Brovinci^K Opheffing distributie fietsen, fiets banden en serviesgoed. l^^etU^ending] ,<As utf- te MOSSEL VERZENDING STAGNEERT. Men moge dan al van het Be- drijtsschap voor Visserijproduc ten verklaard hebben, dat van een stopzetting van de uitvoer van mosselen naar Frankrijk geen sprake is, een feit is toch, dat geen mosselen voor dit land, door de exporterende handelaars worden gekocht, zodat de totale uitvoer nog geen kwart bedraagt van de hoeveelheid die voor de devaluatie van de franc weke lijks werd afgeleverd. Alles wat thans geleverd wordt gaat naar België of naar de inleggerijen. In verband met de achteruit gang in het visgewicht der mos selen zullen voor de verwer king in de inleggerijen door het Aan- en Verkoopkantoor de beste mosselen beschikbaar wor den gehouden voor deze inleg gerijen. Het minimum visgewicht voor de kwaliteit B extra is in verband hiermede vastgesteld op 20 kg. per 100 kg. bruto. STATENKRING VI.ISSINGEN C.-H. UNIE. Voor bovengenoemde Staten- kring sprak Zaterdagmiddag j.l. het Tweede Kamerlid de heer Mr W. F. E. Baron van der Feltz. De voorzitter, de heer J: Deij, sprak er zijn teleurstelling over uit, dat de heer H. Kikkert ver hinderd was op deze vergade ring te spreken. Hij dankte evenwel de heer v. d. Feltz voor zijm bereidwilligheid om een rede te houc'en. Ingekomen was een medede ling van Mevr. A D. Hartjes Nijland, dat zy om gezondheids redenen niet in staat is het be stuurslidmaatschap te aanvaar den. Voor Westkapelle, is als bestuurslid aangewezen de heer Chr. Kleinepier. Het bestuur is als velgt sa mengesteld: Voorzitter: J. Dey. Oost-Souburg; secretaris: W. Sanderse Jr., Vlissingen; pen ningmeester: F. van Subben, Vlissingen: J. Koens Azn., öig- gekerke; W. P. R'oose, Koude- kerke; A. H. S. Stemerding, Wes:-Souburg; H. C. A. Varel, Ritthem; .Chr. Kleinepier, "West- kapeïle; W. Kruizinga, Vlissin gen. Voor Zoutelahde zal alsnog een lid worden aangewezen. De eerstvolgende vergadering werd vastgesteld op Zaterdag 21 Februari a.s., om drie uur, te Oost-Souburg. De voorzitter wekte alle leden op deze be langrijke vergadering bij te wo nen, waarop hij zal spreken over j „Uitbouw der Chr.-Historische j Unie en Propaganda". Vervolgens besprak de heer V. d. Feltz in een aandachtig ge volgde Tede het actuele onder werp „Het Regeringsbeleid in zake Ned.-Indië" Hy schetste de toestand onmiddellijk na de bevrijding, hoe de staatkundige toestand zich deze jaren verder heeft ontwikkeld en liet duide lijk het resultaat zien van de vele onderhandelingen, die met de Republiek zijn gevoerd. Op deze interessante rede volgde een langdurige discussie en wer den ook vragen gesteld over de aanstaande verkiezing, de scha deregeling, speciaal voor de zeer zwaar geteisterde gebieden, w.o. Walcheren e.a„ welke door de spreker breedvoerig werden beantwoord. HOTEL DE L'EUROPE HEROPENT HAAR POOKTEN. Domburg streeft met kracht naar herstel van de geleden scha de en ziet nu en dan wel duidelijke successen op die pogingen. Daar was b.v. Zaterdagmiddag de we deropening van het hotel de I'Eu- Tope. De eigenaar-beheerder, de heer J. F. Seijdel ontving een stroom van kijkbezoekers, welke ln zijn geheel gerestaureerd hotel ntet alleen de honderd en een bloemstukken hadden te bewonde ren, maar ook een blik mochten slaan ln de conversatlezaal, de bnr, de nieuwe gecreëerde recep tie- en eetzaal, slaapkamers, bad kamers. Zij, die dg ruïne in drt ko lossale gebouw hebben gezien na de bevrijding, konden zich verblij den en verbazen over de energie van mevrouw Seijdel en haar man. Moeite noch kosten zijn gespaard, het ganse meubilair is vernieuwd. Vol lof was de heer Seijdel voor de hulp bij de uitvoering, hij noemde de heren A. F. Groosman, architect te Rotterdam. A. v. d. Hage, timmerman, v. d. Hoven, schilder