°lre»in[ig>5^Éwf CHEFAROX Begering antwoordt Commissie voor Rijksuitgaven. I «Hpf Voorscbot roor gepensioneerden. royaal? ecU*t zending idee PHILIPS IjjMM. Waarom Chefarox bij maagzuur Beschermt uw maag Het Londense beheer. Handelingen moeten worden bezien uit oogpunt Zijn de Spoorwegen te Op de Maas onder Heusden en Hedel zijn zeehonden gesig naleerd. Een palingvisser uit cie gemeente Bokhoven vond in zijn fuiken een exemplaar van meer dan een meter lang. van algemeen beleid. De Regering heeft thans een antwoord ingezonden op het ver slag van de Commissie voor de rijksuitgaven nit de Tweede Kamer inzake de verslagen van de buitengewone algemene reken kamer te Londen over de periode Juli 1941December 1944. Wat de commissie betreft, spreekt het kabinet gaarne zijn grote erkentelijkheid uit voor de noeste, vaak zeer moeilijke en weinig bemoedigende arbeid, welke door de voorzitter van de buitengewone algemene rekenkamer, Mr Dr A. A. van Rhijn en zijn medewerkers werd verricht. Alle handelingen der Neder landse regering gedurende de oorlogsjaren moeten worden be zien uit een oogpunt van alge meen beleid, waardoor verschil lende verschijnselen kunnen worden verklaard, welke, wan neer zij op zichzelf worden be schouwd, gemakkelijk tot mis verstand aanleiding kunnen geven. Dit beleid was er uiteraard op gericht, om effectief mede te helpen de oorlog te winnen en het Nederlandse volk uit zyn ellende te bevrijden, alsmede de voorwaarden te scheppen, om, zodra mogelijk, na de bevrij ding materiële hulp te kunnen verschaffen. Aan deze taak werd alles dienstbaar gemaakt. De financiële administratie heeft niet geleden aan een va banque mentaliteit. Tegen een dergelijke voorstelling van za ken, meent de toenmalige mi nister van Buitenlandse Zaken ernstig te moeten protesteren. Bij de vaststelling van duur- tetoeslagen en verblijfsvergoe dingen moest met vele facto ren rekening worden gehou den, waarbij ook de directe kos ten van levensonderhoud gedu rende de oorlog aanzienlijk ste gen. Wat de regeringsvoorlichtings dienst betreft, besliste de mi nister-president over de beste ding der gelden, welke wegens het ontbreken ener comptabele afdeling op diens bureau door het Ministerie van Buitenland se Zaken werden beheerd, in derdaad bestond in dat appa raat niet altijd de nodige zin voor zuinigheid en een juiste besteding van lands gelden. Dat daartegen echter werd gewaakt, blijkt uit het verslag zelf, terwijl niet mag worden vergeten, dat de betrokkenen geen ambtenaarsopleiding had den gehad, zodat zij moesten wennen aan de eisen, welke het besteden van gelden van de staat stelt. Wat betreft de aankoop van goederen werd reeds in 1940 door de Nederlandse regering te Londen het plan opgevat om te zorgen voor een zekere voor raad van de meest noodzakelijke consumptie-artikelen, welke on middellijk na de bevrijding van het moederland onder de bevol king zou kunnen worden ver deeld. Met name werd hier ge dacht aan belangrijke voedings middelen, textiel, leder, zeep en tabak. Daartoe werd in het be gin van 1941 te New-York het Netherlands governement food Purchasing Bureau opgericht, dat de opdracht kreeg binnen een bepaalde begroting voor de aankopen van deze goederen zorg te dragen. Inderdaad lukte het dit bureau voor ruim 21.000.000 dollar aan goederen in te slaan, deze te bewaren tot bet moment van de bevrij ding en voor een snelle versche- kening houdt is een voorzich tig oordeel hier wel zeer op zijn plaats. Overwogen dient voorts te worden, dat de gemaakte fou ten in het niet vallen bij de zeer grote tekortkomingen, waaraan de regering in Londen zich zou hebben schuldig ge maakt, indien zij niet tot