BJrewntiwgWBHg L Mevrouw Spoor vermindert haar uitzendingen. GEMEENTERADEN Engeland zal Plan-Marshall zoveel mogelijk steunen. Zes Amsterdamse agenten gearresteerd. Bericht No. 3 Engelse troonrede. Kortgene top-scorer van deze week. p DE KRING Z.-BEVELAND VAN DE L.T.B. VERGADERDE. De kring Zuid-Beveland van de Land- en Tulnbouwbond heeft te Heinkenszand een vergadering gehouden, waarin de algemene bondsvoorzitter de heer Kamp- sqhoer, enkele kwesties toelichtte. Ten aanzien van de opheffing der vereveningsbelasting voor de agrarische bedrijven deelde hij mede, dat ook de regering daar van de noodzakelijkheid inziet. Men bereidt thans een andere re geling voor, waardoor het gestel de doel zal worden bereikt. Voorts betoogde hij, dat het leg gen van een bodem ln de markt voor de vrije producten van land en tuinbouw gepaard moet gaan met opheffing der maximumprij zen. Uiteraard kan een en ander niet voor alle producten gelden. De kostei ter bestrijding van de colorado-kever zijn noodzake lijke uitgaven voor de instandhou ding van het bedrijf. Het bondsbe- stuur stelt zich daarom op het standpunt, dat een vergoeding de zer kosten door het rijk niet juist zou zijn. De richtprijzen dienen evenwel zo vastgesteld te worden, dat het bedrijf die kosten ook kan dragen. Omtrent de garantie-storting welke van aspirantpachters ln de Noord-Oost-Polder wordt geëist (1000 gld. per hectare) deelde spr. mede, dat dit bedrag reeds zo laag mogelijk is gesteld. Hij erkende, dat des ondanks slechts weinigen over voldoende kapitaal zullen beschikken. Is men niet voldoende draagkrachtig, dan kan men een beroep doen op het L.T.B. „millioenen-fonds", hetwelk ge sticht is om juist diegenen te hel pen, die overigens aan de gestelde eisen voldoen, doch niet over vol doende kapitaal beschikken om zich de noodzakelijk gedachte in ventaris te verschaffen. Tenslotte deelde de heer Kamp- schoer mede, dat de plannen tot Inpoldering van het Sloe de volle aandacht van het bondsbestuur hebben. ORGANISATIE VAN ÏIERV. MANNEN „IN DIENST DER KERK". Zoals bekend mag worden ge acht, is deze zomer te Utrecht de fusie tot stand gekomen tussen de Chr. Nationale Werkmansbond en de Bond van Ned, Herv. Man- nenverenigingen. Deze nieuwe vereniging draagt de naam van Organisatie van Herv. Mannen „In dienst der Kerk". Ook in Zeeland worden pogin gen aangewend om het vereni gingsleven tot nieuwe bloei te brengen. Pogingen worden aange wend om te komen tot een alge mene Provinciale vergadering welke te Middelburg, Vlissingen of Goes zal worden gehouden. Diegenen die nog geen circulai re hebben ontvangen en in de nieuwe organisatie belang stellen, kunnen zich schriftelijk wenden tot de secretaris van het Provin ciaal Comité de heer C. Dronkers, Palingstraat 25, Vlissingen. GOES. Douchecellen ln de vakschool. In verband met het onderwijs en het feit dat de Vakschool voor meisjes verbouwd moet worden, zullen er een 6-tal douchecelen geplaatst worden in de school. OVEZANDE. Dubbele oogst. In de boomgaard van de heer J. van de V. draagt een „made- leine"-boom voor de tweede maal vruchten, die niet onder doen voor de vruchten van de eerste oogst. WISSENKERKE. De gemeenteraad is in open bare vergadering bijeengeroepen tegen a.s. Donderdag des namid dags 2 uur. Ten behoeve van de Kerst pakketten-actie van de N.I.W.I.N werden 102 etiketten ad f 5 ver kocht. ARNEMUIDEN. Zondagavond trad in de Geref. Kerk op met een propagandarede voor de J.V., Ds J. v. d. Berg van Souburg over het onderwerp: „Kent ge de Leviathan". Spreker begon met een kort overzicht te geven van de geschie denis van Job, waarin zich een scherpe antithese ontwikkelt tus sen God en Satan. In twee hoofd lijnen wordt Gods werk aangeval len. Ten 1ste: door Satan; ten 