tirovinttö&ÉOT Op 'tZand wordt gewerkt! Zanguitvoering Leger des Heil». Minister Attlee dankt Middelburgs bevolking Een korte zitting met een „happy end" X I* oproep van de heer B. Jacob- de^n^t^S'def H^iU^ sen. voorzitter van de buurtver-Mlddelburg Cen em„ ng op t Zand ,s niet tever- ln de zaal van het Leger <jes Hells geefs geweest en reeds verschel- te e€n gezamenlijke Zaugult- dene Zaterdagen wordt er hiervoering wor|en gehouJden. stevig aangepakt. De beide Zangbrigades zullen L3; t Je eerSt»e l v- Kapt. A. H. Bakkenes van De kiemere Xnts^nttT zowel g^menbjk aLs p^r plantsoentjes in de apart verschillende nummers ten Baarsjesstraat waren -gereed ge- g'~ore brengen_ terwjjl het °™en, e° raen hfd K e° uitge- muziekkorps medewerking ver- nodigd, de eerste beplanting te j jeenj- verriehten. De burgemeester was i echter door ziekte verhinderd, MIDDELBURG, doch de wethouder van openbare! Filmavond, werken de heer L. J. van t West- ende nam. tezamen met de wet- Vrijdagavond was door de ver houders Geers en Berenpas, zijn eniging „Oost-en-West" in het taak over. i Schuttershof een filmavond be- Voordat tot beplanting werd legd. Hier werd de film „Het overgegaan richtte de heer van schone land van Langkat" ver- 't Westende zich in een hartelijke toond, die door de Indië-kenner speech tot het bestuur der buurt-en lid van het Indisch jeugd vereniging en de bewoners. Spr.centrum, de heer C. H. W. v. had bewondering en waardering d. Ven, werd toegelicht. De zaal voor hetgeen hier vrijwillig wordt was goed bezet, gepresteerd, hetgeen blijk geeft van een grote saamhorigheid on der de buurtbewoners. Hij wenste hen geluk met het reeds behaalde resultaat en sprak de hoop uit, dat de goede geest behouden zal blijven. De heer Jacobsen dankte de wethouders voor hun aanwezig heid. KOUDEKERKE. Meisjes vereniging vierde jaarfeest. Vrijdagavond hield de Meisjes vereniging op Geref. Grondslag ..'t Mosterdzaadje", haar jaarverga dering o.l.v. Ds J. v. d. Berg van O.- en W.-Souburg, consulent van de gemeente Koudekerke. Na een Hierna plantten de drie wethou- openingswoord van Ds v. d. Berg ders een boom ln de twee plant-gaf secretaresse een overzicht soentjes; p van afgelopen verenigingsjaar. i T-» De presidente, Nel Ruitenbeek, be handelde de gescheldenis van Ha- gar. De avond werd verder ge vuld met een variërend program ma, waarin enkele zangnummers o.l.v. de heer A. Feij opvielen. Tot slot werd opgevoerd het stuk „De Stille Heldin". Aanwezig was o.m. de burge meester, de heer J. L. Dregmans. plantsoendienst, de heer D. Tille- ma zal de verdere beplanting wor den aangebracht. Na. een korte pau^e toog men opnieuw aan heb werk, om de grote hoop „kinder kopjes" die reeds lang een doorn in het oog zijn der Langevlele- bewoners, verder te verwijderen. Liefst zes auto's kwamen daar aan te pas, om de stenen te ver voeren. Van hoog tot laag en van Aan de uitgang werd een eollee jong tot oud is er gezwoegd met te gehouden voor het opzenden bet resultaat, dat de hoop snel van het „Zeeuwsch Dagblad" naar slqnk. Als alles weggevoerd Is zal de militairen ln Indlë. de aanleg van het grote plantsoen I aan de Langevieleweg opnieuw ve- I ARNEMUIDEN. Ie nijvere handen in beweging: Xijdrede drs J. C. Hooijkaas brengen. Uitreiking dioloma's Rijkswerkplaats. Zaterdagmorgen werden ln de Rijkswerkplaats voor omscholing van volwassenen, de uitslagen be kend gemaakt van de pas beëin digde cursussen Timmeren en Metselen. De heer J. C. Corver, directeur van het Gew. Arbeidsbureau reik te met een toepasselijk woord de diploma's uit. Voorts sprak nog de heer van