Publicaties Brovïnti|^»*f Bouw- of Weiland KLEERMAKER Voor goede Meubelen Tandarts BLAAÜW heeft praktijk hervat Rohyp deelname ad f 5000,. flinke dienstbode circa 8-12 H.A. Slaplanten, voorge- kiemde eerstelingen, Mangels Hulp in de huishouding geschikte kracht zit- en slaapkamer „BUIGOM" Een Huishoudster Winkeljuffrouw net meisje MIDDENSTANDS- WONINGEN Z. L. M.-leden naar Frankrijk. Van 7 tot 12 Juni a s. zal de Z.L.M. een excursie organiseren naar de omstreken van Parijs en landbouwbedrijven in Noord- l'rankrijk. Deze excursie is bedoeld als tegenbezoek voor het bezoek, dat een groep Franse boeren het vorig jaar aan Zeeland bracht Nieuwe commissaris N.V. Stoomtram Walcheren In een algemene vergadering van aandeelhouders van de N.V. Stoomtram Walcheren heeft jhr mr A. F. C. de Casembroot, commissaris der Koningin, af scheid genomen als commissaris der N.V. In zijn plaats werd be noemd de heer F. G. Sprenger, burgemeester van Oostkapelle, die tevens zitting heeft genomen in het dagelijks bestuur. Aangelegenheden Voor Inheem sen) een Inzameling gehouden. Onder leiding van mevrouw Quarles v. Ufford en ✓mevrouw Batten heeft zich een Comité ge vormd, dat de actie zal voeren. Wij wekken onze lezers op, de ze menslievende actie te steunen. Huis aan huis zullen folders wor den verspreid. GOBS Gemeenteraad. Straatnamen In de Woensdag te houden raadsvergadering komt o.m. nog aSn de orde een voorstel van B. en W. inzake het geven van namen aan de bij het uitbrei dingsplan geprojecteerde straten. Voorgesteld wordt de straten ten Oosten der stad te noemen naar de leden van het Vorstelijk Huis, naar personen die tijdens de oorlog tengevolge van het te Goes gepleegde verzet hun leven hebben moeten offeren, zomede naar de vorig^ burgemeester en wei de straat* die zal grenzen Kooravond van de Kring aan de naar hem genoemde W-7 xr, school. De straten aan de West- van t-.hr. kant zouden B. en W. willen noemen naar een viertal promi nente .Zeeuwen die vroeger heb ben geleefd. Een sympathieke gedachte de vier mannen die bij het verzet hun leven hebben gelaten op deze wijze te eren. Het zijn P. C. Quant, J." D. van Melle, M. D. de Groot en C. de Graaf. Vermakelijkheids belasting. Naar aanleiding van ingeko men adressen in verband met 't in de vorige vergadering aan gehouden voorstel inzake ver hoging vermakelijkheidsbelasting zeggen B. en W. dat zij opnieuw de vraag onder de ogen hebben gezien of het mogelijk is om de bioscopen die door de van ho gerhand geëiste hoge heffing (nader gesteld op 35 pet) enigs zins tegemoet te komen. Dit zou kunnen geschieden door de belasting op toneelvoor stellingen concerten enz. te ver hogen tot 25 pet. Een bezwaar hiertegen is, dat daardoor in hoofdzaak plaatselijke verenigin gen worden getroffen, die bijna zonder uitzondering noodlijdend zijn. B. en W. komen tot de con clusie dat zij hun oorspronke lijke voorstel handhaven, met 't voornemen om gedurende een jaar de ontwikkeling die deze zaak neemt te controleren en daarna opnieuw hun houding te bepalen. De Bjjbel in het Timorees Een groot aantal leden en be gunstigers van het Nederlandse Bijbelgenootschap kon ds. A. W. M. Odé, Ned. Herv. predikant te Goes, niet verwelkomen voor de lezing, die ds P. Middelkamp in de Evangelische Kerk hield over het onderwerp: „Waarom prediking in de landstaal". Ds Middelkamp, werkzaam op Timor, vertelde t an zijn ervarin gen op dit Indische eiland en wees op het grote belang