en A. A. Jellema voor electrlsche en sanitaire installatie. De voorheen verwaarloosde over turn krjjgt een fraaier aanzien en een passender bestemming. Reeds ontvangt Seijdel aanvragen voor logies; hy wil zijn hotel het hele jaar openstellen. Konden ln 1947 niet alle gega digden worden gehuisvest, deze zomer zullen er minstens 80 bed den meer beschikbaar zijn. De heer Seijdel. de vlotte pro- prlétair-gérant, wil vooral in Zwitserland, vanwaar hij veel toe risten verwaoht, krachtig recla me maken, waarmee de ganse badplaats ongetwijfeld zal worden gebaat. PERSOONLIJK DAMKAM PIOENSCHAP TAN ZF.ELAND. Op 21 Februari a.s. begint het tournooi. om het persoonlijk Damkampioenschap van Zee land, waarvoor weer grote be langstelling bestaat De volgen de spelers nemen aan dit tour nooi deel: J. Sinke (titelhouder) en L. Anderson uit Goes: J. Blom, J. Rijkse en L. Zuidweg uit Yerseke; C. K. Kaan, Koude- kerke; W. Boogaard, W. Lente, J. Strooband Sr. en J. Stroo- band Jr. uit Middelburg; A. W. Kaat, Kapelle en F. Branden- burgh uit Haamstede. Het tournooi is sterk bezet *n men verwacht een spannende wedstrijd. Strooband -Jr. neemt de plaats in van de Jonge, die verhinderd was aan de Uitnodi ging gevolg te geven. Kaan, Rjjkse en Zuidweg nemen voor het eerst aan de finale deel. DE GESTER VERZENDING IN JANUARI. In Nederland werden 292.122 stuks oesters afgenomen. Naar België werden 1.132.735 stuks geëxporteerd. naar Engeland 26B.000 en naar Duitsland 3.750; diversen 71.700. In totaal 1.788.307 stuks. In ons land werden deze maand veel minder oesters dan in Januari 1947 afgenomen. (Een gevolg van de weeldebe lasting?) België nam 350.000 meer af en Engeland bijna 250.000 meer. Dit vindt zijn oor zaak wel in het feit, dat het Ja nuari 1947 hard vroor en het thans gunstig weer is. In totaal zijn thans afgeleverd 9.756.672 oesters tegen 10.533.167 in het voorgaande seizoen. Distr. verg, N.CA.B. Zaterdag zijn de plaatselijke af delingen der Ned. Christelijke I.andarbetdersbond ln Oost- Zeeuwsoh Vlaanderen onder lei ding van de heer W. Faas uit Zaamslag ln vergadering bijeen geweest. Uit het jaarverslag van de se: cretarls, de heer J. Pijpelink bleek dat het vooroorlogse ledental nog niet ls bereikt, ondanks de groei in het afgelopen jaar. Volgens de mededelingen van de heer Pljpeiliik deden de afdelin gen te Temeuzen en Zaamslag, aan huisbezoek. De heer Vingerling te Goes sprak daarna over de lonen ln de landbouw. Volgens spr. waren er geen re denen om juist in de landbouw de lonen lager te stellen. Indlerf de regering haar loonpolitiek niet wijzigt, zouden ztch wel eens ern stige moeilijkheden kunnen voor doen. De Stichting voor de Landbouw zou volgens de heer Vingerling, alle mogelijke moeite doen, om tot een oplossing te komen. Bij de bespreking werden o.m. verschillende grieven tegen de D.U.W. ter sprake gebracht. VLISSINGEN. Vlissingen ontvangt zijn militairen. x Ook Vlissingen heeft zich ge reedgemaakt voor de ontvangst van de terugkerende militairen. Een aantal personen uit de Band Nederland-Indtë, Kath. Thuisfront. P. I. T,, N.I.W.I.N. en' G.O.T.W., hebben ln samenwerking met het gemeentebestuur de ont vangst georganiseerd. Wanneer hedenmiddag de mili tairen in bussen arriveren, zullen ze offtoteel ten stadhuize worden ontvangen. Dit zal slechts kort duren, daar de jongens zo spoedig mogelijk met de bus tot voor de deur zul len worden gebracht. Op 18 Februari a.s. zal er een huldigingsavond worden gehou den in het Concertgebouw. De tijd van aankomst is nog niet precies bekend, doah alge meen wordt verwacht dat dit tps- sen 5 en 6 uur n.m. zal zijn. MIDDELBURQ. Aanrijding. De Commissaris van Politie te Middelburg verzoekt hen, die op Maandag 9 Februari j.l. te on geveer 