ublicaties •lfril "e'nAkkertje Iriii'Mi'wnii'U, Korte Wereldkroniek Dam-Labyrinth. '•h/, CT3 - Kou gevat? Beste Neefjes en Nichtjes, ren van plan een hele dag aan het Geen plagerij-campagne. Amerik. vleesindustrie De heer c. G. M. deelt ons ter bedreiqd door stakinq. aanvulling van het verslag zitting ,T Tuchtreehter in ons nummer van vakverbond van de arbei- Woensdag j.I. metle dat er van ders de Amerikaanse vleesin- een plager ^-campagne, in verband dustrie heeft aangekondigd, dat met het electrisch licht geen 16® Maart in het gehele land ge sprake was. staakt zal worden. Behalve dat enkele malen een De arbeiders willen een loons- Eigenlijk moeten de nichtjes strand te blijven. Weliswaar had-«top sprong werd eenmaal toen verhoging van 29 dollarcents per eerst genoemd worden want da- 'len de ouders van de belde jon-door andere gasten geklaagd werd uur. Het vakverbond heeft zich mes gaan voor, maar we doen het «ens er niet veel mee op, dat de dat mede-inwoners een groot deel bereid verklaard, de onderhande- nu ai zo vaak dat we het maar jongens hun vrije Zaterdag dooi- van de dag het licht lieten bran- lingen mei de maatschappijen niet meer zullen veranderen brachten aan het strand, waar ze j den waardoor de electriciteitsre- voort te zetten, hoewel het op In de briefjes, die Ik van jullie helemaal niet konden scnutlen kening buitensporig hoog werd, grond van voorgaande besprekin- heb gekregen, vond lk ook eenwanneer er vliegtuigen kwamen.'het licht uitgedraaid, wat echter gen geen succes verwacht, raadsel. Het was: Hoe heet Keizer maar toen de jongens aan bleven weer moeilijkheden gaf om de ra- houden en beloofd hadden voor- dio. Later werd door overleg een zichtlg te zullen zijn, hadden ze bevredigende oplossing verkre- toestemming gegeven. I gen. Er waren dus wel moeilijk- Om het hardst renden ze de heden, maar er was geen plagerij- Kareis hond. Nou, lk heb een poos je moeten piekeren, maar 'k heb het toch kunnen vinden. De naam van de hond isHoe. Het an dere raadsel kan lk niet oplossen. Ik vond het niet aardig van Tante Bep, dat ze alleen vertelde, dat ik op het vjs gevallen was. Iedereen valt wel eens op het ijs en de vol gende dag was Tante Bep aan de beurt. Toen dacht ik bij mezelf, «Wie het laatst lacht Vandaag gaan we verder met ons verhaal. Jullie houden er toch rekening mee hé, dat niet alles y-, echt gebeurd is en de namen zijn regeling van het auto trappen naar de boulevard op. Kees won het op het nippertje. Hijgend van het harde lopen plof ten ze een ogenblik later ln het warme zand. Voor vandaag stoppen we er mee. Tot over twee weken dus. campagne. (Vervolg van pag. 2.) VLISSINGEN. Waarschuwing. Bij de politie zijn klachten bin nengekomen dat aan onbekende kooplieden aan de deur paraplu! veranderd TW EE ZEEUWSE JONGENS IN OOORLOGSTUD. Samen Hepen ze naar huls. Toen ze voorbij het ziekenhuis kwamen zagen ze juist, dat iemand op een draagbaar uit een ziekenauto het gebouw binnengedragen werd. „Vreselijk hé", zei Bram. „Och", Kees haalde z'n schouders op, „als 't een Mof ls?" „Maar dat zijn toch ook men sen", vond Bram. „Nou ja Zwijgend liepen ze verder tot Kees zijn huis. Met een „tot mor gen" liep Bram door. Toen h(j thuis kwam merkte hij dadelijk, dat er Iets niet ln orde was. On der het eten werd er bijna niets gezegd. Bram wilde vertellen wat er 's middags gebeurd was, maar vader legde hem het zwijgen op. Na het afruimen van de tafel en het naar bed brengen van Ina, Brams zusje, kreeg Bram te horen waarom vader en moeder zo be drukt waren. Zoals altijd hadden bij het luchtalarm van 's middags reel mensen de fabriek verlaten. Brams vader ook. Hij was echter nog niet bulten de fabrlekspoort geweest of het schieten was be gonnen. Met nog enkele