Publicaties Ondanks de bitte werd de Vierdaagse een ongekend succes. KEfflteiSê Dam-Labyrinth. DE GROTE REIS VAN^^g yn Wat doorzettingsvermogen vermag. Enthousiasme in Nijmegen. vierdaagse. Hier omringden dui zenden wandelenthousiasten het veld en stond de muziek opge steld van de Nijmeegse postfan- fare, de Tilburgse politie, de mu ziek van de Spoorwegen en de Marine-band. De laatste dag gingen er 6214 tippelaars naar Grave, Cuyk en Gennep en door de gehele Noord- j Oost' Maasstreek. Het was weder om een harde strijd tussen de fel-1 le zon en de energie van de dui- zenden wandelaars, maar nu gin gen zfj over betere wegen en vlot te de mars beter dan de drie vo rige dagen. Door de militaire en de burgergroepen en ook door de indivuduelen werd in een opmer kelijk snel tempo gewandeld. De kopgangej's van de vijfenvijftigers waren omstreeks negen uur in Cuyk en hadden in vier uur tijd ruim dertig 'kilometer afgelegd, dat is zonder rust ruim TVs kilo meter per uur. Deze tour de force is in echte wandel-stijl uitgevoerd en wel voornamelijk door de Am sterdamse wandelaars die hun navolgers een aanstekelijk voor- heel^ gaven. Overweldigende belangstelling. Was de belangstelling in' de Maasstreek groot, te Nijmegen moest zij overweldigend heten. Over een afstand van kilometers stonden drie, vier rijen dik de toeschouwers langs de St. Anna- laan en geen wandelaar kon pas seren of hij werd bedacht met bloemen door vrienden, bekenden of bloedverwanten. Het was we der de beroemde bloemenparade te Nijmegen op de sluitingsdag der vierdaagse. Stadgenoot en vreemdeling deden daaraan mede. Op het plein aan de Bijleveld- singel werden de aankomenden direct verblijd met kruisen van de Ook minister Gielen ver welkomde de tippelaars. Min. Gielen,. de Comm. .der Koningin in N.-Brabant Prof. Dr De Quai, de burgem. van Tilburg Nijmegen en omliggende plaatsen, de Vertegenwoordigers van de K.N.V.B.. de N.W.B. en leger- autoriteiten luisterden door hun aanwezigheid de slotfeestelfjk- heden op. Ook de buitengewoon gevolmachtigd ambassadeur van Frankrijk, zijne excelentie J. Ri viere, woonde de aankomst bij. Alle groepen arriveerden in goede stijl en kwaijien in aanmer king- voor de groepsprijzen. De buitenlanders, de Tsjechen, en de Fransen, hebben een uitstekende indruk gemaakt en ook de mari ne-, land- en luchtvaarttroepen hebben zich in deze vierdaagse schitterend gehouden. De burger- groepen hebben zich daar uitste kend bij aangesloten. De laatste dag zijn 47 lopers thuis gebleven en er zijn slechts twaalf uitgevallen. In het geheel zijn er 570 uitvallers geweest op een totaal aantal deelnemers van 672, dat is acht procent. Nog zel den werd een vierdaagse bij een tropische hitte als thans gehou den, en nog nooit werd met zo'n groot aantal deelnemers zulk een groot succes behaald. De O. L. school te St Maar tensdijk heeft haar jaarlijks uit stapje gemaakt naar Breda, Tilburg en Oisterwijk met auto bussen. Op initiatief van het gem. be stuur van Poortvliet zal een autorit worden gemaakt met de ouden van dagen. Zaterdag a.s. zal de Chr. Zangver. „SursUm Corda" te Tholen een. zangavond geven op de weide van de heer Chr. Moe- liker, waaraan nog 8 zusterver enigingen zullen deelnemen. De collecte voor het Rode Kruis bracht te Wolfaartsdijk f 78,86 op!' De collecte voor het Prins Bernhardfonds gehouden te St. Laurens heeft f 50.70 opge bracht. Vlissingen en de Stoom vaart Mij „Zeeland". De heer Hommes stelt vragen aan de minister. Het Eerste Kamerlid, de heer Hommes, heeft aan de minister van verkeer en waterstaat de volgende vragen gesteld: 1. Heeft de nflhister kénnis genomen van de persberichten dat de Stoomvaart Mij „Zee land", welke thahs een voorlo pige dienst van Hoek van Hol land naar Harwich uitoefent, 't voornémen, heeft deze dienst tot een definitieve te maken en niet meer naar Vlissingen terug te keren? 