het verrichten van aankopen zou zijn overgegaan. Ons volk kan niet dankbaar genoeg zijn, dat terstond na de bevrijding een grote stroom goederen onmid dellijk ter beschikking kwam. Het snelle herstel is voor sen niet onbelangrijk deel hieraan te danken. Het Tweede Kamerlid, de heer Van Llenden heeft aan de minis ter van Verkeer en Waterstaat de volgende vragen schriftelijk gesteld: 1. Heeft de minister kennis ge nomen van recente berichten, wel ke wijzen op verspilling van gel den bij de Nederlandse Spoorwe gen? 2. Zo ja, kan de minister inlich tingen verstrekken over de juist heid of onjuistheid van de mede delingen, dat de eikenhouten lam- brlzering van het directiekantoor is vervangen door een van maho niehout, welke f 40.000 zou heb ben gekost, dat meer van derge lijke veranderingen in het voorne men zouden liggen en dat een nieuwe verlichting ln de directie- verblijven zou worden aange bracht, welke f 100.000 zou moe ten kosten? 3. Indien deze mededelingen juist mochten zijn, wil de minister dan bevorderen, dat de in deze tijd gewenste zuinigheid ook bij de Nederlandse Spoorwegen ln acht wordt genomen? 74 jubilarissen bij „De Schelde". Uitreiking medailles en diploma's. In November van elk jaar wor den bij de N.V. Kon. Mij. „De Schelde" te Vlissingen de leden van het personeel gehuldigd, die in de loop van het jaar hun ju bileum vierden. Ditmaal ge schiedde dit Donderdag j.l. en zoals steeds was het aantal ju bilarissen groot. Een zwaar verguld zilveren medaille van de N.V. Konink lijke Maatschappij „De Schelde" met bijbehorende gratificatie voor 40-jarige dienst werd uit gereikt aan: 1 ambtenaar, 2 ba zen en 10 werklieden, n.l. Ambtenaar: J. P. Verheul; Bazen: C. P. Parent, F. Polder- Aan; Werklieden: A. K. Bok, J. v. d. Buuse, P. Buys, J. F. Crueq, J. Davidse, J. J. Bekker, (12-4-'47 gepensionneerd), P. G. A. Gillissen, P. G. J. den Outer (17-6-1947 gepension neerd), H. G. Spapé, D. J. S. de Waal. De zilveren medaille van' de N.V. Koninklijke Maatschappij „De Schelde" met bijbehorende gratificatie voor 25-jarige dienst werd uitgereikt aan: 7 ambtenaren en 1 baas, n.l.: Ambtenaren: A. J. v. Dieren- donck, P. A. Fruytier, A. van Gelder, M. D. P. Liebers, J. v. Luyk, A. Slagboom, J. T. Vis ser; Baas: T. J. van Duyn. Het vererend getuigschrift met de zilveren medaille van de Nederlandse Maatschappij voor Nijverheid en Handel en de gratificatie van de N.V. Ko ninklijke Maatschappij „De Schelde" voor 25-jarige dienst aan de volgende 46 werklieden: W. J. de Baare, I. Barten, J. v. Belzen, K. v. Beizen, R. Be- ping naar Nederland zorg te SUyen, p. Boone, P. J. Bouwe- dragen. raerts, H. C. de Bruyne, J. A. Op het eerste gezicht lijkt het vreemd, dat de Nederlandse re gering beschikte over drie aan kooporganen. Hierbjj mag niet uit het oog worden verloren, dat historisch gezien dit de meest eenvoudige oplossing was, hetgeen nader uitvoerig uiteen gezet wordt. Een en ander houdt niet in, dat gedurende de oorlogspe riode steeds een volledig doel treffende organisatie bestond. Wanneer men echter met de bijzondere omstandigheden re- De violist Jo Juda heeft in het Concertgebouw te Amster dam met het Concertgebouwor kest het concert voor viool en orkest van Alban Berg ten ge hore gebracht. Op 27 November a.s. wordt de zangeres en zangpaedagoge mevr. Berthe MastenbroekSeroen 65 jaar. Enige vereerders en leer lingen van mevr. Seroen hebben het initiatief genomen tot een huldiging op 1 December a.s. in de Bachzaal te Amsterdam, waarbij haar een souvenir zal worden aangeboden. De Duitse beeldhouwer Georg Kolbe, wiens werk in vele Euro pese musea is vertegenwoordigd en die in 1936 te Frankfurt de