mannen was vader naar de dichtstbijzijnde schuilkelder gehold, waar al en kele mensen in zaten. Na enige tijd, toen ze al half en half van gedachte waren, dat de „bui" over was, omdat ze geen vliegtuigen meer hoorden en het scliteten bijna opgehouden had, was het plotseling weer begonnen. Zwaar ronkend waren een paar Tommy's over gevlogen en opeens hadden ze een gegier gehoord. Ze hadden het allen begrepen: het waren bommen! Een meisje ln de schuilkelder was begonnen te gil len. Toen volgde opeens een vrese- busdienst-vervoer. Door de Stichting Belangenge meenschap Particuliere Autobus diensten, is een brochure uitge geven, waarin de betekenis van de regeling van het autobusdienst- vervoer wordt uiteengezet. Betoogd wordt, dat het vormen van streekvervoerbedrijven. verre de voorkeur verdient boven het handhaven van een groot aantal kleine trajectvervoerders, omdat de vervoersbelangen van de be trokken streek beter kunnen wor den gediend; de culturele band tussen stad en land hierdoor wordt versterkt; Publiekrechtelijke bedrijfsorganisatie. Een minderheidsnota. Naar gemeld wordt, zou bij het OOM HENK rapport van de Commissie tot es voor reparatie zijn afgegeven, 1 voorbereiding van een ontwerp welke niet worden teruggebracht, van wet op de publiekrechtelijke i Het publiek wordt aangeraden, bedrijfsorganisatie (de z.g. Com- alvorens parapluies aan de deur missie-v. d. .Ven), een minder- af te geven, zich "te overtuigen heidsnota gevoegd van de heer A. of deze kooplieden in het bezit Borst Pzn., lid der commissie en zijn van een op naam gestelde voorzitter van het Verbond van vergunning van de Commissaris Prot. Chr. Werkgevers in Neder- van Politie. Kan een dergelijke land. vergunning niet worden vertoond, De bezwaren in deze minder- dan is het beter geen parapluies heidsnota zouden gaan tegen de af te geven en de politie hiervan aan de geprojecteerde sociaal- direct kennis te geven, economische raad toegekende ver ordenende bevoegdheid en tegen de in het ontwerp gedachte hiërar chische opbouw der organisatie. KON. BOND CHR. ZANG- EN ORATORIUM VERENIGINGEN. Wij ontvingen het jaarboek 1948 van bovengenoemde bond. de sociale belangen van het per-1 Een groot deel van dit jaarboek Jeugd Rode Kruis, soneel beter worden gewaarborgd; wordt in beslag genomen door' Door de afdeling Meliskerke is de economie van het land wordt gegevens omtrent de organisatie j thans een afdeling opgericht te gediend door een besparing aan van deze bond, die nu reeds ge- Aagtekerke. De beide sehoolgroe- AAGTEKERKE. Jeugd Rode Kruis afdeling opgericht, Het Jeugd Rode Kruis breidt gestaag uit. Waren er in begin 1947 slechts 6 afdelingen, in ons land momenteel werken reeds 64 afdelingen aan het werk van het materialen; de vervoer scoördumt ie slechts op deze wijze tot een bevredigende oplossing kan komen. Rechtszaken. Bijzondere politierechter. De volgende personen werden veroordeeld op de zitting van de Bijz. Politierechter te Middel burg: C. W., bakker te Kruiningen, wegens het aan zijn knecht be- 62 jaren zijn arbeid i pen te Aagtekerke n.l. de school 1 der Ned. Herv. Kerk, hoofd de durende verricht. Uit een opgenomen lijst van1 heer J. Birza en de school der bondsuitgaven blijkt, dat in totaal reeds 699 muzieknum mers werden uitgegeven waarbij dan nog komen speciale uitga ven voor mannen-, vrouwen- en kinderkoren èn diverse canta tes. Een bewijs, dat door deze Geref. Gemeente, hoofd de heer J. Bouman, werden geïnstalleerd door de heer H. Jansen, bestuurs lid van de afd. Meliskerke van het Nederl. Rode Kruis. Bij deze gelegenheid werden Amerikaanse gift Boxes aan al bond veel en goed werk is ver- de leerlingen der beide scholen richt. door de jongens en meisjes van de ..Boaz-school" te Meliskerke