Publicaties P. J. Jongepier f 3 A. WILKING - GOES Wie is Trygve Lie? Salade- Couvert 1 FLINKE JONGEN J DOOF LE COQ's BELANGRIJK SPRUIJTs Verf-, Vernis- en Glashandel ÏÏleióf&ó uit Zeeland KARSOTE RUB MARANATHA-SAMENKOMSTEN een Monteur, Vr. Kantoorbediende de \Lttme 8cuzat Finland in de branding. p,erWendir# K0FFiENfemeijer5THEE 1.50 8. J005SE -G0E5 Een net kosthuis BALANS OPRUIMING net tweede Meisje SWING-SeJieermesies „De Lelie" Hulp in de huishouding TE KOOP Kr I/Harig prima Stoffen DE ECHTE „TORCK" Kinderwagens TAXIBEDRIJF, Flink Dagmeisje Verf Huishoudster Bijzonder Gerechtshof Middelburg. .Onbeschofte" landwachter. De eerste zaak, van Vrijdag morgen was die tegen Jan Cor nelia Kant, motordijver te Kapelle. Deze man was als vrij williger toegetreden tot de N.S. K.K. Bovendien deed hij dienst als landwachter. Hij nam deel aan huiszoekingen te Kloetinge, Ka pelle, Ovezande en Koudekerke. Besch. ontkende ook maar één huiszoeking te hebben verricht. In een request had hij over de Comm. der Koningin geschreven, doch hjj beweerde deze niet te hebben willen verraden. De proc.-fiscaal noemde besch.'s handelingen onbeschoft. Hij wilde rekening houden met het feit, dat besch. wel eens iemand had ge waarschuwd en eiste 15 jaar met aftrek. Mr Kuipers zette in een uitvoe rig pleidooi uiteen, dat besch. ze ker te Koudekerke geen huiszoer king heeft verricht. Tegenover de .andere huiszoekingen stelde hij de door besch. gegeven waarschuwin gen. Z.l. heeft besch. geen enkele Zeeuw een haar gekrenkt. Tenslotte protesteerde de proc.- flsc. tegen de uitdrukking van Mr Kuipers, dat hij ,,dood leuk" 15 jaar had geëist. „Laatdunkend". Jan A. Hansete Kortgene had in 1941 aan Jan Dekker ver teld, dat een tweetal personen zich 5,laatdunkend" over Hitier en de N.S.B.-ers had uitgelaten. Boven dien dien had hij de marechaussee Brandes, die betrokkén was bij de tegen de Duitsers gerichte op stand te Wissekerke, aangebracht bij de Ordnungspolizei. „Vlegelachtig". Als laatste ter morgenzitting stond de beruchte Middelburgse Cornells Fondse terecht. Deze was lid geweest van de N.S.K.K. en de Org. Todt. ■Een tweetal meisjes had hij op gehaald voor tewerkstelling in het O.T.-lager. Volgens getuigen was hij hierbij brutaal opgetreden. In het strafkamp te Souburg was hij als bewaker opgetreden. Na 194 4had hij buiten Zeeland geopereerd. Hij trachtte het nu voor te stellen, alsof het „■zo erg niet was". De proc. flse. noemde het op treden van besch. vlegelachtig. Hij merkte nog op, dat destijds besch. tot grote pret der Middelburgers een pak slaag had gehad van een Duitsers, die dus blijkbaar zijn op treden ook wel wat te bar vonden. Hij requireerde een gevangenis straf enan 12 jaar met aftrek. Verd. was Mr Kuipers. Des middags verscheen de 46- jarige kantoorbediende Willem Ketting uit Vlissingen, die werkzaam was geweest bij de Zen- tralstelle für Jiidische Auswande- ru'ng. Hij was aanwezig geweest bij huiszoekingen en had wacht diensten verricht, terwijl hij ook lid was geweest van de Waflea S.S. en Landstorm Nederland. De proc. fiscaal legde er in zijn requisitoir de nadruk op, dat de dienst bij de Zentralstelle zowel als bij de S.S. en Lardwacht geheel vrijwillig is geweest. Hij vond de gedragingen van verd. wel zeer