jfliwnriygaÊHg Publicaties GEMEENTERADEN Ylo-yeenide iieAAil. fJ|erU^ zending Wemeldinge verdrong Arnemuiden. Wïj gaan bezuinigen. DE GROTE REIS VAN Volkshogeschool in Zeeland. In het „laatste huls" van Ne derland, hotel Noordzee te Cad- zand, wordt in het weekeinde van 29 en 30 November een bijeen komst gehouden voor de leden van de Vereniging voor Volks hogescholen. Deze bijeenkomst wordt georganiseerd door de Commissie voor oprichting van een volkshogeschool ln Zeeland. De definitieve stichting van deze school wordt dan voorbereid. De bijeenkomst wordt Zaterdagmid dag geopend door de heer Jef van Dongen, Mr A. Bouman uit Amsterdam zal een Inleiding houden over „Moreel herstel". Jhr Mr A. F. de Savornin Loh- man uit Aerdenhout houdt een causerie over zijn ervaringen als psychologisch selectie-officier. Zondagmiddag spreekt Ir F. Posthumus uit Delft. Na het avondmaal houdt mevrouw van den Broeckede Man een voor dracht over Nederlandse letter kunde. De bijeenkomst wordt be sloten door Mr H. C. van Epen- huysen. OESTEREXPORTEURS BESPREKEN HUN MOEILIJK HEDEN. In de laatst gehouden verga dering van de Vereniging van oesterexporteurs te Yerseke werden besprekingen gehouden over de verdeling van de oester- exportkwantum naar Engeland. Enkele leden hadden ernstige klachten over de controle op 't gewicht in Holland, en over de wijze van keuring van oesters door de Engelse importeurs. Daar komt nog bij, dat de op vatting over de inschrijving voor de eerste 500.000 oesters voor Engeland verschillend is geweest. Nu is het op 't ogen blik zo, dat, als men de zin doet van de Engelse importeurs, de afnemers geheel vrij zijn en de leveranciers geheel gebonden. Voor de 1.500.000 oesters die nu naar Engeland zullen wor den verzonden, moet een nieuwe regeling worden getroffen. Verschillende leden deden voorstellen, waarvan een in overweging gaf om de IV; millioen oesters die nu nog naar Engeland moeten worden ge zonden ponds-ponds gewijze on der de exporteurs te verdelen. Collectief inpakken evenals ver leden jaar is dan z.i. de beste oplossing. Dit is van belang ge zien de beste qualiteit die de Zeeuwse oester dit jaar biedt. Langdurig werd het laatste voorstel besproken en het voor en tegen onder de ogen gezien. De voorz., Mr Vlaming, moest erkennen, dat het er weinig op aankwam welk voorstel werd aangenomen, zolang de impor teurs in Engeland het recht van „Veto" hebben, m.a.w. van af gekeurde partijen (nummers) kunnen weigeren verder oesters af te nemen. Ten slotte werd dit voorstel met 21 voor en 17 stemmen te gen aangenomen. Het voorstel zal aan het Be drijfschap worden overgelegd. Ten slotte werd een ingeko men* stuk van de fa. A. Ver- rneersch en Co., handelende over goedkopere transporten van sommige oesterexporteurs in België uitvoerig besproken. Bij K. B. is benoemd tot officier in de orde van Oranje Nassau de heer Mr P. H. W. F. Teilegen, burgemeester der ge meente Terneuzen. MIDDELBURG. L. A. Stofkoper benoemd tot Officier d'Académie. De heer L. A. Stofkoper is door de Franse minister van na tionale opvoeding tot Officier d'Académie benoemd. Deze onderscheiding is toege kend ter erkenning van de dien sten, die de heer Stofkoper be wezen heeft aan de Franse zaak en tegelijk om daarmee de na gedachtenis te eren van zijn broeder, die als consulair agent van Frankrijk, in de maand Mei 1940 op zijn post is gevallen. Anti-Lawaai-campagne. Van 21 Nov. tot 12 Dec. a.s. zal ook in Middelburg een anti- Lawaaicampagne worden ge houden, uitgaande van het lan delijk comité. De stedelijke po litie verleent hierbij ten