Gemeenteraad van Vlissingen. IN 'T KORT. Olietoewijzingen voor particuliere stookinstallaties. Dam-Labyrinth. 0ns T^inko-tUfa. ■I !P Wm wt ai Wa Terry en Berry in „De Bril van Sultan Sar". van Geref. zijde: Ds H. Veld kamp 2e voorz., K, -Schout seer, (adres: Koudek. weg 37), C. Ce- vaal penn., P. de Jonge en hoofdinsp. M. de Valk; namens de Luthersen: J. C. de Hooge; namens de Geref. Gemeente: J. Peene en voor het Leger des Heils: kap. A. F. H. Bakkenes. WEMELDINGE. Donderdagavond gaven de mu- 1 ziekgezelschappen „O.K.K." te Wemeldinge en „Hosanna" uit. Goes, onder leiding van de di- j recteur A. Kousemaker, geza menlijk een concert op de tent alhier. Jammer dat de regen als j spelbreker optrad, waardoor de belangstelling verminderde. KRABBENDIJKE. Noodlottig ongeval. Vrijdagmorgen is aan de vei ling een ernstig ongelyk ge beurd waarvan het 8-jarig zoontje van de fam. M. de Ja ger alhier, het slachtoffer is geworden. Het jongetje wilde, zoals vaker, op de wagen van C. v. d. Weele klimmen. Hij kwam echter te vallen, waarbij hij onder de reeds rijdende wa gen kwam.' Een der wielen van de met fruit geladen wagen ging over zijn borst. Ernstig verwond is de jongen per auto naar het ziekenhuis te Bergen op Zoom gebracht, waar hij nog dezelfde morgen is overleden. KRUININ GEN. In deze gemeente is als onder afdeling van het „Nationaal Co mité Handhaving Rijkseenheid" opgericht een comité, bestaande uit de-volgende personen: Voor Kruiningen: J. Nieuwen- huijse, arts, voorzitter; Johs. Verijzer, secretaris; J. J. van Dijke, H. Maat en Jan Wis- l^erke Voor Hansweert J. C. Arends, Johs Griep Jansz., A. Lokerse, C. J. de Raad en C. Heijboer. Voor OostdijkJ. Harthoorn. Dit comité stelt zich ten doel medewerking te verlenen aan de petitie inhoudende protest tegen het gevoerde regeringsbeleid in zake Nederl.-Indië. 's-GRAVENPOLDER. Gemeenteraad. In de raadsvergadering van Donderdag was een schrijven ingekomen van Woningbouw uit Den Haag, dat de woningen ge gund kunnen worden voor f 307.000 aan de laagste in schrijver. Op een verzoek van het bestuur der Wijkverpleging Kloetinge om de vergoeding voor de wijkverpleging met 25 pet. te verhogen werd gunstig beschikt. Het salaris en de pen- Gaat V.V.V. accoord met benoeming „ambtenaar voor vreemdelingenverkeer" Crediet voor opspuiten poldergronden verleend. Onder voorzitterschap van bur gemeester Mr B. Kolff kwam Vrijdagmiddag de Vlissingse ge meente raad bijeeri. Medegedeeld werd, dat het be stuur van de buurtver. Spuistr. Bellamypark een motie had inge diend, waarin gereclameerd werd tegen het vellen van kastanje bomen aan het Bellamypark. Er kon echter niet anders wor den gehandeld, omdatde bomen nog slechts enkele jaren te leven hadden en men de sanering van dit stadsgedeelte in grote stijl wilde aanpakken. Aan dhr J. Stevens werd eervol ontslag verleend als tijd. leraar lich oef. dagcursus Avondschool voor Nijverh. onderwijs. De heer R. Ottens werd henoemd tot le raar Ned. Taal en Handelscorr. aan de Gem. Middelb. Handels avondschool. Ten behoeve van ver. tot Bijz. L.O. op Geref, Grondslag werd een crediet ver leend vari f2070,70, voor het aan brengen van closets in de school aan de Kasteelstraat. Goedgekeurd werden de reke ningen over 1944 van de gemeen telijke bedrijven en de jaarreke ning van 1944 der gemeente zelf. Betreden van duin en strand. Bij het voorstel tot intrekking der verordening betreffende bet verbod tot het betreden van dui nen en stranden wees dhr v. Rooijen (C.H.) op het tekort aan doorgangen naar de stranden en wilde dhr Marijs (A.R.), dat ook Koudekerkë dit verbod intrekt. Het gedeélte duinen op Vliss. grondgebied is zeer klein, aldus de burgem., en bezit geen door gangen. Er kan alleen aan het Vlissingse gedeelte van de Nolle- dijk een doorgang worden aange bracht; pogingen tot het maken vah andere overgangen zullen gëen kans van. slagen hebben. Met Koudekerke zal overleg wor den gepleegd. Opspuiten industrieterrein. Een crediet van f 618.000. werd