®KOKT Publicaties DE GROTE REIS vtjjfa m het standbeeld een palmtak neer gelegd. De Voorzitter, de heer F. C. Wijsveld sprak daarbij de vol gende woorden: „Als een stille hulde, mede aan de mannen van de Marine, koop vaardij, loodswezen en visserij, die in de oorlogstijd hun leven offerden op het altaar des vader lands. legt de jubilerende afd. Vlissingen en omstreken van de Kon. Ned. Vereen. „Onze Vloot" deze palmtak neer aan de voet van het standbeeld van Vlissings groc'ste Zoon, Bestevaer Michiel" Jubileum „Onze Vloot". Het 40-jarig bestaan van de vereniging „Onze Vloot" werd Maandagavond In het Concert gebouw op waardige wijze ge vierd. Een groot aantal leden en ge nodigden werd door de voorz., de heer F. C. Wijsveld, die vanaf de oprichting lid is en dus eveneens jubileert, welkom geheten. Naast de heren Romswlnckel Sluyter, resp. voorz. en secr. van het Hoofdbestuur en de erevoorz. der afd. Burgemeester Mr B. Kolff, waren vele autoriteiten en Commandant en personeel van Hr. Ms. Piet Hein aanwezig. Door Burgemeester Kolff, en de heer Romswinckel werden felici taties uitgebracht, terwijl mede deling werd gedaan dat door de Burgemeester, namens het be stuur der jubilerende afdeling een krans was neergelegd bij het standbeeld van de grote vloot voogd M. A. de Ruyter, waarin hulde werd gebracht aan de ge vallenen in de laatste oorlog. Bij monde van de heer G. Lam- mers werd door het bestuur der afd. Vltssingen en omstreken aan de jubilerende voorz. een tweetal boekwerken aangeboden. O.l.v. de heer J. C. Dert werd door een uitgelezen ensemble, waarin de heer E. Hoppenbrou wers uit Oudenbosch een ruim aandeel had, een uitstekend ver zorgd programma afgewerkt. GOES. Zaterdagmiddag zal in Ho tel „Centraal" een demonstratie plaats vinden van in Nederland gefabriceerde kunstledematen. Het feit dat deze ledematen ge leverd kunnen worden binnen 8 weken, is van betekenis voor in validen, daar deze gewoonlijk lang moeten wachten eer ze geholpen kunnen worden. Banketbakkerij Luteijn-Potter heropend. In de Lange Kerkstraat heeft de fa. Luteijn-Potter haar ge heel gerestaureerde en modern ingerichte banketbakkerij met winkel in gebruik genomen. Slechts een vijftal weken was het geleden dat met de restau ratie van het pand werd be gonnen. Heel het binnenwerk, alsmede de voorgevel werd weggebroken en daarvoor in de plaats kwam een select binnen werk en een fraaie voorgevel. De uitvoering van het buiten werk geschiedde door de fa. De Bruijn en Rietbergen, ter wijl het binenwerk verzorgd v/erd door de fa Haasdijck te Rotterdam. Ais architect trad op de heer J. A. de Bruijn. In de bakkerij werd de oude oven weggebro ken en daarvoor in de plaats werd een electrisehe banketoven geplaatst. Mede door de decoratieve ver lichting is het een zeer aan trekkelijk geheel geworden. Vochtig liefdesdrama. Zondag vond een eigenaardig drama plaats aan de Westsingel, dat met veel gekrijs en ge schreeuw uitgevoerd werd. Een Goese vrouw en een man uit Bergen op Zoom bleken in de vest te zijn gesprongen. Schijnbaar beviel het hen daar slecht, zodat ae met het nodige lawaai met spoed er weer uit klommen. De oorzaak was dat de man uit Bergen op Zoom, een zekere J., sedert enkele weken met de Qoese vrouw in een logement verbleef. J. is echter getrouwd en vader van vier kinderen. Ver schillende personen hadden ge tracht om de man weer in zijn gezin te krijgen. Dit leek succes te hebben en Zaterdagavond kwamen zij de afgedwaalde te rughalen. Na een kleine vecht partij in het logement, waar J. schuld had, zouden de echte man en vrouw de Goese dame naar haar ouderlijk huis brengen. Daar aangekomen sprong zij de Vest in, wat aanstekelijk werkte op J. Het slot was dat J. weder om zijn