LAATSTE BERICHTEN. Be inundatie overleefd. f||eck«tzenilin ZZSSfOKÏ DE GROTE REIS van^j m 'Jfrüi jaar. - Voor het ophalen van het huis vuil zal worden berekend: Voor het eenmaal per week ledigen van een kist, bak. vat of emmer met een maximum inhoud van 1 H.L. f 6.voor het tweemaal ophalen per jaar daarvan f 12.Voor het opruimen van tuinafval tot een maximum hoeveelheid van 2 M3 f 12.50 per keer. Geheel of gedeeltelijke onthef fing voor armlastigen is mogelijk. De staangelden voor de kermis de oorlogsslachtoffers. De itter antwoordde, dat enige uagen geleden de goedkeuring is, binnengekomen en dat de steenhouwer heeft toegezegd, dat hij voor 17 Sept. a.s. zal proberen het monument klaar te hebben. HEINKENSZAND. Een verzoek van de Ned. Veren, voor brandweercomman danten om een subsidie werd niet ingewilligd. De raad betuigde ad- haesie inzake het verzoek van de I eveneêns bij" verordening geregeld Kortgeense gemeenteraad en ver- j werden verhoogd, wierp een verzoek van Ged. Sta- i Eveneens werd herzien de ver ten om aan te sluiten bij het ordening op kade en overscheep borgstellingsfonds. Een wijziging en weeg gelden. De heer Ver in de legesverordening werd goed-spoor merkte op dat het onbillijk gekeurd. Dhr A. Fokker zal eer- l is overscheep gelden te heffen, vol ontslag worden verleend als doch reeds vroeger is ciaarovei* lid van de commissie tot wering van schoolverzuim. In zijn plaats werd gekozen de heer J. J. Meu- lendijk. De vergoeding voor uit gaven van het Openbaar Lager Onderwijs werd vastgesteld op f 1605.70. Besloten weed per 21 Oct. een kasgeldlening aan te gaan bij de provincie. Van de on der garantie van de Waterleiding I Mij staande geldlening bij de Rijkspostspaarbank, werd de ren- tevoet verlaagd. De vergoeding van de brandweerlieden werd ver-1 hoogd en is vastgesteld op f 1. veel te doen geweest. Verder werden de kadegëlcfen voor stapelartikelen verhoogd en de begrafenisrechten, alsmede de koopsom voor een eigen graf. Tijdens de rondvraag zette weth. Van Vessem, n.a.v. een in gezonden stuk. de oorzaak van het niet tijdig kunnen Verbeteren van de dorpsweg uiteen. Verschillende zaken Werden nog door de leden onder de aan dacht gebracht, zoals de bestrij ding van t.b.c., die ook in de ge meente zou moeten plaats vinden. Dhr Drooger merkte tenslotte nog op, dat zonder voorkennis van de raad kermis is gehouden. De voorzitter verklaarde, dat de drang naar kermis onder de men sen leefde en het een oud ge bruik betreft. Herdenkingsfeest te Sas van Gent, In het kader van de feestelijk- heden ter viering «an het 400- perSuur'Voor "commandanten" en iariS bestaan van Sas van Gent, f 0.75 voor het personeel, terwijl v,ond Zaterdagmiddag een offici- de persoon die het motormateri- j e e ontvangst ten stadhuize aal verzorgt f 100.per jaar zal P'a.ato, waarbij o.m. tegenwoor- ontvangen. De begroting voor de dlS waren de burgemeester van vee- en vleeskeuring is vastge steld op f 3803. Een commissie van advies voor de verdeling van de woningruim te werd benoemd. Hierin hebben zitting B. en W. en de heren A. Rijk, C. v. Balen, N. C. de Regt, A. J. Rijk en Dr Staverman. Aan het gemeentepersoneel zal een gratificatie van f 50.worden gegeven. De gemeenterekening '46 sluit met een nadelig saldo van f 14020.93. De rijksbijdrage zal f11600.