Slrovintiewsww "ïfORT Publicaties nFA/V m IIP inp Liefdadigheids loterijen. GEMEENTERADEN Dam-Labyrinth. 1 m m hp m nu i §p IP H HP e Sill jm in mi ui Éi il ls m DE GROTE REIS vAnffitf m ffyz De Zeeuwse Briefschrijver van „De Banier" wijst op de vele col lecten die de laatste tijd gehou den worden en handelt in ver band daarmee ook over de lote rijen, die voor allerlei doeleinden worden georganiseerd. „Gaat het niet met collectan ten, dan moet er wat anders be dacht worden. Kan een vereni ging niet voldoende contribuan ten of begunstigers krijgen, vloeit het geld niet te ruim, en zijn de plannen veel en groot, dan moet er wat anders worden gedaan. Dan maar loten, hetzij op de gewone wijze, of door middel van een bazar. Wat attractief wordt er dan gewerkt, en de menigte begjnt te offeren,-begint met geld uit te geven, in de hoop wat meer terug te krijgen. Zou kunnen worden beweerd, dat collecteren toch nog altijd 'n opvoedend karakter heeft, nie« mand zal dat toch durven zeggen van een loterij. Dan juist wordt gewerRt op de slechte eigen schappen, dan streelt men hen, die met weinig geld veel willen verkrijgen. Was het dat alleen, dan zou reeds een loterij moeten worden afgekeurd, maar er is meer. Een loterij is kansspel, het is een in roepen van Gods leiding ter dek king van onze begeerte. De wijs te van onze aardse koningen, door Gods Geest geleid, schreef: Het lot wordt in de schoot ge worpen maar het gehele beleid daarvan is van den Here. Er wordt maar al te lichtvaar dig mee gehandeld, terwijl onze vaders schreven dat het lot al leen maar worden gebruikt in za ken, waarin de mens niet op een andere wijze tot een oplossing kan komen, en dan onder ernstig aanroepen van de Naam 'des He ren. Zouden de bestuurders van de Stichting Nieuw Walcheren daar aan ook hebben gedacht toen zij, om de actie voor het planten van bomen op Walcheren te betalen, zijn begonnen met het opzetten van een loterij? Vermoedelijk niet. Dat er veel geld voor zal nodig zijn is begrijpelijk, maar niet begrijpelijk is, dat men grijpt naar een middel dat veroordeeld is. Moet Walcheren op die wijze worden beplant? Moeten de bo men straks getuigen van de gok- zucht van ons volk? Is er geen andere wijze om aan geld te ko men? De Stichting streeft om Walcheren te helpen. Dat moet gewaardeerd worden. Hard wordt er gewerkt, daarvoor alle lof. Maar die lof kan niet strekken om maar goed te keuren dat op een wijze wordt gehandeld tegen Gods wet en woord. De Stichting wil de gehele be volking mee hebben, samenvoe gen, samen opwekken tot inspan ning. Maar dan moet die Stich ting ook rekening houden dat er gelukkig nog zijn die hen niet vol gen kunnen in die wegen. Gaat de Stichting zo *- -ort, dan zal ze meer afbreken Jan bouwen en dan-zal op het daargestelde geen zegen zijn te verwachten. Gaarne ziet uw briefschrijver weer groene bomen in Walcheren, maar dan in een rechte weg ge plant. dan niet door middel van een loterij. Dan maar liever wat minder bomen, dan maar liever wat minder actie. Beter is weinig in de vreze des Heren, dan veel waar die gemist wordt". ging toch niet. De minister be loofde hem te zullen antwoor den. Vol verwachting klopt nu het hart van de betrokken uitvoer ders. De minister is van goede wille. Maar er is ook nog zoiets als het departement. En er zijn nog de ambtenaren die toch ook hun vacantie moeten hebben. En er zijn nog de torenhoge bergen van formulieren in drievoud en viervoud Onderwijs. Middenstandsexamens. Te Middelburg slaagden op 30 Juli j.l.L. en