KORT ZWAAR VERZILVERD? Oponthoud door afgekeurde velden. Éénruiters zending DE GROTE REIS VAN^g m <jê6dte*%, dat moeit yn doe!mist .«sar „De IVIagneet" A. cU JMkae-U Kasglas. Voor St. Nicolaas. DE WEEFSTOEL, flink Dienstmeisje kunde onder leiding van de heer K. Goudzwaard haar 7e jaarvergadering. De jaarverslagen, die van een goed verenigingsleven getuig den, werden gelezen en goedge keurd. Daarna had uitreiking plaats van de prijzen aan de winnaars van de Bloementen toonstelling 1947. De bestuursverkiezingen, dié gehouden moesten worden, we gens algehele aftreding van het zittende bestuur werden tot een volgende vergadering uitge steld. De inleiding die de neer S. K. Phaff zou hcuden over „Plan tenziekten onzer siergewassen' moest helaas, wegens het late uur, vervallen. Na de rondvraag sloot de voorzitter de vergadering. KAPJXLE. Vrijdagavond vergaderde de af deling Kapelle van de Nederlandse Chris Lelijke Vrouwenbond. De heer J. C. Keim behandelde voor deze avond het onderwerp „Ester". Vrijdagavond vergaderde in het gebouw Obadja de Werklie- de ereniging V.I.O.S. De aftredende bestuursleden do heron A. Paauwe, P. Glas en - L. Oc'e werden herkozen. Ook de ai i edejide bestuursleden van het ziekenfonds t.w. de heren J. Sinke, P. Glas en L. Oele werden herkozen. De heer J. Sinke werd als afge vaardigde voor Wijkverpleging benoemd. D« uitkering en de contributie zullen voor 1948 weer hetzelfde blijven. BIEZELINGE. Propaganda-avond Nederlands Bijbelgenootschap. Maandagavond vergaderde de afdeling Biezelinge van het Ned. Bijbelgenootschap onder leiding van de voorzitter, de heer Joh. v. Liere. Door de heer Coumou werd een lezing gehouden over het werk van het Ned. Bijbelgenootschap, welke met lichtbeelden werd toe gelicht. De matig bezochte ver gadering werd door Ds van 't Hooft gesloten met gebed. KRABBEND :j;£E. Nederlandse Fruittelers- organisatie. De afd. Oost-Zuid-Beveland der Néd. Fruittelers Organisatie hield alhier haar algemene ledenverga dering onder voorzitterschap van de heer Th. L. Vogelaar. Als spreker trad op de heer J. D. Wouterse te Rtlland-Bath, met als onderwerp „Mijn reiservaring en de Fruitteelt in Engeland". Dit werd toegelicht met een door hem zelf genomen film. 't Was een mooie en leerzame avond, die door een groot aantal leden werd bezocht. Nadat nog enkele vragen wa ren gesteld,- die dooj spreker werden beantwoord, sloot dé voorzitter deze gezellige verga dering. OVEZANDE. Röntgen-onderzoek. In het kader van de T.B.C.-be- strijding in de zak van Zuid-B|ve- land, kwam de Zweeds Rode- Kruiswagen ook hier. Ongeveer driekwart van de be volking, die zich de ernst van de zaak bewust scheen te zijn, heeft zich aan het röntgen-onderzoek onderworpen. VEERE. Tot ouderling en diaken in de Gereformeerde Kerk alhier zijn respectievelijk benoemd de heren D. Coppoolse en C. Caljouw. In verband met het feit, dat de heer A. Bruggeman wegens zijn ongesteldheid niet langer in staat is het hotel-café-restaurant „De Campveerse Toren" langer te exploiteren, heeft de raad der ge- me "ite, van wie dit gebouw eigen dom is, besloten het onderhands te verpachten aan de heer A. H van Cranenburgh te Delft. Het beplantingsplan voor de gemeente Veere, waarvan de uit