lrovintig^/i?» «ORT ublicaties AMERIKAANS EN ARGEN TONS SCHIP VASTGELOPEN OP DE SCHELDE. Het Amerikaanse stoomschip van de Waterman-ltne, de „Iber ville", Is bij Valkenlsse aan de grond gelopen. Het bleek vast te zitten op de punt van de plaat van Saaftlngen. Behalve de sleepboot „Goliath" uit Antwerpen zijn nog 3 Ant werpse en 1 Vllsslngse sleepboot ter assistentie uitgevarerf! die het schip ten slotte vlot kregen. Zondagmiddag omstreeks 3 uur is 't Argentijnse motorschip „Rio de Secuda" van Antwerpen ko mende, ter hoogte van Perkpol- derhaven op een zandbank gelo pen. Evenals meerdere schepen was het vanwege de dikke mist voor anker gegaan, waarna het ongeval plaats had. Spoedig wa ren een 6-tal sleepboten aanwezig jm assistentie te verlenen, maar voor hoog water konden geen po gingen worden aangewend om het schip vlot te krijgen. STICHTING VOOR DE LANDBOUW. De heer Royackers, landelijk secretaris van de Stichting voor de Landbouw, zal op Donderdag 5 Febr. a.s. in de Sociëteit „De Ver genoeging" te Middelburg een be spreking houden over het onder werp: „Actuele problemen bij het werk". MIDDELBURG. Vergadering Sportfokkers, De pluimveevereniging „Middel burg en Omstreken" vergaderde ln het Koffiehuis „De Eendracht" onder leiding van haar voorzitter de heer C. v. Nlmwegen. Het le dental bedroeg bij de aanvang van het nieuwe jaar 47. Alleen die le den. die in het bezit zijn van een fokkerskaart, kunnen voor hun dieren ringen N.M. betrekken en mogen met hun dieren exposeren op tentoonstellingen. -In combina tie met de zustervereniging „Nut en Sport" zal op* 5 en 6 Novem ber 1948 een clubtentoonstelling van pluimvee en konijnen worden gehouden. 16 Febr. zal in het Middelburg- sche Schuttershof een plulmvee- fllni worden vertoond. Op Zaterdag 10 April a.s. zal 't 25-jarige bestaan der vereniging op enigszins feestelijke wijze wor den herdacht. In clubverband zal een bezoek worden gebracht aan de eerste Europese Pluimveeten toonstelling van de vereenlging „Avicultura" te 's-Gravenhage. Na uitbetaling van de behaalde ei;,cnfokprijzen op de gehouden prov. tentoonstelling te Breskens werd de fokkerslijst voor 1948 sa mengesteld. Chr. Mil. Tehuis. Het hoofdbestuur van Pro Rege heeft een grote partij goe- j deren (waaronder textiel) ter beschikking gesteld van de afd. j Middelburg van deze bond. Men is nu van plan- om in de naaste j toekomst met deze goederen een bazar te houden in de Bogard- zaal. Indien alles vlot verloopt zal deze Bazar beginnen op 3 Maart a.s. De opbrengst zal wor den gebruikt ten bate van het Chr. Mil. Tehuis in de Nieuw- straat. Zo zal o.a. de bovenzaal en een eventuele leeskamer worden ingericht. GOES. Verduistering. In aansluiting op ons bericht van vorige week met betrekking tot de arrestatie van W. v. d. H„ wegens verduistering, verne men wij nog dat het hier een firmant betreft van een binnen- vraehtvaartbedrijf, die er van verdacht wordt op grond van verschillende manipulaties, rem- boursgelden tot een bedrag van f 17.000 te hebben verduisterd. Verschillende Goese middenstan ders zijn voor grote bedragen hierbij betrokken. Verdachte heeft nog niet zo lang geleden een straf van 6 maanden uitge zeten wegens het ongeoorloofd gebruik van een stempel der Ned. Spoorwegen, met behulp waar van vrachtbrieven vervalst wer den. BORSSELE. Jaarvergadering. De Christelijke Werkmansbond heeft Vrijdagavond zijn jaarver gadering gehouden. In de vaca tures, ontstaan door het bedan ken van de heren J. v. Westen en C. de Vroe, Werden als bestuurs leden gekozen de heren J. de Vriezc en L. Ruster. In het af gelopen jaar had de vereniging een voordelig saldo van f 106.72 weten te boeken. Na de