voor de zending van een Bijbel, die door ieder in zijn landstaal ge lezen kan worden. Vanzelfspre kend is dit ook voor de Timo rees van belang, daarom was ds Middelkamp begonnen aan een vertaling van de Bijbel in het Timorees. De oorlog onderbrak dit werk, maar gelukkig gingen de reeds vertaalde gedeelten, welke in een kluis te Batavia waren opgeborgen, niet verloren en kon het werk na de bevrij ding worden hervat. En thans is het zover, dat de Timorese Bijbel in Juli a.s. ter perse gaat. Van welk groot belang dit is voor de zending is niet te zeggen Ds Middelkoop liet na zijn le zing lichtbeelden zien, die de aanwezigen een indruk gaven van het eiland Timor en zijn be volking. Ds Odé sprak een kort slot- Zangverenigingen. Woensdagavond hield boven genoemde Kring haar jaarlijkse kooravond in Breskens, waar aan de beide koren uit Breskens, Cadzand, Groede, Nieuwvliet, Oostburg en Sluis en het Chr. muziekgezelschap uit Cadzand medewerking verleenden; terwijl een tweetal koren in oprichting, deze avond bijwoonde alsmede verschillende oud-leden. De voorzitter, de heer van Melle, opende deze samenkomst met gebed en schriftlezing. De belangstelling voor de zang, in deze streek wordt steeds groter. De Ned. Herv. noodkerk be vatte ruim 400 deelnemers. Een 5-tal liederen werden ge meenschappelijk gezongen, waar na de koren elk een 2-tal liede ren ten gehore bracht. De avond stond op hoog peil en alle koren waren aanmerke lijk vooruitgegaan sedert vorig jaar. Ds Vermeule uit Aardenburg sprak het slotwoord. MIDDELBURG. Indisch Jeugdcentrum. Vrijdagmiddag vond ln de Con certzaal in tegenwoordigheid van het college van B en W de oprich ting plaats van de Middelburgse afdeling van het Indisch Jeugd centrum. De wethouder van Onderwijs, de heer J. W. Kögeler wees in een openingswoord op het loffelijke streven van het Indisch Jeugdcen trum. De heer C. H. W. v. d. Ven sprak hierna namens het landelijk I.J.C. over het doel en streven. Opgericht ln 1938 te Hilversum wil het I.J.C. de schooljeugd een grotere kennis van land en volk van Oost- en West-Indlë bij bren gen dan normaal bij 't schoolonder richt het geval is. Vijf A zes maal per jaar of soms nog meer komen de leerlingen der scholen bijeen o.l.v. het onderwijzend personeel. Hier spreekt een kenner der tro pen, er worden films vertoond enz. De jeugd kan zich voor een ge ring bedrag opgeven als lid. Ver der geeft het I.J.C. een keurig verzorgd maandblad uit. Tenslotte werd uit het aanwezi ge onderwijzend personeel der ver schillende scholen een voorlopig comité gevormd, zodat daarmee de afd. Middelburg een feit Is. V.V.D. vergaderde. Vrijdagavond vergaderde de Volkspartij voor Vrijheid en De mocratie in de Groene Zaal van het Schuttershof In zijn openingswoord zete de voorzitter, de heer B. A. Hesse- Unk, uiteen, waartoe in het bij zonder deze vergadering was be legd, n.l. om goede en alzijdige voorlichting te verkrijgen op her gebied van de Wederopbouw. Oml dit te bereiken was van het Minis- j woord, terie van Wederopbouw de heer| Scheerns uitgenodigd een inleidingNederland als toerlstenland. te houden over verschillende we-j „Nederland als toeristenland' deropbouwaangelegenheden, wa^r- j was onderwerp, waarover de omtrent in het bijzonder bij het gedupeerde deel van ons volk nog vele vragen leven. In zjjn toespraak constateerde de heer Scheerns, dat men over het algemeen genomen t.a.v. de Wederopbouw zeer defaitistisch gestemd