mm Kerstgeschenk „JU&edp" EENRUITERS JEUGDMETING Dextropur Zoetstoftabletten L. JANSE Kerstmis CHEFAROX J. MEEUWSE "rfORT Uns Kasboekje. jyfjerk* zending Tweede Kerstdag 1947 Voor de Kamer: Grote dubbele Bol Begonia's en Gloxinia's GELJON, UITGESTELD. Verleng Uw SUIKER- RANTSOEN, met Voor een Parfumerieën of fijne Lederwaren OOYDONK MODEMAGAZIJN actieve eerste Verkoopster bekwame Coupeuse Uit voorraad: F. GELDOF Boekhoudbureau BUIJS Slaplanten. BOB- en PRIKSLEDEN een Werkster VERFFABRIEK EN GLASBEDRIJF F. D. G. PRINS ZONEN, Vlissingen levert uit voorraad op Tuindersglasbonnen (Vervolg van pag. 2.) Subsidie voor het zieke Zeeuwse kind verhoogd. Zoals wij reeds meldden, heb ben Ged. Stiten voorgesteld voor verpleging vin kinderen uit Zee land in kinderherstellingsoorden, vacantiekolones en gezinnen, voorzover de financiële omstan digheden der Hitlers of verzorgers dit noodzakelijk maken, f 0.50 p. kind per verpleegdag toe te ken nen, voorzover het subsidie een bedrag van f 25)0 per jaar niet overschrijdt. Van de zijde v»n de Prov. Sta ten is er sterk «p aangedrongen deze grens te doei vervallen, om dat het hier gaat om een zaak van groot sociaal telang en voor al onder de jeugd het opkomen der T.B.C. moet Morden tegen gegaan. Ged. State» namen deze suggestie in die zirs dat zij het maximum verhoogden tot f 3500. KERSTVERLOF VAN BOUWVAKARBEIDERS OP WALCHEREN. gestelde leeftijdsgrens bereikt hebben, worden door jongeren vervangen. In de plaats van de tegenwoordige generale brand meester de heer J. v. d. Weert, is benoemd de heer H. Pilaar, terwijl de heer Fockema als brandmeester is aangesteld. De nieuwbenoemde leiders volgen reeds een cursus om zich voor hun taak te bekwamen. Ouderavond Herv. School. Donderdagavond hield de Herv. Schoolvereniging onder voorzit terschap van Ds Odé, een ouder avond in de stampvolle zaal van de „Prins van Oranje". Tot be stuursleden werden herkozen de heren Joh. J. v. Melle en Jac. Burger. Door leerlingen der hoogste klasse werd daarna op- gevoerd het Kerstspel „Het Kerstfeest der kabouters", wat zeer goed werd weergegeven en bijzonder in de smaak viel. In de pauze werd door de heer K. Goudswaard een prachtige wis selbeker als eerste schoolprijs uitgereikt aan het Bestuur, be haald door een der leerlingen der school op de laatst gehouden bloemententoonstelling. In zijn toespraak sporode de heer Gouds waard niet alleen de jeugd, doch ook de ouders aan, meer speciale sprak architect Dingemans een woord van lof tot de burgemees ter en dankte dhr L. C. Bom als hoofdaannemer voor de gunning van de bouw. Noodlottig ongeluk. Donderdagmiddag geraakte de 8-jarige J. den Hollander, terwijl hij voor schooltijd bij de school speelde, onder de tram, die uit de richting Haamstede kwam. Het knaapje werd een 30 meter meegesleurd. Totaal verminkt werd het lijkje opgenomen. Op- en ondergang van Zon en Maan. Maandag: Zon op 8.46 u., onder 16.30 u. Maan op 13.32 u„ onder 1.52 u. Hoogwater te Vlissingen. Maandag 22 December: 7.43 u. 1.29 m., 20.30 u. 1.44 m. Naar aanleiding van het Woensdag gepubliceerde bericht i jjefde voor bloemen en planten over het Kerstverlof van de bouw- aan de d te j en ri hy vakarbeiders in de noodgebieden k d h h j VOQr h t 1Ir liprhrr hnofH u.n