pauze, waarin men getracteerd werd, sprak de heer A. Vingerling te Goes over de betekenis van Chris telijke organisatie. KRABBENDIJKE. GARAGEBEDRIJF FRANC'KE UITGEBREID. Zaterdagmiddag werd onder grote belangstelling van de zijde Jer inwoners en het bedrijfsleven. de ruime geheel nieuw ingerichte garage van de heer J. FraTicke in gebruik genomen. Nadat de heer Francke B. en W. van Krabbendijke dank had gebracht voor hun medewerking, zeide burgemeester Vader, dat de ge meente trots kan zijn op dit garagebedrijf. Namens de Fordfabrieken te Amsterdam, waarvan de heer Francke sub-dealer is, sprak de beer Van Olfen, terwijl verder nog het woord voerden de heer M. de Dreu, als zakenrelatie en namens de afdeling Zuid- en N.- Beveland der Bovag alsmede een lid van het hoofdbestuur van de Bovag. In de garage was een kleine tentoonstelling van Fordproduc ten georganiseerd, die veel be langstelling trok. Loop der bevolking over 1947. Op 1 Jan. 1947 bestond de be volking uit 1376 mannen en 1356 vrouwen, in totaal dus 2732. In de loop van het jaar zijn inge komen 76 mannen en 88 vrou wen. Verder werd de bevolking vermeerderd door de geboorte van 77 kinderen, 40 m. en 37 v. De bevolking verminderde met 187 personen door vertrek van 72 mannen en 79 vrouwen en door overlijden van 21 mannen en 15 vrouwen. Op 31 Dec. 1947 bedroeg het aantal inwoners dus 2788, dat is 1399 mannen en 1389 vrouwen. Vergadering C.B.T.B. Zaterdagmiddag vergaderde de afdeling Krabbendijke van de Chr. Jongeren Boeren- en Tuin derorganisatie in hotel „De Koop handel". Drs J. J. Knibbe hield een lezing. Na de pauze volgde hierop bespreking en werd een bijdrage geleverd door een der leden. De gemeente niet langer noodlijdend. De gemeentebegroting voor 1948 sluit met een bedrag voor onvoorziene uitgaven van ruim f 2500. De begroting is met eigen middelen geheel sluitend gemaakt zodat Krabbendijke niet langer noodlijdend is. Comité gevormd. Te Krabbendijke is een dames comité gevormd, bestaande uit de dames Ad. VaderCaljouw, E. BosVan Woerden, J. R. Domi- nieus, R. Haverhoek en J. Kake- bekeKarelse. Dit comité heeft het doel handtekeningen en gel den te verzamelen voor het a.s. regeringsjubileum van H. M. de Koningin. Jaarvergadering C.J.M.V. Vrijdagavond hield de C.J.M.V. Pred. 12 la haar jaarvergade ring, die onder leiding stond van de voorzitter de heer C. J. Snoep. Na de Bijbelinleiding, die ver zorgd werd door J. Schouten, volgde de verslagen van de secre taris en penningmeester. Opgevoerd werd de samen spraak getiteld „De antieke klok". De districtssecretaris de heer J. C. Gordeau uit Middelburg hield een toespraak over het on derwerp „Wat betekent C.J.M.V. - werk?" Verder werd hersen gymnastiek gehouden en voor gedragen. Zaterdagavond hield de vereniging een propaganda- avond. KRUININGEN. Het destructiebedrijf. Ten gemeentehuize is een con ferentie gehouden over 't destruc tiebedrijf te Hansweert, waarbij behalve het gemeentebestuur, ver tegenwoordigd waren de directie van de N.V. Gekro, het Technisch Adviesbureau der vereniging van Nederlandse gemeenten, vertegen woordigers van het Staatstoezicht op de volksgezondheid, van de vakgroep destructiebedrijven en de arbeidsinspectie. De conferentie droeg een infor matief karakter. Besproken wer den de door het Technisch Advies bureau der vereniging van Neder landse gemeenten op te stellen voorwaarden, welke ten doel heb ben de stankverspreiding door het destructiebedrijf in de toekomst tegen te gaan. Met betrekking tot de visver werking ls door de technisch ad viseur van de N.V. Gekro een ge heel nieuw plan uitgewerkt, het welk ook op de vergadering werd besproken. Verwacht inag worden, dat