provinriqföMS? De herinplant van land' goederen en erven op Walcheren. Op deze landgoederen is reeds een aanvang gemaakt met het aanplanten van windsingels. Om verwildering en het tieren van onkruid tegen te gaan heeft men vorig jaar gerst op de land goederen ingezaaid. Naast de boeren, die hun plan nen reeds hebben opgemaakt is er ook nog een aantal boeren, die de ruilverkaveling afwachten. Het rijk betaalt 50—80 pet. van de kosten en voor Walcheren 5090 pet. Vanzelfsprekend wil het rijk garantie hebben voor het geld dat ze in deze onderneming steekt. Daarom krijgen de „plan ters" direct niet meer dan 75 pet. van het hen toegewezen bedrag vergoed, terwijl na 2 jaren als de nieuwe beplanting goed verzorgd is, de resterende 25 pet. uitbe taald 2uilen worden. PROV. WATERSTAAT. Gedeputeerde Staten van Zee land hebben met ingang van 1 Januari 1948 benoemd tot Inge nieur bij de Provinciale Water staat met standplaats Zierikzee de heer Ir C. Koning te Soest. Cursus electrisch lassen. Op initiatief van de Afd. Middelburg van de Bond van Smedenpatroons had Zaterdag j.l. in de Ijzergieterij en Ma- cinefabriek van de Firma Bod daert Co. de opening plaats van de cursus Electrisch lassen. Hierbij waren mede aanwezig het dagelijks bestuur van ge noemde afdeling alsmede de heer Van Gooi, Directeur van bedoeld bedrijf en de heer G. Wagenvoorde, controleur van het leerlingwezen in Zeeland. Zowel van de zijde der pa troons als van de gezellen was hiervoor grote belangstelling Dank* zij de medewerking van de directie van genoemd bedrijf is het mogelijk ook hier op Walcheren dit onderwijs te kunnen geven. Zowel de theoretische en practische lessen zullen worden gegeven door de heer A. P. Wagenvoorde, smeltlasdeskun dige te Middelburg. NW. EN ST. JOOSLAND. Jaarvergadering Landbouw- verenïging. De Landbouwvereniging, af deling der Z.L.M., vergaderde Vrijdagmiddag onder voorzit terschap van de heer C. A. Pol derman. Uit de jaarverslagen van de secretaris en de penningmeester bleek, dat de vereniging bloeit. De vereniging telt thans 68 leden. De rekening sloot met een batig saldo van f230.23. Het aftredende bestuurslid, de heer N. J. Mol, werd bij acclamatie herkozen. Besloten werd, dat voor de ingeleverde mussen 2 cent per stuk zal worden be taald. De heren Schlingman en De Brurjning hielden interessante lezingen met lichtbeelden over Zijn praktijk zal overgeno- j hun reis naar Normandië en men worden door Dr V. 't HartBretagne in Frankrijk. Verder werden de verschillende rassen Inpoldering van Zeeuwse schorren door Noord-Brabant? Ged. Staten van Noord- Brabant hebben aan de Prov. Staten een voorstel doen toe komen betreffende het instellen van een technisch onderzoek naar de mogelijkheid van in poldering van een rijp schor- rengebied, gelegen langs de Wester-Schelde in de nabijheid van het Ossend rechtse Gat. Reeds stelde de Brabantse Pro vinciale Waterstaat een uitge breid onderzoek in, daarbij in hoofdzaak aandacht bestedende aan de cultuurtechnische zijde van de inpoldering van dit ca. 250 h.a. grote gebied. Daaruit is gebleken, dat een voor cul tuur geschikt gebied van 220 h.a. zou kunnen worden ge wonnen. In het onderzoek, dat Ged. Staten van Brabant thans wil len doen instellen, zal speciaal aandacht worden geschonken aan de economische zijde en aan de voordelen, die inpolde ring met zich zou brengen met het oog op een betere afwate ring van het gebied, lozende op de Schelde. Dit alles is zeer verheugend; waar het in Nederland mogelijk is tot inpoldering over te gaan, daar zal dit ook moeten ge schieden. Wat echter in deze zaak vreemd aandoet, is het feit, dat de schorren, waarvan hier sprake is, tot de provincie