is. Spr. wees er echter op dat, de chaotische toestanden van heer J. Pauman Vrijdagavond voor de leden van de Vereniging van Wetenschappelijke Belangen, een lezing hield. Wie wel eens denkt, dat Ne derland de toerist niet zo veel te bieden heeft, vergist zich heel erg. De heer Pauman beschreef ons land met de autoriteit van Mei 1945 in aanmerking genomen, cen kenner'"entelkëi^* wanneer toch sindsdien heel veel bereikt hy de bijzonderheden van een is. Wegen en bruggen zijn her steld; het verkeerswezen is op dreef gebracht en zelfs uitgebreid, provincie besprak, kwam er iets bijzonders, iets dat een vacantie in eigen land tot een onvergete- geïnundeerde gebieden zijn weder Iijke kan maken 0m meer te drooggelegd enz. Blijft nog overkunnen genipten en beter te het kernprobleem van de Weder-kunnen n.aardcren, was de heer opbouw, de woningnood. Het bou wen van hulzen stuit echter tel kens weer op schier onoverkome lijke moeilijkheden. Het ls dan ook uitgesloten, dat op vooroorlogs peil gebouwd kan worden, terwijl pas wanneer dat het geval is, de achteruitgang tot staan komt. Echter het tekort van de vele duizenden woningen is dan Pauman voor vacantieversprei- ding; geen ophoping van vacan- tiegangers op één plaats. De tweede helft van de avond werd een buitengewoon fraaie geluidsfilm vertoond: ,,'t Land aan de zee ontrukt", die op geen betere wijze „het lage land aan de zee" weer kon geven. De avond stond onder leiding van ,rj"Phaa'd Van t Z?.de van de heer v. d. Berg, die een °^s- - s,otw°°rd sprak- SEROOSKERKE (W). leningen en het ls niet onwaar- schijnljjk, dat binnen korte tijd in grote hoeveelheden z.g.n. monta gewoningen zullen worden gemon teerd, die zowel in duurzaamheid als in gerieflijkheid voor gewone huizen niet onderdoen. Vervolgens zette spreker duide lijk uiteen, hoe de financiering ge regeld werd en welke stappen door gedupeerden ondernomen worden om tot hefbouw te komen. Na de pauze werden vele vra gen behandeld. Voor de pauze werd de film van de R.V.D. getiteld „Thuiskomst" die een beeld geeft van de wan hopige toestanden waarin soms evacuées naar hun hulzen terug keerden, vertoond. Simavi-Colleete. Van 1520 Maart a.s. wordt al hier door de bekende Vereniging S.I.M.A.V.I. (Steun In Medische Begroetingssamenkomst militairen. Dezer dagen werd ln het lokaal Samenwerking door de Chr. Oran jevereniging een begroettngssa- menkomst aangeboden, aan de te ruggekeerde militairen en hun fa mine's, alsmede aan de famine's die nog zonen in Indië hebben. De vergadering stond onder lel ding van de heer J. Versluijs Szn. Eerste psreker was Ds van Wouwe, Ger. predikant, die de jongens herinnerde aan het grote voorrecht van hun behouden te rugkomst en hen wees op de heer lijkheid van de dienst voor Koning Jezus. Tweede spreker was Burge meester Dregmans, die de terug gekeerden alle steun toezegde. Derde spreker was Ds van de Wind, Herv. predikant, die zijn blijdschap over hun behouden te rugkeer memoreerde. Militair Francke vertelde over een reis door Batavia en omstre ken naar Bandoeng. Militair Izeboud wees op de grote verantwoording van de mi litairen ln Indië. Militair Geldof bracht dank voor deze begroetingssamen komst. Een zestal goed uitgevoer de liederen door de Chr. Zang vereniging verhoogde de gezellig heid. Ds van Wouwe ging voor ln dankgebed. De collecte bij de uit gang voor het „Zeeuwsch Dag blad" voor de militairen in Indië bedroeg f 36.05. „Het Groene Kruis" vergaderde. Donderdagavond