haf ontzien der gemeentelijke plant soenen. kruiningen. Ouderavond. Woensdagavond werd in het Zondagsschoolgebouw een Ou deravond gehouden van de school met de Bijbel, onder leiding van de heet H. Kroon. Nadat door enige leerlingen op keurige wijze enkele zang stukjes waren gezongen, deed de vooizitter een paar medede lingen over de „Onderwijsver- nieuwirS". Hij b+iandelde o.m. de kennis- vorming en het achtste leerjaar. Na iii de pauze het school- deelt lr. Gerber, hoofd van het I Streekbureau Walcheren, ons me de, dat voor de op Walcheren en ln Z.-Vlaanderen werkende bouw vakarbeiders een afzonderlijke re geling ls getroffen. Zij krijgen een kerstverlof van 23 December 1947 tot 5 Januari 1948. Artsendienst. Te Goes wordt de Artsendienst Zondag waargenomen door dok ter Doeleman; te 's-H. Arends- kerke, Heinkenszand en Wol- faartsdijk door dokter Vos; te Driewegen, 's-Heerenhoek en Nieuwdorp door dokter Gelder blom; te Tholen, Oud-Vossemeer, Nieuw-Vossemeer en St. Philips land door de dokters Duinker en werk bezichtigd te hebben, luis terden de aanwezigen naar „Fragmtfiten uit de Schoolstrijd" wat dom de onderwijzer Bosse- laar behmdcld werd. Nadat de onderwiqfilm „Marker Visser" en „Talhksteelt" vertoond wa- j ren, sprak de burgemeester, die de school alles goeds toewenste. I Vj Mortier sprak het slot- j woora waarna deze druk be zochte avond werd gesloten. souburg. Prijsvraag Nemioso. Een dezer dagen had in de zaal van de hfer B. Verbeem aan het Oranjeplein de verloting plaats der prijzen van de grote fouten- prijsvraag, uitgeschreven door de winkeliersvereniging „Nemioso". Een groot aantal inzendingen waren ingezonden, waarvan 13 zonder één enkele fout. De eer ste prijs een kamerameublemënt werd bij loting toegewezen aan Jrfr C. WiHeioordse, maar moest waarbij hij dank bracht voor het j vvort'en «gehouden daar deze vele werk in de oorlogsjaren ge-1 deelnemer de 14-jarige leeftijd daan. Hij wees er verder op, dat tereikt, wat een van de het Rode Kruis met alleen een oorlogstaak heeft, doch ook een vredestaak, die zowel nationaal Vermet. Apotheken. In de week van 20—27 Dec. zijn de volgende apotheken voor avond- en nachtrecepten geopend: Goes: La Porte. Middelburg: Van Pienbroek. VlissingenOckenburg Wal- straat). I MIDDELBURG. Propaganda-avond Ned. Rode Kruis. Donderdagavond hield de afa. j Middelburg van het Ned. Rode1 Kruis een propaganda-avond in de Schouwburg. De voorzitter, Mr J. Pilaar, die de avond opende, wees op het doel er van, n.l. de jonge mensen iets te laten zien van het werk van het N.R.K. De kringcommissaris dokter G. Sissingh, die mede aanwe zig was, richtte zich met een kort woord tot de mannen en vrouwen der afd. Middelburg, als internationaal geregeld wordt. Tevens reikte hij een 12-tal medailles uit. waaronder een voor 30-jarige trouwe dienst en de overigen voor 10-jarige dienst Het verdere van de avond werd gevuld met muziek en enkele schetsjes, terwijl na de pauze werd opgevoerd „Naas tenliefde", een stuk in vier be drijven, dat niet onverdienste lijk werd gespeeld en een juist beeld gaf van de taak van het Rode Kruis. De avond werd besloten met een tableau „Vrede", waarna door de aanwezigen het Wilhel mus werd gezongen. In de zaal, die goed bezet was, waren