jjrovinciM&y/i?« HORT fm zending^ In de straat van Jantje Tribunaalzitting te Middelburg Nog steeds worden te hoge lonen uitbetaald. PASSAGIERSLIJST „SIBAJAK'. De passagierslijst, vermeldende de namen van degenen, die met het m.s. „Sibajak" uit Indië re patriëren, ligt op onze kantoren te Goes, Middelburg, Vlissingen, Terneuzen, Tholen en Zierikzee ter inzage. De „Sibajak" is 24 Maart uit Batavia vertrokken en zal ver moedelijk 18 April te Rotterdam aankomen. Franse oud-strijders naar Nederland. Onder auspiciën van het Neder lands oorlogsgravencomité zullen 80 Franse oud-stryders, die deel uit naakten van een regiment dat in 1940 in Zeeland streed tegen de invallers, een kort bezoek bren gen aan Nederland. Op 3 Mei zal het gezelschap te 's-Gravenhage aankomen, waar zij de volgende dag door het gemeen tebestuur ten stadhulze worden ontvangen. In overleg iet de commissie Nationale Herdenking 1940-1945 zal een aantal gasten de bijeen komst in de Ridderzaal bijwonen, welke 's middags wordt gehouden ter gelegenheid van de nationale herdenking. Een ander gedeelte zal een tochtje maken naar de bloembollenvelden. Op 5 Mei vertrekken de gasten naar Kapelle voor etui bezoek aan het Franse militaire kerkhof al daar om hun gevallen kameraden te herdenken. „De Schelde" bouwt niigratieschepen voor Argentinië. Zoals reeds bekend, was de N. V. Koninklijke Mij. „De Schelde" te Vlissingen in onderhandeling over de bouw van twee passa giers- en vrachtschepen, z.g. emi gratieschepen, voor Argentinië. Deze onderhandelingen hebben een gunstig verloop gehad en de maatschappij heeft nu de op dracht voor de bouw van deze twee vaartuigen gekregen. Het zullen worden dubbelschroef-mo- torschepen, ingericht voor het vervoer van immigranten in hut ten. Zij krijgen de volgende af metingen: lengte over alles 158.50 meter, breedte 19.50 meter, holte 11.58 meter, motorvermogen 10.000 P.K., dienstsnelheid 17 knoop, aantal passagiers 900. :iat Poortvliet's trots verloren? Naar wij vernemen bestaat de mogelijkheid dat de molen ,,de Graanhalm" van de heer C. Krij ger te Poortvliet Linnen korte lijd van kap en wieken ontdaan zal worden. De steeds toenemende omvang van het bedrijf maakt het nood zakelijk het geheel te modernise*, ren. De nieuwe electrische Installa ties voor de bloem- en veevoeder bereiding zullen nog deze maand geplaatst worden, terwijl dan de romp der molen voor opslag van gestort graan als silo dienst zal doen. Wanneer echter overeenstem ming bereikt kan worden met de Vereniging .Behoud van Molens", zal de kap de romp blijven sieren, alhoewel de wieken het luchtruim niet meer zullen klieven, doch slechts als pronk dienst zullen doen. In spanning wachten we het verloop der onderhandelingen af en we menen, dat er alleszins reden bestaat om ,,de Graanhalm" haar oorspronkelijke staat te «ï-'ouden. Mosselexport naar België en Frankrijk van geringe omvang. De mosselverzending naar België is momenteel heel stil. De verzending naar Frankrijk is beter, al is in dit. land de om zet ook niet van grote beteke nis. Verleden week werden pl.m. 3000 ton mosselen naar Frank rijk verzonden. Te Yerseke werd 400 ton kleinzaad van de Wadden aan gevoerd. Naar wij vernemen-zal. hot nu gesloten gedeelte van de Wad denzee 19 Mei a.s. voor de zaad- visserij bijna geheel voor de zaadvisserij opengesteld worden. MIDDELBURG. Schilderijen-expositie. «durende 14 dagen exposeert in de Kunsthandel van de heer P. C. Visser, de schilderes Mevr. Bakker-van Verre een 30-tal van haar werken. Hoewel het hier kleinere schil derstukken betreft, valt het direct op, dat de schilderes het meest aanleg heeft voor de stil levens. Met grote fijngevoeligheid weet ze in verschillende van haar wer ken de voorwerpen treffend juist te schilderen. Bovendien treft men hier ook nog