0rovinci§^/« ^ORT NIEUWE PERSPEC TIEVEN IN DE OESTERWERELD. De proeven dfe genomen zijn met het diepvriezen van oesters zijn uitstekend geslaagd. Na het diepvriezen bleek de smaak niet te verschillen met die van verse oesters. Volgende week zal door han delaren een proef worden geno men met het verzenden van dic-p-bevroren oesters per vlieg tuig en wel'naar Batavia en Jo hannesburg. Om dat het diepvriezen van oesters in de schelpen niet be vallen is, zullen schelpen wor- cen meegegeven, waarin de oes ters na ontdooid te zijn, kunnen worden geserveerd. Middelburgse water winning loopt gevaar. Het ziet er in de duin streek van Noord-Walcheren niet zo gunstig uit, vooral niet in de buurt van de Oranjezon. In de laatste jaren hebben hoge vloeden de duinen ernstig aangetast en bij de laatste storm is weer een gedeelte van het duin aldaar weggeslagen Hier aanwezige overblijfselen van Duitse bunkers zijn al op het strand gezakt, doordat het zand er onder verdween. Gelukkig zijn hier de duinen zeer breed en gevaar voor door braak is dan ook niét aanwezig. Toch zal aan dit proces spoe dig een einde dienen te worden gemaakt, want er dreigt gevaar voor de waterwinning van het gemeentelijk waterleidingbedrijf van Middelburg. Het water zal n.l. gaan verzilten, wanneer deze ontwikkeling niet wordt gestuit Daardoor zou de voor ziening van Middelburg en enige andere Walcherse dorpen in ernstig gevaar worden ge bracht. Om dit euvel tegen te gaan, zullen er zeker twaalf sterke strandhoofden moeten worden aangelegd. Dit is een kostbare geschiedenis; er zal n.l, ruim één millioen gulden mede zijn gemoeid. De Polder Walcheren, die het onderhoud zeeweringen heeft, is niet bij machte de kosten hiervan op zich te nemen; de gemeente Middelburg is hier toe evenmin in staat. Deze zaak is nu aanhangig ge maakt bij het Rijk en enige da gen geleden hebben ambtenaren van de Rijkswaterstaat ter plaatse reeds een onderzoek ingesteld. Ir van Amerom neemt ontslag. Ir G. H. van Amerom te Oostburg heeft met ingang van 1 Mei as. ontslag aangevraagd als directeur van het Streekbu- reau West Zeeuws Vlaanderen voor de wederopbouw. De heer van Amerom zal in dienst treden bij de. N.V. „Pa- nagro", een aannemersbedrijf, dat voor de wederopbouw in West Zeeuw Vlaanderen werkt. Verkeersconferentie. Woensdag 17 Maart a.s. zal, onder leiding van de Commissa ris der Koningin in Zeeland, Jhr Mr A. F. C. de Casembroot, in de Schuttershofzaal te Middel burg weer een verkeersconferen tie worden gehouden, waartoe alle bij het verkeer betrokken instanties zijn uitgenodigd. Op deze conferentie zullen de ver keersproblemen van Zeeland worden besproken, zoals de aan leg van wegen en de verbindin gen met andere provincies. Zwin-tentoonstelling. Het Zwin, eertijds één der drukst bevaren waterwegen van Zeeuwsch-Vlaanderen, is thans verzand tengevolge van de econo mische achteruitgang van Brug ge in de 16e eeuw, tevoren een der belangrijkste West-Europese havens. Ter herinnering aan dit roem rijke verleden organiseert de kunstkring „De vrienden van Brugge" van 15 Mei tot 15 Juni in het Museum Tulpinck-Roerich XJan van Eyckplaats) een ten toonstelling van documenten en ichilderijen, op het Zwin en de aanliggende steden Brugge, Dam me, Sluis en St. Anna ter Mui den betrekking hebbende. Deze tentoonstelling zal wor den gevolgd door een expositie van schilderijen uit particuliere Brugse verzamelingen en een van hedendaags Brugse kunstenaars. Het ligt in de bedoeling om een keuze uit deze twee tentoonstel lingen daarna in 's-Hertogeribosch te exposeren. Apotheken. In de week van 28 Februari tot 6 Maart zijn voor avond- en nachtrecepten de volgende apo theken geopend Goes: La Porte. Middelburg: Nonhebel. Vlissingen: v. Ockenburg (Bad huisstraat). Artsendienst. Te Goés wordt de artsendienst waargenomen door dokter Snoek; te Driewegen, 's-Heerenhoek en Nieuwdorp door dokter Folmer; te 's-H. Arendskerke, Heinkens- zand en Wolphaartsdijk door dokter Staverman; te Tholen, Oud-Vossemeer, Nieuw-Vosse- meer en Sint Philipsland, door de dokters Duinker en Vermet. Op- en ondergang van