Zee land behoren. Het is eigenaar dig, dat een provinciaal bestuur opdracht geeft tot het instellen van een onderzoek op het ge bied van een andere provincie. Nu vooral in onze provincie de landhonger groot is, lijkt het ons de aangewezen weg, dat allereerst Zeeland maatregelen treft. Wij vertrouwen dan ook, dat het provinciaal bestuur van Zeeland jn dit opzicht diligent zaj zijn en met het provinciaal bestuur van Noord-Brabant over deze zaak contact op neemt. Dr Metselaar naar Indië. Vacature Provinciale Staten. Gehoor gevend aan de oproep ciie kort geleden aan Nederland se artsen gericht is heeft Dr D. Metselaar van Kamperland be sloten om z'n praktijk alhier voor een zware en moeilijke pr- ktijk ln Indië te verwisselen. Dr Metselaar heeft naast zijn medische arbeid ook veel sociaal werk verricht, o.m als bestuurs led van verscheidene verenigin gen. Mede door zijn lidmaat schap van de Provinciale Staten als afgevaardigde van de Anti- revoiutlonnaire partij is hij in korte tijd zowel op Noord-Be veland als in de hele provincie een geziene figuur geworden. van Maassluis. Dr Metselaar is voornemens om tussen 20 en 25 Februari de practijk alhier te beëindigen om dan op 17 Maart d.a.v. per vlieg tuig naar Indië te vertrekken. Opvolger op de lijst der Prov. Staten voor de A.R.-partij is de heer A. Vingerling te Goes. Jhr Mr J. W. Quarles van Ufford. De afgetreden Commissaris der Koningin in Zeeland, Jhr Mr J. W. Quarles van Ufford, zal zich enkele maanden buiten de provincie begeven en zich daarna op het buiten „Berken bosch", onder Oostkapelle, ves tigen. De watervoorziening op Walcheren. Ofschoon op Walcheren vier waterleidingsbedrijven zijn, is nog steeds niet het gehele eiland van waterleiding voor zien. Teneinde aan deze toe stand een einde te maken is een plan in studie om tot een con centratie van de gemeentelijke waterleidingbedrijven van Vlis- singen. Oost- en West-Souburg en Domburg, tezamen met de Waterleiding-Mij „Midden-Zee land" te komen. Indien deze concentratie tot stand komt, is het Rijksinstituut voor Drink watervoorziening bereid zrjn medewerking voor het slagen der plannen te verlenen. Het gemeentelijk waterleidingbedrijf van Middelburg zal niet in de concentratie worden opgeno men en zelfstandig blijven be staan. Mag er in onze provincie over veel zaken verschil van mening beslaan, over één ding is men het unaniem eens. Dat ene, is de gunstige winter in vërgelijking met het vorige jaar. Allerlei wer ken kunnen thans uitgevoerd worden, werken die de vorige rundvee, paarden, varkens en kippen besproken. BRUINISSE. Uitvoering „Risergimento' Vrijdagavond heeft de Chr Zangvereniging „Risergimento' haar tweede uitvoering sedert haar bestaan in de goed bezette Geref. Kerk gegeven, onder lei ding van haar directeur, de heer S. W. Blok uit Zierikzee. De leiding van de avond berustte bij Dr Bremmer. Verschillende psaimen en gezangen werden ge zamenlijk gezongen, terwijl het programma der vereniging toch ook de nodige verscheidenheid bood. voor zover dat op een uitvoering als deze mogelijk is Het hoogtepunt van de avond waarin de vereniging toonde wat zij waard was, was wel het grote stuk: „Jubilate Deo" van de componist Leo Mens. De pianobegeleiding was bij de heer Luikenaar uit Zierikzee directeur der muziekschool al daar, in beproefde handen. Aan de directeur, de heer Blok, werden na afloop bloemen aangeboden. Mosselexport. Door de devaluatie van de franc stond de mosselexport natuurlijk stil en stopzetting van de handel op Frankrijk be tekent op deze tijd van het jaar eigenlijk, dat bijna de ge hele export weg vait. Slechts ongeveer 950 tonnen mosselen gingen van de kwekers uit deze gemeente