prow'ntiw&OTw rTORT Publicaties Kerstboodschap van de Engelse Koning. Overeenstemming inzake de lerarensalarissen. Goede proefvaart van I „Walcheren" opnieuw in bedrijf 'rol nrnr/lan rroctold torVL'nl VAM de „Borneo" De proeftocht van het M. S. „Borneo", dat voor rekening van de Stoomvaart Mij Nederland bij de N.V. Kon. Mij De Schelde werd gebouwd, is Woensdag een succes geworden. Aan boord be vonden zich tal van genodigden, o.w. leden van de directie van de „Nederland" en „De Schelde", scheepvaartdeskundigen enz. De „Borneo" vertrok vroeg in de morgen van de Vlissingse rede. Eerst ging de tocht langs de Bel gische kust. Ter hoogte van Os- tende ging het om de Noord naar IJmuiden. Tijdens de vaart wer den nog verschillende proefne mingen gedaan, welke alle zeer bevredigend verliepen, zodat de kapitein van Borneo, de heer A. J. Graffelman aan het einde van de tocht kon verklaren, dat het een mooi schip is, waarvan hij veel verwachtingen heeft. Hoewel in verband met con- traetuele bepalingen nog geen officiële overdracht kon plaats vinden, werden tijdens de maal tijd verschillende toespraken ge houden. De heer J. Verschoor Jr., lid van de directie van de Mij „Nederland", dankte de mensen van „De Schelde" voor de toe wijding, waarmede onder buiten gewoon moeilijke omstandigheden de opdracht ten slotte toch tot een goed einde werd gebracht. De heer A. Smit, directeur van de Mij „De Schelde" wees in zijn antwoord op de moeilijkheden van „De Schelde", welke door de woontoestanden in Vlissingen nog steeds met een tekort aan arbei ders te kampen heeft. Voorts spraken nog kapitein A. J. Graf felman en de inspecteur voor de scheepvaart, de heer L. Korstan- je. Tegen 7 uur kwam de Borneo in de IJmuider sluis, waarna in de avond nog naar Amsterdam werd doorgevaren. VERGADERING DER WALCHERSE MELKFEDERATIE. Felle critiek van de heer Zwagerman op de vakgroep. Dinsdagmiddag had in het Schuttershof de algemene leden vergadering van de Walcherse Melkfederatie plaats. De heer C. Zwagerman memo reerde in zijn openingswoord, dat het in 1948 25 jaar geleden zal zijn, dat de federatie werd opge richt. zal worden gesteld, terwijl van de veestapel, die voor de oorlog 6000 stuks groot was, en die in de bezettingstijd en inundatie sterk was teruggelopen, er nu weer 2800 koeien op het eiland terugzijn. Spr. waarschuwde voor een al te grote drang naar sanering en becritiseerde de werkwijze van de vakgroep. De secretaris, de heer C. Zee, gaf een uiteenzetting over de melkprijzen en winstmarges. Hij vroeg zich af, waarom ons land was verdeeld in zes verschillende prijsklassen met evenzoveel melk prijzen. Met betrekking tot het vak onderwijs deelde de heer Zee me de, dat het aantal cursisten aan zienlijk was teruggelopen. Bij de eerste cursussen was dit aantal 225 a 250, terwijl dit thans 60 a 70 bedraagt. De balans en exploitatie reke ning over 1946, die hierna ter sprake kwamen, ga' en een be vredigende gang van zaken te zien. De rekening sloot met een batig slot van f 156.01. De secretaris las een aantal korte grepen voor uit het jaar verslag over 1946, welk verslag binnenkort in zijn geheel zal worden gepubliceerd. Daarna hield de heer Zwager man een lezing over: „De belan gengemeenschap: melkveehouder, melkdlstribuant, zuivelfabriek en consument in Zeeland". Spr. behandelde uitvoerig de ontwikkelingsgang van de melk als belangrijkste voedingsstof en de voor- en na-oorlogse prijzen van dit product. Hij wees op 't grove belang van de zuivelfabrieken en de gewenste samenwerking tus sen fabriek en slijter, Daarna werden het prijsbederf in de crisistijd, het tekort bij de distributie, de strijd van de fa brieken tegen de slijters en het bijspringen van de fabrieken in de tekorten aan melk, veroor zaakt bij de distributie, onder de loupe genomen. Opnieuw oefende de heer Zwa german critiek uit op samenstel ling en werkwijze van de Vak groep. Spr. voorspelde dat men, als de Vakgroep in