L. A. v. Sighem, Westkapeile; C. en M. L. Sinke, Yerseke; A. J. en J. v. Sluijs, MiddelburgJ. Smallegange, Kapelle-BiezelingeP. v. Soe- len, Souburg; J. Spijk, Yerseke; C. en J. C. v. Stee, Yerseke; P. Stroo, Vlissingen; J. P. Sturm, GoesT. v. Stuijvenberg, Yer seke L. Tack, GroedeM. J. Taillie, HansweertD. Tange, Souburg; A. C. M. Theune, Vlis singen; J. Tieleman, idem; S. Tilroe, Vrouwenpolder; A. en D. Trielier, Domburg; P. v. Vaardegem, Westkapeile; J. Wissekerke, Ophemert; L. J. Vercauteren, Vlissingen; L. J. Vergouwe, Nieuwvliet; J. Ver- rij zer, Goes; K. A. Versluis,- Wissenkerke; L. J. Versluijs, Kortgene; A. A. Versprille, Kats. Afgewezen 15 candidaten. Geslaagd op 31 Juli j.l.J. A. J. Vis, Wissenkerke; M. Visser, ColijnsplaatA. de Visser, Mid delburg; W. de Voogd, Bigge- kerke; D. de Vos, Colijnsplaat; J. Vreeke, Middelburg; J. Vreeke, Grijpskerke; J. H. I. Kusse, VlissingenM. J. de Waard, YersekeJ. C. Wagenaar, Vlissingen; W. Wandee, Nieu- werkerk; K. Waterman, Waar de; M. B. Wattel, Serooskerke; P. L. Wattel, Oostkapelle; P. G. v. d. Weele, Colijnsplaat; C. Weststrate, 's-H. Arendskerke; C. en J. Wielemaker, Koudeker- ke; L: Willeboordse, Middel burg; C. Wisse, Meliskerke; J. Wondergem, Nieuvvdorp; S. A. Wondergem, Grijpskerkemej. J. M. v. d. Wouwe, Duivendijke; mej. C. v. Zetten, Domburg; A. Zoeteweij, Yerseke; J. B. Zuijd- wegt, idem; G. Zweedijk, Goes; mej. J. A. v. Zwienen, Vlissin gen. Het examen is geëindigd. In totaal zijn 270 candidaten ge slaagd; 84 werden afgewezen. De examencommissie bestond uit de volgende heren; S. Cal- jouw, Middelburg, voorz.; J. IJs- selstein, Middelburg, tweede voorz.; p. i. Hamming, Middel burg, secr.dr A. L. A. v. Unen, Benoemingen Waterstaat. Benoemd tot: dijkgraaf van de polder Oud Beoosten Blij Bezuiden, B. J. Plasschaert en tot gezworene H. F. Kips te Koewacht: gezworene van de Nieuwe Karnemelkpolder, B. M. de Gronckel te Koewacht; gezworene van het waterschap De Buitenpolders van Nisse, C. de Winter te Nisse; gezworene van de Dreischor- polder, J. H. Goemans te Drei- schor; gezworene van het waterschap De Breede Watering bewesten Yerseke, H. Glerum te Schore en A. A. Timmerman te Katten- dijke; gezworene van de Koudepol- der, P. Dieleman te Hoek; plaatsvervanger van de dijk graaf van de Joanna Mariapol- der, M. J. Buijs te Poortvliet; gezworene van de Adriaan- polder, J. A. van Oeveren te Kortgene; gezworene van de Stadspol- der, J. Kallewaard te Kortgene; gezworene van de Reigers- bergschepolder, J. D. Wouter- sen te Rilland Bath; lid van het bestuur der water kering van de calamiteuze Bors- selepolder, J. Dekker te Borssele dijkgraaf van de Vergaertpol- der, E. F. Dumoleijn en tot, plaatsvervanger van de dijk graaf R. J. Barbé, beiden te Philippine; gezworene van de van Lyn- denpolder, F. P. de Kubber te Zaamslag: gezworene van de Varempe- polder, P. J. de Clerck te Over slag. Aan M. N. Kloet te Nieuw en St. Joosland is op zijn verzoek eervol ontslag verleend als ge zworene van het waterschap Poortvliet. In Indië gesneuveld. Op de Vrijdag gepubliceer de lijst van gesneuvelden in Indië komt o.a. voor soldaat I. G. V o o g d t, afkom stig uit 's-Grave n p ol der, op 22 Juli gesneuveld te Padang. MIDDELBURG. Bezoekt de tentoonstelling'. Het bezoek aan de tentoon stelling van stadhuismeubelen in het Kunstmuseum laat nog te wensen over. Nogmaals wij zen wij er onze lezers op, dat ieder, die deze unieke collectie niet gaat zien, zichzelf te kort doet. Men kan thans ook op de Woensdag- en Vrijdagavond