2. Is het de minister bekend, dat deze berichten in Zeeland in brede kring ernstige onge rustheid hebben gewekt, omdat hierbij grote belangen niet alleen voor Vlissingen, doch oojc voor de gehele provincie op het spel staan en bij overplaat sing van de Stoomvaart Mij. „Zeeland" naar Hoek van Hol land (of Rotterdam)' aan het Zeeuwse vreemdelingenverkeer, aan de uitvoer van groenten en fruit en ook aan (Je Zeeuwse oestercultuur een zware slag wordt toegebracht, een slag wel ke des te zwaarder zal worden gevoeld, omdat deze provincie door de oorlog reeds zo ernstig heeft geleden? 3. Heeft de minister kennis ge nomen van de verklaring van B. en W. van Vlissingen, dat de Vlissingse haven thans in een zo danige toestand verkeert, dat de schepen van de Stoomvaart Mij. „Zeeland" bij elk tij en bij dag en nacht veilig en onder alle om- staridigheden de haven kunnen binnenkomen, terwijl aan de han delskade, met haar loodsen en spoorwegaansluiting, de techni sche voorwaarden aanwezig zijn, deze schepen ligplaatsen te ge ven en de nodige accomodatie aan te brengen? 4. Staat de minister nog steeds op het standpunt, dat bij het ne men van een beslissing zeer ze ker niet alleen economische ar gumenten zullen tellén, maar dat ook andere overwegingen gewicht in de schaal zullen leggen? 5. Indien de minister deze vraag bevestigend mocht beant woorden, wil hij dan bevorderen, dat bij het nemen van een beslis sing met het gestelde in de vra gen 2 en 3 ernstig rekening wordt gehouden, alsmede met het drin gend Zeeuwse verlangen, dat in Zeeland „De Zeeland" terug keert? ^-cu ied op het gips. In de Rijkebuurt, tussen Se- rooskerke en Vrouwenpolder, ligt één der proefvelden van de Land- bouwvoorlichtingsdienst. Dit veld is met bieten ingezaaid. Men heeft op deze kleigrond met een afslibbaar gehalte van 33 pet. verschillende structuurverbete- rende middelen toegepast. Gips heeft het glansrijk gewon nen; op een veldje werd 15 ton, op een tweede veldje 10 en op een derde 5 ton gips gestrooid. De beste resultaten veerden bereikt met een hoeveelheid gips van 78 ton. Ook bewerking met calcium- chloride leverde goede resultaten op, zij het iets mirtder goed dah verwerking met gips; hier staat tegenover, dat de uitwerking sneller is. Het produet is echter aanzienlijk duurder dan gips en kan dus zo goed als geen toepas sing-vinden. De veldjes, die met zwavel en met kali zijn bewerkt, zien er aanmerkelijk slechter uit. Het re sultaat is hier nihil. Wél heeft men de indruk, dat de kalk-be- werking enig resultaat zal ople veren, wanneer in de grond zelf voldoende kalk aariwezig is. De grond van genoemd proefveld is n.l. voldoende kalkrijk. Dan is er nog een veldje be spoten-met een Frans praeparaat, dat hier „humus" wordt genoemd en dat door een aantal Franse landbouwdeskundigen, dat het vorige jaar op bezoek was, werd aangeprezen als de steen der wij zen. Zij vertelden, dat na een be spuiting met de vloeistof en na een fikse regenbui de grond in een luttel aantal uren weer goed zou zqn. Het resultaat? De bieten op dit deel van het proefveld staan er ongeveer het slechtst by. Gips, het eenvoudige middel, heeft voor de geïnundeerde ge bieden wel heel duidelijk het be was van zijn voortreffelijkheid geleverd. Het verschil in uitwerking op de structuur van de grond is niet alleen.te zien aan de stand van de gewassen, maar is ook te voe len aan de veel minder vaste grond, waarop men loopt. Stichting Emeritering. (Van onze correspondent.) Niet minder datr 148 kerken met 113 predikanten en vijftig duizend zielen van de Geref. Ker ken (ond. art. 31 k.o.) hebben besloten mede te werken aan de „Stichting Emeritering" welke dezer dagen te Amersfoort voor de kring dier kerken werd opge richt. De Stichting, die op 1 Juli 1947 haar werkzaamheden liet ingaan, vraagt een