Broviniiqffl?» SANATOGEN Nog steeds oponthoud. Wel niet ziek sSf'v"' spy Eerste coöp. viasserij I Aanranding. qeopeild te Eede. I Vorig» week i» een 13-jarig meisje door een tot nil toe on- In tegenwoordigheid van B. bekende man, in de Kuipers in W. van Aardenburg, het poort aangerand. De politie stelt lestuur van van and van Ned. Volksherstel en iet bestuur der coöperatie is [laandagmiddag te Eede officieel Ie eerste Coöperatieve Viasserij n gebruik genomen. Burgemees- er van Dongen schetste het tot iitandkomen van deze coöperatie. Welke is ontstaan uit de nood Waarin de kleine vlassers zijn ge raakt. Toen Volksherstel een be drag van f 20.000 beschikbaar Stelde, werd er een moderne turbine voor gekocht, terwijl de kleine vlassers door het ne men van aandeeltjes het ge bouw en wat meer nodig was, voor hun rekening namen. Vervolgens stelde de heer van Dongen het nieuwe bedrijf in werking. Namens de afdeling Zeeland van Ned. Volksherstel sprak de directeur de heer J. Visscher zijn voldoening er over uit, dat Volks herstel aan zwaar gedupeerden weer toekomstmogelijkheden heeft kunnen schenken. Sluis en brug te Terneuzen. Het onlangs gepubliceerde A.N.P.-bericht over de afloop van de te Luxemburg gehouden Benelux-conferentie behelsde onder meer, dat er een regeling ie getroffen „om te voorkomen, dat het gebruik van de sluis van "terneuzen een belemmering is Voor de verbinding". Ter ver klaring van die ietwat duistere zinsnede kan wellicht het vol gende dienen. België zou verzocht hebben maatregelen te treffen, opdat er, higeval de westelijke sluis te Terneuzen, die voor de door vaart van zeeschepen dient, eens tijdelijk in het ongerede mocht raken, meer zekerheid zal be staan, dat dan de middensluis «onder belemmeringen als re- se; ve voor het doorvaren van zeeschepen zou functionneren. Waarschijnlijk hing dit verzoek «amen met het feit, dat sinds de door oorlogshandelingen ver- pielde hefbrug, die zieh over het binnenhoofd bevond, bij wijze Van noodmaatregel door een Baileybrug was vervangen, even tueel zeeschepen van een bepaal de hoogte daar niet onder door zouden kunnen. De kans, dat gedurende de on geveer 1% jaar, waarin men het nog met die Bailey-brug zal moeten doen, deze, met het oog op de door de Belgen bedoelde situatie eventueel verwijderd zou moeten worden, is uiter mate gering. Want sedert in 1906 de westelijke sluis tot stand Jiwam is deze in meer dan 40 jaar slechts èèn enkele keer ge durende niet meer dan twee dagen buiten gebruik geweest. Door de thans gedane toezegging Is dus het risico, dat de Ter- peuzenaren zouden lopen zich tengevolge van eventuele verwij dering van de Baileybrug ge noodzaakt te zien een omweg te fnoeten maken, uitermate ge ping. Er bestaat dus ook voor hen niet de geringste aanleiding om van wege bedoelde toezeg- ?;ing enige bezorgdheid te koes eren. Christelijke onderwijzers vergaderden. De afd. Walcheren van de Vereniging van Chr. Onderwij- ;ers hield Zaterdag te Middel- urg een algemene vergadering, "a de gebruikelijke ooening «prak dhr G. J. van Goudoever, hoofd van een Christelijke School te Vlissingen, met 't oog óp de a.s. uitbreiding van de leerplichtwet over „Enige onder wijsproblemen van organisatori sche aard", waarop een bespre king volgde. Verder werd de vragenlijst in gevuld, verslag gedaan van de rayon vergadering en gestemd voor een hoofdbestuurslid. Naar de a.s. voorvergadering zullen afgevaardigd worden de heren Wijsman te Biggekerke ën Van Noppen te Middelburg. GEVAARLIJK KRUISPUNT TE BERGEN OP ZOOM. De A.N.W.B. heeft de aandacht van de bevoegde autoriteiten te Bergen op Zoom gevraagd voor de gevaarlijke situatie op het kruispunt