«JravimitóÉ» GEMEENTERADEN Vijf en twintig jaar dierenarts op WalGheren. DE GROTE REIS VAN zending „NAAR VERNIEUWING DER SAMENLEVING." Onder het motto „Naar ver nieuwing van onze samenle ving" belegt het C.N.V. in deze weken vergaderingen in diver se plaatsen van Zeeland. Vrij dagavond organiseerde de Chr. Besturenbond te Middel burg een dergelijke samen komst in de Bogardzaal, die met een toepasselijk woord werd ge opend door de voorzitter, de heer P. Meliefste. De eerste spreker was de heer B. Roolvinck, hoofdbestuurslid van de Chr. Metaalbewerkers- bond, die de vraag stelde, of het C.N.V. nu ook eens iets wilde zeggen. Hij antwoordde ontken nend, want wat het C.N.V. zegt is principieel anders dan wat de J^oes. „ïnxei andere vakbonden zeggen. Hij Imge zorgde voor muzikale herinnerde aan de vele vernieu wingsbewegingen, die er in de loop der tijden zijn geweest, o.m. ae. 11e opxomst was - de Franse Revolutie, waaraan genstaande het slechte de ziel" ontbrak, aan het libe- 1 ë°ed te noemen. Het gesproken ralisme, het nat.-socialisme, het woord was een-zeer goede inzet sücialisme. die echter de ver- voor de a.s. Winterpropaganda. siaat en die zal gaap tussen Christendom en communisme. Ons volk zal hier hebben te kie zen; een tussenweg is er niet. De vernieuwing der samenle ving heeft een geestelijke ach tergrond: de eer van God, Die de belofte heeft gegeven van een toekomstige samenleving, waarin gerechtigheid zal wonen. Te Goes werden dezelfde onderwerpen op Donderdag j.l., onder leiding van dhr A. de I.ange, voorz. Chr. B.B. Goes e.o. behandeld. Als spr. traden op dhrn A. de Bloeme, H.B.lid van de Cnr. Houtbewerkersbond en C. J. van Mastrigt, voorz. Chr. Land- arb. Bond. Het slotwoord werd gesproken door Drs C. Stam te Goes. „Inter Nos" van Bieze- f- wisseling, terwijl een der vrien den uit- Wemeldinge declameer de. De opkomst was niette- weer nieuwing niet brachten. Het spreken over vernieuwing door het C.N.V. is geheel anders. De Christelijke vakbeweging pre dikt, dat het grote gebrek is, dat de mens zijn norm vooi*zijn handelen niet ontleent aan Gods Woord. Elke vernieuwingspo ging» die Gods Woord niet tot uitgangspunt heeft, is tot mis lukking gedoemd. Zonder geloof in en aan God komt van vrij heid en gelijkheid niets terecht. Er is slechts één keuze: mense lijke of goddelijke norm. Het Christelijke geloof brengt so ciale daadkracht mede; het geeft het leven een totaal ander aan zien, omdat het levensdoel an ders wordt. De Christelijke vak beweging stuurt aan op saamho righeid en haar leden dienen hun Christelijke levenspraktijk door woord en daad te dekken. Daardoor wordt de broeder schap en de- bedrijfsvrede ge diend en bevorderd. De tweede voorz. van het C.N.V., de heer W. Strijbis, be sprak meer het practische werk van het C.N.V. voor de vernieu wing der. samenleving. Hij her innerde aan het steeds groter wordende verschil tussen lonen en prijzen. Artikelen, die men zeer zelden nodig heeft, dalen in prijs, doch de prijzen van le vensmiddelen als melk en boter stijgen. De loonchaos met le verdeling der gemeenten in vijf klassen is groot. Het verschil in loon b.v. tussen een geschool de en een niet-geschoolde arbei der is 8 tot 23 gulden. Loonsver hoging brengt geen uitkomst, want niet de hoogte van het loon is doorslaggevend, doch te gen welke prijzen men kan ko pen. De grote industriën maken enorme winsten. Het is de taak der Christelijke vakbeweging de economische, technische, fi nanciële en commerciële zeg genschap in de bedrijven te ver over. Daartoe is hechte be drijfsorganisatie nodig. Ook t.a.v. de sociale verzekeringen, ontslagrecht, overbruggingsrege lingen etc. heeft het C.N.V. een geweldige taak, evenals in het stimuleren van de oprichting van Chr. woningbouwverenigingen, om mede te helpen het vraag stuk der volkshuisvesting