®SORT Publicaties Middelburg krijgt een nieuwe kazerne. Zetel Internationale Bank te Amsterdam. MTfterU^t zending ARTSENDIENST. Te Goes wordt Zondag de art- sendienst waargenomen door dokter Brnijnzeel; te Heinkens- zand, 's-H. Arendskerke en Wol- phaartsdijk door dokter Vos; te Driewegen, 's-Heerenhoek en Nieuwdorp door dokter Gelder blom te Tholen, Oud- en Nieuw-Vossemeer en St. Phi- lipsland door dokter Hage te Oud-Vossemeer en dokter Men ger te St. Philipsland, APOTHEKEN. In de week van 10 tot 17 Ja nuari zijn de volgende apothe ken voor avond- en nachtrecep ten geopend: Goes: Numans. Middelburg: van Pienbroek. Vlissingen: Ockenburg en de Kleine Mulder. Dr MES NIET HERKIESBAAR. Het lid van de Tweede Ka mer der Staten-Generaal Mr Dr A. J. J. M. Mes (K.V.P.) heeft besloten zich met het oog op zijn gezondheidstoestand voor de a.s. Kamerverkiezin gen niet beschikbaar te stellen. Vergaderingen N.C.L.B. Door de Neder], Christelijke Landarbeidersbond werden óp een 3-tal dorpen op Noord-Beveland Donderdagavond propaganda-ver- gaderingen gehouden. Te Colijnsplaat, Geersdijk en Kamperland spraken respectieve lijk de heren van Mastrigt (bondsvoorzitter), v. d. Linde en Vingerling, Op alle drie vergaderingen werd gesproken over het onder werp: De noodzakelijke beslis sing. Uitgaande van de Christen plicht, dat de mens tot dienst aan God geroepen is, waaronder heel het leven valt, werd de twee- slachtige houding van de ongeor ganiseerden belicht. Als in Elia's dagen willen ook nu nog Chris tenen God gedeeltelijk dienen en gedeeltelijk hun afgod, hun eigen, egoïsme. De mens, ook de arbeider, moet beslissen of hij al of niet wil le ven uit de Bijbel. Deze beslissing heeft ook consequenties voor het sociaal-economisch leven. In twee der goed-bezochte vergaderingen volgde een drukke bespreking. Enkele niet-georganiseerden ga ven zich op als lid. MIDDELBURG. Opening Prot. Chr. Mil. Tehuis. Donderdagavond vond in te genwoordigheid van de burge meester Jhr. Mr W. C. Sandberg tot Essenburg en diens echtgeno te de officiële opening plaats van het Prot. Chr. Militair Tehuis aan de Nieuwstraat. Ds A. de Vries, Ned. Herv. Pred. en voorzitter van de -Mid delburgse afd. der ver. „Pro Re- ge" sprak de openingsrede uit, waarin hij aan zijn vreugde uiting gaf. dat thans eindelijk de ope ning kon plaats vinden. Velen der militairen hebben reeds ver langend uitgezien naar dit ogen blik, aldus spr., en ik ben er van overtuigd, dat dit tehuis in een grote behoefte zal voorzien. Ds de Vries was echter nog niet te vreden, de benedenzaal, die nu in gebruik is genomen, is nog niet compleet en er ontbreken nog vele dingen, waaronder ook een leeszaal en studeerkamer. Het tehuis wil geen kerk en geen kazerne doch een huiskamer zijn. Spr. bracht tenslotte allen dank voor hun medewerking, die heeft geleid tot de totstandkoming van deze zaal. De burgemeester wilde in zijn kort woord tot het bestuur wat optimistischer zijn en wees met voldoening op het feit, dat hier in zo'n korte tijd zoveel arbeid is verricht. Hij gaf te kennen, dat dit te huis de volle sympathie en de volle steun heeft van het gemeen tebestuur. „De Zeeuwen weten van aan pakken en opbouw" aldus de bur gemeester, en dat zien we ook weer hier. Hij eindigde met de beste wen sen voor de toekomst van het Tehuis. De eerste Luitenant Friskes, dankte als wnd. garnizoenscom mandant namens alle militairen, terwijl een der leraren van de C.O.A.K. sprak namens de Nat. Chr. Onderofficieren Ver. De heer I. Tevel bracht de gelukwensen over van de Gereformeerde Ker- keraad, waarna de heer Chr. de Bruin eveneens namens de Ger. Kerkeraad de opbrengst van een gehouden collecte ad f295.65 kon overhandigen. De heer J. Olthoff sprak na mens de Kericeraad der Geref. Kerken (art. 31) en Ds F. Don namens de Ncd. Herv. Kerk, Waarbij deze laatste eveneens de toezegging deed van de over dracht van een collecte ad f360. Tijdens de gezellige avond, die