Loo, voorzitter van de patroonsbond en de heer Mathijs- sen, directeur van Gemeentewer ken. Voor de afdeling Timmeren zijn geslaagd de heren M. de Bat, Krutnlngen; A. Buys, Souburg; A. Gruson, Cadzand; A. Lauret, Helnkenszand; J. A. Roose, Veere; G. van Schoote, IJzendijke; J. de Steur, M'burg; H. Verkoosel, IJzendijke. Voor de afdeling Metselen de heren A. Klopmeyer, Domburg; J. Llevense, Westkapelle; G. G. Men- heere, Kwadendamme; K. Nooyer, Arnemuiden; A. van Rooyen, Westkapelle; J. Verhage, Westkapelle; J. Vermeulen, IJzen dijke; G. de Voogd, Vrouwenpol der; F. v. d. Voorde, Vlisslngen; M. Zuirjdwegt, Wemeldinge. Na afloop werd nog een woord van lof gericht tot de werkmees ters, de heren van Driel en Emme- neel. Aanwezig waren o.a. de di recteuren van de Nq verheids- school te Vlisslngen, de heer G. van Wagenvoorde, de oud-wethou der van onderwijs uit Vlisslngen, de heer W. P. Edelman, de Mid delburgse wethouders Geers en Bèrenpas en verschillende oud- leerlingen. Het verdere deel van de dag, was er gelegenheid tot bezichti ging van de geleverde werkstuk ken. Geen dagpassen voor Nederlanders buiten Zeeuwsch-Vlaanderen Ter voorkoming vaa even tuele teleurstellingen wordt er van de zijde der grensbewa king in Zeeland op gewezen, dat aan Nederlandse onderda nen. buiten Zeeuwsch-Vlaande ren woonachtig, geen passen voor grensverkeer met België en verblijf aldaar mogen wor den afgegeven. Sociale Dienst verplaatst naar Middelburg. Met ingang van 22 Maart zal het Gewestelijk kantoor van de Sociale Dienst van het Ministe rie van Oorlog te Goes, naar Middelburg worden overge plaatst, waar het gevestigd zal worden: Wagenaarstraat 2. In verband met deze ver plaatsing is het bureau van 17 tot en met 20 Maart gesloten, behalve vbor de militairen van 214R.I., die tot 20 Maart nog op het kantoor te Goes terecht kunnen. GOES. Rotterdams muziekkorps van 't Leger des Hells komt. Het muziekkorps van het Le ger des Heils Korps Rotter dam I, dat op Maandag 22 Maart a.s. des avonds van 20.15 tot 20.45 in het N.C.R.V.program ma over Hilversum I zal spelen, zal, naar wij vernemen, in Mei a.s. een bezoek brengen aan Goes. Aan dit bezoek zal een grote muziekuitvoering verbonden zijn, welke gehouden zal worden in de Gereformeerde Kerk te Goes. Als waarschijnlijke datum is hiervoor het weekend van 22 en 23 Mei. Daar dit muziekkorps een van de beste, zo niet het beste mu- 'dekkoips is van het Leger des Heils in Nederland, is dit een gebeurtenis, waarnaar alle mu ziekliefhebbers ongetwijfeld met verwachting uitzien. Zaterdagavond hield drs J. C. Hooykaas, op uitnodiging van de commissie tot het houden van wetenschappelijke lezingen, een lezing over „De noodzake lijkheid van de arkbouw". Hij deed dit naar aanleiding van 2 Petrus 2 5. Heftig bestreed hij de steeds toenemende wereld gelijkvormigheid van de dorps bewoners en de toestanden in de Herv. Kerk. Uitvoerig behandel de spr. de arkbouw in Noach's dagen en de noodzakelijkheid om ons ook thans klaar te maken voor de grote strijd die komt. NIETJWDORP. Jaarvergadering C. J. B. T. O. Vrijdagavond zijn de leden van de plaatselijke afdeling der Christelijke Jonge Boeren- en Tuindersorganisatie in jaarver gadering bijeen geweest, onder leiding van de heer G. de Ja ger. De onderwerpen over de arbeldsproductle ln de landbouw en over de kleine boer en tuin der werden ingeleid door Joh. de i Dekker en P. Dekker. Beide in leidingen werden druk bespro ken. Nadat de a.s. bondsdag en een te houden excursie waren be handeld, werd het woord ge voerd door een afgevaardigde van de N.C.L.B. SOUBURG. Verg. Chr. Besturenbond. Onder