vrouw in de steek liet (VI met de andere in het duister verdween. KAPELLE Zaterdagavond gaf de Jeugd club van de meisjesvereniging „Bouwen en Bewaren" een uil voering in het gebouw Obadja. Mej. L Groenleer opende deze avond. Een toneelstuk „Koning Me relbaard" werd zeer aardig op gevoerd. Een zangstukje, enkele voordrachten en een lintenspel vulden het verdere gedeelte van de avond. Mej Heijboer-de Jonge sloot de avond met dank gebed. Vandaag geeft de C.J.M.V. „Obadja" alhier in haar ge bouw een filmavond over het leven van de militairen in Indië Deze film die in de meeste grote steden reeds gedraaid is komt thans hier voor het eerst in de buurt. Het zal U een duidelijk beeld geven hoe de jongens daar leven. De opbrengst van deze avond zal ten bate komen van de mili taire C.J.V.-leden en het Ned- Jongelingsverbond. De bondssecretaris voor Zee land de Heer J. C, Gordeau zal deze avond spreken over de wervingsweek. KRABBENDIJKE IJsvereniging In de vergadering van de Ijs veren. „Krabbendijke", bleek uit het verslag van de penning meester dat er een batig saldo aanwezig is van f 120,52. Bestuursverkiezing werd ge houden ter vervanging van het nog altijd voorlopig bestuur. Gekozen werden de h^enMan Blok Bzn, .Toh. Hirdérs, D Pauwe, A. Zuidweg Lzn, en J. C. Engelse en de dames C. P. Vogelaar en L. Wabeke. Voor de baancommissie wer den benoemd Jac. Vos, Jan Bu- tijn en J. C. Engelse, Na beantwoording van enkele vragen sloot de voorzitter deze gezellige vergadering. NI.SSE. Groene Kruis. Vrijdag hield de afd. „Groene Kruis" haar algemene vergade ring. De aftredende voorzitter J. Slabbekoorn en de penningm. Iz. Jansen werden herkozen. Het sa laris van de magazijn-bode werd verhoogd. Er werd besloten om aan te sluiten by het Centrum „Kraamzorg" te Goes. De heer J. A. R. L. Bommeljé werd ge kozen als bestuurslid voor deze instelling. Van Volksherstel is toezegging gekomen, dat een be drag van f 1000 beschikbaar zal worden gesteld voor de aankoop van materiaal. SEROOSKERKE (W.). Winteravondlezing. In de serie Winteravondlezingen georganiseerd door het daarvoor bestaand comité, sprak Vrijdag avond j.l. in de Geref. Kerk te Serooskerke prof. dr A. H. Edel- koort te Utrecht over het onder werp: „Opgravingen in het Hei lige Land". Na te zijn ingeleid door de heer W. N. A. van Es, de voorzitter van het comité, gaf spreker, aan de hand van een aantal lantaarn plaatjes een uiteenzetting van de in Palestina verrichtte opgravin gen. Hjj hoopte, dat hierdoor vele Bijbelse verhalen, speciaal uit het Oude Testament meer zouden gaan leven. De belangstelling voor deze zeer Interessante causerie was matig. ZIERIKZEE. Prof. Dr Dyk over Prins Willem L Na Ingeleid te zgn door Ds Gre- ving sprak Prof. Dr K. Dijk voor het Chr. Comité v. Algemene Ontwikkeling over het onder werp: „De bekering van de Vader des Vaderlands". Spr. bepaalde zijn gehoor bij het jaar 1568, en schetste de bange tijd waarin ons vaderland toen verkeerde. Hoe Alva zijn wraak oefende en Oranje vluchtte. Prof. Dijk besprak de opvoe ding van de Prins In het ouder lijk huis, bij zijn vrome ouders en hoe hij als 11-jarige knaap aan het Brusselse hof kwam, een om geving van zingenot en wellust. Tegenover degene die crltiek en smaad uitgieten over de Vader des Vaderlands, wilde spr. hem laten zien als een waarachtige held des geloofs. Hoe hij onder de invloed van de Hugenoten in Frankrjjk en Calvinisten in Ne derland na zware strijd en worste ling eindelijk tot de volle over gave des geloofs ls gekomen. Dat zijn bekering oprecht en gemeend was, bleek wel uit zijn gebeds leven, voor volk en vaderland en uit zijn eigen getuigenis toen hij onder moordenaarshand was ge vallen. Als een tweede Moses hoeft Prins Willem