Goethe-prijs verwierf, is op 70- jarige leeftijd te Berlijn over leden. Bukkens, L. J. Elich, C. M. v. d. Ent, J. L. J. Fanoy, J. Ge- schiere, D. P. Huibregtse, H. Huibregtse, J. Huibregtse, W. Izeboud, L. A. J. M. Jonckheere, C. W. Kentin, H. Kievit, J. v. de Klooster, A. Knuyt, J. van Kogelenberg, P. F. W. Kooy- man, A. J. v. Laarschot, W. Lommers, F. Lous, J. J. v. Ma rion, G. Mulder, W. de Nooijer, L. D. Nijssen, J. Passenier, W. P. Pietersen, J. du Pon, J. de Ridder, W. A. Schuit, J. Schuurbiers, G. M. Steinhauser, L. Vader, A. Verhage, L. Ver- bage, G. v. d. Vliet, R. W. de Vries, J. Willeboordse, A. Zon- nevijlle, J. Zweedijk. Bovendien hebben in 1947 vóór 1 November, de 50-jarige diensttijd bereikt: 1 ambtenaar, 1 baas en 5 werklieden, n.l.: Ambtenaar: F. R, v. Rose- velt (1-7-1947 gepensionneerd) Baas: D. J. Bijl (30-ll-'46 ge pensionneerd); Werklieden: R. de Bruyne (31-5-'47 gepension neerd), H. J. Danckaerts (26-4- '47 gepensionneerd), J. Goor, P. J. J. Kest, C. W. Verbeek. In totaal werkten in 1947 met 40-jarige diensttijd 1 amb tenaar, 2 bazen en 10 werklie den, en met 25-jarige diensttijd 7 ambtenaren, 1 baas en 45 werklieden, terwijl een 50-jaiï- ge diensttijd bereikten 1 amb tenaar, 1 baas en 5 werklieden. Gedurende het bestaan van „De Schelde" bereikten 71 per soneelsleden de 50-jarige dienst tijd, 458 de 40-jarige diensttijd en 1546 de 25-jarige diensttijd. De jubilarissen werden aller eerst toegesproken door de di- Ja, jongens c-n meisjes, ik heb jullie een heel droeve mededeling te doen. Jullie wisten, dat Oom Wim ziek was hé en dachten dat hij misschien gauw weer beter zou worden. Toch is het niet zo gegaan. Oom Wim is niet meer beter geworden, hij is plotseling heel erg ziek geworden en is Woensdagnacht naar de Here Jezus gegaan, van Wie hij heel veel hield. Oom Wim heeft het altijd heel fiin gevonden dat jullie brieven r hem schreven en dat jullie zo meeleefden toen hij ziek was. Jullie begrijpen nu zeker wel waarom wij deze week niet ver der gaan met het verhaal. Ook tante Bep komt deze week niet aan de beurt om jullie brieven te beantwoorden. Volgende week krijgen jullie weer je eigen hoekje en wie weet gaan we ook wel met het ver haal van de klokkenmaker ver der. Dus tot volgende week dan maar. recteur der N.V., ir H. C. Wes- seling, die hulde bracht aan de ze trouwe werkers voor hun verbondenheid met het bedrijf en het voorbeeld, dat zij daar door aan de jongeren geven. Vervolgens werd het woord gevoerd door Ir M. de Vink, voorzitter van het Dep. Zeeland voor de Ned. Mij. van Nijver heid en Handel, die na geluk wensen en woorden van lof de getuigschriften dezer maat schappij aan de jubilarissen overhandigde. PIANO-RECITAL DOOR THEO VAN DER PAS. Donderdag trad voor de Z.V.U. te Middelburg op, de pianist Theo van der Pas, hoofdleraar aan het Kon. Cons, voor Muziek te '3-Gra- venhage. De laatste 10 jaar is deze kunstenaar als solist werk zaam een werkkring die, na een duchtige voorbereiding van vele jaren, hem volkomen is toever trouwd. Het piano-recital bestond voor de pauze uit Sonate In c kl. terts op. 13 (Pathetique) van L. van Beethoven en Sonate in f kl. terts op. 5 van J. Brahms. In deze muziek kwam het kunnen van de pianist op schitterende wijze tot uiting. Na de pauze volgden So natine nr. 3 van Léon Orthel, Etu de ln Bes. gr. terts van H. Fran co Mendes en van Fr. Chopin: Fantasie Impromptu, Nocturne ln cis kl. terts en Scherzo ln bes kl. terts, die niet minder indruk maakten dan de voorafgaande stukken. Met stille aandacht werd de voordracht van de musicus ge volgd; na ieder stuk volgde een langdurig en hartelijk applaus. Dit groeide tot een ovatie na het