pmvinti|Mfe//i» Ti BililS lerU^t zending Truman dankt Middelburg. Naar aanleiding van de door de stad Middelburg, door tussen komst van de heer Ch. A. Wol- verton, aan President Truman geschonken legpenning, werd onderstaand schrijven door de burgemeester van Middelburg ontvangen: „I surely appreciate the medai which Honorable Charles A. Wolverton brought me. I shall treasure it very highly as a mark of appreciation from your good city". w.g. H. Truman. (De medaille die de Honorable Ch. A. Wolverton mij heeft over handigd, aanvaard lk met grote dankbaarheid. Ik zal haar steeds hoogschat ten als een teken van dankbaar heid van Uw vriendelijke stad). Zeeuwen onderscheiden. Bij Koninklijk Besluit van 30 December 1947, no. 45, zijn be noemd tot Bidder in de Orde van Oranje Naussau, de heren: J. van Tuinen, Referendaris ter Provinciale Griffie van Zee land, te Middelburg. A. C. de Baare, Lid der Pro vinciale Staten te Vlissingen. J. Mijs. Notaris te Oostburg. E. H. F. Francken, Secretaris der gemeente St. Jansteen. J. Catshoek, oud-lid der Pro vinciale Staten en oud-wethou der der gemeente Zierikzee, Di recteur van de N. V. Stoomdruk kerij v.h. Lakenma en Oehtman. Bij Koninklijk besluit van 18 December 1947, no 11 is aan de heer J. van Beveren, Hoofd-as- sistent-rechercheur, schipper aan boord van het recherche vaartuig „Albatros" te Vlissin gen, wonende te Oost- en West- Souburg, de gouden eremedaille verbonden aan de Orde van Oranje-Nassau verleend. Het s.s. „Comitas" bezorgde de Polder Walcheren een strop. Op 21 December 1939 strandde op de oever van de Zuidwatering de sleepboot „Maas" van Smits Internationale Sleepbootdienst met het sleepschlp, het wrak van het Italiaanse stoomschip „Co mitas". Dit schip was kort daarvoor in de mond der Schelde door een ontploffing zwaar beschadigd en door twee sleepboten op sleep touw genomen, vermoedelijk met de bedoeling het op een veilige plaats aan de grond te zetten. De sleepboot bracht enige schade aan de steenglooiïng toe; de door de stranding van het wrak aan de zinkwerken veroor zaakte schade, was zeer aanzien lijk. Het bleek nodtg direct een bestortlng tussen het wrak en de dijk aan te brengen, waarmede f 20.938.was gemoeid. Bij na de bevrijding uitgevoer de peilingen werden echter uit gebreide verdiepingen rond het schip geconstateerd, die uitvoe rig van zinkwerken tot een be drag van ruim f 554.000.nodig maakten. Een tegen de maatschappij in gesteld rechtsgeding is zeer te leurstellend verlopen. Een schik king tot een bedrag van f 12.500 werd voorgesteld door de advo caat van de scheepvaartmaat schappij. De advocaat van de Polder ad viseerde, na mondeling overleg met de maatschappij, het tot f 17000.verhoogde aanbod te aanvaarden en het proces niet voort te zetten. C.J.M.V. Ring Walcheren. Zaterdagavond had in gebouw „Concordia" te Vlissingen de jaarvergadering plaats van de Ring Walcheren van het C.J.M.V. Ds M. Aalbers, voorzitter van de Ring en Ned. Herv. Pred. te Vlissingen, riep de C.J.M.V.-ers van heel Walcheren een harte lijk welkom toe. Na een inleiding van de heer C. Stok van de afd. Vlissingen; las de secretaris het jaarverslag voor. Hieruit bleek, dat het werk der afdeling en ook het ledental zich gestadig uitbreidt. De door de penningmeester overgelegde jaarrekening over 1947 sloot met een klein batig saldo. Het grootste gedeelte van de avond werd gevuld door een to neelstuk der afd. Vlissingen: „In de greep van de Mammon". Dit stuk, dat in Canada speelt, stel de hoge eisen aan de spelers. Op een enkel zwak plekje na stond het spel op hoog peil. Vooral de hoofdrolspeler Mike Portner, blonk uit. Jubileumtentoonstelling van „De