de besprekingen en speciaal de be moeiingen van het Technisch Ad viesbureau der vereniging van Ne derlandse gemeenten er toe zul len bijdragen tot een voor alle partijen bevredigende oplossing te komen van het moeilijke Gekro- probleem. KATTENDIJKE. Serenade „Oefening en Uitspanning". Zaterdag bracht het muziekge zelschap „Oefening en Uitspan ning" een serenade bij het echt paar H. MeeuwseCasteleijn ter gelegenheid van hun zilveren bruiloftsfeest en daarna bjj M. van der Vliet, die als eerste oor logsvrijwilliger uit Indië te Kat- tendijke is teruggekeerd. KAPELLE-BIEZELINGE. Vergadering Landbouwvereniging. In het hotel „De Zwaan" verga derde Vrijdagavond de Landbouw vereniging VIOS onder voorzitter schap van de heer A. de Schipper. In zijn openingswoord herdacht de voorzitter de leden die In.het afgelopen jaar overleden zijn. Ver der deelde hjj mede dat er twee bestuursleden van de vereniging belangeloos een dag hebben mee gewerkt aan de Rattenbestrijding welke, naar hij verneemt, reeds succes heeft opgeleverd. Uit het jaarverslag van de sec retaris bleek dat per 1 Jan. 1948 het ledental 227 bedroeg. De om zetten van de meststoffen bedroe gen in het afgelopen jaar 366.544 k.g. Hierna volgde rekening en ver antwoording van de secretaris en de penningmeester. Tot lid van de financiële com missie werd benoemd de heer P. Eversdijk Jacz. In de rondvraag werden nog verschillende vragen gesteld, waarna de voorzitter de vergade ring sloot. Uitvoering „Inter-Nos". Zaterdagavond gaf de Orkest vereniging „Inter Nos" voor een talrijk gehoor haar jaarlijkse uit voering in het gebouw Obadja. Voor de pauze werd het muzi kale gedeelte afgewerkt. Hierna werd een toneelstuk in drie bedrij ven opgevoerd, „Stormelland", dat verdienstelijk gespeeld werd en veel applaus oogstte. ARNEMUIDEN. Vergadering Chr. Metaal- bewerkersbond. Onder leiding van de heer Petteliefste hield de afdeling MiddelburgVlissingen van de Christelijke Metaalbewerkers- bond een gecombineerde leden vergadering in het Verenigings gebouw. Er werd overeenstem ming bereikt om te komen tot stichting van een eigen plaatse lijke afdeling. De districts-bestuurder de heer L. de Waal besprak de belan gen van de nieuwe plaatselijke afdeling. Als bestuursleden werden ge kozen: A. Poortvliet, voorzitter; A. Schuitt Az., secretaris; J. Meulmeester, penningmeester; K. de Vos, vice-secretaris; G. de Nooijer, vice-peirningmeester; K. v. d. Ketterij, vice-voorzitter en J. de Klerk, algem. adjunct, Na een slotwoord van de heer Meliefste sloot de heer L. de Waal met dankgebed. SOUBURG. Loop der bevolking. Op 1 Januari 1947 bedroeg het aantal inwoners 2250 man ren en 2257 vrouwen, in totaal dus 4507 personen. Op 1 Januari 1948 waren deze getallen respectievelijk 2553 en 2534, dus tot totaal 5087 perso nen, zodat de bevolking in het afgelopen jaar is toegenomen met 580 personen. ST.-PHILIPSLAND. Jaarvergadering De Reisduif'. Donderdagavond heeft de ver eniging „De Reisduif" haar jaar vergadering gehouden. Uit het jaarverslag van de penning meester bleek, dat het afgelo pen jaar een voordelig saldo van f 93 had opgeleverd. Bij acclamatie werden 4 he ren als leden der klokken-com- missie gekozen. NW. EN ST. JOOSLAND. Autobus geslipt. Gistermorgen omstreeks 7.15 uur is een autobus van de Stoom tram Walcheren, rijdende de dienst MiddelburgGoes, door de gladheid van de Rijksweg ter hoogte van de boerderij van de heer Francke geslipt en -in een sloot terecht gekomen. Gelukkig bevonden zich in de bus geen passagiers en de chauffeur T. B. kwam er met de schrik af. De bus, die flink beschadigd was, is door twee kraanwagens van de firma Louisse uit Middelburg en