Publicaties KINDERWAGENS STOOMMACHINE In HYPOTHEKEN of BOSCHMAN, Provinciale Stoombooldiensten in Zeeland SCHULTE S THIEME J. van de Herge Onderwijzer of Onderwijzeres LEERLING-VERPLEEGSTERS GESLOTEN. Avondwerk Concours-Hippique te St.-Maartenstfyk. DE GROTE REIS VAN e*i ■1 r'r Wat brengt de radio Openbare Vergadering P. K. DE HAAS, Kinderarts, Goes Practijk hervat. Plantweek Vlissingen Noteert U even Telefonisch aangesloten onder nummer 148 CHR. J. FEIJ, A. J. ZONNEVYLLE Artste's-H. Arendskerke geen spreekuur H. JOOS5E - GOE5 Jongste Bediende LEERLING VERPLEEGSTERS LEERLING VERPLEGERS Huishoudster Net Meisje MEISJE KEUKENMEISJE Dienstbode Ni. H. BOASSON ZONEN, Textielgroothandel, Middelburg Wegens Grote Verzoendag Woensdag 24 September TE KOOP GEVRAAGD: Met ingang van heden wordt de dienst op de Hin ZIERIKZEE-KATSCHEYEER weer normaal uitgeoefend. DROGISTERIJ kan weer leveren: Foelie gemalen Nootmuskaat Peper gemalen Kaneel heel en gemalen Gemberwortel Koekkruiden net Meisje Huishoudster gevraagd op administratief gebied. prima N.S.F. Radio op accu H.H. SMEDEN en WAGENBOUWERS! Vierkante rol lager assen met schijf- wielen flink Keuken-Werkmeisje Gemeente Nieuw- en St.-Joosland. m «r mm grof nflne. Waarscbgn- i«k la bedoelde winkelier door een beel verkeerde bron Ingelicht ge worden want een normaal Iemand die even goed informeert en na denkt kan 20 iets niet zeggen. We zitten hier niet om te moorden, maar alleen om rust en orde te brengen en de bevolking er weer bovenop te helpen. In de bevrijde gebieden zie je de mensen weer rustig op de sawah werken en hun huisjes opbouwen, alles doordat wij, Hollandse troepen, hun daar toe in de gelegenheid hebben ge steld. Laat iemand, die alleen critiek heeft, eens een kijkje komen ne men in Indië, dan zal hij wel an ders praten. Heeft hij zich wel eens goed rekenschap gegeven, hoeveel van de jongens hier ge sneuveld zijn en nóg steeds sneu velen Is dat voor niets? Nee! We moeten in Indië orde en vei ligheid brengen, en dat kan, maar dan is het niet prettig als je der gelijke dingen uit Holland hoort. Wij doen onze plicht voor Ko- ningiir en Vaderland en voor het welzijn van Indonesië, en niet zo als de winkelier denkt, om te moorden; dat laten we over aan de republiek. Ronde van Kloosterzande. gewonnen door Belg. Onder grote belangstelling, zo wel van de zijde der deelnemers als van het publiek, werd Za terdag de ronde van Klooster zande voor amateurs en nieu welingen verreden. In de eerste ronde nam Geerts reeds een voorsprong, maar zag zijn band begeven en kreeg grote ach terstand, evenals de Zeeuwen Nieuwehuize en Lavooy door een valpartij. Het veld lag spoe dig uiteen door het hoge tempo ;en alleen de sterksten handhaaf den zich vooraan, o.a. Peeters, Voorting, v. d. Elshout. Geerts gaf door te grote ach- terstand op en ook Vervyymerc-n staakte de strijd. Op de helft van de course ontsnapte Voor ting, Peeters en Bindels na men een kleine voorsprong op een groepje waarin Pauwels en Alblas reden. V. d. Elshout kreeg een minuut achterstand. De kopgroep verloor in de 10e ronde. Peeters door bandbreuk, maar Alblas en de Belg de Bun der hadden zich inmiddels fraai naar voren gewerkt en kregen aansluiting. Alblas viel later toch nog in de tweede