de tentoonstelling bezoeken en wel van 20—22 uur. Voorts is de tentoonstelling geopend op Donderdag van 10 18 uur en op elke werkdag van 1012 en van 1418 uur. GOES. Zilveren jubileum. Vrijdag herdacht de heer G. van Hoorn de dag waarop hij voor 25 jaar in dienst van de gemeentereiniging kwam. In de versierde garage van de dienst op de Westhavendijk werd de jubilaris gehuldigd door het gehele personeel. De directeur van gemeente werken, wethouder Buys en de opzichter van de reinigings dienst richtten zich in waarde rende woorden tot de heer van Hoorn. Namens het gemeentebestuur en het personeel kregen de ju bilaris en zijn vrouw stoffelijke blijken van waardering voor de arbeid die hij nu reeds een kwart eeuw verricht. HANSWEERT. Rijtoer ouden van dagen. De ouden van dagen werden Woensdag door de bevolking ont haald op een tocht door Walche ren. Na een zeer geslaagde dag ar riveerden de oudjes weer in Hans- weert, waar ze door de muziek vereniging „Scheldegalm" ont vangen werden. WEMELDINGE. De ingestelde Commissie Nood wet Ouderdomsvoorziening is als volgt samengesteld: Burge meester van Sas, voorzitter-, M. C. Lindenbergh, Weth., verte- genw. B. A.J. Slaakweg, geza menlijke Diaconiën; D. M. de Jonge, neutrale werknemersorg. W. Zuijddijk, Chr. werknemers; J. Oudeman, secretaris. KODDEKERKE. Een uitstapje. Woensdag maakten de K.V. en de M.V. een reisje naar Til burg en Oisterwijk. Van een der deelnemers, 12 jaar oud, ont vingen we het volgende verslag .- We vertrokken 's morgens 7.30. We reden tot Woensdrecht en gingen daar even in de bossen. Toen gingen we door naar Til burg waar we een bezoek aan de dierentuin brachten. In Oister wijk hebben we enige uren in de bossen en in de speeltuin ge speeld, ook zijn we daar een ven rondgelopen. Om 4.45 zijn we weer vertrokken. Ook in de bus hebben we veel pret gehad. Te Bergen op Zoom hebben we ons nog ruim l'A uur vermaakt in draaimolens, een glijbaan en een zweeftoestel in de speeltuin aldaar. Toen zijn we weer naar huis gereden. We- waren om 11 uur thuis. Het was een dag vol plezier. Met ingang van 1 Aug. is te Wemeldinge benoemd tot Gen. Brandmeester dhr A. Kosten, zulks in plaats van dhr L. P. Korstanje, die ontslag heeft ge nomen. Op de pas geplaatste materia- lenloods voor het Loodswezen aan de Lange Dam te Bruinisse is een ijzeren bol geplaatst. Het is de bedoeling om op een andere plaats nog een dergelijke bol aan te brengen, als baken voor de de havenmond over te slikken de havondmond over de slikken voortzet. De Chr. Vrouwenvereniging Helpt Elkander te Bruinisse maakte Woensdag een uitstapje naar duin en strand te Haam stede en Renesse. Door de buurtvereniging „de Harmonie" te Kruïningen werd Dinsdag een autotocht gemaakt naar Volendam en Marken. Op dt. terugtocht werd Den Haag bezocht. Op de Noordwal te Borssele brandde door onbekende oor zaak een aannemerskeet af. De heer J. Fraanje is tot ouderling van de Geref. Kerk te Borssele gekozen. De 64-jarige van Tiggelen uit Utrecht, die als straatmaker in de Kanaalstraat te Souburg werkte, is gisteren plotseling overleden. De dokter constateer de een hartverlamming. Hieraan zal aandacht worden geschonken. In principe is de raad besloten tot de waterleiding toe te treden, zo antwoordde de voorz. op een vraag van de heer Willemse. RETRANCHEMENT. Mej. A. H. Step te Cadzand, werd benoemd tot tijdelijk hand- werkonderwijzeres aan de O.L.