Hrovin«»«OT0 Publicaties Joodse leiders in Palestina gearresteerd. LAATSTE BERICHTEN. DE GROTE REIS VAN^^g De Veilingsvereniging „Zuid- Beveland" in vergadering bijeen. De Veilingsvereniging „Zuid- Beveland" was gistermorgen in algemene ledenvergadering bij een in het „Schuttershof' te Goes. De voorzitter, de heer J. Q. C. Lenshoek, opende de vergade ring met een kort woord over het verloop op de veiling en her dacht de in het voorjaar overle den voorzitter, wijlen de heer A. v. d. Have, welke sedert 1913 lid van het bestuur was geweest en zijn beste krachten steeds had gegeven. Notulen en jaarverslag werden door de secretaris, de heer J. J. Lindenberg, gelezen. De vergadering gmg accoord met de rekening en verantwoor ding over het boekjaar 1946.'47. Tot lid van de financiële com missie werd benoemd de heer Mart. Steyn. De percentages voor de te betalen provisiën werden als volgt vastgesteld Aanvoer veilingleden 5 pet., gasten 7 pet. Monster aanvoer veiling: leden 3 pet., gasten 5 pet. De contributie werd op f 1 ge bracht. De vijf aftredende be stuursleden t.w. de heren J. Q. C. Lenshoek, J. Kakebeeke, P. v. Wingen Jz., C. Nijsse Gz. en J Mol Wz. werden bij.acclama tie herkozen. In de vacature-A,, v. d. Have werd de heer Mart. Steyn benoemd. Het bestuur werd machtiging verleend tot de aankoop c.q. tot aankoop van het erfpachtsrecht van een ter rein te Kortgene, waarop een pakstation zal worden gebouwd. Ook kreeg het bestuur vergun ning de nodige emballage aan te kopen. De vergadering besloot de teveel ingehouden veilings percentages over de boekjaren 1944 tot en met 1947 te bestem men voor een te vormen leden lening tegen 4 pet. per boekjaar. Ter vergadering werden 6 obli gaties ad f 100 tegen 4 pet. 's jaars uitgeloot. Ten slotte wer den de wijzigingen in verschil lende artikelen van het regle ment besproken. De vergadering kon echter geen besluit nemen in deze aangelegenheden, daar het voor een dergelijk beslist vereiste aantal leden niet aan wezig was. Medegedeeld werd nog, dat het afgelopen jhar een zeer goed jaar is geweest voor de vereniging. De gang op de veiling was zeer bevredigend. Er was een goede omzet en het winstpercentage was hoog. De administrateur, de heer Corne- lisse, werd dank gebracht voor zijn uitnemende arbeid op de veilingen. Bij de rondvraag kwam o.a. de kwestie van uitbreiding van het koelhuis aan'de orde en zegde het bestuur na ampele bespre king toe deze zaak nog eens na der onder de ogen te zullen zien. MIDDELBURG. Pluimveevereniging. De leden van de pluimvee vereniging „Middelburg en Om streken" kwamen Vrijdag j.l. in vergadering bijeen. In plaats van de heer M. W. v. d. Driest, die als voorzitter had bedankt, werd als zodanig gekozen de heer C. v. Nimwegen te Nieuw en Sint Joosland. De feeestcom- missie, die in de vorige verga dering was benoemd, ter ere van het te herdenken 25-jarig 'bestaan in 1948, bracht verslag uit van de verrichte werkzaam heden. Het ligt in de bedoeling dit herdenkingsfeest gezamenlijk te vieren met de Konijnenfok kersvereniging „Nut en Sport", die dat jaar 30 jaar bestaat. NXW.I.N. In het plaatselijk N.I.W.I.N.