2e door zijn vrienden. Doch Job bleef zijn God belijden onder de ergste omstandigheden. Echter viel ook Job ln de poet van moedeloosheid. Dit was zonde van Job, die ook zijn waarom's had. Slechts Ellhu wist Job in zijn benarde omstandigheden te wijzen op God, die Job antwoordt uit een onweder. God ondervraagt Job hier over verschillende dingen o.a. de leviathan, een krokodil. Een fragment uit de schepping. Hierin ziet Job Gods grootheid en eigen kleinheid. Zo word Job's ge loof hersteld en Gods werk In stand gehouden. Tenslotte wekte spr. allen die dit nog niet deden op zich bij de J.V. of M.V. aan te sluiten. Deze met aandacht gevolgde rede waarop bespreking volgde, werd Ds v. d. Berg met dankge bed besloten. NW. EN ST. JOOSLAND. Brand. Maandagavond brak brand uit in een Idamp stroo van 250 tot 300 balen op de boerderij van L. J. Boone aan de Koedijk. De brandweer, telefonisch gewaar schuwd, was de brand spoedig meester, maar kon toch niet ver hinderen, dat de strooklamp zo goed als geheel afbrandde. Ge- ruimen tijd moest men aanwezig blijven om na te blussen. De oor zaak van de brand is onbekend. De strooklamp was gedeeltelijk verzekerd. De schade wordt ge schat op f 500 ZAAMSLAG. Het Distr. O.-Z. Vlaanderen van de Ned. Chr. Landarbeidersbond kwam bijeen in een ledenvergade ring die druk bezocht was. De voorzitter besprak de finan ciering van de St. voor de Land bouw speciaal voor de Kring- en Dorpscommissie en tevens de ver strekking van goederen via die commissie. De Districts propagandaver- gadering zal gehouden worden in Dec. te Zoute Spul. Hierna kwa men aan de orde de verschillende voorstellen der afd. tot wijziging van het mantelcontract. over de propaganda en de over- bruggingssteun. Tot slot werd nog een bespre king gehouden over de Noodwet Ouderdomsvoorziening. SCHOONDIJKE. W.A.-man mishandelde medeburgers. Maandag werd voor het Tribu naal in Terneuzen de zaak behan deld tegen de 29-jarige W.A.-man H. F. A. Teunissen, thans geïn terneerd, die tijdens de bezettings jaren enkele Terneuzense ingeze tenen mishandelde. Besch. verzocht onmiddellijk in vrijheid te worden gesteld. Het Tribunaal gaf aan dit verzoek geen gevolg en bepaalde de uit spraak op 3 November a.s. BRUINISSE. De mosselverzending. De stakingen in Frankrijk von den verleden week hun terugslag in de export van mosselen naar dit land, zodat de totale hoeveel held, die werd afgeleverd, onge veer 50 pet. minder bedroeg dan normaal. In totaal werden er slechts plm. 2800 tonnen, door de kwekers aan de handelaars en conservenfabrieken in beken de losplaatsen afgeleverd. Per eigen vaartuig gingen naar België plm. 350 tonnen, terwijl de verzending naar Rotterdam plm. 250 tonnen bedroeg. Uit de Laagte van Renesse werden nog plm. 100 tonnen mos selzaad opgevist. Dezer dagen hield de Coöp. Boerenleenbank haar jaarverga dering. Als bestuurslid werd her kozen de heer A. Flohil, als lid van de Raad van Toezicht de heer K. Geluk. Als plv. bestuurslid werd gekozen de heer J. van der Sluis en herkozen de heer L. Kik. Besloten werd zo mogelijk de werkzaamheden der Bank te ac tiveren. In de Vluchthaven arriveer de de drijvende bok „Bevrijding". In samenwerking met de bokken „Heracles", „Labor" en „Meeuw" zal getracht worden het 2587 ton groote sleepschip „Tristan" te lichten. Dit schip behoort aan de S.H.V. en werd in 1943 uit een konvooi in de grond geschoten, evenals het iets verder liggende Duitse schip „Elizabeth". Beide schepen zijn gezonken in de buurt van Oude Tonge in het z.g. Noordergat. De lading bestond destijds uit grint en steenslag. In de afgelopen week wer den aan de vismijn te Veere aangevoerd:* 22763 kg. consump tiegarnalen en 39705 kg. puf. De postbestelling te Renesse is zodanig veranderd, dat