Zon en Maan. Maandag; Zon op 7.27 u., onder 18.19 u. Maan op 0.59 u., onder 9.44 u. Hoogwater te Vlissingen. Makndag 1 Maart: 5.48 u. 1.82 m., 18.13 u. 1.74 m. MIDDELBURG. Bazar Pro Bege. Het hoofdbestuur van de bond „Pro Rege" heeft landelijk een grote actie op touw gezet, om de zwaar getroffen Prot. Chr. Mili taire Tehuizen van geld te voor zien door middel van bazars. Zo zal in Middelburg tot en met Zaterdag een grote bazar worden gehouden in de Bogard- zaal. Door het landelijke „Pro Rege' is 60 tot 70 pet. van de goederen hiervoor geschonken. Er is een grote hoeveelheid mooie artike len aanwezig. Er zullen vele at tracties zijn. Ook des middags zal de bazar geopend zijn; de Vrijdagmiddag is speciaal voor de kinderen. Recruteringsavond. Donderdagavond werd door het Protestants Interkerkelijk Thuisfront een recruterings avond belegd in het C.J.M.V.- gebouw. De voorzitter van het P.I.T. ds H. Veldkamp zette in zijn openingswoord uiteen, dat deze avond bedoeld was ter voorlichting van diegenen, die binnenkort in dienst moeten. Eerst voerde sergt. maj. Speel man het woord. Deze verdeelde de dienstplichtigen in enige ca- tegoriën: de Christen, die zijn taak weet te verstaan; de man met twee gezichten, die met een beetje geven en nemen, er zich tracht uit te redden en in ver band daarmede wees spr. er op, dat de eerste dag in dienst be slissend is, vooral wat betreft de bijbellezing en het gebed. Ten slotte is er de bruut, die door zijn optreden tracht op kamer en zaal de leiding te veroveren. Juist hiertegen heeft de Christen een taak. Luitenant de Koeyer, die zo pas is teruggekeerd met 2-14 R.I. sprak over het leven in Indië. Hij beschreef het grote kame- raadschapsgevoel van de jongens daar en vooral ook van de sol daat tegenover ae meerdere. Ook hij gaf voorlichting over de ziekten en de ontspanning, die overzee mogelijk is. Nadat aan beide sprekers en kele vragen waren gesteld, wees de heer L. M. Naaktgeboren nog op de taak van de P.I.T. en de zittingsuren, die worden gehou den, voor hen die met moeilijk heden zitten. Spr. wekte dé mannen op, straks de overal aanwezige Prot. Chr. Militaire Tehuizen te bezoeken. Het ijs op de vesten. Het ziet er niet naar uit, dat er dit seizoen nog op de vesten zal kunnen worden geschaatst. Het ijs is zeer onbetrouwbaar en bovendien slecht van kwali teit. Men zij gewaarschuwd voor het oversteken der vesten over het ijs. Van soldaat tot korporaal. Volgende week zal de bevor dering' plaats vinden van de aan de C.O.A.K. studerende mi litairen. Het eerste deel der cursus zit er bijna op en voor hen, die dit met succes hebben gevolgd, zal de bevordering tot korporaal plaats hebben. Christelijke ambtenaren bijeen. Woensdag j.l. hield de afde ling Middelburg van de Ned. Chr. Bond van Overheidsperso neel haar jaarvergadering. Uit het jaarverslag bleek, dat* het ledental van 194 tot 226 was ge stegen. Het insigne voor 25-jarig lidmaatschap van het Chr. Nat. Vakverbond werd uitgereikt aan de heren J. Barentsen, L. de Jonge en G. Mandemaker. De Bondspenningmeester, de heer J. ten Heuvelhof, hield een toespraak, waarin hij kenschet ste hoe velen hun idealen verlo ren hebben door de sedert de bevrijding ondervonden teleur stellingen en hoe men van de zijde der Regering traag blijft om aan de gerechtvaardigde wensen van het Overheidsper soneel te voldoen, hoewel in vele gezinnn nood heerst. Spr. wekte de leden op hun ideaal hoog te blijven houden en hun beginsel ook in de kring der Chr. Vakbeweging te beleven. Bestuursverkiezing werd ge houden, waarbij de aftredenden, voor zover zij zich daartoe be schikbaar stelden, werden her kozen. Bovendien werd de heer D. Tillma als nieuw bestuurslid gekozen. De vergadering werd opgeluis terd door zang van mej. Mande- maker en declamatie van mej. Meijer. VLISSINGEN. Ir Wesseling treedt af. Naar wij vernemen, zal Ir H. C. Wesseling. directeur der N.V. Kon. Mif „De Schelde" te Vlissingen binnen zeer korte tijd als zodanig aftreden l.v.m. het be reiken van de 65-jarlge leeftijd. Installatie Demobilisatieraad. Donderdagavond vond in het Gemeentehuls