fOrovinti|ffiaw "??ORT Vergoeding materiële, oorlogsschaden. De Schelde-Rijn- verbinding. Sociale verzekering en contant arbeidsloon Z.L.M. bespreekt ontwerp oorlogsschade. De Zeeuwse Landbouw Maat- de wal, het ongeluk van de loop plank te vallen. Met verwondingen aan het -hoofd en een lichte 'ïersenschud- achappii zal ter bespreking van ding moest het slacnloffer in het het wetsontwerp vergoeding ma- ziekenhuis te Mid.lelourg worden teriële oorlogsschaden op Dinsdag opgenomen. 10 Februari in een buitengewone Rattenbestrijding, vergadering te Middelburg bijeen- komen gevoerde actie succes i heeft gehad blijkt wel uit de me- Beooemirtgcn. dedellngen. die daaromtrent wor- Benoemd tot dijkgraaf van den gedaan, de Stad-Philippinepolder A. F.Vele inwoners zijn van hun du- van Hijfte te Philippine; re kostgangers bevrijd en vooral tot voorzitter van het bestuur bij het opruimen van houtstapels der waterkering van het cala-en rommelhoeken worden meér- miteuze waterschap Bruinisse, F. D. van Vessem te Bruinisse; tot gezworene van de Mek>- polder, H. J. M. Bruggeman te Graauw en Langendam tot lid van het bestuur der j waterkering van de caiamiteu- ze Burgh en Westlandpolder, L. A. van de Zande te Burgh. J. F. Versprille te Kort- gene, secretaris-ontvanger bij besturen der waterkeringen van de calamiteuze Leendert Abra hampolder en de calamiteuze Jonkvrouw Annapoider en ont vanger-griffier van polders, is overleden. opent malen slachtoffers van «Je bestrij- dingscampagne aangetroffen. NW. EN ST. JOOSI.ANB. C.H. Kiesvereniging. Vrijdag 6 Februari a.s. des avonds half acht hoopt in „De Roode Leeuw" voor de Chr. Hist. Kiesvereniging te spreken de heer H. Kikkert, lid der Tweede Ka mer over het onderwerp: J3e huidige politieke toestand". DOMBURG. Eerste bomen geplant'. Maandagmiddag is een begin gemaakt met het bomen planten. Onlangs schonk de familie Pas toor uit Eindhoven 50 bomen, Ontstemming in brede kringen. Het wetsontweru inzake de tot na de verkiezingen. Wel- vergoeding materiële oorlogs- licht, dat minister Lieftinck uit schade ontmoet ln brede krin- <jit politieke tournooiom de el- gen scherpe crities. lende van zovelen toch nog een In een te Breda gehouden bij- bepaalde consequentie zal trek- eenkomst werd er de nadruk op ken Het gaat bij dezo vergoeding lestvereaderin2en aancekon niet in de eerste plaats om de1 V=™ersaaeringen aangekon- verhouding van de getroffen economisch zwakkeren tot* de - economisch sterkeren, doch veel meer om de verhouding van de groep getroffenen tot de groep niet-getroffenen. Het enige ar gument, dat een grond van waarheid kan bevatten is het beroep op 's lands economische toestand, daar de volledige scha- l Schriftelijke Uitspraken bomaanslag Prinsegracht. De drie hoofdverdachten uit de strafzaak, die samenhing met de bomaanslag aan de Prinsegracht op St. Nicolaasavond 1946, wer den gisteren door het Hoog Mili tair Gerechlhof conform de von nissen van de krijgsraad te velde west veroordeeld Kapitein F. J. J. Baron van Heemstra en ser geant A. T. de Boer behielden hun straffen van dertien jaar. Appels: Goudreinetten f19'concert, vervolg. 