hierop volgde, werd namens de militairen door een der jongens een plant overhandigd, met de verzekering dat zij met elkaar voor de huiselijkheid in het ge bouw zouden zorg dragen. Er is slechts nog één zaal in gebruik, daar het gebouw geheel was uitgewoond en nu nog eva- cué's herbergt. Het bestuur stelt alles in het werk, om ondanks de hoge kos ten ook de andere zalen te res taureren. Het tehuis zal zijn opengesteld iedere avond van 89.45 u. even als Zaterdagsmiddags en des avonds en des Zondags na kerk tijd. Afscheid leraar Ambachtschool. Donderdagmiddag namen be stuur en leraren der Ambachts- •n Machinlstenschool afscheid van de heer J. Heuseveldt, die na bijna 16 jaar als leraar smeden ln dienst te zijn geweest, thans niet pensioen gaat, zij het eerst na medisch advies. De voorzitter van het schoolbe stuur de heer G. van Nederveen, richtte zich als eerste tot de scheldende leraar en memoreerde diens loopbaan, eerst als leraar aan de Ambachtsschool, later ook aan de Machinisten- en Avond school. Als blijk van waardering bood de heer Van Nederveen namens het bestuur een boekwerk aan. De heer Heuseveldt dankte voor de prettige samenwerking en steun van het bestuur ln al die jaren ondervonden. De heer E. Vlsscher, directeur der school, sprak namens het le rarencorps. Hij liet ook Mevr. Heuseveldt delen ln de hulde en bood haar een bouquet rozen aan. De directeur roemde de kwalitei ten van de scheldende Ieraar en overhandigde hem een album, dat een beeld geeft van zijn werk en streven voor de leerlingen. De wethouder van onderwijs, de heer J. W. Kögeler, sprak namens het gemeentebestuur woorden van dank tot de heer Heuseveldt, die tevens afscheid nam als leraar aan de Avondschool voor Nijver heidsonderwijs. Hij bracht hulde voor het vele werk. Ook de heer J. H. Klarenbeek, oud-directeur der Avondschool, prees het beleid van de leraar bij het lesgeven, daar deze tevens aandacht besteedde aan de karak tervorming van de leerlingen. Ten slotte spraken nog de op volger van de heer Heuseveldt en zijn oud-collega de heer G. Wa genvoorde, terwijl de voorzitter van de Vereniging van leerlingen der Machinlstenschool dankte na mens zrjn schoolgenoten en zijn woorden vergezeld liet gaan van stoffelijke blijken van waardering. De heer Heuseveldt dankte alle sprekers. VLISSINGEN De heer 3. 3. van der Jagt begraven. Onder grote belangstelling is gisterenmiddag het stoffelijk overschot van de heer J. J. van der Jagt, directeur van het Pro vinciaal Gasbedrijf te Vlissingen ter aarde besteld. Aan de groeve voerde de burgemeester van Vlis singen, Mr B. Kolff, het woord. Hij schetste de loophaan van de overledene en dankte voor de gro te plichtsbetrachting, welke hij vooral In de moeilijke oorlogsja ren en daarna toonde te bezitten. Generaal-majoor buiten dienst Best, sprak als vriend van de overledene en herinnerde aan de zeer moeilijke jaren, welke deze sedert 1940 heeft doorgemaakt. Niettemin heeft hij met ongebro ken veerkracht aan het herstel van het zwaar getroffen gasbe drijf gearbeid. Het Provinciaal Bestuur was vertegenwoordigd" door het lid van Ged. Staten, Mr A. J. van der Weel. Een zoon van de overledene dankte voor de be langstelling. Bezoek aan Ostende. 31 Januari zullen de kadetten van de „De Ruyterschool" een bezoek brengen aan Ostende, waar zij de gast zullen zijn van de Rijksmarineschool. De leerlin gen zullen vergezeld zijn van het officieren- en lerarencorps. GOES. Gemeenteraad. De gemeenteraad zal a.s. Dinsdag 's avonds half 8 ver gaderen. De agenda bevat 26 pun ten. Van verschillende voorstellen hebben wij reeds mededeling ge daan. Verder komt o.m. nog aan de orde aanbieding Gemeentebegro ting 1948 en een voorstel tot op heffing der gemeenschappelijke regeling betreffende bouw-, wo ningtoezicht en toezicht op ge meentewerken. Vergadering „Volksweerbaafheid" Dondeïdagavond heeft de ver eniging „Volksweerbaarheid" een propaganda-avond gehouden. Kolonel