verstrekt voor het opspui ten van gronden ten Noorden van de Pr. Hendrikweg en van een "zanddepöt aldaar. Op een vraag van dhr de Wit (A.R.), waarom de Spuiboezem nog niet dichtge- spoten zal worden, antwoordde de burgem., dat mét de Polder Wal cheren in principe overeenstem ming is bereikt t.a.v. het over nemen der boezem door de ge meente op voorwaarde, dat er een gemaal wordt geplaatst. Verdere regelingen zijn nog niet getrof fen. „Plan-Oost". Hierna gaf de hoofdopzichter der gemeente, dhi* J. Moll, een uiteenzetting ovpr de bebouwing van het „Plan-Oost". Vele plan nen tot bouw van complexen wo ningen alhier verkei%n reeds in vergevorderde staat van voorbe reiding. ,De bouw van in totaal 864 woningen is practisch ge waarborgd, waarvan de meeste zullen komen ten Noorden van de Anjelierenlaan. Het gehele plan voorziet in de bouw van 1313 woningen. 179 woningen zijn thans in aanbouw. Dhr de Wit (A.R.) oefende scherpe critiek op de strokenbouw. Wat het laatste betreft gar* hét om een proef met 20 woningen. Wanneer beslo ten zou worden, dat de woningen in een gesloten straat worden ge zet. zouden grote moeilijkheden ontstaan, wat de riolering be treft. Wel zal bekeken worden," of de woningen gebouwd worden met de voorzijde naar de achter zijde gekeerd of met de achter zijden naar elkaar gericht. Er zullen hier ook Bruijnzeelwonin- gen worden .gebouwd. Weth. v. Popering deelde mede, dat in overleg met de belangheb benden aandacht aan de particu liere woningbouw in de binnen stad zal worden besteed. Hiftna werd z.h.s. een# crediet toegestaan van f756.000.voor het bouwrüo maken van gronden in „Plan-Oost". Kantoor waterleidingbedrijf. N.a.v. hét voorstel tot het ver lenen van een crediet van f105.000.voor het verbouwen van vier gemeentewoningen in de Verk. Quakkelaarstraat tot kan toor, en tot verbouw van de res tanten van het daar geiegen schoolgebouw tot werkplaats, voor het waterleidinbedrijf vroeg dhr Marijs (A.R.), of deze oplos sing definitief is. Dit zal afhan gen van de ontwikkeling van het bedrijf. Dhr Schilemans (C.P.N.) kreeg op de vraag, waarom deze woningen niet voor huisvesting van gezinnen in orde worden ge maakt, ten antwoord, dat ér hier grotere belangen op het spel stonden. Dhr Corveleijn (K.V.U.) vond een uitgaaf van ruim één ton wel wat veel, wanneer het hier een tijdelijke oplossing be treft. Er zijn echter diverse mo gelijkheden onder het oog gezien en deze oplossing blijkt de goed koopste te zijn. Wanneer een gegadigde mocht komen voor grond in de Paul Krugerstragt, waar B. én W. het definitieve kantoor van het Wa- terieidingbedrijf willen vestigen, zal deze zaak in de Raad worden gebracht. Het crediet werd hierna ver- leend. i Besloten werd, de gem. Vlissin gen te doen toetreden als lid tot de Stichting Nieuw Walcheren en tot het „Nedderl. Wegencongres". Dhr Post (P. v. d. A.) wilde de gratificatie van 20 aan het gem. personeel ook zien toege kend aan het personeel, wier sa laris volgens een C.A.O. is gere-' geld. „Zou dit voorstel tot toe kenning van 2 toch gekomen zijn, wanneer dhr Sehillemans dit in de vorige zitting, niet had ge vraagd?" was de vraag van dhr Corveleijn (K.V.P.). De burgem. kon deze laatste vraag volkomen j bevestigend beantwoorden; het persoheel, dat loon volgens C.A.O. krijgt, ontvangt de 2 ook en de gratificatie zal nog vóór Augustus worden uitbetaald. Ambtenaar voor vreemdelingenverkeer. Zéér eigenaardig noemde dhr Marijs (A.R.) het.vocrstel dat be trekking had op het benoemen van een ambtenaar voor het vreemdelingenverkeer. Men had hem medegedeeld, dat het be stuur van de Vliss. V.V.V. niet geraadpleegd is en het -aanvoelt, alsof deze ambtenaar is opge drongen. Men zag liever een ho gere subsidie. Hij wilde het voorstel aanhouden, waarmede dhr v. Schijndel (Arb.) en Beun (Arb.) zich accoord verklaarden. De laaste was het eens met het verlenen van een hogere subsidie, maar had geen bewondering voor de wijze, waarop dit wordt gé- dacht. Het gaat hier bovendien om een geroutineerd ambtenaar, die als zodanig ontslag krijgt. Hierop las de burgem. een brief van het V.V.V.