Publicaties Perk^nding GEMEENTERADEN t ZateÉgNteab zijn alle kruidenierszaken gesSofen. Vlissingse Vakgroep Kruideniers. (Vervolg van pag. 2.) E* TL begint op 1 Maart 1948* Het E.T.I. voor Zeeland ,dat op 1 Maart 1948 zijn werkzaamheden officieel zal aanvangen, onder directeurschap van de heer Wit- tebol, thans te Groningen, zal een bestuur hebben van negen personen. Ambtshalve voorzitter daarvan is de Commissaris der Koningin en namens het Provinciaal Be stuur zullen voorts zitting heb ben de heren A. Lockefeer en A. Schout. Door de Kamer van Koophandel en Fabrieken zijn als bestuursleden aangewezen de he ren F. P. O. M. Koek, voorzitter K. v. K., K. v. Everdingen, pl. voorz. en en voorz. sectie Ver keer K. v. K. en A. S. de Jonge, alg. seer. K. v. K. De heer De Jonge zal tevens als secretaris van het E.T.I. fungeren. Namens het Gevv. Arbeidsbu reau heeft in het bestuur zitting de directeur, de heer J. C. Oor ver. De vertegenwoordigers van de Stichting v. d. Landbouw en van de Ver. van Nederl. Gemeen ten (afd. Zeeland) zullen* eerst daags worden aangewezen. MOSSELVERZENDING. Nog steeds worden mosselen in grote hoeveelheden geëxpor teerd. Vorige week werden 20.000 tonnen uitgevoerd; voor namelijk naar Frankrijk en België. Ongeveer 2500 tonnen zaad werden aangevoerd. MIDDELBURG. Kerstmiddag in arbeiderskamp. Zaterdagmiddag was in de can- tine van het barakkenkamp aan het Middelburgs wegje een ge zellige Kerstmiddag georgani seerd door de arbeiders van dit wederopbouwkamp voor de kinde ren van „Kinderzorg". Het plan was geheel door de arbeiders zelf opgezet en werd grotendeels ook door hen uitgevoerd. De kinderen werden onthaald op limonade en gebak en kregen ieder nog een geschenk mee naar huis. Vergadering C.B.T.B. Vorige week hield de afdeling Middelburg van de C.B.T.B. een vergadering in zaal Den Boer, waarin de heer A. Geschiere J. Hzn. te Grijpskerke sprak over de herverkaveling met de daar aan verbonden sanering van Wal cheren. Een drukke bespreking volgde op het referaat. Er werden voorts nog vragen besproken omtrent de schadere- geli ig en dj uitbreiding van hel blad van de C.B.T.B. VLISSINGEN. Duitse graven worden opgeruimd. Op de Noorderbegraafplaats liggen enige honderden graven van Duitsers die in de oorlog te Vlissingen of in wijde omgeving gesneuveld zijn. In verband met de nieuwe geprojecteerde weg van West-Souburg naar Vlis singen, die op de Bëatrixla'an zal moeten aansluiten, en die ge deeltelijk over deze begraaf plaats loopt, zal het gedeelte waarop de Duitsers begraven liggen, moeten worden opge ruimd. Vorige week is men hier mede begonnen. De stoffelijke resten zullen worden overge bracht naar het algemeen Duits kerkhof te Venray. De Rattenbestrijding. Om de rattenplaag met zo groot mogelijk succes te kunnen be- rijden wordt hedenavond in het gebouw „Concordia", in de Palingstraat, door de Planten- ziektenkundige Dienst uit Wa geningen door middel van een lezing en 2 films voorlichting over deze bestrijding gegeven. GOES. „Hosanna" en „Octavo" zorgen voor de zieken. Op eerste Kerstdag zahet muriekgezelschap „Hosanna" on der leiding van de heer A. Kouse maker des middags om 12 uur in de hal van het ziekenhuis St. Joanna een uitvoering geven van gewijde muziek. Des namiddags om 4 uur zal deze uitvoering op de binnenplaats van het zieken huis aan de Oostwal herhaald worden. De tweede Kerstdag zal onder leiding van de heer J. Kousemaker het dubbelmannen- kwartet „Octavo" optreden in beide ziekenhuizen; des morgens In het Gasthuis en des middags in St. Joanna. KLOETINGE. Teraardebestelling D. de Regt. Zaterdagmiddag werd op de begraafplaats te Kloeiinge ter aarde besteld het stoffelijk over schot van de heer D. de Regt in leven adj. inspecteur