volle medewerking. De eerste tijd zal door het uitreiken van briefjes met overtredingen en wenken aan voetgangers, die in overtre ding zijn, worden getracht deze categorie weggebruikers duide lijk te maken, dat zij juist door hun fouten, de automobilisten e.a. nopen signalen te geven en zodoende onnodig lawaai te ver oorzaken. Wanneer iedere voetganger meer aandacht schonk aan de verkeersregels, zoals bij 't over steken enz., zou zeer zeker het wegverkeer minder worden ge hinderd en bovendien de veilig heid op de straat beter worden gewaarborgd. Paard verdronken. Dinsdagmiddag omstreeks 4 uur heeft op de Loskade een tuig paarden, toebehorende aan de landbouwer Ton te Seroos- kerke het droge met het natte element verwisseld, waarbij een der paarden is verdronken. De paarden, die voor een wa gen met suikerbieten waren ge spannen, schrokken van het los sen van grint uit een nabij ge legen schip. Beide paarden kwamen tussen kademuur en schip terecht, waar een der beesten zich wist te redden door weg te zwem men. Het andere dook onder de kiel van het schip. Eerst na veel moeite slaagde men er in de dieren op het dro ge te brengen. Het bleek, dat eén der paarden was gestikt. Mr J. A. de Wilde spreekt. Op Zaterdagmiddag 13 Dec. a.s. komt Mr J. A. de Wilde spreken voor 't Prov. Com. van A. R. Kiesverenigingen. Men zie voor nadere aankon digingen de advertenties. VLISSINGEN. Droevig ongeval. Zaterdagavond is in een on bewaakt ogenblik een ernstig ongeval gebeurd, dat aan het 2 jarig zoontje van de familie H. uit het Havendorp het leven heeft gekost. De moeder in dat gezin lag ziek te bed, waarom het 9-jarig zusje de kleine in het bad zou doen. Nadat- zij een teil met kokend water op de grond had gezet en even wat koud water ging halen, viel het ventje in de teil en moest daar na met ernstige brandwonden naar het St. Joseph Ziekenhuis worden vervoerd. In de nacht van Maandag op Dinsdag is het kind aan de bekomen verwon dingen bezweken. Veilig Verkeer. Nu in de lange donkere avon den blijkt,hoe ernstig de ver keersveiligheid in gevaar wordt gebracht door fietsers die zon der brandend achterlichtje op de weg rijden, is de politie hier- i tegen krachtig gaan optreden. De laatste dagen werden reeds een 14-tal personen bekeurd. Feestavond „Onze Vloot". Ter gelegenheid van het 40- i jarig bestaan van de afd. Vlis- singen en Omstreken van „Onze Vloot", waarmede kortelings de afd. Middelburg is samenge smolten zal op Maanag 24 Nov. in het Concertgebouw een feestavond worden gegeven. 139 woningen gegund. De enige tijd geleden aanbe steedde 139 woningen voor de Woningbouwver. „Goed Wo nen" werden dezer dagen ge gund aan het Bouw- en Aann. Bedrijf A. W. van de Poll te Heemstede. De firma had inge schreven voor een bedrag van f 1.415.910.Het complex dat gebouwd zal worden ten Oosten van de Koudek. weg, links van de Hogeweg bestaat uit 94 een gezinswoningen, 18 beneden en 27 bovenwoningen. Met het egaliseren van het terrein waar op verscheidene bunkers ston den heeft men reeds een aan vang gemaakt, ook is reeds een gedeelte voor de rioleringswer ken onderhanden. De aanne mersfirma zal trachten indien de materiaalpositie dit toelaat nog dit jaar met het werk te beginnen. „Goed Wonen" thans weer geheel hersteld. Het complex moderne wonin gen,, dat twee jaar geleden nog door het zeewater werd om spoeld en waarvan een tiental huizen aan het Ravesteijnplein door een bombardement totaal vernield werd, is thans weer geheel bewoonbaar. De wonin gen zijn dezer dagen weer in huuh uitgegeven, waarmede het sluitstuk van het herstel