ParallelwegAntwerp se Straatweg. Geadviseerd werd de daar aanwezige lichtmast te verplaatsen, op de Parallelweg een verkeersheuvel aan te bren- §en en het midden der wegen oor z.g.n. as-verkeerssrepen te maskeren. MIDDELBURG. „De witte klippen van Dover". Had de C. F. A. met de ver toning van „De dief van Bagdad" een niet zeer goede keus gedaan, thans heeft zij in „De witte klip pen van Dover" een film geko zen, die ten volle de moeite van het zien waard is, juist om haar grote innerlijke waarde. Ondanks de aankondiging, dat alle namen enz. zuiver fantasie zijn, is het leven dat deze film te zien geeft, èèn stuk realiteit, zonder al te veel opsmuk. De film die vanaf begin 1914 tot in de dagen van de in vasie in Frankrijk in de laatste wereldoorlog speelt, is een een voudige, doch aangrijpende ge schiedenis die nochtans hier en daar wel wat al te sentimen teel is. Het is echter goed, dat men juist door een dergelijk filmwerk steeds voor ogen wordt gehou den, welk een ellende de oorlog met zich brengt, terwijl aan het slot de oproep klinkt, steeds al les te doen om de vrede te win nen. Gemeenteraad. De gemeenteraad zal Maandag 23 Februari a.s. des middags om 3 uur bijeenkomen. de afdeling Zee- een onderzoek in naar de iden titeit van deze onverlaat. Eindt,-s motorcursus op Walcheren. Zaterdagmiddag j.l. had in de Ambachtsschool te Middelburg de eindles plaats van de motor- cursus 1947—1948. De cursusleider, de heer E. Vis scher, directeur der school, open de de bijeenkomst met woorden van welkom tot de commissie van toezicht. Daarop werden de candidaten de nodige vragen ge steld, welke over het algemeen op vlotte wijze werden beant woord. Vervolgens richtte de heer Veeman, lid van de commissie en oud-leraar der Machinistenschool, zich tot de cursisten en wees op tie belangrijkheid van dit exa men in verband met de toekomst der meeste candidaten. Het exa men is voor velen een mooie voorproef voor het grote examen, dat hen straks in Den Haag wacht. Daarna werden de diploma's uitgereikt door de heer Boer, waarna de klasseleider, de heer Seijbel, dank bracht aan het Be stuur voor het scheppen van de mogelijkheid deze cursus, welke voorziet in een grote behoefte, te kunnen volgen. Speciaal richtte hij zich tot de leraar, de heer Visscher, die deze cursus met be kwame hand geleid had. De heer Visscher feliciteerde de geslaagden met het behaalde succes en drukte hen op het hart, regelmatig alles te repete- ten. Tenslotte dankte hij de Com missie van Toezicht en de heer Lowie. Geslaagd zijn: A. F. A. Elants, J. v. Boven, P. M. Bos, M. Rijs- dijk, S. E. A. Haaze, I. Ovaa, A. P. Götz, J. Vernimmen, W. M. Dieleman, M. J. Seijbel, M. Wis se, K. Krijger,-PI. v. Beveren, C. P. Wielémaker, L. J. van 'tWest- ende, H. L. Spoor, C. L. Ver burg, L. Lous, W. F. Bitterverg, A. J. Jansen v. Rosendaal, C. Wieland, W. Huibregtse, L. A. Verhulst, J. Vreke, M. P. Bos, C. v. d. Berge, E. N. Burgs, C. J. v. Dort, M. Matthijsse, M. de Deci der, D. F. v. 'tWestende, P. de Smit, J. Geestman, J. Hu bregtse. Afgewezen 5 candidaten. GOES. Nationale feestdag. Op initiatief van de besturen der Oranjevereniging en de bond van buurtverenigingen zijn Maan dagavond in het Schuttershof af gevaardigden van verschillende Goese verenigingen bijeen'geweest om de gezamenlijke viering van de nationale feestdag te bespreken. Na een kort welkomstwoord aan de afgevaardigden van de 17 verenigingen, die aan de oproep hadden gehoor gegeven, ontvouw de de voorzitter, de heer J. I. van Ballegooyen de Jong een concept programma van enkele voorlopige plannen. O.m. is gedacht aan een plech tige inwijding van de nieuwe stad- hulsklok in de morgen, aan con