— zijn. Hierna kon de voorzitter de raad een offerte aanbieden van de firma IJsbouw uit Asten voor een nieuwe klok. Deze zal een gewicht hebben van 620 Kg. een diameter van 98 cm. en zal cir ca f 4000.moeten kosten. De raad geeft de zaak in handen van B. en W. en deze zullen trachten Gent (België), de heren Loeke- feer en Hamelink, leden der Ged. Staten van Zeeland en verschil lende burgemeesters uit de nabu rige Belgische en Nederlandse ge meenten. Verschillende sprekers voerden het woord, waarbij vooral de na druk werd gelegd op de mogelijk heden welke de toekomst voor de ze Industrieplaats kan bieden. In de loop van de middag bracht ook de Commissaris der Koningin, jhr. Mr Quarles van Ufford een bezoek. De ministers Dr Beel en Dr Gielen, waren ver hinderd aan hun voornemen om eveneens de stad te bezoeken ge volg te geven. Onder een stromende regen werd de internationale zwemwed strijd „De ronde van Sas" gehou den. h Bifde rondvraag'^zefden enkele Kampioenschap ringrijden leden, het jammer te vinden dat Zeeland 1947 er geen gemeentelijk sporttere-ein Jooi% komt. De voetbalvereniging „Luc- tor" zal nu een eigen sportterrein' Tengevolge van het niet-deel- aanleggen achter de Ned. Herv. nemen van de afd. Oost- Zeeuwsch-Vlaanderen en Schou- wen-Duiveland is het helaas on mogelijk geworden het Kam pioenschap Ringrijden Zeeland. 1947 - te laten doorgaan op 13 Sept. a.s. Het Bestuur van de Provin ciale Zeeuwse Vereniging voor Vreemdelingen Verkeer zag zich genoodzaakt deze beslissing te nemen, daar het zich niet ver- Kerk. Dhr Geus vond de onkosten van de vleeskeuringsdienst te hoog. Dhr de Leeuw wilde de nieuwe straat die komt in 't Ker- kepaadje doortrekken naar de Wiskerstraat. De voorzitter zeide dit nader te zullen bekijken. BRUINISSE. Heffingen verhoogd. Nadat de voorzitter verschil- antwoord achtte de hoge kosten, lende mededelingen had gedaan verbonden aan het houden van zeide hij, dat voor de bouw van het kampioenschap, uit te leg de 7 woningen aan de Kerkstraat gen voor een evenement dat ten- te weinig grond is onteigend. slotte niet zou zijn een werke- Besloten werd voor f 250.van lijk provinciale manifestatie, de Geref. Gemeente een strook Gezien echter het enthousias- grond aan te kopen. me, waarmede de voorwedstrij - Aan het daarvoor in aanmer-den in de afdelngen Sti. Phi- king komende gemeente-personeel lipsland en Tholen, Noord- en zal een gratificatie worden toe- Zuid-Beveland, West Zeeuwsch- gekend van 2 pet. van het grond- j Vlaanderen en Walcheren zijn salaris. j verreden, bestaat het vaste voor- Tot leden van de commissie nemen het kampioenschap in van advies inzake de woonruimte- 1948 te doen plaats hebben, wet werden de heren van den Er za\ nog dit jaar een oproep Berg, Verspoor, Kostense, Jonker j tot het houden van een bespre- en de Graaf benoemd. king met alle belangstellenden Aangenomen werd een veror- jn de provincie verschijnen en denmg waardoor het mogelijk vertrouwd wordt, dat ook de wordt kinderen, lijdende aan be- beide afdelingen, die nu verstek smetielijke ziekten of die in er- lieten gaan, aanwezig zullen gerlijke staat van vervuiling ver- zijn. keren van de scholen en kinder- bewaarplaatsen te weren. Vlake-spoorbrug weigerde. Besloten werd adhaesie te be- Zaterdagavond in de voor tuigen aan een adres van de Ge- avond geraakte de motor, die meenie Kortgene waarin wordt dienst doet bij de bediening van verzocht de opbouwtoelage ook de spoorbrug bij Vlake, onklaar, toe te kennen aan de burgemees- zodat men de brug, die juist ge ters. opend was, niet neer kon krij- De rekening van het B. A. over gen. Als gevolg daarvan werd het tweede halfjaar 1945 werd de trein uit Vlissingen, die om goedgekeurd in ontvangst en uit- vijf voor zes in Goes aankwam, gaaf op een bedrag van f 1624.60. i opgehouden. Datzelfde was het Besloten werd een kasgeld- geval met de trein uit Roosen- lening aan te gaan. groot f 40.000.1 daal, die bij aankomst om tien Voor het ophalen van faeea- over half zeven te Kruiningen- liën zal in het vervolg verschul- Yerseke door de reizigers moest digd zijn, voor het eenmaal perworden verlaten. Gelukkig is week ledigen van een emmer of men erin geslaagd, de brug weer ton f 6.voor het tweemaal per- spoedig omlaag te krijgen; de week ledigen daarvan f 12.per trein uit Roosendaal arriveerde WIJZIGINGEN IN