OTvintie»*®/flw Publicaties Tachtig paar Nylons voor Prinses Elisabeth. Tanden wit en zuiver als ivoor SOLIDOX "f™ DE GROTE REIS van^J m ONDERSCHEIDINGEN. By K. B. is verleend de ere medaille, verbonden aan de Orde van Oranje-Nassau ln zilver aan J. H. H. Brinkman en J. van der Klooster, te Rilland-Bath, resp. Qnderbaas en dijkbaaa bij de N.V. Mij „De Bathpolders", aldaar; P. Lambrechtse, te Rilland-Bath, eerste paardenknecht bij de N.V. Mij „De Bathpolders", aldaar; M. C. van de Slikke, te Scherpenisse, schrijver, tarreerder bij de Coöp. Suikerfabriek en Raffinaderij „Dinteloord". In brons aan C. Nagelkerke en H. A. Kalle, paar denknechten, J. A. van der Kloos ter, dijkwerker, allen werkzaam bij de N.V. Mij „De Bathpolder", te Rilland-Bath; L. de Kraker, te Terneuzen, landarbeider bij de familie Huyssen, aldaar; C. Schip per, melkslijter bij de Wilhelmina- polder; F. Reierse, F. Feleus en J. Westdorp te Kattendijke en C. G. Brandt, landarbeiders, J. van de Kreeke, paardenknecht, H. Mol hoek en J. van Belois, land arbeiders, allen werkzaam bij „De Wilhelminapolder" te Wilhelminadorp; C. A. Rom- baut, te Koewacht, landarbeider bij de familie van Hoeve, te Axel; D. Hennekrj, te Schoondijke, land arbeider bij de familie Moggre, aldaar; L. Koster, te Rilland- Bath, landarbeider bij de familie van der Werff, aldaar', J. Hame link, te Zaamslag, landarbeider bij de familie van Hoeve, aldaar. HERSTEL VAN VLAKEBRUG VORDERT. Het herstel van het bruggen- complex over het Kanaal door Zuid-Beveland bij Vlake, is weer een belangrijk stuk gevor derd. In de nacht van Zater dag op Zondag is n.I. de reeds in gebruik zijnde spoorbrug ver rold van de buitenpijlers naai de inmiddels herstelde binnen- pijlers. Thans kan men begin nen met de montage van de tweede brug op de ontruimde buitenpijlers. Door arbeiders van de firma Bijker o.l.v. de hoofdingenieur de Bruyn en spoorwegpersoneel o.l.v. de sec tiechef de heer Colijn werd het karwei, dat direct na het pas seren van de laatste trein aan ving, voordat de eerste trein over de brug moest volbracht. Het ligt in de bedoeling deze tweede brug voor de Kerstda gen gereed te hebben. MIDDELBURG. Vereniging van ouden van dagen. Maandagmiddag j.l. waren ongeveer 100 ouden van dagen bijeengekomen in de Bogard- zaal, waar dhr W. van Beek, lid van het Hoofdbestuur van de in 1945 opgerichte Alg. Bond van ouden van dagen, het woord voerde. Als doel van de Bond van ouden van dagen gaf sor. aan het langs organisatorische weg indienen van voorstellen e.d. bij de Minister van Soc. Zaken. Hij had veel woorden van waar dering voor de Noodwet Ouder domsvoorziening, doch het bleek, dat in deze wet nog niet alle noodzakelijke voorzienin gen zijn getroffen. Er zijn dan ook in dit verband een aantal vragen aan de Minister voorge legd en nieuwe voorstellen zijn ingediend. Een punt waartegen de Bond zich sterk heeft gekant is wel de klasse-indeling. Ook tracht de Bond daar waar nodig verbetering te brengen in de behuizing der oudjes. Een actie is eveneens op touw gezet om radio's te krijgen, zo dat diegenen die moeilijk ter been zijn b.v. des Zondags de kerkdiensten zullen kunnen be luisteren. Aan het einde van zijn betoog riep dhr v. Beek de oudjes op, ook hier evenals te Vlissingen en vele andere plaatsen een af deling op te richten. Dit is dan ook gebeurd en 41 leden traden direct toe. Van het voorlopig bestuur, dat werd gevormd, is de heer J. L. Wi- gard