- school, zulks met ingang van 1 Sept. a.s. De gemeenterekening over '47 werd vastgesteld met een nadelig slot van f 18,27. De gemeente besloot met de andere gemeenten een gemeen schappelijke regeling aan te gaan betreffende het U.L.O.-onderwijs te Oostburg. Aan de N.V. Waterleidingmaat schappij te Terneuzen werd ver guning verleend tot het leggen van buisleidingen e.d. in gemeen tegrond. Bij de rondvraag deelde burge meester Leenhouts mede, dat zeer waarschijnlijk de standaard molen van dhr Visser binnenkort hersteld zal worden. Tot leden van de Commissie Noodwet Ouderdomsvoorziening zijn benoemd: J. J. de Bruijne (voorz.); H. I. Brakman (secr.); H. den Hamer; J. A. A. Pattist; Abr. Dierkse; Chr. A. Lauret. BORSSELE. Meerderheid tegen busdienst op Zondag. In een spoedvergadering be handelde de gemeenteraad Don derdag de verbetering van ver schillende wegen. Na enige bespreking werd be Obdam een tegeltableau aange boden zal worden. Momenteel is dit echter nog in bewerking. AAGTEKERKE, Van het bestuur van de school der Geref. Gemeente was een verzoek ingekomen om gelden beschikbaar te stellen voor het plaatsen van een uitneembare sloten dat de gemeente in de scheiding tussen twee schoollo- verbeteringskosten voor de wegkalen. Het verzoek werd ingewil- naar 's-Heerenhoek zal bijdra- ligd; daar dit onder oorlogsscha- gen tot een maximum van- - f 18.000.—. J Voor ongeveer een derde van dit bedrag zal de Borsselepolder de gemeente tegemoet konten. Op de singels zal een gesloten wegdek worden aangebracht, zo werd besloten. De raming voor dit werk met inbegrip van het Noorderwegje is f 20.000. Ook de grindweg door het dorp en het Zuiderwegje zul len verbeterd worden; deze we gen worden met klinkers be straat over een breedte van 3 de valt betaalt het Rijk de kos ten. Aan de Oranjevereniging zal een subsidie van f10 verstrekt worden; de leden der S.G.P. wa ren hiertegen. Ook aan de stichting „Nieuw Walcheren" zal een jaarlijkse subsidie van f10 verleend wor den Het bestuur der vereniging voor Chr. Buitengewoon L.O. ver zocht een gemeenschappelijke re geling te treffen tussen de Wal- cherse gemeenten waarbij alle gemeenten in verhouding tot het meter. De kosten hiervoor wor- aantal inwoners financieel bijdra den begroot op f 19.000.—. Tijdens de rondvraag zeide -de heer de Mey, het niet noodza kelijk te vinden, dat Borssele Zondags in het busverkeer is op genomen. De wethouders Melis en Almekinders en het raadslid van Liere deelden deze opvat ting, in tegenstelling met dhr v. Westeinde en dhr Walhout, die de busdienst nodig, achtten in verband met bezoek aan het ziekenhuis te Goes. De heer de Mey diende tenslotte een verzoek in, dat de Raad bij hogere in stanties zai trachten gedaan te krijgen dat Borssele Zondags niet meer opgenomen wordt in de busdienst. Met 4 tegen 3 stemmen werd dit voorstel aangenomen. Na en kele kleine vragen betreffende verbeteringen antwoordde de voorz. op een vraag van de heer van Liere dat als dank voor de actie ingezet door de gemeente gen. Besloten werd om subsidie te verlenen. Eveneens werd besloten om aan de Lagere Landbouw school te Middelburg de gevraag de subsidie te verlenen. De begroting over 1946 en 1947 werd gewijzigd. Waarna de voor zitter mededeelde, dat wegens ziekte van de ambtenaar ter sec retarie thans tot tijdelijk ambte naar is benoemd de heer J. Boo gaard. Naar aanleiding van vragen over het plaatsen van een water kraan op het dorp, deelde* de voorz. mede, dit te zullen over wegen. Weth. P. de Visser vroeg, daar nu het verkeer naar Domburg in verband met het graafwerk aan de waterleiding is omgelegd of het geen