b. d. Klein gaf, na in geleid te zijn door de gemachtig de voor Zeeland, Res. Kapitein b.d. Persant Snoep, een beknopt historisch beeld van het ontstaan en de groei van deze vereniging. Vanaf het oprichtingsjaar 1900 tot de liquidatie der vereniging door de Duitsers heeft „Volks weerbaarheid" grotendeels be staan door middel van schietver enigingen, die echter nimmer daad werkelijk opgetreden zijn. Na de oorlog, toen de liquidatie der ver eniging, door een beschikking van het Nederlandse Beheersin stituut was ongedaan gemaakt, heeft zjj getracht leden van de vroegere „Bijzonder Vrijwillige Landstorm" en der Burgerwach ten onder haar vanen te vereni gen. Zij acht n.L de heroprich ting van bovengenoemde bewe gingen bezwaarlijk. Bovendien heeft „Volksweerbaarheid" haar doel gewijzigd. Haar voornaamste streven is in geval van binnen landse onlusten zich ter beschik king te stellen van het wettig gezag. Daarom sticht zij door het hele land plaatselijke afdelingen. In zo'n geval kunnen de leden der vereniging politiediensten ver richten of ingeschakeld worden in het bedrijfsleven, ten einde dit op gang te houden. De dames kunnen dienen bij verpleging, administratie enz. Aan het eind der vergadering werd een afdelingsbestuur ge vormd. met burgemeester W. C. ten Cate, als voorzitter. RILLAND. Schade door aflopend wiel. Donderdag liep van'n vrachtauto met aanhangwagen, die uit de richting Ierseke kwam, een hand af. Het wiel vloog met grote snelheid tegen een uit de rich- (ing Tholen komende legerwagen. Het .voorste gedeelte van de le gerwagen werd flink beschadigd. De juist passerende wegen wacht verleende assistentie. Per soonlijke ongelukken deden zich niet voor. Stellingen ingestort. Op het werk van de in aan bouw zqnde wagenmakerij van de heer C. Oele, brak Donderdag de stelling. Twee personen die zich daarop bevonden tuimelden naar .beneden. Beide werden licht ge wond. Een dergelijk ongeval had enige dagen geleden plaats aan de in aanbouw zijnde garage van de Fa. Leendertse. Doordat de be tonnen vloer hier reeds was ge stort, liep dit minder goed af. Hier werden drie werklieden ta melijk ernstig gewond. NISSE. Buurtvereniging „Beatrix". Woensdagavond kwam de buurtvereniging „Beatrix" in een algemene vergadering bij een. De heer D. Jansen werd herkozen als penningmeester. Er werd besloten om op Vrij dag 13 Febr a.s. een gezellige avond te organiseren. VEERE. Aantal inwoners. Veere telde per 1 Jahuari 1948 in totaal 1093 zielen, ln totaal 1093 zieléh, nl. 547 man nelijke en 546 vrouwelijke. Bq de laatst gehouden volks telling bedroeg het aantal inwo ners in totaal 1087, zodat Veere's inwonertal nog groeit, ondanks gebrek aan woonruimte. ST. MAARTENSDIJK. Duivententoonstelling. Op de duivententoonstelling, die Donderdag gehouden is en welke georganiseerd werd door de dui vensportvereniging „De Zwaluw", zijn aan de volgende personen prijzen uitgereikt: C. Andriessen te Scherpenlsse 3 le prijzen; G. Lavooij te Scher penlsse 2 le prijzen; D. de Wilde te St. Maartensdijk 1 le prijs; P. v. Driel te St. Maartensdijk 1 le prijs; Klaasse te St. Maartensdijk 1 le prijs. 3 BRUINISSE. De „Kofra" wordt leeggepompt. - Een pompboot van de Wit's Bergingsbedrijf te Rotterdam is thans bezig, de sleepboót „Kofra", die vorige week^ïs gelicht en in de Vluchthaven óp het droge ge zet, leeg te pompen. Vrachtauto zakte door scheepsdek. Gisterenmorgen is een vracht auto van de firma Noordhoek te Burghsluis, geladen met fruit door het dek van de veerboot Schouwen Duiveland gezakt. Ge lukkig bleef de lading van de auto tegen de stuurhut hangen; anders was het voor de zich tus sen de stuurhut en de auto be vindende passagiers niet zonder ongelukken afgelopen. Waar blijft de nieuwe veerboot Grevelingen Bezoek aan de Vluchthaven Zjjpe. De Vluchthaven aan het Zijpe werd in het jaar 1947 bezocht door 7982 binnenvaartuigen met een totaal van 2.686.921 ton. Verder kwamen binnen 7 zee schepen, z.g. kustvaarders