Firma iac. de Groot Zoon Uit de oude doos. J. C. B. SIMONS, Arts, „Walchertje en de Weerwolf". KINDERWAGENS Autoreizen CHEMISCH REINIGEN Fruitkwekersknecht DE GROTE REISVAN5 Van Woensdag t.m. Maandag afwezig. No. 207. TYPISTE Depot Palthe, TELEFONISCH AAKGESLOTEN 282 (K 1198) J.J.GOETHEER Telefonisch aangesloten G. REMIJNSE, Uaccuttie! Van 9 tot en met 16 Augustus gaan wij rusten. Nieuwste modellen uit voorraad of korte levertijd. BOSCNMAN, Koevoetstraat, Bergen op Zoom Herenpolshorloge. Gebrs. Blanker mooie Biggen Hengstveulen. Jonge Postduiven Huwelijk een Bovenwoning Zuivere wollen Gordijn-, Meubel- en Kelimstoffen uit voorraad leverbaar. DEZE WEEK SPECIALE PRIJZEN! Speciaalzaak voor Zeeland. WONING-INRICHTING een Motor-Carrier Timmerman of Halfwas en een Opperman. NOORD-BEVELAND. D# groep van Noord-Beveland die onder leiding van de heer I. Ljgthart Schenk een bezoek gebracht heeft aan de Engelse stad Bridgend, is Donderdag avond vermoeid doch enthousiast over de prachtige tocht terugge keerd. Het bijzonder mooie- weer, de gastvrijheid van de Engelsen en het prachtige berglandschap van Zuid-Wales, hebben deze tocht tot een ongekend succes gemaakt. Zelfs woei vanaf de County Hall in Cardiff, waarin een receptie met „tea" ter hun ner ere gegeven werd, de Neder landse vlag. De tocht werd ge maakt onder auspiciën van de World Friendship Association. Het elftal gevormd uit de Noord-Bevelanders tijdens hun verblijf in Bridgend, Zuid-Wales, en aangevuld met 2 Poolse voet ballers, verloor het tegen de Bridgendse groep met 5—0. WISSENKERKE. Zaterdag werd door het muziek gezelschap „Apollo" alhier in sa menwerking met het gemengde koor „Zang en Vriendschap", de gymnastiekvereniging „Volhar ding" en de landelijke Rijverenl- ging een geslaagde uitvoering ge geven in het bos „Sorgwijck". In zijn openingswoord wees de bur gemeester, de heer vander Maas, er op dat het doel van deze mid dag, n.l. versterking zoeken voor de zo sombere kasmiddelen van „Apollo" een minder mooi licht op de zaak wierp, doch h(j hoopte dat deze middag er toe mocht bij dragen de liefde voor „Apollo" aan te wakkeren. In het hierna afgewerkte pro gramma gaven de verschillende veren, blijk van hun respectieve lijke stof goed meester' te zijn en mochten telkens een dankbaar applaus van het talrijke publiek in ontvangst nemen. Des avonds gaf „Apollo" nog een concert op de muziektent waarvoor bijzonder veel belang stelling bestond. De opbrengst van deze dag bedroeg f370. BRUINISSE. De mosselverzending, die Amsterdamse Effectenbeurs. Slotkoersen op 11 Aug. 1947 medegedeeld door: Incasso-Bank N.V. Goes. V.K. L.K. 3—3(4 Ned. '38 100-/,, 100=/,, 33% Ned. '47 99%, 99 3 Ned. 1937 99»/,, 99"/,,' 3 Dollarlening '47 100»/,, 100"/« 2(4 Ned. N.W.S. 82% 82% 2% Spaarcert. 101% 101% 3 Indië 1937 95(4 96 A.K.U. 193 Bergh en Jurgens 299 300 Fokker 216 210 Gelder Zonen 143 144 Philips Gloeilampen 367(4 370(4 Billiton ne rubr. 353 353 Dordsche Olie 394 396 Kon. Olie 410% 412% Amsterdam Rubber 147(4 146(4 Deli-Bat.