2.00 Ned. K«- f71. Jonathan 2098, Zure j nierkwartet 2.30 Elck wat Bellefleur 1654, Golden Deli cious 18—71. Lombarts Cal ville 2733. Reinette van Zu- calmaglio 26—35, Courtpendu 1116, Fr. Bellefleur 1222, Keulemans 1628, Zoete Belle fleur 2638, Zoete Ermgaarde 2650, Pomme d'Oranje 16 26,Zoete Campagne 23, alles per 100 K.G. Peren: Comtesse de Paris f 52f 62. Pondsperen 2433, Soldaat J. P. J. Peterse bleef tot i St-Remy 24—3S, Kleiperen IS negen jaar veroordeeld. Groenteteeltvakschool deze maand. j waarvan 21 leilinden te wachten Het staat nu vast, dat nog lagen in het nieuwbebouwde ge- deze maand te Middelburg zal worden geopend een groente teeltvakschool, uitgaande van de Zeeuwse Groentetelersver eniging. Er zal worden begonnen met 14 leerligen, die Dinsdag j.l. te Goes toelatingsexamen hebben gedaan, dat werd afgenomen door de Rijkstuinbouwconsulent en .zijn helpers, onder toezicht van het bestuur der Zeeuwse Groentetelersvereniging. Aan deze school, die van groot belang kan zijn voor de ontwikkeling van de groente teelt, in onze provincie, zal o.m. ir W. van Soest, Rijkstuinbouw consulent, les geven. RECEPTIE COMMISSARIS DER KONINGIN. Op Zaterdagmiddag 21 Fe bruari a.s. om 3 uur zullen de Commissaris der Koningin in Zeeland, jhr mr H. B'. C. de Ca se mbroot, en zijn echtgenote, in ae Concert- en Gehoorzaal te Middelburg recipiëren t.g.v. de ambtsaanvaarding van de Com missaris der Koningin. MIDDELBIJRG. Vergadering Algemene Jeugdraad. Dinsdagavond kwam in het gebouw Koorkerkhof 18 de Al gemene Middelburgse Jeugd raad bijeen. Doordat de heer H. J. Ikkink reeds in een vorige vergadering afscheid genomen had als voor zitter, berustte de leiding bij de secretaris, de heer A. J. Schuitema, die later op de avond de leiding overdroeg aan de bij acclamatie gekozen voor zitter, de heer C. Gort. De penningmeester, de heer J. J. Tevel, deelde mede, als zodanig te bedanken. Op zijn voorstel zal met de verkiezing van zijn opvolger, evenals met die van een wnd. voorzitter, ge wacht worden tot een volgende vergadering, waarin alle aan gesloten organisaties volledig vertegenwoordigd zullen zijn. Omtrent het agendapunt: sub sidieaanvraag aan de gemeen te. ontspon zich een breedvoe rige discussie. Besloten werd, dat het betreffende voorstel aan de organisaties ter advies zal worden toegezonden; even eens in de volgende vergadering zal' omtrent het indienen van dit verzoek een beslissing wor den genomen. Voorts zal het bestuur plan nen opstellen betreffende een voor de gehele Middelburgse jeugd te organiseren zangavond. Aan het gemeentebestuur zal een schrijven worden gericht betreffende het gratis gebruik van gymnastieklokalen door de bij de Jeugdraad aangesloten organisaties. Tevens zal hierin de aandacht worden gevestigd op de grote moeilijkheden t.a.v. de lokaliteiten, waarmede ver schillende jeugdverenigingen nog hebben te worstelen. VROUWENPOLDER. .Jaarvergadering „Landbouw belang". Vrijdagavond heeft de Land- bouwvereniging „Landbouw belang" haar jaarvergadering gehouden, onder leiding van de heer J. Francois. Bij reke ning en verantwoording over 1947 bleek, dat er een batig saldo was van f 129.50. Door de voorzitter werd in het kort gememoreerd de gang van za ken in 1947, waarbij hij het overlijden van de penningmees ter, de heer J. Bliek, her dacht. Bij de bestuursverkiezing werden de heren Abr. Maljaars en N. Mesu gekozen. Als lid der plaatselijke com missi e Stichting voor de Land bouw werd weer aangewezen de heer J. Francois. De afvaardi ging naar Kring- en Alg. ver gadering der Z.L.M. zal door het bestuur worden geregeld. Vertoond werd de film „100 jaar Z.L.M.", welke bij de aan wezigen zeer in de smaak viel. Door de heer Schlingeman, alg. secretaris der Z.L.M., wer den enige mededelingen gedaan over het werk van de Stichting voor de Landbouw. Bjj de rondvraag werd door de heer P. Polderman geatten- teerd op de actie, die gevoerd wordt tot wederinvoering van