Goes, weggesleept. Enkele wielrijders, die juist terzijde van de bus waren toen het ongeluk gebeurde, wisten ternauwernood te ontkomen. ZOUTELANDE. A.R. Kiesvereniging. Woensdagavond vergaderde de A.R. Kiesvereniging. Na afloop der huishoudelijke zaken hield de heer P. Brasser een inleiding over Art. 15 van het A.R. Pro gram van beginselen: „De Pu blieke eerbaarheid". In de be spreking hierop werd met na druk gewezen op de taak der plaatselijke overheid in dezen. OOSTKAPELLE. Uitvoering „Crescendo". Donderdag- en Vrijdagavond heeft de muziekvereniging „Cres cendo" voor begunstigers en be langstellenden een uitvoering ge geven in het verenigingsgebouw. Onder leiding van de directeur de heer Laroes werden een tiental nummers gespeeld. Burgemeester F. G. Sprenger sprak namens alle aanwezigen een woord van dank. Na de pauze volgde de opvoe ring van het toneelstuk „Amor en Bananen" door de toneelclub „Onder Ons", 't Applaus bewees wel, dat het stuk gewaardeerd werd. Beide avonden waren goed bezocht. WISSENKERKE. Uitvoering „Apollo". Woensdag, Donderdag en Vrij dag gaf de muziekvereniging „Apollo" haar jaarlijkse uitvoe ring in de zaal van de heer G. Verburg. Nadat-onder leiding van de dirigent P. A. van Damme enkele bekende nummers ten ge hore waren gebracht, werd het toneelstuk „Zonsopgang" opge voerd. Dit stuk werd goed ver tolkt en oogstte een dankbaar applaus van het talrijke pubhek. „Het Hoogeland". Zaterdag werd door de vereni ging „Het Hoogeland" in het gymnastieklokaal der o.l. school de geluidsfilm „Redding" ver toond. De opening van de bijeen komst geschiedde door Ds Meijer terwijl de avond werd gesloten door Ds Visser. WESTKAPELLE. 80 pet. van de bevolking rönt- genologisch onderzoek. In de week van 1423 Januari j.l. heeft de bevolking van Westkapelle, voor zover zij ouder was dan drie jaar, de ge legenheid gehad zich röntgono- logisch te laten onderzoeken. Van de 1850 inwoners hebben er zich 1450, dus circa 80 pro cent, naar de bij de noodkerk te Westkapelle opgestelde röntgen- wagen begeven. Het resultaat van dit onderzoek is eerst over enkele weken te verwachten. SEROOSKERKE (W.). Jaarvergadering J. V. Vrijdagavond hield de J. V. op G. G„ Prediker 12 vqrs la, haar 65e jaarvergadering. Door H. Sin- ke Jr. werd een Inleiding gehou den over het maatschappelijk on derwerp: „Ons dagelijks brood". Uit de jaarverslagen bleek dat het ledental van 33 tot 40 is ge stegen. De samenspraak in 5 be drijven „De Deserteur", welke op gevoerd werd, had aller aandacht. Het stuk verplaatste de aanwezi gen naar Rusland, waar de bevol king leed onder Czaar Iwan Wa- siljewitz. bijgenaamd „De Ver schrikkelijke". Door een 5-tal le den werd een memorisatiewed- strijd gehouden. Verder was deze avond gevuld met voordrachten, zang en twee pantomines. GRIJPSKERKE. Jaarvergadering J. V. en M. V. Donderdagavond vierden de J. V. en M. V. op G.G. hun jaarver gadering in de Geref. Kerk. Na opening door de J. V.-voorzitter, de heer P. S. Marinissen, welke in zijn openingswoord de jonge men sen die nog geen lid waren de eis van hun beginsel ook met betrek king tot 't verenigingsleven voor hield. werd de vergadering voort gezet onder leiding van de ere voorzitter Ds B. Dorst. Van verschillende verenigingen waren schriftelijke felicitaties bin nen gekomen. De afgevaardige van de Geref. Kerk bracht zijn gelukwensen in dichtvorm over. Vervolgens werden de jaarver slagen gelezen en vastgesteld. Een dameskoortje onder leiding van de heer Dronkers zorgde, ter afwis seling, voor enkele zangnummer tjes. Een toneelstuk in 5 bedrijven, voorstellende het boerenleven, wat opgevoerd werd, gaf een goed beeld van het leven der boeren in