llrovinii^É» Publicaties volop muziek.... jen (ie jongens in Indië0 niets LAATSTE BERICHTEN. Tf„r DE GROTE REIS vtJjfol, m 5^* Zeeuwse boer ontwerpt „Stro-sleper". De landbouwer B. Vogelaar te Anna Jacobapolder (St. Philips- land) heeft een apparaat ontwor pen, dat hij de stro-sleper heeft gedoopt en waarmee met behulp van twee paarden en een arbeider per uur een H.A. stro, datde combine op het land heeft achter gelaten, bjj elkaar kan worden gehaald. Het apparaat bestaat uit de boom van een 6-velds zig-zag- eg en de boom van een 3-velds- eg, met elkaar verbonden door dikke pongertouwen. EX-BURGEMEESTER VAN OOSTKAPELLE KOMT VOOR TRIBUNAAL. Woensdagmorgen 3 September a.s. zal voor het Tribunaal te Middelburg terecht staan de ex- burgemeester van Oostkapelle, H. v. d. Wel, die o.m. vendelvor- mingsleïder der W.A. is geweest, zich voor het Oostfront aanmeld de en veroorzaakte, dat enige "bewoners van Oostkapelle in een strafkamp terecht kwamen. RINGRIJDEN TE KAPELLE. In verband met het niet door gaan der feestelijkheden te Goes zal het ringrijden om het kam pioenschap van Zuid-Beveland Zaterdag 1.30 u. te Kapelle plaats vinden op het terrein van de vei ling. De Kapelse ringrijdersver eniging „In Galop" zal op deze dag haar jaarlijkse wedstrijd houden die om 9 uur des mor gens begint. Wederopbouw-V olkshuïsvesting in Zeeland. In ons blad -^an 18 Aug. j.l meldden we, dat in ue provincies Friesland, Gelaerlan-i, Utrecht en Zeeland provinciale directies van de wederopbouw en volkshuisves ting zijn opgericht, ontstaan door samenvoeging van de provinciale bureaux voor wederopbouw en de directies van de volkshuisves ting in die provincies. Teneinde, voor zover het Zee land betreft, elk misverstand te voorkomen, zij medegedeeld, dat voor onze provincie deze combina tie uitsluitend betrekking heeft op het Provinciaal Bureau voor de Wederopbouw, dat, zoals be kend,slechts de schadegebieden van de Bevelanden en O.-Z. Vlaan deren omvat, zware schadege bieden Walchf^en en W.-Z. Vlaan deren vormen zelfstandige bu reaux, die dit naar verwacht wordt, oo' zullen "jven. MIDDELBURG. Met ingang van a.s. Vrijdag zullen wij trachten, indien de be schikbare plaatsruimte het toe laat, een lijst te publiceren van de gc spilden voorwerpen ons ver strekt door de Middelburgse po litie. Wij maken onze lezers er op attent, dat vanaf heden, iedere Donderdag ook een dergelijke lijst ter inzage ligt op ons kan toor te Middelburg. Gevonden voorwerpen. Aan -t bureau van politie te Middelburg zijn de volgende voor- w-u-pen als gevonden gedeponeerd en terug te bekomen des Zater dagsavonds van 7.00 tot 8.00 uur: Verschillende Lips, huis- en rij- w ot sleutels, verschillende po :monnaies met en zonder in houd, dubbeltjesarmband, zilveren broche» rjze- gewicht van 5 kg; ijzeren gewicht van 1 kg, ijzeren litermaat, zakkam, rood zwem broekje, Bijbel, dames hand schoen, postzegel-album, blauw zwembroekje, bruine das, wollen want, tv/ee handdoeken, kinder- muts, haarstrik, ceintuur, zilve ren manchetknoop, zilver kettink je met hanger, jongensriem, leer boekje „Ons Nederland", speel goed schopje, dames vest met op- geborduurde tressen, doos poeder. De adressen van particulieren die gevonden voorwerpen in hun bezit hebben kan men vernemen op ons kantoor in de Korte Noordstraat. Concerten. Hedenavond, dat is dus Vrijdag avond te 8 uur geeft het Chr. Mu ziekcorps „Oefening na de Ar beid" een concert op de tent op het Molenwater. Zondagmorgen van 89 uur j brengen 7 ddelburgs Muziek corps en Middelburgs Man nenkoor, o.l.v. dhr Joh. H. Caro. gewijde muziek en zang ten ge- 1 hore op de Dam. Het programma voor Koninginnedag. De nationale feestdag op Maan dag a.s. zal te Middelburg staan in het teken van de N.I.W.LN. I Het programma