ons volk uit de dienstbaarheid mogen geleiden naar de vrijheid, achtende de ver- 8maadheid van Christus en zijn volk van grotere waarde dan de gunst van de Keizer. De grote ommekeer greep plaats in de jaren 1567'69 in de bangste lijdensnacht van zijn le ven. De ontvoering van zijn zoon naar Spanje en de houding van zijn vrouw Anna v. Saksen maak te de beker zijns lij deus overvol. Met een opwekkend woord be sloot spreker zijn Interessante rede. THOLEN Donderdag, Vrijdag en Zater dag a.s. zal de Bazar gehouden worden ten bate van ons mu ziekgezelschap Concordia, Ver schillende mooie stands en at tracties zijn aanwezig, zodat wij ieder uitnodigen tegenwoordig te zijn en mede te helpen tot 't slagen dezer Bazar. De opening heeft Donderdag n.m. te 2 uur plaats in het gymnastieklokaal der Openbare lagere school door de voorzitter. Ontwikkelingsdag Jongerengemeenschap Zaterdag n.m. werd in de zaal van hotel Hoek alhier door de Jongerengemeenschap streek Tholen en St Filipsland een ontwikkelingsmiddag gehouden. Nadat door het L.J.G. orkest uit Zeeuwsch Vlaanderen het Zeeuwsch volkslied en enige andere liederen ten gehore wa ren gebracht, opende de voorz. (Je heer Rien Kosten deze bij eenkomst met een welkom tot de burgemeester Mr v. d. Hoe ven, Ir Geuze, voorz. Z.L.M., de heer de Feyter, algemeen voorz. en de heer Lacoren. Spreker wees op de vele moei lijkheden, die zich bij het jon gerenwerk voordoen en be treurde een toenemende ver flauwing van de activiteit bij de jongeren te hebben waargeno men. Hij gaf vervolgens een overzicht van het werk dat in het afgelopen jaar was gedaan. Sprekende over het doel van de L.J.G. zag hij in de vereni ging het middel om zichzelf en anderen op een hoger peil te brengen. Het platteland heeft een achterstand, die ingehaald moet worden. Spr. wees in verband hier mede op de vele andere orga nisaties in de lande uit alle lagen der bevolking en bedrij ven, die zoveel hebben kunnen bereiken omdat zij zoo goed waren georganiseerd. Spr. eindigde zijn toespraak met het citeren van een vers. Hierna volgde enige muziek stukjes door de Z.L.M. afd. Tho len, waarna de heer Lacor een lezing hield over de jongerenge meenschap, haar toekomst en de emigratie die niet zelfstandig moet gebeuren doch in kolonie- verband. Nadat de voorz. spr. dank had gebracht, voor zijn rede, volgde een oogstcantate door een der afd. Z.L.M. St. Filips land welke zeer in de smaak viel. Een gul applaus beloonde het L.J.G. orkest uit Z.-Vl. voor de verder ten gehore gebrachte liederen. Onder leiding van den voorz. werd hierna een wed strijd gehouden tussen de afd. Tholen en St. Filipsland in her sengymnastiek welke door laatste werd gewonnen. Na de pauze werd een verloting ge houden en volgde een keurig vertolkt dramatisch spel. Nadat de heer de Feyter nog het woord voerde, sprak de voorz. v. d. afd. Tholen enz., dhr Klompe het slotwoord. BRUINISSE. De Chr. Jongensclub „Imma- nuël" alhier vierde haar 25-jarig jubileum. Dit jaarfeest werd door Ds Marsman op de gebrui- keliike wijze geopend. Er waren opstellen, gedichten en voor drachten. Naast twee oud-leiders sprak ook de tegenwoordige lei der de heer J. de Korte Jr. een kort woord. De tegenwoordig meer en meer gebruikelijke ver loting met als hoofdprijzen fruit manden, taart en ander gebak, vulde eveneens een gedeelte van de avond, die door Ds Marsman, nadat allen de Avondzang had den gezongen, met dankzegging werd gesloten. De hier werkzame drijvende bokken, waarvan de vier hijs- armen gisteren weer ver boven de Vluchthaven, waar ze een toevlucht hadden gezocht, uit staken, hebben een succesvoile week achter de rug. Eerst werd het tweede gedeel te van het grote sleepschip „Tris tan" boven water gebracht