weerzinwek kend. Hij requireerde dan ook een gevangenisstraf van 18 jaar met aftrek. Mr Kuipers trachtte als raads man van verdachte aan te tonen, geldt, doch dat hij alleen voor zijn bestaan zo heeft gehandeld. Er ontspon zich tijdens deze verdediging een heftige discussie tussen het Hof en Mr Kuipers, daar deze zeide, dat de eisen van deze dag belachelijk hoog waren. Ten slotte bepleitte de verdedi ger uiterste clementie voor zijn cliënt op psysieke gronden. Uitspraken. De uitspraken in deze zaken luidden: Willem Ketting: 8 jaar gevangenisstraf met aftrek, met recht van cassatie. C. J. Janssens: Gevangenis straf van 2 jaar met aftrek en ontz. rechten voor het leven. J. A. Vermeulen: 4 jaar ge vangenisstraf met aftrek en het recht van cassatie. T. C. K a n t: 9 jaar met aftrek, recht van cassatie. J. A. H a n s e: 6!4 j. met aftrek en recht van cassatie. C. Fondse: 8 j. met aftrek en recht van cassatie. De Russische druk wordt voortdurend sterker. Finland beleeft moeilijke degen. Het moge waar zijn, dat een goede buur beter is dan een verre vriend, het is eveneens waar, dat een lastige buur en vooral als het dan nog een grote en sterke buur is, grote onaangenaamheden kan veroorzaken. En dat is met Finland het ge val. De druk van Rusland op de kleine buur wordt met de dag sterker. Aanvankelijk heeft Rusland ge hoopt, dat de zaak vanzelf in orde zou komen en dat de Russische in vloed geleidelijk sterker zou wor den. De onlangs gehouden ge meenteraadsverkiezingen hebben echter doen zien, dat men in Finland van het communisme niet zo erg gediend is. Daarom worden nu andere maatregelen genomen. Het begon met een scherpe cri- tiek van de Russische radio op de binnen- en buitenlandse politiek van Finland. Zij beschuldigde de conservatieve elementen er van op een wijziging van de politiek van vriendschap met Rusland aan te sturen. Ook Flnlands toetreding tot de Wereldbank en het inter nationale monetaire fonds kon geen genade in Moskovistische ogen vinden. Daarna volgde het terugroepen van de Russische gezant te Hel sinki, Abramow, die om „gezond heidsredenen" is afgetreden en vervangen werd door luitenant- generaal Sawonenkow, de vroege re vice-voorzitter van de geallieer de contrölecommissie in Finland. Direct werd al de verwachting uitgesproken dat hiermee een nieuwe periode in de Fins-Russi sche betrekkingen zou aanvangen. Tezelfder tijd ongeveer nam Rusland de kwestie van de uitle vering der Balten weer op, waar van er sommigen, gevlucht voor de Duitsers, dienst hadden geno men in het Finse leger en zodoen de tegen Rusland gevochten heb ben, wat door Rusland als land verraad wordt beschouwd, daar de Baltische landen nu deel uitmaken van de Sowjet-Unie. Anderen wa ren uit het Rode Leger gedeser teerd. Na enige aarzeling heeft de Finse regering aan het Russische verzoek voldaan, wat een golf van onrust door de nog in Finland wo nende Balten heeft doen gaan. In de Finse regering zelf doen zich ook reeds moeilijkheden voor. Door enige leden van het Kabi net is de gedachte opgeworpen om een verbond met Rusland aan te gaan. De communistische voorstanders er van zien hierin een middel om de betrekkingen met Rusland op dat het hier geen misdadiger een hechtere basis te plaatsen, de Een van <de bekendste figuren