1 mmimmieuw Publicaties LAATSTE BERICHTEN. DE GROTE REIS VANyn J^uU» Amsterdamse Posthar monie concerteerde ten bate van geteisterd Zeeland. Kapelle, het Zeeuwse fruit- centrum, met zijn prachtige boomgaarden, die thans vol be laden zijn met het heerlijke Zeeuwse fruit, ontving Zaterdag de leden van de Amsterdamse Postharmonie, die o.lv. hun di recteur, de heer Speets, zouden concerteren ten bate van de ge teisterde gebieden. Burgemeester van Suylekom was met vele andere personen ter verwelkoming op het station aanwezig. De Kapelse Fanfare speelde een begroetingsmars, waarna het Amsterdamse korps eöh muzikale rondwandeling door het dorp maakte, daaxbij een serenade brengende aan de heer C. A. Blok, voorz. van „Ons Genoegen". Om 8 uur begon het concert in de boomgaard van Mevr. de Wed. D. Wisse NIJssen. Van heinde en verre waren de mu ziekliefhebbers gekomen om te genieten van hetgeen dit beken de corps ten gehore zou bren gen. Burgemeester van Suylekom riep hen een hartelijk welkom toe en zeide het 'bijzonder op prijs te stellen, dat de vereni ging belangeloos op deze wijze haar hulp verleent. Velen hebben genoten vah het geen ten gehore werd gebracht. Hiervan vermelden wij in het bijzonder de bekende ouvertu res „Ofe Fledermaus" van Joh. Strauss" en „Wilhelm Tell" van Kossini. Ook de marsen die ten gehore werden gebracht, waar aan de signaalafdeling mede werkte, vielen zeer in de smaak bij het muziekminnend publiek. Een bestuurslid bracht namens de vereniging zijn dank- over voor het enthousiaste onthaal. De heer Blok zeide alle medewer kenden dank en riep de heer Speets met zijn vereniging een tot weerziens toe. Het was een prachtige avond, die zeer goed geslaagd is ook m financieel op zicht. Nationaal Concours-. Hippique te Goes op Zaterdag 2 Aug. a,s. Naar aanleiding van dit grote Provinciale Paardensport- feest hadden we een onder houd met de voorzitter der Provinciale Zeeuwsche Con- eours-Hippique Vereeniging, dhr Iz. Groenewege, waaraan wij het volgende ontlenen. Het Concours wordt Provin ciaal, Nationaal en Internatio naal verreden, d.w.z. Provin ciaal voor de Nederlandse Trekpaarden en Tuigpaarden uit eigen Provincie: Nationaal voor de tuigjaarden, hackneys, rii- en jachtpaarden en Inter nationaal voor de spring paarden. Wegens het buitengewoon groot aantal inschrijvingen heeft het Bestuur dit jaar moe ten besluiten, voor verschillen de rubrieken alleen bij uitnodi ging te laten mededingen. Hier uit is weer af te leiden, dat het allerbeste van Nederlands paar- denmateriaal, waaronder ook gaarden van Z. K. H. Prins ernhard, in Goes aanwezig zullen zijn en de taak der ver schillende jury's niet gemakke lijk zullen maken. Behoudens het grote Inter nationale Spring-Concours om de beker van de stad Goes, waaraan een aantal, bekende buitenlandse springers deel nemen, zal er dit jaar een lan- denwedstrijd Holland—België plaats vinden,_om de grote prüs van Zeeland. De beste ruiters en amazones uit de Olympiade- ploegen der beide landen, die in 1948 op de Olympiade in Lon den zullen uitkomen, behoren tot de uitverkorenen. Een bedrag van f 6000. wordt aan geldprijzen beschik baar gesteld, benevens tal van ereprijzen. Teneinde het publiek zoveel mogelijk te gerieven, is er ge zorgd voor een grote houten zittribune met 2300 zitplaatsen. I De voorwedstrijden, die reeds om 10 uur beginnen, beloven zeer interessant te worden, vooral wat betreft de dressuur- proeven, die een aparte attrac- -ullen zijn voor de lande- ■liters. hoop is gerechtvaardigd, dat Goes een Concours-Hippi- que zal geven, die aan de kop staat van alle Con.-Hipp. in Nederland; vandaar dat Poly- goan besloten heeft, dit Conc.