tot oplossing te brengen. Ten slotte wees spr. op de MIDDELBURG. Publieke verkoping. Door' notaris J. L. van der Harst zijn publiek verkocht: het huis met tuin, Kinderdijk 40, aan de heer A. van Roon te Middel burg voor f 3000 en het huis en erf Rotterdamse Kade 1, aan de heer A. P. C. Carol te Middelburg voor. f 3050. VLISSINGEN. Feestavond JKV. „Calvijn". In de geheel gevulde zaal van het Concertgebouw werd Vrij dagavond het 60-jarig bestaan van de Geref. Jongelingsverén. „Calvijn", dat een week tevoren leeds kerkelijk was herdacht, feestelijk gevierd door de opvoe ring van het historisch spel „Pre. Rege". Nadat de vergadering door de voorzitter, de heer G. de Smit, was geopend, werd di rect met het uitgebreide stuk begonnen. Het speelt in de tijd van de oorlog tegen Engeland en Frank rijk toen het land onder Johan de Wit en de regentenkliniek reddeloos was en Lodeffijk de XIV, mede door verraad in onze gelederen het land half onder de voet gelopen had. Dan wordt de grote/Oranje Willem III tot stadhouder uitgeroepen, die ook onder invloed van de- eenvoud! gen des lands, nu hij het Pro testantisme in geheel Europa in gevaar weet, besluit eerder te sterven bij de verdediging van de laatste gracht, dan zijn plicht té verzaken. Prachtik was het spel van de ze grote Vaderlander, die later ter verdediging van het Calvi nisme naar Engeland oversteekt, mede op aandrang van de in ons land uitgeweken Hugenoten, dat vertolkt werd door de heer J. C. Geervliet, onder wiens uitsteken de leiding een 14-tal leden der J. V. en M. V. door de opvoe ring van dit ernstig vertolkte gedeelte onzer roemrijke vader landse geschiedenis, deze avond tot een onvergetelijke hebben gemaakt. De voorz. van de Geref. Jeugd- centrale de heer S. Prins was de tolk van allen toen hij, de spel leider dank bracht niet alleen voor hetgeen deze avond was ge bracht, maar ook voor de door geestelijke strijd, die te wachten'hem vervaardigde coulissen. KLOETINGE. ring van schoolverzuim in de plaats van dhr F. van der Vlis, In de gemeenteraad van Don- (jj^r J. Slootweg, hoofd ener derdagavond werd de gemeente- school. rekening over 1945 aangeboden. De onderhandse aanbesteding voor de bouw van 15 woningen aan L. M. Oele werd aangenomen. Een verordening werd vastge steld, waarin de politie bevoegd heid verkrijgt, een kind dat zich gedurende de schooltijd op de openbare weg bevindt te brengen naar de school. Het schoolgeld voor dé gemeen tebewaarschool werd vastgesteld op f 0,25 voor het eerste kind en f 0.20 en f 0.15 voor de daaropvol gende. Voor het ophalen van huisvuil moet met ingang van 1 Jan. 1948 f 3 worden betaald. De Abbektnderse zandweg zal geëlectrificeerd worden, daar de betrokken bewoners thans ver klaard hebben een jaarlijks ver bruik van f 60 te garanderen. Ook de electriflcatte van de Ka- pelse weg kan ter hand worden genomen, mits de betrokken be woners daar eveneens bereid zijn 1 B. en W. leggen over de ge meenterekening over 1946 met een nadelig saldo van f 21.603,02 voor de gewone dienst. Even eens wordt overgelegd de ge meentebegroting voor 1948 slui tende in ontvang en uitgaaf, op f 153.770, met een nadelig saldo van f ,24.000. De raad stelde vast een ver ordening tot regeling van ver plaatsingskosten voor de ge meente-ambtenaren op de voet van het verplaatsingskostenbe- siuit van het rijk. Verder werd vastgesteld een verordening tot heffing van het ophalen van het huisvuil en het tarief vastgesteld op f. 2,50 per jaar. Aan de ver. Landbouwbelang werd een subsidie verleend voor brandstof ad f 30 voor een ga- houden landbouwcursus, behou dens goedkeuring van Ged. Staten. Voor het sportveld, dat de ge- een bepaald bedrag te garanderen. meente herf£ aangeiegd> w0?dt Met het rooien der bomen op het Marktveld zal deze winter een aanvang worden gemaakt. Er zal een