naar de handelaren en conservenfabrieken in de be kende losplaatsen. Rechtstreeks naar België gingen ongeveer 150 tonnen mosselen. Aange voerd werden uit de Waddenzee ongeveer 650 tonnen mossel zaad tegen een prijs van f 2.50 per ton. SOUBURG. Gezellige avond. Een dezer dagen werd door de Buurtvereniging Ritthemse straat en Burchtstraat, in de zaal van de heer Verbeem, een gezellige avond georganiseerd. Met samenspraken, voordracht en muziek werd de avond ge vuld. De -heer Nflsktg winter moesten blijven liggen, secretaris (Ier Souburgse waardoor^ kostbare tijd verloren 1 Oranjeverenigingen, deed het voorstel om een collecte te hou ging. Van zeer grote betekenis is deze zachte winter ook voor de herinplant van boerenerven en bedrijven. Veie Walcherse boeren en de meeste eigenaren van land goederen op WRlcheren hebben hun plannen voor nieuwe beplan ting reeds opgesteld. Het aantal bij Landbouwherstei ingediende plannen beloopt een goede 200. Hieronder vallen tevens de land goederen op Walcheren, Ter Hoo- ge. by Middelburg. De Boede en het Moesbos by Kouderkerke en Schoonoord, Iepenoord, Berken- hos. Duinoord, Duinbeek, Over turn, Zeeduin, Hoogduin en Mo- enwyk in en by Oostkapelle. den om a.s. zomer weer een rijtoer voor de Souburgse ouden van dagen te organiseren, waar aan spontaan werd voldaan. ARNEMUIDEN. Nieuw kerkorgel in Geref. Kerk. Het huisorgel, dat na de granaatinslag in het oude kerk orgel in gebruik is genomen in het kerkgebouw der Geref. Kejk is door de kerkeraad on geschikt bevonden voor verdere begeleiding. In overleg met de commissie van beheer heeft hjj besloten tot aanschaffing van een nieuw kerkorgel over te gaan. Hoewel de orgelcommissie intussen met haar werk inzake de aankoop, is begonnen, zal een beroep op de gemeenteleden, om het voor dat doel benodigde geld bijeen te brengen, nodig zijn. Kind brandde armpje. Het kindje van de familie J. van B. kreeg, doordat een oor van de meikpan het begaf, de kokende melk over zijn armpje, dat met brandwonden overdekt werd. Dokter v. d. Moere, die bij de familie van B. juist op ziekenbezoek was, verbond het armpje. AAGTEKERKE. „Nut en Genoegen". Op de Vrijdagavond gehou den jaarlijkse uitvoering van de Zangvereniging „Nut en Ge noegen" werd een vijftien-tal liederen op vlotte wijze uit gevoerd. Het „Zalig alleen. Heer", ge zongen door een dubbelkwartet werd op verzoek herhaald. Na de pauze, waarin een verloting was gehouden, werd het blijspel in drie bedrijven „M'n schoon moeder uit duizend" opgevoerd. DOMBURG. Rondgang „Apolio". Ter gelegenheid van de jaar dag van Prinses Beatrix maakte Zaterdagavond het fanfarecorps „Apolio" een muzikale wandeling. Zelfs werd de gemeentegrens overschreden ten einde de bewo ners van het oudeliedenhuis „Ir ma" en de mensen uit het villa park een paar nummers te laten horen. ZIERIKZEE. Omzet Veilingsvereniging stijgt. Uit het jaarverslag van de Coöp. Veilingsvereniging „Zierik zee" over 1947 dat verschenen is, blijkt dat de vereniging momen teel 115 leden telt. In het afgelopen najaar kon een snelsorteermachine in gebruik worden genomen. Naast de Landelijke en Pro vinciale afzetcommissies werd een plaatselijke afzeteommissie inge steld, bestaande uit de directeur der Veiling, de heer P. v. d.. Wel le en de heren A. Leeuwe, P. v. d. Maas, M. Goudswaard en A. M. den Boer, waaraan toegevoegd de ass. v. d. Rijkstuinbouweonsu- lent de heer A. J. v. d. Weel. Een punt waarover veel is gesproken, was het verpakken van fruit en de aanschaffing van verpakkings materiaal. Een proef werd geno men met het verpakken van standaard fruit in spanen dozen van 3 en 5 kg. Zo mogelijk zal dit worden uitgebreid, wat echter verband houdt met denm- en ex port van fruit. De directeur werd voorts ge machtigd zo mogelijk een trans portband aan te schaffen. Een overzicht werd gegeven van de geveilde producten in de volgen de jaren. 