provfncig&/%!M9 Yoofsteüen Vlissingse Gemeenteraad. GEMEENTERADEN HULSTKAMP DE GROTE REIS PASSAGIERSLIJSTEN. Op onze kantoren liggen ter inzage de passagierslijsten van het m.s. "„Johan van Oldenbar- aevelt" en het m.s. „Java" die vermoedelijk resp 4 en 20 Nov. te Amsterdam aankomen. BENOEMINGEN BIJ POLDERS EN WATERSCHAPPEN. Benoemd tot dijkgraaf van Ue Anna Marlapolder, J. A. Moors te Woensdracht; dijkgraaf van de Voickerpolder, P. J. L. van Meir te Woensdrecht, uiterlijk tot liet einde van het zittingsjaar waarin hij zeventig jaar zal zijn gewor den; gezworene van de Voicker polder, J. L. M. Jansen te Ossen- drecht; gezworene van het water schap Hoedekenskerke, D. 13. van Kruijssen te Hoedekenskerke. MIDDELBURG. De eerste diacones „plantte een boom". In het plaatsje Thun (by Al- mei dingen) in Zwitserland woont reeds vele jaren zuster Comender, die de eerste diacones ln Middel burg was en die yele ouderen, ook op de dorpen, zich nog heel goed herinneren. Dat deze, nu 72-jarige, dame het eiland, waarop zy zovele jaren de lijdende mensheid diende, niet jaar zullen verbeteringen worden aangebracht. Ten slotte deelde de heer Smit mede, dat het be heer over cantine en ontspan ningslokaal in handen zal worden gegeven van een commissie, waarin behalve twee door de di rectie aan te wijzen leden zitting zullen hebben leden van Arbei dersvertegenwoordiging, Ambte- narenvereniging, Personeelsver eniging en Bazenvereniging. Namens de Ambtenarenvereni- ging werd het woord gevoerd door de heer A. Vijgeboom, na mens de Arbeidersvertegenwoor diging door de heer H. Sorel, na mens de Personeelsvereniging door de heer De Rijke en namens de Bazenvereniging door de heer S. Nederlof. Het Scheldeorkest onder leiding van de heer Erdelmann luisterde de avond op. Het ontspanningslokaal is elke avond geopend voor leden van het personeel en hun huisgeno ten, die er vele attracties kunnen vinden. GOES. Filmvertoning N.C.G.O.V. Maandag werd in het Schut tershof, onder auspiciën van de afdeling Goes van de Nat. Chr. Geheelonthoudersvereniging een is vergeten, bleek onlangs, toen filmavond gegeven, waarvoor de Zij hoorde van de komende her- beiangsteUing vrii goed was Kr bepianting van Walcheren. Zij lumoristische films afgedraaid, terwijl de avond leefde intens mede door de be richten van kennissen op Walche ren met het lot, dat het eiland ge troffen had. Ook zij wilde een boom planten en door bemiddeling van de Middelburgse zuster Bou- wens is dat ook in orde gekomen. Het is één der velen, die om Walcheren dachten; niet de groot te van de gift, maar het gebaar is waard om in dankbaarheid te worden gememoreerd! VUSSIN GEN. Baad van Overleg. De Raad van Overleg te Vlis- singen besloot in zijn jc.igste ver gadering bij de bevoegde instan ties, door bemiddeling van B. en W. pogingen aan te wenden de Vlissingse ingezetenen een extra rantsoen brandstoffen te ver strekken, daar door de zeer slech te gasvoorziening reeds vele inge zetenen gedwongen waren van hun wintervoorraad brandstoffen te gebruiken. Verder zal de Raad van Over leg er nogmaals op aandringen, dat de tarieven van het busver voer VlissingenMiddelburg ver laagd worden door de invoering van tienritten- of retourkaarten Ook zal de Raad door middel van zijn aangesloten organisaties krachtig medewerking verlenen aan de pogingen tot bestrijding van woekerwinsten speciaal bij op afbetaling gekochte goederen. Herdenking Kerkhervorming. Vrrjdag 31 October des avonds half 8 vindt in de Luth. Kerk een herdenking plaats van de Kerk hervorming. Voorganger is Ds M. van Empel te