Zeeland ter rein zal winnen, bedolven zal worden onder de papieren romps lomp van de bureaucratie. De voorzitter besloot met te zeggen, dat in geval de Vakgroep een rechtsgeding zou beginnen, tegen niet contributie-betalende Verheugende feiten zijn, dat in leden, de federatie de kosten van Januari de Coöp. Melkfabriek zo'n geding zou betalen. (Vervolg van pag. 2.) stel van B. en W. besloten met de eigenaars van de aanliggende percelen grond een gedeelte te ruilen teneinde een betere afron ding van de percelen en tevens een behoorlijke uitweg voor de woningen te verkrijgen. De vergulde beker van Maximi- liaan van Bourgondië, eigendom van de gemeente Veere bevindt zich op het ogenblik bij de firma Brom te Utrecht om te worden gerestaureerd. De kosten hiervan bedragen in totaal f 525. Ingevolge de woonruimtewet 1947 werd een verordening op de verdeling van de woonruimte vastgesteld, waarbij de heer Me- su tegenstemde. RENESSE. Maandagavond 22 Dec. j.l. kwam de Raad bijeen. M. i. v. 1 Jan. is door B. en W. de heer L. de Ruijter aangewe zen voor het ophalen van huis vuil. 10 cent per inwoner zal be schikbaar worden gesteld aan de Stichting voor Maatschappelijk Cultureel Werk en het E.T.I. Er is vergunning verleend voor de bouw van twee middenstands woningen. B. en W. hebben n. a. v. een schrijven van Ged. Staten aan hen medegedeeld, dat zij de be staande toestand inzake verma kelijkheidsbelasting gehandhaafd wensen te zien daar bij een ver hoging het culturele- en vereni- gingsleven te Renesse te gronde jaar 1945 werd veorlopig vast gesteld, evenals de begroting voor het dienstjaar 1948. Besloten werd de aanneemsom voor het ophalen van huisvuil te brengen van f895.op f510.per jaar. De begroting voor het vismijn- bedrijf voor 1948 werd goedge keurd evenals de begrotingen voor de stichting het Godshuis en het Burgerlijk Armbestuur. OOSTERLAND. 20 December vergaderde on- de voorzitterschap van burge meester A. C. van der Have, de Raad. In de vacature van le amb tenaar werd benoemd de heer A. A. Gunst te Oud-Beijerland, die zo mogelijk 1 Februari a.s. in dienst treedt. Met de opzichter van de cen trale dienst is gesproken, zowel over het stic.iten van een nieuw gemeentehuis, als over de restauratie van het bestaan de gebouw. In het laatste geval zal tevens uitgezien moeten worden naar 'een bergplaats voor brandspuit, lijkwagen, wa gen reinigingsdienst, enz. Al vorens een besluit te nemen wordt aanbevolen de nieuwe fi nancieringsregeling af te wacn- ten. Van het gemeentebestuur van Rijssen is een schrijven ontvan gen, waarin wordt medege deeld, dat het door deze ge meente aangeboden geschenk, met grote dankbaarheid is aan vaard. Na vaststelling van de staat van oninbare en nog te verha len posten, behorende bij de ge meenterekening 1945, werd de ze rekening voorlopig vastge steld. Vastgesteld werden regelen, omtrent de toepassing van art. 1 der woonruimtewet 1947. Vol- zou worden gericht. De Raad ging hiermede accoord. Een comité, dat actie voert ter verbetering van de bootverbin ding Zijpe-Anna Jacobapolder is, ondanks herhaald verzoek nog steeds niet door de minister in audiëntie ontvangen. Besloten werd de betrokken minister te verzoeken deze audiëntie zo spoe dig mogelijk te verlenen. Aan de R.T.M. zal verzocht worden deze zomer speciale boot treinen naar de duinstreek te laten rijden. Dhr. Krijger werd herbenoemd als lid der waterleidingcommis sie. De regelen der woonruimte wet 1947 werden vastgesteld. De Raad machtigde B. en W. over te gaan tot verkoop der oude handbrandspuit. Inzake een subsidie-aanvrage der Z.L.M. voor een nieuwe landbouwschool werd besloten deze niet per H.A. of per inwoner te verlenen, doch slechts een subsidie van f 10. per leerling, welke uit Renesse de school bezoekt. Ged. Staten van Zeeland deel den mede, bezwaren te hebben tegen het instellen van een dienst voor Sociale Belangen. Op voor stel van B. en W. werd de oude toestand bestendigd. De