de Installatie plaats van de Demobilisatieraad. De voorzitter, burgem. B. Kolff hield een rede waarin hij de toe komstige werkzaamheden van de raad uiteenzette. Hij bepaa'oe zich hierbij tot het schrijven, dat de Commissaris der Koningin aan de gemeentebesturen heeft gericht en waarin deze o.m. de ontvangst, beroepsadvies, herschollngsmoge- lijkheden, huisvesting en sociale nazorg als taken noemde. Het grootste probleem is wel de plaat sing. doch gelukkig kan worden gezegd, dat velen weer bij de oude werkgever zijn teruggekeerd. Na deze rede gaf luitenant Mos van de Soc. dienst van het Dept. van Oorlog een uiteenzetting over de gang van zaken bij de demo bilisatie. Hij ging hierbij na welke de werkzaamheden zijn. die ia het Demobilisatiecentrum worden ver richt. Van belang voor de Vlisslngse gedemobiliseerden ls, dat zij bij de afd. Sociale Zaken der gemeente terecht kunnen voor adviezen. Een tweetal ambtenaren ls hiermede belast, tot wie men zich wenden kan. Op Dinsdag- en Don derdagavond kan men bij één de zer ambtenaren thuis terecht, n.l. bg de heer J. A. A. de Waard Duyvendrechtstraat 39. De samenstelling van de Demo bilisatieraad ls als volgt: Voorzitter: Mr B. Kolff, burge meester, die tevens de N.I.W.I.N. vertegenwoordigt. Sec.-penningm.de heer H. J. Visser, directeur van Sociale Za ken en leden: Ds J. S. Hartjes, Ned. Herv. Pred. voor het P.I.T.; Kapelaan Kamscheer voor het R. K. Thuisfront; J. Blankenburg, Stichting 1940-'45; de heer Evers- dijk, G.O.I.W.; Mevr. Wesseling, Rode Kruis; de heer Jansen, Band Nederl.-Indië en J. Bostelaar, Bond Ned. Mil. Oorlogsslachtof fers. De Kon. Mij „De Schelde'!» ls vertegenwoordigd door de dt recteur Ir H. C. Wesseling of één der hoofdambtenaren. Voor de raad van overleg heeft de heer Könlg voorlopig zitting genomen. Verder zijn als leden toegevoegd Kolonel Callenfels, directeur van het Loodswezen; de heer G. Lam mens, dir. der R.H.B.S.; de heer van Kempen namens de Vlisslngse Jeugdraad; de heer Rorije van de Woningdienst; de heer Groot, dir. van het Gew. Arbeidsbureau en de weth. van Soc. Zaken, de heer L. P. v. Oorschot. Als adviseur zal luitenant Dankers optreden. GOES. Jubileum bij Duvekots Graanhandel. Gisteren herdacht dé heer P. Geene, meesterknecht bij de Fa Duvekots Graanhandel, de dag waarop hij vóór 35 jaar in dienst trad bij deze firma. Ter gelegenheid van dit feit werd de heer Geene in een per soneelssamenkomst toegesproken door de heer C. Duvekot, die zei, dat het mede aan het inzicht en de toewijding van de jubi laris was te danken, dat het be drijf uitgegroeid is tot wat het thans is, in het bijzonder voor wat betreft de machinale afde ling. Namens de drie firmanten overhandigde hij de heer Geene enkele boeken en een enve loppe met inhoud. De heer J. A. Flink, procu ratiehouder, die reeds 46 jaar bij de firma in dienst is en ge durende 35 jaar met de jubila ris samen gewerkt heeft, roem de de goede verhouding met de andere personeelsleden. De heer G. de Kok bracht tenslotte na mens het personeel felicitaties over. Gearresteerd wegens oplichting. Door de politie is op verzoek van de Rijkspolitie te Schore en de Gemeentepolitie te Breda aan gehouden een zekere A. v. D. uit Bergen op Zoom. Deze had n.l. de hinderlijke gewoonte dominê's en Rooms- Katholieke geestelijken dank zij zijn fantasie en vertelkunst, geld afhandig te maken. SOUBURG. Heropening Openb. Lagere School. Donderdagmiddag had in het gymnastieklokaal van het zo goed als geheel vernieuwde ge bouw de opening plaats van de openbare lagere school, in te genwoordigheid va'n tal van ge nodigden, waaronder de heer B. A. Leenhouts, inspecteur van het L.O. en de heer H. D. M, Glerum, hoofdingenieur-direc teur van de Prov. Directie van de Wederopbouw en Volkshuis vesting. De burgemeester, de heer A. H. S. Stemerding, deelde in zijn openingsrede enige bijzonder heden mede over hetgeen hij in de gemeente-archieven had ge vonden over de geschiedenis van de school. Reeds in 1856 werd voor het eerst tot de bouw be sloten. In latere jaren zijn ver schillende verbouwingen ge volgd. De Duitsers