Middelburg. Filmvoorstelling N.C.G.O.V. In de Nieuwe Kerk zullen Don derdag 30 Oct. a.s. vanwege de Nat. Chr. Geheel Onthouders Ver eniging afd. Vlissingen enige films worden vertoond. Des middags om 5 uur wordt een kindervoor stelling gegeven. Des avonds om 8 uur wordt vertoond de film ,,De onbekende Misdadiger". Ontspanningslokaal van De Schelde geopend. Zaterdagavond is de grondig opgeknapte Scheldehal in gebruik genomen als cantine en ontspan ningslokaal voor het Scheldeper- soneel. De heer A. Smit, directeur van de N.V. Kon. Mij. De Schelde, verklaarde in een toespraak, dat met de heropening van dit ge bouw een lang door directie en De gemeenteraad zal Vrijdag- Het koor dat vrijwel alles ca- pella zong, heeft goede vorderin gen gemaakt. De koraalmuziek, die 't corps uitvoerde, kwam goed middagmiddag a.s. om 2 uur bij' tot zijn recht in het kerkgebouw. I eenkomen. Dat er met onze jongens over- j en W* verzoeken een ere zee meegeleefd wordt, werd deze diet van f 2337oO. voor de aan week weer eens bewezen. Op een i van buisleidingen in de wo ningbouwplannen Oost, Bone- dijlce en Linker Reduite. Rattenbestrijding. Een crediet van f 1500,- wordt gevraagd voor de bestrijding van de ratten. Berekend is dat Vlissingen 51000 pakjes gif no-» dig heeft. De kosten zullen voor lopig voor rekening der ge- bruiloft werd een collecte voor de N.I.W.I.N. gehouden, die ruim f 27 opbracht. BRUINISSE. De mosselleveranties.* Door het snel opleven van de handel ln het laatst van de week kregen bijna alle kwekers die aan de levering van mosselen kunnen I meente worden genomen, doch deelnemen order om te leveren, j getracht zal worden enkele gro- zodat niet minder dan 6200 ton- tere bedrijven erin te doen bij - nen door de kwekers aan de han-1 dragen. De gemeente zal in sec- delaars werden afgeleverd. ties worden verdeeld; in elke Deze mosselen waren bestemd sectie zal de uitleg van het gif voor België en Frankrijk en in door één gemeentearbeider met mindere mate voor de conserveer- 5 tot io padvinders of leden dei- inrichtingen. Rechtstreeks naar België per eigen vaartuig gingen 500 tonnen. Naar Holland gingen plm. 150 tonnen. Aangevoerd uit de Laag- buurtvereniging geschieden. Openbare leeszaal, Evenals te Middelburg moet ook te Vlissingen het gemeen- Strengere controle op mossel kwekers. besloten werd met de film „De onbekende misdadiger". Des mid dags vond een kindervoorstelling plaats waarvoor grote belang stelling bestond. Verbetering van de Stationsweg. Nadat de dienst gemeentewer ken in de Stationsstraat de trot toirs opnieuw gelegd had, is men begonnen met het herstel van de zich aan weerszijden bevindende rijwielpaden. De oude bestrating wordt daartoe weggebroken en een nieuwe tegelbestrating aan gelegd. Vandaag herdenking bevrijding van Goes. Iedereen vanavond naar de bijeenkomst in de Grote Kerk! (Zie annonce in courant van Zaterdag). (Irigez. Med.) KLOETINGE. Aanrijding. Maandagavond had bij 't kruis punt nabij de overweg te Kloetin- ge een verkeersongeluk plaats. Twee jongens, afkomstig uit Ka- pelle, die vanuit de richting Le- westraat kwamen rijden, merkten de motorrijder de W., afkomstig uit Goes, blijkbaar te laat op, waardoor een hunner, A. G„ door de motorrijder werd gegrepen. Hij kwam er met een lichte hoofdwonde af. De motorrijder was er erger aan toe en werd met een hersen schudding naar het ziekenhuis St. Joanna vervoerd. SCHOUWEN-DÜIVELAND. Zaterdagmiddag kwamen de afdelingsbesturen der N.C.L.B. van dit eiland bijeen, om het mantelcontract 1948—'49 te be spreken. Verschillende wijzigingen zullen