in de internationale politiek van de tegenwoordige tijd is de secretaris-generaal van de Ver. Naties, de Noor Trygve Lie. Het is ongetwijfeld interessant kennis 4e nemen van de levensloop van deze man. Trygve Lie werd 16 Juli 1896 heugen en bezit de gave dei rjoïr, Tn 1014 <rimr /ib ifr} i vit pit tegenstanders wijzen er echter op, dat Finland er niets bij te winnen, doch zeer veel bij te verliezen heeft. Volgens hen is er voldoende de nadruk op gelegd, dat Finland zich jonder geen enkele omstan digheid als aanvalsbasis tegen Rusland zal laten gebruiken, waar de volksdemocraten weer tegen over stellen, dat de Russen nau welijks met minder tevreden zul len zijn dan met een verbond, waarbij zij, in oorlogstijd tenmin ste, over „streng begrensde ge- i bieden" zullen beschikken in West- en Zuid-West-Finland. Al- leen op deze wijze zou Finland volgens hen aan een gehele be zetting ontkomen. Dit laatste argument is al van zeer weinig betekenis. Alsof Rusland zich door een „verbond" zou laten weerhouden, als dit in zijn kraam te pas kwam een kleine buurstaat te bezetten! te Oslo geboren. In 1914 ging hij studeren en reeds twee jaar daarvoor sloot hij zich aan bij de arbeidersbeweging, omdat, zoals hij later schreef, toen hij zich bewust werd, dat mensen honger en ellende leden. Reeds als leerling van een van de middelbare scholen in Oslo toonde hij een open oog te hebben voor sociale pro blemen. Hij werd een zeer actief lid van de jeugdorganisatie van de Noorse arbeiderspartij. Trygve Lie was een zeer goed objectiviteit. In 1939 was hij korte tijd minister van Handel en bij het uitbreken van de oorlog minis ter van Voorziening. Na het uitbreken van de tweede wereld oorlog en vooral tijdens de Duitse bezetting van Noor wegen, ontpopte hij zich als een fel tegenstander van de Nazi's. Hij werd minister van Buiten landse Zaken in de regering van Johan Nygaardsvold, die Noor wegen had verlaten en tijdens de oorlog in Engeland ver toefde. Trygve Lie was een zeer gucu coeiue. zwemmer, een goede voetballer zeer moeilijk waren. Wegens zijn en een uitmuntend trekker en hem zelden in de steek, ook Distributiedienst Middelburg. Uitreiking bonkaarten 4e en 5e periode 1948 en Textielkaarten VA 804. De directeur van de Distributie kring Middelburg maakt bekend, dat de uitreiking van bovenver melde bonkaarten te Middelburg als volgt zal geschieden: Niet-zelfverzorgers: 28 Januari letter A en C; 29 Jan. B t.m. Blok; 30 Jan. Rest letter B; 31 Jan. D; 2 Februari Letter E en F; 3 Februari G; 4 Februari H: 5 Februari I en J; 6 Februari K; 7 Februari L; 9 Februari M en IT; 10 Februari O, P en Q; 11 Febru ari R; 12 Februari S; 13 Februari Ten U; 14 Februari Letter V; 16 Februari W, X, IJ en Z. Zelf verzorgers: Maandag 26 en Dinsdag 27 Januari. Deze worden voor deze keer nog zoveel mogelijk persoonlijk opge roepen. De uitreiking zal plaats vinden in het kantoor Dam 43 lo kaal 2 op de uren dat dit kantoor normaal geopend is. Mede te brengen stamkaart met de afgeknipte inwisselingsbon van de bonkaart 802. Bij deze uitreiking zal ook een aanvraagformulier voor een brandstof f enkaart seizoen 1948/ 1949 worden verstrekt, hetgeen volledig ingevuld en ondertekend bij de eerstvolgende uitreiking van bonkaarten moet worden ingele