vergaderde de afdeling St. Laurens-Seroos- kerke van „Het Groene Kruis" in het vergaderlokaal te Seroos- kerke, o.l.v. de heer A. C. Schip per te St. Laurens. Uit het jaarverslag van de secretaris, de heer J. Versluys Sz. bleek, dat de ver. 681 leden telt. Door Zr van Nes werden in 1947 voor de wijkverpleging 1809 bezoeken gebracht in 45 ge zinnen en voor zuigelingenzorg 1083 in 106 gezinnen. Gpwezen werd op de zware taak, die de zuster heeft door de grote afstanden die ze af moet leggen omdat ze in drie gemeen ten bezoeken moet afleggen. De begroting werd vastgesteld op f 1974.49 voor het Groene Kruis en f 1260.voor de T.B.C. bestrijding. Wegens ziekte van de Penning meester de heer S. Melis bracht de secr. het fin. verslag uit. Re kening '47 en begroting '48 voor Groene Kruis en T.B.C.-bestrij- ding werden goedgekeurd. Het bestuursvoorstel om in 1948 de contributie van de leden te verdubbelen, voorlopig slechts voor één jaar, werd aangenomen. Tot bestuursleden werden her kozen de heren A. C. Schipper en H. Janse. Medegedeeld werd, dat getracht zal worden deze zo mer de badcel in gebruik te ne men. WEMELDINGE. Brand. Vrijdagmorgen ontstond door onbekende oorzaak bij de raa- nufacturier M. P. te Wemeldinge een begin een begin van brand op zolder. Het vuur vond in de daar anwezige kapok gretig voedsel, zodat in minimum van tijd de vlammen naar buiten sloegen. De motorspuit pakte met enige stralen de vuurhaard aan, zodat gevaar voor uitbreiding spoedig bezworen was. Onderwijl had den omwonenden de meubelen uit de kamers beneden in vei ligheid gebracht, hetgeen niet wegneemt, dat de schade door verbranding en het water nogal belangrijk is. NISSE. Boomplantdag. Donderdagmorgen werd het Dorpsplein te Nisse beplant. Nadat de schooljeugd gewapend met schoppen en spaden zich voor het schoolgeboüw had op gesteld sprak burgemeester J. D. Jansen de jongens en meisjes toe. Hij vroeg hen de bomen te beschermen tegen vernieling of beschadiging en ze goed te ver zorgen. Het hoofd der school de heer J. A. R. Bommeljé dankte namens zijn leerlingen voor de gelegenheid die het gemeentebe stuur heeft geboden. Onder technische leiding van de heer K. Goudzwaard begon het plantfeest, dat tot de middag duurde en waarbij ook de bur gemeester, de beide wethouders, de secretaris en het onderwij zend personeel een boompje plantte. Na de middag werd het kerkhof rond de bijna geheel ge restaureerde kerk beplant. DOMBURG/ Algemene vergadering varkensfonds. Donderdagavond hielden de leden van het Varkensfonds een algemene vergadering in de zaal van dhr C. Schoonenboom. Een nieuw reglement werd goedgekeurd, waarin o.m. de leden worden verplicht hun var ken te laten inenten tegen vlek ziekte. Tot bestuursleden wer den gekozen dhrn A. Provoost Pz. voorz.; J. Brand secr.; C. Bimmel penn.; J. v. Keulen en G. de Pagter. Besprekingen had den plaats over de te verwach ten z.g. B-vergunningen. ZOUTELANDE. Jaarvergadering „Stille Kracht". Donderdagavond hield de Ned. Herv. Vrouwenvereniging „Stille kracht" haar 14de jaarvergade ring- in de Noodkerk. De presidente, mevr. Oosthoek, opende de vergadering. De beide secretaressen, mevr. Schoenmaker en mej. Bimmel gaven in dialoogvorm een ver slag. Daarna moest de naam van een pop, geklèed in Walchers costuum, geraden worden. De pop heette „Jane". Mej. Samuël- se werd de gelukkige bezitster. De opbrengst hiervan was f 36,50. De vervaardigde kledingstuk