nieuwe beplanting aangelegd wórden. De kindertoelage van het ge- meentepersoneel zal bedragen f150 per jaar. De jaarwedde van het hoofd der k t gemeentebewaarschool werd ver- f 7000 c-en stichting in het leven ge roepen en de stichtingsbrief vastgesteld. De raad besloot_voor het bouw plan 1948 aan te kopen het oude Novaterrein, waarop woning wetwoningen zullen worden ge bouwd en een straat aangelegd, bedragen hoogd, terwijl een tijdelijke toe lage van f150 werd gegeven. Het salaris van de helpster van de school wérd eveneens verhoogd. De pensioengrondslag voor J. Walrave als gewezen ambtenaar ter secretarie werd vastgesteld, alsmede die van M, de Visser als tweede gemeentewerkman. WOLPHAARTSDIJK. De raad dezer gemeente kwam Donderdag in voltallige zitting bijeen en keurde de rekening van het Burg. Armbest. over 1946 en de begroting voor 1948 goed, de rekening voor de ge wone dienst op f 10.068,58 en voor de kapitaaldienst op f720,87, de begroting voor de gewone dienst op f10.475,27 en voor- de kapitaaldienst op f240 beide in ontvang en uitgaaf. Tot lid van het Burg. Arm bestuur is benoemd de heer C. Snoep, periodiek aftredend, en tot lid van de commissie tot we- De Heer de Jager vraagt aan de raad medewerking tot het weer instellen van een tweede postbestelling in de gehele ge meente, waarmede de raad in stemt. De heer Kakebeeke wijst op de onhoudbare toestand op de hoek Lepelstraat bij de bakkerij van wed. Verboom en smid van Liere, waar de auto van de bak kerij en wagens, die bij de smid ter reparatie staan, een groot gevaar voor het verkeer veroorzaken. Een stop- of par keerverbod zou daar wel op zijn plaats zijn. B. en W. zullen de- zaak nog eens bekijken. Ook vestigt dhr Kakebeeke de aan dacht op de vuilnisbelt, waar het wemelt van ratten. De be strijding zal direct ter hand Worden genomen. De heer Hannewijk vraagt om nog een lichtpunt op de Boomdijk, wat aan de P.Z.E.M. zal worden gevraagd. GOES. 40-jarig jubileum bij de Posterijen. Vandaag is het 48 jaar gele den dat de heer B. A. v. Geyu, adj. commies bij de Posterijen te Goes zijn loopbaan bij de Posterijen aanving als besteller te Amsterdam. In Jan. 1916 kwam de heer Van Geyn als assistent naar Goes, waar hij zich op wist te werken tot zijn tegenwoordige positie. Vanmorgen wordt de jubila ris te zijnen huize gehuldigd. De directeur van het Post- en telegraafkantoor spreekt hem toe en overhandigt hem een oorkonde voor 40 jaar trouwe dienst en een gratificatie. Namens het personeel wordt hem een stoffelijk blijk van hulde aangeboden in de vorm van een Delfts blauw wand bord. Het verdere deel van de dag zal de jubilaris in zijn familie kring doorbrengen. Het plan voor een tehuis voor ouden van dagen. In een schrijven aan de raad doen B. en W. mededeling van een schrijven van de Hoofd ingenieur-directeur der Volks huisvesting, dat door deze aan B. en W. van Vlissingen gezon den werd. In dit schrijven wor den de eisen genoemd, waaraan tehuizen voor guden van dagea hebben te voldoen, zal voor de bouw daarvan een deel van het voor de bouw van woningen bestemde „bouwvolume" kun nen beschikbaar gesteld en zo nodig, voor de uitvoering steun uit 's Rijks kas kunnen worden verleend op voet van de Finan cieringsregeling Nieuwbouw '47. „Waar gedurende de laatste jaren van verschillende zijden de wens is te kennen gegeven, dat ook in deze gemeente zal worden overgegaan tot de stichting van een tehuis voor ouden van dagen,zal het uwe vergadering duidelijk zijn, dat de inhoud van deze brief onze volledige belangstelling heeft", zo gaat het schrijven van B. ec W. verder. „Alvorens echter terzake bij uw vergadering voorstellen te kunnen indienen, is het nodig en wenselijk, dat er een plan voor de bóuw en de installatie van een dergelijke inrichting en van alles wat daarmede verder verband houdt, wordt samenge steld. Wij geven uw vergadering in overweging, hiertoe een crediei van maximaal f 1000 beschik baar te stellen." N.C.R.V.