Publicaties BORSSELE.tr Ned. Hm, Kerk. Bg de gehouden stemming voor vier gemachtigden der N. H. Kerk t werden herkozen: C. Wester- weele, Joh. Dekker, Corn. Rottier. In de plaats van 'C. van Bo ven werd gekozen de heer J. de" Smidt. Poldervergadering. In de Maandagmiddag gehou den vergadering van de palami- teuze polder werd Besloten f 3. per h.a. te heffen voor nog te ver-, richten delfwerk. Ook werd be sloten, de wegwerkers van de pol der 2 pet. van hun loon extra uit te keren over 1947. Voor de leden der Oranjever eniging werd een film-avond ge geven waarvoor veel belangstel ling bestond. Er werd een film van het bezoek van H. M. de Ko ningin aan Limburg en Noord- Brabant vertoond en een aardige kleurenfilm. In de namiddag werd een kindervoorstelling gegeven. WAARDE. Dondeidag 4 Dec. zal de N.C.R.V. een ontspanningsavond houden In het gebouw van M. van Houte, terwijl om 4 uur voor kin deren een film vertoond zal wor den. Een comité voor ontvangst en de regeling is samengesteld. Verschillende bekende N.C.R.V. films zullen vertoond worden waaronder ook de Raadselfilm.' HEIN KENSZAND. Electrificatie. 'i.jöens een vergadering ln de zaai van de heer F. Vermeulen werd door de heer Vader van de N.V. P.Z.E.M. een uiteenzetting gegeven van de uitbreidingsplan nen van het electriciteltsnet ln 't Oudeland, Vlaandertje en Lange- viele. Reeds velen gaven zfeh voor aansluiting op het net op, doch anderen achtten de moeilijkheden zo groot, dat ze nog wilden af wachten. VEERE Gemeenteraad In de Maandag gehouden ver gadering van de raad, herdacht de voorzitter de heer Jhr I. F, 1 den Beer Poortugael, de plot seling overleden binnenvader van het Godshuis, de heer van der Have, en sprak met waar dering over de door hem ver richte arbeid. Het bericht van vaststelling van de gemeenterekening 1944 werd met een woord van dank aan de secretaris voor kennis geving aangenomen. ■Het voorstel van B. en W., om gevolg te geven aan het schrij ven van Ged. Staten inzake de heffing, van reinigingsreohten, deed enige, leden het bezwaar naar voren brengen, dat ook zij. die geen gebruik maakten van de ophaaldienst wel onder ie belastingplicht vielen. Prac tised is het echter onmogelijk uitzonderingen te maken, aldus de voorzitter. M.a.s. werd be sloten een jaarlijkse heffing in te voeren m.i.v. 1 Jan. 1948 van f2.50 per gezin, in dat gedeelte van de gemeente," waar het hu-s en straatvuil door de ophaal dienst wordt opgehaald. In verband met de jaarlijkse Betaling van rente en aflossin gen tot een bedrag van thans f 1600,voor de indertijd aan gegane lening voor de aanleg van de riolering in de gemeente, werd, ook met het oog op de financiële positie der gemeente, met al gemene stemmen besloten een rioleringsrecht ad f2,50 per jaar voor elk aangesloten en bewoond perceel, in te voeren ook met ingang van 1 Jan. 1948 Ter voorlopige vaststelling werden aangeboden: de reke ning van het gemeentelijk vis- mijnbedrijf, van het Godshuis en van het Burgerlijk armbe stuur over 1946. In de commis sie, belast met het nazien van de rekeningen werden benoemd de heren: Van Nieuwenhuijzen, Bakker en Mesu. De gemeentebegroting voorde dienst 1948, benevens de be groting voor het vismijnbedrijf, het Godshuis en hetburgerlij k armbestuur werden door Burge meester en Wethouders aange boden. Bij de rondvraag verzocht de heer van Nieuwenhuijzen in lichtingen over de uitbreiding van het waterleidingnet aan de overzijde van de haven. Hem werd medegedeeld, dat door het ontbreken van materialen voor de aanleg, hieraan tot nog toe geen uitvoering kon worden gegeven. SOUBURG. Jaarvergadering Gerei. Jongensclub. Maandagavond hield de Geref. Jongensclub „Timotheus" in het jeugdgebouw de jaarvergadering. De leider," dhr W. Huson, heette in het bijzonder Ds en Mevr. v. d. Berg