- Hipp. uit te kiezen voor het wereldnieuws. Van het eventuele batig sal do van het Concours-Hippique zal 25 procent worden afgedra gen aan de Prins Bernhard- Stichting, de Niwin en de Band Nederland-Indiëzulks ten bate van onze Nederlandse militairen in Indië. King West Znld-Bevelsnd van J. V. op G.G. Zaterdagmiddag hield de Ring West Z.-Beveland van J. V. op G. G. haar laatste vergadering in dit seizoen te Lewedorp. Na opening door de voorz. dhr J. Elenbaas te Baarland, hield dhr J. Louisse te Hoedekenskerke een inleiding over „De Brief van Ja cobus". Na de pauze, die hierop volgde hield dhr Fraanje te Borssele een actuële lezing over „De Jehova Getuigen". Een en ander gaf aan leiding tot een leerzame discussie. Ondanks de warmte was het een welgeslaagde vergadering. Voorbereidend Middelbaar Tech nisch Onderwijs. Nu het eindelijk werkelijkheid is geworden, dat straks ook Mid delbaar Technisch Onderwijs voor de Werktuigbouwkunde in Zee land zal worden gegeven, zijn te Vlissingen besprekingen gevoerd om voor jongelui, welke met goed gevolg de ambachtsschool of de Avondschool voor Nijverheidson derwijs hebben doorlopen een overbruggingscursus te openen, welke zal opleiden voor het toela tingsexamen M.T.S. Deze cursus zal toegankelijk zijn voor jongelui, welke over de gewenste capaciteiten beschikken en de nodige energie aan de dag leggen om na afloop hierva'n met succes verder te kunnen studeren. Voor jongelieden, welke zich willen bekwamen voor het exa men voor een Nijverheidsonder- wijsakte is dit voorbereidend on derwijs in 't algemeen ook nood zakelijk. Nadere bijzonderheden zullen per advertentie spoedig worden bekend gemaakt. Begrafenis J. Padmos. Zaterdagmiddag had onder grote belangstelling de begra fenis plaats van oud-Burge meester J. Padmos te Duiven- dijke. Dat de heer Padmos een veelzijdig persoon was, bleek wel uit de vele vertegenwoor digers van diverse instanties, in welke de overledene een of andere functie bekleedde. Op gemerkt werden o.a. het dag. bestuur van de gemeente Dui- vendijke, idem van het Water schap Schouwe», afgevaardig den van het Schoolbestuur, van de A.-R. Kiesvereniging en Wa terleiding-Maatschappij. Ds Meijnen van Den Ha&g sprak op treffende wijze aan de groeve woorden van troost. Verder werd het woord ge voerd door de Burgemeester van Duivendijke, Ds Meester van Brouwershaven namens het Schoolbestuur, dhr Van Dijk van Scharendijke namens de A.-R. Kiesvereniging en ten slotte namens de Waterleiding- Mij de heer R. Gerritsen van Zierikzee. De heer C. Padmos van Ei kerzee, broeder van de over ledene, dankte voor de betoon de belangstelling. Geen goedkeuring voor bouw van raadhuis te Sluis. Voor de bouw van een nieuw voorlopig gemeentehuis te Sluis worden geen materialen en ar beidskrachten beschikbaar ge steld, zodat mede door de hoge DE SITUATIE TE PROBOLINGGO. Volgens het Nederlandsch-In- disch departement van Economi sche Zaken is tweederde van de pakhuizen van Tobolinggo op Oost-Ja va totaal vernield. Enige honderden tons ongepelde rijst, duizend ton stroop, 250 ton zout en jmige tientallen ton mais gin- geiTverloren. Dit is de balans van de vernielingen, door de republi keinen voor de komst der Neder landse troepen op 21 Juli aange richt. Van de zijde van genoemd de partement wordt nog toegevoegd, dat de haven door een aanzienlijk aantal prauwen versperd is. Een belangrijke eveelheid suiker is door de republikeinen achtergela ten. In de omgeving van Probo- linggo zijn aan verscheidene pa pierfabrieken en rjjstpellerijen vernielingen toegebracht. Men hoopt echter dat deze fabrieken spoedig weer bedrijfsklaar ge maakt kunnen worden. Tenslotte vv Jt medegedeeld, dat de spoor wegverbinding met Soerabaja vandaag weer in gebruik geno men