is een mid del om aan geld te komen voor de uitvoering van het plan. Ten slotte sprak burgemees ter Kolff nog een woord van aanbeveling. Hierna knipte de burgemeester het lint door en was de toegang voor de bezoe kers vrij. De wel zeer attractieve bazar met zijn fraaie prijzen en vele stands is de moeite van het be zoeken waard. Het zal het ba- zarcomité dan ook weinig moeite kosten de vele goederen kwijt te raken. GOES. Ex-burgemeester Lenshoek voor het Bizonder Gerechtshof. Woensdag 14 April zal de ex- burgemeester van Goes, de heer C. E. P. Lenshoek, zich te ver antwoorden hebben voor het Bi zonder Gerechtshof te Middelburg. Mr J. F. van Deinse zal hem ver dedigen. Hem wordt o.m. ten laste ge legd het feit, dat hij verschillende mensen in handen van de bezet ters heeft gespeeld. VROUWENPOLDER. Chr. Oranjevereniging. Dinsdagavond kwam de Chr. Oranjever. in jaarvergadering bijeen onder leiding van de heer M. v. d. Broeke. Uit de ver slagen bleek, dat er 188 leden zijn, terwijl de kaspositie goed te noemen is. De heer M. v. d. Broeke werd als voorzitter her kozen en de heer I. A. Melse als bestuurslid. In de plaats van de heer S. Ludikhuize werd ge kozen de heer II. Maljaars. Besloten werd op 31 Augus tus a.s. of mogelijk iets later feestelijkheden te organiseren. Bij de rondvraag werd gewe zen op mogelijk contact met in Indië vertoevende leden. De heer Ludikhuize werd dank ge zegd voor het vele werk, dat hij gedurende vele jaren voor de vereniging gedaan fieeft. De 78-jarige wed. v. d. P., alhier, had het ongeluk zodanig te vallen, dat zij haar pols brak. ARNEMUIDEN. Nieuw Gemeenteraadslid. Door de voorzitter van het Hoofdstembureau is gekozen ver klaard lot lid van de Gemeente raad de heer J. J. C. v. d. Graaff lid van de Antirevolutionaire partij, welke partij dus nu door drie leden is vertegenwoordigd. KRUININ GEN. Een halve eeuw getrouwd. Woensdag heeft het echtpaar Dek-Hamellnk de dag herdacht, waarop ze 50 jaar geleden ge trouwd zijn. Uit het bezoek tijdens de re ceptie, de binnengekomen felici taties, geschenken en bloemen bleek wel de grote belangstel ling voor dit feit. 's Avonds brachten de leden van E.M.M. het echtpaar een serenade. Speciaal voor de Zuidelijke provinciën. Het vorig jaar. werd door de Commissie voor Kerkelijk Over leg in de Classis Breda, een commissie ingesteld, om plan- j nen te ontwerpen voor grond- aankoop en bouw van een Her- vormd Sanatorium in het Zui- j den. De overwegingen, die leidden tot de benoeming van een der- gelijke commissie, waren de volgende: 1. Dat gebleken is, dat er mo menteel in Nederland veel te j weinig sanatoriumiuimte is, ten- gevolge waarvan tal van patiën- ten soms maandenlang op op name moeten wachten. 2. Dat er in de Zuidelijke pro- vinciën geen enkel Hervormd Sanatorium is, zodat alle Her vormde t.b.c.-lijders, zo ze niet te ver van huis willen, in een Rooms-Katholiek sanatorium moeten worden opgenomen. 