morgen slaolie DELFTSCHE SLAOLIE Het Waterschap Schouwen vergaderde. Krabbendijke verloor een kostbaar punt. €en j&ergtgtócïjenfc CAIVÉ Éi DELFT -*» ideaal 4 kerstgeschenk j) Xo'n efeqanfe xerenTax van voor „hm?' verlang van Uw winkelier de beroemde PHILIPS PHMSHAVE) buiten de stad niet mag worden gezet Hij wilde het beroep schrift accepteren. De burgemeester zei, dat deze door de Raad aangenomen ver ordening moet worden gehand haafd en dat betrokkene ook rietmatten had kunnen zettest De heren I. v. Loo (Arb.) en M. Wattel (A.R.) verklaarden hun oorspronkelijke bezwaren tegen het voorstel van B. en W., om op het beroepschrift afwij zend te beslissen, te laten val len, waarna z.h.s. het voorstel van B. en W. werd aanvaard. Een crediet van f 600 werd verleend voor de aankoop van een wagen voor de reinigings dienst en een crediet van f 2000 voor de rattenbestrijding. Zonneschermen. De heer Wattel vond een cre diet van f1300 voor zonne schermen aan de achterzijde van het tijdel. gemeentehuis wel erg hoog, temeer, daar de raadszaal zelden wordt gebruikt. De heer L. A. Schenk (Arb.) vroeg, of er geen papieren gordijnen ge nomen konden worden en de heer van Loo informeerde, of „plankjes met doek" niet ge schikt waren. Deze voorstellen vonden om practische redenen geen onthaal bij B. en W., die overigens er op zullen toezien, dat de kosten zo laag mogelijk worden gehouden. Voor aankoop van een boek houdmachine werd een crediet van f 97,75 toegestaan. In 1948 mogen tot een maxi mum van f 2.500.000 kasgelden worden opgenomen. Besloten werd tot verkoop van pl.m. 14.200 M2. industrieterrein voor f 88.750 aan de Coöp. Land- bouwver. „Eiland Walcheren". Met enkele amendementen van de heer G. H. Lujjendijk (C.-H.) werden vastgesteld de statuten van de Stichting „Goed Wonen". Woonruimtewfet. Bij het voorstel van B. en W. tot vaststelling van regelën tot toepassing van art. 1 der Woon- ruimtewet merkte de heer P. Meliefste (A.R.) op, niet accoord te gaan met het artikel, waarin staat, dat B. en W. in 't alge meen de vestigingsvergunning niet zullen weigeren voor een ongehuwd of minderjarig kind, dat in de ouderlijke woning wjI terugkeren. Hij wees er op, dat de Nederl. wetgeving toch de ouderlijke macht erkent en was van mening, dat bij dit artikel van een verkeerd principe werd uitgegaan. Na een uiteenzetting van dé' burgemeester verklaarde hij zich accoord met het voorstel. Rondvraag. Mevr. de Vliegerde Vlieger (Arb.) uitte critiek op het ge bruik van prikkeldraad voor de verschillende plantsoentjes, als gevolg waarvan nogal eens kledingstukken sneuvelen. Dat zal nu veranderen: prikkeldraad moet helaas worden gebruikt, om het publiek uit het plant soen te houden, maar daarvóór zal gewoon draad worden aan gebracht. De Loskade verkeert in een meer dan treurige toestand en op de lijst .van straten, die ver beterd moeten worden, komt deze kade als één der eersten voor. De heer A. Flipse (A.R.) ver zocht strenger toezicht op de bolwerken, teneinde vernieling, als b.v. onlangs door een vracht- zagen bij de Schouwburg aan gebracht, te voorkomen. Op een andere vraag van de heer Flipse werd geantwoord, dat, zodra de hogere goedkeu ring is verkregen, het Molen water in een kinderspeelplaats zal worden getransformeerd. Critiek oefende deze spreker ook op het gebruik van de weg onder de bomen op het Molen water ais parkeerplaats. De heer M. Wattel (A.R.)