zal worden. NOORS SCIIIP ONTPLOFT. ■In de haven van Brest is gis termiddag het 7176 metende Noorse schip „Ocean Liberty", dat een lading amonium-nitraat aan boord had, in de lucht gevlo gen. Aan de haven werd aanzien lijke schade toegebracht. "aar wordt gemeld, staat de handelswijk van Brest in brand en heeft een groot deel der bevol king de stad verlaten, daar het nieuwe explosies verwacht. Het aantal doden en gewonden is nog niet bekend. REPATRIËRENDEN AANGEKOMEN. Ongeveer 70 repatriërenden zijn met de „Kota Baroe" te Rotter dam- aangekomeh. De debarkatie had een vlot verloop. Alle repatriërenden konden zo als gewoonlijk nog op de dag van aankomst de plaats hunner be stemming bereiken. RANTSOENBONNEN VAN NIEUW MODEL. Het C.D.K. deelt mede, dat met ingang van 3 Augustus a.s. rantsoenbonnen van nieuw mo del in gebruik zullen worden genomen. De nieuwe bonnen zijn uitgevoerd in de kleuren rood met paars, blauw met paars en groen met paars. De tekst is gedrukt in zwarte let ters en bestaat uit de aandui ding van hoeveelheid en arti kel, alsmede de letter G, ge volgd door een getal. Deze bon nen blijven tot nader aankon diging geldig. De thans in omloop zijnde rantsoenbonnen der E-serie blij ven geldig t.m. 27 Sept. a.s. Eveneens blijven t.m. deze datum geldig de rantsoenbon nen „eïn rantsoen artikel BB" en „een rantsoen artikel BC". De in omloop zijnde wissel bonnen blijven ook na 27 Sept. tot nader order geldig. EXTRA BON VOOR KORSTLOZE- OF SMEER KAAS. In de bonnenlijst, die op 31 Juli a.s. uitkomt, wordt een bon aangewezen voor 50 gr. korst- loze- of smeerkaas (geen bui tenlandse kaas). Dit extra rantsoen wordt aan alle leeftijdsgroepen verstrekt. Bioscopen en theaters kiezen partij tegen de regering. Het hoofdbestuur vqn de lande lijke bedrijfsgroep Bioscoop en Theater heeft in overeenstem ming en na diep beraad met het hoofdbestuur van de.E.V.C., be sloten opdracht te geven aan alle bq haar aangesloten operateurs, alle passages, welke direct de oor logvoering in Indonesië onder steunen, door bijv. uitbeelding van troepentransporten, e.d. uit de journaals te weren en niet te draaien. Het hoofdbestuur is van me ning. dat, gezien de houding der huidige regering, die lijnrecht is tegen de gevoelens van alle vrij heidlievende Nederlanders, die passages verwijderd moeten wor den, welke een eenzijdige voor lichting geven". kosten, deze enige tijd zal moe ten wachten. VLISSINGEN. Granaat ontploft. Bij graafwerk op het fort Lin- ker-Reduit ter voorbereiding van de woningbouw explodeerde een oude granaat. Vier arbei ders liepen daarbij wonden op van wie twee zo ernstig, dat zij in het St. Josephziekenhuis moesten worden opgenomen. Drukte in de Vlissingse haven. In verband met de stakingen in de Antwerpense haven, ko men verschillende schepen de haven van Vlissingen bin nenlopen om te lossen. Woens dag liep het Engelse s.s. „An- droni" binnen met een lading grote blokken ruwe marmer. De blokken waarvan er vanwege ge wicht en omvang slechts een drietal op een wagon konden worden gelaten, werden per spoor verder gevoerd. De rest van de lading bestaande uit wijn en leisteen werd in de haven loodsen opgeslagen. Donderdag kwam het zwaar geladen 7800 ton metende Ame rikaanse s.s. West Linn Victory in de haven, met een lading fruit w.o. sinaasappelen. Onder de bootwerkers ontstond hier-1 over een conflict over het al of niet lossen van dit schip. Nadat de hoofdbesturen van de Trans portarbeidersorganisaties telefo nisch waren geraadpleegd, werd besloten tot lossing over te gaan. Voor de eerste maal in de ge schiedenis van de Vlissingse ha ven nam het Finse s.s. Kalle Donderdag een ballastlading van 500 ton zand in. Het was leeg van Antwerpen terugge