van deze buurt is voltooid. Dat er om het zover te krij gen heel wat werk is verzet be hoeft geen betoog. De arbeiders in de Wederopbouw hebben hiertoe niet weinig bijgedragen. Weth. Openbare Werken. De Wethouder van Openbare Werken is Donderdagmiddag verhinderd spreekuur te hou den. GOES. Oratorium „Daniël". Dit oratorium dat Vrijdag 28 dezer door het Chr. Gem. Koor wordt uitgevoerd, handelt over vier verschillende episoden tijdens Daniël's leven in de ballingschap. Bittere nood, heerlijke uitred dingen en groot geloof vormen sa men het thema, waarop dit stuk gebouwd is. Na een kort voorspel begint de Bas met zijn recitatief: „De Ko ning van Babel kwam naar Jeru zalem en belegerde het". Daarna volgt het koor met een klaagzang der ballingen, waarop de Babyloniërs (Tenor) spottend zeggen: „Zingt ons één van de liederen Slons!" En dan zingt ontroerend het Koor: „Hoe zouden wij een lied des Heren zingen in een vreemd land?" Uit deze algeheel donkere situ atie ontwikkelt zich de geschie denis van Daniël afzonderlijk. De dramatische gebeurtenissen worden telkens met een lofprij zing aan God besloten. God, die de gebeden verhoort en het geloof doet zegevieren. En het geheel wordt bekroond met een jubelend slotkoor, waarin het „Glorie, Glorie!" niet zwijgen kan. Dit wat de tekst aangaat. De muziek, die bij deze tekst gemaakt werd, is voor alle partij en zeer illustratief en van een dramatische kracht. Koor een orkest geven een voordracht, die van het begin tot het eind blijven boeien. Deze mu ziek is eeu prediking. Zij heeft een boodschap. Maar zij is óók schoonheid, die het leven verrijkt en in deze dorre, geestloze tijd uren van glanzend geluk geeft, BAARLAND. In de consistorie der Ge- ref. Kerk alhier werd vanwege de afd. Baariand, Oudelande, Ellewoutsdijk en 's-Gravenpol- der van het Ned. Bijbelgenoot schap een vergadering gehou den, waarin de heer Coumou van Middelburg de werkzaam heden en grote verdiensten van genoemd genootschap besprak, die hij ervolgens met licht- beeldeiï toelichtte. De verg. stond onder leiding van Ds Beneder. Getracht zal worden meer leden voor dit Genoot schap te werven. WEMELDENGE. A.N.W.B. adviseert verkeers- verbetering. De A.N.WJ3. heeft op ver zoek van het gemeentebestuur van Wemeldinge advies uitge bracht inzake de niet ongevaar lijke situatie op het punt van samenkomst van de Wemeldin- ger Zandweg met de Dorps straat. De door de A.N.W.B. voorge stelde oplossing, welke verrui ming van de bocht hier ter plaatse inhoudt, zal de kans op ongelukken aanzienlijk vermin deren. OVEZANDE. Monumentencommissie. Alhier ie een commissie samen gesteld voor de Stichting Neder landse Oorlogsmonumenten, die als volgt is samengesteld: Mr A. J. M. Eikhuizen, voorzitter. Leden: M. J. de Jonge, P. Knop jes, C. Rentmeester, G. F. Schijf, J. Bakker, L. M. Huige, P. Bou- ma, K. L. van Steenbergen en J. J. Carol, secretaris. BAARLAND. Maandag vergaderde de ge meenteraad, voorz. de heer J. C. Vogelaar. Bij de ingekomen stukken was o.a. bericht van G.S. ont vangen, dat geen bezwaar be staat om de nieuw te bouwen woningen te verhuren voor f 4.25 a f 4.75, exclusief water leiding. B. en W. stelden voor de sloot bij mej. Ruisaard en van de Diac. Ned. Herv. Kerk te ri- oleren wat ongeveer f1000. zal kosten. Dhr v. Dam me wees op andere mogelijkheden, o.a. schoonmaken, wat zi. meer no dig is ook mede in verband met brandgevaar. Door dhr de Vriend en de voorz. werd dit be streden en gezegd, dat de boe ren dit zelf moeten doen. Z.h.s. de riolering aangenomen. Daarna werd besproken de bouw van 18 nieuwe