certen en sportdemonstraties in de middaguren, tafwijl de bond van buurtverenigingen een avondpro gramma zou verzorgen. Een moeilijk punt bleek te zijn het feit dat talloze ambtenaren op 5 Mei pas 's middags na 4 uur vrijaf krijgen, zodat men niet goed wist of men een programma voor de hele dag moest samenstellen al dan niet. In de bespreking werden door afgevaardigden verschillende ldee- eh naar voren gebracht. Zo bleek, dat de mogelijkheid bestaat, dat het Dordrechtse pijperscorps „Ju bal" 's avonds zal optreden. Een soort werkcomité zal de plannen nader uitwerken, eventueel met hulp van de afgevaardigden der verenigingen. GRIJPSKERKE. Jaarvergadering C.B.T.B. Onder voorzitterschap van de heer A. P. Koster heeft de plaat selijke afdeling der Christelijke Boeren- en Tuindersorganisatie Zaterdag jaarvergadering gehou den. De vereniging telt thans 52 le den en is het nieuwe boekjaar mét een goed slot begonnen. De aftre dende bestuursleden, de heren A. Louwerse en J. H. Geschlere wer den herkozen. Als bestuurslid van het gewesf Walcheren werd de voorzitter A. P. Kodter bij acclamatie aangewe zen. Daarna behandelde de heer A. Geschlere op gedegen wijze de herverkavelingswet Walcheren. De heer A. Louwerse gaf een verslag van de veehouderjjeonfe- rentle, welke enige weken geleden op het conferentieoord der C.B. T.B. „Birkhoven" gehouden is. DOMBURG. „Stadsbosje" weer beplant. Het Stadsbosje (de naam herin nert aan de voormalige smalste- delijkheid van Domburg) tegen de helling van het hoge Westerduin gaf aan dat gedeelte van het dorp een fraai aanzicht. Helaas viel het ten offer aan de Rijkswaterstaat, die er tijdens de droogmaking van Walcheren ten behoeve van materlaalaanvoer een spoorbaantje doorheen trok. Na de opruiming van de rails bleef de afbrokkeling der duinen aan houden en vrat een woestenij van stuifzand de vroonflora weg. Ge lukkig heeft het gemeentebestuur Ingegrepen: het mulle zand is overdekt met een laag zware grond, de duinen werden met rijs hout beschermd en op de plaats van hef vernielde bos z(jn vlier, elk, abeel, esdoorn, duinroos en boksdoorn geplant. Ook het pad langs de rand is hersteld, zodat weer een prachtige wandeling om het dorp heen mogelijk is. In de ronde van Domburg ver toont zich nog één hindernis n.l. de inspringende hoek met „Dorp- zicht" aan de top. Komt de in het uitbreidingsplan opgenomen ver binding van de Schelpweg met de Westweg tot stand, dan is de laatste belemmering weggenomen. SOUBURG. Raadsvoorstellen. Vrijdagmiddag a.s. zal de Ge meenteraad bijeen komen ter bespreking van een tiental voor stellen. Het Hglangrijkste voor stel, dat op deze agenda voor komt is wel, dat tot aanleg van een sportterrein en een kinder speelplaats. Het sportterrein zal van een goede outillage worden voorzien en over een behoorlijke aceomodatie beschikken. Daar de gemeente zich als overal elders sterk uitbreidt en door de her- en nieuwbouw nieuwe straten ontstaan, is gedacht aan een aantal nieuwe straatnamen. B. en W. stellen verder voor op het verzoek van de Vereni ging tot Verbetering van de Volkshuisvesting inzake de fi nanciële medewerking voor de bouw van 149 woningen te Vlis singen en omliggende gemeen ten, bevestigend te arttwoorden. AAGTEKERKE. Filmavond. Vorige week is ook hier de film „Redding" van de vereniging het Hogeland" vertoond. Voor deze interessante film was echter maar weinig belangstelling. Het gelukte evenwel nog enkele leden voor dit werk te winnen, zodat deze avond toch niet tevergeefs is geweest. Het geheel stond onder leiding van Ds Theuhissen. Oprichting „L.J.G.". Op uitnodiging van het voor malig »,Z.J.L."