-bestuur voor, waarin dit zich' volledig met het voorstel van B. en W. accoord verklaarde, doch de subsidie van f225.per jaar gehan'haafd wil de zien. Dhr Marijs achtte de gang van zaken nu nog meer bevreemdend. Dezelfde morgen hadden be stuursleden der V.V.V. hem nog verzocht? hun afwijzend stand punt ter zitting kenbaar te ma ken, hetgeen door de heren van Schijndel en Ventevogel werd be vestigd. Dhr Post (Arb.) concludeerde tot een gebrék aan contact tus sen gem. bestuur en de V.V.V. V „De zaak is heel lang in behan deling geweest", aldus de burgem. „en de voorz. der V.V.V. heeft mij kortgeleden nog .gezegd, het voorstel toe te juichen". M.a.s. werd besloten het voorstel aan te houden. „Medisch Centrum". Een brede discussie ontspon zich omtrent het voorstel tot wij ziging van het raadsbesluit tot het in het leven roepen van een stichting „Medisch Centrum Vlis singen", hetgeen nodig was, door het bedanken van de medesticht ster „Prov. Ver. tot bestrijding der T.B.C.". Deze ver. achtte het niet op haar weg éls prov. ver. te liggen,- deel te nemen in de stichting van een plaatselijk cen trum. Nu "zullen andere vereni gingen ingeschakeld wórden. Het laatste voorstel tot het bij dragen van f 700.in de her- stelkosten van de „Oranjemolen" werd z. h. s. aangenomen. Rondvraag. Tijdens rondvraag bracht dhr Marijs de slechte gaspositie i ter plaatse. Het gebeurt vaak, dat er helemaal geen gas is. De oorzaak daarvan is, naar de bur gemeester mededeelde, de slechte kwaliteit der kolen en de onvol doende ovencapaciteit. Gehoopt wordt, dat de thans in reparatie zijnde ketgj- eind September weer in gebruik kan worden genomen. De zaak d.er kolen heeft doorlo pend de aandacht van de direc teur van het gasbedrijf. Nadat ten slotte dhr Marijs nog de toe zegging had ontvangen van de burgemeester, dat de verkeers chaos in de Walstraat zal wor den besproken met de Comm. v. Pol., werd de vergadering geslo ten. sioengrondslag van de gemeente werkman werden vastgesteld- de vergoeding voor zijn paard en wagen komt voor rekening van de gemeente. Met ingang van 1 Juli j.L is hij vast aange steld. Een kasgeldlening van f 10.000 ten bate van de onder drukker (sabotagegeval?) is te ruggevraagd door de geldschie ter. Er zal een andere lening worden gesloten. Op aanwijzing van Ged. Staten werd het pre sentiegeld der raadsleden vast gesteld. In besloten zitting oordeelde de raad, dat het werk Bosse- weide nog niet gegund moest worden. B. en W. stelden voor grond van J. van Houten aan te kopen voor de gemeente ten behoeve van de bestrating a f 2,50 per M2. Mededeling over de schoolin- schrijving a f 162.000. B. en W. werden gemachtigd indien offi cieel toestemming uit Den Haag komt de bouw voor dat bedrag te gunnen aan Bos te Utrecht. Rondvraag. Gevraagd werd naar uitbreiding van het B.A. door dhr Op 't Hof. B. en W. zullen voor de volgende verga dering met een voorstel komen, Dhr de Kraker vroeg naar de vergunning voor dansmuziek op de Kadam. De voorzitter ver klaarde vergunning te hebben gegeven, welk recht hein 4 x per jaar toekomt. Dhr de Kraker betreurde het, dat dit gebeurd is.-De voorzitter verklaarde, dat hij geen mis bruik zal maken van zijn be voegdheid, maar, hij wil ook ande ren enigszins voldoen. Dhr Tissink maakte aanmer kingen op de motorbrandspuit en. vond het bedieningspersoneel niet volledig. Tevens vroeg hij naar de max. snelheidsborden en commissie consumentenere- diet. THOLEN. Brug waarschijnlijk in September klaar. Naar wij vernemen hoopt men volgende week klaar te komen met het afklinken van de hoofd pijlers der in aanbouw zijnde Thoolse brug «ver de Eendracht. Momenteel wordt er in versneld tempo gewerkt, opdat men op tijd klaar wil zijn met het voor naamste klinkwerk, zodat men op het eind van de volgende week de brug kan af vijzelen en de aannemer van het betonnen dek kan beginnen met het plaat sen der bekisting