woningen aan de Nieuwe Weg. Dhr Elen- baas wil hiervoor volgens B. en W. een strook grond verkopen. Ze zullen bestaan uit 3 aange bouwde blokken elk van 6 wo ningen. B. en W. worden hier toe gemachtigd. Daarna sluiting. OOSTBURG. Er was een schrijven van Ged. Staten ingekomen, waarin goed keuring werd geweigerd aan het raadsbesluit tot aankoop van een ambtswoning voor de bur gemeester. Ged. Staten vinden wel goed, dat een nieuwe wo ning zal worden gebouwd, welke f 25000 zal kosten. De raad was het met deze beslissing niet eens, omdat de kosten dan on geveer f 7000 hoger zijn. De raad besloot daarom in beroep te gaan bij de Kroon. Wanneer het pand Walstraat7 door de eigenaar niet afgewerkt wordt, zal zij worden gevor derd. De kosten van de reiniging werden vastgesteld op f 2 per jaar. Er buiten vallen die wij ken, waar de vuilniswagen niet komt. De straat, welke de verbin ding vormt tussen Noordwal en Brouwerijstraat zal Prins Mau- ritstraat heten. Mej. Slits werd benoemd tot lid van de commissie van ad vies ingevolge de woonruimte- wet. Op een verzoek om subsidie van „Het Zeeuwse Wit-Gele Kruis" werd afwijzend beschikt, Ir Klokke legde de raad een herbouwplan voor, waarin en kele wijzigingen zijn aange bracht. Het Ledelplein zal daar bij iets verlegd worden, terwijl een vijftal panden kunnen wor den behouden, welke eerst zou den moeten verdwijnen. Het plan werd goedgekeurd. Bij de Ned. Herv. Kerk te We meldinge werd tot ouderling ge kozen de heer J. Slaakweg en tot diaken de heer H. J. Meijaard. Op 24 November a.s. zal de raad der gemeente Veere verga deren, om 2 uur n.m. De collecte ten bate van het Ned. Oorlogsgravencomité heeft te Ovezande opgebracht f42.15. Aan de U.L.O.-school te Spij kenisse is benoemd als onderwij zer dhr A. J. Dekker, Hoofd der School te Kleverskerke. Vrijdagavond hield de Chr. Meisjesvereniging „Dorcas" te Borssele haar jaarfeest. Opge voerd werden Slimme Jet, Het nieuwe Rijk en Ruth, zeer tot voldoening van de vele aanwezi gen. De collecte ten bate van de jongens in Indonesië heeft te Borssele opgebracht f 743.75. ■- De collecte ten bate van het Ned. Oorlogsgravencomité heeft te Kortgene opgebracht f53.05; te Colijnsplaat f52.12 en te Kats f 19.95. In totaal bedroeg de collecte in de Ned. Herv. Kerk te Tholen op Dankdag voor het gewas, de respectabele som van f1800. De heer J. A. Gelderblom, oud- Indisch ambtenaar te Tholen, is benoemd bij het Min. van Weder opbouw en Openbare Werken. De voetbalver. „De Thoolse Boys" speelde Zaterdag j.l. in de Zaterdagmiddageompetitie een wedstrijd tegen Dinteloord, welke eindigde met een gelijk spel van 3—3. In het landbouwgebied van het zuidelijke deel van Apulie (Italië), is een algemene sta king onder de landbouwarbei- ders uitgebroken. De stakers blokkeren de wegen, zodat de belangrijkste plaatsen geïso leerd zijn. Dinsdag is te IJmuiden-Oost een driejarig jongetje door een militaire auto overreden. Het is kort daarop overleden Ook door „Trouw" wordt cri- tiek uitgeoefend op de vanwege de K. N. M. V. georganiseerde sterrit voor motorrijders naar Amsterdam. Het blad wijst er op, dat reeds dadelijk toen dit plan bekend werd, verscheidene leden van de Nat. Monumenten-Comm. zich tot de voorzitter van het werk comité gewend hebben, met liet verzoek de sterrit niet te doen doorgaan. Aan dit verzoek kon, blijkens ontvangen antwoord, geen gevolg gegeven worden, omdat de Natio nale Monumenten-Commissie niet de organiserende instantie was, doch de K.N.M.V. Het verzet de zer leden was geen aanleiding voor 't werkcomité om de med- werklng, voor