de jaren 19351945. Verder was de avond gevuld met een inleiding, enkele voor drachten, hersengymnastiek, een tableau en een pantomine. THOLEN. Droeve plechtigheid. Onder grote belangstelling zijn Zaterdagmiddag de stoffelijke overschotten ter aarde besteld van de 45-jarige schipper P. v. Boo- gaart en zijn 7-jarlg dochtertje. De vader had het overlijden van zijn dochtertje, die na een ziekte van twee dagen stierf, blijkbaar zo aangetrokken dat hij plotseling aan hartverlamming is overleden. Aan het graf werd het woord ge voerd door ouderling Eindhout en Ds van Leeuwen. Een zwager van de overledene dankte voor de be langstelling. De raad der gemeente Kapelle zal Vrijdagmiddag om twee uur bijeenkomen. A.s. Woensdag hoopt de wed. C. v. d. Veldev. d. Male te Tliolen haar 95e geboortedag te vieren. „Opoe Geert" is de oudste inwoonster van Tholen en het zal haar vast niet aan belangstelling ontbreken bij dit 19e lustrum. Rechtszaken. Politierechter Middelburg (Zitting van 23 Januari 1948.) Wegens mishandeling werden veroordeeld: S. W. de R., 26 j., timmerman te Zaamslag, f 20 of 10 dagen. J. C. Cl., 19 j., filmoperateur te Sluis, f 30 of 15 d. J. de K., 35 j., schippersknecht te Sluiskil, f 30 of 10 d. J. O., 26 j„ arbeider te Axel, f 25 of 10 d. A. S., 42 j., vlasser te Terneu- zen, f 75 of 25 d. W. K., 20 j„ vishandelaar te Axel, f 50 of 2 d. en 2 mnd. voorw. proeft. 3 j. A. R., 36 j„ bomenrooier te Terneuzen, f 30 of 15 d. M. A. K„ 41 j„ fabrieksarb. te Sas van Gent, f 25 of 10 d. S. W. d. R„ 26 j., timmerman te Zaamslag, wegens oplichting. 1 mnd. gev.straf. De 68-jarige plaatsen-contro leur P. v. Gr. te Terneuzen vond in de _bioscóop een portefeuille van W. Dekker. Als eerlijk vin der bracht hij hem aan de eige naar terug, doch kon de ver leiding niet weerstaan zich de tabakskaart én textielkaart die in de portefeuille zaten toe te eigenen, f 25 of 10 d. C. F. N., 52 j... kaashandelaar te Sas van Gent, wegens dief stal van een duif. f 100 of 25 d. en 1 mnd. gev„ voorw. proeftijd 3 jaar. Op 14 Nov. 1947 zagen kom miezen, dat een 6-tal Belgen de grens overkwam en zich begaf naar het erf van de 31-jarige handelaar in pluimvee J. de L. te St. Jansteen, waarop even later een aantal ganzen hel erf werden opgedreven, terwijl te gelijkertijd de chauffeur A. A. de N. uit St. Jansteen het erf afkwam met het kennelijk doel de omgeving te verkennen. Toen de chauffeur twee der ambtena- len ontdekte, keerde hij terug, waarop de Belgen de vlucht na men. Door de L. en de N. .wer den de op het erf lopende gan zen in de richting der grens gedreven vyaar de kommiezen hen snapten. De L. en de N. ont kenden en zeiden, dat de ganzen waren uitgebroken en zij bezig waren deze weer bijeen te drij ven. Ieder f 75 of 25 d met verbeurd verkl. der ganzen. A. J. M. v. G„ 28 j., chauf feur te Axel, wegens diefstal van een huisbel, f 40 of 20 d. J. M. de G., 36 j.. timmerman- aannemer te Terneuzen, wegens het zonder goedkeuring ver sterken van de zolder balklaag, het indelen der zolderruimte in drie slaapkamers en het ver nieuwen van 2 kozijnen en ra men in een huis te Terneuzen. f 150 of 1 maand. W. A. v. D., 37 j., kolenhan delaar te Terneuzen, wegens diefstal van steenkolen, f 50 of 25 d. derden. 8 Nieuws. 8.05 Program-Alderamin, Rotterdam—Per- 7.20 Gram. 7.30 Het actueel ge- zische Golf, 25 Jan. te Antwer- luid. 7.45 Engelse les voor gevor- pen. vrouwen wereld-gebedsdag 1948. Alhena, 25 Jan. van Montevi- ma-proloog. 8.15 Radio Philhar- deo naar Santos, monisch orkest. 9.20 Plaats en 1 Alphacea, MontevideoAm- taak van het Chr. onderwijs. 9.40 stejdam, pass. 25 Jan. Vlissin- Amusementsorkest. 