Rode Doffer" te Goes. Ter gelegenheid van het 12%- jarig bestaan van de Postduiven vereniging „De Rode Doffer" (aangesloten bij de Ned. Bond van Zaterdagvliegers) werd op Vrijdag en Zaterdag in 't Beurs gebouw op de Markt een jubi leumtentoonstelling gehouden, waarvoor grote b «langstelling bestond. Lange rijen duivenhokken, met ongeveer 960 duiven, vul den het gebouw en de keur meesters stonden voor een zwa re opgave. De kwaliteit was over het algemeen sinds de vo rige tentoonstelling in Jan. '47 aanmerkelijk verbeterd. De keur meesters kwamen tot de conclu sie, dat aan P. v. Sabben te Mid delburg in de le klasse (dof fers 1945 en ouder) de prijzen 1 A en 1 B moesten worden toegekend: W. M. v. d. Haver te Yerseke kreeg 1 C. In de 2e klasse (jarige dof fers 1946, ook noodring 1941): W. Louisse te Goes 1 A, J. Oele te Yerseke 1 B en W. M. Wal raven te Middelburg 1 C. Klasse 4 (jarige duivinnen '46 ook noodring 1941) gebr. v. d. Plasse te Yerseke 1 A, W. Lou isse te Goes 1 B en Joh. vau Stee te Yerseke 1 C. Klasse 5 (jarige doffers 1947, blauw en kras), Joh. van Stee te Yerseke 1 A, J. M. Paauwe te Heinkenszand 1 B en TL Jan- se te 's Heere'ihoek 1 C. Klasse 6 (jarige doffers 1947, rood, vaal en overige kleuren W. Louisse te Goes 1 A, M. H. Krombeen 1 B en W. M. v. d. Haver te Yerseke 1 C. Klasse 7 (Jonge duivinnen '47 blauw en kras): W. M. v. de Ha ver te Yerseke 1 A, H. Janse te 's Heerenhoek 1 B en Joh. van Stee te Yerseke 1 C. Klasse 8 (jarige duivinnen '47 rood, vaal en overige kleuren): E. Th. Zoeteweij te Yerseke 1 A, M. Minnaard te Yerseke 1 B en J. C. Kuijpers te Goes 1 C. Klasse 9 (late doffers, 1 of meer oude penner): J. Duinker ken te Borssele 1 A, J. P. Da- vidse te Middelburg 1 B en Ph. van 't Westende te Lewedorp 1 C. Klasse 10 (late duivinnen, 1 of meer oude pennen): C. de Krijger te Borssele 1 A, C. Pou- wer te Veere 1 B en Abr. C. Boone te Yerseke C. Er waren vele geldprijzen en voorwerpen beschikbaar gesteld voor de winnaars. De tentoonstelling werd Vrii- dagavond officieel geopend dooi de heer S. Kodde te Veere, voorzitter Z.C.C. van Zaterdag vliegers. KRING WALCHEREN GEREF. MANNENVERENIGING. Vrijdagavond hield de kring Walcheren van de Geref. Man- nenver. onder leiding van de heer A. de Klerk van Vlissingen een goed bezochte vergadering. Ds Streefkerk van Veere gaf in een helder betoog een korte uiteenzetting van de inhoud van Dr Smilde's boek. Een eeuw van strijd over Verbond en Doop. Een leerzame bespreking volg de. O.m. werd medegedeeld dat te Vrouwenpolder een Geref. Mannenver. werd opgericht met aanvankelijk 15 leden. D.U.W.-ARBEIDERS OP N.-BEVELAND PROTESTEREN TEGEN REISGELEGENHEID. Gedurende de maand December waren een 80 landarbeiders uit de dorpen Colijnsplaat, Kortgene, Kats en Geersdijk bij de D.U.W. te werk gesteld. Dagelijks wer den zij per auto er heen gebracht en teruggehaald. Verleden week kregen zij de opdracht op Schouwen en Duive- land te gaan werken. Van Co lijnsplaat af zou schipper Berre- voets hen naar Zierikzee brengen en elke avond zouden zij thuis komen. De arbeiders achtten de ze vervoersgelegenheid echter niet geschikt daar er slechts 30 personen op deze boot in de kajuit konden en de overigen dus op het dek aan weer en wind zouden bloot staan. De arbeiders besloten dan ook niet te gaan. De kwestie zou verder van ho gerhand onderzocht worden. Naar we thans van officiële zijde vernemen, heeft men de boot inderdaad voor dit doel on geschikt verklaard. DE DEVIEZEN-BRENGENDE OESTERS. Verzending in tweede helft 1947 10 pet. minder sis in tweede helft 1946. In Ierseke werden in de maand December in totaal 3.832.867 oes ters verzonden, waarvan 