zover deze zijner zijds nodig was, stop te zetten. Dit is van het werkcomité een niet te aanvaarden handelwijze. De Nationale Monumenten Com missie is een nationale com missie, dat betekent dat zij haar doel alleen kan najagen met mid delen, die door de natie als ge heel worden aanvaard. En het middel van deze ster rit acht een groot deel van het Nederlandse volk in strijd met het vierde gebod. Dat is dus een gewetensbe zwaar. Voor dat gewetensbezwaar heeft de Nationale Monumenten Commissie te bukken; heeft ook het werkcomité te bukken. Het werkcomité heeft dat niet gedaan. Aanvankelijk blijkbaar uit on wetendheid, of onbedachtzaam heid ten aanzien van de gevoe lens van het belijdend deel van het Protestantse volk. Maar, er op geattendeerd, heeft het werkcomité het oorbaar ge acht deze zaak voor zover hem betreft, toch voortgang te doen vinden. Het heeft de gevoelens van de K.N.M.V.-mensen belangrijker ge acht dan de consciëntiebezwaren van een groot deel van het Ne derlandse volk, dat prijs stelt op de handhaving van Gods wet en dat aan een organisatie, die daar ge enrekening mede zou willen geen rekening mede zou willen Wij nemen aan, dat het laat ste woord hierover nog niet ge zegd is. Wij menen, dat de Nationale Monumenten Commissie, die 20 November a.s. vergadert, deze op haar naam, doch buiten haar voorkennis georganiseerde mede werking aan een uit Christelijk oogpunt en dus nationaal niet verantwoorden sterrit op Zon dag duidelijk zal desavoueren, het werkcomité dienovereenkom stig zal terechtwijzen en maat regelen nemen ter voorkoming van soortgelijke feiten. Gebeurt dit niet, dan kunnen wij deze Nationale Monumenten Commissie niet meer als een na tionale commissie voor een natio naal doel aanvaarden." Ned. Herv. Kerk. Beroepen te Helenaveen, H. A. Laurentius, cand. te Leiden; te Harmeien, H. van Dijk te Den Ham; te Noordwolde, C. J. van Royen te Oude Pekela. Bedankt voor Gouderak, J van der Haar te Kamperveen; voor Neerlangbroek, B. N. B. Bouthoorn te Bennekom. Geref. Kerken. Beroepen te Ijlst, H. de Zwart te Warffum; te Roodeschool, G. Kuypers, cand. te Hilversum; te Molenaarsgraaf-Brandwijk, J. Berger, cand. te Heemstede. Bedankt voor Zoetermeer, P. W. v. d. Veen te Broek o. Ak- kerwoude. Geref. Gemeenten. Tweetal te Leerdam, A. van Stuyvenberg te Yerseke en J. B. Bel te Dirksland. Bedankt voor Rijssen, T. Dor- restein te Opheusden. Onderwijs. Voor het diploma kruide niersbekwaamheid slaagde de heer C. A. Bouwense te Kortgene. Middenstandsexamen Algemene Handelskennis. Voor het Middenstandsexamen Algeiqpne Handelskennis waren de best geslaagde candidaten in Zeeland; A. B. Bosselaar te Kou- dekerke, A. Kolijn te Axel en E. J. van Damme te Hontenisse. Nieuwe distributie regeling voor melk in het Westen. De melk- en vleesbonnen van de bonkaarten, welke in het Westen des lands zijn uitgereikt, zijn voorzien van de aanduiding „West". Bij deze indeling beho ren tot het westen des lands de provincies Noord-Holland (met uitzondering van Texel, Vlieland en Terschelling), Zuid- Holland (met uitzondering van Goeree en Overflakkee) en Utrecht (met uitzondermg van de distributiekring Veenendaal). Op deze wijze is de mogelijk heid geschapen verschil te ma ken tussen de bonnen, uitge reikt in het Westen en die, uit gereikt in de rest van ons land. Met ingang van 23 Novem ber a.s. treedt deze regeling voor melk in werking. De melk- voorziening, welke toch reeds met moeilijkheden te kampen heeft, dreigt namelijk in niet onbelangrijke mate te zullen stagneren, indien de stroom van melkbonnen uit de produc