voorgesteld worden. De winter- propaganda-actie werd uitgestip peld en dhr Vingerling sprak over de nieuwe overbruggingsregeling in het bedrijfspensioen. In December zal de z.g.n. grote vergadering te Zierikzee gehou den worden. HAAMSTEDE. Concert. Zaterdagavond gaf het kerk koor onder leiding van mej. Hoog kamp en het muziekcorps „Witte van Haemstede" o.l.v. de heer Steur een concert van gewijde muziek in de Ned. Herv. Kerk. Verschillende nummers werden te van Renesse ongeveer 400 ton- telijk subsidie voor de Open- nen mosselzaad. bare Leeszaal en Bibliotheek j worden verhoogd en wel voor 1947 van f 3580,— tot f 5524,— 1B. en W. stellen voor hiertoe Het is in de afgelopen maan- over £e gaan, daar anders het den enkele malen voorgekomen, rijkssubsidie zal worden inge- dat mosselkwekers een hun gege- jrokken ven order niet uitvoerden, wegens Tevens stei]en B. en W. voor andere werkzaamheden, b.v. het het verzoek van de Prov. Bónd vissen van mosselzaad. Het Zeeuwse Wit-Gele Kruis" Het Aan- en Verkoopkantoor Qm een jaarlijkse bijdrage der van mosselen te Bergen op Zoom gemeente ad f 0.82 per inwoner óverweegt daartegen maatregelen j?b y de Commissie Voor de Hy- te nemen Vroeger werden derge- iëne van het kinck a£ te wjj lyke niet uitgevoerde orders bp bjj overwegend, dat de ver. het te leveren kwantum geteld,H t JGroene Kruis,> een d zodat een niet uitgevoerde order 'uro;(ionnerend consultatiebureau toch als uitgevoerd beschouwd zuigelingen heeft en er werd. Deze maatregel is echter d schoolartsendienst is. zeer rigoureus. Ook zal thans m het vervolg scherper worden ge- Definitieve geldleningen, let op de kwaliteit. De handel Het is gewenst, zo delen B. klaagde deze zomer over een hoog en w. mede, voor de diverse ka- percentage kapotte mosselen. pilaalsuitgaven, die reeds wer- Avond voor de Niwin. 1 den of spoedig moeten worden De padvinderij, in samenwer- Sedaan. definitieve geldlenin- lcing met het NIWIN-comité ge ven 1 Nov. in het Ned. Herv, - i, jeugdgebeuw een avond, waaraan (verbeterin,S medewerken de heer J. van den *en en5'.^ c Vr,nrnoQtolH wnrdt Berge (orgel) en de heer Van lm-aanmerking. Voorgesteld woidt merzeel, onderwijzer aan de O. L. school, die enige door hem zelf vervaardigde schetsen zal voor dragen. Uit het door de schoolarts op beide lagere scholen Ingestelde onderzoek bleken van de 216 on derzochte leerlingen 13 positief te reageren op de z.g. Pirquatproef (t.b.c.). Dit aantal is vergeleken bij andere scholen zeer gunstig. Behalve wat slechte ogen bleken ook andere afwijkingen betrekke lijk weinig voor te komen. Het aantal Ingeschrevenen voor de dienstplicht, lichting '49, bedraagt 9. tigd en kunnen de vertegen woordigers der bonden zich dpor een hoofdbestuurder doen bij staan. De hoofden van de tak ken van dienst zullen geen deel van de commissie meer uitma ken. B. en W. stellen voor om de heren H. B. J. Knoop, A. R. König en J. Marijs in de com missie te benoemen als leden van de Raad. Verkoop grond Doopsgez. gemeente. De kerkeraad der Doopsge zinde gemeente wil zijn kerkge bouw aan de Vrijdomsweg bou wen, waartegen B. en W. geen bezwaar hebben. Zij willen de nodige grond tegen verminderde prijs afstaan en wel 597 m- a f7,of f 4179, Voor de kos terswoning aan de Constantijn- Huijgenslaan wordt eveneens grond gevraagd. M. T. S. B. en W. stellen voor de vol-> ledige nettokosten van de MTS over de periode 1 Sept. '47—1 Jan. '48 ad f 2936 voor rekening der gemeente te nemen. Gevraagd wordt aan de Raad te besluiten tot het voeren van een rechtsgeding door de ge meente tegen mej. A. v. Meelis