omslagheffing per lid per kerk. Er wordt dan een fonds gevormd, waaruit de kerken met emeriti-predikanten geregeld een bedrag ontvailgen. Dit is niet het „pensioen" voor de dominee. De kerk moet zelf weten wat zü haar rustende leraar wil betalen. Maar doordien zó' deelneemt aan de Stichting heeft zü' recht op een bepaald bedrag. Van departementale zü'de heeft men de Stichting verzekerd, dat zü fiscaal niet kwetsbaar is. De omslagheffing, die berekend is op j een emeritering op 70-jarige leef i tyd, wordt niet toegepast op va cante kerken, die niet kunnen beroepen. In het bestuur namen zitting de heren M. van Rossen, H. J. Wün, A. Schras te Rotterdam, H. Troostheide te Bilthoveq, J. A, Mulder te Sappemeer, J. F. J. La- met te Eindhoven, J. Francke te Axel, A. Gerber te Ermelo en H Rook te-Kpmpen. Onderwijs. Ambachtsschool te Goes. Bevordering en uitreiking Diploma's. Afdeling Timmeren, bevor derd naar de 2e klas: J. Bach, Goes; A. Buteijn, Krabbendyke; A. P. Cabboort, 's-H. Arendsker- ke; B. A. Clarijs, 's-Gravenpol- der; L. J. Fierloos, Hoedekenst kerke; L. J. Grim, 's-Graven- polder; P. Karelse, Borsselen; C. Klaassen, Kats; J. Lokerse, Wol faartsdijk: - C. Lansen, Kapelle; i M. Post, Kortgene; M. A. Proost I 's-H. H.kindereri; J. J. Slabbè- koorn, Kloetinge; C. van Sluijs, j Borssele; A. J. v. d. Velde, Ove- zande; K. M. de Witte, Driewe- I gen (prijs'). Niet bevorderd: leerlingen. Diploma, afd. Timijteren: M. I Bakker, 's-H. Arendskerke; A. I Benou, Krabbendijke; M. Bave- co, Kruiningen; W. Dieleman, Wolfaartsdijk; J. Dekker, Hein- kenszand; M. Fierloos, Hoede- kenskerke; A. H. de Graaf, Ka- •pelle; C. J. de Kater, Kortgene (prijs); A. Kloosterman, Khpel- .le; C. Karelse, Heinkenszand; J. de Looff, Kortgene; D. H Pauwe, Kruiningen; P. H. Pa ree, 's-Heerenhoek; J. Proos te Wolfaartsdijk; A. P. Steenbokke, Baarland; H. P. Snoep, Kapelle; J. F. Stokx, 's-Heerenhoek; J. S. Smallegange. EUeWoutsdijk; J. Stobbelaar, Yerseke; G. M. Ver- heyke, 's-Gravenpolder; C. de Waard, Kapelle; J. A. Walrave, Wilhelminadorp; F. Zuidhof te Kwadendamme. Afgewezen: *4 leerlingen. Afdeling Rijwiel Motortech niek, beverderd naar de 2e klas: W. J. Bosman, Nisse; L. M. Bal, Wemeldinge; J. van Burg, Krui ningen; W. van Damme, Yerse ke; D. Eckhardt, Hoedekènsker- ke; J. B. v. d. Hiele, 's-Graven polder (prijs); L. de Jonge, te Nieuwdorp; C. R. Kooman, We meldinge; C. J. Krijger, Colijns- plaat; J. P. Labeur, Wilhelmina dorp; G. A. Menheere, Ovezan- de; j. B. A. Pleijte, Goes; J. J. Rottier, Yerseke; J. Rademaker, Hansweert; M. Snoep, Wolfaarts dijk; D. Scherp, Kortgene; H. J. Stouthamer, Ellewousdyk; J. de Visser, Kloetinge; C. G. Ver- sluijs, Wissekerke; G. Verhulst, Kats (prijs); J. van Willingen, Kapelle; J. Willemstein, Kloe tinge. Niet bevorderd 8 leerl. Gediplomeerd afd. Rijwiel- en Motortechniek: A. Corstanje, 's-H. Hendrikskinderen; A. van Damme, Wissekerke; P. J. Dour- leyn, Souburg; C. Dronkers, Goes; M. Glerum, Goes; C. L. Gelok, Kattendijke; D. W. G. Gebraad, Kattendijke (prijs); W. W. van Giensbergen, Sou burg; M. Hollestelle, Colijns- plaat; C. Huissen, Oudelande; J. Joosse, Krabbendijke; J._ Kra mer, Kapelle; P. Leendertse, Hansweert; A. W. v. d. Linde, Kortgene; L. A. Lous, Oude lande; P. J. Markusse, Kortgene; J. Nousse, Wemeldinge; J. C. Nelis; Hansweert; M. A. Pieterse, Wemeldinge; C. Sinke, Kapelle; H. Schipper, Wemeldinge; S. M. v. Steveninck, Ierseke; P. M. Sonke, Kloetinge; L. van 't Veer, Hansweert; M. Verstelle, Wol- phaartsdijk; D. M. v. d. Velde, Wilhelminadorp; J. P. Walraven, Kapelle: A. Zuid weg, Heinkens zand. Afgewezen 1 leerling. Afdeling Electrotechniek. Be vorderd naar de 2e klasse: E. Baarends, Goes; J. Bom, Waarde; A. Bruggen, Goes (prijs); W. J. Dingemanse, Kortgene; A. Dek ker, Nieuwdorp; A. M. Glerum, Goes; D. J. Hannewijk, Hein kenszand; H. J. Knopjes, 's-Hee renhoek; P. 