voering, zoals bekend, is opgedra gen aan de Wed. P. de Jongh te Goes, Is door de Commissie Over leg inzake landschapsherstel te 's-Gravenhage, goedgekeurd, zo dat een dezer dagen met de uit voering kan worden begonnen, Door de Rijkswaterstaat is op haar eigendommen reeds een be gin gemaakt met de beplanting, terwijl ook op het plein bij de Campveerse Toren op 4 Novem ber j.l. door studenten een bopmp- je werd geplant. Het ligt in de bedoeling, even als ln de meeste andere Walcher- se gemeenten gebeurd ls, aan de beplanting schoolkinderen te laten deelnemen en daarvoor een oor konde uit te reiken. BIGGEKERKE. Vorige week vergaderde h-R Bestuur der Oranjevereniging onder leiding van de waarne mend voorzitter dhr A. de Voogd. Besloten werd om met het geven van een avond te vachten tot het volgend jaar. i£r zal getracht worden dan een spel op te voeren, dat verband houdt met de bevrijding van ons vaderland. GRIJPSKERKE. Zaterdagmiddag j.l. vergader de de afd. van de C.B.T.B. on der leiding van de voorzitter dhr A. P. Koster. Na opening sprak drs Knibbe, provinciaal secretaris, te Goes, over „Be- drijfspensioen in de land- en tuinbouw". In een duidelijk betoog zette spreker deze aangelegenheid uiteen. Genoemd werden de re sultaten voor de werknemers welke zijn ouderdoms-pensioen op 65-jarigen leeftijd, Invalidi teitspensioen, Weduwen- en Wezenpensioen; ook voor de Heine zelfstandigen wordt in die richting gewerkt. Spreker meende, dat de Christen boe- ren en tuinders hun medewer king niet mogen onthouden. Een drukke en leerzame bespreking volgde. SOUBURG. Beplanting Speelterrein. Zaterdagmiddag werd door de buurtvereniging Nw. Vllssingse- weg een boomplantdag gehouden op de kinderspeelplaats, waarbij o.m. aanwezig waren, Ir. Wiebus en dhr Hendrikse namens de Rijkswaterstaat, en de heren de Muynck en Wagensvelt namens de Stichting „Nieuw Walcheren", benevens vertegenwoordigers der Souburgse Oranjever. De heer L. M. Naaktgeboren wees er in een korte toespraak als voorzitter der buurtver. op, dat de taak dezer buurtgemeen schappen niet meer uitsluitend is gericht op het organiseren van feesten e.d. maar thans-ook daad werkelijk gaat optreden bij de verfraaiing der buurt. Spr. bracht dank aan de Stich ting „Nieuw Walcheren" voor de schenking van f 175.aan plant- materiaal. Hierna werd overgegaan tot de beplanting. Bovengenoemde verte genwoordigers planten allen een kastanje, terwijl de kinderen een aantal populieren planten. ZAAMSLAG. Jaarvergadering J.V. - en M.V. De Geref. J.V. „Samuël" en de Geref. M.V. „Ora et Labora" Kielden Zaterdag o.l.v. de heer W. Dieleman hun jaarvergade ring. Uit het jaarverslag bleek, dat beide verenigingen winst mochten boeken over het afge lopen jaar. In het verslag wekte de secr. op tot actief meeleven en het voeren van propaganda. Na declamatie kreeg ds H. Pestman het woord die sprak naar aanleiding van Ps. 110:3. Hij wees op het uitnemend voor recht der jongeren en hun dure verantwoordelijkheid. Onze jeugd moet leren de wapenen te hanteren en daarvoor zijn de jeugdverenigingen nodig. Na aeze gloedvolle rede werd door een zangkoor enkele nummers ten beste gegeven. Verschillen de schetsjes werden verder op gevoerd, waarvan de historische revue