voorzitter. VLISSINGEN. Bazar Rode Kruis. De afd. Vlissingen van het Rode Kruis is voornemens een bazar te houden in het gebouw Concordia, Palingstraat. De ope ning zal plaats vinden op Dins dag 25 Nov. a.s. door burgemees ter Kolff. Gedenksteen voor Rode Kruis- soldaat. Door de afd. Vlissingen en de Ver. van Transportcolonisten is vorige week op het graf van de Rode Kruissoldaat Frans Braat, die bij de bevrijding van Vlissin gen in Nov. 1944 sneuvelde, een gedenksteen geplaatst. De ont hulling ging gepaard met een eenvoudige bloemenhulde. Autobotsing. Een zeswielige trailer uit Vlaardingen, komende van het veer naar Breskens, wilde op het kruispunt bij de Keersluisbrug voorrang verlenen aan een luxe auto van een Haagse handels reiziger, welke uit de richting Middelburg dit kruispunt nader de. Doordat de rails tengevolge van de regen glad waren, slipte de vrachtauto bij het -remmen op de spoorrails en botste tegen de luxe auto aan. Deze bekwam ernstige schade en werd geheel ontzet. Persoonlijke ongelukken kwamen niet voor. Onverbeterlijk. Op verzoek van de Vlissingse politie is door de Amsterdamse recherche aangehouden zekere K. uit Vlissingen, die een zieke we duwe, wier zoon hij z.g. kwam bezoeken, beroofd had van drie bankbiljetten ad f 25. Enkele dagen nadat hij in vrij heid was gesteld zag een agent hem sjouwen met een zwaar pak. Hij vertrouwde het niet en hield hem aan, waarna bleek, dat hij even te voren een pak met 15 kg. chocolade en bonbons had ge stolen bij de bakker S. Toen hij nog eens goed aan de tand gevoeld werd bleek, dat hij ook schuldig was aan de diefstal van een portefeuille met f 235, enige tijd geleden bij de bakker B. gepleegd. Hij is thans in het Huis van Bewaring te Middelburg inge sloten. GOES. 40-jarig jubileum. Gisteren herdacht de heer F. C. van Dijke, commies der Inspectie Domeinen, de dag waarop hij 40 jaar geleden te Tholen zijn werk zaamheden bij deze dienst aan ving. Na nog enige tijd ln Bergen op Zoom en Roosendaal gestation neerd te zijn geweest kwam hij 1 September 1915 in Goes, waar hij op 1 Oct. 1946 bevorderd werd tot commies. In zijn woning is de jubilaris gistermorgen door de Inspecteur Rijke voorraad geschenken. De bruidegom staakt het roken. „De bruidstijd is de mooiste tijd van je leven", «zeiden onze moeders. „De bruidstijd is de tijd, waar in je de meeste geschenken krijgt", zei een ondeugend na oorlogs bruidje. Prinses Elisa beth van Engeland weet er van mee te praten en haar paleisdie naars niet minder. Dagelijks stro men de geschenken voor de vors telijke bruid, die aanstaande Don derdag in het huwelijksbootje zal stappen, binnen uit alle delen der wereld. In de vertrekken van het St. James Paleis wordt langzamer hand een grote en bonte hoeveel heid artikelen bijeengebracht. Om een greep te doen: de Prinses zal gedurende enkele jaren geen kou sen behoeven aan te schaffen, want zij heeft tot nu toe al tach tig paar Nylons ontvangen. Een dame uit New-York stuurde haar hiervoor blauwe kousebanden. Twee en tachtig oude dames uit Chicago zonden haar een met de hand gestikt kussensloop en een boek om het eerste huwelijks jaar „in bij te houden". De am bassadeur der V. S. zond twaalf prachtige kristallen borden en president Truman zond een kris tallen schaal. Een maatschappij van Angora-konijnen-fokkers gaf een pullover. Winston Churchill bleef zich zelf gelijk en schonk een boek, geschreven doorWinston Churchill „De wereld-crisis". Lord