'Kuzee, Heinkens zand (prijs); Ch. J. .Koeman, Waarde; H. G. Meijer, Goes; G. Murre, Nieuwdorp; A. Verhage, Goes; H. Verbrugge, Heinkens zand; P. W. de Vos, 't-Heeren- hoek; A. v. Witzenburg, Goes; L. Zuidweg, Krabbendijke. Niet bevorderd 9 leerlingen. Gediplomeerd afd. Electro techniek; C. Boot, Goes; F. W. L. Dronkers, Vlissingen; J. G. Ha- cek, Goes; M. M. de Jonge, We meldinge; J. J. Meulenberg, Wis sekerke; M. P. van Oeffelen, Hansweert; A. M. Slotboom, 's-Gravenpolder; J. M. Timmer man, Ierseke; M Verbeem, Goes; J. van de.Velde, Wolphaartsdijk;' L. M. van der Weele, Kortgene; afgewezen 5 leerlingen. Afd. Smeden-Bankwerken. Be vorderd naar de 2e klasse: M. M. van- Anrooij, Ierseke; G. Bruël, Goes; P. J. Colijn, Goes; R. van Doorn, 's-H. Arendskerke; J. Goense, 's-Heerenhoek: J. J. Kopmels, Waarde; Fr. C. Pieters, 's-Heerenhoek; Iz. C. de Regt, Kortgene; P. R. Schot, Goes (Voorw.), P. Slabbekoórn, Kloe tinge; H. W. Thichelen (voorw.) Goes; J. Wattez, Goes; A. M. de Waal (voorw.) Ellewoutsdijk; A. M. Wondergem, Waarde; M. Zuidweg, Heinkenszand; M. A. Wisse, Kattendijke; A. v. Fraas- se, Vlissingen; F. M. de Koning, Goes; afgewezen 6 leerlingen. Gediplomeerd afd. Smeden- Bankwerken: C. Adriaanse, El- lewoutsdijk; E. M. Burgs, Goes; A. van Damme, Ierseke; A. J. Hoogesteger, Goes; J. C. Kosten, Hansweert; K. Kanaar, Kruinin gen; P. de Kam, Wolphaartsdijk; G. W. Lakkee, Goes; H. C. La- vooij, Hansweert; A. Meijers, Goes; J. Molhoek, 's-H. Arends kerke; E. A. E. Rijsdijk, Hans weert; F. W. v. Ruiten, Goes; W. J. Scheers, Goes; J. J. Vette, Ierseke; J. Walrave, Kruinin gen; A. J. Wagenaar, Kloetinge; W. D. v. d. Dries, Wolphaarts dijk; afgewezen 2 leerlingen. Afdeling schilderen. Bevor derd naar de 2e klasse: P. C. Geus, Kwadendamme; C. Joosse, Schore (prijs); M. Nijsse, 's-Gra venpolder; M. J. v. Stee, Goes; H. de vriend, Baarland; afgewe zen 3 leerlingen. Gediplomeerd afd. schilderen: J. van Damme, 's-H. Hendriks kinderen; A. de Graaf, Goes; J. P. N. Joosse, 's-Heerenhoek; P. C. v. Srang, Goes; M. P. Oreel, Wolphaartsdyk; C. W. Zweedijk, Wilhelminadorp. Afgewezen 2 leerlingen. Vrydag slaagden te Goes voor het M.U.L.O.-Diploma A: Th. J. Visser, P. Barentsen, J. J. Arnoldus, allen te Middelburg; E. Weng, H. P. de Krijger, W. J. de Lege, M. C. Lorier, G. H. Baljeu, G. Dingemanse, J. v. Gelderen, C. M. Herman, allen te Vlissingen; R. P. de Korte, J. C. Maas, E. C. Voogdt, allen te Souburg; C. v. d. Slups, Zoutelande; H. Spruüt, Meliskerke; J. J. Konraad, Bigge- kerke; J. J. van Es, Terneuzen; P. Eaas, Zaamslag; J. Dieleman, Axel; G. H. du, Croo, Zierikzeer en J. C, Kaïlema, Cobjnsplaat. Afgewezen 5 candidaten. Geslaagd voor toelatingsex. M.U.L.O. te Tholen L. v. Dijke, K. E. v. Egmond, Maatje v. d. Velde, A. J. Fiefaard, C. M. Quist, J. v. Splunter, H. A. v. d. Berge, Pa. Quist, Han. v, d. Berge en Zoetje Schot. Voor toelatingsex. R.K. H.B.S. slaagde Wim. v. d. Hoe ven Az. te Tholen. Geslaagd voor diploma A M.U.L.O. J. de Later; voor han delskennis A. P. v. Stee, beiden te Tholen. Geslaagd vooi* diploma vak bekwaamheid slager, C. Deur- lo te Tholen. Op de tweede examendag slaagden voor het Middenstands diploma de volgende heren; M. Jumelet Dz., P. de Koning, Jan de Korte, Jacob de Korte, Henk Kik Sz., Jac. Kik Kz., R. Janse en J. van Oeveren, allen te Brui- nisse. Voor het Mulo diploma slaagden de dames: Janny Kur- vink, To Mol, Jo van Splunter, Adri Ooms en J. de» I^ter te Poortvliet. Bü het te Bergen op Zoom gehouden examen voor het Mid denstandsdiploma slaagden o.m. de heren D. v. d. Berg. C. Bolijn en M. Capello Sz. te Bruinisse. Ingfezonden Stukken. "O.V.O.