uitgereikt. Het was een waar feest voor de jeugd de boxes uit te reiken en te ontvangen. De heer Van Gerstel, hoofdadm. van het Kring- commissariaat was mede aanwe zig- VEERE. Ontspanningsavond N.C.R.V. Woensdagavond werd in de Ge reformeerde Kerk door de N.C.R.V. een ontspanningsavond gegeven. Vertoond werden o.a. de film: ..Een hand vol rijst" en „De N.C.R.V. in vol bedrijf". Bovendien werd nog een raad selfilm vertoond. Een collecte, die gehouden werd bracht f21.25 op. De Puffabriek gaat weer werken. Er worden voorbereidingen ge troffen om de Puffabriek aan de Molenweg de volgende -maand weer in werking te doen stellen. In navolging van de elders ge volgde werkwijze bij liet ver vaardigen van vismeel, zal een ketel worden geplaatst, zodat de garnalen-mest etc. rauw kunnen worden verwerkt. ZIERIKZEE. Propaganda-avond M.V. en J.V. Dinsdagavond hielden in het Herv. ver. gebouw de Geref. J.V. en M.V. een propaganda-jeugd- avond. De leiding berustte bij de heer M. L. Timmerman, die een openingswoord sprak onder het motto „Voorwaarts". Hierna re fereerde Ds P. Visser, Geref. pred. te Gorichem over het on derwerp „Beginselstudienu". In een gloedvol en ernstig be toog liet spr. zien de geestelijke ellende van deze tijd en haar oor zaken. Na de pauze werd een decla matorium opgevoerd door beide verenigingen getiteld „Jeugd". Verder werd de avond gevuld met enige voordrachten, spraak waterval, hersengymnastiek enz. Aan het slot hield Ds S. Gre- ving een korte toespraak, waarin hij wees op de noodzakelijkheid van dienende liefde. o Maandag a.s. zal de gemeente raad van Kruiningen om 6 uur in openbare vergadering bijeen komen, o.m. ter behandeling van de begroting 1948. iinds onze vorige kroniek of 10 dagen. A. L. M. L„ landarbeidster te Kwadendamme, wegens het be ëindigen van haai- dienstbetrek king bij de wasserij „de Zon" te Goes, zonder daartoe verkregen vergunning, f 40 of ^0 d. A. C. M., landb. té Kortgene, wegens het kopen van 350 K.G. lijke slag. Brams vader werd tegen steenkolen, zonder bon. f 25 ^of de wand van de schuilplaats ge-j T slagen en alles was donker gewor- vrachtrijder te Hem den. Vader was weer opgekrab- kenszand, wegens het vervoeren beid en had tot zijn ontzetting ^an kippeneieren zonder' bemerkt, dat de schuilkelder voor vervoersbewijs, f 10 of 5 d. met de helft was ingestortEr was verbeur verklaring. een bom op gevallen. J. B. W., grondwerker te Kloe- Hoewel zijn hele lichaam pijn tinge, wegens het verkopen van deed en zijn hoofd bonsde had va- rijwielbandenbonnen, f 40 of der geholpen bij het redden van de 20 d. mensen die onder het puin en de F. C. B., mosselpelster te Yer- talen van een te hoog loon. f 25 geschreven werd, heeft de toe-1 van meer dan 50 H.A. aarde bedolven waren. Twee doden waren er en vijf gewonden. „Vreselijk was het", eindigde vader Joosse, zijn verhaal, nog sterk onder de het gebeurde. seke, wegens het beëindigen van haar dienstbetrekking bij de Gebr. de Leeuw te Yerseke, zon der daartoe verkregen verg. f 50 Indruk van of 20 d. P. C. K., echtg. van M. de K. Moeder keek ernstig. „We mo- te 's-Heer Arendskerke, wegens gen de Here dankbaar zijn, dat het kopen van 10 knotten wol, vader niets overkomen ls", zei zezonder punten, f 30 of 10 d. ,,'t had ook anders kunnen gaan", i A. J. H. J., handelsagent te „Konden we maar ergens anders i Sas van Gent, wegens het ver gaan wonen", merkte Bram op. I kopen van 2 truien zonder pun- „Vader zal Zaterdagmiddag pro- J ten. f 60 of 20 d. eren of we ln Koudekerke bij K. A. v. W., echtg. van J. W. iemand ln kunnen wonen", ant-te St. Laurens, wegens het rui- woordde moeder, maar al zijn wij len van 5 knotten wol voor spek. dan voor een deel bulten het ge vaar, vader niet, want die moet overdag