7.50 u. getuige zijn ge weest van een aanrijding van een voeganger door een wielrij- aer, welke van uit de poort naar het evacuatiëbureau de .Zuid- singel opreed, zich op zijn bu reau te melden. Vereniging van leerllng- scheepswerktuigkundigen. Voor de Vereniging van leerllng-scheepswerktuigkundigen trad, in een der lokalen van de Machinlstenschool, op de heer F. Bollen, ambtenaar der P.Z.E.M. te Middelburg, die na het ope ningswoord van de heer Vlsscher, directeur der school, begon met het vertonen van lantaarnplaatjes die de vroegere schoonheid van ons vroeger zo mooie Waloheren uitbeeldden. Na de pauze zette de heer Bol len zijn voordracht voort met de vertoning van de Droogmaking en daarna de Wederopbouw. Het was eeir prachtige avond, zo verklaarde de heer Vlsscher in zijn slotwoord en wij zijn veran derd van mopperaars ln dankbaTe bewoners van het dierbare Wal cheren. want we hebben nu gezien wat gedaan is sedert de bevrij ding. Voordracht Ds G. Westmyse. Maandagavond hield de beken de predikant Ds G. Westmijse een voordracht voor de loden der Nederlandse Reisvereniging, afd. Walcheren, in de matig bezette groene zaal van het Schutters hof. De voordracht, die tot titel had .„Botsing tussen goud en ge nie in een tragisch kunstenaars leven", behandelde het leven van onze beroemde schilder Rem brandt. Op voortreffelijke wijze wist Ds Westmijse, dit leven met zijn vele strijd uit te beelden. GGES. Vergadering „Luetor et Emergo". Zaterdag werd in de zaal „Slot Ostende" de eerste jaar vergadering van de Studieclub Schilders „Luctor et Emergo" gehouden. Na de huishoudelijke ■verga dering begon om 5 uur een feestavond ter gelegenheid van het één-jarig bestaan, waar ook ae dames der leden en verschil lende genodigden aan deelna men. De voorzitter sprak in zijn slotwoord de hoop uit, dat het le denaantal, tot nu toe 120 is. het volgende jaar tot het dubbele zal oplopen, want nog lang niet alle schilders zijn lid van dezo club. Met het devies „Wij zullen be wijzen, ons vak zal herrijzen"] oesloot de voorzit*» deze gezel lige avond. SOUBURG. Ned. Chr. Bond van personeel in Overheidsdienst. In de afgelopen w eek- hield de afd. Souburg van bovengenoem de bond in „Rehoboth" baar le jaarvergadering. De leiding van deze vergadering beruste bij de voorzitter de heer P. Vin gerling. Hij kon in zjjn opening-s woord spreken van een behoor lijke groei der afdeling. 16 Jan. 1947 werd begonnen met 27 4e- den en thans zijn er 36 leden. Volgens het jaarverslag var de secretaris was -er een gezon de samenwerking onder de le den. De penningmeester had de boeken met een batig saldo van f 100 afgesloten. De heer Wallenburg, werd als penningmeester herkozen. De avond was gevuld met film en voordrachten. De heer P. v. d. Putte, voor zitter der Chr. Besturenbond al hier, sloot de vergadering. AAGTE KERKE. Filmavond. Vrijdagavond gal de Oranje vereniging een filmavond. Ver- Schillende teken- en natuurfilms' werden vertoond met als hoofd film „Moedig Bloed". Een en an der werd verzorgd door de Firma de Muijnck te Middel burg. SEROOSKERKE <W.) „Tot wederdienst bereid". In het stampvolle vergaderlo kaal heeft de reeiteerciub Za terdag- en Maandagavond het blijspel „Tot wederdienst be reid" opgevoerd. In het uit drie bedrijven bestaand stuk werd door negen personen meege speeld. Het op vlotte wijze gespeelde stuk viel bij het publiek, gezien het applaus, goed in de smaak. MELISKERKE. Jaarverg. „Con Amore". Zaterdag heeft de Chr. Gem. Zangvereniging „Con Amore" haar tweede jaarvergadering ge houden. Bij de bestuursverkie zing werden gekozen de heren J. Riemens en A. Janse. Besloten werd de min. bij drage van donateurs op f 1 's jaars te stellen. Eveneens werd besloten om deel le nemen aan het concours van de Ring Zeeland van de Chr. Zangverenigingen. ARNEMUIDEN. Vergadering Landbouwvereniging. De Landbouwvereniging „Ons Belang", kwam hi algemene ver gadering bijeen onder leiding van de heer J. Polderdijk. Bij de bestuursverkiezing wer den de heren J. Scheele herkozen en M. C. v. d.