en Lady Melchett geven de Prinses een Psalmboek, dat al gebruikt is door Engelands eer ste Koningin Elizabeth. Het Psalmboek bevat een door deze Koningin zelf geschreven gedicht. Van de Australische pad vinders kwamen de ingrediënten voor een reusachtige taart bin nen, terwijl een of andere baron een geheimzinnig voorwerp stuurde, dat hij Agnimani, het toversieraad uit het Oosten noemde. Wat er mee gedaan moet worden, is niet recht duidelijk. Een juffrouw, die blijk gaf van practische zin, schonk een ca deau voor de toekomst, n.l. een uit groene wol gebreid baby pakje Van haar vader heeft de Prin ses een halsketting van diaman ten en robijnen gekregen en haar moeders geschenk is een dubbel snoer rose paarlen en twee dia manten oorhangers van 100 een timeter lengte. Koningin Mary heeft haar kleindochter bedacht met twee diamanten tiara's, twee diaman ten halssnoeren, paarlen oor knoppen en een diamanten arm band. Behalve verschillende geschen ken, waarvan reeds melding is gemaakt, ontving de Prinses van Koningin Marie van Joego-Slavië een gouden poederdoos, bezet met diamanten en van de Griekse re gering een exquise Griekse vaas. Van haar zuster, Prinses Mar garet, kreeg zij een picnicmand en enig glaswerk, terwijl de aan staande Prinsgemaal van Konin gin Mary vier zilveren presen teerbladen kreeg. Onder de ge schenken van het Britse gemene best bevonden zich een halssnoer van diamanten zo groot als ker sen uit Zuid-Afrika, een an tieke zilveren kandelaber van Canada en een antiek zilveren diner-servies van Gibraltar. De Maharadja van Bikaner zond een ivoren lamp, die een zacht rose licht geeft en uit Burma kwam een robijnen halssnoer. De Litause verplaatste perso nen in Duitsland schonken de Prinses een paar avondmuiltjes van zwarte suède met gouden randen, terwijl een Parijse café houder een kunstige ijstaart zond. Ook de Britse inwoners van Cuba lieten zich niet onbetuigd en stuurden een reusachtige doos met Corona-sigaren en een stamhoofd uit Nigerië zond twee olifantstanden. De bruidegom, Luit. Philip Mountbatten, ontving van ver schillende kanten zendingen siga ren. De prins heeft echter be sloten niet meer te roken. Zijn toekomstige echtgenote zou hem deze eis hebben gesteld. De Amerikaanse schrijfster, Corbina Wright, die Philip een gouden sigarettenkoker had aan geboden, heeft haar geschenk vervangen door een vulpenhou der. toegesproken die hem gelukwens te en hem namens de minister een gratificatie aanbood. De heer van Dijke kreeg verder nog bloem stukken aangeboden terwijl hem namens het personeel een sche merlamp geschonken werd als blijvend aandenken aan deze dag. Mary Pos over Z.-Amerika. Voor de afdeling Zuid- en Noord-Beveland van de Vereni ging „Oost en West" sprak Maan dagavond in het Schuttershof de bekende reizende journaliste Mary Pos, over de tocht die zij verleden jaar naar Brazilië, Argentinië, Chili en meerdere landen in Zuid- Amerika gemaakt had. Op pakkende wijze vertelde zij van deze landen met hun gemak kelijk levende bevolking en de ge heel andere stoere Nederlanders die naar hier geëmigreerd waren om gesterkt door hun geloof, een nieuwe toekomst op te bouwen. Na haar lezing toegelicht te heb ben met een serie lichtbeelden, richtte zij tot slot een waarschu wend woord tot diegenen die uit zucht naar avontuur gaan emi greren. De voorzitter der vereniging de heer Nieuwenliuyze sprak een openings- en slotwoord. Ir J. D. Dorst heeft zitting