verd. jager. In 1912 won hij eerste prijzen met athletiek. Direct nadat hij in 1919 ju rist was geworden, begon hij zijn carrière uit te stippelen. Hij legde zich -éoornamelijk toe op de politiek, da rechten en de sport. Van 1919 tot 1922 was hij secretaris van de Noor se arbeiderspartij en van 1922 af juridisch adviseur van de centrale raad van Noorse vak verenigingen. Daarnaast gaf hij les in spreken in het openbaar aan avondscholen. Lie was een brillant redenaar. Van 1935 tot 1939 was hij minister van Ju stitie en als zodanig uitermate populair. De tegenwoordige secr.-gen. bezit een goed ge- niet wanneer de omstandigheden zeer moeilijkwaren. Wegens ziin belangrijke bijdrage in de strpd der Geallieerden tegen de Nazi onderdrukkers en zijn opmerke lijke kwaliteiten als staatsman, werd Trygve Lie na de oorlog zeer spoedig tot secretaris generaal van de Ver. Naties ge kozen. nantie "over het opzicht, met name de leertucht; ten 2e. De raden en commissies; ten 3e. De financiële ordinantie, bestuur er. beheer Opmerkelijk was, hoe van verschillende zijden geatten deerd werd op behoud van de zelfstandigheid der plaatselijke gemeente. Men gevoelde blijk baar, dat deze wordt bedreigd door de betreffende ordinantie. Ofschoon het tegendeel ook werd beweerd, zijn wij nog niet overtuigd. Integendeel, wij ach ten de centralisatie niet zonder gevaar. Het bezwaar, dat wij steeds tegen de raden en com- missiën hebben geopperd, kan juist in verband met het finan cieel beleid wel eens hoogst ac tueel worden. Over de figuur ouderling kerkvoogd viel nog al het een en ander op tè merken. Gelijk wij hadden verwacht en ook zelf voorstonden, gevoelden sommigen meer voor de diaken kerkvoogd. In het algemeen stond men welwillend tegen over deze ordinantie". Ned. Herv. Kerk. Beroepen te Wolfaartsdijk (toez.), W. L. Heymans te Oudelande; te Baarn, mr G. A. Alma te Lisse; te N.- en St.- Joosland (toez.), N. Kooreman te Scherpenisse; te Zwolle, W. C. F. Metz te Heerewaarden; te Dinteloord, H. A. Labrie tei Er- opmerkiiigen aan. melo; te Amersfoort (Vrijz.fa p conferentie bij Herv.), C. J. van Royen te Oude - Pekela. Aangenomen naar Amster dam (evang. pred.), B. van Gel der te Winterswijk. Bedankt voor Hoogeveen, K. v. d. Pol te Ede (Gld.) Geref. Kerken. Angenomen naar Slootdorp, G. Meijering, cand. te Leiden, die bedankte voor Dwingeloo, Giessen-Rijswijk, Haulerwijk, Hoek van Holland. Hornhuizen- Kloosterburen, Munnekeboren, Nieuwerker a. d. IJssel, Oost- voorne, Reeuwijk, Rockanje, Rottevalle en Sibulo-KIooster- haar. Geref. Kerken (Art. 31 K.O.) Tweetal te Rotterdam-Zuid, G. A. Hoekstra te Bedum en J. F. Sollie te Zoutespui Beroepen te Rozenburg, R. te Velde te Stadskanaal; te Schie- broek-Hilligersberg, G. Hagens te Leeuwarden. Bedankt voor Groningen (6e pi-ed.pl.), H. Kpoop te Rotter- dam-Delfshaven (nadere beslis sing). Chr.t Geref. Kerken. Beroepen te Veenendaal, J. P. Geels te 's-Gravenhage-Oost. Geref. Gemeenten. Tweetal te Middelharnis, M. Blok te Zeist en E. Rijksen te Leiden; te Hilversum, T. Dorre- stein te Opheusden en A. Stuy- venberg te Yerseke. Nieuwe Kerkorde Ned. Herv. Kerk. Er heeft een conferentie plaats gehad van de Commissie Kerk orde met een dertigtal genodig den uit de Ned. Herv. Kerk om een samenspreking