- ver zocht aan B. en W. de ambte naren, belast met de uitvoering der bouwverordening, er op te wijzen,, dat tegen het publiek soepeler moet worden opgetre den en de heer G. H. Luijendijk (C.H.) brak een lans voor de be woners van 'tZand, die over slechte wegen moeten gaan en bovendien daarop te weinig ver lichtinghebben. Van verbete ring der wegen aldaar zal voorlopig nog wel weinig ko men, want de Stichting Herbouw Walcheren maakt bezwaren. De heer L. J. Breel (Arb wees op de grote lasten van de winkeliers i.v.m. de verhoging van het vastrechttarief voor de verlichting van hun étalages. Het bleek echter, dat dit niet anders kan, omdat ingevolge een contract met de P.Z.E.M. de gemeente deze verhoging heeft te betalen en die op de verbruikers moet verhalen. Op een vraag van de heer I. v. Loo (Arb.) werd geantwoord, dat zowel een grote klok van de Lange Jan als van het Stad huis zijn teruggevonden en t.z.t. weer dienst zullen doen. Professor Rakossa, die in 1944 tot tien jaar gevangenisstraf was veroordeeld wegens eommu- rtistische activiteit, is tot Roe meens gezant iil de Sowjet-Unie benoemd, aldus meldt Radio- Boekarest. - NEEM DE OORZAAK VAN UW RHEUMATIEK WEG. Dat kan. Met dat luttele beetje Kruschen Salts, iedere morgen in Uw eerste kopje thee. Dat geeft nieuwe kracht aan Uw bloedzuiverende organen; 't bloed gaat weer sneller stro men; onzuiverheden, die zich nu vastzetten, krijgen dan geen kans meer, want ze worden af gevoerd, regelmatig en grondig. De weldadige gevolgen blijken al gauw. Uw pijnen worden minder en de aanvallen nemen in aantal af; elke dag voelt ge U «méér monter en opgewekt, nu een nacht van weldadige rust; Uw levenslust keert weer, kortom ge voelt allengs U weer fit als vanouds. Vraag Kruschen Salts bij Uw Apotheker of Drogist. (Ingez. Med.) VLISSINGEN. Dood aan de ratten. De rattenbestrijding is hier momenteel een tak van dienst geworden; bij de gemeentewer ken is n.i. een ambtenaar spe ciaal met dit werk belast. Deze plaag heeft de laatste tijd bedenkelijke vormen aange nomen. In het Havendorp is on langs een met succes bekroonde actieop touw gezet om dit on gedierte te verdelgen. Oft ver zoek van de Reinigingsdienst werden door de bewoners bij elke vuilnisbak een pakje rat tenvergif gelegd. De volgende morgen waren alle pakjes ver dwenen. Het resultaat was,, dat de plaag ophield, terwijl op vele plaatsen op straat dode ratten lagen. In nauwe samenwerking mei de Plantenziektekundige Dienst zal in de week van 17 Ja nuari a.s. een grote rattenver- delgingsaetie worden gevoerd. Voor Vlissingen is dit zeker niet overbodig. Door de binnen komende schepen worden altijd ratten meegebracht, die zich aan wal begeven, waardoor de om geving van de werf de Schelde en de haven ware broedplaatsen zijn. Ook de vele puinhopen, waar nog al eens vuil en etens resten door de bewoners gede poneerd worden schijnen veel aantrekkingskracht op deze die ren uit te oefenen. De verdelgingsactie zal voor Vlissingen gehouden worden op* Zaterdagmiddag 17 Januari a.s. Naast het personeel van de rei nigingsdienst zullen ook andere organisaties worden ingescha keld, w.o. buurtverenigingen, een transportcolonne van het Rode Kruis, Padvinders, ploegen van de Schelde en de Spoorwegen, enz. In de stad, die in 11 secties verdeeld zah^worden, zullen in totaal 51.000 pakjes vergif wor den neergelegd. Deze pakjes vergif zijn onschadelijk voor mensen en Kinderen. De kosten van aanschaf, re clame en verspreiding bedragen f 1500. Om de bestrijdingsmethoden enz. beter bekend te maken zal Dinsdag 23"-December a.s. in het gebouw „Concordia", 's avonds om 8 uur een lezing gehouden worden door de Plantenziekte- kundige Dienst. GOES.' Desertie. Een maand geleden deserteer de van zijn onderdeel te Utrecht de 20-jarige L. R. alhier. Aan vankelijk zocht men hem tever geefs, doch toen de jongeman Zondag zijn ouders een bezoek bracht, liep hij tegen de lamp. Na de bevrijding was R. oor logsvrijwilliger geworden. De dienst ging hem echter de keel uithangen en zo dook hij onder bij een landbouwer te 's-Gra- venpolder. Maandag is R. naar Utrecht teruggebracht, NISÜWDOBP. Maandagavond zal in de Geref.