ook deputaties aanwezig van de afdelingen Vlissingen, Souburg en Arnemuiden. LISSINGEN voortvarendheid gewerkt door de De Wethouder van Sociale Za- architecten Ir P. H. Dingemans ken houdt in het vervolg iedere en B. O. v. d. Bergh. Woensdag spreekuur van 2.30-4 De medewerking van 't hoofd uur, ten kantore van het Gem. van het Streekbureau, dhr Arge- Bureau voor Sociale Zaken. lo was in deze voortreffelijk. Nadat door verschillende spre kers het woord was gevoerd, werd door de burgemeester Jhr v. Citters de eerste steen gelegd. Een oorkonde in koperen buis werd ingemetseld. Ten slotte voorwaarden was om mede te doen aan de prijsvraag. arnemuiden. Ongeluk. Woensdagavond omstreeks half vijf had een zekere J. de N. het ongeluk te vallen waardoor hij met zijn hoofd hevig tegen de stenen sloeg, hetgeen een sche delbasis fractuur tengevolge had. Dokter van der Moer verleende medische hulp. burgh. Eerste steenlegging. 17 Dec. was een belangrijke dag voor de gemeente Burgh. Na lange voorbereiding vanaf 22 Sept. 1945 kon worden overge gaan tot het leggen van de eerste steen voor de kerktoren. Burge meester Jhr v. Citters hield een toespraak en releveerde in het kort de belangrijke data's. Na dat besloten was de kerktoren te bouwen in de stijl van voor de brand 1925, is er met grote Door het kiescollege der Ned. Hervormde Kerk te Goes werden gekozen tot ouderlingen in de vacature voor de uitbreiding de heren J. Cijsouw en in de vaca- ture Joh. J. Duvekot de heer I A. Kerkhof. In de Ned. Hervormde kerk te Krabbeiulijke werden tot ouder ling en diaken gekozen de heren C. Lamper en J. B. Joossen. Tot kerkvoogd werd benoemd de heer W. C. Gebraad. In de Ned. Hervormde kerk te Borssele zijn tot ouderling en diaken gekozen de heren F. de Keijzer en L. Ruster. In de Ned. Herv. kerk te Oostkapelle zijn de heren A. Bimmel en J. de Visser Jzn. tot ouderlingen gekozen, terwijl tot diakenen werden herkozen de heren L. Jobse en K. Poppe. Te Arnemuiden heeft de Ko- lenvereniging haar 25-jarig be staan herdacht. Tot hoofd der O.L. school te Kleverskerke is benoemd de heer A. Crucq te Amsterdam, vroeger te Arnemuiden. Gedurende de bietencampagne 1947 werden te Arnemuiden op de weegbrug voor de C.S.M. ge wogen 1113215 Kg. en voor de Coöp. Dinteloord 2950003 Kg. bieten. De heer J. van der Maas, vo lontair ter gemeente-secretarie te Oosterland, is benoemd tot 2de ambtenaar ter secretarie in vaste dienst. In Waarde meldden zich 31 gegadigden voor de 16 in aan bouw zijnde woningen. Op 2e Kerstdag organiseert de Postduivenvereniging te Waarde een tentoonstelling in de zaal van mej. Kloet. Te Souburg bedroeg de op brengst aan suikerbieten 800.000 Kg., wat nog geen derde gedeelte is van de opbrengst van voor de inundatie. De gemeenteraad te Kapelle zal 22 December bijeenkomen. Uit het in de Vluchthaven te Bruinisse liggende mosselvaar tuig Bru 30, van Gebr. Jumelet, vierden 1300 kg. mosselen gesto len. De heer J. de Waal uit Ove- zande, is benoemd tot directeur van gemeentewerken en Bouw en Woningtoezicht te Schiplui den. De heer de Waal is mo menteel in. dienst bij de Dienst j Openbare Werken op de Beve- I landen. Ook in Heinkenszand ver scheen de Rode Kruisauto om de bewoners de gelegenheid te geven zich door te