-bestuur heeft vo rige week voor een groep lartd- bouwjongeren de heer A. Mal jaars van Nieuwland doel en werkwijze van de organisatie Landbouw Jongeren Gemeenschap uiteengezet. Besloten werd tot oprichting van een plaatselijke afdeling. Als voorlopige bestuursleden na men zitting de heren J. Brouwer (voorzitter); M. Provoost (secre taris); J. Dekker Johz. (penning meester); H. Hugense (bibliothe caris) en M. de Visser Sz. (alg, adjunct). KLOETINGE. „De Ned. vrouw 18981948". Ook te Kloetinge is een comité „De Nederlandse vrouw 1898 1948" gevormd. Overeenkomstig de doelstellin gen van bovengenoemde stichting zal het comité een collecte houden en een lijst doen circuleren ter verzameling van handtekeningen van Kloetlngse huisvrouwen voor het album dat aan H. M. de Ko ningin ter gelegenheid van haar regeringsjubileum zal worden aan geboden. Valse aangifte. Door de heer J. W. werd de zer dagen aangifte bij de politie gedaan van vermissing van een levensmiddelenkaart. Uit het onderzoek bleek, dat de bonnen in het bezit waren van een dame. Van diefstal was echter geen sprake, daar de heer J. W. haar de bonnen cadeau had gedaan. KAPELLE. Jaarvergadering N.C.V.B. afd. Kapelle. Vrijdagavond hield de Ned. Chr. Vrouwenvereniging jaar jaarvergadering. Voor deze avond zorgden enkele dames voor een bijdrage. Op een gezellige en goed geslaagde avond kan worden te ruggezien. Arbeiders in het land- en tuin bouwbedrijf. Vrijdagavond vergaderde al hier de Bond van arbeiders in het Land- en .Tuinbouwbedrijf te Kapelle, in het Hotel de Zwaan. De kascontrolecommissie bracht verslag uit. Tevens werd er verslag uitge bracht van de Congresvergade ring te Utrecht. KRABBENDIJKE. Voetbalvereniging vergaderde. De voetbalver. „Krabbendijke" hield haar jaarvergadering onder voorzitterschap van de heer G. J. Schuur. Het jaarverslag van de secretaris gaf een duidelijk over zicht van het verenigingsleven. Uit het verslag van de penningm. bleek, dat er grote uitgaven zijn gedaan. De aftredende bestuurs leden o.a. de voorzitter Schuur, 2e secretaris A, Dommisse en algem. adjunct C. Krijger wer den herkozen. Tot lid van de elf talcommissie werd gekozen de heer H. Lobbezoo. Indien er toe stemming verleend wordt dor de Z.V.B. zullen er na beëindiging der compêtitie, nederlaagwed- strijden worden georganiseerd door het le en 2e elftal. Hierbij zullen een aantal verenigingen uitgenodigd worden. Tot deelname aan de seriewed. strijden op 2e Paasdag a.s. te We- meldinge wepd besloten. HEINKENSZAND. UREN, DIE MAAR DUREN EN UW BED WORDT EEN PIJNBANK... U kent dat. Door die zangerige Rheumatische pijnen, nachten van hanewaken, draaien en wen telen, van links naar rechts, voor en na. Maak daar toch een einde aan! Neem Kruschen Salts. De kleine dagelijkse dosis Kruschen heeft een wondere weldadige wer king. Dat komt omdat Kruschen Uw bloed sneller doet stromen en het zuivert van schadelijke zuren, die nu oorzaak zijn van Uw lijden en Uw pijn. Vraag Kruschen Salts bij Uw Apotheker of Dregist. (Ingez. Med.) Zaterdagmlddagvoetbal. Weinig belangrijke resultaten. Jaarverg. „Maranatha. De Zondagsschoolvereniging „Maranatha" hield Maandag avond haar jaarvergadering. De voorzitter de heer A. Geelhoed, opende deze vergadering. Het financieel verslag liet zien een bedrag aan ontvangsten van f 559.25 en een bedrag aan uit gaven van f 463.21. Besloten werd om een vijftal jonge meis jes als mede-leidsters aan te ne men, in de hoop dat ze met genoegen aan dit mooie werk zullen deelnemen. Ook werd besloten om twee afge vaardigden te sturen naar de jaarvergadering, die 29 en 30 Juni te Amersfoort wordt ge houden. Ds Renting sloot deze avond met dankgebed. BRUINISSE. Geen levendige messelhandel. Het