- Hoek gekozen. De afvaardiging naar Krlr%-- en Algemene vergadering der Z.L.M. zal door het bestuur worden ge regeld. De heer Ir Stolp vertoonde vervolgens een film over het 100- jarlg bestaan der Z.L.M. die bij de aanwezigen zeer in de smaak viel. Door de heer Stolp werden naarna nog enige vragen beant woord. GAPINGE. Verg. „Onderlinge Hulp". Dezer dagen kwam het Varkens fonds „Onderlinge Hulp", onder leiding van dhr C. Langebeëke ln jaarvergadering bijeen. Volgens de jaarverslagen was slechts de schade van vier onge vallen vergoed. De aftredende bestuursleden, de heren J. Louwerse en J, A. Vos, werden herkozen, terwijl in de plaats van de heer M. Luitwieler die bedankte, gekozen werd de heer M. Goedbloed. Besloten werd om als lid van de Federatie van varkenshouders te bedanken. WOLPH AARTSDIJK. Feestavond „Z.P.M." en „L.J.G." Vrijdagavond heeft de Wol- phaartsdijkse afd. der „Zeeuwse Plattelandsmeisjes" met de plaat selijke afdeling der „Landbouw Jongerengemeênschap" in „T. A. V. E. N. U." een feestavond ge houden. De voorzitter, de heer J. Lindenberg, riep de vele aanwezi gen een hartelijk welkom toe. Het muzikale gedeelte van de ze avond werd verzorgd door het onlangs opgerichte „L.J.G.-orkest" uit Zuid-Beveland. De Z.P.M. verzorgde .een ta bleau, terwijl de „zeven wilgen" de lachlust der aanwezigen op wekte. De dames* v. d. Voorde en Strijd en de heer C. Klompe zon gen enige liederen. Na de pauze werden door drie meisjes en vijf jongens „De schat uit Congo" opgevoerd. 's-HEER ARENDSKERKE. Buitenkansje. Dinsdag 17 Februari a.s. wordt te Amsterdam te water gelaten het m.s. Arendskerkc, dat ge bouwd is voor rekening van de Verenigde Scheepvaartmaat schappijen te Den Haag. Het schip heeft dezelfde naam gekregen als het schip, dat tij dens de oorlog is gezonken en genoemd was nagr 's-Heer Arendskerke. Op kosten van deze Maatschappijen zal van elke school in de gemeente één ieerüng vergezeld van een on derwijzer de tewaterlating bij mogen wonen. Bovendien wordt |ien een lunch aangeboden. Een niet te versmaden buitenkansje! KRABBENDIJKE. Buurtvereniging „De Baan". De buurtvereniging „De Baan" hield haar jaarvergadering on der voorzitterschap van de heer A. M. ZuidwegBurger. Uit het verslag van de secre taris bleek, dat de vereniging vooruitgaat. Het jaar 1947 werd afgesloten met een baiig saldo. Besloten werd om binnenkort een gezellige avond te houden. Eveneens werd ln principe beslo ten om evenals vorig jaar weer een reis te organiseren. De beide aftredende bestuurs leden de heren Joh. Griep en J. J. Lagendijk, resp. penningm. en secr., werden herkozen. Na nog enige besprekingen, tijdens welke een voorberei dingscommissie werd benoemd Naar het A.N.P. verneemt, Is opheffing van de distributie. de rantsoenering voor fietsen, fietsbanden en serv.esgoed opge heven. In verband biermede deelt het ministerie van Economische Za ken het volgende medé: Het is begrijpelijke dat men in brede lagen van de bevolking gaarne zekerheid wenst omtrent de toekomstige ontwikkeling van de distributie van industriële ge bruiksgoederen. v Het spreekt vanzelf, dat ook de regering zich bij voortduring af vraagt of het handhaven van de bestaande- distributiemaatregelen nog langer noodzakelijk is, terwijl tevens wordt nagegaan op welke wyze de huidige distrihutiemaat- regelen aan de zich steeds wijzi gende economische situatie dienen te worden aangepast. De regering laat zich bij de be oordeling van deze vraagstukken leiden door de gedacht^ dat