het Vlaamse varkensras. VEERE. Ongeval. Een der arbeiders van de firma Dekker. J. de Nood Jr. had bij het kruien van grond voor de dijkwerken vanaf een bak naar deelte van de Schuitvlotstraat en in de voortuin van „Klein Vlaan deren". Mevrouw Pastoor en haar dochter waren voor deze gelegen heid overgekomen. De burgemees ter Jhr Ir H. L. Boogaert dankte de familie voor haar royaal ge baar. De eerste linde werd ge plant door de dames Pastoor en mevrouw Boogaert, de tweede door de burgemeester en de wet houder Jac. de Visser, waarna een aantal kinderen uit de be voorrechte straat de andere bo men mochten planten. De raads leden, de gemeente-secretaris en andere belangstellenden waren aanwezig. BRUINISSE. Royale gift. Een onbekende gever schonk vorige week voor het wederop- bouwfonds van de Ned. Herv. kerk en pastorie een gift van f 1500.—. Het mag er naar uitzien, dat de kerkbouw dit jaar nog op zich laat wachten, het herstel van 't Verenigingsgebouw staat op het programma en reeds zijn voor het Interieur 100 nieuwe stoelen be steld. ST. ANNALAND. Jaarvergadering „Onderlinge Hulp". Zaterdag heeft de jaarvergade ring plaats gehad van de vereni ging onderlinge hulp bij verlies van varkens. In zijn openingswoord memo reerde de voorzitter het overlij den van de heer J. van Ouden aarden. Volgens de mededelingen ston den tegenover de ontvangsten ten bedrage van f 710.51 een bedrag aan uitgaven van f 557.41, zodat er een voordelig saldo van f 153.10 was. Bij de bestuursverkiezing wer den de aftredende heren A. Wey- len, J. Verhoole en J. den Engels man met algemene stemmen her kozen. Zowel de bode als de penning meester werden beide een grati ficatie toegekend. In het afgelopen jaar zijn slechts 2 varkens gestorven en wel van de heer C. Rijnberg. Vastgesteld werd dit jaar weer 80 pet. van de geleden verliezen uit te keren. Jaarvergadering „V.Z.O.S." Vrijdag hield het Herv. Gem. Zangkoor „V.Z.O.S." haar alge mene jaarvergadering. Na de opening volgden de jaar verslagen, waaruit o.m. bleek, dat er een batig saldo was van f 122.45. Na zang door kwartet en koor. werden enige samenspraken opgevoerd. Tussen de pauzen werd een ver loting gehouden die de som van f72.75 opbracht. Deze opbrengst was bestemd om een pakketje naar de jongens van het zang koor in Indië te sturen. De direc teur, de- heer C. Scherpenisse werd een polshorloge geschonken als blijk van waardering. In een korte speech" dankte hij de leden voor dit mooie cadeau. Nadat de voorzitter en enige an deren het woord gevoerd hadden en men om 12 uur met het zin gen van 2 coupletten van het Wil helmus de verjaardag van Prin ses Beatrix had herdacht, werd de geslaagde avond door de heer van Winkelen gesloten. POORTVLIET. Jaarvergadering „Ons Belang", Dezer dagen heeft de kolenbond „Ons Belang" onder leiding van de heer D, Qutst haar jaarverga dering gehouden. Na een welkomstwoord wees de voorzitter op de nog steeds niet tdeaie kolenpositle. Na het jaarverslag van de secre taris, waarin hij o.m. mededeelde, dat het ledental 335 bedroeg, gaf de boekhouder een financieel over zicht. Uit dit overzicht bleek, dat er 'n batig slot was van f 1037.70. Bij de bestuursverkiezing wer den de aftredende bestuursleden de heren D. Quist en B. den Boer herkozen. In de commissie tot on derzoek der boeken werd de heer C. Geuze Jzn. benoemd. Een voor stel uit de vergadering om het sa laris der boekhouder te verhogen werd aangenomen. Op een vraag of turf aange kocht kan worden deelde de voor zitter mede, dat de bevoorrading geschted op