op de fabriek werken". „Dat ls het ergste niet", meende vader. Op aansporing van moeder be- f 2 of 1 d. J. C. S., commissionnair te Terneuzen, wegens het bezitten van een oliepers en het daar mede persen van koolzaad, f 500 of 2 mnd. met vero. verkl. van stand in Tsjecho-Slowa- k jj e zich met grote snelheid ontwikkeld. Het verloop der gebeurtenissen is bekend. Presi dent Benesj heeft, toen de so cialisten zich bereid hadden wer- klaard met de communisten aan hun eigen ondergang mee te werken, zijn tegenstand opge geven en aan Clement Gottwald opgedragen een Kabinet te vormen. Onmiddellijk daarop is de dic tatuur in werking getreden. Alle partijen worden geconcen treerd in het door de commu nisten geleide „Nationale Front". De besluiten van dit Front zullen beslissend zijn voor alle partij en, die door een centraal actie comité gezuiverd zullen worden. Het presidium van dit comité heeft besloten, dat de communis tische jeugdvereniging de eni- g e organisatie der Tsjeeho-Slo- waakse jeugd zal mogen zijn. Alle andere jeugdorganisaties moeten ontbonden worden. .Voorts is o.m. bepaald, dat in alle scholen een portret van Stalin moet worden opgehangen. De binnen- en buitenlandse pers is verder aan banden gelegd, terwijl buitenlandse bladen, die iets onvriendelijks over Tsjecho- Slowakije hadden gezegd, voor lopig verboden werden. Dan werd nog aangekondigd de nationalisatie van alle be drijven, die meer dan 50 perso nen in dienst hebben, evenals Nadat op deze wijze het om wentelingsprogramma in hoofd zaak was afgewerkt, is Zorin, de vice-minister van Buitenlandse Zaken van Rusland, die de laat ste dagen „toevallig" in Praag vertoefde, in verband met graan- leveranties, weer naar Moskou vertrokken. Hij kan aanspraak maken op de dank van Stalin en Molotof, wier belangen hij trouw heeft gediend. Wat er nu verder in Tsjeeho- Slowakije gebeurt is niet precies bekend. Vrijheid van menings uiting past niet bij het commu nistische systeem. Het feit ech- ter, dat voortdurend tal van personen trachten de grens over te steken, wijst er op, dat de vervolging van andersdenken den in volle gang is. Het is een droeve historie. En dat temeer, omdat een aantal socialisten en katholieken zich hebben laten vinden in het nieu we Kabinet zitting te nemen, en op die manier meehelpen de de mocratische schijn te bewaren. Naar het schijnt is thans aller eerst Finland aan de beurt. Finland, dat de bolsjewistische brug moet vormen naar Scandi navië. In dit kleine land, dat door de laatste oorlogen niet de verdeling van alle grondbezit weinig verzwakt is, behoeven de Stalinisten op geen sterke tegen stand te rekenen. Het merendeel der politieke partijen heeft zich reeds bereid verklaard het voor stel van Stalin tot het sluiten van een verdrag van wederzijdse bijstand te aanvaarden. Hoe zal men ook anders! Wat betekent de kracht van hét kleine Finland t.o. de geweldige macht van Rusland, dat bovendien voor dit jaar de enige leverancier van voedsel ls! Enig opzien is gebaard door een bericht in de Zweedse pers, dat de Russische legatie in Hel sinki verzocht heeft om een lijst -van de officieren, die bij de ge wapende macht dienen. Het lijdt geen twijfel of dit alles vormt het begin van de algehele knech ting van Finland, waar trouwens de communistische cellen zich al flink beginnen te roeren. Niet ten onrechte sprak een Zweeds blad van „brandlucht bo ven Helsink i". En dan verder? Zal dan de sprong naar Scandinavië plaats hebben? Het is waarlijk geen wonder, dat men zich in Zweden, Noorwegen en Dene marken onprettig gaat gevoelen. Deze landen staan weliswaar op de lijst voor Amerikaanse hulp volgens het Marshall-plan en maken deel uit van--het Weste lijk bolwerk tegen het imperia lisme van