groep terug, waarin de Brabanders Koot, Meesters en Peeters, die een andere fiets gekregen had, zich begonnen te roeren. In de eindsprint had de Belg geen moeite de Nederlanders te kloppen. Vermeld dient nog te worden het kranige rijden van de 15-j. M. Strosnijder te Kruiningen, die de gehele wedstrijd uit reed. De uitslag was: 1. van Bunder, St. Niklaas, 90 km. 2 u. 52 m.; 2. Bindels, Breda; 3. Voorting; 4. Peeters; 5. Meesters. Ronde van Hulst. Op Dinsdag 7 Oct. a.s. wordt te Hulst de tweede wegwedstrijd in dit seizoen verreden voor amateurs over een afstand van 100 km. Aan de start verschijnen o.a. Geerts, Voorting en Verhoeckx. De uitslag van de Zaterdag avond gespeelde voetbalwedstrijd St. MaartensdijkSprang-Capelle was 32. Zaterdag hield de Postdui venvereniging „De Scheldevlie- gers" te Borsselen een wedvlucht van Quivrain: 1 J. Walhout; 2, 5, 8 P. Nieuwenhulze; 3 4 J. Duynkerke6 C. de Krijger; 7, Iz. Verheyke. pr. H. Ooms met Frida; 6e pr. J. Ooms met Galius. Hierna werden door dhr Geu ze, van de Eendrachtruiters, schitterende prestaties geleverd op het gebied van vrijheidsdres suur, waarbij enkele leden van zijn vereniging hun medewerking verleenden. Onder grote hilariteit van het talrijke publiek werd het atrac- tienummer verreden, dat jammer genoeg gedeeltelijk verviel daar tijdens 't nummer het jongste lid van de Eendrachtruiters de 15- jarige Wim van Gorsel uit Tho- len, door een van zijn collega's omver werd gelopen. De aanwe zige geneesheren constateerden een blessure, die van die aard was dat Wim de strijd moest staken. Aan het eind van het concours werd het nummer hindernissprin- gen verreden. Ie pr. Harry Ha genaars met Bento, een beker; 2e pr. A. de Wit, met Ria, pla quette; 3e pr. Frans Backx met Mikado, medaille; 4e pr. Sergt. v. d. Boom met Comtesse de Paris, medaille; 5e pr. Lt. van Zweden met Marusjka; 6e pr. J. van Gorsel met Tommy. Op verZoek van Wim van Gor sel reed zijn vader, de heer J. van Gorsel met Tommy, het par cours van zijn zoon mee. Tot slot van dit hippisch festijn werd de Tally Ho verreden door 16 ruiters en gewonnen door J. Ooms met Galia. Door de Landelijke Rijvereni- ging „Prinses Maria Christina" te St. Maartensdijk werd Zaterdag middag op het terrein van de heer J. J. Noom een concours- hippique georganiseerd waaraan de „Eendrachtruiters" van Oud- Vossemeer en ruiters van de stal Hagenaars uit Bergen op Zoom hun medewerking verleenden. Rond twee uur ging men in een fleurige optocht van het club huis, hotel „Hof van Holland" naar het met vlaggen versierde terrein waar de heer L. J. Ver maas, voorzitter van de vereni ging de gasten verwelkomde. Hierna werd het concours ge opend door Burgemeester Schul- ler van St. Maartensdijk, die zijn dankbaarheid uitsprak voor de medewerking en hoopte op een prettige samenwerking. Als eerste nummer werden door de „Eendrachtruiters" verschil lende soorten van dressuurproef ten beste gegeven, onder leiding van de instructeur A. de Wit van Oud-Vossemeer. Vervolgens kwa men de aangespannen treknaar- den aan de beurt, waarbij H. Brooijmans met Senia de eerste prijs, een beker en f 10.behaal de; de 2e pr. werd gewonnen door G. M. Geluk met Bouwina, de 3e pr. door J. Noom met Roza; de 4e pr. door J. Brooijmans met