640.284 stuks voor binnenlands gebruik bestemd waren. Na België, de grootste afnemer in December, met 2.739.185 oesters, volgde En geland met 374.000 stuks. Frank rijk kon er deze keer niet meer dan 500 gebruiken. In de tweede helft van het afgelopen jaar wer den bijna 8 millioen oesters ver zonden, wat 10 pet. minder is, dan de verzending in de tweede helft van 1946, toen men een aantal bereikte dat de 9 millioen naderde. Dit verschil van plm. 10 pet. wordt echter gecompenseerd door de hogere prijs. MIDDELBURG. Bespreking over bouw van 300 arbeiderswoningen. Dezer dagen vond op het ge meentehuis 'n bespreking plaats tussen B. en W. en de architec ten B. J. J. M. Stevens te Haar lem, M. J. J. van Beveren te Middelburg Ir A. A. van der Steur te Roterdam, Architecten bureau Verhagen enz. te Rotter dam en M. Blok te Wassenaar over het uitbreidingsplan bij de Baarsjessprink. De gemeente Middelburg is nl. voornemens aldaar in 1948 on geveer 300 arbeiderswoningen te doen bouwen. Aangezien gestreefd wordt naar liet zo aantrekkelijk mogelijk maken van dit complex, zal ieder van de architecten zijn krachten geven aan een deel van dit plan. De architecten zullen onder ling nauw samenwerken en staan in nauw contact met de stedebouwkundige Ir Duintjer te Amsterdam met het oog op de aanpassing van de verschil lende onderdelen. De architecten zullen op '5 Maart a.s. alles beschikbaar heb ben. ding georganiseerd. Door diverse organisaties en verenigingen op het gebied van land- en tuinbouw zal hieraan worden medegewerkt. De bestrijdingsmiddelen zullen gratis worden verstrekt. Moedercursus. Door de vereniging „Wijkver pleging" wordt te Kapelle-Bie- zelirtge een moedercursus geor ganiseerd die dezer dagen is be gonnen. Deze cursus wordt door een dertigtal dames gevolgd. KRABBENDIJKE. Nieuwe huisnummering. Me ingang van 1 Januari j.l. is een nieuwe huisnummering van kracht geworden. Deze is straatsgewijze ingedeeld en dient ter vervanging van de wijks-gewijze-nummering, die niet meer voldeed. De huisnummerplaatjes en de straatnaambordjes zijn echter nog niet aangekomen, zodat voorlopig de oude adressen nog gelden. Ambtenarenvoetbal 7 Ter navolging van de gemeen te Kruiningen en Rilland-Bath, zal ook in onze gemeente ge tracht worden een voetbalelftal op te richten, bestaande uit ambtenaren. Bestrijding plantenziekten. Deze week werd in het Raad huis alhier vanwege de Planten- ziektenkundige Dienst een in structievergadering gehouden voor de gemeenten Kruiningen, Waarde, Rilland-Bath en Krab- bendijke. Alhier zal het vergif worden uitgelegd in de week van 1218 Januari a.s. Stranding. Een dezer dagen strandde op de havendam alhier het schip „Zeldenrust", schipper Holle- brandse. Door de wind werd het lege schip dat moeilijk te bestu ren was, op de dam gedreven. Het voorschip stak ongeveer 16 M. over de dam heen. Door gunstig tij en wind is het schip enige dagen later met behulp van uitgeworpen ankers van de dam vrijgekomen. De materiële schade is gering. BORSSELE. Voor het nationaal monument. Voor het nationale monument alhier is een comité voor ver koop van vierkante centimeters grond van het Damplantsoen te Amsterdam, dat bestaat uit de dames mevr. Vrijlandt, mevr. Boogerd, mej. de Muynck, mej. W. v. Westeinde en de heer M. v. Westen. WEMELDINGE. Gemeenteraad. Vrijdagavond vergaderde de raad voltallig. Na opening gaf de voorzitter een overzicht van de belangrijkste besluiten, welke in het afgelopen jaar zijn genomen. Deze rede werd door de heer M. C. Lindenbergh beantwoord. Van de Directeur van het Post kantoor was bericht ontvangen dat eerlang 'n brievenbus zal wor den geplaatst op de hoek