einde, dat gewaardeerd werd door twee toegiften, dankbaar aanvaard door de aanwezigen ln vrij grote getale opgekomen. Het was een avond van kunstgenot, waarop kritiek kan achterwege blijven en waarover de Z.V.U. grote tevredenheid kan voelen. Dit avondconcert werd des mid dags voorafgegaan door een jeugdconcert, waarvoor de zaal bijna geheel gevuld was met leer lingen van de Middelbare scholen. De pianist vond ook bij hen een aandachtig gehoor, waarbij voor al de toelichting, die door hem voor leder te spelen stuk werd gegeven, zeer op prijs werd ge steld. Het programma was gevarieerd daar zowel Bach, Chopin als Schubert werd gespeeld. Ook een werk van onze Neder landse componist Willem Andries- sen werd uitgevoerd. Na een kor te pauze speelde v. d. Pas een aantal études, waaronder een vijf tal van Chopln. Het was de grote verdienste van dit jeugdconcert, dat de jeugd, die zo dikwijls verweten wordt, alleen jazzmuziek te willen appreciëren, ook grote belangstel ling toonde voor de klassieke pi anomuziek. Ds BOERLIJST, CURATOR CHR. LYCEUM VOOR ZEELAND. In de vacature Dr L. J. Caze- mier te Terneuzen, die wegens vertrek naar Schiedam heeft be dankt als curator, is benoemd Ds J. H. Boerlijst te Goes, die deze benoeming heeft aangenomen. GRIEKS SCHIP VLOT. Het Griekse stoomschip „Ly ras" waarvan wij gisteren meld den, dat het bij de Springerplaat b(j Terneuzen gestrand was, is met behulp van 8 sleepboten vlot gesleept. GEEN TRIBUNAALZITTINGEN MEER TE TERNEUZEN. Naar wij vernemen zal het Tribunaal te Terneuzen niet meer zitting houden. De Kamer als zodanig blijft nog bestaan maar 't apparaat te Terneuzen is op geheven. Benoemingen bij waterschappen. By K. B. zijn benoemd In de provincie Zeeland: Tot dijkgraaf van het waterschap Gouweveer en Zelke, J. Koopman te Nleuwer- kerk; tot gezworene van het wa terschap Gouweveer en Zelke, J. J. Stols, te Nieuwerkerk; met In gang van 1 November 1947, tot lid van het bestuur der waterke ring van de calamlteuze Leendert- Abrahampolder, D. Tazelaar, te Colijnsplaat, uiterlijk tot het einde van het zittingsjaar waarin hij zeventig jaar zal zijn geworden; tot gezworene van de polder Oos- terenban-van Schouwen II. Steur te Renesse; tot gezworene van Samenzwering tegen T sjecho-Slowaakse ministers. Een Tsjecho-Slowaaks parle mentslid uit een dorp heeft als een tweede Sherlock Holmes door eigen nasporingen een sa menzwering ontdekt van drie personen tegen Tsjecho-Slowaak- se ministers, waarna arrestatie is gevolgd. De gearresteerden worden er van verdacht betrok ken te zijn geweest bij het ver vaardigen van bommen om een drietal ministers te vermoorden. Ais U peinst over een welkom geschenk voor een man denk er dan aan, dat iedere man, jong of oud in de wolken zal zijn met een Philips „PHILISHAVE" Staai- baard! Electrisch dToogschetrapparaat 9.» PHILIPS" VERKOOP-MI V. NEDERLAND. EINDHOVEN (Ingez. Med.) de Mrjepolder, M. L. Manneke, te Maartensdijk; tot gezworene van de Soelekerkepolder, M. C. Zuijd- weg te Wissekerke. Zaak tegen Mr Dieleman uitgesteld. De behandeling van de zaak tegen Mr P. Dieleman, oud-com missaris der provincie, die Maan dag voor het Tribunaal te Mid delburg zou terecht staan, is uitgesteld tot Dinsdag 2 Decem ber a.s. Artsendienst. De artsendienst wordt Zondag te Goes waargenomen door dok ter Snoek; te Wolphaartsdijk, Heinkenszand en 's-Heer Arends- kerke door dokter Zonnevijlle, tel. 202 K 1100; te Driewegen 's-Heerenhoek en Nieuwdorp door dokter Luycks, tel 282 K 1105; te Tholen, Oud-Vossemeer, Nw.