-Rubber 110 109 Oost-Java-Rubber 89 87 Serbadjadi 79% 79 Holl.-Amerika-lijn 200% 201(4 Java-China-Japanl. 147(4 147 Kon. Ned. Boot 163% 163 Ned. Scheepv. Unie 178 178% Rotterd. Lloyd 169 168 St. Mij. Nederland 159(4 160 H.V.A. 238(4 236% Java Cultuur 127(4 125 Dell Batavia Mij. 129 128% Deli Maatschappij 161 157% Senembah 141(4 140 Muller Ie Serie 165 Amsterd. Bank 144% 144% Holl. Bank Unie 184 184 Incasso-Bank 143(4 143(4 Rotterd. Bank 149% 149 Twentsche Bank 164% 164% Stokvis Hond. Mij. 159(4 162% Stork Co. 146 146% vorige week tengevolge van de warmte een inzinking vertoonde, leefde deze week weer flink op, zodat niet minder dan ruim 3500 tonnen, hun weg vonden naar de losplaatsen te Tholen, Bruinisse, Yerseke en Baalhoek, om van daar verder te gaan hetzij als verse mosselen naar België, het zij als fabrieksproduct voor de inleggerijen. Per eigen vaartuig gingen naar België ongeveer 500 tonnen mosselen. De heer L. de Waal Jz., al hier, heeft in de plaats van zijn vaartuig Bru 50, dat na veel om zwervingen terecht kwam, doch dat aan bergloon meer kost dan de waarde die het momenteel vertegenwoordigt, een ander vaartuig gekocht, dat deze week in de haven arriveerde. Het zal thans als mosselvisser vaartuig worden ingericht. Het mosselvaartuig Bru 50, werd door de Duitsers geroofd, na de bevrijding werd het aan getroffen in Brest, vandaar op weg naar Holland sloeg het los van de sleepboot, die het trok en kwam in Engeland terecht. Van daar kwam het weer naar Hol land, doch het zal nu niet meer in de thuishaven terugkeren. Verder werden deze week nog schepen aangekocht door de Ge broeders Jumelet Wz. en door de heer Joh. de Waal-Krijger, zodat binnenkort weer enige lege plaat sen in de haven zullen zijn ge vuld. Door de firma Wed. A. Jumelet-Vijverberg werden deze week de eerste mosselen aange kocht, bestemd om vers te wor den verzonden naar Engeland. Dit zijn de eerste mosselen naar Engeland, die na 1939 weer in versen toestand worden geëxpor teerd. Wel gaat wekelijks een belangrijk kwantum mosselen in blik naar dit land. Gemeenteraad. ZONNEMAIRE. Donderdagavond kwam de raad In een openbare vergadering bij een. Staande werden de gevalle nen in Indonesië herdacht. Weth. Vis ls ernstig ziek ge weest, doch is thans herstellende. B. en W. achten het goed een tij delijk wethouder te benoemen. De heer Fonteine werd benoemd. Aan Dr J. H. van Eldik werd met Ingang van 1 October 1947 eervol ontslag verleend 'als ge neesheer voor de armenpraktijk. Hij werd aangesteld als gemeen te-arts. De heer Fondse werd eervol ontslag verleend (op verzoek) als grafdelver. Daar de grafdelver genegen is zijn werkzaamheden te blijven doen werd besloten hem als ar- beidscontractant aan te stellen. Besloten werd adhaesle te betui gen aan het besluit van de raad der gemeente Kortgene, inzake het toekennen van een opbouw- toelage aan de burgemeesters. Aan de nieuw benoemde secre taris werd een tegemoetkoming van f 150 in de verhuiskosten toe gekend Het uitbreidingsplan werd defi