en afgevaardigden van de kerkeraad welkom. Door het Kd A. Joziasse werd na de jaar verslagen een inleiding gehou den „Saul tot koning gezajfd". Hierna 'werd dcor de voorzitter van het ouderbestuur, de heer B. Koole, aan A. Hoppe, G. Uil, M. Arendse, W. Tavenier en J. Mei- se die de jongensclub gaan ver laten, met een toepasselijk woord het overgangsdiploma 'uitgereikt waarvoor door M. Arendse werd bedankt. Door ouderling J. G. Minderhoud werd gefeliciteerd namens de kerkeraad. Verder werd de avpnd gevuld met zang en voordracht. Ds J. v. d. Berg sprak het slotwoord. ClubtentoonsteJling „Nut en Gehóegea". Op 21 en 22 Nov. hield boven genoemde vereniging haar eerste tentoonstelling na de. bevrijding. Keurmeesters waren de heren Jac. v. Kooten (voor de konij nen) en Joh. Hennekens (voor de hoenders). De kwaliteit van het tentoon gestelde was zeer goed. Er werden toegekend 3 Z. Z.G., 22 Z.G., 26 G.G. en 55 G. De beker voor het mooiste ko nijn werd gewonnen door M. Pie- rens met Witte VlaamSche Reus; de ereprijs voor op één na het mooiste konijn door F. Schuit met Wit Weener; de ereprijs voor op twee na het mooiste konijn door W. Leeuwenburg met Wit Vlaamsche Reus. 'Bij de hoenders: beker voor mooiste nummer pluimvee J. Montfoort met Am. Wit Leghorn hen; op één na mooiste J. Mont foort met zwart Witkuifhen, op 2 na mooiste J. Pierens met Am. Wit Leghorn haan. Mooiste konijr. grote rassen: M. Pierens; mooiste konijn fnid- denrassen F. Schuit, mooiste kleine rassen K. Minderhout, mooiste kort of langharige ras sen F. Schuit. Mooiste middenrassen hoen ders M. Pierens; lichte rassen J. Montfoort, mooiste kriel J. Pié- rens. SINT LAURENS Maandagavond hield de Ger. Mannenver. haar 13e jaarverg. met de leden, hun vrouwen en afgevaardigden o.l. van de voorz. G. T. Weeda. De heer W. de Visser hield een inleiding over: Christelijk leven. Ds Boon eindigde met dankgebed. De collecte voor het Su- pletiefonds „Sonnevanck" bracht in deze gemeente de som op van f49,75. BKUINISSE. In de vergadering van de mosseikwekers vereniging „Ad- gemeen schippers- en vissers- belang", deelde de voorzitter, de heer A. Verspoor mede, dat men, ondanks het aandringen van het oud-ÏY. cede Kamerlid Lockefer uit Hulst om te komen tot een Prov. Bond van vissersvereni- gingen, er niet in geslaagd was een dergelijk overkoepelend or gaan tot stand te laten komen en wel omdat Yerseke hieraan weigerde medewerking te ver lenen. Enkele leden der vergadering spraken, in de discussie die zich hierover ontspon, hun verwon dering uit dat Drs J. v. Dijk, de chef van de afd. Visserijen, aan het Departement van Landb. en Visserij adviseerde om de op richting van een centraal or gaan geen doorgang te laten vin den omdat. Yerseke weigerde Ook de gedachte vande heer Van Dijk dat het de voorzitters der vereniging zouden moeten zijn, die het provinciaal bestuur moesten vormen vond men on gerijmd. De voorzitters der ver enigingen vormen thans alreeds de „adviescommissie" die maan delijks in Bergen op Zoom ver gadert. Men zou zodoende twee lichamen scheppen, waarin pre cies dezelfde personen rond de tafel zouden zitten. Besloten werd «m desnoods zonder Yerse ke een provinciale vereniging :n het leven te roepen en het be stuur dier vereniging te doen kiezen uit de leden. Men zal 't contact met andere verenigin gen hierover opnemen. Bij het bespreken van de agenda die op de eerst volgende vergadering v. d. adviescommis sie te Bergen op Zoom zal wor den behandeld, kwam de vraag aan de orde of de thans in-ge bruik zijnde verwaterplaatseri voldoende zijn voor de huidige afzet van mosselen. Hierop werd door de gehele vergadering una niem met neen geantwoord. De verwaterplaatsen zijn dikwijls „vergaarplaatsen" van mosse len, waar de mosselen tientallen centimeters dik op