HET KABINET. Mr Witteman minister van Binnenlandse Zaken. Men kan thans, volgens de N. R. Crt. wel vaststaand aannemen, dat Mr P. J. Witteman, lid van Ged. Staten van Noord-Holland en lid van het dagelijks bestuur der K.V.P., tot minister van Bin nenlandse Zaken zal worden be noemd. Dr Beel zal gedurende de ziekte van minister Jonkman de leiding van het departement van Overzeese Gebiedsdelen waarne men. Volgens de Volkskrant zou het eveneens vast schijnen te staan, dat minister Jonkman wegens zijn gezondheidstoestand gedwon gen zal zijn heen te gaan. Dit blad meent, dat het voor de hand zou liggen, dat Dr Beel dan mi nister van Overzeese Gebiedsdelen zou worden. REGERINGSVERKLARING. Alweer uitstel gemeld. Naar gemeld wordt, schijnt het Kabinet van zijn aanvankelijk voornemen om deze week een re geringsverklaring betreffende het Indonesische vraagstuk In de Tweede Kamer af te leggen, thans te zijn teruggekomen. Het plan zou nu zijn om hiermede te wachten tot de terugkeer van Dr van Mook uit Amerika. BRANDSTOFFEN VOOR KAMERBEWONERS. Het C.D.K. deolt mede, dat de bon 74 B.V. van de aan kamer bewoners e.d. uit te reiken brandstoffenkaart TB 707 geldig met ruim een half uur vertra ging te Goes. Dat ook een uitgesproken slecht jaar voor de gewassen nog wel eens een aangename verrassing oplevert, ondervond de heer L. Joziasse, tuinder te Serooskerke op Walcheren. Op een perceeltje tuingrond, waar in 1944 selderiezaad ver bouwd was en dat ongeveer een jaar onder zout water stond, kwam na het droogval len In 1946 veel z.g. opslag voor. Tussen een mislukt ge was groeide de selderie gedu rende de gehele zomer uitste kend. Na overwintering onder glas werden de planten dit voorjaar ultgepoot. Zelfs de uiterst dro ge zomer en de zoute grond konden niet verhihderen, dat het een pracht gewas werd. Het gaf ongeveer 7% kg, per are, een normale opbrengst voor dit gewas. Een dergelijke uitzondering bewijst weer opnieuw, hoe groot het weerstandsvermogen van sommige planten is. is voor het kopen van drie een heden vaste brandstoffen. DE DOOP VAN PRINSES MARIJKE. Het secretariaat van H. K. H. Prinses Juliana meldt ons, dat de doopplechtigheid van Prinses Ma rijke op Donderdag 9 October a.s. in de Domkerk te Utrecht zal plaats vinden. De dienst wordt geleid door Ds J. F. Ber- kel, hofprediker te Apeldoorn. POST VOOR DE „PIET HEIN". Opvarenden van H. M. torpe- dobootjager „Piet Hein", die op 16 Sept. de haven van La Valet- ta (Malta) zal aandoen, kunnen daar post. gewone en aange tekende brieven en briefkaarten uitgereikt krijgen, mits deze uiterlijk op 10 Sept. a.s. op de post gedaan is. DRINGENDE TELEGRAMMEN NAAR BUITENLAND. Sinds 1 September j.l. bestaat weer de mogelijkheid dringende i telegrammen te verzenden naar j Groot-Brittannië en Noord-Ier- 1 land. Deze zelfde mogelijkheid j bestaat ook voor de Britse kolo- j niën in het algemeen. AANVARING BIJ RIO DE JANEIRO. Ter hoogte van Rio de Janeiro is de „Peruana" met 125 passa giers aan boord in aanvaring ge komen met een schip met een tienmaal zo grote tonnage. De „Peruana" Is onmiddellijk gezon ken. Tot nu toe telt men vijftig gewonden en ongeveer twintig do den. Men vreest, dat deze cijfers nog groter zullen worden. MIDDELBURG. Begrafenis wijlen C. J. Hondius. Onder grote belangstelling werd Zaterdagmiddagop de Alg. Begraafplaats wijlen de heer C. J. Hondius ten grave gedragen. Aan de groeve werd het woord gevoerd door de di recteur van de Levensverz. Mij. „De Nederlanden van 1845", door de secretaris van de Vak groep M.A.A. en door ds M. v. Empel als voorzitter van de Openb. Leeszaal en Bibliotheek. Alle sprekers wezen op de werk zaamheid en de grote nauwge zetheid van de ontslapene. Na mens de familie werd het woord gevoerd door ds C. Wielenga te Zaandam; als persoonlijk vriend sprak de heer J. J. Rus, notaris