bij do Raad van Arbeid te Middelburg. Voordien werd in 't sterfhuis een rouwdienst geleid door Ds Elderenbosch te Kloetinge. Aan de groeve werd het woord ge voerd door Mr A. C. v. Epenhuy- sen, voorzitter van de Raad var. Arbeid te Middelburg, die de grote trouw van de overledene schetste bij de uitoefening van zijn taak ten dienste van de so Ciale verzekering. Daarna werd het woord gevoerd door de heer Chr. de Bruin, bureauchef van genoemde raad, die er op wees, dat de overledene niet eerder rustte, voor dat de belangheb benden hun recht verkregen hadden, waarop zij krachtens d; sociale verzekering aanspraak konden maken. De collega's hen ben ln hem een trouwe vriend verloren. Ds Elderenbosch las een gedeelte uit Gods woord t.w. Je- saja 40, waarna hij een kort jvoord sprak en voorging in dank gebed. De heer N. de Regt, zoon van de overledene, sprak woorden van dank voor de betoonde belang stelling en de troostwoorden van Uilen die het woord ge»*Q°r*l heb ben. KAPELLE. Kerstavond. Zondagavond heeft de Gerei. Jeugdcentrale een Kerstavond ge houden, onder leiding van de heer J. Keim. De hoofdmoot van deze avond was het declamatorium, dat grotendeels werd uitgevoerd door K.V. en K.M.V. Verder was de avond gevuld met een inlei ding getiteld „Het Kind in de kribbe" en enkele voordrachten. WEMELDINGE. Uitvoering Oratorium „Daniël". Vrijdagavond werd in de Ned. Herv. kerk te Wemeldinge uitge voerd het Oratorium „Daniël", door het Ned. Herv. Kerkkoor, met medewerking van de Goese Oratoriumvereniging, dirigent de heer Jan Kousemaker te Goes. Het was jammer, gezien de pres taties van genoemde vereniging, dat de opkomst niet groter was. Ds Oost sprak een welkomst en slotwoord. HEINKENSZAND. A.R.-Kiesvereniging. Vrijdag sprak voor de A.R.- Kiesvereniging het Eerste Kamer lid, de heer J. Hommes, te Nieuw- dorp. In zijn betoog wekte hij op tot trouw aan de A.R.-beginselen. In de bespreking werden vra gen gesteld t.a.v. het Radio- vraagstuk, de mislukte fusie tus sen A.R. en C.H., de bedrijfsor ganisatie, het Millioenplan en een corruptiegeval. Zangavond. Zaterdagavond heeft het kerk en kinderkoor, onder leiding van mej. C. T. Hillebrand, in de Ned. Hervormde kerk een zangavond gegeven. Met aandacht werden de ver schillende nummers w.o. de Kerst cantates „Gloria Deo" door het kerkkoor en „Om het Kindeke" door het kinderkoor, beluisterd. Ds Renting sloot de goed geslaag de avond. KATTENDIJKE. Vergadering Varkens vereniging. Zaterdag vergaderde in Wilhei- minadorp onder leiding van de heer M. Wisse, de Var kens vereni ging „Onderlinge Hulp". Medegedeeld werd, dat dit jaar een batig slot van f 367,13 opge leverd had. De aftredende pen ningmeester en commissaris, de heien A. Cornelisse en G. Loker- se werden herkozen. De heer J. Wisse werd tot bode benoemd. Besloten werd te bedanken ais lid der Federatie van Varkens houders in Zeeland. De contribu tie werd vastgesteld op f 0.75 per varken per maand, met 'n uitke ring van 90 voor gestorven beesten. In het afgelopen jaar wa ren 4 varkens gestorven, waar voor in totaal f 87.70 was uitge keerd. KRUININGEN. Zanguit Vrijdagavond gai de gemengde zangver. „Nieuw Leven van ier- seke, met medewerking van in strumentale krachten een uitvoe ring in de Ned. Hervormde Ker*t, onder leiding van de directeur de heer J. H. Tamminga. Uitgevoerd werd „Ruth, de Mo- aUicisohodat weergaf tot welke prestaties de vereniging in staat is. Met voldoening kan teruggezien worden op deze mooie uitvoering. SOUBURG. Werkliedenver. „lie Vooruitgang" Deze meer dan 50 jaar bestaan de vereniging welke tot doel heeit haar leden, die z:ek zijn 'n aanvul lende uitkering te geven boven hun uitkering van ziekengeld moest in 1944 haar weik staken. Het bestuur heeft na de