vernielden zoveel, dat de school bijna geheel moest worden vernieuwd. Het plan voor de nieuwbouw is gemaakt door de gemente-architect, de heer de Smit; het werk werd uitgevoerd door de. fa. Koot. Spr. bracht dank aan allen, die tot deze snelle bouw hebben meegewerkt. De heer van Duyvenbode gaf als hoofd der school een over zicht van het wel en wee in de oorlogsjaren. Velen brachten hierna hun gelukwensen over, o.m. de heren Glerum, Leen houts, Koot, Allewijn, namens Ir Gerber, de architect enz. Daarna werd het gebouw be zichtigd. Deze uiterst moderne ingerichte school heeft ruime lokalen en een ruime gang. Al les is gedaan, om zoveel moge lijk sfeer te brengen in de les lokalen. Na afloop van de bezichtiging bleef men nog geruime tijd bij een in het gymnastieklokaal. OOSTKAPELLE. Jaarvergadering Chr. Zangvereniging. Donderdagavond hield de< Chr. Zangvereniging haar 13e jaar vergadering in het Verenigings gebouw, onder leiding van de heer L. Wondergem. Er werd een gevariëerd pro gramma afgewerkt. Jaarversla gen van secretaris en penning- meesteresse gaven blijk van de groei der vereniging. Na de pauze werd het toneelstuk „De zoon van Berkhof" opgevoerd. Met voordrachten, zang, enz. werd de avond verder gevuld. Na een kort dankwoord eindig de Ds Deenik met gebed. Stierenkeuring. Woensdagmorgen werd een stierenkeuring gehouden op de hofstede van de heer K. Cop- poolse. Aangevoerd werden ze ven stieren, waarvan er vijf werden goedgekeurd; n.l. vier van de heer J. Maljaars Jz. en één van de heer P. Louwerse. Keurmeesters waren de heren Kleinepier, Waes en Sietsema. In de Dinsdagavond gehouden vergadering van de geitenfokver- eniging „Ter Verbetering" te Domburg werd besloten deel te nemen aan een op Walcheren te houden kringkeuring. Alle aftre dende bestuursleden werden her kozen. THOLEN. Tehuis ouden van dagen. Naar ons is medegedeeld is het maken van het ontwerp voor het bouwen van het „Tehuis voor ouden van dagen" opgedragen aan het architectenbureau Wes- seloo en van Voorts te Bussum. Door de gemeente is reeds een bouwterrein beschikbaar gesteld en wel nabij de wandeling, een der mooiste plaatsen van Tho len. - ZIERIK7.EE. Dorpscommissie vergaderde. Donderdagmiddag werd in Zierikzee een vergadering ge houden voor leden van de Dorpscommissie van de St. v. d. Landbouw, onder leiding van de heer Van Oeveren. Deze deelde mede,'dat de ver gadering in hoofdzaak was be legd om te komen tot een samen werking met het Bureau Oogst voorziening. In korte trekken werd daar na het doel en de werkwijze van Bureau Oogstvoorziening uiteen gezet. Verschillende vragen werden besproken. Binnenkort zullen per circulaire de betrokken boeren nader ingelicht worden. TERNEUZEN. Onze winkelstand. Het ls een gunstig teken dat de Middenstanders ondanks alle zor gen, die waarlijk niet gering zijn, toch niet hij de pakken gaan neer zitten, maar dat zij kordaat aan pakken en doorzetten, om hun za-> ken tot bloei te brengen. Daarop wijst ook de modernise ring van het winkelpand van de fa. R. de Moor, die Woensdag haar dames- en kinderkledingma gazijn heropende. Dat feit is niet alleen van be lang voor deze firma, maar het is een algemeen belang. Hoe beter de winkelzaken zijn Inge richt, hoe minder het publiek be hoefte zal hebben in andere plaat sen zijn inkopen te doen, en hoe meer de mensen van bulten naar hier worden getrokken, waarvan tenslotte een leder profiteert. Van de thans heropende zaak kan worden gezegd, dat zij aan alle te stellen eisen voldoet. De betimmering, uitgevoerd in fraai ahorn, maakt een voorname in druk evenals de geluiddempende vloerbedekking met houtgraniet. Van de aanwezige voorraden behoeven wij niets te zeggen. De etalages spreken wat dit betreft, een duidelijke taal. Aan de fa. de Roos, die blijk gaf oog te hebben voor de eisen van de tijd, onze gelukwensen met het bereikte resultaat. KRUIN IN GEN. Jaarvergadering C.H.