wórden neer gegooid. Dat dit voor de onder ste laag sterfte en voor de ge hele partij kwaliteitsverlies be tekent behoeft geen nader be toog. Een mindere kwaliteit die het geyolg is van de slechte be handeling van de mosselen door de handelaar, wordt echter af geschoven op de kweker. De voorzitter zal in dè be treffende' vergadering van de adviescommissie wijzen op de uitstekende verwaterplaatsen op de Grevelingen. Uit de vergadering werd aan gedrongen om mosselen van meer dan 22 kg visgewicht, dus kwaliteit B, extra ook met de voor die kwaliteit gestelde prijs te doen betalen. Te Bruinisse overleed op 76 jarigen leeftijd de heer Lam bert Jumelet Hz,'die van 1934 tot 1939 de Ned. Herv. Kerk als ouderling heeft gediend. Door het ruwe weer was 't onmogelijk de op de slikken omhoog gezette Roode Kruis- boot, die in het Nieuwe Vaar water is gelicht, leeg te pom pen, vooral daar in sommige compartimenten nog al veel zand zit. Men zal bij beter weer daartoe ze spoedig mogelijk overgaan, temeer daar men meende sporen van omgeko men opvarenden te hebbenont dekt. BURGH. Zaterdagavond vond te Burgh een propaganda-avond plaats ten einde tot oprichting ener damclub te komen. Fr. Brandenburgh speelde simultaan tegen 15 borden. Re sultaat 14 partijen gewonnen en 1 remise tegen dhr Timmers. Er gaven zich 12 leden op. RENESSE De verkiezing van gemachtig den voor het Kiescollege, der Ned. Herv. Kerk, had tot resul taat dat Mevr. J. H. Deijl-Jon- ker en dhr KI. Steur werden herkozen. Bijl. Politierechter te Middelburg. Vier maanden voor frauduleus slachten van koe. Op 23 November stonden te recht: P. J. H„ 24 jaar, loonslachter te St. Annaland, thans gedeti neerd, die werd ten laste gelegd, dat hij in de maand Aug. 1947 te Poorvllet in strijd met de voor schriften een rund heeft geslacht. De getuige J. A. Elenbaas ver klaarde, dat verd. hem verzocht in zijn schuur een rund te mogen slachten tegen betaling van f 25. Get. stond dat toe en vroeg bo vendien nog een stuk vlees. Verd. heeft daarop de koe in de schuur frauduleus geslacht. Verd. ont kende het ten laste gelegde. De Bijz. Politierechter veroor deelde hem conform de eis tot 4 maanden gevangenisstraf met af trek voorarrest. W. M. K„ 38 jaar, vishandelaar te Nieuw-Vosmeer, wegens het te Oud-Vossemeer voorhanden hebben van 30 M. stof en enige andere textielgoederen, zonder de vereiste vergunning; l mnd. gev., met verb, verkl. A. V., 37 jaar, uitvoerder te Werkendam had op een strook aardappelplanten te St. Maar tensdijk bij het uitvoeren van bag- gerwerk modder gegooid; f 50. of 20 dagen. A. P. M., echtg. van A. S., 43 jaar te Amsterdam, wegens po ging tot omkopen van ambtena ren, door op 2 Juli 1947. te Krui- ningen aan 2 ambtenaren, welke haar proces-verbaal hadden aan gezegd wegens overtreding Devle- zenbesluit, f20.aan te bieden teneinde hen te bewegen geen proces-verbaal op te maken; f 40.of 20 dagen. J. v. H., 24 jaar, lasser te Utrecht, tijdelijk te St. Maartens dijk, wegens diefstal van circa 20 kg. zilveruien; f 50.of 20 da gen. J. M. v. H., 27 jaar, ijzervlech- ter te Oss, werkzaam te Sluis, wegens diefstal van een deken, toebehorende aan de Staat der Ned.; 1 week gevangenisstraf. H. M. N., 18 jaar, muzikant- woonwagenbewoner, wegens ln strijd met de voorschriften te St. Annaland ln voorraad hebben van 1 kg. wol en te 's-Heer Arends- kerke 15 knotten wol; f75.of 25 dagen, met verb, verkl. J. P. L., 40 jaar, landbouwer te Sluis, wegens overtreding van de Verordening betreffende belas ting op honden te Sluis; f7.50 of 3 dagen. J. D„ 26 jaar, chauffeur te Schoondijke, wegens dierenmis handeling; f 75.