Oranje- tioomstraat-Bonzijweg. Aan de orde kwam het voorstel tot reor ganisatie van de dienst voor het bouw- en woningtoezicht in be handeling. Na breedvoerige bespreking werd besloten mede te werken tot opheffing van de bestaande dienst en tot het oprichten ener nieuwe organisatie van saménwerkende gemeenten. Bjj de rondvraag vestigde de heer Dekker de aandacht op de nog aanwezige struiken van de gekapte populieren aan de Zand weg, die door het optreden van zwammen e.d. schade kunnen ver oorzaken aan de fruitbomen, en op het vele water langs de wegen, dat tengevolge van de sterke re genval op sommige plaatsen hin derlijk is voor de bewoners. Spr. informeerde naar de aan te schaffen vrachtauto of jeep als trekkracht voor de motorbrand spuit enz. De voorzitter deelde mede, dat het in de bedoeling ligt een z.g. vredesjeep aan te schaffen en dat Wemeldinge daartoe op de lijst van toewijzing is geplaatst. 1 De heer J. de Jonge informeer de naar het politietoezicht op de algemene begraafplaats bij begra fenissen en maakte bezwaar te gen het rijden met auto's over de begraafplaats, waardoor onlangs een graf werd beschadigd. De heer D. M. de Jonge zou gaarne ingelicht worden omtrent de uit betaling der vergoeding aan ouders, wier kinderen een school in andere gemeenten bezoeken, waarop de voorzitter antwoordde, dat deze uitbetaling afhankelijk is van nader te ontvangen berich ten. De heer D. M. de Jonge vroeg voorts naar de beschikbaarstelling van het voetbalterrein, waarop de voorzitter mededeelde, dat onder handelingen nog gaande zijn. De heer Hardenberg wees op de slechte weg langs de Westelijke Kanaaldijk. De Rijkswaterstaat zal hiermede in kennis worden ge steld. SINT LAURENS. Gemeenteraad. Band Nederland-Indië. De in het laatst van 1947 op gerichte afdeling Middelburg van de band NederlandIndië, houdt Woensdagavond haar eerste bij eenkomst in het Schuttershof. Als spreker zal optreden kapt. A. T. R. Stein van de Legervoor- lichtingsdienst, terwijl tevens een film zal worden vertoond. KAFELLE. Rattenverdelging. Ook hier wordt in de week van 12 tot 17 Januari door het Ge- De gemeenteraad komt bijeen op Woensdagmiddag 21 Januari a.s. Behandeld wordt o.m. de gemeenschappelijke regeling bouw- en woningtoezicht. Vergadering Landbouwvereniging. Vrijdagavond hield de Land bouwvereniging een filmavond in het Gem. Vergaderlokaal. De voorz. de heer Joh. Mari- nissen hield in zijn openings woord een beschouwing over het jaar 1947. Vertoond werden de films over het Eeuwfeest der Z.L.M. en na de pauze een geluidsfilm over het weder in cultuur bren gen van geïnundeerde gronden, alsmede één over het grote be lang der rattenbesrijding. SOUBURG. Chr. Besturenbond jubileert. Vrijdagavond vierde bovenge noemde Best. bond in een over volle zaal van Rehoboth het 30- jarig bestaan. In zijn openings woord heette de voorzitter de heer P. A. v. d. Putte, bijzonder wel kom de burgemeester en mevr. meentebestuur een rattenbestrij- Stemerding, Ds J. v. d. Berg, Ge ref. predikant en belde afgevaar digden van het C.N.V. de heren Strijbis en A. C. Benser. Na een historisch overzicht vanaf de oprichting op 5 Dec. 1917 gaf de secr. de heer A. Arendse, een overzicht van de werkzaamheden in het bijzonder gedurende de werkloosheid. Van de verschillende organisa ties zijn thans 341 leden lid van de Best. bond. Medewerking aan deze avond verleende het dameskoor van de N. Chr. Vr. bond. De heer Strijbis sprak de feest rede uit. Er is, aldus spr., trots de nationale en internationale be nauwenis, ook die in de arbeiders wereld, reden tot feestvieren, -want er is in de loop der tijden en in het bijzonder in 1947 voor de arbeidende stand veel