aanbeveling verdiende om het stuk weg achter de hof stede van P. Kodde zodanig te verbeteren, dat er bij nat weer ook goede mogelijkheid is om te berijden. Dit zal met de gemeente Oostkapelle wórden besproken. Dhr Moens vroeg hoeveel grond Wassenaar, Rijksgccommitteer- deledenA. Beef tink, Middel burg H. F. Jansen, DelftA. J.de gemeente ais bouwgrond van Kruidenier, VlissingenJ. Mul- de Kerkvoogdij nodig heeft. Ook Ier, MiddelburgJ. W, H. Rot- zou hij gaarne de putten in de teveel, Leiden; drs P. Theune, wegen nog eens willen laten op- Vlissingendrs J. Smit, Vlissin- 1 halen. genA. Korstanje, GoesC.S. de Visser zou de ingang van Verschirure, GoesJ. Hulleman,het dorp met name aan de Oost- Amsterdam; F. J. J. v. Makke- zijde wet sierlijker aanblik willen lenjjerg, Leiden. geven. Ir. het teken van de internatio nale studentenuitwisseling zijn Franse meisjesstudenten bezig met de bessenpluk in Zeeland. Een charmante Franeaise met een volle mand proeft onze Hol landse bessen. Wat brengt de radio? Dinsdag 5 Augustus. HILVERSUM I, 301,5 M.: 8.15 Pluk de dag; 9.00 Lichtbaken; 10.50 Werken van Gluck en Men delsohn; 11.45 Ensemble; 12.00 Gram.; 12.30 Lunchconcert; 13.20 Concert; 13.50 Promenade or kest; 14.30 Voor de vrouw; 15.00 Kamermuziek; 16.00 De zonne bloem; 18.00 Volksliederenkwar- tet; 18.30 Ned. strijdkr.; 19.20 Pianodèo; 20.05 De gewone man; 20.15 Concert; 22.45 Waltztime; 23.15 Schaaktournooi. HILVERSUM H, 218 en 415 M. 8.15 Licht programma; 9.15 Mor genwijding; 9.35 Arb. vitaminen; 10.35 Pianowerken; 1L0O Engelse componisten; 12.00 Piano; 12.30 Ons platteland; 13.45 Meisjes koor; 14.00 Met naald en schaar; 14.20 Werken van W. A. Mozart 15.00 Matinee; 17.30 Zigeuner orkesten; 18.30 Orgel; 18.50 Mu- setteorkest; 20.15 Omroeporkest; 21.10 Gentse reportage; 21.30 21.30 Contact; 22.15 Buitenl. overzicht; 22.30 Zang en piano; 23.15 Canadees concert. Bonnen welke vernietigd kunnen worden. Van strook Serie H van de bonkaarten 707 kunnen de vol gende bonnen, welke niet zijn aangewezen, worden vernietigd. Bonkaart KA 707 (Serie H) H-06, H-07 en H-08 Algemeen; H-01 en H-02 Reserve; H-03 Vlees; H-02 Melk. Bonkaart KB 707 (Serie H): H-06, H-07 en H-08 Algemeen; H-05 Reserve; H-03 Vlees; H-04 Melk. Bonkaart KC 707 (Serie H): H-06, H-07 en H-08 Algemeen; H-08 Reserve; H-03 Vlees; H-06 Melk. Bonkaart KD 707 (Serie H) H-15, H-16, H-17 en H-18 Alge meen; H-15 Reserve; H-12 Brood; H-13 Boter; H-13 Vlees; H-14 Melk. Bonkaart KE 707 (Serie H): H-15, H-16, H-17 en H-18 Alge meen; H-17 en H-18 Reserve; H-12 Brood; H-13 Boter; H-13 Vlees; H-16 Melk. De bonnen van strook Serie H der toeslagkaarten MA 707, MB 707, MC 707, MD 707, ME 707, MF 707 en MG 707 zijn alle aan gewezen. Deze bonnen zijn na 2 Augustus ongeldig. Aanvraag rijwielhanden ter vervanging. De Directeur van de Distribu tiekring Middelburg maakt be kend, dat personen welke na 1 Januari 1945, doch vóór 1 Oct. 1946 één of meer bonnen voor toerbuitenbanden ontvingen en nog geen aanvraag voor een in- schrijvingsbewijs hebben ont vangen, vóór 9 Aug. a.s. hiervoor alsnog een aanvraagformulier moeten afhalen aan het kantoor Zuidsingel, Zaal 2, Loket 3 of bij de agentschappen. Stamkaart medebrengen. Imevering dezer formulieren moet geschieden in de week van 1116 Augustus a.s., Kamer 16, ingang Heerengracht. Na-uitreiking inschrijvings- bewijzen Rijwielbanden. De Directeur van de Distribu tiekring Middelburg maakt be kend, dat personen welke niet op tijd hun formulieren MD 333-30 voor rijwielbanden heb ben ingeleverd, dit