zitting hebbende leden van het Burgerlijk Armbestuur t.w. Mevr. Hoogenboom-v. d. Wek ken, de heren C. Akkerdaas en N. Beije vroegen per 1 Jan. a.s. ontslag, omdat zij zich gepas seerd voelden, nu er zonder dat zij er in gekend waren, een Dienst van Sociale Belangen in gesteld zou worden. Van de zijde van B. en W. werd medegedeeld dat er van opheffing van het Burgerlijk Armbestuur geen sprake zou zijn. Uitbreiding van werkzaamheden moet eerder gezien worden als den^en^woongelegenheid Tg" h™, bruik of medegebruik te nemen of te geven zonder schriftelijke vergunning van B. en W. For mulieren daartoe zijn ter secre tarie verkrijgbaar. Bij de N.V. Bank voor Neder landse Gemeenten zal een cre- diet in rekening-courant wor den opgenomen voor 1948 van f 60.000.Het crediet bij de Boerenleenbank werd hierbij nader bepaald op f 10.000. Ten slotte werd een wijziging der verordening op het woning bedrijf vastgesteld betreffende ae controle op het geldelijk be heer en de boekhouding van de administrateur. Aan de nieuw-benoemde Com- n issaris der Koningin zal een ikwens werden gezonden. ties, alleen de naam zou gewij zigd worden. Tot nieuwe leden werden ge kozen Mej. Perduin en de heren R. Bienefelt en L. Lemsen De heer Hoogerland vroeg wanneer de publieke doorverbin ding aangebracht zal worden. Hij stelde voor, om aan Mej. de Feiter van den Berge een ca deau te overhandigen, als dank voor de diensten. B. en W. zullen zich hierover met Mej. v. d. Bout nader ver staan. De heer v. Klooster zou gaarne zien, dat er uniforme huisvuilemmers aangeschaft wor den. B. en W. zullen naar de kosten informeren. De heer de Roo klaagde over de geringe me dewerking van bepaalde instan- Na de lezing, naar aanleiding waarvan nog enkele vragen wer den gesteld, ging de voorzitter over tot het uitreiken van een aantal vakdiploma's. Met een korte felicitatie en een extra hulde aan de deelnemers uit Westkapelle werden aan de vol gende personen de getuigschrif ten uitgereikt: Mej. J. Jobse en dhr. Roelse, beiden uit Westka pelle; Mej. Meeuwse-Quist, Ar- nemuiden; S. Maljaars te Aagte- kerke; Mej. C. L. Verhage, Kou- dekerke; dhr. G. Boon uit Mid delburg en dhr. Wisse te Vlis singen. Door een der deelneemsters werd hierna aan de heer Zee als leider der cursussen een taart aangeboden, die deze met enkele woorden van dank in ontvangst nam. Voorzitter Polder Walcheren. Tot voorzitter van de Polder Walcheren is bij K.B. van 24 Dec. j.l. benoemd Mr Dr R. W. Graaf van Lynden te Oostka- pelle. Walcherse Gereformeerde jeugd was op 2e Kerstdag bijeen. Enige honderden Gereformeerde jongens en meisjes van Walche ren woonden op tweede Kerstmid dag de door de gezamenlijke krin gen en ringen in de Noorderkerk te Middelburg belegde jeugd- meeting bij. Zij hebben daar geluisterd naar een kernachtige redevoering van Ds J. M. Mulder, Geref. pred. te Rotterdam over het onderwerp „Kerkewerk kweekt Kerkekinde- ren". Daarin wees Ds Mulder de gedachte van de hand als zou de kerk een algemeen menselijk ver schijnsel zijn. Indien dat zo ware, zou er alle reden zijn tot onver schilligheid tegenover haar. Doch de Kerk ls een zaak van het ge loof, zoals wij ook geloven, dat Jezus Christus de wereld beheerst. Hij herovert die wereld op de dui vel langs de weg der herschepping en daardoor kan het wonder, dat wij Kerk noemen, groeien. De diepste glorie der Kerk is de ver kondiging van het Woord, waar door God Zijn Stad bouwt. In het gesproken en het geschreven Woord is Christus even reëel pre sent als ten tijde van Zijn om wandeling. Dit maakt de predi king en de kerkdienst zo moeilijk: het is nooit uitspreken van een referaat of verkondigen en aanho ren van een theorie. De Kerk voedt ook op als een moeder, niet als een kinderjuf frouw. Zij is een krachtcentrale voor het leven, dat uitloopt op de hemel voer allen, die de Kerk ln het geloof beschouwen. Zó gaat men ook de heerlijkheid zien der Kerk en zó wordt men kerkekind, dat doet de wil van God en op Gods fundament blijft staan; dat de vaan stevig vast houdt. Tweede spreker was Ds J. Hin- driks, Ger. pred. te Vlissingen, die op geestige wijze een verge lijking trok tussen het J.V.