* Kerk te Nieuwdorp een openbare vergadering worden gehouden, uitgaande van de plaatselijke A.- (Ingez. med.) R. Kiesvereniging. Als spreker hoopt op te treden Ds J. Fokke- ma, Ned. Herv. pred. te Delft. HOEDEKENSKERKE. Zaterdagavond hield de C. j. V. „Opwaarts" en de Jongensclub „De Korenhalm" hun feestelijke jaarvergadering in een der loka len van de school. De jongens club vierde tevens het 10-jarig bestaan. Ds Hulsbergen opende met een kort woord dit samenzijn. Biblio thecaris en penningm. brachten verslag uit van de financiën, hieruit bleek dat de kas er niet zo best voor stond. Onder de titel „Hoort, zegt het voort!" werd een beeld gegeven van het ontstaan en de geschie denis van de Jongenselub, varr- in vreugde en leed elkaar afwis selden. De zangvereniging van Potjesdam verwekte veel hilari teit bij het publiek. De samen spraak .(Eigen wegen" werd goed vertolkt. Hersengymnastiek en een humoristisch spel getiteld: „Moestawa Enim" vulden verder deze avond die door de gemeen te goed bezocht was. KAPEIAE. Zaterdagavond gaf de Veren. Volksonderwijs Kapelle een pro- paganda-feestavond ln het ge bouw Obadja. De heer M. C. Wisse opende deze avond en sprak een kort opwekkingswoord. Door een club van de afdeling Krabbendijke werd een schets op gevoerd „Haar andere man". Het trio Mallekote verleende aan deze avond zijn medewerking afgewisseld met muziek. DOMBURG. Domburg herbouwt. Thans is een groot woon- en winkelhuis voor de heer J. Hu- gense in de Ooststraat onder de kap gekomen en Tiet schijnt, dat meerdere zakenlieden zullen gaan herbouwen. Een grote vernieu wing ondergaan de bekende villa „Carmen Silva", het hotel „de l'Europe" en 't gemeentehuis be- Maandag vergaderde in 's Landskamer te Zierikzee het bestuur van het Waterschap Schouwen. Verschillende voorstellen werden breedvoerig besproken en toegelicht en konden, evenals de begro ting voor 1948, die wel de zwaarste kluif bleek, slechts met enkele wijzigingen aangenomen worden. Na de opening herdacht de voorzitter, de heer J. Klompe, het feit, dat de heer Smallegange 40 jaar als Hoofdingeland aan het Waterschap was verbonden. De notulen vin 3 gehouden vergaderingen werden vastge steld, waarna de voorzitter over ging tot de behandeling van eni ge ingekomen stukken. Een schrijven van de bond van Tech nische ambtenaren in overheids- en semi-overheidsdienst, betref fende het verlenen van meerdere vacantiedagen, opbouw- en va- cantietoelage lokte breedvoerige discussie uit. Vooral de opbouwtoelage, die beoogt gedurende twee jaar een geldelijke toelage te geven aan ambtenaren van het Waterschap, die onder moeilijke omstandig heden, uit oorzaak van inundatie en evacuatie, hebben gewerkt, had veler belangstelling. Wegens de huidige bezoldiging in ver houding tot andere waterschap pen wordt de opbouwtoelage on aanvaardbaar verklaard. Na twee medelingen betreffende een uitloting 'van obligaties en een benoeming van de heer L. A. Verdoorn tot waterbouwkundig ingenieur werd aan de "orde ge steld Y voorstel om f 100.000 uti het reservefonds te bestemmen voor tegemoetkoming in de kos-, ten van uit te voeren zinkwer ken; en daardoor de te sluiten lening van. f374.000 voor ge noemd doel met f 100.000 te ver minderen. Sommigen hadden be zwaar tegen dit voorstel omdat er geen regeling tot aanvulling van het reservefonds aangekop peld was. Besloten werd de besloten vergadering gesproken over opheffing van de Commis sie voor de grindwegen in Schou wen. Het laatste punt van het programma was de begroting van inkomsten en uitgaven over 1948. De