en Zaterdag mocht het gelukken de Rode Kruisboot in het Nieuwe Vaarwater te lichten en op de slikken van St. Phiiipsland te zetten. HAAMSTEDE. Vrijdagavond vergaderde de afd. Westelijk Schouwen van de veiling Z.H.E. te Rotterdam, on der leiding van dhr H. v. Toledo. In deze bijeenkomst sprak dhr v. Driel over de verantwoorde lijke taak, die de veiling heeft ten aanzien van haar aanvoer ders. De veiling moet zijn een stuwende kracht, maar mag daarbij haar dienende taak niet vergeten. Met enige bezorgdheid siaan wij de afzet mogelijkheid voor de producten gade. Binnen vijf jaren wordt een verdubbeling der fruitoogst ver wacht, die door de veilingen ver werkt zal moeten worden. De mogelijkheden voor export en binnenlandse markt werden on der het oog genomen, alsmede de plannen die er nodig zijn wil de veiling haar taak naar beho ren vervullen. Vooral werd gewe zen op de noodzaak van een uni forme sortering en verpakking. Een drukke bespreking volgde op deze rede. Na de pauze sprak dihr Hoogeweg over „Spreiding en concentratie". Ogenschijnlijk twee tegenstrij dige dingen, maar twee zaken die zeer onze aandacht opeisen. De fruittelers zullen zich moeten wennen naar de levering van fruit over het gehele jaar. Niet alleen concentratie van aanvoer ders en bestuur is nodig. Ook zullen wellicht enkele veilingen samen smelten, wat zeer zeker nodig zal blijken te zijn. Ook op deze rede volgde een flinke bespreking. Aan het einde van deze ver gadering werd besloten dat op 9 Dec. een excursie naar Rotter dam gehouden zal worden. De kosten zullen gedragen worden uit de afd. kas. Naar schatting zullen 90 a 100 telers deze tocht meemaken. Na een kort slotwoord sloot dhr v. Toledo deze belangrijke vergadering. RETRANCHEMENT. Uitvoering. Zaterdag gaf het muziekge zelschap „Ons Genoegen" een uitvoering. Voor de pauze werden enkele muzieknummers uitgevoerd on der leiding van de heer J. de Voldere. Na de pauze bracht een gezelschap, onder leiding van de heer P. Goossen, het stuk „Het verleden keert weer". Zowel het muzikale gedeelte als het toneel stuk vielen bij het talrijke pu bliek zeer in de smaak. Burge meester Leenhouts sprak aan het einde van de avond zijn erkente lijkheid uit voor het gebodene. De heer M. v. Weele te Krab bendijke behaalde te Utrecht met de Pointerteef „Trix van tussen de Schelde" een derde prijs met kwalificatie „zeer goed", 207 etiketten werden in Tho len verkocht voor de Niwin- Kerstpakkettenaetie tot een waarde van f 1033. Benoemd tot hulpbesteller te Krabbendijke de heer H. Bre ker. Bij de te Tholen gehouden stemming voor le kerkvoogd der Ned. Herv. Kerk werd her kozen de heer A. Geluk. Daar de aftredende notabelen J Franke en J. Schot geen abso lute meerderheid behaalden zal hiervoor een tweede vrije stem ming moeten plaats hebben. De Prins Bernhardcollecte bracht te Tholen op f 58,56. -» Tot notabelen van de Ned. Herv. Kerk te Kloetinge werden herkozen de heren J. Beenhak ker, A. Wagenaar en P. D. Hoogstrate; als gemachtigde in het kiescollege dhrn D. Sinke en W. Oostingh. Bij de in de Ned. Herv. Kerk te Tholen gehouden verkiezing werd de heer A. Geluk tot kerkvoogd herkozen. Voor de verkiezing van notabelen zal een herstemming plaats hebben. Herkozen als notabelen in de Ned. Herv. Kerk te St.