-werk van 50 jaar geleden en dat van heden. Hij wees op de ontredde ring, waarin wij thans leven en op het enige houvast, dat ook de jeugd heeft in God, Die de vol ledige overwinning zal schenken. Belde toespraken werden afge wisseld met zang door het Geref. Kinderkoor en het „Contactkoor", o.l.v. de heer J. Fondse. Beide ko ren kweten zich uitstekend van hun taak en brachten op lofwaar dige wijze een aantal Kerstliede ren, alsmede de mooie Psalm 116 van Jac. Bonset ten gehore. Ds Hindriks sloot deze geslaag de Kerstsamenkomst met gebed. MIDDELBURG. Demonstratie keuringswagen. Dinsdagmiddag vond in de garage Louisse een demonstratie plaats met een goed ingerichte keuringswagen van de Alg. Ver laders- en eigen Vervoerders organisatie. De bedoeling van deze keu ringswagen is, de auto's van de eigen vervoerders te controle ren op bedrijfszuinigheid, ge breken en verkeersveiligheid, terwijl bovendien de chauffeurs zullen worden getest. Een en ander ls in verband met de toe stand van het Nederlandse autopark wel zeer noodzakelijk geworden. Onder diegenen die van hun belangstelling blijk ga ven behoorde ook de burgemees ter Jhr W. C. Sandberg tot Es- senburg. Officieel zal de keu rings wagen 2 Jan. in dienst worden gesteld. Afscheid leerkrachten Geref. scholen. Dinsdag 23 Dec. j.l. nam het bestuur en personeel der drie scholen van de Ver. voor Geref. onderwijs in het Schuttershof van mej. A. van Dijk en de heer K. Schout, die beiden ca. 40 jaar hun krachten aan het on derwijs gaven en met ingang van 1 Januari a.s. gepension- neerd worden. De voorzitter, de heer J. Olt- hoff, sprak een toepasselijk woord, waarin hij memoreerde de toewijding en ijver, die bei den in hun werk hebben ge toond en waaraan door velen met dankbaarheid zal worden teruggedacht. Na de pauze had de aanbie ding plaats van cadeaux van bestuur en personeel, alsmede van bloemen voor mej. van Dijk en mevr. Schout. Hierop volgden diverse toe spraken door de drie school hoofden, een oud-hoofd (de heer Winter) en enkele collega's, zo wel in proza als poëzie, waarin o.m. de prettige samenwerking naar voren werd gebracht en diverse episoden uit de achter liggende periode in de herinne ring werden teruggeroepen. De heer Schout zal, zolang de vaca ture niet vervuld is, nog enige maanden aan de Herengracht- school werkzaam blijven. VLISSINGEN. Rattenbestrijding. Dinsdagavond werd door het gemeentebestuur een vergade ring belegd in het gebouw Con cordia, waar de heren Servaas en Schaap van de Plantenziek- tekundige Dienst te Wageningen een uiteenzetting gaven over de bestrijding van ratten en mui zen. In Nederland wordt het aantal ratten op zes millioen ge schat, die evenveel op kunnen als honderdduizend mensen. De zwarte en de bruine rat, die respectievelijk de pest en de ziekte van Weijl veroorzaken, spelen ook een rol bij mond- en klauwzeer. Niet alleen de rat tenbestrijding maar evenzeer de rattenwering dient gepropageerd te worden. In Zeeland zal de bestrijding plaats vinden met behulp van 650.000 brokjes brood, in zee-ajuin gedrenkt; dit groene extract is onschadelijk voor mens en huisdier. Een en ander werd met lan taarnplaatjes en een filmpje toegelicht. Een leerzame bespreking volgde. Muziekuitvoering. Op de vooravond van Kerstmis heeft de Chr. Zang vereniging „Hosanna" voor zie ken, ouden van dagen en per soneel van het ziekenhuis „Bethesda" een tiental liederen gezongen. De directrice bracht hen dank en sprak de hoop uit, dat het niet de laatste keer zou zijn, dat „Hosanna" zich in het ziekenhuis deed horen. GOES. Station gerestaureerd. Nadat eerst de wachtkamer, eerste en tweede klasse van het Goese Station gerestaureerd was, is nu ook het plaatskaartenbu reau klaargekomen. Onder