laten lich ten. 1150 personen, dus onge veer de helft der inwoners heb ben hiervan gebruik gemaakt VOOR ONZE JONGENS IN INDIë. Waardoor het mogelijk wordt het „Zeeuwsch Dagblad", de band met Zeeland, naar onze militairen op de posten te zen den. Saldo kas f 180,30 D. W. te K. f2,50; F. de K. te Z. f25,-; P. C. F. te Y f 10,- J. M. te B. f5,-; J. C. S. te G. f 2,50; F. v. d. E. te K. f3,50; J. A. M. te G. f2,50; D. de B. te K. f10,-; Wed. J. M. te Th. f 1,50; Fam. S. te V. f2,50; Fam. de R. te V. f2,50; Le C. te Goes f 10,-; Jaarf. Chr. M. V.: „Martha" en „Jong Martha" te Zoutelande f 47,50; Van V. te G. f2,50; C. G. te V. f2,50; F. de K. te L. f2,50; Abonnee te Kloetinge f 10,- C. S. te M. f 1,50; L. M. te V. f5,-; J. A. K. te C. f5,-; M. K. te V. f 2,50; J. M. te V. f 1,- Fam. van C. te Z. f10,-; T. S. te N. St. J. f 10,-; Mej.. V. te M. f2,50; Wed. I. P. G. te G. f2,50; Q. v. d. V. te 's-H. Absk f2,50; M. te K. f5,-; L. T. W. te G. f 1,-; N. N. te H. f5,-; C. J. B. T. O. te Grijpskerke f 10,-; Chr. Vr. Ver.: Wees een Zegen te Ellewoutsdijk f 7,-; P. S. H. te K. f5,-; A. C. I. te M. f 1,-; D. d. H. te K. f2,50; J: K. te G. f 1,-: Niwin te Wis- senkerke f 50,-J. L. te P. f2,50; A. D. D. te H. f5,-; A. W. V. te N. St. J. f 10,-; C. C. D. te G. f5,-; Fam. B. te V. f 1,50; Kas Z. D. Oct. f30,- TOTAAL f506,80! Hartelijk dank! Wie volgt? Officiële Publicaties» GOES. Reorganisatie brandweer. De brandweer zal met ingang van 1 Januari a.s. een reorgani satie ondergaan. Personen, die de Ned. Herv. Kerk. Beroepen te Yerseke (toez.), W. L. Heymans te Oudelande, te Doetinchem (4e pr.pl.), W. G. Overbos te Ressen. Aangenomen naar Doorn, L. Knier te Bunnik (U,); naar Sneek, C. L. Verbaas te Schip luiden. Bedankt voor Zuid-Beijer- land, M. J. ten Bruggenkate te Zegveld; voor Kolham, M. Han sen te Berlicum; voor Dor drecht, H. F. T. de Boer te Ber gen op Zoom. Geref. Kerken. Beroepen te Slootdorp, G. Meijering, cand. te Leiden. Aangenomen naar Zwammer- dam, J. Wagenaar te Willem stad. Chr. Geref. Kerken. Bedankt voor 's-Gravendeel, P. Westerloo te Thesinge. Evang. Luth. Gem. Beroepen te Den Haag, A. J. Meijer te Rotterdam. Oud Geref. Gem. Beroepen te Kampen, L. de Voogd te Vlaardingen. Legerpredikant. Ds E. Zijlstra, Geref. pred. te Halle, heeft zich beschikbaar ge steld voor een benoeming tot legerpredikant in N.-I. Emeritaat. Aan ds J. P. Cannegieter, Ned. Herv. pred. te Oudshoorn, voorheen te Middelburg, is met ingang van 1 Mei a.s. eer vol emeritaat verleend. Gen. Synode Ned. Herv. Kerk. In verband met het feit dat de classis Rotterdam thans een ouderling moet afvaardigen, zal Ds Zeydner ophouden lid der Gen. Synode te zijn en dus ook aftreden als praeses. Als advi seur van „Kerk en Wereld", van welks curatorium hij voorzitter is, zal hij echter de vergaderin gen van de Synode kunnen blij ven bijwonen. NAGEK. PREDIKBEURTEN. Zondag 21 Dec. 1947. Ned. Herv. Kerk. Vlissingen; 10 ds Breukel- man, 5 ds Aalberse; Havendorp: 10 ds Hartjes; Bruinisse: 9.30 en 3.30 ds Marsman; Oostkapelle; 10 ds Don, 2.30 ds Richard, Oudelande: 9.30 ds Spreeuwen- berg, 2 ds Heijmans. Geref. Kerken. Oostkapelle: 10 ds Deenik, 2.30 ds Scheele; Bruinisse: 11 en 5 as Bremmer (voorber. H.A.); Goes: 10 en 3 ds