te houden over het aan de Generale Sy node aangeboden ontwerp voor een nieuwe Kerkorde. In „De Waarheidsvriend deelt prof. Severijn een en an der over deze besprekingen mede. We ontlenen er de vol le opmerkingen aan. „Deze conferentie bij te wo nen was reeds van belang, om dat zij een weerspiegeling geeft van de kerk en daarmede van de schier onoverkomelijke moei lijkheden. Wij zouden wensen, dat alle dominé's, ja, alle ker- -keraadsleden, in de gelegenheid waren om de kerk eens zo te zien. Dat zou aan twee zijden een vrucht kunnen afwerpen. Ie. Zouden zij de moeilijkheden, waarin wij kerkelijk zitten, be ter verstaan, maar in de 2e plaats zouden zij onder den in druk komen van het feit, dat zowel mannen van links tot rechts in mening en opvatting uiteenlopende met elkander kunnen spreken, zodat ieder zich uitspreken kan en de aan dacht der anderen heeft, or men elkander wil begrij; Daarin is toch iets weldadigs. Merkwaardig is ook, dat men schier over de gehele linie gaat inzien en toestemmen, dat de kerk confessioneel bepaald is, nog altijd een confessie heeft, en dat deze nog altijd van kracht is De discussie over het Ont- werp-Kerkorde concentreert zich om de drie punten: le. Art. 10 over de belijdenis en de ordi- In de stad en de provincie Florence is Vrijdag een algemene staking uitgebroken bij wijze van protest tegen een aanval van de politie op werklozen, die een de monstratie hielden om maatrege len voor het verbeteren der toe standen van de werklozen te ver krijgen. Het wereldverbond van vakver enigingen (W.F.T.U.) deelt mee, dat het vertrek van haar commis sie voor onderzoekn in Palestina voor onbepaalde tijd is uitgesteld tengevolge van de weigering der Britse regering om de verant woordelijkheid voor haar veilig heid te aanvaarden. Het jacht „Solbris", aan boord waarvan zich negen Noorse Quis lings bevinden, is in PerAambuco (Brazilië) aangekomen. Veilingsberichten. ZIERIKZEE. Veiling van 23 Januari 1948. Spruiten 3743, Witlof 1524, Savoyekool 20, Prei 2735, Boerekool 24, Kro- ten 8, Andijvie 23, Goudreinet 2444, Bramley Seedling 11— 16, alles per 100 kg.; Knolsel derij 10, Bosselderij 11, beidé per 100 stuks of bos. Uienveiling. Gewone Uien 21,98 Drielingen 20, Pikkels 21, alles per 100 kg. Burgerlijke Stand. MIDDELBURG. Geboren: Leen- dert w. A., z. v. C. Vermeule en C. M. de Koning; Hendrik, z. v. R. L. Keller en C. Verhoeven; Eli zabeth J., d. v. K. Kamerling en J. M. de Bat; Frarrcina A., d. v. M. B. Geuze en L. Feenstra; Cor nelia J. M„ d. v. J. j. Kapel en H. J. Bartels: Jobina A. Chr„ d. v. D. J. Hilsthoven en J. M. Beau fort. Ondertrouwd: A. v. d. Meer te Bennebroek, 30 j. en K. Julianus, 32 j. Getrouwd: A. Schilleman, 28 j. en A. J. Poelman, 23 j.; J. Buis, 26 j. en C. Moens, 30 j.; J. Poppe, 20 j. en A. J. Adam, 20 j'. Overleden: J. G. Beneder, man van E. de Bruijn. GOES. Geboren: Joost, z. v. C. J. Weststrate en G. Jansma; Hendrika A., d. v. J. P. Kbuse- makcr en E. A. Openneer; Go- zina E., d. v. H. Galenkamp en J. Lepoeter; Sara A., d. v. J. A. Verbeem en A. Westdorp; Ma rijke PI. Chr., d. v. J. J. v. d. Peijl en C. C. Lieneman. Gehuwd: B. Teeuw, 31 j. te Giessendam- en P. N. Sarneel, 25 j. Overleden: S. P. de Visser, 61 j. vrouw van M. B. de Munck; W. Avé, 71 j„ vrouw van P. A. Fret; S. M. Blonde, 60 j., vrouw van B. G. H. Rabbers. THOLEN. Geboren: Jan C. M„ z. v. M. Overbeke en A. Schot. Overleden: A. Tichem, 1 mnd.; M. J. van 't Hof, 83 j„ wed. van •J. C. Potter; P. van den Boogaart, 45 j. man van P. van der Jagt. ZIERIKZEE. Geboren: Jakob M„ z. v. J. v. d. Hoek en M. van Damme. Gehuwd: W. Ravla, 27 j. en W. C. Dekker, 22 j. „Vliegende Vleugels De eerste druk van dit prachtig uitgevoerde Luchtvaart-Album vvas binnen één maand uit verkocht. Velen moesten wij teleurstellen. Welnu, koop nog morgen een album it f 2.25 bij Uw kruidenier, want ook deze tweede druk zal weg vliegen. Waardepunten voor de vliegtuigplaatjes die bij dit album behoren, zijn verpakt bij Niemener's P aar smerk-Koffie en Gala-thee. iSzzn te ty&rUeteri,/ Heden, werd plotseling van ons weggenomen, onze geliefde Moeder, Behuwd-, Groot- en Overgrootmoeder, JACOBA KLAASSE, Wed. van L. Willeboordse, in de ouderdom van ruim 91 jaar. Uit aller naam: N. WILLEBOORDSE. Souburg, 23 Jan. 1948. Burchtstraat 20. PLASTIC Reukloos - Smaakloos Kleuren Rood, Groen, Geel, Crème (per couvert) lange Kerkstraat GOES LANGE VOUkTSTOAAT 51-53 Telefoon 2486. Ook voor luiers, het wordt [U overal gezegd, „Bij DE MAGNEET kunt U [het best terecht." OOGJESLUIERS 96 cent. gevraagd te Borssele. W. DOMINICUS, Hulp besteller P.T.T., Krabben- dijke. Zonder PRIJSVERHO GING kunt U door bemid deling van onze Admini stratie, Uw advertentiën in alle bladen laten plaatsen. Administratie „Zeeuwsch Dagblad". Door het verWndend wor den van de enige uitdelings- lijst is het faillissement van ANNE KOOISTRA, vis handelaar, wonende te Tho- len, geëindigd. Middelburg, 20 Jan. 1948. De Curator: Mr J. F. VAN DEINSE. Zie deze maand onze Speciale prijzen MEUBELHANDEL Dam 77 - Middelburg Gevraagd wegens huwe lijk der tegenwoordige een voor dag of dag en nacht. Mevrouw DE ROO, Kreu- kelmarkt 2. Goes. tSztdfmfflTTWppJglm WGEK6RKSTB3000E5 7EU<//S buitengewone kwaliteit, roestvrij, dus niet afvegen. J. BOER - GOES IJZERHANDEL, Ganzepoortstr. 24, Tel. 2513 Kleine fabriek te Goes heeft plaats voor een voor magazijn- en kantoor-' werk. Kennis van typen ge wenst. Schriftelijke sollici taties onder' No. A 1959, Bureau van dit blad, Goes. Weet U, dat de Stichting „Vrederust" te Bergen op Zoom dringend behoefte aan U heeft? Door gebrek aan vrouwelijk verpleegpersoneel staan twee paviljoenen ongebruikt en moeten dringende aanvragen om opname van vrouwelijke patiënten, pok uit Zeeland, bijna dagelijks worden afgewezen. Een gratis opleiding voor het diploma Zieken verpleging B met goede vooruitzichten op het gebied der verpleging wordt U geboden. Boven kost, inwoning en vrije dienstkleding is het aanvangssalaris 510.Dit klimt bij opleiding en behalen van het diploma tot 1173.per jaar. Leeftijd 18 jaar. Schriftelijke sollicitaties aan de Geneesheer-Directeur. Sternen en alle kledingstukken Dam 28 (rood) Ml DDELBURG Mevrouw L. R. VAN HEEL te Shipley bij Bradford (Engeland), zoekt een Hol landse in haar gezin met 3 kinde ren. Inlichtingen worden verstrekt door Mevr. VAN HEEL—VAN DISSEL, Pa- tijnweg 20 te Goes. te Vlissingen: 3 HUIZEN, Bellamypark; 3 HUIZEN, Kasteelstraat; 2 HUIZEN, Badhuisstraat; 2 HUIZEN, Scheldestraat. 