ken, 91 in getal, welke werden verkocht, brachten f 149,35 op. Het geld deze avond bij elkaar gebracht was bestemd voor het fonds van de centrale verwar ming Mevr. Schoenmaker dankte de presidente, die spoedig de ge meente gaat verlaten, voor het vele werk, dat zij steeds met zo veel liefde gedaan heeft. Ds Oosthoek vertoonde tot slot nog een film over de zendeling Nommensen. Gemeenteraad. WAARDE Bouw van 4 woningwet woningen gaat niet door. De vorige week gehouden raadsvergadering stond, wegens afwezigheid door ziekte van de Burgemeester, onder leiding van de heer M. van Fraassen. Nadat in een vlug tempo de notulen en enkele ingekomen stukken waren afgehandeld nam de raad het besluit weer toe te treden tot de prov. brandweer- bond. Er werden mededelingen ge daan over de onteigening en de taxatie van gronden ten behoeve van de aan te lgggen straat Waarde-Suchtenburg. De begro ting voor deze gronden met een totaalbedrag van f7300 werd goedgekeurd. Een ingekomen verzoek van het Christelijk Ly ceum voor Zeeland om een bij drage werd ingewilligd. Bij het punt betreffende het verhuren van nieuwe woningen, werd het door B. en W. uitgebracht ad vies, na enig heen en weer ge praat aangenomen. De huurprijs van de nieuwe woningen werd vastgesteld op f 4,75, exclusief waterleiding. Besloten werd terug te komen op het vorig jaar genomen raadsbesluit om 4 woningwetwoningen te bou wen; dit in verband met de fi nanciële toestand van de ge meente. Het voorstel van B. en W. om twee oude woningen op Suchtenburg van de wed. Traas te kopen èn deze te doen slo pen, in verband met de aanleg van de nieuwe straat werd aan genomen. /7Ü Het gemeentebestuur van Domburg ontving bericht, dat de te Aarle-Rixtel bestelde toren klok, onvoorziene omstandighe den voorbehouden, zeker eind Juli 1948 in de' toren zal hangen. Dinsdagavond 23 Maart te 7.30 uur hoopt de gemeenteraad van Domburg in vergadering bijeen te, komen. Vrijdagmorgen is uit Krab- bendijke de fam. M. Butijnvan Iwaarden, via Rotterdam per „Kota Inten", naar Canada ver trokken. Mr. J. Kooien, secretaris van de Goese Kamer van het Zeeuw se Tribunaal is benoemd tot sub stituut-griffier bij de Rechtbank te Breda. De inzameling voor de natio nale monumentencommisie, door verkoop van certificaten cm2 grond van het Damplantsoen heeft te 's-Heer Arendskerke f 185,82 opgebracht. Geref. Kerken. Aangenomen naar Benne- broek, cand. T. Spillier te 's-Gravenhage, die bedankte voor Fijnaart, Genderen, Halle, De Heij-Tuindorp, Heinkens- zand, Herwijnen, Krommenie, Lichtenvoorde, Nieuwerkerk (Z.), Oppenhuizen, Rockanje, Scharendijke, Sibculo-Klooster- haar en Zevenhuizen-Noorden. Chr. Geref. Kerk. Beroepen te Leersum, R. Slof- slra te Vlissingen. Geref. Gemeenten. Bedankt voor Krabbendijke, M. Blok te Zeist. Evang. Luth. Kerk. Beroepen te Bodegraven, G. M. Lindeyer, tijdelijk te 's-Graven hage. Emeritaat. Aan Dr Q. Norel, Ned. Herv. pred. te Hemmen, voorheen te lissingen (1916—1921) is met ingang van I Mei a.s. eer vol emeritaat verleend. Zaterdagmiddag zijn Zuid- en Noord-Beveland enige tijd zon der stroom geweest, omdat repa ratie-werkzaamheden moesten worden verricht aan enkele transformatorstations en de ka bel van het in de oorlog in de lucht gevlogen electraschip uit het kanaal bij Goes moest wor den opgevist. De heer A. Fieman te Zonne- maire, is benoemd tot tramagent bjj de R. T. M. Premie voor brouwgerst. In aansluiting op de publicatie van de richtprijzen voor de ak kerbouwproducten voor het oogstjaar 1948 is thans de premie voor gerst, welke als brouwgerst zal worden bestemd, bepaald op ten hoogste f 2.per 100 kg. Het ligt derhalve niet in de in de bedoeling de richtprijs voor brouwgerst, welke ingevolge deze premie van f 2.per 100 kg. ten hoogste f 21.per 100, kg zal bedragen, hoger vast te stellen dan de richtprijs voor eonsumptie-tarwe, welke even eens f 21.bedraagt. R'datnsc E.V.C.