inzake het door deze ingestelde verzet tegen de vordering van het pand Badhuisstraat 131. Tenslotte zal opnieuw aan de orde komen het voorstel tot het benoemen van een ambtenaar voor het vreemdelingenverkeer. ber te 3 uur liaar ontwerp voor een nieuwe kerkorde aan de Sy node aanbieden. Instituering van de Timor-kerk. Op 31 October a.s. zal de in stituering van de Protestantse kerk in de Timor-Archipel plaats hebben. De oorlog heeft deze in- tituering vertraagd, doch thans zullen de protestantse gemeenten van Timor, Roti, Savoe en Alor, benevens enkele diaspora-ge- meenten op Flores en Soembawa in dè Timor-kerk verenigd wor den. Bij het dezer dagen te Eindho ven gehouden examen Vakbe kwaamheid „Banketbakkerij" slaagde de heer R. A. Hirdes (met lof) te Bruinisse. - Benoemd tot onderwijzer aan de Christelijke school te Zie rikzee (hoofd de heer J. C. Spaans) J. J. de Koningh te Be verwijk. De collecte voor de N.I.W.I.N. heeft te Lewedorp f 195.05 opge bracht, te Nieuwdorp f 459.20, to 's-Heer Arendskerke (dorp) 625.05 en te 's-H. Hendrikskin deren f 136.30. gen te sluiten. Uitgaven tot een bedrag van ruim f 500000, jm'7. Dhr A. Kant te Kfoetinge had Vrijdag bij werkzaamheden op het land het ongeluk zijn pols te breken. De zendingscollecte bracht te Ovezande ƒ47.70 op. twee leningen aan te gaan resp. f400000 en f 100000,— (loop tijden resp. 30 en 20 jaar)". Gemeenschappelijke regeling B.L.O. B. en W. stellen voor met de overige gemeenten op Walche ren een gemeenschappelijke re geling aan te gaan ten behoeve van het onderwijs aan zwak zinnige kinderen. Per jaar moet voor Vlissingen worden ge raamd f 3675,— plus f 750,— (overige exploitatiekosten ad f 30,berekend naar 25 kin deren) of totaal f 4425. Georganiseerd overleg. Voorgesteld wordt de vaststel ling van een verordening rege lende het georganiseerd overleg in ambtenarenzaken. In de oude verordening zijn enige principi ële wijzigingen aangebracht op verzoek van vereningingen van overheidspersoneel. Zo zal in de toekomst slechts één commissie bestaan, waarin zowel de belan gen van de ambtenaren als die der werklieden worden behar personeel gekoesterde wens in ten gehore gebracht voor een aan- vervulling gaat. Het ideaal is nog dachtig publiek. niet bereikt, maar van jaar totHet was zeer de moeite waard. Gemeenteraad Middelburg. Dure verkeerslic hteninstallatie. In vervolg op het verslag in ons f 35.000wordt daarna in 29 blad van gisteren geven wij hier termijnen van f 1000.en in 1 nog enkele punten welke behan deld zijn. Het voorstel tot aankoop van de molen aan het Vliss. bolwerk voor f 5000.bracht enige be spreking teweeg. Op een vraag van dhr Luijen- dijk, antwoordde de burgem., dat de schade in 1945 werd vastge steld op f 13.298. termijn van f 6000.terugbe taald. Definitief werd nu besloten een lening van f 45.000.te ver strekken. Aan de ,;Ver. voor Ger. Onder wijs" en de „Ver. School der Ned. Herv. Gem.", die verzoeken tot beschikbaarstelling van gelden voor herstel van porlogs- en be- zettingsschade hadden ingediend De bedoeling is, het bedrijf, dat j zal de gevraagde medewerking er thans nog in is gevestigd, daar voorlopig te laten, omdat het voor Walcheren van belang is. De ontsierende ombouw zal na verloop van enkele jaren worden afgebroken. Het voorstel werd aangenomen. Het voorstel tot subsidieverho ging van f 3702.tot f 5694. aan de openb. leeszaal en biblio theek, waartoe de gemeente eigenlijk van regeringswege ge dwongen wordt, werd aangeno men. Herstel oorlogsschade. B. en W. stelden voor een aan vullend erediet van f3000.te