voorzitterschap van de heer P. A. v. d. Putte heeft Vrij dagavond de Christelijke Bestu renbond vergaderd. Na de opening volgde het jaarverslag, waarin een overzicht werd gegeven van de gehouden vergaderingen in 1947. Volgens het financieel verslag was er een batig saldo. De heer Ormel, hoofdbestuur der van het Christelijk Nationaal Vakverbond refereerde hierna over het onderwerp: „Bedrijfsor ganisatie", in welk betoog hij wezen en doel van de organisatie van het bedrijfsleven schetste. In de bespreking werden op enkele punten nader ingegaan. Opvoering „Stormeiland". In „Rehoboth" heeft de C. H. Jongeren Groep Zaterdagavond een opvoering gegeven van het stuk „Stormeiland", een spel in drie bedrijven van B. Bertina. In de pauze sprak de heer J. Deij een propagandawoord. De opbrengst van deze avond was bestemd voor de plaatse lijke Christelijk-Historische kies vereniging. DOMBURG. 0 „Apolio" gaf een uitvoering. Vrijdagavond gaf het fanfare korps „Apollo" zijn jaarlijkse uitvoering o.l.v. de heer P. H. Broerse in de geheel gevulde zaal „Wilhelmina". De voorz., de lieer W. Brand, wenste in zijn openingswoord de heer J. Brand geluk met zijn 25-jarig jubi leum. De muzieknummers en een stuk „Aristocraten" werden vlot en nauwkeurig afgewerkt tot al ler voldoening. Ouderavond. Onder voorzitterschap van de heer P. Scheele hield de Chr. school haar ouderavond. Na zang der schoolkinderèn o.l.v. de heer J. G. Bijl hield het poofd der school de heer Keim een re feraat over „Waarom Christelijk onderwijs?" Tijdens de pauze werd het ten toongestelde werk der leerlin gen bezichtigd. Hierna leverde de heer M. Bruinooge een on derwerp over Jeugdleven in Pa- stina. Mej. Cornelisse' sprak over het schoolleven in de eerste klas. Deze druk bezochte vergade ring werd door het hoofd der school gesloten. NISSE. Jaarvergadering Oranjevereniging Vrijdag j.l. hield de Oranje ver. haar jaarvergadering. Uit tiet verslag van de penningmees- j ter bleek, dat er een nadelig saldo was van f 113.37. De he- I ren M. Jansen en L. Bosman werden herkozen als bestuurs leden. In principe werd besloten om op de nationale feestdag 5 Mei een filmavond te geven. Ook werd besloten om met de jubi leum van de Koningin een feest te organiseren. KRABBENDIJKE. Vrijdagavond hield de Ned. Fruittelersorganisatie afd. O. Z Beveland te Krabbendijke haar algemene vergadering. Na de opening werden de no tulen voorgeleden van de vorige vergadering. Daarna hield Ir W. van Soest een lezing over het onderwerp „Wat kost ons een kg. fruit?", waarop een bespre king volgde. COLIJNSPLAAT. Chr. Hist. Kiesvereniging Vrijdagavond vergaderde de Chr.-Hist. Kiesver. in de consi storiekamer der Ned. Herv. Kerk. De leiding van deze avond bèrustte bij de heer C. Hooger- heide. De secretaris en penning meester brachten verslag uit over 1947. Tot voorzitter werd gekozen de heer M. v. d. Weele Pzn., als secretaris herkozen de heer Joh. de Wild. De heer J. dc Smit Mzn. hield een inlei ding over „Het oïfer van Abra ham". De opkomst der leden was matig. AXEL. Lezing prof. de Vrijer. Donderdagavond j.l. werd door de ver. „Chr. Leesbibliotheek" een tweede en laatste lezing ge- geven in het vergaderlokaal der Chr. Bewaarschool. Na de opening door Ds Couvée verkreeg Prof. Dr de Vrijer het woord om te spreken over „Het bevindelijke leven". In een boeiend betoog constateerde spr., dat de laatste 30 jaren met name in de Herv. Kerk dit stuk des geloofs geheel op de achtergrond is geraakt. Wijzende ook op de verkeerde uitwassen der zieke lijke bevindelijkheid was spre ker van mening, dat