een zo spoedig mogelijke opheffing der rantsoeneringsmaatregelen niet alleen gewenst, doch nood zakelijk is. Zij meent echter, voor namelijk in verband met onze benarde deviezenpositie, voorlopig ten aanzien van bepaalde ge bruiksgoederen nog de nodige voorzichtigheid in acht te moe ien nemen. Onzekerheid ten aan zien van de deviezensituatie brengt met zich mee, dat van een verzekerde import van tal van onontbeerlijke grond- en hulp stoffen nog niet kan worden ge sproken. Besloten is om met ingang van heden de rantsoenering van de artikelen fiétsen, fietsbanden en serviesgoed op te heffen. Verwacht mag worden, dat ftet in elk geval mogelijk zal zijn de productie van de eerstgenoemde artikelen op een peil le handha ven, dat aan een redelijke be hoefte kan worden voldaan. Aangaande serviesgoed kan het volgende worden opgemerkt. De productie is vrijwel op voor-oor- logs peil. In vroegere jaren wer den echter regelmatig grote hoe veelheden geïmporteerd. Dit laat ste en het feit, dat er tengevolge van de oorlogsomstandigheden een grote inhaalvraag bestaat, veroorzaken de schaarste aan serviesgoed. De huidige distributieregeling is echter onbevredigend gewor den. omdat na voorziening van de voorrangscategorieën, zoals repa- triërenden, huwenden enz. thans een aanzienlijke hoeveelheid over blijft. Het is evenwel onmogelijk door middel van een eenvoudig distri butiesysteem te zorgen, dat deze goederen daar komen, waar zij het meest nodig zijn. Aangezien 85 pet, van de pro ductie uit utility-aardewerk be staat is te verwachten, dat na slechts zij. dte aardewerk strikt nodig hebben, dit eenvoudige goed zullen kopen. Verwacht mag Worden, dat degenen, die met hun resterende serviesgoed nog even voortkunnen, niet tot aanschaf fing van het utilitygoed zullen overgaan. Er is voorts een regeling ge troffen, dat die soorten aarde werk, welke speciaal voor zieken huizen, horecabedrijven e.d. ver vaardigd worden, ook aldaar te recht komen. Tenslotte zij opgemerkt, dat door aantrekken van werkkrach ten en door gedeeltelijke mecha nisering de productie van ser viesgoed dusdanig wordt opge voerd, dat binnen afzienbare tjjd een redelijk voorzleningspeil zal zijn bereikt. Textiel voorziening. De situatie op het terrein der tevtielvoorziemng kan het beste zo worden getypeerd, dat ondanks bet feit, dat bepaalde téxtielgoe- deren nog moeilijk verkrijgbaar zijn, men op de geldig verklaar de textielpunten, dit in tegen stelling tot de toestand van een half jaar geleden, in vrij ruime mate tegen redelijke prijzen, nut- j tige textielgoederen kan kopen. Ondanks de huidige moeilijke 1 deviezenpositie is het waar schijnlijk, dat de binnenlandse voorziening met textielgoederen voorlopig ongeveer op het huidi ge peil kan worden gehandhaafd. Het is evenwel nog niet moge lijk met zekerheid te zeggen hoe veel textielpunten in totaal over het jaar 1948 zullen worden gel dig verklaard. Distributie se,boenen. Wat betreft de distributie van schoenen zü opgemerkt, dat de schoenindustrie in belangrijke mate afhankelijk is van de mo gelijkheid voldoende grondstoffen te importeren. Zolang de zeker heid van de import niet vaststaat mag het niet verantwoord worden geacht, de schoenenrantsoenering op te heffen. Brandstoffen. Het is, m verband met de hui dige productie- en importmoge- lijkheden, noodzakelijk gebleken het vastgestelde rantsoen brand stoffen voor het huidige stook! seizoen op 12 eenheden per gezin te handhaven. Gebleken is, dat Toen het nieuws bekend werd. Nauwelijks was het bericht, dat fietsen, fietsbanden en ser viesgoed, zonder bon te ver krijgen waren, wereldkundig gemaakt, of de betreffende winkeliers werden bestormd door huisvrouwen, die de afwas hadden laten staan, mannen, die het er voor over hadden te laat op