-Maar- tensdijk F. D. Rentschap Knook, C. P. Bijl en F. Lindhout. Benoemd tot besteller der P.T.T. te Souburg de heer K. Boogaard, hulpbesteller te West- kapcile. Donderdagavond om 8 uur komt de gemeenteraad van Kloe tinge ta openbare vergadering bfj- een. In de vier vacatures voor het kiescollege der Nad. Herv. Kerk te Kloetinge werden ïaterdag j.L gekozen de heren C. Beenhakker, J. van Liere, A. Stnke en B. de Koeijer. Vrijdag 28 Nov. a.s. wordt in het verenigingsgebouw te Kloe tinge een zendingsavond gehou den. Zuster de Borst zal spreken over het Zendings- en Kerkelijk werk op Suriname. Ook zal nog een film worden vertoond. mb Tot diakenen in de Geref. Kerk te Yerseko is in de plaats van de heer J. de Koejer-Waverijn geko zen de heer J. Schipper. «- Tot notabel van de Ned. Herv. Gemeente te Rorssele is geko zen dhr M. Krijger Johz. Mej. B. H. Vermeulen, onder wijzeres aan de Chr. Bewaar school te Colijnsplaat, is met ingang van 1 Febr. 1948 be noemd als hoofd van de Chr. Kleuterschool „Margriet" te Rijssen (O.). De Unie-collecte voor de Scho len met de Bijbel heeft te Co lijnsplaat opgebracht het mooie bedrag van f 208. Bij de Herv. Kerk te Aagtc kerke is herkozen tot notabel dhr Abr. Willemse. De politie heeft de daders van de inbraak met diefstal van ciga- retten bij de fam. Quist te Tho len te pakken. Het zijn twee jongemannen uit Poortvliet en een uit Tholen. In Westelijk Schouwen wordt thans weer ijverig jacht gemaakt op een of meer wilde zwijnen, die zich, blijkens de sporen, daar nog steeds bevinden. De heer F. J. Poissonnier is gekozen tot bestuurslid van de Zeeuwse Landbouw Maatschappij afdeling Retranchement. Door het bestuur van de afd. „Groene Kruis" Tholen is be noemd tot wijkzuster in de vaca ture zr. Viergever, zuster v. Wely te Harmeien, met een proeftijd voor beide partijen. Te Renesse is gevormd een commissie tot bestrijding van de ratten. Als hulpbesteller der P.T.T. te Krabbendijke is benoemd dhr H. Breker. De bekende Tholenaar Dorus v. Bergto, kwam zodanig te val- den ingeroepen, welke een dij beenbreuk constateerde en over brenging naar het ziekenhuis noodzakelijk achtte. Bruinisse bracht in de Zen- dingsweek voor de Zending f 377.88 bijeen, te weten f 347.68 in de Kerk en f 30.20 op de Zon dagsschool. St. Phiiipsland col lecteerde in de Ned. Herv. kerk voor wederopbouw van kerk en pastorie te Bruinisse en mocht f 140.37 aan dat fonds toevoegen. Ds V. van TEL Ds P_ v. Til, laatstelijk predi kant bij de Geref. kerk van Bui tenpost, die (Us leger-predikant m Ned.-Ihdië werkzaam was, is om gezondheidsredenen voor ver der verblijf in de tropen afge keurd en in Buitenpost terugge keerd. Rechtszaken. Ned. Herv. Kerk. Drietal te Leiden (studenten- pred.), M. Hinlopen te Amstel veen, Dr K. E. H. Oppenheimer te Hallum (Gr.) en C. A. S. v. Stipriaan Liuscius te Dieren. Beroepen te Berlikum, R. Bijl te Haren (Gr.); te Poederooyen, J. de Bres te St. Maartensdijk; te Rijnzaterwoude, B. Eysenga te Noordeloos; te Bourtange (Gr.), J. Franke te Zweeloo (Dr.); te Dordrecht (vacature Ds Smit Sibinga), H. F. C. de Boer te Bergen op Zoom. Aangenomen naar Wageningen, F. Offeringa te Vlagtwedde; naar Rotterdam (Pernis) toezegging (2e pred. pl.), A. Groenenboom te Hoge Zwaluwe. Bedankt voor Noordwolde (Fr.), C. J. van Royen te Oude Pekela; voor Montfoort, H. Har- kema te Wijk bij Leusden; voor Haamstede, D. Goudzwaard te IJsselmonde. Geref. Kerken. Tweetal te Barger, T. Klein te Stadskanaal-Pekelderweg en D. Briiman, met verlof te Rotter dam. Beroepen te Lekkerkerk, cand. J. Berger te Heemstede; te Wor- kum, W. P. J. Zwerver te Hij ken; te Exmorra, Mr H. S. de Jong te Boerakker; te Tiel, M. J. van Dijken te Nunspeet. Bedankt voor Driebergen (vac. A .de Bruin), F. E. Hoekstra te Sassenheim; voor Doornspijk, H Torenbeek te Bunschoten. Geref. Kerken (Art. 31 K.O.). Beroepen te Goes, J. F. de Weger te Roosendaal. Aangenomen naar Kampen (vac. F. Kouwenhoven)O. W. Bouwsma te Breukelen, die be dankte voor Rotterdam-Zuid; naar Bergschenhoek, W. F. Ve- nema, cand. te Schipbrug. Chr. Geref. Kerken. Tweetal te 's-Gravenzande, J. P. Geels te 's-Gravenhage-Óost en J. C. v. Ravenswaay te