Moskou, maar dit be tekent nog niet, dat daarmee het Russische gevaar bezworen is. Het ziet er donker uit in het Oosten van Europa. En alles wijst er op, dat de donkere wol ken ook naar het Westen zullen afdrijven. gon Bram zijn huiswerk. Het wil-pers. de echter niet erg vlotten. Toen j j.'p. chr., kruidenier te Kou hij een uurtje bezig was geweest, dekerke, kwam 260 zeeprantsoe- gooide hij zijn boeken dicht. Moe- nen tekort. Vrijspraak, der zei niets. Ze begreep wel, datH. v. Mlandbouwer te Aar- er vanavond van leren niets zou denburg, wegens het fraudu- komen. jeus slachten van een varken. Na zijn ouders welterusten te I f 100 of 30 d. met verb.verkl. hebben gezegd, ging Bram naar 60 k varkensviees. bfd; 5,rg goed sliep hg die nacht L M M echtg. van j. j v. niet. Enkele malen werd hg wak-te Middelburg, wegens invoer ker en dan verbeelde hg ach van 3305 frs., 8 knotten wol en steeds, dat hg vliegtuigen hoorde 1 kouse'n. f 10 of 5 A met ronken. Die nacht kWamen er ve,'k verki echter geen vliegtuigen meer. Prachtig blauw was de lucht en heerlijk warm scheen 't zonne tje toen Bram en Kees 's Zater dagsmorgens naar het strand lie pen. Ze hadden brood bij zich en wa- De visser-jager J. S. te Grijps- kerke schoot een gans en con sumeerde het beestje na het te hebben geslacht. Hoewel de gans tam was, zou S. dit niet heb ben gezien, f 30 of 10 d. en toe wijzing van civiele vordering tot een 'bedrag van f 20. Tengevolge van de schrik Een Luikenaar kwam kort na de bevrijding op oneerlijke wijze in het bezit van een bundel aandelen ter waarde van fr. 600.000. Gezien de wij ze waarop hij de aandelen had verkregen, kon hij deze bij de blokkeringsmaatregelen van minister Gutt niet aangeven. Toen de man dezer dagen van de politie het bevel kreeg zich op het bureau te melden, wist hij, door de schrik be vangen, niet beter te doen dan het hele pakket aandelen maar in de kachel te stop pen Uit de competitie. P. Marijs, GoesJ. Strooband Sr., Middelburg. I J. 32—28 18—23; 2. 34—29 ...x34; 3. 40X-" 20—25; 4. 37—32 '14—20: 5. 41—37 17—22 6. ...x--- llX--.; 7. 4641 Zwart 'voelde er niet veel voor om met 1924 de hekstellingv in te nemen. Toch waren de I voorafgaande zetten kenne- lijk de bedoeling er van. Wit zou echter met 3530 en 3328 er Extra Prijsvraag. De auteur van onderstaand pro bleem stelt een rokertje beschik baar aan de goede oplosser. Bij meerdere goede oplossingen be slist het lot. door D. 9. A s», \vuj e* 109. „Weet je wat we doen, En Pietje haalde gauw een doos „Hoe is 't Kobus", zei de veld- Kobus?" zei de veldwachter, met likdoomzalf voor de dag en wachter, toen de maaltijd af- ,.We gaan direct naar dat ge- met zachte hand behandelde ze galopen was, „ben je in staat heimzinnige huisje toe. Kom de verstuikte voet. voor een wandeling?" maarOok haalde ze een flesje met ,,'t Zal wel gaan", zei Kobus. En de veldwachter in zijn Haarlemmer olie uit de kast Ze gingen dus op stap. voortvarendheid, wou op staan- voor inwendig gebruik. Maar ze waren nog maar pas de voet maar weer het bos in. van het erf, toen een onbekende Maar Kobus zei: „Even wach- 110. Maar Pietje bad nog man <ip de veldwachter afkwam, ten, Appie. Ik rammel van de meer voor inwendig gebruik: „H&veldwachter Pakan!" zei honger en m'n voet moet eerst Een pan met boerenkool en de de m tn, „ik heb U al 'n poosje even rusten." twee hongerige heren tastten gczo< it!" Ze gingen dus naar binnen, stevig toe. toch uitkomen 71318: ,8. 32—28 7—119. ...X--- UX i .10. 37—32 1—7; 11. 41—37 9—13. Liever zou ik voor wit 3228 spelen. 12. 31—27 ...X— 13. 37X 7—11. Wit heeft zich onnodig een randsehijf bezorgd. 14. 4741 j4—9; 15. 41—37 2—7; 16. 37—31 l20—24; 17. ...X— 25X-..1 18 4540 15—20; 19. 40—34 10—15; 20. 5045 11—17; 21. 4440 7—11; 22. 