basis van 1939, en toen heeft de bond geen turf be trokken. Wel zal getracht worden deze brandstof via andere ge meenten te verkrijgen. Medegedeeld werd, dat zestien leden der vereniging, wegens het niet nakomen van hun verplich tingen, geroyeerd zullen worden. vragen. Het Tweede Kamerlid Schilt- huis heeft aan de ministers van devergoeding een zo zware last Buitenlandse Zaken en van Ver- op de gemeenschap zou leggen, keer en Waterstaat schriftelijk aat deze daardoor practisch er gevraagd, of zij hebben kennis niet meer bovenop zou kunnen genomen van een bericht van komen. het A.N.P., waarin als resulta- Differentiatie wordt daarom len van de te Luxemburg ge- aanvaardbaar geacht, hoewel houden Benelux-conferentie ver- aaarbij terdege dient overwogen meld worden het bereiken van te worden, wat de gevolgen zijn de opheffing van verscheidene van een gedifferentieerde rege- beperkingen met betrekking tot ling in de getroffen gebieden, de Schelde-Rijn-verbinding via Zo deze noodlottig zijn voor de dc haven van Dordrecht, alsmede streek, dan dient hiertegen ver- een regeling om te voorkomen, zet te worden aangetekend. j dat het gebruik van de sluis van Onderzocht dient te worden Terneuzen een belemmering is of, gezien over een lange ter-voor de verbinding. Gevraagd mijn, de vergoeding niet volle-wordt, of dit bericht juist is en dig kan worden geëffectueerd.of inderdaad van Nederlandse Zo dit niet mogelijk is, dan dient1 zijde verzekeringen^of toezeg- men aan-een sociale differentia- i gingen zijn gegeven voor de op tie de voorkeur te geven en de lossing van verschillende pro- beschikbare finantiën zo goed blemen betreffende het vervoer mogelijk te verdelen. en de openbare werken. Tegen de voorgestelde rege-De heer Schijthuis wil ook we ling voor onroerende goederen,1 ten of van Belgische zijde toe voor huisraad, voor handels- en zeggingen zijn gedaan en waar- bedrijfsvoorraden en bedrijfsuit- uit die dan bestaan, alsmede rusting bestaan zo grote bezwa- welke de beperkingen der "len, dat deze practisch onaan- Schelde-Rijn-verbinding zijn, vaardbaar zijn. welker opheffing verkregen is? De verwachting werd uitge sproken, dat de Wet bij de be handeling in de Tweede Kamer niet zal worden aangenomen waardoor ze zal blijven liggen1 conferentie. Tenslotte vraagt hij, of de ministers bereid zijn meer mede te delen dan hetgeen tot nog toe is gepubliceerd omtrent deze KRUININGEN. Afd. Band Ned.Indië opgericht. Maandagavond werd een propa- ganda-avond gehouden voor de Band NederlandIndië in hotel „Korenbeurs" waar als spreker optrad Lt. Th. Dankert. Na inge leid te zijn door de heer Dirks van het Prov. Bestuur sprak Lt. Dankers over het doel en de werkwijze van de Bond Nederland Indië. Er werd een afdeling Oost-Zuid- Beveland van de Band opgericht, waarvan het bestuur bestaat uit de heer Rooze, Mevr. KoleLa- vooy, Mej. L. Hovestadt, de heer J. Bruijnzeel en de heer P. Paauwe, welke de verdere werk zaamheden en de propaganda ter hand zullen nemen. BAARLAND. Vergadering „Onderling Hulpbetoon". Op de gehouden vergadering van bovengenoemde vereniging bleek uit het financieel verslag, dat de financiële toestand erg gunstig was. Gezien het feit, dat in het afgelopen jaar slechts de scha de van één gestorven varken aan de eigenaar was vergoed, is dat niet te verwonderen. In deze vergadering werd de heer B. P. Tramper weer als bode benoemd. De uitkering voor 1948 werd als volgt vastgesteld: voor var kens van 712 weken ƒ30. van 1216 weken 40.van 1620 weken 50,en voor oudere dieren f 0.75 