onder hoofdstuk II der uit gaven ressorterende post „We gen", waarvoor een bedrag van f96.102.50 was uitgetrokken gaf aanleiding tot bespreking. Er werd geconstateerd dat de toe stand van enige wegen vrij slecht was en de mogelijkheid overwo gen om deze tertiair te maken. Tevens werd gevraagd of het be grote bedrag niet té laag was. Tenslotte werd deze post onge wijzigd vastgesteld. Bij het hoofdstuk bezoldigingen en schadeloosstellingen werd voorgesteld de voorz. over de ja ren '46 en '47 'n gratificatie van f 500 p. jaar toe te kennen. Het voorstel werd zodanig gewijzigd, dat de jaarwedde van de voor zitter blijvend met f 500 verhoogd werd. Ook de jaarwedden van commies-kassier en extra hulp voor de Ontvanger-Griffier wer den ter sprake gebracht, in ver band met een toekomstige benoe ming van een Ontvanger-Griffier. Gepoogd zal worden ontheffing te krijgen van de bijdrage ten be hoeve der calamiteuse waterke ring van de Polder Burgh en Westland. De posten betrekking hebbende op brandverzekering, exploitatie kosten stoomgemaal en te be talen premies, werder nader toe gelicht door het dagelijks be stuur. Ingevolge het besluit t.a.v. het reservèfonds zal bij de baten op de post uitkering uit het re- f 100.000 uit te trekken en het servefonds f 100.000 geplaatst reservefonds op de volgende ver gadering nader onder de loupe te nemen. De jaarwedden van de Ont vanger-Griffier en de Ingenieur (thans Hoofd-Opzichter) zullen gewijzigd worden, terwijl het daarvoor in aanmerking komend personeel een gratificatie zal krij gen, n.l. 2 pet. van het grond- salaris van 1947. Enige voorstellen befbeffende de aankoop van grond, een wijzi ging in de begroting van 1946 en het tot ëninvorderbaar verklaren van dijkgeschot van gebouwd eigendom over 1946 gingen vlug onder de hamer door. De rekeningen Waterschap en reservefonds over 1946 vastgesteld. Na de koffiemaaltijd werd in worden, De twee te sluiten leningen, respectievelijk ten bedrage van f 500.000 ten bate van het afwa teringsplan en f 274.000 ten be hoeve van uit te voéren zinkwerk werden eveneens nader toegelicht. De begroting, die een eindbe drag gaf van f3.282.498.34 werd enigszins gewijzigd met alge mene stemmen goedgekeurd, on der dank aan de commissie voor het nazien van de begroting -en de rekeningen. Bij de rondvraag kwamen ter sprake het uitbaggeren van peil- sloten, het archief en het ter in zage geven van het ontwaterings plan aan de Hoofdingelanden, werden j waarna de voorzitter de verga dering sloot. nevens verscheidene kleinere ge bouwen. 14 December w.as het 20 jaar geleden, dat mej. Joh. Kod de in huishoudelijke dienst kwam bij mej W. de Sitter. Een der bewijzen van erkente lijkheid, welke de jubilaresse mócht ontvangen, was een oor konde met medaille van de „Ne derlandse vereniging van huis vrouwen". De oorkonde vermeldt o.m. „dat zij gedurende dien tijd trouw en met toewijding heeft gediend". BIGGEKERKE Eerste steen voor nieuwe pastorie gelegd. De eerste steenlegging aan de nieuwe pastorie vond een dezer dagen plaats. De plechtigheid werd verricht door de President Kerkvoogd de heer G. Schout. Deze memoreerde de verwoesting van het oude ge bouw door het bombardement op 17 September 1944 en herdacht met weemoed de 48 slachtoffers die hierbij om het leven kwamen. Hij hoopte dat de bouw met kracht voortgezet zou worden op dat de predikant spoedig ln het midden van de gemeente zal wónen. Hij maakte de tekst uit Nehe- mia tot de zijne waar geschreven staat „God van de hemel zal het ons doen gelukken en wij zijn knechten zulen ons opmaken en bouwen". Hij dankte verschillende aanwe nen voor de belangstelling die zij bij deze blijde dag voor de kerk voogdij hebben getoond. Hierna