met een inhoud van 1294 bruto re gister ton. Van 8 November tot 18 No vember diende de Vluchthaven tot basis H. M. m.s. Tanga en 18 mijnenvegers met een inhoud pen met 1.352,245 ton. Voor de Tramweghaven aan het Zijpe zijn de cijfers 10.375 schepen (meest R.T.M.) met- een inhoud van 1.545.381 bruto regis ter ton en voor de Tramweghaven te Anna Jacobapolder 8954 sche pen met 1.352.245 ton. I.K.O. Aan de oproep van de in het I.K.O. samenwerkende kerken tot opneming van een in Duitsland wonend Hollands kind hebben in deze gemeente 5 personen gevolg gegeven. Enige tijd geleden heeft de aan besteding plaats gevonden van het te herbouwen kazerne-com plex aan de Korte Noordstraat. Als laagste inschrijvers kwa men hierbij uit de bus de Vlis- singse aannemers Lindenberg en v. d. Klippe. Waneer precies zal worden be gonnen met de werkzaamheden staat nog niet vast, daar voor de gunning door Den Haag nog geen toestemming is verleend. Wat wel vaststaat is de datum waarop alles klaar moet zijn n.l. 1 September 1949. Omtrent de plaats en inrichting van de nieu we kazerne kan worden medege deeld, dat de oufie voorgevel zal worden afgebroken en de bijge bouwtjes op de binnenplaats eveneens. Hier wordt een geheel nieuw gebouw van vier verdie pingen gezet met •ronder een grote kelderruimte. De benedenverdieping zal ge heel als kantoor worden inge richt. Daarboven komt een zeer ruime eetzaal, die 360 man kan bevatten. Een grote slaapzaal wordt ge heel boven ingericht. De kazerne krijgt vanwege de smalle Korte Noordstraat geen grote hoofdin gang; wel komen er twee trap penhuizen. De keuken, toiletten enz. zul len in een apart gebouw op het binnenplein verrijzen. Als de kazerne gereed is, zal het Militair Hospitaal weer wor den ontruimd. Het bericht als zou de kazerne enkele meters achteruit worden gebouwd, met het oog op de ver breding der Korte Noordstraat, is in zoverre onjuist, dat na ver der overleg de voorgevel slechts iets achteruit zal komen te staan, De poort der kazerne aan de Koningstraat, die zeer onvoldoen de is, wil men door een grote inrijpoort vervangen. Omtrent het mede-betrekken van de panden hoek K. Noord straatZuidsingel in het bouw plan is nog geen beslissing ge vallen. Mocht dit plan echter doorgang vinden, dan zal de eigenlijke hoofdingang aan de Zuidsingel komen. NOORDGOUWE. „De Reisduif". De postduivenvereniging „De Reisduif", die thans 30 leden telt, houdt op Zaterdag 10 en 17 Ja nuari 1948 in café Botting te Schuddebeurs haar tentoonstel ling. In totaal zijn ingeschreven 260 duiven, die op beide dagen te bezichtigen zijn van 1621 uur. Op de nationale Jubileum tentoonstelling van E.P.C. te Eindhoven, die van 26 t.m. 28 December j.l. gehouden is be haalde P. J. den Hollander te Middelburg met Havannavoed ster, oud, le Z.G. met 2 ere prijzen en 3e G. met voedster jong. Met Gouwenaar ram jong behaalde hij G. De gehouden Oudejaarscol- lecte in de Ned. Herv. Kerk te Krabbendijke heeft opgebracht ruim f 261 en de collecte voor het Bijbelgenootschap ruim f 61. Dinsdag a.s. zal het 35' jaar geleden zijn, dat de heer L. de Looze te Waarde gekozen werd tot bestuurslid van de kolen- vereniging Algemeen Belang al hier. Zr E. A. van den Boudt te Amsterdam, vroeger te Middel burg, is geslaagd voor het di ploma kraamverpleging. Te Washington oordeelt men het steeds meer waarschijnlijk, dat de zetel voor Europa van de Internationale Bank voor Weder opbouw en Ontwikkeling te Am sterdam gevestigd zal worden. Een woordvoerder van de Bank verklaarde, dat voor Maart geen definitieve beslissing genomen zou worden, doch dat Amsterdam wel zeer behulpzaam bleek wat be treft het aanbieden van facilitei ten. Zoals bekend heeft de burge meester van Amsterdam, Mr d' Ailly, tijdens zrjn bezoek aan Washington voorgesteld de zetel voor Europa van de bank te Am sterdam to vestigen. Griekenland zal 40.000-geweren met toebehorende amunitie ter waarde van 750.000 pond Sterling^ van Engeland kopen met particu liere Griekse fondsen in Engeland, die vrijwillig aan de regering ter beschikking zijn gesteld. Ned. Herv. Kerk. Beroepen te Hagestein, W. Pelleboer te Hoogbtoklandte Jaarsveld, B. Eysenga te Noor deloos; te Enkhuizen, J. E. Wa genaar te Beetsterzwaag; te RotterdamVreewijk, W. It. Ambrosius te Leerdam; te Oost vlieland, G. C. Foeken, hulppr. te Den Haag; te Ressen, J. A. Visser, cand. te Amsterdam. Aangenomen naar Amsterdam (studentenpred.), dr J. M. van Veen te Rijswijk; te Kapelle, E. P. J. Jebhink te Denekamp. Bedankt voor Yerseke, W. L. Heymans te. Oudelande. Chr. Geref. Kerken. Beroepen te Grand Rapids (Rehoboth Ref. Church), C. Smits te Driebergen. Gen. Synode Ned. Herv. Kerk. In de Donderdag gehouden zitting werd dr A. J. Rasker ver welkomd als vertegenwoordiger o.er Prot. Kerk in Indië. Besloten werd het ontwerp- Kerkorde zo te behandelen, dat alle synodeleden daaraan coni- missie-gewijs zullen deelne men. Tot voorzitter van de werk groep „Kerk en Wereld" (vac. prof. Kraemer) werd gekozen ds W. A. Zeydner. Een concept-regeling van de verhouding van de Ned. Herv. Kerk tot de Prot. Kerk in Indië werd na behandeling ter afdoe ning gesteld in handen van het moderamen. De richtingen in de Ned. Herv. Kerk. De kerkeraad der Ned. Herv. Gem. te Bergen op Zoom vroeg de regionale commissie voor het Zuiden om enkele plannen die konden dienen tot oplossing van het richtingsprobleem. De com missie deed twee plannen aan de hand n.l. de beroeping van een rechtzinnig predikant in de bestaande vac. of combinatie met de vacante gemeente Halsteren- Nieuw-Vossemeer en beroeping van een derde, rechtzinnige pre dikant in een bij deze combina tie nieuw te stichten predikants plaats. De kerkeraad nam het eerste plan met algemene stem men aan en het -bestuur der rechtz. Evangelisatie verenigde zich er eveneens mede met al gemene stemmh. Er komt een beyoepingscommissie uit beide lichamen;' bestuursleden der Evang. worden leden van de kerkeraad. NAGEK. PREDIKBEURTEN. Zondag 11 Januari 1948. Ned. Herv. Kerk. Bruinisse: 11 en 5 ds Mars man: Geersdijk: 10 en 2.30 dhr Kraak; Vlissingen: 10. ds Aal- bers (H.A.), 5 ds v. Ihjl. Ha vendorp: 10 Ds Hartjes. Geref. Kerken. Bruinisse: 1.30 en 6.30 Ds Bremmer. Lewedorp: 10.30 en 2.30 leesd. Geref. Gem. Bruinisse; 9.30 en 3.30 leesd.; Goes: 1.30, 2 en 6 leesd. Oud Geref. Gem. Bruinisse: 11 en 5 leesd. Onderwijs. Voor het Staatspractijk- diploma Boekhouden zijn ge slaagd de heren J. van Hemert te Middelburg, L. Eversdijk Lz. te Kapelle en C. Snoep te Wol- phaartsdijk. Dammen. Uitslag damwedstrijd Nieuw dorpG.D.B III, gespeeld op 6 Jan. jj.: Joh. Blankenburghn.o. 20; J. Huissoonn.o. 20; P. Deur- looA. Remijnse 11; F. Wal- hout-Ph. Haverhoek 11; Jo ModderkreekeKik 20; A. BlankenburghJ. Rovers 20; Jac. BlankenburghP. van Dalen 02; N. SchoolmeesterP. Kra mer 20; J. v. d. BergeF. de Koning 20; J. RottierM. van 't Westeinde 20. Totaal 164. Woensdagavond speelden te Kapelle voor de eerste klasse competitie van de Zeeuwse Dam- bond Kapelle IIIerseke IL Uit slagen: f. J. GansemanM. J. Huiszoon 02; A. van DrielP. van An- roorj 11; F. van WelL. Bom 11; C. v. d. SchraafH. Bom 20; C. van OverloopL. Grimm 02; C. VfeerhoekA. Ridderhof 20; J. van LiereH. Lacor 2—-0 C. SulstersC. van Noorden 11 J. KorstanjeNieuwenhuisse 11 S. BlankenburgL. Bom Jz. 20. Einduitslag 128. REGERINGSVERKLARING IN DE TWEEDE KAMER. Verwacht kan worden, dat de Regering Dinsdag a.s. in de Vergadering der Tweede Ka mer een verklaring zal afleg gen met betrekking tot de toe stand in Indië. 