oorlog verschillende mogeljkheden on der het oog gezien om de vereni gingswagen op gang te brengen. Door advertentie en raambiljet ten werden de ieden vei zocht zich weer te melden. Vrijdagavond heeft men een vergadering gehou den in de zaal van de heer Ver beent. De voorzitter de hoer Baijó deelde mede, dat van de in 1944, 322 ingeschreven leden zich tot nog toe nog geen 100 hadden ge meld. T.a.v. de vraag van het bestuur of de vereniging moet big ven voortbestaan werd besloten, wan neer het aantal oude leden tot 150 zou gestegen zijn met een verhoogde contributie de vereni ging als weer opgericht te be schouwen. Kerstavond Ned. Chr. Vrouwenbond. Vrijdagavond hield in hel Jeugdgebouw der Geref. Kerk de Ned. Chr. Vrouwenbond afd. Souburg een Kerstavond. De lei ding van deze avond was in han den van de presidente Mevr. Steneker. Een zangkoor zong verschillende kerstliederen, ter wijl verder enkele kerstverhalen werden voorgelezen. OOSTKAPELLE. Onder voorzitterschap van de heer Z. Maljaars vergaderde de afdeling Oostkapelle der Z.L.M. Als bestuursleden werden her kozen de heren Z. Maljaars en K. Poppe Jzn., en als afgevaardigden naar de algemene vergadering der Z.L.M. de heren W. N. van Liere en J. Maljaars Jzn. JDe contributie voor 1948 werd gelijk aan het vorig jaar vastgesteld. Vervolgens hield de heer Brui- nings uit Goes een causerie over zijn reis door Frankrijk, die hij loelichte met lichtbeelden. WESTKAPELLE. Gaat weer musiceren. De actie van de bekende vlie ger-schrijver Viruly om gelden bijeen te zamelen om de muziek vereniging O.K.K. te Westkapelle weer de nodige instrumenten te verschaffen, die met Ge kom.fi. van het water verloren gingen, is uitstekend geslaagd. O. K. K zal, onder leiding van directeur P. de Booy, begin Januari haar oefeningen weer hervatten. Wederopbouw vordert'. V rijdagaVond werd in de Noordstraat de nieuwe zaak van de heer L. Verstraate geopend. Deze groente- en fr uilzaak is het eerste winkelpand, dat in het ka der van het herbouwplan West kapelle aan de eigenaar kan wor den overgedragen. De bouw werd uitgevoerd door de N.V. Fokkens, uit Arnhem, ar^. - W. Roelse. de overige bijna gereed zijnde wo ningen, met zijn mooie handvorm steen opvallend en toch rustig. Het ademt iets van de sfeer van het Westkapelle voor het bom bardement. VEERE. Aanrijding. Toen Zaterdagmorgen bode Caljouw van de Kade in de rich ting Wagenaarstraat reed, kwam diens vrachtwagen in botsing met een uit de Wagenaarstraat ko mende luxe auto. De voorzijde van de luxe auto werd zwaar be schadigd. Persoonlijke ongevallen deden zich niet voor. Naar de schuldvraag wordt door de poli tie een onderzoek ingesteld. DOMBURG. Uitvoering. Vrijdagavond gaf de zangver eniging „Volharding leidt tot het doel" een uitvoering in de zaal „Wilhelmina". Het talrijke pu bliek was zeer voldaan over de zangstukken, waaronder één met sopraansolo. Ook het blijspel „Betje regeert" viel in de smaak. KAMPERLAND. Ouderavond Hervormde School. Vorige week werd in de Herv. School een oud?ravond gehouden. Het jaarverslag van het hoofd der scJ ooi de heer E. Sleeboom toonde dat de school thans 122 leerlingen telt. Een mooie collec tie reclamemateriaal toonde het resultaat van de practische acti viteit van de leerlingen. Na een inleiding van Mej. S. M. Oele over: „Het onderwijs en het dom me kind" volgde een causerie van Mej. K. v. d. Weert over: „De leugen van het kind", de fantasie als waardevol hulpmid del bij het onderwijs. Tevens werd een drietal onderwijsfilms ver toond. Ds Postma sloot de avond. Muziekuitvoering. Op Vrijdag- en Zaterdagavond gaf het Fanfarecorps „Ons Ge noegen" van Kamperland haar gebruikelijke jaarlijkse uitvoering in de Herv. School. Na een ope ningswoord van voorzit