te Schiedam. Als een goed pa troon, maar ook als een sociaal voelend vriend schetste de heer Tj. Westerterp wijlen de heer Hondius, sprekend namens het personeel. Dr A. H. Oussoren wees op de grote verdiensten voor de zending der Geref. Ker ken in de drie zuidelijke provin ciën, welke de overledene als penningmeester diende. Hij sprak verder enige woorden n.a.v. 1 Cor. 15:43, waarmede deze treurige plechtigheid, die o.m. werd bijgewoond door weth. J. W. Kögeler en enige collega's- bankiers ten einde was. Vaardigheidsproeven athletiek. Voor de vaardigheidsproeven athletiek van het Koninklijk Ne derlands Gymnastiek Verbond slaagden van de Gymnastiek ver- éniging „Achilles" te Middelburg de dames: S. Petiet, Ie Graad (7x); mevr. M. de Wijze-van Oor schot, Ie Graad (lx); N. Karelse, Ie Graad (lx); mevr. N. Geeve Roth, 2e Graad (7x); C. Gillissen, 2e Graad (6x)Jac. v. d. Driest, 2e Graad (6x); de meisjes: H. Schouten 2e maal; A. v. Belsen, 2e maal; T. v. d. Hoek, 2e maal; C. Poppe, 2e maal; M. School meester, 2e maal; D. Witte, 2e maal; J. Gilde le maal; R. Moens, le maal; en de jongens: B. Kos ter en A. Overweel voor de' le maal. VLISSINGEN, Afscheid. In de dezer dagen gehouden be stuursvergadering der Vliss. Nutsspaarbank hebben de Com missarissen afscheid genomen van de heer J. Ph. Andriessen, sedert 1911 beambte der Spaar bank, die per 1 Sept. de Spaar bank met pensioen verlaten heeft. In deze vergadering heeft de voorzitter de heer C. Ouwehand, de heer Andriessen dank gebracht voor alles wat hij gedurende 36 jaar voor de bank heeft gedaan. GOES. VEREN. VOOR CHR. M.O. EN VOORBEREIDEND H.O. Het was Zaterdag juist een jaar geleden, dat de oprichtings vergadering van het Chr. Ly ceum plaats vond. Thans kwam de vereniging bijeen te Goes en kon de voorzitter, de heer J. Laport, zijn grote dankbaarheid uiten voor wat er in het afge lopen jaar tot stand kwam on der Gods zegen. In de notulen en het jaarverslag bracht de secretaris, dr A. H. Oussoren, in herinnering de zorgen en vele moeilijkheden die over wonnen moesten worden eer vaststond, dat Zeeland een Chr. Lyceum zou krijgen. De heer C. Duvekot Lzn. deelde in zijn financieel over zicht mede, dat f 6429.12 in kas ls en de vereniging momenteel 619 leden en 253 donateurs telt. Bij de bestuursverkiezing, die vervolgens plaats vond, werden gekozen in de vacature dr L. J. Cazemier, ds J. A. Talma te Zaamslag, in de vacature A. A. van Eeten dhr M. v. d. Maas te Bruinisse, in de vacature dr A. H. Oussoren, Ir A. Rothuizen te Middelburg, terwijl herkozen werden de heren J. B. Fondse te Oostburg en C. Faasse te Goes. De vaststelling van het regle ment kon geschieden na een kleine aanvulling. De voorzitter deelde nog mede, waarom minister Gielen afwij zend stond tegenover het ver zoek van de vereniging, om een paralielklas te mogen openen in Middelburg. De kans bestaat echter, dat bij de gelijkstelling, die momenteel overwogen wordt, de mogelijkheid open komt om scholen te stichten in andere delen van de provincie. Vergadering Goese damclub. De Goqse damclub hield haar ledenvergadering. Dhr Noordermeer trad als voorz. af. In zijn plaats werd ge kozen dhr L. Anderson. In de plaats van dhr Jeremiasse werd als bestuurslid gekozen dhr W. van Dalen. De onderlinge clubcompetitie begint Donderdag a.s. In Maart '48 wanneer het 5e lustrum wordt herdacht, zal naar alle waar een toM worden georganiseerd. Bloemententoonstelling in het Schuttershof. Op 11, 12 en 13 September wordt onder auspiciën van de Goese afdeling van de Kon. Ned. Mij. voor Tuinbouw en plantkun de ln het Schuttershof een ten toonstelling georganiseerd. In overleg met de lagere scho len wordt de expositie samenge steld, daar de schoolkinderen die deelgenomen hebben aan de bloe- men-wedstrijd (dat zijn er 1200) hier hun zelfgekweekte