-ontspanningsavond. Hedenavond zal in de Prins van Oranje een N.C.R.V.-ontspan ningsavond plaats vinden, wa,arin een viertal films vertoond zullen worden. Ds J. S. Hartjes, Ned. Herv. pred. te Vlissingen zal een openingswoord spreken, terwijl Drs C. Stam, Geref. pred. te Goes een slotwoord spreekt. Vanmiddag om 4.30 uur zal een kindervoorstelling gegeven wor den; eveneens in de Prins van Oranje. Daar de belangstelling, voor de redevoeringen van Prof. Ger- bi'andy en Generaal b. d. Win kelman, die Woensdagavond in Goes spreken, zeer groot is, zul len de sprekers om beurt op treden in de zaal van de heer Krijger en in het Schuttershof. Tot de zaal Krijger geven grij ze kaarten toegang en tot het Schuttershof oranje kaarten. WOLPHAARTSDIJK. Ook hier werd in de Geref. Kerk de Surinamefilm vertoond. Ds v. Heiningen opende deze samenkomst. Hierna sprak Zr. de Borst de aanwezigen toe. Met grote aan dacht werd naar haar geluisterd. Hierop volgde een pauze, waar in de orgelist verschillende zen dingsliederen speelde, die dóór de aanwezigen uit volle borst werden meegezongen. Hierna werd de mooie Suri namefilm vertoond toegelicht door dhr Sijthof en waarin we het werk van Zr. de Borst na der konden volgen. Dhr Sijthof sloot deze samen komst, vooraf werd door de aan wezigen staande gezongen: Ik wil U 0 God mijn dank betalen. Het was een mooie avond en de kerk was goed bezet. 's-HEER ABTSKERKE. Bus te water. Op de bochtige smalle Lan- geweg onder 's Heer Abtskerke is bij het passeren van een vrachtauto een autobus van de Mij Zeeland in de sloot gere den, tot ongemak van de reizi gers, die niet nat werden van het slootwater, doch wel van de stromende regen. LEWEDORP. Zendingsavond. Uitgaande van de Zendings- commissie der Geref. Kerk al hier, werd Vrijdag een Zendings avond gehouden in het school- kerkgebouw. Na een kort ope ningswoord van dhr F. Dekker werden twee Surinamefilms ver toond. Dhr W. J. Sijthoff te Haarlem, die hierbij als spreker optrad, gaf een duidelijke uiteenzetting over de grote geestelijke nood die er heerst in de oerwouden van Suriname. Des middags werd een kinder voorstelling gehouden. THOLEN. Opening bazar. Donderdagavond j.l. had de of ficiële opening plaats van de te houden bazar ten bate van Con cordia alhier in de O.L. School. Vooraf deed onze muziekver eniging een muzikale omwande ling ter opwekking door de stra ten der stad. Namens het dames comité werd door de voorz. mevr. v. d. Stel de bazar geopend.* Spr. bracht dank voor de vele hulp en gaven, zodat alles er op wijst, ge zien de vele sands en attracties, dat deze bazar geen mislukking zal worden. Dank bracht gpr. aan B. en W. voor hun aanwezigheid en daadwerkelijke hulp. Direct na de opening werden de verschillen de stands een bezoek gebracht en was de stemming er in. „Een prachtberoep; veel improvisatie", zegt dokter Hoogstra. MENGELING VAN REALITEIT EN ROMANTIEK „Een pracht beroep is dat van dierenarts; je' moet er wel veel bij improviseren; als je b.v. een verlossing hebt op een afgelegen boerderij in het holst van de nacht en in een stal, die aan alle kanten tocht, waar je soms drie uur moet werken bij het licht van een walmende stallantaarn, dan ls het geen pretje» Je moet daarvoor wel een sterke corpus hebben", zegt ons de dokter S. J. Hoogstra, die vandaag zijn zilveren jubileum viert als dierenarts voor het grootste gedeelte van Walcheren. Het beroep van dierenarts heeft een sterk romantische in slag, maar is tegelijk een hard beroep. Daarvoor leze men slechts het boek „Doctor Vlim- men". Wat dokter Hoogstra ons vertelt, ls slechts een bevestiging daarvan. De begintijd. „Vooral in die begintijd, nadat ik op 1 Dec. 1922 de praktijk