de 2e lcombestelling uitgebreid is met de Laan (gedeelte), Zandstraat, Stoofweg en gedeelte Hoogc- zoom. De heer A. J. Praat, die ruim 22 jaar lijkdienaar te Tholen is, heeft wegens vergevorderde leef tijd tegen nader te bepalen da tum als zodanig ontslag geno- Dhr Vingerling sprak daarna men. Reden: gunstige ontwikkeling in de toestand. Mevrouw Spoor, de echtgenoote van de legercommandant gene raal Spoor, heeft een dezer da gen in een radio-uitzending uit Batavia het volgende medege deeld: „Gelukkig ontwikkelt de toestand by de zuiveringsacties zich in gunstige zin met die ver stande, dat er de laatste tijd een werkeljjke vermindering van het aantal ernstige gewonden valt te constateren. Bovendien function- neert de luchtpost-verbinding met OVEZANDE. Door de voorziter werd mede gedeeld, dat door het Waterschap Ovezande voor het dempen en rio- leren van de sloot aan de Achter weg gedurende 20 jaar een jaar lijkse bijdrage van f 50.zal wor den verleend en voor de demping en riolering van de sloot achter de R.K. School een bijdrage ineens van 50 pet. der kosten tot een maximumbedrag van f 1450. Het R.K. Kerkbestuur en het R.K. Schoolbestuur zuilen ieder hierin der kosten bijdragen. Aan het adres der gemeente Diever tot afschaffing van de classificatie der gemeenten werd adheasie betuigd. De gemeente-re- kening 1946 werd de Raad aange boden met de navolgende cijfers: ontvangsten en uitgaven voor de gewone dienst f 89437.21, met een bijdrage van de kapitaaldienst tot dekking van het nadelig slot van f 3512.72, en voor de kapitaal- dienst in ontvang en f 69449.80 en in uitgaaf op f 69413.80, alzo met een goed slot van f36. De vergoeding alsmede de voor vergoeding ln aanmerking komen de uitgaven van de belde bijzon dere scholen werden vastgesteld als volgt: de vergoeding voor de Chr. School op f 450.en de voor vergoeding ln aanmerking komen de kosten op f753.10. Voor de R. K. School: de vergoeding op f 1116.en de in aanmerking ko mende kosten op f 1234.51. In verband met de kosten van verkabeling der electrische gelei dingen, waaronder electrlficatle van Blazekop en Groenendijk, en voor het betegelen van het school plein achter de Chr. School werd besloten een geldlening aan te gaan. ELLEMEET. Adhaesie werd betuigd aan een schrijven der gemeente Diemen, behelzende een verzoek tot ophef fing van de klassenindeling der gemeenten. Tegen de door Ged. St. voorge stelde gratificatie van 2 pet. aan gemeente-personeel werden geen bezwaren geopperd. De Raad ging ook accoord met voorstel van B. en W. de aanleg nieuwe bestrating, die onderhands was aanbesteed, te gunnen aan dhr Rentier van Noordgouwe te gen een prijs van f 8143.De begroting was f 10392.18, terwijl door de heer v. d. Velde van Brui- nisse en Wandel van Nieuwerkerk was Ingeschreven, resp. voor f 9330.— en f 8630.—. Met de Bank voor Ned. ge meenten zal een lening worden aangegaan van f8500. Van het architectenbureau Wesseloo te Bussum was bericht Ingekomen, dat er geen bezwaar was woningen te bouwen op het land van dhr L. de Glopper aan de Schelpweg. De grondprijs was geschat op f 0.75 de M=, waarmee de Glopper accoord ging. Er is voor vier wo ningen plaats, maar vobrlopig- worden er maar twee gebouwd, waarvoor aan het Rijk de nodige credieten zullen worden aange vraagd. G. S. maken bezwaar tegen het bouwen van 'n ambtswoning voor de gem. secr., zulks met het oog op de hoge kosten ten laste van de gemeente. De gemeente zal maatregelen nemen om de ratten en muizen te verdelgen. Besloten werd ln plaats van het afgekeurde perceel grond voor de nieuwe begraafplaats, een deel van „De zeven gemeten" aan te kopen. Men zal ln overleg treden met mevr. Boogerd, de eigena resse. Van Staatsbosbeheer was be stek en begroting