plantjes ten toon zullen stellen. Verder hebben heel wat kwe kers zich ingespannen om goed voor de dag te komen en om voor de door H. M. de Koningin be schikbaar gestelde medaille of de door het Hoofdbestuur beschik baar gestelde plaquette in aan merking te komen. Op de expo sitie zullen ook enkele warmwa ter aquariums van de Aquarium Vereniging te zien zijn. ST. LAURENS. Het bestuur der A.R. Klesver. beëindigde zijn actie voor het z.g. millioenplan der partij. Het resul taat was, dat het bedrag van de aanslag, groot f 425, aan het Cen traal Comité kon worden overge maakt. DOMBURG. Zondag 7 Sept. was het 25 jaar geleden, dat de organist van de N.H. Kerk te Domburg, de heer P. van Dullemen, zijn werk be gon. In de aanvang van de och tenddienst sprak ds G. H. van Willenswaard tot de jubilaris namens de gemeente een woord van waardering. THOLEN. Deze maand zuilen 6 woningwet woningen, gebouwd aan de Hof straat, voor gebruik gereed ko men. Bereids zijn zij dan ook toe gewezen aan een zestal gezinnen te weten: J. v. Aken, G. R. Stren gere, M. Geluk, Jae. Blaas, C. Burger en P. J. Droogers. BRUINISSE. De mosselhandeL Vorige week werden door de mosselkwekers van Bruinisse af geleverd aan de handelaren van België en aan de conservenfabrle- ken, plm. 5700 tonnen mosselen. Door hier wonende handelaren werden rechtstreeks naar België geëxporteerd plm. 550 tonnen mosselen. Naar Engeland gingen plm, 30 zakken. Aangevoerd werden uit de Laagte van Renesse plm. 8100 tonnen mosselzaad. SCHOONDIJKE. Bq zwemmen verdronken. Zondagmiddag kwam, nabij Groede, bij het zwemmen -in zee, de 20-jarige A. T. uit IJzendijke door verdrinking om het leven. dienst ter Griffie van het Kan tongerecht te Middelburg. Het Kloetingse kerkkoor zal Zaterdag o.l.v. de heer G. de Kok te Goes, concerteren in de Ned. Herv. Kerk te Kloetinge. Enkele solisten verlenen hun medewerking. De jaarlijkse openstelling der mosselzaadbanken in de Ooster- Schelde en Grevelingen is be paald op Dinsdag 23 Sept. a.s. De firma J. C. Kesteloo en Zn. te Bruinisse exposeert op de Najaarsbeurs te Utrecht met zijn aardappeliichter. De firma J. Zuidweg en Zn. te Anna Jacobapolder exposeert met een tractor-egge. Na een diensttijd van 44 jaren heeft dhr C. v. Boven tegen 1 Oct. ontslag gevraagd als orgel- pomper in de Ned. Herv. Kerk te Borssele. aSSrSr «Tut en taak van de Lutherse kerk in de wereld van heden". Onderwijs. Te 1 Goes slaagde voor het diploma kraamverpleegster mej. A. Jonker te Bruinisse. Voor het diploma Costu- mière slaagden te Utrecht de dames Z. Brouwer te Kapelle, M. van Velzen en M. Blok i.e Krabbendijke; M. Snoek en M. Verhage te Biezelinge. Rechtszaken. Prof. Holwerda sprak over „De Wederhouder". Voor de ring „Zeeuwse Eilan den" en de kring „Zeeland Noord' sprak Zaterdagavond in de Doopsgezinde Kerk te Goes Prof. Holwerda over „De Wederhouder" (2 Thess. 2). Spr. begon met er op te wijzen, dat alles heen gaat naar de we reldondergang. Wat betekent het voor ons in zo'n tijd Christus te verwachten De Thessalonicensen hadden al hun werk neergelegd en zaten stil te wachten tot de Christus komen zou, maar dan komt Pau- lus en zegt hun: De tijd is wel kort en Christus komt met haast, maar eerst moet de geschiedenis ten einde zijn. Eerst moet de anti christ komen maar die wordt nu nog wederhouden.