lor Schip pers werden een aantal muziek stukken uitgevoerd. De avonden werden verder ge vuld door een 3-tal vrolijke chetsjes en een taartverloting. ZIE5HKZEEE. Kibbelende dienstmeisjes. Woensdag kregen de minder jarige meisjes J. C. N. en N. A. M. W. S„ die beiden te 's-Herto- genbosch wonen en daar in be trekking waren, ruzie met elkan der. De ruzie liep zo hoog, dat hun werk geefster hen uit haar dienst ontsloeg. Beiden waren zo onder de indruk, dat zij niet meer naar huis terug durfden keren, en besloten naar Zierikzee te gaan. De reis legden zij al liftende met auto's af tot aan de gemeen te Halsteren van waar zij naar Zierikzee liepen. Gezien zij de res pectievelijke leeftijd van 15 en 17 jaar nog maar hadden bereikt en hun ouders terugbrenging ver langden, zijn zij door de gemeen tepolitie aangehouden en op transport gesteld naar hun ouder lijke woningen. Pluimveetentoonstellmg. Vórige week is door de vereni ging „Excelsior" een twee-daagse pluimveetentoonstelling georgani seerd. Er waren 118 inzendingen, v/at voor deze tijd niet weinig is. Als keurmeester trad op de heer W. P. L. Brouwer. De ereprijzen werden toege kend aan: R. Doornenbal, Dreischor met Orpington hen; J. v. Duivendijk, Zierikzee met W. L. hen, jong, welke tevens als de mooiste hen van de tentoonstelling werd ge kwalificeerd; A. de Bruine, Oos- terland met W. L. hen, oud; C. v. d. Hoek te Zierikzee met R.I.R. haan, oud, welke als de beste haan van dc tentoonstelling werd gekwalificeerd; J. Everaers te Zierikzee met R.I.R. jong; J. W. Roskam, Zierikzee met R.I.R. hen, jong. ZON NEM AIRE. Vergadering ijsclub. De ijsclub „Zonnemaire" hield haar jaarvergader'-ng onder voor zitterschap van de heer J. de Rijke. 1 Bij de bestuursverkiezing werd de heer Roelvink herkozen, terwijl de heren J. C. J. de Vlieger en D. Deïst werden gekozen. Het be zit der vereniging is f 4C0. Daar de vereniging in 1944 haar 50 jarig jubileum niet kon herdenken, zal dit in 1948 geschie den. De vereniging telt momenteel 74 leden. Bruinisse is met ingang van 1 Januari eervol ontslag verleend. Van der Have volgde zijn vader op als stokman en werd later als koster benoemd. Hij is 27 jaar in kerkelijke dienst ge weest. Bedankt voor Marum, K. M. R. van der Beek te Zuidhorn; voor Nieuwe Pekela, W. H. J. de Boer te Midwolde; voor Zoetermeer, M. Ros te Sleeuwijk. (Geref. Kerken (Art. 31). Aangenomen naar Hoornik- Huizen, G. A. Jansen, cand. te Bergentheim, die bedankte voor Berkum, Pernis. Tiel-Zaltbommel. Waardhuizen en Wetsinge-Sau- werd. Ned. Herv. Kerk. Aangenomen naar Zutphen, A. D Wumkes te Mlnnertsga; naar Bjj de gehouden eindies van IJmuiden D C. v. Wijngaarden de Landbouwhuishoudschool te Onderwijs. te Honselersdijk; naar De Krim (Ov.), W. C. Luuring te 's-Hee- renhoek-Nieuwdorp. Bedankt voor Paesens. Harke- ma-Opeinde en Morra, P. M. van Waarde, eand. te Driewegen bij Goes; voor Vierhuizen-Zoutkamp. A. Sluiter te Hldlum; voor Woudrichem A. J. Kromhout te Hoek. Geref. Kerken. Tweetal te Emmen (vac. J. H. Binnema), P. van Til, legerpred. te Amersfoort en F ,C. Zwaai Jr. te Winterswijk. Beroepen te Lichtenvoorde, J. D. L. Brederveld te Vlagtwedde. te Muiden, P. C. Jongbloed te Marken. Aangenomen naar Zaandijk. G. Tholen slaagde voor het diplo ma 3-m. Cursus koken de dames J. Blaas, M. Dorst. M. de Jonge, S. v. Oeffelen, J. Bout, J. Schip pers, R. v. d. Wege, J. Blom, L Verburg en A. N. Ort. Voor diploma 8 m. Vervolgcur sus koken de dames E. Janse, C. Moeliker en de heer' L. Moerdijk. Burgerlijke Stand. TERNEUZEN. Geb.: Catharina P. d.v. P. v. Wijck en M. v. d. Velde; Adrlana D., d. v. A. Hofman en J. M. de Ruijtéï; Johannes M., z. v. J. Rouw en M. Neels. gehuwd: J. Scheele, 24 j. te Zaamslag en D. de Jonge 20 j.; N. Wever, 21 j. te Vlissingen en G. A. Lauret. 