Zaam- slag; te Arnhem, A. Hilbers en C. Smits te Driebergen. Bedankt voor Elburg en voor Murmerwoude, Drs J. v. Gende- ren, cand. te Goudriaan; voor Oud-Beyerland, B. Nederhof te Eindhoven; voor Aalsmeer, D. H. Biesma te Drogeham. Doopsgez. Broederschap. Aangenomen de ben. tot hulp- pred. te Groningen, H. Woelinga, prop. aldaar. Geref. Gemeenten. Beroepen te Leerdam, A. van Stuyvenberg te Yerseke. Een Ned. Herv. predikantsplaato te Berlijn. De Ned. Herv. kerk hier te lande overweegt de mogelijkheid van het vestigen van een predi kantsplaats te Berlijn. Chr. Jongemanneaverbond. Bij referendum hebben de leden van het Ned. Jongelingsverbond zich uitgesproken voor naams verandering van het verbond. Gekozen werd als nieuwe naam „Christelijk Jongemannenver- bood". Het Bondsbestuur zal den da tum bepalen, waarop deze ver andering zal ingaan. ArondissemeiiU-Rechtbaak te Midelburg. Zitting van Vrjjdag 21 Nov. 1947 J. J. v. G„ vertegenwoordiger te Vllsslngen, huurde bij de rijwiel bewaarder van E. te Goes een da- mesrijwiel voor 3 dagen. Met deze fiets reed hij naar Breda waar hjj de flets verkocht. De Officier van Justitie ging di verse oplichtingen van v. G. na, die de fietsendiefstal bekende. De eis was 1 jaar gev. met aftrek van voorarrest. Mr W. H. Vermaas, de verdedl ger, zeide, dat tegen de verduis tering van de fiets niets is in te brengen. Oplichting wordt hem echter niet ten laste gelegd. Hij vroeg clementie. De koopman F. van O., te Mid delburg, reed als bestuurder van een vrachtauto door de 's-Heer Hendriksklnderenstraat te Goes. Voor hem stond links van de weg een auto stil en rechts van de weg ter hoogte van die stilstaan de auto bevond zich de 77-jarlge J. Korstanje uit Goes. Verdachte is, hoewel de straat ter plaatse zeer smal ls, de stilstaande wa gen gepasseerd, daarbij zijn aan dacht alleen vestigende op de stil staande wagen, en zorg dragende dat hij deze niet beschadigde. De voetganger had verd. niet gezien hoewel deze door zijn auto is aan gereden en met een ingedrukte borstkas ls opgenomen aan welke verwonding hij enige dagen later is overleden. De eis was f 100.boete of 25 dagen hechtenis, 1 mnd. voor waardelijk met een proeftijd van 2 jaar. M. Z„ 29 j„ arbeider te Terneu- zen, wegens overtreding van de Wapenwet f 5.of 3 dagen met verbeurd verkl. wapen. A. C. S„ 33 j„ schilder te Poort vliet, wegens overtreding Vesti gingswet Kleinbedrijf. Vrijspraak. A. v. d. B., 64 j„ bakker te Oos- terland, wegens Ontucht met min derjarige, meermalen gepleegd, 10 maanden gev., waarvan 6 maanden voorw. Proeftijd 3 jaar. Aftrek voorarrest. J. J. S„ 37 j„ kantoorbediende te Tholen, thans gedetineerd, we gens Ontucht met minderjarige, 1 jaar gev., waarvan 6 maanden voorw. proeftjjd 3 jaar, met af trek voorarrest. J. B„ 43 j., landarbeider te Oud- Vossemeer, wegens Ontucht met zijn minderjarig kind, meermalen gepleegd, 1 jaar gev. voorw. proeftijd 3 jaar. J. L. v. A„ 41 j„ handelsreizi ger te Zlerlkzee, wegens Ontucht met minderjarige; f 100.of 40 dagen en 1 jaar gev. voorw. proeftijd 3 jaar. P. M. H„ 25 j„ chauffeur te Re- nesse, wegens overtreding Motor en Rijwiel wet, f 75.of 25 dagen. A. J. K„ 37 j., bakker te Ond- Vossemeer, wegens overtreding Winkelsluitingswet, f 6.of 5 da gen. C. H„ 49 j„ dorser te Seroos kerke (S.), wegens „het aan zijn schuld de dood van een ander te wijten hebben" 100.of 20 da gen en 14 dagen hechtenis voorw. proeftijd 2 jaar. Voetbal. Uitslagen van de Thoolse Za terdagmiddagcompetitie op Za terdag 22 November. Afd. A: Tholense Boys IW. H. I. S. 0—3; Smerdiek I—Din- teloord I 34; Vrederust IS. V. O. II 5—0. Afd. B; W.H.S. II—Tholense Boys II 2—1; S.V.C. IH—Smer diek II, terrein afgekeurd. Voetbalprogramma voor Zater dag 29 