en het vlecht werk. Had men eerst hoop, dat op 31 Aug. a.s. de brug voor het verkeer zou kunnen worden opengesteld, thans zal hiervan absoluut geen sprake zijn. Als al het werk dat nog gedaan moet worden verloopt zoals de Directie het wenst, hoopt men half of eind September de brug te kunnen openstellen. ZIEKTEZEE. Landbouwhuishoudschool. Donderdag had de diploma-uit reiking plaats aan de leerlingen van de 2-jarige cursussen aan de Landbouwhuishoudschool „Prin ses Juliana". Na bijwoning van een demon- stratieles en tentoonstelling in het schoolgebouw, verenigden be stuur, onderwijzend, personeel en leerlingen der school, ouders en genodigden, zich in de Concert zaal, waar de diplomarUitreiking plaats vond. Na een welkomstwoord van de voorzitter de heer H. C. v. d. Zande, werden aan 76 leerlingen de diploma' uitgereikt door mevr. Schuurbéque Boeije. Gelukwensen werden geuit door de voorz., directrice der school en de inspectie voor Huis- houdonderwijs. Enkele leerlingen spraken woorden van dank tot 't perso neel, onder aanbieding van bloemstukken en andere stoffe lijke blijken van waardering. Na dit officiële gedeelte volg den bijdragen door de leerlingen der school, o.a. zang, voordrach ten en tableau, Vervolgens werd door een groep leerlingen een turnde- monstratie gegeven. KEBKWERVE. Jubileum Chr. school Moriaanshoofd. Deze school („Samuël") vierde haar 25-jarig bestaan op 15 Juli met een gul kinderfeest en een prachtige avondvergadering van bijna 300 bezoekers. Terecht, want er is uitstekend werk ver richt in deze tweemansschool, die groeide ondanks minachting en tegenwerking. De ere-voorzitter, de lieer Dalebout, opende met ge bed en een passend welkomst woord. Het schoolhoofd, de heer Van Westenbrugge, hield een gloedvolle, tot dankbaarheid en verantwoordelijkheidsbesef op wekkende feestrede. De burge meester prees de school, ook om de goede samenwerking met het gemeentebestuur. De Rijksinspec teur schreef en de inspecteur C.N.S.- sprak met grote waarde ring over wat deze kleine school presteerde. De vroegere hoofden, de heren Kuiper en Tazelaar, ver telden boeiend van hun ervarin gen, de eerste vooral ook van de moeiten en de tegenwerking in 't begin. De predikant legde er nadruk op, dat de christelijke school het kind tot de Heiland moet brengen. Verschillende schoolhoofden, -besturen en ker ken spraken hun beste wensen uit, sommigen ojf rijm. Oudleer lingen en oud-personeel boden giften in enveloppe aan. Uit al les (en ook wat in de laatste tijd •voor de school werd bijeenge bracht) gprak grote waardering en liefde. De nog jeugdige zang vereniging droeg veel bij tot ver-, hoging der feeststemming. Eed tableau over bezetting en bevrij ding was keurig verzorgd. De voorzitter, de heer v. d. Wekken, kon terecht een slotwoord van grote dankbaarheid, bovenal aan de Here, spreken, waarna de, heer Kuiper voorging in dankzegging. De firma Clesmi te Yerseke heeft een belangrijke order uit het buitenland ontvangen voor een klein half millioen bussen geconserveerde kokhanen. De De minister van Economische Zaken heeft zich, in verband met de uiterst moeilijke deviezenpositie, genoodzaakt gezien de toe wijzingen van olie voor centrale verwarmingen geheel gelijk te schakelen met die van vaste brandstoffen. Nadat de olierantsoenen voor verwarming van gebouwen en winkels reeds bij aanvang van, het vorige stookseizoen tot het peil van de kolentoewijzingen voor soortgelijke objecten waren te ruggebracht, zijn thans dus ook de toewijzingen voor particuliere oliestookinstallaties op dat ni veau vastgesteld. De rantsoenen Jeugd van Zeeland uw voorbeeld Twee Wissenkerkenaren, schoolvrienden, de bekende pianist, Marinus Flipse en de gezagvoerder der K.L.M: Jacob Bak, ontmoeten elkaar in het restaurant van de New Yorkse vlieghaven. In plat Zeeuws kon men toen horen, dat de pianist terug kwam van een tournee door Amerika en thans gereed stond om naar Europa terug te vliegen, ter wijl de gezagvoerder op het punt stond om z'n