- comité hééft ook zitting dhr A. J. v. Oevelen als vertegenwoor diger van het Katholieke Thuis front. VLIS SINGEN. De Fair Play I binnengebracht. Zoals reeds gemeld werd Za terdag de Fair Play in diep wa ter gelicht en na een moeizame tocht tussen twee bokken in op het strand van het eiland gezet. Maandag is men begonnen met het schip recht te zetten en leeg te pompen. Er bevonden zich nog 2 lijken in. De Vlissingse brand weer heeft deze er uit gehaaid en aan boord gekist, waarna ze werden overgebracht naar de Noorderbegraafplaats. Het schip werd Dinsdagmorgen op de ha ven gesleept. De Jura vertrokken. Het Nederlandse m.s. Jura is na op de werf der Kon. Mij. „De Schelde" te zijn gerepareerd, Dinsdagmorgen naar Goole ver trokken. GOES. Tragisch ongeval. Wij vernemen, dat de heer Bruell, wiens paard Maandag morgen door een landmijn werd gedood, en die in het ziekenhuis werd opgenomen, tengevolge van de opgelopen verwondingen het licht uit zijn ogen heeft ver loren. OVEZANDE. Heropening bewaarschool. Tot grote voldoening van vele moeders zal de bewaarschool, die tjjdens de bevrijding zo zwaar werd beschadigd, per 1 September a.s. haar deuren weer openen, om de kleuters onderdak te verschaffen. In aanmerking komen kinderen, die op 1 Mei j.l. 4 jaar oud waren. BORSSELE. De Postduivenvereniging De Scheldevliegers hield Zaterdag 2 Augustus eeen wedvlucht met jonge duiven vanuit Vilvoorde. De uitslag: 1, 4, 5 F. Nieuwen- huize; 2, 9, 10, 11, 12 C. J. Bou- wens; 3, 7, 6 de Krijger; 6 J. Duynkerke; 8 N. Meulenberg. NISSE. Zaterdagavond kwam de or ganist der Ned. Herv. Kerk, G. de K. met zijn motor in botsing met een wielrijdster, die links van de weg reed. De voertui gen waren nog al beschadigd, maar persoonlijke ongelukken bleven wonder boven wonder uit. HANSWEERT. Motor ontploft. Bij het aanslaan van de ben zinemotoï van het Belgische ple ziervaartuigje „YAIi" ontplofte deze. Van de aan boord bevin dende 7 personen werden er 2 ernstig gewond (brandwonden) De anderen kwamen er vrijwel met de schrik af. De 2 slacht offers werden naar het zieken huis te Goes vervoerd. De motor is totaal vernield, terwijl het aan boord van het jachtje één grote ruïne is. Vermoedelijk sloeg de motor terug bij het aanslaan en is de vlam toen in de carburtor ge slagen wat een ontploffing ten gevolge had. VROUWENPOLDER. Raadsvergadering. Vrijdag kwam de Raad bijeen, ting „Nieuw Walcheren" een Besloten werd aan de Stich- subsidie toe te kennen van f15. per jaar. Aan de geitenvereni ging te Gapinge, werd evenals vorige jaren, een subsidie ver leend van f 5.- per jaar. Op ver zoek van de brandweer in de afd. Gapinge werd de vergoe ding voor de brandweeroefenin gen vastgesteld op f 1.50 per oefening en per persoon terwijl de vergoeding bij brand werd bepaald op f 1.per uur. Het verzoek om verstrekking van oliegoederen werd aange houden. Machtiging werd ver leend voor de aankoop van een duplicator t.b.v. de gemeente secretarie. Een aanvraag inge volge art. 72 der L.O.-wet 1920 van het schoolbestuur te Gapin ge, t.b.v. de uitbreiding van het speelterrein, werd, met uitzon dering van een enkel punt, in gewilligd. De gemeente-rekening werd vastgesteld met een nadelig slot van f 1101.58. De begroting 1947 werd overeenkomstig de opmer kingen van Ged. Staten van Zeeland gewijzigd, waardoor het tekort werd teruggebracht op f 6500.In de commissie belast met het nazien van de binnen Volgens semi-officiële mede deling zijn de burgemeester van Nathania en een aantal andere vooraanstaande leden van de rechts-georiënteerde Joodse re- v isionistische partij gearresteerd in verbapd met het ophangen door Joodse verzetslieden van twee Britse sergeants. De bur gemeester had zijn volledige medewerking toegezegd bij het opsporen van de sergeants, na dat zij ontvoerd waren. De dag voorafgaande aan die, waarop de lijken van beide Britten in de buurt van Nathania, hangend aan een boom, werden aange troffen, had hij aan de politie medegedeeld, dat de Irgoen hem had doen weten, dat de lijken in de buurt van Nathania te vin- en waren. Onder de gearresteerden zijn twee majoors, de burgemeester van Tel Aviv en de burgemees-1 ter van Ramatgan. In totaal zou- J den tot nog toe 60 Joodse partij- j leiders