per K.G. De contributie a 2.50 bleef gehandhaafd. W1LHELMIN ADORP. Gemeenteavond Ned. Herv. Gemeente. Dinsdagavond heeft in de Hervormde Kerk een gemeente avond plaats gehad. Na de opening door Ds Nutbey vertelde Ds Odé iets over het Ned. Bijbelgenootschap en over de vraag naar Bijbels in de gehele wereld. Na de pauze gaf de president kerkvoogd een uiteenzetting over de verwarmingsinstallatie, waarna de heer C. Burger het financieel verslag der kerk voogdij voorlas. Ouderling J. Buteijn deed verantwoording als penning meester der wijkverpleging. 'Nadat verschillende dingen in verband hiermede waren be handeld, sloot Ds Nutbey deze avond. WAARDE. Serenade. Onder grote belangstelling hebben Maandag burgemeester J. C. van Burg en zijn vrouw hun zilveren bruiloft gevierd. De muziekvereniging „Vooruit" heeft hen 's avonds een sere nade gebracht. De voorzitter, de heer H. M. Dek, bracht im mens de vereniging een geluk wens over. THOLEN. Kleur en glorie onzer tropen". Dinsdagavond is door de N.V. Stoomvaartmaatschappij „Nederland" voor een stamp volle zaal in het „Hof van Hol land" de prachtige kleurenfilm ,Kleur en glorie onzer tropen" vertoond. De film liet de reis met de ,Johan van Oldenbarnevelt" van Amsterdam naar Batavia zien en een reis dwars door Sumatra en Java en Madoera en Bali. Mr A. Hustinx, tijdens wiens reis de film is gemaakt en die in totaal 40.000 km. heeft afgelegd, heeft, door prachtige opnamen van cultu res, bouwwerken, stadsbeelden, panorama's, enz. kans gezien een goed beeld weer te geven van tropisch Nederland. KRABBENDIJKE. Verg. Herv. Schoolvereniging. Dezer dagen, is in de Her vormde school de jaarvergade ring gehouden van de Ned. Hervormde schoolvereniging. Na de opening door de vborzitter, de heer W. P. Gebraad, leidde het hoofd der school de heer A. de Pagter het onderwerp „Waar om Christelijk onderwijs?" in. De heer C. Waardenburg behandel de deze avond het leven van Calvijn. In de pauze werd het werk bezichtigd van de leerlin gen. Na de pauze hield mej. Do- minicus een voordracht getiteld „Herinneringen". Jaarvergadering „Concordia". Maandagavond hield de muziekvereniging „Concordia" haar jaarvergadering onder lei ding van de heer B. C. Minder- houd. Uit het verslag van de penningmeester bleek, dat 1947 een nadelig saldo te zien* geeft. Volgens de secretaris was het ledentai in het afgelopen jaar verminderd, maar dat ondanks deze tegenslag veel is gepres teerd. De bestuursleden de heren B. C. Minderhoud en M. C. Pol derman, werden herkozen. Tot nieuwe bestuursleden werden gekozen de heren A. Kok en D. Krijger Czn. Het vrolijke gedeelte van de avond werd verzorgd door een humorist. HAAMSTEDE. Vergadering „Pomona". Maandagavond werd de maan delijkse vergadering gehouden van de oud-Ieerlingenvereniging „Pomona". Na een welkom door de voor zitter tot de talrijke aanwezigen kreeg de heer J. ae Feiter het, woord, die sprak over het óm- enten van vrucht bomen. Na gewezen te hebben op het feit, dat in andere fruitcentra's het omenten meer plaats vindt dan in ons nog betrekkelijk jong gebied, behandelde hij de mo gelijkheden die het omenten biedt. De verschillende manieren vrerden daarna aan de hand van tekeningen behandeld. Een levendige bespreking volgde op deze leerzame lezing. Staking bij „Holland" kostte 400.000 balen meel. De staking bij de meelfabriek .Jloiand" te Amsterdam, welke, op 2d Augustus 1947 begon, heeft een productieverlies van 400.000 balen meel opgeleverd. De norma le capaciteit van de fabriek met de beide molens in continu