-leden worden geroyeerd. De landelijke raad der EVC heeft de hoofdbesturen der landelijke bedrijfsgroepen verzocht een vijftal met name genoemde le den van de E.V.C. te schorsen. Deze leden, die het plaatselijk bestuur van de E.V.C., afdeling Rottehiam vormen, worden uit deze functies ontheven. Het hoofdbestuur van de E.V.C. wordtopgedragen in overleg met de besturen van de landelijke bedrijfsgroepen, alle maatregelen te nemen, die be vorderlijk zijn voor de verster king van de E.V.C., afdeling Rotterdam. Ongewenste toestand. Politieke delinquent inspecteerde illegalen. Onlangs heeft het Tweede Ka merlid mevr. v. d. Muyzenberg- Willemse de ministers Witteman en Van Maarseveen vragen ge steld naar een oud-N.S.B.-er, te vens oud-geïnterneerde, die in Meppel optreedt als huisbezoe ker van de schade-enquête en zelfs de schade behandelde van de rechercheur, die hem gear resteerd had. Het antwoord der ministers bevestigt, dat de man oud-N.S.B.-er is en dat hij de omvang der geleden schade vaststelt. Zij wijzen er echter op, dat de man onvoorwaardelijk is vrijgelaten en dat bij de scha deloosstelling (dan wel de om vang) niet vaststelt, terwijl hij ook geen inzage heeft gehad van strafdossiers van politieke delinquenten. Toch vinden de ministers deze toestand onge wenst. Daar de schade-enquête- commissie te Meppel weldra wordt geliquideerd, worden des alniettemin geen speciale maat regelen nodig geacht. Wat brengt de radio? Uitreiking schoenenbonnen. De Directeur van de Distri butiekring Middelburg maakt bekend, dat tegelijk metrde uit reiking der bonkaart «806 ook schoenenbonnen overeenkomstig de leeftijd zullen worden uitge reikt aan kinderen geboren in de maanden Januari, Februari of Maart van een der jaren 1932 t.m. 1946 alsmede aan kinderen geboren in de maanden Maart, April of Mei 1947. Hiervoor moet worden overgelegd de j stamkaart met het inlegvel j waarop 606 aanwezig moet zijn. Ontheffing bouwverordening. Burgemeester en Wethouders van Middelburg Brengen ter openbare kennis, dat door de Dienst van de Genie ontheffing is verzocht van de bepalingen in artikelen 26 en 28 van de bouw verordening betreffende over schrijding van de aehtergavêl- rooilijn en van de goothoogte ten aanzien van de in de Korte Noordstraat te bouwen kazerne. Het verzoek ligt voor een ieder ter Secretarie ter inzage van 1327 Maart a.s. Hinderwet. Burgemeester en Wethouders van Middelburg brengen ter openbare kennis, dat ter ge meente-secretarie ter inzage ligt een verzoek met bijlagen van N. Th. van Doorn, om vergunning tot het oprichten en exploiteren van een houtzaaginrichting in perceel Noordweg 131, kadas traal bekend .in sectie E nr 2252. Op Woensdag 24 Maart a.s. des vóórmiddags 11 uur, zal op de gemeente-secretarie gelegen heid bestaan om bezwaren te gen de inwilliging van dit ver zoek in te brengen en deze mon deling en schriftelijk toe te lich ten. Zoowel de verzoeker, als zij, die bezwaren hebben, kunnen gedurende drie dagen, vóór het bovengemelde tijdstip, ter secre tarie der gemeente kennis ne men van de ter zake ingekomen schrifturen. PROGRAMMA VOOR HEDENAVOND. HILVERSUM I (301,5 M.): N.C.R.V.