— of 15 dagen. H. F. N. v. M., 22 jaar, stu dent te Oud-Gastel, wegens ver nieling van een autoruit gepleegd te Tholen; f 30.of 15 dagen. G. J. S., 44 jaar, duiker te Krul- ningen, werd ten laste gelegd het verduisteren van een betonmolen met trommel, toebehorende aan Levle de Levie; vrijspraak. De N.V. Stoomtram Walcheren was wegens overtr. Hamster- en Prijsopdrijvingswet door de Tuchtrechter te Middelburg ver oordeeld tot een boete van f 100. De N.V. was tegen deze veroor deling ln beroep gegaan doch de Bijz. Politierechter bevestigde het vonnis. E. ter L., 23 jaar, koopman woonwagenkamp Middelburg, we gens ln ontvangst nemen van 5.7 kg. vet, zonder afgifte van bon nen; f25.of 10 dagen met verb, verkl. Wegens mishandeling werden veroordeeld J. M. D., 19 jaar, landbouwers knecht te IJzendrjke tot f 20.of 10 dagen; Th. de C„ 59 jaar, op perman te Aardenburg tot f 25. of 10 dagen; G. J., echtg. van A. R., 30 jaar te Breskens tot f 20. of 10 dagen. Te Oostkapelle werd herkozen ais notabel der Ned. Herv. kerk dhr J. Maljaars Lzn. en gekozen in plaats van C. Brand dhr J. de Pagter. Bij de stemming voor 2 nota belen in de Ned. Herv. Kerk te Bruinisse werden de aftredende heren A. v. d. Berge Mz. en H. Bal Pz. herkozen met resp. 27 en 25 stemmen. In de vacature P. J. Drooger werden stemmen uitgebracht op de volgende per sonen: M. E. Jumelet 5 st., Jac. Padmos 4 St., S. A. Jumelet 4 St., A. Kik Thz. 4 st., M. Beek man 3 St., L. Bal Pz. 3 St., A. de Koning 2 St., J. v. d. Velde 2 St., J. Otte 2 st., C. Nederhand 1 st. en A. v. d. Have 1 st. Herkozen tot ouderling in de Ned. Herv. kerk te Biezelinge de heer Q. van de Vrie en tot diaken de heer J. L. de Kam. Door het oorlogsgravencomité te Burgh is op Klaproosdag een collecte gehouden, die f32.53 op bracht dood vonden en 8 andere aan de bekomen verwondingen overleden. 15 soldaten werden gewond, i Slechts een Moor kwam er met j een schrammetje af. Diedrich Opitz, voormalig hoofd van de kleermakerij in het con centratiekamp te Ravensbrück, is door het Brits militair tribunaal te Hamburg veroordeeld tot de strop. De spoorwegarbeiders ln Ar gentinië hebben besloten weer aan het werk te gaan, daar de minis ter van Arbeid heeft toegezegd hun eisen te onderzoeken. Ilse Terboven, tot 1934 secreta resse van Goebbels, later echtge note van Josef Terboven, Rijks commissaris van Noorwegen, die na de val van Duitsland zelfmoord heeft gepleegd, is door gen zuive ringsgerechtshof in Beieren tot het betalen van een kleine, boete veroordeeld. Een klok van het carrilon te Calais, die tijdens de bezetting verdwenen was, is te Rijssel te ruggevonden. Een sportclub had haar in een Duitse barak aange troffen en gebruikte haar als gong bg bokswedstrijden. etk^c zending Arbeidsvoorwaarden oester- en mosselkwekerij bedrijf. Aan het college van Rijksbe middelaars is voorgesteld de Arbeidsvoorwaarden in het Oes ter- en Mosselkwekersbedrijf te wijzigen als volgt: loon voor vaste arbeiders die dienst doen als 'sciiippers f 40.—, Npcfl' motor- drijvers f 31).voor schippers knecht f 37.Voor het varen naar de Waddenzee f 15,ex tra per reis. Voor opzichters f40 per week. Voor sorteerders £37 en voor uitzoekers f 35 per week. Lonen losse arbeiders f 8 per dag. Over deze voorspellen gedaan door de drie samenwerkende transportarbeidersbonden en door de werkgeversverenigin gen te Yerseke is overeenstem ming bereikt, waarbij tevens nog 14 vacantiedagen -werden bedongen. BjSV «rtrrw Ned. Herv. Kerk. Beroepen te Bloemendaal, Ph. Bergkotte te Oosterbeek; te Mar ken, K. Vink, cand. te Sliedrecht; te Zuid-Beyerland, M. J. ten Bruggenkate te Zegveld; te Lut- ten (Ov.), C. J. Meilink te Anke veen; te Engwierum, A. J. Vis ser te Bierum; té Doorn, L. Knier te Bunnik; te Rijk-Haar lemmermeer, G. M. H. Winter te Oosterend (Texel). Aangenomen naar Huizinge (Gr.), J. Homan te Mortsel-Ant- werpen. Bedankt voor Nuenen (N.