keerd en vertrok na inname van dit kwantum, dat was geleverd door Goedhart's Zandhandel te Vlissingen naar Portugal. Woningen voor sluispersoneel. Aan de Prins Hendrikweg te genover de spoorwegemplace menten staat het voormalige kantoor van de Ontvanger der Invoerrechten en Accijnsen, waarvan door de Rijks Water staat de restauratie thans ter hand is genomen. Voorlopig zal er een deel van het sluisperso neel in worden gehuisvest. De „Sonata" vertrokken. Het Zweedse s.s. „Sonata", dat na reparatie van de mijnont- ploffing aan het achterschip, op de Schelde is gereedgekomen, vertrok Zaterdag naar Rotter dam, met uiteindelijke bestem ming Narvik, voor het. hervatten van ijzerërtsvervoer. Een drie tal Nederlanders heeft zich te Vlissingen voor de eerstvolgende reizen laten aanmonsteren. j Concert „Crescendo". De accordeonvereniging Cres cendo". geeft Woensdagavond 8 uur een concert op de tent in het Bellamypark. Onderwijzers spelen voetbal. Op het sportterrein aan het Van Nispenplein werd- Vrijdag avond een geanimeerde voetbal wedstrijd gespeeld tussen de ge meente-ambtenaren en een elf tal samengesteld uit het onder wijzend personeel Van verschil lende. scholen. De match waar voor slechts geringe belangstel ling bestond, werd opgeluisterd door de muziek van de harmonie ,Ons Genoegen". Ze eindigde met een 61 overwinning voor de onderwijzers. De opbrengst van pl.m. f 60 komt ten bate van het fonds voor het op te richten monument voor het Vierde Commando. GOES. Improvisatieconcert Cor Kee. „Een onweerstaanbaar zacht geweldenaar" noemde Henriët- te Roland Holst eens Herman Gorter als taalkunstenaar. Deze woorden kwamen ons in de ge dachten, toen wij Zaterdagmid dag Cor Kee op het orgel van de Grote Kerk te Goes Hoor den improviseren. Onweerstaanbaar is deze or gelkunstenaar. Onweerstaanbaar in de volkomen beheersing van zijn handwerk. Onweerstaan baar in het élan en het enthou siasme dat bruist uit zijn won derbaarlijk spel. En tegelijker tijd een geweldenaar. Een ge weldenaar in het ordenen van een eigenwillige klankenwe reld, die hij weet te beheersen, en waar hij zijn gezag doet gel den met het onmiskenbare ta lent van iemand, die de omstan digheden aan zichzelf weet dienstbaar te maken. Een zacht geweldenaar echter. Niet een protserig vertoon van klank massa's, doch een zacht en toch ook onweerstaanbaar dwingen van verspreide elementen, tot een zo schoon geheel, dat hier het woord de toqn niet vermag te volgen. Vorm en rythme, harmonie en metrum, als. het ware de di- mensiën der muziek, worden door dit muzikaal intellect saamgevoegd op het moment dat de klank zal worden ge hoord. Gestuwd door de lyrische vervoering waarin dit spel iets uitzonderlijks en krijgt het iets fascinerends. Geen tuchteloze vrijheid, maareen geordende samenklank, waarin de muzika le wetten gedwongen worden zich te voegen naar de wil van een groot persoonlijkheid. Wij kunnen ons voorstellen dat de in de kerk aanwezige organisten met een zekere schroom naar hun orgel zijn te ruggekeerd, beducht om zich zelf te horen, en daardoor de ban te verbreken, waarin Cor Kee zijn hporders heeft ge bracht Combarien noemde compone ren „denken in muziek". Wij hebben dit denken nu van zeer .nabij mogen meemaken, en het is een gebeurtenis geweest, die we niet spoedig zullen vergeten. d. K. 