22 j.; J. J. Wisse, Warnink, cand. te Amsterdam; 22 j. te Zaamslag en P. de Feijter, naar Huizum, Dr J. C. A. v. Loon, 21 j. stud. pred. te Delft, die bedankte voor De Lier en voor Stadskanaal. Ros te Sleeuwijk; voor Neder- horst-Den Berg J. E. Hendriks te Westbroek. Overleden: W. Bedet, 84 j. we- duwn. van E. de Bree; J. C. van Gelderen, 71 j. echtg. van G. Keu- kelaar; G. M. de Pooter, 61 j.. wed. van D. de Visser. oe voorgevel is te midden van De heer P. K. Baaij te Tholen slaagde voor het propadeutisch examen voor scheikundig inge nieur. De Zeeuwse Brandwaarborg Mij. van 1842 en de Alg. Le vensverzekering Mij. N.V. gaan samenwerken, aldus is besloten op een algemene vergadering van deelhebbers in de Zeeuwse Brandwaarborg Mij. Het be staande bestuur is afgetreden en heeft zijn bevoegdheden overgedragen aan Commissa rissen en directie van de Alg. Levensverzekering Mij. Be<c.c maatschappijen staan dus voortaan onder directie van Jlu' Mr T. A. J. Schorer. Vrijdagavond is te Haamstede onder leiding van de heer M. O. Hanse in de O.L.-school een ou deravond gehouden, waar o.a. af scheid weï'd genomen van het hoofd der school, de heer Span jaard en de onderwijzer, de heer Geelhoed. Donuerdag heeft te N.- en St. Joos.and in de O.L. school een ouderavond plaats gehad, waar o.a. afscheid werd genomen van mej. Bakker en Ds Waarden1 burg. Onder grote belangstelling is Za e lag te HurL.nsteds het sto.tc overschot van ae bij het tramong-iuk omgeko men I. de trio ;.u£iér, begraven. 'n v. u. ij '.ivf. kosier en ooue uer ried. nerv. Kerk te KATTENDIJKE. In de gemeenteraadsvergade ring van gistermorgen werd het verslag van de schoolartsendienst ter kennis van de leden gebracht. Op een verzoek om subsidie, die in verband met de opheffing van Stichting Herstel Zeeland 1945, aan de Stichting Zeeland voor Maatschappelijk en Cultu reel werk uitbetaald zou moeten worden, werd afwijzend beschikt. Evenzo werd beschikt op een dergelijk verzoek van het E.T.I. voor Zeeland. De nieuwe salarissenverorde- ning voor de gemeente-ambtena ren werd in beginsel aangenomen. De raad besloot tot wijziging van de legesverordening. Nadat de gemeente-ontvanger de heer P. W. A. Kranendonck was beëedigd, werd de gemeen tebegroting aangeboden. Tijdens de rondvraag vroeg de heer Smits of er in het z.g. Dreefje geen lantaarns .konden worden geplaatst, terwijl de heer Hundersmark inlichtingen vroeg over de verlichting op Kaüen- dijke en de heer Buteijn iets meer wilde weten omtrent electrifica- tie. Op verzoek van de heer Hun dersmark werd besloten tot de invoering van eenrichtingsver keer. YEKSEKE. Vrijdag kwam onder voorzit terschap van burgemeester A. C. Willemsen de raad bijeen. De begroting voor 1948 werd aangeboden met een totaal be drag van f 309.773. Besloten werd tot het aangaan van een kasgeldlening van f 80.000. Een perceel grond, aan de ha ven liggende, werd aan de heer A. Nieuwenhuijzen verhuurd voor f 0.45 per vierk. meter. Het bedrag per leerling aan de Chr. U.L.O. werd voor 1947 vast gesteld op f20.11 per leerling. De heren C. I-Iirdes en P. van Iv/aarden werden tot leden van het Burgerlijk Armbestuur geko zen. De bestaande verkeersregeling voor de Dam zal blijven bestaan. De politieverordening werd zoda nig gewijzigd, dat roken in de bioscoop voortaan verboden is. De heer C. Koster werd ont slag verleend als grafdelver. Over de vaststelling van de verordening begraafrechten werd breedvoerig gediscussieerd. Ver schillende sprekers voelden wei nig voor klasse-indeling bij de begrafenisrechten. In de dood zijn alle mensen gelijk, zei een der leden, en een meer democra tische regeling t.a.v. de begraaf rechten vond men gewenst. Nadat het betreffende voor