Flinterman. Geref. Gemeenten. Bruinisse: 1.30 en 6.30 leesd.; Oostkapelle: 10 en 2.30 leesd. Geref. Kerken (Art. 31 K.O.) Vrouwepolder: 11 en 3.45 ds Arnold; Veere: 9 u. ds Arnold. Oud Geref. Kerk. Bruinisse: 9.30 en 3.30 leesd. Leger des Heils. Zierikzee: 10 Heiligingsdienst, 3.30 Openluchtsamenkomst Ach terweg, 7.30 Verlossingssamenk. Wijziging zitdagen Distributie- dienst Vlissingen, Ritthem, Havendorp en Westkapelle. In verband met de Kerst- en Nieuwjaars week zullen de zitda gen van bovengenoemde agent schappen als volgt gewijzigd worden: Ritthem: Dinsdag 23 Dec. van 912 u.; Dinsdag 30 Dec. van 9—12 u. Havendorp: Dinsdag 23 Dec. van 24 u.; Dinsdag 30 Dec. van 24 u. De uitreiking der bonkaarten in het Havendorp vindt ongewij zigd plaats op 29 en 30 Dec. van 912 en 24 u. Op Woensdag 24 Dec. en Woensdag 31 Dec. zal het agent schap van Westkapelle gesloten zijn. Gemeente Goes. Op Zaterdag 27 Dec. 1947 zul len alle gemeentelijke diensten en bedrijven gesloten zijn met uitzondering van het bureau van de burgerlijke stand, dat geopend zal zijn van 1011 uur. Distributiedienst Goes. Inleveren van bescheiden door handelaren in het tjjdvak van 21 Doe. 1947 t.m. 3 Jan. 1948. H. H. handelaren dienen in de Kerst- en Nieuwjaarsweek hun bescheiden op de navolgende da gen in te leveren: 22 Dec. v. m. grossiers, tabak en textielhandelaren; n.m. slagers 23 Dec. v.m. detaillisten 3000 groep; n.m. Bakkers. 24 Dec. v.m. detaillisten 4000 groepn.m. grossiers. 29 Dec. v. m. tabakshandela ren; n.m. melkhandelaren. 30 Dec. v.m. textielhandelaren; n.m. bakkers. 31 Dec. detaillisten 5000 groep. 2 Jan. v.m. grossiers. De inlevering van de bonnen voor de artikelen koffie, suiker/ versnaperingen, thee, boter, mar garine/vet, kaas, melk, huishoud zeep en vleeswaren zal geschie den zonder voorschotherziening. Men dient dus deze bonnen in te leveren in veelvouden van 10 rantsoenen. Bij de eerstvolgende inlevering voor deze artikelen mag nog een restant van maxi maal 9 rantsoenen van de nu In te leveren bonnen worden inge leverd, met uitzondering van het artikel suiker/versnaperingen om dat hiervoor geen maximum kan worden aangegeven, aangezien deze bonnen tot en met 27 Dec. a.s. geldig zijn. Sluiting Distributiekantoor. Het distributiekantoor is Za terdag, 27 December a.s. gesloten Distributied. 's-H. Arendskerke. Sluiting kantoren. Op 25, 26 en 27 Dec. 1947 en op 1 Jan. 1948 zullen het kringkan toor en de agentschappen geslo ten zijn. De uitreiking van bonkaarten te 's-H. Abtskerke is verzet van 27 Dec. 1947 naar 8 Jan. 1948. Betrokkenen gelieven dit op hun bonkaart aan te tekenen. Inlevering bescheiden van gros siers en textielhandelaren. In het tijdvak van 22 Dec. 3 Jan. a.s. kunnen grossiers, mo lenaars en textielhandelaren hun bonnen of toewijzingen op de normale wijze inleveren op de reeds gepubliceerde zittingen voor bakkers en detaillisten. Rectificatie. In ons blad van gisteren is bij de vermelding over inlevering bonnen door detaillisten niet medegedeeld, dat de detaillisten te Kloetinge op Vrijdag 2 Jan. hun bonnen moeten inleveren. SCHEEPVAARTBERICHTEN. 17 Dec.: Te Vlissingen aan gekomen: Zijpe van Antwerpen. 