-nleuws. Op 19 April 1947 werd in de „Scheldehal" te Vlissingen door een viertal verenigingen een uitvoering gegeven ten bate van het Zeeuwse Batj. te Padang op Sumatra. De netto-opbrengst van deze avond bedroeg f 97. Dit be drag zal besteed worden voor het aanschaffen van gezelschap- spelen, want de jongens in Pa dang hebben die hard nodig. Een kapitein, die met zijn compagnie in de omgeving van Padang gelegerd is, schreef ons o.a.Het is ontzaggelijk moeilijk om de jongens een behoorlijke ontspanning te geven. We kun nen niets te pakken krijgen. Men schermt in Holland in de kran ten niet de Welfare en de N.I.W.I.N., maar wij hier op de buitenposten zien er nooit veel van. Na de dienst hebben de jongens niets te doen om Kun vrije tijd te vullen. Er zijn geen voldoende schaak- en damspe len, geen behoorlijke pingpang- 'spelen, geen monopolie en stra- tego- en dat is het juist wat we missen." Volgende week gaat een kleine zending ontspanningsspelen naar Padang. Een Vlissingse zakenman neemt de vrachtkosten voor zün reke ning. Het O.V.O.-comité hoopt, dat dit sympathieke gebaar na- vólging vindt. Allen, die hun medeleven met onze Zeeuwse soldaten willen tonen kunnen dit doen door een gezelsehap- spel of een enkel goed boek te schenken en dit te bezorgen vóór 1 Augustus bij dhr A. L. SchVrielzer. Zeeuwen stelt Uw sol daten niet teleur. HET O.V.O.-COMITé. Wat brengt de radio? Dinsdag 29 Juli. HILVERSUM I, 301,5 M.: 8.15 Pluk de dag; ;9.00 Lichtbaken; 10.50 Schuman programma; 11.45 Koor; 12.03 Orgel; 12.30 Concert; 13.00 Nieuws; 13.20 Lunchcon cert; 15.30 Pianomuziek; 16.00 De Zonnebloem; 16.30 Na sehool- tyd; 17.45 Rijk over zee; 18.00 Volksliederenkwartet; l'8.30 Ned. Strydkr.; 19.20 Piano-duo; 19.45 Causerie; 20.55 Hoorspel; 22.30 Nieuws; 23.20 Gram. HILVERSUM II, 415 M.: 8.15 Lichte platen; 9.15 Morgenwij ding; 9.35 Arb. vitaminen; 11.00 Symphonie; 11.30 Ensemble; 12.00 Zang en piano;' 12.30 Ons Platte land; 13.15 .Musette orkest; 14.00 Met naald en schaar; 14.20 Orgel- Concert; 15.00 Matinee; 16.40 De schoolbel; 17.00 Orkest; 17.30 The Skymasters; 18.30 Orgel en ensemble; 19.30 Pianotrio; 20.15 Concert; 21.15 Voordracht; 21.45 Contact; 22.15 Buitenl. overzicht; 23.00 Niguws; 23.15 Schaaktour- nooi. Zeeuwse renners in ronde van Zuid-Beveland. De twee jonge Zeeuwse renners J. de Jager en G. Lavooy beiden te Kapelle zün •voornemens te starten in de ronde van Zuid- Beveland op 23 Aug. a.s. Van Beek sloeg de Vries te Clinge. Niet minder dan 68 renners betwistten elkaar onder grote hitte de zege in het grensplaatsje Clinge. Voor de laatste maal versche nen de Vries en van Beek by de amateurs aan de start en men kan daar nl-t rouwig om zün, want elke wedstrijd is by deel name van bovengenoemd tweetal van spanning ontbloot. Ook nu namen ze reeds in de eerste runden enige voorsprong Harm Smits was weer als altyd in het peleton blüven hangen en reageerde toen het te laat was; Later moest hij sfoppen door pech. Zowel Verhoeek, v. d. Els- hout, v. d. Stappen e.a. die in het tweede peleton reden slaagden er niet meer in de achterstand op de koplopers teminimeren. In een felle sprint werd de na tionale kampioen door van.Beek geklopt. De uitslag was: 1. G. van Beek, 100 km. 2u. 58 min. 27 sec.; 2. G. de Vries; 3. E. Verhoeek; 4. M. v. d. Veeken; 5. H. v. d. Elshout; 6. J. v. Loon; .7. W. v. d. Stappen. De postduivenveren. „De Luchtbode" hield een wedvlucht vanuit Moeseroon, (België) 84 K.M. De uitslag was: J. Florusse 1, 3, 7, 9, 10, 12, 16, 25, 38; C. Boogaard 2, 14, 24, 41; Gebr. Caljouw 4; J. Hoogesteger 5, 29, 40; A. v. d. Wart 6, .15, 23; L. Marinisse 8, 27; H. Meulmees- ter 11, 42; J. Meulmeester 13, 21, 33, 34, 36; A. Minneboo 17, 18; J. Pothuisen 19, 37; A. Riekwel 20,' 32, 39; P.