ziet er als volgt uit: des morgens om 9.30 uur vindt een muzikale wandeling- plaats door het tamboers- en pij- perscorps „Juliana"; om 10.00 uur is er op de Markt een grote bij eenkomst, die door de burgemees ter zal worden geopend. Sprekers zijn voorts ds Don en ds Veld kamp, alsmede pastoor Snel. Een muziekcorps verleent assistentie j bij de massazang. i Voorafgegaan door de Signaal afdeling van „Achilles" vertrek ken om half twee van de Dam de deelnemers aan de sportwed strijden, die om twee uur op het gemeentelijk sportterreiu aan de Nadorstweg, dat deze dag weer voor het eerst in gebruik zal wor den genomen, beginnen. Tot kwart voor drie zijn er gymna- stiekwedstrjjden en direct, daarna vindt tot kwart voo* vier een korfbalwedstrijd plaats tussen een twaalftal van Swift en een Z.-Bevelands twaalftal. Om vier uur vangt de voetbal- wedstrgd tussen Middelburg en Scarborough aan. De baten van deze middag waarvan de organisatie bij de M.V. en A.V. „Middelburg" be rust komen ten goede aan de Zeeuwse N.I.W.I.N. Hierna vindt om 7 uur een rondwandeling door het muziek corps „O.N.D.A." plaats vanaf de Griffioenbrug. Des avonds vindt zoals reeds gemeld, een concert op de Markt plaats en daarna een fakkelop tocht door de stad. Daarna zal op de Markt een filmvoorstelling onder auspiciën van de N.I.W.I.N. worden gegeven. Er zal deze dag een grote huis- en straatcollecte worden gehou den voor de jongens In Indië. Een cantlnewagen van U.V.V. zal door de stad rijden voor de verkoop van cakes enz., eveneens ten bate van de N.I.W.I.N, Zaterdagmiddag- 30 Augus tus wordt in Goes een huis- aan-huis-collecte gehouden voor het beschikbaar stellen van radio's voor onze jongens in Indië. Deze collecte bevelen wij ten zeerste bij U aan Geeft met milde hand Dit geld wordt zeer goed besteed. VLISSINGEN. Geen muzikale wandelingen. Het Bestuur van de Bond van Buurtvereen. „Oranje en Vlis- singen" deelt ons mede, dat m verband met het verzoek van de Regering, om op de verjaar dag van H. M. de Koningin slechts eenvoudige1 feesten te houden, de muzikale wandelin gen van „Ons Genoegen" op Za terdagavond en die van „St. Caeeilia" op Maandagavond niet zullen doorgaan. WEMELDINGE. Geen feestviering op Koninginnedag. Maandagavond vergaderde de Oranjever. onder voorzitterschap van dhr P. J. J. Dekker in het café van de Gez. Korstanje alhier. Na de verslagen van secretaris en penningmeester vond de be stuursverkiezing plaats, waarbij de aftredenden de Glerum en W. H. v. Moort werden herkozen. In de vacature, ontstaan door het vertrek van dhr van Rijswijk, werd gekozen dhr Jac. Burger Fz. In verband met de boodschap van H.M. de Koningin zal er geen feestviering plaats vinden. De ENORME BRAND IN NATUUR RESERVAAT „DE C'AMPINA". Gistermiddag is een enorme brand uitgebroken in de bos- en heidecomplexen van het bekende natuurreservaat „De Campina" bij Boxtel, eigendom van de Ne derlandse vereniging tot behoud van natuurmonumenten. Een felle wind wakkerde de vlammen weldra tot een zee aan en de rookontwikkeling was dus danig, dat men de rook uren ver en zeker tot op 15 kilometer af stand kon zien. Uit de kazerne „St. Margriet" te Vught werden drie compag- i nies soldaten van het 3e regiment infanterie met houwelen en spa- den op vrachtauto's aangevoerd om de brandweren te assisteren. I De zware motorspuiten, die van alle kanten kwamen opda- gen moesten buiten werking blij ven wegens volslagen gebrek aan water. Verschillende vennen zijn totaal uitgedroogd en de andere bevatten te weinig water of zijn niet te bereiken. De brand woedde gisteravond j over een afstand' van circa 7 km. bij een gemiddelde breedte van 4 km. De militaire autoriteiten hebben op het ogenblik bren-gun- carriers ingezet om door de bran- dende