4944 20—24. Wit had hier beter 3127 kun nen spelen. 23. 34—30 18—23 24. 30—25 12—18; 25. 32—27 14—20; Nog steeds was 3127 of 3228 een zet die in aanmerking kwam. 4034 kan niet door 2429 'etc. 26. ...x--. 9X---'. 27- 42—37 8—12 28. 4842 3—8. Wit heeft zwak gespeeld daar hij niet kan ver vervolgen met 4237 door 1721. 29. 37—32 5—10; 30. 33—29 24X...; 31. 38XX32- 39X... 19—23; 33. 43—38 20—25; 34. 38—33 ...x... Zwart's 32ste zet verhindert 30—25 door 23—28. 35. ...y ...X--; 36. 4440 34—39; 37. ...X44 18—23; 38. 44—39 10—14; 39. 40—34 13—19; 40. 34—30 15—20; 41. 45—40 20—24; 42. 30—25 14—20; 43. ...xX---1 44. 39—33 1014; 45. 40—34 14—19; 46. 34—30 23—29; 47. 33—28 29—34; 48. ...X— 17—21; 49. ...xx„. en zwart wint. Wit maakte met zijn 47ste zet een grove fout. 4238 was de zet geweest. Zwart kan nu wel laten volgen 1923 (30x28) 1218 (33X24) en 17—21 doch zal niet meer dan remise bereiken b.v. 24—20 (42—48) 20—15 (48x20) 15—10 (26—17) 10—5 (17—11) 519 <11—2 of?) 1928 remise. Zw. 8, 9, 11, 12, 14, 19, 22, 27, 28, 32 en 36. Wit 20, 30, 34, 37, 38, 40, 41, 43, 44, 45 en 47. Oplossers stelt de auteur niet teleur en zorgt er voor, dat ik hem een maximaal aantal oplos singen ter hand kan stellen. Het ls wit begint en wint. Oplossingen aan het redactie-adres binnen 14 dagen. De in alle Zeeuwse damkringen bekende Vlissingse speler L. Goed- bloed Jr. heeft definitief bejlag weten te leggen op de wisselbeker van de Vlissingse damclub D.I.D. De damver. G.D.C. zal op 20 Maart haar 25-jarig bestaan her denken. Bij deze gelegenheid zal men. naar ik verneem, een aan trekkelijke gong-wedstrijd orga niseren. Deze vereniging heeft zichzelf door het ciubkamploenschap te winnen een aardige en blijvende herinnering bezorgd. In de komende halve finale zal ze Uitkomen tegen Constant of het Oosten uit Rotterdam. Excel sior Den Bosch „Kijk uit" Hoens- broek (Z.). 3e ronde K. v. Z. Tegen elkaar komen uit: BlomZuldweg, Brandenburg— Rijkse, Strooband Jr.—Strooband Sr., LenteBoogaard; Slnke Kaat, Kaan—Anderson. Cerreepeeéwiie. Opkxwer to C. Ik zal U «lrtwe» verstrekken. Gemeente Oost- en IVest-Sonutnirg Burgemeester en Wethouders van Oost- en West-Souburg ma ken bekend, dat op Zaterdag 6 Maart 1948 des middags tussen 2.30 en 4 uur voor een ieder ge legenheid bestaat om de open bare lagere school te bezichti gen. y Distribntiedienst Zierikzee. Wijziging zittingsuren te Kerk- werve en Brouwershaven. Met ingang van 8 Maart zijn de zittingsuren in de hieronder genoemde plaatsen als volgt vastgesteld: Brouwershaven: Maandag van 9.30—11.30 uur. Kerkwerve: Maandag van 1 2.30 uur. Distributiedïenst Goes. Uitreiking toeslagkaarten MD 804-855 aan *.s. en jonge moeders. A.s. en jonge moeders, die nog geen toeslagkaart MD 804/805 hebben ontvangen, worden op de navolgende dagen in de ge legenheid gesteld deze toeslag- kaarten ten distributiekantore, Ravelijn de Groene Jager 2a, in ontvangst te nemen en wel: Voor hen, wier familienaam begint met één der letters A tot en met L op Maandag 8 Maart en voor de letters M tot en met Z op Dinsdag 9 Maart a.s. tel kens van 912 uur. Men dient de TD en de con- trólekaart mede te brengen. In het vervolg zal de uitrei king vn toeslagkaarten voor a.s. en jonge moeders tegelijk ge schieden met de uitreiking van de gewone levensmiddelenbon kaarten. Bij het afhalen van de bonkaarten KA 806 dient dus de contrölekaart te worden mede gebracht. Gemeente O.- en W.-Sonburg. De Burgemeester van Oost- en West-Souburg maakt bekend, dat de mannelijke Inwoners der ge meente, die om bijzondere redenen niet op het voor hen bestemde uur op het bureau voor de T.B.C.