gearresteerd zijn. De burgemeester van Nathania zeide bi] zijn arrestatie: „Dat is nu de dank voor mijn samenwerking met de Britten gedurende twin tig jaren". Ook zijn gearresteerd de bur gemeesters van Petah en Tik- vah. Britse bladen contra anti- Joodse demonstraties. De anti-Joodse manifestaties, die in Groot-Brittannië plaats hebben, ten gevolge van het op hangen van de twee Britse ser geants in Palestina, worden door verschillende Britse bladen zonder voorbehoud afgekeurd. De „Daily Express" noemt deze anti-semietische demon straties zonder omhaal, onterend voor Groot-Brittannië. „Het ter rorisme in Palestina tegemoet te treden met terrorisme in En geland is zuiver Hitlerdom". Van semi-officiële zijde wordt vernomen, dat het Palestijnse bestuur alle Joden verboden heeft het land te veriaten, tot dat de arrestaties der revision- nistische leiders beëindigd zal zijn. Een woordvoerder van het Joods bureau verklaarde naar aanleiding van de arrestaties „Dit ondermijnt het verenigde joodse front tegen het terro risme". Onder de gearresteerden be vindt zich ook David Stern, stichter van de Stern-groep, een der verzetsorganisaties. REPUBLIKEINSE REGERING houden in de overtuiging, dat de AANVAARDT GEEN overwinning aan ons zal zijn, om- BEMIDDELING. dat het recht aan onze zijde ls". Volgens het Indonesische pers- GENERAAL SOEDIRMAN AAN bureau Antara heeft Sjarifoeddin tijdens de gisteren gehouden zit- ZIJN TROEPEN, ting van het werkcomité voor: Generaal Soedirman heeft aan buitenlandse zaken van het repu- de republikeinse troepen de vol- blikeinse parlement verklaard, I gende instructies gegeven: 1. de dat de republikeinse regering ab- strijdkrachten moeten alle vijan- soluut geen bemiddeling zal aan- deiykhe 'en staken en op hun pos vaarden doch slechts arbitrage ten blijven. 2. De strijdkrachten van een commissie, welke door moeten in het defensief blijven en de V.N. benoemd is. De republi-j zich gereed houden om elke Ne- keinse regering zal spoedig be- derlandse aanval te weerstaan. 3. kend maken tot welke landen zij i De strijdkrachten moeten zich ge zich voor arbitrage zal richten. Sjarifoeddin herhaalde, dat de republiek zich niet meer gebon den acht door Linggadjati als lid van de V.S. van Indonesië, doch dat zij volkomen onafhankelijk heid wenst, zodat de republi keinse regering haar eigen bui tenlandse vertegenwoordigers kan benoemen. MOH HATTA OVER DE SITUATIE. De vice-president Moh Hatta, heeft in een rede uitgesproken te Fort de Koek, verklaard: „Wij moeten, overeenkomstig de wens van de Veiligheidsraad, vijande lijkheden vermijden, maar indien de Nederlanders ons aanvallen, zullen wij weerstand bieden". Nadat Hatta vervolgens de noodzakelijkheid betoogd had, dat de Nederlanders zich terugtrek ken op de vroegere demarcatie lijnen, besloot hij: „Ik weet, dat er onder ons heethoofden zijn, maar wij moeten er ons toch op toeleggen het hoofd koel te hou den. Een vreedzame regeling is te verkiezen boven een oorlog. reed houden andere orders of in structies te ontvangen. INDIË-VLIEGTUIG NIET VERTROKKEN. De K.L.M.-persdienst op Schip hol deelt ons mede, dat het In- dië-vliegtuig hedenmorgen niet is vertrokken. LUCHTVEEBINDING MET ZEELAND. Gisteren is te Middelburg een druk bezochte vergadering gehou den met vertegenwoordigers van de verschillende bevolkingsgroe pen, waarin gesproken werd over de noodzakelijkheid om zo spoe dig mogelijk een luchtverbinding met Zeeland tot stand te brengen. Een motie werd aangenomen, die aan de regering zal worden gezonden en waarin wordt aan gedrongen om tot herstel van de door de oorlog verloren gegane welvaart van onze provincie en tot een krachtige opheffing van het economische