gekregen in de door het Konink lijk Ned. Landbouw Comité inge stelde nationale adviescommissie voor het landbouwhulshoudonder- wijs. KRUININ GEN. Maandagmorgen werd op de Rijksweg bij Hotel „De Uitkijk", de landbouwer C. v. N. die daar met een span paarden over de weg reed, door een auto aange reden, waardoor N. een hersen schudding opliep en beide paarden zodanig verwond werden, dat een dezer reeds is afgemaakt. Bij dhr H. C. M. had een binnenbrand plaats, doordat een kleed dat voor de schoorsteen mantel hing, vlam vatte. Door de vrouw des huizes wer den kordaat de brandende voor werpen afgerukt en buiten gewor pen, waarbij ze brandwonden aan de arm opliep, maar waardoor erger werd voorkomen. 's-GRAVENPOLDER. Verzekeringscommissie opgericht. Onder leiding van de heer M. Steijn, lid van het districtsbe- stuur van de Stichting voor de Landbouw, kwamen de dorps commissies Hoedekenskerke, Nisse, 's-Heer Abtskerkë en 's-Gravenpolder bijeen om te komen tot oprichting van een verzekeringscommissie. De heer Steijn besprak de taak en de werkwijze van de verze keringscommissie welke bestaat uit het verrichten van voorbe reidende werkzaamheden van het Landbouwpensioenfonds. In het bestuur werden geko zen de heren M. Steijn, voor zitter, M. Grim, secretaris, M. H. v. Liere, W. L. J. Harthoorn, J. Verhage, J. C. J. Boone, leden. LEWEDORP. Volgende week Woensdag (Dankdag) hoopt het Chr. Ge mengd Koor „De Lofstem" zijn 2e uitvoering te geven. Ais solis ten treden dit jaar op de heren Remijnse, fluit en dhr C. J. Barth orgel. Verder verwijzen wij naar de in dit nummer voorkomende advertentie. AKNEMUIDEN. Onder leiding van dhr A. Janse vergaderde de C. H. Kies vereniging waarin gekozen werd tot bestuurslid dhr A. Kodde, ter wijl ln de vacature C. Joosse ge kozen werd dhr A. Poortvliet, die tevens voorzitter wordt en ln diens plaats als secretaris dhr A. Janse. Verder werden nog enige on derwerpen behandeld voor de a.s. Staten Kringvergadering. SOUBURG. Winkelweek van NEMIDSO. Spandoeken in Souburg's hoofd straat vermelden dat door de Sou- burgse Winkeliersvereniging „Ne- midso" een winkelweek gehouden wordt van 15 Nov. tot 6 Dec. Dit bewijst dat de Souburgse zaken lieden na de droogmaking niet bij de pakken zijn gaan neerzitten. Integendeel vele winkelpanden zijn geheel opgeknapt en gemo derniseerd. Overal heerst bedrijvigheid, van de etalage's ls veel werk ge maakt; een fouten-wedstrijd daar aan verbonden lokt velen de eta lage's te gaan bekijken. Ouderavond. Het kinderkoor „De jonge Zan gers" hield Vrijdagavond ln de zaal van de heer Verbeem alhier een Ouderavond. De 2e voorzitter de heer Passenier, herdacht in zijn openingswoord het overlijden van de presidente Mevr. Gabriëlse die veel werk voor het kinder koor heeft gedaan. In het bestuur werden gekozen: Mevr. Beun, Mevr. van Dijk en Mevr. Wielemaker. Door het kin derkoor wordt thans ingestudeerd de kinderoperette „Goudhaartje en de Troubadour". ANNA JACOBAPOLDER. In de vergadering van de Postduivenvereniging „Nooit Gedacht" is besloten de duiven in December te laten keuren door de heer Slagboom uit Zie- rikzee. De bedoeling is, dat er 3 klokken gehuurd zullen woe den, terwijl verder nog besloten werd nieuwe leden f 1 inleg- geld te laten betalen. BRUINISSE. Bij de gehouden herstem ming voor 2 gemachtigden van het Kiescollege in de Nederl. Her vormde Kerk te Bruinisse, werden gekozen de heren J. C. Kesteloo en M. Beekman. Mosselexport. In