Willem Derks en het ta bleau „Erfdeel en taak" opvie len. Het propagandastukke v?" C. Rouw „Ga mee naar de J.V.' viel zeer in de smaak. BRUINISSE. Export mosselhandel loopt terug. De mosselhandel ondervond vorige week de terugslag van de politieke verwikkelingen in Frankrijk. In totaal gingen on geveer 4S50 tonnen mosselen van de. kwekers te Bruinisse naar de handelaars te Yerseke en elders. Naar België gingen per eigen vaartuig ongeveer 350 tonnen. Aangevoerd werden pl.m. 809 tonnen mosselzaad uit de Waddenzee. Botsing. Waarschijnlijk wegens het slechte zicht tengevolge van de sneeuwval, reed Zaterdagmor gen een auto van de firma van der Wekken te Zierikzee op qen vrachtauto van de firma IJzelen- berg, die geparkeerd stond bij garage Elenbaas. De laatste auto werd daardoor tegen de benzinepomp gedrukt, die zwaar werd beschadigd, evenals de auto die de aanrijding veroor zaakte.* De wagen van de firma I.Tzelenberg bekwam lichte schade. HAAMSTEDE. Zendingsavond. Een dezer dagen werd te Burgh een Zendingsavond ge houden voor Haamstede en Burgh onder leiding van Ds Enklaar. Ds Wetstein sprak hier over de oprichting der Zen- dingsvereniging op 19 Decem ber 1747, waarbij hij een over zicht gaf van zijn'32-jarige zen- dingsarbeid op Nieuw Guinea, een arbeid, waarbij veel moei lijkheden overwonnen moesten worden. Na het beantwoorden van enkele vragen sloot Ds Wetstein de avond met dankge bed. Propagandavergadering C.N.V. In het kader der November- actie van het C.N.V. werd ook Alhier een propagandavergade ring gehouden. De avond die voorbereid was door de pas op gerichte besturenbond Westelijk Schouwen werd door de voorz. dhr J. Bouw/nan na gezamenlijk zingen met Schriftlezing en ge bed geopend. De Chr. Zangver. te Haamstede zong daarna enkele nummers. Als eerste spreker sprak dhr A. de Bloeme uit Vlaardingen met als onderwerp: „Vernieu wing der samenleving". In een helder betoog zette spreker uiteen op welke grond slag deze vernieuwing zal moe ten plaats vinden. Vervolgens sprak dhr Vinger ling uit Goes over „De plaats en de taak die de arbeider in deze vernieuwing der samen leving heeft". Met vuur heeft deze spreker het woord gevoerd over de opdracht die de arbei der ieder voor zich van Gods wege heeft ontvangen. Nadat het koor nog enkele nummers had laten horen sprak Ds van Swighem een kort maar daarom niet minder gloedvol slotwooitl. Pe ruim 160 bezoekers heb ben geen spijt gehad deze avond te hebben bijgewoond. Aan de uitgang werd een collecte voor het D.E.L.-fonds gehouden, die f 22 opbracht. Enkele nieuwe le den gaven zich reeds op. RENESSE. Uitvoering „V.Z.O.S." Vrijdagavond heeft de Zang vereniging „V. Z. O. S." haar jaarlijkse uitvoering gehouden. Onder leiding van directeur Kooman werd een tiental zang nummers verdienstelijk ten ge hore gebracht. Ook het opgevoerde toneelstuk viel zeer in de smaak. Nadat burgemeester van Kloos ter, mevr. BootRotte en de heer1*!. Rademaker enkele waar* derende woorden hadden ge sproken, sloot de heer M. de Feiter de avond. Benoeming. De hier J. P. v. Klooster, al hier^ is bevorderd tot Hoofd inspecteur der algemene Poli- tietroepen te Pontianak (Bor neo). Koster Ned. Herv. Kerk. Met ingang van 1 Januari 1948 is de heer L. W. de