-Unle. Woensdagavond heeft de Christelijk-Historisehe kiesver eniging van Kruiningen, Hans- weert en Schore een goedbezoch te jaarvergadering gehouden. Na de opening door de voor zitter, de heer Francoys, gaf deze een kort overzicht van het jaar 1947. In de plaats van de heer Ligt- horstSchenk werd als secreta ris gekozen de heer Kroon. De heer Heijboer Werd als bestuurs lid herkozen. In zijn inleiding „Onze taak r.ü" wees de -heer Francoys op de ernst der tijden, niet in 't minst op politiek terrein. In een drukke bespreking werd dit onderwerp nader uitgewerkt. De contributie werd vastge steld op f 2,50. Een intekenlijst voor de pro paganda in de Statenkring bracht reeds een flink bedrag op. Als afgevaardigde naar de algemene vergadering te Am sterdam werd de heer Kroon aangewezen. BORSSELE. Uitvoering. De Chr. Zangver. „Soli Deo Gloria'* hield onder grote be langstelling haar jaarlijkse uit voering. Na de afhandeling van de huishoudelijke zaken werden verschillende zangnummers, so lo's, duetten en een kwartet uit gevoerd en verder voordrachten en samenspraken, die zeer in de smaak vielen. Ds Vrijland, Herv. predikant, sprak een opwekkend slotwoord over de geestelijke kracht van het Christelijk lied. KRABBENDIJKE. - Ver. voor L.O.- en UJL.O.- onderwjjs. Deze week kwam de Vereniging tot het verstrekken van L.O. en U.L.O. op Geref. grondslag in le denvergadering bijeen. De heer G. v. Velzen wees in zijn openingswoord o.m. op de ouderpllcht kinderen op te voeden tot nuttige leden der maatschap pij, maar bovenal te onderwijzen uit Gods Woord. Uit de jaarverslagen van secre taris en penningmeester bleek dat de gang van zaken alleszins be vredigend was. Dat het onderwijs ook aan de U.L.O.-school op hoog peil staat, bewees het feit, dat al le candidaten waren geslaagd. Na enkele besprekingen en een lezing door het Hoofd der School, de heer P. Kuijt, werd de verga dering gesloten. HANSWEERT. Sluis beschadigd. Door een der baggerbakken welke door de sleepboot En avant 13, van Antwerpen naar Dordrecht werd gesleept 'is Woensdagmid dag schade gevaren aan de grote electrlsehe sluis te HansweerL De bak voer bij het invaren der sluis tegen de direct na de oorlog pro visoir herstelde muur, welke ge deeltelijk Instortte en waarvan de stukken op de rails van de sluis deuren terecht kwamen, waardoor de sluisdeur niet meer kon worden dichtgedraaid. Door duikers zijn de brokstukken direct verwijderd zodat 's nachts weer kon worden geschut RILLAND. Kolenverenigingen vergaderden. Woensdag hielden de Coöp. Ko lenverenigingen „De Vrijheid", Ons voordeel" en „De Bathpol- der" hun jaarvergadering in de zaal van de heer Colpaart. Voor zitter was de heer J. A. Boot. In zijn openingswoord deelde hij o.m. mede, dat in het afgelopen jaar 58 nieuwe leden werden inge schreven; het ledental bedraagt thans 326. De brandstoffen wer den aan de leden afgeleverd tegen gereduceerde prijs n.I. 10 pet. min der dan de vastgestelde prijs. Uit het verslag van de administrateur bleek dat ontvangen was 18146.92 gld. Uitgaven bedroegen 17508.18 gld. Kasgeld op 1 December '47 1869.92 gld. Afgeleverd werden ruim 365.000 kg. brandstoffen. De aftredende bestuursleden de heren Jac. Boller, G. Prevo en A. Goeree werden met grote meerderheid herkozen; in de vacature W. Els- hout werd gekozen de heer D. Vonder. Tot leden Controle-com missie voor 1948 werden benoemd de heren N. B. de Leeuw, A. G. Daane, W. Aerts en P. Kloet. Be sloten werd de pakhuis materialen en brandstoffen tegen hogere prijs te assureren. WOLPHAARTSDIJK. 45e jaarvergadering J.V. en f M.V. op G.G. In een feestelijke stemming waren Woensdagavond de leden der J.V. en M.V. op G.G. bijeen om hun 45e jaarvergadering te vieren. Na de opening der drukbezoch te vergadering door de heer de Bruin, volgde een welkomst tableau, verzorgd door de meisjes. Na een uitstekende declama tie over Walcheren, door Jo den Herder, gaven beide verenigin gen een overzicht van de afge lopen 45 jaar. Zowel de jongeren als de meis jes verzorgden samenspraken en declamaties. De hersengymnastiek, onder leiding van C. Snoep, werd door de dames gewonnen. De avond werd besloten met een samenspraak in 3 bedrijven: „De zoon van de smid", waar aan door de leden van de J.V. en de M.V. werd deelgenomen. Dat de aanwezigen het opgevoer de wisten te waarderen, bleek wel uit het applaus. De voorzitter der J.V., J. Braamse, sloot deze uitstekend geslaagde feestavond. KAMPERLAND. Jaarvergadering school op Geref. grondslag. De Vereniging voor L.O. op Ge ref. Grondslag kwam Woensdag avond in jaarvergadering bijeen, onder voorzitterschap van de heer J. Ch. de Muijnck. De secr.