bij een waarachtig geloofsleven de per soonlijke bevinding er is en moet wezen. Daarom moet de prediking des Woords beide, voorwerpelijk en onderwerpelijk (bevindelijk) geschieden en door de gelovigen niet alleen beleden maar ook beleefd worden. Prof. de Vrijer ging tenslotte voor in dankgebed. HEINKENSZAND. Ouderavond. De ouders, wier kinderen de school met de Bijbel bezoeken hebben Vrijdag hun jaarlijkse ouderavond gehouden onder lei ding van de heer P. v. d. Guch- te. Na de opening reciteerden enkele leerlingen enige gedich ten, waarna het hoofd der school, de heer I. v. Belle, refe reerde over het onderwerp: „Het gouden trio", waarin hij be toogde, dat de voorbereiding tot elke vertelling van de kleintjes dient gedragen te worden door onderzoek, overdenking en ge bed. In de pauze werd, met zichtbaar animo, het werk der leerlingen bezichtigd, waarna de onderwijzeres, mej. Dikkenberg, een paedagogische schets voor las. Het geheel werd afgewisseld met zang door oud-leerlingen. KLOETINGE. Feestavond buurtvereniging Onder voorzitterschap van de heer W. P. Beije hield de Buurt- veren.: „Ons Genoegen", Vrijdag haar jaarlijkse feestavond. Na een welkomstwoord werd met de afwerking van het pro gramma begonnen, dat bestond uit verschillende schetsjes, muziek en zang wat alles vlot werd afgewerkt. BORSSELE. Vergadering Boerenleenbank. Zaterdagavond hebben de leden van de Coöperatieve Boerenleen bank vergaderd. De elndrekening sloot met 'n bedrag van f 857205,89 terwijl de balans een bedrag van f 723402,20 aanwees met als winst saldo f 1794,64. Besloten werd de winst ln het reservefonds te stor ten. De rente bedraagt tot f 2500, 2,16 pet., bij hogere bedragen wordt dit echter minder. Tot be stuurslid werd gekozen de heer C. Rottier Jz. en tot Ud van de Raad van Toezicht werd de heer Joh. Nieuwenhuyse gekozen. Burgemeester, Jhr. Mr. W. C. Sandberg tot Essenburg, heeft als hoofd van het gemeentebestuur een brief ontvangen van de Engelse minister-president, waarvan wij hieronder de vertaling given. Waarde Burgemeester, Naar ik vermoed heeft men U reeds verteld, dat door een on gelukkig misverstand de aanbieding van het prachtige schilderij door de heer Hoeks, van het overstroomde Walcheren, ter her innering aan mijn bezoek op Uw eiland 1.1. November, eerst nu op Downing Street No 10, kon plaatsvinden. Wilt U mijn dank, al komt ze wat laat, niet minder gemeend, aan de Inwoners van Uw stad overbrengen voor dit geschenk, welks schoonheid een passende herinnering is aan de donkere maar roemvolle dagen van 1945, en aan de sombere verlatenheid welke het eiland ten deel viel, dank voor de gewijde arbeid en onweerstaanbare geesteskracht van de bevolking ur Ouderavond. Vrijdagavond werd de ouder avond van de Chr. School ge houden, waarop een tweetal on derwerpen over opvoeding wer den behandeld. In het onderwerp: „Enige ge dachten" werd vooral op de ge zagskwestie en 't enig juiste op- voedingsdoel, dat niet door de mens, maar door God zelf in Zijn Woord is vastgelegd, de na druk gelegd. In het tweede onderwerp werd de moordaanslag op Prins Mau- rits behandeld. Door de kinderen der hoogste klassen werd een leesproef ge geven. Het hoofd der school sloot de samenkomst. Vooraf werd het werk der leerlingen bezichtigd. Gemeenteraad. OOSTKAPELLE Zal de torenklok nog voor Pasen komen? Donderdagavond kwam de raad bijeen. Op voorstel van B en W werden de legesverordening en de verordening tot heffing van be smettelijke ziektengelden herzien, terwijl de verordening tot heffing van rioolbelasting opnieuw werd vastgesteld. De instructie van