-be- strijding aan het Oranjeplein kun nen verschijnen, daartoe nogmaals ln de gelegenheid gesteld op Maandag 8 Maart, Woens dag 10 Maart 1948, des avonds tussen 7 en 9 uur. Het Gemeentebestuur dringt er bij de gehele bevolking op aan zo veel mogelijk van deze kosteloze gelegenheid gebruik te maken. Dit is niet alleen in het algemeen be lang maar in het bijzonder in Uw persoonlijk belang. Distributiedïenst Middelburg. Zeep vuiie arbeid. De Directeur van de Distributie kring Middelburg maakt bekend, dat artsen, tandartsen, vroedvrou wen, wijkverpleegsters, sociale ge zinsverzorgsters, melkers enz. voor de 4e en 5e periode 1948 we derom een formulier MD 233-51 moeten afhalen en indienen. Deze formulieren zijn ln het tijd vak van 8 t.m. 13 Maart a.s. ver krijgbaar bij het kringkantoor Dam 43, lokaal 4, loket 1 en bij de Agentschappen. Na-uitreiking bonkaarten 804 en Textielkaarten VA 804. De Directeur van de Distributie- kring Middelburg maakt bekend, dat de na-uitreiking van boven vermelde bonkaarten zal plaats vinden ln het kantoor Dam 43 en wel op Maandag 8 Maart 1948 aan niet Zelfverzorgers letter A t.m. K en zelfverzorgers, en op Dinsdag 9 Maart a.s. aan niet-zelfverzor- gers letter L t.m. Z. Uitreikingsuren van 8.4511.45 en van 13.4516.15 uur. Mede te brengen stamkaarten met afge knipte inwisselingsbonnen van de bonkaarten 802. Distributiedïenst Krabbendijke. Afwijkende zittingen i.v.m. Biddag A.s. week moeten de detaillisten van Waarde inleveren op Maan dag van 2 tot 3.30 te Krabben dijke. Detaillisten van Hansweert op Dinsdag van 1.30 tot 3.30. Alle detaillisten van Yerseke op Don derdag. De reizend ambt. houdt te Kruiningen» inplaats van Woens dag, op Dinsdag zitting. Het kringkantoor ls Woensdag voor het publiek gesloten. Uitreiking toeslag bijzondere arbeid. De toeslagkaarten en rantsoen bonnen voor bijzondere arbeid zul len, voor zover de aanvragen uiterlijk 3 Maart zijn ingediend, worden uitgereikt van 8 tot 12 Maart a.s. Te Yerseke op Maan dag 8 Maart van 9.30 tot 12 en 1 tot 3 uur; te HansWeert op Dins dag 9 Maart van 1 tot 4 uur; te Kruiningen op Dinsdag 9 Maart van 9.30 tot 12 en 1.30 tot 3.30 uur; te Rilland op Donderdag 11 Maart van 10 tot 12 en 1.30 tot з.30 uur; te Krabbendijke op Don derdag 11 Maart van 9 tot 12 voor letters A t.m. L; Vrijdag 12 Maart van 9 tot 12 uur voor de overigen. Aan fruitkwekersbedrijven kun nen voor degenen die regelmatig sproeien, rantsoenbonnen zeep en waspoeder worden verstrekt, voor zover bij de uitreiking eên ver klaring van de Plaatselijke afde ling van de Ned. Fruittelersorga nisatie, vermeldende het aantal personen dat regelmatig sproeit, wordt ingeleverd. Na deze uitrei king wordt de toeslag alleen nog verstrekt te Krabbendijke op de na-uitretking op Donderdag 25 Maart. Distributieifienst Zierikzee. Uitreiking bonka n 804, Tex tielkaarten VA 804, Schoenenbon nen en aanvraagformulieren brandstoffenseïzoen 1948-1949. St. Philipsland (Distributiekan toor): Maandag 8 Maart van 101 zelfverzorgers Wijk A; van 23 u. normaalverbruikers Wijk A. Dinsdag 9 Maart van 101 u. zelfverzorgers Wjjk B» van 23 normaalverbruikers Wijk B. Anna Jacobapolder: Donder dag 11 Maart van 1012.30 u. zelfverzorgers; van 1.30—2.36 u. normaalverbruikers. Uitreiking toeslagkaarten eigrant- soenbonnen bijzondere arbeid. Gedurende de bekende zittings uren in de week van 8—13 Maart 1948 kunnen door of na mens de werkgevers de aange vraagde toeslagkaarten worden afgehaald. Alleen voor de z.g. „nieuwe" aanvragen moet cie Tweede Distributiestamkaart van de betrokken werknemer worden medegebracht. Te Zierikzee zal de uitreiking van de toeslagkaarten worden gehouden; Op Maandag 8 Maart van 2 3.30 u. Wijk A. Op Woensdag 10 Maart van 2—3.30 u. Wijk B. Op Donderdag II Maart van 2—3.30 u. Wijk C. Op Vrijdag 12 Maart van 2— 3.30 u. Wijk D. Distributiedienst 's-Heer Arendskerke. Uitreiking