Feiter Zaterdagmiddagvoetbal Wemeldinge omzeilde lastige klip. De eerste Zaterdag, dat stagnatie ontstond door afgekeurde velden leverde slechts twee uitslagen op. Wemeldinge keerde als overwinnaar van de lastige reis naar Nieuwdorp terug, waar met 13 gewonnen werd. De leiders van 2 B, Krabbendijke II, be-" zochten de hekkesluiters, Kloetinge II, en het werd een formi dabele uitslag met dubbele cijfers (212). Kloetinge liet verstek gaan tegen Wissenkerke en krijgt daarvoor twee verliespunten op de lijst. Een mooie geIe"e-Vid om weer eens balans op te maken. Ie Klasse: Doelpunten gesp. gew. gel. verl. v. t. Pnt. Wemelding I 12 9 1 2 26—16 19 Krabbendijke I 11 8 1 2 34—15 17 Arnemuiden I 11 7 0 4 23—11 14 Rilland Bath I 11 5 1 5 23—19 11 Kloetinge I 10 5 1 4 27—19 9* Nieuwdorp I 11 3 2 6 16—25 8 Colijnspl. Boys I 11 4 0 7 15—25 8 Wissenkerke I 11 4 0 7 17—36 8 Yerseke III 10 1 0 9 10—27 2e Klasse A: Wolfaartsdijk I 12 9 2 1 51— 9 20 Kortgene I 12 9 1 2 82—19 19 12 7 2 3 .39—20 16 's-H. Arendskerke II 11 7 0 4 43—47 14 Kattendijke I 12 5 3 4 32—36 13 Arnemuiden II 11 4 4 3 25—18 12 11 4 2 5 22—27 10 Bevelanders I 12 2 2 8 20-45 6 Nieuwdorp II 12 0 4 8 18—40 4 Nieuwland I 11 0 2 9 11—82 2 2e Klasse B: Krabbendijke II 10 10 0 0 82—11 20 Rilland-Bath II 10 6 2 2 38—18 14 Wemeldinge II 9 6 1 2 25—19 13 Kats II 10 5 1 4 2328* 11 Colijnspl. Boys II 7 5 0 2 20—19 10 's-H. Hendrikskinderen I 5 4 0 1 18— 8 8 Wolfaartsdijk II 9 2 0 7 12—26 4 Kortgene II 9 2 0 7 14—41 4 6 0 6 10—22 n Kloetinge II 9 0 0 9 14—54 0 Kloetinge I twee winstpunten in mindering wegens niet opkomen op 29 November 1947 tegen Wissenkerke I. aangesteld als koster in de Ned. Herv. Kerk, inplaats van de heer C. v. d. Have, die reeds vorig jaar ontslag heeft aange vraagd. Bijeenkomst „Volksonderwijs West-Schouwen". Vrijdagavond vergaderde de vereniging „Volksonderwijs W.- Schouwen". Na opening sprak ae heer J. J. Spanjaard over doel en wezen der vereniging. De heer-J. L. K. leverde daar na een inleiding over het boek van Piet Bakker „Ciske de Rat". Nadat nog enkele films over de schoonheid en de wederwaar digheden waren vertoond, sloot de voorzitter, de heer J. Vrie- sendorp, deze vergaadering. ST. PHILIPSLAND. Premiekeuringen. Vorige week hadden de premie- keuringen plaats voor hengsten en merries. De uitslagen waren als volgt: Merries grote maat: I. Nel van Heenwerf, eigenaar S. Wisse Jzn., Anna Jacoba Polder C 61; H. Queeny van Vredenburg, eigenaar C. H. A. Stols, St. Philipsland B 39; III. Quirina van Vredenburg, eigenaar C. H. A. Stols, St. Phi lipsland B 39; IV. Rozette, eige naar M. D. Moelker, Nieuw-Vosse- meer 241; V. Anita van deHeren- polder, eigenaar G. de Jager, Nieuw-Vossemeer 242; VI. Alie van 't Sas, eigenaar van S. Wisse Jzn., Anna Jacoba Polder, C 61; VH. Jeanette van Henriëttehoeve, eigenaar J. A. Stols, St. Philips- land B 120. In de kleine maat werden ge classificeerd: I. Juliana van Henriëttehoeve, eigenaar J. A. Stols, St. Philips- land B 120; H. Arna van de He renpolder, eigenaar G. de Jager, Nieuw-Vossemeer 242; Hl. Alma van de Herenpolder, eigenaar S. Wisse Jzn., Anna Jacoba Polder, C 61. Vooral de kopnummers onder de merries doen goede fokmerrles verwachten. Ondanks de vrij