3. Dat het wenselijk is, dat familieleden, die hun patiënt in een sanatorium willen bezoe ken, daarvoor geen dagreis naar een geheel andere streek van het land behoeven te - maken. De vragen, die verder wer den gesteld, waren deze: Welk gebied moet dit sanato riumplan bestrijken; waar moet het gebouwd worden; biedt het exploitatiemogelijkheden in ver band met het te verwachten aantal patiënten? Op al deze vragen moest een antwoord worden gegeven, al vorens verdere plannen konden worden uitgewerkt. Hierop is naar II. F. C. de B. in het „Herv. Kerkblad" van de ring Goes meedeelt, geant woord: „Wat het gebied betreft, is het volgende antwoord gege ven: Het moet het ganse ge bied van Nederland zijn, bezui den de Maas, t.w.: Zeeland, de Zuid-Hollandse eilanden, de classis Dordrecht. Brabant en Limburg, een gebied bewoond door plm. 470.000 Protestanten. Verder is ook gedacht aan onze Protestantse broeders in België, met wie dan ook aanstonds con tact is opgenomen. Wat de plaats betreft, is ge dacht aan een terrein, dat zo veel mogelijk centraal in dit ge bied is gelegen. Het oog viel op een terrein in de buurt van Etten, bij Breda, waarover dan ook terstond onderhandelingen met de eigenaren zijn opgeno men, die een bevredigend ver loop hadden. Aan de exploitatiemogelijk heden behoefde niet meer ge twijfeld te worden, toen uit een enquête bleek, dat het aantal patiënten dat momenteel in Roomse sanatoria of buiten bo vengenoemd gebied gelegen in richtingen verpleegd wordt, plm. 250 bedraagt." De kosten worden geraamd op ongeveer f 3 millioen. Voor grondaankoop, het maken van plannen enz. is ongeveer f 80.000 nodig, welk bedrag aan giften bijeengebracht zal moeten wor den. Er is voor dit doel een Her vormd Sanatorium Comité ge vormd, utt geheel Zuid Neder land, dat binnenkort in een Stichting zal worde», omgezet. Engelse maatkleding voor ons land. Het zal in dé loop van dit jaar weer mogelijk zijn, om in beperk te mate Engelse maatkleding te betrekken. Daarmee wordt voor het eerst na de oorlog dit onder deel van de kledinghandel met Engeland weer gecontinueerd. Het dit jaar tussen Engeland en Nederland gesloten handelsver drag houdt namelijk een bepaling In, dat ons land voor een zeker be drag dat op ongeveer 10.000 pond sterling kan geschat worden, En gelse maatcostuums zal betrek ken. De wijze van uitvoering wordt nog nader geregeld. Aan te nemen ls, dat zulks over een centraal punt zal lopen. Uiteraard dient men bij de aanschaffing van een dergelijk maatcostuum ook zijn textielpunten in te leveren. Over de wijze waarop dit zal moeten gebeuren wordt door de betrokken instanties het C.D.K. en Distex nog nader overleg gepleegd. Over enige tijd zal worden bekend gemaakt op welke wijze tot het betrekken dezer kleding zal kun nen worden overgegaan. WOLPHAARTSDIJK. Vergadering Oranjevereniging. Onder presidium van Burge meester van Oeveren zijn de le den van de Oranjevereniging Woensdagavond bijeen geweest. In de voorgelezen verslagen werd o.m. meegedeeld, dat de vereni ging 138 leden telt. Behalve de aftredende be stuursleden, die werden herko zen, werd in de vacature C. Meeuwse de heer B. Vleugel ge kozen. Er werd besloten op 4 Mei