drie andere werken aan, die opvallen door hun helderheid. Hoewel niet al het geëxposeer de onverdeeld gunstig kan be oordeeld worden, geeft het ge- exposeerde blijk van grote veel zijdigheid. Tentoonstelling Studieclub schilders voor Walcheren. Zaterdagmiddag was een der lokalen der Ambachtsschool in gericht voor een tentoonstelling die werd gehouden door de Stu dieclub Schilders voor Walche ren. Het betrof nier een groot aantal ingezonden werkstukken voor de prijsvraag stanniolwerk achter glas en marmerschilder werk. De opgaaf was een verkleinde uitvoering van stanniolreclame O); een spiegelruit met de woor den: Agentschap K.L.M. Hier van waren een '34-tal inzendin gen binnengekomen. De prijs winnaars waren: J. L. Passe nter, Serooskerke, le pr.; P. Ma.Content, Vlissingen, 2e pr.; J. P. yan Sighem, Westkapelle, 3e pr. Voor afd. H, proeven van staal grijs Napoleonmarmer, waren 20 inzendingen ontvan gen. W. N. v. Miert ontving de le prijs, J. Heeren de 2e en D. J. Back de 3e prijs, allen te Mid delburg. Het oordeel van de uit de heren F. de Jonge te Goes, H. de Beer (e Tilburg en W. Wisse te Goes bestaande jury was, dat slechts enkele inzendingen beneden peil bleken te zijn. Aanrijding. Zaterdagmorgen vond op de Langeviele-buitenbrug 'n aanrij ding plaats tussen een bus van de Stoomtram Walcheren en een vrachtwagen. Daar de bus-chauf feur kans zag over het trottoir uit te wijken werd ernstige scha de voorkomen. VLISSINGEN. „Plaats een stoel in het jeugdgebouw". De ten bate van de stoelen- actie voor het Gereformeerd Jeugdgebouw te Vlissingen in de Kasteelstraatschool gehouden bazar onder het motto „Plaats een stoel in het jeugdgebouw", heeft in totaal f 5203 opgebracht. Het voor de stoelen benodigde bedrag, ongeveer f 7000, is met de f 1500 welke reeds in kas was thans voor een groot deel bereikt. GOES. Padvindersdemonstratie. Zaterdagavond hield de Her- log van Beijerengroep te Goes een geslaagde demonstratie avond voor ouders en belang stellenden m het Schuttershof. Na de opening door Hopman van Zes werden enkele welpen en verkennersceremoniën gede monstreerd. De avond werd verder gevuld met het opvoeren van een korte schets door de welpen getiteld Een welpendroom'.', terwijl de verkenners hun kennis' van pio nieren, seinen en E.H.B.O. in een spannend stormbotenspel verwerkten. Akela Welcher van het Nat. Hoofdkwartier hield een inte ressante causerie over het pad- vinderswerk in het algemeen, waarin zij het leven van pad' vinders van verschillende leef tijden beschreef. De verschillende nummers werden afgewisseld met muziek en zang. De avond werd besloten met een film van een van de Goese troepen „De fietsenroof'. Zij hadden nog wat te goed. Na goed recherchewerk is de politie er in geslaagd te arreste ren J. F. de C. en M. Q., twee Goese jongemannen, die wegens oplichting onlangs tot gevange nisstraffen waren veroordeeld, maar die waren ondergedoken Zij zijn beiden naar Middelburg overgebracht. - SOUBURG. „Repos Ailleurs". Vrijdagavond hield de Jonge lingsvereniging op G. G. „Repos Ailleurs", In de met belangstellen den en genodigden bezette zaal „Rehoboth" haar 56e jaarvergade ring. Na opening door de heer B. Suurmond werden de jaarversla gen yan "secretaris en penning meester en bibliothecaris gele zen. Uit het optimistisch geluld dat deze bestuursleden deden ho ren bjeek wel dat de J.V. zich langzaam maar zeker van de moeilijkheden uit de bezettings tijd herstelt. Nadat een drietal uit Indlë te ruggekeerde J.V.'ers hadden ge sproken over „Waarom wij gin gen", „Hoe het er was" en „Hoe wij Nederland terugzagen", werd de avond verder gevuld met voor drachten en zang. Een stuk „Slaet op den trom- mele", voorstellende de strijd van het Calvinisme tegen de geesten der tijd vanaf 1572 tot op heden vormde de