ongunstige weersomstandigheden verliep deze keuring vlot. De heer J. Rus te Goes is met ingang van 1 Januari 1948 be noemd tot technisch ambtenaar bij de Rijkswaterstaat, met standplaats Hansweert. De brigadier bij de Rijkspoli tie te Souburg de heer A. v. d. Putte is in gelijke betrekking overgeplaatst naar Colijnsplaat De bazar welke ten bate van het Zondagsschoolgebouw te Kruiningen werd gehouden heeft f 3000 opgebracht. De oogstcollecte, te Renesse gehouden tijdens de dienst der Evangelisatie, bracht een bedrag op van f 414,05. Bij de herstemming voor een notabel in de Ned. Herv. Kerk te Bruinisse tussen de heren Jac. Padmos en M. E. Jumelet werden 20 stemmen uitge bracht op de heer Padmos en 19 op de heer Jumelet, zodat eerstgenoemde werd gekozen. In de Geref. Kerk te Zaam- slag werden tot ouderlingen ge kozen de heren M. L. de Blaay, F. de Koeyer en J. Flipse en tot diakenen, de heren M. A. van de Ree en A. J. Wilhelm. In de Geref. Kerk (art. 31) te Zaamslag werden tot ouder lingen gekozen de heren A. de Bruyhe en C. K. Herrebout en. tot diaken de heer A. den Ha mer. De Geref. Kerk te Zoutespui koos tot ouderlingen de heren Jac. Dieleman en S. van Harm en tot diaken de heer P. Witte. Tot notabelen der'Ned. Herv. Kerk te Krabbendijke zijn her kozen de heren H. Schouwenaar en H. LobbezooKloosterman. In de plaats van de heer D. Wa verijn, die niet meer voor stem ming in aanmerking wilde ko men, is nu gekozen de heer J. Oosterlee. Examen godsdienstonderwijzer. Het classicaal bestuur van Dordrecht heeft na gehouden examen de acte godsdienston derwijs in de Ned. Herv. Kerk verleend aan Mej. H. Busirik en de heer J. W. .1. v. d. Rey- den, beiden te Dordrecht. SCHEEPVAARTBERICHTEN. 1 Dec.: Te Vlissingen aange komen: m.s. Reiger uit zee; En gelse sib. Zeelandia van Ply mouth; slb. Pernis van Antwer pen. Gepass. naar Antwerpen: s.s. Maaskerk van Amsterdam; m.s. Maraat V van Huil. Gepass. van Antwerpen: m.s. Majorie van Gent naar Rotterdam; slb. Ganges naar Maassluis; m.s. Kijkduin naar Yersey; m.s. Zeehond naar Oslo; m.s. Frans naar Silvestone. 2 Dec.: Van Vlissingen ver trokken: m.s. Reiger naar Ant werpen; m.s. Wea naar idem; m.s. Maria naar Ipswich; Eng. slb. Zeelandia naar Lowestoft. Gepass. naar Antwerpen: m.s. Leuvehaven van Rotterdam; m.s. Adm. de Ruijter van Char leston; m.s. Diana van Liver pool. zijn beweren door ambtenaren van de R.V.I. te Middelburg gepleeg de onregelmatigheden en over het opbergen van koper en wapens of munitie in het gebouw der R.V.I., tengevolge waarvan de Duitse po litie een onderzoek ln stelde, werd vervallen verklaard, omdat hij reeds door een uitspraak van een zuiveringsinstantie werd getrof fen. Tribunaal Middelburg. Ned. Herv. Kerk. Beroepen te Heino (toez.), M. C. Groenewoud te Heemse; te Vierhuizen-Zoutkamp (Gr.) (toez.), A. Sluiter te Midlum; te IJmuiden, D. C. van Wijngaar den te Honselersdijk; te Lands meer, G. M. H. Winter te Oos terend (Texel); te Hilversum (vac. A. C. Diederiks en dr A. A. v. Ruler), J, v. d. Blink, cand. en hulppred. te Utrecht (oud- pred. van Ned.