de klok te luiden en halfstok te vlaggen, terwijLde volgende dag, indien mogelijk, een muzikale rondgang door het dorp zal wor den gehouden. In September zal het rege ringsjubileum van H. M. de Ko ningin op gepaste wijze gevierd worden. Elk lid van de gemeen te zal, ter bestrijding van de vrij hoge 'kosten, in staat worden ge steld vanaf heden maandelijks iets voor dit doel af te staan. AXEL. Centrum voor Kraamverzorging. Woensdagavond werd een buitengewone vergadering ge houden van de vereniging „Het Groene Kruis", in de Chr. Land bouwschool. Door de voorzitter, de heer Kruijsse, werd het be stuursvoorstel om te komen tot oprichting van een centrum voor kraamverzorging toege licht. Dit centrum zal uitgaan van de Groene Kruisverenigin gen te Hoek, Terneuzen, Zaam- slag en Axel, en zal te Axel in 't gebouw van 't Groene Kruis gevestigd worden. Het bedoeld te zijn een stichting die er voor zal trachten te zorgen om voldoende kraamverzorg sters op te leiden en tewerk te stellen in de gezinnen. Naast de zorg voor moeder en kind, zul len de verzorgsters ook de zorg voor het gezin op zich nemen. Dit alles onder toezicht van de leidster van het centrum. Het bestuur acht 'deze voorziening van groot belang, gezien de grote behoefte aan deskundige kraamverzorging. Met het oog op de financiële gevolgen stel de het bestuur tevens voor om de contributie op minstens f 3 per jaar te stellen. De niet vele aanwezige leden aanvaarden met algemene stemmen deze voorstellen, waardoor het be stuur machtiging ontving om deze zaak verder af te werken. YERSEKE. De oesterverzending. In de maand Maart werden de volgende hoeveelheden oesters verzondenv Naar België 918.840 stuks. En geland 267.050 stuks, Duitsland 1660 stuks. Diverse landen, w.o. Noorwegen, Zweden, Zwitserland 131.822, terwijl in Nederland 241.599 Stuks afgezet werden. In total is dit 1.560.971 stuks, te gen de maand April 1.048.8041 stuks. j Vanaf 1 Aug. 1946 tot April 1947 (seizoen 1946'47) bedroeg de verzending 12.991.019 stuks. Vanaf 1 Aug. 1947 tot 1 April 1948 (seizoen 1947'48) bedroeg de verzending 12.827.012 stuks. Repatriëring oorlogs vrijwilligers. Een serie misverstanden. De dienst voor legercontacten meldt dat er een serie misver standen is ontstaan met betrek king tot de aflossing der oorlogs vrijwilligers in het bericht in het blad „Lichtspoor" betreffende het interview met Generaal Spoor. Volgens dit bericht zou Gene raal Spoor aan „Lichspoor" heb ben verklaard, dat de oorlogsvrij willigers, die in de Zeven Decem- ber-divisie dienen, met die divisie a.s. winter naar Nederland terug zouden keren. Dit bericht berust geheel op een misverstand v.an de zijde van de interviewer, omdat de heer Spoor juist verklaard heeft, zich over de aflossing der Zeven December- divisie niet te kunnen uitlaten. Ook de zinsnede, dat Generaal Spoor zou hebben gezegd, dat de repatriëring der oorlogsvrijwilli gers in Augustus zou zijn afgelo pen, berust op een misverstand. De maand Augustus werd slechts genoemd in een geheel an der verband, namelijk met betrek king