-Babün 22, 28, 31,35; J. Cysouw 26; W. Wouters 30. Duiven los 12.30 uur, aankomst eerste duif 1 uur 20 min. 2 sec. AftTuitfng verkeer. Burgemeester en Wethouders van Middelburg brengen ter open bare kennis, dat het verboden is de Bree vanaf het Bagijnhof naar de Wagenaarstraat te berijden met motorrijtuigen en bespannen rij- en voertuigen. Distributiekring Middelburg. Zeep voor kappers. De Directeur van de bistribu- tiekring Middelburg maakt be kend, dat Herenkappersbedrijven voor de 9e, 10e, 11e en 12e perio de 1947 wederom in aanmerking komen voor scheerzeep op basis van 20 rantsoenen per bediende, werkzaam in het Herenkappers- bedrijf, met inbegrip van de pa troon, ipdien deze medewerkt. Formulieren MD 233-41 kun nen woi^len afgehaald en inge vend van 49 Augustus 1947 ten antore van bovengenoemde j overige TD-nummers. dienst, kamer 4 loket 2 en bij de Te Kruiningen op Woensdag slag alleen in ontvangst geno men worden te Krabbendijke op het kringkantoor, uitsluitend op Dinsdag 12 Aug. Inschrijvingsbewijzen Rijwielbanden. Uitreiking van inschrijvings- bewjjzen voor rü'wielbanden aan personen die een rijwiel bezit ten en na 1 Jan. 1945 nog geen banden hebben ontvangen, zal plaats hebben in volgorde van T.D.-nummering: te Rilland (St. Jozéphsgebouw) op Maandag 28 Juli van 910 de nos. 3001 3300; van 10—11 nos. 3301—3600; van 1112 nos. 36013900; van 1—2 nos. 3901—4200; van 2—3 nos. 4201:4500; van 34 nos. 45014800; op Dinsdag 29 Juli van 9—10 nos. 48015100; van 10—11 nos. 5101—540Q; van 11 —12 nos. 5401—5700; van 1—2 nos. 5701—6000; van 24 de Agentschappen, waarbü het lid- maatschapsbewü's le halfjaar 3 Juli van 910 nos. 12501- 13000; van 10—11 nos. 13001- 1947 van de vakgroep kappers- »13500; van 1112 nos. 13501 bedrijven moet worden overge- 14000; van 12 nos. 14001 legd. 14500; van 2—3 nos. 14501— Herenkappers, die niet in staat zijn bedoeld lidmaatschapsbewijs 15000; van 3—4 nos. 15001- 15500; op Donderdag 31 Juli van te overleggen, komen in geen ge-1 910 nos. 1550116000; van 10 val voor scheerzeep in aanmer king. Inlevering aanvragen inschrijvingsbewijzen. De Directeur van de Distribu tiekring Middelburg maakt be kend, dat op de tot de kring Middelburg behorende gemeen 11 nos. 1600116500; van'11 —12 nbg. 16501—17000; van 1—2 nos. 1700117500; van 23 nos. 17501—18000;, van 3—4 overige T.D.-nummers. Te Hansweert op Vrijdag 1 Aug. van 9.3010.30.nos. 12501 •—13500: van 10.30—11.30 nos. 13501—14500; van 11.30—12.30 ten de ingevulde formulieren nos. 14501—15500; van 1.30—2.30 MD 333-30 als volgt moeten wor den ingeleverd: Grijpskerke 28 Juli van 9.30— 11.30 u. Serooskerke 28 Juli van 14 15.30 u. Arnemuiden 29 Juli van 9.30 11.30 en van 13.3015.30 u. Aagtekerke 30 Juli van 10 11.30 u. St. Laurens 30 Juli van 14 15.30 u. Kleverskerke 31 Juli van 9.30 —11.30 u. Veere 31 Juli van 13.30 15.30 u. Domburg 1 Aug. van 10 11.30 u. Gapinge 1 Aug. van 14 15.30 u. N.- en St. Joosland 2 Aug. van 9.30—11.30 u. Oostkapelle 4 Aug. van 10 11.30 u. Vrouwenpolder 4 Aug. van 14—15.30 u. nos. 1550116500; van 2.303.30 nos. 1650117500; op Zaterdag 2 Aug. van 9.3011.30 overige T.D.-nummers. Formulieren dienen te voren op de agentschappen te worden afgehaald en moeten volledig in gevuld, hierbij ook speciaal ^e letten op soort, merken frame nummer van het rijwiel en. ge tekend door het gezinshoofd, met de Tweede Distributiestamkaart van degene voor wie wordt aan gevraagd, worden aangeboden. Rijwielen waarvan geen frame nummer kan worden opgegeven moeten bij de uitreiking worden meegebracht. Omtrent de uitreiking te Yer seke van 48 Aug. vplgt nog een nadere publicatie. Burgerlijke Stand. VLISSINGEN. Bevallen: Mie- Behalve het volledig ingevul- ras—-Kriekaard, z.H. C. M. formulier moet He stamkaart Adriaanse, d.M. van Omber- genStep, z.H. MaasBdfesie, z. M. C. KlinkVerkoelen, d. J. M. MeuldijkSwaalf, d.D. J. van HooijdonkStroo, z; N. PeperkampSmith, z.J. de foripulier moet de stamkaart medegebracht worden. Na-inlevering moet op een na der te bepalen datum te Middel burg geschieden. Infcvering aanvraagformulieren rijwielbanden. De