gedaan en verkregen. Spr. gaf een kort overzicht van wat het C.N.V. deed en nog doet op geestelijk terrein in voorlichting door Woord en ge schrift. Na de pauze sprak de heer Me- liefste, voorzitter van de Chr. Best. bond te Middelburg een woord van felicitatie onder aan bieding van een azalea. Een achttal dames en heren le den voerde daarna op het toneel stuk: „De familie Calabar". Nadat nog enkele voordrachten waren ten beste gegeven sprak de districtsbestuurder, de heer A. C. Benser een slotwoord. Een collecte aan de uitgang ten bate van het T.B.C.-fonds Draagt Elkanders Lasten bracht f 27.30 op. De heer Benser eindigde met dankgebed. Het begin is er. De aan het Koopmansvoetpad staande 15 woningwetwoningen zijn nu zo ver afgewerkt, dat de eerste van deze woningen be woond is. Nieuwe muur op het voorm. kerkhof. De oude muur rond het voor malige kerkhof bij de Ned. Herv. Kerk is geheel afgebroken en zal door een nieuwe worden vervan gen, ook is men begonnen met de herbeplantirig van het terrein bij die kerk. RITTHEM. REQUEST TEGEN GRENS WIJZIGINGSPLANNEN. Te Ritthem is een comité van actie opgericht tegen de grens wijzigingsplannen, waarbij deze gemeente zal worden opgeheven. Het aan Gedeputeerde Staten ge zonden request werd door niet minder dan 99 pet. der meerder jarige bevolking getekend. In het request worden o.a. naar voren gebracht het grote verschil van de inwoners ten opzichte van de omliggende plaatsen en het ont breken van een vertegenwoordi ger in de raad van Souburg om de Ritthemse belangen te verde digen. Ritthem zal bij samenvoe ging met Souburg geen voordelen ontvangen, maar wel delen in de verzwaarde lasten van Souburg. Ook wat de nieuwbouw betreft, verwacht men, dat men ten ach ter zal komen, daar Ritthem dan slechts een aanhangsel van Sou burg zou worden. Het zou wel zeer teleurstellend zijn voor een gemeente, waar men met zo'n grote energie de wederopbouw ter hand nam, wanneer de plan nen doorgang vonden. VEERE. Eerste haring. Vrijdagavond werd te Veere de eerste haring van dit seizoen aangevoerd, in totaal plm. 4 5 ton, van slechts 2 vaartuigen. Aanvankelijk scheen het, dat evenals vorig jaar, te Veere geen haring of schardijn zou kunnen worden aangevoerd, omdat deze zich meer zuidelijk voor de Vlaamse kust bevond, De haring bleek zich nu echter ook in de Zeeuwse stromen op te houden. Een muziektent? Zaterdagmiddag hield de Veer se muziekvereniging „Veere's Genoegen" een muzikale rond wandeling door de stad, medemin verband met de in de volgende maand te houden bazar ten be hoeve van die vereniging voor de bouw van een nieuwe mu ziektent Met het a.s. zomerseizoen hoopt men in het bezit van de tent te zijn. GRIJPSKERKE. C. J. B. T. O. Donderdagavond hield de af deling van de C.J.B.T.O. alhier haar jaarvergadering onder lei ding van de heer J. H. Marinus- sen. Uit de jaarverslagen bleek, dat de vereniging zich mag ver heugen in een bloeiend vereni gingsleven. Verder werd deze avond ge ïmproviseerd en hield vr. J. H. Geschiere een inleiding over „Stad en Platteland". Er volgde bespreking en behandeling van enkele voorkomende zaken. AAGTEKERKE. Feestavond jeugdverenigingen. Vrijdagavond gaven de geza menlijke Jeugdverenigingen hun jaarlijkse feestavond in de Dia conieschool, die geheel gevuld was. Ds Theunissen opende de avond, waarna werd overgegaan tot de afwerking van het rijk ge varieerde programma. In de pau ze had een verloting plaats. De C.J.M.V. en C.M.V. voerden op verdienstelijke wijze het blijspel „Gebroeders Kalkoen" op. Ds Theunissen bracht aan het einde van de avond alle medewerkers dank voor hun grote ijver. DOMBURG. Praatavond „Eiland Walcheren". Vrijdag