leven, de tot standkoming van een luchtver binding te bevorderen. We komen Dat mag ons echter niet weer- hierop" nader terug. gekomen rekening en verant woording der beide schoolbestu ren werden benoemd dhr de Vos en Frangois. KRUININGEN. Zaterdagmiddag werd aan de Veerhaven alhier een zwemwed strijd gehouden, uitgeschreven door de IJs- en Zwemclub alhier, die begunstigd door echt zwem- weer uitstekend geslaagd is. De uitslag is ais volgt: Vrije slag, dames 70 M. 14 jaar en ouder: 1ste Lent Hogestcger, 1 min. 17 sec. med. burgem.2. E. v. d. Berg. med. bestuur. Vrije slag, heren 70 M. 18 jaar en ouder: 1. Jacob sinke, 1 min. 2 sec. med. best.; 2. Gremsberg; 3. H. v. d. Velde. Vrije slag heren 70 M. 14 tot en met 17 jaar: 1. Joh. v. Noorden, 1 min. 27 sec., med.; 2. P. v. d. Borgt. - Schoolslag heren 70 M„ 18 jaar en ouder: 1. Gremsberg 1 min. 25 sec., med.; 2. Sileker. Schoolslag heren 70 M., 14 t.m. 17 jaar: 1. M. Saaman, 1 min. 20 sec., med.; 2. F. Meijaard. Schoolslag dames 70 M„ 14 jaar en ouder: 1. Lenie Hoogesteger, 1 min. 17 sec.; 2. E. v. d. Berg; 3. mej. de Braai. Rugslag heren 70 meter: 1. Gremsberg, 1 min. 27 sec.; 2. J. Gijsel. Heren op de 400 M. vrije slag: 1. Jacob Sinke, 8 min. 40 sec.; 2. M. J. Ie Clerq; 3. M. Saaman, met f5 v. Hotel Kornhuis; 4. J. v. d. Parel; 5. Gremsberg. Dames op de 400 M. vr,je slag: 1. Lenie Hoogesteger; 2. E. v. d. Berg; 3. Matie Hamelink met f 5 v. Hotel Kornhuis; 4. Jannie Cok. Meisjes beneden de 14 jaar, vrije slag, 25 M.: 1. Marie Leen- dertse; 2. Marie v. d. Berg. Jongens beneden de 14 jaar, vrije slag, 25 M.: 1. Jan Leendert- se; 2. G. Schrler. Tobbetje varen: 1. Jan Rotten- gatten; 2. René Tatenhoven; 3 Henk Goedbloed; 4. Gerard Schrier; 5. Wim Zegers. Sprietlopen: 1. Kees Pauwe; 2. P. v. d. Borgt; 3. E. v. d. Berg. Kussengevecht; 1. Jan v. Bel- zen; 2. W. de Bel (heren); 1. E. v. d. Berg; 2. N.N. (dames). 's Avonds om 8 uur werden van af de Muziektent op de Markt deze prijzen (waarbij elke prijs winnaar een diploma kreeg) met een toepasselijk woord door de burgemeester uitgereikt. BRUINISSE. De vorige week was de mos selverzending, waarschijnlijk tengevolge van de abnormale warmte, veel minder dan in de week van 21 tot 26 Juli. Er wer den ongeveer 2200 tonnen mos selen verzonden terwijl per eigen vaartuig naar België nog plm. 450 tonnen werden ver voerd. De heer J. Hanse uit Nieu- werkerk, die met zijn vrouw een vacantietocht wilde gaan maken, wilde tegelijk met zijn auto van de veerboot Schouwen-Duive- land stappen, nog voor dat ge wone reizigers geoorloofd is. De boot helde tengevolge van het afrijden van de zware auto naar een zijde over en de heer Hanse kwam met zijn been tussen pon ton en- boot terecht. Hij moest in het ziekenhuis te- Noordgou- we worden opgenomen. De meisjes padvinders, onder leiding van mej. F. G. Verhage, zijn Dinsdagmorgen een tocht door Nederland begonnen, aan boord van het motorvaartuig Bru 7 van Gebrs. Verspoor. Deze tocht zal ongeveer 10 dagen du ren. Bezocht worden onder meer Den Haag, Haarlem, Amsterdam Texel, Friesland, Gouda (bezoek aan de pijpenfabrieken) enz. De jongens padvinders gaan volgen de week eveneens per motorvaar tuig naar Limburg. Aan boord van de Bru 7 wordt een z.g. „huiskamp" gehouden. - Goede buren zijn nog altijd beter dan verre vrienden. Moch ten wij vorige week melden, dat de Ned. Herv. Gemeente te Zon- nemaire een bedrag had beschik baar gesteld voor de wederop bouw van kerk en pastorie al hier, ook St. Philipsland liet zich niet onbetuigd en collecteerde voor dit doel ruim f 288. THOLEN. Zaterdagavond 2 Augustus had onder grote belangstelling een zangavond plaats, georgani seerd door zangvereen. „Sursum