het laatst op Vrijdag 8 Augustus kunnen doen, Kamer 16, ingang Heeren gracht. Ook inwoners der onder de kring Middelburg ressorterende gemeenten moeten op 8 Augus tus te Middelburg inleveren. Stamkaarten medebrengen. Na 8 Augustus kunnen geen formulieren meer worden aan genomen. Noodwet Ouderdomsvoorziening. Burgemeester en Wethou ders van Middelburg brengen ter algemeene kennis, dat de Plaatselijke Commissie van onderzoek ter uitvoering van de Noodwet Ouderdomsvoorzie ning door hen is samengesteld als volgt: A. J. Berenpas (Wet houder sociale zaken) voorzit ter; J. C. F. van Kamer, vice- voorzitter; Mevr. J. de Ruijter Breel; Mej. G. Geervliet; A. D. Littooy; J, J. Louwerse; J. M. Huybregtsen; G. J. de Nood; B. C. J. Scheers; L. J. Lorier. Distributiedlenst Vlissingen. Laatste aanvraag toerbuitenband voor vervanging. De Distributiedienst Kring Vlissingen maakt bekend, dat personen, die een toewijzing voor rijwielbanden hebben ont vangen in het tijdvak van 1 October 1944 thn 30 September 1946 en die nog geen aanvraag om een „Bewijs van Inschrij- ving" ter vervanging van één rijwielband hebben inge diend, alsnog in het tijdvak van 9 t/m 15 Augustus 1947 in de gelegenheid kunnen worden ge steld deze aan te vragen. Aanvraagformulieren kunnen uitsluitend worden ingediend op het kringkantoor, Brouwenaar- straat 4, loket 5 te Vlissingen onder gelijktijdig vertoon van de stamkaart. Bij de agent schappen kunnen derhalve geen aanvraagformulieren worden in gediend; wel zijn aldaar blanco aanvraagformulieren MD 333— 07 verkrijgbaar. Bekendmaking. B. en W. van Vlissingen brengen ter openbare ken nis, dat op de gemeente-secre tarie, 2e afd., gedurende 3 maan den voor een ieder ter lezing is nedergelegd en tegen betaling der kosten algemeen verkrijg baar is gesteld een verordening tot wijziging der verordening woonruimte. Distiibutiedienst Krabbendijke. Na-uitreiking levensmiddelen kaarten 9e en 10e periode 1947. De na-uitreiking van levens middelenkaarten voor de 9e en 10e periode 1947 zal gehouden worden te Krabbendijke op Dins dag 5 Augustus a.s. in onder staande volgorde; Inwoners van Krabbendijke van 9 tot 10.30 uur; van Rilland van 10.30 tot 11.30; van Waarde van 11.30 tot 12; van Kruinigen-HanSweert van 1 tot 2.30; van Yerseke van 2.30 tot 3.30 uur. Mee brengen de Tweede Distributiestamkaart en de thans geldige bonkaarten. Inschrijvingsbewijzen rijwiel banden. Uitreiking van inschrijvingsbe wijzen voor rijwielbanden aan personen die een rijwiel bezitten en na 1 Januari 1945 nog geen banden hebben ontvangen zal plaats hebben in volgorde van TD nummering te Yerseke op Maan dag 4 Augstus van 9.30 tot 12 uur No.'s 6001—7000; van 1 tot 3.30 uur No.'s 70018000; Dinsdag 5 Augustus van 9.30 tot 12 uur No's 80019000; van 1 tot 3.30 No.'s 900110000; Woensdag 6 Augus tus van 9.30 tot 12 uur No's 10001—11000; van 1 tot 3.30 uur óverige TD-nummers; Te Waarde op Donderdag 7 Augustus van 9 tot 12 uur No.s 11001—11900; van 1—4 uur overige TD-nummers. Formulieren dienen te voren op de agentschappen te worden af gehaald en moeten volledig inge vuld, hierbij speciaal te letten op soort, merk en framenummer van het rijwiel, en getekend door het gezinshoofd, met de tweede distni- butiestamkaart van degene voor wie wordt aangevraagd, worden aangeboden. Rijwielen waarvan geen framenummer kan worden opgegeven moeten bij de uitrei king meegebracht worden. Uitreiking Schoenenbonnen. Personen wier T.D.