Ï 6.00 Dubbel vier. 6.16 Sportrubriek. 6.80 Regeringsuit- zendlng. 7.00 Nieuws en weerover- zicht. 7.15 Onder de N.C.R.V.- leeslamp. 7.30 Het actueel geluid. 7.45 Regeringsuitzending. „Neder land vraagt verkeersvliegers". 8.00 Nieuw9. 8.05 Programma pro loog. 8.15 Omroeporkest m.m.v. het N.C.R.V.-Vrouwenkoor. 9.10 Dr Bruins Slot spreekt over: „To talitaire dreiging". 9.30 De kwin tetten van Mozart. 10.00 Cursus kerkeljjk orgelspel. 10.30 Nieuws. 10.45 Avondoverdenking. 11.00 Om het wereldkampioenschap schaken. HILVERSUM II (415 M.): A.V.R.O.: 6.00 Nieuws. 6.15 Radio muziek-journaal. 7.00 Het klokje van zeven uur en dus7.06 De Kwintetspelers. 7.45 Inleiding tot muziekbegrip. 8.00 Nieuws. 8.05 Radioscoop, een progr. van Jan de Winter. 10.30 „De wereld spreekt tot U" (Oostenrijk). 11.00 Nieuws. Dinsdag 16 Maart. HILVERSUM I (301,5 M.) K.R.O.: 8.00 Nieuws. 8.15 Opge wekte melodieën. 9.00 Lichtbaken. 10.00 Kleuterprogr. 10.15 Bekende ouvertures. 10.40 Voordracht. 11.40 Het Scalakoor van Milaan. 12.03 Musicale melange. 12.30 Weeroverzieht. 12.33 Lunchcon cert. 1.00 Nieuws. 1.25 Lunchcon cert. 1.40 Orgelspel. 2.00 Gemengd omroep a Capella koor. 2.30 „Ons ons"; een programma van ernst en luim rond de schoonmaak. 3.00 Voor de klassieke en de moderne smaak. 4.00 „De Zonnebloem". 5.00 Na schooltijd. 5.15 Licht or- kestprogr. HILVERSUM XI (415 M.) A.V.R.O.: 8.00 Nieuws. 8.15 Auba de pour dames. 8.45 Spaans con cert. 9.15 Morgenwijding. 9.35 „Arbeidsvitaminen". 10.50 Kleu terprogr. 11.00 Werken voor ka merorkest. 11.45 Voordracht. 12.30 Weerpraatje. 12.33 Ons platte land. 12.43 Lecuona Cuban Boys. 1.00 Nieuws. 1.15 „Bretagne", mu- ziekpr. 2.00 Met naald en schaar. 2.30 Radio-matinee. 4.30 Gram. 4.40 De schoolbel. 5.00 Ensemble- muzlek voor de jeugd. 5.30 „The Skymasters". Het Goese Jeugdverband, het overkoepelingsorgaan van de Geref. Jeugdverenigingen, heeft Vrijdagavond een ledenvergade ring gehouden. Voor de pauze werd het onderwerp „Colijn en het verzet" behandeld. Het 2e deel der avond werd besteed aan voordracht, hersengymnastiek en spraakwaterval. Daar in een aantal gezinnen de mazelen heerst is de Kleuter school te 's-Heer Arendskerke gesloten. Burgerlijke Stand. NISSE. Gehuwd: M. H. van Stel, 26 j. en H. M. v. d. Guchte, 21 j. RENESSE. Geboren: Marg- jen, d. v. D. A. de Willigen en M. Visser. Overleden: M. Visser, echtge note van D. A. de Willigen te Noordgouwe. Terugkerende militairen. Vermoedelijk zal 24 Maart te Amsterdam het m.s. „Tabinta", met terugkerende militairen uit Indië aan boord, aankomen. De passagierslijst ligt op onze kantoren te Goes, Middelburg, Tholen en Zierikzee ter inzage. De Zeeuwse militairen aan boord zijn: A. C. de Heer te Mid delburg; B. Oldeman, A. Tange en D. J. Vos te Middelburg: J. A. Poerstamper te Vlissingen; J. de Wit te Wissekerke; J. M. J. Wort- man, L. A. de Jonge en I. Willem- sen te Goes; J. B. v. Wijckhuysse te Wolfaartsdijk; I. J. Ekkenbus en J. P. Leenhouts te Groede; H. J. Houtman te Eede; P. D. Joosse te Schore; A. I. de Waarde te Waarde en J. G. v. d. Kaa te Oost burg. o Nagekomen Advertentie» Zondagmorgen nam de Here plotseling na een smartelijk lijden, van slechts twee dagen, tot Zich, ons allerliefst Zoontje en Broertje FRITS, in de aanvallige leeftijd van 2 jaar en 8 maan den. Zijn