de afgelopen week onder vond de mosselexport naar Frank rijk enige terugslag, door interne Franse moeilijkheden. Ook het stormachtige weer werkte belemmerend, zodat slechts ongeveer 4000 tonnen door hier wonende kwekers aan de handelaren werden afgeleverd. Ook de mosselzaadvisserij op de Waddenzee ondervond last van de storm. Aangevoerd werden .onge veer 1300 tonnen mosselzaad. Rechtstreeks naar België gin gen ongeveer 300 tonnen mosse len. Berging van schepen. Het ruwe weer, dat bijna de ge hele week heerste was oorzaak dat de verschillende bergingspo gingen van de ln de Zeeuwse wa teren op te ruimen wrakken alle weinig succes hadden. Uit het laboratoriumonderzoek van het ijzererts, van het in de Ooster Schelde gezonken sleep- schip „Kofra" is gebleken, dat de inwerking van het zeewater der mate schadelijk is geweest, dat de zeer moeilijke en daardoor kostbare berging van dat erts, de waarde ervan verre «uilen over treffen. Waarschijnlijk zal van berging dan ook word enafgezien. RENESSE. Dezer dagen hield het fan farecorps „Luctor et Emergo" haar jaarvergadering onder voorzitterschap van dhr J. M. de Nooijer, die het afgelopen jaar de revue liet passeren en constateerde, dat de muzikale prestaties van het corps vooruit gaan. Uit het financiële verslag bleek, dat de geldmiddelen ruim f 220 achteruit zijn gegaan. De aftredende bestuursleden de heren W. Hoogerhuis en L. J. Kappers werden herkozen. De L. C. Hoogerhuis werd als di recteur benoemd. Ned. Herv. Kerk. Beroepen te Beilen, C. J. Mei link te Ankeveen; te Enkhhui- zen, J. Adr. Visser te Lathum; te Rhenen, M. J. ten Bruggen- kate te Zegveld; te Scharnegou- tum, J. C. van Nieukerken te Vuren en Dalem; te Westerhaar H. L. Boonstra, hulppred. al daar; te Nij kerker veen, C. Ba tenburg te Alblasserdam. Bedankt voor Zuid-Beijerland, L. van de Peut te Besoyen; voor Loon op Zand, L. Vroegindewey te Waddinxveen. Geref. Kerken. Beroepen te Hoogvliet (Z.H.\ J. Koolstra te Kruiningen; te Terneuzen, J. Snoey te Huizen: te Varsseveld, A. A. Oosten brink te Oostburg; te Doezum en Godlinze, G. Kuypers, cand. te Hilversum. Bedankt voor Anna Jacoba- Polder, M. J. Arntzen te Oegst- geest, Hooge Morsch. Chr. Geref. Kerk. Tweetal te 's Gravendeel, J. P. Geels te 's-Gravenhage-Oost en P. Westerlo te Thesinge. Gen. Synode der Geref. Kerken. Naar wij vernemen heeft de kerkeraad van de roepende kerk van Eindhoven de generale (Zendings)synode der Gerêf. Kei'ken in Nederland bijeenge roepen tegen 6 April a.s. Onjuist bericht. De vorige week hebben wij gemeld, dat de Kerkeraad van de Ned. Herv. Kerk te Lage Vuursche de Generale Synode een kerkdienst heeft geweigerd. Dit is naar ons wordt meege deeld, in strijd met de waar heid. De Synode heeft een der gelijk verzoek niet gedaan, zo dat het ook niet kon worden geweigerd. Bedoelde kerkeraad heeft zich alleen beraden op het geval, dat het eens gevraagd zou worden. Onderwijs. Mej. M. v. Be veren, zen- dingscursiste te Goes, slaagde voor het zendingsexamen, af genomen door Gen. Deputaten te Baarn. Voor het gehouden examen Wijn-diploma is te Utrecht ge slaagd Mevrouw A. Tuijnmar.