tiegebieden in het Noorden, Oosten en Zuiden van het land naar het Westen blijft vloeien. Prijsverlaging inferlocale briefkaarten. Het porto voor briefkaarten voor interlocaal verkeer zal wor den verlaagd van 7 'A cent tot 6 cent. Men verwacht, dat deze verlaging per 1 Januari a.s. van kracht zal worden. Zaterdagmiddagvoetbal. Wolf aartsdijk geslagen door Kats. Ie klasse. Krabbendijke Colijnspl. Boys 43; Rilland- BathKloetinge 11; Wissen- kerkeNieuwdorp 21; Arne muidenWemeldinge 12. De overwinning van Krabben dijke hing aan een zijden draad je, doch het draadje brak niet en met de hakken over de sloot kwam Krabbendijke nog netjes binnen. Bij Arnemuiden brak 't draadje wel en Wemeldinge deed de Visser-mannen dit sei zoen voor de tweede keer sneu velen. Hierdoor is Wemeldinge de naaste concurrent van Krab bendijke geworden en zijn de Arnemuid. jongens voorlopig wat op de achtergrond gedron gen. Kloetinge deed het in Ril land niet slecht en mag met 't gelijke spel tevreden zijn. Wis- Abonnementen Spoorwegen goedkoper. Ten einde mede te werken aan het streven der regering om tot zo laag mogelijke prijzen te ge raken, hebben de Nederlandse Spoorwegen besloten de prijzen van alle abonnementskaarten met ingang van 1 Jan. 1948 te ver lagen met ongeveer 15 pet. Het betreft hier dus de alge mene abonnementskaarten, de maandtrajectkaarten, de week- trajectkaarten, de weekkaarten en de jeugdkaarten. Voor talrijke personen betekent deze verlaging een belangrijke be sparing op de uitgaven. Als ge volg van de afronding der eind bedragen zullen de verlagingsper centen een weinig kunnen ver schillen van 15 pet. De definitieve bedragen zullen zo spoedig mogelijk worden ge publiceerd. Lonen landarbeiders. Protest van de E.V.C. In een motie heeft het hoofd bestuur der algemene bedrijfs- bond van land-, tuin-, veen- en zuivelarbeiders der E.V.C. er bij de minister van sociale zaken te gen geprotesteerd, dat het voor stel tot loonsverhoging voor de landarbeiders is afgewezen. Voorts wijst het bestuur op de onvoldoende bepalingen betref fende de overbruggingsuitkering, en verzoekt de minister te be werkstelligen, dat de gelijkstel ling tussen landarbeiders en in dustrie-arbeiders wordt verwe zenlijkt. Dammen. De uitslagen van de tweede ronde van de voorwedstrijden om het persoonlijk damkampioen schap van Zeeland luiden: C. van LiereC. K. Kaan 02; E. A. SchuitemaW. Boogaard 0—2; A. W. Kaat—W. Cijsouw 0—2; J. StroobandJ. Zuidweg 11; Joh. de SmetJ. Schoesters 11. W aterstanden. Keulen 134 (+0.60), Ruhrort —100 (+0.55), Lobith 838 0.11), Nijmegen 604 (+0.07), Arnhem 636 (+0.05), Vreeswijk 024 (—0.21), Deventer 068 0.03), Borgharen 4023 (+0.16), Belfeld 1064 (+0.16), Grave be neden 498 (—0.02), Lith —005 (—0.34). De officier-fiscaal bij het Bijz. gerechtshof te 's Hertogen bosch voor Zeeland, heeft Jozi- na Ekkebus uit Oostburg voor waardelijk buiten vervolging gesteld met onder toezichtstel- ling en ontzetting rechten. De volgende personen werden onvoorwaardelijk buiten vervol ging gesteld, omdat de verden kingen wel gegrond bleken, maar er geen aanleiding was voor straf of maatregel: Jaeo- mina J v. d. Pluym, Vlissingen; A. C. Haeck, Souburg; P. Bal, HoedekenskerkeJ. A. v. Hou- te, Biervliet en D. de Backker, St Jansteen. Uitspraken Tribunaal Goes. D. Helmenbach geb. Maas te Terneuzen, ontz. rech ten. G. J. M e u 1 e n b e r g, koop man te Terneuzen, 2 jaar intern, eindigend op 19 Nov. 1949, ver beurd verklaring van van het vermogen en ontz. rechten. senkerke plaatste zich op gelij ke hoogte met Nieuwdorp, het geen van de bezoekers iets te genvalt. 