-Br.) J. Homan te Mortsel-Antwerpt.x. Geref. Kerken. Tweetal te Huizem, H. Kakes te Bedum en Dr J. C. A. van Loon, stud. pred. te Delft. Beroepen te Moerdijk-Zeven bergen, cand.. G. Kuipers te Hil versum. Beroepen te Sliedrecht, G. Leene te Nieuwendyk; te Wagen borgen, H. Fransen, legerpred. té Amersfoort. Bedankt voor Neede, H. Mool- huizen te Aarlanderveen. Geref. Gemeenten. Bedankt voor Krabbendüké, J, B. Bel te Dirksland. Chr. Geref. Kerken. Tweetal te Rotterdam (Zuid), N. Brandsma te Rijnsburg en J. G. van Minnen te Delft. Generale Synode der Ned. Herv. 'Kerk. In de zitting van 25 November benoemde de Generale Synode tot afgevaardigden naar de Assem blee van de Wereldraad van ker ken te Amsterdam: Prof. Dr S. F. H. J. Berkelbach v. d. Spren kel, Prof. Dr W. Banning, Prof. Mr F. .M. baron van Asbeek, Prof. Dr Th. L. Haitjema en Dr E. Emmen. Tot voorzitter van het Curatorium van de stichting „Kerk en Wereld" werd benoemd Ds W. A. Zeydner. Kerkinstitueritag. De classis Zwolle der Geref. Kerken droeg aan de kerk van Vollenhóve op om te Marknesse een zelfstandige kerk te institu eren. Dat wordt dan de vierde in de N.O. Polder. Het Chr. Geref. zendingsveld. Generale zendingsdeputaten der Chr. Geref. Kerk hebben be noemd tot hoofd van de Holl. lagere school op het zéndingsveld te Mamasa (Celebes.) de heer H. J. Wiltink, onderwijzer te Haar lem. Zeven Amerikaanse soldaten zijn door een Joego-Slavische pa trouille op de demarcatieiyn van Triest en Joego-Slavië gearres teerd. mm Naby Baausset ls een vracht auto in een ravijn gestort met het gevolg, dat 13 Franse soldaten de Het Protestantisme in Frankrijk. Het Franse blad „Le Monde", geeft enkele belangwekkende ge gevens weer uit een enquete, die gehouden is in de Protestantse Kerken in Frankrijk. In Frankrijk zelf (de koloniën niet meegerekend), zijn er onge veer een half millioen Protestan ten (dit cijfer is volgens de re dactie van l'Echo Walion onge twijfeld veel hoger)., Zy behoren voornamelijk tot twee Kerken: de Hervormde Kerk van Frank rijk, die Calvinistisch is en tot de Evangelisch Lutherse Kerk. Wat de Calvinisten betreft, deze vindt men voornamelijk in bepaalde streken van Frankrijk, waar ze soms de meerderheid vormen. Dit komt voor in de Cévennes, waai de Hugenoten in de 18e eeuw een veilig onderkomen vonden. Zo zfjn er nog meerdere plaat sen aan te wijzen, vaak kleine „eilanden", waar een Protestant se kern is, in Poitou, Béarn, de Hautes Aipes en zelfs in Nor- mandië. Maar ook in de meeste grote steden vindt men een Protes tantse „intelligentsia", die al of niet gelovig, van zich heeft doen spreken in het politieke, econo mische en intellectuele leven. Deze groep omvat gestudeerden, schrijvers en denkers. Hoewel hun aantal gering is, spelen de Protestanten in Frank rijk toch een voorname rol en daarvan zün zij zich ook bewust. Hoewel zij hun kerk niet in ge vaar willen brengen in enige on derneming, die haar zou kunnen schaden, treden zq toch, juist door hun geloof, meer en meer op de voorgrond. Wat de politiek betreft, vindt men de Protestanten veel onder de socialistische partijen. Maar waar ook, zij blijven een apart bestanddeel van het Franse volk. Naar het woord van Jac ques Ellul is de Hervorming nog altijd „een vraag, gericht tot de wereld". Tot die in Frankrijk, tot de R. Katholieke wereld, ja tot de gehele wereld". De Offlcler-ftscaal van Zeeland bij het Bgz. Gerechtshof te 's-Hertogenboseh heeft R. Boog aard te Wéstkapelle buiten ver volging gesteld onder voorwaarde dat hg zal arbeiden en hem ont zet van rechten. De volgende personen zijn on- voorwaardeiyk bulten vervolging gesteld: F. L. Roose geb. Francois, Kou- dekerke; P. C. den Bols, Groede; O. R. Z. M. C. Bevin geb. Sturm, IJzendijke; Leonie v. Rentergem, Terneuzen; J. Hennlnk en A. E. van Boven geb. Sol, Sas van Gent; A. T. v. d. Kelen, C. J. Seghcrs