stel was verworpen zegde B. en W. toe, met de wensen der raad rekening te zullen houden. Bij de rondvraag kwamen o.a. ter sprake de toestand van Mos sel- en Julianastraat, de brand weer, de reinigingsdienst, de korting van het Burgerlijk Arm bestuur. NISSE. Vrijdagmiddag kwam de raad van Nisse bijeen onder voorzitter schap van burgemeester D. J. Jansen. Onder de ingekomen stukken was een verzoek van de bewoners van de Zuldweg om daar een paar lantarens te plaatsen. Wegens de hoge kosten daaraan verbonden werd dit verzoek voor kennisge ving aangenomen. De aankoop van de benodigde gronden a f 1.50 per M= voor de bouw van de ar beiderswoningen werd goedge keurd. Met het Burgerlijk Armbe stuur van Nisse zal voor de aan leg van riolering in de weg naar Heinkenszand een lening van f 900 worden aangegaan. Besloten werd toe het aangaan van een kasgeldlening van f30.000 met de poscspaa.bank in Curacao. Een voorstel tot wijzi ging van de verordening op de heffing van keurlonen voor vee- en vlees in de keuringskring Heinkens and werd aangenomen. Een verordening ingevolge de Woonruimtewet 1947 werd vast gesteld. De gemeentebegroting 1948 werd de raad aangeboden en zal de volgende vergadering worden behandeld. In de rondvraag bracht P. v. d. Guciixe de slechte stand van de wegen in het mid-ien. Er zal zo vlug mogel jk werk van gemaakt worden om deze in orde te bren gen. J. Mol bracht weer het woon- \vpc i ter sprake. J. Bos v.u„., nu de school niet meer beschikbaar wordt gesteld voor allerlei vergaderingen, de banken die daar vroeger voor zijn gemaakt op te ruimen; de burge meester zeide deze zaak te zullen onderzoeken. HAAMSTEDE. In de raadsvergadering van Vrijdag werd een verzoek om subsidie voor de op te richten landbouwschool te Nieuwerkerk aangehouden. B. en W. zullen hierover nadere inlichtingen in winnen. De rekening 1946 van het Burg. Armbestuur werd goedge keurd met aan inkomsten f20.837,44 en uitg. f20.268,08 Ook de begroting van het B.A. '.oor 1948 werd aangenomen met een totaal van f 11.988,30. Met algemene stemmen werd ae heer J. Kupery te Steende ren met ingang van 1 J; ruiari benoemd tot hoofd der O.L. school. Met ingang van diezelf de datum werd aan het tegen woordig hoofd, dhr Spanjaaid, op verzoek ontslag verleend. De herziening verordening le- gesgelden secretarie en rechten Burg. Stand werd goedgekeurd, evenals het voorstel tot aanvul ling algemene polit "-orde ning in verband met ae ratten bestrijding. Aan het Economisch Techno logisch Instituut Zeeland zai een bijdrage worden gegeven. Voorlopig werd de gemeente- rekening 1945 vastgesteld met een ncdelig slot van f 17.373,90. Goedkeuring werd verleen! voor de verharding van het duinpad achter de vuurtoren door de firma W. v. d. Berg te Bruinisse voor f 3545. Nadat verschillende zaken m de rondvraag besproken waren sloot de voorzitter de vergade ring. ZONNEMAIRE. De gemeenterekening werd voorlopig vastgesteld met voor de gewone dienst aan inkomsten f 104.392,47, uitgaven f 105.904,34, alzo een nadelig saldo van f 1511,87. In deze dienst werd reeds een bijd-age van de ka- pitaaldienst opgenomen van f 9075,93 tot het sluiter m-'-m van de gewone dienst. Kap.- dienst: inkomsten en uii.g-.-n f'205.936.85. Vervolgens werd een instructie voor de gemeente geneesheer vastgesteld. Vastgesteld werd een nieuwe verordening op de heffing van haven- en kaaigelden, vervan gende de verordening van 1921. Voorlopig werden de vergoe dingsbedragen over 1946 voor de lagere scholen goedgekeurd. De woning B 108, eigenaar N A. van Putte, werd onbewoon baar verklaard, daar ze niet meer kon worden hersteld. In verband met de opheffing van de Stichting Herstel Zee land 1945 met ingang van 1 Ja nuari 1948 werd besloten de aan deze Stichting verleende subs.