- Vossemeer en St. Philipsland door dokter Looysen te Tholen en dokter Vermet te Nieuw-Vos- semeer. Apotheken. In de week van 22 Nov. tot 29 Nov. zijn voor avond- en naehtrecepten geopend de vol gende apotheken: Middelburg: van der Harst. VlissingenEngering, Singel. Goes: La Porte. (Ingez. Med.) Prof. Gerbrandy en Gen. Winkelman spreken te Goes. In het bijzonder vestigen wij de aandacht van onze lezers op de openbare vergadering, welke op Woensdagavond 3 December te Goes zal plaats vinden en waar hunne Excellenties Prof. Mr. P. S. Gerbrandy en Gene raal b. d. H. G. Winkelman zul len spreken over de onderwer pen: „Hoe redden wij ons Ko ninkrijk?" en: „Het regeringsbe leid t.a.v. Indië". Een ieder zij hier aanwezig. Voor verdere bijzonderheden zie men de advertentie. MIDDELBURG. Uitreiking medailles en oorkondes aan leden van de Middelburgse Brandweer. Donderdagavond vond in boven zaal van Café Groenewegen te Middelburg de uitreiking plaats van medailles met bijbehorende oorkonde aan een aantal leden van het stedelijke brandweercorps voor resp. 50, 25 en 12% jarige dienst. De burgemeester Jhr W. C. Sandberg tot Essenburg was persoonlijk aanwezig^ voor deze uitreiking. Na een kort woord van de com mandant van het corps dhr A. J. W. Mathijssen neemt de burge meester het woord. Hij memoreert het grote werk van de brandweer ln de afgelo pen jaren, daarbij noemende de grote brand in de Meidagen van 1940, de Meelfabriek, de Vellings- gebouwen en de R.H.B.S. in de bange dagen van 1944, onder wel zeer moeilijke omstandigheden. Er is echter meer, aldus spr„ er is de hulp die geboden is aan het zo zwaar getroffen Westka- p^Jle, bij de inundatie van ons eiland en de bootdienst op Oost- kapelle, want ook daar was de brandweer paraat, hart namens alle onderscheidenen ter allen geluk met de hun toe gekende onderscheiding en reikt ze daarna uit. Voor 50-jarige dienst, dhr G. v. Nederveen, voor 25-jarige dienst dhr K. J. van Loo, voor 12% -jarige dienst waren het de heren A. J. W. Matthjjssen (com.) E. Visscher, J. Pouwer, W. A. Jo- ziasse, J. Boone, W. M. J. Goed hart, J. Gillissen, C. de Jonge, M. Klaassen, A. Koster, J. A. Kraak, Tweede Kamer. Fusie van Kats, Colijnsplaat en Kortgene? Middagzitting. In de Donderdagmiddag gehou den vergadering der Tweede Ka mer vroeg de heer Korthals (Vrijh.) om nadere mededelingen Inzake de beschouwing van de sa menvoeging van de gemeenten Kortgene, Kats en Colijnsplaat. Deze fusie Is tegen de wil van de bevolking. De heer Van Dis (S. G. P.) voerde het pleit voor Zondagsrust en -heiliging. Hij vroeg om stren ge handhaving van de Zondags rust. In zijn antwoord waarschuwde minister Witteman om eigen op vattingen niet te zeer aan anderen op te dringen. Indien t.a.v. de kle ding de grenzen worden over schreden, dient de Overheid in te grijpen. Als tijdens de bezetting tot stand gekomen samenvoeging van gemeenten bezwaren mee brengt, dan zou er een eind aan gemaakt dienen te worden. Voorts deelde de minister me de, dat de gepensionneerden voor 1947 een voorschot van 25 pet. gegeven zal worden op de wet van het volgend jaar. Dit voorschot zal vóór Kerstmis worden uitbetaald. Avondzittirg. In de avondvergadering werd de bespreking over de begroting van Buitenlandse Zaken voort gezet. Dhr Bi er erna (Vrijt.) bracht hulde aan dhr Van Klef- fens voor de wijze waarop hij zich van zijn moeilijke taak heeft gekweten met betrekking tot de Indonesische kwestie. Verder achtte hij het dringend nodig, dat Nederl zakenmen sen weer vrije toegang krijgen tot Duitschland. De heer ie Groot (C.P.N.) verwierp met alle beslistheid het buitenlandse beleid der re geering. Minister Van Boetze- laer van Oosterhout deelde in zijn antwoordrede mede, dat opnieuw de Nederl. zienswijze over het Ruhrpro- bleem naar voren zal worden gebracht. De