ging hij over tot de eerste steenlegging. Vervolgens nam Burgemeester Dregmans het woord, die de Kerkvoogdij hulde bracht voor het voortvarende werk dat in deze is verricht. Hij was ver heugt, dat deze bouw niet te- hoefde te stagneren, wegens het niet bestaan van een goedgekeurd basisplan. De predikant dankte de kerk voogdij, dat zij met zo grote voortvarendheid de bouw van de pastorie heeft bevorderd, en de belangen voor het geestelijk leven ln de gemeente door deze bouw zal bevorderen. Na het aanbieden van enige ver versingen werd deze plechtigheid gesloten. s SOUBURG. Lezing A. Schout. Vrijdagavond trad voor de A.R. Kiesvereniging „Luetor et Emer- go" alhier, op, de heer A. Schout, lid van Gedeputeerde Staten, te Vlissingen. Hij behandelde verschillende actuele problemen, o.m. de In dische kwestie, het Kapitalisme en Duitsland. Van de gelegenheid tot het stellen van vragen werd door enkelen gebruik gem&akt. De 'vergadering was goed be zocht. Filmavond. Maandag werd ln Rehobot voor een geheel gevulde zaal een film- avoild gehouden ten bate van de restauratie van de Ned. Herv. Kerk. Vertoond werd een film over Walcheren, voor, tijdens en na de inundatie opgenomen door dhr G. Kruithof, welke film hij ook ge draaid heeft in de 5 gemeenten die Souburg voor de restauratie van haar kerkgebouw hebben ge adopteerd. 's Middags had voor de kinde ren eenzelfde vertoning plaats. De straten worden hersteld Er is een begin gemaakt met het herstel der straten. Eerst is de Buteuxstraat aan de beurt, waar een nieuwe bestrating komt en trottoirs worden aangelegd. De totale kosten voor de reparatie der straten, die door een Rotter damse aannemer wordt verricht, bedragen f90.000. Als de Bu teuxstraat in orde is, komen de andere straten successievelijk aan de beurt, zodat over een aantal maanden de Souburgers verlost zullen zijn van de „stenen des aanstoots". BIGGEKERKE. Gemeenteraad. Een dezer dagen vergaderde de Raad onder voorzitterschap van burgemeester Dregmans. Bij. de behandeling der inge komen stukken kwam onder andere in behandeling het ver zoek van Ged. Staten tot het toekennen van een bijdrage van f 0,10 per inwoner aan de op te richten „Stichting Zeeland voor- Maatschappelijk en Cultureel Werk" Economisch Technolo gisch Instituut. Er werd besloten dit bedrag toé te kennen. Het jachtrecht op de vroon- gronden wordt opnieuw ver pacht aan M. Kleinepier voor de tijd van 2 jaar f 1 per jaar. Eenzelfde verzoek van S. Wijk- huijs wend afgewezen. Tot lid van het Burg. Arm bestuur werd m.a.s. benoemd de heer G. Schout en de begro ting van het Burg. Armbestuur met een totaal aan inkomsten en uitgaven van f 4401,74 en een geraamde gemeentelijk subsidie van f 2288,74 goedgekeurd. Vervolgens kwam in behan deling de gemeentebegroting voor 1948. De heer Polderman stelde bet college van B. en W. allereerst enkele vragen betreffende hun beleid. Hij had uit de begroting gemerkt, datde gemeente in verband met haar noodlijdend- heid met handen en voeten aan het Rijk gebonden is en vroeg of B. en W. de vrijheid, die zij op énkele punten nog bezitten volkomen benutten en uitbui ten. Bij de bestudering van de begroting had spr. geen post kunnen ontdekken betreffende de aanleg van de waterleiding en vroeg of er eventueel aan een verplichte aansluiting werd gedacht. Bij het beantwoorden der vra gen deelde de voorzitter mede, dat de vrijheid die de gemeente wordt gelaten zoveel mogelijk wordt benut. Voor de waterlei ding is geen bedrag opgenomen daar B. en W. niet verwachten, dat reeds in 1948 tot aansluiting van de gemeentegebouwen kan worden overgegaan. Wat de verplichte aansluiting betrof, deze was reeds opgenomen in ZaterdagmiddagvoetbaL Wemeldinge omzeilde