en J. de Backker, Clinge; R. Veldman, Amsterdam; N. Ber- ting geb. "v. Eenennaam, Utrecht, daar de gerezen verdenkingen niet ongegrond zijn gebleken, maar van zodanige aard, dat op legging van straf of maatregel niet gerechtvaardigd is te achten. P. Jongeneel, Middelburg; A. F. Baarends, Goes; F. J. Frens, Vltssingen en T. H. v. d. Berg, Yerseke, omdat de gerezen ver denkingen niet bewezen zijn. SCHAKEN. M'burg IH's-H. Arcndskerke. Het derde tiental van de Schaakvereniging M'burg speelde' Vrijdagavond j.l. haar competitie wedstrijd tegen de Vry-Pion ('s-H. Arendskerke). De wedstrijd ein digde in een 13 overwinning voor 's-Heer Arendskerke. De ge detailleerde uitslag is als volgt: J. MondeelK. Beeke 01; J. A. VerdonkP. Weststrate 14K. HolsterJ. Tholenaar Sr 14; J. GoedbloedL. Bakker 14L. J. WoudstraJ. Tho lenaar Jr 01; G. BootA. Fou- draine -14C. W. d'HuyJ. Kole Jr 01; C. D. Waardenburg "W. Kole Sr 1—0; P. J. Bos— J. Nleuwenhuize 01; J. J. Mey erP. Kloet 0L Totaal 3—7^ Distributiekring Middelburg. Uitreiking schoenenbonnen. De Directeur van de Distribu- tiek:ing Middelburg maakt be kend dat personen, wier stam kaartnummer eindigd op de cij fers 8, 04, 14, 24, 34 en 44 en die nog in het bezit zijn van bon 612 van het inlegvel voor een schoenenbon naar keuze in aan merking komen. Ook komen kinderen geboren in de maand December van een der jaren 1932 t:m. 1945 of geboren in de maand Februari 1947 tegen inname van bon 604 van het inlegvel voor een schoenenbori niet naar keuze in aanmerking. Onder medebrenging -van de stamkaart en het daarbij beho rende inlegvel kunnen de schoe nenbonnen vanaf 1 December '47 dagelijks worden afgehaald bij 't kringkantoor Dam 43, lokaal 4 of (jij de agentschappen op de dagen dat de reizende agenten aanwezig zün. Gemeente Vlissingen. B. en W. van Vlissingen ma ken bekend, dat ter ontzilting van tuingrondenvoor de inwo ners gratis gips beschikbaar wordt gesteld. Per vierk. meter is kg. be nodigd. De gips is verkrijgbaar aan de oude begraafplaats „Vre dehof" aan de Koudekerkscheweg. van des v.m. 7.30 uur tot 12 uur en des n.m. van 1.305 uur. Distributiedienst 'S-Heer Arendskerke. Uitreiking bonkaarten. In het tijdvak van 1 Dec. '47 t.m. 17 Jan. 1948 zullen de bon kaarten voedingsmiddelen voor de 2e en 3e periode worden uit gereikt. Het juiste tijdstip van uitreiking is voor elk gezin vermeld op de achterzijde van de bonkaart van het gezins hoofd. f Het is nog steeds van groot belang, dat voor elk gezin de bonkaarten op de juiste tijd worden afgehaald. Over het algemeen zal een bonkaart voedingsmiddelen wor den uitgereikt overeenkomsig de in te leveren inwisselings bon. De inwisselingsbon, die in de linkerbovenhoek van de lo pende bonkaart zit, mag thans zonder bonkaart ingeleverd worden. Verder zullen tabaks-, ver snaperingen- en gemengde kaarten voor tabak en versna peringen worden uitgereikt. Mannelijke personen, geboren in 1930 en vroeger kunnen naar keuze ontvangen een tabaks-, een versnaperingen- of een ge mengde kaart; vrouwelijke personen, gebo ren in 1930 en vroeger kunnen naar keuze een versnaperingen- of een gemengde kaart ont vangen; de overigen hebben alleen recht op een versnaperingen- kaart. Overgelegd moeten worden de T.D. en inwisselingsbon van de thans geldige bonkaart 713. Hinderwet. B. en W. van Vlissingen bren gen ingevolge de artikelen 6 en 7 der Hinderwet ter openbare kennis, dat bij hen is ingekomen een verzoek van de Coöperatieve Vereniging tot exploitatie van de gemeente Vlissingen U.A. te Vlissingen, om vergunning tot het uitbreiden van de bestaande dar- menslymerij door het bijplaatsen van een electromotor van 2 P.K. voor het drijven van een darmen- slijmmachine en een electromotor van 0.5 P.K. voor het drijven van een frigidair, in het perceel ka