hun werk te ver schijnen en kinderen die de school -verzuimden. Armen vol banden en ser viesgoed werden de winkels uitgedragen, zodat degenen die nog «en afwachtende houding aannamen deze spoedig herza gen, in de mening (die nog wel eens gerechtvaardigd zou kun nen bftjken te zijn) dat er bin nen enkele dagen geen band of kopje meer te verkrijgen is. Zo snel kwam het bericht, dat enkele ambtenaren van de C.C.D. nog van niets wisten, toen op de Goese markt een koopman met een met banden beladen wagen verscheen en luidkeels verkondigde, dat zijn banden zonder bon en voor nlet-zwarte prijs te koop wa ren. De ambtenaren riepen de man een halt toe, maar met een breed gebaar werden ze weggezonden: „De banden zijn zonder bon en jullie hebben niet naar de radio geluisterd!" mede een grSot aantal kleine kinderen en een belangrijk deel der studerende jeugd werd gehol pen. Tabaksrantsoen. Kleine verlaging Ondanks de moeilijke deviezen positie is er steeds naar gestreefd het tabaksrantsoen zo ruim mo gelijk te houden. Juist in verband met deviezenschaarste zal het in de naaste toekomst zeker niet mogelijl^zijn het tabaksrantsoen te verhogen. Zelfs moet met de mogelijkheid van een kleine rant soenverlaging rekening worden gehouden. In verband met ge ruchten omtrent een mogelijke opheffing van de rantsoenering van kerftabak kan nog worden medegedeeld, dat een dergelijke partiële opheffing, zoals indertijd voor sigaren is geschied, niet wordt overwogen. Zeep. De regering streeft er naar, om ook voor het artikel zeep een Wat brengt de radio? PROGRAMMA VOOR HEDENAVOND. HILVERSUM I (SOI,6 M.): N.C.R.V.: 6.00 Ned. koren en corpsen. 6.30 Regeringsuitzending. 7.00 Nieuws en vveeroverzicht. 7.15 Leger des Heils. 7.30 Het ac tueel geluid. 7.45 Engelse les voor gevorderden. 8.00 Nieuws. 8.15 Phiiharmonisch orkest. 9.10 Eer ste jydensoverdenking. 9.40 En semble. 10.10 Volksliederen. 10.30 Nieuws. 10.45 Avondoverdenking. HILVERSUM II (415 M.): V.A.R.A.: 6.00 Nieuws. 6.20 Pia nospel door Tonny Sejhifferstein. 6.30 Radio Volksuniversiteit. 7.15 Regeringsuitzending. V.P.R.O.: 7.30 Cursus. 7.45 Lezen in de Bij bel. V.AJLA.: H.00 Nieuws. 8.15 Tango-rumba orkest. 8.45 Hoor spel: De wereld in een draaito neel. 9.45 Concertgebouworkest. 10.30 In de tiiin der poëzie. 10.45 Reportage zes-daagse. Donderdag 12 Februari. HILVERSUM I (301,5 M.): K.R.O.: 8.00 Nieuws. 8.15 Pluk de dag. 9.05 Concert. N.C.R.V.: 10.13 Morgendienst. 10.45 Cesar Franck- j progr. K.R.O.: 11.00 Radlozieken- i bezoek. 11.45 Orgelconcert. 12.03 Pianospel. 12.30 Wee ro verzicht. 12.33 Lunchconcert. 1.00 -Nieuws. 1.25 Lunchconcert, vervolg. 1.45 Hors d'oevre. N.C.R.V.: 2.00 Ama- ti-trlo. 2.30 OrgelkJ anken. 2.40 Voor de vrouw. 3.00 Kwintet. 3.15 Kamerorkest. 4.00 Bijbellezing. 5.00 Radio Jeugdjournaal. 5.30 Cyclus „Het moderne Franse lied" HILVERSUM II (415 M.): A.V.R.O.: 8.00 Nieuws. 8.15 Or kest. 8.42 Van beethoven progr. 9.15 Morgenwijding. 9.35 „Ar beidsvitaminen". 10.30 Van vrouw tot vrouw. 10.35 Don Kozakken- koor. 10.50 Kleuterprogr. 11.20 Gram. 12.00 Musette-orkest. 12.30 Weerpraatje. 12.33 „In 't Spion netje". 12.38 Operette-concert. 1.00 Nieuws. 1.15 Dameskoortje. 2.20 Zang met orgelbegel. 3.00 Voor zieken en gezonden. 4.05 Re prises. 4.45 Vergeten Ned. mu ziek. 5.00 A.V.R.O.-kaleidoscoop. 