de gemeente ontvanger werd herzien en het maximaal bedrag van kasgeld be paald op f 5000. In de begrotingen voor 1946 en 1947 werden enkele wijzigingen aangebracht. Een verzoek van de Ned. Ver. tot bescherming van dieren tot het vaststellen van voorschriften betreffende dieren handel werd voor kennisgeving aangenomen. Een verzoek van het Chr. Lyceum te Goes, om subsidie werd met 4 tegen 2 stemmen af gewezen. De bijdrage ingevolge artikel 103 der L.O. wet werd be paald op f 1914.Een verzoek van de V.V.V. „Mooi Oostkapelle" en van Bedrijfshoreca inzake het bestuit tot sluiting van de café's op de Zondagen werd aangehou den tot de volgende vergadering. Medegedeeld werd, dat de afleve ring van de torenklok vóór Pasen nog niet zeker is. Bij de rondvraag werd de aanleg van het Baantje ter sprake gebracht, door de he ren de Roo en Louws. De heer de Kam vroeg naar de stand van za ken van de waterleiding in de Brouwerijweg. Hier over kon nog niets definitiefs worden medege deeld. De heer Roelse Informeer de of de doorlichtingswagen ook naar Oostkapelle zal komen, waarop de voorzitter mededeelde, dat het percentage der^.B.C. hier zo laag is dat Voorlopig andere gemeenten voorgaan. inmmaai uoes. Nadat Maandagmorgen de zaak tegen M. C. v. d. Weele, electricien en tijdelijk burge meester van St.-Annaland, die een nieuwe uitspraak wenste inzake de verbeurdverklaring van zijn radiotoestel, in een minimum van tijd was behan deld, diende eveneens in korte tijd de zaak tegen C. C. Klap, Sportnieuws. In het gebouw der Geref. Kerk te Souburg heeft de plaat selijke Rode Kruisafdeling de film „De Witte Engel" doen ver tonen. Dokter Bloos en de heer Leenhouts spraken een openings- en slotwoord. Het Bijzonder Gerechtshof te Middelburg zal met ingang van 31 Maart a.s. niet meer des Vrij dags, maar des Woensdags zit ting houden. Door de afd. Axel van het Rode Kruis werd een filmavond gegeven in het „Centrum", o.l.v. de heer A. Lefeber. Door aannemer D. Priem is vorige week te Ovezande met de bouw van nog 4 woningwet woningen begonnen, zodat in het bouwprogramma van 1947 in to taal 12 woningwetwoningen zul len worden gebouwd. Donderdag en Vrijdag vierde de Jongensclub „Samuel" te Waarde voor ouders en begun stigers, onder leiding van de heren J. J. Straub en H. Schrier haar jaarfeest. Niet door het Roode Kruis, maar door het Niwin-comité te Arnemuiden, zijn pakketten naar de jongens in Indië gezonden. Duivensport. De heer J. de W. te Goes schrijft ons het volgende: Tegenwoordig verliest menig duivenliefhebber zijn vogels, doordat bij het uitwennen of gedurende de vluchten de die ren door vermoeienis of dorst gedwongen, ergens neerstrijken en door de één of ander worden opgevangen, in het kippenhok gezet of geslacht. Gaarne zou ik daarom hen, die niet aan duivensport doen, willen verzoeken om, indien zij een geringde duif opvangen, het ringnummer te noteren en dit als kleine advertentie in een dagblad te plaatsen. De eigenaar van de duif zal de kosten zeer gaarne ver goeden. van Groeten de „Volendam" Van de commanderenr officier van het troepenschip „Volendam" dat zich met 2400 man troepen benevens een gezelschap journa listen aan boord, onderweg naar Nederlands-Indië bevindt, werd heden het volgende telegram ontvangen „Alle militairen en journalis ten aan boord troepentransport schip Volendam groeten vanuit de Rode Zee ouders, echtgenoo- ten, verloofden en vrienden. Be danken hartelijk voor ontvangen post. Strijdkrachten zijn tevens zangkrachten. Alles wel. Belga moet berichtgeving aan radio-omroep staken. De Belgische nationale radio- omroep