van dokter de Waard had overgeno men, die deze overdeed i.v.m. de inwerkingtreding der Vleeslceu- ringswet, waren de toestanden op Walcheren niet direct zo gunstig te noemen. Je beschikte over een auto; die deze naam eigenlijk niet waard was. En dan de wegen Dat is gelukkig in de loop der jaren verbeterd, al zijn ze nu weer niet al te best, maar dat komt door de inundatie. Het' is me dikwijls overkomen, dat ik meer dan een half uur van de Uitvoering „Crescendo". De mondaccordeon vereniging hield deze yweek een goed ge slaagde uitvoering in de geheel gevulde zaal van de heer Nuyten. Na een dankwoord van de voor zitter en een resume vanaf de oprichting werden de verschillen de muzieknummers onder leiding van de directeur keurig uitge voerd. Na het verloten van een taart, werd opgevoerd het toneel stuk „Jaap had een reuze idee". Het gebodene viel zeer In de smaak bij het publiek, welke de spelers met een hartelijk applaus beloonde. HAAMSTEDE. Op de gevaarlijke hoek Kloos- terwegNcordstraat kwam Don derdagmiddag een auto komen de van Renesse in botsing met de tram, die 16.30 uur van Burgh vertrekt. De auto werd flink gehavend. Persoonlijke ongelukken kwa men niet voor. Voor' autobestuurders die dit gevaarlijk punt niet kennén blijft deze hoek waar geen vol doende waarschuwingsborden staan,een voortdurend gevaat. Met een half uur vertraging kon de tram verder rijden. De auto werd in garage Dijkman binnengesleept. Het aanbrengen van een sein licht zou een oplossing in deze wezen. ZONNEMAIRE. Onder grote belangstelling zowel van het gemeentebestuur als" van andere personen vierde wethouder van Splunder Vrij dag j.l. zijn 60ste geboortedag. De heer Van Splunder is reeds vanaf 1919 lid van de gemeente raad en sinds 1940 wethouder dezer gemeente. Hij bekleedt verder verschillende functies in diverse verenigingen, zowel op politiek als op cultureel-sociaal gebied. AARDENBURG. Donderdagavond vergaderde de Anti-Rev. Klesver. „Groen van Prinsterer". In zijn openingswoord herinnerde de voorzitter A. I. Catsman er aan, dat de kiesver. dit jaar 25 jaar bestond en dat er vele redenen zijn om God te dan ken voor hetgeen Hij in de afge lopen jaren ook op het -politieke terrein schonk. Hij Wekte op tot meer politiek meeleven. Na afdoening van enkele huis houdelijke zaken, sprak Ds. D. v. d. Heulen over: „Het Communis me". Op duidelijke wijze zette hij uiteen, waaruit het leeft eh wat ons standpunt er tegenover moet zijn. Een levendige bespreking volgde. grote weg moest lopen, om een boerderij te bereiken. Natuurlijk was dat meestal 's nachts. Ik nam dan een olielampje mee, waar ik mijn hand voor moest «houden, want anders waaide het ding uit! 'k Maakte wel eens een buiteling in de sloot en kwam dan doornat aan, maar dat zijn nu eenmaal de risico's van het vak. De buurt van .Hoogeiande was wel liet ergst, vooral in de herfst en de winter en dat Is juist „het seizoen" voor de die renarts. Heel dikwijls werd ik dan aan de Selsweg met een boo tje gehaald, dat me met veel moeite bracht naar een boerderij, die rondom in het water stond". Over romantiek gesproken! De openstelling van de.Wadden- zee beoosten de Abt voor het vis sen van mosselzaad is verlengd tot 31 December 1947. Op de zilveren bruiloft van de familie Kesteloo te Bruinisse werd voor onze jongens overzee f 19.09 gecollecteerd, dat aan het NIWIN comité ter hand werd gesteld. De filmavonden te Wemeldinge op 19 en 20 Nov. ten bate van de NIWIN, hebben opgebracht f130. Tot diaken en ouderling in de Ned. Herv. Kerk te Poortvliet zijn herkozen de heren C. P. Bijl en J. P. v. d. Male en tot notabelen de heren J. C. Vos, M. W. Deurloo en J. P. v. d. Male. De vereniging „Het Hooge- land" vertoond hedenavond in de Geref. Kerk te Grijpskerke de film „Redding". Goede samenwerking. Maar dokter Hoogstra heeft geen