was ook vorige week in de mosselhandel weer een stille weck, daar de devaluatie van de franc en de daarmede gepaard gaande stopzetting van de verzending naar dit land geducht te merken was. Er_werden ongeveer 1200 ton nen mosselen verzonden. Aange voerd werden ongeveer 650 tonnen mosselzaad. Bond van Oorlogsslachtoffers. Voor de Vrijdagavond gehou den vergadering van de Bond van Oorlogsslachtoffers, afdeling Bruinisse, onder voorzitterschap van de heer J. D. de Korte, be- st.ond als altijd veel belangstel ling. Rector Schoenmakers uit Roo sendaal, de propagandist van het Zuidelijk blok, gaf na het openingswoord een toelichting op het wetsontwerp voor vergoeding der oorlogsschade, zoals dat thans door Minister Lieftinck is ingediend. Hij begon met zijn waardering uit te spreken voor het feit, dat aan de minder draagkrachtigen de schade integraal zal worden vergoed, doch hekelde vervol gens het feit, dat deze integrale schadevergoeding niet wordt toegekend aan de beter gesitu eerden. Het billijkheidsgevoel eist, aldus spreker, dat de lasten gelijkelijk worden verdeeld eb hij noemde het een eis van so ciale rechtvaardigheid dat geen onderscheid zou worden ge maakt tussen beter en minder goed gesitueerden, terwijl men de last op de schouders van het gehele land moet leggen en niet alleen op die der beter gesitu eerde oorlogsgetroffenen. Het landsbelang eist dat de geteisterde gebieden zo spoedig mogelijk worden hersteld en rechten hebben, gelijk aan die der niet getroffenen. ^Na een korte pauze besprak hij vervol gens de verschillende onderde len van het wetsontwerp. Beter was hij te spreken over de Huisraadschade-regeling en de vergoeding van de Bedrijfs voorraden, doch de vergoeding voor dé Bedrijfsuitrustingen noemde hij onaanvaardbaar. Spreker kwam tot de conclu sie, dat al is deze regeling voor velen gunstig, de strijd moet worden voortgezet, tot het doel is bereikt: integraal herstel van oorlogsschade voor allen door allen. ZIERIKZEE. C.B.T.B.-afdeling opgericht. Donderdagavond kwamen de leden van de Chr. Boeren- en Tuindersbond uit Zierikzee en om streken in het Huis van Nassau in vergadering bijeen. De voorzitter de heer A. M. den Boer, opende op gebruikelijke wij ze en sprak een woord van wel kom. Hij zette uiteen het karakter van deze vergadering nl. om tot uitbreiding van de C.B.T.B. te ge raken en een plaatselijke afdellnj op te richten. Na uitvoerige be sprekingen werd een program van actie opgesteld en een afdeling ge vormd. Het voorlopig bestuur wordt ge vormd door de heren J. D. Kloet, L. D. Padmos en S. J. bij de Vaate. Zeebanket op do straat. Zaterdagmorgen moest de vrachtrijder J. d. V. van Brou wershaven met een lading haring naar Den Bosch. Op de oude haven viel de klep van de auto open met gevolg, dat een gedeelte der lading onder het rijden over honderden meters op de straat terecht kwamJ" Eerst op Zijpe bemerkte de chauffeur, wat er was geschied. Een 5-tal gemeentewerklieden droegen zorg, dat de glibberige straten van het ongewone plavei sel geschoond werden. HAAMSTEDE. Afdeling Ned. Chr. Bouw- arbeidersbond. Op een vergadering, uitgeschre ven door de Chr. Besturenbond la besloten ln de „Westhoek" een af deling van de Ned. Chr. Bouwar- beldersbond op te richten. Ver schillende leden gaven zich reeds op. Op een volgende vergadering zal een bestuur gekozen worden. RENESSE. Ned. Frnittelersorganisatie. Vrijdagavond werd te Renesse een vergadering der N.F.O. voor de Westhoek gehouden, onder lei ding van de heer J. C. Priemus. Een flink aantal leden was op gekomen om Ir. Joh. Bos, redac teur van het Fruitteeltblad te ho ren spreken over „Bemesting ln de boomgaard". Een