-pen ningmeester en het hoofd der school brachten hun jaarverslagen uit. die getuigden van een opge wekt schoolleven. Bij de bestuurs verkiezing werd de heer A. Buijze herkozen terwijl in de plaats van de heer W. Zwemer werd gekozen de heer J. Karramen Jzn. Beslo ten werd de contributie tot f 1. te verhogen. De secretaris gaf tenslotte een interessant overzicht van zijn 25- jarlge loopbaan als secretaris der vereniging. WAARDE. De meisjesvereniging „Martha" en de jeugdclub „Van knop tot bloem" hebben Woensdagavond hun jaarvergadering op feestelijke wijze gevierd. Mevr. Waterman-Oudenhuls verzorgde de Bijbelinleiding. De leden der jeugdclub hadden enkele samenspraken voor hun re kening genomen; de leden der meisjesverenigingen voerden „De kwetsbare plek" op. In de pauze werd een verloting gehouden t.b.v. de kas. Predikbeurten. Dinsdag en Woensdag hielden de Meisjesver. „Tryfosa" en de jeugdver. „Bloeiende Jeugd" te Wissenlterke hun jaarfeesten in het gymnastieklokaal der o.l. school alhier. Donderdag hield de Landelijke Rijvereniging Noord-Beveland haar jaarfeest in de zaal van de heer Verburg te Wissenkerke. In een vergadering heeft het bestuur van Het Groene Kruis te Nieuwland afscheid genomen van zuster Middelkamp, tevens werd welkom geheten de nieuwe zus ter, mej. Drenth. In de Geref. Kerk te Oud- Vossemeer is de heer G. Over- beeke tot ouderling gekozen. De Krabbendijkse buurtver eniging „De Baan-Stationsweg" heeft Woensdagavond haar feest avond gehouden. O.a. is de film vertoond, die gemaakt is tg.v. het reisje naar Limburg deze zomer. Het 4-jarig zoontje van de fam. de Korte zakte Woensdag op de Vest door het ijs. Gelukkig was spoedig hulp aanwezig. In de jaarvergadering van de afdeling Haamstede der A.N.L.B. werden herkozen als bestuursle den de heren D. Dijkgraaf en A. v. Nieuwenhuize en gekozen de heer C. v. d. Bijl. Bij de officiële opening van het nieuw opgebouwde winkel pand van de firma A. A. van der Tol te Brulnlsse spraken o.a. de burgemeester, de heer Argeloo en ds Marsman. Op de gezellige avond die door de afdeling Burgh-Haamstede van de Nationale Bond „Het Mobili- satiekruis" belegdwerd, ver toonde de firma Bom enkele aar dige films. Te Souburg vergaderde de melkcontrolevereniging „Vooruit gang is ons streven". Het verslag van- de secretaris getuigde van een actief verenigingsleven, ter wijl dat van de penningm. een batig saldo aangaf. De afdeling Wemeldinge van de Ned. Chr. Vrouwenbond heeft Dinsdagavond vergaderd. Drie nieuwe, leden gaven zich op. Woensdagavond hebben de verenigde zangbrigades van Mid delburg en Goes, van het „Leger des Heïls" te Middelburg een goed geslaagde uitvoering gege ven. Waterstanden. Keulen 251 (—0.13), Ruhrort 109 (—0.22), Lobith (Rijn) 11.48 (—0.19), Nijmegen (Waal) 925 (—0.17), Arnhem (Nederrijn en Lek) 903 (—0.15), Deventer (IJssel) 342 (—0.23), Borgharen 41.53 (+0.10), Belfeld (Beneden- Maas) 11.72 (+0.07), Grave (be neden de sluis) 4.59 t—0-33)> Vreeswijk (laag water) 0.82 f— 0.18), Litii (Maas) 066 (—0.36), ZONDAG 29 FEBRUARI. Ned. Herv. Kerk. Nw. en St. Joosland: 10 ds de Vries, 2.30 ds v. Woerden. Vlis singen: 10 ds Hartjes, 5 ds Aal- bers. (Nieuwe kerk) 10.30 ds Aal- bers, (Havendorp) 10 ds Aalbers, em. pred. te Amstelveen. Goes: 10 ds v. d. Brink te Zeist, 5.30 ds Teutscher te Utrecht (jeugdd.). Wilhelminadorp: 10 en 6 ds Nut- bey. Wolphaartsdijk: 10 dhr Ver meulen, 2.30 's-H. Arendskerke: 10 ds v. d. Waa, n.m. geen dienst. Lewedorp: 6 ds v. d. Waa. 's-H. Abtskerke: 10 en 2 ds Strating. Kattendijke: 10 en 6 ds Breek. 's-H. Hendrikskinderen: 10 ds de Roos, n.m. geen dienst. Oudelan- de: 9.30 ds Das, 2 ds Heymans. Bruinisse: 1.30 en 6.30 ds Mars man. Geref. Kerken. Bruinisse: 9.30 en 3.30 ds Brem- mer. Goes: 10 en 2.30 ds Flinter man. Vlissingen: 9 en 5 ds Hin- driks. Geref. Gemeenten. St. Annaland: 10. 