5.20 Welk dier deze week? 5.30 Jeugdensemble. Waterstanden. Keulen 583 (+0.08), Ruhrórt 505 (+0.27), Lobith (Rijn) 1484 (+0.19), Nijmegen (Waal) 1205 (+0.11), Arnhem (Nederrijn en Lek) 1160 (+0.09), Deventer (IJssel) 568 (+0.11), Maastricht (hoofdsluis) 4447 (+0.06), Borg- hai-en 4407 (+0.05), Belfeld (Be- nedenmaas) 1519 (+0.71), Venlo (Maas) 1457 (+0.62), Grave (be- buiten deze normale'.verstrek- systeem van keuze-bonnen in le neden de sluis) 703 (+0.48), Lith king om een kleine hoeveelheid kolen extra ter beschikking kon worden gesteld. Deze hoeveelheid was zo klein, dat een keuze moest wórden gedaan tussen een aantal categorieën, welke min of meer gelijke reehten konden doen gel den. De keuze is gevallen op de grote gezinnen en als motief hier- voeren, waarop dan of harde zeep, of zachte zeep, of waspoe- der kan worden gekocht. Aan vankelijk opende de olie- en vet- positie hiertoe gunstige perspec tieven. De moeilijke voorziening met chemicaliën maakt het ech ter noodzakelijk deze plannen voorlopig nog op te schorten, zo voor heeft gegolden, dat hier- besluit het ministerie. voor een gezellige avond, werd de vergadering gesloten. WEMELDINGE. Ledenvergadering Chr. school. Vrijdagavond had de leden vergadering plaats der Chr. school onder voorzitterschap van de heer Jac. Wabeke Az. Uit het verslag bleek, dat de school in 1902. is opgericht en thans 4d jaar bestaat. Aanvankelijk met vier lokalen begonnen, is de school in de loop der jaren uit gebreid tot zes. De rekening over 1947 sloot in ontvangst en uitgaaf met een batig slot. Verder vond een geanimeerde bespreking plaats over de ver eniging. ZIEKTKZEE. Uitvoering „De Lofstem". Donderdagavond vierde de Chr. Zangvereniging „De Lofstem" haar 12%-jarig bestaan met het geven van een uitvoering. De opening geschiedde door de op richter en vroegere directeur, de heer H. Wolzak utt Goes. Na het gemeenschappelijk zingen van Ps. 150 1 werd het programma dat uit 17 nummers bestond uitge voerd. Na de pauze werd de penning meesteres mej. Zoeters-v. d. Wer- ve gehuldlgt die deze functie 10 jaar vervulde. Haar werden een 2-tal bouquetten bloemen aange boden. Het duet waaraan hierna be gonnen* werd behoorde wel tot de beste stukken van de avond. Ja- gerslust wel het beste. Een enkele opmerking. Het zou aanbeveling verdienen waneer het koor wat beter geharmonieerde nummers ging instuderen. •In verschillende nummers kwam de zuiverheid ln het ge drang en ook de samenklank kan beter worden. Niettemin viel er op deze avond dite gesloten werd door de heer J. C. Spaans, veel goeds te beluiste ren. ZAAMSLAG. Jaarvergadering Gerei. Knapen- en Meisjesvereniging. De Geref. Knapen- en Meisjes- vereniging hebben dezer dagen onder leiding van de heer J. Phl- lipse, voorzitter der Ouder-Com- missie. hun jaarvergaderingen ge houden. Uit het jaarverslag van de se cretaris, de heer Faas, bleek dat 19 knapen en 21 meisjes lid zijn der respectievelijke vei nigingen. Marie de Kraker leverde een inleiding over „De rijke man" en Aarnout Rouw over „De gouden eeuw". Verder werden samenspraken en reciteerwedstrijden gehouden. Afgevaardigden van de J.V. en M.V. en de Kerkeraad voerden het woord. De Jeugd van de Géref. Kerk te Zaamslag kan met genoegen te rugzien op deze goed geslaagde jaarvergadering. Ned. Herv. Kerk. Beroepen te Steenbergen, H. J. L. Couvee* te Welsum; te Brussel, A. Braakman te Amers foort; te Paramaribo (Suri name), S. J. Bijleyeld te Kims- werd (Fr.), die dit beroep heeft aangenomen; te Doorwerth-Heel- sum, F. H. J. Bik te Voorst. Aangenomen naar Pesse (Dr.), A Ploeger, zend-leraar te Ap- pirigedam; naar Engwierdum, S. de Vries te Siddeburen. Bedankt voor OostwoldDen Hom, J. D. Pienter te Saaksum; voor Wolfaartsdijk, W. L. Heij- mans te Oudelande: voor, Gel- dermalsum, H. W. Cazemier te Wolvega: voor Piers'nii, J. Baar slag te Krabbendijke; voor Rit them (toez.), J. de Boer, cand. te Zaandam. Geref Kernen. Beroepen te Stadskanaal, W. H. J. de Boer te Midwolda; te Koog a. d. Zaan, J. J. Bouwman te Almelo. Bedankt voor Winsum, J. C. Derksen te Ten Post; voor Apel doorn, J. F. "Colenbrander te Ommen; voor Joure, W. H. J. de Boer te Midwolda. Chr. Geref. Kerken. Tweetal te Zwolle, D. H. Bies- ma te Drogeham