Corda" met mededwerking van 8 zustervereen. Daar werden mooie nummers ten gehore ge bracht welke een groot applaus oogstten bij het publiek; men kan deze' avond als geslaagd beschouwen. Thoolse veer. Wegens nazien der veerpont, zal de overzetdienst Thoolse veer, gestremd zijn voor het overzetten van auto's, voertui- I gen, motoren en vee, op Zater- dag 9 Aug. a.s. des morgens on geveer van 9 uur tot des n.m. ongeveer 9 uur. Alleen personen alleen per boot gedurende die tijd overgezet worden. Het ver keer wordt omgelegd over het veer te Oud-Vossemeer. In een onbewaakt ogenblik wist het 3-jarig zoontje van de familie Hage aan de Brugstraat een fles met loda te bemachti gen en hieruit een flinke hoe veelheid te drinken voor de moeder de fles kon afnemen. Direct werd doktershulp inge roepen, zoddt erger kon voor komen worden. HAAMSTEDE. De fruitoogst is in onze omgeving in volle gang. De 'controle-sortering, inge richt in de loods op het tram station te Haamstede, verwerkt elke dag zo ongeveer 400 kis ten. Dagelijks trekken de zwaar beladen wagens naar Rotter dam. De prijzen, die eerst een inzinking vertoonden, liggen nu weer voor de verschillende soorten op een redelijk niveau. NOORD-BEVELAND. Verschillende jeugdgroepen brengen hun vacantie in de Noord-Bevelandse duinen door. Zelfs een Katholieke jeugdclub uit Eindhoven wist de weg naar ons afgelegen eiland te vinden om uit water zon en zand nieu we kracht op te doen. Een meisjesvereniging uit Wemeldinge had voor Zaterdag avond een Kamperlandse M.V. geïnviteerd, hetgeen een zeer gezellige avond is geworden. Zeeuwse jeugdgroepen, welkom op Noord-Beveland. Het strand en de prachtige kampeerplaat sen in de duinen zijn uw ver blijf zeker waard. De kerk in het Oosten en hetl Westen. Van 19 tot 23 Augustus zal in het buitencentrum „De Haven" te Wassenaar een conferentie worden gehouden over „Wat hebben de kerken in het Oosten en het Westen elkander te zeg gen'.' Op deze conferentie zal wor den getracht het door de poli tieke situatie gerezen wantrou wen en het eikaar verkeerd be grijpen te overbruggen. De per soonlijke ontmoeting van de christenen uit de kerken in het Westen en het Oosten wordt dringend nodig geacht. Naast de te behandelen stof over „Kerk en nationalisme" en „Kerk en jeugd" zullen urgente geloofs vragen van Indonesische kerken worden behandeld, waarvoor Indonesische inleiders zijn uit genodigd. Door dr A. A. L. Rutgers te Wassenaar zal worden gespro ken over „Het Gezag". De hoofd leiding berust bij dr E. A. A. de Vreede te Emmen. De Indonesische delegatie van de wereldconferentie voor Chris- tenjeugd te Oslo is uitgenodigd om op deze conferentie aanwe zig te zijn. Noodvoorziening ouden van dagen. De kerkeraad der Geref. Kerk (Art. 31 K.O.) te Kampen heeft in een „getuigenis" aan de ge meente verklaard, dat de nood voorziening ouden van dagen en het consumentencrediet niet an ders is dan een verkapte vorm van staatsarmenzorg, en zjj meent derhalve het aanvaarden van genoemde steun te moeten ontraden. De Schrift gebiedt, aldus het getuigenis, dat men indien mo gelijk, zelf in het levensonder houd moet voorzien. Huns in ziens gebiedt de Schrift even zeer, dat armlastigen zich tot hun kinderen, familieleden en ingeval deze niet kunnen hel pen zich tot de diakenen van de kerk moeten wenden. De kerkeraad noemt daarbij de staatsarmenzorg een gevaar, een tendenz van staats albe- moeiing, die een bedreiging vormt voor Christelijke vrijheid. Onderwijs. Asuncion omsingeld. Volgens mededelingen van Paraguese vluchtelingen, die aan de Argentijnse grens zijn aan gekomen, hebben de opstande lingen thans de hoofdstad van Paraguay, Asuncion, omsingeld. De zee eist slachtoffers. Zaterdag zijn te Zandvoort in zee twee personen verdronken, n.l. de 29-jarige J. M. J. v. Oos- terom uit Amsterdam en een nog onbekende man van ongeveer 20 jaar oud. De 17-jarige W. C. J. Bloembergen uit Wassenaar ver dween bij zijn woonplaats in de golven van de Noordzee. De 29- jarige P.R.A.