tot interne troepen-disloca ties. Valse rantsoenbonnen voor textiel in omloop. Het C.D.K. deelt mede, dat rant soenbonnen voor textiel, voorzien van de aanduiding „D 81" in om loop zgn, welke in plaats van een groene, een blauwe opdruk heb ben. Er wordt op gewezen, dat deze rantsoenbonnen met blauwe op druk vals zijn. Het kerkgebouw van de Ger. Gemeente te Borssele zal elec- trisch verwarmd worden. Tevens zal telefoon aangelegd worden voor slechthorenden. Woensdag gaf het Rode Kruis een filmavond in T.A.V.E.N.U. te Wolfaartsdijk, waar de films „De witte Engel" en „Werkers van barmhartigheid" werden ver toond. Ned. Her. Kerk. Beroepen te Wierden, O. P. Bouw te Woudenberg; te Hoo- geveen, C. C. Klerkx te Op- en Neder Andel; te Kampen, L. J. v< d. Kam te Grave (Ver. v. Vrijz. Herv.). Aangenomen naar Landsmeer, W. M. v. Asperen, voorg. N. H. Evang. Koog-Zaandijk; naar Rotterdam-Delfshaven, H. G. Abma te IJsselstein. Bedankt voor Oosterend (Texel), W. M. v. Asperen te Koog-Zaandijk; voor IJsselmui- den, P. J. F. Lamens te Elspeet; voor linschoten, R. Bartlema te Zeist; voor Putte» shoek, M. J. ten Bruggenkate te Zegveld; te Zuilichem, H. G. Abma te IJs selstein; voor Papendrecht, G. Boer te Putten. Geref. Kerken. Bei-oepen te Alphen a. d. Rijn, W. Wij ma te Gasselternijeveen; tl Den Ham, H. J. Riphagen te Bedum; te Óoltgensplaat, H, H. V. Capel te Rhoon; te Wieringen, J. v. d. Zande, cand. te Sneek. Bedankt voor Oostvoorne, J. P Boer te Schipluiden. Chr. Geref. Kerken. Beroepen te Mussel, B. Ne- c'erlof te Eindhoven. Vereniging van Vrijz. Hervormden. Vlissingen: 10.45 ds Paap van Paramaribo. Geref. Kerken. Vrouwenpolder: 9.30 ds Veldhui zen, 2 leesd. Doopsgez. Gemeente. Goes: Geen dienst (verbeterd bericht) V eilingsberichten. ZIERIKZEE. Veiling van 9 April 1948. Witlof 53—64, Stoof- sla 2534, Sjalotten 4, Uien 1 32, Spinazie 45—71, Koolrapen 6, Andijvie 61, alles per 100 k.g. Bloemkool 3355, Kropsla 7 13, Bosradijs 510, alles per 100 stuks of bos. Waterstanden. Keulen 246 (+0.22), Ruhrort 56 0.26), Lobith (Rijn) 1052 (+0.26), Nijmegen (Waal) 814 (+0.30), Arnhem (Nederrijn en Lek) 815 (+0.23), Deventer (IJs- sel) 246 (+0.26), Borgharen 4295 0.16), Belfeld (Benedenmaas) 1345 0.44), Venlo (Maas) 1295 0.42), Grave (beneden de sluis) 613 (—0.15), Vrees wijk laag water (Nederrijn en Lek) 94 (+0.34), Lith (laag wa ter Maas) 266 (+0.10). Ingezonden Stukken. „De Vlag neer?" Hier voor mij op 't bureau ligt een affiche waarop voorgesteld een vlag die neergehaald wordt en waarop afgebeeld een „Ge broken Kroon"! Er staat op te lezen „De Vlag gaat neer in Indië. Wi 1 t gij d i t?.... Natuurlijk willen wij dat n i e t! Dat zou voor Ir.dië èn voor Nederland een catastrophe wor den, welke niet onder woorden te brengen zou zijn! De bedoeling van boven staande? U te wijzen op de te hou den grote vergadering op 20 April a.s. in de* zalen Krijger te Goes, waar eminente persoon lijkheden het woord zullen voe ren (Zie advertentie Onnodig te zeggen, dat ieder een die maar enigszins kan daar wezen moet, want dit probleem geldt ook ieders persoonlijk be lang! R. Burgerlijke Stand. Nagek. Predikbeurten. Ned. Herv. Kerk. Vlissingen: 10 ds Hartjes, 5 ds Visbeek; (Havendorp) 10 ds Aalbers; Goes: 10 ds Boerlijst, 5 ds Metselaar, (C.J.V.