bossen voor het vuur uit brandgangen vrij te maken. De tot nu toe verbrande ge bieden bevatten voornamelijk jong opgaand hout en heide. De totale oppervlakte daarvan is omstreeks 4 bij 7 km. Uit Breda en Tilburg zijn nog 400 militairen aangevoerd plus af delingen stoottroepen uit 's-Her- togenbosch, waar nog 300 solda ten in reserve wordt gehouden. Dit is de grootste natuurbrand, die de laatste jaren in Brabant heeft gewoed. GRIEKSE REGERING GEVORMD. Reuter meldt, dat de „voorma- ligo Griekse regering onder De metrius Maximos en met mede werking van zeven partijleiders, opnieuw gevormd is". AUSTRALIË IN COMMISSIE VAN DRIE? Het is zeer waarschijnlijk, dat Australië door de republiek zal worden gekozen om zitting te nemen in de commissie van drie, welke volgens het Amerikaanse voorstel ter bemiddeling tussen Nederland en de republiek zou ge vormd kunnen worden. De repu- kilkeinse radio spreekt van drie landen, welke hiervoor in aan merking komen, n.l. Australië, Polen en Syrië. ONLUSTEN IN DE PENDSJAAB NEMEN TOE. Volgens een communiqué van de grensstrijdkrachten is de toe stand in beide gebieden van de Pendsjaab nog slechter geworden. Vooral onder de groepen van de vluchtelingen werden verliezen geleden Het aantal treinoverval- len, waarbij vroiiwen en kinderen vermoord werden, neemt toe. DAKOTA VERONGELUKT. Een Dakota-toestel van de R. A. F. is nabij Margate (Kent) verongelukt, terwijl het rondcir kelde om te dalen op het vlieg veld van de R.A.F. te Manston. De inzittenden, de piloot en de navigator, zijn uit het vliegtuig gevallen en gedood. tractatie van kinderen moest we gens schaarste vervallen. De voorz. hoopte dat 1948 het jubileumjaar betere vooruitzich ten biedt, dan tot op heden het geval is. BORSSELE. De knecht van de landbouwer v. L. trof het ongeluk in een cul tivator terecht te komen, waar door hij zwaar aan het hoofd ge wond werd. Hoogstwaarschijnlijk een ernstige schedelfractuur. De ontboden geneesheer deed hem dl reet per Rode Kruis-auto naar het ziekenhuis vervoeren. KRABBE.VDMKE. Geen feestelijkheden. In verband met de zeer ernsti ge politieke en militaire situatie in Indië, heeft het bestuur van de Oranjevereniging alhier, besloten ter gelegenheid van de verjaar dag van H.M. de Koningin, geen feestelijkheden te moeten organi seren. In verband met de verjaar dag van H. M, de Koningin zal op Maandag 1 Sept. a.s. 't Post en Telegraafkantoor alhier roof de postdienst gesloten zijn en voor de telegraaf- en telefoon dienst geopend zijn van 8—9 uur voorm. Ook zullen op die dag geen be stellingen worden uitgevoerd. Fruit naar internationale tentoonstellingen. Woensdag is via de veiling van verschillende fruittelers een zen ding fruit verzonden naar de internationale tentoonstelling te Praag. Verleden week werd voor het zelfde doel een zending verzon den naar Stockholm. Na enige jaren van zwijgen, aangezien de bezetters ze hadden weggehaald, konden Zondagmor gen de klokken van de Ned. H. kerk alhier weer worden geluid KOUDEKERKE. Ter gelegenheid van de ver jaardag van H.M. de Koningin zal de Harmonie „Voorwaarts" o.l.v. J. Laroes en de Zangver. „Zang- lust" o.l.v. M. P. Ventevogel, Maandagavond 8 uur een concert geven op de muziektent op het Dorpsplein. WHSTKAPELLE. Aa n besteding. Dinsdag vond op het gemeente huis in opdracht van het College van Algem. commissarissen en 't gemeentebestuur de aanbesteding plaats van 13 woningen. De in schrijvers waren: De Ver. Westkapelse Aanne mers f 207.181.V. d. Wijk. Bu- walda en Schaap te Heerenveen f 208.