— Sohier te Vlissingen. Ver. van Chr. Onderwijzers. Het hoofdbestuur van de Ver. van Chr. Onderwijzers en On derwijzeressen in Nederland en Overzeese gewesten heeft in de vacature die in zijn midden ontstaan zal door de periodieke aftreding van mej. D. C. Rijken te Schiedam candidaat gesteld de heren J. Valkenburg, hoofd ener Chr. school te Hillegom, M. Vlasblom, idem te Monster en A. H. Walraven, onderwijzer te Alphen a. d. Rijn. De nieuwe hoofdbestuurder moet wonen in de prov. Zuid-Holland benoor den de Nieuwe Waterweg. In de constituerende vergade ring van India heeft Paltek, de plaatsvervangende premier, een wetsontwerp ingediend, dat de re gering bevoegdheden verleend op het gebied van de controle op vreemdelingen. UITSPRAKEN TRIBUNAAL MIDDELBURG. Maandag 17 Nov. 1947. Johanna Theodora Dubbelman, pensionhoud ster te Vlissingen: 3 mnd. voorw. intern.; proeftijd 3 jaar en on der toezichtstellmg S.T.P.D.; ontz. rechten. Jacobus Joh. de R Ij k, commies bij de regi stratie te Hoorn, voorheen te Middelburg: intern, te bepalen op tijd, reeds in bewaring door gebracht. Evarardus Jac. v. d. M ij 1 e, banketbakker te Mid delburg: verb, verkl. van f 1000. Wylen Pieter I. v. A a r t s en, gewezen burgem. van Westkapelle: verb, verkl. van deel van het nagelaten vermogen. Vervallen verklaard werden de beschuldigingen tegen de vol gende. personen: Catharina de Bries- v. d. He ij den, zonder be roep te Vlissingen; Janus Joh. Pouwer, groente- en fruithandelaar te Souburg; Marinus en Hendrik A. Imanse en Laurens Baurdoux, slagers te Vlis singen; Andreas H. J. v. S c h a 1 e k, adj. insp. R. V. I. te Middelburg; Christiaan P. Al le d a, zonder beroep te Sou burg. Rechtszaken. Kantongerecht te Middelburg. Strafzitting. Tot een vrij ernstige aanrijding kwam het te 's-Heer Arends- kerke ter hoogte van de Zand weg, waarbij de verd. D. W. te Goes, verwondingen opliep. Verd. hield geen rekening met nog an der verkeer op deze weg en dit had tot gevolg dat hij door een achteropkomende auto aangere den werd. Zijn onvoorzichtig rij den moest hij beboeten met f 30. Bij J. M. C. te C o 1 ij n s p 1 a a t was een gewicht ln beslag geno men, dat niet van het vereiste goedkeuringsmerk was voorzien. Wegens overtr. van de IJkwet werd kreeg hij een geldboete van f3.subs. 2 d. h. Dat „goedkoop" dikwijls „duur koop" kan betekenen mocht de verdachte N. R. ondervinden, die voor zijn paard, zonder daartoe gerechtigd te zijn, klavers kwam maaien op het klaverland van de landbouwer N. te K a p e 11 e. Hem werd een geldboete opgelegd van f 15.subs. 8 d. h., met ver beurdverklaring van de zeis waar mede hij de klavers had gemaaid. J. v. d. W. te Middelburg die zrjn paard niet in bedwang had kunnen houden, waardoor het dier met zijn kop een ruit verniel de en een rijwiel beschadigde; kreeg f 6.subs. 3 d. h. P. M., chauffeur te K a p e 11 e probeerde met zijn vrachtauto een stilstaande personenauto te pas seren, staande aan de Oostweg nabij Westkapelle, waartoe de be schikbare ruimte van dat wegge deelte geen gelegenheid liet en de personenauto werd aangereden en beschadigd: f30.subs. 10 d. h. Bij het vissen ln het Kanaal door Zuid-Beveland, ontbrak bij C. J. S. te W e m e 1 d 1 n g e de vereiste vergunning; f7.subs. 4 d.h. Distributiekring Middelburg. Toeslag Bijzondere Arbeid. De Directeur van de Distribu tiekring Middelburg maakt be kend, dat bij het indienen der formulieren voor bijz. arbeid voor de 13e en le periode de stamkaart van degene, voor wie wordt aangevraagd moet wor den overgelegd, ook indien het geen nieuwe aanvraag betreft. Zonder overlegging der stam kaart zal geen toeslagkaart af gegeven worden. Distributiedienst Goes. Uitreiking extra-rantsoenen brandstoffen voor grote gezinnen. Van 24 t/m 28 November a.s. zullen aan gezinnen bestaande uit 8 of meer personen 2 rant soenbonnen „een eenheid vaste brandstoffen" uitgereikt wor den. Betrokkenen dienen de TD's van alle gezinsleden, waaronder begrepen alle inwonenden, met inbegrip van 't inwonend dienst personeel, over te leggen. Basis van deze verstrekking is de gezinssterkte per 1 Nov. j.l., zodat met mutaties na deze datum geen rekening kan wor den gehouden. SCHEEPVAARTBERICHTEN. 