-gebouw) 10 Jeugdkerk; Wilhelminadorp: 10 ds Nutbey, 6 geen dienst; Wol phaartsdijk: 10 ds Elderenbosch en 2.30 dhr Overgaauw; 's-H. Arendskerke: 10 dhr de Zwart en 2.30 ds Boerlijst; 's-H. Abtskerke: 9.30 ds Strating en 2 ds Lely; Oudelande: 9.30 ds Heymans, 2 geen dienst; Hoedekenskerke: 9.30 ds Hulsbergen en 2 ds Vrijlandt; Borssele: 10 ds Vrijlandt en 2.30 ds Hulsbergen. GOES. Geboren: Jacoba P., d. v. N. B. van Beveren en M. J. Jozi- asse; Adrlanus, z. v. A. Parmen- tler en A. W. Beek; Pieternella M., d. v. L. J. Capello en J. P. Ple- ters; Jacob, z. v. P. v. d. Boom gaard en E. P. Tllroe; Anna M., d. v. A. J. Polfliet en E. C. Looij; Anthonlus, z. v. S. Harlnck en J. G. Barth; Maria C. J., d. v. J. M. P. Torbijn en M. Reijnhout. Ondertrouwd: R. van Dijk, 36 j. en W. M. den Herder, 30 j.; J. Maartense, 28 j. en M. van Boven, 30 j.; F. Dieleman, 32 j. te Wol phaartsdijk en J. J. Maartense, 26 j. Overleden: J. Maalderije, 61 j., echtg. van M. Gommers; Maria Tramper, 74 j., wed. van W. Schipper; E. C. Mol, 71 j., wed. van I. Oom. VLISSINGEN. Bevallen: M. S. SierevogelWedts de Swart, z.; L. J. Buijsde Zwart, d.; J. van de KlopLe Roij, d. en z.; P. N. HoebekeBrand, d.; P. de RuijterStroo, 2 zoons. Ondertrouwd: W. Dembinski, 21 j. en J. M. Kolijn, 17 j.; J. van der Want, 28 j. en L. Goor, 24 j.; C. van Helden, 22 j. en G. van Beek, 18 j. Gehuwd: C. Verheul, 52 j. en M. P. |fan Bemmel, 41 j.; B, A. Mau, 35 j: en I. E. F. Doornbos, 29 j.; J. P. D. van Duure, 23 j. en M. Marcus, 25 j.; J. Reijri- hout, 29 j. en C. S. Grijff, 23 j.; D. van Leeuwen, 20 j. en A. Brunke, 21 j. Overleden: P. J. Qüaars, 74 j., wednr van G. Bijieveld; C. A. Struikman, 88 j., wede. van A. Dobbelaar; M. Pape, 71 j., echtge. van P. Loekcmeijer. '-H. ARENDSKERKE. Gebo ren: Eliza B., z. v. J. de Jong en P. Saaman; Leuntje, d. v. L. Goedegebure en P. H. v. d. Briel; Jan, z. v. C. Menheere en J. C. de Baar; Bernardus D., z. v. A. Uitterhoeve en M. Everaard; Otto W„ z. v. M. D. Rouw en K. J. de Jonge; Chris- tianus, z. v. N. Jamin en P. M. tér Linde; Adriaan R., z. v. M. de Jager en J. Pol; Jannetje, d. v. f. Moerdijk en L. Murre; Sophia B., d. v. J. Nouse en P. Koster; Pieter en Janna, z. en d. v. J. J. den Boer en W. Poel man; Cornells A., z. v. A. P. E-riedijk en C. D Zuidhof. Gehuwd: L. Sandee, 43 j. en Ti G. Meulbroek, 26 j.; J. Moel- ker, 24 j. en C. den Herder, 21 j. Overleden: W. van Antwer pen, 84 j„ wed. van C. Traas. O.- en W.