lastige klip. Ie klasse. Yerseke IIICo- lijnspi. Boys I 04; Kloetinge IKrabbendijke I 33; Wis- senkerke IWemeldinge I 02. Het verschil tussen de laagst geplaatste elftallen is zo groot, dat er voor de elftallen, welke boven Yerseke III staan geen gevaar te duchten is. Colijnspl. Boys had niet de minste moeite met Yerseke Hl. Krabbendijke ontmoette onverwacht sterke tegenstand in Kloetinge, één van de oude rivalen. Het werd nog een gelijk spel, doch de ploeg kreeg een achterstand van een punt op de leiders, die zelf de lastige uit-wedstrijd tegen Wissenkerke wonnen. 2e klasse A. Nieuwdorp II De Bevelanders I 50; Katten- aijke IKortgene I 2—5; Nieuw- land. IWolfaartsdijk I 0—11; Kats I—Arendskerke H 42. Nieuwdorp II liet Bevelanders een plaatsje naar beneden glij den en dat met weinig twijfel achtige cijfers. Bevelanders hou den nu Nieuwland I gezelschap in het meest duistere hoekje van deze klasse. Nieuwland ech ter laat geen twijfel bestaan en incasseerde weer een nederlaag van dubbele cijfers, nu tegpn de leiders. Wolfaartsdijk won, maar Kortgene paste goed op zijn tel len en gaf Kattendijke geen kans, daarmee de race met Wol faartsdijk dapper volhoudend. Dat wordt Zaterdag in Kort gene spannend als de beide ri valen elkaar voor de tweede maal ontmoeten. Kats is geble ken de sterkste te zijn tegen 's-Heer Arendskerke II en heeft voor de titel van goede derde dus de meeste kans. 2e klasse B. Kortgene tl—Kats II 2—7; Krabbendijke II— Hansw. Boys III 71; Colijnspl. Boys II's-Heer Hendrikskin deren 08; Wemeldinge II Kloetinge II 42. Kortgene II is er niet in ge slaagd om Kats II ook maar een benauwd ogenblik te bezorgen en met flinke cijfers bleef Kats II de baas. De reserves van Co- hjnsplaatse Boys» moesten erken nen, dat 's-Heer Hendrikskinde ren flink wat sterker is en kre gen met nog zwaarder krijt aan nederlaag een de balk. Zo ging 's-Heer Hendrikskinderen weer voort op het pad der overwin ning, maar ook Krabbendijke II consolideerde het leidersschap en had met de zwakke benjamins van Hansw. Boys niet veel last. Toch werden het geen dubbele cijfers. Nu ook Kloetinge II nog geen punt veroverde en in We meldinge II de meerdere moest erkennen blijft het zwaartepunt liggen in de ontmoeting tussen de reserves van Kloetinge en Hansw. Boys in de strijd tegen de laagste positie. .stt-o; (Ingez. Med.) de vorig jaar vastgestelde bouw verordëning. Na artikelsgewijze behande ling werd de begroting vastge steld met een geraamd tekort op de gewone dienst van f 14566,33. Bij de rondvraag werden door dhr de Voogd enkele inlichtin gen gevraagd over de construc tie van de npodschool in ver band met aangerichte storm schade. De voorzitter antwoord de, dat de deskundige heeft vastgesteld, dat thans geen ge vaar het gebruik in de weg staat. De heer Lampert stelt een vraag betreffende demuur van de onderwijzerswoning. De voorzitter antwoordde, dat deze zaak reeds op het Streekbureau is besproken. TERNEUZEN. Reisveren. „Voorwaarts". De Reisverenigihg „Voor waarts" gaf een gezellige ayond aan leden en genodigden. Met medewerking van de Goese Ac cordeonver. „Apollo" en een aantal leden der vereniging werd een programma, bestaande uit muziek en toneel, uitge voerd. POORTVLIET. Maandagavond vergaderde het Ondersteuningsfonds onder voor zitterschap van de heer P. Krij ger. Na het openingswoord en de vaststelling der notulen deelde de voorzitter mede, dat het afgelo pen jaar zeer gunstig was ge weest. Slechts een varken was gestorven. Met algemene stem- meh werd besloten de contribu tie te stellen op 5 cent per maand, met een uitkering van 60 cent per kilogram vlees als vergoeding voor gestorven var kens. In de plaats van het aftre dende bestuurslid