- Waardoor? De één zegt door de overheid. De ander door de enge len. Doch dit alles is dwaasheid. Het antwoord geeft Mare. 13 10. Eerst moet overal het Evangelie gebracht worden en dan kan de antichrist pas komen. De weder houder, dat is het Evangelie. De verborgenheid der wette loosheid is altijd actief, maar ze wordt wederhouden. Wetteloosheid, het is dus niet overtreding of zonde zonder meer, het is spotten met Gods wet; Hem niet meer erkennen als wetgever. Maar waarom blijft het dan de verborgenheid der wette loosheid? Het is het Evangelie, dat de doorwerking van de antichrist nog remt, doch wan neer de antichrist zal gekomen zijn dan zal de ongerechtigheid openbaar worden en zal God een kracht der dwaling zenden opdat allen veroordeeld worden. Zo is het de antichrist die de verwerping van het Evangelie wreekt, maar wie het Evange lie in het oog houdt kan ook le ven in een tijd van de anti christ. De drukbezochte vergade ring werd met dankgebed ge sloten. Ned. Herv. Kerk. Beroepen te Oud-Beijerland, P. J. F. Lamens te Elspeet; te Fijnaart, C. L. Verbaas te Schip luiden; te Warfhuizen, H. J. Meyer te Niekerk. Bedankt voor Westkapelle (toez.), P. G. Verweijs te Ze venbergen; voor Drogeham, L. Luteyn te Peize; voor Ugche- len, J. A. Vfcser te Lathum. Geref. Kerken. Beroepen te Giessen-Rijswijk, Eestrum, Hoogersmilde en O. en N. Bildtzijl, Th. Struys, cand. te Rotterdam;' te Nw.-Weerdinge, H. P. Rutgers te Vinkeveen. Bedankt voor Marum, W. Feenstra te Hyum (Fr.). Geref. Gemeenten. Bedankt voor Leerdam, M. Blok te Zeist. Afscheid ds Simoons. Zondagmiddag nam ds J. P. Simoons in een stampvolle kerk, na een 12-jarige arbeid, afscheid van de Ned. Herv. Gem. te St. Laurens. Z.Eerw. nad tot tekst gekozen Joh. 4:37b: Een ander is het die zaait en een ander, die maait. Na de - predikatie spraken de Burge- j meester, die met beide wethou-1 ders tegenwoordig was, namens 't Gemeentebestuur, de heer J. W. Davidse namens de kerk- voogdij, ds v. Voorst Vader, die met nog twee Middelburgse pre-1 aikantenaanwezig was, de con sulent ds Waardenburg van Nieuwland en ouderling W. Da-, vidse namenê kerkeraad en ge meente. Allen getuigden met waardering van de trouwe ar beid van de vertrekkende leraar en zijn echtgenote. Op verzoek van ouderL W. Davidse werd beiden toegezongen Psalm 121:4. Afscheid ds Bloemkolk. Wegens vertrek naar Tree beek nam ds J. M. Bloemkolk, Geref. predikant te Gapinge Zondagmorgen afscheid van de Geref. Kerk te Vrouwen polder, aan welke gemeente door hem regelmatig hulpdien sten werden verleend sinds Oc tober 1944. Z.Eerw. had tot tekst gekozen 2 Cor. 13 13. Na de predikatie werden de gebruike lijke toespraken gehouden, waar na br. Janse namens kerkeraad en gemeente hem dank bracht voor alles wat door hem in deze moeilijke jaren was verricht en hem liet toezingen Ps 121 4. De toekomstige consulent ds Streef kerk te Veere sprak een per soonlijk wóórd. Zondagmiddag nam ds Bloem kolk afscheid van de Geref. te Gapinge. Z.Eerw. had ook hier tot tekst 2 Corr. 13: 13. Na de predikatie hield hij de ge bruikelijk toespraken, welke werden beantwoord door br. Jac. Wattel namens kerkeraad en gemeente, namens de classis door ds v. d. Berg van Sou burg en door burgemeester van Liere namens de burgelijke ge meente. Tenslotte sprak de con sulent ds van Wouwe van Se rooskerke. Kaderconferentie Evangelisch Lutherse Kerk te Bennekom. Vrijdag j.l. werd onder veel be langstelling op het Lutherse bui tencentrum te Bennekom de jaar lijkse kaderconferentie der Evan gelisch Lutherse kerk geopend door Prof. Dr W. J. Kooiman, die een rede hield over „Kerk en ker ken naar Lutherse belijdenis". Naar aanleiding van enkele re cente geschriften gaf hij een be schouwing over de oecumenische vragen in het licht van de Luther se confessie. Vrijdag is de con ferentie voortgezet met referaten van Ds J. P. van Heest en Dr C. Pel over de Luth. wereldconferen tie te Lund en van de heer K. Berveling over de jeugdconferen- tie te Oslo, terwijl Dr C. Riemers een inleiding hield over „Plaats Kantongerecht te Middelburg. Strafzitting. De verdachte J. H. A. B... wo nende te Goirle had met zijn per sonenauto bij een gevaarlijke wegkruising ter hoogte van de Biezelingsestraat te Kapelle een wielrijder aangereden. Verd. werd veroordeeld tot twee geldboeten ieder van f 25.subs. 10 