Nov. a.s.: Afd. A: W.H.S. I—Smerdiek; Dinteloord IVrederust I; S.V.O. IITholense Boys I. Afd. B: Smerdiek II—Vrede rust L Aanvang wedstrijden n.m. 3 uur. Dammen. Voor de hoofdklasse der Ned. Dambond speelde Goes I tegen Kapelle I. De uitslagen waren: L. AndersonA. Kaat 20; J. SinkeC. van Liere 2—0; C. van BiemenJ. op 't Hof 20; F. P. den HertogP. van Wel 11; A. W. BeukemaP. Bruinzeel 0—8; J. MangaJ. Kaat 02; <3. de KlerkG. van de Sehraaf 11; Q. Noorder- meerC. Walrave 20; E. Ek- kelenkampJ. Ossewaarde 2O; D. van HeseJ. Ganzeman 02. Totaal uitslag 128. SCHEEPVAARTBERICHTEN. Op 24 Nov. te Vlissingen aan gekomen m.s. Fiat van Rotter dam, m.s. Mavis van Antwerpen. Op 25 Nov. m.s. Frans van Gent, m.s. Atlantic van Antwer pen. Op 24 Nov. gepasseerd naar Antwerpen m.s. Viking van Southampton, m.s. Zeus uit zee. Het Griekse s.s. Evros is in de nacht van Maandag op Dins dag ten noorden van Oostende aan de grond gelopen. Laatste positie Ned. passagiers schepen. Boschfontein 24 Oct. van Ge nua naar Southampton; Edam, vtr. 25 Oct. n.m. van Rotterdam naar Antwerpen, New-York en Philadelphia; Indrapoera, 24 Oct. 20.20 uur van Java te Rotter dam; Nieuw-Holland, van Am sterdam naar Java, 24 Oct. te Sabang; Nieuw-Amsterdam, vtr. 25 Oct. ca. 18 uur van Rotter dam naar New-York. T.D. met inlegvel, waarop bon 612 nog voorkomt, over te leg gen aan de eerste ambtenaar der uitreikploeg. Tevens zullen schoenenbon nen worden uitgereikt voor kin deren, geboren in de maand December van een der jaren 1932 t/m 1945 en in de maand Februari 1947. Hierbij moet aan dezelfde ambtenaar de T.D. met inlegvel, waarop bon 604 voor komt, worden overgelegd. Burgerlijke Stand» V eilingsberichten. MIDDELBURG. Veiling van 24 Nov. Groenten; Andijvie 627; Boerekool 1421; Rodekool 3 14; Savoye kool 413; Witte kool 49; Peen I 57; Prei 18 39; Spinazie 2134; Uien 1 20; Witlof 55—70; Koolrapen 2 8; Bloemkool I 1857: idem H 17—30: idem Hl 9—17: Na- tuursla II 67, alles per kg.; Peen 518 per bos; Appels: Goudreinet 4950; Jonathan 56 63; Zoete Ermgaard 32, alles per kg.; Peren: Comtesse de Pa ris 2225; Gieser Wildeman 20, beide per kg. W aterstanden. Keulen 157 0.04), Ruhrort 016 (+0.12), Lobith (Rijn) 970 (+0.19), Nijmegen (Waal) 733 (+0.17), Arnhem (Nederrijn en Lek) 745 (+0.16), Vreeswijk iaag water (Nederrijn en Lek) 097 (+0.48), Deventer (IJssel) 158 (+0.07), Borgharen 4038 (+0.28), Belfeld (Benedenmaas) 1046 0.40), Grave (beneden de sluis) 462 (+0.06), Lith (laag water Maas) 083 (0). MIDDELBURG. Geboren Maria C., d. v. J. Neve en N. v. Aken; Albertus G. H„ z. v. A. G. H. de Jonge en J. H. Franken; Andries, z. v. Clir. Dekker en A. Lambregtse; Jan, z. v. J. Pleijte en D. F. Clement; Christina, d. v. L. v. Eenen- naam en C. Overweel; Lena, d. v. J. Joosse en J. Geldof; Wil helmus. z. v. J. Louws en G. H. v. Kalkeren; Magdalena J„ d. v. J. C. v. Noppen en C. Lampert. Ondertrouwd: A. M. de Beer en Ma. Aa. MeulemanL. Vogel en Ja. Bimmel. Overleden: L. Jobsede Voogd; G. Kerkhove; Wed. A. M. SinkeHmer en C. F. Ha- meling. TERNEUZEN. Gehuwd: M. J. Witte, 3 j. te Axel en D. C. Geensen, 41 j.; H. Ch. in den Bosch, 28 j. en F. M. de Leijser, 24 j.M. J. de Vries, 32 j. en A. C. Leunis, 30 j. Overleden; A. J. Harms, 69 j., echtgen. v. M. D. de Witte. Geboren: Sara C. W., d. v. C. Geensen en R. Bos; Maria M„ d. v. D. P. de Cooker en M. Claeys; Eduardus J. W., z. v. J. B. v. d. Bergen en M. A. Bliek; Antoine A. C., z. v. R. F. Pauwels en E. E. P. de Decker; Fronwke, d. v. H. Bak ker en E. Engels. Wat brengt de radio? Distribntiedienet 's-Heer Arendskerke. Uitreiking schoenenbonnen. Op de zitting voor de uitrei king van bonkaarten zullen tegelijk schoenenbonnen wor den 'uitgereikt aan personen, wier T.D.nummer eindigt op 8 en aan degenen, wier T.D.