Cato en de 5e pr. door C. D. Ampt met Rika. Als 3e nummer van het pro gramma volgde een dressuur- nummer uit te voeren door „Prin ses Maria Christina" die, daar zij vóór de eerste maal in het openbaar uitkwamen een zeer goed figuur sloegen. Hierna kwamen de koudbloed- paarden aangespannen 2span in de ring, waarbij J. Brooijmans met Senia en Tina de le prijs behaalde, bestaande uit een beker en een bedrag'van f10.de 2e pr. werd gewonnen door J. M. Geluk met Bouwina en Cato; de 3e pr. door H. Brooijmans met Swerina en Cato; de 4e pr. door J. L. M. Geluk met Burina en Martha; de 5e pr. door Manneke met Paulina en Lea. Daarna kwamen de aangespan nen tuigpaarden in de ring. De le pr. werd gewonnen door Jac. Ooms met Galia, een beker en f10.2e pr. L. J. Vermaas met Floor; 3e pr. J. Ooms met Sire; 4e pr. G. Geluk met Tommy; 5e TRIBUNAAL MIDDELBURG. Ultspr^en van 22 September: Albert van Daalen, kellner te Goes: 1 jaar voorw. in tern. met een proeftijd van twee jaar; onder toezlchtstelling S.T. P.D. en verplichting tot arbeiden; ontz. rechten. Daniël R p s e, banketbak ker te Goes: 1 jaar roorw. intern. met een proeftijd van 3 jaar, zelf de voorw. als hierboven genoemd. Willem Keur, brandstoffen- handelaar te St. Annaland; 2 jaar voorw. intern, met een proeftijd van 3 jaar; zelfde voorw. als hier boven genoemd. Dlngenls P. Weststra- te, politieagent te Vllsslngen: 4 jaar intern., eindigend 30 Mei 1949 en ontz. rechten. Matthijs weststrate, betonarbelder te Wemeldinge: zes maanden voorw. intern, met een proeftijd van 3 jaar; onder toez. stelling S.T.P.D. en verplichting tot arbeiden; ontz. rechten. Maria G. Temmerman L o k e r s e, zonder beroep te Goes: 1 jaar voorw. Intern, (proeftijd 3 jaar)ondertoez. stel ling; S.T.P.D. en ontz. rechten, alsmede verb, verkl. radiotoestel. Jakoba v. d. Stel de Keper, zonder beroep te Ble- zeiinge: 3 maanden voorw. Intern, met een proeftijd van één jaar; onedrtoez. stelling S.T.P.D. Jacobus J. Kaalsteker, magazijnknecht te Goes: 6 maan den, voorw. intern, met een proef tijd van 3 jaar; ondertoez. stelling S.T.P.D.verplichting arbeid land- of tuinbouw; ontz. rechten. Leo J. de Graaf, studerend te 's-Heer Arendskerke: 3 maan den voorw. met een proeftijd van 2 jaar; ondertoez. stelling S.T. P.D.; verb, verkl. radiotoestel en ontz. rechten. Cornelia .Ampers ev. Goudzwaard, zonder beroep te Goes; 6 maanden voorw. intern, met een proeftijd van 2 jaar; on dertoez. stelling S.T.P.D. en ontz. rechten. Johanna Fr. Bruinooge, hulshoudster te Goes: 9 maanden voorw. intern, met een proeftijd van 3 jaar; ondertoezlchtst. S.T. P.D. en ontz. rechten. Platernella Jok. 8 e - ghers Brandt, zonder be roep te Kruiningen: 1 jaar voorw. intern, met een proeftijd van 3 jaar, ondertoez. stelling S.T.P.D.; ontz. rechten; verb, verkl. inboe del voorzover aan oorlogsslacht offers ta bruikleen gegeven. Cornells Nic. Botting, hotelhouder te Noordgouwe: 6 maanden voorw. intern, met een proeftijd van 3 jaar; ondertoez. stelling S.T.P.D. en ontz. rechten. Willem Bazen, schipper te Kloetinge: 1% jaar internering met een proeftijd van 3 jaar; on dertoez. stelling S.T.P.D. en ontz. rechten. BruMaae; Teentje C. Bal, Utrecht, daar de gerezen verden kingen niet ongegrond zijn geble ken, doch de