lei ding van de sectiechef, de heer J. Colijn, werd in September met de restauratie van dit som bere deel van het gebouw be gonnen. Timmerman, schilder en electrotechnicus hebben knap werk verrricht, dat de toets der critiek kan doorstaan. Enkele maanden vond de kaartverkoop in een afgesloten deel van de derde klas wachtkamer plaats, doch thans kunnen de reizigers weer van kaarten voorzien worden in 'n ruim en fris kantoor, ■waarin nieuwe kaartenkasten zijn aangebracht, die 180.000 kaarten kunnen bergen. Voor het publiek prettig (voor de ambtenaren misschien minder) zijn de grote ramen, waarin de loketten zijn aangebracht, die het bureau scheiden van de hal, aie eveneens opgeknapt is. Wanneer straks de derde klas wachtkamer gerestaureerd is en hieraan zal over enkele maan den begonnen worden, kan men met recht zeggen, dat Goes in het bezit is van een fraai sta tionsgebouw, dat aan de eisen des tijds voldoet. Zang en muziek voor de zieken. Op eerste Kerstdag heeft het muziekgezelschap „Hosan na" in de beide ziekenhuizen een uitvoering gegeven van kerst- muziek. Ook het Geref. zang koor „Jubilate Deo" met het kmderkoor de „Zangvogeltjes" is vorige week in beide zieken huizen opgetreden. BAARLAND. Kerstwijding. Woensdagavond hielden de Herv. Jeugdverenigingen een Kerstwijdingssamankomst. Ds Beneder opende en de heer J. de Hollander vertelde een Kerstverhaal. Er werd een Kerstdeclamatorium gehouden in drie taferelen. Kerstzangdienst. Op le Kerstdag werd in de Geref. Kerk een Kerstzang dienst gehouden, waarin Ds Be neder en Ds Tiemersma als voorgangers optraden. De zang werd verzorgd door een dubbel kwartet en een kin derkoor met orgelbegeleiding van dhr P. G. de Jong. WEMELDINGE. Teraardebestelling A. Dominicus Fzn. Woensdagmiddag werd op de Algem. Begraafplaats het stoffe lijk overschot van wijlen de heer Adr Dominicus Fz., in leven oud-raadslid, oud-wethouder en ambt. van de Burgerlijke Stand ter aarde besteld. Na de oudste zoon van de overledene sprak de heer P. J. Keijzer, burgemeester van Pa- pendrecht. Verder sprak nog burgemeester Willemsen, terwijl Ds Oost aan het einde van de droeve plechtigheid Ps. 102 voor las, waarna de heer F. C. Domi nicus de aanwezigen dank zegde voor de belangstelling. satle, prijsbeheersing en armen zorg. RENESSE. Grootse plannen. Voor 1940 werden alhier door lopend zomerhuizen gebouwd, teneinde in de steeds groter wor dende vraag daarnaar te voor zien. De oorlog maakte hieraan een einde. Thans werden weer plannen gemaakt en een dezer plannen wordt reeds tot uit voering gebracl.t. De heren C. de Feiter te Re nesse en D. Lucas te Zierikzee beginnen met de bouw van 24 kampeerhuisjes (welk aantal tot 40 kan worden uitgebreid) op een terrein aan de N. Mool- weg gelegen, met een opper vlakte van ongeveer 2 'A H.A. Wat aanleg en bomenscherm be treft is het terrein reeds in orde gemaakt; langs de buitenkant komt een scherm van dennen, terwijl op het terrein schermen van elzen en beuken komen. Op voor- en achterzijde van het terrein kunnen 16 huisjes gebouwd worden, midden in 8, tevens kan een recreatieten'c aangebracht worden. Voor een rijwielbergplaats is eveneens gezorgd. De huisjes bevatten 2 slaap kamers en 1 kamer-keuken en worden voorzien van licht en waterleiding. ties i.v.m. het bepalen van scha devergoeding gebouwde eigen dommen op gronden, onteigend voor het bouwrijp maken^van 16 woningen. Tenslotte vroeg de heer v. Klooster of de Rederijkerskamer „De Watergeus" nog bestaat, hetgeen inderdaad het geval is. De heer v. Klooster hoopte, dat deze vereniging door samensmel ting weer tot nieuwe bloei mag komen; de heer de Roo zal zich verder met deze taak bezig hou den. BIGGEKERKE. Ballonwedstrijd Boomplantdag. Van de op 4 Nov. opgelaten balonnen heeft de baÜon van boom no. 17, opgelaten door de kinderen van de Chr. school de grootste reis gemaakt. Deze bal lon is gevonden in Walldorf, bij Frankfurt a. Main. Namens liet Comité Boomplantdag 1947 werd een bedrag van f 12,50 als prijs ontvangen, te verdelen on der de vier kinderen, die boom no. 17 hadden geplant en te be steden voor de aankoop van boeken voor de gelukkige win naars. ZOUTELANDE. Vergadering A.R.