-Indië) en H. W. Hielkema te Hellendoorn; te Sellingen, M. Hylkema te Kloos terhaar. Bedankt voor Aalst (Gld.), J. Enkelaar te Leerdam; voor Assen (vac. Keers), J. S.treef- land te Almen (Gld.); voor Oudega-Kolderwolde, S. de Vries te Siddeburen; voor Schar- liegoutum, J. C. v. Nieuwkerken te Vuren en Dalem; voor Ug-1 chelen, H. van Arkel te Gelse- laar; voor Leerbroek, J. Dos- man te Schelluiden. Geref. Kerken. Tweetal te Zwammerdam, H. Wagenaar te Willemstad en J. Koolstra te Kruiningen. Beroepen te Delfzijl, T. Lopers te Glanerbrug; te Nederhorst den berg, J. E. Hendriks te West broek; te HornhuizenKlooster buren, G. Meijering, cand. te Leiden; te Huizum, dr J. C. A. van Loon, stud. pred. te Delft: te Zoetermeer, M. Rost te Sleeu- wijk. Bedankt voor Koudekerke en Loppersum, S. v. d. Bos te Nieuwlande; voor Nijmegen, P. W. van der Veen te Broek onder Akkerwoude; voor Ijlst, H. de Zwart te Warffum. Geref. Kerken (Art. 31). Beroepen te Rotterdam, H. Veldman te Den Bosch; te Hoorn- Enkhuizen en te Pernis, G. A. Jansen, cand. te Bergentheim. Bedankt voor Delfzijl, L .J. Goris te Emmer-Erfseheidenveen. Chr. Geref. Kerk. Beroepen te Arnhem, C. Smits te Driewegen. Bedankt voor Werkendam, J. C. v. Ravenswaay te Zaamslag. Geref. Gemeenten. Bedankt voor IJselmonde, M. Blok te Zeist. Chr. Geref. Kerken. Bedankt voor Werkendam, J. C. v. Ravenswaay te Zaamslag. Ds G. R. Kuyper. Ds G. R. Kuyper, de nestor van de predikanten van de Geref. Kerk van Rotterdam- Kralingen, die 1 Jan. a.s. roet emeritaat gaat, gaat zich met terwoon vestigen in zijn ge boorteplaats te Hilversum. Opzichter over Russische en Poolse gevangenen? Maandagmorgen kwam o.m. voor de 32-jarige Middelburgse bouwkundig opzichter R ij k O. Mulder, die vanaf October 1943 lid van de N.S.B. was geweest en eveneens van het N.A.F. In 1942 schreef hij een brief aan Münzer met het verzoek hem een werkkring in Duitsland te bezor gen. Ten behoeve der D. Weermacht was hij werkzaam op het vlieg veld Vlissingen, ten kantore van de Betriebsdtenststelle en de Bau- leltung te Middelburg. In Duitsland trad hij op als op zichter of voorman van de aldaar tewerkgestelde Nederlandse ar beiders, die hij bedreigde met door D. te nemen maatregelen; hij rap porteerde bij zijn Duitse chef, dat enige arbeiders niet wilden wer ken, tengevolge waarvan deze zich voor de D. politie moesten verantwoorden. Besch. verklaarde, verplicht te zijn geworden tot de functie van voorman en de arbei ders niet te hebben bedreigd. Mulder ontkende tevens, dat hij in Duitsland ten behoeve van de Grüne Pollzel als baas of opzich ter over Russische en Poolse ge vangenen ls opgetreden. Besch. had geen verdediger. Uitspraak over 14 dagen. Uitspraken van Maandag 1 Dec.: Pieter Breed, bloemist te Middelburg: 2 jaar intern., waar van 6maanden onvoorwaardelijk en eindigend op 1 Mei 1948, an derhalf jaar voorw. intern, met een proeftijd van 3 jaar en onder toezichtstelling S.T.P.D.verb, verkl. van f 6000 en ontz. rech ten. Pieter Kievit, garagehou der te Middelburg: besch. verval len. Jacobus Joh. Boele, slij per te Dordrecht: besch. vervallen Ook de beschuldiging tégen de 51-jarige technisch ambtenaar Petrus Joh. A. Assel- bergs te Maastricht, wie ten laste werd gelegd, dat hij in 1943 aan een tweetal N.S.B.