schuld van betrok kene van zodanige aard, dat op legging van straf of maatregel niet gerechtvaardigd ls te achten. kapster, t-owenreparatrice, leer ling-naaister, mangelmelsje, ver koopsters, kamermeisje, kantoor bedienden, leerling-verpleegster, huishoudelijk personeel, textlel- arbeldsters. Aanbiedingen b(j het Geweste lijk Arbeidsbureau te Middelburg of haar bijkantoren te Vllssingen, Goes, Kruiningen, Tholen, Zierik- zee, Terneuzen, Hulst, Oostburg, en Sas van Gent, De officieren-fiscaal bij het Bijz. Gerechtshof te 's-Hertogenbosch voor Zeeland hebben de volgende personen voorwaardelijk buiten vervolging gesteld: Anna M. v. Keulen, Middelburg; Pieternella Provoost, Domburg; Neeltje H. v. IJssendijk geb. Hartog, St. Maartensdijk en Johanna v. Hal, geb. Provoost, Oss, allen onder toezlchtstelling enontzetting rechten. Jan Wiskerke, Oudelande; Cor nelia Bolijn, Ouwerkerk; Cathari- na C. v. IJzeldijk en Janny van IJzeldijk, belden St. Maartensdijk, ontzetting rechten. J. v. Broekhoven en J. Schen kel, beiden Vllsslngen, afstand doen van radiotoestel. Onvoorwaardelijk zijn buiten vervolging gesteld: C. Bartelds, J. v. d. Heijden, beiden Vlisslngen W. A. de Groene, Kapelle; J. Huissen, Krabbendijke; A. Her- togs, Oostkapelle; Margaretha C. Lindenberg, Yerseke; N. D. v. d. Heyde, Wissenkerke; Adriana C. Geeraard, IJzendjjke; Cornelia v. d. Berg, Stavenlsse; F. D. v. Ves- DOOR TON E l\l JOOP SCHELTENS f ,'A 89. „Zo, jongeman", zegt de commissaris, „vertel me maar eens wat er allemaal gebeurd Ties staat voor een paar agen ten. De commissaris is een ge zellige, dikke man, met een ge weldige snor..Ties vertelt. Van de reis met de „Beatrix", van Janus en Pieter, van het avon tuur met de Rooie, van de ont snapping uit het huis. De commissaris en de agenten luisteren aandachtig. Ze hebben gehoord van de inbraak in Amersfoort. Ze horen nu van Janus en Pieter. 90. „Dan moeten dat dezelfde kerels zijn, die in Amersfoort hebben ingebroken." „Ja, en vannacht gaan ze weer inbreken, ik heb het zelf géhoord." Ties vertelt alles wat hij hoorde, ook de plaats waar het gebeuren zal, „Zo", zegt de commissaris. „Prachtig, dat zal een goede vangst worden. Ga jij maar zo lang slapen. Die agent zal jè wel' een bed wijzen. Jij moet nodig onder de wól." Distributiedienst ds-Heer Arendskerke. Na-uitreiking bonkaarten. De na-uitreiking van bon kaarten voedingsmiddelen 11e en 12e periode zal plaats vinden op Vrijdag 20 Sept. 1947 van 912 uur v.m. in het kringkan toor te s'-H. Arendskerke. Gewestelijk Arbeidsbureau Middelburg. Op 13 September 1947 stonden ingeschreven 565 (50) personen, waarvan er 372 in de D.U.W. wa ren tewerkgesteld. Over de week eindigend 13 September 1947 wer den 482 (25) personen geplaatst. Het aantal overgebleven aanvra- gen bedroeg 3374 (273). De tussen haakjes geplaatste cijfers hebben betrekking op vrouwen. Gevraagd worden o.a.: Walcheren: drukker, bouwvak arbeiders, remmingwerkers, slij per, loodgieters, zandvormers, bankwerkers, revolver-draaier, smeden, lederbewerker, kleerma kers, verkopers, bakkersknecht, kok, kistenmakers, kellner, maga zijnbediende, etaleur, loopjongens, koperslager, plaatwerker, leer ling banketbakker, metaalbewer kers, broodbezorgers, kantoorbe dienden, ongeschoolde