's-HEERENHOEK. Tentoonstelling Nijverheidsonderwijs. In samenwerking met de stich ting Bemetel- en de Kon. Mij. „De Schelde" te Vlissingen orga niseerde het gew. Arbeidsbureau een tentoonstelling in de Jeugd- hoeve. Deze expositie, die geopend werd door burgemeester Hor- sirigh, beoogde meerdere belang stelling op te wekken voor het nijverheidsonderwijs. Door de leerlingen van de Kon. Mij. „De Schelde" waren werkstukken ge maakt waarmede in diverse stands demonstraties gegeven wefden, zodat de talrijke bezoe kers, onder wie vele jongeren, een goed inzicht kregen in dit werk. SEROOSKERKE. Zaterdagmiddag hield de heer W. N. A. van Es, luitenant-kolo nel der genie, die jarenlang in Indië is geweest, een voordracht over de toestanden aldaar. Hij begon met een beschrijving van het land, de bevolking en hun middelen van bestaan. Vervolgens besprak hij de te genwoordige toestanden aldaar. Het is onze plicht de inlandse bevolking te verlossen van een hen territoriserende overheid, die ze geenszins wensen, doch die door haar meerdere ontwik keling kans heeft gezien de baas te gaan spelen. Met tal van voorbeelden be wees. hij, dat het begrip „win gewesten" een totaal onjuist beeld geeft. MELISKERKE. Gemeenteraad. Na mededeling van goedkeu ring door Ged. Staten van eer der genomen raadsbesluiten kwam aan de orde het vaststel len' van straatnamen in de kom der gemeente. Na bespreking en stemmingen werden de volgende namen vastgesteldKerkplein, Noordstraat, Zuidstraat, Berg straat en Middelburgse straat. Een nieuwe huignummering, door B. en W. voorgesteld, werd door de Raad afgewezen, zodat de wijken A en B gehandhaafd blijven. Een voorstel van B. en W. als gemeente lid te worden van de stichting „Nieuw Walcheren" werd na bespreking verworpen. Z.h.st. werd de opbouwtoe- lage van de gem.-secretaris en gem.-ontvanger over de jaren 1945 en 1946 toegekend. De wijziging 'begroting BA. 1947 werd na toelichting goed gekeurd. Vervolgens werd een verorde ning vastgesteld voor de gem.- opliaaldienst en de heffing ge regeld voor de deelnemers a f 0,10 per gezin en per week. Bij de rondvraag besprak dhr Francke het oefenen met de brandspuit. B. en W. zullen dit nader regelen. Dhr de Buck be sprak het niet in aanmerking komen van enkele woningen voor aansluiting op het electr. net. De Raad besloot een schrijven te richten aan de P.Z.E.M. Dhr L. Matthijsse wees op de bestrating van de C. Jasperseweg. B. en W. beloofden te doen wat mogelijk is tot verbetering. Tenslotte werd de gemeenterekening 1946 aan geboden. Geref. Kerken. Tweetal te te Deventer (vac. H. Huider), G. Morsink te An- dijk en Th. Oostra te Graven moer. Beroepen te Beekbergen, J. P. Hörchner Jr. te Voorthuizen; te Schettens (Fr.), S. J. de Boer te Balk en Wijckel. Aangenomen naar Delfshaven (5e pred.pl.), J. Vrolijk te Zeist. Bedankt voor de benoeming tot veldprediker in Indië, J. Vrolijk te Zeist. Geref. Kerken (Art. 31 K.O.) Beroepen te Vollenhove-Ka- doelen, P. Wulffraat te Kan tens. Bedankt voor Eindhoven, G. Koenekoop te Gouda. Geref. Gemeenten. Beroepen te Lisse, M. v. d. Ket terij, cand. te Rotterdam. Bedankt voor Alblasserdam en voor H.I. Ambacht, M. v. d. Ket terij, cand te Rotterdam. Kota Inten, Batavia—Rotter-11 A 28; idem A 21—26; idem B Onderwijs. VLISSINGEN. Geslaagd voor het examen van derde stuurman de heer C. van Vlaanderen, leer ling der „De Ruyterschool". Voor de akte Duits L.O. is geslaagd mej. H. de Kruijter te Goes. dam, 27/7 te Suez. Modjokerto, RotterdamJava, 27/7 van Tanger. Waterman, 28/7 van Tilbury te Rotterdam. Westerdam, RotterdamNew- York, pass. 26/7 20 u. Sciluy. Prins Bernhard in Friesland. Het Prinslijk jacht „Piet Hein" met Prins Bernhard aan boord, voer gisteren op Fries land'-s grootste meer: het Tjeu- kemeer. Honderden Friezen zon gen de Prins in Lemmer toe. toen deze terugkeerde van zijn bezoek aan het grootste gemaal van Europa, het Tacozijlgemaal, dat een capaciteit van 7 milli oen m3 water per etmaal bezit en dat door de Prins omgedoopt is in „Ir Wouda-gemaal", naar de man, die de geestelijke va der er van mag worden ge noemd. De Prins werd rondgeleid door de Commissaris der Konin gin in de provincie Friesland, mr H. P. C. Linthorst Homan. Te Ovezande bracht de col lecte voor Pro Rege f-24.03 op, te Driewegen f 33 en te Zaam- slag f 620. De heer Iz. Wesdorp te St.