nitief vastgesteld. De raad be sloot op de ingekomen bezwaar schriften afwijzend te beschikken. Daarna werden de schetsontwer pen voor de bouw van 7 wonin gen, w.o. 1 ambtswoning voor de secretaris, besproken. De raad ging hiemee accoord. Vastgesteld werd een nieuwe verordening op de heffing van be grafenisrechten. Dec prijzen voor begraving zullen verhoogd wor den, zodat thans de onkosten der begraafplaats gedekt worden. Voor het onderhoud van graven zal In het vervolg een retributie worden geheven. Er zullen nu slechts 2 klassen zijn. Eveneens werd een ontwerp verordening van B. en W. aange nomen, betreffende een nieuwe verordening op de heffing van le ges ter secretarie. Een met de provincie Zeeland lopende renteloze kasgeldlening ad f 8000.werd yoor de tijd van l jaar gecontinueerd. De rekening over het dienstjaar 1944 werd voorlopig vastgesteld met een na delig saldo op de gewone dienst van f 17.576,44. De kap. dienst sloot. Tot leden der Commissie tot wering van schoolverzuim werden voor de tijd van 3 jaar benoemd de heren: I. J. van Nieuwenhuijze, A. J. Deist, A. S. Priem, J. de Ridder en C. L. van Felius. Tot 3e ambtenaar van de bur gerlijke stand werd benoemd de heer P. W. Bazen. De subsidie aan de muziekver. werd voor het jaar 1947 gehand haafd. Bij de rondvraag vroeg weth. van Splunder nogmaals een op roep te willen plaatsen voor ge gadigden, die de gemeente-reini gingsdienst willen behartigen. Be sloten werd dit te doen. Verder vroeg van Spl. er op toe te willen zien, dat de kermis Zaterdag avond om 12 uur zou worden ge sloten, zulks voor de Zondags rust. De voorz. zegde toe, hier voor te zullen zorgen. De heer Van Kooten informeer de naar de bestrating in de kom der gemeente. De voorz. deelde mede, dat het niet gemakkelijk is straatklinkers aan te kopen, aan gezien deze moeten worden ge bruikt voor de bouw van wonin gen. Het plan zal echter worden uitgevoerd, terwijl tegelijkertijd een straat zal worden aangelegd ten behoeve van de te bouwen woningen. De heer Fonteine vroeg of reeds iets naders bekend was. omtrent het wijkgebouw voor het Groene Kruis. Weth. Vis had toen der tijd medegedeeld, dat door Ned. Volksherstel een bedrag van f 15.000.— was beschikbaar ge steld. De voorzitter deelde mede, dat hieraan nog wordt gewerkt, doch dat het nog wel enige tijd zal aanlopen voor begonnen kan worden tot het uitwerken der plannen- De voorz. vroeg de mening van de raad inzake het door de ge meente aankopen van turf voor de winter t.b.v. de Inwoners. Men was van mening, dat het niet ge makkelijk zal zijn over te gaan tot aankoop van dit schaarse ar tikel. B. en W. worden gemach tigd nadere informaties in te win nen. Daarna sluiting. De Burgemeester van Middelburg maakt bekend, dat hij gedurende de maand Augus tus geen spreekuur meer kan houden. Distributiedienst 's-Heer Arendskerke. Aanvragen rijwielbanden. Personen of instellingen, die tot dusverre nog geen bonnen voor rijwielbanden voor hun in validewagens hebben ontvan gen, kunnen, ongeacht of de