arbeiders, machine-stlksters, wasserij-perso neel, verkoopsters, hotelpersoneel, kantoorpersoneel, huishoudelijk personeel. Zuid-Beveland: aankomende ar beiders drukkerij, drukkers, zet ters, bouwvakarbeiders, zeilma kers, kappersbedienden, qmeden, auto-monteurs, bankwerkers, fa brieksarbeiders, electriclens, fit- ters-electrlcien, -stokers, draai ers, boekbinders, bakkersknechts landarbeiders, kruideniersbedien de, loopjongen, magazijnbediende, bewakers, ongeschoolde arbeiders, 1 wasserijpersoneel, kousenrepara- trice, kantoorpersoneel, leerling verpleegster, huishoudelijk perso neel. Tholen: Bouwvakarbeiders, bank werker-draaier, electriclen-lood- gieter, arbeiders grasdrogerij, mosselpellers, landarbeiders, sehipperknecht, huishoudelijk per soneel. Schouwen- en Duiveland: bouw vakarbeiders, meubelmaker, kap persbedienden, schoenmaker, sme den, arbeider melkfabriek, lijn- werkers, naaister, huishoudelijk personeel. Zeeuwsch-Vlaanderen: handzet- ters, bouwvakarbeiders, meubel makers, stoffeerders, automon teurs, smeden, electriclens, ran geerder, draaier, leerling kappefs, paardenknechten, textielarbeiders landarbeiders, kantoorpersoneel, transportarbeiders, loodgieter, Burgerlijke Stand. MIDDELBURG. Geboren: Ma ria C., d. v. H. G. van Heuven en L. C. V. Paulussen; Cornelis J., z. v. C. Willemse en W. C. Haaijman; Jan L., z. v. L. de Witte en en P. de Witte; Wil- helmina A., d. v. C. A. J. de Vlieger en J. M. Barentsen; Jan W. en Christina H., z. en d. v. A. Kunst en W. J. de Vos; Jo hanna J., d. v. A. Nieuwenhuijse en C. J. Noom; Berend G., z. v. D. van Heijst en A. L. H. Krei- ter; Karina, d. v. P. Sorgedra- ger en H. de Kat; Hendrika G., d. v. H. de Heer en G. H. Graaf- huis. Overleden: C. M. Speel, 6 m. Ondertrouwd: H. Verbeek, 24 j. te Tiel en P. de Kramer, 20 j.; A. Pouwelse, 26 j. te Den Haag en H. C. Lijnbach, 23 j.; J. C. Ragut, 26 j. te Vlissingen en M. A. Verburg, 22 j.; J. Damman, 33 j. en A. F. Versluijs, 34 j.; W. Abrahamse, 24 j. en J. P. van Flierenburg, 24 j.; H. Minder hout, 21 j. en J. Gregory, 22 j. Gehuwd: J. G. G. M. Ver- schure, 26 j. en M. P. Adriaan- sens, 25 j.; J. van Dijke, 24 j. en J. P. Groenewege, 18 j.; C. J. Cevaal, 49 j. en C. Hage, 29 j.; C. H. Heiboer, 25 j. en E. Jo- ziasse, 22 j.; P. de Ruijter, 26 j. en M. Buijs, 22 j.; I. van Iren, 22 j. en F. Mersie, 25 j. Woensdag 24 September. HILVERSUM I, 301,5 M.: 7.15 Ochtendgymn.; 7.30 Orgelspel; 7.45 Woord voor de dag; 8.00 Nieuws; 8.15 Zang. 8.30 Concert; 9.00 Voor jonge zieken; 9.30 Wer- k(® vap Tschaikowski; 10.30 Morgendienst11:Ó0 Vioolrecital 11.30 Ensemble; 12.00 Orkest; 12.30 Kamerkoor; 13.00 Nieuws; 13.15 Volksliederen; 13.45 Metro poleorkest; 15.00 Concert; 15.30 Orkest; Pianokwartet; 16.20 Zin gende jeugd; 16.45 Voor jongens en meisjes; 17.30 Nederl. Volks herstel; 18.00 Vrij en blij; 18.30 Nederl. strijdkr.; 19.00 Nieuws; 19.15 Land- en tuinbouw; 19.30 Act. geluld; 19.45 Engelse les; 20.00 Nieuws; 20.15 Geref. Jeugd bonden vergaderen; 21.40 Harmo nie orkesten; 22.00 De varianten; 22.30 Nieuws; 22.45 Overdenking; 23.00 Kwartet; 23.30 Concert. HILVERSUM H, 218 en 415 M. 8.00 Nieuws; 9.00 Mendelssohn Bartholdy; 9.35 Gram.; 10.00 Morgenwijding; 12.00 Sextet; 12.38 Planoduo; 13.20 Richard