heeft het nieuwsagent schap Belga doen weten, dat het van de regering bevel gekregen heeft de uitvoering van het lo pend contract te staken. Belg?, heeft zich derhalve genoopt ge zien zijn berichtgeving aan de beide zenders, Brussel-Vlaams en Brussel-Frans, te staken. Belga verklaart zich alle rech ten voor te behouden ter zake vervallen verklaard. schilder te Heinkenszand, die tijdens de oorlog lid werd van de N.S.B. en hulplandwachter. Klap is een eenvoudig man, die momenteel als geïnterneer de op „De Schelde" werkt en de f 20, die hij van zijn verdien ste in handen krijgt, aan zijn vrouw afdraagt, die hiervan en van het geld, dat zij ontvangt met het uit werken gaan, in haar levensonderhoud voorziet. Vóór en in het begin van de oorlog had Klap een schilders bedrijf. De omstandigheden werkten hem sterk tegen en het werd voor hem steeds moeilijker zijn boterham te ver dienen. Toen daarbij kwam, dat de mogelijkheid bestond, uitge zonden te worden naar Duits land of Walcheren (waarvoor hij erg bang was) en een buur man hem de raad gaf zich aan te sluiten bij de N.S.B., liet Klap zich inschrijven als sympathi serend lid en later als lid van de Beweging. Hij kreeg een baantje op het Distributiekan toor te 's-Heer Arendskerke. Waarschijnlijk onder pressie werd hij hulplandwachter en hoewel zijn staat van dienst op geen stukken na geleek op die van een vurig nationaal-soeia- list, was ze toch niet zo, dat het Tribunaal geen reden zag hem strengelijk hierover te onderhouden. Erg safe voelde Klap zich blijkbaar niet, toen de bevrij ding naderde, want hij vluchtte naar „boven de rivieren" en liet zijn vrouw achter. Klap zeide. heel veel spijt van alles te hebben en is niet van plan zich, als de gelegenheid zich voordoet, weer met der gelijke zaken in te laten. Ook de echtgenote werd nog even gehoord, die daags uit werken gaat en bovendien zorg draagt voor een dochtertje en een oude moeder. Mr P. C. Adriaanse, de ver dediger, was van mening, dat de tenlastelegging er wat te zwart uitzag en vroeg, na de omstandigheden, waarin Klap verkeerd had tijdens de bezet ting te hebben gereleveerd, di recte invrijheidstelling. Het Tribunaal stelde voor Klap 25 Maart a.s. in vrijheid te stellen en zo kon het gebeuren, dat de zitting beëindigd werd met een hartroerend tafreeltje, waarin Klap en zijn vrouw de hoofdrol vervulden. Uitspraken Tribunaal J. B. Martens, landbouwer te Hoofdplaatbeschuldiging Wat brengt de radio? PROGRAMMA VOOR HEDENAVOND. HILVERSUM I (301,5 M.)a K. R. O.: 6.00 Ondeugende lied jes van grote meesters; 6.30 Ned. Strijdkrachten; 7.00 Nieuws 7.15 Europese en Amerikaanse tango's; 7.30 Jonge mensen vra gen; 7.45 Niwin-kUuiken; 7.50 Wederopb.-rubriek; 8.00 Nieuws; 8.05 De gewone man; 8.12 Wer ken van Debussy en Ravel8-30 Lijdensmeditatie; 9.30 Mysterie spel; 11.00 Nieuws. HILVERSUM II (415 A.V.R.O.: 6.00 Nieuws; 6.15 „Öud en nieuw, van ailes wat"; 7.00 Het klokje van zeven uur en dus 7.05 Tom Poes; 7.15 Bij zondere bezettingen, lie concert; 8.00 Nieuws; 8.05 Echo van de dag; 8.15 Bonte trein; 9.30 Con tact; 10.15 Buitenlands overzicht 10.30 Viool- en pianospel; 11.00 Nieuws. Woensdag 17 Maart. HILVERSUM I (301,5 M.): N. C. R. V. 8.00 Nieuws; 8.15 Gewijde muziek; 8.30 Opgewek te morgenklanken; 9.00 Ochtend bezoek bij jonge zieken; 9.30 Beethoven-progr.; 10.30 Mor gendienst; 11.15 Hoorspel: „De - Vluchtheuvel" (herhaling van 12 Maart)12.00 Een vrolijk begin van de middag; 12.30 Weerover- zicht; 12.33 Passiestonde; 1.00 Nieuws; 1.15 Gemengd omroep koor; 1.45 Een vrolijke noot; 2.00 Jan van Weelden, orgel, speelt „verzoeknummers"; 2.30 Sans Souci; 3.00 Symphonie no. 28 van Mozart; 3.15 Cyclus „De liederen van Claude Debussy"; 3.45 Kleuterprogr.; 4.00 Voor onze jeugdige postzegelverzame laars"; 4.15 Voor onze jongens en meisjes; 5.30 Wekelijks praat je over het maatschappelijk werk in Nederland; 5.35 „Holanda Sextet". HILVERSUM II (415 M.): V. A. R. A. 8.00 Nieuws; 8.18 Lichte morgenklanken; 8.50 ,,De rijpere jeugd en zakgeld"; 9.00 Tschaikowsky; 9.35 Koorzang; V. P. R. O. 10.00 Morgenwijding; V.A.R.A.; 10.30 „Onze Keuken"; 10.30 Haydn en Debussy; 11.30 Pop. nonstop-progr.12.00 Or kest; 12.33 Voor het platteland; 12.38 Orgelspel en zang; 1.00 Nieuws; 1.20 The Ramblers; 2.00 Gesproken portretten; 2.15 Jeugd concert; 3.00 De scheepsjongens van Bontekoe; 3.30 „De Rood borstjes"; 3.45 De regenboog; 4.15 Vragen staat vrij; 5.15 Kwartet Jan Corduwener. van schade tengevolge van het verbreken van het contract, dat tot 31 December 1948 liep. Onderwijs. Geslaagd voor het machi nistendiploma A. P. M. van Druenen, leerling aan de „De Ruyterschool" te Vlissingen. SCHEEPVAARTBERICHTEN. Ned. Herv. Kerk. Beroepen te Montfoort, W. L, Tukker te Bleskensgraafte Apeldoorn en Het Loo (twee pred.pl.), dr H. v. d. Loos te Haarlem-Noord en W. Glashou wer te Nijverdal; te Piershil, J. de Mars, cand. en hulppred. te Boskoop. Aangenomen naarRhenen, H. van der Linden te Hoornaar, die bedankte voor Piershil; naar Echteld, J. de Mars, cand. en hulppred. te Boskoop. Bedankt voor Bleiswijk, R. Bartlema te Zeist. Geref. Kerken. Bedankt voor Zwagerveen, G. van Doornik te Minnertsga. Chr. Geref. Kerken. Beroepen te Maassluis, N. Brandsma te Rijnsburg. Bedankt voor Arnhem, H. v. Leeuwen te Tholen. Geref. Kerken (Art. 31 K.O.) Beroepen te Nieuw-Leusen Den Hulst, H. J. de Vries, cand. te Zuidhorn. Geref. Gemeenten. Beroepen te Hendrik Ido-Am- fcacht, R. Kok te Veenendaal. Ds J. Verkuyl van Java. Generale deputaten voor de Zending van de Geref. Kerken hebben besloten ds J. Verkuyl, miss.-predikant van de Geref. Kerk van Rotterdam, ter be schikking te stellen van de Ja vaanse en Chinese kerken op de Zendingsterreinen van Mid- üen-Java ten Zuiden, om deze kerken in het bijzonder en de andere kerken in 't gemeen te dienen in de lectuur-voorzie- ning. Zo spoedig mogelijk nadat de synode van de Javaanse ker ken, die in April hoopt te ver gaderen, hierin een beslissing heeft genomen en nadat ds Ver kuyl is gepromoveerd, hoopt hjj naar Java te vertrekken. 13 Maart: Te Vlissingen aan gekomen: Natulus van Antwer pen; Twee Gebroeders van Ant werpen. Van Vlissingen ver trokken: Reiger van Antwer pen. Gepass. naar Antwerpen: Voorwaarts van Yippe; Ridder kerk van Rotterdam. Gepass. van Antwerpen: Bloemfontein naar A'dam; Abbedijk naar New- York; Alamar naar Rotterdam. 14 Maart: Rottem van Kopen hagen; Elfina van Antwerpen. an Vlissingen vertrokken: Rot tem naar Duinkerken; Elfine naar Svendeborg; Natulus naar Malmö. Gepass. naar Antwer pen: Lindekerk van Amster dam; Jacoba Catharina van Rot- terdam; Leuvehaven van R'dam; TPac-rinoir Virgo uit zee; Brinda van Pag; n Quo Vadis van Shoreham. Ge pass. van Antwerpen: Jaarstroom naar Bordeaux; Maraat V naar Kuil; Lutterkerk naar Rotter dam; Ab. S. naar Rotterdam; Stad Schiedam naar Rotterdam. 