ingekomen voor beperkte beplanting van de te genwoordige begraafplaats. Door B. en W. is contact gezocht met enkele firma's die beplanting te willen uitvoeren. Aan B. en W. Is opgedragen een Ontwerp Verordening Besmettelij ke ziekten aan de Raad over te leggen. De begroting van het Burg. Armbestuur 1948 werd goedge keurd. De raadsleden zijn uitgenodigd om Maandag 3 Nov. in Hotel Bom te Haamstede kennis te nemen van het werk van de Gezondheids dienst voor dieren. Bij de rondvraag wees weth. de Graaf nogmaals op de noodzake lijkheid van een lichtpunt bij het Poststation. Dhr Dorreman zal zich dienaangaande ln verbinding stellen met dhr Vasseur van de P.Z.E.M. Nederland weer zodanig, dat er inderdaad sprake van is, dat men op korte termijn, enkele dagen, over en weer, berichten kan zen den. Daarom acht ik nu het mo ment gekomen, niet om mijn ar beid te staken, doch wel om tot een vermindering van het aantal uitzendingen over te gaan. In overleg met de leiding van het strijdkrachtenprogramma (in Ba tavia) is het dus thans mijn be doeling om in plaats van elke avond slechts Maandag-, Woens dag- en Vrijdagavond te begin nen met deze week, u het nieuws over te brengen omtrent uw ge wonde en zieke verwanten. De tijden blijven ongewijzigd. Dus in Indië kunt u niij horen om 23.45 uur 's avonds en voor u in Nederland tussen 17.15 uur en 17.45 uur. Verheugt u met mij over de gunstige wending, welke de directe aanleiding tot deze, thans mogelijke beperking, van mijn uitzendingen vormt." Macht van het Hogerhuis zal beperkt worden. „Mijn regering is èr zich volkomen van bewust, dat onze eigen moeilijkheden slechts overwonnen kunnen worden in samenwerking met andere regeringen." Aldus de troonrede van de Britse koning, waarmee het nieuwe zittingsjaar van het Britse parlement werd geopend. „De Britse regering begroet daarom het initiatief van de V. S., die getracht hebben de Europese regeringen tot meer samenwerking te bevorderen. Groot-Brittannië zal dit Amerikaanse initiatief zo veel mogelijk ondersteunen. De troonrede maakte gewag van de „belangrijke vorderingen bij de economische wederopbouw van het land". Het Britse volk werd echter gewaarschuwd, dat het ook in de toekomst nog of fers zal moeten brengen en zijn krachten tot het uiterste zal moe ten inspannen. In Duitsland heeft de Britse regering getracht een waarlijke democratie te vestigen. De tech nische staat van oorlog tussen Groot-Brittannië en Oostenrijk is opgeheven. De kwestie Palestina is overgedragen aan de V. N. De troonrede bevestigde nog eens de wens der Britse regering Pa lestina binnenkort te verlaten in dien er niet een regeling, wordt gevonden. De troonrede gaf uiting van ge voelens van sympathie met de regeringen en de volken van de beide nieuwe dominions, India en Pakistan, in verband met de daar heersende onlusten. Er zal een wetsontwerp wor den ingediend, „waarvan de strekking is, de bevordering van de uitbreiding van alle soorten productie binnen het imperium". Voorts bevat het plannen ter ver krijging van meer voedsel en grondstoffen van overzee". „Het vinden van nieuwe -aanvoerbron- nen en het aangaan van verdere overeenkomsten op lange termijn met Overzeese landen". Ten aanzien van de Overzeese betrekkingen wordt in de troon rede gezegd, dat de Britse rege ling het werk van de Europese wederopbouw, dat op de jongste conferentie van Parijs ter hand genomen werd, zal blijven steu nen. De Britse regering zal ook de V. N. steunen en daardoor trachten het wederzijds vertrou wen en de verdraagzaamheid te stimuleren. Aan het parlement zal een maatregel worden voorgelegd, waarbij de instelling van een be- Baby vliegt alleen naar Amerika, Een Haagse baby van 16 maanden, die een deeltje afge bladderde verf ln