klachten over de samenwer king met de Walcherse boeren. Hij zet een pluim op hun pet: de zorg voor de veestapel is altijd in orde geweest. Och ja, natuurlijk zitten er wel eens minder zorg zame veehouders tussen, maar die heeft hij .vlug genoeg leren kennen. En er zijn maar weinig boerderijen, waar hij nooit een bezoek heeft gebracht. Klachten over moedwillige verwaarlozing of mishandeling van dieren heeft dokter Hoogstra niet. „Het mooie van mijn beroep is eigenlijk", zegt dokter Hoog stra glimlachend, „dat ik tegelijk chirurg en internist ben. Dat brengt natuurlijk ook heel wat meer werk mede. Het Is me dik wijls genoeg overkomen, dat ik drie keer op èen dag b.v. naar Werstkapelle moest rijden en voor al in de oorlog, toen ik het op de motor moest doen, viel dat soms wel eens niet mee. Maar daarvan liet ik vanzelfsorekend de mensen niets merken!" Veel T.B.C, voor de ooriog. Wij informeren naar de gezond heidstoestand van het vee op Walcheren. Die Is niet slecht te noemen, maar voor de oorlog heerste er ontstellend veel tuber culose. Dat kwam, omdat Wal cheren toen een soort vergaarbak was van reagerende dieren. Voeg daarbij de slechte, ouderwetse stallen, waar maatregelen tot verbetering practisch niet waren toe te passen, onbekendheid en het niet willen zien van het grote gevaar dezer ziekte en men be grijpt hoeveel schade de veesta pel heeft geleden. Dokter Hoog stra juicht het werk tot het T.B.C.-vrfj maken der runderen ten zeerste toe. Zelf heeft hij 700 stallen voor onderzoek op T.B.C. voor zijn rekening. Nood-boerderyen. Het onderwerp Nood-boerderij en komt nog ter sprake. Dokter Hoogstra hoopt, dat ze spoedig verdwijnen, want niet alleen is er te weinig ruimte, doch bovendien is het des winters te koud voor de dieren. Met angst en beven ziet hij een verlossing in een noodstal tegemoet en hij spreekt liever maar niet van de kou, de vorige winter daarin geleden! In de normale tijd verrichtte dokter Hoogstra ongeveer 250 verlossingen per jaar. Als er weer meer vee naar Walcheren terugkeert, zal uitbreiding met dierenartsen hard nodig zijn. Mo menteel zijn er slechts twee, die het werk bijna niet af kunnen. Thans komen er geregeld sterf gevallen voor, vooral onder de paarden, als gevolg van ondoel matige voeding. Vorige week maakte dokter Hoogstra er nog drie op één avond mee. Vooruitgang. Nog op één ding wijst dokter ons, n.l. op" de enorme vooruit gang der wetenschap, speciaal op verloskundig gebied. Gevallen, waartegenover men twintig jaar geleden machteloos stond, zjjn nu meestal te redden. En dat geeft zulk een voldoening, wanneer een beest van de dood kan worden gered Tachtig procent van de ziekte gevallen etc. wordt telefonisch opgegeven. Maar het gebeurt nogal eens, dat de route gewij zigd moet worden, omdat een ur gent geval eerst moet worden be handeld. Zeker spreken wij na mens de Walcherse boerenbevol king, wanneer wij dokter Hoog stra hartelijk feliciteren met zijn jubileum. Rechtszaken. KANTONGERECHT TE MIDDELBURG. De 34-j. broodbakker C. V. te Hansweert had zonder de nodi ge vergunning ingevolge de Vestigingswet Kleinbedrijf, na wijziging van beheerder der zaak, deze zaak toch voortge dreven. Verdachte werd veroor deeld tot een geldboete van f 25 of 10 d. h. De 24-j. uitvoerder D. de R. had te Vlissingen niet gezorgd, dat een op zijn last uitgevoerde uitgraving van de openbare weg behoorlijk was verlicht en van de gebruikelijke tekenen was voorzien. Hij werd veroordeeld tot een geldboete van f 15 of 10 d. h. De 61-j. groentenhandelaar te Goes, had zich te verant woorden, omdat hij te Zoutelan- de zonder de vereiste vergun ning diverse soorten fruit langs de huizen te koop aanbood. De hem opgelegde boete van f 3 werd door verd. ter zitting be taald. C. van D. te Kloetinge had met paard en wagen over de openbare weg