geanimeerde bespreking volgde. ZAAMSLAG. Vergadering A.E. Kiesvereniging. De A.R, Kiesvereniging „Ne derland en Oranje" kwam in jaarvergadering bijeen onder lei ding van de heer A. J. de Visser. In zijn openingswoord wees hij er op, dat 1948 een jaar van her denken is. Uit het jaarverslag van de secretaris bleek, dat er in het af gelopen jaar weinig was gebeurd. De aftr. bestuursleden A. de Visser, F. de Koeijer en J. de Regt werden herkozen. Bij de rondvraag vroeg Ds Los om een nadere bespreking om tot eenheid te komen waar men nu elkander kerkelijk wederzijds be schuldigingen naar het hoofd slingert. Na brede bespreking werd be sloten om op een volgende ver gadering een inleiding pro 'en contra de gemene gratie te hou den. le klasse: Yerseke IIINieuw- dorp I 17; Wissenkerke I Kloetinge I 23. De spanning is er ver uit en de interesse begint te dalen on danks het feit, dat de kampioen nog niet definitief bekend is. De deelname door verschillende elf tallen aan de K.N.V.B.-beker wedstrijden en de terreinafkeu ringen van de laatste weken heb ben aan de belangstelling geen goed gedaan. Het zou aanbeve ling verdienen geen bekercom petities tussen de gewone com petitie-programma's in te lassen. Yerseke III werd nog eens een keer door Nieuwdorp afgekraakt en Kloetinge slaagde er in Wis senkerke in eigen huis te over winnen en dat mag als normaal worden aangemerkt, hoewel de cijfers der Kloetingse overwin ning niet bijzonder sprekend zijn. 2e klasse A: Arnemuiden II Kattendijke I afgek.; Cortgene INieuwdorp II 140; Kapelle INieuwland I afgek. De destijds gestaakte wedstrijd moest in deze klasse worden verder gespeeld. Hoewel beide verenigingen op de hoogte wa ren van de beslissing, dat de wedstrijd alleen voor de nog resterende tijd zou worden ge speeld, liet de scheidsrechter de gehele duur spelen. De arbiter liet rich door de besturen niet overtuigen en de besturen zullen niet begrepen hebben, dat ook officiële aanschrijvingen ge bruikt kunnen worden om scheidsrechters te overtuigen. Intussen werd het een inmaak- solo van Cortgene, zodat een twintig minuten meer of min der er niet veel toe deden. De terreinen in Arnemuiden en Kapelle hadden het overtollige vocht nog niet verwerkt schijn baar en de daarop voorgeschre ven ontmoetingen moeten dus nog even worden uitgesteld. 2e klasse B: Kats II's-Heer Ktndrikskinderen I 1—4; Krab bendijke IIColijnspl. Boys II 6—1; Kloetinge IIHansw. Boys III 35; Wemeldinge IICort gene II afgek. Voor 's-Heer Hendrikskinde ren was Kats II geen lastige klip schijnbaar en deze werd dan ook vlot omzeild. Krabbendijke II voelde er niets voor om een tweede strop te halen op Noord- Beveland en keerde met een welverdiende en klinkende over winning terug. De ontmoeting tussen de zwakkere broeders eindigde zowaar in een Hans- weertse overwinning, hetgeen nog een kleine verrassing was. Waterstanden. Keulen 471 0.25), Ruhrort 380 0.35), Lobith (Rijn) 1378 0.65), Nijmegen (Waal) 1162 l0.21), Arnhem (Nederrijn en Lek) 1122 0.21), Deventer (IJssel) 556 0.08), Borgharen 4281 (—0.26), Belfeld (Beneden- Maas) 1355 (—0.31), Venlo (Maas) 1304 0.28), Grave (be neden de sluis) 600 0.30), Lith (laag water Maas) 277 0.38), Vreeswijk (laag water) 3.10 (—0.09). Kerk en Zending. Ned. Herv. Kerk. Beroepen te Ingen, H. G. Be neder te Baarland; te Kampen (vac. G. v. Doorn), K. C. van Gor- com te 's-Gravenzande. Bedankt voor De Lier, C. G. Wiegers te St. Pancras; voor Haren, Th. G. v. d. Brug te Apel doorn. Geref. Kerken. Beroepen te Harderwijk, J. W. Nawijn te Avereest; te Wester- iee, J. F. Mantz te Hantum (Fr.); te Lippenhuizen-Her ik, P. C. de Vries, cand. te Zaandam; te Nieu- v/endijk, S. Neer' en te Dederrts- vaart; te Ferwerd, W. P. J. Zwerver te Hijken; te Oosthem en te Goënga, H. K. Poelman, cand. te Groningen; te Rotte- valle, Wartena" Stiens en te OldeboornAkkrum, E. H. Na gel, cand. te Haren (Gr.). Aangenomen naar Zaandam (vac.