-rechercheur uit Amsterdam, P. v. Gellekom, waagden zich te ver in zee bij het Noordelijk strand te Zand voort en is verdronken. Nederland moet de eerste stap doen. Dr Gani, de republikeinse vice- president, heeft aan de vertegen woordiger van A.F.P. het vol gende verklaard: „Ik weet, dat de Nederlandse regering de Nederlandse autori teiten te Batavia opdracht gege ven heeft met mij in contact te treden. Ik wacht hun bezoek: aan hen is de eerste stap." Dr Gani heeft nog geen enkel contact met hoge Nederlandse autoriteiten gehad, evenmin heeft hij opdrachten van zijn regering te Djogja ontvangen. Ned. Herv. Kerk. Beroepen te Zuidland, J. C: van Nieukerken te Vuren en Dalem; te Heemskerk, R. C. W. J. Hoek te Wilp: te Westerhaar en te Baflo, F. de Graaf, cand. te Scheveningen. Aangenomen naar Olst, J. R. Meijer te Hornhuizen-KIooster- buren. Bedankt voor Rotterdam- Charlois (pred. met bijz. op dracht voor het stadszendings- werk), B. v. Gelder te Winters wijk voor Beilen, F. Offeringa te Vlagtwedde. Geref. Kerken. Beroepen te Roermond, F. Dresselhuis te Oldeboornte Deventer, Th. Oostra te 's-Gra- venmoerte Duurswoude, W. Feenstra te Hijum. Chr. Geref. Kerk. Tweetal te Rotterdam-Char- lois, N. de Jong te Middelhar- nis en J. G. van Minnen te Delft te Barendrecht, J. G. van Min nen te Delft en J. C. v. Ra- venszwaay te Zaamslag. Bedankt voor Murmerwoude, D. H. Biesma te Drogeham. Te Amsterdam slaagde voor het examen Engels L. O. mej. F. de Bruijne te Middel burg. Dhr Joh. Hendrikse be haalde aan de Slagersvakschool te Utrecht het diploma Vakbe kwaamheid en Middenstand. De heer B. H. Mulder, ambtenaar ter gemeente-secre tarie te Vlissingen verwierf op 4 Augustus de acte Frans M.O. a na gehouden examen te Utrecht. De heer W. A. Rookus, vroeger te 's-H. Hendrikskinde ren, thans te Amsterdam, slaag de voor het gehouden Staats examen A 5-j. H.B.S. Te Utrecht slaagde voor het diploma Vestigingswet (Vak bekwaamheid en Handelskennis) de heer P. Sturm te Wissen- kerke. V eilingsberichten. MIDDELBURG. Veiling van Vrijdag 1 Aug. 1947. Groenten: Andijvie 322, Stoksnijbonen 30—56, Stamsnijbonen 839, Stamprincessen 724, Pronk- bonen 1421, Kroten 49, Sa- voye kool 617, Witte kool 9 18, Postelein 421. Pootuien 13—14, Saxa's 13, Uien 18—20 ct., alles per K.G. Bloemkool IA 44—55, id. H 3—32, id. IH 2—23, Platglaskomk, IA 9—12, id. I 8—10, id. H 7—11, id. HI 37, Natuursla n 214, id. I 910 et., alles per stuk. Kro ten 28, Peen4—23 ct., beiden per bos. Fruit, Diversen: Kasperzik 2 34, Kaspruimen 635, Me loen suiker 29, id. Ananas 91 92, id. Net 4069 ct., alles per stuk. Druiven: Frankenthaler 240 256, Tomaten kas 1830, Bra men 155 ct., alles per K.G. AppelsKeswick A 1718, id. B 1213, Zigeunerin A 50 63, id. B 41, Early Victoria A - 19—22. id. B 1116, Perzikrode Zomerappels IA 44—50, id. A 3942, id. B 25—31, Madelein A 38—57, id. B 25—38, Val 2 12 ct., alles per K.G. PerenPrécose de TVévoux IA 46—50, id. A 35—38, idem B 20—27, Madam Trijve A 36 37, idem B 2932, Herepeer B 14-18, Val 16 ct., alles per K.G. Nieuwe aardappelenGroter f 9.30—f 11.50, Drieling f7.20 —f7.90, Kriel f4.50—f4.90, Bonken f 10.80—f 11.10, alles per 100 K.G. KAPELLE (Z.