gereden, zonde: dat de wagen aan de vogr- en achterzijde van de vereiste ver lichting was voorzien. Twee geldboeten van totaal f 16 of 8 d. h. werden verd. opgelegd. Evenzo verging het de 54-ja rige vrachtrijder P. W. te Big gekerke, die ook niet gezorgd had, dat zijn wagen van de ver eiste verlichting was voorzien, Verd. betaalde ter zitting de hem opgelegde geldboeten van in totaal f 10. J. A. B„ chauffeur te Goes, had te Borssele bij het inslaan van een weg naar links de bocht niet ruim genoeggenomen, waardoor hij met een uit die weg komende vrachtauto in botsing kwam. Verd. ter zitting verschenen zijnde, beta'alde de hem opgelegde boete van f 10, Dè 39-j. landbouwer J. B'. t: Domburg stond terecht, omdat zijn schapen op een perceel kla ver, in gebruik bij L. K. Ver hulst, hadden gelopen. De hem opgelegde boeten van totaal 1' 12, werden door verd. betaald. De verd. J. J. V. te Koude- kerke had bij een landbouwer onder Gapinge een drietal siachtkippen gekocht. De kip pen werden door verd. in een waterdichte en tevens lucht dichte zak van zeildoek ver voerd. Met dit vrachtje op de fiets keerde verd. huiswaarts, maar werd onderweg aangehou den. Uit de zak kwamen te voor schijn een doos met eieren, twee totaal versufte kippen, terwijl op de bodem van de zak nog een dode kip lag, die tijdens het vervoer was gestikt. We gens net op pijnlijke en kwel lende wijze vervoeren van deze dieren werd verd. veroordeeld tot een geldboete van f 30 of 15 d. h. Al evenmin kon er mee door de wijze waarop de landbouwer G. v. II. te Terneuzen een jonge jachthond op transport had ge steld van Sluiskil naar Zwolie. Voor dit doel had verd. de hond in een kistje van latwerk opge sloten en het transport aan de A. T. O. opgedragen. Op het station te Goes, waar 't dier in een goederenloods zou moeten overnachten, om 's anderen daags vroeg de reis naar Zwol le voort te zetten, bemerkte men de benauwende positie waarin de hond zich bevond en aan het klagende gejank dat 't dier ëiet horen. De hond zat in een veel te kleine ruimte op gesloten en moest uit het krat worden gelaten. Na verhoor van twee getujgen moest de Kan tonrechter ter zitting vaststel len, dat het dier op kwellende wijze werd vervoerd en verd. werd veroordeeld tot een geld boete van f 50 of 25 d. h. Uitslagen schaken en dammen. De uitSagen van de Dinsdag avond gespeelde wedstrijden van de Thooise Schaak- en Damclub luiden als volgt: C. J. BeaudouxJ. Heuseveldt 01; J. v. OeffelenA. v. d. Hei de 1—0; J. MelseG. H. Streut- gers 01; M. QuistA. de Vries 10, Dammen: Afd. A, J. Laban M. Schot 2—0; Afd. B, A. Noord- hoekJ. v. Elsacker 1l; J. de RijkeP. Jansen 11. Burgerlijke Stand. Winkelsluiting. B. en W. van Vlissingen, gelet op art. 1 van de beschikking mi nisterie van economische zaken d.d. 6 Nov. 1947, no. 80865 J.Z., afd. 'Jur. Zaken, besluiten, van het verbod vervat in art. 2, le lid, van het winkelsluitingsbe- sluit 1941, ontheffing te verle nen in .dier voege, dat een win kel voor het publiek geopend mag zijn: a. in de tijdvakken van 14 Dec. 1947 en 22 t.m. 23 Dec. 1947 tot 21 uur; b. op 5 en 24 Dec. 1947 tot 20 uur. VLISSINGEN. Bevallen: A. Olreevan der Feest, z.; A. IC. van der HeijdenBack, z.; H. Aalbersde Witte, d.; C. Rie- lokSchoolmeester, z.; J. A. den OudenKok, z.; T. van EverdingenJanse, d.; P. G. WisseVader, d.; P. Steketee Louwerse, z.; M. M. C. Ver- heijenWooldrik, z.; C. F. van Smaalenvan Sorge, z.; H. Vis serPadmos, d.; C. M. Smid Remijn, z.; M. BlokKruijf, z.; P. S. Houtzagervan Jen Brink, d. Overleden: E. L. Riekwel, 51 j., echtgenoot van I. K. Bausz; C. W. Schouten, 2 j. Ondertrouwd: A. Carol, 28 j. en M. W. Ribbens, 21 j.; D. Stroo, 42 j. en C. Houterman, 24 j.; J. van Meeteren, 33 j. en L. Kaland, 38 j.; J. van de Ket terij, 24 j. en A. C. Kuijper, 20 j. Gehuwd: R. Verhage, 24 j. en