hoofdschotel. Ds J. v. d. Berg eindigde met een slot woord en dankgebed de vergade ring. RITTHEM. Jeugdavond. Onder auspiciën van de Ned. Hervormde Jeugdraad is Don derdagavond een jeugdavond belegd, onder leiding van de heer A. Lijnse. Een groot deel van het programma werd in be slag genomen door de opvoering van het toneelstuk „Japke". Het Ritthemse zangkoor droeg deze avond zorg voor het muzi-s kale gedeelte, door zes liederen te zingen. Enkele leden van de jeugdclub declameerden. YERSEKE. Kreeften visser ij. De kreeftenvissers hebben tot heden door het koude weer nog geen grote vangsten kunnen doen. Tot Zaterdag werd te Yerseke nog geen 30 kg. aange voerd, De eerste veiling zal vandaag plaats vinden. BORSSELE. Zaterdagavond vergaderde de Vereniging van varkenshouders. Bij de bestuursverkiezing werd in de plaats van J. v. d. Velde gekozen Jac. de Smidt. Daar C. Almekinders 25 jaar secr.-pen- ningmeester der vereniging is werd besloten hem een stoffelijk blijk van aandenken te geven RILLAND. Jaarvergadering N.C.L.B. Donderdagavond werd ln zaal van de heer Colpaart de jaar vergadering gehouden van de C.L.B.. afdeling Rllland-Bath. vergadering die een feestelijk rakter droeg, stond onder leiding van de voorzitter de heer P. G. Vreeke. Na de jaarverslagen van secretaris en penningmeester werd een toespraak gehouden door het hoofdbestuurslid de heer den Dool- aar?,' P,?arna vo,Sde „Hersengym- uESllCK In de pauze werd een verloting ten bate van de kas gehouden. Na de pauze werd door de Christelijke Bïjz. Politierechter te Middelburg. Meisjes- en Christelijke Jonge- 1 1 llngsvereniglng een toneelstuk op gevoerd getiteld: „Het lied van, Moeder". De opkomst was zeer groot, lntegenstelling met de ge wone vergaderingen. De samen komst werd met gebed gesloten door Ds J. Ph. v. d. Ros. de N. De ka- Vertoning bedryfsfilm. Vrijdagavond werd ln ,,'t Wa pen van Rilland" een bedrijfsfilm vertoond van de fa. v. d. Have te Kapelle. Door één der employé's werd eerst een overzicht gegeven van het bedrijf vanaf de oprich ting der zaak in 1879. De film ver toonde achtereenvolgens het kweekbedrijf te Kapelle, de zaad teelt en het veredelingsbedrijf in verschillende plaatsen in ons land die alle door de fa. v. d. Have wor den geëxploiteerd. Voor deze filmavond bestond veel belangstelling. WEMELDINGE. Donderdagavond werd in het Evang. Kerkgebouw te Wemel- dinge onder grote belangstelling een kunst- en filmavond gegeven i door de Ned. Blindenbond. Mede- j werkenden waren mej. Gusta -van der Heijden, violiste, Joop Sleg- tenhorst, pianist en Joh. van den l Berg, spreker en declamator, j Burgemeester van Sas opende de bijeenkomst. Het kinderkoor van de Evang. Gemeente zong toe-1 passelijke liederen. Ds Oost sloot de samenkomst. ZIERIKZEE. „De politiek der regering Inzake Ned. Indië". Onder auspiciën van het comité „Handhaving Rijkseenheid" heeft generaal b. d. Winkelman in een rede over bovengenoemd onder werp in de Concertzaal de Indi sche regeringspolitiek scherp ge laakt. Na ingeleid te zijn door de heer P. J. v. d. Berg van Haam stede begon generaal b.d. Win kelman met op te merken, dat de toestanden in Indië het ka rakter van een chaos dragen, wat hij als de wrange vrucht van het Nederlandse beleid be titelde. In verband met de economisch- finaneiële zijde van het pro bleem citeerde hij een uitlating van Prof. Lieftinck. Tegenover de z.g. minderwaardige „kolo niale" politiek van Nederland t.a.v. Indië, stelde spr. het feit, dat Nederland immer de best koloniserende mogendheid is ge weest. In dit verband wees hij op het feit, dat door Nederland's toedoen vóór de oorlog in Indië een rechtsstaat was gevestigd, in tegenstelling hiermede levert de P. v. d. A. de bevolking over aa'n moord en beroving. Na een schildering van onze slechte