15 Maart: Van Vlissingen ver trokken: Mudo naar Poole; Twee Gebroeders naar Londonderry. Gepass. naar Antwerpen: Viking van Hamburg. P. M. Baas, handelaar te Retranehementbeschuldiging vervallen verklaard. N. van Prooye (echtgen. van A. J. Haartsen), z. b. te Sehoondijke, ontz. rechten. F. R. K 1 h e r, techn. che micus te Axel; 3 j. intern., in gaande 15 Maart 1948, waar van de laatstg 21/2 jaar voorw., onder toezichtstelling S.T.P.D., verplichte arbeid en ontzetting rechten. J. Baas, groentehandelaar te Groede; beschuldiging ver vallen verklaard. J. Waterman (echtgen. van A. H. Cornelisse), winke lierster te Waarde; verbeurd verkl. van vermogen tot f 500, ontz. rechten. V eilingsberichten. GOES, Veiling van 15 Maart. GroentenSpinazie 6165, Spruiten 44—45, Witlof 19— 41, Prei 41—55, Rode kool 24, Uien 1335, alles per 100 k.g. W aterstanden. Keulen 157 0.03), Ruhrort —016 (0.03), Lobith (Rijn) 1002 0.02), Nijmegen (Waal) 775 0.04), Arnhem (Nederrijn en Lek 778 0.02), Deventer (IJs- sel 224 0.06), Borgharen 4085 (+0.20), Belfeld (beneden Maas) li 18 0.02), Grave (beneden de sluis) 459 0.12), Vreeswijk laag water (Nederrijn en Lek) 0.27 0.09), Lith laag water Maas) 0.01 (—0.23). Amsterdamsche Effectenbeurs. Slotkoersen op 15 Maart medegedeeld door: Incasso-Bank N.V. - Goes. De Batakkerk. De persdienst der Ned. Herv. Kerk deelt mede: „Na de Japan- grootste uit de moderne zending voortgekomen volkskerk ter wereld, nog maar van zeer vluch tige aard geweest. De Lutherse kerken in India proberen nu met deze zusterkerken in aanra king te komen en hebben een medicus, ds Williams, naar In donesia gezonden om de verbin ding op te nemen.' Nederl. 1938 lOO1/, 1001/,, 98% Scheepv. Unie 195% 196% Dito 1947 98% Rott. Lloyd 183% 182% Dito 1937 98% 99 Stv. Nederland 194 194% Dollarlening 105 103% H.V.A. 263% 257% Ned. N.W.S. 81'/,» 81 Java Cultuur 114% Spaareert. 100»/,, 100% N.I.S.U. 121 Indië 1937 96 96 Vorstenland 60% 59% Kol. Bank 119% 118% D. Bat. Mij 188 183 N. Ind. Hand. Bk. 131 127 Dell Mij 218 215 N. Hand. Mij 168% 167% Senembah 184% 182% A.K.U. 187% 186% Muller I Bergh Jurgens 320 315 Dito II Berkel Patent 139% 136% A'dam Bank Calvé Delft 227 Holl. Bank Unie 240 242% Centr. Suiker 230 Rott. Bank Fokker 195 192 Twentsche Bk. 187 189 v. Gelder Zn. 170% 169% Anaconda Copp. 31% 31% Hoogovens 232% 228% Beth. Steel 96% 96% Unilever 330 328% Chrysler 113 113% Ned. Ford 390 388 Gen. Motors 52% 53% Ned. Kabel 320% 320 Intern. Nickel 25% 25% Philips GI. 295% 294 Kennecott. 46% 46% Wilton F. 229% 228% Rep. Steel 23% 24 Billiton I U. S. Steel 71 71 Dito II 510 510 Cit. Service 34% 35% Dordt. Olie 330% 330 N. American 14% 14% Kon. Olie 361% 358% Cont. Oil 50% 59% A'dam Rubb. 187% 185% Mldd. Cont. Oil 42 42% Band. Rubb. 157 155 Philips Oil 59% 60 Del. Bat. Rubb. 134 129 Shell Union 31 31 O. Java Rubb. 90 Tidewater 19% 20% Serbadjadi 94 91% Baltimore Ohio 10 10 4% H. Am. Lijn 225 224% Miss. Kans. Tex. 4: J. C. Japanlijn 167 166 Penssylv. Rr. 17% 18 K. N. Stoomboot 196 195% N. Y. Central 12% 12% Kon. Paketv. 179 177 Claims Philips 615 602/604 door D. S. 123. Juist op tijd verdwenen de veldwachter en Kobus in de kast. Ze konden horen hoe er twee mannen in de kamer kwa men. „Nou moet je es zien, Kees", zei een stem. „De deuren van het portaal staan allebei open! Hoe kan dat?" .Nee, Kees! Ik doe de deuren altijd dicht! Je zou zeggen dat hier iemand geweest is!" „Hoe kom je d'r bij!" zei de ander. „De deuren zaten immers vast!" 124. De deur van de kast stond op een Icier en de veldwachter gluurde door een reet. Hij zag de twee dieven. De één had een pak bg zich dat hij op de tafel legde. De ander ging op de tafel zitten. „Ga van de tafel af, Kees! Dat is onfatsoenlijk!" zei de man met het pak. De apder lachte. „We zullen dit stukje spek maar eerst in de bergplaats leg gen onder de vloer, Kees". „Ja", zei Kees, „dan kunnen de ratten het opvreten!"

Zeeuwsch Dagblad | 1948 | | pagina 3