verlenen voor herstel oorlogsseha- jren ontving eervol ontslag de aan 33 woningwetwon. aan de Karelsgang en Havendijkstraat. De heer A. Flipse (C.H.) wilde een hoger crediet beschikbaar stellen, opdat deze woningen be hoorlijk geschilderd kunnen wor den en niet half ln de verf blij- Ven staan. Weth. van 't Westende wees er op, dat dit toe te juichen zou zijn, doch dat geen materialen beschik baar zullen worden gesteld. Lening Concertzaal. Bij besluit van 8 April '46 werd aan de Stichting Concert- en Ge hoorzaal een voorlopige geldle ning van f50.000 a 2% ver strekt. Momenteel is f 45.000. uitgekeerd. De Stichting zal bin nen afzienbare tijd tot versterkte aflossing kunnen overgaan en wel vóór 31 Dec, '48 een bedrag van 10.090T->„ worden verleend. De gasprys voor „grote" ver bruikers (hoger dan 150 M zal met -;4 cent tot -l '4 cent worden verhoogd. Verkeerslichten. Tenslotte kwam in behandeling het voorstel van B. en W. tot het aanbrengen van een verkeers- lichteninstallatie aan de Statlons- j brug. Het gevraagde crediet ad f 4000.moest worden verhoogd met f 1500.voor het maken van een onderdak voor de dienstdoen de agent. Er bleek niets anders op te zitten dan dit verhoogde cre diet te verlenen. De heer A. v. als leerkracht aan de school voor v.g. l.o. Na een korte besloten zitting werd aangenomen het voorstel tot onderhandse aanbesteding der bouwplannen Bilderbeek en Wuijckhuijze. Rondvraag. Desbetreffende vragen werden als volgt beantwoord: in zeer be perkte mate krijgen de ex-geïnun deerde -percelen extra kolen. De namen van uit de kiesrechten ont zette pol. del. worden (i.v.m. ko mende verkiezingen) aan de gem. secr. doorgegeven. Rijwielvergoe ding voor de 4 tijdel. gem.-opzich- ters wacht op de nieuwe salaris regeling. De woningen der ouden van dagen aan de Wal, worden hersteld en aan het woeste rijden van automobilisten in de binnen- De overblijvende stad zal aandacht worden besteed. YERSEKE. Bij de opening memoreerde de voorzitter het feit, dat enkele we ken geleden weth. de Koeijer (C. H.) 20 jaar als wethouder de ge meente heeft gediend. Hij sprak de hoop uit,,dat bij nog vele jaren met de heer de Koeijer samen mocht werken. De heer de Koeijer zegde dank voor de waarderende woorden. De raad ging accoord met een voorstel van de gemeente Ilrui- ningen om liet salaris van de hulpkeurmeester met f 500 per jaar te verhogen. Adhaesie werd betuigd aan een voorstel van de raad der gemeente Diever om de Massificatie der gemeenten te la ten vervallen. Op een verzoek van enkele bewoners aan de Grintweg om een lichtpunt aan te leggen in hun buurt werd afwijzend be schikt. B. en W. motiveerden deze afwijzing met er op te wijzen, dat indien dit toegestaan wordt men verplicht is om op alle punten buiten de kom der gemeente licht punten aan te brengen en dit thans wegens materiaalgebrek niet mogelijk is. Als leden der commissie woonruimte worden be noemd de heren A. P. Sandee, Dr M. C. Polderman, M. Butijn, J. C. Sinke en P. J. Dominicus. De pen sioengrondslag van de secr.-pen- ningmeestèr van het B. A. wordt vastgesteld op f 834. Aan het per soneel in dienst der gemeente zal een gratificatie toegekend wor den van 2 pet. van hun grondsa- laris. De heer Sandee (Arb.) wil de ook de arbeidscontractanten hieronder laten vallen, doch de voorzitter zeide, dat zij hiervoor niet in aanmerking komen. Het havenreglement werd gewijzigd in die zin, dat voortaan schippers, welke geen vaste ligplaats in de haven hebben, zich eerst tot de havenmeester zullen moeten wen den, waarna hun een ligplaats zal worden toegewezen. De