eigenaars hiervan in het ar beidsproces zijn opgenomen, in het tijdvak van 11 t.m. 23 Aug. 1947 op het kringkantoor of bij de agenten een aanvraag indie nen voor toerbinnen- en -bui tenbanden. Aanvragen transportrijwiel banden. In het tijdvak van 11 t.m. 23 Aug. 1947 -kunnen aanvragen voor transportrijwielbanden worden ingediend op het kring kantoor of de agentschappen. Een brief van een scheepskapitein uit 1747. De Oostenrijks Successieoorlog naderde onze Zuidgrens in het voorjaar 1747. Het Franse leger had geheel België veroverd en viel 17 April Staats Vlaanderen binnen. Weinig paraat als wij wa ren, kon geen tegenstand van be tekenis geboden worden; na de bezetting van Aardenburg en Sluis was weldra het gehele ge bied ten Zuiden van de Wester- schelde in Franse handen. Spoe dig zou de toestand nog veel kri- tieker worden; het beleg van Bergen op Zoom en de val dier stad verwekten een paniekstem ming in de Republiek, die uit eindelijk zou leiden tot de erfe- lijkverklaring van het stadhou derschap. Inmiddels poogde men de Zeeuwse eilanden voor een Fran se invasie te vrijwaren door een eskader naar de Westerschelde te zenden. Voor deze expeditie had ook de Friese Admiraliteit blijkbaar een drietal schepen ge leverd. Van de commandant van een dezer volgt hier een brief, gericht aan de secretaris en raad- fiscaal der Admiraliteit, de heer Coert van Beyma, grootvader van de bekende patriot Coert Lam- bertus. De eenvoudige „comman deur" hanteert de pen blijkbaar niet al te vlot en heeft moeite met vreemde woorden, die hij echter als kind van zijn tijd toch gaarne gebruikt („konveraters" is confraters!), zijn Friese her komst verloochent hij in zijn woordenkeus niet. We laten hem thans aan het woord. Actom de 10 Julij 1747. Seer Goede en Toegenege Vrindt, Mijn Heer Beima, Mede-Aameralijteijt-Heer van Vrislandt en Raat-Viescaal, Ik laat UE weeten, alsdat wij de 30 Juni 1747 sijn gekoomen op de WesterSchelde, ik comman deur Duirek Meijiierts de Graeff met het schip „De Eendragt" en ons twe konveraters, Tiete Wil- lems en Hans Piters. Wij sijn be scheiden voor het Gat van Hulst onder de schout-bij-nagt captein Sappius en ik commandeur sijn tegenwoordig vris en gesont en DOOR TON EN JOOP SCHELTENS 25. Ties. Thijs, Marietje en tante staan om oom heen. Hij, leest voor: „Vannacht om twaalf uur ben ik bij je met gereed schappen. Nachtwaker van de Bank zal ons helpen. Ingang kelderraampje aan de achter kant. Roeiboot van Jansen. Ja nus. „Watt!!!" schreeuwen de jon gens ineens, Janus?! Die kennen we. Die kennen we. Die heeft al eens in de bak gezeten, omdat ie twee roeiboten gestolen had. Heeft d i e dat briefje geschre ven." „Als het tenminste dezelfde Janus is", zegt oom. „Maar van dat briefje snap ik niet veel." 26. Een tijdlang praten ze over de vreemde, geheimzinnige boodschap. Oom denkt dat Janus en Pieter samen willen inbre ken in een bank. Maar precies weet hij het niet. „We zullen eens naar het po litiebureau gaan. Jullie gaan na tuurlijk mee." „Ja, we moeten vlug voortma ken." Op het briefje staat „van nacht om twaalf uur."