- Philipsland, boekhouder bij de firma Wesdorp, is- benoemd tot vertegen-vyoordiger van de In dustriële Producten Company te Schiedam. De Rode Kruiscollecte bracht te Tholen de som van f 122,07 op. i Te Waarde werden voor de lichting 1948 van de 18 opgeroe- penen 16 goedgekeurd en één voorwaardelijk. De Chr. Muziekvereniging „Soli Deo Gloria" te Colijnsplaat (directeur M. C. Karman) be haalde op het concours te Rotter dam (Charlois) de le prijs in de 4e afd. fanfare met 305 punten. Ruim 60 personen uit Waarde zullen per autobussen Woensdag de N.C.R.V.-landdag op de Hel- lendoornse berg bezoeken. De bedoeling is ook een bezoek te brengen aan de studio's te Hil versum. De kinderen van de O.L. school te Waarde maakten met het onderwijzend personeel een uitstapje naar Rotterdam., Een goed begin Een jonge kip van de heer Koene te Oostkapelle, leverde een opmerkelijke prestatie door een ei te leggen, haar eerste, dal niet minder dan drie dooiers bevatte. Zeer zeker een goed begin. De heer Koene hoopt inmid dels, dat het einde voorlopig nog niet in zicht is. Ned. Herv. Kerk. Beroepen te Well-Ammerzo- den, F. de Graaff, cand. te Sche- veningen; te Antwerpen (2e pred.pl.), H. Kuylman, cand. te Heer-Maastrichtte Berkhout, D. v. d. Ven te Wormer. Bedankt voor Colijnsplaat, P. G. Verweys te Zevenbergen. Onteigening. De Burgemeester der gemeên- te Goes brengt ter algemene kennis van de ingezetenen dier gemeente, dat het College van Algemene Commissarissen voor de Wederopbouw voornemens is de percelen, kadastraal bekend gerheente Goes, Secties no. 2465 en 1944 ten' name van de Ge meente Goes ten behoeve van het Bouwplan 1947 te .onteige nen. N De hierop betrekking hebben de stukken liggen vanaf de dag dezer publicatie tot 7 Augustus 1947 kosteloos voor een ieder op de gemeentesecretarie (1ste af deling) ter inzage. Op Donderdag 7 Aug. 1947 zal ten stadhuize, te 9.15 uur, des voormiddags door een commis sie zitting- worden gehouden tot het aanhoren van eventuele be zwaren tegen deze onteigening. Alle belanghebbenden kunnen 'tot uiterlijk 3 dagen vóór deze ziting hun bezwaren, ook schrif telijk indienen bij het Bureau Onteigening en Toewijzing voor Zeeland, Wal, Middelburg. De Burgemeester voorn., W. C. TEN CATE. Goes, 25 Juli 1947. Uitbreidingsplan. Het hoofd van het gemeente bestuur van Middelburg brengt ter openbare kennis, dat vanaf heden tot en met 9 Augustus ter inzage ligt (gemeentesecre tarie, afdeling algemene zaken) voor belanghebbenden, het door de raad dier gemeente in zijn verga dering van 23 dezer vastgestelde plan van uitbreiding voor die ge meente met de daarbij behorende bebouwingsvoorschriften, waarin de bestemming in het plan van uitbreiding in onderdelen bepaald, nader wordt omschreven. SCHEEPVAARTBERICHTEN. 26 Juli: Aangekomen te Vlis singen: m.s. Jacoba van Ips wich; m.s. Nijenburgh van Ant werpen. Van Vlissingen vertrok ken; m.s. Aktjo naar Drammen; m.s. Alao naar Pennbrooke. Ge- pass. van Antwerpen: m.s. Fidu- cia naar zqe. 27 Juli: Aangekomen te Vlis singen: m.s. Maria van Antwer pen. Van Vlissingen vertrokken Zweedse s.s. Sonata naar Rotter dam m.s. Hilda naar Ipswich. Gepass. naar Antwerpenm.s. Geziena van K ngslynm.s. Ma- raat V van Londens.s. Hedel van Rotterdam; m.s. Coen van Londen; s.s. Hydra van Amster dam m.s. Pasehal van Gesles.s. Bredero van Rotterdam: m.s. Klipfontein van Southampton. 