dastraal bekend gemeente Vlis singen, sectie C, No. 1628, plaat selijk gemerkt terrein Buiten haven; dat dit verzoek met de bijlagen vanaf heden op de Gemeentese cretarie (2e afd.) ter visie zal worden gelegd en dat schriftelijk bezwaren by hun college kunnen worden ingediend. Op de veertiende dag na heden, zijnde de 9 Dec. 1947 zal ten Ge meentehuize, des voormiddags ten 10.30 ure, gelegenheid worden gegeven, om bezwaren tegen het uitbreiden dier inrichting in te brengen, terwijl daarbij zowel de verzoekster als zij, die bezwaren indienen, in de gelegenheid wor den gesteld deze mondeling en schriftelijk toe te lichten. Zowel de verzoekster, als zij, die bezwaren inbrengen, kunnen gedurende drie dagen vóór .9 December 1947 ter Gemeentese cretarie (2e afd.) van de ter zake ingekomen schrifturen kennis nemen. Voorts zijer de. aandacht op gevestigd, dat niet tot beroep zijn gerechtigd zij, die niet over eenkomstig artikel 7 der Hinder wet voor het gemeentebestuur of één of meer zijner leden zijn ver schenen, teneinde hunne bezwa ren mondeling toe .te lichten. B. en W. van Vlissingen brengen ingevolge de artikelen 6 en 7 der Hinderwet ter open bare kennis, dat bij hen is in gekomen een verzoek van Shell Nederland, N.V. te 's-Gravenha- ge, om vergunning tot het uit breiden van de bestaande ben- zine-installatie door het bijplaat sen van een electrisch gedreven aftapinrichting en het plaatsen van twee ondergrondse benzine reservoirs elk met een inhoud van 6000 liter, bij het perceel kadastraal bekend gemeente Vlissingen, sectie A, No. 3791, plaatseiyk gemerkt Paul Kru- gerstraat-hoek Singel; dat dit verzoek met de bijlagen vanaf heden op de gemeentese cretarie (2e afd.) ter visie zal worden gelegd en dat schriftelijk bezwaren by hun college kunnen worden ingediend. Op de veertiende dag na he den, zijnde de 9 Dec. 1947 zal ten gemeentehuize, des voormid dags ten 10 ure, gelegenheid worden gegeven, om bezwaren tegen het uitbreiden dier inrich ting in te brengen, terwijl daar bij zowel de verzoekster als zij, die bezwaren indienen, in de ge legenheid worden gesteld deze mondeling toe te lichten-- Zowel de verzoekster als «ij, die bezwaren inbrengen, kunnen gedurende drie dagen vóór 9 Dec. 1947 ter gemeentesecreta rie (2e afd.) van de ter zake ingekomen schrifturen kennis nemen. Voorts zij er de aandacht op gevestigd, dat niet tot beroep zijn gerechtigd zij, die niet over eenkomstig artikel 7 der Hinder wet voor het gemeentebestuur of één of meer zijner leden zijn verschenen, teneinde hunne be zwaren mondeling toe te lichten Waterstanden. Keulen 1.44 0.13), Ruhrort 16 (-Lobith (Rijn) 9.81 (4-0.11), Nijmegen (Waal) 7.48 (+0.15), Arnhem (Nederrijn en Lek) 7.54 (+0.09), Deventer (IJssel) 1.74 (+0.16), Borgharen 40.47 (+0.09), Belfeld (Beneden- maas) 10.70 (+Q.24), Grave (be neden de sluis) 4.65N (+0.03), Lith (laag water Maas) 1.39 0.56), Vreeswijk laag water '(Ne derrijn en Lek) 1.60 (+0.63), V eilinqsberichten. GOES. Veiling van 25 Nov. Appels: Jonathan f26f75; Zu re Bellefleur 1334; Gron. Kroon 2428; Goudreinettan 1442; Courtpendu 1117; Cox Oranje Pippin 1652; Sterappels 13 27; Notarisappels 1321; Ram- bour Mortier 1116; Hondsmuil 1215; Bramly Seedling 1316; Westlandse Bellefleur 1624; Zoete Ermgaarde 2244; Zoete Campagne 1832; Zoete Belle fleur 1826; Huismanszoet 17— 25; Kroetappels 5; Peren: Com- tesse de Paris 1244; Br. Alex. Lucas 2043; Zwijndr. Wijnpeer 1227; Jodenpeer 1018; Klei- peren 1631; St. Remy 1526; Winterbergamotten 16; Gieser Wildeman 2141; Brederode 15 34; Pondsperen 1027; Divee- sen: Mispels 3438; Blauwe Druiven 131199, alles per kg.; Noten f7.10 p. 100 stuks. Groen ten: Bloemkool IA 2845; idem I 18—24; idem II 9—11; idem IH 46; Knolselderij 13, alles per lQp stuks; Spruiten 3051; Peen 4.50—8; Andijvie 