- mirnmer eindigt op 04, 14, 24, 34 en 44. Betrokkenen dienen hun Donderdag 37 November. HILVERSUM I (301.5 M.): 8.00 Nieuws; 9.15 Morgenwijding; 11.00 Rosa Spier, harpiste; 12.38 Orkest; 13.15 The Romanchers; 14.00 Voor de vrouw; 14.20 Sex tet; 17.00 Kaleidoscoop; 17.30 Uie Skymasters; 18.00 Nieuws; 18.30 Nederl. Strijdkr.; 20.00 Nieuws; 20.15 Philh. orkest; 22.15 Metropole-orkest; 23.00 Nieuws. HILVERSUM n (415 M.): 8.15 Pluk de dag; 9.00 Concert; 9.35 Kamermuziek; 10.00 Leger des Heils; 10.15 Morgendienst; 10.45 Trio; 11.00 De Zonnebloem; 11.45 Orgel; 12.00 Piano; 12.33 Con cert; 13.00 Nieuws; 13.25 Con cert; 13.45 St. Nicolaas; 14.00 Kamerorkest; 14.40 Voor de vrouw; 15.15 Strijkkwartet; 15.45 Kerkkoor; 16.00 Bijbellezing; 16.45 Strijkorkest; 17.00 Jeugd journaal; 17.30 Geestelijke liede ren; 17.50 Rijk over zee; 18.00 Land- en tuinbouw; 18.15 Mars muziek; 19.00 Nieuws; 19.15 Pia noduo; 19.30 Act. geluid; 20.00 Nieuws; 20.15 Steravond; 21.30 Vaart der volken; 22.30 Nieuws; 22.45 Overdenking; 23.00 Cemba logezelschap; 23.30 Orgelspel. Aansterdamsche Effectenbeurs. Slotkoersen op 35 November medegedeeld door: Incasso-Bank N.V. - Goes. N. N. A. Nederl. 1938 Dito 1947 Dito 1937 Dollarlening Ned. N.W.S. Spaarcert. Indië 1937 Kol. Bank I. Hand. Bk. Hand. Mij K. U. Bergh Jurg. Berkel Pat. Calvé Delft Centr. Sulk. Fokker Gelder Zn. Hoogovens Unilever Ned. Ford Ned. Kabel. Philips Gl. Wilton F. Billiton Ie Dito ne Dord. Olie Kon. Olie A'dam. Rubb. Band. Rubb. D. Bat. Rubb. I. Java Rubb. Serbadjadl H. Am. Lijn J. C. Japanl. K. N. Stoomb. Kon. Paketv. 99% 97 98% 99 so% 101%. 99% 97% 98" 99% 101°+ 96% 100 102 101% 135% 135% 158 291 156% 286% 108 174% 173% 209 177 146 169 283% 280 379 375 282% 280 352 205 168 144% 167 402 359 347% 207% 480 400% 354 300 ex. 295 153% 151% 146% 144 115% 110% 81 92% 182% 180% 153 151 184% 183% 180 178 Scheepv. Unie Rott. Lloyd Stv. Nederl. H. V. A. Java Cult. N. L S. U. Vorstenl. D. Bat. Mij Dell Mij Senembah Muller Ie Dito He A'dam. Bank Holl. Bk. Unie Incasso Bk. Rott. Bank Tw. Bank Anaconda Beth. Steel Chrysler Gen. Motors Inter. Nick. Kennecott. Rep. Steel U. S. Steel Cit. Service N. American Cont. Oil Midcont. Phil. OU Shell Un. Tide Watt. Baltimore Miss K. T. Pennsylv. N. Y. Centr. 189% 186% 161% 161% 171 224 113 170% 220% 110% 119% 118% 59 58% 142 161 140% 158 180 182 165 152% 147% 210 209% 156% 155% 151% 149 163 162 37% 37% 103% 126 60% 27% 50% 27% 78% 60% Claims Kon. Olie f 895 f 897 80% 27% 79 40% 26% 19% ex. 49% 44% 56% 31% 23% 11 3% 17 12% 44 23% 10% 16% DOOR TON EN JOOP SCHELTENS 171. „Meneer", zegt de ma troos, „zoeven zag ik twee jon gens hier binnengaan. Ik kan u zeggen: die jochies zijn niet te vertrouwen. Ze lijken wel heel lief en vriendelijk, maar houd ze in de gaten. Ze hebben heel wat gemene streken achter de rug Binnen luisteren de jongens. Ze schrikken erg! Een bekende stem! „Janus!" roept Thijs uit. En wat vertelt hij een gemene leugens! De jongens staan op, ze vlie gen naar de deur van de ka mer en trekken die open. „Daar heb je 'm, Janus, die dief, die gemenerd!" roept Thijs. 172. De meneer weet niet wat hij er van moet denken. Maar hij begrijpt 't gauw. Janus ziet Ties en Th-"®- Nee> nu is 'tniet langer""eI,Jg vo°^ hem. Hij draait onl* °°P weg, vlug de ^aat °P> een. z": straat in. -'eer 0041 andere straat in en verdwijnt in t „Wat 'n gemene"»- P Ties boos uit. lemaal leugvs' T„» meneer, „clat kan ■.v" tji aan zijn ogen zien, 2+ ral dadelijk de politie opbel. ien." „Ja, meneer, Janus moet m de gevangenis. Hij is zeker al weer ontsnapt. Ik begrijp niet, hoe hij ons gevonden heeft...." Dan belt de meneer de poli tie op.

Zeeuwsch Dagblad | 1947 | | pagina 3