viermoto rige Constellation over de Oceaan te jagen. Deze twee voorbeelden van Zeeuwen die het ver gestuurd hebben door studie en durf blijven de trots van Noord-Beveland en onze provincie. voor het stookseizoen 1947-'48, welke voor degenen, dié reeds op 1 October 1946 over een particu liere oliestookinstallatie beschik ten, een ernstige verlaging bete kenen, zijn de volgende: a. Ten behoeve van huizen, waarin geen enkel woonvertrek (of vertrek, dat als zodanig kan dienen) van een schoorsteenaan- sluiting is .voorzien: naftr gelang van de te verwarmen ruimte ten minste 1550 liter en ten hoogste 3000 liter. b. Ten behoeve van muizen, waarin een zodanige schoorsteen aansluiting wel aanwezig is, naar keuze van de bewoner: 600 liter olie of een brandstoffenkaart. In beide gevallen wordt één eenheid vaste brandstoffen gelijk gesteld met 50' liter olie. Over de wijze waarop de in aanmerking komende gezinnen in het bezit wbrden gesteld van een olietoewij zing of een brandstoffenkaart, volgt spoedig „een nadere mede deling. Binnenkort zal tevens worden beslist, of ook ten behoeve van particuliere en bedrijfsinstalla- ties, die na 1 October 1946 wer den aangelegd, olie ter beschik king zal kunnen worden gesteld. Eventuele toewijzingen zullen uiteraard eveneens op basis van algehele gelijkschakeling met de kolentoewijzingen geschieden. firma is druk doende deze order klaar te maken, doch wordt ge hinderd door gebrek aan perso neel. De uitzaai van kokhanenschel- pen vindt op de verschillende oesterpercelen te Yerseke nog voortgang. Dé pannen zijn bijna alle reeds te water gebracht. De heer K. Kareis te Middel burg en 2de ambtenaar ter Scre- tarie te Nw- en St. Joosland, is benoemd als eerste ambtenaar der secretarie te Brouwershaven, zulks met ingang van 1 Sept. '47. Door het bestuur der Oranje vereniging te Tholen zal dezer dageen een collecte' langs de hui zen worden gehouden ter verster king der kas. Indien de bijdra gen goed zijn, is de bedoeling op 31 Aug. a.s. een fees't te organi seren,waarbij dan de buurt,eom- missies zullen worden ingescha keld. Dinsdagavond gaf de muziek vereniging „Ons Genoegen" te Nisse haar .eerste concert in dit jaar op de muziektent. Zaterdag zal het Pijpercorps „Jonge Kracht" te Biezélinge eerst "een muzikale wandeling door het dorp maken en daarna een concert geven op de tent. De te Bruinisse gehouden Rode Kruiseollecte bracht op f 102;82. De ZangVer. Risorgimento te Bruinisse behaaldé in een te Dordrecht gehouden concours van Chr. Zangverenigingen de 2e prijs in de derde afdeling. Benoemd tot onderwijzeres aan de School met de Bijbel te Krabbendijke, Mej. P. E. van Hekken, aldaar. De collecte voor het Prins Bernhardfonds heeft te Krab-' bendijke f 69,84 opgebracht. De collecte voor het Ned. Rode Kruis heeft te Krabben dijke opgebracht f 96,36. de derd» keer met calciumarse- naat bespoten moeten worden vóór 31 Juli 1947. Tegen betaling der kosten kan bejpuiting van de kleine per-, celen geschieden door de spuit- dienst der "gemeente. Nadere inlichtingen worden gegeven door dhr -K- Goud zwaard, Violenstraat 62, alhier. Hinderwet. Burgemeester en Wethouders van Vlissingen,. gelet op art. 8 der Hinderwet, brengen ter openbare kennis, dat bij hun be sluit van 16 Juli 1947 aan de Weduwe Post Zonen, alhier op de daarbij gestelde voor waarden -vergunning is ver- Inlevering Broodbonnen. In de week van 21 tot en met 26 Juli 1947 dienen bakkers de,, broodbonnen van de G-strook, eventueel aangevuld met rant- soerrbonnen E 21 en/of coupures X 125, afzonderlijk in te leveren van de nieuw aan te wijzen bon nen van de H-strook. Beide series bonnen dienen dus in veelvouden van 680 rant soenen met afzonderlijke ont vangstbewijzen MD 242—05 te worden ingeleverd. Voor zover van de G-bonnen niet precies een veelvoud van 680 rantsoenen kan worden in geleverd, mag aanvulling tot het eerstvolgende veelvoud geschie den met broodbonnen van de H-strook. Onderwijs. Voor het schoolexamen linge rie der R.K. Modevakschool