regeringen van Nederland, België en Luxemburg zijn voor nemens aan de Vier mogendhe- denconferentie te Londen een nota te overhandigen, waarin nogmaals de aandacht wordt ge vraagd voor de desiderata, wel ke verleden jaar zijn kenbaar ge maakt. Gevraagd zal worden deze mondeling uitvoerig te mo gen toelichten. Het rapport omtrent de grens correcties kan binnenkort wor den tegemoet gezien. De minis ter is bereid een bezoek door een parlementaire commissie aan W. Duitsland te bevorderen. Bij de replieken diende de heer Van der Goes van Naters (Arb.) een motie in, waarin de Kamer de wens tot uiting brengt aan de rijksaccoun tantsdienst op te dragen de financiële administratie der Ned. vertegenwoordigingen in overeenstemming te brengen met de eisen van een doelma tige en overzichtelijke admini stratie. De motie is in de zitting van Vrijdagmiddag zonder hoofdelij ke stemming aangenomen. N. C. v. Oost, L. de Rijke, H. H. v. 't Westende, J. Kievit, W. F. Murk, J. P. Gillissen, I. J. Lin- denberg, C. Meliefste, W. Remijn, J. v. Sluys, H. A. Polvliet, P. H. Seybel, P. Tinbergen, J. de Vis ser en J. D. Klaassen. Na de uitreiking spreekt dhr D. Luitwleler, die aanwezig is na mens de Ned. Ver. van Brand weercommandanten en als com mandant van de Vlissingse brand weer, waarbij hij de gelukwensen van beiden overbrengt. Dhr Matthijssen zich hierbij aansluitend zegt, dat de vrouwen van de onderscheidenen zeker ook veel lof toekomt. Hij dankt de burgemeester tevens voor de uit reiking. Dhr K. J. van Loo haalt hierna nog een aantal herinneringen op, o.m. de samenwerking met Vlis singen. Tijdens een korte pauze krijgt men gelegenheid met de burge meester kennis te maken. Aan het einde van de avond wordt door dhr W. M. J. Goed hart namens alle onderseheidenen een kort dankwoord gesproken, waarna dhr Matthijssen de bijeen komst sluit. VLISSINGEN. Gevonden voorwerpen. De Commissaris van Politie te Vlissingen maakt bekend, dat aan zijn bureau als gevonden is ge deponeerd: Herenpantoffel, herenhand schoen, jute zakken, kinderwan tje, kinderhandschoentjes, sleutel, enige gloeilampen, armbandje en een herenwant. Een lijst met namen van hen die gevonden voorwerpen In hun bezit hebbe l, ligt op ons kantoor Walstraat 33 ter inzage. GOES. Controle op huisnummering. Van vele percelen zijn in deze gemeente de huisnummers niet of niet behoorlijk meer te lezen, in verband waarmede dezer dagen vanwege het Bureau Bevolking daarop een controle zat worden gehouden. De eigenaar van het betrokken perceel zal dan zo nodig worden aangeschreven binnen 8 dagen aan de verplichting te voldoen om alsnog een duidelijk hulsnum mer aan te brengen. Aangeraden wordt daarom, in dien het hulsnummer niet goed te lezen is, dit opnieuw aan te brengen. Schooljeugd bezocht film der Ned. Spoorwegen. Toen, vlak na de bevrijding, een gedeelte van de Zeeuwse schooljeugd met een extra-trein een schoolreisje naar Rotterdam maakte, werd dit vacantietocht- je, zowel als het bezoek aan Rot terdam verfilmd. Thans hebben de kinderen, die uit Goes en omgeving de tocht meemaakten in het Schuttershof gelegenheid gehad de film te aan schouwen, waarbij tevens nog 'n rolprent draaide over de N. S. over Zeeland vlak na de be vrijding en enkele leuke films. WILHELMINADORP. De landbouwersknecht J. M. V. K. werd bij het inspannen van paarden ernstig gewond aan het hoofd, toen hij de dieren, die plotseling op hol sloegen, wilde tegenhouden. De „Willem Ruys" overgedragen. Rott. Lloyd ontvangt het praedicaat „Koninklijke". Vrijdagmorgen is in besloten kring het motorschip „Willem Ruys" officieel overgedragen aan de Rotterd. Lloyd. Aan deze overdracht ging vooraf de ont