-functio- narissen van het Vervoersfront Turndag op 2e Pinksteren. In de Zaterdag gehouden ver gadering van het Zuider Gewest van het Ned. Chr. Gymnastiek- verbond werd besloten tot het organiseren van een turndag te Goes op de 2e Pinksterdag, 's Morgens zullen wedstrijden ge houden worden en 's middags demonstraties. Officiële Publicaties. Etalageverlichting. B. en W. van Middelburg ves tigen er ten overvloede de aan dacht op, dat etalageverlichting na verplichte winkelsluitingstijd verboden is. De etalageverlichting dient dus na 18 uur (voor detijdvakken 1 t.m. 5 en 22 t.m. 24 Dec. a.s. na 22 uur) te worden gedoofd. Voor winkels, waar dit gebod na deze waarschuwing nog over treden wordt, zal gedurende meerdere dagen de electrische stroom worden afgesloten. Distributiekring Zierikzee. Na-uitreiking toeslagkaarten. De na-uitreiking van toeslag- kaarten bijzondere arbeid zal plaats hebben te Zierikzee op Donderdag 4 December 1947 van 912 uur. Wat brengt de radio?^ Donderdag 4 December. HILVERSUM I, 301 M.: 8.00 Nieuws; 8.45 Gram.; 9.15 Mor genwijding Ds E. H. Blaauwen- draad, Ned. Herv. pred. te Utrecht 9.30 Concert; 10.30 Van vrouw tot vrouw; 10.35 Gram.; 11.00 Vrou wen en de omroep; 12.38 Pierre Palla-orgel; 10.00 Nieuws 1.15 Metropole orkest; 2.00 „Boeken van oudere meisjes"; 3.00 Voor zieken en gezonden; 4.50 St. Nico- laas liedjes; 5.00 Kaleidoscoop; 5.20 Welk dier deze week? 6.00 Nieuws. 7.05 Bernard Person. 7.45 Regeringsvoorlichtingsdienst8.00 Nieuws; 8.15 Philh. orkest; 9.15 Hoorspel; 10.45 Prijzenpolitiek; 11.00 Nieuws. HILVERSUM II, 415 M.: 10.15 Morgendienst; 10.45 Zang; 11.00 Radio-ziekenbezoek; 11.45 Canta te; 12.30 Weeroverzieht; 1.00 Nieuws; 2.00 Continental quintet; 2.40 Voor de vrouw; 3.00 Piano spel; 3.15 Strijkkwartet; 4.00 Bij bellezing; 4.45 Gram.; 5.00 Radio jeugdjournaal 5.30 Geestelijke liederen; 5.50 Het rijk overzee; 6.00 C.N.V. kwartier; 6.30s Dubbel- mannenkwartet; 7.00 Nieuws; 7.45 Geneeskunde hier en in tro pische landen; 7.30 Actueel ge luid; 7.45 Gram.; 8.00 Nieuws in 't kort; 8.15 Studio ster-avond „In Spaanse sfeer"; 9.30 De vaart der volken; 9.50 Met band en plaat; 10.30 Nieuws; 10.45 Avond overdenking; 11.00 Radio cemba- inlichtingen verstrekte over naar logezelschap. Asnsterdamsche Effectenbeurs. Slotkoersen op 2 December 1947 medegedeeld door: Incasso-Bank N.V. Goes. Néderl. 1938 100 100 Scheepv. Unie 191% 193% dito 1947 97 97% Rott. Lloyd 159 158% dito 1937 98% 98% Stv. Nederl. 168 169% Dollarlen. 100 100% H.V.A. 222 222 Ned. N.W.S. 80% 81 Java Cult. 105 104% Spaarcert. 101%, N.I.S.U. 117% 115% Indlë 1937 96% 96 Vorstenl. 57% 56% Kol. Bank 97% D. Bat. Mij. N. I. Hand. Bank 100% 100% Deli Mij. 156% 155% N. Hand. Mij. 137% 136% Senembah A.K.U. 164% 163% Muller Ie 175 175 Bergh. Jurg. 297 297 dito ne 159% 159 Berkel Pat. 112 110% A'dam Bk. 154% 157% Calvé Delft 176% 178% Holl. Bk. Unie 212 213 Centr. Suik. 205 209 Incasso Bank 158% 159% Fokker 164% 168 Rott. Bank 149 154 Gelder Zn. 145% 144% Tw. Bank 164% 167 Hoogovens 169% 167% Anaconda 36% 36% Unilever 284% 281 Beth. Steel 101% 103 Ned. Ford 366 350 Chrysler 124% Ned. Kabel 292 294 Gen. Motors 59% 60 Philips Gl. 363 361% Inter. Nick. 27% 27% Wilton F. 209 208% Kennecott. 47% 48 Billlton Ie 487 Rep. Steel 27 dito lie 404 U.S. Steel 77% 78% Dord. Olie 364 277excl. Cit. Servi"" 37% Kon. Olie 307% 304% N. Amerlcr- 17% A'dam Rubb. 148% 147 Cont.Oil. 48 49 Band. Rubb. 128 126% Midcont. 