-800.Van Gorsel te Seher- penisse f210.200.Van Luik te Vllssingen f 222.000.N.V. Fok- kens te Arnhem f 238.965.De Boer-Volkert f 245.500. De begroting was f 205.500. DOMBURG. Ingevolge de wens van H. M. de Koningin heeft het bestuur van de Oranjeveren, besloten de feestelijkheden op 1 Sept. a.s. te beperken tot een tracta tie van de schoolkinderen, een concert op de tent en een film voorstelling van de Koninklijke familie. LEWEDORP. Auto in botsing met Jubileumbank. Terwijl Woensdagavond uit de bus van de N.V. Stoomtram Wal cheren omstreeks- 9.30 uur een passagier stapte en de weg wou over steken, kwam met flinke vaart eveneens uit de richting Middelburg een luxe auto afkom stig uit Utrecht. De autobestuurder remde zo krachtig dat hjj de macht over het stuur verloor, met het gevolg dat hij met zijn auto tegen de Jubileumbank botste, waardoor deze geheel werd vernield. Op deze bank hadden enkele dames plaats genomen, die de auto zagen aankomen en weg vluchtten. De auto werd licht beschadigd. Persoonlijke ongelukken deden zich niet voor. BRUINISSE. 4500 tonnen mossels verzonden In de week van 18 tot 23 Aug. kon de mosselverzending zich behoorlijk handhaven. Er wer den ongeveer 4500 tonnen ver zonden, grotendeels bestemd voor België, terwijl ook de in- leggerijen nog steeds goede af nemers zijn. Rechtstreeks naar België gingen circa 450 tonnen mosselen. Aanbesteding. De bouw van 3 woningen te weten een voor dhr N. J. Rein- houd, een voor dhr M. Padmos en een woning annex bakkerij en winkel voor dhr R. Hirdes werd dezer dagen aanbesteed. De uitslag was: Voor de woning van dhr Rein- houdt: Van Luin en Tienhoven, Utrecht, voor f 14.800; N.V. Colpa, Hillegersberg, voor f 14.600. Voor de woning van dhr Pad mos: Van Luin en Tienhoven, Utrecht, f 17.084; N.V. Colpa, Hillegersberg, f 17.000. Voor de bakkerij van dhr Hir des: Van Luijn en Tienhoven, Utrecht, f 28.882; N.V. Colpa, Hillegersberg, f 29.800. Gunning aangehouden. Maandagavond te 7.30 u. zal de muziekvereniging „Excel sior" te Kloetinge een concert geven van Vaderlandse liederen op het Marktplein. De heer F. J. Janssens, bestel ler der P.T.T. te Ovezande, is in gelijke functie te Goes be noemd. Tot onderwijzeres aan de Chr. school te Ovezande is met in gang van 1 Sept. a.s. mej. M. H. de Dreu te Goes benoemd. Maandagavond werd in een buitengewone vergadering van de Coöp. Boerenleenbank te Wemeldinge besloten de heer J. Oele, bestuurslid, ontslag te ver lenen als zodanig. In onderhandse aanbesteding is aan de Verenigde Westkapel se Aannemers gegund de bouw van 6 panden gelegen in de Zuidstraat te Westkapelle. Ar chitect is dhr Briët. Het echtpaar L. Goulooze, H. GouloozeGoulooze te Colijns- plaat vierde Dinsdag zijn 50- jarig huwelijksfeest. De buurt vereniging had voor de ver siering gezorgd. Woensdag j.l. maakte het Chr. Kinderkoor van de Oostdijk een uitstapje naar Tilburg en om- Tuchtrechter voor de Prijzen. Woensdagmiddag hield de Tucht rechter voor de Prijzen, mr J. D. Vink, een zitting in het gebouw van het Kantongerecht te Mid delburg. Als eersten verschenen de Vlis- singse aannemers G. J. de M. en J. de K„ die voor het verrichten van werkzaamheden een te hoog bedrag in rekening gebracht had den. De beëedigde taxateur noem de het bedrag niet abnormaal hoog i.v.m. gelopen risico's. Een boete van f 50 werd de aanne mers opgelegd. Voor de prijs van f15.000 had P. J. M. te Deurne een autobus gekocht van J. de B. te Wemel dinge, voor het vervoer van plri- iipsarbeiders. Dit geschiedde zon der vergunning van de R.V.I. Koper en verkoper kregen eik een boete van f 15. Op de Markt te Middelburg had mej. J. W. te Middelburg een damesslipover gekocht voor 112.50. Zij had n.l. de officiële prijs van f 9.90 betaald en de rest voor* de punten. Zij krijgt de slipover terug, maar moet haar overtreding met f 20 boeten. Op 18 Maart had zekere L. uit Breda gegeten, in het koffie huis van L. C. de V. te Krabben dijke. Onder protest had hij f3.50 betaald