2 en 6 leesd. Arnemuiden: 9.30. 2 en 6 leesd. Biezelinge: 9.30, 2 en 5.30 stud. Heerschap. Borssele: 9.30, 2 en 5.30 leesd. Bruinisse: 11 en 5 leesd. Goes: 9.30, 2 en 6 leesd. Yerseke: 9.30, 2 en 6 leesd. Krab- bendijke: 9.30, 2 en 6 leesd. Krui ningen: 28 Febr. 6.30 stud. Heer schap. Nisse: 9.30, 2 en 5.30 leesd. Oostkapelle: 10 en 2.30 leesd. St. Philipsland 3 x leesd. Poortvliet 10, 2 en 6 Stavenisse: 10, 2.30 en 6 leesd. Tholen: 10, 2.30 en 6.30 leesd. Vlissingen: 9.30, 2.30 en 6.30 ds de Wit. Waarde: 9.30, 1.30 en 5.30 leesd. Wemeldinge: 10. 2 en 5.30 leesd. Westkapelle: 11 en 4.30 leesd. Zierikzee. 10, 2 en 6 leesd. Geref. Kerken (Art. 31 K.O.) Middelburg: 2 en 7 ds Ten Ho ve te Gees. Zoutelande: 9.30 en 4 ds Ten Hove. Goes: 2 en 6.30 ds de Weger te Rozenburg. Chr. Geref. Kerken. Middelburg: 10 en 2.30 ds Rijk- sen. Vlissingen: 9.30 en 5 ds Slofstra. Biezelinge: 9.30 en 2.30 ds Gruppen. Zierikzee: 10.30 en 3.30 leesd. Tholen: 10 en 6.30 ds v. Leeuwen (5 Maart 7 ds van Leeuwen). Oud-Vossemeer: 10, 2.30 en 6 leesd. Vrije Evang. Gemeente. Goes: 10 en 5 ds Karelse. We meldinge: 10, 2.30 en 6.30 ds de Goede. Doopsgezinde Gem. Goes: 10 mej. dr Bakker. Oud. Geref. Gemeente. St. Philipsland: 3 x leesd. St. Maartensdijk: 10, 2.30 en 6 leesd. Bruinisse: 1.30 en 6.30 leesd. Ned. Prot. Bond. Tholen: 5 ds v. d. Heijden. Leger des Heils. Vlissingen: 10, 3.30 en 7.30 kapt. Krommenhoek. Goes: 10, 7.30 en 3 Stenenbrug kapt. Llssenburg. Zierikzee: 10 Heiligingsdienst, 3.30 Verblijdingssamenkomsten, 7.30 Verlossingssamenk. Dinsdag 7.30 Soldatenmeeting. Dondèr- dag 2 Gezinsband. Donderdag 7.30 Heiligingsdienst. Zaterdag 7.30 Conversatie-avond voor jonge mannen. SCHEEPVAARTBERICHTEN. Vlissingen aangekomen op 26 Febr.: Nederland van Aalborg; Germaan van Aalborg: Sleepboot Blankenburg van Duinkerken. Vlissingen aangekomen op 27 Febr.: Celebes van Antwerpen. Vlissingen vertrokken op 27 Febr.: Celebes naar Rotterdam. Gepasseerd van Antwerpen op 26 Febr.: Helden van Amster dam; Santa Lucia van Rotter dam. Gepasseerd naar Antwerpen op 27 Febr.: Hada van Rotterdam. Gepasseerd van Antwerpen op 26 Febr.: Martini naar Lissabon; Carossa naar N.O.I.; Bachus naar Rotterdam; Franco naar Troge- da; Alvaart naar Rotterdam. Wat brengt de radio? eck^zendinfl -Th - Ned. Herv. Kerk. Aangenomen naar Arnhem, J. Vihkenborg te Haren (Gr.). Bedankt voor Jaarsveld, H. A. van Slooten te Haaften; voor Papendrecht, H. A. van Slooten te Haaften; voor Eemnes-Bui- ten, L. Kievit te Putten. Geref. Kerken. Beroepen te Gaastmeer, E. H. Nagel, cand. te Haren. Aangenomen naar Koog a. d. Zaan, J. J. Bouwman te Almelo. Chr. Geref. Kerk. Beroepen te Murmerwoude, R. Slofstra te Vlissingen. Geref. Gemeenten. Tweetal te St. Annaland, M. Blok te Zeist en Th. Dorresteijn te Opheusden; te Nijkerk, M. Blok te Zeist en Chr. v. d. Wes- tiine te Ridderkerk. Beroepen te Nijkerk, M. Blok te Zeist; te Oudemirdum, Th. Dorresteijn te Opheusden. Kerkcollecten. De Oudejaarsavondcollecte in de Ned. Herv. Kerk bracht vol gens de vierde opgave van de quaestor-generaal tot nu toe op f72.509,96. De opbrengst van de Paascollecte is met nageko men bedragen gestegen tot f 674.442,50. De totale opbrengst van het collecteplan 1947 is thans f 746.952,36. PROGRAMMA VOOR HEDENAVOND. HILVERSUM I (301,5 M.): K.R.O.: 6.00 Duo de Raaff, piano- Schutte, orgel. 6.15 Weekover zicht. 6.30 Ned. Strijdkrachten. 7.00 Nieuws. 7.15 Regeringsuit zending. 7.30 Kareol Septet. 7.60 „Banden die binden". 8.00 Nieuws. 8.05 De gewone man. 8.12 Wie weet hoe deze plaat heet? 8.30 Lichtbaken. 9.00 Operaprogr. 9.30 Radiofeuilleton: Pluvier knapt het op. 10.00 „Weekend-Serenade". 11.00 Nieuws. HILVERSUM II (415 M.): V.A.R.A.6.00 Nieuws. 6.30 Om en nabij de twintig. 7.00 Kwartet. V.P.R.O.: 7.45 „Logarithmen cn Rozen". V.A.R.A.: 8.08 Dingen van de dag. 8.15 „De Notenkra ker". 9.15 De Documentenoorlog. 9.80 Weekend-Orkest. 10.00 „De vrouw in de mist", hoorspel. 10.30 Gemengd koor „Kunst na arbeid". 