internationale positie kwam spr. tot een beoordeling van de heren van Mook, Mount- batten, enz. Ook jie staatsrech telijke zijde, zoals ontstaan en belevenissen van de Commis sie-Generaal, de politionele ac tie, de Renville-overeenkomst enz. werden door spr. behan deld. Steeds van een andere zijde dit probleem belichtend, kwam spr. altijd weer tot een scherpe afkeuring van het be leid, gevoerd door de Rooms- Rode coalitie. Met een oproep om straks bij de verkiezingen antwoord te geven op de rege ringspolitiek, besloot spr. zijn betoog. Na de pauze werden vele schriftelijk gestelde vragen be antwoord, waarna de vergade ring door de voorzitter werd gésloten. Op de rifting van de Bijzondere Politierechter op 2 April, werden K. K. en P. Q. te Bruinisse, A. M. v. D. te St. Phllipsland en A. Z. te Bruinisse, die ieder een coupon stof gekocht hadden zonder pun ten, veroordeeld tot ieder f 10 of 5 d. met verbeurdverklaring der stof. A. A. V. te Nieuwerkerk. had aan twee van zijn arbeiders te hoge uurlonen uitbetaald. 2 x f 50 of 20 d. h. J. H. v. d. Z. te Nieuwerkerk had aan zes van zijn arbeiders ho gere lonen dan de vastgestelde uitbetaald. 6 x f 15 of 3 d. D. D. te Zonnemalre betaalde twee arbeiders te veel uit. 2 x f 50 of 10 d. K. G. te Bruinisse betaalde eveneens aan twee arbeiders te hoge Ionen uit en kreeg dezelfde straf als D. P. M. H. te Zierikzee en B. J. C. te Rennesse, hadden boter ge karnd. Straf resp. f 25 of 10 en f 10 of 5 d. J. B. te Serooskerke (S.) had frauduleus een varken geslacht en had bovendien nog een varken voorhanden zonder vergunning, f 200 of 2 m. met verb, verkl. van het varken. M. W. K., echtg. van J. C. S. te Zierikzee, had een pakje siga retten en een pakje shagtabak af geleverd zonder bon. f 40 of 20 d. J. Z. te Nieuwerkerk had frau duleus een varken geslacht, f 50 of 20 d. en 1 m. gev. voorw. proeft. 3 j. H. T. te Nieuwerkerk had een varken vervoerd zonder geleide- biljet. f25 of 10 d. A. B. te Duivendijke vervoerde stroovlas zonder geleidebiljet. f 10 of 5 d. D. B. te Zierikzee had tarwe meel afgeleverd, zonder daarvoor bonnen in ontvangst te nemen, f 1 of 1 d. met verb, verkl. J. A. v. S. te Brouwershaven had f 190 mee over de grens ge voerd. f 10 of 10 d. met verb, verkl. geld. In het kader van de landelijke propaganda actie gaf het Ned. Rode Kruis Donderdagavond j.l. in de Herv. Kerk te Kamperland een filmavond. Vertoond werden „Heirs of to morrow", „Werken der barmhartigheid" en „De Witte Engel". Tot hoofd van de lagere land bouwschool te Kruiningen, die op 1 September a.s. zal worden geopend, is benoemd de heer J. C. de Ridder te Axel. De te Goes gehouden collecte door het Tambours- en Pijpers corps „Excelsior", ter bestrijding van de kosten van de Nationale Pijpersdag op 6 Mei a.s., heeft f 540.opgebracht. De weg Ovezande's Heeren- hoek wordt deze en volgende week voor de eerste maal met teer behandeld, terwijl de weg Borssele's Heerenhoek, welke eveneens in onderhoud was bij de gemeente Ovezande, reeds zover gevorderd is dat met het stra ten reeds is begonnen. De in Oostkapelle gehouden bazar, waarvan de opbrengst be stemd is voor het Herv. Vereni gingsgebouw, heeft f 3299.1014 opgebracht. In dit bedrag is de opbrengst van de verloting niet meegerekend. M. L. J. te Haamstede vervoer de tarwe zonder vervoerbewijs. f 1 of 1 d. met verb, verkl. C. W. de J. te Bruinisse had frauduleus een varken geslacht, f 250 of 2 m. en I m. gev. voorw. proeft. 3 j. M. M. v. de W. te Zierikzee stal een jutezak, f25 of 10 d. J. A. v. W. te Zierikzee stal een dode eend. f 15 of 10 d. G. H. M. te Zierikzee had zich verzet tegen de politie f 15 of 10 d. en 6 w. gev. voorw. proeft. 