- En 't is al bijna negen uur." Met zijn drieën gaan ze naar het Politiebureau. mijn gantske seheps-volcks en wij legge teegenwoordig tot ons ge noegen, maar geen viandt vernee- mende, wensende dat het soo lang mogte duieren en Johova Godt, die de harten des- konigen in sijn handt heeft en neigt waar hij wil d(i)e geve ons een langduierende vreede tot welstandt van landt en kerke. En voorts versoecke wij vrien- delijek aen UE, dat gij ons een plaats beseheijt, waar wij geit moeten haaien, want ons victalij vermendert gants veel en versoe- ke, dat gij ons op het spoedigst sehrieft, so(!) dat wij alle 3 seer gebreck hebben. En versoecke vrindelijk gan UE, dat ons eens weeten laat, hoe het met ons leger gestelt is. Wij hebben mondeling tidgen gehadt, dat het seer slegt gestelt is, maar geen seekerheijt. Als gij schriefft, so moet gij schrieven op het Landt ter Goes tot Baarlandt in de Beer. Hiermede afbreke(nde) bevele UE alle en ons alle in de genadige beseh(e)rmenge des Johova Gods. Sijt vrindelijk van mij alle ge groet. Commanduier Duirek Meijnerts Graaf. V eilingsberichten. MIDDELBURG. Veiling van 8 Aug. 1947. GroentenAndijvie 320, Stoksnijbonen 2460, Stam- snijbonen 1134, Stokprinces- sen 4964, Stamprincessen 33 59, Pronkbonen 2437, Rode kool 1419, Savoye kool 18— 25, Postelein 418, Uien 13 25 ct., alles per k.g. Bloemkool I 36, idem II 1938, idem III 48, Platglaskomkommers IA 715, idem I 6—14, idem H 5 8, idem Hl 25, Natuursla I 5—10, idem II 27 ct., alles per stuk. Kroten 47, Peen 6 ■18 ct., beiden per bos. Fruit: Appels: Zigeunerin IA 51—60, idem A 35—50, id. B 3040, Early Victoria A 11 13, id. B 6—8, Madelein A 4563, idem B 4250, Kewick A 11—12, idem B 7—8, Val 115 ct., alles per k.g. Peren: Clapps Favorite IA 3137, idem A 2831, idem B 20—27, Précose de Trévoux IA 3133, idem A 28, idem B 2331, Bruine Herepeer B 7 17, Val 213 ct., alles per k.g. PruimenWashington 29 67, Belle de Louvain 4058, Kirkesprium 60, Czarprium 1756, Jifferson 65, Ontario 3066 ct., alles per k.g. Meloenen: Net 6381, Suiker 43118, Annanas 111112 ct., alles per stuk. Diversen: Wruiven: Franken- thaler 275288, Tomaten 16 22 ct., beiden per k.g. Kasper- ziken -946 ct. per stuk. AardappelenKoopmanblau- we f 8.20, Blauwe Eigenheimers f7.90—f8.30, Bintjes f6.40— f7.10, Drieling f4.70, Kriei f 4.10, alles per 100 k.g. Burgerlijke Stand, ZIERIKZEE. GeborenMaria M., d. v. P. J. den Dekker en J. G. v. d. Sloot; Henderina L., d. v. A. L. van Geesbergen en A. Adema; Elisabeth, d. v. M. J. Schouls en J. v. d. Sluis; Benja min W., z. v. J. Stoutjesdijk en J. M. Schot; Anthonia P., d. v. J. J. Capelle en T. J. Gast te Nieuwerkerk. KORTGENE. Gebo*en: Pieter D., z. v. J. Vroonland en L. Kra mer; Adriaan L. M., z. v. M. de Bruine en C. Wisse; Hendrik C., z. v. N. de Regt en P. J. Wilde- rom; Adriana P., d. v. L. de Looff en M. J. Hanson; Lionel G., z. v. L. A. Kay en J. C. va« Opdorp. Huw.