de heer A. Heyboer werd gekozen de heer M. Geuze Jzn. De voorzitter deed enige mededelingen over de te houden jaarvergadering. Na rond vraag werd de vergadering ge sloten. ZAAMSLAG. Vergadering N.C.L.B. Donderdag werd in de Geref. Kerk te Zoutespui de jaarlijkse districtsvergadering gehouden van de N.C.L.B.. Na de gebruike lijke opening door de voorziter, sprak de heer A. Vingerling uit Goes over „Om de fundamenten". Na de pauzeweril het woord gevoerd door de bondssecretaris de heer H. Oudekerk over „In roepingsbesef bouwen". Ds Talma sprak naar aanlei ding van 2 Tess. 3 6-14 een slotwoord, waarna dezë goed be zochte vergadering werd gesloten. Tentoonstelling De sportclub „Semper Avanti" zal evenals vorig jaar weer een tentoonstelling organiseren voor klein- en pluimvee op 16 en 17 Januari a.s. BKUINISSE. Auto door dek gezakt. Zaterdagmorgen ls een vracht auto van de firma van der Wek ken uit Zierikzee door het dek van de veerboot-gezakt. Na enige uren arbeid ls het ge lukt de auto op „te vijzelen en het ontstane gat provisorisch te dich ten. Het Rode Kruisschip. Het uit het Nieuwe Vaarwater geborgen Rode Kruis Vaartuig Z.R. 10, waarvan de herkomst onbekend was, is thans geïdenti ficeerd als de logger Petrus en Paulus van de Reederij V.E.M. te IJmuiden. De directeur van die rederij de heer Pronk heeft het vaartuig als zijn eigendom her kend. De omgekomen machinist was de heer Schaafsma uit Drie bergen. De mosselverzending De vorige week werden van hier verzonden naar de diverse handelaren, ter doorzending naar België en Frankrijk en voor Re conservenindustrie ongeveer 5000 tonnen mosselen. Rechtstreeks naar België gingen plm. 300 ton nen. Aangevoerd uit de Wadden zee ohgeveer 400 tonnen mossel zaad. Het vissersvaartuig Bruinis- se 16, schipper P. de Koning, is Zaterdag voor de Belgische kust, waar het de haringvangst uit oefende door een mijnenveger van de Belgische marine geramd. Het schip werd ongeveer ter hoogte van de stuurhut getroffen en de Schipper die aan het roer stond kon zich ternauwernood ln veiligheid stellen. Het schip bleef drfjvende en ls door een Belgische visser in de haven van Ostende binnengebracht. - De vier samenwerkende bok; ken, Heracles, Bevrijding, Gier en Meeuw hebben het eerste stuk van het in 1943 door de R.A.F. in het Volkerak tot zinken ge brachte sleepschip „Elizabeth ge licht ai op de slikken gezet. Aan de berging van het tweede stuk wordt nog 'gewerkt. Ook op de Christelijke school alhier heeft thans een uitdeling van schoeisel en kleding uit Ame rika plaats gehad. ZIERIKZEE. Proces-verbaal. Dobr de gemeente-politie werd ■tegen N. J. V. te Noordgouwe, M. C. W. en A. V. alhier, proces verbaal opgemaakt omdat hun honden ln het jachtveld hazen opspoorden en achtervolgden. Tot ouderling in de Herv. Kerk te Domburg zijn herkozen de heren P. J. Almekinders en C. Louwerse; tot diaken dhr W. Provoost. In de plaats van dhr L. Verhage werd de heer P. Maranus gekozen. In de Ned. Herv. Kerk te Heinkenszand is tot ouderling gekozen de heer C. Constant en tot diaken dhr Jac. P. v. Liere. In d^Geref. Kerk werd dhr P. v. d. Guchte tot ouderling en dhr Matth. Zuidweg tot diaken gekozen. m Te Kruiningen werd de heer D. Nouwt herkozen tot ouder ling der Ned. Herv. Kerk en de heren H. Y. d. Velde en C. Ligt- Koop voor „hem'* een „PHÏLlSHAVE". Dat is een cadeau naar het hart van iedere man. Dat herinnert hem iedere morgen weet opnieuw aan U! EUctriich droogscheerapparaat h.v. pms' verkq0p miiv. nederland, eindhoven' (Ingez. Med.) hartSchenk tot diakenen. Ten gevolge van uitbreiding der ker- keraad werden eveneens tot diakenen gekozen de heren M. Wondergem en H. Kroon. Bij herstemming werden in het kiescollege van de Ned. Hervormde Kerk te Bruinisse gekozen de heren W. Jumelet Azn. en P. A. van Duin. Diensttijden P.T.T. op de a.s. feestdagen. ln verband met de P.T.T.