3 HUIZEN bij „Bethesda" vele WINKELHUIZEN; 5 EENGEZINSWONINGEN en andere; en te Middelburg HUIS Dam, Koepoortstraat en Veerse Singel (Villaatje) en Herestraat en bij het Gasthuis, enz. en GROOT PAND te Domburg. Alles te bevragen bij Bella mypark 9, Vlissingen, Tele foon 723. KABOUTERS: Dinsdags, Donderdags en Zaterdags. Bestrijd gevatte kou van 2 kanten tegelijk I Met Karsote Rub de weldadige balsem, waarmee ge de gevoe lige organen van buiten af te hulp komt. De verlichting brengende dampen zuiveren boven, dien de ademhalings. organen van kwade kiemen en nemen ver. stopping weg. Vooral voor kinderen zo prettig en zeker in 't gebruik. (uitgaande van „Het Zoeklicht", Redacteur JOHANNES DE HEER), D.V. te houden te MIDDELBURG, op Woensdag 28 en Donderdag 29 Januari in de Bogardzaal, Bogardstraat.' Onderwerp: „Gods plannen met Israël, de Ge meente en de Volkeren". VLISSINGEN, op Vrijdag 30 Januari, in het Lokaal, Paul Krugerstraat 28. Onderwerp: „Wachter, wat is er van de nacht?" Samenkomsten: 's middags 3 uur en 's avonds 7.30 uur. Sprekers Evangelist J. SERVAES (Belg. Evang. Zending, Gent). Evangelist SJ. ZIJLSTRA (Bapt. Pred., Eindhoven). Solo-zang: A. PAPE (Haarlem). TOEGANG VRIJ. Bestrijdt hardnekkige kou 'an twee kanten tegelijk Coöp. Landbouwvereniging „Eiland Walcheren", Middelburg. Gevraagd diploma Ambachtsschool, voorkeur Bankwerk en Electrotechniek. Kennis van Landbouwwerktuigen ev. tractoren en auto's strekt tot aanbeveling. Tevens een voorkeur Mulo- en Type diploma. Eigenhandig geschreven sollicitaties met opgave van verlangd loon, liefst persoonlijk bezorgen, kan toor Eigenhaardstraat 36, Middelburg. Op dringend verzoek wederom demonstratie met de moderne Amerikaanse hoorapparaten te Mid delburg, op Dinsdag 27 Januari a.s„ in Hotel „De Vergenoeging", Markt 81 (Tel. 2725). Deskundigen op acoustisch, spraakkundig en tech nisch gebied staan van 106 uur tot Uw dienst en zullen Uw gehoor nauwkeurig meten. CENTRAAL-BUREAU, Straatweg 85, ROTTERDAM—N„ Telefoon 44684. TE KOOP: bij K. M. DE REGT, Kam perland. Laat ons van Uw oude meubelen weer nieuwe maken, door ze met te overtrekken en zo nodig van nieuwe veren en binnenwerk te voorzien Prima vakwerk van Afdeling stoffeerderij Tel. 2687 GOES Beperkte collectie ontvangen. Naar Amsterdam of Mook raak niet van de kook, tijdig 2020 Goes gebeld en de auto komt al aan [gesneld, de L.A.V.O. weet altijd [raad, en staat met een auto [paraat, voor stad en land steeds een auto bij de hand. Wijngaardstraat 24, Tel. 2020 - Goes. gevraagd bij A. J. VAN BOVEN, Poelweg I, no. la, Achter Station, Goes. Iedereen verlangt goede waar voor zijn geld. Daarom neemt U van de beste kwaliteit Stopverf, Plamuur, Glansverf, Behang, Vernis, Kwasten enz. enz. Alles het beste, van het beste. Kromme Wele 19, Middelburg, Tel. 2886 Druk Oosterbaan Le Cointre N.V., Goes LANGE JOPkTSTPAAT 51-53 Telefoon 2486 DO£T UW VOORDEEL. Zwarte prima stoffen DAMESJAPONNEN, lange mouwen, voor 30.45. Ook leverbaar in maat 46. Familie VAN DER STEEN vraagt voor direct een flin ke, zelfstandige niet beneden de 30 jaar, ge negen alle voorkomende werkzaamheden te verrich ten (liefst extern). Condi ties nader overeen te ko men. Te melden tussen 19 en 20 uur. Badhuisstraat 92 boven, Vlissingen.

Zeeuwsch Dagblad | 1948 | | pagina 4