1500 textielhandelaren in Tjsecho-Slawakije moeten met hun zaken ophouden, omdat de regering, op voorstel van de Com munistische minister van Handel, besloten heeft de textieldistributie door regeringsinstellingen te la ten geschieden. Distributiedienst Goes. Zeep voor artsen, verpleegsters, enz. voor cle 2e en 3e periode. Tot en met 23 Jan. a.s. kunnen ten distributlekantore van Goes, aanvraagformulieren ter verkrij ging van rantsoenbonnen zeep worden ingeleverd door artsen, verpleegsters, slagers, melkers, enz. Uitreiking toesiagkaarten MD 302-803' aan a.s. en jonge moeders. A.s. en jonge moeders, dle'nog geen toeslagkaart MD 802-803 hebben ontvangen, worden op de navolgende dagen ln de gelegen heid gesteld deze toesiagkaarten ten distributiekantore, Ravelijn de Groene Jager 2a, in ontvangst te nem enen wel: voor hen, wier fa milienaam begint met één der letters A tot en met L op Maan dag, 12 Januari en voor de letters M tot en met Z op Dinsdag 13 Januari a.s. telkens van 912 u. Men dient de Tweede Distribu tiestamkaart en de controlekaart CM 703 mede te brengen. Uitreiking toesiagkaarten wegens bijzondere arbeid voor de 2e en 3e periode 1948. De uitreiking zal plaats hebben op de navolgende dagen ten dis tributlekantore, Ravelijn de Groe ne Jager 2a en wel: Donderdag 15 Jan. voor werk gevers wier firmanaam begint met één der letters A t.m. L; Vrijdag 16 Jan. voor werkge vers wier firmanaam begint met één der letters M t.t. Z, telkens van 9—12 en van 13.30 tot 16 u. H.H. werknemers gelleven de aandacht van hun werkgever op deze publicatie te vestigen. Indienen collectieve aanvragen om werkkleding. Tegelijk met het indienen der aanvragen voor toeslag bijz. ar beid op 15 en 16 Jan. a.s., dienen door de directies van bedrijven, waarin 5 of meer werkkleding dragende arbeider3(sters) werk zaam zijn, voor alle In die bedrij ven werkzame arbeiders, met uit zondering van het uniformdra- gend en administratief personeel, per formulieren MD 333-26 en 333-27, collectieve aanvragen om werkkleding te worden Ingediend. Formulieren zijn van heden af ten distributiekantore verkrijgbaar. H.H. werknemers worden ver zocht de aandacht van hun werk gever op deze publicatie te ves tigen. Indienen van aanvragen om transportbanden. Tot 24 Januari a.s. kunnen aan vragen om transportbanden wor den ingediend ten distributiekan tore, Ravelijn de Groene Jager 2a. Indienen van aanvragen om rijwielen. Tot 24 Januari a.s. kunnen ten distributiekantore, Ravelijn de Groene Jager 2a, aanvragen om rijwielen worden ingediend. Rijwielbanden. Aanvragen van Bewijzen van Inschrijving. Van 12 tot en met 16 Januari a.s. kunnen ten distributiekantore Ravelijn de Groene Jager 2a, for mulieren ter verkrijging van Be wijzen van Inschrijving BI 702 t.m. 706 worden afgehaald door personen, die in <?en der maanden Februari tot en met Juni 1947 voor de laatste maal één of twee bonnen voor één buitenband heb ben ontvangen, alsmede door per sonen, die tussen 1 Januari 1945 en 31 Januari 1947 voor de laat ste maal één of meer bonnen voor eén buitenband hebben ont vangen doch tijdens de uitreiking van de insehrijvingsbewijzeit BI 606 tot en met BI 701 verzuimd Hebben een inschrijvingsbewijs af te halen. Bij het afhalen der formulieren dient men de Tweede Distribu tiestamkaart over te leggen. Zaterdag 17 Januari a.s. zal worden gepubliceerd op welke dagen de formulieren moeten worden ingeleverd. Distributiedienst Krabbendijke. Aanvragen werkkleding, Toerrij- wielen en transportrijwielbanden In het tijdvak van 11 tot en met 24 Januari 1948 kunnen aanvra gen worden ingediend: 1. Door bedrijven met 5 of meer werkkledingdragende werknemers collectieve aanvragen voor werk kleding; 2. Voor transportbanden voor transportrijwielen en carriers; 3. Voor toerrijwlelen. Formulieren en nadere inlich tingen zijn verkrijgbaar op de plaatselijke zittingen van de rei zende ambtenaren en op het kringkantoor. Bij de indiening moeten alle betreffende TD's overgelegd worden. Na 24 Januari worden deze aanvragen tot nader order niet meer aangenomen. Voor het indienen van induvidu- ele aanvragen voor werkkleding door zelfstandigen en zij die werkzaam zijn in bedrijven met minder dan 5 werkkledingdragen de arbeiders, kunnen in de week van 2631 Januari formulieren worden afgehaald. Omtrent de