distributiedienst Kring Vlissingen maakt bekend, dat de aanvraagformulieren MD 333-30 voor rijwielbanden moeten wor den ingeleverd volgens het schema dat op aanplakborden, bij winkeliers, e.a. plaatsen in alle tot de distributiekring beho rende gemeenten per bekendma king is medegedeeld. Alle formulieren moeten door het gezinshoofd zijn ingevuld en ondertekend. Formulieren zon der opgave van alle verlangde gegevens (TD-nummer van be langhebbende, geboortejaar, frame-nummer) kunnen niet worden geaccepteerd. De stam kaarten moeten bij de indiening der formulieren wederom wor den getoond. Distributiedienst Krabbendijke. Uitreiking toeslag bijzondere arbeid. De uitreiking van toeslagkaar Glijpde Jong, d.M. W. KraakVerboom, d.J. M. de RijkeRoskam, z. GehuwdD. Polderman, 32 j. en J. M. Doorns, 29 j.F. M. Röttjers, 22 j. en Ch. E. de Ca- lpwé, 25 j. OndertrouwdH. Andries, 30 j. en P. Klopmeijer, 20 j.; G. J. de Bart, 19 j. en M. J. van Leeuwen, 22 j.P. L. Zuidhoorn, 25 j. en M. A. Vink, 23 j.A. Smit, 26 j. en P. J. Tellier, 20 j. D. van Wolferen, 28' j. en A. Catsman 23. j.A. de Visser, 30 j. en J. Stroo, 20 j.H. J. de Witt, 29 j. en C. P. Broeksma, 31 j.J. Minnaard, 30 j. en P. Kuzee, 25 j. Overleden,L. C. Vendeville, wednr. van J. W. Hage, 75 j-; D. A. Krijger, 37 j., echtgenoot van L. H. Goethart. TERNEUZEN. Geboren: Vi vian C. E., d. v. J. P. S. Gee- rinck en A. van Rumste; Frank, z. v. -W. J. de Bruijn en M. S. PlachettaIzaak" A., z. v. J. F. j -L/c ui li cittiug v au bucöJ.ciStt.ci cu - ten en rantsoenbonnen zgep en van Cadsand en C. C. Tollenaar waspoeder voor Bijzondere ar-! Ondertrouwd: P. C. Smold ;rs, beid zal, voorzover de naamlijs- te Middelburg en J. P. Helmen- ten en aanvraagformulieren vóór 26 Juli ingediend zijn, wor den uitgereikt in het tijdvak van 29 Juli tot 2 Aug. a.s. en wel: te Krabbendijke op Dins dag 29 Juli van 9—12 uur; te, Kruiningen op Woensdag 30 Juli van 9.3012 ep 13 uur; te Waarde op Donderdag 31 Juli van 9.3011.30 uur; te Rilland op Donderdag 31 Juli van 24 u.; te Yerséke op Vrijdag 1 Aug. van 9.3012 en 13 u.; te Hans weert op Zaterdag 2 Aug. van 9.3011.30 u. De naamlijst, uit gereikt bij de vorige -uitreiking van toeslagkaarten en rantsoen bonnen dient overgelegd te wor den. J Na deze uitreiking kan de toe- TRÏBUNAAL GOES. Voor het Goesse Tribunaal stonden Donderdag terecht R. Pol, slager te Vlissingen; de ty pograaf J. P. Walrave, vroeger te Goes en H. G. M. Kompanje die als expediteur voor de Duitsers op Schouwen werkte. De uit spraak werd vastgesteld op 7 Augustus. dag, 22 j. OverledenV. de Smet, 85 j„ \wed. van B. C. IJsebaertJ. Deij, 50 j„ wednr. van E. V. de Jong. WEMELDINGE.' Ondertrouwd: C. van Iwaarden, 25 j. te Yerse ke en G. J. van Stel, 21 j.; H, A. van Stel, 23 j. en M. Minnaar, 17 'j. Geboren: Jacobus W„ z. v. J. J. Minnaar en A. de Pagter; Pie- tertje S., d. v. A. van Wijngaar den en W. van de Visser; Basti- ana K. J., d. v. H. Schapelhoüman en J. Vuük le Goes. Overleden: A. Ferdinandusse, 65 j. echtgen. van C. Goud. WISSENKERKE. Geboren: Ni- colaas, z. v. S. Alburg en S. K. v. d. Ende. Ondertrouwd: B. vdn Goud swaard, 23 j. en T. .de Bruine, 22 j. Getrouwd'. C.-D. Pothuizen, 31 j. te Hilversum en E. D. Oele, 36 j. Overleden: A. C. Struijk, echt genote van K. Steur, 64 j.; P. Priester, wedn. van J. R. de Looff, 78 j. OUD-VOSSSEMEER. Onder trouwd: F. A. Hazen, 26 j. t« Bergen op Zoom en M. C. Ph. de Wit, 27 j.P. J. Bruys, 25 j. en Ph. M. E. de Wit, 26 j. «RENESSE. Geboren: Jan M„ z. v. J. J. Hanse en D. J. Biene- felt; Cor, z. V. P. Janse en D. Schiettekatte. Getrouwd: A. van 't Hoofd, 32 j. en A. J. van Sluis, 25 j.; M. L. de Feijter, 28 J. en J. A. v. d. Graaf, 29 j. ST. MAARTENSDIJK. Gebo ren: Cornelis W. Ph. z. v. L. A. v. d. Berge en H. J. Lindhout; Catharine J. J., d. v. J. A. Oude- sluü's en J. B. van Houdt; Jacob P. z. v, A. M. Hengstmengel en H. P. Janse; Jacobus, z.' v. J. Knuist en K. J. Hage. Ondertrouwd: D. Bazen, 21 j. en I. van Zetten, 17 j.; P. Jas- perse, 34 j. en A. W. C. de Brés, 26 j.; P. A. Moerland, 38 j. en J. M. v. d. Berge, 29 j.; M. L. Poot, 27 j. en J. A. de Graaf, 24 j. Getrouwd: C. J. Steketee, 22 j. en J. H. de Korte, 22 j. Redacteur: II. M. Slabbekooru, Oostsiiige! CO a, Goes. LimburgZeeland. Sinke. v. Doorn. Boven.s .ande stand kwam voor in de partij v. Doorn (Limburg) Sinke (Zeeland). Zw. 3. 