-Kiesvereniging. Maandagavond vergaderde de A.R.-Kiesvereniging onder leiding van de heer J. Jobse. Een schrijven omtrent het op richten van een Jongeren Studie club werd voor kennisgeving aan genomen, daar men van mening was, dat de A.R.-studie op de J.V. voldoende is. De heer F. Adriaanse hield een inleiding Art. 17 van het A.R. program, VERTROUWEN IN DE GOEDE WIL VAN DE MENSEN. De Koning van Engeland heeft van zijn buiten te Sandringham uit via de radio een Kerstbood schap tot het Britse volk gericht, daarbij een gewoonte volgend, die door zijn vader ln 1932 is begon nen. Hjj werd ingeleid door de vrouw van een mijnwerker. De koning wees erop, dat tij dens de .strijd voor de vrijheid sa men met de broeders overzee, geen kosten gespaard waren en alles in de strijd geworpen was. „Wij zullen nu nieuwe hulpbron nen moeten aanboren en onszelf daarbij weg moeten cijferen. Nie mand die zich 1940 herinnert kan aan het succes twijfelen en nie mand kan eraan twijfelen, dat ieder zijn uiterste best doet het succes te verzekeren". De Koning wees erop, dat dit reeds het derde Kerstfeest ls, waarop voor een betere wereld en een duurzame vrede gebeden wordt. Moge God geven, zo besloot hij, dat de geest van de goede wil, die nu de huizen verlicht, zich steeds meer en meer verbreidt, tot dat hij in de volheid der tijden het ge zicht van de wereld veranderdt. Vrijdagavond werd door de arbeider en het personeel van de fa. Kester belast met de wo ningbouw in de gemeente 's-H Arendskerke, in het verenigings gebouw een gezellige avond ge organiseerd. Onder voorzitterschap van de heer M. C. Lindenbergh werd Vrijdagavond te Wemeldinge een ouderavond van de O.L. school gehouden. De collecte ten bate van Kin- derzorg heeft te Ovezande Driewegen opgebracht f 32,50, alsmede een hoeveelheid pro ducten in natura. In de vergadering van het Kiescollege van de Ned. Herv. Kerk zjjn als leden van de ker- kerkeraad te Ovezande her kozen M. Sommeijer, W. Mol, P. Koeman en J. Otte. De Hervormde Vrouwenvereni ging te Biezelinge heeft vorige week een Kerstwijdingsdienst ge houden. Te Kruiningen is vorige week in de Geref. Gemeente het nieuwe orgel officieel ln gebruik geno men. Het onder Panamese vlag va rende schip „Maria Letizia" G, dat sinds 17 November ln de Bui tenhaven van Vlissingen lag ge meerd, is voor reparatie naar de terreinen van „De Schelde" ge sleept. Te Ellewoutsdijk werd een zending speelgoed ontvangen uit Amerika ter uitreiking aan de kinderen bij het Kerstfeest. Aan elk kind konden dus enkele cadeautjes worden uitgereikt. Tot diaken in de Geref. Kerk te Veere is benoemd de heer P. Philipse. Te Nieuwerkerk is een bazar gehouden waarvan de opbrengst (bruto f 4000) ten goede van een te houden boomplantdag zal komen. Herkozen als ouderling bij de Ned. Herv. Kerk te Tholen de heer A. v. Stee en als diaken de heer J. Bal. Aan de heer C. Hazen, fitter bij de N.V. Waterleiding Mij. Tholen is tegen 1 Jan. a.s. eer vol ontslag verleend. De heer Hazen was ongeveer 25 jaar als zodanig werkzaam bij deze maatschappij. Te Hoedekenskerke zijn door het kiescollege der Ned. Hervorm de kerk gekozen de heren L. v. Doeselaar en A. Paauwe. Hedenmiddag hoopt te Nw- en St. Joosland de gemeenteraad bij een te komen. o* Vorige week heeft de Geref. Jeugdcentrale ln Krabbendjjke onder leiding van voorzitter Van Wijk een Kerstavond gehouden. In de Ned. Hervormde kerk te ISruinisse werden de heren M. A. Jumelet als ouderling en N. J. Relnhoud als diaken herkozen. Verder werden als ouderlingen ge kozen de heren M. van der Maas en S. A. Jumelet. In de vacature van diaken wegens benoeming van de heer van der Maas als ouderling werd gekozen de heer J. C. Kesteloo. Tot kerkvoogd werd de heer A. H. Stols geko zen. In de Ned. Hervormde Kerk te Arnemuiden werden tot notabelen gekozen de heren A. v. d. Grui- ter Kzn. en J. v. Belzen Kzn. De heer Martijn werd tot kerkvoogd herkozen. De heer A. Crucq te Amster dam, die tot hoofd aan de O.L.