heer Van Boven ziet moeilijkheden in de toekomst met de schippers uit de eigen gemeente, welke vaak bij nacht en ontij de haven binnenko- 1 toch keurige aanleg van de hetwelk voor de gemeente gewel dige kosten met zich zal brengen. Hieraan is niets te doen. De heer Koppe wees op een rioolput aan de Damstraat en vroeg of hier een stankafsluiter op gemaakt kan worden. Dit zal door B. en W. in orde gebracht worden. (Door bijzondere omstandighe den eerst thans geplaatst). KRABBENDIJKE. In de raadsvergadering van Maandag kwam in behandeling het voorstel van B. en W. tot het verlengen met een jaar van de met de Rijkspostspaarbank aan gegane kasgeldlening, groot f 75.000, welk voorstel aangeno men werd. Het voorstel tot wijziging van het reglement inzake de verhui zing en bewoning van arbeiders woningen toebehorende aan de ge meente, werd goedgekeurd. De voorzitter deelde mede, dat de huur van de nieuwe woningen in de Doelstraat is vastgesteld op f 3.50 per week, terwijl de huur van de 10 nieuwe woningen in de Zuidweg is vastgesteld op f 4.25 p. week, incl. waterleiding. Besloten werd over te gaan tot de aankoop van 1300 M= grond van de heer C. P. Vogelaar, tegen de prijs van f 2.per M>, voor de uitvoering van het bouwprogram ma 1948. Als lid van de adviescommissie bedoeld in de woonruimtewet '47, werd in de vacature Waverijn de heer M. de Jonge benoemd. Krachtens de nieuwe verorde ning van de minister van Onder wijs is de politie thans wettelijk gemachtigd om leerplichtige kin deren, die tijdens de schooluren, zonder geldige redenen op straat worden aangetroffen, naar de school terug te brengen. Besloten werd om samen met de gemeente Kruiningen een vuil nisauto aan te schaffen. In de rondvraag, die volgde dankte dhr Waverijn B. en W. voor de hoewel sobere maar Ned. Herv. Kerk. Beroepen te Loon op Zand, L. Vroegindewey te Waddinxveen; te Maarn-Maarsbergen, A. H. Sonnenberg te Ooltgensplaat; te Nederlangbroek, B. H. A. Bout hoorn te Bennekom. Aangenomen naar Amsterdam- West (vac. J. F. v. Duyne), H. v. d. Linde te Aalsmeer; naar Heeze, J. v. Benthem, oud-zen deling te Harderwijk; naar Mui- derberg, P. F. Th. Aalders, cand. te Hilversum. Bedankt voor Antwerpen, W. Bartlema te Okkenbroek; voor Assen, O. S. Cazemier te Dalf- sen; voor Doorwerth-Heelsum en Kampen, F. Offeringa te Vlagt- wedde; voor Gouda, P. A. van Stempvoort te De Bilt (U.). Geref. Kerken. Tweetal te Londen (Engeland) dr A. de Bondt te 's-Gravenhage- West en dr P. v. d. Spek te 's-Gravenhage-Zuid. Beroepen te Harderwijk, J, Koppe te Appingedam; te Anna Jacoba Polder, M. J. Arntzen te Oegstgeest (Hooge Morsch), te Oosterend (Texel), M. N. de Wolf te Krommenie; te Tiel, J. Snoey te Huizen. Aangenomen naar Westzaan. J. F. de Gier te Zuidwolde (Dr.) Bedankt voor Oud-Beijerland, W. E. Gerritsma te Aalten; voor Schouwerzijl, H. Smit te Rotte valle; voor Gouda (vac. J. P. C. ten Brink), K. Feenstra te Kra lingscheveer; voor Oudshoorn (gem. Alphen a. d. Rijn), J. E Hendriks te Westbroek; voor Gerkesklooster-Stroobos, J. S. v. d. Bos te Nieuwland; voor Nieuw-Leklcerland, P. de Feyter te Zwartsluis. Geref. Kerken (art. 31 K.O.). Beroepen te Rotterdam-Zuid, E. T. v. d. Born te Amersfoort. Chr. Geref. Kerk. Aangenomen naar Schevenin- men. De voorzitter zeide toe, dat de verordening op hen soepel zal worden toegepast. Met de Boeren leenbank ter plaatse zal een kas geldlening worden aangegaan van f 100.000.Bij een begrotingswij ziging van het gasbedrijf wees de heer Koppe op het vele personeel dat thans in dienst van dit bedrijf is. Hij verzocht de gascommissie