- thans te verlenen tot een tedrag van f0,10 per inwoner aan de „Stichting Zeeland voor Maatschappelijk en Cultureel Werk" en het „Economisch Technologisch Instituut". Op een ingekomen verzoek van de Z.L.M. om gedurende 20 jaar een jaarlijkse bijdrage te verlenen werd niet ingegaan, daar de raad de kostenverdeling niet billijk vond. Bij de rondvraag vroeg weth. Fonteine naar het hek van de o. 1. school. De voorzitter ant woordde, dat reeds opdracht is gegeven tot herstel. Tenslotte bracht de voorz. dank aan de secretaris en de ambtenaar ter secretarie voor de snelle wegwerking van de ach terstand in de financiële admi nistratie en deelde mede, dat aan de inwoners voor het droog stoken der woningen een een heid brandstof zal worden be schikbaar gesteld. Waterstanden. Keulen 077 (0); Ruhrort 095 (0); Lobith (Rijn) 900 0,05), Nijmegen (Waal) 674 0.01), Arnhem (Nederrijn en Lek) 690 0,01), Deventer (IJssel) 153 (+0.10); Borgharen 4133 (+0,32), Belfeld (Benedenmaas; 1142 (+0,16), Grave (beneden de sluis) 460 0.07); Vree. wijk laag water (Nederrijn en Lek) 020 (+0.05). SCHEEPVAARTBERICHTEN. 20 Dec.: Te Vlissingen aange komen: Nautulus van Southamp ton. Van Vlissingen vertrokken: Hast IV naar Kopenhagen. Ge passeerd van Antwerpen: Vader land naar Rotterdam: Aalsdijk naar New-York; Meerkerk naar Shanghai; Parkhaven naar Baya Castor naar Rotterdam; Joost naar Zweden; Alkaid naar Rot terdam; Odezeus naar Leixoes. 21 Dec.: Te Vlissingen aange komen: Taurus van Antwerpen; Wim van Colchester; sleepboten Ganges, Maas en Pernis van Antwerpen; Hast III van idem; Wolanda idem. Gepass. naar Antwerpen: Meliskerk van Mar seille; Vecht van Tynemouth; Nijkerk van Lobito; Axeldijk van Londen; Zuidland van Goole; Helena uit zee; Eban van Dublin; Eems van Kingslyn; Donae van Gibraltar; Elisabeth van Londen; Fortuna idem. Gemeentelijke badinrichting Goes. De badinrichting aan de Bees tenmarkt zal de beide Kerstda gen gesloten zijn. Woensdag vóór en Zaterdag na Kerstmis zal de inrichting van 's morgens 9 tot 's avonds 9 u. geopend zijn. Gemeente Vlissingen. Sluiting bureaux der gemeente op 27 December 1947. Burgemeester en Wethouders van Vlissingen brengen ter openbare kennis, dat op Zater dag 27 December a.s. de bureaux van alle openbare instellingen der gemeente voor het publiek gesloten zullen zijn, zulks met uitzondering van het bureau van de Burgerlijke Stand, welk kan toor op die dag zal zijn ge opend van des v.m. 9 tot 10 uur. Wat brengt de radio? Woensdag 24 December. HILVERSUM I, 301,5 M.: 8.00 Nieuws. 8.50 Voor de huisvrouw. 10.00 Morgenwijding'. 10.20 Kook- praatje. 11.00 Non-stopprogr. 12.30 Weerpraatje. 12.33 Voor het platteland. 12.38 The Kilima Ha- wiiians. 1.00 Nieuws. 2.15 Jeugd- concert. 3.30 De Roodborstjes. 3.45 Ziekenprogr. 5.15 Omroep orkest. 6.00 Ned. Strijdkrachten. 7.30 Kerstdienstje voor kinderen. 8.30 Operette-concert. 9.15 Kerst mis. 10.20 Burgemeesters brengen kerstgroeten; 11.00 Nieuws. HILVERSUM II, 415 M.: 8.00 Nieuws. 9.00 Ochtendbezoek bij jonge zieken; 10.30 Morgendienst. 11.00 Pianospel. 12.00 Kralings Meisjeskoor. 12.30 Weeroverzicht. 12.33 Kamermuziekvereniging brengt Kerstliederen. 1.00 Nieuws 1.45 Orgelwerken van Cesar Franck; 2.45 Gezellige middag- klanken; 3.30 Zang-recital. 4.15 Voor jongens en meisjes. 5.45 Re geringsuitzending. 7.00 Nieuws. 7.30 Kerstfeest in de Jordaan. S.00 Nieuws. 8.40 Orgelconcert. 9.35 Concertgebouworkest10.30 Nieuws. 10.45 Avondoverdenking. Ajnsterdamsche Effectenbeurs. SlotUoersen op 22 December 1947 Incasso-Bank N.V. Goes. medegedeeld door: Nederl. 1938 99% 99% Rott. Lloyd 158% 159 dito 1947 98"/ 98%„ Stv. Nederl. 166 169 dito 1937 98s 987,8 H.V.A. 204% 211 Dollarlen. 10O'/,. 