1944-'45 groente en fruit voor f 6696.35; 1945-'46 groente en fruit voor f 69071.44 en 1946-'47 groente en fruit vooi' f 278726.13. De laatste gesplitst in groenten f 127133.07 en fruit f 151593.06. Hieruit blijkt, dat de omzet ge durende de laatste jaren belang rijk is gestegen. RENESSE. Uitvoering „Luctor et Emergo". Het fanfarecorps „Luctor et Emergo" heeft Zaterdagavond voor haar donateurs een uit voering gegeven in de zaal vain de heer Steinvoort. De voorzitter, de heer J. M. de Nooijer, wees op de presta ties van het corps, wat o.m. tot uitdrukking is gekomen op het muziekconcours te Zierik zee. waar „Luctor et Emergo' in de eerste afdeling de eerste prijs behaald heeft. Van het muzikale/ gedeelte van deze avond werden de duet ten zeer gewaardeerd. Het opgevoerde toneelstuk bracht de aanwezigen verschil lende keren aan het lachen. Burgemeester Seholder dank te aan het eind van de avond namens alle aanwezigen voor het gebodene. De voorzitter wekte in zijn slotwoord pp, om deze zomer de te houden bazar voor aan koop nieuwe instrumenten, te steunen. kapelle. Uitvoering Ringrijderijver. Zaterdagavond gaf de Ringrij derijver. „In Galop" haar jaar lijkse uitvoering m het lokaal „Obadja". De belangstelling voor deze avond was bijzonder groot. De voorzitter, de heer ypn Overbeeke, merkte in een kort openingswoord o.m. op, dat on danks de winter er toch leven in de vereniging zit. De bekende toneelvereniging „Kunstvrienden" te Yerseke voerde op „Een huis vol herrie", waarmee veel succes werd ge oogst. KRU1NINGEN. Verg. „Het Groene Kruis". Dezer dagen Irad de algemene vergadering plaats vah de af deling Kruiningen, Hansweert en Schore van bovengenoemde vereniging. Het voorstel tot deelname aan de stichting „Centrum voor Kraamzorg van de gezamen lijke Groene Kruisverenigingen op Zuid- en Noord-Beveland" werd na een kleine toelichting aangenomen. Bij de bestuursverkiezing, die door de statutenwijziging nood zakelijk was geworden, werden de volgende personen gekozen: Dokter Nieuwenhuize en de he ren Vogelaar en v. d. Peijl voor Kruiningen; dokter Arends en de heer Meyer voor Hansweert en de heren Bierens en Damman voor Schore. Goed bezet was deze verga dering nu direct niet; van de 1072 leden waren er n.L 2 aan wezig. OVEZANDE. Bonnenzwendel. Door de Rijkspolitie werd een zekere V. uit Goes aangehou den. De man had een te grote hoeveelheid bonnen bij zich, w.o. voor plm. 13 kg boter. De man werd gearresteerd en naar Middelburg overgebracht, waar hij wel een minder royaal gesmeerde boterham zal krijgen. rilland-bath. Jaarfeest. Zaterdagavond werd het jaar feest gehouden van de C.J.M.V. „Uw Koninkrijke kome" en de C.M.V. „Irene" in „Het Wapen van Rilland". De opening ge schiedde door Ds J. Ph. v. d. Ros, Ned. Herv. pred., waarna ten inleiding werd gehouden door de heer A. Mast. Daarna volgden de verslagen van beide verenigingen in dicht vorm. -Vervolgens werd een to neelstuk opgevoerd door de C.JM.V. getiteld „De schuur aan de grens". Na hersengym nastiek werd de schets „De stille heldin" opgevoerd door de C.M.V. Ds v. d. Ros sloot de druk bezochte en prettige sa menkomst. Ouderavond. Dezer dagen hield de Chr. Na tionale school van de Hoofdweg haar ouderavond onder leiding van de heer J. Meloen, die in 't büzonder de burgemeester en ds van den Ros welkom heette. Het hoofd der school de heer S. Bison legde in een lezing er de nadruk op, dat Gods' Woord richtsnoer behoort te zyn bij op voeding en onderwijs. B. Meeuwsen behandelde het Bijbelse onderwerp „Laat de kin deren tot Mij komen", terwijl D. J. Lobbezoo declameerde en P. K. Prevo een opwekkend woord sprak over het Christelijk onder wijs. De onderwijzeres mej. Dekker, besprak „Het rapport waarna ds Kuiper een slotwoord sprak en ds van der Ros de avond sloot. De 16-jarige J. de Visser te N.