10.10 Zwit- gen. Distribntiekring Middelburg. Individuele aanvragen voor werkkleding. De Directeur van de Distri butiekring te Middelburg maakt so'!n- Gram. 10.00 Morgen- l1.„-, J 1. t i." wiiH i no lO On T«T nnl/nro ot in 1A OK serse Mozaik. 10.30 Nieuws. 11.00 Fluitsonate van Bach (III). HILVERSUM II (415 M.)8.00 Nieuws. 8.18 Lichte morgenklan ken. 9.00 Werken van Mendels- bekend, dat in het tijdvak van 2 t.m. 14 Februari a.s. indivi duele aanvragen voor werkkle ding kunnen worden ingediend door personen zelfstandig of in een bedrijf met minder dan vijf werkkleding dragende werkne mers werkzaam, mits deze na 30 September. 1947 geen bon voor werkkleding hebben ont vangen. wijding. 10.20 Kookpraatje. 10.35 Weens wals-orkest. 10.40 Voor dracht. 11.00 Pop. Non-stop-pro- gramma. 12.00 Orkest met zang. 12.30 Weerpraatje. 12.33 Voor het platteland. 12.38 The Kilima Ha- waiïans. 1.00 Nieuws. 1.20 The Ramblers. 2.00 Gesproken por tretten: Trygve Lie. 2.15 Jeugd- concert. 3.00 Jeugd-hoorspel. 3.30 De Roodborstjes. 3.45 De Regen Amstelkerk, Amsterdam West-Afrika, pass. 25 Jan. Las Falmas. Amstelland, Las Palmas Amsterdam, 27 Jan. te IJntui- rien verwacht. Amstelstad, 25 Jan. van Mon tevideo te Rio Grande. Annenkerk, 25 Jan. van Rot terdam te Karachi. Bali, AmsterdamBatavia, 26 Jan van Suez. Batavia, RotterdamBatavia, 26 Jan. te Pankal Pinang. Ralanipa, RotterdamBatavia, 25 Jan. te Port Said. Bloemfontein, 25 Jan. van Lo- van ingen. j.u ue negen- Rpira De aanvraagformulieren MD boog. 4.15 Vragen staat vrij. 4.45 BlommerKdiik ?5 Tan 333-06 kunnen reeds vanaf 28 Het stond in de krant. 5.15 En- ottrTriTm te Ne w-Vork Januari a.s. worden afgehaaldsemble. 5.53 Regeringsuitzending. Biiidendiik New York Rot bij het kantoor Dam 43. lokaal6.00 Nieuws. 6.20 Pianospel. 6.30 Hlijdendijk, New-York-Kot- 2 of bij de Agentschappen. Zowel bij het afhalen en. ïn- tiienen der aanvragen dienen Radio Volksuniversiteit. 7.15 Re- "TS geringsüitzending. 7.30 Cursus Hj?5' rL™ „Amsterdam 1948". 7.45 Lezen in de stamkaarten medegebracht de Bijbel 8.00 Nieuws. 8.05 Din- te worden. j gen van de dag. 8.15 Metropole- e-,.,. orkest. 9.00 Hoorspel. 10.00 Olga Schuldvordering. j Cwlh(f de Braziliaanse zangeres Burgemeester en Wethouders en guitariste. 10.15 Ensemble, van Middelburg verzoeken hen,10.45 In de tuin der poëzie. 11.00 die over het kalenderjaar 19471 Nieuws, schuldvorderingen ten laste van de gemeente bezitten, die vor deringen (daaronder begrepen die voor de gemeentebedrijven en, diensten) met de nodige be wijsstukken vóór 15 Februari 1948 in te zenden. W aterstanden. Drankwet. Burgemeester en Wethouders van Middelburg brengen ter al gemene kennis, dat bij hen is ingekomen een verzoek van M. Minderhoud, wonende te Mid delburg, Meidoornlaan 18, om een slijtvergunning ingevolge de drankwet voor de benedenloka- liteit van het perceel Pijpstraat 23 te Middelburg. Binnen twee weken na heden kan ieder tegen het verlenen van deze vergunning schriftelijk bezwaren bij hen indienen. Hinderwet. B. en W. van Vlissingen; ge let op art. 8 der Hinderwet, brengen ter openbare kennis, dat bij hun besluit van 19 Ja nuari 1948 aan Shell Nederland N.V. te 's-Gravenhage, vergun ning is verleend tot het oprich ten van een electrisch gedreven benzine-installatie met twee on dergrondse reservoirs en twee Keulen 376 0.22), Ruhrort 265 (—0.33), Lobitl) (Rijn) 1317 (—0.41), Nijmegen (Waal) 1090 dam naar Curasao. Congostroonj, 26 Jan. van San Thome te Lagos verw. Gaasterkerk, RotterdamJa pan, 25 Jan. van Antwerpen. Helicon, 25 Jan. van New- York te Puerto Sucre. Jaarstroom, 24 Jan. van Sa- pele naar Takoradi. Java, AmsterdamBatavia, 24 Jan. van Antwerpen. Johan det