Tauber; 14.00 Voor de vrouw; 15.00 Voor kinderen; 17.45 Rijk over zee; 18.20 Koper kwartet; 19.45 Lezen in de Bijbel; 21.00 Laatste dagen van Hitier (Hoor spel); 23.25 Op vleuglen van mu ziek; 23.35 Avondklanken. Getrouwd J. P. DE PUTTER en L. DE PUTTER— BAKKER, die, mede namens hun wederzijdse Ouders, harte lijk dank zeggen voor de zeer grote belangstelling vóór en bij hun huwelijk ondervonden. Kamperland, Sept. 1947 Hartelijk dank voor de zeer vele blijken van be langstelling, ontvangen bij de herdenking van onze 50- jarige Echtvereniging. C. LANGEBEEKE. N. LANGEBEEKE— CORNELISSE. Gapinge, Sept. 1947. op Vrijdag 26 Sept. 1947, des avonds 8 uur, gebouw „Concordia", 'Palingstraat Vlissingen. Onderwerp: Herbeplanting Vlissingen. Beplanting van Tuintjes. Spreker: de Heer C. P. BROERSE, Dir. Landschapsarchitec- tonisch Bureau Stichting „Nieuw Walcheren". Toegangsprijs 20 oent. Voor de overgrote be langstelling, die we moch ten ontvangen tijdens de ziekte en na het overlijden van mijn zeer geliefde Vrouw en onze onvergete lijke Moeder WILHELMINA NEELTJE DE JONGE, geb. MIERAS, zeggen wij U hartelijk dank. D. DE JONGE. INA. ADRI. SUZAN. Kapelle, Sept. 1947. Huis aan huis- en Straatcollecte op Zaterdag 27 Sept. a.s. Aanmelden collectanten J. A. DE HAAS, Badhuisstr. 49, Vlissingen. Brood- en Banketbakkerij Badhuisstr. 69, Vlissingen op 25 en 26 September te 's-Heer Arendskerke. LANGE VQUSTSTPAAT 51-53 Telefoon 2486. Elke dame is verzot op een PLISSÉROK. Wij kunnen ze U leveren in marine en bruin, voor 12.07. Bij groothandel te Goes is plaats voor flinke actieve mnl., leeftijd 17 jaar. Voll. inl. betr. ervaring, leeft., enz. Brieven onder No. 'A 1794 Bureau van dit blad te Goes. In de Psychiatrische In richting „Het St. Joris- Gasthuis" te Delft, worden gevraagd inwonende en Leeftijd 18 jaar en ouder. Kosteloze opleiding voor diploma B. Salaris 1200. tot f 1500.— per jaar. Voor kost en inwoning wordt 700.ingehouden. Brie ven aan de Geneesheer- Directeur, Koningsplein 27, Delft. Tegen November een gevraagd. D. COPPOOLSE, Biggekerke, B 48a. gevraagd. DE SMIT, Kloe- tingseweg 7, Goes. HUIZE „DE OPHIR", Vlissingen, Badhuisstr. 122, Internaat Zeevaartschool, vraagt voor dag of voor dag en nacht en een Meerdere hulp is aanwezig. gevraagd voor dag en nacht. Grootte gezin; man, vrouw en een kind. Mevr. MAES—HEUKESHOVEN, Van Dedemstraat 38, Ber gen op Zoom. Aanmelden tussen 6 en" 7 uur. beschikbaar op Lande rijen tegen 3 Brieven onder No. A 1795, Bureau van dit blad te Goes. Adverteert in dit blad. Nieuwste modellen. UIT VOORRAAD. Jongensspeelgoed. Ook ruilen. Aanb. J. SCHRIJVER 't-Stoffenhuis. Goes. Koevoetstraat 39-51, Bergen op Zoom. Het Bureau Ruilverkaveling roept de eigenaren en gebruikers van gronden, gelegen in de Gemeente St.-Laurens op, zich ter controlering van hun eigen dom en gebruik, tevens met het oog op de schade regeling van de Dienst voor Landbouwherstel, te ver voegen in het Verenigingsgebouw te St.