18 Dec. Te Vlissingen aange komen: Oud-Beijerland van Antwerpen. Van Vlissingen ver trokken: Nijenburgh naar Naks- kof; Zijpe naar Zijpe. Gepass. naar Antwerpen: Wolanda ven Londen; Taurus van Middles brough; Arak uit zee voor Gent; Affiena van Westerwick; Ode- zeus van Amsterdam. Gepass. van Antwerpen: Sirius naar Rot terdam. 19 Dec.; Gepass. van Antwer pen: Limburg naar Preston; Prins Maurits naar Rotterdam; Phoenix naar Kopenhagen. revoets en J. Suurland. Overleden: J. Verloo, 74 j., echtg. van M. J. Gillisse; A. J. Sies, 71 j., wed. v. C. Over- dulve. Gehuwd: H. M. Vorwerk, 28 j. en E. Lodewijk, 25 j. Afloop verkopingen. Door notaris J. L. Verhagen te Vlissingen werden op 17 Dec. in het Concertgebouw te Vlis singen in het openbaar ver kocht: 1. Het dubbel woonhuis met erf aan de Boulevard de Ruij- ter nr. 28 te Vlissingen. Koper J. G. Postma te Domburg voor f 13.750. 2. De garage met erf en bo venwoning aan de Scheldestraat nr. 54. Koper fa. Kloet en van Willigen te Vlissingen voor i 7900. 3. Het dubbel woonhuis met erf aan de Spuistraat nr. 24. Ko- 1 per A. Luitwieler te Vlissingen voor f 11.500. 4. Het winkelhuis met erf en bovenwoning aan de Schelde straat nr. 19. Koper H. Kopmels te Vlissingen voor f 11.000. 5. Het dubbel woonhuis met erf aan de Nieuwendijk nr. 6. Koper J. Visser te Vlissingen voor f 6050. W aterstanden. Keulen 0.84 0.10), Ruhrort 0.95 0.10), Lobith (Rijn) 9.05 0.05), Nijmegen (Waal) 6.81 0.08), Arnhem (Nederrjjn en Lek) 6.95 0.05), Deventer (IJssel) 1.40 0.04), Borgharen 40,62 (—0.27), Belfeld (Beneden- maas) 10.72 0.38), Grave (be neden de sluis) 4.68 0.03). Burgerlijke Stand. GOES. Geboren: Jozina A. W„ d. v. J. de Graaff en II. M. C. de Jonge; Elisabeth J., d. v. H. F. G Droste en E. H. Lubbers; Gertrudes M. A., d. v. F. C. Ver meulen en C. M. A. Walrave; Paulina C., d. v. J. G. de Visser en P. C. Rokven te 's-Graven- hage; Sina M. C., d. v. P. A. de Moor en P. Minderhoud te Kruiningen; Johan P., z. v. J. J. de Jonge en J. C. Luijk; Mari- nus J., z. v. C. Landman en C. C. van Liere; Janna L. J., d. v. J. Mijnsbergen en L. J. de Jonge; Franciscus, z. v. F. Mul ler en M .J. van den Enk. Ondertrouwd; P. H. Rejack, 24 j. en Chr. J. E. van Vrede- gem, 21 j.; J. M. A. Riethmüh- ler, 49 j. te Duderstadt en G. A. van Strien, 23 j. Gehuwd: P. W. A. Vogelaar, 25 j. en M, M. de Vries, 21 j.; P. Gelok, 37 j. en M. Schrijver, 33 j. Overleden: L. van de Kreeke, 85 j„ wed. van L. Grootemaat. ZIERIKZEE. Geboren: Leen- dert K., z. v. J. J. Krijger en A. P. Nuijens; Kaatje, d. v. A. Goe- degebure en E. G. J. van der Eist; Grietje M. J., d. v. C. Ber- Wat brengt de radio? Zondag 21 December. HILVERSUM I (301.5 M.i: 8.00 Nieuws; 8.30 Voor het plat teland; 10.00 Zondagshalfuur; 10.30 Kerkdienst uit de Oud-Ka tholieke kerk te Den Haag; 11.45 Over de geestelijke wederopbouw van ons volk; 12.00 Fanfarqcorps „St. Cecilia"; 1.00 Nieuws; 1.50 De Spoorwegen spreken; 2.05 Boekenhalfuur; 2.30 Kameror kest; 5.00 Gesprekken met mid denstanders; 6.00 Nieuws; 6.30 Ned. Strijdkrachten; 8.00 Nieuws; 8.15 Opera-fragmenten; 11.00 Nieuws. HILVERSUM II (415 M.i: 8.00 Nieuws; 8.30 Ned. Herv. kerk dienst te Haarlem; 9.30 Nieuws; 10.00 Hoogmis in de Kathedraal van Straatsburg; 11.15 Concert; I.00 Nieuws; 1.15 Franse Volks liederen; 2.00 Symphonisch or kest; 4.30 Geestelijke herleving in Frankrijk; 