25; Witlof II afw. 35; Boerekool 910; Kool rapen 3.504; Prei 28; Uien stek 58, alles per" 100 kg. Selderij f 1.50 per 100 bos. ZIERIKZEE. Veiling van 25 Nov. Andijvie 1121; Spruiten 32—56; Witlof 10—47; Prei 17 27; Spruiten 23; Savoyekool 12; Tomaten 8; Goudreinet 15 35; Seedling 1019; Ontario 15 21; Comtesse de Paris 1840; Druiven 190197, alles p. 100 kg. Bloemkool 3038 per 100 stuks. Wat brengt de radio? Vrijdag 28 November. HILVERSUM I (301.5 M.): 8.00 Nieuws; 9.00 Kamermuziek; 10.00 Morgenwijding; 10.30 Voor dè vrouw; 10.45 Mozart en Liszt; 11.15 Voordracht; T1.30 Orgel spel; 12.00 The Skymasters; 12.38 Orgel; 13.00 Nieuws; 13.15 .Sep tet; 1.400 Kookkunst; 15.00 Boe kenschouw; 15.20 Kamerorkest; 16.30 Tussen 12 en 16; 17.20 Wij en de muziek; 18.00 Nieuws; 18.30 Ned. Strijdkr.; 19.15 Accor deonorkest; 20.00 Nieuws; 21.30 Radiorakel; 21.50 Vleug'len van muziek; 22.45 Avondwijding; 23.00 Nieuws; 23-15 Symph. con cert. HILVERSUM II (415 M.)8.00 Nieuws; 9.00 Concert; 11.00 De Zonnebloem; 12.33 Stafmuziek corps; 13.00 Nieuws; 13.20 Staf- muziek; 14.00 Kamerorkest; 14.30 Orkestmuziek; 15.30 Pianokwar tet; 16.00 Gram.; 17.00 Na schooltijd; 18.00 Volksliederen- kwartet; 19.00 Nieuws; 19.30 Cembalogezelschap; 20.00 Nieuws 20:12 De gewone man; 20.20 Handelconcert; 21.00 Actualitei ten uit België en Luxemburg; 21.15 Orkest; 23.00 Nieuws. Aansterdamsche Effectenbeurs. Slotkoersen op 26 November medegedeeld door: Incasso-Bank N.V. - Goes. Nederi. 1938 Dito 1947 Dito 1937 Dollarlening Ned. N.W.S. Spaareert. Indië 1937 Kol. Bank N. X. Hand. Bk. N. Hand. Mij A. K. U. Bergh Jurg. Berkel Pat. Calvé Delft Centr. Suik. Fokker Gelder Zn. Hoogovens Unilever Ned. Ford Ned. Kabel. Philips Gl. Wilton F. Billiton Ie Dito lie Dord. Olie Kon. Olie A'dam. Rubb. Band. Rubb. D. Bat. Rubb. O. Java Rubb. Serbadjadl H. Am. Lijn J. C. Japanl. K. N. Stoomb. Kon. Paketv. 97% 98'+, 99% 10P/„ 96%* 100 99u Scheepv. Unie 97Rott. Lloyd 98'7i, j Stv, Nederi. 99u/i H. iA. m/o 801- 101=/, 57/ 96% 96% 100% 135% 13514 156% 157% 286% 288 108 105 173% 172% 168 169 144% 145 166% 279% 167 280 375 280 276 347% 352% 207 203 480 400% 401 354 358 295 305 151% 147% 144 139 110% 10614 81 80% 91 18014 183% 151 152 183% 18514 178 174 Claims Kon. Olie Java Cult. N.I.S.U. Vorstenl. D. Bat. Mij Dell Mg Senembah Muller Ie Dito He A'dam. Bank Holl. Bk. Unie Incasso Bk. Rott. Bank Tw, Bank Anaconda Beth. Steel Chrysler Gen. Motors Inter Nick. Kennecott. Rep. Steel U. S. Steel Cit. Service N. American Cont. Öil Midcont. Phil. OU Shell Un. Tide Watt. Baltimore Miss K. T. Pennsylv* N. Y. Centr. f 897 t 943 186% 161% 170% 220% 110% 118% 58 y8 140% 158 180 147% 209% 155% 149 162 37% 103% 126 60% 27% 50% 27% 78% 19% ex. 44 23% 10% 16% 187% 161% 170% 222% 110% 117% 58% 140% 156% 140 180 164% 151 211% 156% 150 160% 37 103% 61 27% 50% 277* 78% 38% 48% 43% 31% 23 10% 16% 12% DE GROTE REISvAN^g DOOR TON EN JOOP SCHELTENS 173. Een vrachtauto rijdt in het donker langs de weg. In de cabine zit de chauffeur en naast 'hem twee jongens. Dé vader van Julia, die de chauffeur kent, heeft hem gevraagd, of hij de jongens mee naar Parijs wilde nemen. Dat vond de chauffeur best, als de meneer hem 25 gul den gaf. Dat wilde hij. best doen. |Ties en Thijs hadden ook zoveel voor Julia gedaan. 174. De vrachtauto rijdt door grasland, over bruggen, langs heuvels, door bossen. Jammer, dat het nu donker is. De jon gens kunnen haast niets van al dat moois zien. Maar ineens zien de vriendjes, dat de chauffeur schrikt. Hü klemt zijn lippen stijf op elkaar. In het schijnsel van de koplampen ziet hü, honderd meter voor zich uit, twee man nen staan, in uniform. Eén van hen steekt zün hand op. De vrachtauto zal moeten stoppen. „Stoppen?" denkt de chauf feur, „nooit!"*

Zeeuwsch Dagblad | 1947 | | pagina 3