-B.) Veiling van 4 Aug. 1947. AppelenPerzikappels 12 41, Madeleinen 1137, Zigeu nerinnen 1973, Early Victo ria 1017, Keswick 8—14, Du- chesse d'Oldenburg 22—42, The Queen 2326, Goesse Markt- appel 1819, Zomeraagt 15— 24 ct., alles per K.G. PerenPrecose de Trevoux 1451, Oomskinderenpeer 46 73, Bruine Herenpeer 1135, N. H. Suikerij 7—„17, Rode Sui- kerij 2—18 ct., alles per K.G. PruimenWashingtonpruimen 5698, Czar 67126, Ontario 46105, Eldense Blauwe 57, Doyenne 5686, Louvain 54 108, Witte Wijnpruim 5386, Golden Japan 95142, Heron 2992, Monseigneur Hative 66 82, Tonneboers 50, Kouwelij- nen 1050, Princepruimen 10 39, Occulanen 1832, Engelse Krozen 22 ct., alles per K.G. Diversen: Frambozen 180 244, Bramen 119173, Dubb. Princ. z. draad 813, Augurken Va44, Aardappelen 910, Rode Kool 16, Savoye kool 18, Rapen 2, Spitskool 3 ct., alles per K.G. Abrikozen 26, Perziken 219, Komkommers 3—5 ct., alles per stuk. KRABBENDIJKE. Veiling van 4 Aug. 1947. Précose de Trevoux IA 40—42, id. A 31 36, id. B 2123, Zigeunerin IA 6167, id. (Standaard) A 5978, id. B 4072, Perzik appel 1 A 43—45, id. A 34—35, id. (Standaard) B 2053, Ear ly Victoria A 1415, id. B 9 —13, Melba A 65, id. B 62, Kes wick A 13, id. B 1011. Onta rio A 8096, id. B 45, Czar- pruimen A 84—92, id. B 5861, R.ld'Oullins A 6679, id. B 46 —66, Washington A 73, id. B 4152 ct., alles per K.G. Précose de Trevoux f 45.40 f 45.80 (export). Dubb. Sperciebonen A 714 ct. per K.G. ZIERIKZEE. Veiling van 4 Aug. 1947. Andijvie fll, Prin- cessebonen f14—fl7, Stoksnij bonen f 32f 35, Aardappelen f 8.90f 10.40, Tomaten f 16— f 20, Yellow f 21f 37, Earley Victoria f 12f 23, Perzikappel f 20f 40 Zigeunerin f 25 f 32, Oomskinderpeer (val) f24—f31, N.-Holl. peer f21— f 25, Précose f 30f 41, Early Laxton f 86f 96, Washington f90—f98, Ontario f71—f81, Czar f 78f 96, Rabarber f 6, Kroten f5.10, Uien f 18—f21, alles per 100 K.G. Netmeloenen f 45f 76, Bloem kool f 15Jf 26, Kropsla f 7.10 f 8, Perziken f 5—f 15, Kom kommers f 7f 9, Bospeen f 15, alles per 100 stuks en bos. - Financiële berichten. Distributiedienst Vlissingen. Uitreiking schoenenbonnen. De distributiedienst kring Vlis singen maakt bekend, dat de uit reiking van schoenenbonnen aan personen, wier stamkaartnummer eindigt op 9 en die in het bezit zijn van een inlegvel, waaraan zich de bon 612 bevindt, in aan merking komen voor een schoe nenbon naar keuze. De uitreiking zal geschieden op: Maandag 11 Augustus, Koudeker- ke van 9-12 en 2-4 uur; Maandag 11 Augustus, O. en W. Souburg van 9-12 en 2-4 uur; Dinsdag 12 Aug., Biggekerke van 1.30-4 uur; Dinsdag 12 Augustus, Havendorp (Vliss.) van 9-12 en 2-4 uur; Woensdag 13 Aug., Meliskerke van 9-12 uur; Woensdag 13 Aug., Westkapelle van 9-12 en 2-4 uur; Donderdag 14 Aug., Zoutelande van 9-12 uur; Donderdag 14 Aug., Ritthem van 9-12 uur; Donderdag 14 Aug., Vlissingen van 9-12 en 2-4 uur; letters A t.m. L, lok 4. Vrijdag 15 Aug., Vlissihgen van 9-12 en 2-4 uur; letters M t.m. Z, lok. 4. Gelijktijdig met de uitreiking zal aan kinderen, geboren in de maanden Juli en Augustus van een der jaren 1932 t.m. 1945, als mede kinderen geboren in de maanden September en October 1946 (die dus in de loop van Juli en Augustus 10 maanden gewor den zijn) en die in het bezit zijn van een inlegvel GC, GD en GE, waaraan zich de bon 604 bevindt, een schoenenbon worden uitge reikt niet naar keuze. De Scheldebank N.V. In de Zaterdag gehouden Al gemene Vergadering van aan deelhouders der Scheldebank te Zierikzee, werden de Balansen met Verlies- en Winstrekening over het Boekjaar 1946 goedge keurd en het dividend vastge steld op 6 pet. De heer A. C. de Oude, die als Commissaris aan de beurt van aftreding was, werd met al gemene stemmen herkozen. Amsterdamse Effectenbeurs. ■Slot koersen op 5 A 1947 medegedeeld door: Incasso-Bank N.V. Goes. V.K. L.K. 3—31/2 Ned. '38 100%, 100%, 3—3)4 Ned. '47 99)4 99% 3 Ned. 1937 99% 99%, 3 Dollarlening '47 100% 100% 2% Ned. N.W.S. 82% 82% 2% Spaarcert. 