hulling van een borstbeeld van wijlen de heer W. Ruys Bzn., in leven directeur van de Rotter- damsche Lloyd. Het beeld, dat een geschenk is van zijn weduwe, mevr. E. E. Ruysvan Houten en vervaar digd werd door prof. Wincke- bach, is opgesteld in het trap penhuis bij de social hall eerste klas. In aansluiting op deze plech tigheid had de overdracht van het schip plaats. Namens de Kon. Mij. „Dc Schelde" droeg de heer H. W. Wesseiing het schip over aan de Rotterdamsche Lloyd. „Met het hart laten wij het schip, dat wij zo lange jaren op de werf had den, nooit los", zeide hij. „Wij blijven het volgen en het suc ces van de Willem Ruys zal onze vreugde wezen". De heer B. E. Ruys Jr. beant woordde de rede van de heer Wesseiing. Op het promonadedek trad Mr K. P. van der Mandele naar voren en deed mededeling, dat het H. M. de Koningin had be haagd het praedicaat „Konink lijke" te verlenen. De heer Van der Mandele overhandigde te vens de nieuwe rederijvlag, nu met het Koninklijke embleem, welke daarna werd gehesen. Onder de aanwezigen bevon den zich de burgemeester van Rotterdam, mr P. J. Oud en mr Kolff, burgemeester van Vlis singen. Nederl. 1938 Dito 1947 Dito 1937 Dollarlening Ned. N.W.S. Spaarcert. Indië 1937 Kol. Bank N. I. Hand. Bk. N. Hand. Mij A.K.U. Bergh Jurg. Berkel Pat. Calvé Delft Centr. Suik. Fokker Gelder Zn. Hoogovens Unilever Ned. Ford Ned. Kabel. Philips Gl. Wilton F. Billiton Ie Dito He Dord. Olie Kon. Olie A'dam. Rubb. Band. Rubb. D. Bat. Rubb. O. Java Rubb. Serbadjadi H. Am. Lijn J. C. Japanl. f 1.25 per doos - f 0.40 per buis-K. N. Stoomb. je. (Ingez. Med.) Kon. Paketv. Omdat CHEFAROX - behalve dat het direct verlichting geeft - géén vorming van steeds méér zuur veroorzaakt en bovendien omdat het een geleiachtige ge nezende laag op de maagwand vormt. De laatste jaren zijn o.a. in de grote Amerikaanse zie kenhuizen uitgebreide onderzoe kingen gedaan, waarbij is vast gesteld, dat inderdaad colloïdaal aluminium hydroxyde - waaruit Chefarox bestaat - het ideale middel is. Ned. Herv. Kerk. Beroepen te Barneveld, J. v. Sliedregt te Huizen (N.H.); te Brandwijk, J. van Rootselaar te Oosterwolde (Gld.); te Game ren, J. J. de Heer te Opheus- den. Aangenomen naar Wester- haar, H. L. Boonstra, hulppred aldaar. Geref. Kerken. Beroepen te Rotterdam, A. S. Timmer te Apeldoorn; te Am sterdam-Zuid (5e pred.pl.), J. M. Mulder te Rotterdam-Zuid. Aangenomen naar Beekber gen, H. Heule, oud-legerpred. te Alphen aan de Rijn. Geref. Gemeenten. Bedankt voor Krabbendijke, J. B. Bel te Dirksland. SCHEEPVAARTBERICHTEN. 20 Nov.: Te Vlissingen aan gekomen: m.s. Nado van Hans- weert, Amerik. sleepb. LT 22 en LT 787 van Bremerhaven. Van Vlissingen vertrokken: m.s. Mado naar Boston. Gepass. van Antwerpen: m.s. Oud-Beijerland naar Dublin; m.s. Prins Alexan der naar Alexandrië; m.s. Im port naar Helsinky. V eilingsberichten. MIDDELBURG. Veiling van 19 November. Groenten: Andijvie 437 ct.; Boere kool 1116; Rode kool 4— 15; Savoye kooi 324; Witte kooi 310; Spruiten 2250; Peen H 4—7; Prei 7—33; Spinazie 13—35; Uien 4—21; Witlof 47—57; Kool rapen 9; Herfstrapen 26; alles per kg. Bloemkool I 2231; Bloemkool II 1115; Bloemkool III 4—10; Natuursla H 1I; alles per stuk. Peen 314 ct. per bos. Fruit. Appels: Jonathan 57— 69; Goudreinet 2552; Alllngton Pippin 3754; Laxton Superbe 2935; Bramley Seedling 1821; Lane's Prince Albert 26, alles per kg. Peren: Comtesse de Paris 18— 50; Zwijndrechtse Wijnpeer 30— 35; Tomaten Natuur 2252. GOES. Veiling van 20 Nov. Appels: Jonathan f29f 56; Zure Bellefleur 1533; Goudreinetten 1739; Notarisappels 2129; Golden Delicious 2338; Franse Reinette 28; Schonen van Nord- hausen 18—21; Zoete