3 j. H. R o o z e, 46 jaar te St. Lau rens was in 1943 toegetreden tot de N.S.B. als symphatlserend lid en was lid van üe Nederlandse Volksdlenst geworden. Besch. verweerde zich met te zeggen dat hij lid der N.S.B. was geworden, om zijn radio te kunnen behouden. Dat hij vriendschappelijk zou zijn omgegaan met de bezetters, ontkende hij ten stelligste. Verde diger was Mr Kuipers. „VERDIENSTELIJK MAN'." Joh. C. Pluymers, 59 jaar, gepensioneerd politieman te Vlis singen, was in dienst gegaan bjj de N.S.B.-burgemeester van Vlis singen om de spltoproeplngen te schrijven en die bij de mensen thuis te bezorgen. Uit meerdere verklaringen bleek, dat hij zich zeer verdienstelijk had gemaakt, door de verschillende mensen per soonlijk nog aan te sporen aan de oproep te voldoen. Beseh. verde digde zich hardnekkig en trachtte zich met een vloed van woorden te verontschuldigen. Ook een ver- weersschrift was door hem opge steld en hij verweet daarin dege nen die verklaringen over hem af legden dat ze dit uit woede en wraak tegen hem zouden hebben gedaan. THEOLOGISCH DISPUUT. Si. Ma. K o p p e j a n, 37 j. te Zoutelande, was ten laste gelegd dat ze 35 felicitaties had verzon den aan Hitier en Seys Inquart. Ze had gecollecteerd voor Winterhulp en aan een Duitse Instantie een opgaaf verstrekt van anti-Duitse inwoners van Z utelande. Besch. verweerde zich op grond van meerdere Bijbelstukken be treffende de wettige overheid het geen voor de heer van Popertng aanleiding was te. vragen waarom zij dan H. M. de Koningin nooit een felicitatie zond. Besch. vond de regering van 1940 te slap. Overigens gaf zij alles volmon dig toe. Uitspraken ln al deze za ken over 14 dagen. Waterstanden. Keulen 181 (+0.05), Rohrort —025 (+0.02), Lobith (Rijn) 981 (+0.03), Nijmegen (Waal) 752 (+0.01), Arnhem (Nederrijn en Lek) 760 0.01), Deventer (IJssel) 210 (+0.03), Borgharen 4132 (+0.41), Belfeld (Beneden- Maas) 1180 (+0.64), Grave (be neden de sluis) 476 (+0.05), Vreeswijk )laag water Nederrijn en Lek) 0.57 0.20), Lith (laag water Maas) 0.59 (+0.06). Uitspraken Tribunaal Elisabeth M. Woltering echtgenote van A. Steketee, Vlis singen. Verbeurdverklaring van een bedrag van f 150. Maria W. Hartog, Bergen op Zoom, 6 maanden internering voorwaardelijk met een proeftijd van 3 jaar en onder toezichtstel- ling van de S.T.P.D. Tevens ont zetting uit de rechten. Dirkje J. Hartog eqhtg. v. F. Damen te Breda, 6 maanden internering voorwaardelijk met een proeftijd van 3 jaar en onder toeziehtstelilng van de S.T.P.D. en ontzetting uit de rechten. Adriana van Dijke echtg. v. D. de Goede te Vlissingen, ver beurdverklaring van het vermo gen tot een bedrag van f 1500. Wijlen Hypolltus P. Goethals, Vlissingen verbeurdverklaring van het nagelaten vermogen tot een bedrag van f 1000. SCHEEPVAARTBERICHTEN. 3 April: Te Vlissingen aange komen: Marga van Southamp ton; Ruja van Antwerpen. Ge- pass. van Antwerpen: Kon S naar zee; Sandenburg naar Rot terdam; Zoutland naar Gool- way; Hilsum naar Bordeaux. 4 April: Te Vlissingen aange komen: Celebes van Calais; Jo- letta Erica van Antwerpen. Van Vlissingen vertrokken: Sumatra naar Rotterdam; Oranje naar Gothenburg; Celebes naar Ant werpen; Prinses Marijke naar Boston; Progress naar Boston. Gepass. naar Antwerpen: Freo van Teeport; Mattio van Calais; Strijpe van Rotterdam; Oise van Parijs; Bernise van Lübeck voor Terneuzen; Quo Vadis van Sho- reham; Borneriffe van Rotter dam; Vaderland van Huil; Ab- bedijk van New York; Bill S van Yarmouth. Gepass. van Ant werpen: Amsteldijk naar New- York; Blijdendijk naar New- York; Bloemfontein naar Sout hampton; Alsuone naar Zuid- Amerika. 5 April:. Van Vlissingen ver trokken: Arend naar Yarmouth; Joletta Erica naar Bilbao. Ned. Herv. Kerk. Viertal te Groningen (vac.