28 Juli: Noorse s.s. Nova van Stavanger. NEDERL. PASSAGIERS SCHEPEN. Aldabi, 27/7 van Montevideo naar Santos. Alhena, Rio de Janeiro-Rot terdam, pass. 27/7 St. Viflcent. Gaasterkerk, Rotterdam Australië, 27/7 van Genua. Indrapoera, RotterdamKaap stad, pass. 27/7 Kaapverdise eilanden. Handelsaccoord Tsjecho- Slowakije en Nederland. Te Praag heeft overleg plaats gehad over een tussentijdse aan vulling op het lopende handels accoord. Overeenstemming is bereikt over de uitvoer naar Tsjechp-Slowakije van vis, vis in blik, specerijen, dierlijk haar, textiel-afval, diverse chemica liën, medicamenten, melkpoe der, glycerine, artikelen ver vaardigd van kunsthorn, kunst harsen, kinine, stofzuigers en di verse instrumenten. Tsjecho- Slowakije zal in Nederland in voeren ijzer- en staalproducten hout, textiel, glas, machineriën, instrumenten, spoorwegwagons, chemicaliën, flessen en enkele andere producten. De berichtgeving uit Indië naar Nederland. De directies van A.N.P. en Aneta delen het volgende mede: „Het Nederlandse persbureau A.N.P. en het Nederlands-Indi sche persbureau Aneta kunnen op het ogenblik de berichtge ving uit Ned. Indië niet op be hoorlijke wijze verzorgen, noch met buitenlandse agentschappen concurreren, ten gevolge van de grote vertraging, welke de tele grammen uit Indië naar Neder land ondervinden. Deze vertraging bedraagt per telegram ste'eds tussen zeven en negen uur, terwijl verzending uit Batavia naar Londen' en New York slechts zeer korte tijd neemt. Bij verzending via Londen ontstaat een vertraging tussen Engeland eh Nederland van on geveer drie uur, waarvan de buitenlapdse agentschappen geen last ondervinden, daar zij eigen verbindingen tussen En geland en Nederland hebben. De bovengenoemde vertraging ontstaat door zeer langzame af levering- van telegrammen op het rij ^telegraafkantoor te Am sterdam. De directies van bo vengenoemde agentschappen kunnen derhalve de verant woordelijkheid voor een snelle nieuwsberichtgeving uit Indië niet dragen". Vergiftige muggenolie. Om haar vijf maanden oude tweeling te beschermen tegen de muggen, die met de hitte van de laatste dagen de baby's steeds plaagden, kocht mevr. Hogen- dijk, wonende te Rotterdam, Za terdag bij een drogist een flesje mug nolie. Ze sprenkelde deze s avonds op het bedje van de tweeling, niet bevroedend welk een dodelijk vergif deze vloeistof bevatte. Zondagmorgen begonnen de kinderen hevig te. huilen, terwijl bleek, dat zij het ontzaglijk benauwd hadden. De ontboden geneesheer achtte on middellijke opneming van de in zorgwekkende toestand verke rende kinderen in een zieken huis noodzakelijk. Bij onderzoek va'n de muggenolie bleek deze blauwzuur te bevatten. De poli tie heeft de rest van de olie bij de drogist in beslag genomen. 16—19; idem val 610; Oomskin- deïpeer 32—39; idem A 29—31; idem B 23; idem val 16; Early Victoria A 15—17; idem B 10; Early Laxton 101—111; Kruis bessen 43; Krozen 46; Morellen 49; Netmeloen 70-76; Ananas meloen 99—101; Perziken 1 A 20; Komkommers 914; Bloem kool 8—16; Bos Uien 10; Bospeen 69, alles per 100 stuks en 100 hg. Burgerlijke Stand. GOES. Geboren: Dina J„ d. v. A. C. Sinke en J. van 'tVeer; Cornells, z. v. Chr. W. Duvekot en Ch. P. KuiperMarinus, z. v. J. Bosman en J. Bras; Wouter, z. v. E. Griffioen en C. H. van Eijk; Wilhelmina, d. v. J. de Witte en C. J. Laven. OndertrouwdR. G. Williams, 26 "j. te Northwich en G. Blok, 26 j.J. Nauta, 27 j. te Menal- dumadeel en S. P. van Wijk, 28 j.J. A. Eggebeen, 25 j. te 's-Gravenhage en M. A. Goe man, 24 j.; J. J. Zembsch, 27 j. en C. H. van Westen, 25 j.; A. Driesprong, 45 j. en J. F. Paauwe,' 39 j.J. Peeters, 30 j. te 's-Heerenhoek en M. Th. van Riet, 27 j. Getrouwd: L. A. M. Elenbaas, 25 j. te St. Maartensdijk en D. T. Panny, 24 j.A. L. Hage, 23 j. te St. Maartensdijk en J. J. Ba zen, 23 j. Overleden: J. Nijburg, 71 j.f echtg. van J. H. Daniëls van Wijkhuijzen; E. de Jonge, 75 j.. wed. van J. Zandee; A. Hooge- steger, 81 j. te Goes, wednr. van J. van de Velde. Amsterdamse Effectenbeurs. Slotkoersen op 28 Juli 1947 medegedeeld door Incasso-Bank N.V. Goes. -V.K. L.K. Nederland '37 99 99 la 33% Ned. '38 3—31- Ned. '47 2% c/o Spaarcert. 