- dienst op de a.s. feestdagen en met Oud- en Nieuwjaar is de na volgende regeling getroffen: Op 25,en 26 Dec. a.s. zijn de kantoren opengesteld als op Zondagen. Op 27 Dec. (Zaterdag) zijn de kantoren normaal open als op Zaterdagen, echter zullen op die dag 2 briefpostbestellingen plaats vinden en zal aan de busrecht- houders gelegenheid worden ge geven de voor hun bestemde post 's middags af te halen. Op 31 Dec. a.s. zullen, wat be treft de postdienst, de kantoren alsmede de postagentschappen na 15 uur gesloten zijn voor de behandeling van alle geldzaken en na 17 uur voor de overige postale dienstonderdelen. Op 1 Jan. a.s. is de openstelling voor de postdienst als op Zondagen, echter zal één briefpostbestel ling worden uitgevoerd. Kerk en Zending. Ned. Herv. Kerk. Beroepen te Colijnsplaat, A. de Bruyn te Werkendam; te Oude- Mirdum, Th. Hettinga te Baren- dreeht; te Winschoten (evangeli satie), L. Emmerzaal te Ommen; te Soest (5e pred. pl.), G. Hars- dorff te De Waal (Texel). Aangeriomen naar Aardenburg (Z.-VL), L. S. Blom te Groote- gast; naar Westzaan, H. Bax te Oisterwijk. Bedankt voor Hazerswoude, G. J. van Andel te Rinsumageest (Fr.). Geref. Kerken Beroepen te 's-Gravenland, G. K. Geerds te Deiber; te Ferwerd, P. van Til, laatstelijk legerpred. in Npd.-Indië; te Goenga, F. Hol- werda, cand. te Wolvega; te Har derwijk (vac. dr J. W. van den Bosch), C. Houtman te Bode graven; te Sliedreeht, R. Ooster- hoff te Hoofddorp. Bedankt voor Amsterdam (Z.), J. M. Mulder te Rotterdam (Z.l; voor Dalfsen, T. Lopers te Gla- nerbrug; voor Hilversum, K. J. Pilon te Haren (Gr.). Aangenomen naar Wagenbor gen, H. Fransen, legerpred. met verlof te Amersfoort. Chr. Geref. Kerken. Tweetal te Lisse, W. Heerma te Rotterdam (C.) en J. M. Vis ser te Hoogeveen. Beroepen te Almelo, A. Hilber* te Assen Geref. Kerken (Art. 31). Beroepen te Breukelen, J. F. Wijnhoud te Middelstum. Vrij Evang. Gemeente. Beroepen te Heerde, P. B. Mul ler te Nijenrode. Aensterdamsche Effectenbeurs. Slotkoersen op 16 December 1947 medegedeeld door Incasso-Bank N.V., Goes. Nederl. 1938 100 99%. dito 1947 98'/„ 98 dito 1937 985/i« 98% Dollarlen 100*/„ loo1/* Ned. N.W.S. 81% 81% Spaarcert. 101%, 101s/„ Indlë 1937 96% 96»/,, Kol. Bank 98% N. I. Hand Bk. 3 03% 102% N. Hand My. 160% 159% A.K.U. 169% 170% Bergh. Jurg. 298% 298 Berkel. Pat. 112% 112%' Calvè Delft 181% 182 Centr. Sulk. Fokker -,169% 160% Gelder Zn. 150% 150% Hoogovens 175% 174% Unilever 285% 285% Ned. Ford. 340 345 Ned. Kabel 300 299% Philips Gl. 359 356% Wilton F. 206 207 Billiton Ie. 510 dito lie 440 Dordt Olie 265% 265 Kon. Olie 290% 286% A'dam Rubber 146% 146% Band. Rubber 129 D. Bat. Rubber 108 108 O. Java Rubber ,76 Serbadjadi 89 89 H. Am. Ujn 194 193% J. C. Japanlijn 151 152 K. N. Stoomb. 186% 185 Kon. Pakket*. 177% 175 Scheepv. Unie 195% 194% Rott, LloyU 162 159 Stv. Nederland 169 166% H. V. A. 221% 220% Java Cult. 107 107 N.I.S.U. 116 118 Vorstenl. 55 54%' D. Bat Mij 141 Deli Mij. 161 159%' Senembah 139% Muller Ie 177 179 Idem He 159 157 A'dam Bank 158% 158 Holl. Bk. Unie 213 215% Incasso Bank 160 160 Rott. Bank 150% 152%* Tw. Bank 172% 173 Anaconda 35% 35% Beth. Steel 103 103% Chrysler Gen. Motors 59 59% Inter. Nick. 27 27 Kennecott 47% Rep. Steel 26% U.S. Steel 79% Cit. Service 40 39% N. American 18% Cont. Oil 53% Midcont. 47% 47% Phil. Oil 60 59% Shell Un. 33% 33% Tide Wat. 23% '23% Baltimore 11% 11% Miss. K. T. - Pennsylv. 16% N. Y- Centr. 13% Claims Dordtsche Olie f74850 f746.— Claims Kon. Olie f879.— f862.—

Zeeuwsch Dagblad | 1947 | | pagina 3