-M. Boukema), C. van Rij te Houwerzijl. Bedankt voor Den Ham, W. H. J. de Boer te Midwolda; voor Oude en Nieuwe Biitzijl en voor Zoetermeer, F. Vroon te Wilnis; voor Moerdijk-Zevenbergen, J. Firet, cand. te Dordrecht. Geref. Kerken (Art. 31 K.O.) Beroepen te Batavia, J. P. van der Stoel Jr. te Groningen; te Delfzijl, J. v. d. Haaven te Bruch- terveld. Chr. Geref. Kerken. Tweetal te 's-Gravenzande, J. P. Geels te Den Haag-Oost en L. S. den Boer te 's-Gravenhage (West). Beroepen te Barendrecht, G. A. Zijderveld te Zwijndrecht; te Nordeioos, J. C. van Ravenswaay te Zaamslag. Bedankt voor Veenendaal, J. P. Geels te Den Haag-Oost; voor Urk, G. A. Zijderveld te Zwijn drecht. Geref. Gemeenten. Beroepen te Terneuzen, Chr. v. d. Woestijne te Ridderkerk. Bevestiging en Intrede ds P. v. Til. Ds P. v. Til, ber. predikant te Middelburg, momenteel te Amersfoort, is voornemens op Zondag 29 Februari a.s. des mid dags in de Noorderkerk en des avonds in de Hofpleinkerk zijn intrede te doen. Ds H. Veldkamp zal hem in de morgendienst in de Noorderkerk bevestigen. V eilingsbcrichf en. GOES. Veiling van 16 Febr. J Groenten: Spruiten 3039, Wit- lof 1516, Groene Savoyekool j 1821, Boerekool 614, Rode- j kool 1013, Peen 66.50, Uien (kleine) 12, Koolrapen 5, alles per 100 kg. SCHEEPVAARTBERICRTEN. 16 Febr.: Gepass. naar Ant werpen: Noordkaap van Pes; En- gea van Pes. Gepass. van Ant werpen: Den Helder naar Am sterdam; Tuo Gadis naar Shore- liam; Lado naar Engeland; Con- gostroom naa^ Amsterdam; Hol lands naar Aporto; Gino naar Kopenhagen; Borelli naar Yar mouth; Bill S naar Yarmouth; Algenib naar Z.-Amerika; Kaap Valga naar Molmö; Lunden naar R'dam. 17 Febr.: Gepass. naar Ant werpen: Nexief van Rotterdam; Rempang van Rotterdam. Ge pass. van Antwerpen: Duurswold naar Londen. Waf brengt de radio? PROGRAMMA VOOR HEDENAVOND. HILVERSUM I, (301.5 M.)| N.C.R.V. 6.00 Ned. koren en corp sen. 6.S0 Regeringsuitzending. 7.09 Nieuws en iveeroverzicht. 7.15 Leger des Heilskwartier. 7.S0 Het actueel geluid. 7.45 Eng. les voor gevorderden. 8.00 Nieuws. 8.05 Progr. proloog. 8.15 Georg Kuh- lenkampf speelt viool. 8.20 Con certgebouworkest. 9.30 Tweedo l(j- densoverdenklng. 10.00 Engelse liederen. 10.30 NleuwB. 10.45 Avondoverdenking. HILV. U, (415 M.): V.A.R.A. 6.00 Nieuws. 6.20 Potpourri-Inter nationale. 6.30 Radiovolksunlver- slteit. 7.00 Orkest. 7.15 Regerings uitzending V.P.R.O. 7.80 Voor do jeugd. 7.45 „Lezen in de Bijbel". V.A.R.A. 8.00 Nieuws. 8.15 Om roeporkest. 9.10 Schuldig of on schuldig? 9.15 Uit Neerlands ver leden. 10.05 Tango-rumba orkest. 10.45 Van boelc tot boek. 11.00 Nieuws. Donderdag 12 Februari. HILVERSUM I, (301,5 M): K.R.O. 8.00 Nieuws. 8.15 .„Pluk de dag". 9.00 Voor de vrouw. 9.05 Symphonie concert. N.C.R.V. 10.00 Koorzang. 10.15 Morgendienst. 10.45 Vioolspel. K.R.O. 11.00 Ra dioziekenbezoek. 11.45 Orgelcon cert. 12.03 Muslcale melange. 12.30 Weeroverzicht. 12.33 Lunch concert. 1.00 Nieuws. 1.25 Lunch concert, vervolg. 1.45 Hors d'oevre N.C.R.V.: 2.00 Omroeporkest. 2.40 Causerie voor de vrouw. 3.00 „Goede bekenden". 3.50 Ancora Trio. 4.00 Bijbellezing. 4.45 Strijk kwartet. 5.00 Radio Jeugdjour naal. 5.30 Orgelconcert. 6.00 Holl. emigranten ln Canada. 6.30 Rege ringsuitzending. 7.00 Nieuws en weeroverzicht. 7.15 „De vaart der volken". 7.45 Regeringsuitzen ding. 8.00 Nieuws. 8.05 Steravond. 9.15 Famtllecompetitle. 9.45 Ster avond, vervolg. 10.30 Nieuws. 