te Middelburg slaagden: L. Boone, N. v. d. Bosse, T. Coppoolse, D. Cozijn, L. CructJ, K. Davidse, T, Dourleijn, J. Francke, R. Franc- ke, K. Fransen, T. Goense, F. Grijspaardt, E. Heeren, A. Hir- des, M. Hogerheide, N. Huij- brecht, B. Huijse, B. Huijsman, L. Huijsman, L. Jobse, M. de Jonge, C. Jonker, J. Kamermans, N. v. Keulen, A. Knuit, N. de Kok, R. de Koning, M. Koole, M. Koole, S. Kraker, A. Krijger, L. Looise, T. Louwerse, M. Mal- jers, C. Marinissen, N. Meul- meester, R. Mulder, N. Neele, J. Poppe, M. Roose, M. Roskam, J. de Rijke, N. Schets, M. Schip per, M. Sinke, M. Slabber, J. Ton, L. Vogel, C. v. d. Vrede, M. Wisse, J. Wondergem en A. Zuidweg. Het examen werd éi- genomen op 14, 15, 16 en 17 Juli j.l. Tot de le klasse van de R.H.B.S. te Middelburg zijn toe gelaten: A. van Aartsen, W. Ap pel, H. Arendse, A. Bakker, Wil- helmina van Beuzekom, Antoi nette Bosdijk, H. Boutens, A. Cle ment, J. van Damme, W. Dumon Tak, A. Gel jon, Willy Hardon, C. J. den Hollander, H.»Hubregtse, Nonny Jacobsen, F. Jellema, Louise de Jong, W. van de Ka mer, Magda Kokkelink, Mary Lievense, J. P. Melse, J. Mes, J. Meijeren, J. Minet, Johanna van der Mijle, J. de Pagter, Tonia Pluijmers, J. Poppe, Annie Post- ma, I Reijerse, D.-Roth, J. Schip per, Maatje Seijbe), P. Zwanborn, Maria Verbeek, L. de Vlieger, leend tot de uitbreiding van de inrichting voor machinale hout- bewerking' door het bijplaatsen j Elizabeth de Smit, Louise Verrij- van een electromotor van 3 P.K. ken, Maria van Helleman, en C. voor het drijven van'"'een vlak- de Jeger, allen te Middelburg; Officiële Publicaties. Bestrijding Coloradokever. De Burgemeester van Goes herinnert er aan, dat ter bestrij ding van de coloradokever alle aardappelvelden (ook de kleine perceeltjes en tuintjes, waarin aardappelen geplant zijn) voor Fraude op distributie kantoor te Etten. Op het distributiekantoor te Etten is een ernstige fraude ge constateerd, Ambtenaren van de C.C.D. ontdekten bij visitatie van een reiziger dat hij zeven rook- schaafmachine in het perceel, kadastraal bekend Gemeente Vlissingen, Sectie D No. 1877, plaatselijk gemerkt Nieuwstraat No. 54. Distributiekring Zierikzee. Uitreiking inschrijvingsbewijzen Rijwielbanden. De Directeur van de Distribu- tiekring Zierikzee maakt bekend, dat in de week van 21 Juli tot en met 26 Juli 1947 de aanvraag formulieren voor rijwielbanden welke in de voorafgaande week zijn afgehaald, kunnen worden ingeleverd onder overlegging van de Tweede Distributiestamkaart. Bij inlevering zal direct een in- schrijvingsbewijs worden uitge reikt. De uitreiking zal plaats heb ben te ZIERIKZEE: Maandag 21 Juli 1947 van 912 uur Wijk A, Huisno. 1180, van 2—4 uur Wijk A, Huisno. 181360; Dins dag 22 Juli 1947 van 912 uur Wijk A, Huisno. 361 en hoger, van 24 uur Wijk B, Huisno. 1180; Woensdag 23 Juli 1947 van 912 uur Wijk B, Huisno. 181360, van 24 uur Wijk B, Huisno. 361 en hoger; Donderdag 24 Juli 1947 van 24 uur Wijk D, Huisno.. 1180; Vrijdag 25 Juli 1947 van 912 uur Wijk D, Huisno. 181360, van 24 uur Wijk D, Hüisno. 360 en hoger; Maandag 28 Juli 1947 van 24 uur Wijk C, Huisno. 115.0; Dinsdag 29 Juli 1947 van 24 uur Wijk C, Huisno. 151300; Woensdag 30 Juli 1947 van 24 uur Wijk C, Huisno. 301450; Donderdag 31 Juli 1947 van 24 C,- Huisno. 451—600; J. Coppoolse, Koudekerke; J. Crucq, Arnemuiden; Janny van Dijke en A. C. de Kam te Oost- kapelle; Niesje Schenk, Zoute- lande; J. Leijnse, Ritthem; Maria Moerman, Koudekerke; J. Nieu- wenhuize, Zoutelande; J. Verhage Aagtekerke; Corrie Voogd, Oost- kapelle; T. de Vries, Souburg; A. Simpelaar en F. Janse, Bigge- kerke; F. Minnebo, Veere. 