voor een maaltijd. De V., die zich L. niet kon herinneren, verklaarde, dat hij slechts f 1.75 zou hebben ge vraagd. Hij moet f 75 betalen. Wegens verkoop van slopen te gen te hoge prijs (f2.13), het geen bij vergissing was geschied, werd J. v. O. te Goes veroordeeld tot f 10. Dit bedrag moest ook P. J. M. S. te Goes betalen, om dat hij door een vergissing van zijn typiste, die verkeerd factu reerde, f 2.13 inplaats van f 1.13 per sloop berekende. Geheel te goeder trouw had P. F. uit Goes slopen voor f2.67 verkocht; hem werd geen boete opgelegd. Uitsluitend voor het stallen van zijn melkwagen huurde J. v. E. te Kloetinge een schuur al daar tegen f3.50 per week van J. J. W. te 's-H. Arendskerke, die zelf deze schuur huurde voor f 2.50 per week, maar daarbij de kosten van gas, water en elec- trisch licht moest betalen. De zaak werd uitgesteld tot het ho ren van een getuige. M. D. P. en M. O. te Goes hadden zeer slechte vergrotin gen van foto's aan het publiek verkocht voor f 22.50 en f 25.■- De uiterste prijs mocht volgens een bonafide fotograaf niet ho ger dan f18.— zijn. Het glas voor de foto's was van broei- ramen afkomstig. P. verklaarde in opdracht van een firma te hebben verkocht, die hem ver teld had, dat de Prjjsbeheersing met deze zaak niets te maken had. Beide personen werden ver oordeeld tot een boete van elk f30.—. Bij verstek werd een boete van f 100.opgelegd aan de N.V. St. tr. W. te Middelburg wegens het op 8 April j.l. geconstateerde feit dat het voor het traject Middel- burg-Veere berekende tarief van f 0.35 vijf cent boven de toege stane prijs lag. wens; 8 J. Walhout. Over het afgelopen vliegsei- zoen met jonge duiven werd J. Duijnkerke kampioen. Wedvlucht. De postduivenvereniging „De Reisduif" te St. Philipsland hield op 23 Aug. een wedvlucht vanaf Noyon (Afstand 242 K.M.). De eerste duif kwam 13-54-52 aan. De prijzen waren. 1 L. Verey; 2 en 9 J. Geense; 3 en 12 H. Hage; 4 J. C. Ver wijs; 5 W. van Dammele; 6 en 8 P. Reingoud; 7, 10, 11 en 13 J. Geense. se Wijnpeer 10, Petite Margue rite 10, Perzikpeer 1117, Pre sident Roosevelt 10, alles p. kg. Pruimen: Jefferson 4891, Belle de Louvain 2779, Kirke's 2184, Reine Claude d'Althan 1388, Reine Claude Verte 71, Reine Victoria 767, Rode Eierpruim 944, Monarch 46 j 78, Burbank Giant 49, Abrikoos- pruim 1627, Tonneboers 19, Cataloni 1536, alles per kg. Diversen Blauwe Druiven 1.09 1.29, Bramen 1,212,07, Dubb. Princ. z. dr. 83, Aardappelen 8 'A, Uien 14, Tomaten 10, al les per kg.; Asters 9 ct. per bos. die een afzonderlijk te verwarmen woninggedeelte ter bewoning heb ben gehuurd. De formulieren dienen in het tijdvak van 8 tot 11 September door de verhuurder ten behoeve van zijn huurder(s) te worden In gediend bij het lottet „Voorlich ting". SPHFFPVt iffTRPRTCHTrv 1 KRABBENDIJKE. Veiling van SCHEEP VAARTBERICHTEN. 27 Aua. Ellison Orange 44—56, 27 Aug.: Aangekomen te Vlis singen. m.s. Westlaan van Har wich. Van Vlissingen vertrok ken: m.s. Heemskerk naar Christiaansand: ms Westlaan naar zee. m_s. Fiat naar Ipswich. Gepass. naar Antwerpen: m.s. Constant uit zee. Gepass. van Antwerpen: m.s. Oleum naar Londen; m.s. Friso naar New port; m.s. Hoogland naar Blyth. 28 Aug.: Te Vlissingen aange komen: m.s. Jacoba van Ips wich. Gepass. naar Antwerpen: m.s. Lekhaven van R'dam. Ge pass. van Antwerpen: m.s. Eland naar Strood; m.s. Arbo naar Aalborg; m.s. Omlandia naar R'dam; m.s. Sambre naar R'dam. Veilingsberichten. Distributiedienst 's-Heer Arendskerlüe. Iinlichtingen rijwielbanden. Degenen, die mondeling of schriftelijk inlichtingen hebben gevraagd over een eventuele na- uitreiking van inschrjjvingsbewij- zen voor rijwielbanden kunnen zich thans persoonlijk voor nade- - re Inlichtingen wenden tot het la™"!!