de long heeft gekregen, dat in Nederland niet daaruit verwijderd schijnt te kunnen worden, is gisteren heel alleen per vliegtuig naar Amerika vertrokken. De ouders hebben geen gelegen heid met hun kindje mee te gaan en daarom heeft een vrouwelijke passagier zich be reid verklaard de baby op de reis naar New York te verzor gen. In New York zal een dok eer het kind ln ontvangst ne men en per vliegtuig naar Phi ladelphia brengen, want slechts daar schijnt men over de voor de operatie geschikte instrumenten te beschikken. Komische bijzonderheid: er werden pas deviezen beschik baar gesteld toen de ouders plechtig hadden verklaard, dat baby nog nooit ln de gevan genis had gezeten en geen nazi was geweest Nieuwe Engelse goud- verkopen. Nadat Engeland op 15 Septem ber j.l, te New-York voor 20 mil- lioen pond sterling aan goud had verkocht, hebben in de loop van de vorige maand nieuwe goudver kopen plaats gehad tot aan to tale waarde van 30 millioen pond sterling. Met betrekking tot de verkoop van goud deelde de schatkist me de, dat er regelingen zijn getrof fen om met het oog op de be hoefte van Engeland aan dollars op bepaalde tijdstippen goud naar New-York te verschepen. Onder verdenking van onregelmatigheden. Zes agenten van het politie bureau aan de Warmoesstraat te Amsterdam, waaronder een hoofdagent, zijn uit de dienst geschorst en gearresteerd in ver band met door hen gepleegde onregelmatigheden. De arrestaties zijn het gevolg van een diepgaand onderzoek van de politie, dat is ingesteld naar aanleiding van klachten van het publiek over corruptie, welke gegrond bleken. Naar aanleiding van de ar restatie van 6 agenten stelt de Hoofdcommissaris van politie te Amsterdam er prijs op te ver klaren, dat de gepleegde onre gelmatigheden een incidenteel geval vormen en dat met deze arrestaties het kwaad in de kiem gesmoord is. De onregelmatigheden zijn ge pleegd in het Posthuis Centraal Station, waar een wacht van 10 politiemannen is gestationneerd, ressorterende onder het bureau Warmoesstraat. De mannen van de Centrale controle, agenten in burger die toezicht houden op de gedragingen en de ambts vervulling van de politie-agen- ten, was het opgevallen, dat zo veel lieden onder invloed van sterke drank in het Posthuis werden binnengebracht. Deze werden gefouilleerd en de agen ten hebben, vooral op aanstich ten van de hoofdagent H„ de vérleiding van het op tafel ge deponeerde geld niet kunnen weerstaan. Niet bekend is over welke periode en over welk be drag de onregelmatigheden zich uitgestrekt hebben. Zaterdagmiddag is de gehele bezetting van het Posthuis gear resteerd en naar het hoofdbu reau overgebracht. Later wer den 4 der arrestanten weer vrij gelaten. Zij blijven geschorst, doch zullen niet voor de Off. van' Justitie worden geleid. De andere 6 zijn in staat van be schuldiging gesteld. Tegen de economische dictatuur. Bevordering particulier initiatief. In verband met haar plannen voor het komende seizoen heeft de „Federatie van Nederlandsche Bedrijven" (tegen de economi sche dictatuur en ter bevordering van het particulier initiatief) te Utrecht een vergadering van het hoofdbestuur met de afdelings besturen gehouden. Besloten werd op korte termijn 'n landelijke actie op touw te zet ten en 'n aantal maatregelen van organisatorische aard te treffen, waardoor de bestrijding van de huidige economie door de federa tie op doeltreffende wijze ter hand kan worden genomen. De plannen, die ten deze bestaan, zullen binnenkort bekend wor den gemaakt. In de vergadering werd bij acclamatie een motie van de afdeling Enschede aange nomen, waarin de afdelingsbe sturen hun volle vertrouwen uit spreken in het door het hoofd bestuur tot dusverre gevoerde beleid. stuur voor Birma in overeen