-aang.: P. Flipse, 28 j. en E. Hamelink, 2 j. Gehuwd: J. C. de Bruine, 27 j. te Wissenkerke en A. van Hak ken, 26 j.; M. Tazelaar, 48 j. en J. M. Dijke, 41 j.; C. J. Hoek, 29 j. en M. J. Franke, 32 j.; H. J. de Fouw, 25 j. en E. J. Fortuin, 25 j. G. Schrier, 30 j. te Baarle-Nas- sau en P. J. Wabeke, 26 j.; P. Flipse, 28 j. en E, Hamelink, 22 jaar. Overleden: C. J. Isrel, 72 j„ wed. van H. M, Haringman; W. Brouwer, 89 j., echtg. van H. Verhulst; J. Brouwer, 79 j., wed. van A. Korsuize. POORTVLIET. Geboren: Jo hanna J., d.v. J. de Rijke en J, J. van Figgele. Ondertrouwd: H. Bouman, 30 j. van Ammerszoden en C. Pot ter, 26 j. Gehuwd: L. M. Heijboer, 26 j. te St. Maartensdijk en A. J. Murre, 20 j.; M. Scheffers, 24 j. te Goes en J. M. Overbeeke, 19 j.; A. Punt, 35 j. en A. M. v. d. Siikke, 26 j. Overleden: J. Zuiderweg 54 j„ ongehuwd; D. Geuze, 81 j., we duwnaar van J. N. Overbeeke. OUD-VOSSEMEER. Geboren: Abraham A., z. v. J. Aarnoudse en A. A. Gorsel; Jacob M„ z. v. W. M. Pipping en P. L. Slager; Arend C„ z. v. A. Aarnoudse en J. L. Kaaty; Jacobus, z. v. J. Quiet en M. van Drlel; Adriana P., d. v. D. L. Oostdijk en C. de Jonge; Jan J. z, v. J. J. Versluijs en M. J. T. Sijbrandij. Getrouwd: J. van Someren, 32 j. te Nieuw-Vossemeer en A. M. van Dorst, 39 j. Overleden: C. Pollie, 63 j. echtg. van J. Barendse; M. N. van Hen gel, 60 j. echtg. van M. K. Stoutjesdijk. OOSTBURG. Geboren: Johanna S„ d. v. L. F. Steijaert en J. S. Bruijnooge te Hoofdplaat; Johan- nis P. z. v. J. P. Leenhouts en J. A. Colijn te Groede; Elizabeth G. d. v. I. Hamelink en M. M. de Bliek te Schoondijke; Jacobus J.. z. v. A. van Zon en M. A. Hol- laers; Franciscus C. z. v. C. Sij- nesael en I. V. Grjs te Hoofdplaat; Suzanna J. d. v. J. Blaakman en S. de Hullu te Groede; Johannes A. A., z. v J. A. Quaars en E. S. Lauret te Breskens; Catharina C. M., d. v. K. Hoekzema en M. E. de Herder; Willem J., z. v. P. Boone en J. A. van Gorsel; Aline M. L., d. v. A. J. Termote en M. M. van Hecke te IJzendijke; Ans- je, d. v. H. S. Detz en A. van Vlier te Sluis; Berna M» d. v. El A. Cauwels en E. M. Marteijn; Robert C. J., z. v. D. van Kerk hoven en S. C. Rlsseeuw te Re- tranchement; Maatje M. C„ d. v. K. Saaman en A. Kopmels; Jo hanna J„ d. v. C'. Fleret en J. van de Grulter; Abraham C. M., z. v. C. M. Quist en D. Dieleman te IJzendijke; Leendert J„ z. v. J. Deij en P. A. van der Hooft. Getrouwd: C. A. de Vos, 23 j. te Clinge en P. M. Rijk, 22 j.; A. A. Haerens, 23 j. en E. E. Blaakman, 21 j.O. de Betue, 25 j. en C. A. S. Aers, 22 j. OverledenJ. Goossen, 88 weduwn. van C. C. van Cruijnin- gen; R. G. Sterksma, 64 j. echt genoot v. M. Westra te Tietjerk- steradeel; M, de Bruijne, 67 j., echtgenoot v. J. C. van Cruijnin- gen; A. B. van Hijfte, 71 j. echt genoot van L. M. van Acker te Groede. RENESSE. Geboren: Clara J„ d. v. A. M. v. d. Maas en J. D. v. d. Maas; Edrlna, d. v. A. v. d. Velde en S. v. d. Wekken; Pieter- nella W. H. d. v. L. C. Hoogerhuis en W. Kok. Overleden: B. J. W. Beunders, 59 j„ wed. van G. Bonder. Geboren op 8 Augustus te