in diening hiervan in het tijdvak van 2 tot 14 Februari, waarbij de werkkledingbonnen direct worden uitgereikt, volgen nadere mede delingen. Uitreiking ingchrQvingsbewijzen rijwielbanden BI 702 t.m. 706. Personen die in één der maan den Februari tot en met Juni 1947 voor de laatste maal één of twee bonnen voor toerbuitenbanden hebben ontvangen, komen thans in aanmerking voor een inschrij vingsbewijs rijwielbanden. Perso nen die tussen 1 Januari 1945 en 31 Januari 1947 voor de laatste maal één of meer bonnen voor toerbuitenbanden ontvingen en tot nog toe verzuimden een inschrij vingsbewijs af te halen, kunnen thans eveneens een inschrijvings bewijs BL 702, ontvangen. De uit reiking vindt plaats te Kruiningen op Maandag 19 Januari van 9.30 tot 12 en 1 tot 3 uur; te Yerseke op Dinsdag 20 Januari van 9.30 tot 12 en 1 tot 3 uur; te Waarde op Woensdag 21 Januari van 9 tot 11.30 uur; te Hansweert op Woensdag 21 Januari van 2 tot 4 uur; te Rilland (St. Jozephge- bouwop Donderdag 22 Januari van 9.30 tot 12 en 1 tot 3 uur; te Itrabbendijko op Vrijdag 23 Ja nuari van 9 tot 12 en 2 tot 4 uur; Tweede Distributiestamkaart en volledig ingevuld formulier MD 333-30 meebrengen. Deze formu lieren moeten voor de ultreikdag op het kringkantoor of de agent schappen £ifgehaald worden. Uitreiking toeslag bjjzondere arbeid. De toesiagkaarten en rantsoen bonnen zeep en waspoeder voor bijzondere arbeid, zullen, voorzo ver de aanvragen uiterlijk 10 Ja nuari zijn ingediend, worden uit gereikt van 13 tot en met 17 Ja nuari: te Krabbendijke Dinsdag van 9 tot 12 en 2 tot 4 uur; te Kruiningen Woensdag van 9.30 tot 12 en 1 tot 3 vfiir; te Waarde Donderdag van 9.30 tot 11.30 uur; te Rilland Donderdag van 2 tot 4 uur; te Yerseke Vrijdag van 9.30 tot 12 en 1 tot 3 uur; te Hans- weert Zaterdag van 9.30 tot 11 uur. Na deze uitreiking kan de toe slag nog alleen worden afgehaald te Krabbendijke op de na-uitrei king op Donderdag 29 Januari. Thorbjorn naar Gothenburg. Gepass. naar Antwerpen: Blom- mersdijk van R'dam; Jo uit zee; Averdijk van Havanna. Gepass. van Antwerpen; Bali van Le Havre. Waterstanden. Keulen -6.14 0.22); Ruhrort 5.20 (—0.27); Lobith (Rijn) 15.13 0.14)Nijmegen (Waai) 12.36 0.11)Arnhem (Nederrijn en Lek) 11.98 0.09); Deventer (IJssel)) 6.09 (—0.10); Borgha ren 43.91 (—0.05)Belfeld (Bene- denmaas) 15.36 0.52); Grave (stad Maas) 8.10 0.37); Grave (beneden de sluis) 7.79 0.40); Vreeswijk 4.01 (—0.17)Llth 4.77 0.04). Alle stuwen op de Maas zijn geopend. Op- en ondergang van Zon en Maan. Maandag: Zon op 8.45 u„ onder 16.52 u. Maan op 10.03 u., onder 17.42 u. Hoogwater te Vlissingen. Maandag 12 Januari: 2.37 u. 1.90 m„ 14.57 u. 1.96 m. V eilingsberichten. KAPELLE. Veiling van 7 Jan. Appels: Jonathan 3662; Goud- reinette 943; Golden Delicious 3664; Zure Bellefleurs 1042; Court Pendu 1524; Rembour Mortier 1421; Campagne Zoet 1535; Hulsmans Zoet 1233; Hollands Zoet 1233; Zoe te appels 1423 Laxton 's Superbe 1734; Franse Reinette 2537; Zoete Hollart 27; Gelders Zoet 29; Sterappel 1927; Com- tesse de Paris 1581Peren: Saint Remy 6 40; Klelperen 36 G. Wildeman 842; Diversen; Spruitkool 835; Savoyekool 10 20; Rodekool 13; Uien 1012, alles per 100 kg. Bloemkool 25— 46, per 100 stuks. Wat brengt de radio? SCHEEPV A ARTBERICHTEN. 8 Jan.: Te Vlissingen aange- komen: Constant van Antwer pen; Thorbjorn van Gent. Ge pass. van Antwerpen: Amstel veen van Amsterdam; Evertsen uit zee; Gaasterkerk van Rot terdam. 9 Jan.: TeVlissingen aange komen: Zeemeeuw van Ant werpen. Van Vlissingen vertrok ken: Suriname naar Alloa; Zondag II Januari 1918. HILVERSUM I, 301,5 M.: 8.00 Nieuws. 8.15 Concert voor trom pet en orkest. 9.30 Nieuws. 9.45 zondagmorgen, zang met clave- cimbelbegel. 10.00 Kerkdiensten uit de Geref. kerk te Kampen. 11.30 Na de kerkdienst. 12.30 Lunchconcert. 1.00 Nieuws. 1.20 Lunchconcert; vervolg. 2.05 Con cert, Utrechts stedelijk orkest. 3.40 Muzikale Tombola. 4.10 In 't Be^eckhuys. 