101%. 101% 3 Indië 1937 95% 95% A.K.U. 191% 190% Bergh Jurgen- 300% 297 v. Berkel Patent 125% 125% Calvé Delft 175 174% Gelder Zonen 141 141% Kon. Hoogovens 165 164 Unilever 292% 290 Ned. Ford 377 382 Ned. Kabelfabr. 275 278 Philips Gloeilampen 371% 369% Billiton lie rubr. 355 350 Dordtsche Olie 394% 391% Kon. Olie 408% 407% Amsterdam Rubber 149% 147% Oost-Java Rubber 90 91 Serbadjadi 81% 81 Holl.-Amerika Lijn 201% 201% Java-China-Jap." 148% 149 Kon. Ned. Boot 163% 164 Ned. Scheepv. Unie 176 177 Rotterd. Lloyd 168 170 St. Mij. Nederland J<~0 i60 H.V.A. 242 239 Java Cultuur 130 128 N.I.S.U. 128% 126% Vorstenlanden 66% 65% Dell Batavia Mg. 134% 130 Dell Maatschappij 161% 159% Senembah 144 140 Muller Ie Serie 164 163 Amsterd. Bank 144% 144% Hall. Bank Unie 183% 184 Incasso-Bank 143% 142% Rotterd. Bank 148% 148% Twentsche Bank 162% 163 Int. Betonbouw 145 148 Stokvis Hand. Mij. 159 159 Stork Co. 146 145% Werkspoor A. 167% 167 Burgerlijke Stand. OVEZANDE. Geboren: Erna L. P., d. v. B. L. Hokke en A. v. Héllen; Jacob H., z. v. C. Rent meester en M. de Jonge; Corne lia K., d. v. D. L. de Winter en K. Vermue. Overleden: J. de Baar, wed. van J. Drijdijk, 84 j. BORSSELE. Gehuwd: J. P. Koelewijn, 33 j. en P. Ruster, 23 j. (Verb, ber.) OOSTKAPELLE. Geboren: Cornelia A. de Broekert; Simon Wisse. Ondertrouwd: A. v. Loon, 25 j. en W. v. Oosten, 25 j. Getrouwd: J. v. d. Driest, 24 j. en J. Maljaars, 26 j. Overleden: G. in 't Anker, 75 j. weduwn. van K. C. Maljaars. M. Dekker, 66 j., echtg. van J. Sanderse; D. Coppoolse, 55 j„ echtg. van J. J. Houterman; J. de Kam, 37 j., echtg. van K. Wisse. VEERE. Getrouwd: C. A. Janse en T. M. de Haze. Overleden: M. Wondergem. BRUINISSE. Geboren: Peter, z. v. H. Jumelet en N. Steegstra; Adriana C., d. v. Joh. de Waal en K. D. van der Stad; Leintje, d. v. P. van de Woestijne en M. J. Simonse; Daniel J., z. v. W. Ju melet en A. Otte; Janna P., d. v. A. A. Bal en D. Olree; Mattheus, z. v. D. de Koning en D. E. van den Berg. Overleden: J. Haeck, 11 d. z. v. P. Haeck en M. Bal; N. L. Okkerse, 83 j.; J. C. de Koning, 80 j. echtg. v. J. Deurloo; M. de Rijke, 73 j. echtg. van A. Jume let; levenloos aangegeven een kind van Jac. de Jonge en J. Kik. MIDDELBURG. Geb.: Dina, d.v. J. Poortvliet en P. D. Verhulst; Abraham C. z. v. B. de Steur en P. J. van Maldegem; Marianne F. d. v. A. C. Daniëlse en C. Da- niëlse; Cornelis J. E. z. v. S. Haitsma en E. J. Karelse; Janne- gien G. en Willemina G, d. v. R. Slotman en G. Bosch; Martina J., d. v. P. Labrujère en A. M. C. Mozes; Pieternella L. M., d. v. C. P. van Loenen en A. P. Davidse; Pieter J., z. v. J. H. Andriesse en M. F. Pold i-man. CR TON E.N .J.e.O 15. De trein rijdt het station uit. „Nou, dat was op het nipper tje, Ties". „Ja; zullen we dat papiertje maar in de koffer doen? Mis schien snapt Oom er iets van". Ties kijkt nog even op het stukje papier, stopt het dan weg in zijn koffer. Onder het rijden praten ze nog eens over de ge mene man, die hen wilde opslui ten en kijken naar het land schap. 16. De remmen knarsen. De trein stopt. „Zijn we er al?" vraagt Thijs. '"k Weet het niet", zegt Ties en vraagt aan een meneer naast hem: „Zijn we al in Rotterdam?" „Rotterdam?" vraagt de me neer verbaasd. „Deze trein gaat naar Amsterdam!" De jongens schrikken. Hun wangen worden bleek. „Dan zitten we in de verkeer de trein!" ,,'t Beste zal zijn dat jullie uitstappen en de trein naar Utrecht neemt". De jongens stappen er uit. Aan een conducteur vragen ze hoe laat de trein naar Utrecht vertrekt. „Dan moet je nog een uur wachten".

Zeeuwsch Dagblad | 1947 | | pagina 3