stemming met de vrije wil van de gekozen afgevaardigden van het volk, wordt beoogd. Ook is het te wensen, dat een wetsvoor stel zal kunnen worden inge diend, waarbij aan Ceylon de sta tus van volkomen verantwoorde lijkheid binnen het Britse ge menebest wordt verleend. Op het gebied van de binnen landse, politiek wordt een opvoe ring van het tempo der demobili satie in het vooruitzicht gesteld en voorts een reorganisatie van de strijdmacht op vredespeil en aanmoediging van de vrijwillige dienstneming. In een volzin van een tiental woorden wordt in de troonrede het plan te kennen gegeven, de bevoegdheid van het Hogerhuis nog verder te beperken teneinde vertraging van wetgeving te voorkomen. Arnemuiden I 7 6 0 1 12 Krabbendijke I 6 4 1 1 9 Wemeldinge I 6 4 1 1 9 Rilland Bath I 6 3 0 3 6 Kloetinge I 6 3 0 3 6 Nieuwdorp I 6 2 2 2 6 Wissenkerke I 6 2 0 4 4 Yerseke IH 6 1 0 5 2 Colijnspl. Boys I 7 1 0 6 2 Ned. Herv. Kerk. Beroepen te Middelharnis, J. van Sliedregt te Huizen; te Was pik, S. G. J. Govert te Oud- Vossemeer. Aangenomen naar Huizum (Fr.), (2e buitengew. pred.pl.), J. de Vos te Rotterdam-Vree wijk. Bedankt voor Ouderkerk a. d. IJsel, C. C. Klerkx te Andel. Geref. Kerken. Beroepen te Oostvoorne, D. Brilman, cand. te Rotterdam; te Alteveer, H. Smit te Rottevalle. Bedankt voor Deventer en Zwagerveen, S. G. Bloem te Hoogkerk; voor Gaastmeer en Munnekeburen, M. de Regt, cand. te Loosduinen. Aangenomen de benoeming als geestelijk verzorger v. d. Stichting Wagenborgen ds J. C Haartsen, Geref. pred. te Nieuwe Pekela. Chr: Geref. Kerk. Beroepen te Hasselt, J. v. Gen- deren, cand. te Gouda. Protest. De classis Axei der Gerefor meerde Kerken (onderh. art. 31 K.O.) heeft de volgende uitspraak gedaan „De Classis Axel (Zeeland) van Gereformeerde Kerken, vergaderd op 14 Oct. 1947 te Goes, uit gaande van het grondbeginsel van de zelfstandigheid der plaatse lijke kerken, waarvan de Ker kenordening uitgaat, spreekt haar verontwaardiging uit over het vonnis van het Gerechtshof te 's-Gravenhage, waarbij de kerk van Zoutespui van al haar goederen beroofd is." Leger-predikant. Naar wij vernemen is Ds B A. Bos, predikant bij de Geref. Kerk onderhoudende art. 31 K. O. te Voorburg, werkzaam als reserve-legerpredikant benoemd tot legerpredikant in vaste dienst. Ds Bos heeft deze benoe ming aangenomen en aan de kerkeraad van Voorburg ver zocht zijn emeritaatsaanvrage bij de classis in te dienen. Goede start van 's-Heer Hendrikskinderen. Ie Klasse. Nieuwdorp—Colijns- pl. Boys 41; Yerseke HlKloe- tinge I 02; Wissenkerke I Krabbendijke I 05; Arnemuiden I —Rilland Bath I 2—0. Deze Zaterdag bracht geen bij zondere gebeurtenissen, welke grote verschuivingén in de stand der competitie konden teweeg brengen. Alle uitslagen zijn nor maal. De stand is nu: 2e Klasse A. De Bevelanders 's-H. Arendskerke II 25; Kat- tendijke IArnemuiden II 25; Kats IKapelle I 21; Kort gene INieuwland I 15—0; Wol- faartsdijk INieuwdorp II 41. Ook hier geen bijzondere uit slagen. Alleen het zeer wissel vallig spelende Kattendijke liet zich onverwacht door Arnemui den II in de kaart kijken. De onderlinge verhouding blijkt uit onderstaand lijstje. Krabbendijke n 6 6 0 0 12 Rilland Bath XX 7 4 1 2 9 Kats H 6 4 0 3 8 Wemeldinge II 6 3 1 2 7 Colijnspl. Boys H 5 3 0 2 6 's-H. Hendriksk. I 1 1 0 0 2 Kortgene II 4 1 0 3 2 Wolfaartsdijk II 6 1 0 5 2 Hansw. Boys III 2 0 0 2 Kloetinge II 5 0 0 5 0 Wolfaartsdijk I 7 6 1 0 13 Kortgene I 7 5 1 1 11 's-H. Arendsk. H 6 4 0 2 8 Kats I 7 3 1 3 7 Kattendijke I 7 3 1 3 7 Kapelle I 6 3 0 3 6 Arnemuiden n 6 1 3 2' 5 Bevelanders I 7 1 2 4 4 Nieuwdorp II 7 0 3 4 3 Nieuwland I 6 0 2 4 2 Het radiovraagstuk. De Radioraad heeft dezer da gen een uitvoerig advies uitge bracht, waarin een ingrijpende