2 e klasse. KapelleKort gene 15; Nieuwdorp HKat- tendijke 33; Kats-Wolfaarts- dijk 21; De Bevelanders Arnemuiden H 12; 's-Heer Arendskerke H-Nieuwiand 61 De volgende verrassing is de eerste nederlaag van Wolfaarts- dijk. De prestatie van Kats mag er zijn. Er dreigt geen onmid dellijk gevaar voor Wolfaars- öijk, doch Kortgene kreeg nu de kans in te lopen en deed dat prompt door tegen Kapelle een goede slag te slaan. Intussen kwam ook het tweede van A- rendskerke opzetten, wat heel gemakkelijk ging tegen Nieuw- land. De Kattendijkenaren had den het in Nieuwdorp niet ge makkelijk en moesten met een puntendeling tevreden zijn. In Kamperland gelukte 't de thuis- spelers niet zich Arnemuiden van het lijf te houden en de re serves van Arnemuiden gingen met de volle buit huistoe. 2e klasse B. 's Heer Hen drikskinderenKloetinge 82 Wolf aartsdijk H-Kortgene 2-1; Hansw. Boys HI-Krabbendijke II afgekeurd. 's Heer Hendrikskinderen kan volgend seizoen gerust in een wat sterker omgeving worden ondergebracht. Kloetinge II is wel geen sterke tegenstander, maar de cijfers zijn wel spre kend. Het tweede van Wol- iaartsdijk zorgde er voor, dat het geen al te zwarte dag werd en streefde Kortgene II voorbij. en met 29 November 1947 gedu rende de bekende zittingsuren aan gezinnen van acht of meer personen bonnen voor twee een heden brandstoffen zullen wor den verstrekt. Meegebracht moeten worden: de Tweede Distributiestamkaar ten van alle leden van het ge zin. Na-uitreiking bonkaarten. De na-uitreiking van de bon kaarten 13e periode 1947 en de le periode 1948 zal worden ge houden te: Zierikzee: op Maandag 24 No vember 1947 van 9—12 uur; St Philipsland: op Vrijdag 28 November '47 van 1912 uur. Distributiedienst "s-Heer Arendskerke. Uitreiking toeslagkaarten en bonnen bijz. arbeid. In de week van 24 t/m 29 No vember 1947 kunnen de werk gevers, die tijdig de naamlijsten of aanvraagformulieren yoor hun personeel hebben ingediend de daarop voor de 13e en le pe riode toegewezen toeslagkaar ten of rantsoenbonnen voor zeep afhalen of doen afhalen op de zittingen der agenten. Hierbij moeten worden over gelegd de copie-naamlijst van de vorige verstrekking en de TD's van de betrokken arbeiders. De kaarten en bonnen, die niet in bovengenoemd tijdvak zijn afgehaald, kunnen in het tijd vak van 2 t/m 6 Dec. 1947 op het kringkantoor te 's Heer A- rendskerke worden afgehaald. Distributiedienst Zierikzee. Uitreiking extra-rantsoenen brandstoffen voor grote gezinnen. De Directeur van de Distri butiekring Zierikzee maakt be kend, dat in de week van 24 tot SCHEEPVAARTBERICHTEN. 18 Nov.: Te Vlissingen aange komen: m.s. Da Costa van Her- nösand; m.s. Arak van Antwer pen; m.s. Jupiter W. van idem; m.s. Vida idem; m.s. Eben Haë- zer van Rotterdam; m.s. Kijk duin van Hansweert. Van vlis singen vertrokken: m.s. Eben Haëzer naar Londen; m.s. Kijk duin naar Boston; m.s. Aktjo naar Oslo. Gepass. naar Ant werpen: m.s. Erasmus van Rot terdam; s.s. Prins Willem van Oranje van Rotterdam. Gepass. van Antwerpen; m.s. Soemba naar Delfzijl. 19 Nov.: Van Vlissingen ver trokken: m.s. Jupiter W. naar Queensbrough; m.s. Da Costa naar Antwerpen; m.s. Vida naar Drobak. Gepass. naar Antwer pen: m.s. Coolhaven van Am sterdam; m.s. Congostroom van idem. Gepass. van Antwerpen; s.s. Prins Willem IV naar Rot terdam. Wat brengt de radio? Vrijdag 21 November. HILVERSUM I, 301.5 m. 8.00 Nieuws. 9.00 Morgenklanken. 10.00 Morgenwijding. 10.45 Pia noduo. 11.30 Philh. ork. 12.00 Orgel. 12.38 The skymasters. 13.00 Nieuws. 13.45 Duetten. 14.00 Kookkunst. 