16 Nov.: Van Vlissingen ver trokken: m.s. Helena naar Lon den. 17 Nov.: Te Vlissingen aange komen: m.s. Vrede van Lowe stoft; m.s. Eben Haezer van Rotterdam. Van Vlissingen ver trokken: m.s. Maas naar Ant werpen; m.s. Noordstad naar Dublin; m.s. Mulan naar Lon den. Gepass. naar Antwerpen, m.s. Prins Willem TV van Mon treal. Gepass. van Antwerpen: m.s. Eton naar Rotterdam. 18 Nov.: Gepass. naar Ant werpen: s.s. Lissekerk van Rot terdam. NEDERL. PASSAGIERS SCHEPEN. Aldabi, 17/11 van Rotterdam te Rio de Janeiro. Delftdijk, VancouverRotter dam, wordt 19/11 n.m. te Rot terdam verwacht. Duivendijk, VancouverRot terdam, 17/11 van Cristobal. Grootebeer, AmsterdamBa tavia, wordt 18/11 te Algiers verwacht Door en door gezond zijn ze. Nergens worden ze ontsierd door het lelijke, gevaarlijke tandsteen. Solidox houdt ze zo blank en gaaf I Solidox bevat sulfo- ricinoleaat, het unieke mid del, dat tandsteen bestrijdt en voorkomt. Solidox is voorlopig slechts beperkt verkrijgbaar. tandpasta tandsteen SO 16-010-54 (Ingez. Med.) Indrapoera, JavaRotterdam, pass. 18/11 Cape Bon. Kota Agoeng, Rotterdam Batavia, 17/11 te Djeddah. Nieuw Amsterdam, 18/11 van New York te Rotterdam. Volendam, RotterdamBata via, 18/11 van Suez. Willem Ruys, 18/11 van Ba tavia te Hoek van HolL verw. (12.30 u.) W aterstanden. Keulen 074 (+0.40), Lobith (Rijn) 827 (+0.06), Nijmegen (Waai) 597 (+0.09), Arnhem (Nederrijn en Lek) 631 (+0.09), Deventer (IJssel) 065 0.01), Borgharen 4007 (+0.09), Grave (beneden de sluis) 500 0.03), Lith (laag water Maas) 029 (—0.15). V eilingsberichten. MIDDELBURG, veiling van 17 Nov. 1947. Groenten: Andijvie 6-39, Boe- re kool 12-15; Rode kool 4-17, Savoije kool 7-36, Witte kool 3- 4, Spruiten 33-59, Peen II 5-7, Prei 32-41, Spinazie 5-35, Uien 18-22, Witlof 55-87, Koolrapen 4-10, Herfstrapen 2-13, Bloem kool I 12-32, Id. II 10-20, Id. III 6-11, Natuursla II 1-9, Peen 3- 17, alles per kg., per stuk of per bos. Fruit: Appels: Cox Orange 51-53, Jonathan 51-52, Goudrei- net 21-57, Lane's Prince Albert 26, Bramley Seedling 22. Peren: Comtesse de Paris 45, alles per kg. GOES, veiling van 17 No vember 1947. Groenten: Bloemkool I A 23- 27, Id. I 14-21, Id. II 9-11, ld. III 4-5, per 100 stuks; Spruiten 33-34, Andijvie 17-19, Rode kool 5-8, Witte kool 5, Groene Sa voije kool 9-10, Prei 27-29, Peen 14, alles per 100 kg. ZIERIKZEE, veiling van 17 November 1947. Andijvie 8-36, ^Witlof 51-53, Spruiten 32-47, Savoije kool 3- 11, Prei 20-24, Wijnpeen 8, To maten 16, Druiven 138-208, Goudreinet 21-34, Bramley Seedling 15-20, Ontario 12-24, St. Remy 30, alles per 100 kg. Bloemkool 19-40, Bospeen 12, Knolselderij 10-17, alles per 100 stuks en bos. Wat brengt de radio? Donderdag 20 November. HILVERSUM I, 301 m. 8.00 Nieuws. 8.30 Gram. 9.45 Arb. vitaminen. 10.35 Vrolijke gram. platen. 11.00 Voor de vrouw. 11.30 Metropole-orkest. 12.00 Het huwelijk van Prinses Elisa beth. 14.20 Solistenconcert. 15.00 Voor zieken en gezonden. 17.00 Kaleidoseoop. 17.30 The skymasters. 18.00 Het Nieuws. 