werd door de dorps kring Domburg van de Coop, landbouwver. „Eiland Walche ren" een praatavond gehouden in Rehoboth. Nadat de voorz., de heel Jac. de Visser, deze bevredigend be zochte bijeenkomst had geopend gaf hij het woord aan de heer L. J. Ikkink, dir. van de Coop. I.andbouwver. Walcheren. De spreker gaf een duidelijke u.t- eenzeting van het ontstaan er- de betekenis der coöperatie. De eerste coop, landbouwver. werd m ons land opgericht in Aarden- burg door de heer G. A. Vor- sterman van Oyen; de eerste grote ontwikeling werd gezien in Lonneker. De heer Ikkink be antwoordde enige gestelde vra gen en vertelde daarbij veel wetenswaardigs van de opko mende groendrogerij (luzerne, klaver, gras) en wees op verschil lende aspecten en onderzoekin gen. Tot de veraangenaming van de avond droeg de vertoning van enige films bij, waarop o.m. te zien gegeven werd: Zeeland, Markelo met een lanbouwten- toonstelling en een concours hippique. De voorz. dankte de kundige directeur voor de leerzame avond. ST. MAARTENSDIJK. Loop der bevolking. Op 1 Januari 1947 bedroeg het aantal inwoners 1309 mannen en 1271 vrouwen, in totaal dus 2580 personen. Op 1 Januari 1948 bedroeg het aantal inwoners 1338 mannen en 1307 vrouwen, in totaal dus 2645 personen, zodat er in het afgelo pen jaar een bevolkingstoename was van 65 personen. o Prinses Anne van Bourbon- Parma heeft op doorreis naar Zwitserland, waar zij ex-koning Michaël zal ontmoeten, in Luik verklaard, dat de datum van het huwelijk nog niet is vastgesteld. Door de zevende havenstaking sinds het einde van de tweede we reldoorlog liggen de werkzaamhe den in de haven van Singapore geheel stil. en de heren G. Augstijn en C. Karremans te Halsteren. Te UtreelJt slaagde voor bet examen tekenen bij de N.S. de heer M. Reijnhout Gz. te Kruiningen. SCHEEPVAARTBERICHTEN. Laatste positie Ned. passagiers- en vrachtschepen. Aldabi, Buenos AiresRotter dam, pass. 10 Jan. Flnisterre. Annenkerk, 11 Jan. van Genua naar Alexandrië. Averdijk, 11 Jan. van New Or leans te Rotterdam. Bantam, JavaNew York, pass. 12 Jan. 6.45 uur Kaap Bon. Duivendijk, RotterdamChris- tobal, pasS. 11 Jan. Ouessant. Groote Beer, JavaAmster dam, pass. 11 Jan. Gibraltar. Groote Kerk, RotterdamSyd ney, 10 Jan. van Fremantle. Kota Agoeng, 10 Jan. van Soe- rabaja naar Pladjoe. Noordam, RotterdamNew- York, pass. 11 Jan. Scillies. Prins Alexander, 11 Jan. van Haifa naar Rotterdam. Riouw, New YorkJava, 10 Jan. van Colombo. Salatiga, West Afrika -Am sterdam, 11 Jan. v. Pointe Noire. Sarangan, 8 Jan. van Karachi naar Basra. Streefkerk, RotterdamCal cutta, pass. 11 Jan: Perim. Tarakan, 11 Jan. van Makas sar naar Suez. Tjikampek, 11 Jan. van Ma kassar te Melbourne. Volendam, Java-Rotterdam, 10 Jan. 20 uur van Suez. Westerdam, 10 Jan. van New York naar Rotterdam. SCHAKEN. Middelburg III nam revanche en won van Middelburg IV. De uitslag luidde: J. MondeelC. Fuyschot 0L; J. A. Verdonk—F. Barth 0—1;K. Holster—W. J. Goor 1—0; G. BootD. Faasse 10; L. J. WoudstraC. A. v. d. Koorde 10; J. GoedbloedW. Koeje- mans 10; C. W. d'HuyJ. Joosse 10; C. D. Waardenburg -P. de Munck 01; P. J. Bos Kh. H. Ie 0—1; J. J. Meyer—A. Gast 10. Totaal 64. Ned. Herv. Kerk. Beroepen te Scharnegoutum, D. Lekkerkerker te Altforst; te Ter- wispel, P. N. Vellekoop, zend.