d. h. voor elke boete. Wegens het fietsen over de sluisdeur van de kleine sluis te Kruiningen en het rijden zonder licht werd K. M. te Kruiningen veroordeeld tot twee geldboeten van f 5.en f 3.subs. 3 en 2 d. h. Hij had ook nog een valse naam opgegeven waarvoor hij werd beboet met f 10.subs. 5 d. h. Tot een vrij ernstige aanrijding was het gekomen tussen de vrachtauto van de verdachte A. P. V., chauffeur te Vlissingen en de personenauto van J. A. D-T. te Middelburg op de Koningsweg te Vlissingen. Ter zitting verklaarde verd. dat zijn voetrem ten tijde van de aanrijding had geweigerd; maar hij gaf toe dat de remmen nog maar kortgeleden in de ga rage waren nagezien, terwijl een remonderzoek na de aanrijding had uitgewezen, dat de remmen goed werkten. Hem werd een geldboete opge legd van f 20.— subs 10 d. h„ als mede werd hij veroordeeld tot 10 d. h. voorw. met een proef tijd van één jaar. Bij een gehouden remproef op de auto van H. v. d. B., chefmon teur te Vlissingen, bleek dat de handrem niet voldeed.De op geleg de geldboete bedroeg f 20.subs. 10 d. h. Wegens overtreding van de Ar beidswet werd A. J. d. P., slager te Middelburg veroordeeld tot twee geldboeten van ieder f25. subs. 10 d. h. voor elke boete. W. W., klein-landbouwer te 's-Heer Arendskerke had nagela ten een stuk aardappelland te bespuiten ter bestrijding van de coloradokever. Hij werd beboet met f 10.subs. 10 d. h. Om de voor de fruiteelt zo schadelijke vogels als kraaien en eksters te vangen had J. W. te Kapelle het middel van eierschal- len gevuld met phosphor aange wend. Verd. had voor het uitleg gen van deze giftige eieren geen verguning gevraagd en bekomen. Wel heel erg was, dat de eieren met vergif waren neergelegd op een plaats binnen het bereik van de huisdieren. Dit maakte enige honden van het dorp tot slacht offer. Straf: f25.b. s. 10 d. h. Het Hongaarse nieuwsbureau meldt, dat de Sowjet-regering aan Hongarije 46 Donau-schepen zal geven. Amsterdamse Effectenbeurs. ■Slot koersen op 8 Sept. 1947 'medegedeeld door: Incasso-Bank N.V. -Goes. De heer I. J. Herman te Mid delburg is benoemd tot bureel ambtenaar 2de klas in vaste V.K. L.K. 3—31/2 y Ned. '38 100% 1007» 3 Ned. 1937 991/.. 99% 21/2 Ned. N.W.S. 82 827,, 2% Spaarcert. 101'/i. 101% A.K.U. 184% 183% Bergh Jurgens 310 311 v. Berkel Patent 130% 13174 Calvé Delft 175% 181 Fokker 210 Gelder Zonen 152% 152% Unilever 305% 304% Ned. Ford 418 410 Ned. Kabelfabr. 321 315 Philips Gloeilampen 376% 375% Dordsche Olie 406% 408 Kon. Olie 423% 427 Amsterdam Rubber 142% 142% Bandar Rubber 99% 100% Deli-Bat.-Rubber 104% Oost Java Rubber 84 Serbadjadl 74% 74 Holl.-Amerika-Lijn 209% 210 J ava-China-J apanl. 150% 150% Kon. Ned. Boot m% 173% Ned. Scheepv. Unie 187% 188% Rotterd. Lloyd 158 161% St. Mij. Nederland 173 173% H.V.A. 229% 228% Java Cultuur 119 120 N.I.S.U. 123% 124 Vorstenlanden 61% 61 Deli Batavia Mij 129 130 Dell Maatschappij 150% 152 Muller Ie Serie 173 175% Amsterd. Bank 150 151% I Hpll. Bank Unie 186% 187% Incasso Bank 146% 147% Rotterd. Bank 154% 156% Burgerlijke Stand. KAPELLE. GeborenNeesje, d. v. D. J. v. d. Have en A. B. Wigman; Willemina, d. v. J. Tramper en W. v. 't Veer; Nlco- laas, z. v. J. de Regt en C. Dek ker; Adrlaan M. z. v. A. J. Ber men en J. J. Westveer; Tannetje S„ d. v. M. Slabbekoorn en W. S. Koets; Maria J., d. v. H. J. Bur ger en A. J. Daane; Marianne H. d. v. G. E. Barth en M. Geense; Marinus Adriaan, z. v. A. M. Ver hulst en M. E. Nieuwenhuijze; Janna Dlngena, d. v. D. Boei en J. Baas. Getrouwd: C. G. de Zwart, 26 j. te Vlissingen en C. M. Klooster man, 22 j.; C. van Overlóop, 24 j. en J. Franje, 24 j.; P. Paarde- kooper, 27 j. en J. F. van Vegten, 21 j.; P. Vos, 26 j. en C. J. van Zweden, 25 j.; J. M. Hulssoon, 25 j. en M. J. Kamerling, 23 j. te Waarde; P. J. de Bruijne, 29 j. en M. de Jager, 19 j. Overleden: te Middelburg Neel- tje W. Mieras, 34 j. echtg. van D. de Jonge; te Goes A. de Regt, 29 j. echtg. van P. Rottier. 