hieraan aandacht te schenken. De rekening van het B.A. werd zon- nieuwe begraafplaats. Verder vroeg hij of B. en W. de nodige stappen niet kunnen doen, dat er op één of meer plaat sen een brievenbus bij wordt ge plaatst. De overige leden vonden het eveneens nodig dat hier spoedig verbetering in wordt gebracht. Vervolgens informeerde dhr Waverijn hoe het is gesteld met de nummering van de nieuwe wo- der op- of aanmerkingen goedge- ningen, aangezien dit moeilijkhe- keurd. I den oplevert. Tijdens de rondvraag vroeg de heer van Boven naar de verdeling der woonruimte en wees hij op de slechte toestand der openbare la gere school. De heer Sandee vroeg of er ook een klok op de haven geplaatst kan worden. De voorz. zeide, dat er nog geen klokken te krijgen zijn. De heer Eckhard (C.H.) vroeg naar de kosten van gasaanleg enz, in het bouwplan, De voorzitter deelde mede, dat hieraan reeds wordt gewerkt. Verder deelde de voorzitter nog mede, dat de Stationsweg en het Sportterrein weer beplant zullen worden. In de eerst volgende vergade ring zal worden overgegaan tot het vaststellen van nieuwe straat namen, voor de komende nieuwe straten. Onderwijs» '77a Zeer Oude Genever Likeuren Dry Gin (Ingez. Med.) SCHEEPVAARTBERICHTEN. Op 28 Oct. te Vlissingen aan gekomen m.s. Holland en m.s. Branda van Antwerpen. Op 27 Oct. gepasseerd naar Antwerpen m.s. Jolo uit zee, m.s. Majorie uit Zv'/eden, m.s. Jupiter uit zee, m.s. Castor van Gefle. Op 28 Oct. gepasseerd van Ant werpen, m.s. Koolhaven naar Rotterdam, m.s. Niev.waal naar idem. Op 28 Oct. m.s. Adm. de Ruy- ter naar Dublin, m.s. Quo Vadis naar Engeland, m.s. Larix naar Stockholm. Positie Ned. passagiersschepen: Duivendijk 26 Oct. van Victoria te Vancouver; Oranje wordt 28 Oct. van Aden te Singapore ver wacht; Tabinta, Amsterdam Java, pass. 26 Oct. Gibraltar. Officiële Publicaties- inlevering schoenenbonnen. Het C.D.K. deelt mede, dat schoenhandelaren de schoenen bonnen, gemerkt in de linkerbo venhoek, met A t.m. H of AA t.m. AH, welke na 15 November niet meer voor het publiek gel-» dig zijn, uiterlijk op 30 Novem ber a.s. bij een fabrikant moeten inleveren. Fabrikanten moeten deze bonnen voor 16 December a.s. op de voor hen vastgestelde dagen inleveren bij de distribu- tiedienst, teneinde een toewijzing voor materialen ter vervaardiging van schoenen te verkrijgen. Inle vering der bovenbedoelde bonnen moet geschieden op opplakvellen MD 10702, waarop de bonnen per soort moeten worden opge plakt in veelvouden van 50 stuks. Indien geen veelvoud van 50 stuks wordt verkregen, dient aan vulling met bonnen van de B of C-serie plaats te hebben. Nagekomen Advertentie. de Jong te gen (2e maal), N. Middelharnis. Geref. Gemeenten. Bedankt voor Tholen, M. Blok te Zeist. Vrije Evang. Gem. Beroepen te Amsterdam (2e pred. pl.) en te Rotterdam, M. Postma te Veendam. De zaak van Ds W. G. F. v. Herwijnen. Nadat de classis Axel der Ger. Kerken onderh. art. 31 K.O. het rapport van Ds J. F. Sollie c.s. inzake de schorsing en afzetting van Ds W. G. F. v. Herwijnen, laatst predikant te Rilland-Bath met 12 tegen 3 stemmen en 1 onthouding verworpen had nam zij met 14 tegen 4 stemmen een voorstel aan van de kerk van Zaamslag haar eenmaal ingeno men standpunt van Oct. 1946 in deze zaak te handhaven. Aanbieding ontwerp-Kerkorde. Naar wij vernemen zal de com missie voor de Kerkorde in de vergadering van de Generale Sy node der Ned. Herv. Kerk, die eind November te Lage Vuursche gehouden wordt, op 24 Novem- Heden overleed, in volle vrede, zacht en kalm, in het Zieken huis „Bethesda" te Vlissingen, na