en P. Wester- loo te Thesinge, Beroepen te Rotterdam-Cen trum, J. H. Velema te Bunscho ten. Geref. Gemeenten. Tweetal te Lisse, J. v. d. Berg te Utrecht en dr C. Steenblok te Gouda. Sportnieuws. ZATERDAG WERD NIET GEVOETBALD. Alle voor Zaterdag 7 Februari 1948 vastgestelde competitie-wed strijden konden wegens onbespeel baarheid der terreinen geen door gang vinden. (Maas) 382 (+0.33). Stuwen open te Borgharen, Linne, Roer mond, Belfeld, Sambeek en Lith. Vreeswijk laag water (Neder rijn en Lek) 317 (+0.07). V eilingsberichten. GOES. Veiling van 9 Febr. Groenten; Spruiten I f18f30; Witlof 115—23; Prei 39 -43; Boorekool 20; Groene savoyekool 615; Rodekool 10; Gele savoye- kool 77.50; Peen 4.507. ZIERIKZEE. Veiling van 10 Febr. Veldsla f 60; Savoyekool 12; Witlof 1013; Kroten 2; Sprui ten 19—38; Boerekool 25; Prei 32—34; Witlof 18—21; Comtesse du Paris 4851; Schone van Northausen 41; Goudreinetlen 41 —43; St. Remy 34; Zaailingen 21 Aansterdamsche Effectenbeurs. Slot koersen op 10 Februari medegedeeld door: Incasso-liank N.V. - Goes. Nederl. 1938 100 100 Scheepv. Unie 187 190% Dito 1947 98°/, 98Vm Rott. Lloyd 183% 184% Dito 1937 98 y2 98% Stv. Nederl. 185% 186 Dollarlening 1037,6 103% H.V.A. 248% 252% Ned. N.W.S., SP/,* 817.6 Java Cult. 117% 119% Spaarcert. 100 100% N.I.S.U. 123 125% Indië 1937, 96*4 96% Vorstenl. 63% 63% Kol. Bank 113 116 D. Bat. Mij 170% 177% N. I. Hand. Bk. 133*4 135% Deli Mij 190% 201% N. Hand. Mij 191% Senembah 162% 168 A.K.U. 193% 194% Muller Ie 191 194 Bergh Jurg. 324 325 Dito He 173 175% Berkel Pat. 127% 129 A'dam. Bk. 174% 175% Calvé Delft 208 210 Holl. Bk. Unie 225 226 Centr. Sulk. 220 222 Incasso Bk. Fokker 210% 212 Rott. Bank 175 175 Gelder Zn. 169% 172 Tw. Bank 186 186% Hoogovens 209% 212% Anaconda 33 33% Unilever 324% 325 Beth Steel 102% Ned. Ford 392 398% Chrysler 116% Ned. Kabel. 320 320 Gen. Motors 55% Philips Gl. 403% 400% Inter. Nick. 27% 27% Wilton F. 233 235% Kennecott. 46% 46% Billiton Ie 545% Rep. Steel 24 Dito lie 479 480 U. S. Steel 74 73% Dordt 02ie 323% 329% Cit. Service 35% 35% Kon. Olie 356 361% N. American 16 A'dam. Rubb. 178% 180% Gont. Oil. 50% .Band. Rubb. 149% 153% Midcont. 41% 41% D. Bat. Rubb. 125% 128 Phil. OU. 59 O. Java Rubb» 1— Shell Un. 33% 33 Serbadjadi 92% 93 Tide Wat. 20% 20% H. Am. Lijn 224 225% Baltimore 11 J. C. Japanl. 164 168 Miss K. T. K. Ni Stoomb. 191% 194% Pennsylv. Kon. Paketv. 173 175 N. Y. Oentr. 13 door D. S. Tot koster in de Ned. Herv. Kerk te Bruinisse is benoemd de heer D. Balvan den Berg. De heer B. de Braber te St.- Philipsland vond in zijn liippen- hbk een ei van 176 gram. De grenskommies P. ten Ha ken is overgeplaatst van Eysden naar Rctranchement. c V FCLi W O 2 9/"" 95 67. „Kun je slootjespringen, was. „Wat is dat?" zei Kobus op- Pakan?" vroeg Kobus. „Stil maar Snap", zei de veld- eens. -* ,,'t Zou er slecht uitzien als ik wachter. „Maak je maar niet on- Er klonk een luid geschrei van dat niet kon", zei de veldwach- gerust, 'k Heb alleen maar een een kind ergens achter de slrui- ter. „Toen ik examen deed voor paar natte voeten. Vooruit maar ken. Snap was niet .te zien. politieman, Had ik een tien' op weer." Ze gingen op een drafje op het slootjespringen." gehuil af. Hij deed een paar stappen te- 68. Snap sloeg een leuk paadje 't Was de schuld van Snap. rug voor een aanloop en met een in dat tussen de landerijen door Daar stond die rakker met een sierlijke sprong kwam hij in de liep. Hij liep soms zo hard, dat pop in zijn bek. En de kleine sloot terecht. hij even uit het gezicht verdwe- meid, van wie de pop was, stond Snap kwam in grote haast te- rten was. Door 't kreupelhout kon er bij en schreide tranen met rug om te zien wat er gaande je hem dan niet zien. tuiten.

Zeeuwsch Dagblad | 1948 | | pagina 3