diepbedroefde Ouders, Zusje en Broertjes. A. JÏRENDSE P.Jzn. L. M. ARENDSE— HUSON. ADRI. JOHAN. PIET. Souburg, 14 Maart 1948. Braamstraat 51. De begrafenis zal plaats hebben op Woens dag 17 Maart a.s. om 2 uur. door D. S. 121. „Ik hoor niks", zei Kobus, „en ik wil m'n kleren terug!" „Nee, Kobus! Laat de boel zitten! Hóór.... Daar is lawaai bij de achterdeur! Vooruit, Ko bus, gauw dat luik dicht! En nou ga ik even zien wat er aan de hand is. De veldwachter sloop door 't portaaltje. In de bergplaats bleef hij staan luisteren en kij ken. Er werd hevige tegen de achterdeur gebonsd. Maar de deur zat aan de binnenkant vast met twee grendels. Er klonk ook gepraat buiten. Er waren dus minstens twee per sonen die naar binnen wilden. 122. Het lukte niet de achter deur open te breken. Maar er was nog een heel klein deurtje in de lage zijmuur. De veldwach ter had het niet eens opgemerkt. Dit deurtje was vroeger ge bruikt om een varken door te laten. De mannen buiten begonnen nu met geweld tegen het var kensdeurtje te trappen. Ze wil den naar binnen! En dat lukte ook. Een ijzeren kram sprong uit de muur. De haak was los en het deurtje ging open. De veldwachter trok zich haas tig terug in de'kamer. „Vooruit, Kobus! We verstop pen ons in deze kast!" Met blijdschap geven w(j U kennis van de geboorte van ons Dochtertje en Zusje CORNELIA. We noemen haar Cokky. A. OVERBEEKE. J. J. OVERBEEKE— MAARTENSE. JOOP. KEES.» Goes, 12 Maart 1948. Mede namens onze kinde ren, zeggen wij allen harte lijk dank voor de betoonde belangstelling met ons 50- jarig huwelijksfeest onder vonden op 4 Maart 1.1. W. VOS. C. VOS—LOOISK. Gapinge, Maart 1948. Dam 55, Middelburg TE KOOP: Brieven onder no. 1070, Bur. „Zeeuwsch Dagblad" te Middelburg. Mevrouw PEL, Rouaanse kade 11, Middelburg, vraagt een voor dag of dag en nacht. TE KOOP GEVRAAGD: voor geldbelegging Br. met opg. van ligging onder letter A, Boekh. FEIJ, Middelburg. gevraagd, zelfstandig kun nende werken. Hoog loon. Vaste positie. Goede voor uitzichten. Aanmelden: GROENEN- DIJK's Manufacturenhandel, Arnemuiden. TE KOOP: J. MINDERHOUD, West- weg D 16, Domburg. Gevraagd een genegen alle voorkomende werkzaamheden te verrich ten. Loon nader overeen te komen. Van pos. Chr. begin selen. Br. onder No. A 2029, Bu reau van dit blad te Goes. Bodehuis „DE ZEEUW" vraagt voor direct een voor de Expeditie. Aanmelding schriftelijk P. PAARDEKOOPER, Bieze- lingsestraat, Kapelle. Heer vraagt of grote zit-slaapkamcr te Middelburg met volledig pension. Heeft meubelen enz. Brieven No. 228, Bur. Prov. Zeeuwse Courant Mid delburg. naar Wijngaardstr. 37. Goes. Tel. 2783 gevraagd bij man alleen. Wed. of jonge Dochter van middelb. leeftijd. Brieven met opgaaf van leeftijd, godsdienst en ver langd salaris te zenden aan M. DROOGERS te Oud- Vossemeer. gevraagd. Niet beneden 20 jaar. Schriftelijke aanmelding met eigenhandig geschreven brief. Magazijn „POLEY", Goes, Damesstoffen en Corsetten. Gevraagd voor d. en n. Netjes kunn. werk. Goede behand. Loon nader overeen te komen. Mevr. JANSMA, Schrave- landse weg 39, Hilversum. Eigenaar vraagt te koop en kele goede voor geldbel. Brieven met inl. aang. huuropbr., lasten en ligging aan Boekhandel FEIJ, Mid delburg, onder letter A. RJOUo. LANGE VOBSTSTDAAT 51-53 Telefoon 2486 Moeders!! Grijze ribfluwelen jongensbroeken, oversterk en sportief. U en Uw jongen zijn er blij mee, van 6 t.m. 12 jaar voorradig.. m U

Zeeuwsch Dagblad | 1948 | | pagina 3