43% 44% D. Bat. Rubb. 110% 107% Phil. Oil 57 O. Java Rubb. 80% 80 Shell Un. 31% 31% Serbadjadi 90% 89 Tide Wat. -21% 22% H. Am. Lijn 184% 185 Baltimore 10% 10% J. C. Japanl. 152% 151 Miss. K.T. 3% K. N. Stoomb. 186 186% Peènsylv. 15% Kon. Pakketv. 173 175 1 N. Y. Centr. 11% Claims Kon. Petroleum f 969 f 952 DOOR TON JOOP SCHELTENS De Japanse minister van Ver voer heeft zijn ontslag ingediend. Hij zou dit besluit hebben moeten .nemen omdat zijn zoon bij een zwartehandel-affaire is betrok ken. 181. "Wat is de tram vol! De mensen zitten en staan er op elkaar gepakt als haringen in een tonnetje. En tussen die mensen in zitten Ties en Thijs. Ze zitten wel erg benauwd, maar dat is het ergste niet. Telkens stopt de tram by een halte. Gelukkig er gaan meer mensen uit dan er in komen. Nog tien minuten blijven de vriendjes zitten. Dan stappen ze uit. Hier is 't station. 182. Wat een geweldig groot gebouw, dat station. En wat een mensen. De jongens zoeken hun weg door de drukte. Ties gaat naar een loket en vraagt twee kaartjes naar Rotterdam. Maar de meneer achter dat loket zegt: „Je hebt te weinig geld, jonge heer. Je kunt wel kaartjes krij gen tot Brussel". Ja, wat nu?.... Met dankbaarheid en blijd schap geven wij kennis van de voorspoedige geboorte van ons Dochtertje en Zusje CORNELIA TANNETJE. C. FRANCKE. L. FRANCKE— DE VISSER. TANNY. Oos—apelle, 1 Dec. 1947, Domburgseweg 74. Heden werd na een ziekte van 6 weken, nog plotseling van mij weggenomen, mijn in nig geliefde Echtge noot, de Heer W. VIJVERBERG, in de ouderdom van 63 jaar en 3 maanden. J. VIJVERBERG- VAN DEN BERG. Goes, 2 Dec. 1947. 's-Gravenp.weg 58. De begrafenis zal plaats hebben op Vrijdag 5 December a.s., om 2 uur, op de Algemene Begraafplaats te 's-Gra- venpolder. Damesportemonnaie ƒ1.25 tot 9.50 Vulpenétui ƒ0.85 tot 2.9() Poederdoos ƒ5.50 tot ƒ12.90 Zaktoilet ƒ0.85 tot 2.75 Herenportefeuille ƒ4.50 tot ƒ14.75 Herenportemonnaie ƒ3.75 tot 9.50 soes VOOR JONGENS Mecanodozen Drukkerij en, Verfdozen, Spoortrei nen, Bromtollen, Kruiwa gens, Trekwagens, Hijskra nen, Bouwdozen, Karl May- boeken, Passerdozen, Vul potloden Schetsboeken, Zakmessen, Padvindersrie- men, Monopoly-, Dam- en Schaak- en tal van andere spelen. VOOR MEISJES .Poppenwagens en -wiegjes, Fornuisjes Winkeltjes, Weegschaaltjes Geklede Poppen, Serviesjes, Pop- penmeubeltjes, Borduur-, Vlecht- en Naaidozen, dege lijke Tafels en Stoeltjes, Meisjesboeken, Schoolétui's, Kleur- en Prentenboeken. Vlasmarkt 31 - Middelburg GOES, Telefoon 2138, MIDDELBURG, Tel. 2526. ontvangt geregeld grote partijen en Niemand, die bonnen heeft, behoeft op glas te wachten. Grote voorraad Poppen- wiegjes, Kinder-regencapes, Regen-Hoofddoekjes, Re genkapjes, Eau de Colog ne, Kammen, Borduurzij, Breiboekjes, Scharen, enz. Langeviele 3 - Middelburg. ROOMSTELLEN EIERSTELLEN BROODSCHALEN BONBONSCHALEN KINDERBEKERS TAARTSCHEPPEN GEBAKVORKJES LEPELTJES JAMLEPEL' FIJNE POEDERDOZEN ASBAKKEN, enz., enz. Prima kwaliteit De nieuwste modellen Korte Noordstraat 6, MIDDELBURG. Mevrouw TEN KATE, Ra velijn De Grenadier 15, Goes, vraagt een Loon 45.tot 50.per maand.

Zeeuwsch Dagblad | 1947 | | pagina 3