5.00 Gereformeerde kerkdienst te Gorinchem; 6.30 Na de kerdienst; 7.15 Kent gij uw Bijbel?; 7.30 Nieuws; 10.30 Nieuwsberichten; 10.45 Avond gebed. Maandag 22 December. HILVERSUM I (301.5 M.i: 8.00 Nieuws; 8.45 Gram.; 9.15 Morgenwijding; 9.45 Arbeidsvita minen; 10.30 Van vrouw tot vrouw; 11.15 Piano-recital; 12.30 Weerpraatje; 1.00 Nieuws; 1.50 Licht vioolconcert; 2.20 Wat ge beurt er in de wereld?; 2.35 Pia nospel; 3.00 Kleinkunst bonbons 5.45 Regerings-uitzending; 6.00 Nieuws: 7.05 Pianospel met zang; 8.00 Nieuws; 8.40 Wetenschap voor iedereen; 10.30 Hongaars programma; 11.00 Nieuws. HILVERSUM II (415 M.): 8.00 Nieuws; 8.15 Gewijde muziek; 9.15 Bezoek bij jonge zieken; 9.30 Licht klassiek morgen-con cert; 10.30 Morgendienst; 11.15 Van oude en nieuwe schrijvers; II.35 Piano-recital; 12.30 Weer- overzicht; 1.00 Nieuws; 1.15 Mandolinata; 1.45 Piano-duo; 3.15 Twee vrolijke plaatjes; 4.00 Ad vents wijding Sanatorium „Sonne- vanck"; 5.00 Kleuter-Kerstpro gramma; 5.15 Amsterdams vocaal concert; 5.45 Leuke liedjes; 6.15 Sport-rubriek; 7.00 Nieuws; 7.15 Onder de N.C.R.V.-leesIamp; 8.00 Nieuws; 9.00 De grote stad, door Dr R. Schipper; 9.30 Sweelinck- kwartet; 10.30 Nieuws. beschermi uw maag, vormi géén nieuw maagzuur Qngez. Meü.) Annsterdamsche Effectenbeurs. Slotkoersen op 19 December 1947 medegedeeld door Incasso-Bank N. N., Goes V eilingsberichten. KRABBENDIJKE. Veiling van Woensdag 17 Dec. Appels: Goudreinette 2055, Golden De licious 73, Bellefleur 17—15, Jo nathan 2279. Peren: Comtesse de Paris 1454. Nederl 1938 99%, 99% Rott. Lloyd. 159 158% dito 1947 987„ 98»/„ Stv. Nederl. 166% 166 dito 1937 98 >1» 98B/U H.V.A. 206 204% Dollaren. 1001/,, 100'/„ Java Cult. 104% 103 Ned. N. W. S. 81 Va 81% N.Ï.S.U. 114% 113% Spaarcert. IOI'/m 101a/„ Vorsteni. 51 53 Indië 1937 96% 96% D. Bat. My 140' 137% Kol. Bank 98 96% Deli My. 154 153% N. I. Hand Bk 101 100% Senembah. 137 136 N. Hand. My. 157% 159 Muller Ie. 171 170 A. K. U. 162% 166% dito He 152 150% Bergh. Jurg. 293 288 A'd Bank. 157% 158% Berkel. Pat. 112% 112% Holl. Bk. Unie 217 Calvé Delft. 182 183 Incasso Bk. 159% Centr. Sulk. 210 Rott. Bank 150 151 Fokker 160 158 Tw. Bank 172% 173 Gelder Zn. 152 143% Anaconda 35% 35% Hoogovens 170 173% Beth. Steel. 104 Pnilever 274 274% Chrysler 129 129% Ned Ford. 352 356 Gen. Motors 58% Ned. Kabel. 304 300 Inter Nick. 27% 27% Philips Gl. 343 343% KennecotL 48% 48% Wilton F. 206 306% Rep Steel. 26% Billiton Ie. 520 520 U. S. Steel 79% 79% dito He. 445 442 Cit. Service 39% 39% Dordt. Olie 260% 260 N. American. 16% Kon. Olie. 279% 282 Cont. Oil. 55% 55% A'd. Rubb. 140 142% Midcont. 47% 47 Band. Rubb. 108 108 Phil. Oil. 61 62 D. Bat. Rubb. 108 108 Shell. Un. 33% 34 O. Java. Rubb. 75 Tide Wat. 23% 23% Serbadjadi Baltimore 11% H. Am. Lyn. 189 193 Miss K. T. 4 J. C. Japanl. 149 149% Pennsylv. 17% K. N. Stoomb. 179 180 N. Y. Centr. 13% Kon. Paketv. 154% 157 Claims Dordt. Olie f 723,-f 714,50 Scheepv. Unie 190% 193% Claims Kon. Olie f822,50 f842,— Heden overleed on verwachts, zacht en kalm, mijn zeer gelief de en zorgzame vrouw Johanna Francina de Visser, in de leeftijd van 61 jaar en 3 maanden Haar diepbedroefde echtgenoot. C. DE LEEUW. Fam. DE VISSER. Fam. DE LEEUW. Nieuwdorp, G 71. 