- en St. Joosland brak tijdens het spelen een been; hij moest naar het ziekenhuis in Middel burg worden vervoerd. Tot ouderling en diaken in de Geref. Gemeente te Tholèn zijn gekozen de heren J. Geluk/en A J. v. d. Weele. Te Renesse is een voetbalver eniging opgericht met aanvanke lijk 15 senioren en 14 junioren. De collecte, georganiseerd door de plaatselijke monumentencom missie te Ovezande heeft f 240 op gebracht. Gekozen tot ouderling bij de Geref. Gemeente te Tholen de heer J. Geluk en tot diaken de heer A. v. d. Weele. De heer P. A. Geertsema, dis trictshoofd van de dienst Land bouwherstei voor Tholen en St. Philipsland is naar Schouwen» Duiveland overgeplaatst met standplaats Zierikzee. Het districtshoofd van Land bouwherstei voor Noord- en Zuid- Beveland de heer C. P. J. van Iwaarden is overgeplaatst naar Tholen en St. Philipsland met standplaats St. Maartensdijk, maar zal Noord- en Zuid-Beve land blijven waarnemen. T x t Weg pijn - Weg griep! Ruim meer dan 30 jaren lang is Sanapirln een zeer gewaardeerd geneesmiddel. Prijs per koker 25 tabletten 40 et. In welvoorziene Apoth. en Drog. (Ingez. MedO Kerk en Zending. Ned. Herv. Kerk. "Beroepen te Breukelen (2e p.p.), O. S. Cazemier te Dalfsen; te Gouderak, J. J. de Heer te Opheusden. Bedankt voor Delfstrahuizen, J. de Ruyter te Terhorne; voor Den Andel (Gr.), II. Bardeloos, pred. in alg. dienst te Kamp Westerbork; voor Jaarsveld, B. Eysenga te Noordeloos; voor N. en St. Joosland, N. Kooreman te Scherpenisse. Geref. Kerken. Beroepen te Oudshoorn, R. D. Beukema te Eefde-Gorssel; te Nijmegen en te Bodegraven, A. Vellema te Zevenhuizen; te Dwingelo, E. H. Nagel, cand. te Haren. Aangenomen naar Amsterdam- Zuid, J. M. Mulder te Rotter dam-Zuid; naar Delft, P. v. Strien te Groningen. Bedankt voor Dordrecht, J. G. Adema te Rotterdam-Delf sha ven. Chr. Geref. Kerken. Beroepen te Almelo, J. H. Vis ser te Hoogeveen. Bedankt voor de Rehoboth- Reformed Church te Grand Ra pids, C. Smits te Driebergen. Geref. Kerken (Art. 31 K.O.) Tweetal te Batavia, H. J. Schilder te Utrecht en J. P. v. d. Stoel Jr. te Groningen. Vorstelijke" gift. De Chr. Geref. Kerken heb ben van wijlen mej. J. Groen- heyde te Delft ontvangen een legaat van f 60.564,45 te ver dien tussen de Theol. School te Apeldoorn, de kas voor emeriti- predikanten, weduwen en we zen en de opleiding, zodat elk dezer Instanties ruim 20.000 gulden heeft ontvangen. Kerkelijk congres. In de kringen van de leden van de Geref. Kerken onderhou dende artikel 31 K.O. zal van 30 Maart tot 1 April a.s. te Amers foort een congres gehouden wor den waarin men zich bezinnen zal op verschillende politieke en sociale vragen. Als referenten zullen optreden de heren prof. ar S. Greydanus van Kampen, met het onderwerp: „Kerk en Koninkrijk Gods", prof. dr K. Schilder van Kampen, onder werp: „De gemene gratie"; d^ Joh. Francke van Delfshaven, Gemeenteraad. OVEZANDE. DE GRENSWIJZIGING WORDT BESPROKEN. In de Donderdag gehouden raadsvergadering sprak de voor zitter de hoop uit, dat met de hulp van boven, in de loop van dit jaar veel goeds over Ove zande tot stand kan worden ge bracht. Vervolgens werd de be groting voor het jaar 1948 vast gesteld met de navolgende cij fers: gewone dienst f 49882,73 in ontvang en uitgaaf, waarin j verwerkt een post voor het be-1 grotingstekort van f 25000; De be groting 