™! C,rCsl'S t t kringkantoor of de agentschap- 44, James Grieve 3851, Jacq Lebel 1015. Mank's Codlin 35 43, Triomphe de Vienne 35 48, Br. d'Amanlis 3236, Pit- maston Duchesse 1622, Clapps Favorite 2842, Juttepeer 21 3b, Reine Victoria 4059, Reine Claude Violet 65, Kirke's 71, Jef ferson 5065, Frankenthaler 1,28, Dubb. Sperciebonen 60, alles per kg. TRIBUNAAL TE GOES. Uitspraken van Donderdag. Het Tribunaal te Goes deed Donderdag uitspraak in de vol gende twee zaken: J. J. Lambregtse, chauffeur, 27 j. te Oostburg, verbeurdverklaring van f 12.700 en ontz. rechten. Vervallen werd verklaard de beschuldiging tegen de 44-jarige E. F. de Block te Hulst. Amsterdamsche Effectenbeurs. Slotkoersen op 28 Augustus medegedeeld door: Incasso-Bank N.V. - Goes. 3-3(4% Ned. 1938 100% IOO7* 3-314% Nederl. 1937 99% 997.. 3% Nederland 1937 997» 997* 3% Dollarl. 1947 101 1017» 2(4 Nederl. N.W.S. 82'/,, 82% 2% Spaarcert. 101% 1017,. 3% Indië 1937 96% 96% A.K.U. 181% 179 Bergh Jurgens 299 300% v. Berkel Patent 130% 130% Calvé Delft 173 172% Centrale Suiker 198 202 Fokker 207% 205% Gelder Zonen 152% 150 Kon. Hoogovens 168% 168% Philips Gloell. 372 370% Billiton He rubr. 349 353 Kon. Olie 417% 417% Amsterdam Rubber 142% 140% Bandar Rubber 99% 96% Deü-Batavla-Rubber 101% Holl.-Amerikalijn 205 203 J ava-Chlna-J apanl. 146% 144% Kon. Ned. Boot 160% 160% Ned. Scheepv. Unie 183% 183 Rotterd. Lloyd. 169% 167% Stv. Mij Nederland 166% 166 H.V.A. 228 225 Java Cultuur 121 117 N.I.S.U. 124 121% Vorstenlanden 63% 63 De li-Maatschappij 151% 149 Senembah 134% 132% Muller Ie Serie 174 174% Amsterd. Bank 147 146% Holl.-Bank-Unie 185% 185 Incasso Bank 145 145 Rotterd. Bank 152% 152 Twentsche Bank 162 X 162 - J. Duinkerke kampioen. De postduivenvereniging „De Scheldevliegers" te Borssele hield een wedvlucht met jonge duiven uit Noyon (Fr.). Uitslag: 1, 6, 7 N. Meulenberg; 2, 3, 4, 9, 10 J. Duijnkerke; 5 C. J. Bou- MIDDELBURG. Veiling van 27 Aug. Groenten: Andijvie 318, Stoksnijbonen 1,031,19, Stok- princessen 1,201,30, Stamprin- cessen 611,15, Pronkbonen 21 48, Kroten 1822, Rodekool 2227, Savoyekool 2334, Pos telein 1038, Uien 218, alles per kg.; Bloemkool II 17, idem III 46, Platglaskomk. I 421, iaem II 8—17, idem III 11—15, Natuursla II 10, alles p. stuk; Peen 624 per bos. Kasperzik 14-19 per stuk. Druiven: Frankenthaler 1,42 1.66. Tomaten (natuur) 1619, alles per stuk. Meloenen: Suiker 2364, An- nanas 2569, Net 2224, alles per stuk. Appels: Transp. de Cronsel 12—39, Manks Codlin 13—28,, Ellerson Oranje 1931, Jac. Lebel 1019, alles per xg. Peren: Triumph de Vienne 43 53, William Duchesse 1730, Br. d'Amanlis 2042, Herfst Bergamot 2126, Souvenir de Congres 2032, Br. de Mierode 2027, Seigneur d'Esperen 32 44, Jutten 1426, alles p. kg. Pruimen: Reine Victoria 34 82, Kirkes 7581, beiden p. kg. Aardappelen: Blauwe Eigen heimers 6,206,60, Eerstelingen 5.70, Koopmans blauwe 7.40 7.80, Gele Eigenheimers 5,30 7,00, alles per 100 k-g. GOES. Veiling van 27 Aug. Pruimen: Reine Victoria 15 65, Jefferson 2774, Reine Claude d'Althan 1074, alles p. 100 kg. Peren: Clapps Favorite 23 45, Jutten 1741, Br. d'Aman lis 1735, Br. de Merode 12 18.30, Triumph de Vienne 21 49.10, Calleboutspeer 16—18, al les per 100 kg. Appels: Manks Codlin 11— 44, Transp. de Cronsel 1041, Ellisons Oranje 1944, Codlin Keswick 713, Jacq. Lebel 10 16, alles per 100 kg. Diversen: Blauwe Druiven 154 158 per 100 kg.; Meloenen 30 80 per 100 stuks. Groenten: Aardappelen 7 8.50, Rodekool 1621, Savoye kool 2329, dubb. Princessebo nen 6394, Peen afw. 6, Augur ken 271, Uien 1214, Poste lein 1516, Tomaten 1622, Pronkbonen afw. 17, Stokprin- cessebonen 110116, alles per 100 kg.; Wortelen 1726 per 100 bos; Komkommers IA 14, id. I 13—15, id. II 8—12, id. Ill 410, alles per 100 stuks. KAPELLE. Veiling