J. Jansen, 25 j.; W. G. Vos, 25 j. en J. J. Ventevogel, 23 j. WEMELDINGE. Geboren: Ca- tharina W. A., d. v. J. E. Kole en A. W. Jeremiasse. Gehuwd: A. J. Dagevos, 24 j. en E. M. van Dalen, 23 j. Overleden: J. Harthoorh, 76 j., wed. van Ant. Zoeteweij, te Goes; J. A. Wisse, echtgen. van J. A. Boone, 51 j. ZIERIKZEE. Geboren; Ma rianne, d. v. M. J. Krakeel en M. Fekops de Haas; Josephus C. A., z. v. A. P. Plaum en M. F. Ver munt; Antoine B. H., z. v. C. P. Biesen en G. W. M. Fritz; Her man A., z. v. Th. A. Olthof en C. T. Dalebout; Elizabeth C., d.vs P. van Leeuwen en J. M. Hage- steijn. Gehuwd: G. E. Ginneberge, 53 j. en J. H. A. van Aken, 42 j. THOLEN. Geboren: Adriana P., d. v. H. J. Beukelaar en J. A. de Korte; Abraham, z. v. M. Korsman en S. M. Janse; Kaatje, d. v. M. Boot en M. Holleman. Gehuwd: D. Verslufjs, 31 j. te Nieuw-Lekkerland en A. Schot. Overleden: A. J. Nuts, 66 j., echtg. van M. van der Linde; M. Overbeeke, 89 j-, weduwn. v. C. Giljam; J. M. Wesdorp, 77 j., echtg. v. M. Schot. V eilingsberichten. ZIERIKZEE. Veiling van 28 Nov. Andijvie 15—18, Boerekool 15, Spruiten 4151, Witlof 35 45, Prei 1518, Savoyekool 12 14, Tomaten 89, Rodekool 19, Goudreinet 18—44, Beurré Alexandre 31, Bramly Seedling 1216, Groninger Kroon 19 28, Ontario 1220, Jonathan 2430, Lanes Prince Albert 14 21, Druiven 152185, alles per 100 kg.; Bloemkool 2450, Knolselder^ 4, Bospeen 10, alles per 100 stuks of bos. Uienveiling van 28 Nov. Ge wone Uien 20.03, Drielingen 19,50, Piclets 21,55 Stek 6.02— 6,51. Peen 8,22—9,05. Wat brengt de radio? Dinsdag 2 Dec. 1947. HILVERSUM I, 301.5 m. 8 00 Nieuws. 9.15 Morgenwijding. 9.45 Arb. vitaminen. 10.35 Or gel. 12.00 Trio. 12.45 Piano. 13.00 Nieuws. 14.00 Met naald en schaar. 16.35 Hoorspel voor jongelui. 16.40 De schoolbel. 17.00 Dat kun jij ook! 17.30 St. Nicolaasprogr. 18.00 Nieuws. 20.00 Nieuws. 20.15 Diinsdag- avondtrein. 22.30 Orgelconcert. 23.15 The skymasters. HILVERSUM II, 415 m. 8.00 Nieuws. 9.00 Lichtbaken. 10.00 Voor kleuters. 10.50 Orkest werken. 11.40 Kamerkoor. 12.03 Viool en piano. 12.33 Concert. 13.00 Nieuws. 13.20 Russisch orkest. 15.00 Kamermuziek. 16.00 De zonnebloem. 17.00 Na schooltijd. 17.35 Elck wat willsl 18.00 Schotse liedjes. 19.001 Nieuws. 19.20 Orgelspel. 20.00! Nieuws. 20.12 De gewone man. 20.20 Hoorspel. 22.30 Nieuws. 22.45 Philharm. orkest. 22.30 Kwartet. D C OP- TC N EN JOOP SCHELTENS v Ned. Herv. Kerk. Beroepen te Hendrik Ido Am bacht (2e pr. pl.), Chr. v. d. Leeden te Hien en Doodewaara te Vrouwenpolder-Gapinge, P. M. van Waarde, cand. te Drie wegen; te Zuidland (toez.), J. Mortier te Kruiningen; te Sel- lingen, M. Hylkeroa te Kloos terhaar (Ov.). Aangenomen naar Drachten, G. de Groot te Workum. Bedankt voor Bergschenhoek R. de Bruin te Veenendaal; voor Nieuwkoop, J. de Bruijn te Ge- mert (N.-Br.). Geref. Kerken. Bedankt voor Duurswoude, H. J. Heersink, legerpred., met verlof te Hoogeveen. Chr. Geref. Kerken. Tweetal te Tholen, H. van Leeuwen te Ermelo en J. C. y. Ravenswaaij te Zaamslag. 177. De twee mannen in uni form onderzoeken de vrachtauto van vóór tot achter, van onder tot boven. Ook de cabine wordt onderzocht 't Hart van de 'cabine. Hij tilt de zitting van het chauffeur bonst, maar hij laat niets merken. Hij blijft stijf op zijn bankje zitten. „Meneer, wilt u even van uw plaats gaan?" vraagt opeens een van de mannen. De chauffeur moet wel... 178. De beambte onderzoekt de bankje op„Aha!" Dan houdt hij twee kleine pakjes in de hoogte„Opium! Net wat ik dacht Ik heb je nooit vertrouwt, knaap!" De agenten arresteren* da chauffeur, 't Ziet er niet mooi voor hem uit, het smokkelen van verdovende middelen wordt zwaar, gestraft. Hij waagde teveel al die maanden. Ties en Thijs moeten ook mee. Wat zal er nu weer gebeuren? Wanneer zullen ze thuis komen?.

Zeeuwsch Dagblad | 1947 | | pagina 3