-Laurens. En wel zij wier namen beginnen met de letters: A, B en C: op Donderdag 25 September, van 912 uur. D, E, F en G: op Donderdag 25 September, van 1.30 —4.30 uur. H, I en J; op Vrijdag 26 September, van 912 uur. K, L; op Vrijdag 26 September, Van 1.30—4.30 uur. M, N en O: op Maandag 29 September, van 912 uur. P, Q, R en S: op Maandag 29 September, van 1.30 4.30 uur. T, U en V: op Maandag 30 September, van 912 uur. W, X, Y en Z: op Maandag 30 September, van 3-.30 4.30 uur. Het Hoofd van het Bureau Ruilverkaveling. in het Huis met de Roode Pilaren gemalen heel en gemalen In doktersgezin met 3 kin deren gevraagd. Meerdere hulp aanw. Mevr. SCHREUDER, Lorentzkade 436, Haarlem. Gevraagd voor direct een nette m.b., bij man alleen. P.G. Brieven aan L. UIJL, Raad huisstraat A 5, Oud-Vosse meer. Brieven onder no. A 1796, Bur. van dit blad te Goes. Leerwaren verven Jassen, Mantels, Schoe ien enz. PIET SOMER, vliddèlburg, Telef. 2059. Agent Koudekerke: D. WIELEMAKER. TE KOOP: compleet f 125.— en Philips op lichtnet. J. BOONE, Biggekerke. Uit voorraad leverbaar Smederij - Telefoon 226 NIEUWDORP Gevraagd in klein Restaurantbedrijf Loon ong. 75.— p. m. met kost en inwoning. Brieven Fa P. M. STOEL, Stationsweg 153, Den Haag. Aan de openbare lagere school (3 leerkrachten) wordt m.i.v. 1 Januari 1948 gevraagd een Voor onderwijzer bevoegdheid J vereist, voor onder wijzeres bevoegdheden J en K. Sollicitaties aan de burgemeester, binnen 14 dagen, na het verschijnen van dit blad. Indien zich nog enkele aanmelden in het Chr. Sanatorium „Sonnevanck" te Harderwijk, kan een afdeling van 40 patiënten, die nog leegstaat, worden geopend. Momenteel wachten 250 patiënten op opname. M.U.L.O.-diploma niet vereist. Aanvangssalaris 500. per jaar met hulp bij eerste uitrusting. Intern. Leef tijd niet beneden 18 jaar. Soil, met uitv. inl. te zenden aan de Geneesheer- Directeur. Abonnementen en Advertentiën worden aangenomen door onze plaatselijke agenten en vertegenwoordigers Zonder PRIJSVERHOGING kunt U door bemiddeling van onze Administratie, Uw advertentiën in alle bladen laten plaatsen. TE KOOP: 2 stel Binnen- en Buiten banden 3, 25, 19 voor motor fiets. Dijkstraat 54, Souburg. Compleet tuig voor Ponny. L. VERHOEF, Grote Abele no. 1, Souburg. Een z.g.a.n. Dameswinter mantel, m. 41. Domburgse weg 112, Oostkapelle. mm Een priipa RADIO op lichtnet en twee Bloemen tafels. Brieven onder No. A 1797, Bureau van dit Blad te Goes. Een CULTIVATOR voor Planet Jr. Oostweg B 28, Krabbendijke, Tel. 94. Goedgekeurde le nabouw Juiianazaaitarwe, cijfers 9. 9. tevens jong Hondje. P. DIN- GEMANSE, Heulzlcht, Grijpskerke. lp. br. h. Jongensschoenen m. 37, 1 pl. Sjaal, 1 w. Sjaal. B 68, Meliskerke. Of te ruil: Mest voor Stro. M. COMMELIN, Veere. KOOKKACHEL, MUL DER; TBoetingseweg 4, Gbes. SCHAAPSRAMMEN. L. W. KODDE, Noordbeek, Souburg. Distributie LUIDSPRE KER. Dijkstraat 51, Souburg. Wegens verbouwing, zwart Wyandotte Krielen, broed '45 en '46. Breestraat 79, Middel burg. Zwart COSTUUM m. fan tasiebroek en blauwe Dames mantel. A 121, Vrouwenpol der. Een Drielingwagen en z.g. a.n. Tweescharploeg. H 160, Lewedorp. Prima TRAPN AAIMA- CHINE. Gravenstr. 94, Mid delburg. i_4 Patrijs Krielkippen (overjarig), 04 Patrijs Hennetjes (1947). Adres: L. Noordstraat 70, Middelburg. Zwarte Wintermantel,; maat 40 en Mantelpakje, maat 40 (kamgaren). Adres: L. Noordstraat 70, Middel burg. Eikenhouten Boog-Kabinet en jonge Hennen. A. PRO VOOST, B 70, Meliskerke. Druk Ooeterbaan Le Cointre N.V, Goes

Zeeuwsch Dagblad | 1947 | | pagina 4