van 27 Augustus. Appelen: James Grieve 31 47, Ellison's Orange 1255, Transparente de Croncel 934, Manks Codlin 1935, Zigeune rin 3244, Keswick 714, Ear ly Victoria 513, Jacq. Lebel 814, Signe Tillish 916, Nel son's Glorie 921, Zomerprin- ces 13, Constatijn de Grote 6 8, Zoete Kroon 9'A, Zoete Rib- beling 1431, Gansebout 810, Udoappels 6>411, Zoete Ap pels 5, Reinette d'Automne 12, Clasieappels 5147, alles p. kg. Peren: Clapps Favourite 22 39, Dr Jules Guyot 27, Br. d'Amanlis 1531, Br. de Me rode 1223, Trfiumph de Vien ne 2754, Marguerite Marillat 1738, Juttenpeer 1261, Wil liams Duchesse 1347, Seigneur d'Esperen 1439, Callebouts peer 1418, Bon Chretien Wil liam 625, Belle d'Epin 1319, Franse Wijnpeer 1825, Spaan- Unica bonkaarten lie en 12e periode 1947, Tabaks- en Versna peringen- en Gecombineerde kaarten. De Directeur van de Distrlbu- tiekrirMiddelburg maakt be kend dat te Middelburg de uitrei king van bovenstaande bonkaar ten zal geschieden in het tijdvak van 2 t.m. 8 September a.s. vol gens onderstaand schema: Dinsdag 2 September letters A, B en C; Woensdag 3 September letters D, E, F, G en H; Donder dag 4 September letters I, J, K en L; Vrijdag 5 September letters M, N, O, P enQ; Zaterdag 6 Sep tember letters R en S; Maandag 8 September letters T, U, V, W, X, Y en Z; Dinsdag 9 September zelfverzorgers. De uitreiking zal geschieden ln de Bogaardzaal, welke dagelijks geopend zal zijn van 9.1511.45 en van 13.4516 uur. Zaterdag 6 September alleen van 9.15 11.45 uur. Zelfverzorgers worden zoveel mogelijk persoonlijk opgeroepen. Mede te brengen stamkaarten met de geldige bonkaarten. De na-uitreiking zal op een nader te bepalen datum geschieden. Sluiting bureaux der gemeente op 1 Septemeber a-s. Burgemeester en Wethouders van Vlissingen; brengen ter algemene kennis, dat ter gelegenheid van de ver jaardag van H.M. de Koningin pen. Distributiedienst Krabbendjjke. Aanvragen voor werkkleding. Bedrijven met 10 of meer werk- kledingdragende arbeiders die ln Mei verzuimd hebben om collec tieve aanvragen voor werkkleding in te dienen, worden hiertoe als nog in de gelegenheid gesteld tot uiterlijk 6 September a.s. Tot die datum kunnen degenen die een zelfstandig beroep uit oefenen, of werkzaam zijn ln be drijven met minder dan 10 arbei ders, voor zover ze van de in Juni daartoe geboden gelegenheid geen gebruik hebben gemaakt een indi viduele aanvraag voor werkkle ding Indienen. Nadere inlichtin gen, betreffende de voor werkkle ding in aanmerking komende be roepen, zijn te verkrijgen op het kringkantoor of de plaatselijke agentschappen, waar ook de for mulieren afgehaald en Ingediend kunnen worden. Sluiting kringkantoor en agentschappen. Op 1 September a.s. zal het kringkantoor en de plaatselijke agentschappen voor het publiek gesloten zijn. In verband hiermee moeten de slagers inplaats van Maandag hun consumentenbon nen inleveren op Dinsdag 2 Sep tember van 2 tot 3 uur te Krab- bendijke. De detaillisten van Krabbendijke moeten inleveren op Vrijdag 5 September van 2 tot 4.30 uur te Krabbendijke. Uitreiking waardemateriaal t« Hansweert. Vanaf 1 September zal door de Reizend ambtenaar te Hansweert wekelijks zitting gehouden wor den voor uitreiking van waarde materiaal op Woensdag van 2 tot 4 uur. Op Zaterdag van 9 tot 11.30 uur wordt alleen zitting ge houden voor het verstrekken van inlichtingen formulieren enz. Di-rtibutiekring Zierikzee. Wijziging jsuren in verband met viering Koninginnefeest op 1 September 1947. De Directeur van de Distribu tiedienst Zierikzee maakt bekend, dat in verband met de viering der Nederlanden, de bureaux van van Koninginnedag op 1 Septem alle openbare instellingen der ge meente op Maandag 1 Sept. a.s. voor het publiek gesloten zullen zijn, zulks met