- H. J. Langman), C. Batenburg le Alblasserdam, A. Groot te Leeuwarden, G. van Hoegee te Delft en C. E. van Voorthuizen te, Breda. Beroepen te Wolphaartsdijk, A. J. van Heuven te 's-Gra- vendeel; te Oosterzee-Ech ten, J. M. S. Baljon, pred. in alg. dienst te Utrecht; te Bun- nik, A. Sonneveld te Terheyde; te Middenmeer, A. G. Wiegers te St. Pancras. Bedankt voor Delden, H. Be ker te Eerbeek; voor Zoutelan de, G. de Wijk te Smilde. Chr. Geref. Kerken. Tweetal te Papendrecht, N. Brandsma te Rijnsburg en J. H. Velema te Bunschoten. Beroepen te Franeker, W. Meijnhout te Wildervank. Bedankt voor IJmuiden, J. M. Visser te Hoogeveen. Geref. Gemeenten. Bedankt voor H.I.-Ambacht, R. Kok te Veenendaal. Kerk en Sport. De kerkeraad van de Geref. Kerk van Pulten ontving van oe betrokken instantie bericht, dat hij geen vergunning kreeg voor één der gemeenteleden, die zijn auto beschikbaar had ge steld met het doel om invalide en oude gemeenteleden Zondags ter kerk te rijden. Voetbalwedstrijden staan meer in de gunst. Oecumenische Synode Geref. Kerken. De plannen tot het' uitschrij ven van een oecumenische" sy node van Geref. Kerken nemen, naar „Trouw" verneemt, vaste- ren vorm aan. Het ligt in de be doeling, als dit de kerken van Amerika en Zuid-Afrika schikt, nat de Geref. Kerk van Amster dam de synode zal bijeenroepen voor de periode van 7 tot21 Aug. 1949. Voor Nederland worden uitgenodigd: de Geref. Kerken, de Geref. Kerken onderhoudend Art. 31 K.O., de Chr. Geref. Kerken en de Geref. Gemeenten. Ver. van ouderlingen der Ned. Herv. Kerk. De algemene vergadering van bovengenoemde organisatie zal 15 April a.s. in het Dienstgebouw der Ned. Herv. Gem. te Utrecht worden gehouden. Als referen ten zullen optreden prof. dr Th. L. Haitjema van Groningen met het onderwerp: „De ouderling in de nieuwe kerkorde" en ds H. J. F, Wesseldijk, Ned. Herv. predikant te Eindhoven en voor zitter van de generale synode met het onderwerp: „De diffe rentiatie van het ambt van ouderling in de nieuwe kerk orde". Dr E. Emmen naar Indië. Dr E. Emmen, scriba der Ge nerale Synode der Ned. Herv. Kerk, zal eind April naar Indië vertrekken voor het bijwonen van de Synode der Protestantse kerk aldaar. „Gepast" dansen. Voor het door de Ned. Herv. Gemeente te Aalten te stichten „Gemeente Centrum" heeft de Herv. Kerkeraad bepaald, dat uitvoeringen cultureel en pae- dagogisch verantwoord moeten zijn. Hoewel het gemeente-cen trum niet als ^dancing" te huur zal zijn, heeft de kerkeraad be paald, dat dit niet inhoudt dat dans en cabaret als zodanig worden afgewezen. Men heeft dit aldus geformuleerd: „Als op een bruiloft of feestje onder be kwame en verantwoorde lei ding een dansje wordt gemaakt, steekt daar geen kwaad in. Evenmin zal er bezwaar be staan tegen een „bonte-avond", hoezeer deze in feite een caba ret-voorstelling is". De kerke raad is, zoals zij dat uitdrukt, uitgegaan van de gedachte, „dat er op dit gebied nieuwe gren zen en maatstaven zijn, naar onze verantwoordelijkheid voor Jezus Christus als Heer van ons leven". Bevestiging en intrede. Na des morgens bevestigd te zijn door ds J. C. Fritsche van Edam, hoopt cand. J. de Boer a.s. Zondagmiddag zijn intrede te doen bij de Ned. Herv. Ge meente te Zoutelande. Officiële Publicaties. Distributiedienst Goes. Uitreiking rantsoenbonnen scheerzeep. Mannelijke personen, geboren in 1930 of eerder, die niet in het bezit zijn van de tabakskaart QA 802, kunnen tot en met 24 April a.s. onder overlegging van de T.D., ten distributiekantore, Ra velijn de Groene Jager 2a, één rantsoenbon scheerzeep in ont vangst nemen. Kiezerslijst. B. en W. van Middelburg ma ken bekend, dat de op 22 Febr. j.l. vastgestelde kiezerslijst, zo- deze thans luidt, van 1 April 1948 tot 1 April van het vol gende jaar van kracht blijft, be houdens de wijzigingen daarin ten gevolge van rechterlijke uitspra ken, welke wijziging der lijst be velen, te brengen. De kiezerslijst blijft voor een ieder op de secretarie der ge meente ter inzage nedergelegd en, tegen betaling der kosten, stemdistrictsgewijze, in uittrek sel, verkrijgbaar. 