-SOUBUAG. Johan nes P.. z. v, C. A. Arnoijs en J S. Goeman; Willem C., z. v. A. A. van Ham en M. Dorleijn; Abraham, z. v. P. Kaljouw en P. Kaljouw; Janus, z. v. A. Wanjon en W. Leijnse. Ondertrouwd: M. J. Bolier, 26 j. en M. A. van Sabben, 20 j.; M. van Kogelenberg, 43 j. en S. J. Grashuis, 42 j. Gehuwd: W. Meijers, 23 j. en P. Ovaa, 24 j.; C. de Muijnck, 32 j. en J. Baljeu, 23 j. Overleden: A. Amadio, 87 j., echtg. van D. J. Hemmekam; G. Joosse, 6 mnd., z. v. I. Joosse en M. S. van Oosten; L. Adriaanse, 64 j., wed. van A. v. Sluijs; L. de Bruijn, 78 j., echtg. van M. J Schrijver. ZIERIKZEE. Geboren: Teuntje, d. v. H. M. Alburg en M. Hui- bregtse; Helena C., d. v. A. Heisterborg Ratelband en J. Linders; Johannes M., z. v. J. M. Dekker en A. C. v. d. Have; Machelina, d. v. J. Legemaate en J. M, W. Hendrikse. Overleden: C. J. Bethe, 56 j., echtg. v. M. de Kuijper. Gehuwd: M. M. v. d. Wielen, 20 j. en M. Willemse, 17 j. OUDELANDE. Ondertrouwd: J. Korstanje, 38 j. te Ovezande en M. de Jonge, 32 j. Gehuwd: Th. A. Vermeule, 45 j. te Ovezande en J. J. Govers, 32 j. Overleden: A. Schipper, 77 j., wedn. van C. de Beste. OUD-VOSSEMEER. Geboren: Johannes P., z. v. J. C. Vaders en M. van Driel; Cornelia H. A., d. v. M. van de Watering en A. Ver hees. Overleden: F. van Dorst, 72 j., echtg. van C. C. Clarijs. BRUINISSE. Geboren: Lena A., d. v. K. Koster en P. Bal; Leonar- dus A., z. v. M. C. van Weele en J. J. de Regt; Johanna E., d. v. C. S. Capelle en R. van der Have. Gehuwd: M. Meeuwsen, 29 j. en C. Haeck, 28 j. Overleden: P. Bakelaar, 51 j., man van T. Kievit van Mlddelhar- nls; J. Bal, 83 j., wedn. van M. van Oeveren. N.- EN ST. JOOSLAND. Ge boren: Jan A., z. v A. J. Duine en A. K. Fonteine; Monika J. P., d. v. A. Louws en M. Stampfer; Adriana, d. v. J. van Waarde en L. Maldegem; Maria M., d. v. P. Davidse en M. Meijers. Gehuwd: P. J. Reijnoudt, 29 j. en J. Jasperse, 25 j. SCHEEPVAARTBERICHTEN. 8 April: Te Vlissingen aan gekomen: In Orde van Brussel; Hada' van Antwerpen. Gepass. naar Antwerpen: Jacob Oor burg van Little Hampton; Ar- keldijlc van Rotterdam. Ge- pass. van Antwerpen: Algarib naar Rotterdam; Cornelia B naar Rotterdam. 9 April: Gepass. naar Antwer pen: Lievevrouwenkerk van Marseille. Gepass. van Antwer pen: Jupiter naar Amsterdam; Prins Frederik Hendrik van Montreal. Op- en ondergang van Zon en Maan. Maandag: Zon op 5.51 u., onder 19.32 u. Maan op 6.57 u., onder 23.28 u. Hoogwater te Vlissingen. Maandag 12 April: 3.31 u. 1.95 m., 15.53 u. 1.94 m. Officiële Publicaties. Schoenenbonneu. De Directeur van de Distributie kring Middelburg maakt bekend dat ook kinderen geboren in de maanden April en Mei van een der jaren 1932 tot en met 1946 als mede kinderen geboren in Juni 1947 voor een schoenenbon niet naar keuze in aanmerking komen. Onder overlegging van de stam kaart met bijbehorend inlegvel, waaraan bon 606 aanwezig moet zijn, kunnen de schoenenbonnen Wat brengt de radio? PROGRAMMA VOOR HEDENAVOND. HILVERSUM I (301,5 M.): V.A.R.A.: 6.00 Nieuws. 6.S0 Ned. Strijdkrachten. 7.00 Actualiteiten op kunstgebied. V.P.R.O.: 7.30 Cursus: „De kerk nü". V.A.R.A.: 7.45 Regeringsultzending. 8.00 Nieuws. 9.15 Socialistisch com mentaar. 9.30 Weekend Orkest, 10.00 De vrouw in de mist, hoor spel. 10.30 The Ramblers. 11.00 Nieuws. HILVERSUM II (415 M.): K.R.O.: 6.00 Pianoduo de Raaff- Schutte. 6.15 Weekoverzicht. 6.30 Andrew Sisters en Bing Crosby. 6.40 „Spineuza", de grote Indiaan se speurneus. 