18.30 Nederl. strijdkr. 20.00 Het Nieuws. 20.10 Philh. orkest. 22.20 Herfstprogramma. 22.45 Causerie. 23.00 Nieuws. 23.15 Feestklanken uit Londen. 23.45 Orgel en piano. HILVERSUM II, 415 m. 8.15 Pluk de dag. 9.00 Haydn pro gramma. 9.35 Joh. Strauss pro gramma. 10.00 Leger des Heils. 10.15 Morgendienst. 10.45 Ka merkoor. 11.00 De zonnebloem. 11.45 Kwartet. 12.00 Reportage huwelijk Prinses Elzabeth 14.00 Quintèt. 14.40 Voor de vrouw. 15.00 Piano. 15.15 Strijkkwar tet. 15.50 Zang m. orkest. 16.00 Bijbellezing. 16.45 Concert. 17.00 Jeugdjournaal. 17.30 Gees telijke liederen. 17.50 Rijk over zee. 18.00 Land- en tuinbouw. 18.15 Piano. 18.30 Zangkoor. 19.00 Nieuws. 19.15 Zending. 19.30 Act. geluid. 19.55 Bach- koraal. 20.00 Nieuws. 20.15 Steravond. 21.30 Vaart der vol ken. 21.50 Met band en plaat. 22.45 Overdenking. 23.00 Cen- balogezelschap. 23.30 Avond klanken. Aimsterdamsche Effectenbeurs. Slotkoersen op 18 November medegedeeld door: Incasso-Bank N.V. - Goes. Nederl. 1938 Dito 1947 Dito 1937 Dollarlening Ned. N.W.S. Spaarcert. Indlë 1937 Kol. Bank N. I. Hand. Bk. N. Hand. Mij A. K. U. Bergh Jurg. Berkel Pat. Calvé Delft Centr. Suik. Fokker Gelder Zn. Hoogovens Unilever Ned. Ford Ned. Kabel. Philips Gl. Wilton F. Billiton Ie Dito lie Dord. Olie Kon. Olie A'dam Rubb. Band. Rubb. D. Bat. Rubb. O. Java Rubb. Serbadjadl H. Am. Lijn J. C. Japanl. K. N. Stoomb. Kon. Paketv. 99% 99 98 99'/» 101 81 101%. 97% 102% 103% 140 164 299 118 171% 147% 164% 286% 290 367% 205 402 395 425 154% 146 83% 93 181% 149 183 182 98% 99'/.. 100% 80% 101%. 97 103% 102% 141 164 299% 117% 173 215 177 147% 169 286% 378 285 368 208 408% 389 425% 157 145% 117% 80% 90% 183% 149 185 181 Scheepv. Unie Rott. Lloyd Stv. Nederl. H. V. A. Java Cult. N.I.S.U. Vorstenl. D. Bat. Mij Deli Mij Senembah Muller Ie Dito He A'dam. Bank Holl. Bk. Unie Incasso Bk. Rott. Bank Tw. Bank Anaconda Beth. Steel Chrysler Gen. Motors Inter. Nick. Kennecott. Rep. Steel U. S. Steel Cit. Service N. American Cont. Oil Midcont. Phil. Oil Shell Un. Tide Watt. Baltimore Miss K. T. Pennsylv. N. Y. Centr. 161 171 227% 115 124% 60% 148% 170 147 178% 158% 157 206% 159% 155 165 36 101 124% 60% 29% 50 27%, 76% 39% 25 44% 60% 31% 23% 11% 3% 16% 188 162 171% 229% 124 61% 151 169 127 177 157% 207 159% 154 165 36% 101% 125% 60% 28% 50 27% 76% 39% 25 49% 44% 61 31 23% 11% 16% 12% DOOR TON EN JOOP SCHELTENS 163. Een nieuwe matroos is er aan boord. Hij heeft aan de kapi tein gevraagd, of hij mee mocht naar Frankrijk. Hij wilde als matroos meevaren. Hij vroeg er geen geld voor. De kapitein vond het best en de nieuwe matroos is beneden in het schip hard aan het werk. Maar de nieuwe knecht is geen echte matroos. Hq heeft alleen een matrozenpakje aan. „Ha", denkt hij, „ik kom makkelijk in Frankrijk; daar vandaan ga ik terug naar Holland. Mooi zo!" 164. De nieuwe knecht maakt het ruim schoon. Even voelt hij met zijn hand onder zijn trui. „Prachtig! Het geld zit er nog." Weer werkt hij verder. Veel zin heeft hij er niet aan. Hij zal even een luchtje gaan scheppen op het dek. Hij loopt het trapje op. Dan steekt zijn hoofd boven het dek uit. Maar opeens worden zijn ogen groot van verbazing en schrik. Wie zijn dat daar, die twee jongens en dat meisje? Die jongens kent hij, al ziet hij hen van achteren. Dat zijn die jon gens die hem verraden hebben! Vlug bukt hij zich weer. Nee, ze hebben hem niet gezien. En dat mag ook niet.

Zeeuwsch Dagblad | 1947 | | pagina 3