10.45 Avondoverdenking. HILVERSUM II, (415 M) A.V.R.O.8.00 Nieuws. 8.45 Strijk orkest. 9.15 Morgenwijding. 9.35 „Arbeidsvitaminen". 10.30 Van vrouw tot vrouw. 10.50 Kleuter- progr. 11.20 Werken van Rosy Wertheim. 12.00 De Kwintetspe lers. 12.30 Weerpraatje. 12.33 „In 't Spionnetje". 12.38 Pianospel. 1.00 Nieuws. 1.15 Pierre Palla speelt orgel. 2.20 Zang. 2.40 Piano spel. 3.00 Voor zieken en gezon-, den. 4.00 Van vier tot vijf. 5.00 A.V.R.O.-Kaleidoscoop. 5.20 Welk dier deze week? 5.50 Regerings uitzending. 6.00 Nieuws. 6.30 The Romancers. 7.00 Het klokje van 7. 7.05 Tom Poes. 7.15 Musette or kest. 7.30 Radio Volksmuziek school. 8.00 Nieuws. 8.15 Orkest, 9.15 Hoorspel; „De Vlucht". 10.30 Fluit- en pianospel. Ainsterdamsche Effectenbeurs. Slotkoersen op 17 Februari 1948 medegedeeld door; Incasso-Bank N.V. Goes. maar zo lusteloos Ge behoeft juist geen ziek bed gehad te hebben om U slap en lusteloos te voelen. Juist na tijden van spanning, óók van tekort aan lichame lijk en geestelijk voedsel, zijn die verschijnselen aan de orde van den dag. Neem een tijdje Sanatogen. Dit zenuwstec> kend voedsel brengt Uw zenuwgestel weer op peil en ge komt ook lichamelijk weer op krachten. Hel stnuwslotkend voedsel. (Ingez. Med.) Nederland 1938 dito 1947 dito 1937 Dollarlen. Ned. N.WéS. Spaarcert. Indië 1937 Kol. Bank N. I. Hand. Bank N. Hand. Mij. A.K.U. Bergh Jurg. Berkel Pat. Calvé Deltf Centr. Suik. Fokker Gelder Zn. Hoogovens Unilever Ned. Ford Ned. Kabel Philips Gl. Wilton F. Billiton Ie dito lie Dordt Olie j Kon. Olie A'dam. Rubb. Band. Rubb. D. Bat. Rubb. O. Java Rubb. Serbadjadl H. Am. Lyn J. C. Japanl. K. N. Stoomb. Kon. Paketv. 1007,. 1007,, Scheepv. Unie 184% 182% 98'Vio 98% Rott. Lloyd 179 177 987.. 98% Stv. Nederl. 184% 183 103 103% H.V.A. 253% 254% 81% 81% Java Cult. 119 119 100% 100% N.I.S.U. 125 126 95% 95% Vorstenl. 637,, 63 115% 116 D. Bat. Mij. 175% 176 133% 132% Dell Mij. 199% 197% 190% 192% Senembah 167 168 182% 182% Muller Ie 186% 315 "317% dito lie 170 173% 124% 125 A'dam Bk. 179% 174% 199% 197 Holl. Bk Unie 225 225 224 .224 Incasso Bank 197 Rott. Bank 179% 176 164 164 Tw. Bank 188% 189% 205% 204% Anaconda 32 31% 308% 307% Beth. Steel 98% 99% 390 388 Chrysler 113 312% 318 Gen. Motors 53% 395 392% Intern. Nick. 27 26% 224% 225% Kennecott 44 45 540 540 Rep. Steel 23% 23% 471 470% U. S. Steel 72% 72% 320% 323% Cit. Service 33 33% 348% 348% N. American 15 14% 176% 177% Cont. Oil 48% 49% 147% 149% Midcont 124% 124 Phil. Oil 56% 91% 90% Shell Un. 32% 32% 93 93 Tide Wat. 19% 19% 219 217% Baltimore 10% 163 161 Miss. K. T. 3% 189% 188 Pennsylv. 17% 17% 168 166% N. Y. Centr. 12% 12% door D. S. K ui'. -y. VI, v//'\|y, 79. Snap werd voorzichtig ach ter in de auto op de bank ge legd. „Goeie reis, Snap!" zei de veld wachter met benepen stem. „Dag, Snap'. Beterschap hoor! En ik kom je gauw eens opzoeken, hoor!" Snap keek nog eenmaal naar de plek tot waar hij het spoor had gevolgd. Toen keek hij de veldwachter aan, alsof hij zeggen wou! „Ik kon 'tniet helpen, baas, dat ik de dief niet heb gepakt!" Toen de auto wegreed, draaide Snap zijn kop zó, dat hij door de achterruit zijn baas kon zien. Die wuifde zijn lieveling na totdat de auto uit het gezicht verdwenen was. 80. „Nu is alles verloren!" klaagde de veldwachter. Hij zat met zijn rug tegen een boom, z'n hoofd in z'n hand. Door en door moedeloos. „Snap was de dief op' het spoor. Had hem misschien bijna. En hoe zullen we hem nu ooit vinden?" „Moed houden, Pakan!" zei Ko- bus. Hij kon niks anders beden ken om de veldwachter te troos ten. „Arme Snap", kreunde de veld wachter, „Wacht 'es!" zei Kobus. „Daar schiet me wat te binnen 1"

Zeeuwsch Dagblad | 1948 | | pagina 3