bedrijf bedraagt 5.000 ton per maand of wel 100.000 balen van ieder 50 kg. 37, Gieser Wildeman 2346, Brederode- 3045, Winterlouw- tjes 19—29, alles per 100 K.G. Versterking van de volkskracht. Blijkens het voorl. verslag van de Eerste Kamer over de begro ting van Sociale Zaken, "gaven vele leden, onder wie ook tal rijke, die 's ministers politieke inzichten niet delen, uiting aan hun instemming met zijn beleid, mede waardoor zodanige ver houdingen zijn geschapen; dat de arbeids- en bedrijfsvrede in Nederland kon worden bewaard. Sommige leden vestigden er de aandacht op, dat, naarmate een groter percentage van het arbeidsloon naar wettelijk voor schrift wordt bestemd voor .so ciale verzekering en verzorging, uiteraard een geringer percen tage beschikbaar blijft om de ar beider als contant loon uit te keren. In een tijd, waarin, gelijk thans, de beperkte opbrengst van het productieproces voor veel op zichzelf noodzakelijke doeleinden moet worden aange sproken, blijft voor het con tante loon slechts een minimum over en wordt derhalve de mo gelijkheid van de vorming van eigen bezit sterk beperkt, Zij achtten de tijd gekomen, sociale maatregelen in de eerste plaats te richten op versterking van de volkskracht, in deze zin, j dat de werkende mens ruimte worde geboden om in v r ij h e i d, gebruikmakende eigen verdiend geld, te trachten zijn levenspeil te verhogen, waardoor het verantwoordelijk heidsbesef ten aanzien van zich zelf en zijn gezin wordt ver sterkt. Het contante loon, ter beschik king voor de voorziening in het levensonderhoud van de arbei der en zijn gezin, zal in de so ciale verzorging een grotere rol moeten gaan spelen, dan de laatste jaren het geval was. SCHEEP VA ARTBERICHTEN. 3 Febr.: Te Vlissingen aange komen: Fiat van R'dam; Vecht van Hansweert. Van Vlissingen vertrokken: Prinses Juliana naar Londen; Helena naar Antwer pen. Gepass. naar Antwerpen: Union van Londen; .Hoogland uit zee van Gent; Marva van Londen; Raze van Parijs. - 4 Febr.: Van Vlissingen ver trokken: Sprincrag naar Lon den; Quo Vadis naar Antwer pen; Wim naar Gothenburg. Ge- pass. van Antwerpen: Mr Lint horst Hohman naar Lissabon. De „Johun van Oldenbarne velt" is gisteren het eiland Malta gepasseerd. WATERSTANDEN. Keulen 5.56 (+0.15); Ruhrort 4.45 (+0.35); Lobith (Rijn) 14.15 (+0.50); Nijmegen (Waal) 11.51 0.41); Arnhem (Nederrijn en Lek) 11.00 (+0 32); Deventer (IJssel) 4.87 (+0.27); Maastricht (Hoofdsluis) 43.96 0.06); Borgharen 43.57 0.03); Bel- feid (Benedenmaas) 14.35 (—0.25); Venio (Maas) 13.88 0.15); Grave (beneden de sluis) 6.70 (—0.01,; Lith (laag water Maas) 3.34 (—0.10); Stu wen open te Borgharen. Roer mond, Belfeld," Lith; Nederrijn en Lek 2.22 (+0.56). Wat brengt de radio? - De grenscommies F. op den Camp te Retranehement is over geplaatst naar Eysden in Lim burg. In Domburg is 296 vierk. cm. grond verkocfft van het Dam- plantsoen voor het Nationale mo nument. PROGRAMMA VOOR HEDENAVOND. HILVERSUM I <301,5 M„): N.C.R.V.: 6.00 Hawaiïklanken. 6.15 C.N.V.-kwatier, 6.30 Rege ring-s uitzending. 7.00 Nieuws en Weeroverzicht. 7.15 Bazuin-kwar tet. 7.45 Regeringsuitzending. 8.00 Nieuws. 8.15 Studïo-Steravond in Weense stijl. 9.30 Famiiiecompe- titie. 9»50 Met band en plaat voor u paraat, f0.15 De vaart der vol ken. 10.30 Nieuws. 10.45 Avond overdenking. 11.00" Ned. Kamer koor. HILVERSUM II <415 M.): j j A.V.R.O.: 6.00 Nieuws. 6.30 Na- van j tuur Decors. 7.00 Het klokje van 7 uur en dus7.05 Tom Poes en de gouden komeet. 7.15 Opera aria's. 7.30 Radio Volksrauziek- school. 