- pred. te Rotterdam; te Harmeien, E. Schroten te Meerkerk; te Haamstede, J. v. Vliet te Bres- kens. Aangenomen naar Foudgum, W. H. v. d. Berg, leraar te Bus- sum; naar Franeker (buitengew. pred. pi.), P. J. D. van Malssen te Zalk; als vlootpred., E. Snel ler te Ajlsum (Fr.), naar Oude Mirdum (toez.), Th. Hettinga te Barendrechtnaar Antwerpen, G. Hartdorff te Waal en Koog-Texel; naar Rijswijk, dr P. Jonges te Zwolle. Bedankt voor Vrouwenparochie (toez.), M. Hylkema te Klooster haar; naar Yerseke, W. L. Hey- mans te Oudelande; voor Indië (legerpred.), J. D. Michon te Usselo; voor Elburg en Gameren, J. F. Lamens te Elspeet. Geref. Kerken. Beroepen te Dordrecht (vac. M. GravendijkJ. G. Adema te Rot terdam-Delf shaven; teNieuwveen- Nieuwkoop, G. C. Muntingh, cand te Amsterdam (Zuid). Bedankt voor Nijmegen (vac. H. van Rhijn), F. Vroon te Wil ms. Bedankt voor Urk, C. M. v. d. Loo te Dordrecht. Geref. Gemeenten. Beroepen te Genemuiden, C. v. d. Woestijne te Ridderkerk. Chr. Geref. Kerken. Bedankt voor Almelo, A. Hil- bers te Assen. Onderwijs. MACHINESCHRIJVEN. Bij de laatst gehouden examens van de Ned. R. K. Bond van „Gro te Schrijvers St. Genesius" be haalden de volgende candidaten hun diploma. Machineschrijvende dames: N. Bruys, J. Musters, R. Muhren, W. Jalink, M. Baars, M. Bastiaansen, D. de Haas, C. Hopmans, A. Ho ving allen te B. o. Zoom, de da mes A. v. Meel, J. Wagenaar, te Halsteren en mej. C. Suykerbuyk te Woensdrecht. De heren: A. Oomen, de Backer, H. Goedschalk, J. Diet vorst, J. v, d. Nieuwenhuizen, G. van Gorcum, W. Heuzeveld allen te B. o. Zoom W atersf anden. Keulen 528 (—0.29), Ruhrort 438 (—0.33), Lobith (Rijn) 1463 0.20), Nijmegen (Waal) 1199 0.15), Arnhem (Nedorrijn en Lek) 1158 (—0.15), Deventer (IJssel) 580 -0.09), Borgharen 4355 (—0.32), Beldfeld (Beneden- maas) 1483 0.20), Grave (Be neden de sluis) 711 0.17), Al le stuwen op de Maas zijn ge opend. Vreeswijk laag water 346 (—0.18), Lith (Maas) 403 0.20). V eilingsberichten. MIDDELBURG. Veiling van 9 Januari 1948. Groenten: Andijvie 3674 et.; Boerekool 2832; Rodekool 8 17; Savoyekool 2039; Witte- kool 24; Gelekool 78; Sprui ten 2240; Peen XI 69; Poste lein 3133; Prei 32—44; Uien 10 23; Witlof 1836; Koolrapen 9 —10; Veldsla 40—61; Bloemkool I 3466; Bloemkool IX 1538; Bloemkool III 414, alles per kg. Fruit. Appels: Jonathan 75 94; Goudreinet 2872; Ysdenner Klumpkes 30, alles per kg. terspel; 10.07 Actualiteiten; 10.30 Nieuws. HILVERSUM II (415 M.): 6.00 Nieuws; 6.15 Pianospel, „Oud en Nieuw, van alles wat"; 7.00 Het klokje van 7 uur en dus 7.05 Tom Poes en het geheimzinnige huis; 7.15 Een muzikale tocht door 2 eeuwen en 5 landen; 7.45 Gesprekken met dokters: 8.00 Nieuws; 8.15 Bonte trein; 9.30 Contact, de gramofoonplaat van de luisteraar; 10.15 Buitenlands overzicht; 10.30 Beroemde lledi renreeksen, 9e concert; 11.00 Nieuws. Woensdag 14 Januari. HILVERSUM I (301.5 M.). 8.00 Nieuws; 8.15 „St. Georg Cha pel Choir" zingt; 8.30 Ochtend potpourri; 9.00 Ochtendbezoek ijjf jonge zieken; 9.30 Werken vak Edward Grieg; 10.30 Morgen dienst; 11.00 Hobo-kwartet; 11.15 Musette-orkest; 12.00 Gram.; 12.30 Weeroverzicht; 12.33 Anco- ra Trio; 1.00 Nieuws; 1.15 Piano muziek; 1.45 Telemann-Cyclus (I); 2.15 Musetteklanken; 2.30 Kamerplanten; 3.00 Jeugdconcert; 4.00 Kleuterprogr.4.15 Chr. Koorvereniging „Zanggenot", afd. Kinderkoor; 4.45 Voor onze jon gens en meisjes, vertelling en hoorspel; 5.30 Ned. Ver. voor Maatschappelijk werk; 5.35 Viool- en pianomuziek; 6.00 Ned. koren en corpsen, Vlaardings Mannen koor „Orpheus"; 6.30 Regerings uitzending; 7.00 Nieuws; 7.15 Pianorecital; 7.30 Het actueel ge luid; 7.45 Eng. les voor gevorder den; 8.00 Nieuws; 8.15 Orgel-Im- provisatieconcert9.00 Plaats en taak van het Chr. Onderwijs, school en gezin; 9.20 Ensemble „Extase"; 9.45 Kamerorkest; 10.30 Nieuws; 10.45 Avondover denking; 11.00 Fluitsonates van Bach; 11.30 De slapende Prinses. HILVERSUM II (415 M.)8.00 Nieuws; 8.18 Lichte Morgenklan ken; 9.35 Koorzang; 10.00 Mor genwijding; 10.20 Kookpraatje; 10.35 Gram.; 10.45 „De