2 cursisten slaagden alleen voor het practisch gedeelte, 1 alleen voor het theoretisch, 2 werden afgewezen. Cursus Middel burg: P. H .Deurwaarder, Souburg; F. P. Dominicus, West kapelle; W. P. de Wolf, Middel burg; W. Zonnevijlle, Vlissin gen; W. Abrahamse, Middelburg. 1 cursist slaagde alleen voor de practijk, 1 alleen voor theo rie, afgewezen 4. Cursus Zierikzee: A. Hage, Zierikzee; W. Jumelet, Bruinisse; M. Kommer, Burgh; A. Rotte en J. Rotte te Nieu werkerk; J. Rotte, Oosterland; J. de Waal te Bruinisse. 2 cursisten slaagden alleen voor theorie, afgewezen 5. Wat brengt de radio? V eilingsberichten. MIDDELBURG. Veiling van 2 April. Groenten: Andijvie 6272; Peen II 20—25; Prei 44—61; Herfstrapen 78; Rabarber 33 —57; Uien 24—57; Witlof 35— 65; Sjalotten 3537; Koolrapen 58: Stoofsla 3346; Spinazie 52—71; Rodekool 10—28; Gele savoyekool 1516, alles p. 100 kg; Bloemkool II 35; idem III 21; Glassla I 10—16; Idem II 7—10, alles per 100 stuk; Radijs 59 p. bos. Eruit: Appels: Goudrelnet- ten 43—51 p. 100 kg. GOES. Veiling van Maandag 5 April. Kropsla I f7f12; idem II 6.508, beide per 100 stuks; Radijs 8.5010 per 100 bos; Wit lof 4953; Rabarber 50; Uien afw. 15, alles per 100 kg. ZIERIKZEE. Veiling van 5 April. Witlof 1965; Spinazie 43 52; Andijvie 54; Schorseneren 26; Stoofsla 35; Uien 32, alles p. 100 kg.; Bloemkool 1923, Krop sla 711, beide per 100 stuks. Onderwijs. Geslaagd voor Radio Tele grafist 2e klasse F. A. J. Vrij- moed, leerling van de „de Ruy- terschool" te Vlissingen. Bij de te Kapelle in de banketbakkerij van J. Remijnse gehouden examens, werd aan de navolgende heren het diplo ma Banketbakken voor het Ge mengd Bedrijf uitgereikt: Cursus Kapelle: J. Bebelaar, Wissenkerke; M. v. d. Berge, Kortgene; A. Blaauw- kamer, Krabbendijke; A. Ha- rinck, Kruiningen; A. Klooster man, Biezelinge; J. Koppejan, 's-Heer Arendskerke; J. D. Loof, Borssele; L. M. C. Man neke, Yerseke; M. C. Noord- hoek, Geersdijk; J. de Roo, Kloetinge; M. de Rijke, Werriel- dinge; J. Waverijn, 'Kruiningen. PROGRAMMA VOOR HEDENAVOND. HILVERSUM I (301,5 M.): A.V.R.O.: 6.00 Nieuws. 6.15 Piano spel: „Oud en nieuw, van alles wat". 6.30 Ned. Strijdkrachten. 7.00 Het klokje van zeven uur en dus7.05 „Nederland bouwt op". 7.45 Niwin-klanken. 7.50 We- deropbouwrubriek. 8.00 Nieuws. 8.05 Echo van de dag. 8.15 Bonte trein. 9.30 „Contact", de gramo- foonplaat van de luisteraar. 10.15 Buitenlands overzicht. 10.30 Be roemde liederenreeksen, 15e Con cert. 11.00 Nieuws. HILVERSUM II (415 M.): K.R.O.: 6.00 Operettes van Johan Strauss. 6.30 Radio Volksuniversi teit (Wonderen der scheikunde). 7.00 Nieuws. 7.15 Muzikale Me lange. 7.45 Inleiding op de school radiouitzendingen door de min. van Onderwjjs. 8.00 Nieuws. 8.05 De gewone man. 8.12 Concert in de Beethoven-cyclus door het Con certgebouworkest. 10.15 Werken van Mozart en Schumann. 10.33 Actualiteiten. 11.00 Nieuws. Woensdag 7 April. HILVERSUM I (301,5 M.): V.A.R.A.: 8.00 Nieuws. 8.18 Film selecties. 9.00 Lichte orkestmu ziek. V.P.R.O.: 10.00 Morgenwij ding. V.A.R.A.: 10.20 Kookpraatje. 10.30 Als de stofzuiger zwijgt. 11.00 Pop. non-stop progr. 12.00 Meester-trlo. 12.30 Weerpraatje. 12.33 Voor het platteland. 12.38 Orgelspel door Johan Jong. 1.00 Nieuws. 1.20 The Ramblers. 2.00 Gesproken portretten. 2.15 Jeugd- concert uit Coevorden. 3.00 De scheepsjongens van Bontekoe. 3.30 De Roodborstjes. 3.45 De Regen boog. 4.15 Vragen staat vrij. 4.45 Het stond in de krant. 5.15 Carlos Gardel zingt met guitaar begel. 5.30 Wekelijks praatje over maat schappelijk werk. 5.35 Ensemble Jean Presto. HILVERSUM II (415 M.): N.C.R.V.: 8.00 Nieuws. 8.15 Ge wijde muziek. 