8.00 Nieuws. 8.45 Aanslui ting Concertgebouw. 10.30 Piano spel. 10.45 ^Achtergrond der in tern. politiek". 11.00 Nieuws. Vrijdag 6 Februari 1948. HILVERSUM I (301,5 M.): 8.00 Nieuws. 8.15 Pluk de dag. 9.00 Concert. 10.15 Uit het boek der boeken. 10.40 Pop. Italiaanse liederen. 11.00 De Zonnebloem. 11.45 Clavecimbelspel. 12.03 Or gelspel en zang. 12.30 Lunchcon cert. 1.00 Nieuws. 1.25 Lunch- wiis. 3.30 Muzikaal sprookje. 4.00 Viool- en pianospel. 4.30 Koor zang. 5.00 Na schooltijd. 5.45. Wat het buitenland leest. 6.00 Diner concert. 6.30 Nederlandse Strijd krachten. 7.00 Nieuws. 7 30 9ude melodieën. 7 50 Deense lied jes. 8.00 Nieuws. 8.05 De gewone man. 8.12 De Zilvervloot. 8.45 Drie-landen progr. 9.00 Metropo- le-orkest. 9.50 Bijbels luisterspel 10.30 Pianospel. 11.00 Nieuws. HILVERSUM II (415 M.); V.A.R.A.: 8.00 Nieuws. 8.18 Ope- ra-progr. 9.00 New York's PhU- harmonisch orkest. 9.35 Kamer- muziekgrogr. V.P.R.O.: 10.00 Morgenwijding. V.A.R.A. 10.45 Pianospel. 11.10 Voordracht. 11.30 Licht orkest-concert. A.V.R.O.: 12.30 Weerpraatje. 12.38 Orgel spel. 1.00 Nieu'w-s. 1.15 Sextet. 1.45 Oude songs. 2.00 Kookkunst. 3.00 Ons volk in z'n dichters. 3.20 Joliann Strauss-concert. V.A.R.A.: 4 00 Omroeporkest. 4A0 Tussen 12 en 16. 5.00 ömroep-kameror- kest. 5.20 Wij en de muziek. 6.00 Nieuws. 6.40 Kwartet. 7.00 Denk om de bocht! 7.15 Regeringsuit zending. V.P.R.O.: 7.30 Cursus. 8.00 Nieuws. 8.30 Cursus. V.A.R.A.; 9.00 Men yraagtwij draai en. 9.50 Op vleug'len van muziek. 10.00 Buiten!, overzicht. V.P.R.O.; 10.40 „Vandaag", door mej dr Bruining. 10.45 Avondwijding. V.AJt.A.: 11.00 Nieuws. Nieuwe uitzendina der N.C.R.V. Hedenavond begint de N.C.R.V. met een nieuwe ru briek onder de titel „Familie competitie". De opzet is, dat twee families, in verschillende plaatsen van ons land deelnemen aan een wedstrijd via de omroep- studio te Hilversum, waarmee bel de telefonisch zijn verbonden. De wedstrijdleider noemt een let ter, waarop de deelnemers bin nen 15 seconden een woord moeten opschrijven, dat met de genoemde letter begint en vol gens de opgave van de l studio een componistennaam, een ci- garettenmerk, enz. moet zijn. De luisteraars kunnen via hun toestel zowel de gesprek ken in de huiskamers als in de studio volgen. Nagekomen Advertentie. Schaken. Voor de competitie Zeeuwse Schaakbond, 2e klasse A, werd de wedstrijd Middelburg IV -De Vrije Pion, gespeeld met als uit slag: F. BarthK. Beeke 01; C. FuykschotP. Weststrate 10; W. J. GoorJ. Tholenaar Sr. 10; A. J. W. MattijssenL. Bakker 0—1; D. FaaseA. Fou- draine 01; C. A. v. d. Koorde J. Tholenaar 01; W. Koejemans J. Kole 01; J. JoosseW. Kole 10; P- de Munck-J. Nieu- wenhuize 01; Kh.v H. IeL. Meiers 10. Totaal 46. V eilingsberichf en. Kerk en Zending. Ned. Herv. Kerk. Beroepen te Mijnsheerenland, J. Spreij te Helmond. Bedankt voor Linsehoten, B. Eysenga te Noorüeloos; voor Nijkerkerveen, G. v. d. Zee te Ridderkerk. Geref. Kerken. Beroepen te Apjpingedam, G. Brouwer te Harlingen; te Den Bommel-Melissant en te 's-Gra- venmoer, J. Firet, cand. te Dor drecht. Chr. Geref. Kerken. Tweetal te Opperdoes, M. v. Klis te Ouderkerk a. d. Am- stel en B. Nederlof te Eindho ven; te Noordeloos, J. Q. v. Min nen te Delft en J. C. v. Ravens- waay te Zaamslag,. Theol. School Apeldoorn. Na met een enkel woord door ae president-curator, ds W. Kre- mer van Apeldoorn, te zijn in geleid, heeft ds A. Bikker te Am- sterdam-W. benoemd lector in de zendingsvakken aan de Theol. School der Chr. Geref. Kerken te Apeldoorn, zijn ambt aanvaard met ee'n college