drie sprong", voordracht; 11.00 Pop. non stop-progr.; 12.00 Orkest; 12.30 Weerpraatje; 12.33 Voor het platteland; 12.38 The Kilima Ha- waiïans; 1.00 Nieuws; 1.20 The Ramblers; 1.50 Gram., fragm. uit Hoffmann's vertellingen; 2.00 Ge sproken portretten (II), C. Atlee; 2.15 Jeugdconcert; 3.00 Jeugd- hoorspel; 3.30 De Roodborstjes; 3.45 De regenboog; 4.15 Vragen staat vrij; 4.45 Het stond in de krant: 5.15 Accordeon-ork.; 5.45 Regeringsuitzending; 600 Nieuws; 6.20 Orgel- en pianospel; 7.00 Een kwartier jodelzang; 7.15 Rege ringsuitzending; 8.00 Nieuws; 8.05 Dingen van de dag; 10.00 Opera muziek; 10.45 In de tuin der poë zie; 11.00 Nieuws. Wat brengt de radio? PROGRAMMA VOOR HEDENAVOND. HILVERSUM I, (301.5 M.): 6.00 Licht Pianospel; 6.80 Regc- ringsuitzending; 7.00 Nieuws; 7.15 P. Robeson, Negro Spirituals; 7.50 Regeringsuitzending; 8.00 Nieuws; 8.05 De gewone man; 8.12 „Het voorste legioen" hiis- bcvat méér vitamines dan levertraan, bovendien mout, suiker en sinaas appelsap. Onmisbaar voor Uw kinderen. Onovertroffen in smaak. Eis Sanosroi origineel product (Ingez. Med.) Amsterdamsche Effectenbeurs. Slotkoersen op 12 Januari medegedeeld door: Incasso-Bank N.V. - Goes. Nederl. 1938 99% 99% Scheepv. Unie 176% 175% Dito 1947 98»/,, 98»/,. Rott. Lloyd 167 168 Dito 1937 99'/,. 99% Stv. Nederl. 179 181 Dollarlening 99% 99% H.V.A. 231% 234% Ned. N.W.S. 81% 81% Java Cult. 115 116 Spaarcert. 100% 100% N.I.S.U. 122 122% Indië 1937 96% 96% Vorstenl. 60% 59% Kol. Bank 103% 105 D. Bat. Mij 156% 157% N. I. Hand. Bk. 111% 113% Deli Mij. 172 170% N. Hand. Mij 169% 170% Senembah 155 153% A.K.U. 173% 174% Muller Ie 182% 183% Bergh Jurg. 308 308 Idem lie 165 168 Berkel Pat. 119% 114 A'dam Bank 166 161 Calvé Delft 193 196% Holl. Bank Unie Centr. Suik. 213 215 Incasso-Bank 163 159% Fokker 185 185 Rott. Bank 162 158% Gelder Zn. 160 158% Twentse Bank 175 172 Hoogovens 179% 180 Anaconda 35 34% Unilever 302% 300% Beth. Steel 106% 104% Ned. Ford 384 Chrysler 128 Ned. Kabel. 312 309 Gen. Motors 59% 59% Philips Gl. 371% 374% Inter. Nick. 28% 28% Wilton F. 217 220 Kennecott 50% 51% Billiton Ie 555 Rep. Steel 26% 26% Dito He 485 479 U. S. Steel 80% 80% Dordt Olie 289 298 Cit. Service 38% 38 Kon. Olie 317% 329% N. American 15% 15% A'dam. Rubb. 161 167% Cont. Oil 53% 54 Band. Rubb. 147 148 Midcont. 45% 45% D. Bat. Rubb. 118% 120 Phil. Oil 62% 62% O. Java Rubb 88% Shell Un. 37 36% Serbadjadi 91 91 Tide Wat. 22% 22% H. Am. Lijn 216% 218% Baltimore 12 11% J. C. Japanl. 155 162 Miss. K. T. 4% K. N. Stoomb. 184% 189% Pennsylv. 18% 18% Kon. Paketv. 167 167 N. Y. Centr. 14% door D. S. 19. „Laat me je persoonsbewijs 'es zien," zei de veldwachter. „Heb ik niet", stamelde Kobus verschrikt. „Dat is een merk waardig geval!" zei de veldwach ter. „Twee dagen geleden heb ik een man aangehouden met een vals persoonsbewijs. Het storid op naam van een zekere Kobus Klomp. Wachtik heb het in m'n zakKijk 'esja, dat is jou portret. Het klopt precies. Daar, man, je hebt je eigendom terug." Kobus nam het persoonsbe wijs dankbaar aan. Daar hij geen zakken had stopte hij 't in zijn hoed. 20. Op weg naar huis kwam Kobus voorbij het distributiekan toor. „Wacht, daar ga ik even in." Hij stapte naar het textielloket en vertelde aan de juffrouw op welk een droeve wijze hij zijn kieren was kwijt geraakt. „Och, juffrouw", zei Kobus, „kunt U me niet 'n honderd textielpunten geven?" De juffrouw was juist nogal slecht gehumeurd en ze vroeg vrij snibbig. „Kunt U bewijzen, dat U Uw kleren is kwijtge raakt Kobus werd er kregel van. „Bewijzen?" riep hij. „Dacht je soms dat ik voor m'n plezier rondloop in deze oude meelzak?"

Zeeuwsch Dagblad | 1948 | | pagina 3