- school te Kleverskerke was be noemd heeft voor de benoeming bedankt. In de Ned. Hervormde kerk te Renesse werden tot notabelen ge kozen de heren J. L. v. d. Hoek en J. M. Bienefelt. Dinsdagavond heeft de afde ling Wemeldinge van de N.C.V. een kerstavond gehouden. Woensdagmorgen brak in de bakkerij van de Wed. Reme:jn te Ovezande brand uit, doordat een olie-apparaat ontplofte. Mei behulp van een slang op de wa terleiding kon het vuur vlug ge blust worden. Naar het A.N.P. verneemt, is de commissie van advies inzake de salarissen van directeuren, rectoren en leraren bij het Voorbereidend Hoger en Mid delbaar Onderwijs erin geslaagd, een oplossing te vinden voor de salariëring der docenten bij deze tak van onderwijs en heeft zij heden een eenstemmig advies aan de Minister van Onderwijs uitgebracht. Dit advies biedt de mogelijkheid voorlopig de be staande moeilijkheden te onder vangen, aangezien de minister zich ermede kan verenigen. De inhoud van het advies zal bin nenkort bekend worden ge maakt. Onderwijs. Geslaagd voor Frans M.O. A (huisacte) mej. J. W. de Vries te Den Haag, voorheen onderwij zeres aan de Chr. Nat. Schooi te Oudelande. Aan de Technische Hoge school te Delft zijn geslaagd voor het propaedeutlsch examen scheikundig ingenieur de heren L. I. Korteweg te Vlissingen en W. C. Wisse te Zaamslag en voor het cand. examen mijn- In de bespreking werd druk ge-1 ingenieur de heer K. J. de Vos discussieerd over bedrijfsorgant- te Terneuzen. Dammen. Simultaanavond C. J. de Zeeuw te Rotterdam. De damsimul Laan-seance door de heer C. J. de Zeeuw in de cantine van 't opbouwkamp te Koudeker- ke op Zaterdag 20 Dec. j.l. is een succes geworden. De heer de Zeeuw speelde aan 24 borden. Zowel spelers als toeschouwers genoten van de verrassingen waarvoor de simultaan-speler hen plaatste. Er was voor vele dam mers iets te leren. Hoewel er ste vig partij geboden werd, kon geen der spelers het tot winst bren gen. Vier partijen eindigden in remi se, n.l. die met de heren Brasser Sr en Brasser Jr. uit Vlissingen, en D. v. d. Wal en F. de la Roy uit Rotterdam. Een spontane hulde van spelers en toeschouwers mocht de heer de Zeeuw in ontvangst nemen. Een lid der kamp-commissie bracht dank aan de heer de Zeeuw en aan de wedstrijdleiders de heer van Eenennaam te Sou burg. Gemeente Vlissingen. Burgemeester en Wethouders van Vlissingen brengen ter openbare kennis, dat door hen gedurende drie maanden op de gemeente-secretarie (2e afde ling) voor een ieder ter lezing zijn nedergelegd en tegen beta ling der kosten algemeen ver krijgbaar worden gesteld, hun besluiten van 19 Dec. 1947, be treffende: a. het sluiten van wegen voor het verkeer met motorrijtuigen, rijwielen, bespannen wagens en handwagens; b. vaststelling van parkeer- voorschriften. Deze besluiten treden in wer king op 1 Februari 1948. Distributiekring Zierikzee. Indiening aanvragen bijzondere arbeid 2e en 3e periode 1947. De naamlijsten voor het aan vragen van toeslag bijzondere arbeid moeten in de week van 29 December 1947 tot 3 Januari 1948 worden ingeleverd. De juiste datum van inleve- iing is op elke naamlijst ver meld. Pocto - Pactol-Pactolin! (Ingez. Med.) Burgerlijke Standi MIDDELBURG. Geboren: Ja kob, z. v. J. Kallemein en J. P. 