1948 voor het B. Armbest. werd goedgekeurd met voor de gewone dienst f 8130.59 in ont vang en uitgaaf. Besloten werd 'n j geldlening aan te gaan van f 7000 voor de riolering in de j Kerkstraat. Het besluit werd genomen tot opheffing van de bestaande ge meenschappelijke regeling Bouw- en Woningtoezicht en Gemeentewerken en toetreding tot een nieuwe gemeenschappe lijke regeling. Dit besluit werd met tegenzin aanvaard, waarbij de wens naar- voren werd ge bracht het centraal bureau niet in 's-Heer Arendskerke maar in Goes onder te brengen. Daar geen rijksvoorschotten meer zullen worden verstrekt ten behoeve van woningwetwo ningen, besloot de Raad de nog te bouwen arbeiderswoningen zelf te financieren, met de be staande rijksbijdragenregeling. Besproken werd het door de Commissie, belast met een on derzoek naar een herziening van het gemeentelijk grondgebied in de provincie Zeeland toegezon den plan lot herindeling van het gemeentelijk grondgebied in de Zak van Zuid-Beveland. De Raad was van mening, dat her indeling van het gemeentelijk grondgebied thans niet acuut is, daar in dit tijdsgewricht nog wel allereerst andere problemen een oplossing vragen en waar liet hier gaat om wijziging in een sedert eeuwen bestaande toestand, welke na wijziging ook weer voor zeer lange tijd dient te bestaan, is elke spoed over bodig. Verder werd naar voren gebracht, dat herziening van de gemeentegrenzen dient te ge schieden per afgerond geheel, zodat, indien men streeft naar een grensherziening in de Zak van Zuid-Beveland, de gehele Zak van Zuid-Beveland dient te worden bezien, waarbij dan nog de mogelijkheid kan bestaan van geleidelijke inwerking-treding. Wil de Commissie zich echter beperken tot de Zak van Zuid- Beveland, dan dient de gehele Zak daar in betrokken te wor den, en dient men niet, zoals de Commissie doet, Niéuwdorp bui ten beschouwing te laten. Daar komt nog bij, dat de Commissie dient te bedenken, dat de ge meente, welke grenst aan de Oost-bant van de in te polderen Sloe-polder wellicht ook voor een gedeelte van deze polder in aanmerking komt. Na deze uit gangspunten was de Raad een stemmig van oordeel, dat de in krimping van 12 tot 3 gemeen ten veel te drastisch is, en dat een inkrimping tot 5 gemeenten veel beter was, waarbij aan de volgende combinaties werd ge dacht: I. Ovezande, Driewegen (zon der Coudorpe) en Kwadendam- me, met delen van Nisse, Oude- lande en Baarland) zielental pl.m. 2900; II Hoedekensket ke (zonder Kwadendamme), Baarland, Oudelande en Ellewoutsdjjk, zie lental pl.m. 2700; III. 's-Gravenpolder, Nisse en 's-Heer Abtskerke zielental pl.m. 2400; IV. Borssele en Nieuwdorp, zielental pl.m. 3000; V. 's-Heerenhoek en Hein- kenszand. Natuurlijk zijn in dit 5-ge- ineenten--plan verschillende grensdetails nader te regelen. De heer L. Boonman was van mening, dat de Hollestellepolder \an de gemeente Ovezande thuis behoorde by de combinatie 's-Heerenhoek-Heinkenszand, waartegen de heer C. van Liere zich verzette. Voor het geval de Commissie dit 5-gemeenten-plan niet wenst te aanvaarden en slechts cor recties gedoogt op haar plan, was de Raad van .mening, dat, behoudens weer verschillende grens-details, het plan der Com missie in zoverre dient te wor den gewijzigd, dat van de com binatie, waarvan Ovezande deel uitmaakt, Baarland dient te worden geschrapt en Kwaden damme bijgevoegd, zodat hel door de gemeente Ovezande ge corrigeerde plan der commissie de volgende combinaties geeft: I. 