7.00 Nieuws. 7.50 „Banden die binden". Ned. en In dië in de loop der eeuwen. 8.00 Nieuws. 8.05 De gewone man. 8.20 Lichtbaken. 8.50 Omroeporkest. 9.25 Radiofeiiilleton „Pluvier knapt het op". 10.00 Weekend se renade. 10.37 Actualiteiten. 11.00 Nieuws. Zondag 11 April. HILVERSUM I (301,5 M.): V.A.R.A.: 8.00 Nieuws. 8.18 Rus tige morgenklanken. 8.30 Voor het Platteland. 9.15 Men vraagt en wij draalen. 9.45 Geestelijk le ven. V.P.R.O.: 10.00 Zondags half uur. I.K.O.R.: 10.30 Kerkdienst uit Remonstrantse kerk te Haar lem. V.P.R.O.11.45 „Tussen Kerk en Wereld". A.V.R.O.: 12.00 Queen's Hall Light Orchestra. 12.30. De Zondagclub. 1.00 Nieuws. 1.50 De Spoorwegen spreken. 2.05 Boekenhalfuur. 2.30 Een reeks concerten met toelichting. 4.00 Fanfarecorps „Kunst aaeit". V.P. R.O.5.00 „Gesprekken met luis teraars". 5.20 Bespreking gedicht van Koos Schuur. V.A.R.A.: 5.30 Ome Keesje. 6.00 Nieuws. 6.30 Ned. Strijdkrachten. 7.00 Radlo- lympus 8.00 Nieuws. 8.15 Pro musica. 8.45 Hoorspel: „Johann August Suter". 9.30 Het Kamer orkest. 11.00 Nieuws. HILVERSUM II (415 M.) N.C.R.V.: 8.00 Nieuws. 8.15 Para phrase over geestelijke liederen. 8.30 Morgenwijding. ICR.O.: 9.30 Nieuws. 9.55 K.R.O.-Trlo. 12.03 Tino Rossi zingt. 12.15 Beant woording vragen van luisteraars. 12.30 Metropole Orkest. 1.00 Nieuws. 1.20 Metropole Orkest. 2.00 De Gooise kring. 3.50 Muzi kale Tombola. I.K.O.R.: 5.00 Stu- diodienst, waarin voorgaat ds A. W. Brink. N.C.R.V.: 6.30 Orgel opnamen van W. Weyland. 7.00 De Psalmen van Sweelinck. 7.15 „Kent gij Uw Bijbel?" 7.30 Nieuws en Weeroverzicht. K.R.O.: 7.45 The Htll Billies. 7.50 „In 't Boeckhuys". 8.05 De gewone man. 8.45 Opera „Bastlen en Bastienne" van Mozart. 9.40 Luisterspel: „Ivan, de Rechtvaardige". 10.15 worden afgehaald bij het kantoor Dam 43 of bij de Agentschappen^weense^ spTcïailteiten". 11.00 op de dagen en uren dat de rei-1 jsneuws zend Agent aanwezig is. X7r .«rwi-i- Maandag 12 April. j HILVERSUM I (301,5 M.) B. en w. van Vlissingen, ge- a.V.R.O.: 8.00 Nieuws. 8.15 Gram. let op artikel 38 der Drankwet, 1915 Morgenwijding. 9.46 „Arbelds- doen te weten, dat bij hen is in- vitaminen". 10.35 Orgelspel en gekomen een verzoek van Pe- j zang, 1100 Qp de uitkijk. 11.15 trus Braat, wonende te Vlissin- Licht klassiek gram. platen Con- gen, om verlof tot de verkoop cert. 12.00 Pianorecital. 12.30 van alcoholvrije drank in de Weerpraatje. 12.33 „In 't Spionne- consumptietent staande op het tje". 12.38 Pianospel. 1.00 Nieuws. terrein bij de Keersluisbrug. Dat vanaf heden gedurende twee weken tegen het verlenen van het gevraagde verlof schrifte lijke bezwaren kunnen worden ingediend bij B. en W. voor noemd. SPORTVERGADERING TE THOLEN. Woensdagavond heeft de sportcommissie „Eiland Tholen" onder voorzitterschap van de heer M. C. Meerman vergaderd. Op deze bijeenkomst werd besloten op 26 Juni a.s. te Poortvliet een korfbaldag te houden, waarvan organisatie werd opgedragen aan de Korf balvereniging „I. V. O." te Poortvliet. Voorts werd besloten een „Eiland Tholen"-elftal samen te stellen. Voor dit voetbal-elftal definitief wordt samengesteld, zullen twee proef-elftailen spe len op het terrein te Oud-Vos- semeer en te St. Annaland. Onderwijs. Aan de Mode-Academie de Leeuw van Rees te Amsterdam slaagde voor het examen cou peuse mejuffrouw E. Weemaes te Middelburg. Voor het te Tilburg gehou den examen voor het gezellen- diploma, tevens toelatingsexa men Banketbakker, slaagde de heer E. Nieuwkerk te Poortvliet. 