5.00 De Jonge Kerk hoort het oude Woord. 6.30 Rege ringsuitzending. 7.00 De Psalmen van Sweelinck. 7.15 Kent gij uw Brjbel? 7.30 Nieuws en weerover- zicht. 8.05 De gewone man. 8.12 Opera van Mozart. 9.40 Viool- en orgelmuziek. 10.30 Nieuws. 10.50 Concertgebouworkest. HILVERSUM II, 415 M.: 8.00 Nieuws. 8.40 Zondagmorgen-melo dieën. 9.45 Geestelijk leven. 10.30 Briefgeheimen. 11.00 Zondagoch tendconcert. 12.00 The Queens 's Hall Ligt (Orchestra. 12.40 Ge mengd koor Duinwaterleiding. I.00 Nieuws. 1.50 De Spoorwegen spreken. 2.00 Viool met piano. 2.05 Boekenhalfuur. 2.30 Vijfde Brandenburgse concert. 2.55 Pia novoordracht. 4.30 Meisjeskoor „De Krekels". 6.00 Nieuws. 6.30 De gelijkenissen (H). 7.00 Oecu menische Dienst uit Herv. kapel te Hilversum. 8.00 Nieuws. 8.15 Walsmuziek. 10.15 Kamerorkest. II.00 Nieuws. Maandag 12 Januari 1948. HILVERSUM I, 301,5 M.: 8.00 Nieuws. 8.15 Voor het werk 9.00 Pianospel. 9.15 Ochtendbe zoek bij jonge zieken.9.30 Licht- klassiek morgenconcert. 10.30 Morgendienst. 11.00 Werken van Hay dn, Mozart en Schubert. 11.15 Van oude en nieuwe schrijvers. 12.00 Pop. orgelbespeling. 12.30 Weeroverzicht. 12.33 Amati-Trio. 12.55 Het Bach Koraal. 1.00 Nieuws. 1.15 Mandolinata. 1.45 Zigeunerliederen. 2.00 Uitzending voor de scholen. 2.30 Hollanda- Sextet. 3.00 Zang-recital. 3.30 Or kestwerken van Russische Com ponisten. 4.00 Bijbellezing door Dr Hommes; 5.00 Kleuterprogr. 5.15 De vijf Zaparaha's. 5.45 Rege ringsuitzending. 6.15 Sportru- briek. 6.30 Regeringsuitzending. 7.15 Onder de N.C.R.V.-leeslamp. 7.30 Het actueel geluid. 8.00 Nieuws. 8.15 Geestelijke liederen. 9.10 Wat zegt een familie-naam? 9.30 Kwintetten van Mozart (II). 10.30 Nieuws. 10.45 Avondover denking. HILVERSUM II, 415 M.: 8.00 Nieuws. 8.18 Lichte Morgenklan ken. 9.00 Gram. 10.00 Morgenwij ding. 10.20 Vlaams progr. 10.45 De Regenboog. 11.20 Pianospel. 11.45 De toekomst heeft vleugels, door I. Smirnoff, 12.00 Ensemble „Vincentio". 12.30 Weeroverzicht. 12.33 Voor het platteland. 12.38 Zang met orkestbegel. 1.00 Nieuws. 1.20 Orkest. 1.50 Gram. 2.00 Viool en piano. 2.30 Voor de jonge moeders. 3.15 Onbewoon baar verklaard. 3.55 Omroepka- merorkest. 4.45 Orgelspel. 5.00 Een gespeelde fabel. 5.15 school is uit! 6.00 Nieuws. 6.15 Staf muziekcorps der A'damse po litie. 6.50 Herdenking Jan Cam- pert. 7.45 Musette-klanken. 8.00 Nieuws. 8.45 Radio-debat. 9.45 Rusland en wij. 10.00 Meester-trio. 11.00 Nieuws. Aansterdamsche Effectenbeurs. Slotkoersen op 9 Januari 1947 medegedeeld door: Incasso-Bank N.V. Goes. Nederl. 1938 dito 1947 dito 1937 Dollarlen. Ned/N.W.S. Spaarcert. Indië 1937 Kol. Bank N. I. Hand. Bank N. Hand. Mij. A.K.U. Bergh Jurg. Berkel Pat. Calvé Delft Centr. Suik. Fokker Gelder Zn. Hoogovens Unilever Ned. Ford Ned. Kabel Philips G. Wilton F. Bllliton Ie dito lie Dordt. Olie Kon. Olie A'dam Rubb. Band. Rubb. D. Bat. Rubb. O. Java Rubb. Serbadjad1 H. Am. Lijn J. C. Japanl. K. N. Stoomb. Kon. Paketv. 98u/„ 98»/,. 99»/,. 81% 100"/,, 96(4 101% 109% 166% 174% 304 118 193% 187 158% 179% 297% 390 312 367 214% 555 486 274 304% 159% 145 119 87 88 212% 154% 184 163% 98*/« 99'/.o 99% 81% 100% 96% 103% 111% 169% 173% 308 119% 193 213 185 160 179% 302% 312 371% 217 555 485 289 317% 161 147 118% 91 216% 155 184% 167 Seheepv. Unie Rott. Lloyd Stv. Nederl. H.V.A. Java Cult. N.I.S.U. Vorstenl. D. Bat. Mij. Deli Mij. Senembah Muiier Ie dito He A'd. Bank Holl. Bk Unie Incasso Bank Rott. Bank Tw. Bank Anaconda Beth. Steel Cry sier Gen. Motors Inter. Nick. Kennecott Rep. Steel U. S. Steel Cit. Service N. American Cont. Oil Midcont. Phil. Oil Shell. Un. Tide Wat. Baltimore Miss. K. T. Pennsylv. N. Y. Centr. 173% 166 176% 231 113% 119 59 153% 170 152% 179% 162% 165 162% 158 175 34% 105 28 50 26% 80% 38(4 16 53 45% 62(4 36% 22% 12 18% 176% 167 179 231% 115 122 60% 156% 172 155 182% 165 166 163 162 175 35 106% 128' 59% 28% 50% 26% 80(4 38% 15% 53% 45% 62% 37 22% 12 4% 18% 14%

Zeeuwsch Dagblad | 1948 | | pagina 2