toeslag aarten en zeep voor bijz. arbeid. De uitreiking van toeslagkaar ten en rantsoenbonnen zeep voor bijzondere arbeid 4e en 5e pe riode zal geschieden op de ge bruikelijke wijze in de week van 13 Maart 1948. Na-uitreiking te 's-Heer Arendskerke in het tijdvak van 16 t.m. 27 Maart 1948. Burgerlijke Stand. VLISSINGEN. Bevallen: J. C. S ter Mëulende Goederen, d.j Th. M. A. Veijgende Bruin, D. J. GötzenTreur, d.; F. Dillesse—van der Gaag, d.; J. Verhage—Jansen, c1.; C. Bout— Pollie, d.; A. M. Kwakkelaar Kuper, z.; Tj. Naaktgeboren Hofman, z.; J. J. KatsGillis sen, z.; J. C. Brasservan der Linden, d.; S. J. PoppeBraun, z.; P. T. Huisman—Griep, z. Gehuwd: C. de I-ater, 26 j. en F. Goedbloed, 20 j. Ondertrouwd: N. H. van der Heiden, 27 j. en J. C. van Stee, 26 j.; P. Castel, 27 j. en G. de Jong, 27 j.; C. Verheul, 52 j. en M. P. van Bemmel, 41 j.; A. J. Bul, 33 j. en A. P. C. van der Woning, 23 j.; J. Siebols, 27 j. en J. W. Stroo, 21 j.; J. Steendam, 24 j.- en P. A. van der Graaf, 28 j. Overleden: D. Bosselaar, 84 j. te Souburg; C. Adamse, 51 j.; T. Schroevers, 70 j., echtg.e van J. de Nooijer. N.- EN ST.-JOOSLAND. Ge boren: Frans, z. v. J. Walliout en C. A. Houterman; Albert, z.v. E. Nijholt en P. Zuiderhof. Ondertrouwd: P. J. Reijnoudt, 29 j. en J. Jasperse, 25 j. Overleden; J. Dommisse, 76 j., vrouw van G. Dellebeke. AAGTEKERKE. Geboren: Leintje, d. v. J. Wisse en S. Min- dérhoud; Johanna N. en Neeltje J., dochters v. C. Blaas en P. Boogaard. RITTHEM. Geboren: Willem, z. v. A. de Pagter en J. Ovaa. Getrouwd: L. Barentsen, 28 j. en J. Ovaa, 28 j. ■ZOUTELANDE. Geboren: Jan O., z. v. A. A. de Steur en J. v. d Broeke. VEERE. Geboren: Neeltje, d.v. M. van den Broeke en M. Wat- tel; Maria C., d. v. W. Grooten- boer en J. C. Maljers. DOMBURG. Bevallen: M. Ma- ranusde Witte, z.; A. Hendnik- seVerhulst, z. Ondertrouwd: A. C. A. Vol der, 32 j. en J. v. d. Meule, 23 j. Getrouwd: Chr. Wisse, 57 j. en K. Roelse, 45 j.; J. Gabriëlse, 24 j. en M. Brand, 22 j. Overleden: J. de Voogd, 71 j., echtg. v. W. Trieller. SEROOSKERKE (W.). Gebo ren: Lein P., z. v. K. Melis c-n E. de Vries; Maria, d. v. M. Jobse en J. de Visser. Overleden: E. Koole, 82 j., wed. van W. Huijssoon. OOSTERLAND. Geboren; Sara, d. v. W. Goudzwaard en N. Kloote; Christina, d. v. C. Otte en J. Dooge. Gehuwd; A. J. Verboom, 23 j. en E. Stouten, 19 j., beiden te Bergen op Zoom. OOSTBURG. Geboren: Ma rianne A., d. v. A. M. de Schot en M. S. van Hulle; Adrlana E., d. v. D. A. de Back en A. Tail- lie; Izaak B. C„ z. v. C. I. Jans sen en J. J. Baaij. Gehuwd: R. Boer, 26 j. en A. B. Martini, 21 j. Overleden: Th. C. de Reu, 19 j.; J. Impens, 79 j., wedn. van N. Verbeem; M. Bal, 54 j., echtg. van J. Rijk. BURGH. Overleden: J. Slaa- ger, 79 j., wed. van H. Vier gever. BAARLAND. Geboren: Hen drik S., z. v. N. de Vlieger en A. E. Schout. Overleden:.!,. Guiljam, 68 j., man van J. P? Franke. WEMELDINGE. Geboren: He lena L„ d. v. H. M. van Stel en P. M. Verschuure; te Goes, Fran cois J., z. v. A. Meijaard en J. van Ste! Getrouwd: W. P. Weststrate, 35 j. en M. Mieras 33 j. WOLPHAARTSDÏJK. Gebo ren: Wilhelmina M., d. v. J. Kloosterman en. J. M. Verburg; Thona E., d. v. P. J. de Bruijne en M. de Jager; Pieternella W„ d. v. L. van Gilst en W. Kar man. Getrouwd: J. E. Meijaard, 45 j. te Yerseke en P. M. Wisseker- ke, 31 j. Overleden: A. Tavenier, 87 j., wed. van A. Boone. BRUINISSE. Geboren: Corne lia J., d. v. E. van Popering en C. J. van den Bout; Jacobus W., z. v. L. Bal en J. Hanzen; Sara J., d. v. A. M. Quist en L. C. van der Maas. Gehuwd: C. M. van Luyk, 32 j. en P. J. Haeck, 28 j.; J. P. Jon ker, 29 j. en U. J. A. Seeliger, 26 j.; P. v. d. Ouden, 28 j. en A. C. van Gilst, 34 j.

Zeeuwsch Dagblad | 1948 | | pagina 6