-nummer op 9 eindigt en die bon 612 nog aan hun inlegvel hebben kunnen een schoenenbon (naar keuze) afha len te Yerseke op Vrijdag 8 Au gustus van 9.30 tot 12 en van 1 tot 3.30 uur; te Hansweert op Zaterdag 9 Augustus van 9.30 tot 11.30 uur; te Kruiningen op Maandag 11 Augustus van 9 tot 12 en van 1.30 tot 3.30 uur; te Rilland op Maandag 11 Augustus van 2 tot 4 uur; te Krabbendijke oji „Dinsdag 12 Augustus van 9 tot 12 en van 2 tot 4 uur; té Waarde op Dinsdag 12 Augustus van 2 tot 4 uur; Aan kinderen geboren na 31 October 1946 wor den geen bonnen verstrekt. Kin deren geboren in de maanden Juli en Augustus van de jaren 1932 tot en met 1945 of in de maanden September en October 1946 kun nen op bovenvermeld uitreikin gen eveneens een schoenenbon (echter niet naar keuze) ontvan gen tegen inname van bon 604 van het inlegvel. TD.'s en inleg vellen meebrengen. Na deze uit reikingen kunnen de bonnen nog alleen te Krabbendijke op het kringkantoor afgehaald worden, tot uiterlijk 30 Augustus a.s. Door de Postduivenver. „De Luchtbode" werd een wedvlucht georganiseerd vanuit Moscroen 84 KJM. (België). Uitslag: C. Boogaard 1, 4, 36, 27; J, Pothui zen 2, 12, 31; J. Meuimeester 3, 13, 25, 29; L. Marinisse 5; H. Meuimeester 6, 8, 33; J. Florisse 7, 14; P. Babijn 9, 10, 15, 17, '21, 23, 34, 35; J. Francois 11, 16 39, 20, 24, 28, 30; W. Wouters 22, 18, 32; A. v. d. Wart 37, 38. Duiven los 9 uur. Aankomst eerste duif 10.21.57 uur, aan komst laatste duif 10.31.55 uur. Redacteur: H, M. Slabbekoorn, Oostsingel 60 a, Goes. Uit Luik. Onze Belgische damvriend Dequèe zond ons onderstaand spel-fragment. Lemmen's. auteur hierop voor antwoord geeft Indien v. d. M. gelijk krijgt is het probleem van onwaarde. Uit de partij. Onderstaande stand deed zich voor in een onderlinge partij: y y Zwart aan zet speelde: 17—11. De aangewezen zet was hier 1014, doordat in tijdnood werd gespeeld, zal die variant overzien zijn, of verrast wit? 2. 25—20!! 24x15!; 3. 33—29! 11X22; 4. 29 x 27 6—11; 5. 34— 29 11—17; 6. 29—24 17—21; 7. 17—22 21—26 8. 22—18 26—31; 9. 18—13 31—36; 10. 13-53 10— 14!; 11. 40—34! 36—41; 12. 8—3 14—19; 13. 24x13 4147"; 14. 13 —8 16—21; 15. 34—30 47—36; 16. 30—24 3641; 17. 3—25 21— 27; 18. 8—3 27—32; 19. 48-42 37X48; 20. 46 x28 48—37; 21. 28 —22 37—31; 22. 22—17 31—13; 23. 2530 Zwart geeft op. Gaarne zien wij van onze le zers tegemoet een antwoord op de vraag of er voor zwart een mogelijkheid voor remise aanwe zig was, in 't bijzonder geldt dit voor de stand na de 6de zet van zwart. Tot de volgende week. S. Burgerlijke Stand. Leon Voessen. Kampioen van België. Zw. 3, 7, 8, 9, 12, 13, 14, 15, 17, 18, 20, 23, 25, 26. Wit 27, 29, 30, 32, 33, 34, 35, 36, 38, 39, 42, 43, 45, 49. 1. 33—28!! 14—19; 2 35—30!! 18—22 of? A; 3. 27x18 13 x 44; 4. 24X22 44—50; 5. 29x7 50 x35; 6. 45—40 35x44; 7. 49 x 40 wint. A. 29—14; 3. 39—33 3— 9; 4. 45—10 7—11 B. C.; 5. 27— 22 wint. B. 418—22; 5. 27x18 wint. C. 426—31; 5. 27—21 17 X26; 6. 36 x 27 7—11; 7. 27—22 wint. Nog meerdere varianten zijn zeer interessant. Wij laten deze gaarne open, om de lezers het ge not niet te ontnemen om deze na te gaan. Toch meen ik dat zwart van uit de diagramstand had kunnen vervolgen met: 1. 33—28 17—22!!! 2. 28x10! 22x31; 3. 36X27 15x4; 4. 24x 15 18—23!; 5. 