wijziging van het Nederlandse radiobestel wordt voorgesteld. Zouden de denkbeelden van de radioraad verwezenlijking vinden, dan betekent dit vrijwel de on dergang van de omroepverenigin gen en in elk geval een ophef fing van haar zelfstandig optre den. j Naar „Trouw" wist te melden, zou minister Gielen een wetsont werp hebben voorbereid, dat ge heel aansluit aan de voorgestelde regeling. Dit bericht, zo wordt thans ge meld, is geheel onjuist. Minister Gielen is bezig deze zaak te be studeren, maar er is geen sprake van dat reeds een wetsontwerp gereed zou zijn. 3e Klasse B. Rilland Bath H— 's-Heer Hendrikskinderen 01; Krabbendijke HWolfaartsdijk n 5—6; Kloetinge n—Wemel- dinge n 02; Colijnspl. Boys H Kortgene II 51; Hansw. Boys III—Kats II 2—3. De uitslag van 's-H. Hendriks kinderen wijst er op, dat zij zich bij de kopgroep willen voegen. De eerste officiële wedstrijd van een sterke ploeg winnen duidt op behoorlijke kracht. Maar.... het is voetbal, dus even afwachten. Misschien is de grote nederlaag van Kortgene n verder het enig opmerkelijke in deze klasse. Benen als een Barometer en steeds maar rauw weer op til Rheumatische pijnen in armen en benen, neen in alle ledematen nu hier, dan daar zijn in ons vochtig wispelturig klimaat voor velen onfeilbare voorboden van verandering van weer. Wapen U tegen die slopende pijnen. Neem Kruschen Salts. De aansporende werking van Kruschen op Uw bloedzuiverende organen drijft de pijnverwekken- de schadelijke zuren op de vlucht en neemt zo de oorzaak weg van die steeds weerkerende plaag, die Uw hele gestel ondermijnt. Tob niet langer door, vraag vandaag Kruschen bij Uw Apotheker of Drogist en neem van morgen af regelmatig de kleine dagelijkse dosis in Uw eerste kopje thee. (Ingez. Med.) De vier schippers uit Dover, die in hun motorboot „June Rose" op zoek waren naar de „Eariy Morn", een verdwenen motorboot, en sindsdien vermist werden, zijn thans te Calais vei lig aan land gekomen. Schotse mijnwerkers staken opnieuw. In het Schotse steenkoolgebied Lanarskhlre zijn Maandag meer dan 6000 mijnwerkers ln staking gegaan, daar zij ontevreden wa ren over de vorderingen van de onderhandelingen om loonsver hoging. Onderwijs. Benoemd tot onderwijzeres aan de O.L. school te N.- en St Joosland, mej. C. C. C. H. de Wilde te Heinkenszand. Geslaagd voor Mach. Dipl. B, de heren M. van Dijk en A. Jobse; voor het machinistendi ploma B, theor. gedeelte dhr F, Verijzer; allen leerlingen van de „De Ruyterschool" te Vlissingen. Voor het examen machine- schrijven slaagde mej. N. Moei ker te Renesse. De nieuwe salarisregeling der onderwijzers. Op de vragen vaji het Tweede Kamerlid Roosjen betreffende de nieuwe salarisregeling der onder wijzers heeft de minister van Binnenlandse Zaken het volgende geantwoord: De bezoldiging van de onder wijzers bij het L.O. is gerekend van 1 Juli 1946 bij K. B: van 12 April 1947 opnieuw geregeld. Op de in die regeling vervatte wedden worden de toelagen ver leend geregeld in de K. B. van 15 Jan. 1946 en 14 Dec. 1946. Het is dan ook niet geheel dui delijk, welke onzekerheid er om trent de bezoldiging der onder wijzers bij het L.O. kan bestaan, tenzij de vraagsteller het oog mocht hebben gericht op de z.g. incorporatie, dus het „oplossen" van de vaste en tijdelijke toela gen in de vaste wedde. Mocht dit inderdaad de bedoeling zijn, dan kan de ondergetekende medede len, dat het K. B., waarbij deze corporatie haar beslag zal krij gen voor het burgerlijk rijksper soneel en de onderwijzers, in een vergevorderde staat van voorbe reiding verkeert, zodat verwacht mag worden, dat dit besluit bin nenkort het Staatsblad zal berei ken. Het ligt in de bedoeling, dat de geïncorporeerde wedden, welke door de wijze van berekening iets