19 December 1947. De begrafenis heeft plaats op 23 December a.s. Voor de vele bewijzen van deelneming, ondervonden bij 't overlijden van onze innig geliefde Moeder-, Be huwd- en Grootmoeder, Johanna Dingemanse, Wed. v. I. A. Goedbloed, betuigen wij U hiermede onze hartelijke dank. Fam. W. HUYBREGTSE. Veere, December 1947. Oostwatering 124. Bij ons vertrek naar Zuid- Afrika, groeten wij langs deze weg alle familie, vrien den en bekenden. A. v. d. LAARSE. N. v. d. LAARSE— HELLEBRAND. St. Laurens, Noordweg 178. Toek. adres: Fred/Nicol- sonstraat 306, Mayville, Pretoria, Zuid-Afrika. Allen, die op enigerlei wijze van hun belangstel ling en medeleven blijk gaven ter gelegenheid van ons huwelijk en het hunne bij droegen om 17 Decem ber 1947 tot een voor ons 1 onvergetelijke dag te ma ken,betuigen wij mede na mens onze ouders onze hartelijke dank. M. C. DON en L. A. DON—DE ROO. Oostkapelle, 19 Dec. 1947., uitgaande van de Gerefor meerde Jeugdverenigingen op Walcheren. Noorderkerk, Middelburg. Aanvang half drie. Spreker: Ds J. M. MUL DER, Ger. pred. te Rotter dam over het onderwerp: „Kerkewerk kweekt Kerkekinderen!" Slotwoord: Ds J. HEN DRIKS, Ger. pred. te Vlis singen. Voorts: zang door het „Contactkoor" en het Kin derkoor. Toegangsprijs: 50 cent. Lange Vorststr. 50 - GOES1 De COLLECTE voor ZONNEGLOREN en SONNEVANCK en in kleine en grote dozen Thans nog volop bij DROGISTERIJ Lange Noordstr. Middelburg op het gebied van is het adres Zie etalages! KONINGSTRAAT GOES en dan iets nieuws dat is dubbel feest, wij kunnen U weer helpen aan - MANTELS (tot maat 44) - JAPONNEN (met lange en korte mouw) - DEUXPIECES - KINDERJURKEN - DAMESCAPES (Plastic, goede kwal.) DAMESCONFECTIE WALSTRAAT 32 VLISSINGEN vraagt voor haar afdeling Damesconfectie met veel smaak en interesse. Prettige werkkring, zeer hoog salaris. Extern. Voor haar atelier: die leiding kan geven. Hoog salaris. Extern. Brieven met uitvoerige inlichtingen onder No. A 1919, Bureau van dit Blad te Goes. Poederkalk, betontegels, betonschuttingen, water- kuipen, modderputten, en buizen voor modder putten, kruiwagens, alle soorten teer, bruine en groene carbolineum, punt en glad draad, draadna gels en krammen, water slang, herenfiets, keuken stoelen enz. IJZERHANDEL en BETONFABRIEK Tel. 241 - Serooskerke (W.) (Erkend Precisa- Patentkantoor), St.-Jorisstraat 5, MIDDELBURG, verzorgt Uw Boek houding volgens het PRECISA- PATENT-SYSTEEM, hetwelk U vele voor delen biedt. Vraagt geheel vrijblijvende in lichtingen. TE KOOP: AdresJ. MURRE, Tuin der, Lewedorp. Wij hebben zojuist ontvangen een mooie partij en IJSPRIKKERS Tevens alle benodigdheden voor Uw Schaatsen zoals Riemen - Hakstukken - Voor- neuzen en Schaatsenband. Gravenstraat 59-61 - MIDDELBURG Wij repareren en maken als nieuw op: Gouden Hoofdstukken, ook maken wij hieraan nieuwe dradenKoraalhaken, Kroonspelden, Net- tenslotjes en Spelden, Hemdsknopen en Broek stukken maken wij weer voor U als nieuw 11 Binnen een week gereed Ook de reparatie aan Uurwerken en Vulpennen. Ook voor Uw graveerwerk zijn wij ingericht Goud Speciaal adresvoorde Boerenstand Zilver r |A hl O CAI 's-Heer-Hendr. Kinderenstr. 51 Uurwerken I JniluLIl GOES, Telefoon 2426 Gevraagd 2 a 3 dagen per week. J. LAMPERT, Gapinge.

Zeeuwsch Dagblad | 1947 | | pagina 3