Witt, Amsterdam- Java, pass. 25 Jan. Kaap Vil- lano. Johan van Oldenbarnevelt, 0.31), Arnhem (Nederrjjn en JavaAmsterdam, pass. 25 Jan. en Lek) 1056 0.34), Deventer (IJssel) 539 0.14). Borgharen 4299 (—0.12), Belfeld (Beneden- maas) 1366 (—0.38), Venlo (Maas) 1311 (—0.46), Grave (be neden de sluis) 610 0.39). Stuwen open te Belfeld, Som beek en Lith. Vreeswijk laag wa ter (Nederrijn en Lek) 2.61 (—0.37), Lith (Maas) 3.01 (—0.39). SCHEEP VAARTBERIC H TEN. 24 Jan.: Te Vlissingen aange komen: Jabar van Hansweert. Gepass. naar Antwerpen: Blei- dendijk van Philadelphia; Pamo van R'dam; Aagtekerk van R'dam. Gepass. van Antwer pen: Coeta naar Dublin; Am- steldijk naar R'dam; Abbedijk naar New-York; Twente naar Londen; Aldabi naar R'dam; Modjokerto naar Batavia. 25 Jan.: Te Vlissingen aange- bovengrondse aftapinrichtingen, komen: Wim van Harwich. Ge- waarbij voor elke aftapinrich- pass. naar Antwerpen: Arak van ting een electromotor van 1/4 R'dam; Alderamin van Londen; Nederlandse schilderijen naar Curasao. Zaterdagmiddag is het s.s. „Boskoop" van de K.N.S.M. uit Amsterdam vertrokken met een bijzondere lading aan boord. In een speciaal ruim vervoert het n.l. vijf-en-vijftig schilderijen van bekende hedendaagse mees ters. Deze schilderijen worden naar Willemstad op Curacao gebracht, waar ze gedurende 6 a 8 weken zullen worden tentoongesteld in het Curagaose museum aldaar. Dit museum, aan welks nieuwe inrichting sedert 1946 wordt ge werkt, opent op 1 Maart de deu ren en de directie nam het initia tief om in samenwerking met het Rijk der Nederlanden de werken van 13 belangrijke Nederlandse schilders te exposeren. De sinaasappelen zijn er. Zaterdag is het s.s. „Titus"Van de K.N.S.M. te Amsterdam aan gekomen met een volle lading Jaffa-sinaasappelen, omvattende 33.600 kisten. Dit is de eerste zending van de Palestina-oogst die naar Amsterdam komt. P.K. als beweegkracht zal wor den aangewend. :n/bij het per ceel, kadastraal bekend gemeen te Vlissingen, Sectie B. no. 1727 (gedeeltelijk), plaatselijk ge merkt Verlengde Paul Kruger- straat. Wat brengt de radio? PROGRAMMA VOOR HEDENAVOND. HILVERSUM I (301.5 M.) 6.00 Franse chansons. 6.30 Ned. Strijdkrachten. 7.00 Nieuws. 7.15 pen te Rotterdam. Aphacca van Barcelona; Fivel uit zee; Oranjefontein van A'dam; Castor van Par; Kra- nenburgh van R'dam; Nato van Bordeaux; Noordstad van Char leston. Gepass. van Antwerpen: Fiat uit zee; Maraat V naar Londen; Java naar Londen; Me- liskerk naar Bordeaux; Gaaster- Jcerk naar Nagoya. LAATSTE POSITIE NEDERLANDSE SCHEPEN. Aagtekerk, RotterdamSyd ney, 25 Jan. te Antwerpen. Aldabi, 25 Jan. van Antwer- Musicale melange. 7.80 Het re laas van' een jonge aethersehui- raer. 7.45 Gram. 7.50 Regerings uitzending: Rubriek der Weder opbouw. 8.00 Nieuws. 8.05 De gewone man. 8.12 Philharmonisch orkest. 10.07 Actualiteiten. 10.30 Nieuws. HILVERSUM II (415 M.)6.00 Nieuws. 6.15 Oud en nieuw, van alles wat. 6.30 Politie over voor- rangsregels. 7.00 Het klokje van ken met dokters. 8.00 Nieuws. 8.15 Bonte trein. 9.30 Mr Stik- tenlands overzicht. 10.30 Chopin progr. 11.00 Nieuws. Woensdag 28 Januari. HILVERSUM I (301.5 M.): 8.00 Nieuws. 8.30 Opgewekte morgenklanken. 9.00 Ochtendbe zoek bij jonge zieken. 9.30 Mor genconcert. 10.30 Morgendienst. 11.00 Werken van Haydn. 11.30 Zangrecital. 12.00 Ensemble. 12.30 Weeroverzicht. 12.33 Sextet. 1.00 Nieuws. 1.15 Pianomuziek. 1.45 Telemann-Cyclus (Hl). 2.15 Mu- sette-klanken. 2.30 Varens in de huiskamer. 3.00 R'dams Piano kwartet. 3.45 Kieuterprogr. 4.00 Ver. voor maatschappelijk werk. 5.35 Ensemble Donauklanken. 6.00 Ned. koren en corpsen. 6.30 Regeringsuitzending. 7.00 Nieuws en Weeroverzicht. 