's-HeerenhoekBorssele en Heinkenszand, zielental pl.m. 5200; H. Ovezande-Drtewegen-Elle- wouisdijk, Oudelande en Kwa dendamme, zielental pl.m. 4200; III. Hoedekenskerke (zonder Kwadendamme), Baarland, 's-Gravenpolder,' Nisse en 's-Hcer Abtskerke, zielental pl.m. 4090. Het bijzondere van dit plan is, dat hier in het algemeen geen zogenaamde minderheids groepen bestaan, wat in het plan der Commissie wel het geval is. Bij de rondvraag vroeg de heer C. Priem nog naar de afschei dingen van de tuintjes tussen de nieuwe woningen. De voorzitter zei toe een nader onderzoek in te stellen. SCHEEPVAARTBERICHTEN. onderwerp: „Artikel 31 der Ned. Geloofsbelijdenis" en mr dr J. Meulink van Enschedé, onder werp: „Souvereiniteit in eigen kring". De op het congres uit te brengen praeadviezen zullen te voren in druk verschijnen. Zendingssynode Geref. Kerken. In de gisteren te Eindhoven aangevangen zittingen van de Zendingssynode der Geref. Ker ken waren ds Y. K. Vellenga te Meppel en ds W. W. Meijnen te Dordrecht wegens ongesteldheid verhinderd. Zij werden vervan gen door ds Adema te Hooge veen en ds Bouwmeester te Rot terdam. Met moderamen werd als volgt samengesteld: ds v d. Woude te Leeuwarden, voorzitter, ds F. C. Meyster te Rotterdam, asses sor, ds D. Scheele te Assen, le scriba, ds J. Hoek, 's-Graven- hage, 2e scriba. Besloten werd ter voorberei ding van de werkzaamheden tot de vorming van vier commis sies. Als voorzitters werden aan gewezen ds P. van Dijk, Zaan dam, ds W. E. Gerritsma, Aal ten, ds J. v. d. Meulen, 's-Her- togenbosch en ds J. H. Meule- man te Steenwijk. Centralen Convent A.R.- partij. Op Donderdag 26 Februari zal te Utrecht een Centralen Convent van de A.R.-partrj worden gehou den, teneinde het aan de kiesver enigingen toegezonden rapport betreffende bedrijfsorganisatie te behandelen. Jaarboekje A.R.-partij. Voor de eerste maal verscheen het jaarboekje van de Antl-Revo- lutionnaire partij. Dit boekje geeft een vollédig overzicht van de organisatie der party en van de Jongeren-studie clubs. Voorts het program van be ginselen en het program van actie zoals dat in 1946 werd vastge steld, diverse partij-commissies en partij-uitgaven, de A.R.-leden van het Centraal Comité van de Ka mer en de Staten enz. Het boekje opent met een her denking van wyien Dr H. Coiyn, R. A. den Ouden, die jarenlang als adjunct-secretaris fungèerde, Mr Dr E. J. Beumer en Jhr Mr H. A. M. van Aseh van Wijk. Voor meelevende leden van deze partij een zeer welkome uitgave. 2 Febr.: Gepass. van Antwer pen: Amigo naar Yarmouth; Hedel naar R'dam. 3 Febr.: Te Vlissingen aange komen: Helena van Trinidad. Gepass. naar Antwerpen: Van Gelder uit zee. Gepass. van Ant werpen: Leuvenhaven naar R'dam. Wat brengt de radio? PROGRAMMA VOOR HEDENAVOND. HILVERSUM I (301,5 M.)t N.C.R.V.: 6.00 Ned. koren en corpsen. 6.30 Regeringsuitzending. 7.00 Nieuws- en weeroverzieht. 7.15 Dubbel vier. 7.45 Eng. les voor gevorderden 8.00 Nieuws. 8.15 Requim, K.V. 626. 9.15 „Grondwetsherziening 1948", door Dr Sehmal. 9.35 Musetteorkest. 10.00 Orgelconcert. 10.30 Nieuws. 10.45 Avondoverdenking, Fluitso- nates van Bach (IV). HILVERSUM II (415 M.): V.A.R.A.: 6.00 Nieuws. 6.20 Pot pourri internationale. 6.30 Radio Volksuniversiteit. 7.15 Rcgerings- ultzending. V.P.R.O.: 7.30 Cursus „Amsterdam 19-18", hist, en gees- tel. achtergrond der a.s. wereld conferentie. 7.45 Lezen in de Bij bel. V.A.R.A.: 8.00 Nieuws. 8.15 Opjra-progr. 9.15 Schuldig of on schuldig? 9.20 Hoorspel: „Het doek valt". 10.20 Orkest. 10.45 Van boek tot boek. 11.00 Nieuws. Donderdag 5 Februari. HILVERSUM I (301,5 M.): K.R.O.: 8.00 Nieuws.-8.15 Pluk ae dag. 9.05 Kolisch Quartet. N.C.R.V.: 10.00 Leger des Heils- kwartier. 10.15 Morgenwijding. K.R.O. 11.00 De Zonnebloem. 11.45 Fritz Heitmann speelt Bach. 12.03 Licht pianospel. 12.30 Weer overzieht. 12.33 Lunchconcert. 1.00 Nieuws. 1.25 Lunchconcert, vervolg. 