Bellefleur 2125; Zoete Campagner 2135; Kroetappels 5.20; Peren: Com tesse de Paris 1442; Zwijndr. Wijnpeer 1929; Sueré de Mont- lucon; Nouveau Poiteau 1220; Por Alex Lucas 2339; Le Cure 2024; Klapperen 1331; Bre- derode 2430; Gieser Wildeman 24—46; St. Remy 22—27; Fonds- peren 2022; Blauwe Dn:iven '.01 alles per 100 kg. KAPELLE. Veiling van 19 No vember: Appelen: Jonathan 15 64; Goudreinetten 955; Cox's Orange Pipping 1755; Golden Delicious 4165; Zure Belle fleurs 530; Sterappels 1023; Glorie van Holland 1526; Fran se Reinette 915; Groninger Kroon 9.513; Jerusalem 15; Pe ren: Comtesse de Paris 2245; Jodenpeer 6.522; Zwijndrechtse Wijnpeer 1029; Beurré Alexan der Lucas 1837; Beurré Clair- geau 17; Saint Remy 9.531;. Mispels 3943; Breekpeen 5.5; Rapen 4; Andijvie 1322, alles per kg.; Noten 5.105.80; Bloem kool 5—15; Knolselderij 6, alles per 100 stuks. Wat brengt de radio? Zondag 23 November. HILVERSUM L 301 m.: 8.18 Zingende torens; 8.40 Zondagsme lodieën; 9.12 Men vraagt; 9.45 Geestelijk leven; 10.00 Zondags- half uur; 10.8# Kerkdienst; 12.00 Harmoniecorps; 12.30 Zondag- elub; 12.40 Bel Canto; 13.00 Nieuws; 14.30 Concert; 17.30 Ome Keesje; 18.00 Nieuws; 18.30 Ned. strijdkr.19.00 Radlolympus; 19.30 Sextet; 20.35 Hoorspel; 23.00 Nieuws; 23.15 Reportage. HILVERSUM H, 415 m.: 8.15 Concert; 8.30 Prot. studiedienst; 8.30 Ned. Herv. Kerkdienst; 9.30 Nieuws; 10.00 Hoogmis; 11.30 Trio; 12.30 Concert; 13.00 Nieuws; 13.20 Concert; 14.00 Gooise kring; 17.00 Chr. Geref. Kerkdienst} 18.30 Na de Kerkdienst; 19.15 Kent gij uw Bijbel; 19.30 Nieuws; 20.12 De gewone man; 20.20 De zilvervloot; 22.30 Nieuws; 22.50 Orkest. Maandag 24 November. HILVERSUM I, 301 m.: 8.00 Nieuws; 9.15 Morgenwijding; 9.45 Arbeidsvitaminen; 11.45 Orgel spel; 12.38 Stafmuziekcorps; 13.00 Nieuws; 15.00 Bonbonnière; 17.15 Orgelspel; 17.30 Voor padvinders; 18.00 Nieuws; 18.30 Nederl. strijd krachten; 20.00 Nieuws; 2A05 Radioseoop; 20.20 „Het speel- huys"; 21.00 Telo-test; 21.30 Hoorspel; 23.00 Nieuws; 23.55 Gram. HILVERSUM n, 415 m.: 8.00 Nieuws; 8.15 Sionsliederen; 9.15 Voor jonge zieken; 9.35 Morgen klanken; 10.05 Orkestwerken; 10.30 Morgendienst; 11.15 Schrij vers; 11.35 Zangrecital; 12.15 Orgelspel; 13.00 Nieuws; 13.15 Metropole-orkest; 14.00 Voor de scholen; 14.30 Mandolinata; 15.00 Plano; 15.30 Koor; 16.00 Bijbel lezing; 17.15 Orgelklanken; 17.30 Marinekapel; 18.15 Sport; 19.0© Nieuws; 19.15 Leeslamp; 20.00 Nieuws; 20.05 Kwartet; 20.35 Hoorspel Esther II; 21.10 Men delssohn programma; 22.30 Nieuws; 22.45 Overdenking;; 23.00 Orgelspel; 23.30 Melodieën. Aansterdamsche Effectenbeurs. Slotkoersen op 21 November medegeieeld door; Incasso-Bank N.V. - Goes. 99% 99b/i0 Scheepv. Unie 189% 189 97% 97% Rott. Lloyd 163 161% 9 8"/m 98% Stv. Nederl. 172 170% 99% 99% H. V. A. 224 224% 80% Java Culfc* 110% 111 101% 101% N.I.S.U. 119 118% 96aa/i0 96% Vorstenl. 58 58% 102% 102 D. Bat. Mij 146 145% 100% 101% Deli Mij 162% 163 138% 136 Senembah 144% 146 163% 160% Muller Ie 180% 177 298% 291% Dito He 162 160% 115 114% A'dam. Bank 155 173% 173 Holl. Bk. Unie 209% 209% 213% Incasso Bk. 158 180 175 Rott. Bank 153% 152 149% 147% Tw. Bank 163 163 169% 167% Anaconda 36% 285% 286 Beth. Steel 103% 104% 378% 379 Chrysler 127% 289% 285 Gen. Motors 61 61% 363 357 Inter. Nick. 28% 28% 213 209% Kennecott. 50% 51% Rep. Steel 28°/u 28% 400 405 U. S. Steel 79 80 377% 374 Clt. Service 40% 41 404% 401% N. American 25% 26% 155 157% Cont. OU 146% 147 Mldcont. 44% 45 115 117 Phil. Oil 57% 81% Shell Un. 31% 31% 92% 93 Tide Watt. 23% 23% 185 181% Baltimore 11% 152 151 Miss K. T. 3% 187 185 Pennsylv. 16% 16% 181 180% N. Y. Centr. 12%

Zeeuwsch Dagblad | 1947 | | pagina 2