een langdurig, smartelijk lijden, onze lieve Moe der, Behuwd- en Groot moeder, Neeltje Pieternella Melse, Weduwe van de heer W. van Hekken, in de ouderdom van ruim 60 jaar. Middelburg: P. VAN HEKKEN. L. H. VAN HEKKEN VAN ESSEVELDT. WIM. L. VAN HEKKEN. W. VAN HEKKEN en Verloofde. Vrouwenpolder, 28 October 1947. Liever geen bezoek. Spannende strijd tussen l'.G.Z. en S.G.V. Zaterdagr ;>ddag had op het gemeente-sporterrein te Mid delburg een ontmoeting plaats tussen P. G. Z. (Provinciale Griffie van Zeeland) en S.G.V, (Sportkring Gem. Ambt. Vlis singen) ten bate van de Stich ting Nieuw Walcheren. Terstond na aftrap werd in hoog tempo gespeeld. Beide ploegen waren tegen elkaar op gewassen. Men zag aan weers zijden dan ook aanvallen De verdedigingen aan beide zijden waren prima en voor de rust wist dan ook geen der partijen te doelpunten. Vereniging van Suikerzieken. Afd. Walcheren. De door leden aangevraagde weckflessen kunnen Zaterdag I Nov. a.s. tot 3 uur 's middags worden afgehaald aan het adres Latijnseschoolstraat 12, Middel burg. Verpakkingsmateriaal moet meegebracht worden. Amsterdamsche Effectenbeurs. Slotkoersen op 28 October 1947 Incasso Bank N.V. Goes. medegedeeld door: Nederl. 1938 JOO'A, 99% Seheepv. Unie 190% 190% dito 1947 997» 997» Rott. Lloyd 170 167 dito 1937 99*7» 99% St. Nederland 173 174 Doliarlen. 101'/» 1017» H.V.A. 238% 242% Ned. N.W.S. 827» 82 Java Cult. 122 120% Spaarcert. 1017» 1017» N.I.S.U. 128% 129(4 Indië 1937 96'7» 97 Vorstenl. 62% 63% Kol. Bank 106 108% D. Bat. Mij. 146(4 156% N. I. Hand. Bk. iob% 107% Deli Mij. 172 176% N. I. Hand. Mij. 141(4 139(4 Senembah 152% 153% A.K.U. 172(4 174% Muller Ie 184(4exl83% Bergh Jurg. 292 300 dito He 163% 163 Berkel Pat. 123(4 122% A'd. Bank 160 160 Calvé Delft 175% 177% Holl. Bk. Unie 208 207 Centr. Suik. 221 Incasso Bank 162 161% Fokker 196 193 Rott. Bank 158% 157% Gelder Zn. 151 Tw. Bank 165 168 Hoogovens 189(4 184% Anaconda 36% 36% 99% Unilever 290% 294 Beth. Steel 96 Ned. Ford 405 406 Crysler 131 Ned. Kebel 300 298% Gen Motors 61(4 61% Philips Gl. 378% 381% Intern. Nick., 29% 29 Wilton F. 210 206 Kennecott 49 y8 28% 48% Billiton Ie 473 Rep. Steel 28% dito lie 394 U. S. Steel 77% 79 Dord. Olie 438% Cit. Service 40% 40% Kon. Olie 458% 458 N. American 26% 26% A'dam Rubber 162 167 Cont. Oil. 51 51 Band. Rubb. 144% 151 Midcont 47% 47% 60% D. Bat. Rubb. 125 128 Phil. Oil. 62% O. Java Rubb. 90 91 Shell Un. 33 32% Serbadjadi 98(4 96% Tide Wat. 23% 24 H. Am. Lijn 182% 186 Baltimore 12% 12(4 J. C. Japanl. 158% 160 Miss. K. T. 4% 4(4 K. N. Stoomb. 184 186 Pennsylv. - 17% Kon. Pakketv. 175% 178 N. L. Centr. 14% 14% DOOR TON EN JCCP SCHELTEMS 135. Achter hen staat een vreemde man, met pikzwart haar. Zijn gezicht is bruin ver brand. „Waar wilden jullie heen, jongens?" „Ja, we wouen naareh naar het Zuiden". „Jullie moeten zeker nog ver lopen, hè?" „Ja, meneer". „Maar zien jullie wel, dat de zon al heel laag staat? Dadelijk zal het donker zijn. Als jullie nog ver moeten lopen, is het beter, dat jullie vannacht bij mij slapen. Morgen kun je verder". 136. De vriendjes kijken elkaar aan. „Zullen we 't doen?" De meneer lijkt vriendelijk. En die schat willen ze graag hebben... En ze gaan met de vreemde man mee... Als ze in zijn huisje zijn, vraagt de meneer hun van alles. De jon gens vertellen hun avonturen. Maar van die schat zeggen ze niets... „Ik zal zorgen dat jullie weer thuis komen. Maar nu is het don ker. Ik zal jullie je bed wijzen". Als de jongens in bed liggen, gaat de man naar beneden. Hij grijnst...

Zeeuwsch Dagblad | 1947 | | pagina 3