29x18 13x31. Zwart heeft nu wel één stuk minder, echter bezit hij voldoen de compensatie. Onze Jul Prijsvraag. In het probleem van Auteur J. H. Scheyen kwam het tot on derstaande stand: Zw. 5, 10, 12, 26, 35. Wit 20, 25, 34, dam op 1. Zwart aan zet. Volgens auteur wint wit door: 10—15; 1X10 5x14; 20x 9 enz. wint. Dhr v. d. Meulen merkt op dat zwart remise maakt door: 1014 1X18 't beste; 14x24! Wie toont de winst aan? Gaar ne vernemen wij ook wat de GOES. GeborenStollef J., z J. Hoogesteger en L. Gijzel, te Wemeldnge; Jannetje M., d. v. I. Fokke en J. den HerderIzaak G. J., z. v. J. Geschiere en J. Slabbekoorn; Janna M., d. v. P. Meeuwse en D. G. Lindenbergh te 's Heer Arendskerke. Ondertrouwd; J. L. Slager, 42 j. en M. Beeke, 41 j.; S. J. L. Dekker, 28 j. en C. A. Verlinde, 27 j. GetrouwdH. J. van den Broek, 20 j. en M. Th. J. Franckaert, 20 j.; I. J. E. van Dullemen, 33 j. en Ph. M. Allen, 23 j. te Wood Green; R. G. Wil- I liams, 26 j. te Nortwich en G. 'Blok, 26 j. Overleden: J. Vette, 67 j., te Yerseke, echtg. van M. R. Stob belaar; Jannetje M. Fokke, ld. BORSSELE. GehuwdJ. Bos, 26 j. te Kloetinge en G. M. Schik- ker, 21 j.A. de Bree, 29 j. te Groede en J. Walhout Johd., 27 j.J. I. Sevaal, 35 j. te Grijps kerke en J. Slabbekoorn Pd., 27 j.; J. J. Verhage, 26 j. te Sluis en C. P. Steketee, 21 j.J. P. Coulewijn, 35 j. en P. Ruster, 23 j. GeborenJohannes L., z. v. W. Neels en J. M. Maas. Overleden; G. de Keizer, 82 j.; J. Kopmels, 67 j., wed. v. A. Ars. WEMELDINGE. Geboren; Hendrika, d. v. J. Weststrate en C. Beeke. en C. K, Wisse, 18 j. te Kapelle; Gehuwd: A. L. Luteijn, 20 j. H. A. van Stel, 23 j. en M. Min naar, 17 j.; C. van Iwaarden, 25 j. te Yerseke en G. J. van Stel, 21 j. ZIERIKZEE. Geboren: Peter J„ z. v. J. D. Kloet en P. J. Scherff; Cornelia B„ d. v. M. de Regt en H. G. de Rijke; Jannetje L., d. v. W. Roskam en M. P. bij de Vaate; ïzak, z. v. J. I. Hage en J. C. Evertse; Karei L., z. v. A. Snijders en A. C. D. de Jonge; Jacobus M., z. v. M. R. Hoger- heiide en W. M. L. Haze; Pieter- nella M., d. v. L. B. Verkaart en M. J. Peute; Johan A., z. v. J. v. d. Ouden en W. H. J. Quant; Christiaan z. v. J. Schouls en A. B. Rotte; Johannes H., z. v. J. H. Fokkelman en A. M. Berrevoets; Willem en Pieternella z. en d. v. J. Schraver en M. v. d. Berge; Pieter J. N. z. v. J. J. de Graaf en C. P. Goedegebure; Gerrit z. v. A. J. Berrevoets en C. v. d. Oest; Mathilda J. G., d. v. G. J. van Wanrooij en D. Fierens. Getrouwd: C. J. Pannekoek, 30 j. en H. M. v. d. Weele, 22 j.; J. v. Zuidland, 29 j. en H. W. Al- burg, 34 j.; J. M. van Vossen, 23 j. en J. M. Wiltenburp. 21 j. Overleden: J. C. Lokker, 72 j. wedn. v. P. M. Reeders; J. W. Raap, 49 j. echtg. v. J. J. Hijlke- ma: J. E. M. König, 74 j.; A Bos, 80 j. wed. van M. Polderman; W. G. Lemson, 59 j. echtg. van A. I. Sehoonen. OUD-VOSSEMEER. Onder trouwd: P. A. W. Uijtdewilli- gen, 38 j. te Halsteren en A. Heestermans, 39 j. DOOR TON EN JOOP SCHELTENS 11. In de dakgoot bleven ze staan. Ze kunnen op het dak van een schuurtjë klimmen. Voor zichtig! Niemand mag het horen. Dan staan ze op een klein plaats je. Vlug lopen de jongens naar de deur. Als ze die door zijn, ko men ze in een straatje. Even kij kendaar is de straat. „VJug Thijs, anders missen we de trein!" Dan lopen ze de straat door, de kant uit, waar het sta tion staat. 12. „Ties, kijk es, daar komt die vent aan! Hij heeft ons ge zien". Thijs kijkt verschrikt om. Wer kelijk, daar komt ie aan. De jon gens zetten het op een lopen. „Geef m(j de koffer maar". zegt Ties, die steviger is dan zijn vriendje en harder kan lopen. Ze rennen door. Nog even kijkt Ties om. De afstand tussen hen en de boze man wordt kleiner. Nog har der hollen de jongens. Gelukkig, daar is het station al. Nog even dan rennen ze door de control# heen het perron op.

Zeeuwsch Dagblad | 1947 | | pagina 3