over: De zéndingsgedachte in onze kerkelijke geschriften". Ds Bik ker zal zendingstheorie, geschie denis der zending, elenctiek, land- en volkenkunde, speciaal van Zuid- en Midden-Celebes doceren. MIDDELBURG, 3 Febr. 1948. GroentenAndijvie 45, Boe- rekool 1523, Rodekool 12,16, Savoyekoo! gr. 537, Spruiten 2642, Peen II 59, Postelein 21—25, Prei 29—43, Snijsla 205210, Spinazie 88—122, Uien 5—16, Witlof 11—21 Veld sla 3281, alles per 100 k.g. Bloemkool I 4260, idem n 21 —40, idem Hl 11—27, alles per 100. stuks. Gele Sav, 9 per 100 k.g. Fruit. AppelsGoudreinet f35—ƒ49 per 100 k.g. De eerste spinazie is aange voerd door I. den Hollander, Duinbeekse weg, Oostkapelle. GOES, 3 Februari 1948. Heden overleed plot seling, onze innig ge liefde en zorgzame Man, Vader. Behuwd- en Grootvader, Leendert Guiijam, in de ouderdom van 68 jaar. Zwaar valt ons dit verlies. Maar wij ho pen te berusten in de wil van Hem, Die over leven en dood beschïkL Wed. J. P. GUILJAM- FRANKE. Kinderen. Behuwd- en Kleinkinderen. Baarland. De teraardbestelling zal plaats hebben a.s. Zaterdag 7 Febr. 1948 te 12 uur. AjTisterdamsche Effectenbeurs. Slotkoersen op 4 Februari 1948 medegedeeld door: Incasso-Bank N.V. Goes, Nederi. 1938 100 100 Scheepv. Unie 188% 188% dito 1947 98s/,. 98% Rott. Lioyd 179% 180 dito 1937 98% 98"/,. Stv. Nederi. 185% 185% DoUarlen. 102% 103 H.V.A. 249% 247% Ned. N.W.S. 81"/,. 81»/,. Java Cult. 119 116 Spaarcert. iooy„ 700'/,. N.I.S.U. 126% 126 Indië 1937 96 96% Vorstenl. 64% 63% Kol. Bank 11314 113% D. Bat. Mij. 170 169% N. I. Hand. Bk. 131 127 Deli Mij. 188% 186% N. Hand. Mij. 187% 181% Senembah 165% 163 A.K.U. 194% 192 Muller Ie 195 Berg. Jurg. 325 324 dito lie Berkel Pat. 128 128 A'dam Bank 178% 176% Calvé Delft 209 209 Holl. Bk. Unie 222% 224% Centr. Suik. 224 225 Incasso Bank Fokker 180 180 Rott. Bank 176% 177% Gelder Zn. 169% 168 Tw. Bank 188 186 Hoogovens 200% 204% Anaconda 34% 34 Unilever 330% 327 Beth. Steel 107 Ned. Ford 397% Chrysler 120% Ned. Kabel 324 325 Gen. Motors 56 Philips Gl. 407 408 Inter. Nick. 28% 26% Wilton F. 235 236 Kennecott. 48 48 Billiton Ie Rep. Steel 24% dito lie 470 465 U. S. Steel 78 Dordt. Olie 329 Cit. Service 37% 37 Kon. Olie 359% 358 N. American 16% A'dam Rubb. 179% 176% Cont. Oil. 51 50% Band. Rubb. 154 151% Mldcont 43% D. Bat. Rubb. 128% 124% Phil. Oil. 60% O. Java Rubb. 93 93% Shell Un. 34% 34% Serbadjadi 94% 94% Tide Wat. 21 20% H. Am. Lijn 227 225 Baltimore J. C. Japanlrjn 164 166 Miss. K. T. 4% 4 K, N. Stoomb. 193 192 Pennsylv. Kon. Paketv. 176 174 N. Y. Centr. door D. S- 57. De twee mannen liepen „Nee hoor!", zei Koubs. voorzichtig het erf op. „We moeten hem overrompe- Kobus zag dat er een vastbe- len, Klomp! Vóór dat hij lijd raden trek op het gezicht van de heeft zich uit de voeten te ma- veldwachter kwam. Hij maakte ken!" zich gereed om de dief te arres teren. Kobus zag ook hoe hij in zijn jaszak tastte. Daar had ie zeker zijn revolver. „Nou komt het, Klomp!", zei de veldwachter zacht en gewich tig. „Je bent niet bang, wel?" ven. Wat had hij in zijn bek? Een grote worst! Achter hem kwam een man met een knuppel. „Geef hier die worst, lelijk on dier! Hier zeg ik je.' Of ik sla je dood!" 58. Plotseling hoorden ze een En de veldwachter? Hij barst- hevig lawaai ergens in het huis- te opeens uit in een luide scha- j. Een vrouw schreeuwde driftig terlacht. en opgewonden. „O, Snap!", proestte hij. „Wat En daar had je Snap, die met doe je nou, jong! Dat mag niet, een vaart naar buiten kwam ïtui- zeg!"

Zeeuwsch Dagblad | 1948 | | pagina 3