2.00 Richard Tauber zingt. 2.20 Herdenking overlijden Roosevelt. HILVERSUM II (415 M.): N.C.R.V.: 8.00 Nieuws. 8.15 „Te Deum Laudamus". 9.15 Ochtend bezoek bij jonge zieken. 9.35 Vra gen aan voorbijgangers (herha ling), 10.05 Werken voor Strijk orkest. 10.30 Morgendienst. 11.15 Van oude en nieuwe schrijvers. 12.00 Ensemble „Euphonia". 12.30 Weeroverzicht. 12.33 Orgel-ver zoeknummers. 1.00 Nieuws. 11.15 Mandonllata. 2.00 RADIOUIT ZENDING VOOR DE SCHOLEN, „EEN WANDELING DOOR DE „OESTERTUINEN" VAN DE OOSTERSCHELDE, DOOR B. J. J. R. WALRECHT TE BIEZELIN- GE. 2.35 Gemengd Omroepkoor. 3.00 Radio koperkwartet. 3.15 „The Big Four" met pianobegel. 4.00 Bijbellezing. 5.00 Kleuterpro gramma. 5.15 Concertgebouw kwintet. Nagekomen Advertentie. J. A. LINDENBERGH en M. C. L. KLOET hebben de eer U namens wederzijdse Ouders kennis te geven van hun voorgeno men huwelijk, waarvan de voltrekking zal plaats vinden op Dinsdag 13 April 1948, des nam. 3.30 uur te Wol phaartsdijk. Huwelijksinzegening door Ds F. G. A. van Dijk, in de Ned. Herv. Kerk te Wol phaartsdijk. Receptie van 89 uur in T.A.V.E.N.U. Aansterdamsche Effectenbeurs. Slotkoersen op 9 April medegedeeld door: Incasso-Bank N.V. - Goes. Nederl. 1938 Dito 1947 Dito 1937 Dollarlening Ned. N.W.S. Spaarcert. Indië 1937 Kol. Bank N. Bid. Hand. Bk. N. Hand. Mij A.K.U. Bergh Jurgens Berkel Patent Calvé Delft Centr. Suiker Fokker v. Gelder Zn. Hoogovens Unilever Ned. Ford Ned. Kabel Philips Gl. Wilton F. BllUton I Dito H Dordt. Olie Kon. Olie A'dam Rubb. Band. Rubb. Del. Bat. Rubb. O. Java Rubb. Serbadjadl H. Am. Lijn J. C. Japanlijn K. N. Stoomboot Kon. Paketv. 99"/» 98% 99(4 99"/» 98"/» 99:/,. 101% 101"/» 81% 81% 100"/» 10017,, 94% 94% 11% 110 129 126 162% 163 175% 173% 313 313 133% 129 200% 193 218 188 188 166 163 227% 223% 319% 311% 363% 314% 313 283% 277% 224 225% 605 527 527 328 320% 352 349 196% 195 162% 122 88 92 223 223 164 162 194 193 172% Scheepv. Unie Rott. Lloyd Stv. Nederland H.V.A. Java Cultuur N.I.S.U. Vorstenland D. Bat. Mij DeliMij Senembah Muller I Dito II A'dam Bank Holl. Bk. Unie Rott. Bank Twentsche Bk. Anaconda Copp. Beth. Steel Chrysler Gen. Motors Intern. Nickel Kennecott Rep. Steel U. S. Steel Cit. Service N. American Cont. Oil Mldd. Cont. Oil Philips Oil Shell Union Tidewater Baltimore Ohio Miss, Kans. Tex. Fenssylv. Rr. N. Y. Central 192% 190% 179% 179% 190 195 263 261% 111% 111 118 116 57% 55% 182% 181 223 222 179 185% 168% 163% 162 242 242% 162% 160 179 36% 36% 105% 106% 123 123% 57% 29% 29% 56 56% 26% 26% 75% 77% 43% 45% 15% 15% 60% 60% 48% 67 67 37% 39% 23% 24% 11% 11% 4% 4% 18% 13% 13%

Zeeuwsch Dagblad | 1948 | | pagina 2