'l'holenaar; Johanna J., d. v. J. Koster en W. W. Roskom; Willem z. v. C. Minderhoud en N. Wal- hout; Johannes, z. v. M. Fraanje en M. Walhout; Cornelis P., z v. M. Nijsse en C. Bolle; Ma ria J., d. v. P. Meliefste en J. J. Bouwman; Bartel, z. v. B. Koets en M. de Nooijer; Leendert, z. v. A. Piekart en A. Louter; Jacoba M. en Johanna J., dochters v. S. Coppoolse en J. Filius. Gehuwd: L. v. Eenenaam, 28 j. en Th. J. M. v. Luijk, 22 j.; A. H. de Koning, 25 j. en M. v. d. Deen, 28 j.: W. Willemse, 28 j. en J. de Voogd, 25 j. Overleden: C. J. Krijger, 64 j., man v. J. A. Dek; D. Davldse, 81 j., man v. J. Toutenhoofd; L. Sinke, 82 j., wed. v. S. Meer man; M. Barentsen, 50 j., man v. W. Barentsen. VLISSINGEN. Ondertrouwd: M. Boutens, 38 j. en M. Lobbe- zoo, 27 j.; J. de Vos, 26 j. en M. F. Vermeulen, 19 j.; R. A. Teeler, 29 j. en L. Bakker, 21 j. Gehuwd: P. Korteweg, 44 j. en M. J. Blondé, 37 j.; M. Bras, 40 j. en M. Louwerse, 35 j.; A. Carol, 28 j. en M. W. Ribbens, 21 j.; D. Stroo, 43 j. en C. Houterman, 24 j.; J. van Keulen, 22 j. en N. C. Vleugel, 27 j. Bevallen: L. KoppejanBlok, d.; J. P. van de GruiterBernard d.; A. MontéBrasser, z.; C. J. OsterlohPolman, z.; C. Bosse- laarZuldema, z.; M. de Ruijter— Oele, z.; C. S. DaaneHelnsen, z. Y. E. BouwerScherbijn, z. en d.; P. J. van der LindenRijks, z.; A. van WijngaardenMuller, d. Overleden: C. Franse, 64 j.; F. J. Bukkens, man van M. E. Koe voet; "A. C. van der Maas, 6 d.; P. Moeliker, 58 j. vr. van P. J. Daalhuizen; T. Schot, 37 j. vr. van A. Dourlein. NISSE. Geboren: Job J. z. v. J. Vermue en J. Boonman. Gehuwd: C. Hannewijk, 27 j. en "K. Paauwe, 25 j. Wat brengt de radio? Dinsdag 30 December 1947. HILVERSUM I, 301 M.: 8.00 Nieuws. 9.15 Morgenwijding. 9.45 Arbeidsvitaminen. 10.30 Van vrouw tot vrouw. 10.50 Kleuter- progr. 11.00 Pianospel en zang. 12.30 Weerpraatje. 12.33 Ons platteland. 1.00 Nieuws. 1.45 Tsjechische en Oostenrijkse liede ren. 2.30 Pianospel. 4.30 Gram. 4.35 Voor de jeugd. 5.45 Rege- rings-uitzendlng. 6.00 Nieuws. 6.15 Pianospel. 6.30 Ned. Strijd krachten. 7.05 Bernard Person. 8.00 Nieuws. 8.05 Met de micro foon bij8.15 Amusementsmu ziek. lO.Melodleën bij kaarslicht. 10.45 Buitenlands overzicht. 11.00 Nieuws. HILVERSUM H, 415 M.: 8.00 Nieuws. 8.15 Opgewekte melo dieën. 9.00 Lichtbaken. 10.00 Kleuterprogr. 10.50 Een gezellig plaatje. 11.30 Als de ziele luistert. 12.03 Pianospel met zang. 12.30 Weeroverzicht. 1.00 Nieuws. 2.00 Meisjesklasse. 3.45 Liederen van Beethoven. 4.00 Radioziekenbe zoek. 5.00 Als de kaarsjes bran den5.15 Elck wat wills. 5.40 Amsterdams kamermuziekgezel schap. 6.30 Radiovolksuniversiteit 7.00 Nieuws. 7.20 Concert St. Vituskerk Hilversum; 8.00 Nieuws 8.20 Radio Philharmonisch orkest. 10.30 Nieuws. Nagekomen Advertentie. De Here schonk ons een tweede kind, ditmaal een dochter. We noemden haar ANNETTE CAROLINE. A. DE WOLF. G. DE WOLF— BEUKEMA. Alles wel! Serooskerke (W.), 26 December 1947. Amsterdamsche Effectenbeurs. v Slotkoersen op 24 December 1947 medegedeeld door: Incasso-Bank N.V. Goes. Nederl. 1938 dito 1947 dito 1937 Dollarlen. Ned. N.W.S. Spaarcert. Indië 1937 Kol. Bank N. I. Hand. Bk. N. Hand. Mij. A.K.U. Bergh Jurg. Berkel Pat. Calvé Delft Centr. Suik. Fokker v Gelder Zn. Hoogovens Unilever Ned. Ford Ned. Kabel Philips GI. Wilton F. Bllllton Ie dito He Dordt Olie Kon. Olie A'dam Rubber Band. Rubb. D. Bat. Rubb. O. Java Rubb. Serbadjadl H. Am. Lijn J. C. Japanlijn K N. Stoomb. Kon. Paketv. Scheepv. Unie 99% 98 98% 81% 10P/,. 96% 99% 102", 159 165 293 110 189% 210 c65 -52% -75% 283% 375 310 341% 211% 455 261 286% 142% 132% 108 82 206% 155 190% 160 196% 99% 997» 1 99% 100% 81% 10P/,, 96% 169% 175% 283% 390 339% 209 259 285% 205% 190% 196% Rott. Lloyd Stv. Nederl. H.V.A. Java Cult. N.I.S.U. Vorstenl. D. Bat. Mij. Dell Mjj. Senembah Muller Ie dito lie A'dam Bk Holl. Bk Unie Incasso Bank Rott. Bank Tw. Bank Anaconda Beth. Steel Crhysler Gen. Motors Intern. Nich. Kennecott Rep. Steel U. S. Steel Clt. Service N. American Cont. Oil Midcont Phil. Oil Shell. Un. Tide Wat. Baltimore Miss. K.T. Pennsylv. N. Y. Centr. Claims Dordt. Ol. Claims Kon. Olie 158 1 167% 206 206% 112 52% 138 155% 139% 177 160% 158 52% 177% 158% 160 160 152% 153 174 175 35% 108% 109% 27% 48% 80% 40 16% 49 34% 23% 11% 27% 49% 27% 82% 40% 49% 64% 35% 23% 12 17% 14 f 710.50 f 703.50 f 854 f 853.50

Zeeuwsch Dagblad | 1947 | | pagina 3