7 candidaten konden niet toe gelaten worden. Bij het te Roosendaal ge houden examen voor het Mulo- diploma A slaagden J. Quist, Tholen; M. v. d. Zande en G. Duine, Oud-VossemeerJ. J. Maas, Poortvliet; A. Quist, O. Contant, A. Bout, C. Kot, Rieni v. d. Puty Riet Bierens, allen te Tholen en J. Smits, Stavenisse. Geslaagd voor het examen boekhouden de heren H. W. van Noort en C. Mol te St. Philips- land. Te Roosendaal slaagden voor het Mulo-diploma A, B. Blok etj M. Weststrate Jbhz. te Krabbendijke. Redacteur: H* M. Slabbekoorn, Oostsingeï 60 a, Goes. kaarteqjDij zich had. De man viel Augustus 1947 van door de mand en deelde mee, dat Hu no hij deze kaarten had van zijn f7* WlJ\ wulsno' 601 zwager, een distributieambte naar, die versnaperings- en ge combineerde kaarten omwisselde voor tabakskaarten. Deze kaar ten werden in Rotterdam ver kocht voor f 25. Het zaakje bleek zo voordelig, dat nog andere bur gers en zes andere distributie ambtenaren zich bij het complot aansloten. In totaal' werden 75 kaarten omgewisseld. Bij het on derzoek op het distributiekatoor te Etten kwamen bovendien nog andere ongeregeldheden aan het licht. In verband met deze fraude zijn vier ambtenaren gearres teerd. Klachten uit Politiekringen. De herwaardering van de rangen. De R.K. Politiebond St. Micha- ej hield te Eindhoven zijn jaar vergadering. De klachten over de herwaar dering van de rangen van het po litiepersoneel waren legio en uit de vergadering werd uiterst scherpe critiek geléverd op de huidige gang van zaken. Voor treffelijke politiemannen zijn ge passeerd bij beyordering. Minder sterke figuren kregen een hogere waardering. Verschillende afgevaardigden vroegen dan ook het hoofdbe stuur al het mogelijke in het werk te stellen, dat er alsnog een mogelijkheid zal komen om ge rechtvaardigde klachten over de herwaardering in te zenden. Het kledinggeld-1946 voor de Rijkspolitie is nog niet terugbe taald en ook de kledingtoelage is verre van toereikend. Het Fonds voor Geneeskundige Verzorging is door een juridisch foefje tot „dienst-Geneeskundige Verzor ging" omgezet, waardoor het ge- pensionneerde politiepersoneel buiten de geneeskundige verzor ging dreigt tfe vallen, en deze oudere mensen moeilijk of slechts tegen verhoogde kosten in een ander ziekenfonds kunnen komen. en hoger. BRUINISSE: Woensdag 23 Juli 1947 van 9.152 uur. NIEUWERKERK: Dinsdag 22 Juli 1947 van 91 uur. OOSTERLAND: Maandag 21 Juli 1947 van 91 uur. In de niet genoemde gemeen ten zal de uitreiking plaats heb ben gedurende de gewone zit tingsuren. Afhalen formulieren. In de week van 21 Juli tot en met 26 Juli 1947 kunnen ook nog nieu we formulieren worden afge haald. Over de inlevering hier van volgt nog een nadere publi catie. Na-inlevering naamlijstenvoor toeslag bijzondere arbeid ,9e en 10e periode 1947. De naamlijsten voor toeslag bijzondere arbeid 9e en 10e pe riode 1947 kunnen alleen nog worden ingeleverd te ZIERIK ZEE, op Donderdag 24 Juli 1947 van 9—12 uur. f25.beloning. Degene, die het eerst de winst voor zwart aan kan tonen van de afgebroken partij (R. Kouwer, Groningen) en (H. Elf- ring, Hengelo, wit) ontvangt f25 beloning. Stand. Zw. 8 sch.: 11. 13. 14. 17. 19. 23. 24 en 26. Wit 8 sch.: 25. 30. 31. 33. 35. 36. 37. 38. - Inzendingen aén dhr A. Man tel, Deldenerstraat 171, Hengelo. Uit het kampioenschap van Zeeland, 10e ronde. Gespeeld te Yerseke. Wit: J. Strooband Jr.; Zwart: L. Anderson., 1. 32—28 18—23 2. 33—29 23x32; 3. 37x28 20—25; 4. 41—37 12—18; 5. 39—33 7—12; 6. 44—39 1—7; 7. 46-^1 19—23; 8. 28X19 14x23; 9. 50—44 10—14; 10. 33—28 23x32; 11, 37X28 5—10; 12. 39—33 14—20; 13. 42—37 1. 4439 heeft hier voorkeur bo ven 4237. Wit is bevreesd, dat zwart na deze zet met 1923 zal vervolgen, waarna zwart de hek- steiiing inneemt of schijf 38 naar 27 laat verhuizen. Dit laatSte be hoeft wit niet te vrezen, met 4237 tracht wit dit nu te ver hinderen. Zwart heeft echter een andere ontwikkeling op het oog n.l. een flank-aanval, waarbij de tekstzet niet ongelegen komt. 1320—24; 14. 29x20 25X14; 15. 