1.45 Hors d'oevre. N.C.R.V.: 2.00 Ensemble. 2.30 Orgelspel. 2.40 Christenvrouw en woningnood. 3.00 Werken van Eng. componisten. 3.30 Piano en viool. 4.00 Bijbellezing. 4.45 Con cert. 5.00 Radio-Jeugdjournaal. 5.30 Het moderne Franse lied. 6.00 Hawaiiklanken. 6.15 C.N.V.- kwartier. 6.30 Regeringsuitzen ding. 7.00 Nieuws en Weerover- zicht. 7.15 Bazuin-kwartet. 7.45 Regeringsuitzending. 8.00 Nieuws. 8.15 Steravond. 9.30 Familiecom petitie. 9.50 Met band en plaat. '10.15 De vaart der volken. 10.30 Nieuws. 10.45 Avondover denking. HILVERSUM II (415 M.): A.V.R.O.8.00 Nieuws. 8.15 Or kest. 9.15 Morgenwijding. 9.35 Arbeidsvitaminen. 10.35 Orkest. 10.50 Kleuterprogr. 11.00 Vrou wen in de omroep. 11.20 Concert. 12.00 Orgelconcert. 12.30 Weer- praatje. 12.33 De Papavers. 1.00 Nieuws. 1.15 Metropoleorkest. 2.20 Pianospel. 3.00 Voor zieken en gezonden. 4.00 Van vier tot vijf. 5.00 A.V.R.O.-kaieidoscoop. 5.20 Welk dier 'deze week? 5.30 The Skymasters. 5.50 Rijk over zee. 6.00 Nieuws. 6.30 Natuur Decors. 7.00 Het klokje van 7 uur. 7.05 Tom Poes. 7.15 Opera aria's. 7.30 Radio Volksmuziek school. 8.00 Nieuws. 8.15 Aanslui ting Concertgebouw. 10.30 Piano spel. 10.45 „Achtergrond der in tern. politiek". 11.00 Nieuws. Arasterdamsche Effectenbeurs. Slotkoersen op 3 Februari 1948 medegedeeld door: Incasso-Bank N.V. Goes. Nederl. 1938 100. 100 Scheepv. Unie 186 188% dito 1947 98r'/1, 98"/,. Rott. Lloyd 179% dito 1937 98V,. 98% Stv. Nederland 185% Dollarlen. 102 102% H.V.A. 246% 249% Ned. N.W.S. 81'/» 81'A. Java Cult. 118 119 Spaar eert. 100% 1007/,. N.I.S.U. 123 126% Indië 1937 96'7„ 96% Vorstenl. 64% 64% Kol. Bank 112 113% D. Bat. Mij. 169% 170 N. I. Hand. Bk. 126% 131 Deli Mij. 184% 188% N. Hand. Mij. 188% 187% Senembah 163% 165% A.K.U. 186% 194% Muller Ie 195 Bergh Jurg. 313% 325 dito lie 179 Berkel Pat. 125% 128 A'dam Bank 180% 178% Calvé Delft 201 209 Holl. Bk. Unie 222% 222% Centr. Suik. 224 Incasso Bank Fokker 179 180 Rott. Bank 176% 176% Gelder Zn. 169 169% Tw. Bank 187 188 Hoogovens 195%. 200% Anaconda 34 34% Unilever 324% 330% Beth. Steel 107 107 Ned. Ford 390 397% Chrysler Ned. Kabel 322 324% Gen. Motors 56% Philips Gl. 398% 407 Inter. Nick. 28 28% Wilton F. 233 235 Kennecott 47% 48 Billiton Ie Rep. Steel 25% dito He 468 470 U. S. Steel 77% 78 Dordt. Olie 326 329 CIt. Service 37% 37% Kon. Olie 356% 159% N. American 16% 16% A'dam Rubber 17774 179% Cont. Oil 51 Band. Rubb. 153 154 Midcont. 43% D. Bat. Rubb. 126% 128% Phil. Oil. 59% 60% O. Java Rubb. 91 93 Shell. Un. 34% 34% Serbadjadi 94% TÏde Wat. 20% 21% H. Am. Lijn '227 Baltimore 11% J. C. Japanl. 163 164 Miss. K. T. 4% 4% K. N. Stoomb. 193 Pennsylv. Kon. Paketv. 176 N. Y. Centr. 13% door D. §L cv'* 3 f6 v r~\ 55. Opeens bleef de hond staan bij een boom. Hij keek omhoog en gromde. „We zy'n er", fluisterde de veldwachter, „de dief zit in de boom". „Och kom", zei Kobus. „Snap zegt het. En Snap ver gist zich nooit", zei de veldwach ter. „Je zult zien, Klomp, dat de dief in de boom zit". „'t Is mogelijk", zei Kobusf „maar dan is hjj in een kat ver anderd". Want Kobus zag dat er een zwarte kat op een tak zat. „Je hebt gelük", zei de veld wachter teleurgesteld, ,,'t Is een kat. Vooruit, Snap! We gaan verder!" 56. Snap liep nu gehoorzaam voor de mannen uit, zijn neus dicht langs de grond. Ze waren nu uit het bos. Wel stonden er nog wat boompjes hier en daar. Links van het laantje stond een huis. Opeens rukte Snap zich los en holde naar het huis. „Daar woont de dief!" zei de veldwachter. „Misschien", zei Kobus. „Nee niet misschien! Vast! Wat dacht je Klomp! Snap vergist zich niet!" „Misschien heeft ie weer een kat gezien", zei Kobus.

Zeeuwsch Dagblad | 1948 | | pagina 3