4. 13. 14. 15. 16. 21. 22. 27. 32. Wit 23. 25. 34. 36. 41. 42. 43. 48. 49. Opmerker meent dat wit remi se hacj kunnen forceren door: 25—20 14 x 25 23—19 13x24; 34—29 24 x 33; 42—38 48x26. Men concludeert dat remise onafwendbaar is. Wij dragen bo venstaande aan dhr Sinke op. Het kampioenschap v. Zeeland. J. de Smet»--J. Strooband Sr. 1. 33—28 18—23 2. 24—30 12—18; 3. 39—33 20—24; 4. 30— 25 17—21; 5. 31—26 11—17; 6. 37—31 17—22; 7. 26x17 22x11; 8. 41—37 16—21; 9. 31—27 11— 16; 10. 44—39 7—12; 11. 40—34 14—20; 12. 25x14 9x20; 13. 45— 40 4—9; 14. 36—31 1—7; 15. 46— 41'10—14; 16. 41—36 21—26; 17. 50—45 5—10; 18. 49-44 7—11; 19. 34—29 23x34; 20. 40x29 20—25; 21. 29x20 15x24; *22. 28—22 10—15; 23. 44—40 14—20; 24. 32—28 18—23 25. 37—32 26x37; 26. 42 x 31 11—17?? Door hier 12—17 te spelen had een schijf gewonnen kunnen wor den, b.v. wit 31—26. Zw. 2430 (35x^24) 20 x 29 33 x24) 19X30 (28x19) en 17x37. Ook 40—.34 helpt want dan volgt 2430 20x40 en 1924. '27. 22X11 16x7; 28. 47-42 12—18; 29. 39—34 7—12; 30. 43—39 2—7 31. 42—37 7—11; 32. 48—43 24—30. Zeer interessant spel zou 24 29 gegeven hebben. Wit zou dan niet 3530 kunnen spelen we gens 2933 1924. Is dus ge dwongen om 2722 te spelen wat Zwart verhinderd tot 1218 door 37—31 (18x27) 32x21 (28X32) 34x14 (9x20) 38X27, wint een schijf. 33. 35X24 19x30; 34. ^8x19 13X24; 35. 32—28 9—13; 36. 34—39 30—35; 37. 37—32 35x44; 38.- 39x50 13—19; 39. 50—44 25—30; 40. 43—39 8—13; 4L 45—40 30—25; 42. 29x20 15x24; 43. 31—26 18—23; 44. 40—34 12—*18; 45. 26— 21 11—17; 46. 21X12 18X7; 47. 27—22 7—11; 48. 22—17 11X22; 49. 28x17 3—8; 50. 32—27 8—12; 51. 17x8 13x2; 52. 27—21 6—11; 53. .36— 31 2—7; 54. 38—32 7—12; 55. 31—26 11—17; 56. 32—27 12—18; 57. 21x12 18x7; 58. 26—21 23— 28; 59. 33X22 19—23; 60. 21—16 24—29. Hier was de aangewezen zet 22—18 en daarna 2722. Wit kan nu met 7—11 spelen wegens 22—17 en 34—29. Hij is dus ge dwongen tot 3035 waarna wit antwoord met 2116. Niet 22 17, want dan zou zwart waar schijnlijk nog remise maken door 12—18, wit 17^12 18—23 12x1 35—40 1x15 40X49 21—16 (a) 49—27 39—33 27—18 remise. a. 2117- 4932 (39—33) 32— 49 (33—28) 49—43 34—29 25—30 remise! j^a 2116 heeft zwart geen voortzetting meer! Tot de volgende week. S. Kantoor Gemeente-Ontvanger. Burgemeester en Wethouders van Middelburg maken bekend, dat wegens verplaatsing naar Nieuwe Wal Nr. 5 het kantoor van de Gemeente-Ontvanger voor het publiek gesloten zal zün 28 en 29 Juli a.s. DOOR TON JOOP SCHELTENS 1. Tjoeketjoeketjoeke Met veel gepuf en gesis rijdt de trein het station uit. Twee jongens hangen uit een raampje te wuiven naar een meneer op het perron. Die meneer is de va der van één van die jongens. Hij heeft ze naar de trein gebracht. Ze mogen lcigeren bij een broer van hem in Rotterdam. 2. In de coupé zitten maar drie mensen. De twee jongens Ties en Thijszien in een hoek bij 'het andere raampje een man met een pet op. Onder die pet vandaan gluren een paar ge mene ogen naar de jongens. De man zegt niets, kijkt alleen zo nu en dan eens naar de jongens by het andere raampje, die druk praten. Hij haalt zijn portefeuille uit zijn binnenzak, leest een paar brieven en stopt hem dan weer weg.» Ties en Thijs praten over de logeerpartij. „Wat zullen we 'i» lol hebben by je oom, hè!" „Nou en óf." De man slaapt.

Zeeuwsch Dagblad | 1947 | | pagina 3