3% Amsterdam 3 Den Haag 3% Rotterdam Amsterd. Bank Incasso-Bank Rotterd. Bank Twentsche Bank Ned. Handel Mij. A.K.U. d. Bergh Jurgens 1007» 1007» 99% 99% 101% 101% 1017» 1017» 102% 102 1017» 143%- 143% 148% 162 137% 185% 302 1017» 144 143% 149% 162% 137 185% 293 158% 355 In een officieel communiqué uit Caracas (Venezuela) wordt gezegd, dat in de Maracay-ka- zerne een opstand is uitgebro ken, die spoedig'kon worden on derdrukt. V eilingsberichten. ZIERIKZEE. Veiling van 25 Juli 1947. Andijvie f 2f 5. Johan de Witt, BataviaAm-Princessebonen 1216; Stamsnij- sterdam, pass? 27/7 Malta. j bonen 1013; Stoksnijbonen (17 Kota Baroe, 28/7 12.10 u. van 32; Rode Kool 7; Aardappelen Batavia te Rotterdam. I 6.70—9; Tomaten 14—31; Yellow standsmarsen te Nijmegen. Fokker Vliegtuigen 221 V. Gelder Papier 1421 Leverbros Unilever pref idem Nederl. Ford' Philips Gloeilampen 372 Dordtsche Olie 399% pref idem 403 Kon. Olie 414 Billiton II rubriek 355 Amsterdam Rubber 150 Deli Batavia Rubb. 112 Oost Java Rubber 87 Serbadjadi Rubber 82% Ver. Ind. Cult. Ond. 88 Holl.-Amerika Lijn 205 Java-China Japanl. 149% Kon. Ned. Stoomb. 167 Kon. Pakketvaart 165 Ned. Schéepv. Unie 180% Rotterd. Lloyd 177% Stoomv. Mij. Ned. 162% H.V.A. Java Cultuur Ned. Ind. Suiker Unie Vorstenlanden Deli-Batavia Mij. Deli Maatschappij Senembah Muller Co. Ie Serie Wilton Fyenoord p. b. Bel. Ned. idem Binnenland idem Overzee Dollarlening 246 130 - 132 68% 136 163 145% 164 200 557 237 180 300 220 138% 291% 158% 360 376 399% 406% 414 358 153% 115 94% 78% 93 203 149% 167 167% 180 176 164% 248 134 132% 67% 135% 164 146 166 201% 558 237 182 KKP/M 10010/» Zaterdag werd door de Post duivenvereniging té Borssele „De Scheldeylieger" een wedstrijd ge houden met jonge duiVen vanaf St. Kat Waver. De uitslag was als volgt: 1, 6, 7, 10, 11, 12, 13 J. Duynkerke; 2, 3, 5 J. Walhout; 4, 6, 7 Bou- wens; 8 P. Nieuwenhuize; 9, 14 C. de Krijger. Zaterdag j.l. speelden de ad- spiraten van de K.V. „Excelsior" van Nisse hun laatste wedstrijd in de competitie te Wolfaartsdijk tegen dé K.V. „Vitesse" die zij wonnen met 5—0, hiermede zijn ze ongeslagen kampioen gewor den in hun afdeling. Een prestatie die ze nu 2 jaar achter elkaar hebben geleverd.- Wandelsport. De dames E. Hollemans en' C. Kort, alsmede de heer R. van Hemert, allen leden der W.S.V. „De Amateur" te Goes, hebben met succes deelgenomen aan de Internationale Vierdaagse af- DOCR TON JÜCP SC HELTENS 3. Een schob. De trein staat stil. Amersfoort. De man schrikt op uit zijn dutje, staat vlug op, grijpt zijn koffertje uit'het net en stapt vlug de coupé uit. „Wij moeten er ook uit, hé?" Thijs bukt zich. „Een portefeuil le; zeker van die man". „Laat es zien!" Ties kijkt.... „D'r zat zeker een gat in zijn binnenzak of hij heeft hem er naast gestoken. Zullen we 'm terugbrengen? Misschien krij gen we dan wel wat". „Ja, goed". 4. Nergens is de mari te zien. Thijs doet de portefeuille open. Brieven en gekrabbelde papier tjes. „Hier is zijn persoonsbe wijs: Pieter Loos, Groenesteeg 28, Amersfoort. We hebben nog meer dan een uur de tijd. Kom maar". Vlug gaan ze naar de uitgang. De controleur zet een Stempel op hun kaartjes en geeft ze aan de jongens terug. Op de plaats, waar de vriend jes zoëven stonden te praten, ligt een papiertje met rare krab bels er op....

Zeeuwsch Dagblad | 1947 | | pagina 3