7.15 Over de Hon. Paketv. Amsteldijk, 25 Jan. van Ant werpen te Rotterdam. Kaap Guardafui. Kamerlingh Onnes, 24 Jan. van Macassar naar Soerabaya. Kedoe, 25 Jan. van Java te Rotterdam. Kola Inten, JavaRotterdam, £5 Jan. van Aden. Kalianda, RotterdamBata via, 25 Jan. van Singapore, beerdam, 25 Jan. van New- York via Antwerpen naar Rot terdam. Lindekerk. CalcuttaRotter dam, 25 Jan. van Port Said. Maasland, AmsterdamBue nos Aires, 25 Jan. van Rio de Janeiro. Maaskerk, wordt 28 Jan. te Freetown verwacht. Meliskerk, Amsterdam—West- Afrika, pass. 26 Jan. Quessant. Modjokerto, 25 Jan. van Ant werpen te Rotterdam. Nieuw-Amsterdam, Rotter damNew-York, 24 Jan. van Southampton. Noordam, 25 Jan. van New- York naar Rotterdam. Oranjefontein, Amsterdam Kaapstad, 25 Jan. te Antwerpen. Poelau Laut, 25 Jan. van Soe- rabaja i^aar Balik Papan. Polydorus, AmsterdamJava, 24 Jan. van Liverpool. Prins Willem van Oranje, AntwerpenAlexandrië, jaass. 24 Jan. Gibraltar. Salatiga, West-AfrikaAm sterdam, pass. 25 Jan. Ques sant. Sibajak, 25 Jan: van Kaapstad te Rotterdam. Sloterdijk, BataviaRotter dam, pass. 25 Malta. Westerdam, 25 Jan. van Rot terdam naar New-Yorlc. Waterman, RotterdamBata via, pass. 25 Jan. Finisterre. Aansterdamsche Effectenbeurs. Slotkoersen op 26 Januari 1948. medegedeeld door: Incasso-Bank N.V. Goes. Nederl. 1938 100 100 Scheepv. Unie 171% 175% Nederl. 1947 98% 98'/,o Rott. Lloyd 168 Nederl. 1937 99'/,. 99"/ls Stoomv. Nederl. 179% Dollarlening 100% 101 H. V. A. 236% 244 Ned. N.W.S. 8P7„ 82'/,. Java Cultuuur 114 118 Spaarcert. 100"/,, 100% N. I: S. U. 120 123 Indië 1937 96% 96'/,. Vorstenl. 62% 64% Kol. Bank 104 106% D. Bat. Mij. 159 164 N. I. Hand. Bank 113% 116% Dell Mij 173 179% N. Hand. Mij. 170 171% Senembah 154% 160% A. K. U. 172% 176 Muller le 181 183 Bergh. Jurg. 307 307 Muller 2e 163% 164% Berkel Pat. 114% 118% A'dam Bank 170% 176 Calvé Delft 189% 195% Holl. Bk Unie 211 210% Centr. Suiker 213 Incasso Bank Fokker 180 177 Rott. Bank 166 169% Gelder Zn. 158% 159% Tw. Bank 179 179 Hoogovens 177% 179% Anaconda 34 34 Umelever 303 311% Beth. Steel 102% 104% Ned. Ford Chrysler Ned. Kabel 308 312 Gen. Motors 55% Philips Gloeil. 360 367% Inter Nick 27% 27% Wilton F. 221 220% Kennecott 47% 47 Billiton le Rep. Steel 24% 24% Bllllton 2e 450 450 U. S. Steel 75 75% Dordt Olie 304 315 Clt. Service 35% 35% Kon. Olie 336% 346% N. American 14% A'dam Rubb. 167% 176% Cant. Oil 48% Band. Rubb. 142% 149 Midcont. 42% 42 D. Bat. Rubb. 122 125 Phil. Oil 57% 58 O. Java Rubb. 87 90 Shell Un. 33% 33% Serbadjadl 88 91 Tide Wat. 20% 20% H. Am. Lijn 213% Baltimore 10% 10% J. C. Japanlijn '54 Miss K. T. 3% 3% K. N. Stoomb. 188 Rennsylv. 17% 17% Kon. Paketv. N. Y. Centr. door D. rrs 41. „He", dacht Kobus, „wat ligt daar Tussen de waterplanten aan de slootkant lag een bruin ding. Ko bus pakte 't op. 't Was 'n porte feuille. „Hé", zei Kobus, „die heeft de dief zo pas natuurlijk verloren, wat zou er in zitten Even zien Wel, wel! Bonnen zaten er in! Boterbonnen! Suikerbonnen! Tex tielpunten! „Aha" bromde Kobus! „Een bonnenkoopmanEen zwarte handelaar! Jammer dat mijn vriend 'Albertus Pakan, de veld- wachter, hier niet is! Wat zou die ogen opzetten!" 42. Kobus stak de gevonden portefeuille in de binnenzak van z'n jas bjj de andere papieren. Toen sprong hü over de slool om z'n klompen op te halen. Die lagen gelukkig nog op dezelfde plek waar hij ze had neergelegd. Klompen waren schaars. Je moest er zuinig mee omgaan. Hij keerde terug naar de sloot, sprong er nogmaals over, stapte op de natte fiets en reed naar huis. „Jonge, jonge, wat zal m'n vrouw ongerust wezen!" zei Ko bus toen hij, afstapte bij de ach terdeur.

Zeeuwsch Dagblad | 1948 | | pagina 3