14.20 Don Quichotte. 15.00 Dichters. 16.00 The Ramblers. 16.30 Tussen 12 en 16. 17.00 Orgelspel. 18.00 't Nieuws. 18.30 Nederl. Strijdkr. 20.00 Nieuws. 20.05 Luisterwed- strijd. 22.00 Buitenl. overzicht, 22.45 Avondwijding. 23.00 Het Nieuws. 23.15 Concert. HILVERSUM H, 415 m. 7.45 Woord voor de dag. 8.00 Nieuws 8.15 Eerst een lied. 8.30 Orkes ten. 9.15 Voor jonge zieken. 9.35 Morgenconcert. 10.35 Morgen dienst. 11.00 Str. kwartet. 11.15 Herfstliederen. 11.45 Trio. 12.15 Marinierskapel. 13.00 Nieuws. 13.45 Musette orkest. 14.20 Schrijvers. 14.40 Orgel. 15.10 Gram. 15.30 Sonates van Bach. 16.00 Declamatie. 16.20 Tenor met orkest. 16.30 Liederen zon der woorden. 17.15 Ensemble. 17.45 Melodieën. 18.15 Viool en piano. 18.30 Geestelijke liederen 18.45 Evangelie en Esperanto. 19.00 Nieuws. 19.30 Luisterwed strijd. 19.45 C. M. B. kwartier. 20.00 Nieuws. 20.15 Kameror kest. 20.45 Hoorspel. Esther. I. 21.30 Ensemble. 22.00 Orgelspel 22.30 Sonate. 22.45 Overden king. 23.00 Nieuws. 23.15 Avondklanken. 23.45 Bariton met piano. Ainsterdamsche Effectenbeurs. Slotkoersen op 19 November medegedeeld door; Incasso-Bank N.V. - Goes. Nederl. 1938 99% 99'+ Scheepv. Unie 188 191% Dito 1947 98 98'+ Rott. Lloyd 162 164% Dito 1937 997+ 99% Stv. Nederl 171% 173 Dollarlening 100% 100 H.V.A. 229% 226% Ned. N.W.S. 80% 80% Java Cult. 111 Spaarcert. 101'+ 101°+ N.I.S.U. 124 122 Indië 1937 97 97 Vorsten! 61% 60 Kol. Bank 103% 102% D. Bat. Mij 151 149 N. I. Hand. Bk. 102% 101% Dell Mij 169 167 N. Hand. Mij 141 138% Senembah 147 146% A.K.U. 164 162% Muller Ie 177 179% Bergh Jurg. 299% 298% Dito He 157% 161% Berkel Pat. 117% 116 A'dam. Bank 156 Caivé Delft 173 172% Hol! Bk. Unie 207 207% Centr. Sulk. 215 215% Incasso Bk. 159% 158% Fokker 177 178 Rott. Bank 154 153 Gelder Zn. 147% 148% Tw. Bank 165 164 Hoogovens 169 169% Anaconda 36% 36% Unilever 286% 285% Beth. Steel 101% 103% Ned. Ford 378 378% Chrysler 125% 127% Ned. Kabel. 285 287 Gen. Motors 60% 61 Philips Gl. 368 365 Inter. Nick. 28% Wilton F. 208 209% Kennecott. 50 50% Billiton Ie Rep. Steel 27% 281+ Dito lie 408% 406 U. S. Steel 76% 79 Dord. Olie 389 385 Clt. Service 39% 40 Kon. Olie 425% 415% N. American 25 25% A'dam. Rubb. 157 154% Cont. OU 49% Band. Rubb. 145% 145% Mldcont. 44% 44% D. Bat. Rubb. 117% 117% PhU. Oil 61 59% O. Java Rubb. 80% 80% Shell Un. 31 31% Serbadjadi 90% 92% Tide Watt. 23% 24 H. Am. Lijn 183% 186% Baltimore 11% - J. C. Japanl. 149 152 Miss K. T. K. N. Stoomb. 185 188% Pennsylv. 16% Kon. Paketv. 181 180% N. Y. Centr. 12% DOOR TON EN JOOP SCHELTENS 165. De boot nadert de Franse kust. Julia is erg blij. Nu is ze gauw thuis. Ze woont in Bor deaux. Daar legt de boot het eerst aan. De jongens weten niets af van de nieuwe matroos. Ze hebben hem niet gezien. Daar heeft Ja nus wel voor gezorgd. Toen hij de jongens gezien had, is hij gauw weer het ruim ingegaan. Hij is in zijn kooi gaan liggen en heeft de kapitein verteld dat hij ziek was. Nu kan hij niet werken. En nu zullen de jon gens hem ook niet zien. Want in zijn hart is hij bang voor hen. Als ze hem weer verra den 166. Het vrachtschip ligt aan de rede van Bordeaux. Matro zen helpen met lossen. Janus ligt nog op zijn bed. Maar daar wil hij niet langer blijven lig gen. Hij moet zien dat hij weg komt! Hij kleedt zich aan.... Voorzichtig loopt hjj het trapje ophij steekt zijn hoofd bo ven het dek en loert rond Daar staan de kinderen met de rug naar hem toe. Vlug het dek over, de loop plank af. Nee, ze kunnen hem niet gezien hebben; maar toch.. Janus grijnst.„Ik zal ze!"

Zeeuwsch Dagblad | 1947 | | pagina 3