44—39 14—19. Maandag 21 Juli. Postelein is een heerlijke groente, kan in de zomermaan den meermalen gezaaid worden. Het zaad is zeer fijn en mag na het uitstrooien niet onder de aar de gedekt worden. Het is vol doende, wanneer na het zaaien, de aarde even aangedrukt wordt. Afdekken met vochtige zakken en lappen, bevordert het snelle ontkiemen van de zaden. Zodra het gewas ongeveer tien centi meter hoog is, kan er geoogst worden. Het is mogelijk meer malen van één zaaisel te oogsten, doch het is beter telkens opnieuw te zaaien. Zonder bezwaar kan om de drie weken gezaaid wor den, men heeft dan steeds een op volgende oogst. Met deze en de volgende zet van zwart is beëindigd de ont wikkeling van de korte vleugel, waardoor de stelling voldoende gefundeerd is, óm de voorgeno men attaque Uit te voeren. 16. 4742 Strategisch onverantwoord. De 13e zet van wit heelt dit in de hand gewerkt. Veld 42 vraagt om bezetting, echter mag 47 daar niet voor worden gebruikt, wanneer de te genstander een flankaanval be- .oogd. Immers dan is 47 de sterkste verdediging en veel krachtiger dan de kroonschijf. Hield wit wel voldpende reke ning met een flankaanval 1610—14; 17. 35—30 16—21. De strijd gaat ontbranden. 18. 31—26 18—22; 19. 30—25 13—18. Zoals het verloop van de partij laat zien, ondervindt zwart veel hinder van de gebrekkige opstel ling van zijn stukken op de lin kervleugel. 20. 37—31 21—27; 21. 42—37 Op 3430 volgt 1420 enz. Op 41—37 volgt 27—32 14—20 enz. Op 3429 volgt 1823 enz. Rest dus nog de zet 4035, waarna 1924 wit voor grote moeilijkheden plaatst. De tekstzet zou dan ook aan vaardbaar geweest zijn, waar het niet dat in de stand de volgende verraderlijke combinatie verscho len was geweest. 2127—32; 22. 38x27 14—20; 23. 25X23 18 x 38; 24. 43 x 32 22 x 35. De ^pointe van deze slagwen ding 'is, dat op 24. 27x18 (12X32) 37 x 28 zwart vervolgt „met 17—21. 25. 45—40 35 x 44; 26. 49X40 15—20; 27. 48—43 12—18; 28. 32—28 18—22 29. 27x18 17—21; 30. 26X17 11X33. Wit geeft op. Een door zwart prachtig gespèelde partij. Na 21ste zet. Gezellig samenzijn, Amsterdam. Bondstïental N.D.B. R. C. KellerP. Roozenburg Z.-H. 0—2; J. H. Vos—G. v. Dijk Geld. 02; H. de-JonghB. Du- kel 20; J. Steenhuis—-A. de Graag, N. Brab. 20; P, v. Hout—H. Laros 1—1; J. J. KwaadM. Brandstra, Friesl. 11; C. de GooyerJ. Sinke, Zeeland 11; P. HovinghA. ■Kóoimans, Utrecht 11; K. de JongJ. Vrolijk, Limburg 02; 8—10. Vanwege het 40-jarig bestaan speckle G. S. een wedstrijd tegen de prov. "Kampioenen. De Zeeuwse kampioen Sinke, speelde remise: Dukel en Laros speelden resr voor Overijssel en Drente. Tot de volgende' week. S. Wat brengt de radio Dinsdag 22 Juli. HILVERSUM I, 301,5 M.: 8.15 Pluk de dag; 9.00 Lichtbaken; 9.30 Concert; 11.45 Argentijns programma; 12.30 Concert; 13.00 Nieuws; 13.20 Concert; 14.00 Ka merorkest; 16.00 De zonnebloem; 16.30 Na schooltijd; 17.45 Rijk over zee; 18.00 Liederen kwartet; 18.30 Nederl. strijdkr.; 20.12 De gewone manf 20.20 Philli. orkest; 22.30 Nieuws. HILVERSUM II, 2Ï8 en 415 M. 8.45 Haydn-Mozart; 9.15 Morgen wijding; 9.35 Arb. vitaminen; 11.35 Kinderkoor; 11.55 Gram.; 12.30 Ons platteland; *13.15 The skymasters; 14.00 Met naald en schaar; 14.20 Sextet; 16.40 De schoolbel; 17.30 Pierrë Palla; 18.30 Orkest; 19.30 Viool en pi ano; 20.15 Orkest; 21.10 Hoor spel; 22.30 Philh. sextet; 23.25 Schaaktournooi. „De beren zijn misschien door de vlammen ingehaald',' grijns de grootvizier Joessoef. „Het is hun eigen schuld, men kan zich niet ongestraft in Joes- soefs zaken mengen", vleide hem een van zijn volgelingen. Intussen kwamen de vlammen steeds dichter bij. „Wij moeten naar de schepen terug" riep een de rovers, „want het schijnt dat men ons wil insluiten". Er ontstond verwarring in de troe pen. Men wist niet meer welke kant men in het oog moest hou den. „Schiet dan toch"'brulde Joes soef, maar sommige rovers had den geweren ai weggeworpen. Toen het rookgordijn dat de vlammen begeleide even door de wind werd weggewaaid, schrok Joessoef. „Daar komen ze alle maal!" riep' hij ontzet. En het was waar: Het gehele gezelschap van de Sultan tot Terry qn Ber ry, kwam' rustig over de ver schroeide aarde op de rovers toelopen. Om op de gloeiende grond te' kunnen lopen, hadden onze vrienden natte lappen om hun schoenen gewikkeld.

Zeeuwsch Dagblad | 1947 | | pagina 3