Balikpapan CORNELIS MICHIEL, zoon van W. C. KORNMAN. J. KORNMAN— MINNAAR. Kruiningen, Hoofdstraat A 51. Donderdag 14 Augus- ftus hoopt D.V. onze geliefde Moeder, Be- fhuwd-, Groot- en Over grootmoeder, haar 85e Verjaardag te herden- ken. Spare de Here haar nog voor ons. Y Namens allen: P.,VADER. J. VADER— fGESCHIERE. DINA PIETERNELLA LEINTJE. <j> Yerseke, Schotte 21. Het behaagde de Here heden plotseling van ons weg te nemen, onze geliefde Vader, Be huwd- en Grootvader, de Heer CORNELIS VAN OVERBEEKE, Wednr van Maatje van Boven, in de ouderdom van ruim 76 jaar. Zijn diepbedroefde Kinderen en Kleinkind, CHR. J. VAN OVERBEEKE. J. VAN OVERBEEKE— POORTVLIET. MAATJE. Yerseke, 9 Aug. 1947. Met diepe droefheid geven wij kennis van het overlijden op 6 Aug. j.l., van onze lieve Neef, GERARDUS MARTINUS SINKE, 2de Luitenant in Ned. Oost-Indië. Fam. LUDIKHUIZE. Middelburg, Aug. 1947 Bree 46. MIDDELBURG. onder No. Controleur N.A.K., Papeweg A 122, WOLFAARTSDIJK. GRAANHANDEL, WOLFAARTSDIJK Pakhuis Tel. 210. (NATIONAAL SPROOKJE VAN JAN BRESSER.) Voor de voorstellingen ten bate van de Bomenactie van „Nieuw-Walcheren": 12 AUGUSTUS, 3 uur, Schouwburg, Middelburg, 14 AUGUSTUS 3 uur, Schuttershof, Goes, 16 AUGUSTUS, 3 uur: Concertgebouw, Vlissingen, zijn kaarten a 1.25 en 0.75, tevens verkrijgbaar bij „Nieuw-Walcheren", Londense Kade 40, Middelburg en de Verkeershuizen der V.V.V. te Middelburg en Vlissingen en vóór de aanvang aan de zalen. 30 jaar Inge - 30 jaar ervaring Waarom verft iedere huisvrouw 'met INGE! Omdat deze de besté ter wereld is en (J rr-r-— altijd succes heeft. Niet -kleuren maar verven én sléchts 10 minuten. Daarna staan wij dan weer fris en vol ener gie voor U klaar om al Uw wensen te vervullen. In die tussentijd kunt U Uw bestellingen na tuurlijk tóch schrifte lijk op gevenDeze zul len wij dan na de va- cantie allereerst behan delen. Het beste en vertrouwdste adres voor Brabant en Zeeland LANGE KERKSTRAAT 5, KORTE KERKSTRAAT 2, GOES. TE KOOP: EEN NIEUW Brieven onder No. A 1720, Bureau van dit blad, Goes. 16 Augustus naar Rotter dam. 17 Augustus naar Rhenen en Grebbeberg. Kaarten bij Pottenmarkt, Tel. 2865 MIDDELBURG. TE KOOP: w.o. ingeschreven fokzeug- jes, en A. KODDE, B 75, Bigge- kerke. wegens trisch TE KOOP aanschaffing elec- PRIMA TAFELBOOR MACHINE. PRIMA BORST-BOOR- MACHINE. BENZINE-SOLDEER- LAMP (Bartels). GEVRAAGD: PRIMA MOTORRIJWIEL, 125 c.c., licht. C. VAN BOVEN Jzn, Doelstraat - Krabbendijke. TE KOOP: die nog niet buiten geweest zijn. Goede rassen. Duiven- liefhebber L. BAERT, Jacob Valckestraat 7, Goes. VERLOREN, in autobus op 7 Augustus 1947, van Mid delburg naar Goes en van Goes naar Kapelle: EEN FOTOTOESTEL, merk ZeissIkon. M. LE CLERCQ, Ooststraat Kapelle. VERLOREN te Domburg op Zaterdag 9 Aug. een GOUDEN HERENHORLOGE. Tegen beloning terug te be zorgen of te berichten aan J. M. KAKEBEEKE, Patijn- weg 28 te Goes. Wedn., 75 jaar oud, rustend landman, zoekt kennis making met Weduwe of alleen staande Vrouw, om na wederzijds goedvin den