hoger zullen liggen dan de hui dige, gerekend van 1 Juli 1947, zulen worden uitbetaald. Prof. Dr Willem Mengelberg. In hoger beroep veroordeeld tot 6 jaar uitsluiting. De centrale ereraad voor de kunst heeft uitspraak gedaan in het hoger beroep, door Prof. Dr Willem Mengelberg ingesteld te gen de uitspraak door de ereraad voor de muziek d.d. 2 Juli 1945, waarbij hem een verbod werd op gelegd de dirigeerstok in Neder land weer op te heffen voor de duur van het leven. Uitspraak doende vernietigde de Centrale Ereraad de uitspraak door de ereraad voor de muziek op 2 Juli 1945 tegen de kunste naar gewezen en nam ten aan zien van hem de navolgende maatregel: Verbod van beroepsuitoefening in het openbaar in iedere vorm, daaronder begrepen het lidmaat schap of bestuurslidmaatschap van enige beroepsvereniging voor de tijd van zes jaar, welke ge acht moet worden te zjjn inge gaan op 1 Juli 1945 en mitsdien zal eindigen op 1 Juli 1951. Kamer-vacature. In de plaats van Prof. Loge man is benoemd verklaard tot lid van de Tweede Kamer de heer J. E. Stokvis, die echter in ver band njet een besluit van de P. v. d. A. inzake de leeftijdsgrens de benoeming niet heeft aange nomen. In zijn plaats zal thans worden benoemd, Mr J. Ie Poole. VERVALLEN POSTZEGELS. Op 1 Januari 1948 worden da volgende series postzegels buiten gebruik gesteld en verliezen dui hun geldigheid voor frankering: a. Oorlogspostzegels; b. De z.g nationale hulpzegels 1947; a Prinsessezegels 1946; d. Kinder zegels 1946. Nagek. Advertenties. De Here verblijdde ons zeer door de voorspoedige geboorte van onze dochter ELIZABETH LEUNTJE. Kantens, 19 Oct. 1947. A. R. DOORNBOS. J. DOORNBOS—MESEE. De Coöperatieve Vervoeronderneming „Wegtrans port" U.A., afdeling Walcheren, Blauwe Dijk 39 te Middelburg, Telef. 2239 (K 1180), heeft VRACHTAUTO'S BESCHIKBAAR VOOR PULPVERVOER. Afnemers van de C.S.M., die hiervan gebruik willen maken, kunnen zich met bovengenoemd kantoor in ver binding stellen. De HOOFDAGENT^ „Wegtransport" in Zeeland. Aimsterdamsche Effectenbeurs. Slotkoersen op 15 October '47 medegedeeld door: Incasso Bank N.V. Goes. De Britse schrijver Priestley zal wegens ziekte ln zijn gezin, de algemene conferentie der Unesco (de organisatie der V.N. voor onderwijs, wetenschap en cultuur), niet big kunnen wonen. Nederl. 1938 IOO'/M 100% Scheepv. Unie 197% 196?' Dito 1947 99% 997», Rott. Lloyd 170% 171 Dito 1937 99*yie 99% Stv. Nederl. 175% 175 Dollarlening 101% 1017*. H.V.A. 253 250 Ned. N.W.S. 82% 82% Java Cult. 129 128 Spaarcert. 101% 101% N.I.S.U. 129 131 Indië 1937 96% 961G/w Vorstenl. 68% 67% Kol. Bank 113 114% D. Bat. Mij 149% 148% N. I. Hand. Bk. 112% 113% Dell Mij 177 175% N. Hand. Mjj 146 146% Senembah 154% 157% A.K.U. 178% 179 Muller Ie 193% 194% Bergh Jurg. 310% 307% Dito ne 172 173?$ Berkel Pat. 126 126% A'dam Bank 159% 157% Calvé Delft 183 183 Holl. Bk. Unie 209% 210% Centr. Suik. 235 231 Incasso Bk. 161 160% Fokker 200 Rott. Bank 156% 160% Gelder Zn. 178 176 Tw. Bank 171% 169% Hoogovens 202% 202 Anaconda 36% 37 Unilever 305% 305% Beth. Steel 96% Ned. Ford 415 416 Chrysler 136 Ned. Kabel. 312 307% Gen. Motors 63% Philips Gl. 396 396 Inter. Nick. 30% 30% Wilton F. 224 223% Kennecott. 49% 50 Billlton Ie 490 485 Rep. Steel 29% 30% Dito ne 415 415 U. S. Steel 78% 80 Dord. Olie 449 450 Clt. Service 41% 42% Kon. Olie 476% 478 N. American A'dam Rubber 173 170% Cont. Oil 50% Band. Rubber 160% 159 Mtdcont. 48% 49% D. Bat. Rubb. 133% 126 Phil. Oil 64 65 O. Java Rubb. 93% 91 Shell Un. 31% 31% Serbadjadl 97% 101% Tide Wat. 25% 25 H. Am. Lijn 186% 190% Baltimore 13% 13% J. C. Japanl. 164 164% Miss K. T. K. N. Stoomb. 183% 182% Penns-lv. 18% 18% Kon. Paketv, 183% 182% N. Y. Centr. 15% 15%

Zeeuwsch Dagblad | 1947 | | pagina 3