8.30 Jacques Offen bach-concert. 9.00 Ochtendbezoek bij jonge zieken. 9.35 Symphonisch morgenconcert. 10.30 Morgen dienst. 11.00 Pianorecital. 11.35 Het Albert Sandler-Trio en het Orkest van Campoli. 12.05 Het Londens Palladiumorkest. 12.15 „Sangh en Spel". 12.30 Weerover- zicht. 12.55 „P.I.T. spreekt tot U". 1.00 Nieuws. 1.15 Cyclus „Van Rameau tot Ravel". 1.15 Stafmu ziekcorps der A'damse politie. 2.30 „Calceolaria en Cineraria ln de hulskamer". 3.00 Kamerorkest. 3.45„Giaeonda Ensemble". 4.15 Voor onze jongens en meisjes. 4.45 „Knapenkoor". 5.00 „Het geheim zinnige wrak". 5.30 Radiokoper- kwartet. Aansterdamsche Effectenbeurs. Slotkoersen op 5 April medegedeeld door: Incasso-Bank N.V. - Goes. Nederl. 1938 99l7w 99"/,« Scheepv. Unie 192(4 191% Dito 1947 98"/« 98% Rott. Lloyd 182 179 Dito 1937 98"/, 98's/„ Stv. Nederland 191 190% Dollarlening 102(4 102 H. V. A. 264 262(4 Ned. N.W.S. 81'/„ Java Cultuur 114 114 Spaarcert. 100"/„ 100i'/,o N.I.S.U. 120 116 Indië 1937 95% 95y6 Vorstenland 58(4 57 c Koh Bank 115 111 D. Bat. Mij 183 N. Ind. Hand. Bk. 128% 129 Dell Mij 225(4 221% N. Hand. Mij 164 165% Senembah 180 A.K.U. 185% 180% Muller I 189 Bergh Jurgens 315 314 Dito II 169% Berkel Patent 134% 132 A'dam Bank 165 163% Calvé Delft 204 203 Holl. Bk. Unie 245% 245 Centr. Suiker Rott. Bank 163 160% Fokker 191 194 Twentsche Bk. 178% v. Gelder Zn. 164 164% Anaconda Copp. 36% 36% Hoogovens 228% 229 Beth. Steel 108% 106% Unilever 322 318(4 Chrysler 122 Ned. Ford 365 374 Gen. Motors 56% 57% Ned. Kabel 311% 311 Intern. Nickel 29% 28% Philips Gl. 287% 285% Kennecott 56 54% Wilton F. 230% 228% Rep. Steel 26% 26(4 Billiton I 618 U. S. Steel 767b 76% Dito II 537 526 Cit. Service 41 41% Dordt. Olie 328 323% N. American 15(4 15% Kon. Olie 354% 348% Cont. Oil 58% 58% A'dam. Rubb. 197 195% Midd. Cont. Oil 48% 47% Band. Rubb. 160 Philips Oil 65% 66 Del. Bat. Rubb. 126(4 126 Shell Union 36(4 36% O. Java Rubb. Tidewater 22% 23% Serbadjadl 94 92% Baltimore Ohio 11 10% H. Am. Lijn 220% 224 Miss. Kans. Tex. 4% 4% J. C. Japanlijn 163% 162 Penssylv. Rr. 17% 17% K. N. Stoomboot 193% 192 N. Y. Central 13% 13% Kon. Paketv. 174 173 Claims Philips 556/558 551/560 De V.S. hebben Tsjecho-Slowa- klje verzocht twee ambtenaren van de ambassade te Washington terug te roepen, daar zij niet ge wenst zijn. Een andere reden werd niet opgegeven. Een der ambtena ren is de eerste secretaris van de ambassade. Te Sao Paulo is de politie be schoten door een aantal commu nisten, die pamfletten uitdeelden ln het centrum van de stad. 11. Met 'n paar sprongen was Minet bij de pruimeboom r-roeftemroeftem, er in en ze verdween over de schutting var^ juffrouw Lintmans. Schud dend van het lachen, met de lean nog in z'n hand, keek me neer Pot haar onder het raam door, na. „Hè-hè-hè-hè. grinnikte hij. Hij trok z'n hoofd terug, maar o w§enu was het zijn beurt om*te schrikken'. Bons....! ging het opeens. „Au-oekermde meneer Pot. En.... krek-krekkrek- kiek....! Daar viel de kan uit z'n handen naar beneden. In duizend stukken„Man, wat doe je? wees toch voorzich tig!" riep juffrouw Pot ver schrikt. 12, Wat was er* gebeurd? In z'n grote vreugde, dat hij, Mi- net zo mooi geraakt had, had meneer Pot z'n hoofd te onvoor zichtig teruggetrokken en 'tmet 'n lelijke bons tegen de onder kant van het raam gestoten! Van schrik had hij de kan laten vallen! Hij stond te trappelen van de pijn en wreef met z'n hand over z'n schedel. „Oe- oekermde hij, „dat lelijke raam, ai-i-iwat doet dat zeer!" Er kwam een grote buil aan z'n hoofd, voelde hij. .Allemaal door die kat!" schold hij, „maar ik zal morgen dat mens van hiernaast de waarheid zeggen! Wat denkt ze wel....! Oei-i! Wat heb ik me daar le lijk gestoten! Ik wou,dat ze met haar kat ik-weet-niet-waar was!"

Zeeuwsch Dagblad | 1948 | | pagina 3