11.00 Nieuws. Zondag 29 Februari. HILVERSUM I (301,5 M.): I.K.O.R.8.30 Kerkdienst uit Be gijnhofkapel te Haarlem. K.R.O.: 9.45 Zang. 11.30 K.R.O.-trio. 12.03 Twee werkjes van Schubert. 12.15 Vragen van luisteraars. 12.30 Lunchconcert. 1.00 Nieuws. 1.15 Lunchconcert, vervolg. 1.30 Schrikkelprogramma, een progr. van en door de vrouwen. N.C.R.V.: 5.30 Kerkdienst der Baptistenge meente te Den Haag. 6.30 Rege ringsuitzending. 7.00 De Psalmen van Sweelinck. 7.15 „Kent gij Uw Bijbel?" 7.30 Nieuws en weerover- zicht. K.R.O.: 7.45 De verenigde muziekcorpsen. 8.05 De gewone man. 8.12 Omroepkamerorkest. 8.30 Hoorspel: „Ben Hur" (III). 9.25 De Zilvervloot. 10.30 Nieuws. HILVERSUM II (415 M.)l V.A.R.A.: 8.30 Voor het platte land. 9.15 Men vraagten wij draalen. V.P.R.O.: 10.00 Zondags halfuur. I.K.O.R.10.30 Kerk dienst uit Doopsgezinde kerk te Harllngen. V.P.R.O.: 11.45 „Tot het hart van het volk". A.V.R.O.: 12.00 Harmoniecorps „Oefening en Uitspanning". 12.30 De Zon dagclub. 12.40 Die Gelre Sangers. I.00 Nieuws. 1.15 Het Metropols Orkest. 1.50 De Spoorwegen spre ken. 2.05 Boekenhalfuur. 2.30 Con certgebouworkest. V.P.R.O.: 5.00 „Gesprekken met luisteraars". 5.20 „Een gedicht. V.A.R.A.: 5.30 Ome Keesje. 6.00 Nieuws. 6.20 „Vrouwen ontwaakt". 7.00 Radio- lympus. 7.30 Sextet. A.V.R.O,: 8.00 Nieuws. 8.15 Voorspel en tuinscène uit de opera „Faust". 9.00 Causerie over 't schrikkel jaar. 9.10 The Romancers. 9.35 Een avontuurlijke geschledennis: „De kinderen van kap. Grant". 10.20 Bijzondere bezettingen, 10e concert. 11.00 Nieuws. Maandag 1 Maart. HILVERSUM I (301,5 M.): N.C.R.V.: 8.00 Nieuws. 8.15 Te Deum Laudamus. 9.15 Ochtend bezoek bij jonge zieken. 10.00 Licht klassiek concert. 10.30 Mor gendienst. 11.00 Liederencyclus. II.15 „Van oude en nieuwe schrij vers". 11.35 Populair allerlei. 12.00 Vioolrecital door Elisabeth Lockhart. 12.30 Weeroverzicht. 12.33 Symphonie-orkesten spelen. 1.00 Nieuws. 1.15 Stafmuziekeorps der A'damse politie. 2.00 Voor de scholen. 2.35 Het klein vrouwen koor. 3.00 Werken van Handel. 4.00 Bijbellezing. 4.45 Jozeph Haydn. 5.00 Kleuterprogr. 5.15 Pop. orgelbespeling. 5.45 De we deropbouw in Indtë. HILVERSUM II (415 M.): A.V.R.O.: Nieuws. 8.15 Gram. 9.15 Morgenwijding. 9.35 „Ar beidsvitaminen". 10.35 Fantasie over Strauss' melodieën. 11.00 „Op de Uitkijk". 11.15 Zang. 11.50 Frans concert. 12.30 Weerpraatje. 12.33 „In 't Spionnetje". 12.38 Het Lyra Trio. 1.00 Nieuws. 1.15 Pier re Palla speelt orgel. 1.50 Frag menten uit „Hiawatha". 2.35 Pi anospel. 3.0Ó „Bobonnlère". 4.00 Cello- en pianospel. 4.30 Hoogte punten uit de opera. 5.15 „The Skymasters". 5.45 Hoort, zegt het voort! Nederl. 1938 Dito 1947 Dito "1937 Dollarlening Ned. N.W.S, Spaarcert. Indië 1937 Kol. Bank N. I. Hand. Bk. N. Hand. Mij A.K.U. Bergh. Jurg. Berkel. Pat. Calvé Delft Centr. Suik. Fokker Gelder Zn. Hoogovens Unilever Ned. Ford Ned. Kabel. Philips G! Wilton F. Billiton Ie Dito ne DordL Olie Kon. Olie A'dam. Rubb. Band. Rubb. D. Bat. Rubb. O. Java Rubb. Serbadjadl H. Am. Lijn J. C. Japan! K. N. Stoomh. Kon. Paketv. Ajmsterdamsche Effectenbeurs. Slotkoersen op 27 Februari medegedeeld door: Incasso-Bank N.V. - Goes. Scheepv. Unie 189(4 190 Rott. Lloyd. 180 180 Stv. Nederl. 188 188 H.V.A. 266(4 268(4 Java Cult. 119 119 N.I.S.U. 131(4 130 Vorsten! 62% 63% D. Bat. Mij 189 190 Dell Mij 223% 223 Senembah 186% 187% Muller Ie 194(4 Dito ne 173 A'dam. Bk. 175% 170 ex. Hol! Bk. Unie 228% 227% Incasso Bk. Rott. Bank Tw. Bank Anaconda Beth. Steel Chrysler - Gen. Motors Inter. ,Nick. Kennecott. Rep. Steel 24% U. S. Steel 72 Clt. Service N. American 15% Cont. Oil Midcont. 42j Phi! Oil 5°'£ Shell. Un.g 31% Tide Watt. 20 Baltimore Miss K. T. 3% Pennsylv. 16% 100 1001/, 98 98% 98'/» 98% 104 104% 81 81% 100 100'/» 96% 96 121 121% 137 137% 168 168% 186% 187% 319% 319% 127 127% 205 203% 229% 226% 200 204 169% 168% 215% 218% 313 315% 385 319 322 384% 385% 231(4 226 580 575 475 471 325 329 452% 357% 191% 191% 164% 166% 131 133 92% 93% 96% 98 212 215% 166 163 190 191% 172% 174% 165% 166 184% 184 31% 32% 96 53 44% 24% 71 35 14% 50 58 31% 19% 16% 12(4

Zeeuwsch Dagblad | 1948 | | pagina 2