huwelijk aan te gaan. Ook genegen samen te wonen. Brieven met voll. inl. aan Bureau van dit blad te Goes, onder No. A 1716. TE HUUR: met aparte keuken, op nette stand te Goes en tevens een ZIT- EN EEN SLAAPKAMER met pension, zeer geschikt voor een echtpaar of twee vrienden. Brieven onder No. A 1722, Bureau van dit blad te Goes. N.V. Provinciale Zeeuwsche Electriciteits-Maatschappij vraagt voor spoedige in diensttreding Schriftelijke sollicitaties met volledige inlichtingen te zenden aan haar kantoor Poelendaelesingel 10 te Mid delburg. Steertbergsestr. 24, Bergen op Zoom, Tel. 190. van DAMES- en HERENKLEDING L. Delft 100, Middelburg. Thans onbeperkt aannemen. TELEFOON 2080. H. JOC LANGE Vorst ST PA AT 51-S3 Telefoon 2486 Het najaar komt U gaat breien. Koopt dan het nieu we breisterboek CHAR MING, 95 cent. Zo juist binnengekomen. Biedt zich aan woning moet beschikbaar zijn. Liefst, in Z.-Bev. Brie ven No. 608, aan Bureau van dit blad te Itoddelburg. Nette weduwe, 45 jaar, zoekt plaatsing als HUISHOUDSTER bij nette heer. Hoog loon geen vereiste. Brieven onder No. 610, Bureau van dit blad te Middelburg. Naaister heeft enkele dagen vrij om aan HUIS TE NAAIEN. Brieven onder No. A 1721, Bur. van dit blad te Goes. Biedt zich aan in bakkerij: G E D. O. V. W. e r, 23 j., 4 j. Holl., 2 jr buitenl., v. g. g. v. Ervaring. Liefst omgeving Z.-Vlaanderen. Br. onder lett. D. W., Bur. „Zeeuwsch Dagblad", Vlissingen. Adverteert in dit blad. TE KOOP: zware motor, 500 c.c., met gesloten laadbak. I. SMIT, Lewedorp. Gevraagd Ongeschoold geen bezwaar. H. RÈMIJN, 's-Heer Hen drikskinderen. Druk Oosterbaan Le Coiiitre N.V., Goes. TE KOOP: Z.g.a.n. MARINEBAADJE, lang, slank persoon. Bevragen Bur. „Zeeuwsch Dagblad", Wal- straat 33, Vlissingen. DROGE MUSTERD en BRANDHOUT. JAC. DE VISSER, No. 82, Aagtekerke. - ACHTWEEKSE BIGGEN. - A. MALJAARS, No. 132, Aag tekerke. - EEN HENGSTVEULEN. JOH. DE VISSER. No. 155, Aagtekerke. «i Mooie BIGGEN, waarby fokzeugjes. B. KOOLE, Abeel- seweg 40, Souburg. Nieuwe v.o. donkerblauwe GABARDINE HERENREGEN JAS, flinke maat. Bevragen Bureau „Zeeuwsch Dagblad", Walstraat 33, Vlissingen. I.g.st.z. 2-PERS. KANO met peddels en zeil. Brieven onder No. A 1722, Bureau van dit blad te Goes. 2 prima Damesfietsen, 1 Herenfiets, nieuw, met of zon der banden. Westeistr, 28, Goes. Luidspreker, Electr. Lamp, Uittrektafel, Haard. Noordweg 25, St.-Laurens. Kachels, Spiegels, Schilderij en, Gordijnen en enige Huis houdelijke artikelen. Stationstr. 15, Middelburg. Eenpaards Melotte WIEL- PLOEG. L. C. DE RIJCKE, Serooskerke (W.) Pracht bronskoperen PETRO LEUMLAMP. B 41, Mariekerko Een HERENRIJWIEL met banden. J. STURM, A 16, Meliskerke. RUILEN mm Mijn 4 knot TERRAWOL voor MARINEBLAUW. - J» WIJKHUIJS, Meliskerke. PERSONEEL: Gevraagd: JONGEN of ^in komende. „Molen", VAN DER SLUYS, Gapinge. Plaatsing" gezocht voor flin ke JONGEN in fruit- of ge- comb. bedrijf, omgeving Zuid- Beveland, van Maandag tot Za terdag. JACOBSE, B 12, Kou- dekerke.

Zeeuwsch Dagblad | 1947 | | pagina 4