's-HEER ARENDSKERKE. Ge boren: Jacoba, d. v. J. Wonder- gem en C. v. Liere; Klazina J., d v. C. M. Mulder en C. v. d. Guchte; Apolonia C., d. v. A. Vermue en A. Goense; Geertrui- da J., d. v. J. Koole en J. Wis- kerke; Cornelis, z. v. A. Moer dijk en E. Murre; Jacoba S., d.v J. de Kok en M. Louisse; Ma- chellina C., d. v. C. N. de Regt en M. Poelman; Leintje J„ d. v. J. Louwerse en L. de Jager; Ja cobus J., z. v. P. A. de Vos ett T. Wiskerke; Jan J„ z. v. J. v. d. Plasse en J. Wiskerke; Al- dert J., z. v. C. J. Barth en M. Bergwerff. Gehuwd: A. Janse, 26 j. en J. Polfliet, 26 j.; A. v. d. Linde, 29 j. en M. P. Philipse, 25 j.; H. Meerman, 24 j. en W. Imanse, 22 j.; W. den Boer, 23 j. en E. Witte, 23 j.; P. L. de Jonge, 25 .i. en J. Voet, 21 j.; C. Zuidweg, 27 j. en F. Bliek, 25 j. Overleden: L. Goense, 20 j J. Moerdijk, 56 j., echtg. van J. de Kok. WAARDE. Getrouwd: P. F. van Houte, 34 j. en C. M. de Ha mer, 34 j. OUDELANDE. Geboren: Adrl aan J. z. v. M. Mol en M. J. de Regt. Getrouwd: C. P. Mannl, 29 j. en J. G Mol, 20 j. WOLPHAARTSDIJK. Gebo ren: Catharina E., d. v. W. H. Ooms en M. P. van Gemert; Ma ria C., d. v. D. J. Lindenbergh en M. Sinke; Adriana M„ d. v. A. P. van Loo en W. C. Houte kamer. Overleden: J. Florijn, 74 j. Getrouwd: M. Bakkum, 34 j. en W. Hoogerwerf, 25 j.; A. Proos, 24 j. en E. van de Kreeke, 24 j.; A. van Damme, 39 j. en J. Boon, 31 j.; D. Reijnhout, 24 j. en J. Strijd, 23 j. HOEDEKENSKERKE. Gebo ren: Janneke, d. v. J. den Dek ker en S. den Dekker; Barbera J M., d. v. P. Franse en M. Moondert. Overleden: G. J. Broere, 71 j„ wednr. van E. J. Franse. TERNEUZEN. Geboren: Jean- nette, d. v. R. M. van den Berge en N. A. Butfer; Christiaan, z. v. H. Visser en M. de Witte; Johan na G. d. v. J. L. Muller en W. F. J. de Jager; Cornells P. z. v. C. J. Meertens en S. M. van der Hooft; Dingenus, z. v, J. Flret en T. de Pooter. Gehuwd: R. A. de Smet, 34 j. te Philippine en M. M. Taalman, 25 j.; F. J. Eijke, 27 j. en J. de Feijter, 21 j.; J. C. M. Maas, 30 j. te Bladel en G. C. de Smet, 26 j.; A. C. de Koeijer, 27 j. te Zaamslag en M. C. Klaassen, 22 j.; F. Buijze, 22 j. te Hoek en M. A. Riemens, 23 j. Overleden S. A. Harte, 54 j.; R. Schede, 72 j. wedn. van M. de Zeeuw. ST. MAARTENSDIJK. Gebo ren: Dirk F., z. v. A. J. van Riet en A. Hartog; Lena J., d. v. M. van den Hoek en J. G. Bijl; Wilhelmina M., d. v. J. P. den Engelsman en J. v. d. Boogaart; Engeltje, d. v. P. J- Bazen en J. L. Hage. Ondertrouwd: P. A. van As, 35 j. en A. C. op den Brouw, 29 j. Gehuwd: L. K. Boer, 23 j. en W. van Haaften, 22 j. Overleden: C. Fluijt, 89 j., we- duwnr. van K. van Oefelen; E. W. Zwagemaker, 32 j., vr. van P. Molenaar. ZIERIKZEE. Geboren: Hén- drika, d. v. W. G. Potappel en M. J. v. d. Doel; Tona J. W., d. v. L. Simmers en J. W. Flohil; Jacobus M„ z. v. J. Verwijs en J. den Boer. Gehuwd: J. M. Kloet Over- beeke, 30 j. en P. A. v. d. Bijl, 27 j. DOCR TOM EM JOOP SCHELTENS 65. In het hokje waar Ties en Thijs zitten, is het pikdonker. Thijs wil weer beginnen te hullen. „Toe, joh, huil nou niet asjeblieft, laten we liever eens kijken of we er uit kunnen komen". Een hele tijd zoeken ze. Maar nergens is een deurtje of een raampje, waar ze door kunnen. „Zeg, Thijs, ik vertrouw die Free niet. Wat moest ie hier? En wat had hij te maken met die schurken 66. ,,'t Leek wel een aardige vent; maar één keer is ie woest op me geweest. Ik was in 't voor onder, in 't hokje waar de knech ten slapen, 'k Wou daar ook es kijken. En Ineens kwam Free 't trapje af: „Er uit jij, je hebt hier niks te maken". Hij gaf me nog een schop ook De deur van het hokje gaat open. „Vlug er uit en hou je mond dicht!!"

Zeeuwsch Dagblad | 1947 | | pagina 3