100% Java Cult. 103 105 Ned. N.W.S. 81% 81% N.I.S.U. 113% 112% Spaarcert. lOiy.B 101%., Vorstenl. 53 54% Indië 1937 96% 96% D. Bat. Mij. 137% 141 Kol. Bank 96% 96% Deli Mij. 153% 156 N. I. Hand. Bank 100% 103 :k Senembah 136 140 N. Hand. Mij. 159 160% Muller Ie 170 174% A.K.U. 166% 164% dito He 150% 157% Bergh Jurg. 288 288 A'dam Bk. 158% 158% Berkel Pat. 112 111 Holl. Bk. Unie Calvé Delft 133 186% Incasso Bank 160 Centr. Suik. J10 Rott. Bank 151 153% Fokker 158 Tw. Bank 473 174% Gelder Zn. -13% 151% Anaconda 35% 36 Hoogovens 173% 175% Beth. Steel •04 109% Unilever 274% 279% Chrysler 129% Ned. Ford 356 365 Gen. Motors 59% Ned. Kabel 300 305 Inter. Nick. 27% 27% Philips Gl. 343 342% Kennecott 48 49% Wilton F. 206% 209% Rep. Steel 26% 27% Billiton Ie 520 530 U. S. Steel 79% 81 dito He 442 450 Cit. Service 39% 40% Dordt. Olie 260 262% N. America! 16% 16% Kon. Olie 282 291% Cont. Oil 55% 55% A'dam Rubber 142% 144% Midcont 47 Band. Rubb. 130 Phil. Oil. 62 64% Bat. Rubb. 108 108% Shell. Un. 34 34% Java Rubb. 76% Tide Wat. 23% 23% Serbadjadl Baltimore 11% 12% H. Am. L.Jn 3 200% Miss. K. T. J. C. Japanl. -'=9% 154% Pennsylv. 17% 17% K. N. Stoomb. 180 185% N. Y. Centr. 13% Kon. Paketv. 157 157 Claims Dordt. Olie f 714.50 f726 bcuccpv. Unie 193% 196% Claims Kon. Olie f842 £878 De Heer en Mevrouw DOELEMAN—HARMS §even met grote vreugde ennis van de geboorte van hun dochter FREDERIKE VERONICA. Goes, 20 December 1947. Tijdelijk Kraamkliniek Oostwah Met dankbaarheid aan de HEERE geven wij U kennis van de geboorte van onze Zoon en ons Broertje JACOBUS. A. VAN MALDEGEM Jac.zn E. M. VAN MALDEGEM— VAN DER KRAAN. KIA. EVA. Gorinchem, 16 Dec. 1947. Maria van Reigersbergen straat 7. Met grote blijdschap geven wij kennis van de geboorte van ons dochtertje en zusje MACHALINA JANNETJE. J. J. DE SCHIPPER. P. J. DE SCHIPPER— LINDENBERGH. RINUS en DAVID. JANNIE en MARIETJE 's-Heer Arendskerke, 20 December 1947. Verloofd: FLOOR KODDE en LEUN MEIJERS. Serooskerke (W.), 26 December 1947. Lepelstraat 5. Wilgenhoekweg 26. Heden overleed, na een langdurig gedra gen lijden, in het R.-K. Ziekenhuis St. Joanna te Goes, na voorzien te zijn van de laatste H.H. Sacramenten der stervenden, onze innig geliefde Vader, Be huwd- en Grootvader, CORNELIS GEUS, in de ouderdom van 65 jaar. Zijn diepbedroefde Vrouw, Kinderen en Kleinkinderen, CORNELIA GEUS— GOENPE. P. L. GEUS. JOS GEUS- DE BAAR. KEES en JAN. ANTONLA GEUS en Verloofde. JOHANNA GEUS A. v. d. BULCK— GEUS. R1A. LAURENTIUS GEUS en Verloofde. Fam. GEUS GOENSE. De plechtige gezon gen uitvaartdienst, ge volgd door de begrafe nis zal plaats hebben op Woensdag 24 Dec. a.s. te 9.30 uur, in de Parochiekerk van de H. Willebrordus te 's-Heerenhoek. waarbij U beleefd verzocht wordt tegenwoordig te zijn. 's-Heerenheek, 20 December 1947. Enige en algemene- kennisgeving. Heden overleed, na een kortstondig lijden nog onverwachts, on ze geliefde Moeder en Grootmoeder, Mej. PETRONELLA JOHANNA SELLER, Weduwe van H. M. BRUGGEMAN, in de ouderdom van 71 jaar. J. BRUGGEMAN. Wed. A. C. GEENSE- BRUGGEMAN. IES en NELLIE. J. M. BRUGGEMAN. Goes, 21 December '47 Koningstraat 8. De begrafenis zal plaats hebben Woensdag 24 December, v.m. 11 u. Heden overleed onze geliefde Man, Vader, Behuwd-, Groot- en Overgrootvader, MACHIEL VAN DALEN, in de gezegende ouder dom van ruim 76 jaar. Uit aller naam: Wed. M. v. DALEN BLIEK. Wolfaartsdijk, 20 December 1947. Vanuit Indië wens ik mijn familie, vrienden en beken den een vrolijk Kerstfeest en een gelukkig Nieuwjaar. Sold. P. VAN ROOXJEN. 251025033, 1—3—10 R.I., Veldpost, Batavia. GEREF. GEMEENTE, Lanoystraat, Vlissingen. 1e Kerstdag 25 December: 9.30 en 2.30 uur: leesdienst, 6.30 uur: Ds W. DE WIT, van Middelburg.

Zeeuwsch Dagblad | 1947 | | pagina 3