uitzondering van het kantoor van de Burgerüjke stand, weik kantoor voor 't doen ber 1947, in de week van 1 tot en met 6 September de volgende wijziging in de zittlngstijden zijn aangebracht. Voorlichting en Centrale Kas: Oosterlandv Woensdag 3 Septem- van aangiften van geboorten of ber van l_± uur. ouwerkerk, overlijden op die dag zal zijn ge- I Dinsdag 2 September van 2—3.30 opend van des voormiddags 9— uur. Brouwershaven Dinsdag 2 September ven 2.304 uur; 9.30 uur, indien ingevolge de verordening de noodzakelijkheid daartoe door de belanghebbende des daags tevoren aan de ambte naar van de Burgerlijke Stand wordt aangetoond. Tapverbod 1 September 1947. Donderdag 4 September van 9— 12.30 uur; Benesse, Donderdag 4 September van 1.304 uur. Kerkwerve, Zaterdag 6 Septem ber van 910 uur. Afdeling Handel; Sint Philips land, Dinsdag 2 September van 102 uur; Bruinigse, Woensdag 3 September van 912 uur; Nieu- de in artikel 124 der Algemene Politieverordening maakt de bur gemeester der gemeente Vlissin gen bekend, dat de verjaardag van H. M. de Koningin zal wor den gevierd op 1 September 1947. Aanvang lessen Gem. Middelbare Handelsavondschool. Burgemeester en Wethouders van Vlissingen brengen ter ken nis van belanghebbenden, dat de lessen der Gem. Middelb. Han deisavondschool aanvangen op Dinsdag 2 September a.s. 18.30 u. in het schoolgebouw aan de Bou wen Ewoutslraat. Nieuwe leerlingen kunnen zich dan alsnog opgeven of ten huize van de directeur, dhr A. Mets, Koudek. weg no. 128, van 27 tm. 29 Aug. a.s., tussen 19 en 20 uur. Leerlingen met MULO-diploma of gelijke schoolontwikkeling worden zonder examen in de 4e klasse geplaatst. Het einddiploma geeft vrijstel ling van het middenstandsdiplo ma; opleiding voor typen en ste nografie. Distributiedienst Goes. Aanvragen van brandstoffen voor kamerhuurders. Van 1 tot en met 6 September a.s. zijn ten distributiekantore, Ravelijn de Groene Jager 2a, aan vraagformulieren MD 323-16 ver krijgbaar voor het aanvragen van brandstoffen voor kamerhuurders De inlevering voor slagers vindt plaats te Haamstede op Dinsdag 2 September 1947 van 9.302 uur. Wat brengt de radio? Zaterdag 30 Augustus. HILVERSUM I (301.5 M.)t 8.00 Nieuws; 8.15 Pluk de dag; 9.00 Concert; 10.15 Morgenklan ken; 11.00 De zonnebloem; 11.45 Orgelconcert; 12.03 Orkest; 12.18 Lunchconcert; 13.00 Ned. Strijd krachten; 16.00 Orkest; 16.30 Het Gregoriaans; 18.30 Nieuws; 19.20 Septet; 20.00 Nieuws; 20.12 De gewone man; 20.30 Lichtba ken; 21.00 Tombola; 21.30 Sere nade; 22.00 Orkest; 23.00 Nieuws; 23.15 Philh. orkest. HILVERSUM II (415 M.): 8.19 Orgelspel; 9.35 Gram.; 10.00 Morgenwijding; 10.50 Donkozak- kenkoor; 11.00 Voor continube drijven; 12.00 Harmoniemuziek; 12.33 Metropole orkest; 13.00 Nieuws; 13.20 Metropole orkest; 13.45 Zang en orkest; 14.15 Ka merorkest; 16.15 Accordeon orkest; 18 00 Nieuws; 18.30 Om en nabij de 20; 20.15 En nu oké; 22.00 Hoorspel; 22.30 En semble; 23.00 Nieuws; 23.15 Or kestconcert. DOOR TON EN JOOP SCHELT ENS 55. De jongens zien Free strui kelen. Hij vait, en blijft liggen... Het lijkt wel of de harten van de jongens stil staan, zo zijn ie geschrokken. Ze kunnen niets zeggen. De twee mannen lopen naar Free toe. Dan gaat de deur van heb huisje open. Er komt een man uit en loopt naar de twee andere mannen toe. Met zijn drieën staan ze om de jongen heen, die daar op de grond ligt. Dan dragen ze hem naar het huisje. 56. Dan is het weer stil... De jongens durven weer praten. „Ze hebben Free doodgescho- ten", zegt Thijs, bevend van angst. „J-jaen die mannen, dat zijn vast en zeker Janus en Pie- ter „Zeg zullen we teruggaan naar de schipper?" Ze staan op en gaan terug. Maar dat de deur van het huisje weer opengaat, merken ze niet.

Zeeuwsch Dagblad | 1947 | | pagina 3